رئیس اداره میراث‌فرهنگی مشهد گفت: از ابتدای تابستان ۹۵ تا نیمه شهریور ۹۶ بالغ بر ۳۵۰ شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در این شهرستان رسیدگی شده است.

به‌گزارش بی‌باک به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی، احمد دیناری رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان مشهد با اعلام این خبر افزود: « ۲۵۰ مورد از این شکایت‌ها در کمیته رسیدگی به شکایات تأسیسات گردشگری شهرستان مشهد ارجاع و مورد بررسی با حضور شاکیان و متشاکیان قرار گرفته است که ۲۲۵ مورد در این کمیته منجر به صلح و توافق طرفین شده است.

»

دیناری تصریح کرد:« ۲۵ مورد از این شکایت‌ها حاوی مباحث عمده از ابعاد اجرایی و نظارتی بوده که برای تعیین‌تکلیف به کمیسیون فنی بند "ب" استان خراسان‌رضوی ارجاع شده است. »

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مشهد افزود: «محورهای اصلی شکایات شامل عدم درج اطلاعات دقیق تور در قراردادها، عدم اطلاع‌رسانی کافی به مسافران از سوی فروشندگان و مشکلاتی مربوط به ویزا، پرواز بوده است. »

او گفت: «در شهرستان مشهد بالغ بر ۲۵۰ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی فعال داریم که نظارت بر عملکرد و نحوه ارائه خدمات جزو وظایف اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان است که به‌صورت دوره‌ای مورد بازدید قرار می‌گیرند و در تابستان سال جاری حداقل دو بار مورد بازدید قرار گرفته‌اند. »


کلیدواژه: اداره میراث فرهنگی | شهرستان مشهد

منبع: بی باک نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.bibaknews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۴۱۷۰۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • پلمب و لغو مجوز ۱۱۲ دفتر مسافرتی/۷۰۰ شکایت از آژانس ها در ۶ ماه
 • معاون گردشگری تهران گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۰۰ دفتر خدمات مسافرتی در این استان، لغو مجوز، تعلیق و پلمب شده اند. «علی رفیعی» در پی تشدید برخی بدتعهدی‌ها از سوی آژانس‌های مسافرتی و سرگردانی مسافران بویژه در بیرون از مرزها، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به شکایت‌ها به ایسنا گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون، ۷۰۰ مورد شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی دریافت شده که ۶۴۰ موردِ آنها قابل بررسی بوده که در نتیجه به لغوِ مجوز ۲۱ دفتر خدمات مسافرتی، تعیلق فعالیت ۵۰ آژانس، پلمب ۴۱ دفتر خدمات مسافرتی و ۱۴ مورد کسر از ضمانت منجر شده است. به گفته او، علاوه‌بر ۴۱ آژانس پلمب شده، تعدادی خانه و مغازه هم بود که به صورت غیرقانونی، محل فروش و اجرای تورهای گردشگری بود و اکنون از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شده است. وی افزود: علت بیشتر این شکایت ها به بدتعهدی آژانس مسافرتی در عمل به قرارداد و خدمات وعده داده شده، مربوط است. معاون گردشگری استان تهران سپس با تاکید بر این که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره‌های استانی براساس ظرفیت خود روی فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی نظارت دارند، اظهار کرد: تمام اجزای بسته سفر آژانس‌های مسافرتی به فراخور موضوع، بررسی می‌شوند. برای نمونه، در نوروز تمام تورگردانانی که به مقصد ترکیه تور دارند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و اگر مشکلی نداشته باشند و قراردادهایشان کامل و بی‌نقص باشد، برای اجرای سفر مجاز شناخته می شوند. البته او یک بخش را خارج از دایره نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانست و افزود: گاه پیش می‌آید دفاتر خدمات مسافرتی بدون داشتن قرارداد مطمئن و معتبر با کارگزار خارجی، وارد معامله می‌شوند و مشکلاتی پیش می‌آید که ما امکان مداخله در آن را نداریم، چون پایگاه این کارگزاران در کشور دیگری است و رسیدگی به مورد آنها از...
 • پلمب و لغو مجوز ۱۱۲ دفتر مسافرتی
 • معاون گردشگری تهران گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۰۰ دفتر خدمات مسافرتی در این استان، لغو مجوز، تعلیق و پلمب شده اند. «علی رفیعی» در پی تشدید برخی بدتعهدی‌ها از سوی آژانس‌های مسافرتی و سرگردانی مسافران بویژه در بیرون از مرزها، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به شکایت‌ها به ایسنا گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون، ۷۰۰ مورد شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی دریافت شده که ۶۴۰ موردِ آنها قابل بررسی بوده که در نتیجه به لغوِ مجوز ۲۱ دفتر خدمات مسافرتی، تعیلق فعالیت ۵۰ آژانس، پلمب ۴۱ دفتر خدمات مسافرتی و ۱۴ مورد کسر از ضمانت منجر شده است. به گفته او، علاوه‌بر ۴۱ آژانس پلمب شده، تعدادی خانه و مغازه هم بود که به صورت غیرقانونی، محل فروش و اجرای تورهای گردشگری بود و اکنون از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شده است. وی افزود: علت بیشتر این شکایت ها به بدتعهدی آژانس مسافرتی در عمل به قرارداد و خدمات وعده داده شده، مربوط است. معاون گردشگری استان تهران سپس با تاکید بر این که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره‌های استانی براساس ظرفیت خود روی فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی نظارت دارند، اظهار کرد: تمام اجزای بسته سفر آژانس‌های مسافرتی به فراخور موضوع، بررسی می‌شوند. برای نمونه، در نوروز تمام تورگردانانی که به مقصد ترکیه تور دارند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و اگر مشکلی نداشته باشند و قراردادهایشان کامل و بی‌نقص باشد، برای اجرای سفر مجاز شناخته می شوند. البته او یک بخش را خارج از دایره نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانست و افزود: گاه پیش می‌آید دفاتر خدمات مسافرتی بدون داشتن قرارداد مطمئن و معتبر با کارگزار خارجی، وارد معامله می‌شوند و مشکلاتی پیش می‌آید که ما امکان مداخله در آن را نداریم، چون پایگاه این کارگزاران در کشور دیگری است و رسیدگی به مورد آنها از حوزه اختیار...
 • اخذ مالیات از دفاتر اسناد رسمی منتفی شد
 • بر اساس رای دیوان عدالت اداری بخشنامه سال ۹۰ سازمان مالیاتی در خصوص اخذ مالیات از دفاتر اسناد رسمی ابطال شد. به گزارش اقتصاد آنلاین، موضوع شکایت ابطال تکلیف دفاتر اسناد رسمی به ارسال آمار موضوع ماده 169 قانون مالیاتهای مکرر قانون مالیاتهای مستقیم مندرج در بخشنامه سال 92و همچنین ابطال عبارت هرگونه فعالیت اقتصادی در تعریف دامنه کاربرد و تعریف اشخاص حقیقی در دستور العمل سال 90 سازمان مالیاتی بوده است. بخشنامه اخذ مالیات از دفاتر اسناد رسمی ابطال شد در رای دیوان عدالت اداری که در ادامه قابل مشاهده است آمده، به موجب بندهای الف و ب ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف به ثبت فعالیتهای شغلی در دفاتر روزنامه،کل، درآمد، هزینه و نگهداری دفاتر یاد شده هستند. از سوی دیگر ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم ناظر بر ان دسته از اشخاص حقیقی و حقوقی که خدمت ارائه میکنند نیست. به همین جهات اطلاق بخشنامه و دستور العملهای مورد شکایت به شرح مندرج در گردشکار که دفاتر اسناد رسمی را مشمول تکلیف ارائه صورت حسابهای فصلی کرده مغایر قوانین فوق الذکر و خارج از حدود اختیارات مراجع تصویب آنها میباشد. به این ترتیب به استناد بند 1 ماده 12و مواد 13 و 88 قانون تشکیلات و ایین دادرسی دیوان عدالت اداری از تاریخ تصویب ابطال میشوند.
 • ابطال بخشنامه سازمان مالیاتی/اخذ مالیات از دفاتر اسناد منتفی شد سند
 • بر اساس رای دیوان عدالت اداری بخشنامه سال ۹۰ سازمان مالیاتی در خصوص اخذ مالیات از دفاتر اسناد رسمی ابطال شد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی و با توجه به رای دیوان عدالت اداری، دستور العمل سال 92 این سازمان در خصوص دفاتر اسناد رسمی و ارائه صورت حسابهای فصلی مالیاتی ابطال شد.گفتنی است، موضوع شکایت ابطال تکلیف دفاتر اسناد رسمی به ارسال آمار موضوع ماده 169 قانون مالیاتهای مکرر قانون مالیاتهای مستقیم مندرج در بخشنامه سال 92و همچنین ابطال عبارت هرگونه فعالیت اقتصادی در تعریف دامنه کاربرد و تعریف اشخاص حقیقی در دستور العمل سال 90 سازمان مالیاتی بوده است.در رای دیوان عدالت اداری که در ادامه قابل مشاهده است آمده، به موجب بندهای الف و ب ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف به ثبت فعالیتهای شغلی در دفاتر روزنامه،کل، درآمد، هزینه و نگهداری دفاتر یاد شده هستند. از سوی دیگر ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم ناظر بر ان دسته از اشخاص حقیقی و حقوقی که خدمت ارائه میکنند نیست. به همین جهات اطلاق بخشنامه و دستور العملهای مورد شکایت به شرح مندرج در گردشکار که دفاتر اسناد رسمی را مشمول تکلیف ارائه صورت حسابهای فصلی کرده مغایر قوانین فوق الذکر و خارج از حدود اختیارات مراجع تصویب آنها میباشد.به این ترتیب به استناد بند 1 ماده 12و مواد 13 و 88 قانون تشکیلات و ایین دادرسی دیوان عدالت اداری از تاریخ تصویب ابطال میشوند.انتهای پیام/ R1389/P1012122/S7,77/CT1
 • فرماندار قم مسئول رسیدگی به حادثه انفجار در قم شد
 • قم- ایرنا- فرماندار قم از سوی استاندار ، مسئول پیگیری حادثه انفجار در یکی از میهمانپذیرهای این شهر در خیابان آبشار شد. به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از روابط عمومی استانداری قم ، سید مهدی صادقی با اشاره به حادثه انفجار خیابان آبشار در روبروی حرم مطهر حضرت معصومه(س)، درگذشت تعدادی از زائران و همشهریان در این حادثه را تسلیت گفت و خواستار رسیدگی به حال مجروحان این حادثه شد.استاندار قم همچنین رضا سیار فرماندار قم را مسئول پیگیری حادثه نمود و خواستار تشکیل کمیته ای جهت بررسی علت آن شد.انفجار یک میهمانپذیر درخیابان آبشار قم بر اثر نشت گاز که ظهر امروز پنجشنبه صورت گرفت، 5 نفر کشته و 14 نفر مصدوم شدند.8138/ 6133/تنظیم: فرزانه پیری ** انتشار- جعفرمسلمی
 • رسیدگی به ساکنان خانه های نامقاوم در هجدک
 • با توجه به تکرار زمین لرزه ها در هجدک و سردی هوا در این منطقه کوهستانی اهالی ساکن در خانه های غیر مقاوم ، به اماکن امن راهنمایی میشوند . به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مهرابی سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت : در پی وقوع چند زمین لرزه طی 48 ساعتگذشته در هجدک ِ شهرستان راور ، هم اکنون نیروهای امدادی برای راهنمایی مردم وحشت زده روستاهای نزدیک به کانون زمین لرزه در منطقه حضور دارند.وی از شدت زلزله در روستاهای درب هزار / سرانگر / گورکانی / جرک /گزک / گچ اولیا / گچ سفلی / هیکوئیه و هنک از توابع بخش کوهساران راور خبر داد و افزود : کانون زلزله حرجند بوده است و هرکدام از این روستاها 15تا 20 خانوار سکونت دارند.وی خاطر نشان کرد: هم اکنون 2 اکیپ هلال احمر و نیروهای دهیاری، بخشداری و انتظامی در منطقه حضور دارند و در حال رسیدگی به اوضاع منطقه هستند.بنا به اعلام مهرابی کارشناسان برای بررسی بیشتر وضعیت هجدک فردا به منطقه میروند.
 • شکایت نفتی ها از آلومینیوم اراک
 • به گزارش ایسکانیوز، محمودفکری در گفت‌وگو با برنامه فوتبال یک شبکه ورزش در واکنش به ادعای دهشمند مدیرعامل آلومینیویم اراک اظهار داشت: فیلمی که منتشر شده به هیچ عنوان ثابت نمی‌کند که این رختکن تیم ما باشد ضمن اینکه من همواره در رختکن به مسئول تدارکات تیم می‌گوییم که رختکن را تمیز کرده تحویل بدهد. وی تصریح کرد: اگر برفرض محال کسی بخواهد دوپینگ کن قطعاً زرنگ‌تر از مدیرعامل باشگاه آلومینیویم اراک خواهد بود تا سرنگ‌ها را همانگونه در رختکن تیم رها کند. باشگاه نفت مسجدسلیمان از مدیرعامل باشگاه آلومینیویم اراک به مراجع قانونی شکایت خواهد کرد. فوتبال فکری
 • خشم مردم ترکیه از شکایت ۱۶ میلیاردی تریم
 • باشگاه استقلال در حالی روی مربی سرشناس ترکیه ای برای جانشینی منصوریان دست گذاشته که او در بین مربیان حاضر در یورو 2016 سومین مربی گران قیمت بوده است. به گزارش "ورزش سه"، ناکامی های زنجیره ای استقلال در لیگ هفدهم سرانجام باعث شد تا مقاومت منصوریان برای کناره گیری از این تیم شکسته شود و او بعد از توقف برابر ذوب آهن و قعرنشینی آبی ها در جدول بعد از هفت هفته به صورت رسمی استعفا بدهد؛ تصمیمی که بلافاصله از سوی باشگاه پذیرفته شد تا همه در انتظار معرفی جانشین او در تیم باشند. همسو با جوی که میان طرفداران استقلال برای ورود مربی درجه اول خارجی به نیمکت رهبری تیم راه افتاد، رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه با پیش کشیدن نام فاتح تریم سرمربی سرشناس و سابق تیم ملی ترکیه، از او به عنوان گزینه اول باشگاه برای عقد قرارداد نام برد. مردی که دو ماه پیش از سمت خود برکنار شد و در کنار خانواده اش در شهر ازمیر دوران استراحت را پشت سر می گذاشت. به میان آمدن نام فاتح تریم که در میان فوتبالدوستان ترکیه به"امپراطور ترک" مشهور است، در حالی رخ داد که این مربی بر اساس جدول منتشر شده از سوی یوفا بعد از جام ملت های 2016 فرانسه سومین مربی گران قیمت تیم های ملی در قاره اروپا محسوب می شد تا با قراردادی 3.5 میلیون یورویی (16 میلیارد تومانی برای هر سال) پایین تر از روی هاجسون و آنتونیو کونته قرار بگیرد. قراردادی که او را گران تر از مربیانی همچون یوآخیم لوو و ویسنته دل بوسکه نشان می داد. تریم در حالی با پیشنهاد رسمی از سوی استقلال ایران روبه رو شده که هنوز قرارداد مالی اش با فدراسیون فوتبال ترکیه فسخ نشده و او بر اساس تفاهم نامه دو ماه قبل تا زمانی که قرارداد جدید...
 • مسجد تاریخی جامع ارومیه در آستانه تخریب/مسئولان رسیدگی کنند
 • ارومیه – مسجد تاریخی ۷۰۰ سالانه جامع ارومیه که در دست مرمت قرار دارد به دلیل ورود ماشین آلات سنگین در آستانه تخریب قرار گرفته است. به گزارش خبرنگار مهر، مسجد تاریخی جامع ارومیه یکی از بناهای سده‌ هفتم (ه.ق) که در سالهای اخیر به دلیل کم توجهی و ساخت و سازهای غیرمجاز دستخوش تغییراتی شده امروز نیازمند مرمت و حفاظت جدی با اعتبارات ویژه است. این مسجد بی نظیر تاریخی که قدمت آن به دوران سلجوقیان می ‌رسد در وسط بازار بزرگ و قدیمی ارومیه جاخوش کرده، صحن بزرگ و شبستان آجری وسیعی دارد که وسط آن با گنبد بلندی پوشیده شده است. از خصوصیت‌های بارز این مسجد شباهت قسمت قدیمی آن با کاخ ساسانی دامغان است و بنابر روایتی، ساخت مسجد پیش از این معبدی دوره‌ ساسانی بوده است، هسته‌ نخستین مسجد جامع ارومیه، شبستان گنبد ‌داری در وسط است که ساختمان آن به دوران سلجوقیان و قرن ششم هجری قمری تعلق دارد و ۴۰ ستون متصل به این شبستان گنبددار مربوط به دوران ایلخانی هستند. حجره‌ های اطراف صحن مسجد به اوایل دوره‌ زندیه متعلق ‌اند و سنگ ‌نوشته‌ موجود، زمان احداث آن ‌را سال ۱۱۸۴ هجری قمری نشان می‌دهد، محراب مسجد سرتاسر پوشیده از کتیبه‌هایی به خط کوفی و ثلث است، در حاشیه‌ بیرونی محراب، آیه‌ ۲۵۵ و قسمتی از آیه ۲۵۶ سوره‌ بقره به خط کوفی نوشته شده است. آنچه که از ویژگی‌های معماری سلجوقی در این بنا بارز به نظر می‌رسد، تبعیت از الگوی پلان چهار طاقی، توجه به استحکام بنا و استفاده از مصالح مقاوم در ساخت بناست که امروز نشان از معماری بی نظیر و اصیل ایرانی اسلامی دارد. تسطح محوطه مسجد تاریخی ارومیه با ماشین آلات سنگین اما در روزهای اخیر ورود ماشین آلات سنگین به محوطه کارگاهی مرمتی مسجد جامع ارومیه موجی از نگرانی را در بین مسئولان و...
 • مسئولین وزارتین کار و کشور به مشکلات کارگران کارخانه آذرآب رسیدگی کنند
 • خبرگزاري آريا - دبير اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل با اشاره به اعتراض صنفي کارگران کارخانه آذرآب گفت: پيشگيري از اين دست مسائل عزم جدي مسئولان وزارت کار و وزارت کشور را مي‌طلبد.محمدرضا گلرو مفرد دبير اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل با اشاره به اعتراض صنفي کارگران کارخانه آذرآب، گفت: خبرها و تصاويري از درگيري خشن با تجمع مسالمت آميز کارگران آذراب همه را شوکه کرد. کارگراني که تنها مطالبه آنها حقوق معوقه خود بود.وي در ادامه با اشاره به ديدار و عيادت اعضاي شوراي مرکزي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل از برخي از کارگران آذراب، افزود: اين کارگران نه تنها ضد نظام نيستند بلکه دل در گرو انقلاب داشته و زندگي ما مديون کار و تلاش آنهاست.گلرو تاکيد کرد: درست است که بستن شاه‌راه‌هاي ارتباط کشور خطاست، اما خطاي بزرگي که عليه آرمان‌هاي خميني کبير است آن است که سرمايه داران قارون‌صفت و جنايت‌کار پاي خود را روي گلوي کارگران زحمت کش بگذارند و حقوق آنان را پايمال کنند. کارگراني که بر خلاف تبليغات رسانه‌هاي معاند مبني بر قرار دادن کارگران مقابل جمهوري اسلامي هميشه پشتيبان ولايت فقيه و اين نظام مقدس بودند.وي تصريح کرد: اشتباه بزرگ‌تر نحوه برخورد نيروي انتظامي بود، اگر چه که نيروي انتظامي تابع شوراي تامين استان است و استانداري مرکزي است که بايد در اين خصوص پاسخگو باشد.گلرو ادامه داد: مسئولين استاني نبايد در پاسخ به مطالبات صنفي کارگران خشونت به خرج داده و آنرا سرکوب کنند. اينکار منجر به مقابله قشر کارگري با حکومت مي‌شود، دقيقا همان کاري از ابتداي انقلاب اسلامي دشمن تلاش داشت آن را انجام بدهد.وي گفت: پيشگيري از اين دست مسائل عزم جدي مسئولين ذي ربط از وزارت کار و وزارت کشور را مي طلبد. نبايد با بي توجهي به حقوق بر حق کارگران کار به تجمعات صنفي و اين دست اتفاقات بيفتد.شايان ذکر است، کارگران کارخانه آذرآب اراک...
 • ازازدواج های زودهنگام شکایت نمیکنند/جمع آوری نقض حقوق کودک کاراست
 • دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با انتقاد از طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان گفت: کلمه جمع آوری نقض حقوق کودک است و این شیوه فعلی به هیچ وجه درست نیست. به گزارش خبرنگار مهر مظفر الوندی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر خصوص طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان که اخیرا از سوی برخی اعضای شورای شهر تهران انتقاداتی را به همره داشت،گفت: کلمه «جمع آوری» نقض حقوق کودک است و تجربیات متعددی از سالهای گذشته داشتیم که جواب نداد به همین دلیل باید از منشا تولید این پدیده شروع به کار کنیم و گرنه در خیایان هیچ افتاقی نمی افتد چرا که امروزجمع می کنند و و فردا دوباره همین رویه است. وی با تاکید بر ضرورت شناسایی صحیح منشا آسیب ها گفت:در برخی استان هامداخلاتی در محل آسیب ها شروع شد و ارگان های مختلف در قالب یک کمیته مشترک در محل آغاز آسیب که کودکان خیابانی به خیابان می آیند مداخلاتی داشتند که موثر بود به همین منظور برخی سامان دهی ها یا جمع آوری ها که امروز شاهد سخن گفتن از آنها هستیم جواب نمی دهد. وزارت رفاه،متولی سامان دهی کودکان کار است دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به آیین نامه های مصوب در رابطه با سامان دهی کودکان کار و خیابان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه به مبانی قانونی که از قبل تجربه شده توجهی نمی شود. ما در این خصوص آیین نامه مرتبط با شورای ساماندهی کودکان خیابان و کار داریم که وزارت رفاه متولی آن است و در سال ۸۴ مصوبه سامان دهی به تصویب دولت رسید و یک دستمایه قانونی خوبی است و اگر برا ساس همان مصوبه فعالیت ها انجام شود، بسیاری از کارها درست می شود. شیوه جمع آوری کودکان ضد حقوق کودک است الوندی با انتقاد از اینکه شیوه فعلی جمع...
 • مدافع حقوق کودک در رسانه ها زیاد است/مدافعی که طرح شکایت کند وجود ندارد
 • تهران- ایرنا- دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک با اشار به ماده 66 آئین دادرسی کیفری گفت: تاکنون حتی یک مورد شکایت از سوی فعالان و سازمان های مردم نهاد مدافع حقوق کودک در دادگاه مطرح نشده است و اگر چه در رسانه ها و جراید سخن بسیار است اما مدافعان حقوق کودک پرونده ای در مراجع قضائی پیگیری نکرده اند. به گزارش روز جمعه خبرنگار اجتماعی ایرنا، مظفر الوندی درباره احقاق حقوق کودکان با اشاره به اینکه این موضوع از گذشته وجود داشته اما اکنون اطلاع رسانی و انتشار آمار بیشتر شده است، افزود: براساس ماده 66 آئین دادرسی کیفری، به سازمان های مردم نهاد فعال حقوق کودک اجازه داده شده است که اگر در جایی تضییع حقوق کودک را دیدند، بتوانند شکایت کنند و دادگاه نیز مکلف است این مساله را بپذیرد.وی اضافه کرد: در اصلاح این ماده در قانون دائمی توسعه ششم نیازی به تشریفاتی که قوه قضائیه لیست سازمان های مردم نهاد را به دادگاه بدهد، حذف شد و هر مدافع حقوق کودکی اگر اساسنامه ای داشته باشد و در هر نقطه کشور موردی از نقض حقوق کودک ببیند، می تواند به دادگاه مراجعه کند.الوندی تصریح کرد:متاسفانه کسی جرات شکایت از این موضوع را به لحاظ فرهنگی ندارد و کسانی که مدافع حقوق کودک هم هستند، از ظرفیت قانونی که قانون در اختیارشان قرار داده است استفاده نمی کنند و یا اطلاع کافی ندارند.وی درباره ازدواج زودهنگام دختران گفت: در مناطقی از کشور متاسفانه این موضوع به دلیل بافت فرهنگی وجود دارد و حتی دختران زیر سن قانونی که 13 سال است، ازدواج می کنند و حتی مواردی هم در آمارهای سازمان ثبت احوال منتشر شده است. دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک اظهار کرد: از 2 سال گذشته در 27 استان کشور وضعیت کودکان را از ابعاد مختلف و از نزدیک مورد بررسی قرار دادیم و...
 • دادستانی:پرونده احمدی نژاد به دادسرا ارجاع شد/رسیدگی به پرونده حقوق های نجومی برخی مدیران
 • جامعه>قضایی - مهر نوشت: دادستان کل کشور با اشاره به گزارش‌های واصله در خصوص پرونده محمود احمدی‌نژاد، گفت: پرونده وی به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ضمن بیان اینکه بخشی از مدارک و مستندات بانکی و شرکت نفت بابک زنجانی متهم اول نفتی موجود است، گفت: میزان کل اموال و دارایی متهم که با آن کارکرده و سودآوری داشته است مشخص نیست اما آنچه اهمیت دارد اینکه دارایی وی باید برگردانده شود که متأسفانه تاکنون همکاری لازم را نداشته است. وی به آخرین وضعیت پرونده محمود خاوری رئیس اسبق بانک ملی ایران که چند سال گذشته با حیف‌ومیل بیت‌المال به کشور کانادا گریخته است نیز اشاره داشت و افزود: دادگاه ازنظر قانونی برای متهمانی که احضاریه صادرشده ولی فرد در دادگاه حضور پیدا نمی‌کنند به‌صورت غیابی حکم صادر می‌کند و متهم نیز می‌تواند از حق قانونی خود استفاده و نسبت به‌حکم صادره اعتراض و واخواهی کند و آن اعتراض نیز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. دادستان کل کشور در خصوص وضعیت پرونده حمید بقایی معاون رئیس‌جمهور سابق نیز گفت: این پرونده در مرحله دادسرا و تحقیقات قرار دارد و در حال تکمیل شدن است و در مورد پرونده محمود احمدی‌نژاد نیز یک سری گزارش‌هایی دریافت و به دادسرا ارجاع شد که در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. منتظری اشاره‌ای نیز به پرونده حقوق‌های نجومی برخی مدیران داشت و افزود: در بررسی این موضوع باید گفت به یکسری از موارد رسیدگی و مبالغ دریافتی مسترد شد اما ازنظر دادسرا جرمی منظور نشده است چون اموال برگشته است و تعدادی نیز در دادسرا در حال رسیدگی و بررسی قرار دارد. وی در پاسخ به سؤال مبنی بر تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در رسیدگی به وضعیت قاچاق کالا و ارز در کشور و آخرین اقدامات دادستانی کل کشور در این راستا اظهار...
 • فقدان مدیریت صحیح را نباید به پای کارگران آذرآب و هپکو نوشت/ضرورت رسیدگی مسئولان به مشکلات کارگران
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، یک تشکل صنفی کارگری خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی کارگران کارخانه‌های آذرآب و هپکو و دلجویی از آنان به دلیل حاشیه‌های مربوط به اجتماعات صنفی اخیر شد. کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی که از نهادهای صنفی کارگری استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود، در حمایت از مطالبات صنفی کارگران دو کارخانه بحران‌زده استان مرکزی (هپکو و آذرآب) بیانیه‌ای را صادر کرد. در ابتدای این بیانیه صنفی آمده است: یکی از معیارهای کلیدی اخلاقی بودن رفتارهای انسان رعایت و محترم شمردن اصل (کرامت انسانی ) است بر اساس این اصل ، رفتارهایی پسندیده است که در آن اصل کرامت انسانی رعایت شده باشد؛ در حقیقت چون گرانبهاترین سرمایه آدمی کرامت و انسانیت اوست پس باید در همه ابعاد زندگی به ویژه در حوزه روابط کارگر و کارفرما این کرامت انسانی حفظ گردد. کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی در ادامه بیانیه خود آورده است: از مصادیق بارز و مهم حقوق کارگر تعیین شدن دقیق دستمزد وی مطابق با زحمت و تلاشی که می‌کند بگونه‌ای که طبق ماده ۲ و ۳ از قانون‌کار جمهوری اسلامی ایران، حدود و وظایف کارگر و کارفرما تعریف شده‌است، بنابرایندور از انصاف بوده که عدم اهلیت و فقدان مدیریت صحیح در شرکت های بحرانی به خصوص آذرآب و هپکو اراک را به پای کارگران و تلاشگران نوشت. در قسمت دیگری از این بیانیه آمده است: در این شرایط اقتصادی کارگران معترض که حق و حقوقشان پایمال شده و چندین ماه حقوق دریافت نکرده اند و شرمنده خانواده شان و آن هم در آستانه بازگشایی مدارس گردیده اند چه انتظاری می توان داشت ؟ اگر با نگاه دین محورانه به حوزه روابط کارفرما و کارگر توجه نماییم، آیات قرآنی و روایات مذهبی متعدد در کنار سخنان و تاکیدات اشخاص معاصری همچون بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری...
 • مدافعان حقوق کودک از ظرفیت قانونی استفاده نمی کنند/ازدواج زودهنگام کودکان می تواند مورد شکایت قرار گیرد
 • به گزارشگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در جمع خبرنگاران در خصوص طرح جمع‌آوری کودکان کار و خیابان که اخیراً از سوی برخی اعضای شورای شهر تهران انتقاداتی را به همره داشت، گفت: کلمه «جمع‌آوری» نقض حقوق کودک است و تجربیات متعددی از سال‌های گذشته داشتیم که جواب نداد، به همین دلیل باید از منشأ تولید این پدیده شروع به کار کنیم که در غیر اینصورت در خیایان هیچ اتفاقی نمی‌افتد چرا که امروز جمع می‌کنند و فردا دوباره همین رویه است. وی با تأکید بر ضرورت شناسایی صحیح منشأ آسیب‌ها بیان کرد: در برخی استان‌ها مداخلاتی در محل آسیب‌ها شروع شد و ارگان‌های مختلف در قالب یک کمیته مشترک در محل آغاز آسیب، که کودکان خیابانی به خیابان می‌آیند مداخلاتی داشتند که مؤثر بود، به همین منظور برخی ساماندهی‌ها یا جمع‌آوری‌ها که امروز شاهد سخن گفتن از آنها هستیم، جواب نمی‌دهد. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به آیین‌نامه‌های مصوب در رابطه با ساماندهی کودکان کار و خیابان اشاره و تصریح کرد: متأسفانه به مبانی قانونی که از قبل تجربه شده توجهی نمی‌شود، ما در این خصوص آیین‌نامه مرتبط با شورای ساماندهی کودکان خیابان و کار داریم که وزارت رفاه متولی آن است و در سال 84 مصوبه ساماندهی به تصویب دولت رسید که دست مایه قانونی خوبی است و اگر بر اساس همان مصوبه فعالیت‌ها انجام شود، بسیاری از کارها درست می‌شود. الوندی با بیان اینکه شیوه فعلی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان شیوه درستی نیست، اظهار داشت: در ماده 45 قانون حمایت از خانواده ذکر شده که هر تصمیم اجرایی و قضایی باید با رعایت مصلحت باشد و هر کسی می‌تواند این را تشخیص دهد که این اقدام فعلی به منفعت کودک و یا به ضرر وی است. وی در خصوص افزایش کودک آزاری‌ها در چند ماهه اخیر که تعدادی از...
 • شهر مشهد غرق عزا و ماتم شد
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، محرم که فرا می‌رسد، دل‌های بسیاری روانه صحن و سرای سید و سالار شهیدان می‌شود، اما در این میان کسانی هستند که در گوشه و کنار شهرشان با برپایی علم عزای حسین(ع) عشق و دلدادگی خود را به ساحت این امام شهید نشان می‌دهند.خیابان‌های شهر مشهد نیز به همت شهروندان شهر بهشت رنگ عزا و ماتم به خود گرفته، به گونه‌ای که هر کوی و برزن واقعه کربلا را برای همگان بیان می‌کند، دلاوری‌های حضرت علی اکبر(ع) که شبیه‌ترین فرد به رسول اکرم(ص) بودند را بیان می‌کند، شیون و ناله مادر شهید شش ماه کربلا، دستان بریده ابوالفضل(ع)، گوش‌های پاره شده رقیه خاتون و سری که بر نیزه قرآن می‌خواند...آری ماه عزای سرور عالمیان فرا رسیده است، مگر می‌شود در این ماه ناله سر نداد و بر سر و سینه نزد...شهروندان مشهدی نیز با نصب پرچم‌های عزا، با زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) هم نوایی می‌کنند و عرض تسلیت دارند به پیشگاه امام مهربانی‌ها...تقارن فرا رسیدن ماه محرم با هفته دفاع مقدس، نمای دیگری از سلحشوری‌های مردانی را جلوه‌گر می‌کند که به تأسی از سید شهیدان به جنگ با کفر رفتند و در این راه جان خود را فدای حفظ اسلام و سرافرازی وطن کردند.عاشورا الگویی است برای هر آزاد مردی که در برابر ظلم و تجاوز ایستادگی می‌کند، این درسی بود که هشت سال دفاع مقدس در سایه آن رقم خورد و حالا نیز قیام‌های بسیاری از سوی حق طلبان در جهان اسلام به برکت خون شهدای مظلوم کربلا رقم می‌خورد. نجمه ابراهیمی
 • رژه نیروهای مسلح در مشهد
 • رژه نیروهای مسلح در مشهد همزمان با سایر شهرهای کشور برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، دراین مراسم تمامی نیروهای مسلح استان ادوات جنگی و نظامی خود را به معرض دید عموم قرار دادند و با رژه خودوریی منظم اقتدار وانسجام ملی را به نمایش گذاشتند. با توجه به هماهنگی‌های انجام شده این مراسم در میدان پانزده خرداد مشهد برگزار شد و به دنبال آن تمامی نیروهای مسلح استان با همبستگی هرچه بیش‌تر در این رژه حضور یافتند. در این مراسم نیروهای شرکت‌کننده نظامی و انتظامی ارتش، سپاه و گردان‌های نمونه بسیج و و یگان‌های ویژه پدافند هوایی و انتظامی گوشه‌ای از توانمندی‌های نیروهای مسلح استان را به نمایش گذاشتند.
 • شیوه فعلی جمع آوری کودکان کار و خیابان شیوه درستی نیست/تاکنون سمن ها یک مورد شکایت هم از نقض حقوق کوکان نکرده اند
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، مظفر الوندی در جمع خبرنگاران در خصوص طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان که اخیرا از سوی برخی اعضای شورای شهر تهران انتقاداتی را به همراه داشت،گفت: کلمه «جمع آوری» نقض حقوق کودک است و تجربیات متعددی از سالهای گذشته داشتیم که جواب نداد به همین دلیل باید از منشا تولید این پدیده شروع به کار کنیم و گرنه در خیایان هیچ افتاقی نمی‌افتد چرا که امروز آنها را جمع می‌کنند و فردا دوباره همین رویه است. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با تاکید بر ضرورت شناسایی صحیح منشا آسیب‌ها گفت:در برخی استانها مداخلاتی در محل آسیب‌ها شروع شد و ارگان‌های مختلف در قالب یک کمیته مشترک در محل آغاز آسیب که کودکان خیابانی به خیابان می‌آیند مداخلاتی داشتند که موثر بود به همین منظور برخی سامان‌دهی‌ها یا جمع آوری‌ها که امروز شاهد سخن گفتن از آنها هستیم جواب نمی‌دهد. وی به آیین نامه‌های مصوب در رابطه با سامان دهی کودکان کار و خیابان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه به مبانی قانونی که از قبل تجربه شده توجهی نمی‌شود. ما در این خصوص آیین‌نامه مرتبط با شورای ساماندهی کودکان خیابان و کار داریم که وزارت رفاه متولی آن است و در سال ۸۴ مصوبه سامان دهی به تصویب دولت رسید و یک دستمایه قانونی خوبی است و اگر بر اساس همان مصوبه فعالیت ها انجام شود، بسیاری از کارها درست می شود. الوندی با انتقاد از اینکه شیوه فعلی جمع آوری کودکان کار و خیابان شیوه درستی نیست،اظهارداشت:در ماده ۴۵قانون حمایت از خانواده ذکر شده که هر تصمیم اجرایی و قضایی باید با رعایت مصلحت باشد و هر کسی می تواند این را تشخیص دهد که این اقدام فعلی به منفعت کودک و یا به ضرر وی است. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در خصوص افزایش کودک آزاری ها در چند ماهه اخیر...
 • رژه نیروهای مسلح در مشهد برگزار شد
 • مشهد- مراسم رژه نیروهای مسلح صبح جمعه همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان ارشد دستگاههای اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی خراسان رضوی در میدان ۱۵ خرداد مشهد برگزار شد. به گزارش قدس آنلاین، استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: رمز قدرت و توانایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تداوم مکتب عاشورا، ایثار و شهادت است. علیرضا رشیدیان افزود: تهدیدها بر ملتی که با فرهنگ عاشورا آشناست اثری ندارد. وی اظهار کرد: ملت ما درس آزادگی، عزت و سربلندی را هر سال از مکتب حضرت امام حسین (ع) و عاشورا دریافت می کند و ملتی که تاسی به امام آزادگی دارد از تهدید و بد خواهی دشمنان نمی هراسد. وی با بیان اینکه دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون از هیچ توطئه ای علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی فرو گذاری نکرده اند گفت: در هشت سال دفاع مقدس نیز همه مردم ایران در کنار یکدیگر و متحد با هم نشان دادند برای دفاع از خاک خود، ارزشهای الهی و اسلامی و عزت خود لحظه ای تردید ندارند و در کنار هم می ایستند. استاندار خراسان رضوی افزود: تهدیدهای کلامی دشمن نشان دهنده ضعف آنها در برابر این ملت است، ملت ما جنگ طلب نیست اما در عمل نشان داده است هر تهدیدی علیه استقلال و تمامیت ارضی خود را در نطفه خفه می کند. وی اظهار کرد: سخنان رئیس جمهوری آمریکا در باره برجام نشان دهنده جهالت جدید است و تهدید های او نشان می دهد ملت ما را نمی شناسد و از گذشته درس نگرفته است و نمی داند ملت ایران شاگردان مکتب عاشورا هستند. وی گفت: صدام هم فکر می کرد با این ملت می تواند با زبان زور سخن بگوید و با فسخ قرارداد الجزایر می تواند در مدت سه روز تهران را فتح کند. رشیدیان افزود: اینک مدافعان حرم راه شهیدان دفاع...
 • لوکا در مشهد از اخراج گریخت
 • گسترش فولاد در هفتمین دیدار خود موفق شد به دومین پیروزی خوددست پیدا کند تا کمی از شرایط بحرانی خود دور شود. به گزارش "ورزش سه"، گسترش فولاد تا پیش از دیدار برابر سیاه جامگان از اوضاع نامساعدی در جدول رده بندی برخوردار بود و همین موضوع باعث شده بود تا چشم مدیران این تیم به نتیجه دیدار مشهد باشد و لوکا بوناچیچ ادامه حضور و یا عدم حضور خود در گسترش را در نتیجه این بازی می دید. گسترشی ها که پیش از این چهار شکستتنها یک پیروزی و یک تساوی در کارنامه خود ثبت کرده بودند،در بازی امروز توانستند یک بازی منطقی به نمایش بگذارند. آنها پس از حملاتی که روی دروازه مشهدی ها داشتند توانستند دروازه این تیم را باز کنند و پس از آن به بازی دفاع و ضدحمله بپردازند و در نهایت با دفاع از گل خود به دومین پیروزی فصل دست پیدا کنند. با این حساب این پیروزی و کسب هفتمین امتیاز تبریزی ها در فصل اخیر را می توان ضامن خروج این تیم از بحران دانست و لوکا بوناچیچ که روی لبه تیغ راه می رفت در بازی های پیش رو می تواند با امنیت بیشتر به کار خود بپردازد. گسترش فولاد تبریز لوکا بوناچیچ (سرمربی)
 • برد باارزش لوکا با گسترشی ها در مشهد
 • گسترش فولاد در هفتمین دیدار خود موفق شد به دومین پیروزی خوددست پیدا کند تا کمی از شرایط بحرانی خود دور شود. به گزارش "ورزش سه"، گسترش فولاد تا پیش از دیدار برابر سیاه جامگان از اوضاع نامساعدی در جدول رده بندی برخوردار بود و همین موضوع باعث شده بود تا چشم مدیران این تیم به نتیجه دیدار مشهد باشد و لوکا بوناچیچ ادامه حضور و یا عدم حضور خود در گسترش را در نتیجه این بازی می دید. گسترشی ها که پیش از این چهار شکستتنها یک پیروزی و یک تساوی در کارنامه خود ثبت کرده بودند،در بازی امروز توانستند یک بازی منطقی به نمایش بگذارند. آنها پس از حملاتی که روی دروازه مشهدی ها داشتند توانستند دروازه این تیم را باز کنند و پس از آن به بازی دفاع و ضدحمله بپردازند و در نهایت با دفاع از گل خود به دومین پیروزی فصل دست پیدا کنند. با این حساب این پیروزی و کسب هفتمین امتیاز تبریزی ها در فصل اخیر را می توان ضامن خروج این تیم از بحران دانست و لوکا بوناچیچ که روی لبه تیغ راه می رفت در بازی های پیش رو می تواند با امنیت بیشتر به کار خود بپردازد. گسترش فولاد تبریز لوکا بوناچیچ (سرمربی)
 • پیروزی در مشهد گسترش فولاد را از قعر جدول جدا کرد
 • به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ گسترش فولاد موفق شد با نتیجه 1 بر 0 سیاه جامگان را شکست دهد.تک گل بازی را رضا خالقی فر در دقیقه 13 به ثمر رساند.این بازی در چارچوپ هفته هفتم لیگ برتر فوتبال برگزار شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ خلاصه بازی سیاه جامگان 0 _ گسترش فولاد + فیلم
 • رویدادهای خبری روز جمعه ۳۱ شهریور ماه در مشهد
 • مشهد- ایرنا- مراسم رژه نیروهای مسلح همزمان با اولین روز دفاع مقدس از مهمترین رویدادهای خبری امروز در مشهد است. به گزارش ایرنا، همایش شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)، همایش دوچرخه سواری ویژه استقبال از محرم، مراسم چهلمین روز شهادت محسن حججی و مراسم سی و چهارمین سلگرد رحلت آیت الله عبدالله شیرازی از دیگر رویدادهای امروز در مشهد است.نماز جمعه این هفته مشهد نیز به امامت آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است. 7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
 • نایب رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان:دفاتر نمایندگی انجمن روزنامه نگاران مسلمان در سراسر کشور راه اندازی می شود
 • حسن کربلایی امروز در حاشیه سفر به استان آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ارومیه اظهار کرد: پس از برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در اول شهریور ماه جاری و حضور چشمگیر اعضای این انجمن در این انتخابات، هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان به طور رسمی از هفته پیش کار خود را آغاز کرد. وی با بیان اینکه در نخستین جلسه هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان اعضای هیات رئیسه و سایر ارکان هیات مدیره طی یک رأی‌گیری مخفی انتخاب شدند، تصریح کرد: در این انتخابات سیدنظام‌الدین موسوی به عنوان دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان انتخاب شد. نایب رئیس انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در ادامه به برنامه‌های آینده این انجمن اشاره کرد و گفت: پس از ارائه پیشنهادات و طرح‌هایی از سوی اعضای هیات مدیره مقرر شد تا به منظور رشد آگاهی‌های سیاسی و بصیرت‌افزایی اعضای انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان و دیگر فعالان رسانه‌ای جلسات هم‌اندیشی و میزگردهای سیاسی به طور منظم برگزار شود. وی خاطر نشان کرد: در همین راستا مقرر شد به منظور گسترش دامنه فعالیت‌های انجمن در حوزه‌های مختلف به زودی پس از تصویب آیین‌نامه اجرایی، دفاتر نمایندگی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در استان‌های سراسر کشور راه‌اندازی و از علاقمندان به حضور در این انجمن ثبت‌نام به عمل آید. انتهای پیام/ن
 • پیروزی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز در مشهد
 • مشهد - ایرنا - تیم فوتبال سیاه جامگان عصر پنجشنبه در مشهد با یک گل مغلوب تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز شد. به گزارش ایرنا، این بازی در چارچوب هفته هفتم مسابقات لیگ برتر در ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد و با حضور 300 تماشاگر برگزار شد. در ابتدای بازی تیم میزبان با یک بازی حساب شده توانست میانه میدان را در اختیار بگیرد و چندین موقعیت نیز خلق کند اما بر خلاف روند بازی رضا خالقی فر از تیم گسترش فولاد تبریز موفق شد در یک ضد حمله در دقیقه 13 گل نخست را وارد دروازه سیاه جامگان کند. بعد از این گل سیاه جامگان بر حملات خود افزود اما راه به جایی نبرد. از نکات نیمه نخست این دیدار، اعتراض کادر فنی هر 2 تیم به داور، اتلاف وقت بازیکنان تیم میهمان و مصدومیت منجر به تعویض دروازبان گسترش فولاد تبریز در دقیقه 46 بود. در نیمه دوم این بازی نیز سیاه جامگان سراسر حمله شد و موقعیتهایی را بر روی دروازه تیم میهمان ایجاد کرد که نتوانست از این موقعیتها استفاده کند و بازی با تک گل گسترش فولاد تبریز به پایان رسید. قضاوت این دیدار بر عهده امید سعیدفر بود و مهدی الوندی همراه با مهدی شفیعی او را در امر قضاوت یاری کردند. تیم فوتبال سیاه جامگان در هفته هشتم مسابقات لیگ برتر روز سه شنبه چهارم مهر با تیم فوتبال پیکان دیدار می کند و گسترش فولاد تبریز به مصاف تراکتور سازی می رود. کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است. 7507/7495/507 خبرنگار:حسین عباسی**انتشار دهنده:شاهین فرشاد
 • مراسم رژه نیروهای مسلح در مشهد مقدس برگزار شد
 • مراسم رژه نیروهای مسلح در میدان ۱۵ خرداد مشهد مقدس برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مراسم رژه نیروهای مسلح همزمان با سراسر کشور و در آغازین روز هفته دفاع مقدس در مشهد مقدس آغاز شد.این مراسم در میدان 15 خرداد مشهد مقدس در حال برگزاری است و جمع کثیری از نیروهای لشگری و کشوری در این مراسم حاضر هستند.به دلیل فرارسیدن ایام محرم حسینی، مراسم رژه امروز در میدان 15 خرداد با حال و هوایی حسینی در حال برگزاری است.علاوه بر مشهد مقدس، ویژه برنامه رژه آغاز هفته دفاع مقدس در سراسر استان خراسان رضوی و در شهرستان‌های این استان نیز در حال برگزاری است.انتهای پیام/ R41347/P1357/S6,1188/CT1