خبرگزاري آريا- نتايج نظرسنجي از شهروندان تهراني در خصوص عملکرد چهارساله دولت يازدهم منتشر شد.
به گزارش سرويس سياسي خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي "مرکز افکارسنجي ايرانيان"، به‌منظور آگاهي از نظرات شهروندان تهراني نسبت به عملکرد چهارساله دولت يازدهم آقاي روحاني، پيمايشي با حجم نمونه 412 نفر(با انتخاب تصادفي بيش از پنج هزار شماره تلفن شهروندان تهراني)به‌صورتمصاحبه تلفني باافراد نمونه از خانوارهاي تهراني بالاي هيجده سال و تکميل پرسشنامه در هفته دولت به اجرا درآمد که اهم يافته‌هاي اين پيمايش به‌قرار زير است:17.

5درصد شهروندان تهراني اخبار مربوط به دولت را در حد "زياد" يا "خيلي زياد "، 37٫4 درصد در حد "متوسط" و حدود 30 درصد در حد" کم " يا "خيلي کم " پيگيري مي‌کنند. ضمن اينکه 15 درصد آنان اظهار کرده‌اند که اخبار دولت را" اصلاً پي گيري نمي‌کنند "

19. 7 درصد از شهروندان، ميزان موفقيت دولت را در عمل به شعارهاي انتخاباتي در حد "زياد" يا "خيلي زياد"، 42٫7درصد در حد "متوسط" و 26٫7درصد نيز در حد "کم" يا " خيلي کم " اعلام کرده‌اند. ضمن اينکه 9٫2 درصد افراد دولت را از اين حيث ناموفق دانسته‌اند.

20 درصد از شهروندان، ميزان موفقيت دولت در جلب مشارکت مردم براي حل مشکلات کشور را در حد "زياد" يا "خيلي زياد"، 45 درصد در حد "متوسط" و 33 درصد در حد "کم" يا "خيلي کم" ارزيابي کرده‌اند.

تنها ، 14درصد از شهروندان، نسبت به حل مسائل عمومي کشور (از قبيل کنترل تورم، اشتغال، کاهش تحريم‌ها و . . . )توسط دولت در حد" زياد" يا "خيلي زياد"اميدوارند. و در مقابل، حدود 43 درصد از شهروندان نسبت به حل مسائل عمومي جامعه توسط دولت، اميدواري کمي دارند مي‌توان گفت ميزان اميدواري مردم به دولت حل مسائل عمومي جامعه در چهار سال اخير روند کاهشي داشته است.

51درصد شهروندان اظهار داشته‌اند در دولت آقاي روحاني، وضع کشور "بهتر شده "و 15درصد گفته‌اند وضع "بدتر" شده است و حدود يک‌سوم آنان گفته‌اند وضعيت در دولت فعلي" تغييري نکرده است. " مقايسه يافته‌ها با نتايج سال‌هاي پيش به‌روشني گوياي آن است که نگاه مردم به وضعيت کشور در حد محسوسي تغيير کرده است به‌طوري‌که درصد مربوط به گزينه "بهتر شده" از 43% به 51% رسيدهاست و نيز درصد مربوط به کساني که نظر به بدتر شدن اوضاع داشته‌اند از 21% به 15% رسيده است.

50 درصد شهروندان گفته‌اند دولت آقاي روحاني "تاحدودي" انتقادپذير است. حدود 25درصد آنان نيز معتقدند دولت روحاني تا "حد زيادي" انتقادپذير است. در مقابل 10 درصد گفته‌اند "دولت فعلي چندان انتقادپذير نيست" و 13 درصد ديگر نيز اظهار داشته‌اند دولت روحاني "اصلاً انتقادپذير نيست!"

61درصد از شهروندان گفته‌اند رئيس‌جمهور در بين مردم "محبوبيت بالايي" دارند و ازنظر 26 درصد آنان، اين محبوبيت در حد "متوسط" است. البته 11 درصد افراد بر اين نظر بوده‌اند که آقاي روحاني در بين مردم محبوبيت کمي دارند يا اصلاً ندارند. اين يافته‌ها در مقايسه با سال‌هاي گذشته تغيير قابل‌توجهي داشته است به‌طوري‌که ازنظر پاسخگويان محبوبيت " خيلي زياد " يا" زياد " رئيس‌جمهور در بين مردم از 34 درصددر سال 95 به 61 درصد در سال 96 افزايش‌يافته است.

وزارتخانه‌هاي " بهداشت " و " امورخارجه " به‌عنوان وزارتخانه‌هاي داراي عملکرد مطلوب ازنظر مردم معرفي‌شده‌اند ( به ترتيب 42% ، 33. 8% افراد ) و بافاصله زياد وزارت نفت 8. 8% نام‌برده شده است. شايان‌ذکر است که اين سه وزارتخانه در سال هاي گذشته اين دولت نيز به‌عنوان وزارتخانه‌هاي با عملکرد مطلوب از جانب مردم معرفي‌شده‌اند.

از شهروندان سؤال شده است که:"از 20 چه نمره‌اي به عملکرد دولت آقاي روحانيمي‌دهيد؟" حدود 42٫5 درصد از شهروندان به دولت آقاي روحاني نمره‌اي بين 11تا 15 و 27٫7 درصد بين 16 تا 20 نمره داده‌اند. ضمن اينکه 29٫9 درصد آنان نمره10و کمتر به دولت داده‌اند. ميانگين نمره عملکرد دولت ازجانب مردم 12٫9 شده است که نمره چندان قابل قبولي نيست. انتظار مي رود که با بالارفتن محبوبيت آقاي رئيس جمهور در افکارعمومي نمره دولت هم با تلاش بيشتر دولتمردان ارتقاء يابد. به نظر مي رسد که مي بايد بين محبوبيت آقاي روحاني و عملکرد دولت ايشان در نگاه شهروندان تهراني تمايز قائل شد.


کلیدواژه: دولت آقای روحانی | درصد از شهروندان | شهروندان تهرانی | وزارتخانه ها | عملکرد دولت | درصد در حد | خیلی زیاد | درصد آنان | گفته اند

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۴۰۳۰۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • بررسی عملکرد دولت ها در کاهش فاصله طبقاتی فاصله فقیر و پولدار در کدام دولت ها بیشتر شد/دولت روحانی رکورددار افزایش ضریب جینی جدول
 • خبرگزاري آريا - عملکرد دولت‌هاي پس از انقلاب بر اساس شاخص ضريب جيني نشان مي‌دهد دولت‌هاي ميرحسين موسوي و حسن روحاني، بدترين عملکرد را از لحاظ اين شاخص داشته‌اند. سرويس اقتصاد مشرق - حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي پنجشنبه در ديدار رئيس و نمايندگان مجلس خبرگان، به مسئله «عدالت، مبارزه با فقر و تقسيم صحيح ثروت» اشاره کردند و از آن در زمره مسائل اصلي انقلاب و مسائلي که نيازمند ارزيابي و مطالبه‌گري خبرگان است، نام بردند.ايشان درباره اين مسئله فرمودند:«يکي از چيزهايي که از اوّل در انقلاب مطرح بوده است، مسئله عدالت است. عدالت يعني کم کردن فاصله بين فقير و غني در کشور و مبارزه با فقر در کشور و تقسيم درست ثروت در کشور. اين غير از تفکّرات مارکسيستي است؛ اين غير از تساوي و برابري‌اي است که سوسياليست‌ها يا کمونيست‌ها بيان مي‌کنند؛ اين نظر اسلام است؛ منابع اسلامي و مدارک اسلامي همه تأييد و تأکيد مي‌کند بر اين معنا. نه اينکه ما دست بگذاريم روي ثروتِ ثروتمندان و بخواهيم اين ثروت را از اينها بگيريم؛ نه، بلکه بايستي کشور را جوري اداره بکنيم که فاصله بين فقير و غني کم بشود. خب، اين مسئله بسيار مهمي است و امروز در دنيا هم مطرح است؛ اين «ضريب جيني» که در دنيا مطرح است و امروز جزو معيارها و شاخص‌هاي اقتصادي است، همين است؛ در واقع، به يک معنا فاصله بين فقير و غني است. ما بايد نگاه کنيم ببينيم در اين زمينه -از نظر اسلام- چقدر پيش رفته‌ايم، چقدر حرکت کرده‌ايم؛ چرا اين‌جور شده. محاسبه کنيم اينها را.»شاخص ضريب جيني که رهبر انقلاب در ديدار با خبرگان به آن اشاره کردند، عددي است بين صفر و يک. ضريب جيني صفر برابري کامل را نشان مي‌دهد (به طور مثال جايي که همه درآمد يکسان دارند) و ضريب جيني يک نشان‌دهنده حداکثر نابرابري است (به طور مثال...
 • نمره های متوسط لژیونرهای ایرانی اردویژه
 • علیرضا جهانبخش و رضا قوچان‌نژاد نمره‌های فنی متوسطی در هفته ششم اردویژه هلند به دست آوردند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجله فوتبال اینترنشنال هلند پس از پایان دیدارهای باقی‌مانده شب گذشته (یکشنبه) هفته ششم اردویژه طبق روال معمول اقدام به امتیازدهی و انتخاب برترین بازیکنان کرد.کادویا، بازیکن تیم پی‌اس‌وی آیندهوون با دریافت نمره بسیار خوب 9 عنوان برترین بازیکن هفته ششم اردویژه هلند را به خود اختصاص داد. بهترین نمره 10 است که مجله فوتبال اینترنشنال به ندرت آن را به بازیکنی در طول فصل اختصاص می‌دهد.علیرضا جهانبخش، ملی‌پوش ایرانی تیم آلکمار نمره فنی متوسط 5.5 را به خاطر بازی 90 دقیقه‌ای برابر اکسلسیور دریافت کرد. آلکمار در این بازی خانگی با 2 گل شکست خورد.رضا قوچان‌نژاد، مهاجم هیرنوین همانند علیرضا جهانبخش نمره فنی متوسط 5.5 مجله فوتبال اینترنشنال را به خود اختصاص داد. هیرنوین در بازی خارج از خانه هفته ششم اردویژه برابر ویلم با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و قوچان‌نژاد حضور 87 دقیقه‌ای در میدان داشت.در جدول رده‌بندی اردویژه هلند تیم فاینورد با 15 امتیاز صدرنشین است. تیم‌های هیرنوین (14) و ویتسه (13) رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار دارند. تیم آلکمار نیز با 12 امتیاز پنجم است.انتهای پیام/ R7858/P1015135/S3,27,28/CT10
 • نمره اصفهان در جذب درآمد پایدار خیلی خوب نیست
 • اصفهان - نائب رئیس شورای شهر اصفهان گفت: نمره اصفهان در جذب درآمد پایدار خیلی خوب نیست و کارنامه خوبی نداریم اما در دیگر شهرها هم اتفاق خاصی به وقوع نپیوسته است. علیرضا نصر اصفهانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرداری‌ها با جذب گردشگران جدید، حفظ گردشگران خارجی و ماندگاری طولانی آنها در اصفهان می تواند درآمد پایدار کسب کند. وی بیان داشت: نمره اصفهان در جذب درآمد پایدار خیلی خوب نیست و کارنامه خوبی نداریم اما در دیگر شهرها هم اتفاق خاصی به وقوع نپیوسته است. نائب رئیس شورای شهر اصفهان ادامه داد: شهرداری باید به دنبال منبع درآمد پایدار باشد و از بین پروژهایی که تاکنون عملیاتی شده است تنها شهرک سلامت می تواند درآمد پایداری را برای شهرداری داشته باشد. وی با بیان اینکه شهرک سلامت در صورتی که ۲۵ درصد درآمد به جیب شهرداری ها وارد کند، راهی برای درآمد پایدار است، ادامه داد: پارکینگ ها و همچنین عوارضی که از محل جمع آوری زباله ها دریافت می شود، نیز راهی برای درآمد پایدار است. نصر اصفهانی گفت: همچنین سالن اجلاس اصفهان در صورت بهره برداری اگر به صورت فول تایم بتواند میزبان جلسات و همایش ها باشد، می تواند به عنوان درآمد پایدار برای شهرداری ها محسوب شود. وی با اشاره به اینکه شهرداری ها تنها با خرید املاک و و ورود به حوزه گردشگری و ساخت هتل و پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران و خارج کردن آن از حالت شعاری می توانند به درآمد پایدار برشند، اضافه کرد: همچنین شهرداری اصفهان می تواند در محل ایستگاه‌های مترو با احداث مراکزی و در نمایشگاه بین المللی اصفهان نیز یک منبع درآمد پایدار برای خود ایجاد کند..
 • جنبش دانشجویی در کارآمدی نمره خوبی نمی گیرد/هر زمان از آرمان گرایی به توجیه گری افتادیم ضربه خوردیم
 • دبیر اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل گفت: در ابتدای دهه هفتاد جنبش دانشجویی یکی از بدترین دوران‌های خود را سپری می‌کند و دچار یک نوع توجیه گرایی می‌شود و از آرمان‌گرایی فاصله می‌گیرد. گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پس از برگزاری انتخابات شورای مرکزی اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل در مرداد ماه سال جاری اعضای این شورا محمد رضا گلرو مفرد را به عنوان دبیر جدید اتحادیه انتخاب کردند. به منظور آگاهی از برنامه‌ها و دیدگاههای گلرو مفرد خبرگزاری دانشجو با او گفت‌وگویی ترتیب داده که در ادامه آن را می‌خوانیم:در هجدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان چه گذشت و علت اینکه شعار نوآوری در حکومت و پایبندی به حاکمیت به عنوان شعار این نشست انتخاب شد چه بود؟مهمترین هدف برگزاری نشست سالیانه اتحادیه برگزاری انتخابات شورای مرکزی است، اما این تن‌ها هدفمان نبود و در خلال این نشست یک هفته‌ای برنامه‌های دیگر را نیز دنبال کردیم که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری اختتامیه اولین دوره جشنواره نشریات دانشجویی مستقل، نشست بین المللی جبهه جهانی مقاومت، نشست بررسی جایگاه زن در غرب و دیگر برنامه‌ها اشاره کرد.یکی از قسمت‌های ویژه نشست سالیانه انتخاب شعار نشست است که رویکرد اتحادیه و اولویت آن در برخورد با مسائل را در یک سال آینده نشان می‌دهد. در نشست امسال نیز شعار نوآوری در حکومت و پایبندی به حاکمیت به عنوان شعار انتخاب شد که در اینجا منظور ما از نوآوری در حکومت تغییر روندها، سیاست‌ها و رفتارهای کارگزاران در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی است.به بیان دیگر می‌شود گفت: رویکرد اتحادیه در یک سال آینده و خط مشی سیاسی که پی می‌گیریم این است که از مسئولین و کارگزاران کشور مطالبه کنیم تا یک سری نوگرایی هایی را در سیاست‌ها و در رفتارهایشان و در روند‌ها داشته باشند تا به تحقق تمدن نوین اسلامی که مطالبه آقاست نزدیک شویم.برای مثال می‌توانم به...
 • فاصله فقیر و پولدار در کدام دولت ها بیشتر شد/دولت روحانی رکورددار افزایش ضریب جینی جدول
 • عملکرد دولت‌های پس از انقلاب بر اساس شاخص ضریب جینی نشان می‌دهد دولت‌های میرحسین موسوی و حسن روحانی، بدترین عملکرد را از لحاظ این شاخص داشته‌اند. سرویس اقتصاد مشرق - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پنجشنبه در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، به مسئله «عدالت، مبارزه با فقر و تقسیم صحیح ثروت» اشاره کردند و از آن در زمره مسائل اصلی انقلاب و مسائلی که نیازمند ارزیابی و مطالبه‌گری خبرگان است، نام بردند. ایشان درباره این مسئله فرمودند: «یکی از چیزهایی که از اوّل در انقلاب مطرح بوده است، مسئله عدالت است. عدالت یعنی کم کردن فاصله بین فقیر و غنی در کشور و مبارزه با فقر در کشور و تقسیم درست ثروت در کشور. این غیر از تفکّرات مارکسیستی است؛ این غیر از تساوی و برابری‌ای است که سوسیالیست‌ها یا کمونیست‌ها بیان می‌کنند؛ این نظر اسلام است؛ منابع اسلامی و مدارک اسلامی همه تأیید و تأکید می‌کند بر این معنا. نه اینکه ما دست بگذاریم روی ثروتِ ثروتمندان و بخواهیم این ثروت را از اینها بگیریم؛ نه، بلکه بایستی کشور را جوری اداره بکنیم که فاصله بین فقیر و غنی کم بشود. خب، این مسئله بسیار مهمی است و امروز در دنیا هم مطرح است؛ این «ضریب جینی» که در دنیا مطرح است و امروز جزو معیارها و شاخص‌های اقتصادی است، همین است؛ در واقع، به یک معنا فاصله بین فقیر و غنی است. ما باید نگاه کنیم ببینیم در این زمینه -از نظر اسلام- چقدر پیش رفته‌ایم، چقدر حرکت کرده‌ایم؛ چرا این‌جور شده. محاسبه کنیم اینها را.» شاخص ضریب جینی که رهبر انقلاب در دیدار با خبرگان به آن اشاره کردند، عددی است بین صفر و یک. ضریب جینی صفر برابری کامل را نشان می‌دهد (به طور مثال جایی که همه درآمد یکسان دارند) و ضریب جینی یک نشان‌دهنده حداکثر نابرابری...
 • سرپرستان وزارتخانه های علوم و نیرو نمی توانند کار خاصی انجام دهند/دولت دو وزیر را معرفی کند
 • به گزارشخبرنگار مجلسگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران طی اخطاری اظهار کرد: ما انتظار داشتیم دولت با آغاز سال تحصیلی و شروع جلسات مجلس، دو وزیر علوم و نیرو را معرفی کند. وی با بیان اینکه سرپرستان این دو وزارتخانه عملا نمی‌توانند کار خاصی انجام دهند، ادامه داد: سرپرستان نه می‌توانند تصمیمی بگیرند و حکمی دهند و نه امکان جابه‌جایی داشته باشند، بر این اساس کشور در دو عرصه مهم علمی و نیرو معطل گذاشته شده است. کواکبیان تصریح کرد: به عنوان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی به آقای بارزانی می‌گویند که به سخنان مراجع، حکومت و پارلمان عراق توجه کند و نصیحت‌های دلسوزانه آن‌ها را بپذیرد چرا که بحث همه پرسی جدا کردن اقلیم کردستان عراق فقط از سوی اسرائیل مورد حمایت قرار گرفته شده است که این همه پرسی برای وحدت ملی عراق خوب نیست و باید با مذاکره با دولت مرکزی به برخی از خواسته‌های خود برسند. علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اخطار کواکبیان اظهار کرد: دولت برای معرفی وزیر نیرو سه ماه فرصت دارد اما مهلت معرفی وزیر علوم به اتمام رسیده و باید در اسرع وقت گزینه پیشنهادی دولت برای این وزارتخانه اعلام شود. انتهای پیام /
 • بررسی عملکرد دولت ها در کاهش فاصله طبقاتی
 • عملکرد دولت‌های پس از انقلاب بر اساس شاخص ضریب جینی نشان می‌دهد دولت‌های میرحسین موسوی و حسن روحانی، بدترین عملکرد را از لحاظ این شاخص داشته‌اند. مشرق:عملکرد دولت‌های پس از انقلاب بر اساس شاخص ضریب جینی نشان می‌دهد دولت‌های میرحسین موسوی و حسن روحانی، بدترین عملکرد را از لحاظ این شاخص داشته‌اند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پنجشنبه در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، به مسئله «عدالت، مبارزه با فقر و تقسیم صحیح ثروت» اشاره کردند و از آن در زمره مسائل اصلی انقلاب و مسائلی که نیازمند ارزیابی و مطالبه‌گری خبرگان است، نام بردند. ایشان درباره این مسئله فرمودند: «یکی از چیزهایی که از اوّل در انقلاب مطرح بوده است، مسئله عدالت است. عدالت یعنی کم کردن فاصله بین فقیر و غنی در کشور و مبارزه با فقر در کشور و تقسیم درست ثروت در کشور. این غیر از تفکّرات مارکسیستی است؛ این غیر از تساوی و برابری‌ای است که سوسیالیست‌ها یا کمونیست‌ها بیان می‌کنند؛ این نظر اسلام است؛ منابع اسلامی و مدارک اسلامی همه تأیید و تأکید می‌کند بر این معنا. نه اینکه ما دست بگذاریم روی ثروتِ ثروتمندان و بخواهیم این ثروت را از اینها بگیریم؛ نه، بلکه بایستی کشور را جوری اداره بکنیم که فاصله بین فقیر و غنی کم بشود. خب، این مسئله بسیار مهمی است و امروز در دنیا هم مطرح است؛ این «ضریب جینی» که در دنیا مطرح است و امروز جزو معیارها و شاخص‌های اقتصادی است، همین است؛ در واقع، به یک معنا فاصله بین فقیر و غنی است. ما باید نگاه کنیم ببینیم در این زمینه -از نظر اسلام- چقدر پیش رفته‌ایم، چقدر حرکت کرده‌ایم؛ چرا این‌جور شده. محاسبه کنیم اینها را.» شاخص ضریب جینی که رهبر انقلاب در دیدار با خبرگان به آن اشاره کردند، عددی است بین صفر و یک. ضریب جینی صفر برابری کامل...
 • فاصله فقیر و پولدار در کدام دولت ها بیشتر شد
 • عملکرد دولت‌های پس از انقلاب بر اساس شاخص ضریب جینی نشان می‌دهد دولت‌های میرحسین موسوی و حسن روحانی، بدترین عملکرد را از لحاظ این شاخص داشته‌اند. به گزارش جهان نيوز؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پنجشنبه در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، به مسئله «عدالت، مبارزه با فقر و تقسیم صحیح ثروت» اشاره کردند و از آن در زمره مسائل اصلی انقلاب و مسائلی که نیازمند ارزیابی و مطالبه‌گری خبرگان است، نام بردند. ایشان درباره این مسئله فرمودند: «یکی از چیزهایی که از اوّل در انقلاب مطرح بوده است، مسئله عدالت است. عدالت یعنی کم کردن فاصله بین فقیر و غنی در کشور و مبارزه با فقر در کشور و تقسیم درست ثروت در کشور. این غیر از تفکّرات مارکسیستی است؛ این غیر از تساوی و برابری‌ای است که سوسیالیست‌ها یا کمونیست‌ها بیان می‌کنند؛ این نظر اسلام است؛ منابع اسلامی و مدارک اسلامی همه تأیید و تأکید می‌کند بر این معنا. نه اینکه ما دست بگذاریم روی ثروتِ ثروتمندان و بخواهیم این ثروت را از اینها بگیریم؛ نه، بلکه بایستی کشور را جوری اداره بکنیم که فاصله بین فقیر و غنی کم بشود. خب، این مسئله بسیار مهمی است و امروز در دنیا هم مطرح است؛ این «ضریب جینی» که در دنیا مطرح است و امروز جزو معیارها و شاخص‌های اقتصادی است، همین است؛ در واقع، به یک معنا فاصله بین فقیر و غنی است. ما باید نگاه کنیم ببینیم در این زمینه -از نظر اسلام- چقدر پیش رفته‌ایم، چقدر حرکت کرده‌ایم؛ چرا این‌جور شده. محاسبه کنیم اینها را.» شاخص ضریب جینی که رهبر انقلاب در دیدار با خبرگان به آن اشاره کردند، عددی است بین صفر و یک. ضریب جینی صفر برابری کامل را نشان می‌دهد (به طور مثال جایی که همه درآمد یکسان دارند) و ضریب جینی یک نشان‌دهنده...
 • دولت یازدهم بدترین عملکرد را در زمینه فاصله طبقاتی داشته است
 • عملکرد دولت‌های پس از جنگ بر اساس فاصله طبقاتی (شاخص ضریب جینی) نشان می‌دهد دولت حسن روحانی، بدترین عملکرد را از لحاظ این شاخص داشته ‌است.   شاخص ضریب جینی عددی است بین صفر و یک. ضریب جینی صفر برابری کامل را نشان می‌دهد (به طور مثال جایی که همه درآمد یکسان دارند) و ضریب جینی یک نشان‌دهنده حداکثر نابرابری است (به طور مثال جایی که تنها یک نفر صاحب تمام درآمد است). هر چه عدد ضریب جینی محاسبه شده برای یک کشور کوچک‌تر باشد، کشور مورد نظر از لحاظ توزیع درآمد و ثروت در شرایط بهتری قرار دارد. به گزارش مشرق، در همین راستا رهبر انقلاب اسلامی نیز روز پنجشنبه در دیدار رئیس ‌و نمایندگان مجلس خبرگان، به مسئله عدالت، مبارزه با فقر و تقسیم صحیح ثروت ‌اشاره کردند و از آن در زمره مسائل اصلی انقلاب و مسائلی که نیازمند ارزیابی و مطالبه‌گری خبرگان است، نام برده و گفتند: «بایستی کشور را جوری اداره بکنیم که فاصله بین فقیر و غنی کم بشود. خب، این مسئله بسیار مهمی است و امروز در دنیا هم مطرح است؛ این ضریب جینی که در دنیا مطرح است و امروز جزو معیارها و شاخص‌های اقتصادی است، همین است؛ در واقع، به یک معنا فاصله بین فقیر و غنی است.» بر اساس آمار بانک مرکزی از شاخص ضریب جینی، این شاخص در دو سال اول انقلاب به علت آثار سیاست‌های ناعادلانه رژیم پهلوی به ترتیب 0/436 و 0/461 بود اما از سال ۱۳۵۹ روند نزولی نسبی به خود گرفت. اما اگر بخواهیم عملکرد چهار دولت اخیر را براساس شاخص ضریب جینی مقایسه کنیم، آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد عملکرد دولت‌های میرحسین موسوی و حسن روحانی، موجب افزایش این شاخص شده‌اند؛ یعنی در دوره این دولت‌ها نابرابری توزیع درآمد، بدتر شده است. اما در دولت‌های رفسنجانی، ‌خاتمی و احمدی‌نژاد، شاخص ضریب جینی اندکی کاهش پیدا...
 • گاهی شک می کنم کدام کار صابر درست و کدام غلط است
 • خبرگزاری میزان- امیرحسین فتحی که این روزها در نقش صابر عبدلی در مجموعه شهرزاد حضور دارد، می‌گوید کاراکترش به قدری پیچیدگی و چالش دارد که خودش هم به درست و غلط بودن کارهایش شک می‌کند. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سریال شهرزاد، امیرحسین فتحی که در سریال شهرازد نقش صابر عبدلی را بازی کرده و جزء شخصیت‌های رمزآلود مجموعه حساب می‌شود، درباره نقشش بیان کرد: در فصل اول ورود همایون معتدی خیلی ورود جذابی نبود و بر اساس طراحی، بیشتر یک آدم ادا و اطواری با نگاه‌های توخالی بود که اتفاقا خیلی هم نچسب و سرد رفتار می‌کرد. این‌ها رکن‌هایی بود که با کارگردان صحبت کرده بودیم و باید به همان شکل بازی می‌کردم. وی در ادامه تاکید کرد: در فصل اول و نقش همایون حتی اگر در سکانسی کمی احساس در چشم‌ها پیدا می‌شد، کات می‌دادند و می‌گفتند هیچی نباید در چشم‌هایت باشد، به جز سکانس آخر که با حشمت حرف می‌زند و گفت «بعضی بازی‌ها رو آدم دوست داره که زود تموم نشه» و می‌رود، شاید آن سکانس تنها جایی بود که بخشی از خود واقعی صابر عبدلی را می‌بینیم. بقیه آن ادا و اطوارهایی بود که طراحی شده بودند و اگر فصل دوم مجموعه ساخته نشده بود، در این صورت قصه صابر عبدلی هم ناتمام می‌ماند و مخاطب چیزی از آن نمی‌دانست. اما فصل دوم ساخته شد و حالا او را در روند داستان می‌بینیم. فتحی با بیان اینکه نقشش پر از رمز و راز است، بیان کرد: این نقش می‌تواند خیلی نقش جذاب و پرچالشی باشد. درست مثل نقشی که در فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» داشتم، چون کاراکتری که آن‌جا بازی می‌کردم هم چالش برانگیز بود. من تلاشم را می‌کنم و امیدوارم بیننده‌ها از آن راضی باشند. وی ادامه داد: این نقش پر از پیچیدگی است، به...
 • بررسی تعداد کارکنان وزارتخانه های کشور نمودار
 • نمودار زیر، تعداد کارکنان وزارتخانه‌های کشور را بررسی می کند.دو سوم کارکنان دولت مربوط به دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند. منبع: اقتصاد آنلاین
 • تعلیق ورود شهروندان ایران به خاک آمریکا
 • دولت آمریکا طرح جنجالی منع سفر از شش کشور عمدتا مسلمان را گسترش داده به طوری که اکنون شامل کره شمالی و چاد هم خواهد شد اما سودان که در دستور اولیه جای داشت حذف شده است.کاخ سفید گفت که محدودیت های تازه در پی بررسی اطلاعاتی که دولت های خارجی ارائه کرده اند اعمال می شود.دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ابلاغیه جدید ریاست جمهوری را اواخر یکشنبه صادر کرد.براساس این دستور بیشتر شهروندان ایران، لیبی، سوریه، یمن، سومالی، چاد و کره شمالی از ماه آینده به مدت نامعلوم از ورود به آمریکا منع می شوند.در دستور تازه آمده است که محدودیت های تازه تا زمانی که دولت های این کشورها "به طور رضایتخشی کمبودهای شناسایی شده را برطرف کنند" به قوت خود باقی می ماند.محدودیت های اعمال شده بر ونزوئلا فقط شامل مقام های دولتی و اعضای خانواده های آنها خواهد بود.آقای ترامپ نوشت: "ایمن کردن مجدد آمریکا اولویت اول من است. ما به کسانی که نمی توانیم سابقه آنها را به درستی بررسی کنیم اجازه ورود نمی دهیم."در دستور قبلی نام ایران، لیبی، سوریه، یمن، سومالی و سودان دیده می شد که اکنون سودان از این فهرست خط خورده است.در ابلاغیه آقای ترامپ با اشاره به عدم همکاری دولت ایران با آمریکا در شناسایی تهدیدهای امنیتی و اینکه این کشور به عنوان حامی دولتی تروریسم شناخته می شود آمده است: "ورود شهروندان ایران به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر به آمریکا معلق می شود."اما دستور مربوط به ایران دارندگان ویزای دانشجویی (اف و ام) و ویزای مبادله دانشجو (جی) را معاف می کند هرچند می گوید حتی این افراد نیز باید در معرض بررسی های اضافی قرار گیرند.دونالد ترامپ صدور ویزاهای مهاجرتی و توریستی برای شهروندان ایران را متوقف کرده، به این ترتیب کسانی که به اتکای اعضای خانواده خود در آمریکا، اسپانسر شغلی یا برنامه سرمایه گذاری حداقل...
 • توصیه های فرمانده انتظامی چادگان به شهروندان
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سهراب قره قانی اظهار داشت: از شهروندان شهرها و روستاهای بخش مرکزی و چنار رود تقاضا داریم اشیاء گران قیمت و وجه نقد در منزل نگهداری نکنند و در صورت نگهداری چناچه قصد مسافرت داشتند، به محل امن انتقال دهند. وی افزود: شهروندان هنگام مسافرت منزل خود را به افراد قابل اعتماد سپرده و به هیچ عنوان خالی از سنکه رها نکنند تا شاهد سرقت نباشیم. فرمانده انتظامی شهرستان چادگان بیان داشت: پلیس شهرستان چادگان آماده دریافت اخبار و اطلاعات مربوط به سارقین، افراد مشکوک در محل زندگی و فروشندگان مواد مخدر جهت برخورد قاطع با آنان است. قره قانی ادامه داد: از شهروندان می‌خواهم مراقب فرزندان خود باشند و هر گونه قضیه مشکوک در محل زندگی مشاهده کردند را به پلیس 110 گزارش دهند تا در اسرع وقت اقدام لازم صورت گیرد. وی در پایان عنوان کرد: تقاضا داریم شهروندان در این راستا با نیروی انتظامی نهایت همکاری را داشته باشند تا یک شهر خوب همراه با آرامش و آسایش برای مردم و مسافران توریستی در شهرستان چادگان داشته باشیم. انتهای پیام/م توصیه‌های فرمانده انتظامی چادگان به شهروندان
 • اشتاین مایر همه شهروندان را به شرکت در انتخابات دعوت کرد
 • رئیس جمهور آلمان انتخابات پارلمانی امروز در کشورش را بسیار مهم ارزیابی کرده و از شهروندان خواست به پای صندوق‌های رای رفته و تصمیم گیری درباره آینده کشورشان را به دیگران واگذار نکنند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان چند ساعت مانده تا آغاز انتخابات پارلمانی همه شهروندان را به شرکت پرشور در انتخابات دعوت کرد.انتخابات پارلمانی آلماناز ساعت 8 به وقت محلی (9.30 به وقت تهران) آغاز شده است.رئیس جمهور آلمان همچنین گفت: حق انتخاب یک حق شهروندی است و به اعتقاد من در یک دموکراسی این اساسی ترین وظیفه شهروندی است. پس به سوی صندوق های رای بروید. کسی که در انتخابات شرکت نمی کند تصمیم گیری درباره آینده اش را به دیگران واگذار می کند.شاید هرگز مانند امروز این مسئله قابل لمس نبوده است که در انتخابات همچنین مسئله آینده دموکراسی و آینده اروپا مطرح است. هر رایی شمرده می شود و به حساب می آید. در این انتخابات مسائل زیادی مطرح است.بر اساس نظر سنجی ها احتمال انتخاب مجدد آنگلا مرکل، به عنوان صدر اعظم آلمان بسیار بالا است. بسیاری از سیاستمداران و صاحب نظران بخصوص در این باره نگران هستند که حزب افراطی جایگزینی برای آلمان برای اولین بار به عنوان سومین حزب قدرتمند به پارلمان راه یابد.رای گیری تا ساعت 18 بعد از ظهر به وقت محلی ادامه داشته و بلاقاصله بعد از آن شبکه های مهم تلویزیونی آلمان اولین نتایج رای گیری را اعلام خواهند کرد.بر اساس قانون اساسی آلمان، مجلس آلمان یا بوندس‌تاگ 598 نماینده دارد. سرنوشت 299 کرسی مستقیما با رای نخست شهروندان به نمایندگان حوزه‌های انتخابی تعیین می‌شود و 299 نماینده نیز از طریق رای دوم به احزاب مشخص می‌گردند.در این انتخابات 61 میلیون و 500 هزار نفر از حق رای برخوردارند. سه میلیون نفر از شهروندان که به سن قانونی...
 • اولویت آتش نشانی گرگان آموزش ایمنی به شهروندان است
 • گرگان - ایرنا - مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت که اولویت فعالیت سازمان، سرمایه گذاری بیش از گذشته در حوزه آموزش ایمنی به شهروندان است. به گزارش خبرنگار ایرنا مهدی قره قاشی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به هفتم مهر روز آتش نشانی اظهار داشت: اکنون این سازمان در 6 نقطه شهر گرگان دارای ساختمان و امکانات برای ارائه خدمات است که در صورت اعلام نیاز از سوی شهروندان اقدام خواهد شد. به گفته وی؛ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان علاوه بر 100 آتش نشان، یکهزار و 100 داوطلب آموزش دیده دارد که برای برگزاری دوره های آموزشی به دیگر شهروندان می توانند به سازمان کمک کنند. وی افزود: در نیمه نخست امسال به دو هزار و 704 شهروند گرگانی آموزش اطفا حریق و پیشگیری از آتش سوزی داده شد که بیشتر این جمعیت، قشر دانش آموز بودند.*شناسایی 40 نقطه در شهر گرگان برای نصب شیر اضطرار مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از شناسایی 40 نقطه در سطح این شهر برای نصب شیر اضطرار خبر داد و خواستار همکاری شرکت آب و فاضلاب شهری در نصب این تعداد شیر آتش نشانی شد.به گفته وی؛ از این جانمایی برای نصب شیر اضطرار ، 10 نقطه در بافت قدیم شهر قرار دارد که آتش نشانی برای خدمت رسانی به هنگام بروز حوادث به نصب و بهره برداری از آنها نیاز مبرم دارد. *هیات های مذهبی توصیه های ایمنی را مد نظر داشته باشند. قره قاشی از مسئولان هیات های مذهبی خواست که در رفع نواقص ایمنی محل فعالیت خود اقدام کنند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود. به گفته وی؛ سازمان آتش نشانی توصیه ها در خصوص رعایت نکات ایمنی را از طریق تلگرام نیز اطلاع رسانی می کند و هیات های مذهبی و بخش های...
 • توزیع بیش از ۱۰ هزار بروشور آموزشی در بین شهروندان یاسوجی
 • یاسوج- مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج گفت: بیش از ۱۰ هزار بروشور بین شهروندان یاسوجی در زمینه مصرف بهینه آب توزیع شد. به گزارش خبرنگار مهر، قاسم قلندری پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود:در تابستان جاری علاوه بر حضور کارشناسان آبفای یاسوج در برنامه‌های مختلف رسانه ای، به منظور اطلاع رسانی بهشهروندانبیش از ۱۰ هزار بروشور و بسته فرهنگی در میان اقشار مختلف توزیع شد. قلندری گفت:در تابستان جاری، در کنار کارهای عملیاتی، برنامه های فرهنگی و توجیهی توسط آبفای شهری یاسوج انجام گرفت. وی ابراز داشت: همچنیندر تابستان سال جاری تلاش شد که نوسان و قطعی آب به حداقل برسد، وافزایش مصرف آب و کاهش سطح آب چاه های تامین آب شرب در ارتباط بانوسان در شبکه توزیع آب مزید بر علت می شود. مدیرامور آب و فاضلاب شهری یاسوجبا تقدیر از صبر و حوصله های شهروندان یاسوجی در مواقع نوسانات شبکه توزیع و قطعی آب، گفت: باید بپذیریم که مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدر رفت این کالای با ارزش به نوبه خود می تواند نقش بسزایی در کاهش تنش آبی و جلوگیری نوسانات شبکه داشته باشد. قلندری با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف آب شرب باید همواره مد نظر شهروندان باشد، تصریح کرد:رعایت الگوی صحیح مصرف آب و جلوگیری از هدررفت آن نقش بسزایی در کاهش اثرات تنش آبی دارد.
 • پاسخگویی اورژانس البرز به ۱۴ هزار تماس شهروندان
 • دکتر مهرداد بابایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پرستاران تریاژ تلفنی اورژانس 115 البرز، ضمن اعزام آمبولانس برای یک هزارو 890 نفر از تماس گیرندگان مشاوره و راهنمایی به آنان ارائه دادند.وی خاطر نشان کرد: در این مدت یک هزارو 999بیمار نیز از خدمات اورژانس البرز بهره مند شدند و 786 نفر ضمن دریافت مراقبت های درمانی اولیه به بیمارستان های استان البرزمنتقل شدند.بابایی بیان داشت: نیروهای اورژانس البرز در این مدت زمان به 906 نفر نیز خدمات درمانی سرپایی ارائه کردند.این مسئول با اشاره به تعداد ماموریت های اورژانس البرز طی یک هفته گذشته، افزود: 304 مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی و تصادفات و یک هزارو 589 ماموریت غیر تصادفی بود.بابایی به پوشش امدادی مسابقات مقدماتی فوتبال زیر 16سال آسیا که در ورزشگاه انقلاب از 25 شهریور ما جاری آغاز شده و تا امروز ادامه دارد اشاره کرد و گفت: در این مدت زمان نیروهای اورژانس پوشش خدماتی مناسبی را ارائه کردند.رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرزادامه داد: با استقرار نیروهای عملیاتی و اتوبوس آمبولانس ها، آمبولانس ها، و موتور لانس های این مرکزدر محورهای مواصلاتی استان البرز، پوشش امدادی حوادث ترافیکی در سفرهای پایانی تابستانی را برعهده داشت.اورژانس البرز روز جمعه 31 شهریور ماه سال جاری همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، همراه و همگام با سایر سازمان های امدادی، در رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، حضور پررنگی داشت. از اقدامات دیگر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی البرز، به آماده باش عوامل اورژانس 115 البرز، در روز اول مهر و بازگشایی مدارس بود.7410/ 6155خبرنگار: مژگان السادات سجادی** انتشار دهنده : محمد عزیزپور
 • درآمد های نفت صادر شده از منطقه کردستان کجا می رود/عراق شهروندان کرد خود را رها نخواهد کرد
 • خبرگزاری میزان- با بالا گرفتن شرایط بحرانی در عراق و اقلیم کردستان عراق، حیدر العبادی نخست وزیر عراق در نطقی تلویزیونی با مردم کشورش سخن گفت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از رسانه‌هخای عراقی؛ حیدر العبادی با یادآوری این نکته که عراق و مردم آن با نزدیک شدن به پیروزی علیه داعش با توطئه تجزیه عراق مواجه شده‌اند گفت: از دعوت‌ها به تفرقه افکنی و بازگشت به دوره تاریکی شگفت زده‌ایم. العبادی با بیان اینکه عراق شهروندان کرد خود را ر‌ها نخواهد کرد، تشکیل کشور طایفه‌ای را رد کرده و اعلام کرد: یک کشور نژادی را نمی‌پذیریم. نخست وزیر عراق در ادامه با بیان پرسش‌هایی برخی شبهات مطرح شده از سوی مسئولان اقلیم کردستان را اینگونه به چالش کشید که درآمد‌های نفت صادر شده از منطقه کردستان به کجا می‌رود و چرا حقوق کارکنان این منطقه را پرداخت نمی‌کنند؟ وی در همین مورد ادامه داد: پول‌های نفت منطقه کردستان که معادل یک چهارم پول نفت عراق است، کجا رفته است؟ از مسئولان منطقه کردستان باید درباره پول‌های نفتی که فروخته‌اند سوال شود. چرا پول‌های نفت منطقه کردستان به یک حساب مشخص واریز نمی‌شود؟ نباید اموال عمومی به دارایی افراد و احزاب تبدیل شود. العبادی در بخش دیگری از نطق تلویزیونی خود با مردم عراق بیشتر مشکلات منطقه کردستان را داخلی عنوان کرد و افزود: مشکلات آن‌ها با بغداد نیست و با دعوت به جدایی از عراق تشدید خواهد شد. حیدر العبادی نخست وزیر عراق تاکید کرد هرگز نتایج همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان را به رسمیت نخواهد شناخت. در حال تکمیل...
 • ترامپ لیست محدودیت سفر شهروندان ایران و کشورهای دیگر را به روز کرد
 • رئیس جمهور آمریکا محدودیت‌های سفر جدیدی را علیه شهروندان کره شمالی و ونزوئلا و چاد اعمال کرده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس چمهور آمریکا روز یکشنبه محدودیت های جدیدی را برای سفر اتباع کره شمالی، ونزوئلا و چاد به این کشور وضع کرده است.به این ترتیب، 3 کشور مذکور نیز به فهرست 5 کشور قبلی افزوده شده‌اند که اتباع آنها برای ورود و سفر به آمریکا با محدودیت‌های زیادی روبرو هستند. پیش از این دولت ترامپ، اتباع ایران، لیبی، سوریه، یمن و سومالی را نیز از ورود به خاک آمریکا منع کرده که این تصمیم با انتقادات گسترده بین المللی روبرو شده و دادگاه های آمریکایی این تصمیم را به چالش کشیده‌اند.در دستور جدید ترامپ همچنان نام کشورهای ایران، سوریه، لیبی، سومالی و یمن در فهرست کشورهایی که اتباع آنها برای ورود به آمریکا با محدودیت روبرو هستند، دیده می شود. در این فهرست جدید نام سودان حذف شده است.ترامپ در دوران رقابت های انتخاباتی وعده داده بود تا محدودیت های زیادی را برای مهاجرت اتباع خارجی به آمریکا وضع کند.ترامپ لحظات کوتاهی پس از اعلام این تصمیم با انتشار توئیتی نوشت: امن کردن آمریکا اولویت شماره یک من است.اتباع عراقی نیز از محدودیت های جدید سفر به آمریکا مستثنی شده اند ولی نظارت های خاصی برای ورود آنها به آمریکا در نظر گرفته می شود.فرمان فعلی برای محدودیت سفر اتباع خارجی به آمریکا از ماه مارس اجرایی شده و عصر روز یکشنبه منقضی شده است. محدودیت های جدید سفر تا 18 اکتبر ادامه خواهد داشت. افزوده شدن نام کره شمالی و ونزوئلا به این فهرست در شرایطی است که محدودیت سفر قبلا تنها محدود به کشورهای اسلامی بود.یک مقام دولت آمریکا در این باره به خبرنگاران گفت: این مساله درست است که تعداد اتباع کره شمالی که اکنون در...
 • آمادگی کامل شهرداری قزوین برای ارائه خدمات به شهروندان در محرم
 • قزوین- معاون خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: برای بهتر برگزار شدن مراسم ایام محرم به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی شهرداری قزوین آمادگی لازم را دارد. سید مهدی کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به لزوم تعمیق مفاهیم ناب اسلامی با استفاده از شور و شعور حسینی مجموعه شهرداری قزوین برای رفاه حال عزاداران حسینی اقدامات و برنامه‌هایی در دست اجرا دارد. وی بیان کرد: استقرار کشیک‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در شهر و معابر مورد تردد دسته‌های مذهبی با توجه به برنامه حرکت عزاداران از جمله اقدامات لازم برای این ماه است. معاون خدمات شهری شهرداری قزوین شارژ رایگان کپسوول آتش نشانی مساجد و تکایا برای برگزاری مراسم سوگواری محرم، ارائه آموزش رایگان برای نمایندگان مساجد برای مقابله با حریق، برنامه‌ریزی برای تامین آب عزاداران حسینی توسط تانکر آب را از جمله اقدامات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی عنوان کرد. کاظمی تصریح کرد: بازدید و مرمت آب نماهای شهری، شستشوی نرده‌های حاشیه بوستان‌ها، رفع نقایص و خرابی‌های احتمالی و باز کردن درب تمامی سرویس های بهداشتی برای استفاده عزاداران حسینی، رسیدگی ویژه به بوستان های مورد تردد دسته‌های عزاداری بر عهده سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری خواهد بود. این مقام مسول اذعان کرد: سازمان مدیریت پسماند نیز برای این ایام اقدامات ویژه ای را انجام خواهد داد از جمله این اقدامات نظافت ویژه معابر شهر در مسیرهای پرتردد در ایام سوگواری محرم، شستشوی خیابان‌های اصلی و لایروبی کانال ها و انهار روباز و سرپوشیده، تهیه و تعبیه مخازن جدید جمع آوری زباله به صورت موقت در کنار ایستگاه های صلواتی و مسیرهای تردد دسته‌های مذهبی و نظارت مستمر بر آن و نظافت ویژه در پایان مراسم سوگواری به طور روزانه است. کاظمی مناسب سازی شهر و نصب پرچم ها و علایم و المان های موقت مذهبی در میادین و معابر شهری...
 • نه تغییر در وزارت ارشاد ارزش است نه ثبات/تشکیل دبیرخانه گفت وگوی فرهنگی هنری و رسانه ای در وزارتخانه
 • وزیر ارشاد در نخستین نشست خبری خود با اشاره به تدوین برنامه فعالیت ۱۰۰ روزه، از تشکیل دبیرخانه گفت‌وگوی فرهنگی هنری و رسانه‌ای در این وزارتخانه خبر داد. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، نخستین نشست خبری سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دقایقی پیش در مرکز همایش‌های این وزارتخانه آغاز شد.وی در این نشست در سخنانی با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: اعتقادم این است رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی است و مسئولان باید خود را در آزمون رسانه قرار دهند در این یک ماه بنده سعی کردم برنامه‌ای که به مجلس دادم را اولویت قرار دهم.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: الان سه هدف، 9 مسئله و 40 برنامه را مدنظر قرار داده‌ایم. در این 40 برنامه سه بسته قرار دارد؛ بسته اول بسته هویت ایرانی اسلامی است که دارای دو مسئله و 9 برنامه است. بسته دوم بسته تولید و مصرف فرهنگی است که دارای چهار بسته و 12 برنامه است. بسته سوم، بسته مناسبت‌های فرهنگی و بین المللی است که این بسته شامل سه بسته و 12 برنامه است.صالحی تاکید کرد: این بسته‌ها به معاونت‌ها ابلاغ شده است تا برنامه‌های خود را بر این اساس هماهنگ کنند تا پایان مهرماه برنامه‌ها و اقدامات ما تکمیل شده باشد.وی با اشاره به تدوین برنامه 100 وزه‌ در وزارت ارشاد که مورد تاکید رییس جمهور در همه ابلاغیه‌ها به وزارت خانه‌ها نیز بود اشاره کرد و گفت: در این برنامه 100 روزه ما نکاتی را مد نظر قراد دادیم که از مهمترین آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد: بهبود فضای کسب و کار قدم اول است که شناسایی قوانین و مقرراتی که به این کار کمک می‌کند در دستور کار است. بسته دوم بسته شفافیت است که طبق آن همه فعالیت‌های مالی باید شفاف باشد و همه قراردادهای وزارت ارشاد با همه...
 • سرپرست وزارتخانه علوم و رئیس دانشگاه آزاد برنامه های خود برای سال تحصیلی جدید ارائه دادند
 • میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: در این جلسه سرپرست وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری به ارائه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی این وزارتخانه برای سال تحصیلی جدید پرداخت. وی ادامه داد: علاوه بر این کمیسیون آموزش امروز میزبان فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد بود که وی نیز به بیان برنامه‌های آموزشی و فرهنگی دانشگاه‌ آزاد در سال تحصیلی جدید با تأکید بر توجه بیشتر بر رشته‌های مهارتی پرداخت. میرزاده خاطرنشان کرد: ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش هم در جلسه امروز کمیسیون آ‌موزش حضور یافت و درباره نتایج کنکور سراسری امسال گزارشی را ارائه کرد. انتهای پیام/
 • ادارات حساب خود را با مردم مشخص کنند/ظلم به شهروندان شهر نمونه اقتصادی خلاف قانون است
 • انتقاد شدید امام جمعه قلعه گنج از کم کاری مسئولان قلعه گنجی و ظلم تعدادی از ادارات به مردم محروم این شهرستان. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جازموریان ؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد نجنو امام جمعه شهرستان قلعه گنج در جمع خبرنگاران گفت : اداره منابع طبیعی ، اداره آبیاری ، اداره مسکن و شهرسازی و اداره آب و فاضلاب روستایی جز چهار اداره در شهرستان قلعه گنج هستند که علارغم تذکرات قبلی مبنی بر کم وکاری و ظلم به شهروندان در اعمال قانون به نوعی همیشه پوست کلفت بوده اند و به تذکرات بی توجه بوده و باعث نارضایتی شهروندان شهرنمونه اقتصاد مقاومتی شده اند. حجت الاسلام و المسلمین نجنو تاکید داشت : ادارات منابع طبیعی ، آبیاری و مسکن و شهرسازی که حقیقتا هیچگاه هدفشان خدمت به مردم،بعنوان ولی نعمتان ما هستند نبوده و با تصرفت زمین های کشاورزی و خانه های که سالیان سال است بعضی از مردم بی بضاعت در آن مشغول کشاورزی و در حال زندگی هستند را بعنوان (ملک ملی) قلمداد کرده با تهدید آنها به زندان، برای رها کردن زندگیشان باعث ظلم به این مردم شده اند. امام جمعه قلعه گنج ادامه داد :این ادارات باید حساب خود را با مردم مشخص کنند اگر که واقعا خادم مردم هستند و هدفشان خدمت به مردم است همچنان مشغول خدمت رسانی باشند ولی اگر هدفی غیر از این دارند بدانند که شهرستان قلعه گنج شهرستانی که نماد اقتصاد مقاومتی است و مقام معظم رهبری به این شهرستان نظر ویژه ای دارند جای کسانی که به مردم ظلم می کنند نیست. وی گفت : مراجعات بسیاری مبنی بر ظلم این ادارات به بنده رسیده که بعنوان مثال می توان به یک مورد که یک پیرمرد پینه به دست قلعه گنجی ،که تنها دارای او فقط چند...
 • ۶ نفر در مترو هدف اسید پاشی قرار گرفتند
 • رویداد۲۴-اسیدپاشی از سوی فرد یا افراد ناشناس در ایستگاه متروی استراتفورد در شرق لندن، 6 مجروح بر جای گذاشت. فرد یا افرادی ناشناس در ایستگاه متروی استفراتفورد در شرق لندن اقدام به اسیدپاشی به سوی جمعیت کردند.دیلی میل از مجروح شدن دست کم 6 نفر خبر داده و در گزارش خود آورده است که پلیس منطقه را محاصره کرده و مردم داخل ایستگاه هراسان در حال فرار از محل حادثه هستند.تصاویر اولیه که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، پلیس را در حال رسیدگی به مجروحان نشان می دهد.هنوز از هویت، تروریستی بودن و تعداد حمله کنندگان خبری در دست نیست.
 • پیام توییتری ترامپ پس محدودیت های جدید برای سفر شهروندان ایرانی و ۷ کشور دیگر به آمریکا
 • خبرگزاری میزان- رئیس جمهور آمریکا بعد از اعمال محدودیت‌های جدید برای سفر به آمریکا، با انتشار پیامی در صفحه تیتر تدمین امنیت آمریکا را اولویت نخست خود عنوان کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان،رئیس جمهور آمریکا بعد از اعمال محدودیت‌های جدید برای سفر به آمریکا، با انتشار پیامی در صفحه تیتر تدمین امنیت آمریکا را اولویت نخست خود عنوان کرده است. دونالد ترامپ با انتشار پیامی در صفحه توییتر نوشت: تأمین امنیت آمریکا اولویت شماره یک من است. ما به کسانی که نتوانیم با اطمینان آنها را برررسی کنیم اجازه ورود نمی‌دهیم. در حال تکمیل...
 • سه اثر یک هنرمند گواهی ثبت آثار ادبی و هنری گرفتند
 • سه اثر فتح‌الله زیارتی، هنرمند استان سمنان موفق به دریافت گواهی ثبت آثار ادبی و هنری شدند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، جعفر صفاخواه - معاون صنایع دستی این استان - گفت: سه اثر فتح‌الله زیارتی برای نخستین‌بار موفق به دریافت این گواهی شدند. او ادامه داد: دو اثر مجسمه سرامیکی با عنوان «زاغ»، «کبوتر حرم» و یک اثر مجموعه گلدان با عنوان «برگ» به ترتیب با شماره‌های ۱۰۷۴۷، ۱۰۷۴۶ و ۱۰۷۴۸ موفق به دریافت گواهی ثبت آثار ادبی و هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند. صفاخواه اظهار کرد: هر سه این آثار از نمونه اثرهای برجسته این هنرمند است و یکی از این آثار با عنوان «کبوتر حرم» تندیس دائمی جشنواره ملی داستان رضوی شده است. معاون صنایع‌ دستی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان ثبت این آثار را در شناسنامه‌دار شدن اثر، حمایت از خلق آثار جدید و بدیع، موثر دانست و گفت: ثبت این آثار در راستای قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان انجام شد. فتح‌الله زیارتی از هنرمندان شاخص و پیشکسوت و مسئول انجمن سفال و سرامیک استان سمنان است. انتهای پیام