عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: آمریکا، ‌ ایتالیا و آلمان بیشترین دانشگاه های مقصد فرصت مطالعاتی بوده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تربیت مدرس در نشست سیزدهم شهریورماه شورای دانشگاه، اثربخشی فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری بررسی شد.

جواد حاتمی گفت: وزارت علوم از اثر بخشی فرصت های مطالعاتی دانشجویان دکتری اطلاعی نداشت و با توجه به هزینه هایی که در این زمینه صرف می شود لزوم بررسی میزان این اثربخشی از سوی وزارت علوم مطرح شد.

وی ادامه داد: ما در جهات مختلف در بعد دانش، ‌مهارت و موانع فردی و سازمانی در بکارگیری مهارت ها و نیز تاثیر دوره ها در میزان شکل گیری نگرشی دانشجویان، اثربخشی را مورد سنجش قرار دادیم.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس افزود: ما هم در بعد کیفی و هم در بعد کمی موضوع را مورد بررسی قررا دادیم در بعد کیفی که با استفاده از پرسشنامه و مصاحبه انجام شد در ده ساعت و ۴۰ دقیقه با ۱۸ نفر مصاحبه صورت گرفت که پس از پیاده سازی مصاحبه ها ۶۵۹ جمله معنادار استخراج شد.

وی ادامه داد: ۳۴ درصد از مضامین اصلی آشکار شده از مصاحبه کیفی مربوط به فرآیند گذراندن دوره، ‌۲۴ درصد مربوط به توسعه فردی و حرفه ای، ‌۱۶ درصد ارزش ها و منافع حاصل از کشور مقصد، ۷ درصد توسعه فرهنگی، ۵ درصد ضرورت تداوم دوره ها و ۱۴ درصد نیز مربوط به پیشنهادهای ارائه شده بود.

حاتمی تصریح کرد: در بحث مضامین؛ نحوه آشنایی با استاد، ‌ وقت گذاری استاد در مقصد و تجربه سفر و زندگی، خدمات وزارت علوم، مهارت حرفه ای، ‌ مهارت زندگی و مهارت های آموخته شده و اعتماد به نفس مورد توجه قرار گرفت.

دانشگاه تربیت مدرس رتبه دوم اعزام به فرصت مطالعاتی را پس از دانشگاه تهران

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه تربیت مدرس رتبه دوم اعزام به فرصت مطالعاتی را پس از دانشگاه تهران در بین تمامی موسسات آموزش عالی دارد. از میان ۱۳ دانشگاه برتر کشور، سیزدهمین دانشگاه، ‌ فقط یک دهم سهم نسبت به اولین دانشگاه را در اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی داشته است.

آمریکا، ‌ ایتالیا و آلمان بیشترین دانشگاه های مقصد فرصت مطالعاتی

وی اظهار داشت: یافته های کمی هیچ یک از یافته های کیفی را نقض نکرد و نوع سیاست کشور بر اعزام ها و مقصد اعزام ها تاثیرگذار بوده است. مقاصد اعزام شامل ۵۸ کشور بوده است که آمریکا، ‌ ایتالیا و آلمان بیشترین دانشگاه های مقصد را به خود اختصاص داده اند.

حاتمی افزود: بر اساس این تحقیق، سیاست هایی پیشنهاد کردیم از جمله اینکه آمایش آموزش عالی در دستور کار وجود داشته باشد و اینکه چه کسانی به کدام کشورها اعزام شوند و بر اساس نوع رشته و تحقیق، ‌ دانشگاه و کشور مقصد مشخص شود.

عدم اشتراک درس آموخته های اعزام شده یک خلأ جدی

وی عدم اشتراک درس آموخته های اعزام شده را یک خلأ جدی در این زمینه دانست و تصریح کرد: افراد پس از بازگشت از دوره های فرصت مطالعاتی باید آموخته های خود را در قالب همایش های یک روزه به اشتراک بگذارند و دانشگاه ها می توانند این کار را در مقیاس کوچک انجام دهند.

وی گفت: بروکراسی موجود در دانشگاه و وزارت علوم برای اعزام به دوره های فرصت مطالعاتی موضوعی بود که در این بررسی بسیار مطرح شد و امیدواریم جهت حل این معضل، راهکار جدی صورت گیرد.

کلیدواژه: ایتالیا و آلمان بیشترین | دانشگاه تربیت مدرس | فرصت مطالعاتی | وزارت علوم | دانشگاه ها | دوره ها

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۸۶۹۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه یزد و دانشگاه نیکولاکازونو ایتالیا امضا شد
 • یزد- با هدف توسعه همکاری های علمی و بین المللی، دانشگاه یزد و دانشگاه نیکولاکازونو ایتالیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند. به گزارش قدس آنلاین، به نقل از دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد، برگزاری دوره های مشترک کارشناسی ارشد، همکاری در چارچوب کمیسیون اتحادیه اروپا و برنامه های افق ۲۰۲۰، اراسموس پلاس و ERC، اهتمام ویژه به حوزه های اولویت دار از جمله مدیریت منابع آب، محیط زیست، گردشگری و فن آوری اطلاعات از موضوعات مورد توافق این تفاهم نامه به شمار می رود. دانشگاه نیکولا کازانو در سال ۲۰۰۶ در رم، پایتخت ایتالیا تاسیس شده و به افتخار دانشمند و ستاره شناس معروف ایتالیایی، نیکولاس کوزانوس نام گذاری شده ‌است. پیش از این نیز دانشگاه یزد با دانشگاه ساپینزای ایتالیا نیز تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است. دانشگاه یزد در همین راستا، رایزنی با سایر دانشگاه های ایتالیا نظیر فلورانس، پسکارا، پروجیا و ناپل را نیز به صورت جدی در دستور کار خود دارد.
 • امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه یزد و دانشگاه نیکولاکازونو ایتالیا
 • با هدف توسعه همکاری‌های علمی و بین‌المللی، دانشگاه یزد و دانشگاه نیکولاکازونو ایتالیا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، برگزاری دوره‌های مشترک کارشناسی ارشد، همکاری در چارچوب کمیسیون اتحادیه اروپا و برنامه‌های افق ۲۰۲۰، اراسموس پلاس و ERC، اهتمام ویژه به حوزه‌های اولویت دار از جمله مدیریت منابع آب، محیط زیست، گردشگری و فن آوری اطلاعات از موضوعات مورد توافق این تفاهم‌نامه به شمار می رود. دانشگاه نیکولا کازانو در سال ۲۰۰۶ در رم، پایتخت ایتالیا تاسیس شده و به افتخار دانشمند و ستاره شناس معروف ایتالیایی، نیکولاس کوزانوس نام گذاری شده ‌است. پیش از این نیز دانشگاه یزد با دانشگاه ساپینزای ایتالیا نیز تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است و نیز دانشگاه یزد در همین راستا، رایزنی با سایر دانشگاه های ایتالیا نظیر فلورانس، پسکارا، پروجیا و ناپل را نیز به صورت جدی در دستور کار خود دارد.
 • دانشگاه کردستان با دانشگاه برلین آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کرد
 • سنندج - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری‌های تحقیقاتی و تبادل دانشجو و هیئت‌علمی میان گروه کنترل دانشگاه تکنولوژی برلین (آلمان) و مرکز پژوهشی ریزشبکه و شبکه‌های هوشمند دانشگاه کردستان به امضا رسید. به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه کردستان، تفاهم‌نامه همکاری‌های تحقیقاتی و تبادل دانشجو و هیئت‌ علمی میان گروه کنترل دانشگاه تکنولوژی برلین (آلمان) و مرکز پژوهشی ریزشبکه و شبکه‌های هوشمند دانشگاه کردستان با حضور پروفسور یورگ رایش رییس گروه کنترل دانشگاه تکنولوژی برلین و پروفسور حسن بیورانی معاون پژوهشی و رییس مرکز پژوهشی ریزشبکه و شبکه‌های هوشمند دانشگاه کردستان، در دفتر ریاست گروه کنترل دانشگاه تکنولوژی برلین به امضاء رسید.بر اساس این تفاهم‌نامه هر 2 دانشگاه توافق کردند که در زمینه تبادل دانشجو، اعضای هیات علمی و محققین همکاری داشته باشند و سالانه از 2 محقق مهمان به مدت حداکثر 2 ماه حمایت مالی نمایند.همچنین تصویب شد، هر 2 دانشگاه در تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های تحقیقاتی همدیگر و نیز در انجام پروژه های تحقیقاتی، اختراعات و مقالات مشترک همکاری داشته باشند.این تفاهم‌نامه نتیجه مذاکرات انجام گرفته توسط دکتر بیورانی در طول دوره تحقیقاتی تابستانی وی در دانشگاه تکنولوژی برلین است.تفاهم ‌نامه همکاری ‌های تحقیقاتی و تبادل دانشجو و هیأت‌ علمی میان دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ دانمارک و دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان نیز در ماه گذشته به امضاء رسیده بود.به گزارش ایرنا، دانشگاه کردستان در سال 1355 کار خود را با عنوان دانشسرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز و در سال 1370 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را با عنوان دانشگاه کردستان معرفی کرد.این دانشگاه هم اکنون دارای بیش از 170 رشته شامل 51 رشته کارشناسی، 91 رشته کارشناسی ارشد و 29 رشته دکتری است و در هفت دانشکده با بیش از 300 عضو هیئت علمی به بیش از 10 هزار دانشجو خدمات تحصیلی ارایه می کند.علوم...
 • ایتالیا ایتالیا هفته آینده اکران می شود/پایان کار برای مهران مدیری/بلیت نیم بها به پایان رسید
 • خبرگزاری میزان- سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: فیلم سینمایی "ایتالیا ایتالیا" به کارگردانی کاوه صباغ زاده در گروه سینمایی استقلال، "قهرمانان کوچک" به کارگردانی حسین قناعت در گروه سینمایی آزادی و "مالاریا" به کارگردانی پرویز شهبازی در گروه سینمایی آزاد روز چهارشنبه ۱۲ مهر ماه اکران می شوند. غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درخصوص نتیجه جلسه امروز شورا درباره اکران فیلم‌ها گفت: فیلم سینمایی "ایتالیا ایتالیا" به کارگردانی کاوه صباغ زاده در گروه سینمایی استقلال، "قهرمانان کوچک" به کارگردانی حسین قناعت در گروه سینمایی آزادی و "مالاریا" به کارگردانی پرویز شهبازی در گروه سینمایی آزاد روز چهارشنبه ۱۲ مهر ماه اکران می شوند. وی ادامه داد: همچنین فیلم سینمایی "من و شارمین" به کارگردانی بیژن شیرمرز که در گروه سینمایی قدس اکران شده بود تعویض و دوشنبه ۱۰ مهر ماه فیلم جایگزین اعلام می شود. سخنگوی شورای صنفی نمایش خاطرنشان کرد: اکران فیلم سینمایی "ساعت ۵ عصر" به کارگردانی مهران مدیری نیز از سه شنبه چهارم مهرماه به پایان رسیده و قیمت بلیت سینماها از چهارشنبه ۱۲ مهر ماه به روال عادی باز می گردد. انتهای پیام/
 • تفاهمنامه مطالعاتی میادین سپهر و جفیر امضا شد
 • به گزارش بی‌باک نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی نفت ایران و شرکت دانا انرژی، صبح امروز با هدف مطالعه توسعه میدان های سپهر و جفیر در سالن جلسات هیأت مدیره، تفاهمنامه همکاری امضا کردند. میدان نفتی سپهر از میدان های نفتی غرب کارون است که ذخایر نفت درجای آن در حدود 2 میلیارد بشکه و میزان نفت قابل استحصال آن در حدود 200 تا 300 میلیون بشکه تخمین زده می شود. بر اساس این گزارش طرح مطالعاتی توسعه میدان سپهر 13 بهمن ماه 1395 به شرکت گسترش انرژی پاسارگاد، 30 فرودین ماه 1396 به شرکت سرمایه گذاری غدیر و 19 اردیبهشت ماه در حاشیه آخرین روز از بیست و دومین نمایشگاه صنعت نفت به شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) سپرده شده است. میدان نفتی جفیر در جنوب غربی کشور و در 50 کیلومتری شهر اهواز قرار دارد. این میدان در مجاورت میدان های آزادگان، یادآوران و آب تیمور واقع شده است. در سال 1354 تا 1357 چهارحلقه چاه در این میدان حفاری شده و تاکنون سه مخزن که به ترتیب عمق عبارتند از ایلام، سروک و گدوان در این میدان شناسایی شده است. پیش از این تفاهمنامه همکاری مطالعاتی برای توسعه میدان جفیر 13 بهمن ماه 1395 با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد و 30 فروردین ماه 1396 با شرکت سرمایه گذاری غدیر منعقد شده است. انتهای پیام/م  
 • استاد دانشگاه فیلیپس در ماربورگ آلمان عنوان کرد:فساد مزمن در اقتصاد ایران
 • «روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود». این، خلاصه‌ای از گفت‌وگویی است که شرق با محمدرضا فرزانگان، ششمین اقتصاددان پراستناد ایرانی و استاد دانشگاه فیلیپس در ماربورگ آلمان، انجام داده است. او که در تمامی سال‌های اخیر پژوهش‌های بسیاری در حوزه اقتصاد‌های در سایه و همچنین فسادهای اقتصادی انجام داده، معتقد است شفافیت اطلاعاتی باید در ایران افزایش یابد تا بتوان شرایط لازم برای کاهش میزان فساد در کشور را فراهم کرد. این گفت‌وگو رادر ادامه بخوانید. از اینجا شروع کنیم که اگر قرار باشد فساد را تعریف کنیم، چه مواردی را باید مدنظر قرار دهیم؟ آیا اصلا فساد، تعریف مشخصی دارد؟ تعریفی که بانک جهانی از فساد ارائه کرده و مورد قبول عموم هم قرار گرفته، این است که فساد سوءاستفاده از موقعیت و قدرت عمومی به‌منظور استفاده‌های خصوصی محسوب می‌شود. در این تعریف، دریافت رشوه، بخش عمده‌ای از فساد را دربر می‌گیرد؛ تخمین‌های بانک جهانی‌ اندازه تقریبی رشوه در سطح جهان را یک تریلیون دلار در سال برآورد کرده است. این تخمین البته شامل موارد دیگر فساد نظیر اختلاس نمی‌شود. علاوه بر این، تخمین بانک جهانی‌ هزینه‌های اقتصادی و روانی‌ فساد را لحاظ نکرده است. وضعیت فساد اقتصادی را در ایران چگونه می‌بینید؟ آیا فساد نهادینه و سیستماتیزه شده یا هنوز به این جایگاه نرسیده است؟ شاخص‌های مختلفی‌ برای اندازه‌گیری فساد اقتصادی در دسترس قرار دارند. تقریبا تمامی‌ این شاخص‌ها، نگرش کارشناسان، تاجران، خانوارها و بخش غیرانتفاعی را درباره درجه فساد اندازه‌گیری می‌کنند. این نگرش‌ها ممکن است با...
 • سفیر آلمان در آمریکا:نتوانستیم بشار اسد را ساقط کنیم/روزهای اسد به شماره افتاده اند
 • سفرای کشورهای اروپایی در واشنگتن به بررسی آینده برجام پرداختند و به رغم نشان دادن مواضع ناهمسو در خصوص بازمذاکره بر سر برجام، بر سر مقابله با اقدامات منطقه‌ای ایران همصدا بودندبه گزارش فارس، سفرای تروئیکای اروپایی در واشنگتن و سفیر اتحادیه اروپا در این کشور روز دوشنبه در نشستی در اندیشکده شورای آتلانتیک مواضع خود درباره توافق هسته‌ای ایران را در بحبوحه نگرانی‌ها از اقدامات دولت آمریکا از آن ابراز کردند. «ژرارد آرو»، سفیر فرانسه، «کیم داروش»، سفیر انگلیس، «پیتر ویتیگ»، سفیر آلمان و «دیوید سالیوان»، سفیر اتحادیه اروپا حاضران در این نشست بودند. سفیر اتحادیه اروپادر پاسخ به سوالی درباره واکنش این اتحادیه به اقدام احتمالی دولت ترامپ برای خروج از این توافق هسته‌ای گفت: «به سوالات فرضی پاسخ نمی‌دهم ولی ما تا وقتی که این توافق پابرجا و اجرایی بماند، به آن پایبند خواهیم ماند. اعتقاد داریم که مرگ برجام، ضرری بزرگ خواهد بود.»«سالیوان»، در ادامه گفت: «ما مشکلات متعددی با ایران داریم ولی در صورت دستیابی ایران به سلاح اتمی، حل هیچ یک از این مشکلات، آسان‌تر نمی‌شود.»سفیر فرانسه، «ژرارد آرو» گفت: «توافق هسته‌ای به مسئله‌ای بسیار فنی می‌پرداخت و لذا در آن به دیگر مسائل پرداخته نشد. با این حال، هیچ یک از بندهای توافق، ما را از مواجهه با با چالش‌هایی که ایران در برابر ما می‌گذارد، منع نمی‌کند.»وی با نقل قول از «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه تصریح کرد: «رئیس‌جمهور ماکرون هم گفته که ما آماده همکاری با شرکای منطقه‌ای خود برای برخورد با حمایت ایران از تروریسم و برنامه موشکی این کشور هستیم.»سفیر فرانسه درباره مفاد مشهور به «غروب آفتاب» در برجام، یعنی محدودیت‌هایی در این توافق علیه ایران که پس از گذشت چندین سال منقضی می‌شوند هم اظهارنظر کرد و گفت: «ایران حتی پس از سال 2025 هم عضو ان‌پی‌تی خواهد بود و پرتکل الحاقی را اجرا خواهد کرد و حق ساخت...
 • انتخابات ۲۰۱۷ آلمان شوک موفقیت راست های افراطی آلمان برای اولین بار در کنار چهارمین پیروزی مرکل و
 • خبرگزاري آريا - نکته حائز توجه و شوک‌برانگيز در اين ميان، راه‌يابي حزب «آلترناتيو براي آلمان» براي اولين به پارلمان است. اين يک موفقيت بزرگ و معنادار براي راست‌هاي افراطي آلمان و اروپاست.سرويس جهان مشرق- «آنگلا مرکل» به رغم کاهش توانايي‌اش پس ناتواني در متوقف کردن پيشروي پوپوليست‌هاي راست‌ افراطي در انتخابات پارلماني، باز هم توانست براي چهارمين صدر اعظم آلمان شود. اما نکته حائز توجه و شوک برانگيز در اين ميان، دستيابي حزب «آلترناتيو براي آلمان» (Alternative für Deutschland, AfD) براي اولين به جايگاه سوم (کسب 13 درصد کل آراء) است. راست‌هاي افراطي ملي‌گرا، براي اولين بار چنين موفقيتي را در جامعه سياسي آلمان کسب کرده‌اند و اين خيلي براي آنها اهميت دارد و براي ديگران نيز، معنادار است. براي اولين بار پس از 60 سال است که يک حزب ملي‌گرا وارد بوندشتاگ (مجلس آلمان) مي‌شود.جدول نتايج نهايي انتخابات 2017 آلمان حزب «اتحاد دموکرات مسيحي» (CDU، CSU) تحت رهبري مرکل که داراي گرايش راست ميانه، توانست 33 درصد آراء را از آن خود کند که اين نتيجه، 12 درصد بيشتر از آراي «حزب سوسيال دموکرات» (SPD)‌ به رهبري «مارتين شولتز» -اصلي‌ترين رقيب مرکل- که داراي گرايش چپ ميانه مي‌باشد. نتيجه‌اي که براي قديمي‌ترين حزب آلمان، از سال 1949 تاکنون بي‌سابقه است و حزب شولتز را بر روي کرسي‌هاي اپوزيسيون حزب حاکم ميخکوب کرد.از سوي ديگر، حزب مرکل نيز به رغم اينکه از سال 1945، بدترين نتيجه را کسب کرده، اما وي در برلين به هواداران خود تبريک گفت و متعهد شد که در دولت بعدي، بر مدار تلاش و اعتمادسازي بيشتر حرکت خواهد کرد. اما اين را هم يادآور شد که نتيجه نهايي، آنچنان که اعضاي حزب اتحاد دموکرات مسيحي انتظار داشتند نبود و او از اين پس، خود را موظف به گوش فر دادن به نيازهاي ملي‌گرايان تند مي‌داند. اين مي‌تواند معنادار باشد. حزب آلترناتيو براي آلمان به...
 • از آلمان به آلمان داستان زن داعشی و مرد سوری
 • فرارو- کریستوف رویتر؛ این روز‌ها پناهندگان اهل رقه در هر جایی از قبیل شهر‌ها و روستاهای گرم شمال سوریه، اردوگاه‌ها و خرابه هایی که ماه‌ها و حتی سال‌ها پذیرای آن‌ها بوده اند، حال و هوای دیگری دارند. آن‌ها مشتاقانه منتظر این فرصت هستند تا بتوانند به رقه بازگردند. شب‌ها در کرانه‌های رود فرات، آن‌ها با حسرت درباره خانه‌ها و باغ هایشان صحبت می‌کنند، گویی که پیشتر در باغ عدن زندگی می‌کرده اند. اشتیاق آن‌ها به گونه‌ای است که انگار منتظر یک مکان بی نظیر هستند. به گزارش فرارو به نقل از اشپیگل، دو برادر انگورهایی را از باغ هایشان در المشلب آورده اند، اولین جایی که در همسایگی رقه آزاد شده است، و مسیری بطول ۱۰۰ کیلومتر تا تل ابیض که تمامی آن آزاده شده است. یکی از آن‌ها توضیح می‌دهد: "هنوز نمی‌توانیم برگردیم، اما می‌توانیم خانه هایمان را ببینیم. " انگورهایی که آورده اند، همان مزه انگور معمولی را می‌دهند، اما مثل یک خوراکی کمیاب سرو می‌شوند. از ۶ ژوئن، نیروهای دموکراتیک سوریه به همراه پشتیبانی سنگین نیروی هوایی آمریکا، در حال حمله به رقه هستند، شهری که از آن با عنوان پایتخت خودخوانده داعش نام برده می‌شد. در اوایل سپتامبر، نیروهای پیشتاز اعلام کردند که کنترل کامل شهر قدیمی رقه را در دست گرفته و در حال حاضر ۶۵ درصد شهر را به تصرف خود در آورده اند. بر اساس اظهارات آنها، تنها چند هفته دیگر کافی است تا رقه به طور کامل آزاد شود. نیروهای تحت حمایت امریکا، موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریهاما این شهر – که بسیاری آرزوی بازگشت به آن را دارند – در حال حاضر به چه شکل است؟ دریافت مجوز برای رانندگی در رقه، چندین روز بطول انجامید. پس از ورود به آنجا شاهد بودیم که خیابان‌ها به راه‌های باریکی تبدیل شده بودند که از میان ساختمان‌های خرابه عبور می‌کردند، در حالیکه در...
 • واکنش رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا
 • رئیس دانشگاه شهیدبهشتی گفت: سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا برای ما دانشگاهیان مسئولیت‌آور و قابل تأمل است، باید کاری کنیم تا با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، کشورمان کمتر مورد تهدید قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، حسن صدوق، در چهارمین جلسه شورای دانشگاه در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در اجلاس سالانه سازمان ملل گفت: دونالد ترامپ سخنان سخیفانه و رذیلانه‌ای علیه کشور ما به ‌کار برده که این سخنان شایسته خود او و رژیم غاصب صهیونیستی است و در واقع حرف‌های او چیزی نیست جز آنچه نتانیاهو همواره اظهار داشته است. وی ادامه داد: متأسفیم برای کشوری مثل آمریکا که با دارا بودن بخش قابل توجهی از تولید جهان و برخورداری از ثروت و جمعیت، فرد بی‌مایه و سبکی مانند ترامپ در رأس قدرت آن قرار گرفته است. رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا برای ما دانشگاهیان مسئولیت‌آور و قابل تأمل است، باید کاری کنیم تا با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، کشورمان کمتر مورد تهدید قرار گیرد.‌
 • مرد استرالیایی با گرفتن برف پاک کن به مقصد رسید
 • برای مشاهده ویدئو، لطفا جاوااسکریپت را فعال کنید و از مرورگرهای بروز استفاده نمائید.
 • رئیس دانشگاه اصفهان خبر داد میزبانی دانشگاه اصفهان در المپیاد ورزشی دانشجویی کشور/تحصیل ۲۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه اصفهان
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، هوشنگ طالبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: کلاس‌های دانشگاه از هفته گذشته شروع شده است و برای دانشجویان جدیدالورود این هفته آغاز سال تحصیلی است، 4 هزار و 400 دانشجوی جدیدالورود در سه مقطع کارشناسی؛ کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش دانشجوی جدیدالورود داشتیم و 200 نفر هم از سایر دانشگاه‌ها مهمان دانشگاه اصفهان هستند که مجموعاً 4 هزار و 600 ورودی جدید به دانشگاه اصفهان داریم. وی با بیان اینکه 2244 نفر دانشجویان جدید تحصیلات تکمیلی هستند بیان کرد: این تعداد معادل 51 درصد از جدیدالورودها را تشکیل می‌دهند و 2 هزار و 756 نفر نیز ورودی مقطع کارشناسی هستند، تعدادی از دانشجویان جدیدالورود در رشته‌هایی پذیرش شدند که برای نخستین بار در دانشگاه اصفهان تدریس می‌شود، در رشته زبان و ادبیات روسی از بهمن پذیرای دانشجویان هستیم. رئیس دانشگاه اصفهان در تشریح رشته‌های جدید دانشگاه عنوان کرد: تفسیر و علوم قرآن، امام شناسی، مشاوره با گرایش توان بخشی، علوم اقتصادی با گرایش کسب و کارهای اینترنتی، رشته بیوشیمی و علوم کامپیوتر گرایش شبکه‌ها در مقطع دکتری بخشی از این رشته‌هاست. وی ادامه داد: در پنج رشته جدید هم به صورت مجازی دانشجو پذیرش می‌کنیم، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات زنان با دو گرایش حقوق زن در اسلام و زن و خانواده، زبان انگلیسی و حقوق خصوصی نیز از دیگر رشته‌های مجازی در مقطع ارشد است. *رتبه‌بندی دانشگاه اصفهان از منظر مؤسسات مختلف طالبی تصریح کرد: در سال گذشته با فعالیت‌هایی که در دانشگاه اصفهان برگزار شد سال خوبی را پشت سر گذاشتیم، در رتبه‌بندی‌های داخلی و خارجی برای اولین بار دانشگاه اصفهان در لیست دانشگاه‌های برتر قرار گرفت که از رتبه 821 به رتبه 796 در نظام دسته‌بندی موسسه هلندی دست یافتیم. وی در همین خصوص عنوان کرد: برای اولین بار در لیست دانشگاه‌های برتر از نظر موسسه...
 • رشد تسهیلات سرمایه گذاری به مقصد عمان
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات؛ دکتر علی صالح آبادی در این ویژه نامه ضمن ارائه اطلاعات درخصوص جزییات ارائه تسهیلات به صادرکنندگان تصویری از وضعیت ارتباطات کارگزاری با بانکها و روابط بین بانکی بین المللی نیز ارائه داده است.اعطای تسهیلات سرمایه گذاری برای پروژه های صادراتی برای کشور عمان به چه میزان است؟بانک توسعه صادرات به منظور تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز شرکت های صادراتی در زمینه تجهیز کارگاه و هزینه های ضروری طرح (صدورخدمات فنی و مهندسی) در سنوات گذشته نسبت به اعطای تسهیلات ارزی به متقاضیان جهت احداث پالایشگاه، جاده سازی، احداث خط انتقال برق در کشورعمان اقدام نموده است.مبالغ تامین مالی توسط بانک توسعه صادرات در احداث پالایشگاه رقم سه میلیون و 600 هزار یورو، احداث خط لوله انتقال آب پنج میلیون و 500 هزار یورو، ایجاد خطوط انتقال برق 427 هزار یورو و جاده سازی یک میلیون و 500 هزار یورو بوده است.میزان تعهد بانک در رابطه با طرح توسعه سواحل مکران از سوی این بانک و تأثیر آن بر میزان صادرات محصولات پتروشیمی کشور چقدر است؟در راستای اجرای استراتژیهای کلان کشور، هم‌اکنون طرح توسعه بندر چابهار با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و با عاملیت این بانک به مبلغ حدود 400 میلیون دلار در دست اجرا می‌باشد. با بهره برداری از این پروژه در فاز یک، ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر مذکور از 1.5 میلیون تن فعلی به 8.5 میلیون تن افزایش می‌یابد. یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در طرح توسعه بندر چابهار امکان صادرات محصولات پتروشیمی از طریق این بندر می‌باشد که با اجرای کامل آن این موضوع محقق خواهد شد.همچنین در جهت توسعه صادرات غیر نفتی ،‌ اخیرا" نیز بر اساس مذاکرات و بررسی‌های کارشناسی بعمل آمده، هیات مدیره محترم بانک مصوب نموده که بانک یکی از 19 پروژه پتروشیمی تعریف...
 • مقصد دانشجویان پزشکی کدام کشورهاست
 • به گزارش ایسکانیوز، تعداد ثبت شده دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارجی در رشته های علوم پزشکی از سال ۹۰ تاکنون نشان می دهد که تعداد ۶۳۵ دانشجو در کشور هند تحصیل می کنند. پس از آن کشور ترکیه با ۵۳۹ دانشجوی ایرانی و پس از آن نیز مجارستان با ۳۷۸ دانشجو، فیلیپین با ۳۵۳ دانشجو و قبرس با ۳۳۶ دانشجوی ایرانی در رده های بعدی قرار دارند. معاونت آموزشی وزارت بهداشت همچنین آمار دیگری نیز در این زمینه منتشر کرده است که دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی در ۱۵ کشور دارای بیشترین متقاضی از سال ۹۰ تاکنون را نشان می دهد که بر اساس آن کشور فیلیپین با یک هزار و ۶۲۶ نفر در صدر تقاضا است. پس از آن هندوستان با یک هزار و ۴۱۷ نفر، مجارستان با ۸۳۷ نفر، ترکیه با ۶۴۷ نفر، ایتالیا با ۳۱۵ نفر، آلمان با ۲۹۵ نفر، بلاروس با ۲۶۸ نفر، آمریکا با ۲۵۳ نفر، انگلستان با ۲۴۷ نفر، مالزی با ۲۳۶ نفر، اوکراین با ۲۳۵ نفر، آذربایجان با ۲۲۱ نفر، قبرس با ۱۹۰ نفر و کانادا با ۱۶۵ نفر در رده های بعدی هستند. وضعیت ثبت شده تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های خارجی در مقاطع مختلف از سال ۹۰ تاکنون نیز نشان می دهد که ۳.۸ درصد در تخصصی، ۹.۹ درصد در دکتری تخصصی و ۰.۸ درصد در دکتری حرفه ای پیوسته و ۰.۱ درصد در دکتری حرفه ای ناپیوسته تحصیل می کنند. بیشترین میزان دانشجوی ایرانی در رشته های علوم پزشکی در خارج از کشور در دکتری عمومی با ۷۶.۳ درصد تحصیل می کنند و پس از آن در کارشناسی ارشد ناپیوسته با ۹.۱ درصد است. منبع: مهر مهاجرت دانشجوی پزشکی
 • رصد کالا از مبداء تا مقصد در استان مرکزی
 • طرح شناسه دار شدن انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان مرکزی در حال اجرا است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک ؛ اصغری معاون امور بازرگانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت : بر اساس این طرح فعالان واحدهای صنعتی ، تولیدی ، معادن و صاحبان و بهره برداران انبارها و مراکز نگهداری برای حمل و نقل کالا ، موظف اند در سامانه جامع انبارها به نشانی ثبت اینترنتی www.nwms.ir ثبت نام کنند. اصغری افزود : این طرح سراسری در استان مرکزی از نیمه دوم سال 95 اجرا شده و تا کنون 28 هزار و 248 واحد مراکز نگهداری کالا در سطح استان شناسه دار شده اند. به گفته وی ، در صورت عدم ثبت اطلاعات ، حمل بار به صورت کامیون ، کامیونت و وانت بار از مبدا به مقصد که در سامانه جامع انبارها ثبت نشده باشد ممانعت می شود. معاون امور بازرگانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، جلوگیری از قاچاق کالا ، جمع آوری اطلاعات دقیق انبارها و شناسه دار کردن آنها ، ایجاد امکان طراحی اهداف کلان و استراتژیک را از جمله اهداف این طرح برشمرد.
 • اقلیم کردستان عراق مقصد ایرانی ها نبود
 • رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی کشور گفت: اقلیم کردستان، مقصد گردشگری ایرانی‌ها نبوده که حالا با مسدود شدن مرزهای هوایی و یا قطع روابط، ضربه‌ای وارد شود؛ چون اصلا تعاملات گردشگری بین ایران و آن منطقه جریان پیدا نکرد. روز یکشنبه (۲ مهر) شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: به درخواست دولت مرکزی عراق، تمام پروازهای ایران به مقصد فرودگاه‌های سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای کشورمان از مبدا اقلیم کردستان متوقف شد. به گفته سخنگوی این شورا، با توجه به موثر واقع نشدن تلاش‌های سیاسی خیرخواهانه کشورمان و اصرار مسؤولان اقلیم کردستان برای برگزاری رفراندوم در این منطقه با درخواست دولت مرکزی عراق، مرزهای هوایی ایران بر روی پروازهایی که مبداء آن اقلیم کردستان است، مسدود شد. حرمت الله رفیعی - رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی - درباره تاثیر این شرایط اضطراری بر گردشگری منطقه به ایسنا، گفت: اقلیم کردستان در دوره‌ای به خاطر برگزاری کنسرت‌ها توجه ایرانی ها را جلب کرد، اما این منطقه در مقایسه با کشورهای نزدیک و همسایه هیچ‌گاه مقصد باثباتی برای گردشگری نبوده و جایگاهی نداشته که اکنون انتظار داشته باشیم با قطع مناسبات سیاسی، مشخصا با این منطقه، اتفاقی در گردشگری رخ دهد و یا راهی بسته شود. او ادامه داد: بیشتر سفرهایی که به اقلیم کردستان انجام می‌شد، تجاری و کاری بود و بیشتر پروازها هم خالی بودند. در این مسیر حتی پرواز چارتری وجود نداشت و پروازها برنامه‌ای اجرا می‌شد. ما به عراق چارتر هوایی داریم، اما با کردستان عراق چنین برنامه‌ای نداشتیم و اصولا چهل پنجاه درصد ظرفیت پروازهای این مسیر خالی بودند. در واقع ما در این مسیر هوایی، بیشتر ضرر می‌دادیم تا از آن منفعتی ببریم. رفیعی یادآور شد: معمولا مسیرهایی چارتر هوایی می‌شوند که مناسبات گردشگری و رفت و آمد گسترده‌ای...
 • عراق دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی
 • بر اساس آخرین آمارها، عراق با ۲ میلیارد دلار واردات از ایران در چهار ماه نخست سال جاری، دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی به شمار می‌آید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد، رایزن بازرگانی ایران در عراق با اشاره به پیش‌بینی افزایش 8 درصدی در ارزش صادرات ایران به عراق در شش ماه? اخیر گفت: بالغ بر 3 میلیارد دلار صادرات ایران به عراق در شش ماه? نخست سال پیش‌بینی می‌شود که این افزایش از صدور کالاهایی چون محصولات کشاورزی، ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی، ادوات برقی و دارو ناشی می‌شود و همچنین مواد غذایی مانند رب، ماکارانی و آرد، فرآورده‌های لبنی، محصولات پتروشمی و روان‌کننده‌های صنعتی نیز در زمر? محصولات پر رونق صادراتی به کشور عراق قرار دارد. بهزاد در خصوص آمار تجارت خارجی عراق افزود: واردات عراق از کشورهای مختلف، سالانه 30 میلیارد دلار است و به تفکیک، چین 28%، ترکیه 27% و ایران 24% در جایگاه اول تا سوم کشورهای صادرکننده به عراق ایستاده‌اند که اگر صادرات خدمات فنی و مهندسی و میعانات گازی به آن اضافه شود، سهم ایران با ترکیه برابری خواهد کرد همچنانکه امسال برای اولین بار صادرات گاز به عراق را با روزانه 12 میلیون مترمکعب آغاز کردیم. وی در ادامه گفت: قیمت سران? هر تن کالای صادراتی ایران به عراق 500 دلار است که در مقایسه با 350 دلار سران? کل صادرات ایران، ارزش بالاتری را نشان می‌دهد. بهزاد در خصوص چهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی عراق اظهار داشت: این نمایشگاه به عنوان مهم‌ترین رویداد بازرگانی عراق قلمداد شده و 20 کشور دنیا چون آلمان، آمریکا، ایران، کره، اوکراین، قطر، فرانسه، لبنان، سوریه و .... در آن حضور خواهند داشت و در زمینه‌های انرژی، لوازم بهداشتی، صنعت ساختمان، هتل‌داری، پوشاک، خودرو، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی، و ..... محصولات و خدمات خود را به...
 • کونته:دلم برای ایتالیا تنگ شده است
 • آنتونیو کونته، سرمربی چلسی مدعی شد که دلش برای ایتالیا تنگ شده و برای مدت طولانی در چلسی نخواهد ماند. به گزارش "ورزش سه"، اینتر یکی از تیم‌هایی است که به شدت به دنبال جذب کونته است. سرمربی ایتالیایی پس از دوران موفقش در یوونتوس، راهی چلسی شد و با این تیم توانست قهرمانی لیگ برتر را کسب کند و حالا از احتمال بازگشتش به ایتالیا صحبت کرد. او گفت:" دلم برای ایتالیا تنگ شده است. اینکه برای مدتی طولانی در خارج از ایتالیا باشم در برنامه هایم نیست. این تجربیات فوق العاده اند ولی روزی بلاخره به ایتالیا برمی‌گردم. چین؟ قطعا نه. بوندس لیگا؟ پیش بینی آینده همیشه کار دشواری است. بیایید اینطور بگوییم که مربی گری یک شغل موقتی است. بستگی به نتایج دارد ولی همچنین باید انگیزه ای هم در من باشد که بهترین عملکرد را داشته باشم. دلم برای ایتالیا تنگ شده است. با این حال تجربیاتی که اینجا کسب کرده ام کمک زیادی به من می‌کند. همچنین به پست مدیر ورزشی هم فکر می‌کنم." آنتونیو کونته (سرمربی) چلسی
 • ویلچرهای خودکار مجهز به رادار معلولان را به مقصد می رسانند
 • به تازگی در دو کشور سنگاپور و ژاپن از ویلچرهای خودکاری استفاده شده که می توانند افراد معلول را بدون نیاز به دخالت انسان به مقصد برسانند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپکتروم، سالمندان و افراد دارای ناتوانی های حرکتی با استفاده از ویلچرهای یادشده می توانند به راحتی به مقصد برسند. برای این کار آنها تنها باید یک برنامه تلفن همراه را بر روی گوشی های خود نصب کنند. ویلچرهای یادشده ابتدا در بیمارستانی در سنگاپور و سپس در فرودگاهی در ژاپن به کار گرفته شدند تا جابجایی معلولان و سالمندان را تسهیل کنند. طراحی ویلچر مورد استفاده در سنگاپور که اسمارت یا هوشمند نام گرفته، از ژانویه سال ۲۰۱۶ آغاز شده است. رایانه رباتیک این ویلچر از داده های سه رادار برای نقشه خوانی و مسیریابی استفاده می کند. سپس الگوریتم مکان یابی ویلچر مذکور، موقعیت آن را بر روی نقشه مشخص می کند. در ادامه کاربر مقصد خود را از طریق برنامه موبایلی ویژه ای مشخص می کند تا حرکت به سمت آن آغاز شود. ویلچر مشابه ژاپنی ها که Whill ModelM نام دارد، از دو رادار برای شناسایی و کشف محیط اطراف بهره می برد و از فناوری حرکت خودکار پاناسونیک بهره می گیرد. این ویلچر هم از طریق یک برنامه موبایلی خاص عمل می کند.
 • سرخط روزنامه های ایتالیا دوشنبه ۳ مهر
 • رم - ایرنا - انتخابات در آلمان و ظهور راست گرایان افراطی، سقوط جنگنده ایتالیایی در دریا، پاپ متهم به ارتداد شد و تهدید مجدد داعش علیه ایتالیا از جمله عناوین مهم روزنامه های روز دوشنبه سوم مهر ایتالیا است. *** کوریره دلاسرا - انتخابات آلمان، خداحافظی با ائتلاف های بزرگ، سقوط سوسیالیست ها - یک جنگنده نیروی هوایی در دریا سقوط کرد - کشورهای کره شمالی، چاد و ونزوئلا نیز به فهرست ممنوعیت ترامپ برای سفر به آمریکا اضافه شدند - 61 کشیش سنت گرا پاپ فرانسیس را متهم به ارتداد کردند *** لارپوبلیکا - راست گرایان و کاهش آرای مرکل اروپا را نگران کرد - راست گرایان افراطی در آلمان حدود یکصد کرسی در پارلمان را بدست آوردند - کره شمالی: موشک علیه آمریکا همواره اجتناب ناپذیرتر می شود *** لاستمپا - راست گرایان آلمان باعث ترس اروپا می شوند - کاندیدای حزب 5 ستاره برای نخست وزیری: پرداخت پول برای ماموریت های ناتو دیگر بس است - داعش در لیبی با یک پیام ویدیویی ایتالیا را تهدید کرد *** ایل جورناله - مرکل در انتخابات پیروز شد، راست گرایان افراطی سومین حزب آلمان - چین به کره شمالی تهاجم خواهد کرد - پرواز بمب افکن های استراتژیک آمریکا در نزدیکی سواحل کره شمالی اروپام**461**1346
 • روزی به ایتالیا بازمی گردم
 • به گزارش وانانیوز، آنتونیو کونته از یک سال قبل سکان هدایت استمفورد بریجی ها را برعهده دارد. او بعد از اتمام مسابقات یورو ۲۰۱۶ در فرانسه به انگلیس آمد و هدایت چلسی را آغاز کرد. در اولین فصل حضورش نیز توانست مقام قهرمانی لیگ جزیره را برای آبی‌پوشان کسب کند.اما اکنون دلش برای ایتالیا بسیار تنگ شده است. این مربی ۴۸ ساله در گفت‌وگویی با رادیو آنچلیو اظهارداشت:در این نکته تردیدی وجود ندارد که دلم برای ایتالیا بسیار تنگ شده است.در برنامه من، کار در خارج از وطن برای مدت طولانی نیست.کسب تجربه خارج از ایتالیا زیبا است.اما برنامه‌ام این است روزی به ایتالیا بازگردم. این مربی موفق با آبی‌های استمفوردبریجی تا سال ۲۰۱۹ قرارداد دارد.
 • استقبال سینماهای ایتالیا از ایرانی
 • فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به عنوان ژانر مفهومی و ارزشی مورد حمایت کمپانی فیلمسازان استعداد جوان در کشور ایتالیا واقع شده است. اکران عمومی این اثر با ژانر دفاع مقدس، از 22 شهریورماه در سینماهای کشور آغاز شده است. در خلاصه داستان «دریاچه ماهی» آمده است: چند داستان موازی، سرگذشت بچه‌های جنگ را روایت می‌کند که پس از سال‌ها در نقطه مشترکی به یکدیگر می‌رسند و در این میان عشق گمشده‌ای پیدا می‌شود.
 • کونته:شک ندارم که ایتالیا به جام جهانی ۲۰۱۸ می رود
 • سرمربی تیم فوتبال چلسی می‌گوید از بابت صعود تیم ملی کشورش به جام جهانی ۲۰۱۸ شک ندارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی ایتالیا پس از جدایی آنتونیو کونته از این تیم در پایان رقابت‌های یورو 2016 حال و روز چندان خوبی نداشته است. تیم تحت هدایت جامپیرو ونتورا ماه گذشته با قبول شکستی سنگین در خانه اسپانیا عملاً فرصت صعود مستقیم به جام جهانی 2018 روسیه را از دست داد و حالا امیدوار است که از مرحله پلی‌‌‌آف بلیت سفر به روسیه را کسب کند، اتفاقی که کونته شک ندارد رخ خواهد داد.سرمربی چلسی در این خصوص به شبکه آنکیو اسپورت ایتالیا گفت: ایتالیا؟ شک ندارم که ما به جام جهانی صعود خواهیم کرد. من نگران نرسیدن‌مان به این رقابت‌ها نیستم. اگرچه باید به پلی‌آف برویم اما ما در سید یک قرعه‌کشی این مرحله قرار خواهیم داشت پس جای نگرانی نیست.کونته سپس به دستاورد بزرگش در اولین فصل مربیگری خود در خارج از ایتالیا اشاره داشت و ادامه داد: قهرمانی فصل گذشته‌مان در لیگ برتر بسیار زیبا بود. امسال اما 6 تیم برای قهرمانی می‌جنگند و کار سخت‌تر خواهد بود چون منچستریونایتد هم برگشته و علاوه بر این تاتنهام، لیورپول و آرسنال هم هستند.سرمربی ایتالیایی چلسی درباره همگروه شدن شاگردانش با رم، اتلتیکو مادرید و قره‌باغ آذربایجان در لیگ قهرمانان اروپا هم تأکید کرد: در لیگ قهرمانان شما همیشه باید بازیکنان باکیفیت داشته باشید. در گروه ما تیم‌هایی هستند که چنین بازیکنانی دارند. ما در قرعه‌کشی چندان خوش ‌شانس نبوده‌ایم اما باید بر مشکلات موجود غلبه کنیم تا برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی شانس داشته باشیم جایی که امیدوارم با تیم‌های ایتالیایی روبه‌رو نشویم.انتهای پیام/ R1015163/P35350/S3,28/CT10
 • پیراهن ایتالیا برای جام جهانی ۲۰۱۸
 • در حالی که هنوز صعود آتزوری به جام جهانی روسیه قطعی نشده، تصاویری از پیراهن این تیم برای دوره پیش‌روی جام جهانی منتشر شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال ایتالیا که در گروه G از مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در منطقه اروپا با 19 امتیاز پشت‌سر اسپانیای 22 امتیازی در رده دوم جای دارد، با این شرایط به طور مستقیم راهی جام جهانی نخواهد شد و باید راهی بازی پلی‌آف اروپایی شود، هرچند هنوز دو بازی دیگر از این مرحله در پیش دارد و ممکن است شرایط به سودش تغییر کند.در حالی که هنوز صعود آتزوری به جام جهانی 2018 قطعی نشده، سایت «فوتی هدلاینز» تصاویری از پیراهن آتزوری منتشر کرده و مدعی شده که ایتالیا قرار است در دوره پیش‌روی جام جهانی از این پیراهن استفاده کند.انتهای پیام/ R1015161/P35350/S3,28/CT10
 • مهم ترین رویداد بین المللی بازرگانی در عراق دومین مقصد صادراتی ایران
 • تهران - ایرنا - بر اساس آخرین آمارها، عراق با 2 میلیارد دلار واردات از ایران در چهار ماه نخست امسال، دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی به شمار می‌آید. به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، «ناصر بهزاد» رایزن بازرگانی ایران در عراق در خصوص چهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی عراق اظهار داشت: این نمایشگاه به عنوان مهم‌ترین رویداد بازرگانی عراق قلمداد شده و 20 کشور دنیا چون آلمان، آمریکا، ایران، کره، اوکراین، قطر، فرانسه، لبنان، سوریه و غیره در آن حضور خواهند داشت و در زمینه‌های انرژی، لوازم بهداشتی، صنعت ساختمان، هتل‌داری، پوشاک، خودرو، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی و دیگر موارد محصولات و خدمات خود را به نمایش می‌گذارند.رایزن بازرگانی ایران در عراق با اشاره به برنامه‌ریزی به منظور حضور قدرتمند ایران در این نمایشگاه، گفت: ایران با در اختیار داشتن فضایی به وسعت 1200 متر و با دعوت از بهترین و معتبرترین شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف حضور شایسته‌ای در این رویداد خواهد داشت.بهزاد نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی عراق را فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌ شرکت‌های ایرانی، انجام انواع مذاکرات با شرکت‌ها و سازمان‌های عراقی و دیگر کشورها عنوان کرد و افزود: با اصلاح و تجدید نظر در مدل‌های سرمایه‌گذاری، این نمایشگاه می‌تواند محل مناسبی برای معرفی و فعالیت ماندگار واحدهای موفق دانش‌بنیان و تولیدی-صنعتی باشد.وی با اشاره به برنامه‌های عربستان برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی عراق، گفت: با اینکه صادرات عربستان به عراق کمتر از 2 درصد است اما باید در نظر داشت که خیز دوباره این کشور برای گسترش روابط تجاری با عراق تنها با حضور مؤثر، پایدار و همه جانبه شرکت‌های ایرانی بی اثر خواهد ماند.گفتنی است، چهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی عراق از 29 مهر تا 8 آبان در بغداد برگزار خواهد شد.رایزن بازرگانی ایران در عراق با اشاره به پیش‌بینی افزایش هشت درصدی ارزش صادرات...
 • ۳شهید گمنام در دامغان تشییع می شوند/پارک دانشجو مقصد عاشقان
 • دامغان - مسئول امور شهدای کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح از تشییع و خاکسپاری سه شهید گمنام طی دهه آخر ماه محرم در دامغان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رضایی عصر دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تشییع پیکرهای پاک و مطهر سه شهید گمنام در دامغان، به میزبانی فرمانداری این شهرستانبیان کرد: استقبال از شهدای گمنام، وداع، برگزاری باشکوه تشییع در پارک دانشجو و برگزاری آیین یادبود سه شهید گمنام در روزهای پایانی ماه محرم برنامه ریزی و به اطلاع مردم خواهد رسید. وی افزود: تشییع شهدای گمنام در سطح مراکز استان ها و شهرستان ها پیرو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ستادکل نیروهای مسلح و بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی انجام می گیرد که باید در فاصله نزدیک و با هماهنگی همه دستگاه های اجرایی و خدماتی مراسم تشییع و تدفین انجام شود. مسئول امور شهدای کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: تشییع شهدای گمنام باید با شکوه و در خور و شان ایشان باشد و انجام این امر نیاز به هماهنگی کامل بین مسئولان شهرستانی میزبان شهدا و کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح و نماینده این کمیته در مرکز استان است. رضایی افزود: آیین تشییع و تدفین شهدای گمنام باید به عنوان تکیه گاه و سرمایه گذاری معنوی و زیارتگاه در یک بوستان که محل رجوع مردم است قرار گیرد تا از این طریق یک پیوست فرهنگی پیدا کند.