ورزش>مدیریت ورزش - سید مصطفی هاشمی طبا سال‌ها مرد اول ورزش ایران بوده و خیلی خوب زیر و بم این ورزش را می‌شناسد.

زاوش محمدی:مصطفی هاشمی طبا سال ها در راس ورزش حضور داشت و نظر جالبی درباره وضعیت این روزهای فوتبال ایران دارد. او معتقد است کی روش یک تکنسین و مربی کار کشته است و توانسته تاکتیک را وارد فوتبال ایران کند.

اتفاقی که هیچگاه در فوتبال ملی ایران رخ نداده بود. او همچنین معتقد است رییس فدراسیون باید پاسخگوی وزارت و نهاد بالادست باشد و او هم در زمان خودش از این موضوع هیچگاه نمی گذشت.

*شما چند سالی در سازمان تربیت بدنی بودید. عملکرد وزارت ورزش در این چهار سال اخیر از دوره آقای گودرزی و سلطانی فر را چگونه می بینید و وضعیت ورزش ایران مثلا در فوتبال دو دور پشت هم به جام جهانی صعود کردیم. تیم مان هم بهترین تیم آسیاست و 12 بازی است که گل نخوردیم ولی یکسری طیفها هستند که به تیم ملی و عملکرد کی روش انتقاد می کنند. آیا شما رفتارهای سرمربی تیم ملی را درست می بینید یا رفتارهایی که با ایشان از بیرون می شود؟

آقای کی روش، مربی توانایی است و تردیدی نیست. نتایجی هم که بدست آورده، نتایج خیلی خوبی است ولی می توانست این شخصیت را از خودش بروز ندهد. من به نظرم شخصیت ایشان تحقیرکننده مملکت و ملت ماست. این نوع رفتار،‌ رفتار خوبی نیست.


*بحثی که همیشه کی روش مطرح می کند این است که فدراسیون پول و امکانات ندارد. زمین درست و حسابی برای تمرین نداریم و آنچه می خواهد برای بهبود فوتبال ایران است و همیشه هم گفته که قرار نیست زمین های فوتبال را با خودم به پرتغال ببرم!

یک بحثی این است ولی بحثهای دیگر دارد. بحثهایی که با مهاجم می کند و بیانیه می دهد. یک مربی می تواند خواسته هایش را بیان کند و این یک بحث منطقی است. من راجع به اینها ایراد نمی گیرم. راجع به آن چیزی که حاشیه سازی می کند،‌ ایراد می گیرم. با همه در می افتد و علیه همه بیانیه می دهد. اصلا برنامه های فدراسیون فوتبال را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. مگر در اروپا مربیان تیم ملی چکار می کنند؟ بعلاوه مگر روزی که آمد و نگاه کرد، امکانات مملکت ما را ندید؟ حالا مشکلاتی هم ما داریم ولی مطمئن باشید اگر بهترین امکانات را هم در اختیار ایشان بگذارید، تیم ما همین بود. ایشان از شخصیت و توانایی های خودش برای تیم ما استفاده کرده. یعنی آن چیزهایی که بچه ها نشان می دهند به خاطر زمین و زمان نیست. همین امکانات را قبلا هم داشتیم یک وقت پیروز می شدیم. در این 5 سال در زمان آقای مایلی کهن، کره را 6-2 زدیم. اتفاق افتاده که الان بتوانیم چنین نتیجه ای بدست بیاوریم؟


*ثباتی که در 6، 7 سال گذشته داشتیم نسبت به ثباتی که قبلا داشتیم خیلی فرق می کند. بله،‌ خیلی فرق می کند.

می خواهم بگویم که می توانیم بگوییم ما نتایجی قبلا داشتیم که هیچوقت ایشان نتوانسته بدست بیاورد. ولی ایشان کاردان است و کارش را خوب بلد است و تیم را کاملا در اختیار دارد و نتایج خوبی هم گرفته.


*چیزی که منتقدانش می گویند این است که تیم آقای کی روش فوتبال را زیاد بازی نمی کند ولی یکسری می گویند که کی روش یک تفکر برای فوتبال ایران نهادینه کرده.

نه،‌ تیمش خوب بازی می کند. بچه ها فوتبال خوب بازی می کنند. فوتبال زیبا یعنی چی؟ یعنی اینکه در زمین شیرین کاری کنند؟ فوتبال خوب بازی می کنند.


*فوتبال ایران در دهه های گذشته یک نوع فوتبال فانتزی بوده مثل برزیل که ما عادت داشتیم بازیکنانی مثل علی کریمی و قبل از آن ناصر محمدخانی را داشتیم.

الان هم داریم.


*ولی کی روش به نحوی فانتزی بازی را از بازیکن گرفته و تاکتیک را جایگزین کرده.

نه، اتفاقا اینکه می گویند فوتبال ما فانتزی بوده را اصلا قبول ندارم. ما اتفاقا در مسئله تکنیک خیلی مشکل داریم. من خودم شخصا عقیده دارم که در مسئله تکنیک خیلی مشکل داریم. بله، مثلا آقای علی کریمی یک چهره کاملا فنی و تکنیکی بود. ولی مجموعه بازیکنان ما اینطوری نبودند که تکنیک شان یکی باشد. الان هم بچه ها فوتبال را به معنی واقعی خیلی خوب بازی می کنند. هرکس ایراد می گیرد، بی خود ایراد می گیرد. کاملا فوتبال را خوب بازی می کنند، در زمین یارگیری می کنند و با وجود بازی می کنند. وگرنه اصلا اتفاقی نیست که این نتایج را بدست اورده ایم.


*فکر نمی کنید با این انتقادات و ایراد گرفتن ها باعث خشم کی روش می شوند؟ ایشان می گوید که تیم من نتیجه گرفته اما. . . نه،

قرار نیست که اگر یک انتقادی می کنند، خشم برانگیزد. حرفهای ایشان فارغ از این حرفهاست. ایشان یک تاکتیکی برای خودش دارد.


*درواقع برنامه خودش است که با این ادبیات و این نوع رفتار واکنش ایجاد کند؟

بله، ‌خودش است دیگر.


*چند سالی است که بحث خصوصی سازی پرسپولیس واستقلال مطرح شده ولی هیچوقت اتفاق نیفتاده. به نظر شما این اتفاق رخ می دهد؟

این را که اصلا دولت تصویب کرد چون این موسسه فرهنگی است نمی توان واگذارش کرد. اولا استقلال هیچ ربطی به تاج سابق ندارد. برخی می گویند که استقلال،‌ تاج است اما چنین چیزی نیست. تاج یک تیمی بوده که منحل شده و رفته و استقلال یک چیز جدیدی است که به ثبت رسیده.


*اما همان اعضا و بازیکنان هستند!

نه،‌ کدام بازیکن؟

*مثلا پرسپولیس را به شاهین نسبت می دهند.

آنهم بیخود می گویند. اگر یک بازیکن از یک جا به جای دیگر می رود که باشگاه شخصیت حقوقی دارد. ولی مشکل این دو تا باشگاه این است که مشمول قانون 141 قانون تجارت هستند. اگر یادتان باشد یک موقع گفتند که برندش را واگذار می کنیم. این هم حرف محملی بود. وقتی شرکتی مشمول قانون 141 قانون تجارت شود یا باید افزایش سرمایه دهد که بتواند بدهی هایش را بده و از آن شرایط مالی بد دربیاید یا باید منحل شود و اعلام ورشکستگی کند.
*الان دو باشگاه نزدیک به 500 میلیارد تومان بدهی دارند. اگر دولت بخواهد اینها را درست واگذار کند باید مشمول قانون 141 کند. یعنی هست باید براساسی که قانون تجارت پیش بینی کرده، عمل کند.
*دو هفته پیش دقیقا همین بحثی که مطرح کردید چون گفتند پسوند فرهنگی دارد واگذار نمی شود ولی از آن طرف AFC فشار آورده که اگر این دو تا به بخش خصوصی واگذار نشوند از لیگ قهرمانان آسیا حذف می شوند و مصوبه به مجلس برده اند تا «فرهنگی» را بردارند و بتوانند واگذار کنند. الان بحث واگذاری این دو تیم مطرح شده. آیا می توان این دو باشگاه را واگذار کرد.

اصلا در قانون تجارت پیش بینی نشده که شرکت مشمول قانون 141 را می توان واگذار کرد. گفته یا باید اعلام ورشکستگی کند یا افزایش سرمایه دهد و از قانون 141 دربیاید. قانون این را می گوید. دولت باید تکلیفش را روشن کند. یا اعلام ورشکستگی کند یا پول بگذارد و از ماده 141 دربیاورد.
*در این چند وقت اخیر هم تیم کشتی هم نتیجه نه چندان خوب گرفت و درگیری بین وزیر ورزش و فدراسیون رسول خادم اتفاق افتاد که آقای سلطانی فر بیانیه هایی دادند و از‌آن طرف هم آقای خادم جوابیه دادند حتی به دعوت حضوری وزیر هم نرفتند. این نوع رفتارها بین وزیر و رئیس فدراسیون را چطور ارزیابی می کنید؟

همه باید رعایت همدیگر را بکنند. اینکه من خودم طرفدار استقلال فدراسیون ها هستم ولی به هیچ وجه از حق نظارتی وزارتخانه نمی گذرم. وزارتخانه حق نظارت بر فدراسیون ها را دارد و باید پاسخگو باشند. این پاسخگویی را نمی توانیم بگوییم که وزیر پاسخگوی مملکت باشد اما فدراسیون پاسخگوی مردم و وزیر نباشد. پاسخگوی رسانه ها نباشد. باید پاسخگو باشند و حرمت وزارتخانه را هم حتما حفظ کنند.
*بحثی هم که این روزها پیش آمده بحث کمیته المپیک است و حتی از شما هم نام برده شده. آیا برنامه ای برای رفتن به کمیته المپیک دارید؟

من برنامه خاصی الان ندارم. نمی دانم شرایطم چگونه باشد. دفعه قبل خواستم بروم، توطئه کردند. متاسفانه آقای گودرزی هم در برابر رفتار ناهنجار سکوت کرد.


*اما آن طیف سابق که در کمیته بوده اند الان تغییر کرده اند.

الان هم مسائل دیگری ظاهرا هست. من تصمیمی هنوز ندارم.

4141

کلیدواژه: خوب بازی می کنند | مشمول قانون 141 | فوتبال ایران | قانون تجارت | کی روش

منبع: خبرآنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.khabaronline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۸۴۶۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

در همین زمینه

 • روبات های دارورسانی که جای قرص ها را می گیرند
 • به گزارش خبرنگارحوزه فن‌آوری‌های نوینگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محققان نسل جدیدی از نانو روبات‌ها به نام (nanobots) را طراحی کرده اند که از دی ان‌ای (DNA)، ساخته شده است و می‌تواند دارو را به عضو آسیب دیده بدن بیمار برساند. این روبات ها قادربه حمل و نقل و جابه جایی دارو‌ها دربدن و جریان خون هستند و ابعاد بسیار کوچکی دارند. نانو روبات‌ها دارای دست، بازو و پا هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد مولکول‌های بدن را برداشت، مرتب و جابه جا کنند. این نانو روبات‌ها ازچند نوکلئوتید که عنصر‌های زیر مجموعه دی ان‌ای است ساخته شده اند و براساس کد ژنتیکی بدن انسان‌ها می‌توانند به راحتی دربدن جابه جا شوند. این روبات را دانشمندان موسسه فناوری کالیفرنیای آمریکا (the California Institute of Technology) ساخته اند که می تواند مانند ربات الکترومکانیکی مریخ نورد به بررسی و کاوش در اعماق بدن بپردازد. ساختار اصلی معماری این روبات از سه پایه اصلی ساختمانی شامل دست، بازو و پا تشکیل شده است که برای برداشتن اشیا و حمل دارو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روبات‌ها قادر به حمل و جابه جایی چندین مولکول در درون بدن هستند و می‌توانند مانع از خونریزی یا بروز عوارض جانبی ناشی از درمان و مصرف دارو دربدن شوند. روبات‌ها می‌توانند مولکول‌های آسیب دیده را از محل بافت اصلی بدن جدا و مسیر آن‌ها را برای خارج شدن از بدن ایجاد کنند. کارشناسان امیدوار هستند درآینده با ادامه پژوهش‌ها این روبات‌ها نقشی بنیادین در درمان و کنترل بیماری درانسان‌ها داشته باشند. انتهای پیام/
 • ایراد مجدد اتحادیه جهانی به اساسنامه فدراسیون کشتی
 • به گزارش وانانیوز، در چند هفته گذشته فدراسیون کشتی از ارسال اساسنامه اصلاحی و مورد تایید مجمع این فدراسیون به اتحادیه جهانی کشتی خبر داد و اعلام کرد منتظر تایید نهایی اتحادیه مذکور است.شنیده ها حاکی است اتحادیه جهانی به اساسنامه اصلاحی مذکور نیز ایراد گرفته و اعلام کرده به دلیل اینکه وزیر ورزش یا معاون وی عضو رای دهنده هستند؛ این موضوع با اصول خودمختاری که در جنبش المپیک ذکر شده، هم راستا نیست.گفته می شود این مهم ترین ایرادی است که اتحادیه جهانی کشتی به اساسنامه اصلاحی وارد نموده و اعلام کرده منتظر اصلاح این مورد در پیشنهاد جدید است.حال باید دید واکنش وزارت ورزش و فدراسیون کشتی به این موضوع چه خواهد بود و به این ترتیب سایه تعلیق همچنان بر سر کشتی کشور خواهد بود؟انتهای پیام/ک
 • دختران ورزشکار بیشتر از پسران آسیب دیدگی ناحیه سر را نادیده می گیرند
 • بررسی‌های جدید که در جلسه آکادمی تخصصی کودکان آمریکا ارائه شده است نشان می‌دهد که دختران پنج برابر بیشتر از پسران گرایش دارند که بعد از آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر در ورزش بلافاصله به ورزش کردن خود ادامه دهند. این کار احتمال آسیب دیدگی‌های ماندگار را افزایش می‌دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از Science daily ، بررسی‌های انجام شده نشان داده است که بیش از ۵۰ درصد از دختران بعد از آسیب‌دیدگی‌ از ناحیه سر بلافاصله به ورزش کردن و مسابقه دادن ادامه‌ می‌دهند. این‌ در حالی است که ۶۶ درصد آسیب‌دیدگی‌های ناحیه سر در دختران اتفاق می‌افتد. ۱۷ درصد پسران بعد از آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر بلافاصله به ورزش باز می‌گردند. مدیر این تحقیقات می‌گوید: تعداد دختران نوجوان فوتبالیست که بعد از آسیب‌دیدگی‌ ناحیه از سر بلافاصله به مسابقات باز می گردند. پنج برابر بیشتر از پسران است. این مساله نگران کننده است. به خصوص به این خاطر که دختران بیشتر از پسران در ورزش از ناحیه سر آسیب می بینند. خانواده‌ها و مربیان از قوانین آگاهی دارند و می دانند نوجوانان در صورتی که آسیب ببینند و بلافاصله در همان روز به مسابقه ادامه‌ دهند چه تبعاتی را شاهد خواهند بود. خانواده‌ها و مربیان و پزشکان باید این مساله را جدی بگیرند و در صورت مشاهده آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر از حضور نوجوانان در مسابقات جلوگیری کنند. انتهای پیام
 • خاطرات کیومرث هاشمی از دوران دفاع مقدس عکس
 • به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس مسئولان ورزش کشورمان به ذکر خاطرات خود از دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران پرداختند. کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با انتشار تصويری از رزمندگان اسلام در جبهه های حق عليه باطل، ياد و خاطرات هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت. انتهای پیام/ خاطره جالب هاشمی از دوران دفاع مقدس
 • ابراز رضایت کیومرث هاشمی از عملکرد کاروان ایران
 • رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر افزایش رشته ها و کیفیت بازی های داخل سالن آسیا گفت: عمکلرد ورزشکاران مان تا به امروز خوب بوده و امیدواریم شاهد مدال آوری های بیشتری هم باشیم. به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث هاشمی در خصوص عملکرد کاروان ایران در پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا که در عشق آباد جریان دارد، گفت: نتایجی که تا به امروز ورزشکاران کاروان ایران به خصوص در برخی از رشته ها به دست آورده اند، خیلی خوب بوده است.این در حالی است که هنوز رقابت نمایندگان ما در برخی رشته های مدال آور آغاز نشده است. وی ادامه داد: سعی ما این بود به گونه ای کاروان ایران را به این دوره از بازی های داخل سالن اعزام کنیم که تمام ورزشکاران مان به نوعی بهره مند شوند. به طور کلی به غیر از یک رشته در سایر رشته های این دوره از بازی ها نماینده داریم. این موضوع برای توسعه برخی از رشته ها می تواند کمک حال باشد. رئیس کمیته ملی المپیک در مورد تفاوت این دوره از بازی های داخل سالن آسیا نسبت به دوره گذشته خاطرنشان کرد: برای اولین بار کشورهای اقیانوسیه در این دوره بازی های داخل سالن حضور دارند. کشور میزبان هم سرمایه گذاری خیلی خوبی برای برگزاری بازی ها داشته است ضمن اینکه با فراهم کردن تسهیلات لازم باعث شده تا استقبال کشورها و ورزشکاران آنها بیشتر از ادوار گذشته باشد. به طور طبیعی وقتی تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشد سطح رقابت ها بالاتر رفته و رقابت میان ورزشکاران هم سنگین تر و سخت تر می شود. هاشمی به این موضوع که ترکمنستان به عنوان میزبان در برخی رشته ها که فقط خود در آن تجربه و مهارت لازم را داراست ورود داشته و سعی کرده آن رشته را وارد بازی ها کند، اشاره کرد و یادآور شد:...
 • مجلس سوگواری دهه عاشورا توسط حجت الاسلام هاشمی نژاد برگزار می شود
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) مراسم سوگواری دهه عاشورا با سخنرانی حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد شب‌های دهه اول محرم از ساعت 21:15 در حسینیه بیت‌الرقیه(س) واقع در خیابان پنجم نیروی هوایی برگزار می‌شود. پیش از آغاز سخنرانی، ذاکرین به ذکر مصیبت خواهد پرداخت.
 • در دیدار آیت الله هاشمی شاهرودی با سرپرست وزارت علوم چه گذشت
 • آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر ضرورت تحقّق عملی وحدت حوزه و دانشگاه که از سالیان اول انقلاب تاکنون مطرح بوده است، گفت: امیدواریم در سایه‌ تلاش همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور، به‌ویژه دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، این موضوع به نحو کامل محقق شود تا کشور اسلامی ایران بتواند در سطح جهان، به‌ویژه جهان اسلام کارنامه و الگوی درخشانی از خود ارائه دهد. وی تبیین و نظریه‌پردازی علوم انسانی، اسلامی را برای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه ضروری و مهم توصیف و تأکید کرد: هر چند طی سال‌های گذشته کارهای خوبی در این خصوص انجام شده و گام‌های مؤثری برداشته شده، ولی هنوز تا نقطه ایده‌آل و کامل راه زیادی وجود دارد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از قانون مجازات اسلامی و زیرمجموعه‌های آن از جمله قانون تعزیرات حکومتی به عنوان نمونه یاد کرد و افزود: با اینکه علما، مراجع و صاحب‌نظران زیادی در این مقوله‌ها کار کرده‌اند، ولی هنوز راه‌های طی نشده زیادی داریم که احتیاج به نظریه‌پردازی و پرداختن به کارهای محتوایی بیشتری دارد. آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی از ایجاد گروه‌های نظریه‌پرداز کارآمد به عنوان حلقه‌ مفقوده تحقق واقعی وحدت حوزه و دانشگاه نام برد و گفت: تولید علم و نظریه‌پردازی کار افراد متخصص و کارآمد است. وی تأکید کرد: نظریه‌پردازی، اجتهاد پویا، قدرت استنباط و نبوغ می‌خواهد و احتیاج به رأسی دارد که فقاهت و اشراف کامل به مسائل روز داشته باشد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با آرزوی موفقیت سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد که بتواند برای تحقق این موضوع تلاش و جدّیت بیشتری انجام دهد. همچنین در این دیدار سیدضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تبریک انتصاب آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی به سمت ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و آرزوی موفقیت برای وی، گفت: حوزه و دانشگاه...
 • هیئت مدیره و مدیرعامل باید قبل از منصوریان می رفتند/می دانستم مدیریت این همه مشکل دارد ایراد فنی نمی گرفتم
 • بازیکن پیشین استقلال مشکل اصلی این تیم را هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه می‌داند و معتقد است آنها باید زودتر از منصوریان استعفا می‌کردند. مجید نامجومطلق در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، در خصوص تساوی یک - یک تیم استقلال مقابل ذوب‌آهن و استعفای علیرضا منصوریان از سرمربیگری استقلال اظهار داشت: استقلال در نیمه اول از نظر فنی بازی خوب و منطقی انجام داد، اما در نیمه دوم استرس بر تیم حاکم شد و بازیکنان این تیم نتوانستند از اندوخته خود مراقبت کنند.وی ادامه داد: هر چند گل ذوب‌آهن آفساید بود، اما استقلال در نیمه دوم نتوانست بازی خوبی را به لحاظ فنی انجام دهد. کادرفنی استقلال با توجه به اتفاقاتی که در برنامه نود افتاده بود، شرایط روحی و روانی خوبی نداشت. با توجه به مسائلی که من در این برنامه دیدم، اتفاقات زیادی در باشگاه استقلال افتاده و زمانی که مدیران باشگاه با هم آنقدر مشکل و زاویه دارند، طبیعی است تیم در زمین نتواند عملکرد فنی خوبی داشته باشند.پیشکسوت استقلال در ادامه با انتقاد از هیئت مدیره و مدیرعامل این باشگاه، عنوان کرد: نمی‌دانستم تا این حد مشکل در مدیریت باشگاه وجود دارد وگرنه اصلاً از تیم ایراد فنی نمی‌گرفتم. به نظرم این هیئت مدیره و مدیرعاملِ ضعیف باید قبل از منصوریان استعفا می‌کردند و می‌رفتند. تصور کنید در جایی کار می‌کنید که هیچ‌کس پشت شما قرار ندارد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ طبیعی است تیمی که این همه مشکل رفتاری و اخلاقی در آن وجود دارد، کارآیی لازم را در زمین نخواهد داشت. با این مشکلات منصوریان خیلی صبر کرده که تاکنون در استقلال دوام آورد.نامجومطلق با بیان اینکه استقلال تیم بسیار بزرگ و پر افتخارترین تیم ایران است، به تسنیم گفت: معلوم است با این هیئت مدیره‌، وضعیت باشگاه استقلال اینگونه خواهد شد. اتفاقی که در برنامه نود افتاد را تاکنون در دوران فوتبالی‌ام...
 • ایراد اتحادیه جهانی کشتی به اساسنامه اصلاحی فدراسیون کشتی ایران
 • اتحادیه جهانی کشتی به دلیل دخالت وزارت ورزش ، به اساسنامه اصلاحی فدراسیون کشتی ایران نیز ایراد گرفت . به گزارش خبرگزاری تسنیم، در چند هفته گذشته فدراسیون کشتی از ارسال اساسنامه اصلاحی و مورد تایید مجمع این فدراسیون به اتحادیه جهانی کشتی خبر داد و اعلام کرد منتظر تایید نهایی اتحادیه مذکور است. شنیده ها حاکی است اتحادیه جهانی به اساسنامه اصلاحی مذکور نیز ایراد گرفته و اعلام نموده به دلیل اینکه وزیر ورزش یا معاون وی عضو رای دهنده هستند این موضوع با اصول خودمختاری که در جنبش المپیک ذکر شده ، هم راستا نیست. گفته می شود این مهم ترین ایرادی است که اتحادیه جهانی کشتی به اساسنامه اصلاحی وارد نموده و اعلام کرده منتظر اصلاح این مورد در پیشنهاد جدید است. حال باید دید واکنش وزارت ورزش و فدراسیون کشتی به این موضوع چه خواهد بود و به این ترتیب سایه تعلیق همچنان بر سر کشتی کشور خواهد بود.انتهای پیام/ R1361/P1361/S3,29/CT47
 • سران فتنه محاکمه شوند حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد نمی گیرند/ماجرای نامه فتنه گران به تروریستهای جبهة النصره در سال ۸۹
 • رییس سازمان اطلاعات سپاه گفت: این حق قوه قضاییه است که اینها را محاکمه کند. علی القاعده این نوع جرایم هم اگر برود قوه قضاییه فرد محاکمه بشود، من بعید میدونم حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد به این افراد بخورد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار نجات جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه با حضور در برنامه دستخط به سوالات مختلفی پاسخ داد. متن کامل اظهارات وی در این باره به شرح ذیل است:مجری: سلام و خیلی متشکر که این وقت را در اختیار ما قرار دادید؛ نجات: عرض سلام و ادب دارم. هفته دفاع مقدس را به شما و مردم ایران و آزادی خواهان تبریک عرض می‌کنم. س: چرا شما به عنوان رمز پیروزی عملیات والفجر 8 شناخته شدید؟ نجات: تسامح شده! ما هیچ نقشی در پیروزی والفجر 8 نداشتیم. آنی که پیروز بود و پیروزی را به مردم ایران هدیه کرد در راس و اول خدا بوده است، بعد هم رهبری داهیانه حضرت امام بود که هرچه داریم از آن پیر دیر ما بود و آن رهبر عاقل و رهبر محکم و با صلابت ما بود و اگر نفس مسیحایی ایشان نبود، یک لحظه این نفس را از جبهه ها قطع می‌کرد، ما هیچ پیروزی در جبهه ها نداشتیم. عملیات والفجر هشت طرحی بود که فرماندهی جنگ به این نتیجه رسید که با دشمن در نقطه ای درگیر بشود که بتواند غافلگیری را انجام بدهد. به دنبال تجاربی که فرماندهی جنگ در عملیات خیبر و بدر داشت، به این نتیجه رسیده بود که ما از لحاظ امکانات و تجهیزات نظامی با دشمنی که تا دندان توسط هم ابر قدرتهای شرق و غرب مسلح شده بود و ارتجاع منطقه هم به ما کمک می‌کرد، ما باید در جایی عملیات انجام می‌دادیم و حمله می‌کردیم که او غافلگیر بشود. منطقه فاو به خاطر ویژگی‌هایی که داشت، می‌توانستیم دشمن...