خبرگزاري آريا - برترين ها: اگر يک کتابخوان حرفه اي نباشيد و بخواهيد کتابي در دست بگيريد و مطالعه کنيد و از طرفي فرد خبره اي هم اطرافتان نداشته باشيد، مجبوريد به ليست هاي مختلف مراجعه کنيد. اما فراواني اين ليست ها که بر اساس معيارهاي مختلف و توسط افراد با سلايق متفاوت تهيه شده اند، شما را بيش از پيش گيج خواهد کرد.


ما به کمک شما آمده ايم و در اين مطلب قصد داريم پرفروش ترين کتاب ها يا رمان ها در سرتاسر دنيا در دهه ها و قرن هاي اخير را برايتان معرفي کنيم. اين معيار که غالب جوامع مختلف در نسل هاي مختلف، يک کتاب را پسنديده باشند قطعا يکي از بهترين و معتبرترين ليست هاي «کتاب هاي واجب براي خواندن» را شکل خواهد داد. پس بجنبيد و لذت خواندن کتاب هاي زير را از دست ندهيد.
61. «وقتي باردار هستيد بايد منتظر چه چيز باشيد» اثر هايدي مرکف، آرلن آيزنبرگ و سندي هاتاوي
اين کتاب با در بر داشتن تمام نکات جديد دربارۀ بارداري، زايمان و سبک زندگي والدين آينده، با يک طرح پيش فرض، اطلاعات لازم در مورد انتخاب متخصص، روش هاي مختلف زايمان، حاملگي دوم، دوقلو ها، روابط زناشويي در حاملگي و مقابله با عوارض رايج و کمتر رايج بارداري تکميل مي شود.

62. «ماجرا هاي هاکلبري فين» اثر مارک تواين
رمان درخشان قرن نوزدهمي مارک تواين، مدت هاي طولاني يکي از بهترين نمونه هاي ادبيات آمريکا به شمار رفته است. اين رمان هاک سرکش و آزادي خواه را که اولين بار در «ماجرا هاي تام ساير» معرفي شده بود، باز مي گرداند و او را در مرکز داستان قرار مي دهد. داستان کلاسيک تواين، که غناي آن در گويش معتبر، طنز عاميانه و تفسير تند و تيز اجتماعي اش است، ماجرا هاي هاک و جيم، بردۀ فراري، را در سفري هيجان انگيز در مسير رود مي‌سي‌سي‌پي دنبال مي کند.

63. «خاطرات سري آدريان مول 13 و 4/3 ساله» اثر سو تاونسند
اين کتاب به سبک خاطره نوشته شده و به نگراني ها و افسوس هاي يک نوجوان مي پردازد که باور دارد يک روشنفکر است. داستان در سال هاي 1981 و 1982 مي گذرد و در پس زمينۀ خود برخي رويداد هاي تاريخي دنيا، از جمله جنگ فالکلند، ازدواج شاهزاده چارلز و بانو دايانا و تولد شاهزاده ويليام، را نيز منعکس مي کند. مول منتقد بي رحم نخست وزير وقت، مارگارت تاچر، است و او را در فهرست بدترين دشمنانش قرار مي دهد.

64. «کان تيکي: سراسر اقيانوس آرام در يک قايق» اثر تور هيردال
در اين گزارش کلاسيک از ماجراجويي در طبيعت، پنج مرد در جستجوي يک قهرمان افسانه اي از پرو تا پلينزي سفر مي کنند. اين نسخۀ کلاسيک غني شامل يادداشت هاي توضيحي مفصل، تحليل منتقدانه در بر دارندۀ ديدگاه هاي معاصر و مدرن در مورد اين اثر و يک مقالۀ ديداري بي نظير دربارۀ اين سفر مي باشد.

65. «سرزمين موجودات وحشي» اثر موريس سنداک
يک شب مکس لباس گرگي خود را مي پوشد و کلي شيطنت مي کند، بنابر اين مادرش او را "موجود وحشي" مي نامد و از شام خوردن محروم مي کند. آن شب در اتاق مکس يه جنگل شروع به رشد مي کند و اقيانوسي جاري مي شود که در آن قايقي آمادۀ بردن مکس به سرزمين موجودات وحشي است. مکس وحشي ها را رام مي کند و خود را پادشاه آنها مي داند. بعد آشوب وحشي ها شروع مي شود. اما زماني که مکس هيولاها را به رختخواب مي فرستد و همه چيز آرام مي شود، احساس تنهايي به سراغش مي آيد و متوجه مي شود وقت آن رسيده که به سوي خانه حرکت کند، جايي که يک نفر بيشتر از همه او را دوست دارد.

66. «راز» اثر روندا برن
نسخۀ دهمين سالگرد انتشار «راز» شامل يک پيشگفتار جديد به قلم روندا برن و ده نمونه از تغيير ساز ترين بينش هايي است که وي در طول ده سال گذشته با تمرين و زندگي به سبک «راز» به دست آورده است. اين 10 بينش به تنهايي مي توانند به فهم و تسلط شما در قانون جذب سرعت ببخشند.

67. «ترس از پرواز» اثر اريکا جانگ
همسر يک روانکاو که از زندگي خود خسته شده، وارد ماجرايي بکر مي شود که زندگي اش را تغيير مي دهد. ايزدورا وينگ، بعد از پنج سال، در زندگي خود بر سر دوراهي قرار مي گيرد: آيا او و همسرش بايد با هم بمانند يا از هم جدا شوند؟ ايزدورا، که همسرش را در کنفرانس روانکاوي در وين همراهي مي کند، او را رها مي کند و در جستجوي شخصي با شور و اشتياقي بي پرده، به تنهايي در اروپا سفر مي کند. اما، همانظور که او ياد مي گيرد، رهايي لزوماً برابر با خوشبختي نيست.
«ترس از پرواز» که در زمان انتشارش در سال 1973 يک شور ادبي به پا کرد، اريکا جانگ را به يکي از پيشرو ترين صداهاي نسل خود در زمينۀ جنس زن و فمينيسم تبديل کرد. بعد از نزديک به چهار دهه، چيزي از بينش، ذوق و بذله گويي حيرت انگيز اين رمان کم نشده است.

68. «کلبه» اثر ويليام پال يانگ
ميسي، کوچک ترين دختر مکنزي الن فيليپ، طي تعطيلات خانوادگي ربوده مي شود و شواهدي مبني بر اين که به شکل بي رحمانه اي به قتل رسيده، در کلبه اي متروکه در عمق مناطق بکر اورگان، ديده مي شود. چهار سال بعد، مک در ميان "اندوه بزرگ" خود يادداشت مشکوکي، ظاهراً از خدا، دريافت مي کند که از او دعوت مي کند يک آخر هفته به آن کلبه برگردد. او بر خلاف خواستۀ قلبي اش در يک بعد از ظهر زمستاني به آنجا مي رود و با رسيدن به کلبه تاريک ترين کابوس هايش برايش زنده مي شوند. چيزي که مک در آن کلبه پيدا مي کند، زندگي او را تا ابد تغيير مي دهد.
در دنيايي که دين روز به روز نامربوط تر به نظر مي رسد، «کلبه» با پرسش ابدي "در اين دنياي پر از رنج هاي وصف ناپذير، خدا کجا است؟" دست به گريبان مي شود. پاسخي که مک به آن مي رسد، شما را مبهوت و شايد به اندازۀ مک متحول خواهد کرد. و از همۀ کساني که مي شناسيد خواهيد خواست اين کتاب را بخوانند.

69. «شب به خير ماه» اثر مارگارت وايز براون
در اتاق سبز بزرگ، يک خرگوش کوچولو توي تخت قايم شده. "شب به خير اتاق، شب به خير ماه. " خرگوش کوچولو به تمام چيزهاي آشناي توي اتاق خواب نيمه روشنش، به عکس سه بچه خرسي که روي صندلي نشسته اند، به ساعت ها و جوراب هايش، به دستکش ها و بچه گربه ها، به همه چيز يکي يکي شب به خير مي گويد. در اين اثر کلاسيک ادبيات کودکانۀ محبوب چند نسل از خواننده ها و شنونده ها، شعر آرام کلمات و تصاوير لطيف و آرامش بخش به هم آميخته اند تا کتابي کامل براي پايان روز رقم بزنند.

70. «داستان بي پايان» اثر ميشائيل اِنده
اين اثر حماسي تخيلي از زمان اولين انتشارش در بيش از يک دهه قبل، قلب ميليون ها خواننده را در سراسر دنيا تسخير کرده است. داستان خاص آن در ميان داستاني ديگر، دعوتي مقاومت ناپذير از خواننده ها است تا خود بخشي از کتاب شوند.
داستان با پسري تنها به نام باستيان و کتاب عجيبي که او را به دنياي زيبا اما محکوم به فناي فانتاستيکا مي کشاند، شروع مي شود. فقط يک انسان مي تواند اين مکان مسحور کننده را، با دادن نامي جديد به فرمانرواي آن، ملکۀ کودک مانند، نجات دهد. اما سفر به برج ملکه از سرزمين اژدها ها، غول ها و هيولا ها و سحر و جادو مي گذرد و در صورتي که باستيان تلاش خود را آغاز کند، ممکن است هرگز باز نگردد. او همچنان که در سرزمين فانتاستيکا پيش مي رود، بايد شجاعت رويارويي با دشمنان وصف ناپذير و اسرار قلب خود را به دست بياورد. خواننده ها نيز مي توانند به سرزمين شگفت انگيز و فراموش نشدني فانتاستيکا سفر کنند، فقط کافي است کتاب را ورق بزنند. . .

71. «حدس بزن چقدر دوستت دارم» اثر سم مک برتني
"حدس بزن چقدر دوستت دارم" اين را خرگوش کوچولوي قهوه اي مي گويد. خرگوش کوچولوي قهوه اي به پدرش نشان مي دهد چقدر دوستش دارد: به اين دوري که دستم مي رسد و به اين بلندي که مي توانم بجهم. اما خرگوش قهوه اي بزرگ مي تواند دستش را بيشتر از او باز کند و بلند تر از او بجهد، بنابراين او را بيشتر دوست دارد. خوب، پس خرگوش کوچولو پدرش را درست تا روي ماه دوست دارد، اما اين هم دقيقاً نصف اندازۀ عشق خرگوش بزرگ به او است.

72. «شوگون» جيمز کلاول
يک ماجراجوي جسور انگليسي. يک جنگجوي شکست ناپذير ژاپني. زني زيبا که بين دو راهي زندگي، دو راهي عشق مردد است. اينها همه با هم در حماسه اي شگفت انگيز از زمان و مکاني شعله ور از نبرد، شور و اشتياق، جاه طلبي، هوا و هوس و مبارزه براي قدرت گرد هم آمده اند.

73. «پُکي کوچولو» اثر جانت سيبرينگ لاوري
«پُکي کوچولو»، يکي از دوازده کتاب طلايي اصلي، از سال 1942 تا کنون 15 ميليون نسخه فروش داشته و به يکي از محبوب ترين کتاب هاي کودک تاريخ تبديل شده است. حالا، اين توله سگ کوچولو آماده است که قلب و ذهن نسل جديد کودکان را تسخير کند.

74. «ستون هاي زمين» اثر کن فولت
کن فولت در سراسر دنيا به عنوان استاد تعليق آني معروف است، اما محبوب ترين و پر فروش ترين کتاب او داستان جذاب راهبي قرن دوازدهمي است که قصد دارد کاري به نظر غير ممکن انجام دهد: ساختن بزرگ ترين کليساي جامع گوتيک که تا آن زمان جهان به خود ديده است.
هر چيزي که خوانندگان از فولت انتظار دارند اينجا است: دسيسه، اقدام سريع، و داستان عاشقانۀ پر شور. اما آنچه «ستون هاي زمين» را حيرت انگيز مي کند، زمان آن، قرن دوازدهم؛ مکان آن، انگلستان فئودال و موضوع آن يعني ساخت کليسايي باشکوه است.
فولت انگلستان زمخت و پر زرق و برق قرون وسطايي را با تمام جزئيات بازسازي کرده است. جنگل هاي پهناور، شهرهاي حصار کشي شده، قلعه ها و صومعه ها به چشم انداز هايي آشنا تبديل شده اند. در مقابل اين پس زمينۀ آکنده از ويرانگري هاي جنگ و ضرب آهنگ زندگي روزمره که با دقت به تصوير کشيده شده و با پيچيدگي در هم بافته شده اند، استاد داستان سرا خواننده را به درون زندگي، روياها، تلاش ها و عشق هاي شخصيت ها مي کشاند: تام، استاد بنا، آليينا، زن نجيب زاده و زيبايي مسحور کننده اش؛ فيليپ، رئيس صومعۀ کينگزبريج؛ جک، هنرمند سنگ تراش؛ و اِلن، زن جنگل. از سنگ تراش ساده گرفته تا پادشاه متکبر، همۀ شخصيت ها به وضوح جان گرفته اند.
ساخت کليسا با هنرمندي کمابيش وهم آور سنگ تراشان تعليم نديده، مرکز درام داستان است. فولت در اطراف محل ساخت و ساز کليسا، داستاني از خيانت، انتقام و عشق به هم مي بافد که با اعدام يک مرد بي گناه در ملأ عام شروع مي شود و با تحقير يک پادشاه به پايان مي رسد.

75. «دوست يابي و نفوذ در ديگران» اثر ديل کارنگي
شما مي توانيد دنبال شغل دلخواهتان برويد. . . و آن را به دست آوريد! مي توانيد شغل فعلي تان را حفظ کنيد و آن را بهبود ببخشيد! مي توانيد از هر موقعيتي که داريد براي پيشرفت خودتان استفاده کنيد! «دوست يابي و نفوذ در ديگران» از زمان انتشار در سال 1936 تاکنون بيشتر از 15 ميليون نسخه فروخته است. اولين کتاب ديل کارنگي اثر پرفروشي است که با توصيه هاي تغيير ناپذيرش هزاران نفر از افراد مشهور کنوني را به موفقيت در تجارت و زندگي شخصي رسانده است.
همانطور که گفته شد، اصول ديل کارنگي هنوز هم مؤثرند و به شما کمک خواهند کرد تا در اين دنياي پيچيده و رقابتي مدرن به بيشترين حد توانايي خود دست يابيد. شش راه براي اين که مردم شما را دوست بدارند، دوازده راه براي اين که طرز فکر شما را قبول کنند و نه راه براي تغيير دادن مردم بدون برانگيختن خشم آنها را در اين کتاب ياد بگيريد.

76. «عطر: داستان يک قاتل» اثر پاتريک زوسکيند
رمان کلاسيک پاتريک زوسکيند، کتاب پرفروش تحسين شده و پر شور بين المللي آزمايشي ترسناک را مطرح مي کند: چه اتفاقي مي افتد وقتي زياده روي يک شخص در شديد ترين احساسش- حس بويايي او- منجر به قتل مي شود.
در محله هاي فقير نشين فرانسۀ قرن هجدهم، ژان باتيست گرونويي با موهبتي ويژه به دنيا مي آيد: حس بويايي مطلق. وقتي بزرگ تر مي شود، زندگي خود را با کشف بوهاي مختلف در پاريس مي گذراند و يک عطار برجسته هنر باستاني ترکيب روغن ها و گياهان با ارزش را به او مي آموزد. اما نبوغ گرونويي به حدي است که با اين کارها راضي نمي شود و وسوسه مي شود بوي چيزهايي مثل دستگيره هاي برنجي و چوب تازه بريده شده را به دست آورد. يک روز بويي به مشام او مي رسد که به خطرناک ترين جستجوي او براي ساختن "عطر نهايي" منجر مي شود؛ بوي يک دختر جوان و زيبا. «عطر» با روايت درخشان و خيره کننده اش، داستان قدرتمندي از قتل و شرارت نفساني است.

77. «خوشه هاي خشم» اثر جان استاين‌بک
اين داستان حماسي برندۀ پوليتزر جان استاين‌بک دربارۀ رکود بزرگ اقتصادي است و سفر يک خانواده و يک ملت را به دنبال کار و کرامت انساني به سوي غرب روايت مي کند. شايد اين اثر آمريکايي ترين رمان کلاسيک آمريکا باشد. رمان به خانوادۀ جود، خانواده اي فقير از زارعان مستأجر مي پردازد که به خاطر خشکسالي، مشکلات اقتصادي و تغييرات به وجود آمده در صنايع کشاورزي و امور مالي از خانۀ خود در اوکلاهما رانده شده اند. خانوادۀ جود به دليل وضعيت نااميد کننده شان و نيز از آنجا که در طوفان شن به دام افتاده اند، تصميم مي گيرند به کاليفرنيا بروند.
آنها نيز به همراه هزاران اوکلاهمايي ديگر، به دنبال شغل، زمين، شرافت آينده هستند. استاين‌بک زماني که مهياي نوشتن اين رمان شد، نوشت: "مي خواهم نشان ننگي بر حرامزاده هاي طماعي که باعث اين وضعيت [رکود بزرگ و عواقب آن] هستند، بگذارم. " استاين‌بک با اين کتاب طرفداران زيادي از ميان طبقۀ کارگر پيدا کرد، شايد دليل آن همدردي کتاب با جنبش کارگران و نثر قابل فهم آن باشد. امروزه «خوشه هاي خشم» در کلاس هاي ادبيات دبيرستان ها و دانشگاه هاي آمريکا تدريس مي شود. در سال 1940، اقتباس سينمايي تحسين شده اي از اين رمان، با بازي هنري فوندا و کارگرداني جان فورد، ساخته شد.

78. «نجواگر اسب» اثر نيکلاس اوانز
اسمش تام بوکر است. صدايش اسب هاي وحشي را رام مي کند و دست هايش روح هاي شکسته را التيام مي دهد. و آني گريوز، نا اميد از التيام دختر آسيب ديده اش، اسب وحشي دخترش و قلب جريحه دار خودش، عرض يک قاره را پيموده تا به مزرعۀ بوکر در مونتانا برسد. او به خاطر اميد آمده است. به خاطر فرزندش. و به خاطر چيزي که کسي جز بوکر نمي تواند به او بدهد: دليلي براي باور داشتن.

79. «سايۀ باد» اثر کارلوس روئيس سافون
بارسلونا، سال 1945: يک شهر بعد از جنگ داخلي اسپانيا، به آرامي التيام مي يابد، و دنيل، پسر يک فروشندۀ کتاب هاي کمياب که سوگوار از دست دادن مادر است، آرامش خود را در کتابي اسرارآميز به نام «سايۀ باد» نوشتۀ شخصي به نام خوليان کاراکس باز مي يابد. اما وقتي تصميم مي گيرد آثار ديگر اين نويسنده را پيدا کند، موضوع تکان دهنده اي را کشف مي کند: يک نفر تمام نسخه هاي همۀ کتاب هاي کاراکس را از بين برده است. در واقع، دنيل ممکن است تنها کسي باشد که کتابي از کاراکس دارد. خيلي زود، جستجوي به ظاهر بي خطر دنيل به يکي از تاريک ترين اسرار بارسلونا منتهي مي شود: داستاني حماسي از قتل، ديوانگي و عشقي محکوم به فنا.

80. «راهنماي سواري مجاني به کهکشان» اثر داگلاس آدامز
چند ثانيه قبل از اين که زمين براي راه اندازي يک بزرگراه کهکشاني نابود شود، فورد پريفکت، پژوهشگر نسخۀ بازبيني شدۀ راهنماي سواري مجاني به کهکشان که پانزده سال است يک هنرمند از کار افتاده محسوب مي شود، دوستش آرتور دنت را از سيارۀ زمين خارج مي کند.
اين زوج پر انرژي به کمک گفته هاي راهنماي سفر مجاني ("حوله تقريباً مفيد ترين چيز براي يک مسافر بين ستاره اي است") و کلي مسافر ديگر، سفري را در فضا آغاز مي کنند. مسافران ديگر عبارتند از: زيفود بيبل براکس، رئيس کهکشان با دو سر و سه دست؛ تريليان، نامزد زيفود؛ ماروين، ربات پارانوئيد، درخشان و دائماً افسرده؛ و ويت ووجاجيگ، دانشجوي قديمي که به خاطر ناپديد شدن تمام خودکار هايي که در طول سال ها خريده، دچار عقدۀ روحي شده است.

کلیدواژه: خرگوش کوچولو | ترین کتاب | شب به خیر | کتاب ها | شده اند

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۹۳۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • کتب با موضوع محرم درصدر پرفروش ها
 • همزمان با ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، کتاب «آئینه تمام نما» که در نهمین دوره پویش روشنا معرفی شده است به عنوان پرفروش در جدول هفته پایانی شهریور ماه خودنمایی کرد. به گزارش مشرق، «آئینه تمام‌نما» عنوان اثری است از آیت‌الله حائری شیرازی که از سوی نشر معارف به چاپ رسیده است. این اثر همزمان با ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، به عنوان کتاب محوری در نهمین دوره پویش روشنا معرفی شده است. کتاب نگاهی دارد به فلسفه قیام عاشورا و درس‌هایی که می‌توان از این قیام گرفت. بینش و بصیرت حسینی، درس‌های عاشورا، عوامل و پیامدهای واقعه عاشورا، زیارت امام حسین(ع)، در سوگ اباعبدالله(ع) و انقلاب اسلامی در پرتو عاشورا از جمله مباحثی است که در این اثر به آن پرداخته شده است. پیش از«آئینه تمام‌نما» کتاب‌هایی چون «رحمت واسعه» و «نامیرا» در این پویش طی سال‌های اخیر محور قرار گرفته بود. ردیف عنوان کتاب پرفروش اول رحمت واسعه پرفروش دوم ملاصالح، فتح خون، تکرار پرفروش سوم یک غنچه صد زخم،آن بیست و سه نفر، پسرک فلافل فروش، سلام بر ابراهیم2، شرح خطبه امام حسین(ع) در منا، نامیرا، سقای آب و ادب کتاب «شرحی بر خطبه امام حسین(ع) در منا» اثر محمدرضا حدادپور جهرمی از سوی دفتر نشر معارف روانه بازار کتاب شده است. در این کتاب خواننده علاوه بر آشنا شدن با مبانی مکتب سیدالهشدا که مبتنی بر اسلام ناب است، با فضای سیاسی و اجتماعی اسلام در آن سال‌ها نیز آشنا می‌شود زیرا مولف تلاش داشته، تصویری از موقعیت آن عصر را به خواننده نشان دهد و آن را در برابر دیدگان او ترسیم کند. نویسنده با شرح این خطبه درصدد تبیین شرایط جامعه اسلامی در دهه 60 هجری، اهداف قیام امام حسین(ع)، عبرت آموزی از قیام عاشورا و همچنین بصیرت بخشی به مخاطبان در زمینه احتمال...
 • جدول/قیمت پرفروش ترین تلویزیون های LED
 • آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز انواع تلویزیون LED در سطح بازار تهران است؛
 • تغییر ساعت کاری باغ کتاب تهران باغ کتاب تاسوعا و عاشورا تعطیل است
 • به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب، ساعت کار مجموعه باغ کتاب تهران از اول مهرماه تغییر کرده و در نیمه دوم سال همه روزه(غیر از جمعه ها و ایام تعطیل) از ساعت 9 تا 21 برای حضور و بازدید عموم باز است.دراین گزارش با اشاره به اینکه ساعت کار روزانه باغ کتاب در نیمه نخست سال 10 تا 22 بود، تصریح شده، باغ کتاب در روزهای جمعه و ایام تعطیل از ساعت 9 تا 22 پذیرای بازدیدکنندگان است.همچنین مجموعه باغ کتاب تهران در روزهای تاسوعا و عاشورا(8 و 9 مهر) تعطیل است.برهمین اساس، روز جمعه هفتم مهرماه نیز از ساعت 9 تا 17 امکان حضور و بازدید علاقه مندان از مجموعه باغ کتاب فراهم است.مجموعه باغ کتاب تهران واقع در بزرگراه شهید حقانی(غرب به شرق)، از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال شرقی با فرهنگستان‌های علوم و زبان و ادبیات فارسی، از شمال غربی با باغ هنر و از غرب با باغ‌موزه دفاع مقدس در ارتباط است.وسعت این مجموعه فرهنگی110 هزار متر مربع است که 65 هزار متر مربع آن ساختمان نمایشگاهی، تالارهای همایش و اداری است و مابقی آن را فضای سبز و یک دریاچه مصنوعی تشکیل می‌دهد.این مجموعه شامل کتابفروشی های کودک و نوجوان، فروشگاه لوازم التحریر، اسباب بازی و محصولات فرهنگی، باغ علم کودک، باغ علم نوجوان، باشگاه رباتیک، مرکز رویدادهای علمی، کتابفروشی و فروشگاه محصولات فرهنگی بزرگسال، سینما و گالری هنر است.* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.خبرنگار: معصومه جوان معبودی - انتشار دهنده: محسن فتاحیتهرام/7245**1625
 • باغ کتاب تاسوعا و عاشورا تعطیل است/ساعت کاری باغ کتاب تغییر کرد
 • ساعات کار باغ کتاب از آغاز سال تحصیلی جدید به ۹ تا ۲۱ تغییر کرد و هم زمان با تاسوعا و عاشورا حسینی تعطیل است. به گزارش خبرگزاری مهر، باغ کتاب تهران شنبه و یکشنبه مهر هم زمان با ( تاسوعا و عاشورای حسینی) تعطیل است. گفتنی است روز جمعه ۷ مهر هم خدمات دهی از ساعت ۹ تا ۱۷ است. ساعت بازدید از باغ کتاب تهران با آغاز سال تحصیلی جدید از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۲۱ و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۲۲ است.
 • جدول/قیمت پرفروش ترین تلویزیون های LED در بازار
 • آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز انواع تلویزیون LED در سطح بازار تهران است؛ ارسال به تلگرام
 • قیمت پرفروش ترین انواع تلویزیون ها ی LED در بازار جدول
 • اقتصاد آنلاین - سمانه باقری : آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز انواع تلویزیون LED در سطح بازار تهران است؛
 • قیمت پرفروش ترین انواع فرش دستباف دربازار جدول
 • اقتصاد آنلاین - سمانه باقری: قیمت برخی از انواع فرش دستباف در بازار تهران به شرح جدول زیر است‎؛
 • جدول/قیمت پرفروش ترین انواع تلویزیون های LED در بازار
 • آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز انواع تلویزیون LED در سطح بازار تهران است؛ ارسال به تلگرام
 • رونمایی از ٣٨ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب لرستان
 • استان‌ها>لرستان - همزمان با سومین روز از یازدهمین نمایشگاه کتاب استان لرستان از ٣٨ عنوان کتاب ناشران و مولفین استان رونمایی شد . به گزارش خبرآنلاین لرستان ، در این مراسم از ٣٨ عنوان کتاب که توسط انتشارات قلم اعظم و پیام ایثار توسط مسئولین حاضر رونمایی شد . لازم به ذکر است: آیین رونمایی از آثار نویسندگان و ناشران استان هر روزه در نوبت عصر یازدهمین نمایشگاه کتاب استان و در ساله برنامه ها و نشست های فرهنگی صورت می پذیرد . گفتنی ست: یازدهمین نمایشگاه کتاب استان لرستان با حضور ٤٠٠ ناشر شاخص کشور و استان ، از ٢٩ شهریور در مصلی الغدیر خرم آباد آغاز و ٤ مهر ماه به پایان خواهد رسید . 48 کلید واژه‌ها : استان لرستان -
 • کتاب عشق الهی در شهر کتاب نقد و بررسی می شود
 • کتاب «عشق الهی» نوشته‌ ویلیام چیتیک روز سه شنبه ۴ مهر در مرکز فرهنگی شهر کتاب مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «عشق الهی» نوشته‌ ویلیام چیتیک روز سه شنبه ۴ مهر در قالب نشست هفتگی شهر کتاب، در مرکز فرهنگی شهر کتاب مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. این کتاب به موضوع عشق در آثار منثور در زبان‌های عربی و فارسی می‌پردازد و نویسندگانی که در این کتاب به آثارشان پرداخته می‌شود، عشق را نه بر مبنای توصیفات دیگران بلکه بر مبنای تجربه‌ خویش از عشق الهی توصیف می‌کنند. طبق نوشته سیدحسین نصر در مقدمه‌ کتاب، «عشق الهی» یکی از هوشمندانه‌ترین و معتبرترین آثاری است که در موضوع عشق در معنویت اسلامی به زبان انگلیسی نوشته شده است. این کتاب به قلم انشاءالله رحمتی و حسین کیانی به فارسی ترجمه و توسط نشر سوفیا منتشر شده است. نشست نقد و بررسی این کتاب با حضور نسرین فقیه‌ملک‌مرزبان، علی مرتضویان، انشاءالله رحمتی و حسین کیانی همراه خواهد بود. نشست هفتگی شهر کتاب روز سه‌شنبه ۴ مهر ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.
 • هفته دفاع هفت گفتگو/۲/علی اصغر بهمن نیا مدیر انتشارات نارگل کاش مرحوم آقاسی را درک می کردم/دفاع مقدس بهترین الگوی زندگی است/اولین کتاب جنگ سوریه در جهان را ما چاپ کردیم/بازار کتاب های دفاع مقدس خوب است
 • خبرگزاري آريا - من دوست داشتم زندگي سه نفر را کار کنم، تقي رستگار به عنوان راننده و همراه حاج احمد متوسليان؛ باقر شيباني به عنوان همراه شهيد همت و قاسم صادقي به عنوان کسي که دنبال شهيد عباس کريمي بود.گروه جهاد و مقاومت مشرق - سالِ گذشته ي دفاعي (31 شهريور 95 تا امروز) انتشارات نارگل يکي از فعال ترين و پوياترين ناشران خصوصي بود که در حوزه دفاع مقدس، کتاب هاي متنوع و قابل تحسيني منتشر کرد. به همين بهانه چند روز پيش به دفتر اين انتشارات در حوالي ميدان انقلابِ تهران رفتيم تا با مديرش گفتگو کنيم. همين مقدمه کوتاه براي ورود به حرف هاي مفصل ما کافي است...-چه شد که به فکر تأسيس انتشارات افتادي؟وقتي که در نشر يا زهرا کار مي کردم، ايراداتي به نظرم در محتواها بود. البته آنجا فردي مثل برادر صمدي حضور داشت که نظارت مي کرد اما باز هم مشکلاتي ديده مي شد. چند بار که آن اشکالات را گفتم احساس کردم دوستان رنجيده مي شوند و همين هم باعث شد از آن مجموعه جدا شوم. قبل از آن هم 27 ماه در مجله پلاک هشت بودم و دوست داشتم همين کار را ادامه بدهم. آنجا همه کاري مي کردم. اسم من چند شماره مدير اجرايي بود و چند شماره هم سردبير (که لطف آقاي حسين بهزاد بود) و الا من جايگاه سردبيري نداشتم. اما من هر کاري که بود انجام مي دادم و نمي گذاشتم کاري روي زمين بماند؛ همانطور که آقاي بابايي هم هر کاري از دستش بر مي آمد انجام مي داد. من دوست داشتم در ادامه هم مجله داشته باشم اما ديدم کار پيچيده اي است و نمي شود با دست خالي آن را منتشر کرد.من از دانشگاه به فکر توليد بودم و حتي سراغ توليد وسائل برقي هم رفتم اما سرمايه ام کم بود. وقتي وارد...
 • یارانه کتاب خوب یا بد
 • ضیاء موحد، فرزانه طاهری، سیدعلی صالحی، مسعود خیام، خشایار دیهیمی، محمد بقایی ماکان، عبدالحسین فرزاد، محمدهاشم اکبریانی و حمیدرضا شکارسری از جمله اهل قلمی هستند که دادن یارانه دولتی برای خرید کتاب را سیاست غلطی برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی می‌دانند. به گزارش ایسنا، چند روزی از پایان طرح تابستانه کتاب که از سوی خانه کتاب اجرا شد، می‌گذرد. این طرح چند سالی است که طبق اعلام، با هدف رونق کتاب‌فروشی‌ها و ترغیب مخاطب برای خرید کتاب در سراسر کشور اجرایی می‌شود. در این طرح افراد می‌توانند تا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان کتاب بخرند و از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی وزارت ارشاد بهره‌مند شوند. در دوره قبلی این طرح که با عنوان عیدانه کتاب اجرا شد مسئولان مربوط اعلام کردند بیش از ۵۰۰ هزار جلد کتاب به فروش رسیده است. در این دوره بیش از دو میلیارد تومان یارانه کتاب اختصاص پیدا کرد و گفته شد ۴۹۸ هزار و ۷۴۹ جلد کتاب به فروش رسیده است. علاوه بر این طرح‌ها باید گفت، بخش اصلی فروش کتاب ایران به زمان برپایی نمایشگاه کتاب تهران در اردیبهشت‌ماه هر سال اختصاص دارد که در آن هم دادن یارانه‌های مختلف برای تشویق و ترغیب و حتی شلوغ کردن نمایشگاه امری مرسوم و طبیعی است. با این نگاه خبرنگار ایسنا نظر تعدادی از نویسندگان، مترجمان و فعالان حوزه کتاب را درباره درست یا غلط بودن سیاست یارانه دولتی برای خرید کتاب جویا شده است که تقریبا بیشتر آن‌ها این سیاست را اشتباه دانسته‌اند. بسیاری از این افراد این سیاست را نادرست تلقی کرده‌، معتقدند دخالت دولتی در امور نشر و خرید و فروش کتاب غلط است و موجب تضعیف و از راه خارج کردن جریان طبیعی و سالم نشر آثار بخصوص در حوزه ادبیات می‌شود. نگاهی به کتاب‌های پرفروش طرح تابستانه کتاب برای اهل فرهنگ و ادبیات و کتاب می‌تواند بخشی از آسیب‌های این‌گونه...
 • رونمایی از کتاب چهلم
 • در این کتاب بیش از 250 قطعه عکس از پیادگان اربعین حسینی به نمایش گذاشته شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کتاب عکس چهلم، روایت تصویری پیاده روی زائران اباعبدالله الحسین در اربعین حسینی از سالهای 88 تا 95 است.250 عکس از پیادگان اربعین حسینی به قلم محمد تقی اختیاری و تصاویر 14 عکاس ایرانی در کتاب عکس چهلم به تصویر کشیده شده است. دانلود
 • کتاب چهلم رونمایی شد
 • از کتاب عکس «چهلم» شامل تصاویری از پیادگان اربعین با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری مانند محمود فرشچیان و مجید مجیدی رونمایی شد. به گزا ش ایسنا، کتاب عکس «چهلم» شامل تصاویری از پیادگان اربعین حسینی عصر امروز (جمعه، ۳۱ شهریورماه) مصادف با اول ماه محرم، به همت موسسه شیعا در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) رونمایی شد. در ابتدای این مراسم، هادی جان‌فدا - شاعر آیینی - اشعاری را در وصف ماه محرم و اربعین حسینی خواند که باعث حزن و اندوه حاضران شد. سپس مجید مجیدی، کارگردان فیلم سینمایی محمد رسول‌الله، با حضور در جایگاه گفت: خوشحالم که در این مراسم به‌مناسبت رونمایی از کتاب «چهلم» حضور دارم. موضوع دومین کتاب «چهلم» نیز «اربعین، از خود گذشتگی و آزادگی» خواهد بود. در ادامه، سیدحمید خویی درباره امام حسین (ع)، روز عاشورا و ماه محرم سخنرانی کرد. محمدتقی اختیاری، نویسنده این کتاب، نیز با حضور در جایگاه، با بیان این‌که امروز از هر زمانی در تاریخ، رفتن به کربلا و پیاده‌روی آسان‌تر است، گفت: من سعی کردم در کتاب را با قلم خودم، در کنار عکس‌های آن، زیباتر کنم و ارزش‌های آن را ماندگارتر کنم. سعی کردم هر تصویری که می‌بینم، آن را درک کنم تا بتوانم چند جمله‌ای در کنارش بنویسم. او سپس قسمتی از متن کتاب را برای حاضران خواند. در ادامه، سیدعباس صحفی - مدیر پروژه کتاب چهلم - با حضور در جایگاه، از دست‌اندرکاران این طرح و زحماتی که عکاسان کتاب با وجود سختی‌های زیاد تحمل کردند، تشکر کرد. سپس با حضور مجید مجیدی، محمود فرشچیان، احمد مسجدجامعی، محمود دعایی، محمدتقی اختیاری، سیدعلی احمدی، حمید خویی و عکاسان این کتاب، از کتاب «چهلم» رونمایی شد و یک جلد از آن، توسط این افراد به یادگار امضا شد. این کتاب عکس، هنرمندانه‌ای تصویری از پیادگان اربعین امام حسین (ع) به قلم محمدتقی اختیاری و با...
 • عکس/کتاب فارسی در سال ۱۳۲۹
 • عکس جلد کتاب فارسی سال سوم دبستان در سال ۱۳۲۹ ارسال به تلگرام
 • عکس کتاب فارسی در سال ۱۳۲۹
 • چند رسانه‌ای>عکس - در تصویر زیر جلد کتاب فارسی سال سوم دبستان در سال ۱۳۲۹ را می‌بینید. منبع: مشرق‌نیوز67282 کلید واژه‌ها : کتاب درسی -
 • عکس جلد کتاب فارسی در سال ۱۳۲۹
 • در تصویر زیر جلد کتاب فارسی سوم دبستان در سال ۱۳۲۹ را می‌بینید.
 • س ر کی به دنیای کتاب نویسی دیکتاتورها
 • خبرگزاري آريا - هفته نامه همشهري جوان - حورا نژاد صداقت: آن روي چهره حاکمان مستبد؛ کساني که در خلوتشان دست به قلم مي شدند و هم خاطره مي نوشتند و هم رمان هاي عاشقانه.خواندن کتاب هاي سياستمداران خصوصا ديکتاتورهايشان هميشه جذاب است. انگار کتاب ها موجب مي شوند با دنياي ديگري از روحياتشان آشنا شويم و ببينيم که وقتي با خودشان خلوت کرده اند، به چه چيزهايي فکر مي کنند و حقايق يا خيال هايشان را چطور بيان مي کنند. اما راستش واقعيت چيز ديگري است. فقط بعضي از کتاب ها مثل همان نبرد من يا روايت چرچيل از جنگ دوم جهاني آن قدر واقعي هستند. مابقي يا با کمک ديگري کتابشان را نوشته اند يا اصلا به خودشان زحمت نوشتن نداده اند. با اين حال سرک کشيدن به دنياي کتابي آن ها جذاب است و خواندني، هر چند خيلي هايشان در ايران ترجمه نشده اند و بايد به اطلاعات اينترنتي درباره آن ها اکتفا کرد.جنگ با نگاه چرچيل«اين صفحات را به خاطر جلب محبت مردم نمي نويسم. من فقط آنچه را که خود شاهد آن بودم، شرح مي دهم.» اين يکي از جملات مقدمه اي است که وينستون چرچيل در ابتداي کتاب «خاطرات جنگ جهاني دوم» خود نوشته اما قبل تر از آن، در يک صفحه جداگانه از کتابش اين عبارات پشت سر هم آمده است:در جنگ: تصميمدر شکست: سازش ناپذيريدر پيروزي: علو طبعدر صلح: حسن نيتخيلي از کتاب هاي سياستمداران دنيا در ايران ترجمه نشده اند اما کتاب چريچل را سال ها پيش نشر نيل با ترجمه تورج فرازمند منتشر کرده بود. چرچيل مي خواسته در خاطراتش جنگ را از ديد خودش براي مخاطب شرح بدهد و تجربياتش را بگويد. برايش هم چندان اهميتي نداشته که بعدها ديگران پشت سر او و کتابش چه حرف هايي خواهندزد. خاطرات چرچيل خواندني است، چون به قول خودش: «در جنگ...
 • کتاب پیادگان اربعین رونمایی شد
 • رویداد۲۴-از کتاب عکس «چهلم» شامل تصاویری از پیادگان اربعین با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری مانند محمود فرشچیان و مجید مجیدی رونمایی شد.کتاب عکس «چهلم» شامل تصاویری از پیادگان اربعین حسینی مصادف با اول ماه محرم، به همت موسسه شیعا در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) رونمایی شد.در ابتدای این مراسم، هادی جان‌فدا - شاعر آیینی - اشعاری را در وصف ماه محرم و اربعین حسینی خواند که باعث حزن و اندوه حاضران شد.سپس مجید مجیدی، کارگردان فیلم سینمایی محمد رسول‌الله، با حضور در جایگاه گفت: خوشحالم که در این مراسم به‌مناسبت رونمایی از کتاب «چهلم» حضور دارم. موضوع دومین کتاب «چهلم» نیز «اربعین، از خود گذشتگی و آزادگی» خواهد بود.او ادامه داد: واقعیت این است که درباره اربعین در طول این سال‌ها، در حوزه هنر کارهای زیادی انجام نشده و جای این‌گونه اقدامات خالی است. امیدواریم در سال‌های آینده، در حوزه‌های مختلف هنری شاهد تولید آثاری با موضوع اربعین باشیم.وی اظهار کرد: از مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران - شنیدم که با تلاش خودش، افرادی را از حوزه‌های تجسمی به شهر نجف برده است. در حوزه‌های سینما و ادبیات هم جلوه بی‌نظیر اربعین را باید تصویر کرد.این کارگردان سینما همچنین افزود: فکر می‌کردم که چطور تمام صفاتی را که خداوند در فطرت انسان نهادینه کرده است، می‌توان دید. در این سال‌ها به مدد خون شهدا این راه (کربلا) باز شده است. مسیری که در طول این ۱۴۰۰ سال، چیزی حدود ۵۰ سال باز بوده و اکنون عاشقان با فراغ بال به آنجا می‌روند و این شرایط را مدیون خون شهدا هستیم.مجیدی با بیان این‌که همه شاهد بوده‌ایم که تمام جلوه‌های فطری در روز اربعین تجلی پیدا می‌کند، بیان کرد: اربعین از حج هم می‌تواند باشکوه‌تر باشد، زیرا عزمت وجوه انسانی و معرفتی اربعین بالاتر است؛ در حج، انسان با خدای خویش ارتباط برقرار می‌کند و حواسش به...
 • انتقاد روحانی از کتاب های درسی
 • رئیس‌جمهور با انتقاد از محتوای کتب درسی تصریح کرد: کتاب‌های درسی ما دانش آموز را به جای تربیت برای فردا، برای دیروز تربیت می‌کند.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (شنبه اول مهر) در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 96-97 در هنرستان شهید مدرس منطقه 5 تهران اظهار کرد: وقتی امروز کتاب‌های درسی را باز می کنیم غیر از عوض شدن جلد، فونت، عکس وتغییر بعضی عبارت‌ها نسبت به زمانی که ما درس می خواندیم تغییر چندانی نکرده است. در حالی که ما باید دانش آموزان را حداقل برای 12 سال آینده تربیت کنیم، کتابهای درسی ما دانش آموز را برای دیروز تربیت می کند نه برای فردا و حتی امروز.وی ادامه داد: نحوه تدریس و اداره کلاس ما با همه تلاش معلمان نیاز به تحول جدید دارد. در پایان کار معلوم می شود که معلم، وزیر و دولت چقدر کار کرده‌اند و در پایان کار مشخص می‌شود که آیا ما یک نوجوان یا جوان مسئول ماهر علاقه مند به کار خلاق تحویل جامعه داده‌ایم یا تنها باعث شده‌ایم دانش آموزان حفظیاتی را که از یاد می رود حفظ کنند.روحانی با بیان اینکه برای آنکه دوران مدرسه بهترین دوران زندگی باشد و احساس کنیم شرایط بهتری برای حضور در جامعه داریم، به نکاتی باید توجه کرد، افزود: این مسئله به برنامه‌ها، تلاشها و کمک‌های دولت، تلاش‌های پدران و مادران و خانوده‌ها، معلمان و جامعه وهمچنین اخیرا به نوع استفاده از فضای مجازی بستگی دارد و همه اینها دست به دست هم می‌دهند که در پایان این 12 سال ما به کجا برسیم. برچسب ها: اول مهر ، بازگشایی مدارس ، حسن روحانی ، رییس جمهور ، کتاب های درسی ، نحوه تدریس ، دانش آموزان
 • شازده کوچولو هم کتاب رنگ آمیزی شد
 • داستان معروف «شازده کوچولو» هم به موج کتاب‌های ضد استرس زنگ‌آمیزی بزرگسالان پیوست. به گزارش ایسنا، این اثر مشهور جهانی نیز در موج جدید کتاب‌های آرت تراپی (رنگ‌آمیزی بزرگسالان) به الگوهای نقاشی تبدیل و در ایران نیز توسط انتشارات آرادمان منتشر شده است. در این کتاب، جمله‌ها و پاراگراف‌های مشهوری از داستان آنتوان دو سنت اگزوپری (نویسنده شارده کوچولو) نیز به‌صورت دوزبانه‌ی انگلیسی و فارسی در کنار طرح‌ها درج شده است. در مقدمه‌ی این کتاب آمده است: «رنگ‌آمیزی نه‌تنها یک فعالیت مهم آرامش‌بخش و خلاقیت‌ساز برای کودکان و نوجوانان، بلکه برای بزرگسالان هم فرصتی است برای رسیدن به آرامشی مؤثر که به زندگی جلوه بهتری می‌بخشد. در تفکرات کهن نیز رنگ تسکین‌دهنده است و آرامش‌بخش؛ حال وقتی فرصت رنگ‌آمیزی ده‌ها صفحه طرح‌های استاندارد، هنرمندانه و علمی برای همگان فراهم می‌شود، علاوه بر افزودن رنگ بهتر به زندگی، این فرصت هم فراهم می‌شود که هنرمند درون هر فردی کشف شود... این شیوه اکنون در جوامع توسعه‌یافته بیش از هر وسیلة‌ دیگری توصیه می‌شود؛ زیرا یک رفتار باوقار هنرمندانه را تجویز می‌کند که هدف و دستاورد آن تنها یک فرصت سرگرمی نیست، بلکه وجوهی از انسان معاصر را بیدار و نمایان می‌کند که شاید در لابه‌لای لایه‌های سنگین و ضخیم زندگی پراضطراب ماشینی ما، هیچ‌گاه فرصت بروز نیافته‌اند. ضمن آن‌که با ایجاد فرصت تمرکز، شهروندانِ زندگی پرشتاب و پرتنش امروز را نرم و آرام، به تمرکز و آرامش رهنمون می‌کند.» ناشر این کتاب که ترجمه‌ی جدیدی از داستان «شازده کوچولو» را هم اخیرا با قلم مهری محمدی مقدم منتشر کرده، پیش‌تر از سری کتاب‌های نقاشی آنتی استرس، کتاب‌های «رؤیای رنگی»، «باغ مونه»، «باغ ون‌گوگ»، «باغ مشاهیر»، «خوابهای طلایی» و «نقش بهشت» را منتشر کرده بود. کتاب رنگ‌آمیزی «شازده کوچولو» در 72 صفحه قطع خشتی و شمارگان هزار نسخه، به‌بهای 14 هزار تومان عرضه شده است. انتهای پیام
 • باغ کتاب تاسوعا و عاشورا تعطیل است
 • خبرگزاري آريا - گروه فرهنگ وجامعه: ساعات کار باغ کتاب از آغاز سال تحصيلي جديد به 9 تا 21 تغيير کرد و هم زمان با تاسوعا و عاشورا حسيني تعطيل است .به گزارش خبرگزاري آريا باغ کتاب تهران شنبه و يکشنبه مهر هم زمان با ( تاسوعا و عاشوراي حسيني) تعطيل است.جمعه 7 مهر هم خدمات دهي از ساعت 9 تا 17 است.ساعت بازديد از باغ کتاب تهران با آغاز سال تحصيلي جديد از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 21 و پنجشنبه، جمعه و روزهاي تعطيل از ساعت 9 تا 22 است.
 • شرح غزل عارفانه خواجوی کرمانی در شهر کتاب
 • به گزارش ایسکانیوز از مرکز فرهنگی شهرکتاب، سی‌و‌دومین و سی‌وسومین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خواجوی کرمانی درر روزهای چهارشنبه ۵ و ۱۲ مهر ساعت ۱۶:۳۰ به بررسی یک غزل عارفانه‌ خواجوی کرمانی اختصاص دارد. در این نشست حسن بلخاری‌ قهی استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به سخنرانی می پردازد. این نشست در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود. برخی از غزلیات خواجو نشان‌گر تسلط او بر معانی و اشارات عرفانی است. از جمله‌ آن‌ها می‌توان به غزلی با مطلع «هرکه مجنون نیست از احوال لیلی غافلست / وانکه مجنون را بچشم عقل بیند عاقلست» اشاره کرد. هرکه مجنون نیست از احوال لیلی غافلست وانکه مجنون را بچشم عقل بیند عاقلست قرب صوری در طریق عشق بعد معنویست عاشق آر معشوق را بی وصل بیند واصلست اهل معنی را از او صورت نمی‌بندد فراق وانکه این صورت نمی‌بندد ز معنی غافلست کی بمنزل ره بری تا نگذری از خویش ازآنک ترک هستی در ره مستی نخستین منزلست گر چه من بد نامی از میخانه حاصل کرده‌ام هر که از میخانه منعم می‌کند بی حاصلست ایکه دل با خویش داری رو بدلداری سپار کانکه دلداری ندارد نزد ما دور از دلست یاد ساحل کی کند مستغرق دریای عشق زانکه این معنی نداند هر که او بر ساحلست عاشقانرا وعظ دانا عین نادانی بود کانکه سرعشق را عالم نباشد جاهلست ترک جانان گیر خواجو یا برو جان برفشان ترک جان سهلست از جانان صبوری مشکلست 502 خواجوی کرمانی دکتر حسن بلخاری غزل عارفانه‌ مرکز فرهنگی شهرکتاب رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی
 • انتشار کتاب داستان های جست و جو در مدرسه
 • «معلم ناپدید شده» و «جست‌وجو در مدرسه» عنوان دو اثر از ژان فیلیپ آرو وینیود است که با ترجمه‌ نیلوفر اکبری منتشر شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «جست‌وجو در مدرسه» و «معلم ناپدید شده» در قالب مجموعه‌ای به نام «داستان‌های جست‌وجو در مدرسه» منتشر شده‌اند.آرو وینیود نویسنده‌ی فرانسوی در این آثار روایت رمی فارامون را از زندگی در خوابگاه مدرسه بیان می‌کند. رمی که ۱۳ سال دارد با همکلاسی‌هایش ماجراهایی طنز را خلق می‌کنند که از زبان خود او یا دوستانش نقل می‌شود.این ۲ کتاب مناسب گروه سنی «د» (۱۲ تا ۱۴ سال) است و از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با رعایت قانون کپی‌رایت از انتشارات Gallimard Jeunesse کشور فرانسه خریداری شده است.سرژ بلوش به عنوان تصویرگر این آثار نیز تصاویری خطی و طنز را به مخاطبان عرضه کرده است.در بخشی از کتاب معلم ناپدید شده می‌خوانیم: «بعضی وقت‌ها خودم هم خیلی تعجب می‌کنم. اگر می‌توانستم برای تحسین خودم در مقابل خودم زانو می‌زنم. چه جسارت مردانه‌ای؟ هیچ کدام از رشته‌های عصبی بدنم با شنیدن نقشه‌ی خطرناک فارامون از خودشان واکنشی نشان ندادند، بلکه برعکس، شروع کردند مثل یک کامپیوتر کار کردن. مغزم هم به کار افتاده بود تا به این نقشه‌ی ساده‌ی شیطانی پاسخ بدهد. خودم هم داشتم می‌ترسیدم.»ژان فیلیپ آرو وینیود اولین اثر خود را در سال ۱۹۸۴ خلق کرده است.وی که معلم زبان فرانسه نیز هست برای نوشتن کتاب‌هایش از خاطره‌های دوران کودکی خود و شاگردانش کمک می‌گیرد.سرژ بلوش نیز علاوه بر تصویرگری کتاب‌های طنز، داستان‌های تصویری و کتاب‌های جیبی برای نشریات کودک نیز تصاویری خلق می‌کند.این دو کتاب که داستان‌های مستقلی دارند هر یک با شمارگان ۴۰۰۰ نسخه و به قیمت ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و ۷ هزار تومان قابل خریداری هستند.
 • کتاب غذا در آیینه فرهنگ به چاپ رسید
 • کتاب غذا در آیینه فرهنگ به کوشش علیرضا حسن‌زاده با همکاری مینو سلیمی و مریم پهلوان شریف توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، این کتاب مشتمل بر مقالاتی همچون، سفره ایرانی، وجهی از رویای فرهنگی ایرانی (سید محمد بهشتی)، انسان‌شناسی غذا و نقد مفاهیم بر ساخته (علیرضا حسن‌زاده)، سفره ایرانی؛ تبلور فرهنگ ایرانی (سید احمد محیط طباطبایی)، جامعه روستایی و مفهوم نمادین غذا: نگاهی انسان شناختی به منظومه «گاو» اثر شیون فومنی (سمیه کریمی)، بررسی مردم شناختی شیوه های نگهداری خوراک در روستای هزاوه (پرویز فیضی) و... است . نان بقسمات، سوغات فراموش شده شهر سمنان (حمید رضا حسنی –فاطمه قلی پور)، شیوه تهیه شیره انگور و کف در شهرستان گناباد (محمد مکاری)، یارگیری زنانه در تهیه خوراک ترخینه در کرمانشاه (مینو سلیمی)، نقش آیینی، اجتماعی و فرهنگی خوراک های شب چله در همدان (بهمن رحیمی – مریم محمد کریمی) بخش دیگری از مقالاتی که در این مجموعه گردآوری شده است . سید محمد بهشتی در مقدمه این کتاب آورده است :یکی از رمزهای درک فرهنگ که می‌توان به کمک آن به گنجینه بزرگی از معانی و مفاهیم دست یافت، غذا و تنوع موجود در آن است، به واقع تاریخ تکامل و تحول فرهنگ با تاریخ تحول و تکامل غذا در هم تنیده است . با توجه به آنکه غذا همواره همگرایی، دوستی و به قول ایرانیان همسفرگی را تداعی می گرداند می توان نماد پردازی دوستی و صلح را در فرهنگ و تمدن ایرانی به تماشا نشست . علیرضا حسن زاده رییس پژوهشکده مردم شناسی نیز در مقدمه کتاب نوشته است: در طی بیش از دو دهه اخیر یکی از حوزه‌های مهم مورد مطالعه پژوهشکده مردم‌شناسی غذا بوده است و نخستین بار پژوهشکده مردم شناسی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،...
 • نویسندهنامه اتوبوس شب مهمان کتاب باز می شود
 • حبیب احمدزاده نویسنده رمان و فیلمنامه‌هایی چون «اتوبوس شب» امشب در دهمین قسمت از «کتاب باز» مهمان این برنامه می‌شود. به گزارش مشرق - حبیب احمدزاده نویسنده رمان و فیلمنامه‌های حوزه دفاع مقدس امشب اول مهر ماه ساعت 20 به برنامه «کتاب باز» در شبکه نسیم می‌آید. همزمان با حضور وی در این برنامه تیزری از این قسمت از برنامه نیز رونمایی می‌شود. وی در این برنامه خاطراتی از جنگ و دفاع مقدس و همچنین کتاب‌های مرتبط با این حوزه بیان می‌کند. دومین فصل از برنامه «کتاب باز» با اجرای سروش صحت و تهیه‌کنندگی محمدرضا رضائیان روزهای زوج ساعت 20 روی آنتن شبکه نسیم می‌رود و افشین صادقی‌زاده سردبیری آن را بر عهده دارد. در قسمت‌های پیشین این برنامه جمشید مشایخی، کوروش تهامی، لیندا کیانی، رضا کیانیان، مسعود ده نمکی و علیرضا خمسه حضور یافتند و از کتاب‌های مورد علاقه، قصه‌های کودکی و خاطره‌های خود با کتاب سخن گفتند. «کتاب باز» از بخش‌های گفتگو با مهمان و آیتم تشکیل شده است که در بخش پایانی برنامه مهمانان در یک مسابقه شرکت کرده و برای مخاطبان قصه می‌گویند. قرار است برنامه حال خوبی را برای کتاب‌ دوستان ایجاد کند و مهمانانی را دعوت می ‌کند که به ‌نوعی کتاب‌ باز هستند. ارسال به تلگرام