گروه فرهنگی: مریم سلیمی مولف، منتقد و مدرس حوزه گرافیک خبری و گرافیک اطلاع رسان (اینفوگرافیک) با تقدیم پایان نامه خودبه روزنامه نگاری ایران گفت: این پایان نامه به روزنامه نگاری ایران تقدیم می شود که برای تحول خود نیازمند انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات است.

به گزارش بولتن نیوز، وی در خصوص دغدغه اصلی خود در خصوص این موضوع گفت: عوامل مختلفی همچون تحولات تکنولوژیکی، نیاز مخاطبان برای دسترسی به داده های نهان، اقتصاد نشر، تحولات نسلی، فضای رقابتی با حضور رسانه های اجتماعی، نیاز رسانه ها به جلب توجه مخاطبان به عنوان منبع محدود، ورود به عصر اینترنت اشیا و همه اشیا، افزایش روز افزون داده ها و داده های بزرگ و ایجاد دسترسی آزاد به داده ها سبب گرایش رسانه ها به سمت دیتاژورنالیسم در سراسر جهان شده است.

وی افزود: این مهم، نیاز به شناخت نقش دیتاژورنالیسم در رسانه ها به ویژه رسانه های آنلاین و تلاش برای ورود رسانه های ایران به این حوزه بهره گیری از قابلیتها و پتانسیلهای آن را ضرورت می بخشد.

وی در خصوص اهداف پژوهش خود گفت: این پژوهش باهدف بررسی نقش دیتاژورنالیسم در رسانه‌های آنلاین و مبتنی بر نظریه‌های «استفاده و رضایت‌مندی»، «انتظار- فایده» و «حوزه عمومی» و «جامعه شبکه ای» انجام‌شده است.

سلیمی در خصوص روشهای تحقیق مورد استفاده خود به روشهای تحقیق، مصاحبه عمقی با 103 نفر از متخصصان ‌دیتاژورنالیسم (30 کشور از 5 قاره) و مطالعه موردی (با تمرکز بر تیم دیتاژورنالیسم گاردین انگلستان) اشاره کرد.

وی اضافه کرد: این پژوهش، در تلاش برای پاسخ به 37 سوال است که 7 سوال آن اصلی و 30 سوال فرعی است که سوالات اصلی تحقیق اعم از نقش دیتاژورنالیسم در رسانه‌های آنلاین، تعریف دیتاژورنالیسم، آثار و آینده آن، نقش داده‌های بزرگ در آینده دیتاژورنالیسم و رسانه های دارای تمایل به این نوع روزنامه‌نگاری، رسانه های دارای تیم تخصصی دیتاژورنالیسم و کشورهای پیشرو در این حوزه هستند.

سلیمی گفت: بنابر یافته‌های پژوهش، متخصصان به 11 نقش دیتاژورنالیسم ازجمله نقش‌های «روزنامه‌نگارانه»، «تسهیل تعامل مخاطبان»، «تحقق دموکراسی» و «اعتمادسازی» اشاره کرده و با تأکید به تمایل سایر رسانه‌ها به دیتاژورنالیسم، رسانه‌های آنلاین را موفق‌تر در این بهره‌گیری دانسته‌اند.

این دکترای علوم ارتباطات اضافه کرد: از نظر مصاحبه شوندگان ، آینده دیتاژورنالیسم مثبت و رو به رشد ارزیابی‌شده و بر نقش داده‌های بزرگ در این مسیر تأکید شده است. کمک به تأمین منافع مخاطبان و رسانه‌ها و تأثیر بر دولت و کمک به بهبود تعامل آن‌ها از آثار دیتاژورنالیسم یادشده است. در بین رسانه های دارای تیم دیتاژورنالیسم بیش از همه به گاردین و نیویورک تایمز و در اشاره به کشورهای پیشرو از انگلستان و آمریکا یاد شده است.

سلیمی گفت: در روش مطالعه موردی نیز، بررسی 121 اثر دیتاژورنالیسم گاردین نیز از نقش نقادانه و افشاگرانه بودن آثار آن حکایت دارد.

وی افزود: مبتنی بر نتایج پژوهش در چارچوب نظری، دیتاژورنالیسم ضمن یاری به رسانه‌ها در مسیر ایفای وظایف و نقش‌هایشان، می‌تواند در جلب رضایت مخاطبان و نیز کمک به احیای حوزه عمومی مؤثر باشد. همچنین، دیتاژورنالیسم به ویژه در فضای آنلاین، به رسانه ها کمک می کند تا ضمن مسئول شمردن صاحبان قدرت و به پرسش گرفتن آنها، به ایفای نقش رکن چهارمی خود و تحقق دموکراسی کمک کند.

جلسه دفاع دکتری مریم سلیمی با اشاره به پیشنهادهایی برای توسعه دیتاژورنالیسم در ایران (از جمله لزوم همکاری دولت و سازمانهای دولتی و خصوصی برای ارائه اطلاعات از طریق سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، انجام آموزشهای لازم دیتاژورنالیسم و. . . ) به پایان رسید.

این جلسه با حضور محمد سلطانی فر (استاد راهنما)، یونس شکرخواه و افسانه مظفری (استاد مشاور)، شهناز هاشمی، نسیم مجیدی و مهرداد نوابخش (استاد داور) و سروش فتحی (استاد ناظر) و نیز مدعوینی همچون مختاریان، گیتی علی آبادی، کاظمی دینان، حیدر مستخدمین حسینی، علی مظلومی فر و. . . در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران برگزار شد.

این پایان نامه، نمره عالی 19 از 19 را کسب کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه: نقش دیتاژورنالیسم | رسانه ها | پایان نامه | رسانه ها | داده ها

منبع: بولتن نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.bultannews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۹۵۷۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

در همین زمینه

 • حل وفصل موضوع بدهی و مطالبات شهرداری و دولت تا پایان پاییز/تحول در ناوگان مترو اتوبوس و تاکسی تا پایان سال
 • خبرگزاري آريا - گروه حمل ونقل عمومي: شهردار تهران با اشاره به سازوکار موسسه همشهري گفت: اولين دستورکاري که براي اين موسسه تعيين شده تهيه گزارش توسط تيمي متخصص از وضع موجود از همه فعاليت هاي زيرمجموعه هاي همشهري است که اميدواريم ظرف يک ماه آينده گزارش کار لازم ارائه شود.به گزارش خبرگزاري آريا محمدعلي نجفي با اعلام اينکه همزمان با روز جهاني بدون خودرو به همراه اعضاي شوراي شهر از مترو براي تردد استفاده کرده و همچنين از منطقه 12 بازديد کرده ايم، گفت: تهران چندين سال است که روز جهاني خودرو را برگزار مي کند وجزو آن دسته از شهرهاي بزرگي است که دراين کمپين جهاني شرکت مي کند. به طوري که امروز ما به همراه جمعي از اعضاي شوراي شهر تهران و شهروندان اين پياده روي را انجام داديم تا با اقدام نمادين به شهروندان يادآوري کنيم اگرنياز به هواي پاک داريم بايد خودمان نيز در ايجاد شرايطي که هوا پاک تر شود همکاري و مشارکت داشته باشيم.وي در مراسم پياده روي نمادين روز جهاني بدون خودرو با تاکيد بر اينکه لازم است مسيرهايي که نياز به تردد با خودرو ندارد را شهروندان با پياده روي طي کنند، خاطرنشان کرد: افرادي هستند که اگر يک ربع يا حداکثر 20 دقيقه پياده روي کنند به يکي از ايستگاه هاي مترو يا اتوبوس دسترسي پيدا مي کنند.شهردار تهران با بيان اينکه هيچ دليلي ندارد شهروندان خودشان را از ورزش ساده پياده روي محروم کنند، بيان کرد: پياده روي کردن به جاي استفاده از خودروي شخصي مي تواند ضامن سلامت شهروندان باشد. البته امروز به دليل آنکه روز تعطيل است شاهد ترافيک کمتري در تهران هستيم و خودروهاي کمتري در شهر تردد مي کنند، اما از آنجايي که روز جهاني بدون خورو معادل روز 22 ستامبر در همه دنيا اين حرکت انجام مي شود، ما نيز همزمان با اين روز...
 • ثبت نام هفدهمین جشنواره ملی پایان نامه سال دانشجویی کلید خورد
 • به گزارش ایسکانیوز، دانشجویان و طلابی که طی سال‌های ۱۳۹۵ تا پایان شهریورماه ۱۳۹۶ در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری دانشگاه‌ها و یا سطوح معادل آن در حوزه‌های علمیه از پایان‌نامه خود دفاع کرده‌اند، می‌توانند از اول مهر تا ۱۵ آذرماه با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.isba.ir و تکمیل پرسشنامه الکترونیک و بارگذاری نسخه الکترونیک پایان‌نامه خود نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام کنند. بخش اصلی این جشنواره شامل 6 گروه علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و معماری، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و دامپزشکی و علوم انسانی است و در بخش ویژه نیز پایان‌نامه‌های نگارش شده با موضوع‌های اقتصاد مقاومتی، معماری و شهرسازی اسلامی، طراحی مد و لباس ایرانی- اسلامی، فرهنگ عمومی و آسیب‌های اجتماعی، تجاری‌سازی دانش و فناوری‌های نوین و مطالعات فرهنگی (فرهنگ دانشگاهی، سیاست‌گذاری فرهنگی، فرهنگ و مدیریت جهادی) پذیرش می‌شوند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی www.isba.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 66952727 تماس بگیرند. پایان‌نامه‌های برگزیده این دوره از جشنواره همچون ادوار گذشته در مراسمی با حضور مسؤولان کشور مورد تقدیر قرار می‌گیرند، ضمن اینکه برگزیدگان امکان حضور در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای از پایان‌نامه (3MT) را خواهند داشت. بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، فرایند اجرایی دومین دوره مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای که به ابتکار دبیرخانه جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی از سال گذشته کلید خورده، طی فراخوانی آغاز شده و قرار است این مسابقات امسال در 9 استان کشور اجرا شود.
 • برپایی نمایشگاه و پوستر با موضوع دفاع مقدس
 • سرهنگ مرادعلی محمدی روز شنبه به ایرنا افزود: این نمایشگاه که در آن عکس و پوسترهایی از دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده از اول تا ششم مهر ماه 96 درساختمان حوزه هنری واقع در خیابان خیام دایر است.وی ساعات بازدید از نمایشگاه را 9 تا 12 صبح و 14 الی 17 عصر اعلام کرد و گفت: نمایشگاه گنج و جنگ یک گنجینه ماندگار و ارزشمند برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جوانان و نسل آینده است.محمدی همچنین از برگزاری جلسه نقد و بررسی پوسترهای دفاع مقدس در روز یکشنبه دوم مهر ماه راس ساعت 15 و در محل نگارستان حوزه هنری کرمانشاه خبر داد.هشت سال دفاع مقدس از استان کرمانشاه شروع و در این استان نیز خاتمه یافت.استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس درگیر مستقیم جنگ بود و در این راستا 9 هزار و 800 شهید تقدیم انقلاب و اسلامی کرد و بیشتر شهرهای مرزی استان نیز با حمله وحشیانه دشمن بعثی تخریب شد.3209/8066 خبرنگار:عباداله آذرگون ** انتشاردهنده:علی مولوی
 • هفته دفاع هفت گفتگو/۲/علی اصغر بهمن نیا مدیر انتشارات نارگل کاش مرحوم آقاسی را درک می کردم/دفاع مقدس بهترین الگوی زندگی است/اولین کتاب جنگ سوریه در جهان را ما چاپ کردیم/بازار کتاب های دفاع مقدس خوب است
 • خبرگزاري آريا - من دوست داشتم زندگي سه نفر را کار کنم، تقي رستگار به عنوان راننده و همراه حاج احمد متوسليان؛ باقر شيباني به عنوان همراه شهيد همت و قاسم صادقي به عنوان کسي که دنبال شهيد عباس کريمي بود.گروه جهاد و مقاومت مشرق - سالِ گذشته ي دفاعي (31 شهريور 95 تا امروز) انتشارات نارگل يکي از فعال ترين و پوياترين ناشران خصوصي بود که در حوزه دفاع مقدس، کتاب هاي متنوع و قابل تحسيني منتشر کرد. به همين بهانه چند روز پيش به دفتر اين انتشارات در حوالي ميدان انقلابِ تهران رفتيم تا با مديرش گفتگو کنيم. همين مقدمه کوتاه براي ورود به حرف هاي مفصل ما کافي است...-چه شد که به فکر تأسيس انتشارات افتادي؟وقتي که در نشر يا زهرا کار مي کردم، ايراداتي به نظرم در محتواها بود. البته آنجا فردي مثل برادر صمدي حضور داشت که نظارت مي کرد اما باز هم مشکلاتي ديده مي شد. چند بار که آن اشکالات را گفتم احساس کردم دوستان رنجيده مي شوند و همين هم باعث شد از آن مجموعه جدا شوم. قبل از آن هم 27 ماه در مجله پلاک هشت بودم و دوست داشتم همين کار را ادامه بدهم. آنجا همه کاري مي کردم. اسم من چند شماره مدير اجرايي بود و چند شماره هم سردبير (که لطف آقاي حسين بهزاد بود) و الا من جايگاه سردبيري نداشتم. اما من هر کاري که بود انجام مي دادم و نمي گذاشتم کاري روي زمين بماند؛ همانطور که آقاي بابايي هم هر کاري از دستش بر مي آمد انجام مي داد. من دوست داشتم در ادامه هم مجله داشته باشم اما ديدم کار پيچيده اي است و نمي شود با دست خالي آن را منتشر کرد.من از دانشگاه به فکر توليد بودم و حتي سراغ توليد وسائل برقي هم رفتم اما سرمايه ام کم بود. وقتي وارد...
 • موگرینی:موضوع برجام فقط برنامه هسته ای ایران است
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان درباره برجام گفت: ما توافقی با ایران امضا کردیم که فقط برای حل موضوع هسته‌ای این کشور بود. امیدوارم رئیس جمهور ترامپ تصمیم معقولانه‌ای در این زمینه بگیرد. او افزود: سند 140 صفحه‌ای برجام که حاصل 12 سال مذاکره است، فقط مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران است نه چیزی فراتر از آن. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه تاکید کرد: ما هم اکنون یک بحران هسته‌ای در شرق آسیا داریم و یک توافق هسته‌ای با ایران که کارآمد است و نیازی به از بین بردن آن نیست. موگرینی گفت: ما باید به جلوگیری از اشاعه هسته‌ای کمک کنیم، نه اینکه توافقی که موفق بوده است را از بین ببریم. او در پاسخ به پرسشی درباره درخواست آمریکا برای اصلاح و گسترده‌تر شدن برجام خاطرنشان کرد: توافق هسته‌ای ایران یک توافق «هسته‌ای» است؛ یعنی هر موضوعی غیر از موضوع هسته‌ای، خارج از این توافق قرار می‌گیرد. به هر موضوع دیگری در رابطه با ایران می‌توان پرداخت، اما نه در برجام. او در ادامه این مصاحبه تاکید کرد: توافق هسته‌ای ایران کارآمد است و همه این موضوع را تایید می‌کنند و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز ۷ بار پایبندی ایران را به تعهدات خود تایید کرده است. انتهای پیام/ موگرینی توافق هسته‌ای ایران را صرفا درباره برنامه اتمی تهران دانست
 • حماس:عاکف از اولین مبارزان در راه دفاع از فلسطین بود
 • جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس درگذشت محمد مهدی عاکف رهبر سابق اخوان المسلمین مصر را تسلیت گفت. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این جنبش در بیانیه ای تاکید کرد که عاکف یکی از کسانی بود که نقش بارز و برجسته ای در حمایت از قضایا و مسائل امت اسلام به ویژه مساله فلسطین داشت و همواره حامی و پشتیبان مقاومت بود.در این بیانیه آمده است که مهدی عاکف از جمله اولین کسانی بود که در راه دفاع از فلسطین مبارزه کرد.جنبش حماس رحمت و غفران را برای این رهبر سابق اخوان المسلمین و صبر و بردباری را برای خانواده و بستگانش از درگاه خداوند مسألت نمود.محمد مهدی عاکف رهبر سابق اخوان المسلمین شامگاه روز جمعه بر اثر وخامت وضعیت سلامتش در بیمارستانی در مصر درگذشت. متن بیانیه تسلیت حماس به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیم(مِّنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا) از میان مؤمنان مردانى‏ اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در انتظارند و هیچ عهد خود را تغییر ندادند (23) جنبش مقاومت اسلامی حماس با نهایت حزن و اندوه درگذشت فقید امت اسلام، از شخصیت های برجسته و نامی جهان اسلام محمد مهدی عاکف رهبر سابق اخوان المسلمین مصر که از جمله کسانی بود که نقش بارزی در دفاع از قضایای امت و عزت و سربلندی آن و قضیه فلسطین و حمایت از مقاومت و ملت فلسطین داشت، تسلیت می گوید. ایشان از جمله اولین کسانی بودند که در نبرد دفاع از فلسطین شرکت داشتند. از خداوند عز و جل رحمت و غفران واسعه را برای او و صبر و بردباری را برای خانواده و بستگانش مسالت داریم.انا لله و انا الیه...
 • نمایش اقتدار دفاعی کشورمان در اولین روز هفته دفاع مقدس
 • در اولین روز از هفته دفاع مقدس رژه باشکوه نیروهای مسلح در سیستان و بلوچستان برگزار شد. این مراسم با حضور باشکوه نیروهای مسلح نظامی و انتظامی در زاهدان، زابل، ایرانشهر، خاش و کنارک برگزار شد.به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ،مرکز سیستان وبلوچستان، آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در مراسم رژه نیروهای مسلح در زاهدان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت فرارسدین ماه محرم گفت: دفاع مقدس ثمره وحدت، همدلی و ایمان ملت ایران در برابر دشمن متجاوز است.سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور نیز دراین مراسم گفت:امروز نیروهای مسلح ایران اسلامی با اتکا به خداوند متعال، ایمانی راسخ و استعانت از فرامین مقام عظمای ولایت و تاسی از فرهنگ عاشورا با قاطعیت پاسخ هر متجاوزی را خواهند داد.همچنین در این مراسم سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت:در هفته دفاع مقدس بیش از 600 ویژه برنامه متنوع با شعار "من انقلابی ام" در شهرستان های مختلف استان برگزار خواهد شد.
 • پخش ویلایی ها به مناسبت هفته دفاع مقدس و محرم/عرضه ۱۲ سینمایی تا پایان سال
 • سعید خندق آبادی مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به سازمان سینمایی حوزه هنری خبر داد: به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» از آثار ارزشمند حوزه دفاع مقدس توسط مؤسسه سوره عرضه شد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ او با اعلام این خبر افزود: بدون شک، تولید و توزیع فیلم «ویلایی‌ها» اولین ساخته منیر قیدی یک ظرفیت خیلی خوب و مؤثر در شبکه نمایش خانگی است؛ زیرا این فیلم به سراغ سوژه‌ای رفته که در تاریخ سینمای دفاع مقدس به آن نپرداختند، زنانی که در حوالی جبهه‌های جنگ در یک شهرک حضور داشته و شرایط دشواری را تجربه می‌کردند. سوژه فیلم بکر و جذاب است و کمتر مخاطبی در سال‌های گذشته درباره آن شنیده است.به گفته وی، سینمای ایران در چند سال گذشته رویکرد جدیدی را پیش گرفته و آن پرداختن به زنان در دوران دفاع مقدس است که نقطه اوج آن را می‌توان در فیلم «شیار ۱۴۳» نرگس آبیار دانست که مؤسسه هنرهای تصویری سوره با افتخار این نوع فیلم‌ها را در سطح کشور تولید و توزیع کرده و با استقبال مخاطبین مواجه شده است.خندق آبادی با بیان اینکه مؤسسه هنرهای تصویری سوره خوشبختانه افتخار و مسئولیت تولید و توزیع بخش عظیمی از گنجینه‌های ارزشمند سینمای دفاع مقدس و موضوعات استراتژیک و ارزشی سینمای ایران را بر عهده داشته است، خاطر نشان ساخت: فیلم‌های سینمایی «یتیم خانه ایران»، «ماجرای نیمروز»، «ترمینال غرب»، «ابوزینب»، «سیانور»، «ایستاده در غبار»، «هیهات»، «دلبری»، «حکایت عاشقی»، «استرداد»، «ماهی سیاه کوچولو»، «شاهزاده روم»، «رویاه»، «دلتنگی‌های عاشقانه»، «مزار شریف»، «شیار ۱۴۳»، «فرشته‌ها با هم می‌آیند»، «میهمان داریم»، «روزگاری عشق و خیانت» و «بیداری رؤیاها» از جمله آثاری است که با موضوع سینمای انقلاب و دفاع مقدس توسط شبکه نمایش خانگی حوزه هنری عرضه شده است.وی تصریح کرد: مؤسسه هنرهای تصویری سوره با کارنامه‌ای که ارائه داد به اذعان بسیاری از متخصصان و...
 • تاریخ نامه فیفا بعد از ال کلاسیکوی ایران عکس
 • باشگاه سپاهان در پی حکم محرومیتی که فیفا برای مهاجم پرسپولیس در نظر گرفته مدعی شد از حق قانونی خود استفاده خواهد کرد. به گزارش "ورزش سه"، در پی انتشار حکم محرومیت مهدی طارمی همچنین جریمه و محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی به خاطر شکایت ریزاسپور این شائبه رقم خورد که سپاهان می تواند با اعتراض به حضور مهاجم ملی پوش سرخپوشان در جدال پنجشنبه شب نتیجه بازی الکلاسیکوی ایران را به سود خود تغییر دهد. موضوعی که با واکنش محسن طاهری مدیرعامل باشگاه اصفهانی نیز روبرو شد تا جایی که طاهری گفت:«وظیفه ما دفاع از حق باشگاه سپاهان است و در مورد موضوع طارمی از حق قانونی‌‌مان استفاده خواهیم کرد. البته ما منتظر می‌مانیم تا براساس رای قطعی از حق طبیعی‌مان دفاع کنیم». سپاهانی ها در حالی به دنبال تغییر نتیجه بازی هستند که به زمان ابلاغ حکم استناد دارند که در این راه نیز بعید است بتوانند به خواسته خود برسند. براساس حکمی که در رسانه ها منتشر شده و به دست فدراسیون فوتبال رسیده است کمیته حل اختلاف فیفا در خصوص شکایت باشگاه ریزاسپور از مهدی طارمی و پرسپولیس روز 31 آگوست 2017 تصمیم گیری کرده است اما ابلاغ حکم صادر شده به فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس روز 22 سپتامبر یعنی یک روز بعد از بازی پرسپولیس با سپاهان انجام شده است که با این شرایط بعید به نظر می رسد تغییری در نتیجه بازی الکلاسیکوی ایران رقم بخورد. پرسپولیس تهران مهدی طارمی فولادمبارکه سپاهان
 • تفاهم نامه ایران با مرکز تجاری بالکان به امضا رسید
 • به گزارش خبرآنلاین، نادره نجفی زاده رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان مرکزی بیان کرد: بیش از سه ماه جلوتر از این مرکز فعالیت خود را آغاز نموده ایم. این اتحادیه سعی دارد برای تولیداتی که در استان وجود دارد امکان صادرات فراهم کند.وی افزود: برای بازار های صادراتی 15 کشور هدف گذاری کرده ایم و آمادگی همکاری با این 15 کشور را داریم از میان این کشور ها دو کشور صربستان و روسیه اعلام آمادگی کردند.نجفی زاده تصریح کرد: تفاهم نامه امروز با صربستان و مرکز تجاری بالکان ، ارتباط تجاری و بازرگانی استان مرکزی را با 9 کشور عضو این مرکز برقرار می کند.وی ادامه داد: این اتحادیه 5 عضو اصلی با بودجه بسیار محدودی دارد و در زیرمجموعه اتاق بازرگانی استان مرکزی است.نجفی زاده عنوان کرد: هدف این اتحادیه بازارشناسی بوده تا مشتریان خارجی با تولید کنندگان استان آشنا شوند و عرضه و تقاضا را برای بازارهای جهانی از طریق بازاریابی و بازرگانی فراهم می کنیم.در ادامه مریم توسلی، عضو هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان مرکزی بیان کرد: اتحادیه در واقع حلقه ی اتصال میان صنعتگران و بخش دولت است. این اتحادیه می تواند مسائل مختلف را بررسی کنند و نقش حمایتی برای صنعتگران استان داشته باشند.وی در پایان افزود: خوشبختانه اتحادیه از شروع فعالیت تاکنون به خوبی عمل کرده و در برگزاری نمایشگاه ، عقد تفاهم نامه و پذیرش هیات های تجاری کشورهای خارجه با برنامه ریزی پیش رفته است. 46
 • تفاهم نامه همکاری راهکار های هوشمند نرم افزاری بین ایران و کره جنوبی امضاء شد
 • خبرگزاری میزان- ایران و کره برای راهکارهای هوشمند نرم افزاری تفاهم نامه امضا کردند. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،کنفرانس راهکار‌های هوشمند سازی در راستای توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و دولت هوشمند الکترونیک برگزار شد. دراین کنفرانس مباحث دولت هوشمند الکترونیک، راهکار‌های هوشمند صنایع در حوزه‌های مختلف و ارتقاء گسترش همکاری ایران و کره، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در حاشیه این کنفرانس سند همکاری فی مابین شرکت Posco Ict از کشور کره و شرکت داده پرداز پویای شریف (عضو کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور) از ایران امضا شد. این تفاهم نامه همکاری در راستای رشد نوآوری و توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و ایجاد بستر‌های مناسب حوزه دولت هوشمند الکترونیک منعقد گردید تا انتقال دانش و تجربیات اجرایی کره جنوبی در حوزه فناوری اطلاعات بومی سازی شود. همچنین از مفاد دیگر این تفاهم نامه امکان اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه خدمات و آموزش فراهم شد.در این کنفرانس مسئولین سازمان فناوری اطلاعات کشور و کارشناسان این حوزه حضور داشتند. باقری اصل در کنفرانس راهکار‌های هوشمند ایران و کره، گفت: ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی در تولید نرم افزار و ارایه سرویس‌های ارزش افزوده دارد که می‌تواند بخشی از بازار بزرگ موجود در این حوزه در عرصه بین المللی را به خود اختصاص دهد. معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران در کنفرانس راهکار‌های هوشمندسازی ایران و کره، ابراز داشت: افزایش همکاری‌ها میان ایران و کره و بهره گیری از ظرفیت‌های دو طرف، یکی از زمینه‌های مناسب برای حضور در بازار‌های بین المللی است. وی افزود: به نظر می‌رسد شکل گفت و گو‌ها باید تغییر کرده و فروش کالا تنها جزیی از مبادلات میان دوطرف باشد و افزایش همکاری‌ها در تولید محصولات از اصلی‌ترین زمینه‌های همکاری می‌تواند باشد. وی خاطرنشان کرد: بعد از برجام، تیم‌های مختلفی از کشور‌های مختلف در زمینه‌های گونان...
 • امضای تفاهم نامه همکاری راهکارهای هوشمند نرم افزاری بین ایران و کره جنوبی
 • کنفرانس راهکارهای هوشمند سازی در راستای توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و دولت هوشمند الکترونیک برگزار شد. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو،در کنفرانس راهکارهای هوشمندسازی در راستای توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و دولت هوشمند الکترونیکمباحث دولت هوشمند الکترونیک، راهکارهای هوشمند صنایع در حوزه‌های مختلف و ارتقاء گسترش همکاری ایران و کره، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.در حاشیه این کنفرانس سند همکاری فی مابین شرکت Posco Ict از کشور کره و شرکت داده پرداز پویای شریف (عضو کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور) از ایران امضا شد. این تفاهم نامه همکاری در راستای رشد نوآوری و توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و ایجاد بسترهای مناسب حوزه دولت هوشمند الکترونیک منعقد گردید تا انتقال دانش و تجربیات اجرایی کره جنوبی در حوزه فناوری اطلاعات بومی سازی گردد.همچنین از مفاد دیگر این تفاهم نامه امکان اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه خدمات و آموزش فراهم گردید.در این کنفرانس مسئولین سازمان فناوری اطلاعات کشور و کارشناسان این حوزه حضور داشتند.مهندس باقری اصل در کنفرانس راهکارهای هوشمند ایران و کره، گفت: ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی در تولید نرم افزار و ارایه سرویس‌های ارزش افزوده دارد که می‌تواند بخشی از بازار بزرگ موجود در این حوزه در عرصه بین المللی را به خود اختصاص دهد.مهندس باقری اصل معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران در کنفرانس راهکارهای هوشمندسازی ایران و کره، ابراز داشت: افزایش همکاری‌ها میان ایران و کره و بهره گیری از ظرفیت‌های دو طرف، یکی از زمینه‌های مناسب برای حضور در بازارهای بین المللی است.وی افزود: به نظر می‌رسد شکل گفت و گو‌ها باید تغییر کرده و فروش کالا تن‌ها جزیی از مبادلات میان دوطرف باشد و افزایش همکاری‌ها در تولید محصولات از اصلی‌ترین زمینه‌های همکاری می‌تواند باشد.وی خاطرنشان کرد: بعد از برجام، تیم‌های مختلفی از کشورهای مختلف در زمینه‌های گونان وارد ایران شدند، اما...
 • وزیر دفاع:اگر تجاوزی به کشور صورت گیرد با تمام وجود از ایران اسلامی دفاع می کنیم
 • با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مسئولان وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان وزارت دفاع زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه شهید رحمانی منطقه 4 تهران به صدا درآمد. امیر حاتمی امروز در مراسم بازگشایی مدارس همزمان با اول مهر در مدرسه شهید رحمانی منطقه 4 تهران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای هشت دفاع جنگ تحمیلی و سه وزیر شهید با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، دشمن بعثی از چند نقطه کشورمان را مورد حمله و تعدی قرار دادند، اظهار داشت: فرزندان برومند ایران اسلامی در آن برهه با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل و نثار خون پاکشان با تمام وجود از کشورمان و همین فرزندان محافظت کردند و اگر امروز دوباره تجاوزی به کشورمان صورت گیرد نیروهای مسلح با تمام وجود از ایران اسلامی به ویژه فرزندان عزیزمان محافظت خواهند کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آینده کشور در گرو کار و تلاش و آمادگی نسل جدید است، افزود: کشوری می‌تواند موفق باشد که یک نسل خردمند، عالم، مومن، پرانگیزه، با احساس و ولایتمدار را تربیت کند و بحمدالله امروز مدارس ما همین کار را انجام می‌دهند. وزیر دفاع با بیان اینکه امروز تربیت نسلی با ویژگی‌های برجسته کار بسیار سختی بوده و آثار رسانه‌ها و فضای مجازی در تربیت نسل جدید تعیین کننده شده است، ادامه داد: نیازمند تلاش و کوشش بسیار فراوان خانواده‌ها و مسئولان است تا در این فضای جدید بتوانیم نسلی مومن و ولایتمدار را تربیت کنیم. امیر حاتمی با بیان اینکه در کشورمان از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی، دفاع مقدس و عاشورا بهره مند هستیم، گفت: هر کدام از این فرهنگ‌ها می‌تواند به ما کمک کند تا یک نسل بهتر از نسل امروز را داشته باشیم به همین...
 • پایان کار فینالیست های ایران در جام جهانی
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رقیه شجاعی و معصومه جلیلیان پس از پشت سر گذاشتن رقابت های مقدماتی، وارد فینال شدند و در نهایت شجاعی به عنوان پنجم و جلیلیان به عنوان ششم فینال دست یافتند. این دو ملی پوش کشورمان برای اولین بار است که در رقابت های برون مرزی حضور یافته اند. فردا اول مهرماه، در دومین روز مسابقات سمانه کوثر مدار، معصومه خدابخشی و زهرا غلامزاده در رقابت های تفنگ ایستاده R4 با حریفان خود روبرو می شوند. امروز همچنین دومین جلسه رسمی تمرینات ملی پوشان کشورمان در تپانچه خفیف 50 متر برگزار شد. تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین کشورمان با ترکیب مهدی زمانی شورابی، سمانه کوثر مدار (تهران)، مجید فلاح اردشیر (آذربایجان شرقی)، عظیم کریمی و زهرا غلام‌زاده (گیلان)، خدیجه رستمی (خوزستان)، سمیرا ارم و ساره جوانمردی (فارس)، عالیه محمودی (مازندران)، معصومه جلیلیان (خراسان‌رضوی)، رقیه شجاعی (زنجان) و معصومه خدابخشی (لرستان)، در این مسابقات حضور دارد. حسین امیری به عنوان سرمربی، علی مهدوی و زهرا علی بیگی به عنوان مربیان تیم ملی و رقیه اله کرمی به عنوان سرپرست بانوان، در این اعزام با ملی پوشان همراه هستند و سرپرستی کاروان نیز بر عهده ی حسین شهریاری است. رقابت‌های جام جهانی تیراندازی معلولین از 31 شهریور تا 4 مهر ماه به میزبانی شهر اوسیک، در کرواسی برپاست.
 • پایان کار رکابزنان ایران در تمپو اومنیوم
 • به گزارشبولتن نیوز، رکابزنان ایران در ادامه رقابت خود در ماده اومنیوم بازی های داخل سالن آسیا، در ماده تمپو رکاب زدند دربخش مردان، محمد گنج خانلو در تمپو پنجم شد. او پیش از این در اسکرچ مقام هفتم را به دست آورد بود. اکنون ملی پوش ایران در پایان این دو ماده در رده ششم اومنیوم قرار دارد. دربخش بانوان پرستور باستی در تمپو ششم شد و فاطمه هداوند در رده نهم قرار گرفت. این دو رکابزن در اسکرچ هم ششم و نهم شده بودند. در پایان این دو ماده، باستی در رده هفتم اومنیوم قراردارد وهداوند نهم است.نمایندگان ایران دو ماده دور حذفی و دور امتیازی را هم باید پشت سر بگذارندتا نتیجه نهایی آنها در اومنیوم مشخص شود.
 • کسب اولین مدال سوارکاری ایران در مسابقات آسیایی
 • خبرگزاری میزان- پوررضایی نخستين مدال تاريخ بازی‌های آسيايی را برای كشورمان به ارمغان آورد به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، داود پوررضایی توانست اولین مدال تاریخ سوارکاری کشورمان را در مسابقات آسیایی کسب کند. پوررضای در مسابقات پرش با اسب بازی‌های داخل سالن آسیا سوم شد و مدال برنز این مسابقات را به دست آورد. انتهای پیام/
 • پایان کار تیم ملی کوراش ایران با ۹ مدال طلا نقره و برنز
 • رقابتهای کوراش در پنجمین دوره بازیهای هنرهای رزمی آسیا به پایان رسید و تیم ملی کشورمان با یک مدال طلا، سه نقره و ۵ برنز به کار خود پایان داد. به گزارش خبرنگار مهر، تیم اعزامی کوراش کشورمان در روز پایانی رقابتهای این رشته ۴ نماینده داشت که حاصل تلاش آنها یک طلا، سهنقره و یک برنز بود.در وزن ۹۰- کیلوگرم تیم کشورمان دو نماینده داشت. مجتبی زمانی ابتدا «عزیز جان» از ترکمنستان را با ضربه فنی شکست داد و سپس برابر «عجمان عشاقزای» از افغانستان به پیروزی دست یافت ودر ادامه «علی التاویل» از عراق از پیش رو برداشت و راهی دیدار نهایی شد. وی در مبارزه نهایی هم به ازبکستان باخت و نقره گرفت. شایان خیراندیش دیگر نماینده کشورمان در این وزن به دلیل انصراف «عبدالله ال نجد» راهی دور دوم شد و سپس «ریچ جیسونسینالس» از فیلیپین را از پیش رو برداشت عبور کرده و به مرحله نیمه نهایی رسید و چهارمین مدال برنز کوراش کاران کشورمان در مسابقات امروز این رشته را قطعی کرد مجتبی نیک‌بین در وزن ۱۰۰-کیلوگرم با برتری مقابل «شایان ویشنا» از هند، «سعید ژالول» از تاجیکستان و «گوان بیگالیف» از ترکمنستان راهی مبارزه نهایی شد و در این مرحله نتیجه را به «گرمبرابر آیخوم» از ازبکستان باخت و نقره گرفت. کامران رستمی در وزن ۱۰۰+کیلوگرم در اولین دیدار به دلیل حاضر نشدن نماینده تاجیکستان راهی نیمه نهایی شد و سپس نماینده دیگری از تاجیکستان را باضربه فنی شکست داد و به فینال راه یافت و در این مرحله نتیجه را به«محسن خیسومیدوف» از ازبکستان واگذار کرد و به نشان نقره دست پیدا کرد. بنابراین تیم کوراش کشورمان با یکطلای بهزاد وحدانی، سهنقره مجتبی نیک بین، کامران رستمی و مجتبی زمانی،۵ برنز شایان خیراندیش،قنبرعلی قنبری ،امید تیزتک، الیاس علی اکبری و زهرا باقری به کار خود در این دوره از مسابقات خاتمه داد.
 • کسب اولین مدال تاریخ سوارکاری ایران در مسابقات آسیایی
 • خبرگزاری میزان- پوررضایی نخستين مدال تاريخ بازی‌های آسيايی را برای كشورمان به ارمغان آورد به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، داود پوررضایی توانست اولین مدال تاریخ سوارکاری کشورمان را در مسابقات آسیایی کسب کند. پوررضای در مسابقات پرش با اسب بازی‌های داخل سالن آسیا سوم شد و مدال برنز این مسابقات را به دست آورد. انتهای پیام/
 • یک طلا ۵ نقره و ۸ برنز برای نمایندگان ایران در پایان روز هفتم
 • کاروان ایران در پایان روز هفتم بازی‌های داخل سالن آسیا ۱۴ مدال کسب کرد. به گزارش ایسنا، بازی‌های داخل سالن آسیا به میزبانی ترکمنستان در حال برگزاری است و نمایندگان ایران در پایان روز هفتم یک طلا، ۵ نقره و ۸ برنز برای کاروان ایران کسب کردند تا مجموع مدال‌های ایران به عدد ۶۶ برسد. نتایج نمایندگان ایران در روز هفتم بازی‌ها * کشتی سنتی: زنان در مرحله یک هشتم پایانی کشتی آلیش، ابتدا زهرا مجدی در وزن ۷۰- کیلوگرم مقابل حریف ازبکستانی قرار گرفت که نتوانست کاری از پیش ببرد و شکست خورد. بعد از آن نوبت به زهرا یزدانی در وزن ۵۵- کیلوگرم رسید تا مقابل حریف اندونزیایی خود قرار بگیرد. یزدانی که خیلی خوب کار کرده بود و توانست ۴ بر صفر جلو بیفتد، روی یک اشتباه ضربه فنی شد و شکست خورد تا این بار هم با چشمان اشک بار سالن را ترک کند. لیلا سالاروند دیگر نماینده بانوان ایران در مرحله یک هشتم پایانی کشتی آلیش بود که در وزن ۶۵- مقابل حریف قزاقستانی خود به روی تشک رفت. سالاروند برخلاف دو نماینده قبلی ایران، خیلی با حوصله کشتی گرفت و در ثانیه‌های پایانی توانست حریف خود را ۶ بر ۲ شکست دهد. سالاروند در دور بعد مغلوب حریف ترکمنستانی شد و در دیدار سوم خود نیز مغلوب دیگر نماینده ترکمن شد. سالاروند با انصراف حریف ازبکی به مدال برنز رسید. سعیده رحیمی، کشتی گیر وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم کشورمان با برد برابر نماینده ترکمنستان مدال خود را قطعی کرد. سعیده رحیمی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نماینده میزبان قرار گرفت و حریف را ضربه فنی کرد. بدین ترتیب رحیمی مدال برنز خود در این دوره از بازی‌ها را قطعی کرد. وی در کشتی کمربند در همین وزن موفق به کسب مدال برنز شده بود. او در نیمه نهایی نتیجه را به نماینده مغول...
 • تداوم دومی کاروان ایران در پایان روز هشتم جدول
 • کاروان ورزشی کشورمان در پایان هفتمین روز از بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا، جایگاهش در رده دوم را حفظ کرد. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ترکمنستان، در هفتمین روز از پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا در ترکمنستان، کاروان کشورمان موفق به کسب یک طلا، پنج نقره و هشت برنز شد تا تعداد مدال‌هایش به 66 برسد.جدول مدالی این بازی‌ها در پایان روز هشتم به شرح زیر است:انتهای پیام/ R1351/P1351/S3,33/CT11
 • تداوم دومی کاروان ایران در پایان روز هفتم جدول
 • خبرگزاري آريا - کاروان ورزشي کشورمان در پايان هفتمين روز از بازي‌هاي داخل سالن و هنرهاي رزمي آسيا، جايگاهش در رده دوم را حفظ کرد. به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري تسنيم از ترکمنستان، در هفتمين روز از پنجمين دوره بازي‌هاي داخل سالن و هنرهاي رزمي آسيا در ترکمنستان، کاروان کشورمان موفق به کسب يک طلا، پنج نقره و هشت برنز شد تا تعداد مدال‌هايش به 66 برسد.جدول مدالي اين بازي‌ها در پايان روز هشتم به شرح زير است:انتهاي پيام/
 • پایان کار رکابزنان ایران در تمپو اومنیوم با مقام های پنجم ششم و نهم
 • رکابزنان ایران در ماده تمپو اومنیوم بازی های داخل سالن آسیا مقام های پنجم، ششم و نهم شدند. به‌ گزارش ‌ایسنا، رکابزنان ایران در ادامه‌ رقابت خود در ماده اومنیوم بازی های داخل سالن آسیا، در ماده تمپو رکاب زدند. دربخش مردان، محمد گنج خانلو در تمپو پنجم شد. او پیش از این در اسکرچ مقام هفتم را به دست آورد بود. اکنون ملی پوش ایران در پایان این دو ماده در رده ششم اومنیوم قرار دارد. در بخش بانوان پرستور باستی در تمپو ششم شد و فاطمه هداوند در رده نهم قرار گرفت. این دو رکابزن در اسکرچ هم ششم و نهم شده بودند. در پایان این دو ماده، باستی در رده هفتم اومنیوم قراردارد وهداوند نهم است. نمایندگان ایران دو ماده دور حذفی و دور امتیازی را هم باید پشت سر بگذارند تا نتیجه‌ نهایی آنها در اومنیوم مشخص شود. انتهای پیام
 • شکست دوباره مردانی برابر حریف انگلیسی/حذف اولین نماینده ایران
 • اولین نماینده ایران در رقابتهای گرندپری مراکش با شکست برابر حریف انگلیسی خود از دور مسابقات حذف شد. به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه این رقابتها کهبه میزبانی مراکش در «رباط» جریان دارد سجاد مردانی تنها نماینده تیم کشورمان در روز نخست این رقابتها در سومین مبارزه خود به نایب قهرمان سال ۲۰۱۷ جهان از انگلستان باخت و حذف شد. نماینده سنگین وزن کشورمان در مرحله‌یک‌چهارم به مصاف«ماهاما چو» تکواندوکار عنوان دار انگلیسی رفت و در نهایت با نتیجه ۲۳ بر ۱۷ مغلوب و از دور رقابت‌ها کنار رفت. بعد از بازیهای المپیک و مسابقات جهانی کره جنوبیف این سومین شکست مردانی برابر این رقیب است. مردانیدور نخست «محمد الهاتری» از نروژ را با نتیجه ۱۱ بر ۲ شکست داد و سپس برابر «ودران گولس» از کرواسی در حالی که در پایان راند سوم به تساوی ۱۰ بر ۱۰ رسیدن بود، را با امتیاز طلایی در راند چهارم شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. در ادامه این مسابقات فردا شنبه در روز اول مهرماه و دومین روز این رقابتها محمد کاظمی در نخستین گام به مصاف قهرمان کره ای جهان در سال ۲۰۱۷ می رود و فرزان عاشورزاده هم دور نخست استراحت دارد. رقابتهای گرندپری مراکش به مدت سه روز برگزار خواهد شد.
 • بازی های داخل سالن آسیایی۲۰۱۷ پایان کار رکابزنان ایران با مقام های پنجم ششم و نهم
 • تهران - ایرنا - دوچرخه سواران ایران روز شنبه در ماده تمپو اومنیوم با کسب عنوان های پنجم،ششم و نهم به کارخود در بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا و اقیانوسیه پایان دادند. به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک در ادامه این رقابت ها مردان، محمد گنج خانلو که پیش از این در دوچرخه سواری در ماده اسکرچ مقام هفتم را کسب کرده بود در ماده تمپو اومنیوم پنجم شد.در بخش زنان پرستو باستی ششم و فاطمه هداوند در رده نهم قرار گرفتند که این دو رکابزن پیشتر در ماده اسکرچ هم ششم و نهم شده بودند.نمایندگان ایران باید دو ماده دور حذفی و دور امتیازی را هم پشت سر بگذارند تا نتیجه نهایی آنها در اومنیوم مشخص شود.در ماده کایرین نیز محمد دانشور در گروه یک و در رقابت با رکابزنان تایلند، اندونزی، هنگ کنگ، امارات و عربستان اول شد و به طور مستقیم به دور دوم این ماده راه یافت.محمود پراش هم در گروه دوم و با کسب عنوان دومی در رقابت با رکابزنان قزاقستان، تایلند، هند، اندونزی، تاجیکستان و ترکمنستان راهی دور بعد شد.کاروان ورزشی ایران تاکنون در مجموع 69 نشان شامل 17طلا، 14 نقره و 35 برنز در این رقابت ها کسب کرده است.پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا و اقیانوسیه که از ٢٦شهریور آغاز شده است تا پنجم مهرماه در عشق آباد ادامه دارد.کاروان ورزشکاران ایران که به نام شهید مدافع حرم «محسن حججی» نامگذاری شده با 214 ورزشکار (115مرد و 66زن ) به این رقابت ها اعزام شده است. این کاروان در 20 رشته فوتسال، تنیس روی میز، کیک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی ، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند (آلیش)، بسکتبال سه در سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج مسابقه می دهد.کاروان ایران با 82...
 • مسائل غیرهسته ای ایران را نباید با برجام آمیخت/تحریم ها علیه قطر باید پایان یابد
 • خبرگزاري آريا - سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه گفت: نگراني‌ها درباره مسائل غيرهسته‌اي ايران بايستي توسط ساز و کارهايي که مرتبط هستند مرتفع شوند.وزير خارجه روسيه در کنفرانس خبري در سازمان ملل تاکيد کرد، نگراني‌ها درباره مسائل غيرهسته‌اي ايران بايستي توسط ساز و کارهايي که مرتبط هستند مرتفع شوند.لاوروف گفت: درباره موشک‌هاي بالستيک، ساز و کارهايي وجود دارند که اجازه استفاده از آنها را مي‌دهند. درباره مسائل حقوق بشر [ايران]، شوراي حقوق بشر وجود دارد. در هم آميختن سيب و پرتقال، اشتباه است، به ويژه در موضوعات حساسي مانند توافق هسته‌اي ايران. وي افزود: علاوه بر روسيه، اروپايي‌ها هم براي نجات توافق هسته‌اي ايران (برجام) جدي هستند. مذاکره مجدد درباره اين توافق، بي‌احترامي به آن خواهد بود .سرگئي لاوروف درباره تنش ميان پيونگ يانگ و واشنگتن اظهار کرد: ما بايد از ميزان عصبانيت ها و خشم بکاهيم و درک کنيم که نيازمند تامل هستيم، نيازمند تماس هستيم ، اگر کساني هستند که تمايل دارند ميانجي باشند من فعالانه از اين امر استقبال مي کنم. ميانجي ها مي توانند يکي از کشورهاي بي طرف اروپايي باشند.وي گفت : آنتونيو گوترش دبير کل سازمان ملل متحد دراين باره صحبت کرده و گفته است که اگر با چنين درخواستي مواجه شود تلاش مي کند به آن پاسخ بدهد. پس افراد زيادي هستند که مي خواهند تلاش کنند مسير نظامي يا تحريم ها را دنبال نکنند.لاوروف در ادامه افزود: نمي توان جنگي را در شبه جزيره کره تصور کرد، بايد اوضاع را آرام کرد، در اين زمينه نياز به موضع گيري هايي است و ما از هرگونه تلاش براي ميانجيگيري استقبال مي کنيم؛ اين ميانجيگري مي تواند از طرف کشورهاي بي طرف اروپا يا شخص دبيرکل سازمان ملل متحد باشد، تمامي تصميمات سازمان ملل متحد به جز تحريم ها مي تواند در پيشبرد نقشه راه پيشنهادي چين و روسيه مفيد باشد و کره...
 • موضوع وصیت و شرایط وصی
 • در قسمت پیشین با تعریف حقوقی وصیتنامه و شرایط شخص وصیت‌کننده (موصی) آشنا شدیم و در این قسمت با «موضوع وصیت» و تعریف و شرایط «وصی» آشنا می‌شویم. قدس آنلاین- در قسمت پیشین با تعریف حقوقی وصیتنامه و شرایط شخص وصیت‌کننده (موصی) آشنا شدیم و در این قسمت با «موضوع وصیت» و تعریف و شرایط «وصی» آشنا می‌شویم. موضوع وصیت موضوع وصیت، باید جایز، دارای منفعت حلال و از ملک شخص وصیت‌کننده باشد. پس اگر فرد نسبت به اموال دیگران وصیت کند، صحیح نیست؛ هرچند مالک آن‌ها نیز اجازه بدهد. البته اگر از سوی مالک وصیت کرده و او نیز تنفیذ کند (اجازه دهد)، بعید نیست که صحیح باشد. نکته مهم دیگری که بیشتر افراد از آن بی اطلاع هستند این است که اموال مورد وصیت نباید بیش از یک سوم کل اموال باشد. برای مشخص شدن ثلث اموال ابتدا بدهی‌ها، حقوق واجب الهی همچون خمس و زکات، مظالم و کفارات از اصل مال کم می‌شود؛ اگرچه فرد به آن وصیت نکرده باشد هر چند شامل همه مال نیز بشود. همچنین آنچه در بیش از ثلث بدان وصیت شده باشد نیاز به اجازه ورثه دارد. حج واجب نیز اگرچه نذری باشد، همین حکم را دارد و انجام کارهای تبرعی (رایگان) همچون برگزاری مراسم روضه خوانی و تعزیه معصومین (علیهم‌السلام)، اگر در حد یک سوم اموال باشد، نافذ است و بیش از آن را وارثان باید اجازه بدهند. وصی وصی شخصی است که موصی اجرای وصیت را بر عهده او گذاشته است. وصی باید بالغ، مسلمان و قابل اطمینان باشد؛ از همین رو، وصیت به نابالغ، دیوانه و کافر صحیح نیست. درست است عدالت برای وصی شرط نشده و تنها قابل اطمینان بودن او کفایت می‌کند اما بهتر است از روی احتیاط عادل نیز باشد. پذیرش وصیت واجب نیست، اما احتیاط واجب آن است که فرزند، وصیت پدرش را رد...