خبرگزاري آريا - درحالي کمتر از 10 روز به اجرايي شدن دستورالعمل وزارت صنعت‌، معدن و تجارت مبني بر حذف قيمت از روي برخي کالاهاي مصرفي باقي‌مانده که روز گذشته انجمن ملي حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان به‌عنوان مهم‌ترين نهاد غيردولتي حامي حقوق مصرف‌کنندگان نيز به آن واکنش نشان داده و درخواست لغو آن را مطرح کرد.


به گزارش سرويس اقتصادي جام نيـوز، در بيانيه رسمي انجمن ملي حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان آمده، براساس مواد يک و 5 قانون حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان، ماده 15 قانون نظام صنفي و ماده 6 قانون تعزيرات، اجراي دستورالعمل اخير وزارت صنعت، معدن و تجارت تخلفي آشکار از متن صريح قانون است، به همين دليل وزارت صنعت دستور لغو آن را صادر کند.
به گزارش جام‌جم، درحالي فعاليت محمدرضا نعمت‌زاده، وزير پيشين صنعت، معدن و تجارت با بخشنامه حذف درج قيمت از روي برخي کالاها به پايان رسيد که اين دستورالعمل از سوي محمد شريعتمداري، وزير جديد صنعت نيز تائيد و گروه‌هاي تازه‌اي از کالاها شامل حذف قيمت شده‌اند، اما کارشناسان براين باورند چنين سياستي مي‌تواند به آشفتگي بازار و سوءاستفاده برخي افراد منجر و حقوق توليدکنندگان و مصرف‌کنندگان را همزمان پايمال کند.
براساس دو دستورالعمل متوالي وزارت صنعت در دولت يازدهم و دوازدهم‌، شيريني و شکلات، چيپس و اسنک، محصولات سلولزي و بهداشتي، کنسرو، کمپوت، سس، ترشي، شور، مربا و عسل بسته‌بندي از الزام درج قيمت مصرف‌کننده معاف شده و فروشنده بايد قيمت کالا را به صورت برچسب يا اتيکت‌هاي مشخص در ديد خريداران قرار دهد.
در اين زمينه فعالان بازار بر اين باورند که ناتواني دولت براي مديريت قيمت‌گذاري، عاملي بوده که مسئولان به جاي برطرف کردن مشکل قيمت‌گذاري غيرواقعي، به‌طور کلي صورت مساله را پاک کرده و مردم را به‌نوعي درگير مساله‌اي ناخواسته کرده‌اند که تبعاتي نگران‌کننده براي بازار خواهد داشت.
از سوي ديگر، کارشناسان معتقدند اصولا درج قيمت روي کالاها، الزام قانوني دارد و اين‌که بخواهيم قيمت را حذف کنيم، تخلف واضح است.
اين درحالي است که يدالله صادقي، معاون امور اقتصادي و بازرگاني وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان يکي از مدافعان طرح حذف برچسب قيمت از روي کالا معتقد است؛ کالاهايي که براي اجراي اين طرح در فاز اول انتخاب شده‌اند، کالاهايي هستند که سهمي اساسي در سبد خانوار نداشته و مانند لبنيات يا ديگر محصولات پرمصرف محسوب نمي‌شوند، اما رقابت ايجاد شده در بازار عرضه مي‌تواند باعث ايجاد فضايي تازه در شرايط فعلي باشد که از اين تنوع دفاع خواهيم کرد، اما همچنان تاکيد داريم اين واحدها نبايد از سقف قيمت مجاز تعدي داشته باشند.
خلاف قانون است
محمد محمدي، عضو هيات مديره انجمن ملي حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان درباره مصوبه اخير وزارت صنعت، معدن و تجارت به جام‌جم گفت: تمامي عرضه‌کنندگان ازجمله توليدکننده، واردکننده، عمده‌فروش و خرده‌فروش موظف به درج قيمت هستند و اين‌که بخواهيم قانون را ناديده بگيريم، اشتباه بزرگي است و تبعات نگران‌کننده‌اي براي بازار خواهد داشت.
محمدي افزود: طي چند سال اخير در بحث اجراي قانون درج قيمت، مشکلاتي داشتيم که برخي توليدکنندگان يا اصولا قيمتي براي محصولات درج نمي‌کردند يا اين‌که قيمت‌هاي غيرواقعي براي کالا تعيين و روي آن درج مي‌کردند. به عنوان مثال دستمال کاغذي که قيمت واقعي آن 800 تومان بود، 2000 تومان قيمت مي‌خورد. حال مسئولان براي درمان چنين نقيصه‌اي به جاي تدوين راهکار اصولي، صورت مساله را حذف کرده و به نوعي باعث بروز چالشي جدي براي خريداران در آينده شده‌اند.
عضو هيات مديره انجمن ملي حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان با تاکيد بر اين‌که اين مسير اشتباه و خطرناک است، گفت: وقتي قيمتي روي کالا درج نشود، ملاکي براي تشخيص تخلف يا گران‌فروشي نخواهيم داشت که درنهايت پيگيري از سوي نهادهاي مربوط غيرممکن مي‌شود. به اين ترتيب در حقيقت فضا براي سوءاستفاده گروهي خاص از فرصت‌طلبان باز شده است.
وي افزود: اين‌که قيمت را به فروشنده گره بزنيم اشتباه است. باور اين‌که با اين طرح، فضا رقابتي‌تر خواهد شد اشتباه است و فروشنده در اين شرايط مي‌تواند هر قيمتي که بخواهد براي کالا در نظر گرفته و بفروشد. به اين ترتيب خريداران قبل از اين‌که بخواهند خريدي داشته باشند، بايد فاکتور از فروشنده مطالبه کنند که سياستي کاملا اشتباه و شکست‌خورده است؛ چون مردم نبايد درگير چنين مسائلي در بازار شوند.
محمدي تاکيد کرد: فرمول و ضوابط براي قيمت‌گذاري توسط قانون کاملا مشخص شده و نمي‌توان گفت قيمت‌گذاري دستوري صورت گرفته، اما بسياري از اين خلأ سوءاستفاده کرده‌اند که متضرر اصلي، مصرف‌کنندگان هستند و شاهد مثال آن تجربه رها کردن قيمت‌ها در نان آزاد است که مي‌تواند الگوي خوبي براي آينده بازار باشد، چون هم‌اکنون برخي از نانوايي‌ها نان سنگک را 1500 و برخي 2000 تومان و حتي گروهي هم بيش از اين قيمت مي‌فروشند، به اين دليل که قيمتي براي کالا تعيين نشده است.
احتمال ايجاد هرج و مرج و گراني
دبير انجمن شيريني و شکلات هم با بيان اين‌که ممکن است در ماه‌هاي اول اجراي بخشنامه حذف برچسب قيمت، مقداري هرج و مرج و گراني اتفاق بيفتد، گفت: در جلسه با نهادهاي مربوط، پيشنهاداتي در مورد نحوه اجراي بخشنامه مطرح شد.
به گزارش فارس، جمشيد مغازه‌اي در مورد نحوه اجراي بخشنامه دولت براي حذف قيمت از روي بسته‌بندي محصولات شيريني و شکلات اظهار کرد: در اين بخشنامه بر عدم الزام درج قيمت توسط توليدکنندگان تأکيد شده است که با اجراي آن مي‌توان سود موجود را نصيب توليدکنندگان و مصرف‌کنندگان کرد، زيرا در حال حاضر بيشترين سود به جيب توزيع‌کنندگان کالا مي‌رود.
وي ادامه داد: البته توليدکنندگان بايد مستنداتي را در مورد بهاي تمام‌ شده محصولاتشان ارائه کنند و حاشيه سودي که به صورت قانوني از سوي دولت تعيين شده، در فروش آنها لحاظ شود.
مغازه‌اي درعين حال با بيان اين‌که ممکن است در ماه‌هاي اول اجراي اين بخشنامه مقداري هرج و مرج، اختلاف قيمت و گراني اتفاق بيفتد، گفت: اين موضوع طي دو ماه ساماندهي خواهد شد.
ارزاني کالاها شرط موفقيت طرح
محمد آقاطاهر، رئيس اتحاديه بنکداران مواد غذايي تهران در مورد بخشنامه حذف قيمت از روي انواع محصولات کارخانه‌اي به جام‌جم گفت: اين سياستگذاري گرچه به‌ظاهر مفيد و سازنده است، اما با در نظر گرفتن شرايط فعلي بازار و قدرت خريد مردم لازم است به نکته‌اي جدي توجه داشته باشيم که آن ‌هم کاهش قيمت‌ها با اعمال اين سياست است. به اين دليل که اگر چنين اتفاقي صورت نپذيرد، قطعا طرح با چالش جدي مواجه شده و دوباره بايد شاهد لغو دستورالعمل و اجراي قانون قيمت‌گذاري باشيم.
وي با اشاره به اين‌که قرار بود ابتدا برخي از کالاهاي غيرضروري در سبد خانوار به‌عنوان پايلوت اين دستورالعمل باشند، تاکيد کرد: بهتر بود نتايج حاصل از آن در مرحله اول تجربه مي‌شد و براساس دستاوردهاي آن درباره ديگر موارد نيز سياستگذاري مي‌کرديم، اما اين‌که بخواهيم يک‌باره به سمت حذف قيمت کالاها حرکت کنيم، مي‌تواند مشکلاتي جدي براي بازار ايجاد کند که تبعات آن نگران‌کننده است.
جام جم
110

کلیدواژه: حمایت از حقوق مصرف کنندگان | انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف | قیمت گذاری | معدن و تجارت | قیمت از روی | وزارت صنعت | درج قیمت | حذف قیمت

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۴۰۳۸۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • تصویب گزارش دوره ای حقوق بشر هلند در شورای حقوق بشر
 • شورای حقوق بشر در جلسه ای، نتایج گزارش دوره ای حقوق بشر هلند را تصویب کرد. به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت کمیسر عالی حقوق بشر، شورای حقوق بشر در جلسه‌ای که 29 شهریور برگزار کرد، نتایج گزارش دوره‌ای حقوق بشر هلند را تصویب کرد. نماینده دائمی هلند در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، توضیح داد که اکثر توصیه‌های دریافت شده بر زیرساخت های نهادی حقوق بشر و سیاست‌گذاری متمرکز است. بسیاری از توصیه ها نیز مربوط به عدم تبعیض، حقوق کودکان، حقوق مهاجران و جرایم ناشی از نفرت است. از هلند خواسته شد تا رویکرد استراتژیک و منظم خود در جهت رفع تبعیض و جنایات ناشی از تنفرنژادی، ملیتی و مذهبی را ادامه دهد. با اجرای بیشتر برنامه ملی اقدام علیه تبعیض، دولت می‌تواند هم در پیشگیری و هم اقدامات موخر به این توصیه ها جامه عمل بپوشاند. بر اساس این گزارش و به نقل از مرکز پایش ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، در بحث بعدی، سخنرانان از پیشرفت حقوق بشر در هلند، به ویژه تلاش دولت در جلوگیری از دسته بندی نژادی و همچنین افزایش آگاهی جامعه در خصوص اهمیت استقلال اقتصادی زنان، قدردانی کرد. برخی از سخنرانان امیدوار بودند که هلند مسئولیت نقض حقوق بشر و آسیب زیست محیطی ناشی از فعالیت های بین المللی شرکت های هلندی را بپذیرد. دیگر سخنرانان از اصلاحات اخیر هلند در خصوص گسترش اختیارات سرویس های خاص که اجازه دسترسی به اطلاعات در اینترنت را می دهد، ابراز نگرانی کردند. سخنرانان سیرالئون، سودان، تونس، آلبانی، بحرین، چین، ساحل عاج، مصر، استونی، هند، ایران، عراق، لیبی، فیلیپین و فدراسیون روسیه بودند. پس از آن شورا نتیجه بررسی گزارش دوره‌ای حقوق بشر هلند را تصویب کرد. انتهای پیام
 • جامعه پزشکی مردم و منافع مردم را بر خود مقدم می داند
 • وزیر بهداشت گفت: امروز جامعه پزشکی مردم و منافع مردم را بر خود مقدم می داند. به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه همایش شهدا و رزمندگان داروساز در جمع خبرنگاران گفت: مردم خیلی خوب با خدمات پزشکان هم در دوران انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس آشنا هستند، به خصوص افرادی که رفتند و شهید شدند. اکنون تنها کاری که می توان کرد این است که بر عهد و پیمان خود ایستادگی کنیم. وی افزود: کسانی که از جامعه پزشکی به جبهه های نبرد رفتند و شهید شدند ویژگی های خاصی داشتند، آنها انسانهای منزه و پسندیده ای بودند که انتخاب شدند، بنابراین در ادامه راه آنها بهترین کار وفاداری به آرمانهای شهداست، حتی ارزش آن بیشتر از مراسم و یادبود است. اگر چه همین یادواره ها نیز خوب است، اما قابل قیاس نسبت با عملی که بایستی هر کدام از ما داشته باشیم، نیست. امروزه جامعه پزشکی این چنین است و مردم و منافع مردم را بر خود مقدم می داند. وزیر بهداشت در پایان افزود: آرزو می کنم همه عمر ما در راستا و مسیری باشد که آرزوهای شهدای بزرگوار را عملی کنیم.
 • ماهم حقوق نمی گیریم
 • برای کارگران اراکی کاری نمی‌کنید؟! لااقل ابراز همدردی کنید و درکمپین #ماهم_حقوق_نمی‌گیریم مشارکت کنید. خبر کوتاه: کارگران اراکی به‌خاطر چندماه حقوق زیر یک میلیون تومانی که کارفرما پرداخت نکرده، اعتراض کردند و این روزها اراک شاهد اعتراضات بحق کارگران است. کارگران دو کارخانه هپکو و آذرآب در اعتراض به عدم پرداخت ماه‌ها دستمزدشان تجمع کردند. هنوز خاطره تلخ معدنچیان مظلوم گلستانی از ذهن‌مان پاک نشده است؛ همان‌ها که سال گذشته به عدم دریافت حقوق‌شان معترض بودند و کتک خوردند و امسال ده‌ها نفرشان زیر آوار معدن ناایمن دفن شدند. یکی از معدنچیان زنده مانده آزادشهر در حضور رییس جمهور از وضعیت بد اقتصادی‌شان چنان درد دل می‌کرد و می‌نالید که جگرمان ریش می‌شد از این همه بدبختی و دلمان خون می‌شد از آن همه بی خیالی مدیران و مسوولان شکم سیر خوشحال. ای مسوولان و صاحبان کارخانه و ...! واقعاً رسیدگی کنید و حل مشکل کنید؛ یک ماه خودتان را جای یک کارگر معدن یا کارگر هپکو اراک بگذارید می‌بینید که حداکثر مساله برای شما عدم توانایی در پرداخت اقساط ماشین شاسی بلند یا خانه دویست متری جدیدتان است ولی آنها در اول مهر، نان شب و پول روپوش مدرسه بچه‌هایشان را ندارند که سر سفره و به خانه ببرند. و ای دیگر مسوولان! ای نمایندگان مجلس! ای اعضای شورای شهر! ای مدیران سازمان‌های فرهنگی انقلابی! ای مسوولان تبلیغات شهری و غیرشهری سال اشتغال و تولید ملی! ای مدیران خبرگزاری‌های دولتی و غیردولتی دارای بودجه! اگر حل مشکل این کارگران، حتی وظیفه شما و در اختیارتان نیست، لااقل با آنها ابراز همدردی کنید. پیشنهاد مشخص این است که کمپین #ماهم_حقوق_نمی‌گیریم راه بیفتد و تا حل مشکل این عزیزان از دریافت همه یا بخش قابل توجهی از حقوق‌تان صرفنظر کنید!مطمئن باشید آن مبالغ در حساب بانکی‌تان خواهد ماند و بعداً برداشت خواهید کرد و از این نظر خطری برای شما وجود...
 • دخترم حقوق ها را ریخته اند
 • وبلاگ>آیت اللهی، میرزا علی - حقوق‌های کارمندان و بازنشستگان را مدتی است تا سی‌ام برج نمی‌پردازند و آنها مستاصل هستند. واقعیت این است که دوست داشتم دست از سر طرح مشکلات کارمندان و بازنشستگان بردارم و بگذارم در رنج خود بمانند و دیگرنمکی بر زخمشان نپاشم و به موارد دیگری بپردازم ولی امروز ۳۰ شهریورماه موردی پیش آمد که ۱۰ دقیقه در یکی از شعب بانک صادرات کاری را انجام دهم. دراین ۱۰ دقیقه حداقل ۵ نفر آمدند و از مسئول گیشه که دختر خانم صبور و مودبی هم بود سوال کردند «حقوق‌ها را ریخته‌اند؟»، «دخترم حقوق‌ها را ریخته‌اند؟» به چهره بعضی از این‌ها نگاه کردم واقعاً از سر استیصال زار می‌زند و مستاصل بودند. در سالیان گذشته بین بیست و پنجم و بیست و ششم برج، حقوق کارمندان و بازنشستگان واریز می‌شد و بر این اساس این عزیزان تعهد ایجاد کرده‌اند و قرار پرداخت اجاره گذاشته‌اند و یا چک داده‌اند و... اما حالا مدتی است پرداخت حقوق‌ها به حدود سی‌ام برج موکول شده «البته به استثنای ماه قبل ازانتخابات!» و مردم را گرفتار کرده است. ممنونیم از آقای روحانی که در سازمان ملل هاله نور ندید و افراد زیادی را با خودش نبرد تا آمریکا را ببینند و... اما آقای روحانی باید بداند اقشار ضعیف با سخنرانی سیر نمی‌شوند. به اسحاقش و نوبخت خوش‌سخن و نه چندان موفق بگوید طوری سازماندهی شود که بیست و پنجم هربرج حقوق شاغلین و بازنشستگان به حسابشان واریزشود. ممکن است دوستان مشکلات حساب خزانه و محمل‌های دیگری را مطرح کنند. این موارد برای کارمندان و خصوصاً بازنشستگان توجیه‌پذیر نیست و باید اقدام عاجل شود تا در ماه‌های دیگر شاهد چنین تأخیراتی نباشیم. و اگر قابل حل نیست بیایید و در تلویزیون به چهره مردم نگاه کنید و صریحاً بگویید ما نمی‌توانیم تا بیست و پنجم حقوق بدهیم تا برنامه‌ریزی‌های‌شان را عوض...
 • رقم واقعی حقوق نیمار فاش شد
 • رقم واقعی حقوقی که ستاره برزیلی خط حمله پاری‌سن‌ژرمن از مالکان قطری متمول این باشگاه دریافت می‌کند، مشخص شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت فوتبال لیکس و نشریه اشپیگل آلمان مدعی شده‌اند حقوق واقعی که نیمار از باشگاه پاری‌سن‌ژرمن می‌گیرد، از چیزی که شاید خیلی‌ها تصور می‌کنند بیشتر است.طبق ادعای این دو منبع، حقوق نیمار با احتساب پاداش‌هایش به مرز 100 هزار یورو در روز می‌رسد که این رقم در یک ماه به 3 میلیون و 69 هزار و 520 یورو می‌رسد که بیش از 4 هزار یورو در ساعت می‌شود. در واقع او سالیانه حدود 37 میلیون یورو دستمزد می‌گیرد.در همین حال نشریه پاریس مَچ فاش کرده که نیمار برای تأمین امنیت خود و خانواده‌اش در پاریس، گروهی از محافظان شخصی استخدام کرده که 24 ساعته از حریم عمارت مجلل او در حومه پاریس محافظت می‌کنند.خانه‌ای که نیمار در آن اقامت دارد در فاصله 9 کیلومتری مرکز تمرینی پاری‌سن‌ژرمن و 14 کیلومتری پارک دو پرنس است.انتهای پیام/ R1015163/P1015135/S3,28/CT10
 • حقوق باورنکردنی نیمار در پی اس جی
 • نشریه اشپیگل آلمان به نقل از فوتبال لیکس، مبلغ واقعی حقوقی که پی اس جی به نیمار پرداخت می کند را افشا کرد. به گزارش "ورزش سه"، نیمار تابستان امسال با انتقالی بسیار پر سرو صدا و با رقم نجومی 222 میلیون یورو از بارسلونا به پاری سن ژرمن پیوستتا گران ترین بازیکن دنیا لقب بگیرد. نیمار شروع خوبی هم در پی اس جی داشته و بسیاری معتقدند که باشگاه پاریسی خیلی زود مبلغی که برای جذب او هزینه کرده است را بازمی گرداند. پس از انتقال نیمار اعلام شد که پی اس جی به او سالانه 30 میلیون یورو خالص پرداخت می کند اما طبق اسناد لو رفته از سوی فوتبال لیکس مشخص شده است که رقم واقعی دریافتی نیمار 36834240 یورو است. به عبارتی نیمار ساعتی 4166 یورو،روزی 100 هزار یورو و ماهانه 3069520 هزار یورو دریافت می کند. نیمار به تازگی عمارتی 5 طبقه و 1000 متری با 5 هزار متر فضای سبز خریداری کرده که اجازه ماهانه اش 14 هزار یورو است. پاری سن ژرمن نیمار
 • عزم قوه قضاییه بر حمایت از حقوق کارگران
 • اما با وجود تمام این سختی و غفلت‌ها خبر رسیده که قرار است قدم‌های جدی برای احیای حقوق این افراد برداشته شود، زیرا دادستانی اراک به ماجرای اعتراضات کارگران آذرآب و هپکوی اراک ورود کرده و گفته «در شورای تامین از کارگران دفاع می‌شود». این اتفاق مثبتی است که باید آن را مصداقی از بیانات رهبر انقلاب دانست که در دیدار ‌مسئولان قوه قضاییه با ایشان، ‌احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم‌ ‌را از وظایف مهم این قوه دانستند. ‌داستان‌های تلخ برای کارگران تمامی ندارد. همین جمعه گذشته کارگری زیر آوار ضایعات در معدن انگوران جان داد و خبرش خیلی زود بین اخبار ریز و درشت دیگر گم شد، اما آنچه در این میان شاید بیش از این اتفاقات مهم جلوه می‌کند، برخورد گاه به گاه با اعتراضات کارگران است. مدتی است برخورد با کارگران در حال تکرار است؛ از برخورد با کارگران و خانواده‌های آسیب‌دیده معدن زمستان یورت و معدن آق‌دره بگیرید تا برخورد با راننده کامیون معترض به بی‌عدالتی در گمرک و حالا هم برخورد با کارگران معترض اراکی. اینها اتفاقات ناخوشایندی است که می‌تواند در ادامه باعث دلخوری و دلسردی این قشر زحمتکش شود، قشری که بیشترین هزینه و فداکاری را در طول دوران انقلاب و دفاع مقدس کرده‌اند و در سال‌های پس از آن نیز بار فشار توسعه کشور و تحریم‌ها روی دوش آنان بوده است. بغض سهم کارگران اعتراض کارگران آذرآب خاتمه یافت؛ این خبری بود که دیروز روی خروجی خبرگزاری‌های مختلف قرار گرفت و خیلی‌ها را دوباره به یاد مظلومیت کارگرانی انداخت که شش ماه است حقوق نگرفته‌اند. این تنها خبری نبود که دیروز درباره کارگران آذرآب و هپکو مطرح شد. چون خبر رسید که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز خواستار پیگیری اعتراضات اخیر کارگران دو کارخانه آذرآب و هپکو اراک از معاون روابط کار شده است....
 • حقوق بازنشستگان امشب واریز می شود
 • حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب (یکشنبه) به حساب آنها واریز می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین بخشی زاده مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: تأمین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان از سوی سازمان برنامه و بودجه ایجاد شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب این عزیزان واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود.وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می‌توانند پس از واریز حقوق، نسبت به برداشت آن اقدام کنند.
 • افشای حقوق باورنکردنی نیمار در پی اس جی
 • نشریه اشپیگل آلمان به نقل از فوتبال لیکس، مبلغ واقعی حقوقی که پی اس جی به نیمار پرداخت می کند را افشا کرد. به گزارش "ورزش سه"، نیمار تابستان امسال با انتقالی بسیار پر سرو صدا و با رقم نجومی 222 میلیون یورو از بارسلونا به پاری سن ژرمن پیوستتا گران ترین بازیکن دنیا لقب بگیرد. نیمار شروع خوبی هم در پی اس جی داشته و بسیاری معتقدند که باشگاه پاریسی خیلی زود مبلغی که برای جذب او هزینه کرده است را بازمی گرداند. پس از انتقال نیمار اعلام شد که پی اس جی به او سالانه 30 میلیون یورو خالص پرداخت می کند اما طبق اسناد لو رفته از سوی فوتبال لیکس مشخص شده است که رقم واقعی دریافتی نیمار 36834240 یورو است. به عبارتی نیمار ساعتی 4166 یورو،روزی 100 هزار یورو و ماهانه 3069520 هزار یورو دریافت می کند. نیمار به تازگی عمارتی 5 طبقه و 1000 متری با 5 هزار متر فضای سبز خریداری کرده که اجازه ماهانه اش 14 هزار یورو است. پاری سن ژرمن نیمار
 • حقوق بازنشستگان کشوری واریز شد
 • حقوق تمامی بازنشستگان کشوری به حساب‌شان واریز شد. به گزارش اقتصادآنلاین، حقوق، حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان کشوری عصر امروز به حساب این افراد واریز شد و قابل برداشت است. بازنشستگان کشوری می توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند.
 • پرسپولیس از موضوع حقوق ورزش پ رت است
 • وکیل حقوقی فدراسیون فوتبال توضیحاتی در مورد محرومیت پرسپولیس و مهدی طارمی ارائه داد. به گزارش مشرق، آرش نجفی درباره محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی به خاطر پرونده مهدی طارمی، اظهار داشت: آن چیزی که روشن است، این است که باشگاه پرسپولیس در خصوص تکلیف رابط قراردادی مهدی طارمی با باشگاه ریزه اسپور، تمهیدات لازم را انجام نداده است. ادعای باشگاه پرسپولیس در این باره این است که طارمی به خاطر ناامنی ترکیه و کودتا در این کشور، به سفر ایران رفته و خواستار برگشتن به ایران شده، اما در همان زمان از طرف باشگاه پرسپولیس تمهیدات و مفاد لازم برای این کار اندیشیده نشده است. وی افزود: چیزی که من را خیلی متعجب می‌کند، برخورد غیرحرفه‌ای باشگاه پرسپولیس با پرونده طارمی است. به‌نظر می‌رسد این باشگاه مسائل داخلی و خارجی را با یکدیگر اشتباه گرفته است. باشگاه پرسپولیس چون فکر می‌کرد ITC طارمی صادر شده، او می‌تواند برای این تیم به میدان برود که این غلط است. چیزی به اسم قرارداد معلق نداریم و اعتبار یک قرارداد هم به صدور ITC نیست. با این اوضاع، معلوم است که باشگاه پرسپولیس از موضوع حقوق ورزشی «پَرت» است. باید ما اطلاعات حقوقی‌مان را بالا ببریم، اما این کار را نمی‌کنیم و در نهایت هم در پرونده‌های مختلف شکست می‌خوریم. جالب است که بدانید تنها پرونده حقوق ورزشی که ایرانی‌ها توانستند در دادگاه CAS برنده آن شوند، سال گذشته بود که ما موفق شدیم در پرونده برونو سزار رای را به نفع باشگاه سپاهان بگیریم و باشگاه النصر را محکوم کنیم. وکیل حقوقی فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که گفته می‌شود مهدی طارمی از باشگاه ریزه اسپور پولی نگرفته و به همین خاطر ممکن است بتوان رای فیفا را برگرداند، گفت: باید دید زمان پرداخت اولین قسط در قرارداد این بازیکن چه تاریخی بوده است. من از این...
 • کارگران هپکو و آذرآب ۶ ماه است حقوق نگرفته اند
 • رئیس مجمع کارگران استان تهران در اعتراض به اینکه کارگران هپکو و آذر آب ۶ماه حقوق معوق دارندگفت: به رغم فرا رسیدن مهرماه و سال تحصیلی فرزندان کارگران و لزوم پرداخت هزینه های مرتبط،کارفرمایان شرکت های آذر آب و هپکو حقوق معوق کارگران را پرداخت نمی کنند. خبرگزاری تسنیم: رئیس مجمع کارگران استان تهران در اعتراض به اینکه کارگران هپکو و آذر آب ۶ماه حقوق معوق دارندگفت: به رغم فرا رسیدن مهرماه و سال تحصیلی فرزندان کارگران و لزوم پرداخت هزینه های مرتبط،کارفرمایان شرکت های آذر آب و هپکو حقوق معوق کارگران را پرداخت نمی کنند. محمد تاجیک، رئیس مجمع کارگران استان تهران، درباره مشکلات کارگران هپکو و آذرآب گفت:دولت ،وزارت کار ،نیروی انتظامی و کارفرمایان شرکت هپکو و آذرآب می بایست جوابگوی ظلم دیده شده به کارگران باشند. عضو هیأت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری ایران با انتقاد از برخورد با کارگران شرکت های هپکو و آذر آب گفت :متأسفانه فرهنگ و عدالت اسلامی برای کارگران به دست فراموشی سپرده شده است،زمانیکه دولت و مسئولین ذیربط اصول قانون اساسی را در نادیده می گیرند و به مقاوله نامه های سازمان جهانی کار اهمیت نمی دهند و نمی خواهند حق مسلم اعتراض را در جامعه های کارگری به رسمیت بشناسند و فقط در زمان های مورد نیازشان به استقبال جامعه کارگری می روند و بهره برداری سیاسی از قشر مظلوم می کنند، فرهنگ و حکومت اسلامی چه معنایی پیدا می کند؟ وی ادامه داد:چه زمانی وقت رسیدگی به داد ستم دیدگان است و چگونه آنها می توانند به حقوق از دست رفته خود دست یابند. رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران ضمن همدردی با این قشر زحمت کش عنوان کرد: درسالی که با شعار اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال توسط رهبر جمهوری اسلامی نام گرفت و با توجه به تأکید ایشان بر لزوم حل مشکل رکود و اشتغال از...
 • حقوق رضایت به گناه از دیدگاه حضرت علی ع
 • امام علی(ع) فرمودند : آن كس كه به كار جمعيتى راضى باشد همچون كسى است كه در آن كار با آنها شركت کرده است منتهی آن كس كه در انجام كار باطل دخالت دارد دو گناه مى‌ کند. به گزارش جهان نيوز، امام علیه السلام فرمودند :الرَّاضِي بِفِعْلِ قَوْم كَالدَّاخِلِ فِيهِ مَعَهُمْ. وَعَلَى كُلِّ دَاخِل فِي بَاطِل إِثْمَانِ: إِثْمُ الْعَمَلِ بِهِ، وَإِثْمُ الرِّضَى بِهِ. آن كس كه به كار جمعيتى راضى باشد همچون كسى است كه در آن كار با آنها شركت كرده (منتهی) آن كس كه در انجام كار باطل دخالت دارد دو گناه مى‌كند: گناه عمل وگناه رضايت به آن (ولى شخصى كه بيرون از دايره عمل است و به آن راضى است تنها مرتكب يك گناه مى‌شود و آن گناه رضايت است). شرح و تفسير حکمت 154 نهج البلاغه امام علی (عليه السلام) در اين گفتار حكيمانه اشاره به نكته مهمى مى كند كه در سرنوشت افراد و امت ها تأثير قابل توجهى دارد. مى فرمايد: «آن كس كه به كار جمعيتى راضى باشد همچون كسى است كه در آن كار با آنها شركت نموده (منتها) آن كس كه در انجام كار باطل دخالت دارد دو گناه مى كند: گناه عمل و گناه رضايت به آن (ولى شخصى كه بيرون از دايره عمل است و به آن راضى است تنها مرتكب يك گناه مى شود و آن گناه رضايت است)» (الرَّاضِي بِفِعْلِ قَوْم كَالدَّاخِلِ فِيهِ مَعَهُمْ. وَعَلَى كُلِّ دَاخِل فِي بَاطِل إِثْمَانِ: إِثْمُ الْعَمَلِ بِهِ، وَإِثْمُ الرِّضَى بِهِ). ممكن است در بدو نظر چنين تصور شود كه اگر كسى گناهى را مرتكب نشود و هيچ گونه دخالتى حتى در اعانت و يارى گنهكاران در آن نداشته باشد چرا رضايت قلبى به آن گناه او را هم شريك گناه سازد؟ دليل آن با دقت روشن مى شود و آن اين كه هنگامى كه رضايت به كارهاى خلاف...
 • طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان مصوب شد
 • اهواز ـ نماینده مردم اهواز، در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست بازنشستگان کشوری مبنی بر اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری به دولت ارائه و مصوب شد. همایون یوسفی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به نابرابری ها و تبعیض موجود بین حقوق بازنشستگان، درخواست اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را به معاون اول رئیس جمهور ارائه دادیم. وی افزود: معاون اول رئیس جمهور نیز از طریق سازمان اداری و استخدامی کار را پیگیر و نتیجه را با ابلاغ نامه ای اعلام کرد. نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در تشریح متن نامه گفت: در این نامه قید شده که به منظور رفع نابرابری و تبعیض موجود بین حقوق بازنشستگان از ابتدای سال جاری با استناد بند (ه) تبصره ۱۲ قانون بودجه، حقوق بازنشستگان، موظفان و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح موضوع افزایش امتیازات جداول مواد ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری انجام گرفت. یوسفی ادامه داد: در بازنگری ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز در این خصوص (همسان سازی) ساز و کاری پیش بینی شده که سیر مراحل تصویب را می گذراند. وی بیان کرد: در این بازنگری تصریح شده که دولت مکلف است از ابتدای سال جاری و ظرف بازه زمانی پنج ساله نابرابری موجود بین حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری سنوات مختلف را تعدیل کند؛ به نحوی که در سال جاری حقوق بازنشستگی و وظیفه هیچ یک از بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح که تا پایان سال قبل بازنشسته یا مؤظف شده یا بشوند پس از اعمال ضریب سالیانه از ۶۰ درصد و در سال پنجم برنامه نیز ۹۰ درصد آخرین حقوق و فوق العاده های مشمول کسور بازنشستگی شاغلان مشابه در همان دستگاه و در همان...
 • تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان دولت
 • پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری ( دولت ) در دومین ماه پیاپی باز هم به تاخیر افتاد . تعدادی از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از اینکه حقوق و مستمری انان با قدرت خریدشان برابری نمی کند ابراز تاسف کردند و گفتند : با این حال دولت در پرداخت به موقع همین میزان حقوق نیز امتناع می کند .زهرا ، م بازنشسته وزارت اموزش و پرورش از تهران تنها راه معیشت خود و خانواده اش را استفاده از حقوق ماهانه دریافتی از دولت دانست و افزود : متاسفانه همه حقوق دریافتی من در همان 15 روز نخست هرماه به اتمام می رسد و تاخیر در پرداخت حقوق برای ما بازنشسته ها فاجعه است .اقای محمودی بازنشسته وزارت بهداشت ساکن یکی از استان های جنوبی کشور خود را خانوده ای پرجمعیت معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه پس اندازی ندارم تصور اینکه چندروز بدون حقوق زندگی کنم برای من بسیار دشوار است .وی از مسئولان ذیربط خواست براساس تعهدی که دارند حقوق بازنشستگان را به موقع پرداخت کنند.درپی اعتراضات بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازشستگی کشوری ، مسئولان این صندوق اعلام کردند با وجود تلاش های مکرر متاسفانه بودجه 2 هزار و 600 میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق بازنشستگان تخصیص داده نشده است و برهمین اساس خزانه نمی تواند دستور پرداخت حقوق شهریورماه را صادر کند .این مسئولان ابراز امیدواری کردند در صورت تخصیص اعتبار لازم تا فردا بتوانند حقوق بازنشستگان را به حساب انان واریز کنند .صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش را 27 تا 30 هر ماه واریز می کند.
 • بازنشستگان کشوری امشب حقوق می گیرند
 • مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب ۲ مهرماه به حساب این افراد واریز شده و قابل برداشت خواهد بود. به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری دانشجو،حسین بخشی زاده اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سوی این صندوق، تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب آن‌ها واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می‌توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند.
 • زمان واریز حقوق شهریورماه بازنشستگان
 • مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب (یکشنبه) به حساب این افراد واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.به گزارش ایسنا، حسین بخشی زاده اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سوی این صندوق، تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب آنها واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند.
 • تاخیر مجدد در پرداخت حقوق بازنشستگان
 • پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری (دولت) در دومین ماه پیاپی باز هم به تاخیر افتاد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تعدادی از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از اینکه حقوق و مستمری آنان با قدرت خریدشان برابری نمی کند ابراز تاسف کردند و گفتند: با این حال دولت از پرداخت به موقع همین میزان حقوق نیز امتناع می کند.زهرا ، م بازنشسته وزارت آموزش و پرورش از تهران تنها منبع معیشت خود و خانواده اش را حقوق ماهانه دریافتی از دولت دانست و افزود: متاسفانه همه حقوق دریافتی من در همان 15 روز نخست هرماه به اتمام می رسد و تاخیر در پرداخت حقوق برای ما بازنشسته ها فاجعه است.اقای محمودی بازنشسته وزارت بهداشت ساکن یکی از استان های جنوبی کشور خود را خانوده ای پرجمعیت معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه پس اندازی ندارم تصور اینکه چندروز بدون حقوق زندگی کنم برای من بسیار دشوار است .وی از مسئولان ذیربط خواست براساس تعهدی که دارند حقوق بازنشستگان را به موقع پرداخت کنند. درپی اعتراضات بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی کشوری، مسئولان این صندوق اعلام کردند با وجود تلاش های مکرر متاسفانه بودجه 2 هزار و 600 میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق بازنشستگان تخصیص داده نشده است و برهمین اساس خزانه نمی تواند دستور پرداخت حقوق شهریورماه را صادر کند.این مسئولان ابراز امیدواری کردند در صورت تخصیص اعتبار لازم تا فردا بتوانند حقوق بازنشستگان را به حساب آنان واریز کنند.پیش از این صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش را 27 تا 30 هر ماه واریز می کند.
 • واریز حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری
 • حسین بخشی زاده مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر از سویصندوق بازنشستگی کشوریتامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان از سوی سازمان برنامه و بودجه ایجاد شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب این عزیزان واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود. وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می‌توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند.
 • حقوق بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود
 • به گزارش جام جم آنلاین از فارس، حسین بخشی زاده اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سوی این صندوق، تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب آنها واریز شده و قابل برداشت خواهد بود. مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: بازنشستگان کشوری می توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند.
 • بودجه دانشگاه ها در حد تامین حقوق کارکنان و هزینه آب و برق است
 • احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره برنامه‌های جدید در این دانشگاه گفت: یک سری موضوعات در دانشگاه وجود دارد که بسیار مهم است و باید مستمر باشد از جمله موضوعات فرهنگی، اسلامی کردن دانشگاه‌ها و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی که نباید برنامه‌های کوتاه‌مدت یا 5ساله داشته باشند. او ادامه داد: دانشگاه امیرکبیر طبق 6 برنامه راهبردی؛ آموزش، پژوهش و فناوری،‌ مسائل فرهنگی و دانشجویی، بین‌الملل، توسعه و مدیریت منابع و ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) فعالیت می‌کند. در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این دانشگاه به شکل تخصصی با برنامه طولانی‌مدت در حال انجام امور است، زیرا فضای مجازی امروز نقش زیادی بر جامعه دارد و ما نیز باید بتوانیم در این حوزه به خوبی نقش خود را ایفا کنیم. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید براینکه برنامه اجرایی همه برنامه‌های راهبردی تهیه شده‌است،‌ گفت: سال 94 برای هربرنامه راهبردی یک برنامه اجرایی تدوین شد که بر اساس آن دانشگاه هر سال رو به اهدافش حرکت می‌کند و در هر حوزه اولویت‌هایی تعریف شده که باید دنبال شود، بنابراین نمی‌توان گفت؛ قرار است همه امور دانشگاه با عوض شدن دولت و رسیدن سال تحصیلی دچار تحول شود؛ بلکه تغییرات با توجه به برنامه‌های بلندمدت در جهت اصلاح امور اجرا می‌شود. معتمدی درباره بودجه سال آینده دانشگاه‌های دولتی نیز گفت: دانشگاه‌های دولتی عمدتا متکی به بودجه‌های دولتی هستند؛ بنابراین دولت که با مشکل بودجه مواجه می‌شود به طبع آن همه دستگاه‌ها با این مسئله درگیر می‌شوند. متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات دولت، مشکلات بودجه‌ای دانشگاه‌ها نیز بیشتر شده است. او با بیان اینکه رویکرد جدیدی باید برای مسئله بودجه دانشگاه‌ها ایجاد شود؛‌ افزود: دانشگاه‌ها باید رویکرد جدیدی را اتخاذ کنند که تا این حد وابسته به بودجه دولت نباشند. به نظر می‌رسد؛ دولت بودجه‌ای بیشتر از این، آن هم در حد تامین حقوق...
 • حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود
 • مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب (یکشنبه) به حساب این افراد واریز شده و قابل برداشت خواهد بود. به گزارش ایسنا، حسین بخشی زاده اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سوی این صندوق، تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب آنها واریز شده و قابل برداشت خواهد بود. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند. انتهای پیام
 • حقوق شهریور ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود
 • به گزارشگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛حسین بخشی زاده مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر از سوی صندوق بازنشستگی کشوری تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان از سوی سازمان برنامه و بودجه ایجاد شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب این عزیزان واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود. وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می‌توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند. انتهای پیام/
 • کلاس های دانشکده حقوق دانشگاه تهران تعطیل شد
 • کلاس های مقطع کارشناسی دانشکده حقوق دانشگاه تهران به دلیل تعمیرات و مقاوم سازی ساختمان این دانشکده تعطیل شد. به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام معاونت آموزشی دانشکده حقوق دانشگاه تهران کلاس های دوره کارشناسی این دانشکده به دلیل مقام سازی ساختمان تا پایان هفته جاری تعطیل خواهد بود. کلاس های دوره کارشناسی این دانشگاه از هفته آینده طبق برنامه زمانی برگزار خواهد شد.
 • زمان واریز حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری
 • صراط:مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب ۲مهرماه به حساب این افراد واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.به گزارش فارس حسین بخشی زاده اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سوی این صندوق، تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب آنها واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند.
 • امشب زمان واریز حقوق بازنشستگان کشوری
 • مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب ۲مهرماه به حساب این افراد واریز شده و قابل برداشت خواهد بود. خبرگزاری فارس: مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب ۲مهرماه به حساب این افراد واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.حسین بخشی زاده اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سوی این صندوق، تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شده و حقوق شهریورماه تمامی بازنشستگان کشوری، امشب (یکشنبه) به حساب آنها واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند.