به گزارش جماران؛ معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر تأخیر مجلس در رسیدگی به لایحه مربوط به سازمان ملی جوانان گفت:‌ اگر تشکیل این سازمان به هر دلیل تصویب نشد یا با تأخیر مواجه شد، رئیس‌جمهوری مشاور جوان انتخاب و امور را سازماندهی می‌کند و حتی اگر لازم باشد من شورای جوانان در ریاست جمهوری تشکیل می‌دهم.

اسحاق جهانگیری صبح روز پنجشنبه در همایش جوانان، توسعه و تعالی ایران که در کتابخانه ملی برگزار شد، به حضور جوانان در جریان انتخابات ۹۶ اشاره کرد و گفت: یکی از دستاوردهای مهم و بی‌بدیل انتخابات ۹۶ افزایش امید و اعتماد مردم بود که منجر به ایجاد سرمایه اجتماعی برای کشور و مدیران شد.

روحانی معتقد به تحقق وعده‌هایی است که پیش از برگزاری انتخابات داد

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم آقای روحانی و دولت بتوانند بسیاری از مطالبات موجود را عملی کنند و مردم تحقق آن‌ها را احساس نمایند.

وی با تأکید بر این‌که «روحانی معتقد به تحقق وعده‌هایی است که پیش از برگزاری انتخابات داد» خاطرنشان کرد: روحانی، من و کابینه حتما پیگیری خواهیم کرد تا وعده‌های مطرح شده عملی شود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان این‌که «در کشور دو نگاه نسبت به جوانان وجود دارد»، اظهار داشت: عده‌ای معتقدند که فرصت جوانی باید با سرعت طی شود و به دوران میانسالی فکری تبدیل شود؛ چراکه در این دوران تصمیمات محتاطانه‌تر گرفته می‌شود. عده‌ای نیز معتقدند که جوانی فرصتی بی‌بدیل است که باید تقویت و به نماد تغییر و تحول در کشور تبدیل شود.

وی در ادامه با اشاره به هرم جمعیتی کشور خاطرنشان کرد: جامعه ایران جامعه‌ای جوان است و بخش عمده هرم جمعیتی کشور را نیز این قشر تشکیل می‌دهند. در همین راستا نیز برنامه‌ریزی‌ها در همه حوزه‌ها باید تحت تأثیر این هرم قرار بگیرد.

فکر نکنیم اگر زنان به ورزشگاه نروند کار خیلی مهمی انجام داده‌ایم

وی با بیان این‌که «جامعه جوان نوگرایی را به کشور تحمیل می‌کند»، عنوان کرد:‌ جامعه جوان جامعه فعال و بانشاط است. زمانی که ما می‌گوییم که جامعه باید با نشاط باشد اما عده‌ای نمی‌گذارند، برخی فکر می‌کنند که این موضوع مطالبه دولت است و عده‌ای با آن مخالفت می‌کنند، این در حالی است که جامعه نشاط و شادابی را می‌خواهند.

جهانگیری ادامه داد:‌ جمعیت جوان به دنبال ورزش و اوقات فراغت مطلوب است و این‌که فکر کنیم اگر زنان به ورزشگاه نروند کار خیلی مهمی انجام داده‌ایم، این‌گونه نیست بلکه با این کار جلوی یک خواست و مطالبه درست را گرفته‌ایم. باید حتما برای مطالبات و خواسته‌ها برنامه‌ریزی‌هایی انجام شود تا آن‌ها را تحقق بخشیم؛ چراکه نمی‌توان مطالبات مردم را سرکوب کرد.

وی همچنین با اشاره به ایجاد همصدایی در کشور برای ایجاد اشتغال گفت: امروز همه می‌گویند که جوانان شغل می‌خواهند؛ چراکه برخی فکر می‌کنند این موضوع به بعضی مسئولان برمی‌گردد و می‌توانند با طرح این مطالبه با آن‌ها مقابله کنند. این در حالی است که مطالبات جوانان فقط اشتغال نیست بلکه باید زمینه فعالیت آن‌ها در بخش‌های مختلف فراهم شود و جوانان به اطلاعات دسترسی آزاد و آسان داشته باشند. آن‌ها همچنین می‌خواهند که دیده و نظرات و انتقادات‌شان شنیده شود.

وی گفت: از فرصت جوانان می‌توان به نحو مطلوب برای توسعه کشور استفاده کرد. در همین زمینه نیز خوشبختانه جمهوری اسلامی از فرصت‌های زیادی برای درک واقعیت‌های جوانان برخوردار است. دین و آیین ما نیز به حضور جوانان اعتقاددارد و در این زمینه بسیاری از ائمه از دوران جوانی به امامت رسیده‌اند.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: انقلاب اسلامی نیز انقلاب جوانان بود و پایگاه اصلی در مقابل رژیم شاه، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه بودند. گرچه سایر اقشار جامعه نیز در پیروزی انقلاب موثر بودند اما دانشجویان و طلاب پایگاه پیشران انقلاب اسلامی بودند. مهمترین گره‌های دوران انقلاب اسلامی ایران نیز همواره به دست جوانان باز شده و جنگ و دفاع مقدس را آن‌ها به نتیجه رساندند.

وی با بیان این‌که «جوانان موتور اصلاحات در کشور هستند»، تأکید کرد: در بسیاری از انتخابات که نتایج معناداری را مشاهده می‌کنیم و پیش از برگزاری آن‌ها همه پیش‌بینی‌های حاکمیت بر انتخاب فرد یا گروهی بود مشاهده می‌کنیم که زمانی که جوانان به صحنه آمدند نتایج دیگری رقم خورد. در همین زمینه مشاهده کردیم که در انتخابات سال‌های 92، 94 و 96 جوانان سرنوشت کشور را تعیین کردند.

وی خاطر نشان کرد: در انتخابات سال 92 که من ریاست ستاد آقای هاشمی رفسنجانی را بر عهده داشتم و شاهد بودم که ایشان از لحظه ورود تالحظه خروج تحمیلی خود جوانان را برای حضور در صحنه انتخابات و تعیین سرنوشت خود تشویق و ترغیب می‌کردند.

جهانگیری ادامه داد: همچنین در انتخابات امسال نیز زمانی که با آقای روحانی در سالن ورزشگاه آزادی حضور یافتیم با مشاهده آن جمعیت چند ده هزار نفری و همچنین جمعیت بیرون سالن به روحانی گفتم که موج این جمعیت همه کشور را متحول خواهد کرد.

وی با بیان این‌که «در ایران همچنان جوانان نقش پررنگی در تعیین سرنوشت کشور دارند»، اظهار داشت: جوانان با حضور و مشارکت خود در انتخابات سال 96 سرنوشت انتخابات را رقم زدند.

وی در ادامه صحبت‌های خود با تأکید بر این‌که «همه چالش‌های پیش روی کشور اعم از موضوعاتی نظیر اشتغال، موانع پیش روی پیشرفت و فساد قابل حل هستند»، گفت: باید برای استفاده از سرمایه جوانان برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام شود. در این زمینه متأسفانه مدیریت کشور تاحدی مسن شده و شکاف نسلی به ویژه در مدیریت بالای کشور ایجاد شده است و ما تا حدودی با پیری مدیریت در کشور مواجه هستیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به راهکارهای برون رفت از مشکل پیری مدیریت در کشور خاطر نشان کرد: یکی از راهکارهای موجود کنار رفتن پیرها و جایگزینی جوانان است اما با توجه به این‌که اداره کشور موضوعی جدی و مهم است باید از تجربه نیز برای مدیریت کشور استفاده شود. در این زمینه راهکار دیگری وجود دارد که طی آن مدیریت کشور از ترکیبی از تجربه و جوانان تشکیل می‌شود.

در شورای عالی اداری تصویب شد که در این دوره سهم زنان از مدیریت کشور به 30 درصد افزایش یابد

وی با بیان این‌که «دولت حتما باید از شرایط فعلی خارج شود»، به برگزاری جلسات شورای عالی اداری در این زمینه اشاره کرد و گفت: در جلسه شورای عالی اداری تصمیمات مهمی در زمینه مدیریت کشور اتخاذ شد؛ در این راستا تصویب شد که باید هشت سال از سن مدیریتی کشور در دوره‌ای کوتاه، کم شود و وزرا در همه سطوح مدیریتی از جوانان استفاده کنند.

وی افزود: همچنین در شورای عالی اداری تصویب شد که در این دوره سهم زنان از مدیریت کشور به 30 درصد افزایش یابد. رئیس جمهوری نیز تأکید کردند که استانداران و وزرا باید در معاونان و مشاوران خود از زنان و جوانان و قومیت‌ها استفاده کنند.

جهانگیری با انتقاد از برخی موانع به کارگیری جوانان در مدیریت کشور گفت: متأسفانه معمولا جوانانی که در حوزه مسائل سیاسی فعالیت می‌کنند نسبت به سایرین بیشتر پشت درهای مدیریتی کشور قرار می‌گیرند و این موضوع نیز برای همه جریانات سیاسی اعم از اصول‌گرا، اصلاح طلب و اعتدال‌گرا مطرح می‌شود. این خوب نیست که ما صحنه را برای فعالان عرصه سیاسی که به تغییر مدیریت و استقرار دولت در کشور کمک می‌کنند محدود کنیم.

وی همچنین با اشاره برخی اخبار مبنی بر احضار و تشکیل پرونده برای تعدادی از جوانان فعال در ستادهای انتخاباتی حسن روحانی در ماه‌های اخیر اظهار کرد: این‌که برای برخی فعالان ستاد روحانی پرونده قضایی تشکیل شده است حرف تلخ و نگران‌کننده‌ای است و حتما ستاد آقای روحانی و خود ایشان و دستگاه قضایی این موضوع را پیگیری خواهند کرد؛ چراکه با جوانان نباید به دلیل آن‌که به حرف مقام معظم رهبری گوش می‌دهند و در انتخابات فعال می‌شوند و با دعوت از مردم زمینه مشارکت در انتخابات را فراهم می‌کنند این گونه برخورد شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود با تأکید بر لزوم توجه به مسائل دانشجویان گفت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که دانشجویان با هزینه‌هایی که برای فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود می‌پردازند محدود شوند. حیات دانشگاه و جامعه متکی به امیدوار بودن و حضور در صحنه دانشجویان است و هر اقدامی که منجر به مأیوس شدن دانشجویان شود، دانشگاه و جامعه را دچار یأس و ناامیدی می‌کند. اگر جامعه‌ای ناامید شود، همه ارزش‌ها و آرمان‌هایش از بین خواهد رفت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان این‌که «حتما با شجاعت مدیران و همچنین همت دانشجویان و مسئولان دانشگاهی دغدغه‌های دانشجویان برطرف خواهد شد»، درباره وضعیت وزارت علوم و اداره این وزارتخانه با سرپرست اظهار کرد: علت این‌که در حال حاضر وزیر علوم انتخاب نشده است این نیست که نمی‌توان از این مجموعه عظیم اساتید، وزیری انتخاب کرد بلکه به دلیل اهمیت دانشگاه‌هاست که تاکنون وزیر علوم انتخاب نشده است. ما به دنبال آن هستیم که کسی که به عنوان وزیر علوم انتخاب می‌شود بتواند مطالبات علمی، سیاسی و فرهنگی دانشگاه‌ها را برطرف و همچنین نشاط لازم را در این محیط ایجاد نماید.

مجلس نمی‌تواند نسبت به جمعیت جوان کشور بی‌تفاوت باشد

وی همچنین به بررسی لایحه تشکیل سازمان ملی جوانان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و با انتقاد از تأخیر ایجاد شده در بررسی این لایحه در مجلس گفت: دولت بلافاصله پس از انتخابات، لایحه تشکیل سازمان ملی جوانان را به مجلس فرستاد و در حال حاضر نیز منتظر تصمیم این لایحه است. ما فکر می‌کنیم که مجلس نمی‌تواند نسبت به جمعیت جوان کشور بی‌تفاوت باشد و باید حتما این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد:‌ برخی لوایح دولت مدت زیادی در مجلس معطل می‌شوند. از جمله این لوایح لایحه مربوط به منطقه آزاد جاسک، زابل و مریوان است که از زمان مجلس قبل در حال بررسی است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان این‌که «دولت به دنبال توسعه کشور است نه معطل کردن آن»، تأکید کرد:‌ اگر تشکیل سازمان ملی جوانان به هر دلیل در مجلس تصویب نشد یا تصویب آن با تأخیر مواجه شد، آقای رئیس جمهور مشاور جوان انتخاب و با همان اختیارات امور مربوط به جوانان را سازماندهی می‌کنند. اگر لازم باشد در ریاست جمهوری نیز من شورای جوانان تشکیل می‌دهم تا مجموعه‌ای از جوانان امور را پیگیری کنند.

کلیدواژه: معاون اول رئیس جمهور | سازمان ملی جوانان | شورای عالی اداری | مدیریت کشور | ادامه داد | عده ای

منبع: جماران

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۴۰۴۹۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • بهاره رهنما:خیلی ها اجرای نمایش زنان کربلا را به ازدواج من ربط می دهند
 • بهاره رهنما که به زودی نمایش «خورشیدهای همیشه» را به صحنه می‌برد، گفت: «برای من همیشه دین از سیاست جدا بوده و زنان کربلا ادامه یک دل‌مشغولی است که از چهار سال پیش شروع شده بود.»به گزارش ایسنا، بهاره رهنما بازیگر و کارگردان درباره اجرای نمایش «خورشیدهای همیشه» که با محوریت سه تن از زنان کربلا به صحنه می‌رود، توضیح داد: چهار سال پیش که نمایش «غبار» را درباره زن‌هایی که در جنگ تحمیلی و به ویژه روزهای آخر سقوط خرمشهر حضور و رشادت‌هایی داشتند، اجرا کردم، همان زمان حس می‌کردم این نمایش به لحاظ زمانی پایانی ندارد چون این زن‌ها چقدر حضور عجیبی داشتند و وقتی که تحقیق می‌کردم متوجه شدم که اتکای زیادی به حضرت زینب (س) داشتند.او یادآور شد: بعد از آن اجرا یک مقتل‌خوانی هم داشتم و در آنجا هم با گوشه‌ای از حضور زنان در کربلا آشنا شدم، یعنی از زمان اجرای نمایش «غبار» این دغدغه را داشتم که در نمایشی به این اسوه‌ها و تکیه‌گاه‌های زنان جنگ بپردازم.بهاره رهنما افزود: در این چند سال همیشه به دنبال اجرای چنین نمایشی بودم اما هیچ‌گاه جرأت نکردم سراغ آن بروم چون هم کار تحقیقی مفصلی می‌طلبید و هم اینکه برای برخی به نظر می‌آید ما آدم‌های مذهبی نیستیم و وقتی بخواهیم سراغ چنین کارهایی برویم، نگاه‌های قضاوت‌گرایانه‌ای به وجود می‌آید ولی واقعیت این است که عشق امام حسین (ع) آنقدر فراگیر است که به نظرم این نگاه‌ها دیگر مهم نیست.او در عین حال گفت: البته متاسفانه خیلی‌ها اجرای این نمایش را به ازدواج من مربوط می‌دانند چون همسر من تهیه‌کننده این نمایش است، اما او هم مثل من به امام حسین (ع) عشق دارد و دوست داشت در کاری با من همکاری داشته باشد که ترجیح داد این نمایش باشد. به همین دلیل اگر قرار باشد کارم با منطق درست قضاوت شود می‌بینیم که زنان کربلا...
 • پیگیری های لازم را برای طرح کودکان و زنان انجام می دهم
 • به گزارش ایلنا، شهیندخت مولاوردی در نشست بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: من همیشه پیگر دغدغه‌ها کودکان کار و خیابان بودم؛ متوجه‌ام که در سمن‌هایی که برای مشکلات کودکان تشکیل می‌شود تلاش دارید صدای کسانی باشید که صدایشان به جایی نمی‌رسد. وی ادامه داد: کارتان بسیار ارجمند است. رابط و حلقه واسط دولت و مردم هستید و سعی مى‌کنید رابطه میان آن ها را حفظ کنید. دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به رایزنی‌‌های خود اظهار داشت: با ربیعی، وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی صحبت کرده‌ام و قرار است جلسه‌ای بگذارند که منم حضور داشته باشم. جلسه‌ای هم با رئیس بهزیستی خواهم داشت. یازده دستگاه در سال ٨٤ وظیفه پیدا کردند درباره این موضوع کار کنند. مولاوردی افزود: بهزیستی ادعا می‌کند تنها سازمانی است که کارش را انجام داده و مابقی شانه‌خالی کردند. از بهزیستی به من گفتند در حال تدوین آیین‌نامه و بسته‌ای با دستگاه‌های مختلف هستند. وی با بیان اینکه از مرداد ماه برنامه همکاری بیشتر با سمن‌ها را آغاز کرده‌اند، تصریح کرد: اما ناگهان متوجه می‌شوند قرارگاه اجتماعی ایجاد و تصمیم اکثریت بر آن شده تا همچین طرحی را دستورکار خود قرار دهند. بهزیستی هم این طرح را برای کم‌شدن آسیب کودکان قبول کرده است. دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی تاکید کرد: قول می‌دهم پیگیری‌های لازم را برای طرح کودکان و زنان انجام دهم. نامه‌ای را با امضا ابتکار و جنیدی به مجلس فرستادیم تا زودتر طرح‌های مربوطه انجام شود. مولاوردی با بیان اینکه این حساسیت‌ها و اعتراضات قطعا به گوش مسئولان می‌رسد، خاطرنشان کرد: هیچ تعصبی وجود ندارد حتما پیگیر این موضوعات هستم و در جلسه چهارشنبه مراتب اعتراضات به این طرح را به هیات دولت اعلام می‌کنم. فکر نکنید خوشحالیم همه عصبانی هستیم. علت اصلی و اینکه ریشه‌ها کجاست را می‌دانیم و دنبالش هستیم....
 • کنار رفتن سد ورود زنان به ورزشگاه در محافظه کارترین کشور جهان/ولیعهد جوان به دنبال اصلاحات
 • برای نخساین حضور از آن‌رو جالب توجه است که معمولا سخت‌گیرانه‌ترین قوانین از ممنوعیت رانندگی تا تفکیک جنسیتی زنان و مردان در عربستان سعودی در طول سالیان گذشته در جریان بوده‌اند. یکی از حضار در استادیوم می‌گوید: «به خواست خدا به زنان اجازه داده می‌شود تا در آینده کارهای بزرگتری را انجام دهند؛ از سفر به تنهایی تا رانندگی». تین بار در تاریخ آن کشوربرای نخستین ببرای نخستین بار در تاریخ آن کشورار در تاریخ آن کشور آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین‌الملل- عربستان سعودی هشتاد و هفتمین سالگرد تاسیس نظام سلطنتی و حکومت رسمی خود را در حالی جشن گرفت که در رویدادی نادر و برای نخستین بار در تاریخ آن کشوربه زنان اجازه داده شد تا به استادیوم بین المللی ملک فهد در ریاض راه یابند.به گزارش آفتاب‌نیوز، «سلطانه» ۲۵ ساله در حالی که پرچم‌های سبز و سفید عربستان سعودی را در دست دارد و با یکی از دوستان دخترش آمده می‌گوید: «این اولین باری است که توانسته‌ام به استادیوم راه یابم. احساس می‌کنم که یک شهروند سعودی هستم».این حضور از آن‌رو جالب توجه است که معمولا سخت‌گیرانه‌ترین قوانین از ممنوعیت رانندگی تا تفکیک جنسیتی زنان و مردان در عربستان سعودی در طول سالیان گذشته در جریان بوده‌اند. یکی از حضار در استادیوم می‌گوید: «به خواست خدا به زنان اجازه داده می‌شود تا در آینده کارهای بزرگتری را انجام دهند؛ از سفر به تنهایی تا رانندگی».جشن روز ملی عربستان سعودی برای ریاض اهمیت دارد؛ به خصوص آن‌که با ایران رقیب منطقه‌ای‌اش بر سر نفوذ در منطقه دچار منازعه شده است.صدها نفر از مردان با شمشیر در میان نمایشگرهای بزرگ که تصاویر را نشان می‌دادند و انبوهی از اسب‌ها و شترها به اجرای نمایشنامه‌ای درباره چگونگی تاسیس حکومت عربستان سعودی پرداختند.رسانه‌های غربی اشاره می‌کنند که حضور محمد بن سلمان جوان در مقام ولیعهدی سبب شده تا عربستان سعودی با شتاب بیشتری...
 • کنار رفتن سد ورود زنان به ورزشگاه در محافظه کارترین کشور جهان/ولیعد جوان به دنبال اصلاحات
 • برای نخساین حضور از آن‌رو جالب توجه است که معمولا سخت‌گیرانه‌ترین قوانین از ممنوعیت رانندگی تا تفکیک جنسیتی زنان و مردان در عربستان سعودی در طول سالیان گذشته در جریان بوده‌اند. یکی از حضار در استادیوم می‌گوید: «به خواست خدا به زنان اجازه داده می‌شود تا در آینده کارهای بزرگتری را انجام دهند؛ از سفر به تنهایی تا رانندگی». تین بار در تاریخ آن کشوربرای نخستین ببرای نخستین بار در تاریخ آن کشورار در تاریخ آن کشور آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین‌الملل- عربستان سعودی هشتاد و هفتمین سالگرد تاسیس نظام سلطنتی و حکومت رسمی خود را در حالی جشن گرفت که در رویدادی نادر و برای نخستین بار در تاریخ آن کشوربه زنان اجازه داده شد تا به استادیوم بین المللی ملک فهد در ریاض راه یابند.به گزارش آفتاب‌نیوز، «سلطانه» ۲۵ ساله در حالی که پرچم‌های سبز و سفید عربستان سعودی را در دست دارد و با یکی از دوستان دخترش آمده می‌گوید: «این اولین باری است که توانسته‌ام به استادیوم راه یابم. احساس می‌کنم که یک شهروند سعودی هستم».این حضور از آن‌رو جالب توجه است که معمولا سخت‌گیرانه‌ترین قوانین از ممنوعیت رانندگی تا تفکیک جنسیتی زنان و مردان در عربستان سعودی در طول سالیان گذشته در جریان بوده‌اند. یکی از حضار در استادیوم می‌گوید: «به خواست خدا به زنان اجازه داده می‌شود تا در آینده کارهای بزرگتری را انجام دهند؛ از سفر به تنهایی تا رانندگی».جشن روز ملی عربستان سعودی برای ریاض اهمیت دارد؛ به خصوص آن‌که با ایران رقیب منطقه‌ای‌اش بر سر نفوذ در منطقه دچار منازعه شده است.صدها نفر از مردان با شمشیر در میان نمایشگرهای بزرگ که تصاویر را نشان می‌دادند و انبوهی از اسب‌ها و شترها به اجرای نمایشنامه‌ای درباره چگونگی تاسیس حکومت عربستان سعودی پرداختند.رسانه‌های غربی اشاره می‌کنند که حضور محمد بن سلمان جوان در مقام ولیعهدی سبب شده تا عربستان سعودی با شتاب بیشتری...
 • رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور:۳۰ درصد ظرفیت مدیریت ها باید به زنان اختصاص داده شود/لزوم کاهش ۱۵ درصدی نیروی انسانی در دستگاه های دولتی
 • به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، جمشید انصاری عصر امروز در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: کاهش هزینه‌های دستگاه‌های دولتی باید به عنوان یک اولویت در دستور کار مدیران قرار گیرد. رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: سال گذشته برای بودجه عمومی کشور 238 هزار میلیارد تومان هزینه شد که این میزان اعتبار در جای خود زیاد بوده و باید این رقم کاهش یابد. وی ادامه داد: دولت برای تامین بخشی از این اعتبار به میزان 36 هزار میلیارد تومان در حوزه جاری و عمرانی اوراق مشارکت عرضه کرده است که بتواند بخشی از هزینه‌ها را تامین کند. این مسؤول اضافه کرد: امسال نیز دولت با عنایت به محدودیت‌های منابع مالی 230 هزار میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری پیش‌بینی کرده که باز هم بخشی از آن در قالب اوراق عرضه خواهد شد. انصاری تصریح کرد: باید با تدابیر اندیشیده‌شده از سوی مدیران بخشی از هزینه‌های دستگاه‌ها کاسته شود تا بتوان در راستای هزینه کرد و در حوزه عمران تلاش بیشتری صورت پذیرد در غیر این صورت دولت در سال‌های آتی هیچ بودجه و اعتباری برای اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی ندارد. رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: پس ضرورت دارد که برای جلوگیری از این معضل هزینه‌های دولت در دستگاه‌های اداری کاهش یابد و در این راه مدیران باید تلاش بیشتری داشته باشند. وی با بیان اینکه دولت برنامه‌هایی را برای کاهش هزینه‌های جاری دارد، ادامه داد: کاهش نیروی انسانی در بدنه دستگاه‌های دولتی به میزان 15 درصد و توسعه برنامه دولت الکترونیک و هوشمندسازی نظام اداری از جمله این برنامه‌هاست. رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: تشکیل میز خدمت در ادارات برای ارائه خدمات به مردم نیز از دیگر برنامه‌های تدوین شده دولت در راستای کاهش هزینه‌هاست. وی با اشاره به اینکه سن مدیریت در دستگاه‌های اداری باید از 48 سال به 40 سال کاهش یابد تصریح...
 • جهادگران در دفاع و امنیت کشور نقش مهمی دارند
 • رئیس سازمان بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی از افتتاح ۵۰ پروژه محرومیت‌زدایی در استان خبر داد و گفت: محرومان، گله‌داران و جهادگران در دفاع و امنیت کمک می‌کنند و نقش تأثیرگذاری دارند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد زهرایی صبح امروز در نخستین همایش شبانان و گله‌داران خراسان جنوبی اظهار داشت: در مکتب عاشورا انسان ساخته شده است و اگر روزی گروهی به نام یزیدیان وجود داشتند امروز رژیم غاصب صهیونیستی است و اگر آن زمان علی‌اکبرها بودند امروز حججی‌ها هستند.رئیس بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی با بیان اینکهمکتب غربترامپ می‌سازد و مکتب عاشورا حججی‌ها را تربیت می‌کندبیان کرد: دفاع فقط در امنیت و نیروی نظامی خلاصه نمی‌شود.زهرایی با اشاره به اهمیت گله‌داران و جهادگران در دفاع و امنیت کشور تصریح کرد: محرومان، گلهداران و جهادگران در دفاع و امنیت کمک می‌کنند.وی با بیان اینکه هر کجا که انقلاب اسلامی بر پایه مردم حضور یافت در آنجا موفق شد خاطرنشان کرد: امروز جنگ با فقر و محرومیت داریم.رئیس بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی یادآور شد:در خراسان جنوبی که استانی محروم است مردمی ولایی، قانع و پای انقلاب داریم و در این راستا با کمترین هزینه در روستاها به ماندگاری جمعیت در روستاها کمک می‌کنیم چون انسان‌های قانعی داریم.زهرایی از افتتاح 50 پروژه محرومیت‌زدایی در استان خبر داد و یادآور شد: این پروژه‌ها برخواسته از نیاز محرومان است.رئیس سازمان بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی با بیان اینکهدر این 50 پروژه 21 رشته قنات و چند استخر ذخیره آب به بهره‌برداری می‌رسد گفت: برای افتتاح این پروژه‌ها 2 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.انتهای پیام/ R41348/P1492/S6,56/CT11
 • اصناف نقش مهمی در تدارک ادوات جنگی دفاع مقدس داشتند
 • به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس علی فاضلی امروز در همایش طلایه داران دفاع مقدس گفت: اصناف با 3 و نیم میلیون رای و 7 میلیون دانش آموز و دانشجو بخش عظیمی از این جامعه را تشکیل می دهد. رییس اتاق اصناف ایران افزود: اصناف از سال 43 با همراهی امام (ره) و همچنین 8 سال حضور در دفاع مقدس نقش خود را در پیروزی انقلاب ثابت کرده‌اند. فاضلی با بیان اینکه اصناف نقش قابل توجهی در تدارک بی چون و چرای ادوات جنگی در 8 سال جنگ تحمیلی داشتند اظهار داشت: اهدا 11 هزار شهید گواه مطالب ذکر شده است. وی با بیان اینکه انقلاب ما با حضور اصناف بیمه شده است اظهار داست: بسیج یک نیروی کارامد است که در دل اصناف جا پیدا کرده است. وی افزود: تقویت بسیج امروز باید اصل باشد برای همه و اگرچه اتحادیه های صنفی با بسیج همخو هستد، همخوتر شوند. فاضلی گفت: اصناف در بحث اقتصاد مقاومتی حتما می توانند تاثیرگذار باشند. در ادامه این مراسم یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ گفت: آنچه جنگ ما را از سایر جنگ‌ها متمایز می‌کرد نوع نگاهی بود که مردم به دفاع مقدس داشتند زیرا مردم با تفکر خودشان در جنگ حضور داشتند و این تفکر ریشه در اسلام، حرکت عاشورا و اندیشه امام داشت که به انقلاب منجر شده بود. وی افزود: اسلام به پرچمداری امام حسین(ع)، امام با تفکر اسلام ناب، رزمندگان ما در دوره دفاع مقدس و ادامه‌دهندگان راه رزمندگان 4 عنصر تأثیرگذار در انقلاب بودند کها ین 4 عنصر انقلاب ما را بیمه کردند. یزدی اظهار داشت: تفکر انقلابی، عمل انقلابی و انقلابی ماندن اصناف مهم است و باید بازار و اصنافمان را با همان روحیه انقلابی و مسائل دینی عجین کنیم و به نسل جدید یاد دهیم که وارث چه ارزش‌هایی هستند و ارزش‌هایی که به دست آنها...
 • دانش آموزان را تحقیر نکنیم
 • عصرایران - شخصیت اصلی افراد در دوره کودکی شکل می گیرد. مهمترین دوره کودکان بعد از 6 سالگی، مدرسه است. مدرسه و کلاس درس بر روحیه و شخصیت و تفکر و نگاه و جهان بینی دانش آموزان تاثیر بنیادین دارد.به فرزندان خود بیاموزیم در مدرسه، دانش آموزان دیگر را به هیچ وجه، تحقیر نکنند.علاوه بر این، والدین، معلمان، کادر اداری و مدیر مدرسه هم باید در این مسیر حرکت کنند و از دست زدن به هر اقدام تحقیر آمیز علیه دانش آموزان خودداری کنند.
 • مردم را گرفتار دعوای کنسرت نکنیم
 • فرهنگ > هنر - فهیمه پناه‌آذر:سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر سر قولش ماند و با رسیدن به زمان یک ماهه برای برگزاری نخستین کنفرانس خبری خود، این نشست را با حضور اصحاب رسانه در سالن جدید‌التاسیس کنفراس که روزگاری کتابخانه وزارتخانه بود، برگزار کرد؛ نشستي كه بيش از 2ساعت به طول انجاميد و سؤالاتي از تغيير و تحولات مديريتي در بدنه ارشاد تا صدور مجوز‌ها براي توليد فيلم، نمايش، برگزاري كنسرت و در نهايت اكران رستاخيز در آن مطرح شد. مسائل مجوزها بايد حل شود او درباره لغو مجوزها نيز يادآور شد:«لغو حتي يك مجوز هم اشتباه است. مردم، حاكميت را به‌عنوان نظام مي‌شناسند و اگر اتفاقي صورت گيرد نظام گرفتار مي‌شود. در اين مورد بايد بحث‌ها و گفت‌وگوهايي با مسئولان صورت بگيرد و مردم نبايد گرفتار اين موضوع شوند. مسئولان بايد خودشان مسائل را حل كنند. لغو مجوزها را نيز بايد به صفر برسانيم. ما نيابد مردم را گرفتار دعواي كنسرت‌ها و ...كنيم.» توضيح اهداف وزير به گزارش خبرنگار همشهري، عباس صالحي در ابتداي نشست به برنامه‌اي كه در اختيار مجلس شوراي اسلامي قرار داده بود، اشاره كرد. سپس برنامه عملياتي خود را براي اجراي موارد مطرح شده در مجلس برشمرد. او 3 هدف، 9مسئله و 40برنامه را در دولت دوازدهم و با شعار «گفت‌وگو، حقوق و هويت فرهنگي» يادآور شده و عنوان كرد كه تا پايان مهر‌ماه اقدامات لازم براي شروع 40برنامه شكل مي‌گيرد. صالحي همچنين به برنامه 100روز وزارتخانه هم اشاره و اعلام كرد كه مانند رويه‌اي كه در معاونت فرهنگي صورت مي‌گيرد تمام هزينه‌ها و بودجه ارشاد و قراردادهاي حمايتي براساس شفاف‌سازي منتشر مي‌شود. تغيير مديران براساس تحقق اهداف بعد از صحبت‌هاي معاون فرهنگي پيشين ارشاد و براساس اعلام روابط عمومي به هر يك از سؤالات نماينده‌هاي رسانه جواب داده شد. صالحي در پاسخ به سؤال همشهري مبني بر اينكه چرا در معاونت‌ها...
 • زنان ایران اسلامی در دفاع مقدس الگوی زنان دنیا بودند
 • به گزارش ایرنا، مریم مجتهدزاده روز دوشنبه در همایش همراهان حماسه جاوید با عنوان نقش زنان در دفاع مقدس در حسینیه نمایشگاه رزمی فرهنگی دفاع مقدس اردبیل با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس افزود: اگر مجاهدت‌های زنان کشورمان در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود حماسه‌ای به عظمت و بزرگی انقلاب اسلامی ممکن نبود و نقش بانوان در آزادگی و عزت کشور غیرقابل کتمان است.وی زنان ایران اسلامی را شیر زنان دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: زنان و بانوان کشورمان پا به پای مردان غیرتمند در همه صحنه ها حضور پررنگ داشتند به طوری که امروز زنان سایر کشورهای اسلامی آنان را الگوی خود قرار داده اند.وی اظهار کرد: نام زنان و بانوان عفیف کشورمان در افتخارات بدست آمده این سرزمین عجین است و همواره می درخشد و اگر همت والای آنها نبود شاید انگیزه جهاد، مبارزه و مقاومت در دلها می خشکید.مجتهدزاده اضافه کرد: زنان با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) در ایام دفاع مقدس یاریگر و روحیه بخش مردان با اخلاص و با شرف و غیرت کشورمان بودند و امروز هم باید این روحیه در بین زنان تقویت شود تا شاهد پیشرفت کشور و غلبه بر مشکلات جاری در ایران اسلامی باشیم.رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: امروز دشمنان قسم خورده این مرز و بوم با استفاده از شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی درصدد هستند تا با ایجاد شک و تردید در بین ملت به اهداف پلید و شوم خود برسند و با القای بعضی مسائل نادرست و زیر سوال بردن گذشته پر افتخار کشور در 38 سال گذشته مردم را بی انگیزه و بی تفاوت کنند.وی افزود: امروز زنان جامعه اسلامیمان رسالت سنگینی دارند تا با انجام وظیفه خود به درستی دشمنان و در راس آن استکبار جهانی...
 • دهه محرم دهه فرهنگ است محیط زیست را فراموش نکنیم
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، در زندگی ماشینی عصر حاضر علاوه بر آنکه رفاه برای آدمی به وفور ایجاد شده و به راحتی و در کمترین زمان امور سامان می‌یابند اما ضررهای گاه جبران ناپذیر اینگونه زندگی را اصلا نباید نادیده گرفت. استفاده بسیار زیاد بدون محدودیت از ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف یکی از آسیب‌های زندگی در عصر حاضر است که ضرر آن به انسان و محیط زیست او بازمی‌گردد. بازگشت چندصدساله این نوع مواد به چرخه طبیعت باعث ایجاد آلودگی‌های بسیاری در محیط زمین و هوای مورد تنفس می‌شود. مواد استفاده شده در ساخت مواد پلاستیکی به سلامتی انسان آسیب می‌رساند و این برخلاف آن است که خداوند در قرآن فرموده است: «وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِي آدَمَ» چراکه انسان در نزد خداوند گرامی آفریده شده است و آسیب رساندن به جسم و جان و روح آدمی اقدامی غیرقابل بخشش است. رسول خدا(ص) فرمودند: «تحفظوا مِنَ الأَرْضِ؛فَإِنَّهَا أُمُّكُمْ؛ حرمت زمین را بدارید که به منزله مادر شماست.» ماه محرم از جمله ماه‌هایی است که در آن به دلیل نوع پخت و توزیع گسترده و بسیار زیاد غذاها، نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های نذری استفاده از این نوع ظروف به صورت معمول و طبیعی افزایش می‌یابد. گسترش میزان استفاده از ظروف یکبار مصرف برای راحتی در استفاده و دور ریختن به آسانی آن در این ماه بسیار مشاهده می‌شود. بازیافت پلاستیک در طبیعت به طور طبیعی ۳۰۰ تا ۵۰۰ سال زمان می برد که آسیب‌هایی همچون سرطان زایی ، عدم سازگاری با محیط زیست و طبیعت و از بین رفتن سرمایه ملی در اثر استفاده از منابع غیرقابل تجدید را به همراه دارد. در راستای حفظ محیط زیست در استان خوزستان که با مشکلات بسیار آلودگی هوا و آب دست به گریبان است، فعالان محیط زیست این استان با دل‌نگرانی و دلسوزی نسبت به طبیعت و...
 • لغو یک مجوز هم غلط است/با رفتار سلیقه ای نظام و حاکمیت را به عنوان یک شخص معرفی نکنیم
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز (دوشنبه 3 مهرماه) برگزار شد. سیدعباس صالحی در ابتدای این نشست در توضیح اقدامات و کارهایی که در این یک ماه صورت گرفته، گفت: اهتمام ما در وزارت ارشاد این است که مسئولان به رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی پاسخگو باشند و رسانه‌ها چشم بیدار جامعه و ناظر مسئولان هستند تا ما هر قدر بیشتر خودمان را در معرض قضاوت رسانه‌ها قرار دهیم و بهره بیشتری ببریم. در این یک ماه اهم اقدامات حول محور برنامه‌های ارائه شده به مجلس اتفاق افتاد و اینکه روشن شود برای عملیاتی کردن برنامه‌ها چه سیاست‌گذاری‌هایی باید صورت گیرد. سیدعباس صالحی ادامه داد: در همین مسیر با اهالی فرهنگ و هنر مشورت‌هایی داشتیم و نکات اصلاحی را برای بهتر شدن ادامه مسیر دریافت کردیم تا ضمن مستندسازی و انطباق با اسناد بالادستی در ساحت اجرایی بگیرد. برنامه مذکور شامل سه هدف نه مساله و چهل برنامه است که تحت شعار گفت‌وگو، حقوق فرهنگی و هویت فرهنگی در سه دسته اجرایی می‌شود. دسته اول که شامل دو م ساله و نه برنامه است هویت ایرانی – اسلامی نام دارد بسته دوم به نام تولید و مصرف فرهنگی با چهار مساله و 19 برنامه و بسته سوم تحت عنوان مناسبات فرهنگی و هنری و رسانه‌ای بین المللی در سه مساله و 12 برنامه پوشش داده شده‌اند. به همه معاونت‌ها، سازمان‌ها و مدیریت‌ها نیز نامه‌هایی ارسال شده و مسئولیت هرکدام برای اجرایی شدن برنامه‌ها مشخص گردیده است. امیدواریم با توجه به این راهبرد دست کم سه تا پنج اقدام اساسی در دوره چهار ساله وزارت ارشاد دولت دوازدهم اتفاق بیفتد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از تنظیم و ارائه برنامه صد روزه برای وزارت ارشاد خبر داد و گفت: مطابق با روال دولت دکتر روحانی که تاکید بر ارائه برنامه صد روزه...
 • فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا ص:حرکتی که شهید حججی انجام داد همان حرکتی بود که در کربلا انجام شد/سپاه در رفع محرومیت به دولت کمک می کند
 • به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار سید ضیاءالدین حزنی ظهر امروز در جمع مردم روستای چاهک موسویهضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ایام محرم‌الحرام برای ایرانیان زمینه بصیرت‌شناسی را محقق می‌کند، بنابراین حرکت شهدا به ما درس عزت، شجاعت و اقتدار می‌دهد. وی با بیان اینکه تاریخ کربلا در حال تکرار است، بیان کرد: همان افرادی که در عاشورای حسینی سر امام حسین(ع) را از تن جدا کردند اکنون در سوریه، عراق و یمن سر فرزندان این مرز و بوم را از تن جدا می‌کنند. فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الأنبیا(ص) با اشاره به اینکه دشمن کنونی همان دشمن گذشته است، تبیین کرد: باید از عاشورای حسینی و شهدای هشت سال دفاع مقدس درس بگیریم. *حرکتی که شهید حججی انجام داد همان حرکتی بود که در کربلا انجام شد سردار حزنی عنوان کرد: حرکتی که شهید حججی و سایر شهدا انجام دادند همان حرکتی بود که در دشت کربلا انجام شد، بنابراین باید از درس‌هایی که شهدا با خون‌های خود به ما آموختند بهره بگیریم. *سپاه در رفع محرومیت به دولت کمک می‌کند وی تأکید کرد: وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کمک به دولت در جاهایی که دارای عقب‌ماندگی است بوده و این ارگان تعهد کرده که به دولت در زمینه رفع محرومیت کمک کند. فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الأنبیا(ص) مطرحکرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار مردم و مسؤولان به جامعه خدمت می‌کنند، بنابراین آمادگی کمک به مردم را داریم. سردار حزنی، سپاه پاسداران را متشکل از مردم دانست و یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی 39 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد همواره همراه مردم بوده است. *سپاه برای رفع محرومیت از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند وی با اشاره به اینکه در هر حوادثی که در تاریخ به وقوع پیوسته است سپاه پاسداران حضور داشته است، ادامه داد: سپاه پاسداران خود...
 • از عشقت غم دارم به تو خیلی بدهکارم
 • فیلم پیش رو مداحی حسین سیب سرخی در مراسم عزاداری شب چهارم محرم است. به گزارش خبرگزاری مهر،فیلم پیش رو مداحی حسین سیب سرخی در مراسم عزاداری شب چهارم محرم است. این فایل از لینک بالا قابل دریافت است.
 • دایی:بازی خیلی سختی داریم
 • سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت:‌ برابر ذوب آهن دیدار دشواری پیش رو داریم. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم از اصفهان، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش ذوب‌آهن اصفهان گفت: فردا بازی سختی پیش‌رو داریم. ذوب‌آهن جزو تیم‌های بزرگ ایران محسوب می‌شود و از کادرفنی خوبی هم بهره می‌برد. امیدوارم در این بازی سربلند باشیم.ادامه دارد R1331/P1015135/S3,27/CT11
 • فردا فینال اول را در پیش داریم/نبود ۳ نفر خیلی به ما ضربه می زند
 • مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: الهلال تیم خوبی است و ما به آن‌ها احترام می‌گذاریم، اما ما هم پرسپولیس هستیم و برای برد به زمین می‌رویم تا به فینال آسیا برسیم. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، شجاع خلیل‌زاده در نشست خبری پیش از بازی با الهلال عربستان گفت: ما تمرینات خوبی انجام دادیم و آماده بازی با الهلال هستیم، الهلال تیم خوبی است و ما به آنها احترام می‌گذاریم اما ما هم پرسپولیس هستیم و برای برد به زمین می‌رویم تا به فینال آسیا برسیم. مدافع پرسپولیس در خصوص غیبت انصاری، کمال کامیبانی نیا و طارمی در بازی فردا تصریح کرد: نبود این ۳ نفر خیلی به ما ضربه می‌زند، بازیکنان خوبی داریم، امیدواریم که با غیرت بچه‌ها بتوانیم بازی را از الهلال ببریم، بازی خیلی سختی داریم که قابل پیش‌بینی نیست اما پیش‌بینی شخصی من این است که امیدوارم یک بر صفر برنده بازی شویم. خلیل‌زاده ادامه داد: ما ۲ فینال سخت داریم، فردا فینال اول است، امیدوارم که گل بزنیم و گل نخوریم و تماشاگرانی داریم که با حضور پرشور خود در استادیوم از ما حمایت می‌کنند و امیدوارم که در نهایت فینالیست شویم. وی در پایان اظهار داشت: باز هم می‌گویم در بازی فردا مهم این است که گل نخوریم و گل بزنیم.
 • رحمتی:دنیزلی خیلی از فاتح تریم تعریف می کرد
 • کیانوش رحمتی بعد از بازی دوستانه نوجوانان ایران مقابل تیم تهران مبدل در جمع خبرنگاران در مورد شرایط استقلال گفت: امیدوارم شرایط استقلال با تغییر کادر فنی خوب شود، صحبت‌هایی که در مورد حضور مربی خارجی برای استقلال می‌شود خوب است اما به شرطی که این اتفاق رخ دهد. وی افزود: صحبت‌های فاتح‌ تریم است مربی بزرگی که سرمربی تیمی چون آث‌میلان بوده است او را همه دنیا می‌شناسند و من وقتی با مصطفی دنیزلی کار می‌کردم از تریم تعریف می‌کرد. مربی مثل او می‌تواند برای استقلال مفید باشد. رحمتی در پایان در مورد تیم نوجوانان ایران تصریح کرد: ما تیم خوبی را آماده کردیم و حریفان‌مان را خیلی خوب آنالیز کرده‌ایم. هدف ما این است که حضور قدرتمندانه‌ای در جام جهانی داشته باشیم. تسنیم
 • رئیس سازمان نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس:زنان هدایتگر رزمندگان دفاع مقدس در مسیر پیروزی بودند
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مریم مجتهدزاده، صبح امروز در مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهدای عملیات رمضان که در حسینیه نمایشگاه دفاع مقدس اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: بانوان در دوران دفاع مقدس با الگوگیری از حضرت زینب (س) پا به پای مردان حماسه‌ای ماندگار خلق کرده وجهانیان را در بهت و حیرتی عجیب فرو بردند. وی با اشاره به خصوصیات بانوان انقلابی که نسبت به سرنوشت کشور احساس تکلیف می‌کنند، افزود: در حالی که تعریف از زن در کشورهای غربی به عنصری که در حاشیه قرار گرفته و در خدمت سرمایه‌داری جدید است، محدود شده است؛ بانوان ایرانی در طول دوران دفاع مقدس الگوی جدیدی از صبر و جهاد و فداکاری را به جهانیان ارائه کردند و با مهر و محبت مثال زدنی، روحیه جهاد و شجاعت را دربین رزمندگان اسلام پدید آوردند. رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به اینکه اگر چنین زنان و خواهرانی نبودند، انگیزه جهاد در دل‌ها خشک می‌شد، ادامه داد: بانوان در طول تاریخ دفاع مقدس سنگر خانواده را به خوبی حفظ کردند و قلم و بیان از وصف چنین زنان تاریخ‌سازی قاصر است. مجتهدزاده با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی و معرفی بیشتر چنین بانوان فداکاری، بیان کرد: زنان ایرانی سرود مقاومت و دفاع از کشور را در درون خانواده‌های خود نواختند تا عزت و امنیت کشور را به عنوان یک ارزش در خانواده تبیین کنند. وی نقش زنان در شکل‌گیری دفاع مقدس را تعیین‌کننده دانست و توضیح داد: جوانان به دنبال یافتن الگوهای مناسب اخلاقی و انسانی هستند و با بازسازی و بازیابی شخصیتی و زندگینامه خانواده شهیدان، معارف و صفات اخلاقی خانواده‌های رزمندگان انقلاب اسلامی روشن خواهد شد. رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس ادامه داد: زنان احیا‌کننده و حافظ انقلاب اسلامی بوده و به عنوان محرک پیدایش انقلاب و پیروزی در...
 • خلیل زاده:یک بر صفر الهلال را می بریم/غیبت ۳ بازیکن مان خیلی به ما ضربه می زند
 • خبرگزاری میزان- مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پیش‌بینی شخصی من این است که یک بر صفر بازی رفت با الهلال را می‌بریم. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، شجاع خلیل زاده با حضور در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس با الهلال عربستان اظهار داشت: ما تمرینات خوبی انجام دادیم و آماده بازی با الهلال هستیم. الهلال تیم خوبی است و ما به آنها احترام می‌گذاریم اما ما هم پرسپولیس هستیم و برای برد به زمین می‌رویم تا به فینال آسیا برسیم. وی در خصوص محرومیت سه بازیکن این تیم و تاثیر آن روی عملکرد سرخپوشان گفت: غیبت این ۳ نفر خیلی به ما ضربه می‌زند. بازیکنان خوبی داریم، امیدواریم که با غیرت بچه‌ها بتوانیم بازی را از الهلال ببریم. بازی خیلی سختی داریم که قابل پیش‌بینی نیست اما پیش‌بینی شخصی من این است که یک بر صفر برنده بازی شویم. شجاع خلیل زاده که در دیدار مرحله یک چهارم زننده یکی از گل‌های پرسپولیس برابر الاهلی عربستان بود در ادامه پیش بینی خود از این بازی تصریح کرد: ما ۲ فینال سخت داریم، فردا فینال اول است، امیدوارم که گل بزنیم و گل نخوریم و تماشاگرانی داریم که با حضور پرشور خود در استادیوم از ما حمایت می‌کنند و امیدوارم که در نهایت فینالیست شویم. باز هم می‌گویم در بازی فردا مهم این است که گل نخوریم و بعد گل بزنیم. انتهای پیام/
 • بیرانوند:افزایش رکورد وزنه برداران خیلی برایم با ارزش بود
 • سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: افزایش رکورد ملی پوشان در بازیهای داخل سالن آسیا برایم بسیار ارزش داشت. به گزارش ایسنا، محسن بیرانوند در مورد عملکرد همایون تیموری در دسته فوق سنگین بازیهای داخل سالن آسیا بیان کرد: با حرکت اول دوضرب مدال برنز تیموری قطعی شد. البته من نگاهم به طلا بود و او با وزنه 235 کیلوگرم ابتدا در رده نخست قرار گرفت. وزنه برداران ازبک و ترکمن هم وزنه های خودشان را زدند و او در نهایت برنز گرفت. ممکن است برخی دوستان کارشناس بگویند چرا فلان وزنه را برایش نگرفتم اما باید بگویم جدول را باید همیشه از پایین به بالا نگاه کرد نه از بالا به پایین. او ادامه داد: در کل همایون 15 کیلوگرم بیشتر از رکوردش در مسابقات رسمی وزنه زد که برایم بسیار با ارزش است. اگر با همان رکوردهای قبلی طلا می گرفت برایم مهم نبود چون اوج کار ما در آمریکا است و افزایش رکورد اهمیت بیشتری دارد. همچنین علی هاشمی، سهراب مرادی و میری بهترین وزنه هایشان را زدند که برایم خیلی ارزش داشت. سلیمانی هم خیلی تلاش کرد. بیرانوند در پاسخ به این پرسش که از عملکرد وزنه‌برداری در بازیها راضی است، تصریح کرد: بله. افزایش رکورد برایم خیلی ارزش داشت و خیلی روی رنگ مدال تعصب ندارم. تنها برای سلیمانی ناراحتم چرا که او هم مستحق مدال بود. سرمربی تیم ملی در مور برنامه های خود برای جهانی گفت: تمرینات از روز چهارشنبه برای جهانی دوباره شروع می شود. اردویی هم در شهرستان خواهیم داشت و ان شاءالله با قدرت برای جهانی آماده می شویم. انتهای پیام
 • رحمتی:مربی خارجی برای استقلال مفید است/دنیزلی خیلی از فاتح تریم تعریف می کرد
 • مربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: مربی بزرگ خارجی می‌تواند برای استقلال مفید باشد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کیانوش رحمتی بعد از بازی دوستانه نوجوانان ایران مقابل تیم تهران مبدل در جمع خبرنگاران در مورد شرایط استقلال گفت: امیدوارم شرایط استقلال با تغییر کادر فنی خوب شود، صحبت‌هایی که در مورد حضور مربی خارجی برای استقلال می‌شود خوب است اما به شرطی که این اتفاق رخ دهد.وی افزود: صحبت‌های فاتح‌ تریم است مربی بزرگی که سرمربی تیمی چون آث‌میلان بوده است او را همه دنیا می‌شناسند و من وقتی با مصطفی دنیزلی کار می‌کردم از تریم تعریف می‌کرد. مربی مثل او می‌تواند برای استقلال مفید باشد.رحمتی در پایان در مورد تیم نوجوانان ایران تصریح کرد: ما تیم خوبی را آماده کردیم و حریفان‌مان را خیلی خوب آنالیز کرده‌ایم. هدف ما این است که حضور قدرتمندانه‌ای در جام جهانی داشته باشیم.انتهای پیام/ R1331/P1435/S3,27/CT11
 • افاضلی:کمک داور بازی ما و گل گهر خیلی م رد است کمیته داوران به او پاداش بدهد/می خواستند لباس های تیم را توقیف کنند
 • سرمربی صبای قم از کمک داوری که گل دوم این تیم مقابل گل‌گهر سیرجان اعلام کرد تمجید به عمل آورد. هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، درخصوص تساوی 2 - 2 تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال عنوان کرد: تیم ما نسبت به روز اول خیلی تغییر کرده و شرایط صبا از جمله وضعیت بدنی بازیکنان، روز به روز بهتر می‌شود. با این حال این تیم هنوز با ایده‌آل‌های من فاصله دارد، اما کم کم شکل واقعی خود را می‌گیرد و این پیشرفت به من انرژی می‌دهد.وی افزود: گل‌گهر هزینه زیادی برای بازیکنان خود کرده و نفرات شناخته‌شده‌ای برای این تیم بازی می‌کنند. تیم ما اما جوان است و محدودیت‌های زیادی هم داریم. قبل از شروع مسابقه، یک نفر با حکم آمده بود و می‌خواست لباس‌های تیم را توقیف کند! این مشکل به خاطر بدهی باشگاه در سال‌های گذشته به وجود آمد و این اتفاق را برای نخستین بار در عمرم مشاهده کردم.سرمربی صبا در مورد قضاوت وحید صالحی داور این مسابقه، با بیان اینکه نمی‌خواهد درباره داوری صحبت کند، تصریح کرد: مقابل گل‌گهر، اتفاقاتی افتاد که برای اولین مرتبه در عمرم می‌دیدم. هنوز 4،3 دقیقه به پایان مسابقه زمان مانده بود که داور وسط به داور چهارم اعلام کرد چهار دقیقه وقت تلف شده برای این مسابقه در نظر بگیرد. داور قبل از پایان 90 دقیقه قانونی مسابقه، پایان بازی را اعلام کرد. در وقت اضافه هم توپ وارد دروازه گل‌گهر شد که این گل پس از گذشت یک دقیقه اعلام شد.افاضلی با بیان اینکه به هر دو گل تیم گل‌گهر که از روی ضربات پنالتی به ثمر رسید اعتراض دارد، خاطرنشان کرد: در پنالتی دوم گل‌گهر که به گل دوم این تیم انجامید، بازیکن حریف در موقعیت آفساید قرار داشت. همچنین قبل از اینکه ما گل تساوی را به...
 • عکس/جهانگیری و زنگنه سوار بر خودروی برقی
 • یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، دوم مهرماه با حضور وزیر نفت و معاون اول رییس جمهور افتتاح شد. آفتاب‌‌نیوز :
 • جهانگیری:دولت سود سهام عدالت را پرداخت می کند
 • به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی امروز (دوشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه، سهام عدالت را طرحی پراهمیت ارزیابی کرد و گفت: براساس طرح سهام عدالت، تعدادی از بهترین و سودآورترین شرکت‌ها و کارخانه‌های کشور به این طرح اختصاص داده شده‌اند و عملاً مشمولین سهام عدالت به نسبت مبلغ واریزی و به نسبت سهامی که دارند از سود این طرح برخوردار خواهند شد. وی با اشاره به برخی موانع و مسائل پیش روی ساماندهی طرح سهام عدالت، از وزیر امور اقتصادی و دارایی خواست طی جلساتی با دستگاه‌های مرتبط، حداکثر ظرف یک ماه آینده نظرات و دیدگاه‌های دستگاه‌های ذی‌ربط را دریافت و راهکارهایی برای حل این موانع تدوین و به جلسه آینده شورای عالی ارائه کنند. معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به پایان یافتن زمان واریز مبالغ مابه‌التفاوت ارزش سهام اختصاص یافته به مشمولین سهام عدالت و اینکه بخش اندکی از مشمولین سهام عدالت موفق به پرداخت مبلغ مابه‌التفاوت شده‌اند، گفت: لازم است مهلت تعیین شده تمدید و به مردم اطلاع‌رسانی شود تا سایر مشمولین سهام عدالت بتوانند در صورت تمایل الباقی مبلغ سهام تخصیص یافته خود را پرداخت کنند. جهانگیری تأکید کرد: دولت متعهد به پرداخت سود سهام عدالت به مردم است و قطعا به این تعهد خود عمل خواهد کرد. وی گزارش رئیس سازمان خصوصی‌سازی از عملکرد واگذاری‌ها از سال 1380 تاکنون را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: در واگذاری‌های انجام شده، اگر بنگاه‌های واگذار شده، براساس شاخص‌هایی نظیر اشتغال‌زایی، سرمایه‌گذاری و بهره‌وری عملکرد موفقی داشته باشند، بدین معناست که خصوصی‌سازی موفق بوده اما اگر شاخص‌ها بیانگر عملکرد نامناسب باشد لازم است آسیب‌شناسی صورت گرفته و روند کار اصلاح شود اما در هر صورت هیچ تردیدی در اصل واگذاری‌ها وجود ندارد. در این جلسه...
 • جهانگیری:دولت متعهد به پرداخت سود سهام عدالت است
 • رویداد۲۴-جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.اسحاق جهانگیری در این جلسه تاکید کرد: دولت متعهد به پرداخت سود سهام عدالت به مردم است و قطعا به این تعهد خود عمل خواهد کرد. اسحاق جهانگیری در این جلسه سهام عدالت را طرحی پراهمیت ارزیابی کرد و گفت: بر اساس طرح سهام عدالت، تعدادی از بهترین و سودآورترین شرکت ها و کارخانه های کشور به این طرح اختصاص داده شده اند و عملاً مشمولین سهام عدالت به نسبت مبلغ واریزی و به نسبت سهامی که دارند از سود این طرح برخوردار خواهند شد.معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برخی موانع و مسائل پیش روی ساماندهی طرح سهام عدالت، از وزیر امور اقتصادی و دارایی خواست طی جلساتی با دستگاه های مرتبط، حداکثر ظرف یک ماه آینده نظرات و دیدگاه های دستگاه های ذیربط را دریافت و راهکارهایی برای حل این موانع تدوین و به جلسه آینده شورای عالی ارائه کنند.جهانگیری با اشاره به پایان یافتن زمان واریز مبالغ مابه التفاوت ارزش سهام اختصاص یافته به مشمولین سهام عدالت و اینکه بخش اندکی از مشمولین سهام عدالت موفق به پرداخت مبلغ مابه التفاوت شده اند، گفت: لازم است مهلت تعیین شده تمدید و به مردم اطلاع رسانی شود تا سایر مشمولین سهام عدالت بتوانند در صورت تمایل الباقی مبلغ سهام تخصیص یافته خود را پرداخت کنند.جهانگیری همچنین گزارش رئیس سازمان خصوصی سازی از عملکرد واگذاری ها از سال ۱۳۸۰ تا کنون را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: در واگذاری های انجام شده، اگر بنگاه های واگذار شده، بر اساس شاخص هایی نظیر اشتغالزایی، سرمایه گذاری و بهره وری عملکرد موفقی داشته باشند، بدین معناست که خصوصی سازی موفق بوده اما اگر شاخص ها بیانگر عملکرد نامناسب باشد لازم است آسیب شناسی صورت گرفته و روند کار اصلاح...
 • توضیحات جهانگیری درباره پرداخت سود سهام عدالت
 • جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه سهام عدالت را طرحی پراهمیت ارزیابی کرد و گفت: بر اساس طرح سهام عدالت، تعدادی از بهترین و سودآورترین شرکت‌ها و کارخانه‌های کشور به این طرح اختصاص داده شده اند و عملاً مشمولین سهام عدالت به نسبت مبلغ واریزی و به نسبت سهامی که دارند از سود این طرح برخوردار خواهند شد. معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برخی موانع و مسائل پیش روی ساماندهی طرح سهام عدالت، از وزیر امور اقتصادی و دارایی خواست طی جلساتی با دستگاه‌های مرتبط، حداکثر ظرف یک ماه آینده نظرات و دیدگاه‌های دستگاه‌های ذیربط را دریافت و راهکار‌هایی برای حل این موانع تدوین و به جلسه آینده شورای عالی ارائه کنند. جهانگیری با اشاره به پایان یافتن زمان واریز مبالغ مابه التفاوت ارزش سهام اختصاص یافته به مشمولین سهام عدالت و اینکه بخش اندکی از مشمولین سهام عدالت موفق به پرداخت مبلغ مابه التفاوت شده اند، گفت: لازم است مهلت تعیین شده تمدید و به مردم اطلاع رسانی شود تا سایر مشمولین سهام عدالت بتوانند در صورت تمایل الباقی مبلغ سهام تخصیص یافته خود را پرداخت کنند. معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: دولت متعهد به پرداخت سود سهام عدالت به مردم است و قطعا به این تعهد خود عمل خواهد کرد. جهانگیری همچنین گزارش رئیس سازمان خصوصی سازی از عملکرد واگذاری‌ها از سال 1380 تا کنون را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: در واگذاری‌های انجام شده، اگر بنگاه‌های واگذار شده، بر اساس شاخص‌هایی نظیر اشتغالزایی، سرمایه گذاری و بهره وری عملکرد موفقی داشته باشند، بدین معناست که خصوصی سازی موفق بوده، اما اگر شاخص‌ها بیانگر عملکرد نامناسب باشد لازم است آسیب شناسی صورت گرفته و روند کار اصلاح شود، اما...