موضوع عدم اعتماد به بانوان در جریان سیاسی اصلاح‌طلب و دولت از جمله شعارهای این جریان است که حالا به سوژه هر روزه رسانه‌های اصلاحات بدل شده است. به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق، روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد.******
برجام به دلیل دشمنی ایران و اسرائیل اجرا نمی شود و این موضوع قطعا راه حل دارد
روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان «چالش های منطقه ای و بین المللی ایران» به قلم «فریدون مجلسی» نوشت:
«اکنون که برخی از ابعاد برجام پیاده‌سازی نمی‌شود به علت فشارهای آمریکاست. از سوی دیگر این نکته جای توجه دارد که برجام قرارداد دوستی ایران و آمریکا نیست که آمریکا به استناد برجام با ایران همکاری کند. دشمنی‌آمریکا و ایران متصل است به مواضع ایران و تل‌آویو نسبت به هم و این موضوع قطعا راه حل دارد و ایران می‌تواند با جامعه جهانی ارتباط داشته باشد. در مورد چالش ارتباط مستمر ایران و اروپا نیز این چالش تحت تاثیر فشار آمریکایی‌ها قرارداد و حتی آمریکا قرار است تا چند روز دیگر برنامه راهبردی علیه ایران را اعلام کند. مشکل اصلی در ایران بسته بودن راه‌های ارتباطی است».
متاسفانه روزنامه های اصلاح طلب اصرار دارند که در زمین دشمن بازی کنند. ریچارد «هاویت» - تهیه‌کننده سند راهبردی اتحادیه اروپا درباره روابط با ایران - سال ۹۵ گفته بود: «توافق هسته‌ای یک نقطه عطف بود، هر چند که همه مشکلات ما با ایران درباره اسرائیل، دموکراسی و حقوق‌بشر حل نشده است». روزنامه صهیونیستی جروزالم پست-شهریور ۹۵- در مطلبی نوشت: «آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در یک نامه تازه منتشر شده تاکید کرد که عادی‌سازی روابط با ایران در گروی به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی تهران است».

علاوه بر این «زیگمار گابریل» معاون صدر اعظم و وزیر اقتصاد آلمان-مهرماه ۹۵-(یکسال بعد از امضای برجام) پیش از سفر به ایران، پیش شرط های گستاخانه ای را درباره برقراری روابط تجاری با تهران اعلام کرد. وی تاکید کرد که درباره موضوع به رسمیت شناختن رژیم کودک کش صهیونیستی و موضوعات حقوق بشری با مقامات ایران گفت و گو خواهد کرد. گابریل در گفتگو با مجله خبری «اشپیگل» مدعی شد: آلمان تنها درصورتی روابط عادی و دوستانه با ایران خواهد داشت که دولت ایران وجود اسرائیل را به رسمیت بشناسد. گفتنی است گابریل در سفر به تهران-مهر ۹۵- در نشست مشترک تجاری ایران و آلمان در اتاق بازرگانی نیز این اظهارات گستاخانه را تکرار کرد.

نکته قابل توجه اینجاست که برخلاف هیاهوی رسانه های اصلاح طلب در مورد برجام، هدف اصلی آمریکا و دیگر اعضای ۱+۵ از امضای برجام، نه لغو تحریم های ضد ایرانی، بلکه پروژه «نرمال سازی ایران» است.
یکی از اندیشکده های معروف آمریکا، در زمان ریاست جمهوری «باراک اوباما »- رئیس جمهور سابق آمریکا- پروژه «نرمال سازی ایران» را پیشنهاد کرد. براساس این پروژه آمریکا می بایست سلسله اقداماتی را درخصوص ایران اجرا کند.
اولین مورد آن بحث هسته‌ای و از بین بردن دستاوردها و پیشرفت هسته‌ای ما بود به طوری که مقامات آمریکایی با اجرای برجام تاکید کردند که واشنگتن توانست بدون شلیک حتی یک گلوله برنامه هسته‌ای ایران را از بین ببرد. محدودکردن و توقف فعالیت های موشکی، قطع حمایت ایران از محور مقاومت، پذیرفتن اینکه ایران نباید قدرت منطقه ای باشد، پذیرفتن شروط غرب در مسئله حقوق بشر و در نهایت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی.

در حقیقت برجام نه به عنوان عاملی برای لغو تحریم ها، بلکه نقشه راهی برای نرمال سازی ایران است. به همین دلیل است که تاکنون تقریبا و تحقیقا هیچ دستاوردی برای ایران نداشته است.

جیب مردم، تورم تک رقمی در سال ۹۵ را تایید نمی کند
روزنامه قانون در گزارشی با عنوان «آشفتگی در آمارهای اقتصادی کشور» نوشت:
«در دیدار اخیر دولت دوازدهم با رهبر انقلاب، معظم له اشاره داشتند به اینکه آمارهای ارائه‌شده در بخش اقتصاد بر اساس مبانی علمی مطرح می‌شود، اما این آمارها به‌طور کامل و در همه‌جا، نشان‌دهنده‌ وضع واقعی کشور و زندگی مردم نیست. بنابراین در این میان مشکلی وجود دارد که باید آن را شناخت و حل کرد. همچنین درخصوص آمارهای منتشره شاهد اختلاف نظر بین اقتصاددانان و همچنین تفاوت معنی‌دار بین مراکز منتشر کننده آمار مشاهده می شود».
این روزنامه حامی دولت در ادامه نوشت:

«در اقتصادی که وضعیت کسب و کار نامناسب است و رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در سال ۹۵ منفی بوده و بخش‌های کلیدی و پیشران اقتصاد ایران همچون بخش مسکن در رکود کامل قرار دارند، ایجاد ۶۰۰ هزارشغل خالص علامت سوال دارد. . . با توجه به افزایش بیش از ۳۰-۴۰ درصدی اجاره بها در سال گذشته به‌ویژه در کلانشهرها و با عنایت به اینکه بخش مسکن حدود ۳۰ درصد وزن و اهمیت را در سبد مصرفی خانوارها و محاسبه شاخص نهایی تورم در برمی گیرد، بنابراین تورم تک رقمی در سال گذشته نیز جای پرسش دارد».

در این گزارش تاکید شد:«در روزهای اخیر مرکز آمار رشد اقتصادی بدون نفت در فصل بهار ۹۶ را ۷ درصد اعلام کرد. با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد ایران در فصل بهار از جمله عدم وجود نشانه های قوی مبنی بر رونق اقتصادی، بهبود قابل توجه در وضعیت فضای کسب و کار، خروج بخش های پیشران اقتصادی از رکود و نیز عدم نوسانات قیمتی در بخش نفت و سایر بخش‌ها ، دوباره آمار اعلام شده موجب تعجب در محافل اقتصادی است. شایان ذکر است رشد اقتصادی در کشورهایی که بالاترین میزان آزادی اقتصادی و بهترین وضعیت کسب و کار را دارند و بهره وری، بسیار بالاست و با ظرفیت کامل فعالیت دارند نیز در سال گذشته به ۷ درصد نمی رسد».

گفتنی است روحانی- مرداد ۹۲- کفت: «معیار تورم، جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار».
در حال حاضر بررسی آمارهای رسمی دولت و مقایسه آن با واقعیت های اقتصادی زندگی مردم و بنگاه ها نشان می دهد بسیاری از این آمارها بیانگر وضع موجود اقتصاد نیستند.
در چهار سال دولت یازدهم، آمارهایی منتشر شد که بعضی از آنها از حیث محتوا با زندگی آحاد جامعه نسبت درستی نداشت و یا از نظر زمان و نحوه انتشار، دارای شائبه سیاسی کاری بود.

رکود گسترده ای که طی سالهای اخیر اقتصاد کشور را درگیر خود کرده، هر چند کاهش تورم را به دلیل افت قابل توجه تقاضا به دنبال داشته، ولی از جانب دیگر کسب و کارها را کسادتر کرده و موجب افت محسوس درآمدها شده است. در این بین حقوق بگیران به ویژه قشر کارگر هم از تامین نشدن خواسته خود در خصوص افزایش عادلانه دستمزد سالانه به گونه ای که قدرت خرید از دست رفته آنها را جبران کند، خبر می دهند.

نجفی، ممنوعیت برج سازی در منطقه خاص را لغو کرد
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان «پایان منع ساخت در منطقه خاص؟» نوشت:
«موضع‌گیری جدید مدیریت شهری تهران درباره «آینده ساخت‌وساز در منطقه ۲۲» از لغو یک طرفه ممنوعیت برج‌سازی در منطقه خاص پایتخت حکایت دارد. شورای‌عالی شهرسازی سه سال پیش، در مواجهه با تراکم سنگین برج‌های مسکونی در کریدور هوای تازه در غرب پایتخت، در یک مصوبه، «توقف بلندمرتبه‌سازی در منطقه ۲۲» را ابلاغ کرد. قرار بود ازسرگیری ساخت‌وساز در این منطقه، به بعد از تهیه «طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲» و «ضوابط جامع بلندمرتبه‌سازی» موکول شود. به این ترتیب مناقشه ساختمانی در منطقه باد، ابعاد تازه‌ای پیدا کرد».

محمد علی نجفی شهردار تهران در روزهای گذشته تاکید کرده بود: «قرارنیست همیشه حرف جدید بزنیم. گاهی باید به حرفهایی که۱٢سال گفته‌اند و به آنها عمل نکرده‌اند، عمل کنیم و اشتباهات و خطاها را اصلاح کنیم».

جریان اعتدال هویت مستقلی ندارد
روزنامه وقایع اتفاقیه در گزارشی با عنوان «اصلاحات حول محور اتحاد» نوشت:
«در آینده رقابت همچنان بین دو جریان اصوگرا و اصلاح‌طلب است هرچند برخی به‌دنبال تشکیل جریان سومی بوده و هستند و حتی جریان اعتدالی را جریان سومی می‌دانند اما این جریان پیوند محکمی با اصلاحات دارد و نمی‌توان آن را مستقل تلقی کرد».

پیش از این «جلال جلالی‌زاده» عضو فراکسیون افراطیون در مجلس ششم در مصاحبه با روزنامه آرمان-فروردین ۹۶- گفته بود:«هویت اصلاح‌طلبی نباید با اعتدال خلط شود».

علاوه بر این، «علی شکوری راد» (دبیرکل حزب اتحاد ملت و از اعضای مرکزیت حزب منحله مشارکت) در گفت‌وگو با روزنامه شرق- مرداد ۹۶- گفته بود:« روحانی یک سیاست‌مدار هوشمند است؛ به همین دلیل هم وقتی اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات از او خواستند فیتیله حزب اعتدال و توسعه را پایین بکشد، قبول کرد؛ چون می‌دانست اگر حزب اعتدال و توسعه به میدان بیاید و در تعارض با اصلاح‌طلبان قرار بگیرد، چالشی ایجاد می‌شد که به نفع او نبود، به همین دلیل هم فیتیله حزب اعتدال و توسعه را پایین کشید و انتخابات را به اصلاح‌طلبان سپرد».

گفتنی است پاییز ۱۳۷۸ در دورانی که هاشمی رفسنجانی زیر تیغ یاران رییس دولت اصلاحات قرار داشت؛ حامیان وی بال راست او در سپهر سیاست کشور را فعال کردند؛ به گفته سید حسین موسویان حزب اعتدال و توسعه در ضدیت با فضای یاران رییس دولت اصلاحات شکل گرفت؛ وی در همین راستا گفت:«در جناح اصلاح‌طلب یک جریان افراطی در همان اول کار آقای خاتمی وجود داشت و عجیب هم بود وقتی من با آقای خاتمی تنهایی صحبت می‌کردم از رفتارهای افراطی تیم اصلاح‌طلب خودش به شدت دلخور بود. نه همه اما از افراطی‌های تیم‌اش واقعاً دلخور بود. این امر باعث شد که ما به فکر یک جریان اعتدال بیافتیم. در میان این افراد من بودم، آقایان علی جنتی، محمد واعظی، نوبخت، بانک، شیخ عطار و. . . هم حضور داشتند. این بچه‌هایی بودند که ما با هم تأسیس حزب را پیگیری می‌کردیم». گفتنی است این حزب پس از تشکیل، زیر سایه برادر بزرگ‌تر خود حزب کارگزاران سازندگی فعالیت سیاسی خود را ادامه داد.

خبری از انتخاب وزیر زن، معاون وزیر زن و استاندار زن نیست
روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم «زهرا صدراعظم نوری» عضو شورای شهر تهران با عنوان «به بانوان اعتماد کنیم» نوشت:
«حدود یکماه از انتخاب وزرا و مدیران ارشد دستگاه‌ها و نهادها می‌گذرد ولی با این حال و با وجود تمام وعده‌هایی که برای انتخاب و استفاده از زنان در پست‌های مدیریتی داده شد، باز هم شاهد هستیم که تقریبا تمامی پست‌های مهم اجرایی ملی به مردان سپرده شده است».
در ادامه یادداشت آمده است:

«جالب اینجاست که دولتمردان ما نه تنها از حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی استفاده نکردند که حتی دیروز رییس دفتر رییس جمهور در مصاحبه‌ای مدعی شده بود که بانوان برای آنکه بتوانند برپست‌های کلیدی تکیه زنند، باید توانمندی و تجربیات‌شان را افزایش دهند. حال اینجا این سوال مطرح می‌شود که زنان چطور باید در حوزه‌های مدیریتی کلان، تجربه کسب کنند؟ آن هم در شرایطی که اصولا درصد بسیار کمی از زنان، در جایگاه‌های کلیدی عهده‌دار مسوولیتند؟. . . در برهه‌هایی مانند انتخابات که به حضور بانوان نیازمندیم، آنها را با اوصافی زیبا؛ صاحب حق مساوی با مردان می‌دانیم و برحفظ کرامت و جایگاه آنها و استفاده از توانمندی‌های‌شان تاکید می‌کنیم، ولی بعد از پایان آن برهه‌های زمانی، دیگر کسی حتی زحمت یادآوری وعده‌های داده شده در مورد زنان را نیز به خود نمی‌دهد».
دور از انصاف نیست که بگوییم همیشه غوغاسالاری در اردوی رقابتی روحانی سایه افکنده و همیشه مسائل کوچک و ریز بیش از آنچه باید به چشم می‌آیند.

اما نکته قابل توجه این است که این عضو شورای شهر پنجم در جایگاه شاکی قرار گرفته است. این در حالی است که اصلاح‌طلبان که در سال های گذشته بر حضور زنان در مناصب کلیدی کشور تأکید داشته‌اند، پس از حضور در شورای شهر پنجم و تصاحب تمام کرسی های شورا، از انتخاب شهردار زن امتناع کردند. الهه کولایی که نامش در میان هفت گزینه نهایی شهرداری تهران و به عنوان تنها زن در این فهرست قرار گرفته بود به صراحت اعلام کرد که حضورش صرفا ویترینی و نمایشی- و به عبارتی صرفا برای ساکت کردن رقبا و بدنه حامی- در فهرست کاندیداهای شهرداری گنجانده شده است.

کلیدواژه: حزب اعتدال و توسعه | اصلاح طلبان | سازی در منطقه | منطقه خاص | اصلاح طلب | هسته ای | قابل توجه | کسب و کار

منبع: جهان نيوز

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۴۰۳۲۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • حمله گازانبری به نجفی و فرار به جلوی شورای شهر
 • نجفی پس از انتخاب به عنوان شهردار تهران شروع به انتخاب معاونان و شهرداران مناطق کرد. کسانی که در مسیر چهار ساله قرار است شهردار تهران را برای رفع مشکلات تهران همراهی کنند. این انتخاب ها هنوز به نیمه نرسیده با واکنش های مختلفی همراه شده است. نکته جالب این واکنش ها، حملات تند از جانب همفکران نجفی و برخی اعضای شورای شهر است. برخی معتقدند نجفی از یاران قالیباف به عنوان شهرداران مناطق انتخاب کرده و می کند. دلیل آنها فقط حضور این شهرداران در پست های مختلف طی 12 سال اخیر است و همین حضور باعث شده آنها را با عنوان قالیبافی خطاب کنند و نسبت به انتخاب آنها معترض باشند، متأسفانه این نسبت ها آتشی است که دود آن به چشم کشور رفته و می رود. سالهاست افراد توانمند و متخصص به بهانه وابستگی فکری و جناحی از پست های مدیریتی کشور دور هستند و همین حربه وسیله ای برای برچسب های درست و غلط برای حذف افراد توانمند شده است. برچسب هایی مانند خاتمی چی، هاشمی چی و اکنون قالیبافی و احمدی نژادی و ... برچسب هایی که بر روی توان فکری و اجرایی فردی زده می شود تا دیگر چشم ها آن توانمندی را نبینند. اینکه کسانی باید با رییس جمهوری، شهردار و مسئولین کشور همکار باشند که از نظر فکری با آنها در یک جهت باشند حرف درستی است اما باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم که برخی شاید از نظر فکری در یک جهت نباشند اما افراد توانمندی اند که هدفشان کمک به کشور است. رییس جمهوری و شهردار در نهایت باید پاسخگوی مردم باشند و قطعا هر کسی را برای کمک و رفع مشکلات کشور انتخاب می کنند قبل از انتخاب درباره مسیر طراحی شده صحبت و موافقت آنها را می گیرند که در این مسیر همراهی کنند اما برخی...
 • محمدعلی نجفی در دوران حضور در آموزش و پرورش
 • پایگاه خبری جماران؛ تصویری از محمد علی نجفی، شهردار تهران، از دوران خدمتش در آموزش و پرورش.
 • نجفی:با پرداخت ۷ میلیارد پرونده های تراکتورسازی مختومه شد
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از سایت باشگاه تراکتورسازی، تلاش های گسترده باشگاه تراکتورسازی به منظور حل مشکل بدهی‌های خارجی این باشگاه در ماه‌های گذشته نتیجه بخش بوده و طبق آخرین اخبار اتفاقات خوبی در این زمینه صورت گرفته که کلیه خطرات و جرایم احتمالی را برای باشگاه تراکتورسازی رفع کرده است. آرش نجفی به عنوان وکیل باشگاه تراکتورسازی بحث این پرونده‌ها را برعهده داشته است و در مصاحبه‌ای در مورد روند حل آنها صحبت کرده است. نجفی ابتدا پیرامون تشکیل کمیته ویژه به منظور حل موضوع پرونده‌های خارجی تراکتورسازی گفت: با توجه به تعدد پرونده‌های خارجی و مطالبات تعدادی از مربیان و بازیکنان سابق باشگاه که از سال‌های گذشته باقی مانده مصطفی آجورلو درخواست کرد که این مسئله با فوریت و جدیت پیگیری شود. به همین منظور کمیته‌ای با حضور دکتر غفاری‌، بنده و تعدادی از اعضای باشگاه تشکیل شد که کلیه پرونده ها را با دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم. همچنین مقرر شد هر پرونده با توجه به میزان فوریت در دستور کار قرار بگیرد. خوشبختانه امروز با گذشت کمتر از 5 ماه از آغاز فعالیت این کمیته باید بگویم تقریبا به تمامی اهداف مورد نظر رسیدیم و با تلاش باشگاه و تامین اعتبارات لازم بخش اعظم بدهی‌ها پرداخت شده است. وضعیت سایر پرونده‌ها هم کاملا مشخص شده و از این نظر تراکتورسازی در شرایط بسیار خوبی قرار گرفته که حتی مسئولان محترم فدراسیون فوتبال هم از این وضعیت اظهار رضایت کردند. باید بگویم کار بسیار ارزشمندی در باشگاه صورت گرفته که از منظر فیفا هم حائز اهمیت است. چرا که طبیعتا طرف مقابل پیگیری های مداوم و تلاش باشگاه برای پایان دادن به پرونده های خودش را می بیند و این مسئله امتیاز مثبتی برای تراکتورسازی از جانب فدراسیون جهانی فوتبال تلقی می‌شود. در نهایت همانطور که گفته شده بود وضعیت کلیه پرونده...
 • نجفی:دانش آموزان را برای زندگی توأم با عدالت و مدارا آماده سازیم
 • شهر>شهری - ‌شهردار تهران از افزایش همکاری‌های نهاد تحت امر خود با مجموعه آموزش و پرورش به‌منظور اجرای طرح‌های مشترک و آموزش اخلاق و حقوق شهروندی به دانش‌آموزان خبر داد. محمدعلي نجفي صبح روز گذشته در مراسم آغاز سال تحصيلي كه در دبيرستان ماندگار البرز برگزار شد، اين خبر را اعلام كرد.‌ تقارن روز بازگشايي مدارس با آغاز هفته دفاع‌مقدس و ‌ماه محرم باعث شد تا در مراسمي كه براي پاسداشت بزرگ‌ترين رويداد علمي، تربيتي و فرهنگي كشور برگزارشده بود، امرا و فرماندهان نيروي زميني ارتش نيز شهردار تهران را همراهي كنند. علاوه بر اين شهردار تهران جمعي از دانش‌آموزان دبيرستان البرز را تا سركلاس درس همراهي كرد و با اهداي شاخه‌هاي گل به دانش‌آموزان از نزديك شروع سال تحصيلي جديد را به آنها تبريك گفت. وي افزود: دانش‌آموزان و دانشجويان عزيز از امروز تلاش مضاعفي را براي تقويت بنيه علمي و فرهنگي‌شان آغاز مي‌كنند و معلمان نيز از امروز با ايثار و فداكاري‌شان گام برداشتن در راه انتقال علم و معرفت به جوانان را از سر مي‌گيرند. تأكيد بر اهميت اخلاق، دين و معنويت شهردار تهران در دبيرستان البرز به توضيح انتظاراتي كه از آموزش و پرورش هست، پرداخت و از لزوم آماده‌ساختن جوانان براي زندگي اجتماعي براساس عدالت، انصاف و مدارا سخن گفت و براهميت آرامش معنوي و دروني دانش‌آموزان تأكيد كرد. به گفته شهردار تهران، امسال به‌دليل مقارن‌شدن شروع‌ ماه محرم با آغاز سال تحصيلي جديد، مسئولان آموزش و پرورش بايد بتوانند از اين فرصت حداكثر استفاده را كنند تا در كنار آموزش‌هاي فني و علمي و فرهنگي، اخلاق، دين و معنويت را در صدر فعاليت‌هاي خود قرار دهند. وي همچنين با مخاطب قراردادن دانش‌آموزان گفت:‌ توجه داشته باشيد كه شما دانش‌آموزان يكي از مهم‌ترين كانون‌هاي علمي كشور هستيد چون اين دبيرستان در طول تاريخ جايگاه تربيت افراد بزرگي نظير مرحوم دكتر مجتهدي و صدها مدير و...
 • شرطی سازی به جای فرهنگ سازی تهدیدی برای ورزش همگانی است
 • تبریز- ایرنا - معاون ورزشی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: در حوزه ورزش همگانی متأسفانه بحث شرطی سازی جای فرهنگ سازی را گرفته و این یک تهدید جدی برای توسعه ورزش همگانی است. حبیب ستوده نژاد روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری نوزدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب، اظهار کرد: ضمن صحبت و هماهنگی هایی که با صدا و سیمای استان انجام داده ایم، قرار شده هزینه ای که برای تهیه هدایا و جوایز صرف می کنیم، آن را برای فرهنگ سازی هزینه کنیم.وی با بیان اینکه ورزش دوچرخه سواری همواره در آذربایجان شرقی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است، افزود: سی و دومین تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان 15 الی 21 مهرماه جاری برگزار خواهد شد و قطعا یکی از دلایل موفقیت برگزاری منظم تور دوچرخه سواری دور آذربایجان در 32 سال گذشته جایگاه بالای رشته دوچرخه سواری در استان است.ستوده نژاد اضافه کرد: حاصل برگزاری منظم 32 ساله تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان حضور سه نفر از دوچرخه سواران این استان در المپیک برزیل است و علاوه بر این تیم دوچرخه سواری پتروشیمی رتبه اول باشگاه های آسیا را در این رشته به خود اختصاص داده و این در حالی است که هیچ باشگاهی به غیر از باشگاه های تبریز نتوانسته رتبه اول آسیا را به دست آورد.وی با اشاره به اینکه در رویداد «تبریز 2018» برگزاری دوچرخه سواری برای جنوب استان پیش بینی شده است، گفت: امیدواریم به لحاظ اینکه بناب به عنوان «شهر دوچرخه» در کشور شهرت دارد، همایش دوچرخه سواری که در رویداد «تبریز2018» برگزار خواهد شد، مرحله اختتامیه آن شهرستان بناب باشد.ستوده نژاد، موافقت برای برگزاری هرچه باشکوه تر این همایش بزرگ در بناب و مساعدت های لازم در تهیه هدایای این همایش و جشنواره را اعلام کرد و گفت: در تلاشیم از مسئولان کشوری و همچنین وزارت...
 • درد دل فعالان عرصه ع لم و ک تل سازی/چینی ها در علامت سازی هم ورود کردند
 • به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگریگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علامت‌سازی، صنعتی است که از دیرباز نقش بسزایی در برگزاری مراسم‌های عزاداری ویژه محرم ایفا کرده، فعالان این صنعت با دشواری زیاد پای در مسیری می‌گذارند که عشق حسینی انگیزه حرکت در آن است. این افراد پای کوره‌های ذوب فولاد می‌ایستند و گرمای آتش را به جان می‌خرند تا نقشی هر چند کوتاه و ناملموس در ترویج فرهنگ عاشورایی داشته باشند. آن‌ها این کار را با عشق انجام می‌دهند و کارشان را به نوعی ادای دین به امام سوم شیعیان می‌دانند. اگرچه علامت‌سازان عشق حسینی را سرمایه کار خود می‌کنند، اما در سال‌های اخیر با انتقاد‌هایی مواجه شده‌اند و این امر از افزایش طرح‌های حیواناتی، چون طاووس و شیر بر روی علامت‌ها نشأت می‌گیرد. طرح این‌گونه انتقاد‌ها هر ساله در آستانه فرارسیدن ماه محرم شدت می‌گیرد. فاطمه عیدیون، طراح نقوش سنتی و بانوی علامت‌ساز کشورمان در خصوص شرایط فعلی حاکم بر صنعت غلامت‌سازی به خبرنگارحوزه میراث و گردشگریگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت: طراحی نقوش سنتی روی علامت به دلیل شکل قلم آن، با عنوان هنر سوزن‌زنی شناخته می‌شود؛ اگرچه تاریخچه این هنر به دوران قاجار برمی‌گردد، اما هنوز در سطح جامعه آنچنان که باید و شاید شناخته نشده و فقط در میان علامت‌ساز‌ها شناخته شده است. وی افزود:هم‌اکنون هنر سوزن‌زنی تعریف خاصی در هیچ پروژه مستقلی ندارد البته من درصدد ارائه چنین تعریفی هستم. این طراح نقوش سنتی اظهار داشت:درخواست من از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این است که از هنرمندی که می‌خواهد هنر ناملموسی را ملموس کند، حمایت کند البته این سازمان در خصوص ملموس کردن هنر سوزن‌زنی کمک‌های قابل توجهی کرده است. عیدیون در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به انتقاد منتقدان از طرح‌های کار شده روی علامت‌ها، تصریح کرد: هر کدام از کار‌های حجمی ساخته و نصب شده روی علامت‌ها فلسفه‌ای...
 • دستور نجفی برای جلوگیری از صدور فروش تراکم سیار در پایتخت/رانت طلبکاران تخته شد
 • جامعه>شهری - شرق نوشت: آنچه تهران را به مرز بحران می‌کشاند، در چند عامل خلاصه می‌شود که یکی از مهم‌ترین آنها فروش تراکم‌های افسارگسیخته است. تراکم را شهرداری می‌فروخت و آنجایی که منافع اقتضا می‌کرد، اسمش را تغییر می‌داد و گمان این‌گونه بود که دم خروس این اقدامات از جایی در این شهر بزرگ بیرون نمی‌زند. آنچه سال‌ها در تهران به نام تراکم مجاز به فروش رسید و آنچه به‌عنوان تراکم غیرقانونی به فروش رفت و کسی آمار دقیقی از آن ندارد به کنار، اما شهرداری تهران در سال‌های اخیر که کفگیرش به ته دیگ خورده بود، در بخش‌های مختلف عمرانی و غیرعمرانی، به‌جای بدهی به مردم، پیمانکاران و... اقدام به صدور مجوزهایی برای تراکم‌های سیار کرد که در ادامه به «هولوگرام» معروف شد. این هولوگرام‌ها بخشی از بدهی‌های مبهم و ناگفته و نامعلومی بودند که در روزهای پایانی عمر شورای چهارم بارها درباره آنها صحبت شد تا حداقل جلوی ادامه این روند گرفته شود، اما گویا هدف وسیله را از خیلی قبل‌تر توجیه کرده بود و این روند ادامه یافت. شورای پنجم و شهردار تهران که دوره‌ای جدید از مدیریت شهری را قول داده‌اند، در اولین اقدامات خود تصمیم به توقف صدور این هولوگرام‌ها گرفتند و این روند به‌طور موقت متوقف شد. محمد سالاری، عضو شورای چهارم که در دوره پنجم نیز حضور دارد، پیش‌تر به‌عنوان رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری بارها درباره اثرات صدور هولوگرام‌ها یا به‌عبارتی تعهدات نامعلومی که شهرداری تهران برای شهر تهران ایجاد می‌کند هشدار داده بود. محمد سالاری پیش‌تر صراحتا گفته بود شهرداری تهران بسیاری از پروژه‌های شهری از جمله اتوبان صدر، امام علی و بسیاری از تونل‌ها را در شرایطی غیرشفاف و با فروش تراکم سیار احداث کرده است. او با اشاره به عدم اطلاع کسی از میزان این حجم از پیش‌فروش تهران، از تعبیر «زمین سوخته» برای تهران استفاده کرده...
 • هیات رئیسه فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مشخص شد
 • تهران- ایرنا- اعضای هیات رئیسه فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی مشخص شدند. به گزارش روز یکشنبه ایرنا، ترکیب هیات رئیسه فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی براساس انتخابات انجام شده تعیین شد.براین اساس محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی شد.همچنین شها‌ب‌الدین بی‌مقدار نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو و مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس به عنوان نواب فراکسیون انتخاب شدند.به گزارش خانه ملت، بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز دبیران فراکسیون و قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند و فیروزکوه سخنگوی فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی هستند.سیام**3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان راد
 • شرطی سازی جای فرهنگ سازی را در ورزش همگانی گرفته است
 • بناب- معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: در ورزش همگانی متأسفانه بحث شرطی سازی جای فرهنگ سازی را گرفته است و این یک تهدید جدی برای توسعه ورزش همگانی است. به گزارش خبرنگار مهر، حبیب ستوده نژاد عصر یک شنبه در نشست هماهنگی برگزاری نوزدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب با اعلام این مطلب اظهار کرد: ضمن صحبت و هماهنگی هایی که با صدا و سیمای استان انجام داده ایم، قرار شده هزینه ای که برای تهیه هدایا و جوایز صرف می کنیم آن را برای فرهنگ سازی هزینه کنیم. وی سپس با بیان اینکه ورزش دوچرخه سواری همواره در استان آذربایجان شرقی از جایگاه ویژه ای برخوردار است؛ تصریح کرد: سی و دومین تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان ۱۵ الی ۲۱ مهرماه جاری برگزار خواهد شد و قطعاً یکی از دلایل موفقیت برگزاری منظم تور دوچرخه سواری دور آذربایجان در ۳۲ سال گذشته جایگاه بالای رشته دوچرخه سواری در استان بوده است. ستوده نژاد خاطرنشان کرد: حاصل برگزاری منظم ۳۲ ساله تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان حضور ۳ نفر از دوچرخه سواران این استان در المپیک برزیل است و نیز تیم دوچرخه سواری پتروشیمی رتبه اول باشگاه های آسیا را در این رشته به خود اختصاص داده است و این در حالی است که هیچ باشگاهی به غیر از باشگاه های تبریز نتوانسته رتبه اول آسیا را به دست آورد. معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در رویداد«تبریز ۲۰۱۸» برگزاری دوچرخه سواری برای جنوب استان پیش بینی شده است؛ گفت: امیدواریم به لحاظ اینکه بناب به عنوان «شهر دوچرخه» در کشور شهرت دارد، همایش دوچرخه سواری که در رویداد «تبریز۲۰۱۸» برگزار خواهد شد مرحله اختتامیه آن شهرستان بناب باشد. ستوده نژاد در ادامه سخنان خود ضمن موافقت برای برگزاری هرچه باشکوه تر این همایش بزرگ در...
 • اهداف اصلی برگزاری همایش علمی فرهنگ سازی و گفتمان سازی میان طلاب و فضلای جوان است
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقم؛حجت‌الاسلام والمسلمین نجف لک‌زایی،رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی،گفت: با اشاره به برگزاری همایش علمی مسؤولیت‌های ملی و فراملی حوزه انقلابی در دی‌ماه سال جاری، عملی کردن تولیدات علمی و استفاده از خروجی‌های همایش به صورت ویژه توسط مجموعه‌های مختلف دنبال می‌شود.رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی میان طلاب و فضلای جوان را یکی از اهداف اصلی برگزاری همایش علمی مسؤولیت‌های ملی و فراملی حوزه انقلابی برشمرد و گفت: این افراد سرمایه‌های اصلی حوزه هستند و می‌توانند ضامن انقلابی ماندن حوزه باشند. وی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به عنوان یکی از مجموعه‌های استفاده کننده از خروجی‌های این همایش نام برد و افزود: اعضای کمیته علمی همایش علمی مسؤولیت‌های ملی و فراملی حوزه انقلابی در حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان و خوزستان حضور دارند و در بدنه شبکه تبلیغی کشور فعالیت می‌کنند به همین علت می‌توانند از دستاوردهای این همایش به صورت عملی استفاده کنند. رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآورشد: مدیریت حوزه علمیه و بخش‌های مختلف حوزوی با توجه به وظایف و رسالت‌هایی که بر عهده دارند هر کدام از خروجی‌های این همایش به عنوان راهکارهای عملیاتی استفاده می‌کنند. وی فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی میان طلاب و فضلای جوان را یکی از اهداف اصلی برگزاری همایش علمی مسؤولیت‌های ملی و فراملی حوزه انقلابی برشمرد و خاطرنشان کرد:این افراد سرمایه‌های اصلی حوزه هستند و می‌توانند ضامن انقلابی ماندن حوزه باشند به همین علت باید تلاش کنیم تا طلاب و فضلای جوان را نسبت به راهکارهای حفظ ارزش‌های انقلابی حوزه آگاه و برنامه‌های عملیاتی را با کمک آنها دنبال کنیم. انتهای پیام/ح طلاب جوان ضامن انقلابی ماندن حوزه علمیه هستند.
 • مقامات مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نمی شود
 • نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقامات را از شمول قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی کردند. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه‌ علنی صبح امروز (یک‌شنبه) طرح استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را به تصویب رساندند. در این استفساریه عنوان شده بازنشستگانی که به واسطه انتصاب یا انتخاب در یکی از سمت‌های مذکور در ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری ( روسای سه قوه، معاونین اول سه قوه، وزرا و معاونین آنها) و همطرازان آنها به کارگیری می‌شوند از شمول ممنوعیت این قانون مستثنی هستند و هر سمتی در زمان بازنشستگی یا قبل از آن داشتند ملاک نیست. نمایندگان مجلس با ۱۷۰ رای موافق، ۲۲ رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر این طرح را به تصویب رساندند. انتهای پیام
 • ممنوعیت عزاداری محرم در زندان مرکزی جو بحرین
 • نیروهای امنیتی و مسئولان زندان مرکزی جو بحرین مانع برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در محوطه یا نمازخانه زندان شده و زندانیان را به حبس انفرادی تهدید کرده اند. به گزارش مشرق به نقل از شبکه «اللؤلؤه» زندانبانان و مسئولان زندان مرکزی جو در بحرین اجازه نداده اند تا زندانیان سیاسی بحرینی که در این زندان نگاه داری می شوند در محوطه زندان مراسم عزاداری ایام محرم را اجرا کنند. بر اساس این خبر مسئولان این زندان، زندانیان سیاسی بحرینی را تهدید کرده اند در صورت ادامه عزاداری هایشان آنها را به انفرادی منتقل خواهند کرد و تنها مجوز اجرای مراسم در داخل سلول ها و تا پیش از ساعت ۹ شب را داده اند. با وجود اینکه پیشتر زندانیان اجازه داشتند در نمازخانه زندان مراسم مذهبی خود را اجرا کنند اما حالا،‌ زندان مرکزی جو بحرین اجازه اجرای مراسم های دینی و مذهبی را به زندانیان نمی دهد به عنوان مثال برگزاری نماز جماعت یا مراسم مذهبی شیعیان در این زندان ممنوع است. پیشتر نیز نیروهای امنیتی زندان شماری از زندانیان سیاسی را که دست به اعتصاب غذا زده بودند به محوطه بیرونی ساختمان زندان منتقل کرده بودند و در حالی که این زندانیان از وضعیت بد جسمی رنج می برند نیروهای امنیتی زندان با بی توجهی به مطالبات و وضعیت جسمی آنها به نوعی از این زندانیان انتقام می گیرند. منبع: مهر ارسال به تلگرام
 • باقی ماندن نام ایران در فهرست ممنوعیت سفر به آمریکا
 • رئیس جمهوری آمریکا با صدور فرمان مهاجرتی، ورود اتباع هشت کشور ازجمله ایران را به خاک کشورش ممنوع اعلام کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، بر اساس دستور جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شهروندان هشت کشور چاد، ایران، لیبی، کره شمالی، سومالی، سوریه، ونزوئلا و یمن با محدودیت‌های جدیدی برای ورود به آمریکا روبرو خواهند بود. این قوانین جدید از 18 اکتبر(26 مهرماه)عملی خواهد شد. این محدودیت ها شامل موارد مختلفی از جمله ممنوعیت نامحدود صدور روادید برای شهروندان کشورهایی مانند سوریه است. همچنین تعلیق روادید شهروندان غیرمهاجر ونزوئلایی، تنها برای برخی مقامات دولتی و خانواده‌های آنها اجرا خواهد شد. این اقدام در حالی انجام شده است که ممنوعیت موقت ترامپ برای شهروندان شش کشور مسلمان، 90 روز پس از امضا، منقضی می‌شود. این طرح موقت شامل ممنوعیت مسافرت برای شهروندان کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن بود. نام سودان از فهرست جدید حذف شده است. رئیس جمهور آمریکا پس از اعلام سیاست جدید واشنگتن در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: ایجاد یک آمریکای امن، اولویت شماره یک من است. ما افرادی را که نتوانیم با اطمینان صلاحیت شان را بررسی کنیم، به کشورمان راه نخواهیم داد. بر اساس این گزارش، با این حال، روادید صادر شده معتبر در گذشته پس از اجرایی شدن ممنوعیت های جدید، باطل نخواهد شد. بنا بر اعلام وزارت امنیت داخلی آمریکا، ممنوعیت های جدید کشورهایی را مورد هدف قرار می‌دهد که اطلاعات کافی برای آمریکا مهیا نکرده و یا اقدامات امنیتی لازم را اتخاذ نکرده‌اند. این وزارتخانه در ماه های اخیر روی توسعه یک طرح امنیتی جدید فعالیت می‌کرد که شامل فاکتورهایی مانند چگونگی صدور گذرنامه الکترونیکی با اطلاعات بیومتریک، گزارش گم شدن یا سرقت گذرنامه‌ها به اینترپل و اشتراک اطلاعات مسافران مرتبط با تروریسم از سوی کشورهای مختلف بود. آمریکا سپس این معیارها را با...
 • منافع دولت از لغو ممنوعیت واردات خودروهای لوکس چیست
 • بحث واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی ‌سی چند روزی است که دوباره به تیتر رسانه ها تبدیل شده است. در حالی که ورود این گونه خودروها به داخل کشور در گذشته ممنوع بوده است گویا قرار است طبق دستورالعمل جدید واردات خودرو، واردات آن ها به کشور آزاد شود. سئوالی که در این بین مطرح است این است که منافع دولت از لغو احتمالی واردات خودروها با حجم موتور بالای 2500 سی سی چیست؟به گزارش تابناک اقتصادی، در مورخه 31 شهریور 1396 تسنیم اعلام کرد بر اساس پیش نویس دستورالعمل واردات خودرو که در انتظار امضای اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور می باشد، ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی به ایران لغو خواهد شد. به این ترتیب تغییرات گسترده ای در معیار واردات خودروهای لوکس ایجاد می شود. تاکنون حقوق ورودی خودروهای زیر 1500 سی سی 40 درصد و خودروها با حجم زیر 2500 سی سی 50 درصد و همچنین واردات خودرو با حجم موتور بالای 2500 سی سی ممنوع بوده است. با امضای این دستورالعمل افزایش حقوق ورودی برای همه خودروهای بالاتر از 30 هزار دلار بین 30 تا 100 درصد خواهد بود.هر چند که دیروز مورخه 1 مهر 1396 علی علی آبادی فراهانی مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از 2500 سی سی و حتی برنامه ریزی برای این موضوع را تکذیب کرد اما باید گفت که شواهد نشان می دهد احتمال این که ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بیش از 2500 سی سی برداشته شود، زیاد است.آزاد سازی خودروهای لوکس باعث می شود که درآمدهای بسیاری از محل اخذ مالیات واردات این گونه خودروها نصیب دولت شود که خود می تواند انگیزه ای برای امضای این دستورالعمل باشد.اگر گزارش های بانک مرکزی را مورد بررسی...
 • ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری محرم در زندان مرکزی جو
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، زندانبانان و مسؤولان زندان مرکزی جو در بحرین اجازه نداده اند تا زندانیان سیاسی بحرینی که در این زندان نگاه داری می شوند، در محوطه زندان مراسم عزاداری ایام محرم را اجرا کنند. مسؤولان این زندان، زندانیان سیاسی بحرینی را تهدید کرده اند، در صورت ادامه عزاداری هایشان آنها را به انفرادی منتقل خواهند کرد و تنها مجوز اجرای مراسم در داخل سلول ها و تا پیش از ساعت ۹ شب را داده اند. با وجود اینکه پیشتر زندانیان اجازه داشتند در نمازخانه زندان مراسم مذهبی خود را اجرا کنند اما حالا،‌ زندان مرکزی جو بحرین، اجازه اجرای مراسم های دینی و مذهبی را به زندانیان نمی دهد به عنوان مثال برگزاری نماز جماعت یا مراسم مذهبی شیعیان در این زندان ممنوع است. پیشتر نیز نیروهای امنیتی زندان شماری از زندانیان سیاسی را که دست به اعتصاب غذا زده بودند به محوطه بیرونی ساختمان زندان منتقل کرده بودند و در حالی که این زندانیان از وضعیت بد جسمی رنج می برند، نیروهای امنیتی زندان با بی توجهی به مطالبات و وضعیت جسمی آنها به نوعی از این زندانیان انتقام می گیرند.
 • پاریس سیاست مستقل تری را در ارتباط با منطقه و برجام اتخاذ کند/استفاده از زور صلح و ثبات منطقه ای و جهانی را به خطر می اندازد
 • به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی امروز در دیدار با میشل دوکلو، رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر مبارزه با تروریسم، حمایت از دولت‌های قانونی و ملت‌های مظلوم منطقه به عنوان سیاست اصولی تاکید کرده و این مهم را برای ثبات و امنیت جهانی ضرورتی انکارناپذیر می‌داند که این سیاست با قوت ادامه خواهد یافت. وی با بیان اینکه برخلاف گذشته که شرایط بین‌المللی موضوعات منطقه‌ای را متاثر می‌ساخت، امروز شاهد هستیم که مسائل منطقه‌ای بر شرایط بین‌المللی تاثیرات راهبردی دارد، اظهار داشت: معتقدیم که کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید سیاست مستقل‌تری را در ارتباط با منطقه اتخاذ کند و تصریح می‌کنم اگر مقاومت‌ها و سیاست‌های اصولی ایران در منطقه نبود، امروز باید شاهد رشد روزافزون تروریسم و تسلط آنان در منطقه به جای دولت‌های قانونی باشیم که همه شاهد جنایت‌های این گروه ها بوده و هستیم. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: موضوعات منطقه حتما راه حل نظامی ندارد و نمی‌توان با حمایت از گروه‌های تروریستی و با استفاده از زور و اقدامات تروریستی نسبت به تغییر دولت‌های قانونی اقدام کرد و این شیوه قطعا صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی را به خطر خواهد انداخت. ولایتی همچنین به موضوع برجام اشاره کرد و اظهار داشت: این یک تفاهم بین‌المللی است و هرگونه مذاکره و تجدیدنظر در برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران منتفی است و به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید در این زمینه سیاست‌های مستقل‌تری را اتخاذ کند. وی با اشاره به دیدارهای دوجانبه در سطوح عالی تصریح کرد: روابط دو کشور سابقه تاریخی داشته و دیدارهای انجام شده روسای جمهوری ایران و فرانسه در سال‌های اخیر نیز بر توسعه این روابط افزوده است و باید در این زمینه گام‌های عملی را...
 • مقامات سیاسی از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند
 • به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با طرح استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان با 170 رأی موافق، 22 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. در موضوع استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان آمده است که آیا در تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب 1395/2/20 منظور از مستثنا شدن مقامات مصرح در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آن ها به کارگیری افرادی است که در زمان بازنشستگی به یکی از سمت های مذکور انتصاب یا انتخاب می شوند. پاسخ بلی، بازنشستگانی که به واسطه انتصاب یا انتخاب در یکی از سمت های مذکور در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آن ها به کارگیری می شوند از شمول ممنوعیت این قانون مستثنی هستند و هر سمتی در زمان بازنشستگی یا قبل از آن داشتند ملاک نیست. لازم به ذکر است که در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است که سمتهای ذیل مدیریت سیاسی محسوب شده و به عنوان مقام شناخته می‌شوند و امتیاز شغلی مقامات مذکور در این ماده به شرح زیر تعیین می‌گردد: الف- رؤسای سه قوه (18000) امتیاز. ب- معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضا شورای نگهبان (17000) امتیاز. ج- وزرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین رئیس جمهور (16000) امیتاز. د- استانداران و سفرا (15000) امیتاز. هـ - معاونین وزرا (14000) امتیاز. در تبصره یک قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان آمده است که مقامات مذکور در ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها و ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) و بالاتر، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری از شمول این قانون مستثنی می شوند.
 • مقامات سیاسی مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نمی شوند
 • نمایندگان مجلس در جلسه‌ علنی صبح امروز (یک‌شنبه) طرح استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را به تصویب رساندند.در این استفساریه عنوان شده بازنشستگانی که به واسطه انتصاب یا انتخاب در یکی از سمت‌های مذکور در ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و همطرازان آنها به کارگیری می‌شوند از شمول ممنوعیت این قانون مستثنی هستند و هر سمتی در زمان بازنشستگی یا قبل از آن داشتند ملاک نیست.این حکم مشمول رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین رئیس جمهور، استانداران، سفرا و معاونین وزرا می شود.پیش از این در متن قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان این حکم آمده بود اما مجلس با مصوبه امروز این حکم را تصریح کرد.نمایندگان مجلس با ۱۷۰ رای موافق، ۲۲ رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر این طرح را به تصویب رساندند.
 • مقام های سیاسی مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نمی شوند
 • به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نمایندگان در جریان نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی، طرح استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را به تصویب رساندند. در این طرح استفساریه که با ۱۷۰ رای موافق، ۲۲ رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر این طرح را به تصویب رسید، تاکید شده که بازنشستگانی که به‌واسطه انتصاب یا انتخاب در یکی از سمت‌های مذکور در ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و همطرازان آنها به‌کارگیری می‌شوند، از شمول ممنوعیت این قانون مستثنی هستند و هر سمتی در زمان بازنشستگی یا قبل از آن داشتند ملاک نیست. این حکم مشمول رؤسای سه قوه، معاون اول رییس‌جمهور، نواب رییس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین رییس جمهور، استانداران، سفرا و معاونین وزرا می‌شود.
 • ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری محرم در زندان مرکزی جو بحرین
 • نیروهای امنیتی و مسئولان زندان مرکزی جو بحرین مانع برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در محوطه یا نمازخانه زندان شده و زندانیان را به حبس انفرادی تهدید کرده اند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه «اللؤلؤه» زندانبانان و مسئولان زندان مرکزی جو در بحرین اجازه نداده اند تا زندانیان سیاسی بحرینی که در این زندان نگاه داری می شوند در محوطه زندان مراسم عزاداری ایام محرم را اجرا کنند. بر اساس این خبر مسئولان این زندان، زندانیان سیاسی بحرینی را تهدید کرده اند در صورت ادامه عزاداری هایشان آنها را به انفرادی منتقل خواهند کرد و تنها مجوز اجرای مراسم در داخل سلول ها و تا پیش از ساعت ۹ شب را داده اند. با وجود اینکه پیشتر زندانیان اجازه داشتند در نمازخانه زندان مراسم مذهبی خود را اجرا کنند اما حالا،‌ زندان مرکزی جو بحرین اجازه اجرای مراسم های دینی و مذهبی را به زندانیان نمی دهد به عنوان مثال برگزاری نماز جماعت یا مراسم مذهبی شیعیان در این زندان ممنوع است. پیشتر نیز نیروهای امنیتی زندان شماری از زندانیان سیاسی را که دست به اعتصاب غذا زده بودند به محوطه بیرونی ساختمان زندان منتقل کرده بودند و در حالی که این زندانیان از وضعیت بد جسمی رنج می برند نیروهای امنیتی زندان با بی توجهی به مطالبات و وضعیت جسمی آنها به نوعی از این زندانیان انتقام می گیرند.
 • طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستور کار جلسه علنی مجلس
 • خبرگزاري آريا - تهران-ايرنا- بررسي طرح استفساريه قانون ممنوعيت بکارگيري بازنشستگان و طرح بيمه موسسان و مديران آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد از مهم ترين دستور کار جلسه علني امروز - يکشنبه - مجلس شوراي اسلامي است. به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، نخستين جلسه علني مجلس شوراي اسلامي پس از تعطيلات سه هفته اي مجلس امروز به رياست علي لاريجاني و با حضور 202 نفر از نمايندگان مجلس آغاز شد.اميرحسين قاضي زاده عضو هيات رييسه مجلس در ابتداي جلسه علني خانه ملت گفت: طرح يک فوريتي استفساريه قانون ممنوعيت بکارگيري بازنشستگان و طرح بيمه موسسان و مديران آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد در دستور کار جلسه علني امروز مجلس قرار دارد.وي افزود: همچنين در جلسه امروز مجلس يک نفر از نمايندگان با اولويت آشنايي با بانکداري اسلامي به عنوان ناظر مجلس در شوراي فقهي انتخاب مي شود.وي ادامه داد: طرح تمديد مهلت اجراي آزمايشي قانون ثبت اختراعات، طرح هاي صنعتي و علائم تجاري و بررسي تقاضاي استرداد لايحه عضويت دولت جمهوري اسلامي ايران در صندوق همبستگي اسلامي براي توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامي نيز در دستور کار جلسه علني امروز مجلس است.عضو هيات رييسه مجلس يادآور شد: همچنين بررسي لايحه موافقت نامه ميان دولت جمهوري اسلامي ايران و آذربايجان راجع به همکاري در زمينه پيشگيري، محدودسازي و کاهش پيامدهاي شرايط اضطراري و بررسي لايحه موافقت نامه همکاري در زمينه حفظ نباتات و قرنطينه گياهي بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت جمهوري عراق در دستور کار جلسه علني امروز قرار دارد.سيام*9254**1336خبرنگار: سجاد خسروانيان**انتشار: مهرنوش خانزائي انتهاي پيام /*
 • با تصویب مجلس مقامات سیاسی مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نمی شوند
 • به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان، طرح استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را به تصویب رساندند. در این استفساریه عنوان شده بازنشستگانی که به واسطه انتصاب یا انتخاب در یکی از سمت‌های مذکور در ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و همطرازان آنها به کارگیری می‌شوند از شمول ممنوعیت این قانون مستثنی هستند و هر سمتی در زمان بازنشستگی یا قبل از آن داشتند ملاک نیست. این حکم مشمول رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین رئیس جمهور، استانداران، سفرا و معاونین وزرا می شود. پیش از این در متن قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان این حکم آمده بود اما مجلس با مصوبه امروز این حکم را تصریح کرد.
 • گزارشی از روند پرداخت کلیه بدهی های خارجی تراکتورسازی نجفی:با پرداخت ۷ میلیارد پرونده ها مختومه شد/تراکتور دیگر مشکلی برای حضور در رقابت های آسیایی نخواهد داشت
 • به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز و به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز، آرش نجفی وکیل باشگاه تراکتورسازی که پیگیری پرونده بدهی‌های خارجی را در ماه‌های گذشته بر عهده داشته در گفت‌و‌گویی به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته و نتایج حاصل شده در این پرونده‌ها پرداخت.‌ نجفی ابتدا پیرامون تشکیل کمیته ویژه به منظور حل موضوع پرونده‌های خارجی تراکتورسازی گفت: با توجه به تعدد پرونده‌های خارجی و مطالبات تعدادی از مربیان و بازیکنان سابق باشگاه که از سال‌های گذشته باقی‌مانده آقای آجورلو درخواست کردند که این مسئله با فوریت و جدیت پیگیری شود. نجفی تصریح کرد: به همین منظور کمیته‌ای با حضور آقای دکتر غفاری‌، بنده و تعدادی از اعضای باشگاه تشکیل شد که کلیه پرونده‌ها را با دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم. همچنین مقرر شد هر پرونده با توجه به میزان فوریت در دستور کار قرار بگیرد و خوشبختانه امروز با گذشت کمتر از 5 ماه از آغاز فعالیت این کمیته باید بگویم تقریبا به تمامی اهداف مورد نظر رسیدیم و با تلاش باشگاه و تامین اعتبارات لازم بخش اعظم بدهی‌ها پرداخت شده است. وضعیت سایر پرونده‌ها هم کاملا مشخص شده و از این نظر تراکتورسازی در شرایط بسیار خوبی قرار گرفته که حتی مسئولین محترم فدراسیون فوتبال هم از این وضعیت اظهار رضایت کردند. وی افزود: باید بگویم کار بسیار ارزشمندی در باشگاه صورت گرفته که از منظر فیفا هم حائز اهمیت است. چرا که طبیعتا طرف مقابل پیگیری‌های مداوم و تلاش باشگاه برای پایان دادن به پرونده‌های خودش را می‌بیند و این مسئله امتیاز مثبتی برای تراکتورسازی از جانب فدراسیون جهانی فوتبال تلقی می شود.در نهایت همانطور که گفته شده بود وضعیت کلیه پرونده‌های خارجی و بدهی‌های باشگاه تراکتورسازی مشخص شد تا دیگر هیچ مشکلی برای حضور در مسابقات آسیایی وجود نداشته باشد‌. وکیل باشگاه تراکتورسازی که تلاش‌های زیادی در راستای حل پرونده‌های بین...
 • از پرداخت سود تا آزاد سازی
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛ سهام عدالت در واقع یارانه ای است که از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود. قرار بر این بود بنابر این طرح، یک تا 90 درصد سهام 60 شرکت‌ دولتی، به قشرهای کم‌ درآمد و 18 گروه مختلف فروخته شود. در نهایت آیین‌نامه اجرایی افزایش ثروت خانوارهای ایرانی از طریق گسترش سهم بخش تعاون براساس توزیع سهام عدالت در بهمن ماه سال 1384 به تصویب هیات دولت رسید حالا پس از گذشت 10 سال، طبق قانون قرار است سود سهام عدالت برای سال 1395 را در چند مرحله در نیمه دوم امسال پرداخت کنند. در حال حاضر 61 میلیون نفر از جمعیت کشورمان مشمول دریافت سهام عدالت هستند در عین حال که از مجموع 49 میلیون نفردارای سهام ، تاکنون 33 میلیون نفر شماره شبای حساب بانکی خود را برای دریافت سود در سامانه سهام عدالت ثبت کرده اند. در مرحله اول به بخشی از این جمعیت سود پرداخت خواهد شد. قرار است براساس اولویت بندی ها تا چند روز دیگر اولین مرحله از پرداخت سود انجام شود. البته یک بار در دولت دهم پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مسئولان وقت در چند مرحله به پرداخت سود سهام عدالت اقدام کردند در حالی که بر اساس قانون، پرداخت سود تا پایان 10 سال ممنوع بوده و در همان زمان هم مجلس مانع از ادامه روند پرداخت سود از سوی دولت شد. سبد سهام عدالت ترکیبی از 60 شرکت دولتی است. ارزش این برگه‌ ها در ابتدا 500 هزار تومان سهام بود که در حال حاضر به یک میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و مشمولان طبق قانون فرصت 10 ساله برای تسویه اقساط سهام تا سقف یک میلیون تومان را داشتند که این مهلت، سی و یکم شهریور ماه به پایان رسید و قرار است تا پایان...
 • توافقی برای شفاف سازی
 • به گزارش جماران؛ استانداردهای گزارشگری مالی بین‌المللی (IFRS) که مجموعه‌ای از استانداردهای حسابداری بین‌المللی و مورد توافق بسیاری از کشور‌های جهان است، راهی برای دستیابی به صورت‌های مالی شرکت‌های سهامی در قالب یک استاندارد جهانی به شمار می‌رود و کشور ما نیز در جهت تطبیق با استانداردهای روز دنیا، نیاز به اجرای صحیح و البته تدریجی این چارچوب دارد؛ هرچند تاکنون اقدامات رو به جلویی برای دستیابی به این موهم انجام شده است، اما محدودیت‌های نظام اقتصادی ایران و اختلاف‌نظر‌ها، به ویژه در شبکه بانکی کشور که مهم‌ترین نهاد تامین مالی در ایران به شمار می‌رود، روند تنظیم صورت‌های ملی و گزارش‌های سالانه را با مشکل مواجه ساخته است. بی‌شک ساختار تامین مالی کشور، بانک‌محور است و بانک‌ها که وظیفه تامین مالی هشتاد درصد خانوارها، افراد و بنگاه‌های اقتصادی را بر دوش می‌کشند، نیازمند اقدامات جدی در زمینه اجرای IFRS هستند‌ زیرا شفافیت صورت‌های مالی و داشتن زبانی واحد برای مطلع ساختن ذینفعان از چگونگی فرآیند‌های مالی، منجر به ایجاد اعتماد و اطمینان بیشتر به نظام بانکی از سوی سهامداران و مردم خواهد شد. هرچند برای اجرای IFRS دشواری‌هایی وجود دارد که یکی از آنها هزینه اجرای استاندارد است که محدودیتی جدی برای بانک‌ها به حساب می‌آید. همانطور که در سال گذشته شاهد بروز ناهماهنگی‌ها و اختلافاتی میان بانک‌ها و نهادهای ناظر بودیم که در نهایت منجر به بسته شدن نماد برخی بانک‌ها در بورس شد و هزینه‌های زیادی به وجود آورد. به طوری که در سال گذشته بانک‌ها که در انتهای تیرماه هر سال به مجمع می‌روند، در حالی با توقف نماد در بازار سهام، خود را آماده برگزاری مجامع می‌کردند که بانک مرکزی با صورت‌های مالی آنها موافق نکرد و علت آن نیز اختلاف نظر بانک مرکزی و سازمان حسابرسی درباره انجام عملیات حسابرسی بانک‌ها بر‌اساس استاندارد جدید «IFRS» اعلام شد. به درازا کشیده شدن زمان این توقف...
 • عده ای به دنبال دوقطبی سازی جنگ و صلح هستند
 • ورامین- فرمانده سپاه ورامین با بیان اینکه عده ای به دنبال دوقطبی سازی جنگ و صلح هستند گفت: این تعداد از افراد معتقدند که مقاومت هزینه دارد. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ داود اصغری صبح دوشنبه در مراسم صبحگاه مشترک که با حضور مسئولین شهرستان در میدان صبحگاه سپاه ورامین برگزار شد طی سخنانی گفت: دفاع مقدس هشت ساله تاریخی سراسر شکوه و حماسه برای ما است. وی بیان داشت: صدام حسین در ابتدای جنگ مقابل تلویزیون حاضر شده و قرارداد الجزایر را پاره کرد و به خبرنگاران اعلام کرد که هفته بعد در تهران است ولی این آرزو را به گور برد ما در مقابل همه کشورها ایستادیم و مقاومت کردیم و به ملت های مظلوم دنیا آموختیم که می شود، حتی با دست خالی مقاومت و ایستادگی کرد . اصغری گفت: ملتی که در مکتب امام حسین آموزش دیده و فرهنگ جهاد و شهادت را با عمق وجود درک کرده است توقع دیگری از آن نبوده است. فرمانده سپاه ورامین افزود: رزمنده های ما با تاسی گرفتن از شهدا و جوانان با الگو گرفتن از حضرت علی اکبر و مادران نیز با الگو گرفتن از حضرت زینب ایستادگی و مقاومت کردند و در هر زمان و مکان تقابل حق و باطل ادامه خواهد داشت ولی باید حواسمان باشد که دعوت به سازش با مستکبران دعوت به ذلت است. وی با بیان اینکه عده ای به دنبال دوقطبی سازی جنگ و صلح هستند گفت: این تعداد از افراد معتقدند که مقاومت هزینه دارد. فرمانده سپاه ورامین در پایان اظهار داشت: رمز پیروزی و اقتدار ملت ما ایستادگی و مقاومت است و این درسی است که ما در مکتب امام حسین آموخته ایم و در دفاع مقدس تجربه کده و امروز نیز آن را تجربه می کنیم و اگر مقاومت کنیم و این برهه را پشت سر بگذاریم ان شاالله...