آخرین خبرهای «مصر»:

 • گفتگوی وزاری خارجه ترکیه و مصر درباره تحولات قدس
 • وزیر خارجه ترکیه با همتای مصری خود درباره تحولات اخیر قدس به صورت تلفنی گفتگو کرد. به گزارش قدس آنلاین، مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه در گفتگوی تلفنی با سامح شکری همتای مصری خود، در مورد تحولات اخیر در قدس با وی گفتگو کرد. تا کنون جزئیات بیشتری درمورد گفتگوی چاوش‌اوغلو و شکری منتشر نشده است. لازم به ذکر است، چاوش اوغلو دیروز نیز از طریق تلفن با همتاهای پاکستانی، ازبک و اردنی خود در خصوص محدودیت های رژیم اشغالگر قدس برای فلسطینیان به گفتگو و تبادل نظر پرداخته بود. گفتنی است، پلیس رژیم صهیونیستی جمعه ۱۴ جولای ۳ فلسطینی را در مسجدالاقصی به شهادت رساند. به دنبال این رویداد، نیروهای امنیتی این رژیم مسجدالاقصی را به روی نمازگزارن بستند؛ اما ۲ روز بعد تحت فشار افکار عمومی مسلمانان و مقاومت فلسطینیان دو درب این مسجد با نصب گِیت های بازرسی الکترونیکی باز کردند. همچنین، ساعاتی پیش وزیر خارجه اردن تحرکاتی را آغاز کرد تا بر اساس آن شرایط برگزاری نشستی اضطراری در اتحادیه عرب در خصوص تحولات اخیر فلسطین را فراهم کند. خبرگزاری فرانس پرس نیز دیروز گزارش کرد که در پی تشدید درگیری ها در سرزمین های اشغالی، کشورهای مصر، سوئد و فرانسه اجلاس اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور بررسی اوضاع فلسطین را خواستار شدند.
 • گفتگوی وزاری خارجه ترکیه و مصر درباره تحولات قدس
 • وزیر خارجه ترکیه با همتای مصری خود درباره تحولات اخیر قدس به صورت تلفنی گفتگو کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه در گفتگوی تلفنی با سامح شکری همتای مصری خود، در مورد تحولات اخیر در قدس با وی گفتگو کرد. تا کنون جزئیات بیشتری درمورد گفتگوی چاوش‌اوغلو و شکری منتشر نشده است. لازم به ذکر است، چاوش اوغلو دیروز نیز از طریق تلفن با همتاهای پاکستانی، ازبک و اردنی خود در خصوص محدودیت های رژیم اشغالگر قدس برای فلسطینیان به گفتگو و تبادل نظر پرداخته بود. گفتنی است، پلیس رژیم صهیونیستی جمعه ۱۴ جولای ۳ فلسطینی را در مسجدالاقصی به شهادت رساند. به دنبال این رویداد، نیروهای امنیتی این رژیم مسجدالاقصی را به روی نمازگزارن بستند؛ اما ۲ روز بعد تحت فشار افکار عمومی مسلمانان و مقاومت فلسطینیان دو درب این مسجد با نصب گِیت های بازرسی الکترونیکی باز کردند. همچنین، ساعاتی پیش وزیر خارجه اردن تحرکاتی را آغاز کرد تا بر اساس آن شرایط برگزاری نشستی اضطراری در اتحادیه عرب در خصوص تحولات اخیر فلسطین را فراهم کند. خبرگزاری فرانس پرس نیز دیروز گزارش کرد که در پی تشدید درگیری ها در سرزمین های اشغالی، کشورهای مصر، سوئد و فرانسه اجلاس اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور بررسی اوضاع فلسطین را خواستار شدند.
 • گفت‌وگوی تلفنی وزیران خارجه مصر و ترکیه درباره اوضاع قدس
 • در پی تشدید تجاوزات صهیونیست‌ها در قدس و مسجدالاقصی، وزیران خارجه ترکیه و مصر اوضاع قدس را بررسی کردند.به گزارش فارس، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر امروز یکشنبه در تماس تلفنی با «مولود چاوش اوغلو» همتای ترک خود اوضاع قدس و مسجدالاقصی را مورد بررسی قرار داد.رسانه‌های مصری همچنین گزارش دادند که برخی گروه‌های مصری از جمله «الجبهه الوطنیه المصریه» (در حال تأسیس) خواستار اعلام خشم به روش‌های قانونی در اعتراض به حوادث قدس و مسجدالاقصی و اعلان همبستگی با فلسطینیان شد.همچنین «احمد ابوزید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر اعلام کرد که «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن دیشب با «سامح شکری» همتای مصری خود تلفنی گفت‌وگو و به بررسی اوضاع نابسامان امنیتی قدس و اطراف مسجدالاقصی و تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان پرداخت.
 • گفتگوی وزرای خارجه ترکیه و مصر درباره حوادث مسجدالاقصی
 • وزرای خارجه ترکیه و مصر درباره اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان گفتگوی تلفنی کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری هابر ترک، مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه و سامح شکری، همتای مصری‌اش در تماس تلفنی درباره حوادث مسجدالاقصی گفتگو و تبادل نظر کردند. درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و نیروهای اسرائیلی در ورودی‌های مسجدالاقصی به دلیل اعمال محدودیت‌هایی از سوی رژیم صهیونیستی تشدید شده است. فلسطینی‌ها برای هشتمین روز متوالی از ورود به مسجد الاقصی از طریق گیت‌های بازرسی خودداری کرده‌اند. از زمان عملیات شهادت‌طلبانه سه فلسطینی، نظامیان صهیونیست تدابیر امنیتی شدیدی را در قدس و مسجد الاقصی اتخاذ کرده‌اند.
 • اعلام همبستگي جبهه ملي مصر با مسجد الاقصي
 • خبرگزاري آريا - "جبهه ملي مصر" (در حال تأسيس) خواستار اعلام همبستگي با فلسطيني هاي مستقر در حريم مسجد الاقصي در مقابل حوادث جاري در قدس و مسجد الاقصي شده و تأکيد کرد که اقدامات اخير رژيم اشغالگر در مسجد الاقصي با همدستي دولت هاي عرب صورت مي گيرد.به گزارش پايگاه خبري عربي 21 جبهه ملي مصر با صدور بيانيه اي اعلام کرد: جهان نظاره گر مقاومت فلسطين هاي مستقر در مسجد الاقصي در برابر صهيونيست هايي است که در سايه سکوت محافل بين المللي و بي توجهي جهان اسلام و با همدستي دولتهاي عربي به جنايت هاي خود ادامه مي دهند.اين جبهه در بيانيه خود از تمام ملت ها و نيروهاي سياسي هشيار در جهان عرب خواست که در حمايت از رزمندگان فلسطيني در قدس و اعلام خشم خود در برابر اقدامات رژيم صهيونيستي و همدستي سردمداران عرب با آنها کوتاهي نکنند.در اين بيانيه آمده است: به خوبي مي دانيم که دولت هاي عرب ميليون ها نفر از شهروندان خود را از اعلام همبستگي با برادران فلسطيني خود باز مي دارند و اقدامات اخير رژيم اشغالگر در مسجد الاقصي با همدستي و توافق برخي دولت هاي عربي صورت گرفته است و نوعي توافق پشت پرده براي فيصله دادن به مسأله فلسطين بدون تأمين حقوق ملت و از دست دادن زمين هاي هر چه بيشتر صورت گرفته است.گفتني است در سوم ژوييه تعدادي از معارضان مصري در داخل و خارج اين کشور با گرايش هاي سياسي متفاوت تشکل ملي جامعي را با عنوان جبهه ملي مصر با شعار متحد مي شويم .. تغيير مي دهيم ايجاد کردند. هدف اين تشکل، مقابله با استبداد نظامي اعلام شده است.208
 • افتتاح بزرگ‌ترین پایگاه نظامی غرب آسیا و آفریقا در مصر از سوی ژنرال السیسی
 • پایگاه نظامی «محمد نجیب» که گفته شده «بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در خاورمیانه و آفریقاست» دیروز با حضور رئیس‌جمهور مصر و تعدادی از مقامات کشورهای عربی از جمله ولیعهد ابوظبی افتتاح شد. به گزارش فارس، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر دیروز پایگاه نظامی «محمد نجیب» در استان «مرسی مطروح» در شمال غربی این کشور را افتتاح کرد. پرچم مصر در این مراسم در حضور السیسی و تعدادی از شخصیت‌های عربی از جمله «خالد الفیصل» مشاور پادشاه عربستان ، «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و سفرای کشورهای مختلف، در پایگاه نظامی محمد نجیب به اهتزاز درآمد. در این مراسم همچنین نیروهای موسوم به «صاعقه ارتش» به اجرای مانور نظامی پرداختند و علاوه بر آن مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده‌های نظامی برگزار و ۳ اردوگاه نظامی نیز افتتاح شد. مصری‌ها می‌گویند این پایگاه نظامی بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه است. -------------------------------------------------------------------------- تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد. ------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید ------------- روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی
 • رفتار عجیب ولیعهد ابوظبی در مصر +عکس
 • محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در جریان مراسم افتتاح پایگاه ارتش مصر به نام محمد نجیب در غرب اسکندریه رفتار عجیبی از خود نشان داد. العالم: پایگاه اینترنتی روسیا الیوم نوشت: بن زاید که کنار رئیس جمهور مصر نشسته بود، هنگام اجرای نمایش هوایی جنگنده های مصری در آسمان منطقه با تلفن همراه خود از این صحنه فیلمبرداری کرد.این کار بن زاید از چشم دوربین ها و خبرنگاران دور نماند و به سرعت تصاویری از وی در حال فیلمبرداری با تلفن همراه منتشر شد و واکنش هایی را در پی داشت.عبد الفتاح السیسی رییس جمهور مصر شنبه این پایگاه را که بزرگترین پایگاه خاورمیانه می باشد، افتتاح کرد. این مراسم با آیین فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده های ارتش مصری و نمایش های نیروهای مسلح این کشور همراه بود.
 • إفتتاح بزرگ‌ترین پایگاه نظامی خاورمیانه و آفریقا در مصر (+عکس)
 • دولت مصر اعلام کرد بزرگ‌ترین پایگاه نظامی نیروهای زمینی درشمال آفریقا و خاورمیانه را شمال غربی مصر افتتاح کرد.مراسم افتتاح این پایگاه روز شنبه با حضور رئیس جمهور مصر و مقامات ارشد کشورهای خارجی در شمال غربی این کشور افتتاح شد.به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری‌ها، این پایگاه نظامی تحت عنوان "محمد نجیب" در استان "مطروح" در شمال غرب مصر افتتاح شد."محمد بن زاید" ولیعهد ابوظبی، "سلمان بن حمد آل خلیفه" ولی عهد بحرین، "خالد الفیصل" امیر مکه و "محمد خالد الحمد الصباح" وزیر دفاع کویت در کنار "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور مصر در مراسم افتتاح این پایگاه حضور یافتند.این پایگاه نظامی تحت عنوان "محمد نجیب" افتتاح شد. محمد نجیب رئیس جمهور مصر در سال 1952 میلادی بود.مهمترین امتیازات پایگاه نظامی محمد نجیب به شرح زیر است:- این پایگاه بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در مصر، خاورمیانه و آفریقاست- شامل 1155 ساختمان و مرکز نظامی است- دارای امکانات لازم برای پشتیبانی نظامی از نیروگاه هسته‌ای "الضبعه" مصر و زیرساخت‌های غرب استان اسکندریه مصر است.- دارای امکانات لازم برای برگزاری مانورهای مشترک با کشورهای دوستپایگاه نظامی محمد نجیب در منطقه شمالی غربی مصر در نزدیکی صحرای سینا و دریای مدیترانه قرار دارد.بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای و غیر رسمی، ارتش مصر قدرتمندترین ارتش عربی و سیزدهمین ارتش قدرتمند جهان است.عربستان، امارات و بحرین از مصر و توانمندی نظامی آن حمایت می‌کنند. مصر از نظر سیاسی همپیمان این کشورها به شمار می‌آید.در مقابل این ائتلاف قطر قرار دارد که از نظر سیاسی و تا حدودی نظامی همپیمان ترکیه به شمار می‌آید. پس از ایجاد تنش در روابط قطر و همسایگان آن ترکیه تعداد نیروهای خود در این کشور را افزایش داد.
 • ۲۸ نفر در پرونده ترور دادستان کل سابق مصر به اعدام محکوم شدند
 • به گزارشخبرگزاری تقریب(تنا) ، دادگاه قاهره ۲۸ نفر را به اتهام دست داشتن در ترور «هشام برکات» دادستان کل سابق مصر، به اعدام محکوم کرد. در روز ۲۹ ژوئن ۲۰۱۵ کاروان حامل هشام برکات در محلهمصر الجدیدهدر حومه شهرقاهرهو در بیرون ساختمان آکادمی نظامی هدف بمبگذاری قرار گرفت. وی مجروح و برای مداوا به بیمارستان منتقل شد و به دلیل شدت جراحات وارده کشته شد.
 • عملیات ضربتی ارتش مصر علیه تروریست‌ها در شمال سینا
 • به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از فارس، سخنگوی نظامی مصر اعلام کرد که طی چهار روز گذشته در جریان عملیات‌های ارتش و بمباران مناطقی در شمال سینا 30 نفر از اعضای گروه‌های تروریستی کشته شدند. شبکه اسکای‌نیوز گزارش داد که نیروهای مجری قانون وابسته به ارتش دوم میدانی و پلیس غیرنظامی مکان‌های تروریست‌ها در شهرهای العریش، شیخ زوید و رفح را برای چهارمین روز متوالی محاصره کرده و با پشتیبانی نیروهای هوایی به مکان تجمع تروریست‌ها یورش بردند. سخنگوی نظامی مصر همچنین گفت که در این عملیات 30 تکفیری بسیار خطرناک کشته شده و 5 نفر نیز دستگیر شدند و علاوه بر آن 12 خودروی شاسی بلند متعلق به این تروریست‌ها نیز منهدم شد. در این عملیات همچنین 4 خودروی بمب‌گذاری شده منهدم و 30 بمب دست‌‌ساز که عناصر تکفیری در مسیرهای حرکت نیروهای امنیتی کار گذاشته بودند، شناسایی و خنثی شد و نیز 4 انبار حاوی مواد منفجره نیز بمباران و تخریب شد. گروه‌های مسلح از جمله «انصار بیت‌المقدس» که پس از بیعت با داعش به «ولایت سینا» تغییر نام داده است، طی سال‌های اخیر عملیات‌های زیادی علیه نیروهای ارتش و پلیس مصر انجام داده که در نتیجه آن شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند. 512
 • افتتاح بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در مصر با حضور شخصیت‌های عربی
 • به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از العالم، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر امروز شنبه پایگاه نظامی «محمد نجیب» در استان مرسی مطروح در شمال غربی این کشور را افتتاح کرد. پرچم مصر در این مراسم در حضور السیسی و تعدادی از شخصیت‌های عربی از جمله «خالد الفیصل» مشاور پادشاه عربستان ، «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و سفرای کشورهای مختلف، در پایگاه نظامی محمد نجیب به اهتزاز درآمد. در این مراسم همچنین نیروهای صاعقه ارتش به اجرای مانور نظامی که نشاندهنده سطح آموزشی و توانمندی این نیروهاست، پرداختند و علاوه بر آن مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده‌های نظامی برگزار و 3 اردوگاه نظامی نیز افتتاح شد. پایگاه نظامی محمد نجیب که به نام نخستین رئیس‌جمهور مصر پس از انقلاب ۲۳ جولای سال ۱۹۵۲ نامگذاری شده‌ است، اولین پایگاه نظامی کامل در مصر است. این پایگاه که جایگزین شهرک نظامی در منطقه الحمام (تأسیس سال ۱۹۹۳) است، حاوی ۱۱۵۵ تأسیسات حیاتی از جمله ۷۲ میدان کامل آموزشی با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات، میدان تیراندازی الکترونیکی، سالن کنفرانس بزرگ و منطقه‌ای برای سکونت افسران است. 512
 • پایگاه نظامی "محمد نجیب" با حضور عبدالفتاح سیسی افتتاح شد
 • رویداد۲۴-رییس جمهوری مصر امروز(شنبه) در مراسم افتتاح پایگاه نظامی "محمد نجیب" در غرب این کشور که ارتش مصر آن را بزرگترین پایگاه نظامی در خاورمیانه خوانده، حضور یافت. عبدالفتاح سیسی، رییس جمهوری و فرمانده کل نیروهای مسلح مصر امروز پایگاه نظامی "محمد نجیب" را در شمال غربی این کشور با حضور شماری از فرماندهان ارشد و مقامات کشورهای عربی از جمله ولیعهد ابوظبی افتتاح کرد.سخنگوی نظامی مصر در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک نوشت: این پایگاه نظامی در چارچوب استراتژی توسعه و مدرن سازی نیروهای مسلح مصر باحمایت یگان‌های اداری و فنی جدید و تمرکز مجدد بر تعدادی از یگان‌های وابسته به منطقه نظامی شمال تاسیس شد.وی نوشت: این پایگاه قدرت ارتش را برای تامین امنیت مناطق حیاتی و حساس و درچارچوب مسئولیتش در غرب شهر اسکندریه و منطقه ساحل شمالی از جمله نیروگاه هسته‌ای "الضبعه"، چاه‌های نفتی، بنادر موجود در دریای سرخ و شهر جدید "العلمین" تقویت می‌کند.این سخنگو افزود: احداث این پایگاه نظامی به مدت دو سال به طول انجامید و شامل ۱۱۵۵ ساختمان و تاسیسات نظامی و ۷۲ میدان آموزش نظامی است.وی هم چنین گفت: در سایه خطرات و تهدیدات مستقیم علیه ارتش، نیروهای مسلح بر تقویت توان جنگی در منطقه نظامی غربی جهت منع نفوذ عناصر تروریستی مسلح و مقابله با تلاش‌ها در زمینه قاچاق اسلحه، مواد مخدر و مهاجرت غیرقانونی تلاش می‌کنند.سیسی در مراسم افتتاح این پایگاه نظامی گفت: دوره آموزش گروه‌های جدیدی از نیروهای مسلح در شرایط سخت منطقه‌ای پایان می‌یابد.وی در ادامه افزود: ارتش نهادی ملی و ریشه‌دار است که از سال‌ها پیش حمایت و حفاظت از کشور را برعهده دارد.رییس جمهوری مصر هم چنین خاطرنشان کرد: ملت مصر در طول تاریخ به ارتش کشورشان اعتماد داشته‌اند و من به تروریست‌ها و افراط‌گراها می‌گویم که شما هرگز نمی‌توانید از مصر وارد منطقه شوید.
 • السیسی: اجازه نمی دهیم کسی در امور داخلی مصر دخالت کند
 • به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، السیسی در مراسم افتتاح یک پایگاه نظامی در مصر گفت: مصر از تروریسم به عنوان بهانه ای برای تعطیلی زندگی عمومی و عدم اصلاح اقتصاد، استفاده نمی کند. ما باید اقتصاد کشور را درست کنیم و در قبال سختی های آن صبر کنیم.وی بدون اشاره به نام کشوری، تصریح کرد: اجازه نمی دهیم کشوری میلیاردها دلار برای نابودی مصر صرف کند. ما نمی توانیم با طرفی که از تروریسم در داخل کشورمان حمایت مالی می کند، با تسامح و بخشش رفتار کنیم.رئیس جمهوری مصر ادامه داد:‌ ما باید امنیت و ثبات را در سراسر کشور حکمفرما کنیم. کشورمان را بسازیم و به دست خود واقعیت ها را مشخص کنیم. ما می دانیم که ملت مصر قادرند خوب و بد را از هم تشخیص بدهند.وی افزود:‌ کشورهایی که از تروریسم حمایت می کنند، بی مجازات نمی مانند. ما در مقابل این کشورها بسیار صبر کرده ایم.مصر از زمان برکناری «محمد مرسی» نخستین رئیس جمهوری منتخب این کشور از قدرت تاکنون صحنه حملات مرگبار بوده است.طی روزهای گذشته در حمله نیروهای ارتش مصر به محل تجمع عناصر افراطی در مناطق مزارع الزیتون، الدهیشه و جهاد ابو طبل در جنوب العریش, دستکم40 فرد مسلح کشته شدند.گروه تروریستی ولایت سینا که با داعش اعلام بیعت کرده، تاکنون صدها عملیات تروریستی علیه نظامیان و پلیس مصر انجام داده است. منطقه شمال سینا مرکز فعالیت شاخه گروه تروریستی وابسته به داعش در مصر است. خاورم**9329**1144 مترجم: ندا بهبودی** انتشار دهنده: علیرضا جباری
 • افتتاح بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در مصر با حضور شخصیت‌های عربی
 • پایگاه نظامی «محمد نجیب» که گفته می‌شود بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در خاورمیانه و آفریقاست امروز با حضور رئیس‌جمهور مصر و تعدادی از مقامات کشورهای عربی از جمله ولیعهد ابوظبی افتتاح شد.به گزارش فارس، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر امروز شنبه پایگاه نظامی «محمد نجیب» در استان مرسی مطروح در شمال غربی این کشور را افتتاح کرد.پرچم مصر در این مراسم در حضور السیسی و تعدادی از شخصیت‌های عربی از جمله «خالد الفیصل» مشاور پادشاه عربستان ، «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و سفرای کشورهای مختلف، در پایگاه نظامی محمد نجیب به اهتزاز درآمد.در این مراسم همچنین نیروهای صاعقه ارتش به اجرای مانور نظامی که نشاندهنده سطح آموزشی و توانمندی این نیروهاست، پرداختند و علاوه بر آن مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده‌های نظامی برگزار و 3 اردوگاه نظامی نیز افتتاح شد.پایگاه نظامی محمد نجیب که به نام نخستین رئیس‌جمهور مصر پس از انقلاب ۲۳ جولای سال ۱۹۵۲ نامگذاری شده‌ است، اولین پایگاه نظامی کامل در مصر است.این پایگاه که جایگزین شهرک نظامی در منطقه الحمام (تأسیس سال ۱۹۹۳) است، حاوی ۱۱۵۵ تأسیسات حیاتی از جمله ۷۲ میدان کامل آموزشی با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات، میدان تیراندازی الکترونیکی، سالن کنفرانس بزرگ و منطقه‌ای برای سکونت افسران است.
 • تروریست ها در نابودی مصر و کشورهای عربی موفق نمی شوند
 • رئیس جمهوری مصر اعلام کرد که تروریست ها در نابودی مصر و کشورهای عربی موفق نخواهند شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر امروز با اشاره به اینکه میلیاردها دلار برای نابودی مصر و کشورهای عربی هزینه می شود، گفت: حمایتی که برخی کشورها از تروریسم به عمل می آورند هرگز بدون مجازات و پاسخ نخواهد ماند. وی که در مراسم فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشکده های نظامی سخنرانی می کرد با بیان این مطلب افزود: فارغ التحصیلی شما در شرایطی رخ می دهد که منطقه شرایط دشواری را طی می کند. نیروهای مسلح مصر یک نهاد اصیل ملی است و مردم مصر نیز در طول تاریخ به ارتش خود اعتماد کرده اند. السیسی خاطرنشان کرد: من به تروریست ها و عناصر افراطی می گویم که هرگز به اهداف خود برای نابودی مصر و دیگر کشورهای عربی در منطقه نخواهید رسید.
 • ۲۸ نفر در پرونده ترور دادستان کل سابق مصر به اعدام محکوم شدند
 • دادگاه قاهره ۲۸ نفر را به اتهام دست داشتن در ترور دادستان کل سابق مصر، به اعدام محکوم کرد. به گزارشخبرگزاری مهربه نقل از پایگاه لبنانی النشره، دادگاه قاهره ۲۸ نفر را به اتهام دست داشتن در ترور «هشام برکات» دادستان کل سابق مصر، به اعدام محکوم کرد. بر اساس این گزارش، در روز ۲۹ ژوئن ۲۰۱۵ کاروان حامل هشام برکات در محلهمصر الجدیدهدر حومه شهرقاهرهو در بیرون ساختمان آکادمی نظامی هدف بمبگذاری قرار گرفت. وی مجروح و برای مداوا به بیمارستان منتقل شد و به دلیل شدت جراحات وارده کشته شد.
 • دادگاه قاهره 28 متهم را به اعدام محکوم کرد
 • دادگاه قاهره 28 متهم ترور دادستان کل مصر را به اعدام محکوم کرد به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما؛شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر اعلام کرد: دادگاه کیفری قاهره 28 نفر از 67 فرد متهم در ترور دادستان کل مصر را به اعدام محکوم کرد.
 • کشته شدن ۳۰ شبه‌نظامی در عملیات چهار روزه ارتش مصر در صحرای سینا
 • ارتش مصر از کشته شدن ده‌ها تندرو مسلح و انهدام شدن تعدادی از انبارهای سلاح و پناهگاه‌های گروه‌های تروریستی در حمله به مواضع آنها در استان سینای شمالی خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از الیوم السابع، سخنگوی ارتش مصر اعلام کرد: در سلسله حملات هوایی چهار روزه در سینای شمالی ۳۰ تن از عناصر گروهک‌های تروریستی کشته شدند. وی هم چنین خاطرنشان کرد: نیروهای نظامی کانون‌های تجمع تروریست‌ها در اطراف شهرهای "العریش"، "الشیخ زوید" و " رفح "را با یورش‌های زمینی و همکاری نیروهای هوایی هدف حمله قرار دادند. این سخنگوی نظامی افزود: این عملیات منجر به کشته شدن ۳۰ تن از خطرناک‌ترین عناصر تکفیری و دستگیری پنج تن دیگر و نیز منهدم شدن ۱۲ خودروی زرهی وابسته به آنها شد. وی هم چنین افزود: این عملیات منجربه به اندام ۴ خودروی زرهی بمب‌گذاری شده ، خنثی شدن ۳۰ بمب کارگذاشته شده در مسیر تحرکات نیروهای دولتی و کشف ۴ انبار حاوی مواد منفجره، ۱۹ پناهگاه عناصر تکفیری و تعدادی اسلحه و مهمات و تجهیزات متعدد شد. سخنگوی ارتش گفت: نیروهای دولتی عملیاتشان را برای نابودی کانون‌های تروریستی و ریشه‌کن کردن تروریسم در شمال مصر ادامه می‌دهند. انتهای پیام
 • عملیات ارتش مصر در صحرای سینا/۳۰ عنصر تکفیری به هلاکت رسیدند
 • به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از مهر، ارتش مصر اعلام کرد که موفق شده ۳۰ تن از خطرناک ترین عناصر گروه های تروریستی را از پای در آورده و ۵ تن دیگر را بازداشت کند. بر اساس بیانیه ایی که سخنگوی نیروهای مسلح مصر در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده در مرحله چهارم عملیات «حق شهید» ارتش مصر برای مبارزه با تروریست ها در شمال سینا نیروهای زمینی و نیروهای پلیس موفق شده اند تروریست ها را در پناهگاه هایشان در شهرهای العریش، شیخ زوید و رفح چهار روز محاصره کنند. در عملیات زمینی ارتش و پلیس با پوشش هوایی جنگنده های مصری همراه شده است علاوه بر کشته شدن ۳۰ عضو گروهک های تروریستی و بازداشت شدن ۵ تن دیگر، ۱۲ خودروی زرهی وابسته به تروریست ها نیز منهدم شده است. سخنگوی نیروهای مسلح اعلام کرد که ۴ خودروی زرهی بمب گذاری شده که با هدف حمله به نیروهای امنیتی مصری و ۳۰ بمب کنار جاده ایی که در مسیر تحرک های ارتش مصر قرار داشته خنثی شده و ۴ انبار مواد منفجره، ۱۹ پایگاه تروریست ها و مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات نظامی به وسیله ارتش مصر در این عملیات کشف شده است.
 • شهدای "جمعه خشم" به ۴ تن رسید/ خشم سازمان ملل و مصر از حجم بالای خشونت رژیم صهیونیستی
 • خشونت‌ها به طور بی‌سابقه‌ای از سال‌ها پیش بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها در قدس در روز جمعه به مناسبت تظاهرات روز خشم بالا گرفته است، به طوریکه سازمان ملل و مصر خواستار توقف فوری خشونت‌ها در اطراف مسجد الاقصی شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، در روز جمعه سه فلسطینی در بدترین نوع خشونت‌ها و در جریان تظاهرات جمعه خشم به شهادت رسیدند. در حالی که سه اسرائیلی نیز در عملیات مقاومتی در رام الله کشته شدند. شدت درگیری‌ها باعث شد اسرائیل تدابیر امنیتی جدیدی در مسجد الاقصی اتخاذ کند. نظامیان اسرائیلی با تیراندازی به سوی فلسطینیان معترض به بستن مسجد الاقصی و نصب گیت‌های امنیتی در ورودی‌های آن، صدها نفر دیگر را نیز زخمی کردند. در همین رابطه جمعیت هلال احمر فلسطین از انتقال ۱۹۳ مجروح فلسطینی به بیمارستان المقاصد قدس خبر داد. همچنین نیروهای ارتش صهیونیستی به سمت فلسطینیان در نوار مرزی غزه تیراندازی کرده و عده‌ای را زخمی کردند. سه اسرائیلی نیز در حمله با سلاح سرد در شهرکی در کرانه باختری چند ساعت بعد از شهادت سه فلسطینی و زخمی شدن حدود ۴۵۰ تن دیگر کشته شدند. چهارمین شهید روز جمعه مربوط به عملیات مقاومتی است که شب گذشته آن را انجام داد و طی آن سه شهرک نشین را کشته و یک تن دیگر را در شهرک حملیش در غرب رام الله زخمی کرد. روزنامه آحارونوت اسرائیل نوشت: قربانیان دو مرد و یک زن بودند در حالی فرد زخمی شده نیز زن بود. در این رابطه نیکولای ملادینف، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور صلح خواستار از سرگیری روند صلح شد که از سال ۲۰۱۴ متوقف شده است. وی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را دعوت به آرامش کرد. فرحان حق، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خبری در نیویورک اظهار...
 • عملیات ارتش مصر در صحرای سینا
 • ارتش مصر که عملیات خود برای پاکسازی مناطق شمال سینا را پیگیری می کند اعلام کرد که ۳۰ تروریست خطرناک را از پای در آورده است. خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، ارتش مصر اعلام کرد که موفق شده ۳۰ تن از خطرناک ترین عناصر گروه های تروریستی را از پای در آورده و ۵ تن دیگر را بازداشت کند.بر اساس بیانیه ایی که سخنگوی نیروهای مسلح مصر در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده در مرحله چهارم عملیات «حق شهید» ارتش مصر برای مبارزه با تروریست ها در شمال سینا نیروهای زمینی و نیروهای پلیس موفق شده اند تروریست ها را در پناهگاه هایشان در شهرهای العریش، شیخ زوید و رفح چهار روز محاصره کنند.در عملیات زمینی ارتش و پلیس با پوشش هوایی جنگنده های مصری همراه شده است علاوه بر کشته شدن ۳۰ عضو گروهک های تروریستی و بازداشت شدن ۵ تن دیگر، ۱۲ خودروی زرهی وابسته به تروریست ها نیز منهدم شده است.سخنگوی نیروهای مسلح اعلام کرد که ۴ خودروی زرهی بمب گذاری شده که با هدف حمله به نیروهای امنیتی مصری و ۳۰ بمب کنار جاده ایی که در مسیر تحرک های ارتش مصر قرار داشته خنثی شده و ۴ انبار مواد منفجره، ۱۹ پایگاه تروریست ها و مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات نظامی به وسیله ارتش مصر در این عملیات کشف شده است.
 • شهدای جمعه خشم به ۴ تن رسید/خشم سازمان ملل و مصر از حجم بالای خشونت رژیم صهیونیستی
 • خشونت‌ها به طور بی‌سابقه‌ای از سال‌ها پیش بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها در قدس در روز جمعه به مناسبت تظاهرات روز خشم بالا گرفته است، به طوریکه سازمان ملل و مصر خواستار توقف فوری خشونت‌ها در اطراف مسجد الاقصی شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، در روز جمعه سه فلسطینی در بدترین نوع خشونت‌ها و در جریان تظاهرات "جمعه خشم" به شهادت رسیدند. در حالی که سه اسرائیلی نیز در عملیات مقاومتی در رام الله کشته شدند. شدت درگیری‌ها باعث شد اسرائیل تدابیر امنیتی جدیدی در مسجد الاقصی اتخاذ کند. نظامیان اسرائیلی با تیراندازی به سوی فلسطینیان معترض به بستن مسجد الاقصی و نصب گیت‌های امنیتی در ورودی‌های آن، صدها نفر دیگر را نیز زخمی کردند. در همین رابطه جمعیت هلال احمر فلسطین از انتقال ۱۹۳ مجروح فلسطینی به بیمارستان المقاصد قدس خبر داد. همچنین نیروهای ارتش صهیونیستی به سمت فلسطینیان در نوار مرزی غزه تیراندازی کرده و عده‌ای را زخمی کردند. سه اسرائیلی نیز در حمله با سلاح سرد در شهرکی در کرانه باختری چند ساعت بعد از شهادت سه فلسطینی و زخمی شدن حدود ۴۵۰ تن دیگر کشته شدند. چهارمین شهید روز جمعه مربوط به عملیات مقاومتی است که شب گذشته آن را انجام داد و طی آن سه شهرک نشین را کشته و یک تن دیگر را در شهرک "حملیش" در غرب رام الله زخمی کرد. روزنامه آحارونوت اسرائیل نوشت: قربانیان دو مرد و یک زن بودند در حالی فرد زخمی شده نیز زن بود. در این رابطه نیکولای ملادینف، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور صلح خواستار از سرگیری روند صلح شد که از سال ۲۰۱۴ متوقف شده است. وی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را دعوت به آرامش کرد. فرحان حق، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خبری در نیویورک اظهار داشت: متاسفیم از کشته شدن سه فلسطینی به ویژه افراد کم...
 • عملیات ارتش مصر در صحرای سینا
 • ارتش مصر که عملیات خود برای پاکسازی مناطق شمال سینا را پیگیری می کند اعلام کرد که ۳۰ تروریست خطرناک را از پای در آورده است. به گزارش مشرق، به نقل از اسپوتنیک، ارتش مصر اعلام کرد که موفق شده ۳۰ تن از خطرناک ترین عناصر گروه های تروریستی را از پای در آورده و ۵ تن دیگر را بازداشت کند. بر اساس بیانیه ایی که سخنگوی نیروهای مسلح مصر در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده در مرحله چهارم عملیات «حق شهید» ارتش مصر برای مبارزه با تروریست ها در شمال سینا نیروهای زمینی و نیروهای پلیس موفق شده اند تروریست ها را در پناهگاه هایشان در شهرهای العریش، شیخ زوید و رفح چهار روز محاصره کنند. در عملیات زمینی ارتش و پلیس با پوشش هوایی جنگنده های مصری همراه شده استعلاوه بر کشته شدن ۳۰ عضو گروهک های تروریستی و بازداشت شدن ۵ تن دیگر، ۱۲ خودروی زرهی وابسته به تروریست ها نیز منهدم شده است. سخنگوی نیروهای مسلح اعلام کرد که ۴ خودروی زرهی بمب گذاری شده که با هدف حمله به نیروهای امنیتی مصری و ۳۰ بمب کنار جاده ایی که در مسیر تحرک های ارتش مصر قرار داشته خنثی شده و ۴ انبار مواد منفجره، ۱۹ پایگاه تروریست ها و مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات نظامی به وسیله ارتش مصر در این عملیات کشف شده است. منبع: مهر
 • هلاکت دستکم 30 تروريست در عمليات هوايي ارتش مصر در شمال سينا
 • خبرگزاري آريا - تهران – ايرنا – ارتش مصر بامداد شنبه اعلام کرد که در حملات جنگنده هاي اين کشور به مواضع تروريست ها در شمال سينا دستکم 30 تروريست کشته شدند.به گزارش شبکه خبري اسکاي نيوز, سخنگوي نظامي نيروهاي ارتش و پليس مصر افزود: جنگنده هاي اين کشور براي چهارمين بار متوالي مواضع تروريست ها در شهر هاي عريش, شيخ زويد و رفح را هدف قرار دادند.بنابراين گزارش در عمليات جنگنده هاي مصر, 12 خودروي زرهي تروريست ها منهدم و 19 مخفيگاه آن ها به طور کامل تخريب شد.همزمان در عمليات نيروهاي زميني ارتش مصر نيز 30 بسته انفجاري و مقادير زيادي سلاح و مهمات از مخفيگاه هاي تروريست کشف شد.طي روزهاي گذشته نيز در حمله نيروهاي ارتش مصر به محل تجمع عناصر افراطي در مناطق مزارع الزيتون، الدهيشه و جهاد ابو طبل در جنوب العريش, دستکم40 فرد مسلح کشته شدند.منطقه شمال سينا مرکز فعاليت شاخه گروه تروريستي وابسته به داعش در مصر است. گروه تروريستي ولايت سينا که با داعش اعلام بيعت کرده، تاکنون صدها عمليات تروريستي عليه نظاميان و پليس مصر انجام داده است. مصر از زمان برکناري «محمد مرسي» نخستين رئيس جمهوري منتخب اين کشور از قدرت تاکنون صحنه حملات مرگبار بوده است.شبک**9365**1392**مترجم: رضا ميرزائي**انتشار: ابوالفضل بابايي
 • عملیات ارتش مصر در صحرای سینا/۳۰ عنصر تکفیری به هلاکت رسیدند
 • ارتش مصر که عملیات خود برای پاکسازی مناطق شمال سینا را پیگیری می کند اعلام کرد که ۳۰ تروریست خطرناک را از پای در آورده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش مصر اعلام کرد که موفق شده ۳۰ تن از خطرناک ترین عناصر گروه های تروریستی را از پای در آورده و ۵ تن دیگر را بازداشت کند. بر اساس بیانیه ایی که سخنگوی نیروهای مسلح مصر در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده در مرحله چهارم عملیات «حق شهید» ارتش مصر برای مبارزه با تروریست ها در شمال سینا نیروهای زمینی و نیروهای پلیس موفق شده اند تروریست ها را در پناهگاه هایشان در شهرهای العریش، شیخ زوید و رفح چهار روز محاصره کنند. در عملیات زمینی ارتش و پلیس با پوشش هوایی جنگنده های مصری همراه شده استعلاوه بر کشته شدن ۳۰ عضو گروهک های تروریستی و بازداشت شدن ۵ تن دیگر، ۱۲ خودروی زرهی وابسته به تروریست ها نیز منهدم شده است. سخنگوی نیروهای مسلح اعلام کرد که ۴ خودروی زرهی بمب گذاری شده که با هدف حمله به نیروهای امنیتی مصری و ۳۰ بمب کنار جاده ایی که در مسیر تحرک های ارتش مصر قرار داشته خنثی شده و ۴ انبار مواد منفجره، ۱۹ پایگاه تروریست ها و مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات نظامی به وسیله ارتش مصر در این عملیات کشف شده است.
 • هلاکت دستکم 30 تروریست در عملیات هوایی ارتش مصر در شمال سینا
 • به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز, سخنگوی نظامی نیروهای ارتش و پلیس مصر افزود: جنگنده های این کشور برای چهارمین بار متوالی مواضع تروریست ها در شهر های عریش, شیخ زوید و رفح را هدف قرار دادند.بنابراین گزارش در عملیات جنگنده های مصر, 12 خودروی زرهی تروریست ها منهدم و 19 مخفیگاه آن ها به طور کامل تخریب شد.همزمان در عملیات نیروهای زمینی ارتش مصر نیز 30 بسته انفجاری و مقادیر زیادی سلاح و مهمات از مخفیگاه های تروریست کشف شد.طی روزهای گذشته نیز در حمله نیروهای ارتش مصر به محل تجمع عناصر افراطی در مناطق مزارع الزیتون، الدهیشه و جهاد ابو طبل در جنوب العریش, دستکم40 فرد مسلح کشته شدند.منطقه شمال سینا مرکز فعالیت شاخه گروه تروریستی وابسته به داعش در مصر است. گروه تروریستی ولایت سینا که با داعش اعلام بیعت کرده، تاکنون صدها عملیات تروریستی علیه نظامیان و پلیس مصر انجام داده است. مصر از زمان برکناری «محمد مرسی» نخستین رئیس جمهوری منتخب این کشور از قدرت تاکنون صحنه حملات مرگبار بوده است.شبک**9365**1392**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: ابوالفضل بابایی
 • 30 عنصر تکفیری در استان سینای شمالی مصر کشته شدند
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، تامر الرفاعی سخنگوی ارتش مصر گفت مواضع و مخفیگاههای تروریست های تکفیری در شهرهای العریش، الشیخ زوید و رفح در استان سینای شمالی هدف حمله هوایی قرار گرفتند. بر این اساس در این عملیات 30 تن از عناصر تکفیری بسیار خطرناک به هلاکت رسیدند. سخنگوی ارتش مصر افزود 12 خودروی (شاسی بلند ) و 4 خودروی بمب گذاری شده تروریست های تکفیری هم منهدم شدند. انتهای پیام/ کشته شدن 30 تروریست در استان سینای شمالی مصر
 • 30 تن از عناصر تکفیری در استان سینای شمالی مصر کشته شدند
 • ارتش مصر روز جمعه اعلام کرد دست کم 30 تن از عناصر مسلح وابسته به گروههای تکفیری در استان سینای شمالی کشته شدند . به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیمابه نقل ازخبرگزاری آناتولی از قاهره، تامر الرفاعی سخنگوی ارتش مصر گفت مواضع و مخفیگاههای تروریست های تکفیری در شهرهای العریش، الشیخ زوید و رفح در استان سینای شمالی هدف حمله هوایی قرار گرفتند و 30 تن از عناصر تکفیری بسیار خطرناک به هلاکت رسیدند. سخنگوی ارتش مصر افزود 12 خودروی (شاسی بلند ) و 4 خودروی بمب گذاری شده تروریست های تکفیری هم منهدم شدند.
 • افزایش تولید گاز در مصر تا سال ۲۰۲۰
 • طبق اعلام وزیر نفت مصر، سه میدان گازی عظیم که بتازگی کشف شده، سبب افزایش ۵۰ درصدی تولید گاز طبیعی مصر تا سال ۲۰۱۸ و افزایش ۱۰۰ درصدی آن تا سال ۲۰۲۰ خواهد شد.به گزارش ایسنا، تارک المولا – وزیر نفت مصر- در بیانیه ای اعلام کرد:" میدان های گازی زهر، نورث الکساندریا و نوروس جز مهم ترین پروژه هایی هستند که منجر به افزایش تولید گاز طبیعی و رسیدن به خودکفایی آن در مصر تا سال ۲۰۱۸ می شود" .همزمان با آغاز تولید از نخستین فاز پروژه میدان نورث الکساندریا با همکاری بریتیش پترولیوم، تولید گاز طبیعی مصر از ۴.۴ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۱۶ به حدود ۵.۱ میلیارد فوت مکعب در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت.مصر علاوه بر اینکه بدنبال توقف واردات گاز تا سال ۲۰۱۹ است، همچنین درصدد افزایش تولید گاز از این سه میدان گازی است که بتازگی کشف شده اند.مصر با عرضه کنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) به این کشور سال جاری مذاکره می کند و باتوجه به پیشی گرفتن تولید گاز داخلی از واردات پرهزینه خارجی، مصر قصد دارد خرید خود را تا سال ۲۰۱۸ کاهش دهد.
 • هشدار الازهر مصر به ادامه تعرض صهیونیست ها به مسجد الاقصی
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، الازهر در بیانیه ای،اقدام های تحریک آمیز و تجاوزکارانه نیروهای رژیم اشغالگر قدس علیه نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی و ایجاد مانع در برگزاری شعائر دینی مسلمانان در این مکان مقدس را محکوم کرد. این مرکز اسلامی همچنین از حملات وحشیانه صهیونیست ها به فلسطینی ها و مجروح کردن دهها نفر از نمازگزاران و از جمله شیخ عکرمه صبری مفتی سابق قدس ابراز انزجار کرد. الازهر در این بیانیه، نگرانی عمیق خود را از حملات و اقدامات نیروهای رژیم اشغالگر علیه مسجد شریف قدس اعلام کرد و صهیونیست ها را از ادامه تجاوز به قبله اول و سومین حرم مقدس مسلمانان که می تواند موجب تحریک احساسات مسلمانان سراسر جهان و تهدید ثبات کل منطقه شود برحذر داشت.
 • نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس تأکید کرد ضرورت توجه ویژه دولت به اشتغال و اقتصاد کشور
 • به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، مرتضی صفاری نطنزی ظهر امروز در سخنان پیش از از خطبه نماز جمعه بادرود اظهار کرد: در آستانه تشکیل دولت دوازدهم هستیم و باید اعلام کنیم که چنانچه در بحث حل مشکلات مدیریت جهادی نداشته باشیم مشکلات حل نخواهد شد و باید با مدیریت جهادی به حل مشکلات پرداخت، مشکلات زیاد است اما 2 مشکل اساسی که دولت دوازدهم بیاد به آن توجه داشته باشد اشتغال و اقتصاد است. وی افزود: هم اکنون هر ساله حدود یک میلیون جوان در کشور فارق‌التحصیل می‌شوند و به جمیت جویای کار اضافه می‌شود، چنانچه دولت طبق برنامه بتواند اشتغال ایجاد کند می‌تواند سالی 750 هزار شغل ایجاد کند و بقیه جوانان بیکار را باید برای آنها چاره‌ای اندیشید. نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامیتصریح کرد: البته در این راستا با مدیران عامل بانک‌ها دیدارهایی داشته‌ایم مقررشده تسهیلات اشتغال‌زایی به شهرستان اختصاص پیدا کند و از جوانان جویای کار دعوت می‌شود برای پیگیری تسهیلات اشتغال به دفاتر ارتباط مردمی در سطح شهرستان نطنز و بخش قمصر مراجعه داشته باشند. صفاری نطنزی در خصوص مشکلات منطقه‌ای بادرود گفت: در آینده نزدیک مسؤولان وزارت راه و شهرسازی به شهرستان خواهند آمد تا مشکلات جاده بادرود به کاشان، بادرود به موغار و ورودی اتوبان به‌صورت میدانی بررسی و برای آن راه‌حل عملیاتی اندیشیده شود. وی به دیدار اخیرش با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مدیرعامل بنیاد برکت اشاره و بیان کرد: در این دیدار به پتانسیل‌های مختلف توسعه و رشد در حوزه انتخابیه اشاره و شد و برای ریشه‌کن کردن فقر و بیکاری و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن، حضور بنیاد برکت و اقدامات مثمر و مفید را خواستار شدیم که درنتیجه مساعدت‌های ویژه‌ای صورت گرفت که یکی آر توافقات این دیدار احداث 3 باب مدرسه در نقاط محروم حوزه انتخابیه خواهد بود. نماینده...
 • السیسی رئیس «شورای کشور» مصر را عزل کرد
 • به گزارش سرویس بین الملل جام نیز به نقل از فارس، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر قاضی «احمد ابوالعزم» که در حال حاضر ریاست بخش قانون گذاری شورای کشور مصر را برعهده دارد به ریاست این شورا برگزید. این در حالی است که اعضای شورای کشور مصر در سیزدهم ماه مه گذشته قاضی «یحیی الدکروری» را که رای به ابطال توافقنامه ترسیم مرزی میان مصر و عربستان به ویژه درباره جزایر تیران و صنافیر داده بود برای ریاست این شورا نامزد کردند. انتصاب ابوالعزم مغایر با تصمیم شورای کشور مصر و قانونی است که السیسی در اواخر آوریل گذشته تصویب کرد. ابوالعزم جانشین قاضی «محمد مسعود» که دوره ریاست وی بر این شورا به پایان رسیده است می شود تا کار خود را در مقام چهارمین رئیس شورای کشور مصر از امروز پنجشنبه آغاز کند. «شورای کشور» مصر در کنار «دادگاه عالی قانون اساسی» و «دادگاه استیناف» یکی از سه رکن دستگاه قضایی در مصر است که وظیفه آن داوری در موارد اختلاف مسئولان یا نهادهای دولتی است. این نهاد، پـیشتر در پرونده‌ اختلافی واگذاری دو جزیره مصری تیران و صنافیر به عربستان، حکم به مصری بودن این دو جزیره داد؛ حکمی که به مذاق دولت عبدالفتاح السیسی خوش نیامده است. یک سال پیش شعبه یکم دادگاه اداری مصر به ریاست قاضی یحیی دکروری حکم به باطل بودن توافقنامه ترسیم مرزها میان مصر و عربستان داد و تاکید دارد که این دو جزیره همچنان تحت حاکمیت مصر هستند. در دادخواستی که به صدور حکم باطل بودن امضای توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی میان مصر و عربستان انجامید، اعطای مالکیت دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان به دلیل آنکه با توافقنامه تقسیم مرزها در سال 1906 میلادی در تضاد است، باطل دانسته و اعلام شد که این توافقنامه براساس ماده 151 قانون اساسی امکان...
 • افزایش تولید گاز در مصر تا سال ۲۰۲۰
 • به گزارش بولتن نیوز، تارک المولا – وزیر نفت مصر- در بیانیه ای اعلام کرد:" میدان های گازی زهر، نورث الکساندریا و نوروس جز مهم ترین پروژه هایی هستند که منجر به افزایش تولید گاز طبیعی و رسیدن به خودکفایی آن در مصر تا سال ۲۰۱۸ می شود" . همزمان با آغاز تولید از نخستین فاز پروژه میدان نورث الکساندریا با همکاری بریتیش پترولیوم، تولید گاز طبیعی مصر از ۴.۴ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۱۶ به حدود ۵.۱ میلیارد فوت مکعب در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت. مصر علاوه بر اینکه بدنبال توقف واردات گاز تا سال ۲۰۱۹ است، همچنین درصدد افزایش تولید گاز از این سه میدان گازی است که بتازگی کشف شده اند. مصر با عرضه کنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) به این کشور سال جاری مذاکره می کند و باتوجه به پیشی گرفتن تولید گاز داخلی از واردات پرهزینه خارجی، مصر قصد دارد خرید خود را تا سال ۲۰۱۸ کاهش دهد.
 • هشدار الازهر مصر به ادامه تعرض صهیونیست ها به مسجد الاقصی
 • به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از العالم، دانشگاه الازهر مصر ضمن هشدار درباره عواقب خطرناک تعرض صهیونیست ها به مسجد الاقصی، خواستار اقدام عربی و بین المللی به منظور نجات بیت المقدس شد. الازهر در بیانیه ای که یک نسخه از آن به دفتر شبکه العالم در قاهره رسید،اقدام های تحریک آمیز و تجاوزکارانه نیروهای رژِیم اشغالگر قدس علیه نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی و ایجاد مانع در برگزاری شعائر دینی مسلمانان در این مکان مقدس را محکوم کرد. این مرکز اسلامی همچنین از حملات وحشیانه صهیونیست ها به فلسطینی ها و مجروح کردن دهها تن از نمازگزاران و از جمله شیخ عکرمه صبری مفتی سابق قدس ابراز انزجار کرد. الازهر در بیانیه خود همچنین نگرانی عمیق خود را از حملات و اقدامات نیروهای رژیم اشغالگر علیه مسجد شریف قدس اعلام کرد و صهیونیست ها را از ادامه تجاوز به قبله اول و سومین حرم مقدس مسلمانان که می تواند موجب تحریک احساسات مسلمانان سراسر جهان و تهدید ثبات کل منطقه شود را برحذر داشت. 512
 • افزایش تولید گاز در مصر تا سال ۲۰۲۰
 • پول‌نیوز-طبق اعلام وزیر نفت مصر، سه میدان گازی عظیم که بتازگی کشف شده، سبب افزایش ۵۰ درصدی تولید گاز طبیعی مصر تا سال ۲۰۱۸ و افزایش ۱۰۰ درصدی آن تا سال ۲۰۲۰ خواهد شد.تارک المولا – وزیر نفت مصر- در بیانیه ای اعلام کرد:" میدان های گازی زهر، نورث الکساندریا و نوروس جز مهم ترین پروژه هایی هستند که منجر به افزایش تولید گاز طبیعی و رسیدن به خودکفایی آن در مصر تا سال ۲۰۱۸ می شود" .همزمان با آغاز تولید از نخستین فاز پروژه میدان نورث الکساندریا با همکاری بریتیش پترولیوم، تولید گاز طبیعی مصر از ۴.۴ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۱۶ به حدود ۵.۱ میلیارد فوت مکعب در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت.مصر علاوه بر اینکه بدنبال توقف واردات گاز تا سال ۲۰۱۹ است، همچنین درصدد افزایش تولید گاز از این سه میدان گازی است که بتازگی کشف شده اند.مصر با عرضه کنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) به این کشور سال جاری مذاکره می کند و باتوجه به پیشی گرفتن تولید گاز داخلی از واردات پرهزینه خارجی، مصر قصد دارد خرید خود را تا سال ۲۰۱۸ کاهش دهد.
 • افزایش تولید گاز در مصر تا سال ۲۰۲۰
 • طبق اعلام وزیر نفت مصر، سه میدان گازی عظیم که بتازگی کشف شده، سبب افزایش ۵۰ درصدی تولید گاز طبیعی مصر تا سال ۲۰۱۸ و افزایش ۱۰۰ درصدی آن تا سال ۲۰۲۰ خواهد شد. به گزارش ایسنا، تارک المولا – وزیر نفت مصر- در بیانیه ای اعلام کرد:" میدان های گازی زهر، نورث الکساندریا و نوروس جز مهم ترین پروژه هایی هستند که منجر به افزایش تولید گاز طبیعی و رسیدن به خودکفایی آن در مصر تا سال ۲۰۱۸ می شود" . همزمان با آغاز تولید از نخستین فاز پروژه میدان نورث الکساندریا با همکاری بریتیش پترولیوم، تولید گاز طبیعی مصر از ۴.۴ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۱۶ به حدود ۵.۱ میلیارد فوت مکعب در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت. مصر علاوه بر اینکه بدنبال توقف واردات گاز تا سال ۲۰۱۹ است، همچنین درصدد افزایش تولید گاز از این سه میدان گازی است که بتازگی کشف شده اند. مصر با عرضه کنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) به این کشور سال جاری مذاکره می کند و باتوجه به پیشی گرفتن تولید گاز داخلی از واردات پرهزینه خارجی، مصر قصد دارد خرید خود را تا سال ۲۰۱۸ کاهش دهد. انتهای پیام
 • یک کشته و سه زخمی در حمله افراد مسلح به پلیس مصر در جنوب قاهره
 • به گزارش پایگاه خبری عربی 21، این منبع که خواست نامش فاش نشود، ‌افزود: دو فرد مسلح ناشناس که سوار بر موتورسیکلت بودند، به روی خودروی پلیس در استان الفیوم آتش گشودند که در جریان آن، یک سرباز وظیفه کشته و سه سرباز دیگر زخمی شدند.این منبع در ادامه افزود،‌خودروی پلیس و آمبولانس به محض وقوع این حادثه،‌خود را به محل رساندند،‌ اما افراد مسلح با مشاهده نیروهای امنیتی از صحنه حادثه گریختند.وزارت کشور مصر تاکنون، اظهار نظری در این باره نکرده است.تاکنون گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است،‌ اما شاخه داعش در شبه جزیره سینا، حملات گذشته در مصر را مدیریت کرده است. منطقه شمال سینا مرکز فعالیت شاخه گروه تروریستی وابسته به داعش در مصر است. گروه تروریستی ولایت سینا که با داعش اعلام بیعت کرده، تاکنون ده ها عملیات تروریستی علیه نیروهای ارتش و پلیس مصر انجام داده است. مصر از زمان برکناری «محمد مرسی» نخستین رئیس جمهوری منتخب این کشور از قدرت تاکنون صحنه حملات مرگبار بوده است.شبس**9363*1488*مترجم:محمد تدو*انتشاردهنده: بهمن بامداد**
 • هشدار الازهر مصر به ادامه تعرض صهيونيست ها به مسجد الاقصي
 • خبرگزاري آريا - دانشگاه الازهر مصر ضمن هشدار درباره عواقب خطرناک تعرض صهيونيست ها به مسجد الاقصي، خواستار اقدام عربي و بين المللي به منظور نجات بيت المقدس شد.الازهر در بيانيه اي که يک نسخه از آن به دفتر شبکه العالم در قاهره رسيد، اقدام هاي تحريک آميز و تجاوزکارانه نيروهاي رژِيم اشغالگر قدس عليه نمازگزاران فلسطيني در مسجد الاقصي و ايجاد مانع در برگزاري شعائر ديني مسلمانان در اين مکان مقدس را محکوم کرد.اين مرکز اسلامي همچنين از حملات وحشيانه صهيونيست ها به فلسطيني ها و مجروح کردن دهها تن از نمازگزاران و از جمله شيخ عکرمه صبري مفتي سابق قدس ابراز انزجار کرد.الازهر در بيانيه خود همچنين نگراني عميق خود را از حملات و اقدامات نيروهاي رژيم اشغالگر عليه مسجد شريف قدس اعلام کرد و صهيونيست ها را از ادامه تجاوز به قبله اول و سومين حرم مقدس مسلمانان که مي تواند موجب تحريک احساسات مسلمانان سراسر جهان و تهديد ثبات کل منطقه شود را برحذر داشت.
 • السیسی رئیس «شورای کشور» مصر را عزل کرد
 • به گزارش پارس نیوز، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر قاضی «احمد ابوالعزم» که در حال حاضر ریاست بخش قانون گذاری شورای کشور مصر را برعهده دارد به ریاست این شورا برگزید. این در حالی است که اعضای شورای کشور مصر در سیزدهم ماه مه گذشته قاضی «یحیی الدکروری» را که رای به ابطال توافقنامه ترسیم مرزی میان مصر و عربستان به ویژه درباره جزایر تیران و صنافیر داده بود برای ریاست این شورا نامزد کردند. انتصاب ابوالعزم مغایر با تصمیم شورای کشور مصر و قانونی است که السیسی در اواخر آوریل گذشته تصویب کرد. ابوالعزم جانشین قاضی «محمد مسعود» که دوره ریاست وی بر این شورا به پایان رسیده است می شود تا کار خود را در مقام چهارمین رئیس شورای کشور مصر از امروز پنجشنبه آغاز کند. «شورای کشور» مصر در کنار «دادگاه عالی قانون اساسی» و «دادگاه استیناف» یکی از سه رکن دستگاه قضایی در مصر است که وظیفه آن داوری در موارد اختلاف مسئولان یا نهادهای دولتی است. این نهاد، پـیشتر در پرونده‌ اختلافی واگذاری دو جزیره مصری تیران و صنافیر به عربستان، حکم به مصری بودن این دو جزیره داد؛ حکمی که به مذاق دولت عبدالفتاح السیسی خوش نیامده است. یک سال پیش شعبه یکم دادگاه اداری مصر به ریاست قاضی یحیی دکروری حکم به باطل بودن توافقنامه ترسیم مرزها میان مصر و عربستان داد و تاکید دارد که این دو جزیره همچنان تحت حاکمیت مصر هستند. در دادخواستی که به صدور حکم باطل بودن امضای توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی میان مصر و عربستان انجامید، اعطای مالکیت دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان به دلیل آنکه با توافقنامه تقسیم مرزها در سال 1906 میلادی در تضاد است، باطل دانسته و اعلام شد که این توافقنامه براساس ماده 151 قانون اساسی امکان بررسی در پارلمان را ندارد. به دنبال آن دادگاه عالی قانون اساسی مصر نیز...
 • السیسی رئیس «شورای کشور» مصر را عزل کرد
 • به گزارش بولتن نیوز، به نقل از خبرگزاری رسمی مصر (أشا)، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر قاضی «احمد ابوالعزم» که در حال حاضر ریاست بخش قانون گذاری شورای کشور مصر را برعهده دارد به ریاست این شورا برگزید. این در حالی است که اعضای شورای کشور مصر در سیزدهم ماه مه گذشته قاضی «یحیی الدکروری» را که رای به ابطال توافقنامه ترسیم مرزی میان مصر و عربستان به ویژه درباره جزایر تیران و صنافیر داده بود برای ریاست این شورا نامزد کردند. انتصاب ابوالعزم مغایر با تصمیم شورای کشور مصر و قانونی است که السیسی در اواخر آوریل گذشته تصویب کرد. ابوالعزم جانشین قاضی «محمد مسعود» که دوره ریاست وی بر این شورا به پایان رسیده است می شود تا کار خود را در مقام چهارمین رئیس شورای کشور مصر از امروز پنجشنبه آغاز کند. «شورای کشور» مصر در کنار «دادگاه عالی قانون اساسی» و «دادگاه استیناف» یکی از سه رکن دستگاه قضایی در مصر است که وظیفه آن داوری در موارد اختلاف مسئولان یا نهادهای دولتی است. این نهاد، پـیشتر در پرونده‌ اختلافی واگذاری دو جزیره مصری تیران و صنافیر به عربستان، حکم به مصری بودن این دو جزیره داد؛ حکمی که به مذاق دولت عبدالفتاح السیسی خوش نیامده است. یک سال پیش شعبه یکم دادگاه اداری مصر به ریاست قاضی یحیی دکروری حکم به باطل بودن توافقنامه ترسیم مرزها میان مصر و عربستان داد و تاکید دارد که این دو جزیره همچنان تحت حاکمیت مصر هستند. در دادخواستی که به صدور حکم باطل بودن امضای توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی میان مصر و عربستان انجامید، اعطای مالکیت دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان به دلیل آنکه با توافقنامه تقسیم مرزها در سال 1906 میلادی در تضاد است، باطل دانسته و اعلام شد که این توافقنامه براساس ماده 151 قانون اساسی امکان بررسی در پارلمان را ندارد. به دنبال...

کلیدواژه