روزنامه قانون نوشت: «حسرت شنیدن صدای اولین گریه نوزادم به دلم ماند. دلم می‌خواست لحظه تولد، او را روی سینه‌ام بگذارند و ببوسمش اما نشد. از ترس زایمان طبیعی، سزارین کردم و بعد از آن از فرط درد حتی نتوانستم به نوزادم شیر بدهم.» این‌ها را مادری می‌گوید که دخترش این روزها ۶ ساله است و او حتی کوچک‌ترین خاطرات کودکش از اولین ایستادن بی‌تعادل روی پاهای کوچکش، تا جوانه زدن اولین دندان و اولین واژه‌ای که به شیرینی ادا کرد را تاریخ زده و نوشته است اما حسرت شنیدن صدای اولین گریه دخترک، مادر را رها نمی‌کند.

ترس از درد زایمان طبیعی، تنها مختص زنان ایرانی نیست اما ایران جزو معدود کشورهایی است که برای جلوگیری از افزایش روزافزون آمار سزارین برنامه مناسب و اثرگذاری ندارد. رتبه دوم سزارین در جهان متعلق به ایران است؛ در حالی که کشورهای توسعه‌یافته سال‌هاست که روش‌های کاهش درد زایمان‌های طبیعی را ترویج می‌دهند. فرزندان سلبریتی‌های خارجی همه با روش‌های طبیعی متولد می‌شوند مگر این که مشکل خاصی برای مادر یا فرزند وجود داشته باشد و در کشورهای توسعه‌یافته سزارین تنها زمانی استفاده می‌‌شود که جان مادر و نوزاد در خطر باشد. اما در ایران بسیاری از هنرمندان سزارین را ترجیح داده‌اند و تمایل به زایمان طبیعی طبق معمول با هزار حرف و حدیث همراه است. اگر زنی عادی از این چرخه خارج شود، اول از همه برچسب فقر به او و خانواده‌اش می‌زنند و بعد برای او و ظاهر از دست رفته‌اش دل می‌سوزانند. این در حالی است که داروهای بیهوشی حین زایمان سزارین از جفت به خون جنین منتقل می‌شود و اگر نگاهی به نسل‌های اخیر ایران بیندازید، می‌بینید بچه‌هایی که هر روز به دیده حیرت به رفتارهای‌شان می‌نگریم، اغلب دوره معینی را در رحم مادر نگذرانده و به زور سزارین متولد شده‌اند. بچه‌هایی که به جای آغوش مادر به دستگاه‌های ان آی سی‌ یو سپرده شده‌اند.

ایران، مهد سزارین جهان!

طبق آخرین تحقیقات، ۸۰ درصد از زایمان‌های طبیعی نیاز به مداخلات پزشکی ندارد و فقط با ارائه آموزش به مادران و مراقبت و پایش آنان در دوران بارداری به راحتی قابل انجام است. کاهش درد زایمان طبیعی به خصوص زایمان در آب نیز این روزها در ایران انجام می‌شود اما نه آن‌ گونه که شایسته است. آمارهای غیر رسمی سزارین از مرز ۹۰درصد گذشته است اما سیاست‌های ترویجی وزارت بهداشت، همچنان کارآمد چندانی ندارد و مردم هنوز این روش‌ها را نمی‌شناسند یا به آن اطمینان نمی‌کنند. وزارت بهداشت تجربه موفقی در ترویج این روش‌ها نداشته و برخی بیمارستان‌های تهران که ارائه دهنده این خدمات هستند، هنوز برای مردم شناخته‌شده نیستند. این روزها مادران باردار می‌توانند جهت آشنایی با روش‌های کاهش درد، هر روز در ساعات مشخص به این بیمارستان‌ها مراجعه کنند اما بسیاری از آنان از این موضوع بی‌خبر هستند و تعدادی نیز که می‌دانند با معرفی دوستان و اقوام و شنیدن تجربه‌های موفق سایرین بر ترس خود فایق آمده و تصمیم گرفته‌اند با این روش‌ها آشنا شوند. تبلیغ سینه به سینه برای این روش‌ها بر خلاف سایر امور، چندان کارساز نیست و توان درهم شکستن تصویر زنان از درد زایمان را ندارد و جای خالی سیاست‌های فرهنگ‌سازی به وضوح به چشم می‌خورد.

مادران پیشگام

زهرا یکی از مادران باردار است که از ماه چهارم بارداری در یکی از بیمارستان‌های تهران که خدمات زایمان با کاهش درد را ارائه می‌دهد، پرونده دارد. او برای اولین‌ بار از طریق یکی از دوستانش که با روش ورزش‌درمانی زایمان کرده با این روش‌ها آشنا شده و خود روش زایمان در آب را انتخاب کرده است. این مادر جوان که ماه هفتم بارداری خود را پشت سر می‌گذارد، به «قانون» می‌گوید: «متخصصان زنان و زایمان، یکی از مخالفان سرسخت ترویج روش‌های کاهش درد زایمان در ایران هستند، چون هزینه‌ای که از افراد برای سزارین می‌گیرند، در زایمان طبیعی وجود ندارد. وقتی باردار شدم، نزد پزشک خواهرم رفتم اما گفت من زایمان طبیعی انجام نمی‌دهم. روش آنان به‌ گونه‌ای‌ است که خودشان از اول می‌گویند سزارین کن و خودشان نیز تاریخ و ساعت زایمان را مشخص می‌کنند. بعد از طریق دوستم که با ورزش‌درمانی زایمان کرده بود، در کلاس‌های مشاوره زایمان شرکت کردم و زایمان در آب بهترین روش زایمان طبیعی است. »

یکی دیگر از مادران که همراه همسرش برای شرکت در کلاس‌های آموزش حین بارداری به بیمارستان مراجعه کرده است به «قانون» می‌گوید: «شرکت در این کلاس‌ها از هفته بیستم بارداری، ترس از زایمان طبیعی را تا حد زیادی از بین می‌برد. بارها لحظه زایمان را تصور می‌کنید و می‌دانید که قرار است طبیعی باشد. می‌دانید که درد هست اما تنها نیستی و زودتر از آن چه فکر کنید، تمام خواهد شد و قرار نیست دردسرهای بعد از عمل جراحی سزارین را داشته باشید. در همان جلسه اول با مامایی آشنا می‌شوید که قرار است تا آخرین جلسه همراه‌تان باشد. ورزش و تغذیه دوران بارداری، آشنایی با انواع دردهای زایمان و راه‌های کاهش آن با آموزش‌های تصویری ارائه می‌شود و در مورد درد حین لحظه خروج نوزاد و چگونگی مقابله با آن به‌ طور کامل صحبت می‌شود. خطرها را برای‌تان توضیح می‌دهند و همچنین به شما اطمینان می‌دهند که حین زایمان همراه‌تان را در کنار خود خواهید داشت که بزرگ‌ترین آرامش است. » او در پاسخ به این که چرا زایمان در آب را انتخاب کرده است، به «قانون» می‌گوید: «زایمان در آب، اولین و بهترین پیشنهاد در بین روش‌های کاهش درد است. آب به‌ خودی خود، آرامش‌بخش است و در زایمان نیز عضلات را آزاد می‌کند و تا حد زیادی از درد می‌کاهد و همچنین زایمان سریع‌تر و راحت‌تر اتفاق می‌افتد. نیاز به داروی بیهوشی ندارد و نیاز به برش حین زایمان برای تساهل تولد را کاهش می‌دهد. »

پزشکانی که فقط سزارین می‌کنند!

زایمان طبیعی با روش‌های کاهش درد به صورت رایگان انجام می‌شود و داوطلبان ملزم به پذیرش هزینه‌ای جز هزینه‌های جانبی نیستند اما تنها جراحی سزارین، رقمی بالغ بر پنج‌ میلیون برای افراد هزینه دارد و این جدا از پرداخت هزینه‌های بیمارستان است. این یکی از دلایلی است که پزشکان این روزها از سزارین استقبال کرده و مادران را به آن تشویق می‌کنند. آنها به صراحت می‌گویند که سزارین می‌کنند و اگر افراد قصد زایمان طبیعی دارند، به پزشک دیگری مراجعه کنند. دردسرهای سزارین برای آنها کمتر است. یکی از آنها معتقد است:« حوصله این که ۶ ساعت بالای سر مریض بایستم تا فارغ شود و بعد ۲۰ هزار تومان بگیرم را ندارم. »

آنها زمان سزارین را خود تعیین می‌کنند و نیازی نیست که برای زایمان طبیعی از خواب خود بزنند و به سرعت راهی بیمارستان شوند. راحت‌طلبی برخی پزشکان در کنار سیاست‌های نه‌چندان کاربردی وزارت بهداشت، ایران را به مهد نوزادان سزارینی تبدیل کرده است. لوح‌های دوستدار مادر، لوح‌هایی هستند که وزارت بهداشت به بیمارستان‌های ترویج‌دهنده روش‌های کاهش درد اهدا می‌کند اما از همان ابتدا نیز در عمل تنها چند بیمارستان محدود با این طرح همکاری کرده و از آن برخوردار شدند و وزارت بهداشت نیز راهکار دیگری در پیش نگرفت و طرح کاربردی خود را از دست داد. این یکی از عمده دلایل چالش‌های دایمی میان انجمن مامایی ایران و وزارت بهداشت است که منجر به بیکاری بسیاری از ماماهای ایران شده؛ در حالی که انجام عمل سزارین منجر به عفونت‌های حین و بعد از انجام جراحی، عوارض داروهای بی‌حسی و بی‌هوشی، صدمه به دستگاه ادراری، چسبندگی‌های پس از عمل و کم‌ شدن عمر شیردهی می‌شود و همچنین جنین ۴۰ هفته کامل را در رحم مادر سپری نمی‌کند. این بچه‌ها اغلب تا سه هفته زودتر از موعد به دنیا می‌آیند؛ در حالی که متخصصان به صراحت می‌گویند که یک روز نیز برای جنین در رحم مادر، یک روز است و اهمیت دارد. حتی نوزادانی که با سزارین ناگهانی و اورژانسی متولد می‌شوند نیز، ۴۰ هفته کامل را درون رحم مادر به سر برده و از این نظر درگیر عوارض سزارین نظیر زردی‌های طولانی و بیماری‌های تنفسی هستند که مادران علت آن را نمی‌فهمند.

زایمان در آب نیز شرایط خود را دارد

اما تمام زنان نمی‌توانند از روش زایمان در آب استفاده کنند. «مژگان کرم‌نیای‌فر»، متخصص زنان و زایمان و رییس بخش زنان بیمارستان صارم معتقد است آب، دردهای زایمان را کاهش می‌دهد و نیازی به برش و بخیه نخواهد بود اما همه خانم‌های باردار نمی‌توانند زایمان در آب را تجربه کنند. این خانم‌ها گزینش می‌شوند؛ چرا که باید دارای ویژگی‌هایی باشند. مثلا در طول دوران بارداری باید هیچ عوارضی در مادر وجود نداشته باشد، ضربان قلب بچه خوب باشد و پیش از زایمان بچه مدفوع نکرده و پارگی طولانی‌‌مدت کیسه آب نداشته و مادر نیز عفونت نداشته باشد. همچنین شرایط فیزیکی‌اش نیز مناسب باشد یعنی لگن مادر در شرایط مناسب باشد و بچه نیز خیلی درشت نباشد و حین خروج دچار مشکل نشود. با این ویژگی‌ها مادر می‌تواند وارد آب شود.

اگر چه زایمان در آب، در زایمان اول نیز انجام می‌گیرد اما در زایمان‌های بعدی خیلی مناسب‌تر است. به گفته این متخصص زنان و زایمان، روش‌های متنوعی برای کاهش درد زایمان و استفاده مادران وجود دارد. مثلا تنفس گازی مخلوط از اکسیژن و گاز بیهوشی. افراد با استنشاق این گاز کمتر درد می‌کشند. یا روش دیگری که ما کمی مواد بی‌حسی در دهانه رحم تزریق می‌کنیم که در اصطلاح به آن روش‌های بی‌حسی پاراسرویکال می‌گویند یا استفاده از روش بدون درد اپیدورال یا اسپاینال. این کار را از ناحیه کمر انجام می‌دهند و تا حدودی شبیه مراحل سزارین است ولی میزان دارو با سزارین بسیار فرق می‌کند؛ به‌ گونه‌ای که خانم قدرت راه رفتن و ایجاد فشار را دارد ولی در عین حال دردش نیز کاهش پیدا می‌کند. اگر زایمان در شرایط خوب انجام شود و دستکاری‌های بی‌جا صورت نگیرد و برش داده شده نیز به خوبی ترمیم شود، عارضه‌ای نخواهد داشت و مادر با مشکلی روبه‌رو نمی‌شود.

سزارین و مد تاریخ تولد!

این روزها مدهای تازه نیز زنان را به سمت سزارین سوق می‌دهد. آنها تاریخ تولدهای رند و دقیق را برای فرزندان‌شان انتخاب یا سعی می‌کنند تاریخ تولد آنان را با روز خاصی که برای‌شان مهم است، هماهنگ کنند. به همین دلیل تن به سزارین داده، نوزاد را زودتر از موعد از رحم خارج کرده و به دستگاه می‌سپارند اما کارشناسان معتقدند که تکامل بیشتر جنین، کاهش مشکلات تنفسی، کاهش خطر عفونت، کاهش زمان بستری در بیمارستان، کاهش خطرات ناشی از جراحی و بیهوشی، کاهش زمان نیاز به استراحت مادر، ارتباط سریع‌تر مادر و نوزاد، مرگ‌و‌میر کمتر مادران، کاهش زمان درد مادر، شیردهی سریع‌تر نوزاد، تقویت سیستم ایمنی نوزاد و کاهش خطر مشکلات تنفسی در نوزاد در دوران کودکی مثل خطر آسم، از مزایای انتخاب روش طبیعی زایمان است. اما آن چه مسلم است در کشور ما روش‌های کاهش درد و خوشایندسازی زایمان طبیعی به درستی عرضه نشده و عده زیادی از مادران تنها ترس و دلهره و درد زایمان طبیعی را می‌شناسند. پس برای فرار از آن به سزارین روی می‌آورند. ایران، راه درست استفاده از خدمات مامایی را نمی‌داند.

انتهای پیام

کلیدواژه: روش های کاهش درد | بیمارستان ها | کاهش درد زایمان | زایمان طبیعی | وزارت بهداشت | روش ها | زایمان در آب | تاریخ تولد | رحم مادر

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۴۰۳۴۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • مظنه سزارین های میلیونی
 • اقتصاد>بازرگانی - هزینه زایمان سزارین در بیمارستان های خصوصی درحالی نزدیک به 20 درصد افزایش یافته است که تورم از سال 95 تک رقمی شده اما تورم بخش درمان همچنان بین 16 تا 17 درصد برآورد می شود. زهرا علی‌اکبری: افزایش نزدیک به 20 درصدی هزینه های زایمان در حالی اتفاق افتاده است که نرخ تورم در بخش بهداشت و درمان در سال گذشته در حدود 16.9 درصد برآورد می شود. متوسط نرخ تورم در ایران در سال گذشته بنا بر اعلام مرکز آمار ایران 6.9 درصد و بانک مرکزی 9 درصد اعلام کرده اند. تورم تک رقمی اما نتوانست میزان رشد هزینه ها در بخش "خوراکی وآشامیدنی"و"بهداشت و درمان" را نیز تک رقمی کند، به طوری که این دو حوزه که از اصلی ترین حوزه های مرتبط با سلامت تلقی می شوند، افزایش تورمی بین 16 تا 17 درصد را شاهد بوده اند. در این میان هزینه های مترتب بر زایمان سزارین وطبیعی در بیمارستان های خصوصی بسیار بالاتر از این متوسط رشد کرده است. در حالی که طی سال های قبل تاکید جدی از سوی وزارت بهداشت مبنی بر اقتصادی تر شدن زایمان طبیعی با زایمان سزارین صورت گرفته بود، اما بررسی قیمت ها نشان می دهد تفاوت این تعرفه ها تنها نزدیک به 20 درصد است. بر اساس آمارهای ارائه شده بیش از 60 درصد زایمان ها در ایران به صورت سزارین صورت می گیرد و این آمار در برخی بیمارستان های خصوصی حتی به صد در صد نیز می رسد. به نظر می رسد زایمان بدون درد ، انتخاب زنانی است که تصوری جز شکنجه از زایمان طبیعی ندارند در حالی که پزشکان تاکید می‌کنند سزارین در قیاس با زایمان طبیعی هم از درد بیشتری برخوردار است و هم از هزینه های بیشتر. با این حال مقایسه تعرفه های زایمان طبیعی...
 • غفلت از مرور تاریخ و معارف دفاع مقدس خطر تکرار تاریخ را درپی دارد
 • سمنان- ایرنا- مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: اگر تاریخ، معرفت و علوم دوران دفاع مقدس را مرور و به نسل جوان منتقل نکنیم، ممکن است تاریخ تکرار شود. به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی روز پنجشنبه در دومین اجلاسیه 96 شهید و گردهمایی ایثارگران بهداشت و درمان استان سمنان در سالن هلال احمر این شهر، با بیان اینکه باید تاریخ انقلاب و دفاع مقدس بره فرزندان خانواد‌ها یادآوری شود، افزود: گاهی فرزندان امروز ماجراهای رخ‌داده در دوران دفاع مقدس را باور نمی‌کنند و افسانه می‌دانند.وی رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس را حماسه عاشورایی ملت ایران دانست و با بیان اینکه کربلای ایران در کنار کربلای عاشورا معنا پیدا می‌کند، یادآور شد: برگزاری یادواره ها و اجلاسیه‌های شهدا فرصتی برای بازگویی معارف و علوم دوران دفاع مقدس برای نسلی‌هایی است که در آن زمان وجود نداشتند.وی با اشاره به تفاوت‌های دوران دفاع مقدس و شرایط کنونی، خاطرنشان کرد: در دروان دفاع مقدس به دنبال خدا بودیم و اکنون بیشتر به دنبال خودمان هستیم، آن زمان تلاش ها برای پیروزی کشور بود ولی اکنون عوض شده‌ایم.** بهداری از ارکان اصلی دفاع مقدسصفوی با تاکید بر اینکه بهداری از ارکان اصلی پیشبرد اهداف دوران دفاع مقدس بود و فعالان این بخش در تمام عملیات‌ها حضور فعال داشتند، گفت: موضوع اصلی فعالیت این بخش این بود که کمتر شهید و زخمی بدهیم، و فعالان بهداشت و درمان، قبل از عملیات‌ها به نیروهای امدادی آموزش می‌دادند و حین عملیات پا به‌پای رزمندگان به تخلیه شهدا و مجروحان ایرانی می‌پرداختند، این در حالی بود که عراقی‌ها حتی به آمبولانس‌های ایرانی رحم نمی‌کردند و از زمین و هوا آمبولانس‌ها را می‌زدند.مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به فعالیت 100 هزار نفر به عنوان نیروهای بهداری در دوران دفاع مقدس از راننده آمبولانس تا پرستار و پزشک، در 60 بیمارستان صحرایی...
 • یک ساختمان پزشکان متخلف در شهرستان قرچک پلمب شد
 • سرپرست شبکه بهداشت و درمان قرچک از پلمب یک ساختمان پژشکان فاقد صلاحیت قانونی در بازرسی انجام شده در قرچک خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قرچک، حسین لیاقتدار ساعتی پیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازرسی‌های انجام شده توسط بازرسان معاونت درمان یکی از ساختمان‌های پزشکان قرچک به دلیل فعالیت‌های غیرمجاز توسط افراد فاقد صلاحیت قانونی پلمب شد.وی افزود: با وجود تذکرات متعدد مکتوب قبلی و از آنجایی که فعالیت‌های مذکور سلامت و جان شهروندان شهرستان قرچک را تهدید می‌کرد، این ساختمان فاقد صلاحیت پلمب شد.سرپرست شبکه بهداشت و درمان قرچک در ادامه تصریح کرد: در ادامه این بازرسی‌ها، بازرسان معاونت درمان شبکه بهداشت یک پزشک قلابی در هنگام ویزیت بیماران در یک مطب با تابلوی پزشک معتبر منطقه شناسایی و با اعلام مراتب به دادستان شهرستان قرچک، نامبرده در محل توسط مأموران نیروی انتظامی بازداشت و پرونده به مقامات قضایی محول و مطب مذکور پلمب شد.لیاقتدار بیان کرد: برای حفظ و سلامتی شهروندان شهرستان قرچک این بازرسی‌ها همچنان ادامه داشته و به هیچ متخلفی که جان مردم را به مخاطره بیندازند، اجازه فعالیت در شهرستان قرچک داده نخواهد شد.انتهای پیام/ R7840/P41362/S6,60/CT11
 • سودجویی های آقازاده فوتبالی/کلاهبرداری در پوشش مدرسه فوتبال
 • خبرگزاري آريا - بارها به والدين بازيکنان خردسال، نوجوان و حتي جوان توصيه شده مراقب باشند فرزاندانشان در کدام مدرسه فوتبال ثبت نام مي کنند.به گزارش خبرگزاري آريا ، بارها درباره سودجويي هاي برخي مدارس فوتبال و کانون هاي فوتبال پايه هشدار داده شده است، هشدارهايي که در موارد بسيار زيادي ناديده گرفته مي شوند.والدين با اين برنامه که فرزندشان در آينده تبديل به بازيکني اسم و رسم دار و پردرآمد خواهد شد آنها را به مدارس مختلف فوتبالي مي برند. برخي از والدين که براي پيشرفت فرزندانشان بسيار عجله دارند حتي حاضرند پول هايي کلان را به مربيان و دلالان حاضر در برخي مدارس فوتبال بدهند اما آنهايي که آگاه تر هستند چنين کاري نمي کنند.در حالي که در سال هاي اخير راه اندازي مدارس فوتبال رشدي قارچ گونه در ايران و به خصوص تهران داشته است اکنون به نظر مي رسد نقش برخي از چهره هاي مطرح فوتبالي و البته فرزندانشان هم در اين سودجويي ها کلان به نظر مي رسد.در سال هاي اخير با وجود هشدارهاي بازدارنده در رابطه با برخي از مدارس غير قانوني فوتبال باز هم اتفاقاتي در اين ميان مي افتد که حتي به آن اشاره هم نمي توان داشت. در اين ميان بحث فوتبال پايه خود مبحث جداگانه اي است که مشکلات زيادي دارد. اما مشکلات اين مدارس فوتبال را چگونه مي توان دسته بندي کرد؟خانواده ها و بچه هاي شهرستان را فريب مي دهندسعيد جمشيديان از مربيان فوتبال پايه در اين رابطه به جام جم آنلاين گفت: «تخلفات در فوتبال پايه را مي توان به چند بخش تقسيم کرد. مقداري از تخلفات که قابل بازگو کردن نيست و به وسيله نهادهاي مختلف و مربوط به فوتبال پايه از مدارس فوتبال گرفته تا رده هاي بالاتر به خانواده ها اعلام مي شود‌ و بايد خانواده ها در انتخاب مدارس و تيم هاي فوتبال...
 • چرا در جشن های تولد شمع فوت می کنیم
 • گزارش کامل از گزیده‌خبرهایامروز«تابناک با تو»را با کلیک بر تیتر و یا عکس آن بخوانید.چرا در جشن های تولد شمع فوت می کنیم؟! اگر حس می کنید کسی دروغ می گوید، اشتباه نمی کنید ماکارونی با مرغ و سس سبزیجات شهرآفتاب بازار فروش اجناس چینی شد+عکس تیپ متفاوت «ارژنگ امیرفضلی» در «محله گل و بلبل»+عکس شستشوی نمای بلندترین آسمان خراش جهان +عکسقمه کشی در اینستاگرام +تصاویر آگهی عجیب برای ماساژ حیوانات خانگی +عکستجلیل از عروسی که مهریه‌اش کاشت درخت است +عکس نمایندگان آمریکا هنگام سخنرانی روحانی +عکس جشن شکوفه‌ها +عکس حواشی نشست مجمع عمومی سازمان ملل +عکس دیدنی‌های امروز؛ چهارشنبه 29 شهریور ملانیا ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل +عکس ساعت کار بانک‎ها تغییر کرد؟خداحافظی با اسکناس ۵۰۰ تومانی پیام دلگرم‌کننده اوباما برای مردم زلزله‌زده مکزیک آخرین وضعیت جوی روزهای آینده رامین رضاییان در بلژیک چه خودرویی سوار می‌شود؟ +عکس
 • عکس:کیک تولد متفاوت ٣٠سالگى بهنام بانى
 • تولد ٣٠سالگى بهنام بانى در آخرین کنسرت تابستان 96 برگزار شد. سرویس عکس و فیلم فردا: تولد ٣٠سالگى بهنام بانى در آخرین کنسرت تابستان 96 برگزار شد.کیک تولد متفاوت ٣٠سالگى بهنام بانى را ببینید:
 • از جشن تولد ۷۱ سالگی سلطان قرمزها تا حاشیه آبی ها
 • به گزارشگروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ کرنومتر این هفته به موضوعات مختلفی از جمله ،جشن تولد علی پروین و دیگر پیشکسوتان پرسپولیس، حاشیه سازی های استقلالی ها در برنامه نود، درگیری های شدید در لیگ فوتسال و... پرداخته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ از مشکلات بلیط فروشی سرخابی ها تا ورزشکارانی که دخلشان با خرجشان همخوانی ندارد + فیلم
 • فرصت فوق العاده کلین شیت در تولد بیرانوند
 • دروازه بان شماره یک پرسپولیس در سالروز تولد خود نمى خواهد خاطره تلخى از مهاجمان و حمله وران سپاهانى در ذهنش شکل گیرد. به گزارش "ورزش سه"، علیرضا بیرانوند که در دیدار با الاهلى عربستان یک شب فوق العاده درون دروازه پرسپولیس پشت سر گذاشت تا پاسخ محکمى به کنایه ها و جنگ روانى حریف عربستانى برابر عمر السوما بدهد، اکنون مهیاى برگزارى جشن تولد خود در پایان بازى برابر سپاهان است. شماره یک سرخپوشان که دومین فصل خود با پرسپولیس را با قهرمانى در سوپرکاپ و صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا استارت زده، براى شیرینى بیشتر آن، صدرنشینى در پایان هفته هفتم را رویاپردازى مى کند و البته در این راه باید ساسان انصارى، مهرداد محمدى، شاهین ثاقبى، جلال الدین محمدى و مروان حسین را ناکام بگذارد. علیرضا بیرانوند پرسپولیس تهران
 • خوردبین:جشن تولد واقعی من روز قهرمانی ما در آسیاست
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، ‌ در همین ارتباط دقایقی در خدمت محمود خوردبین بودیم. *تولدتان مبارک محمودخان! ممنونم. سپاس از همه پرسپولیسی‌ها که من و علی پروین را سه‌شنبه شب سورپرایز کردند. در فوتبال همین چیزهاست که می‌ماند. *بار دیگر عکس‌های دو نفره شما و علی پروین منتشر شد. صحبتی در این ارتباط ندارید؟ علی پروین شناسنامه پرسپولیس است. خوشحال شدم که دوباره او را از نزدیک دیدم. ما سال‌ها همبازی و در پرسپولیس همکار بودیم و دوباره خاطرات قدیمی زنده شد. *رابطه شما هنوز هم مثل قدیم است؟ روابط صمیمانه و رفاقت 50 ساله که به این راحتی خراب نمی‌شود. ما حدود نیم قرن می‌شود همدیگر را می‌شناسیم و رفیق هستیم. ما سال‌ها رفت و آمد خانوادگی داشتیم و برای علی پروین و خانواده‌اش آرزوی سلامتی و تندرستی دارم. *کادوی تولد چه چیزی گرفتید؟ همین که یادمان بودند، بزرگترین کادو است. دوستان واقعاً لطف کردند که چنین جشنی راه انداختند و دست همگی درد نکند. *بازیکنان پرسپولیس هم به شما کادو دادند؟ جشن تولد واقعی من روز قهرمانی پرسپولیس در آسیاست. این آرزوی قدیمی من محمود خوردبین است. حدود نیم قرن در پرسپولیس حضور دارم و یک بار هم قهرمان جام در جام باشگاه‌های آسیا شدیم. افتخارات زیادی هم در ایران و تهران کسب کردیم و حالا فقط مانده است لیگ قهرمانان آسیا. *از پس الهلال عربستان برمی‌آیید؟ کار سختی است ولی مطمئن باشید بر و بچه‌های پرسپولیس از پس این تیم برمی‌آیند. ما در حال حاضر تیم بسیار خوبی داخل زمین و روی نیمکت داریم که با هدایت برانکو می‌توانیم از سد الهلال هم بگذریم. *البته پنج‌شنبه هم بازی سختی در اصفهان مقابل سپاهان دارید. درست می‌گوییم؟ همیشه بازی مقابل سپاهان سخت بوده است. به طور حتم مسابقه آسانی در اصفهان در انتظارمان نیست اما می‌خواهیم با پیروزی در...
 • حضور مجری تلویزیون در مراسم تولد علی پروین
 • به گزارش جام نیوز، با توجه به نزدیکی ماه محرم و به همت کانون پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس شب گذشته با حضور جمع کثیری از پیشکسوتان و اصحاب رسانه، جشن تولد باشکوهی برای تعدادی از قدیمی های این باشگاه برگزار شد که علی پروین اسطوره‌ پرسپولیس نیز یکی از آنها بود. پروین متولد 3 مهر ۱۳۲۵ است و امسال هفتاد و یکمین سال زندگی اش را جشن می گیرد. به همین منظور المیرا شریفی مقدم، مجری و گوینده نام‌ آشنای خبر صدا و سیما که از چهره‌های فعال در فضای مجازی است در صفحه اینستاگرامش تصویری از خود،همسر و فرزندانش در این مراسم را منتشر کرد. المیرا شریفی مقدم در صفحه اینستاگرام خود نوشت: جشن تولد چهره محبوب فوتبال ایران 2024
 • ماندگارترین دیالوگ های تاریخ سینما
 • خبرگزاري آريا - سخنوري يکي از ارکان ادبيات ايران و جهان است و نغزگويي و جمله هاي تاثير گذار دو بن مايه اصيل در زبان محاوره تمامي ملل هستند. با توجه به همين اصل يکي از پايه‌هاي ماندگاري فيلم هاي سينمايي و مجموعه‌هاي تلويزيوني را بايد در ديالوگ‌هايي جستجو کرد که در حافظه تاريخي مخاطبانشان نقش بسته‌اند.در اين مطلب با گزيده اي از ديالوگ‌هاي ماندگار سينماي جهان و ايران و همچنين سريال هاي تلويزيوني اشاره مي‌کنم.***************
 • منصوریان به تاریخ پیوست/ذوب آهن به استقلال شوک داد
 • به گزارشبولتن نیوز، تصاویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی سی ام شهریور ماه به خبر‌های رشته‌های مختلف به خصوص خبر‌های فوتبالی اختصاص دارد.
 • تنهاترین آدم تاریخ استقلال به انگلیس می رود
 • عصرایران؛ احسان محمدی-« ما بهش می گفتیم آمبولانس هلال احمر. هر کس، هر جا زمین می خورد، علی منصور خودش رو می رسوند بالای سرش، دستشو می گرفت بلندش می کرد، فرقی هم نمی کرد بازیکن خودمون باشه یا بازیکن تیم حریف! علی منصور بازیکن خوبی بود. خیلی خوب ولی الان اداهاش روی همه چیز سایه انداخته».این را یکی از همبازی های سابقش می گفت. چند هفته پیش. علیرضا منصوریان دیشب رکورد سخنرانی در یک کنفرانس مطبوعاتی را شکست. تقریباً 90 دقیقه یک نفس حرف زد، از همه چیز. همه تاریخ حضورش در استقلال از روی سکو به عنوان تماشاگر تا کاپیتان و سرمربی را ورق زد. بغض کرد، نفس های عمیق کشید، دستش را توی هوا تکان داد تا رفتنش هم مثل آمدنش متفاوت باشد.حتی آن هوادارانی که از او خشمگین بودند و به جای «داش علی منصوریان» به او لقب «پیتزافروش»! دادند هم اگر فیلم کامل این گفتگو را ببینید احتمالاً لب شان را می گزند. فوتبال گاهی چقدر بی رحم می شود. مثل روزی که حمید استیلی بعد از شکست 3-0 مقابل استقلال با قطره های دُرشت عرق روی پیشانی اش از پرسپولیس استعفا کرد و رفت. ستاره ای که زمانی همه از او با «تعصب و جنگندگی» یاد می کردند روی نیمکت پرسپولیس هو شد و از او خواستند حیا کند و پرسپولیس را رها کند... چه لحظه های سختی باید برای بازیکنانی باشد که زمانی از سکوها فقط تحسین شنیده اند.منصوریان در دفاعیه اش گفت که تنهاترین آدم تاریخ استقلال است. جمله ای که مثل همان ژست های کنار زمین اش کسی آن را باور نکرد. بعضی ها در استقلال بدجور دل ناصرحجازی را شکستند. آنقدر که با آن همه غرور و عزت نفسش گله کرد. لبش را گزید و رفت درون خودش آنقدر خزید تا سرطان در آغوشش گرفت. اما جایی نگفت تنهاترین آدم...
 • تاریخ اسلام با محرم و عاشورا شناخته می شود
 • قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: تاریخ اسلام با محرم و عاشورا شناخته می شود و روحانیت و مبلغان دینی در بیان اهداف نهضت حسینی و تبیین آن رسالت خطیری دارند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی نعمت اللهی روز پنجشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد اظهارداشت: تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس فرصت خوبی برای بیان دستاوردهای دفاع مقدس هم هست که مبلغان باید این ارزشهای بدست آمده را برای مردم بازگو کنند. وی افزود: نگاهی به شرایط تحمیل جنگ به کشور و رشادت های رزمندگان می تواند برای نسل جوان بسیار درس آموز باشد و در این هفته باید ناگفته های جنگ نیز برای مردم بازگو شود تا الگویی برای جوانان شود. نعمت اللهی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ریشه در باورهای الهی و عاشورایی دارد و ما هر چه داریم از محرم است و باید قدردان این نعمتها باشیم و در مناسبتها برای ترویج آن بکوشیم. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به نقش روحانیت در تبلیغ امور دینی افزود: روحانیت در طول تاریخ مروج اصلی احکام الهی بوده و در تبیین فرهنگ ناب اهل بیت و فرهنگ شیعی نقش موثری داشته و باید این رسالت با جدیت دنبال شود. وی گفت: عاشورا و محرم نقطه عطف تاریخ است و مبلغان لازم است تاریخ اسلام را با بیان آموزه های دینی محرم و عاشورا و نهضت امام حسین (ع) بیان کنند. نعمت اللهی یادآورشد: عاشورا نقطه عطف تاریخ است و سخن از ظلم ستیزی و مبارزه با فساد امروز دیگر فقط به جامعه دینی و اسلامی تعلق ندارد و جهانیان هم پیام عاشورا را به خوبی فهمیده اند. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: ماه محرم و عاشورا زمینه و فرصتی برای احیاء امور دینی است و این رسالت سنگین بر...
 • لیگ برتر والیبال بازهم قرعه کشی نشد/تاریخ بعدی ۴ مهر ماه
 • به گزارش وانانیوز، قرار بود امروز مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور برگزار شود، اما این امر محقق نشد. در شرایطی که پیش از این سازمان لیگ اعلام کرده بود دیگر به تیم‌ها فرصت نخواهد داد و در صورت عدم تمکین به دستورات سازمان لیگ، امسال رقابت‌های لیگ برتر والیبال برگزار نخواهد شد، اما بازهم فرصتی به تیم‌ها داده شد. منوچهر پورحسن، رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در این خصوص اظهار داشت: در جلسه امروز 9 تیم حضور داشتند که البته من مدارک آنها را ندیدم و به همین دلیل قرار شد تا سه‌شنبه هفته آینده یعنی 4 مهرماه به تیم‌ها مهلت داده شود. امکان دارد تا آن زمان تعداد تیم‌ها کمتر یا بیشتر هم بشود. به این ترتیب رقابت‌های لیگ برتر هم از تاریخ 16 مهر ماه برگزار خواهد شد.
 • تمجدید بهترین دروازه بان تاریخ ایران از فرزندش عکس
 • خبرگزاری میزان- احمدرضا عابدزاده دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان با انتشار پستی در اینستاگرام از عملکرد خوب پسرش در مقابل تیم اسپورتینگ تمجید کرد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،احمدرضا عابدزاده دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان با انتشار پستی در اینستاگرام از عملکرد خوب پسرش در مقابل تیم اسپورتینگ تمجید کرد. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
 • سخت ترین قرعه تاریخ برای بانک سرمایه
 • سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه اعلام کرد شاید برای جام باشگاههای جهان بازیکن کمکی جذب کند. به گزارش "ورزش سه"، قرعه کشی رقابت های جام باشگاههای والیبال جهان در شرایطی برگزار شد که تیم بانک سرمایه به عنوان نماینده ایران و قهرمان آسیا در گروه سختی قرار گرفت. رقابت با نمایندگان کشورهای لهستان، ایتالیا و برزیل در یک گروه و قرار گرفتن تیم های ضعیف تری از چین، لهستان و روسیه در گروهی دیگر باعث تعجب کادرفنی بانک سرمایه شده است. مصطفی کارخانه، سرمربی بانک سرمایه در این باره می گوید: «می توانم بگویم ما بدشانسی بزرگی آوردیم و شاید با سخت ترین قرعه تاریخ والیبال روبه رو شدیم. باید برنامه ریزی درستی انجام دهیم تا بتوانیم حضور موفقی در این مسابقات داشته باشیم. هدفمان ایستادن روی یکی از سکوهای اول تا سوم این رقابت ها است.» وی همچنین می افزاید: «البته این رقابت ها در نیم فصل لیگ برتر انجام می شود و نباید ما لیگ را فدای این رقابت ها کنیم. البته با بدنساز تیم جلسه ای داشتیم که پیک آمادگی بازیکنان در همین مسابقات جام باشگاههای جهان باشد.» سرمربی بانک سرمایه درباره احتمال در اختیار گرفتن بازیکن کمکی خاطرنشان می کند: «باید با هیات مدیره باشگاه نشستی را برگزار کنیم و سپس در این باره تصمیم بگیریم. شاید یکی، ۲ بازیکن کمکی جذب کنیم.» لیگ برتر والیبال ایران مصطفی کارخانه (سرمربی) والیبال بانک سرمایه
 • سوژه های ناب دفاع مقدس در تاریخ شفاهی نهفته است
 • به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، محمد احمدی پور، مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری گیلان در گردهمایی تشکل های مردم نهاد گیلان که امروز در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد:باید در هر فرصتی یاد شهدا و ایثارگران و فعالانی که در حوزه های مختلف نقش داشته اند را گرامی بداریم. وی با بیان اینکه غیرت دینی و غیرت ملی رمز تحمل سختی ها و مشقت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس است، افزود: این غرور و تعصب فردی که به مقاومت ملی انجامید باید مورد توجه قرارگیرد و بازشناسی و شبیه سازی شود و در راستای توسعه کشور گام برداشته شود. احمدی پور با اشاره به اینکه نسل جوان امروز دوران دفاع مقدس را ندیده اند، گفت: صحنه های دفاع مقدس صحنه های واقعی و بدون هیچ سناریویی بود که بسیجی از کوهستان و مرکز شهر استان در کنار هم بودند. وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس میدان بروز واقعیات عادی زندگی مردم بود، گفت: جامعه امروزی به همان لطافت ها و سادگی ها نیاز دارد، اما متاسفانه گاهی در بازگویی آن دوران افراط و تفریط می شود که مانع بازشناسی واقعیات می گردد. مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری گیلان با تاکید بر اینکه جمع آوری تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس نیازمند همت قوی و پشتکار است، ادامه داد: جمع  آورندگان و ثبت کنندگان این آثار نباید دچار غلو شوند. وی با بیان اینکه تشکل های فرهنگی می توانند یاریگر جمع آوری تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس باشند، یادآور شد: امیدواریم روزی فرا رسد که هر کس در حوزه دفاع مقدس هر نقشی داشته خاطراتش در قالبی ثبت و ضبط شود تا در اینده به صورت کتاب، فیلم و مستند در آید. احمدی پور با بیان اینکه سوژه های ناب حوزه دفاع مقدس می تواند از خاطرات تاریخ شفاهی بدست آید که ماندگارتر است، خاطرنشن کرد: بهنرین داشته ما در کنار اعتقادات دینی در حوزه دفاع مقدس نهفته است. مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری...
 • بهشتی پور:کردهای عراق در دادگاه تاریخ پاسخگو خواهند بود
 • بین الملل>خاورمیانه - یک کارشناس مسائل بین الملل معتقد است که استقلال اقلیم، به زیان کردهای عراق و مردم منطقه است. به گزارش خبرآنلاین، حسن بهشتی پور، کارشناس و پژوهشگر مسائل بین الملل درباره همه پرسی استقلال کردستان عراق به خبرنگار خبرآنلاین گفت: «استقلال کردستان عراق به زیان مردم اقلیم کرد عراقی است زیرا تمام مناسبات خوبی را که با کشورهای همسایه در چند سال اخیر برقرار کردند به دشمنی بیهوده تبدیل می کند. رهبران کرد عراقی یادشان نرفته است که همین دو سال قبل چگونه دواعش به دروازه های اربیل رسیدند.» بهشتی پور در ادامه بیان کرد: «اکثر مردم دنیا در قرن 21 به سمت ایجاد وحدت برای رسیدن به تاثیرگذاری بیشتر بین کشورهای منطقه ای پیش می روند. در چنین شرایطی رهبران کردهای عراق می خواهند به تکه تکه شدن کشورها ی منطقه به نام استقلال طلبی، به کام دشمنان مردم منطقه عسل و دوستان منطقه زهر بریزند. آنها در دادگاه تاریخ پاسخگو خواهند بود که چگونه به نام استقلال و آزادی کردها، هسته جدایی و درگیری و نا امنی را در منطقه کاشتند.» 52310 کلید واژه‌ها : کردستان عراق - عراق -
 • عناوین روزنامه های ورزشی ۳۰ شهریور ۹۶/منصوریان به تاریخ پیوست تصاویر
 • تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ به مسائل مهم روز ورزش از جمله فوتبال پرداخته است. به گزارش گروه ورزشیخبرگزاری دانشجو، تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ به مسائل مهم روز ورزش از جمله فوتبال پرداخته است.
 • چرا رنگ ۲ چشم برخی از افراد متفاوت است
 • به گزارش جام نیوز، در اثر اختلال هتروکرومی مرکزی (Central heterochromia) رنگ هر چشم متفاوت از چشم دیگر می‌شود. علت این تفاوت رنگ، بروز دگرگونی در غلظت و میزان ملانین موجود دربدن است که سبب تفاوت در رنگ پوست، مو و چشم افراد از نژاد‌های مختلف می‌شود. نام این اختلال برگرفته از یک واژه باستانی یونانی به معنی دگرگونی است و براساس آمار‌ها کمتر از دویست هزار نفر درآمریکا دچار این اختلال هستند. افزون برانسان ها، این اختلال در سگ، گربه و اسب‌ها نیز مشاهده می‌شود. رنگ چشم در نتیجه رسوب ملانین در عنبیه چشم ایجاد می‌شود که مسئول دریافت نور ورودی به جشم است. افراد دارای چشم آبی دارای مقدار کمی ملانین هستند درصورتی که افراد با چشم قهوه‌ای بیشترین میزان ملانین را دارند. معمولاً نوزاد هنگام تولد چشمان روشنی دارد و به تدریج با افزایش میزان ملانین دربدن، رنگ نهایی چشم کودک که کاملاً ژنتیکی است تشکیل می‌شود. علت تفاوت رنگ بین 2چشم افراد چیست؟ اما در افراد دارای اختلال هتروکورمی پخش شدن ملانین به صورت نامتقارن در چشم‌ها رخ می‌دهد واین سبب می‌شود رنگ چشم‌ها متفاوت شوند. براساس پژوهش‌ها دربیشتر موارد اختلال هتروکرومی درانسان‌ها خوش خیم است و مشکل سلامتی درآن‌ها ایجاد نمی‌کند، اما در برخی موارد این اختلال ناشی از بیماری هایی، چون سندرم سولزبرگر، بیماری بورونویل، بیماری هیرشپرونگ، سندرم هورنر، سندرم پری رومبرگ و بیماری فون واردنبرگ می‌تواند باشد. از جمله دلایل غیر ژنتیکی بروزاین اختلال دیابت، جراحی چشم، گلوکوم، آسیب به چشم، سندرم پراکندگی رنگدانه چشم، تورم چشم‌ها و تومور دراثر امواج پرتو‌های رادیو اکتیو است. این اختلال خود از گونه‌های مختلفی تشکیل شده است و دربرخی موارد فرد دارای یک چشم آبی و یک چش قهوه‌ای است، دربرخی گونه‌های دیگر چشم فرد دارای طیف‌های مختلفی از رنگ است...
 • منصوریان به تاریخ پیوست/ذوب آهن به استقلال شوک داد/آماده باش شاگردان برانکو برای صدرنشینی
 • به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،تصاویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی سی ام شهریور ماه به خبر‌های رشته‌های مختلف به خصوص خبر‌های فوتبالی اختصاص دارد. انتهای پیام/
 • غفلت از مرور معارف دفاع مقدس خطر تکرار تاریخ را درپی دارد
 • به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی روز پنجشنبه در دومین اجلاسیه 96 شهید و گردهمایی ایثارگران بهداشت و درمان استان سمنان در سالن هلال احمر این شهر، با بیان اینکه باید تاریخ انقلاب و دفاع مقدس برای فرزندان خانواده ‌ها یادآوری شود، افزود: گاهی فرزندان امروز ماجراهای رخ‌داده در دوران دفاع مقدس را باور نمی‌کنند و افسانه می‌دانند.وی رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس را حماسه عاشورایی ملت ایران دانست و با بیان اینکه کربلای ایران در کنار کربلای عاشورا معنا پیدا می‌کند، یادآور شد: برگزاری یادواره ها و اجلاسیه‌های شهدا فرصتی برای بازگویی معارف و علوم دوران دفاع مقدس برای نسلی‌هایی است که در آن زمان وجود نداشتند.وی با اشاره به تفاوت‌های دوران دفاع مقدس و شرایط کنونی، خاطرنشان کرد: در دروان دفاع مقدس به دنبال خدا بودیم و اکنون بیشتر به دنبال خودمان هستیم، آن زمان تلاش ها برای پیروزی کشور بود ولی اکنون عوض شده‌ایم.** بهداری از ارکان اصلی دفاع مقدسصفوی با تاکید بر اینکه بهداری از ارکان اصلی پیشبرد اهداف دوران دفاع مقدس بود و فعالان این بخش در تمام عملیات‌ها حضور فعال داشتند، گفت: موضوع اصلی فعالیت این بخش این بود که کمتر شهید و زخمی بدهیم، و فعالان بهداشت و درمان، قبل از عملیات‌ها به نیروهای امدادی آموزش می‌دادند و حین عملیات پا به‌پای رزمندگان به تخلیه شهدا و مجروحان ایرانی می‌پرداختند، این در حالی بود که عراقی‌ها حتی به آمبولانس‌های ایرانی رحم نمی‌کردند و از زمین و هوا آمبولانس‌ها را می‌زدند.مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به فعالیت 100 هزار نفر به عنوان نیروهای بهداری در دوران دفاع مقدس از راننده آمبولانس تا پرستار و پزشک، در 60 بیمارستان صحرایی و یکهزار اورژانس، گفت: تعداد شهدای بخش بهداشت و درمان در دوران دفاع مقدس تا سه هزار و 500 شهید و تعداد جانبازان تا 15 هزار جانباز ثبت شده است...
 • قلعه نوعی به استقلال باج نداد/منصوریان به تاریخ پیوست/وحشت از شیر های زخمی
 • خبرگزاری میزان- صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی پنج شنبه ۳۰ شهریور را از نظر می‌گذرانید. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی پنج شنبه ۳۰ شهریور را از نظر می‌گذرانید.
 • بازخوانی تاریخ و اسناد لانه جاسوسی در موزه استکبارشناسی ۱۳ آبان از هفته اول مهرماه
 • سلسله نشست‌های «لانه بحران» با موضوع بازخوانی تاریخ و اسناد لانه جاسوسی در موزه استکبار شناسی ۱۳ آبان از هفته اول مهرماه در محل سفارت سابق آمریکا برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو،سلسله نشست‌های «لانه بحران» با موضوع بازخوانی تاریخ و اسناد لانه جاسوسی در موزه استکبار شناسی ۱۳ آبان از هفته اول مهرماه برگزار می‌شود.اولین نشست با حضور سردار علیرضا افشار، رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خود از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) در تسخیر لانه جاسوسی بود، روز چهارشنبه پنجم مهرماه از ساعت 16 تا 18 برگزار خواهد شد. محل برگزاری نشست در باغ موزه استکبار شناسی 13 آبان محل سفارت سابق آمریکا در خیابان طالقانی خواهد بود.
 • وزیر خارجه آمریکا:ایراد برجام تاریخ انقضای آن است/گفت و گویم با ظریف تند نبود
 • وزیر خارجه آمریکا بعد از شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت توافق هسته‌ای با ایران به افزایش ثبات در منطقه منجر نشده است.به گزارش فارس، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب پس از شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام در جمع خبرنگاران حاضر شد.وی در مورد نشست کمیسیون مشترک گفت: «همه طرف‌ها نظرات خود را رک و صریح اعلام کردند. امیدوارم برای دیگران مفید بوده باشد، از نظر من نشست مفیدی بود.»تیلرسون ادامه داد: «روشن است که ما مسائل قابل توجهی با این توافق داریم و رئیس‌جمهور هم به صراحت نگرانی‌های خود را در مورد این توافق، کمبودهای آن و اجرای آن اعلام کرده است.»او گفت انتظار از توافق هسته‌ای این بوده است که به ثبات در منطقه افزایش یابد، اما «متأسفانه از زمان تائید توافق، تنها چیزی که در منطقه رخ نداده، همین بوده است.»وی ایران را در این زمینه مقصر خواند و بار دیگر ادعاهای واشنگتن در مورد فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی ایران را تکرار کرده و آن‌ها را با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ناهمخوان خواند.تیلرسون گفت هرچند از «منظر فنی» ایران به توافق پایبند بوده، اما انتظارات از توافق را برآورد نکرده است. وی گفت واشنگتن به نحوی که در تناقض با برجام نباشد، به تقابل با اقدامات منطقه‌ای ایران پرداخته است.وزیر خارجه آمریکا گفت یکی از ایرادات برجام تاریخ انقضا داشتن آن است، به این معنی که محدودیت‌های ایران بعد از یک بازه زمانی رفع می‌شود، و «ایران برای رئیس‌جمهور کاملا غیرقابل قبول» است.وی گفت تا زمانی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم نهایی خود در مورد توافق را اتخاذ نکرده، واشنگتن به برجام پایبند خواهد بود.تیلرسون در مورد تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا، گفت تیلرسون این موضوع را با کسی در میان نگذاشته و به وقتش آن را اعلام می‌کند، «حتی وقتی "ترزا می" نخست‌وزیر بریتانیا از او خواست تصمیمش را بگوید، او گفت نه.»وزیر...