روزنامه شرق نوشت:

قرار بود مسکن مهر به اتمام برسد؛ اما گره‌های آن پرشمار است. در آخرین اظهارنظرهایی که درباره مسکن مهر صورت گرفته، مشخص شده باقی‌مانده اغلب پروژه‌‌های مسکن مهر، دچار سوءمدیریت و تخلف از قانون از ناحیه تعاونی‌های مسکن هستند. تعاونی‌هایی که به گفته یکی از کارشناسان در دوره دوم دولت احمدی‌نژاد به آمار مسکن مهر افزوده شد تا تعداد پروژه‌‌های مسکن مهر حدود یک ‌میلیون واحد بیشتر نشان داده شود! حالا معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داده که پرونده‌ تعاونی‌های مسکن هنوز باز است.

وزارت کار پیرو تکلیف قانونی خود باید به این پرونده‌های تخلف ورود کرده و مشکل را حل کند. این را جواد حق‌شناس، معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن، به ایلنا گفته. دراين‌باره امید محمدی، مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به «شرق» گفته آن‌قدر اوضاع درهم شده و بی‌قانونی و تخلف در این حوزه بالا گرفته که در مکاتبات با قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی در امور مسکن مهر، پیشنهاد داده‌ایم پروژه‌های تعاونی مسکنی که دیگر هیچ ابزار قانونی برای حل مشکل و اتمام پروژه‌های آنها نداریم، رسما تحویل وزارت کار برای تعیین‌تکلیف شوند؛ زیرا مدیریت آنها دیگر از طریق بنیاد مسکن شدنی نیست؛ زیرا بنیاد هیچ‌گونه ابزار قانونی برای دریافت اطلاعات مالی آنها و حل مشکل ندارد و علت را نیز باید در نبود همکاری‌های این تعاونی‌ها جست‌وجو کرد. او می‌گوید دیگر مدیریت حدود ١٢ هزار و ٩٠٠ واحد باقی‌مانده در شهرهای زیر ٢٥ هزار نفر که متولی آنها بنیاد مسکن است؛ اما بهره‌برداران آنها تعاونی‌های مسکن هستند، دیگر از طریق بنیاد مسکن شدنی نیست.

‌وزارت کار به تکلیف قانونی خود عمل کند

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ٩٠ درصد ساخت مسکن مهر شهرهای زیر ٢٥‌ هزار نفر به پایان رسیده است، گفت: برخی از پروژه‌های مسکن مهر درگیر سوء‌مدیریت‌های تعاونی‌ها هستند که وزارت کار باید به این پروندها ورود کند.

جواد حق‌شناس، معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن، در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مسئولیت ساخت ٣٤٨ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ٢٥ هزار نفر را برعهده دارد، گفت: کار ساخت این میزان واحد مسکن مهر در ٨٥٠ شهر زیر ٢٥‌ هزار نفر شروع شد و تا به امروز ساخت بالغ بر ٣١٥‌ هزار واحد به اتمام رسیده است.
او ادامه داد: ٩‌ هزار واحد مسکن مهر هم تحت حوزه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال تکمیل است. باید توجه داشته باشیم که برخی از این واحدهای مسکن مهر دیرتر از سایر پروژه‌ها کلنگ‌زنی شدند؛ اما درحال‌حاضر رشد پیشرفت فیزیکی این واحدها مقبول است.

معاون بنیاد مسکن با اشاره به دلایل تأخیر در تحویل برخی از پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای زیر ٢٥‌ هزار نفر گفت: برخی از این پروژه‌ها مشکلات حقوقی دارند و پرونده آنها در مراجع قضائی در جریان است. برخی دیگر به دلیل مشکلات تعاونی‌ها دچار تأخیر در تحویل شده‌اند و تعدادی هم به دلیل کمبود خدمات زیربنایی مورد توجه متقاضیان قرار نگرفته‌اند و متقاضیان تمایلی برای سکونت در این واحدها ندارند. حق‌شناس درباره واحدهایی که به دلیل سوءمدیریت و مشکلات تعاونی‌ها دچار تأخیر در تحویل شده‌اند، اظهار کرد: هرچند که برخی هیئت‌مدیره‌ تعاونی‌ها عملکرد خوبی در تحویل واحدهای مسکن مهر دارند؛ اما به دلیل اینکه متقاضیان آورده خود را در موعد مقرر پرداخت نمی‌کنند و به اصطلاح متقاضی غیر مؤثر محسوب می‌شوند، این پروژه‌ها با مشکلاتی مواجه شده است. طبیعی است وقتی برخی از متقاضیان سهم آورده خود را نمی‌پردازند، ساخت سایر واحدها هم به تأخیر برمی‌خورد.

حق‌شناس همچنین با اشاره به مشکلاتی که تعاونی‌ها در پروژه مسکن مهر ایجاد کرده‌اند، گفت: برخی از هیئت‌مدیره این تعاونی‌ها با سوءاستفاده‌ها پروژه‌ها را درگیر مشکلاتی کرده‌اند که تمام این پرونده‌ها در مراجع قضائی در حال جریان است. تعدادی از تعاونی‌ها هم درگیر مشکل متقاضیان غیرمؤثر و بدحساب‌ها هستند. او تأکید کرد: درباره مشکلات مربوط به تعاونی‌ها بنیاد مسکن و وزارت راه‌وشهرسازی از لحاظ قانونی و حقوقی امکان ورود به این پرونده‌ها و تصمیم‌گیری در آنها را ندارد؛ چراکه این تعاونی‌ها تشکل‌های حقوقی مستقلی هستند و وزارت کار باید به این پرونده‌ها ورود کند.

‌تعاونی‌ها از همکاری سر باز می‌زنند

امید محمدی، مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن در گفت‌‌وگو با «شرق» جزئیات بیشتری از این پرونده‌های تخلف در اختیار ما می‌گذارد: بعد از پروژه‌هایی که فاقد متقاضی هستند و پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی‌شان زیر ٣٠ درصد است و بنا بر پیشنهاد و تصویب شورای مسکن از برنامه کنار گذاشته‌ایم، مانده پروژ‌ه‌ها حدود ١٢هزارو ٩٠٠ واحد است که بخش عمده‌ای از این پروژه‌های باقی‌مانده مربوط به پروژه‌هایی است که متولی آنها تعاونی‌های مسکن هستند.

او با بیان اینکه بنیاد مسکن به تعهدات قانونی خود درباره تعاونی‌های مسکن عمل کرده است، می‌گوید: از نظر قانونی و تکالیفی که در شیوه‌نامه مسکن مهر تعیین شده، بنیاد مسکن باید زمین مناسب در اختیار این تعاونی‌ها قرار می‌داد و امکان دریافت تسهیلات بانکی را برای آنها فراهم می‌کرد و پشتیبانی لازم برای دریافت خدمات زیربنایی و روبنایی هم انجام می‌داد که برای همه تعاونی‌ها این اقدامات انجام شده است، با وجود اين برخی از تعاونی‌های مسکن نتوانسته‌اند به تعهدات قانونی خود عمل کنند.

محمدی با بیان اینکه تخلف صورت‌گرفته یک عمل مجرمانه نیست و تخلف از مقررات و بخشنامه‌ها و ضوابط مسکن مهر محسوب می‌شود، ادامه می‌دهد: عمده این تخلفات به سوءمدیریت تعاونی‌های مسکن برمی‌گردد. در این تعاونی‌ها اعضای هیئت‌مدیره تخصص لازم را نداشته‌اند و نتوانستند با پیمانکاران حرفه‌ای تعامل کنند و به‌این‌ترتیب هزینه‌های اجرائی آنها بالا رفته است. از طرفی هم اعضا وقتی این قیمت‌های تمام‌شده و آورده خود را با سایر پروژه‌های انبو‌ه‌سازی مقایسه کردند، متوجه شدند پول بیشتری می‌دهند و همکاری نکرده و آورده خود را تکمیل نمی‌کنند یا موافقت نمی‌کنند تا وام‌های متمم از طرف هیئت‌مدیره دریافت شود، در نتیجه ضمانت‌ اجرائی این پروژه‌ها در بسیاری از موارد، دچار مشکل شده و حتي به توقف برخی از این پروژ‌ها منجر شده است.

به گفته او، بیشتر این تخلفات مربوط به استان‌های تهران، کرمان، هرمزگان، خراسان شمالی و آذربایجان شرقی است.

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن در پاسخ به اینکه برای این پروژه‌های ناتمام چه چاره‌اي ‌اندیشیده شده است، می‌گوید: از نظر قانونی تعاونی‌ها یک شرکت از نوع تعاونی هستند و بنیاد مسکن اجازه ورود به مناسبات آنها را ندارد. به‌همین‌دلیل وقتی قصد ورود داریم و مشکلات را برای یافتن راه‌حل می‌خواهیم آنالیز کنیم، به موانع برمی‌خوریم، زیرا هیئت‌مدیره این تعاونی‌ها هیچ الزامی ندارند اطلاعات مالی خود را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهند و همکاری نمی‌کنند. محمدی با اشاره به بروز مشکلات داخلی برای تعاونی‌های مسکن و نبود صورت‌های مالی در آنها، می‌گوید: وقتی از اداره تعاون پیگیر می‌شویم، عنوان می‌کنند اعزام حسابرس یا بازرس قانونی به مجامع این شرکت‌ها نیاز به بودجه‌ دارد که یا پیش‌بینی نشده یا کفاف تعداد بالای تعاونی‌های کشور را نمی‌دهد. در نتیجه این تعاونی‌ها در اولویت‌های چندم این وزارتخانه قرار گرفته‌اند.

این مقام مسئول ادامه می‌دهد: با وزارت تعاون دراین‌باره صدها مکاتبه داشته، اما اراده جدی برای حل این مشکلات از سوی وزارت کار دیده نمی‌شود، در نتیجه پیشنهادی به مهرآبادی، قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی در امور مسکن مهر ارائه دادیم که پروژه‌های تعاونی مسکنی که دیگر هیچ ابزار قانونی برای حل مشکل و اتمام پروژه‌های آنها نداریم، در اختیار وزارت کار قرار گیرد تا این تعاونی‌ها رسما تحویل وزارت شود و تعیین تکلیف شوند، زیرا مدیریت آنها دیگر از طریق بنیاد مسکن شدنی نیست.

‌دست احمدی‌نژاد در آمارسازی برای مسکن مهر

بیت‌الله ستاریان، کارشناس مسکن، نیز در گفت‌وگو با «شرق» ریشه ورود تعاونی‌های مسکن به پروژه‌های مسکن مهر را این‌گونه شرح می‌دهد: در دوره دوم دولت احمدی‌نژاد، برای اینکه تعداد پروژه‌های مسکن مهر را بیشتر نشان دهند، به یک‌سری از تعاونی‌های مسکن تسهیلات دادند تا پروژه‌های نیمه‌تمام آنها را در آمار مسکن مهر وارد کنند. او ادامه می‌دهد: به‌همین‌دلیل به پروژ‌ه‌هایی که حتی ١٠ سال قبل از مسکن مهر جواز داشته و خوابیده بودند، تسهیلات دادند و نزدیک یک‌ میلیون واحد مسکن مهر را از این طریق به آمار مسکن مهر اضافه کردند.

کلیدواژه: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی | پروژه های مسکن مهر | تعاونی های مسکن | واحد مسکن مهر | پرونده ها | تعاونی ها | شهرهای زیر ٢٥ | پروژه ها | آورده خود | مسکن مهر | قانونی خود | هیئت مدیره | امور مسکن | وزارت کار | هزار نفر | حق شناس

منبع: آخرین نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.akharinnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۸۴۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • مسکن مهرهایی که فرسوده شدند متقاضیانی که برای گرفتن آن پیر شدند/نمایندگان مجلس چه زمانی صدای متقاضیان مسکن مهر را می شنوند
 • پروژه‌های مسکن مهر همچنان ناتمام مانده؛ پروژه‌ای که ثبت نام برای هر کدام از واحد‌های آن قصه‌ای پرغصه دارد. زنان و مردانی که به امید خانه دار شدن، تمام دارو ندارشان را برای داشتن سقفی برای زندگی به حساب مسکن مهر واریز کرده، اما حالا با بی مهری دولتی‌ها مواجه شده اند. متقاضیان مسکن مهری که نه راه پیش دارند و نه راه پس. سرویس اقتصادی فردا: پروژه‌های مسکن مهر همچنان ناتمام مانده؛ پروژه‌ای که ثبت نام برای هر کدام از واحد‌های آن قصه‌ای پرغصه دارد. زنان و مردانی که به امید خانه دار شدن، تمام دارو ندارشان را برای داشتن سقفی برای زندگی به حساب مسکن مهر واریز کرده، اما حالا با بی مهری دولتی‌ها مواجه شده اند. متقاضیان مسکن مهری که نه راه پیش دارند و نه راه پس. آن‌ها شاهد این هستند که پروژه‌های مسکن مهر که قرار بود چند سال پیش به اتمام برسد و مالک آن باشند حالا آرام آرام در حال تبدیل به خانه‌هایی فرسوده می‌شود! زیرا که وزیر راه و شهرسازی که اصلی‌ترین مسئول برای تکمیل این خانه‌های مسکن مهر است آن را طرح مزخرفی می‌داند و حالا چطور می‌تواند با چنین دیدگاهی برای تکمیل خانه‌های مزخرف تلاش کند؟آنطور که مسئولان وزارت راه و شهرسازی می‌گویند، بخش عمده پروژه‌های مسکن مهر به اتمام می‌رسد و پرونده آن در برخی از استان‌های کشور بسته خواهد شد. این در حالی است که پیش از این نیز وعده‌هایی از سوی وزیر راه و شهرسازی بابت تکمیل واحد‌های مسکن مهر داده شد، اما جز افتتاح نمایشی یا تحویل نصفه نیمه خانه ها، کاری انجام نشده است. به همین دلیل است که مردم دیگر به وعده‌های دولتی‌ها اعتمادی ندارند و صبرشان لبریز شده است. داستانی تکراری که مسکن مهری‌ها را خسته کرده است اوضاع بسیاری از مسکن مهر‌ها نامناسب است. برخی از بلوک‌ها تکمیل نشده و...
 • نامه مهم محمود احمدی نژاد به رئیس قوه قضاییه/نگرانی احمدی نژاد از سرنوشت خود یا بقایی/احضاریه برای رئیس جمهور سابق فرستاده خواهد شد
 • از بازداشت اطرافيانش گرفته كه به بهانه آن يا درخواست بازديد از كل زندان اوين را دارد يا خواستار آزادي فوري‌شان مي‌شود تا اعتراض مسوولان قضايي به عدم ارسال ليست مفسدان اقتصادي در دوران رياست‌جمهوري‌اش‌، كه او را به مكاتباتي وامي‌دارد تا گزارش‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي در مورد تخلفات صورت گرفته را به آن پيوست كند.به گزارش صدای ایران،اين‌بار هم محمود احمدي‌نژاد در آخرين پاسخگويي به مقامات قضايي، آنجا كه از ارسال پرونده‌اش به دادسرا باخبر مي‌شود، دست به قلم شده و باز هم نامه‌اي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني مي‌نويسد. در سايت دولت‌ بهار آمده است: «محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور سابق و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، نامه مهمي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني رييس قوه قضاييه نوشت كه روز يكشنبه تحويل دفتر ايشان شد.»اين سايت در ادامه خبر داد كه «محمود احمدي‌نژاد در اين نامه، به نقض قوانين و مقررات و حقوق اساسي مردم در دستگاه قضايي و بي‌پروايي برخي افراد در سوءاستفاده از قدرت براي پي‌جويي مقاصد سياسي شديدا اعتراض كرده و خواستار احياي حقوق مردم و جلوگيري از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.»نگراني احمدي‌نژاد از سرنوشت خود يا بقايي؟اگرچه متن كامل نامه محمود احمدي‌نژاد به رييس قوه قضاييه منتشر نشده و سايت دولت بهار، تنها موضوع آن را منتشر كرده است، اما نمي‌توان آن را بي‌ربط به اظهارات اخير دادستان كل كشور دانست. اظهاراتي كه محمدجعفر منتظري در بحث مربوط به روند رسيدگي به پرونده رييس دولت‌هاي نهم و دهم عنوان كرده بود: «يك‌سري گزارش‌هايي دريافت شد و پرونده وي به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.»هرچند منتظري از زماني كه رسيدگي به اين پرونده در دادسرا به خود اختصاص مي‌دهد تا به صدور كيفرخواست بينجامد، خبر نداد اما مي‌توان با اظهاراتي كه در هفته‌اي كه گذشت از سوي مقامات قضايي عنوان شد، اين‌گونه دريافت كه پرونده محمود احمدي‌نژاد ديگر همچون...
 • عاقبت آمارسازی و آماربازی دولت در موضوع اشتغال:بیکاران کشور سر کار گذاشته شدند عکس
 • سخنگوی دولت در حالی خبر از ایجاد بیش از ۷۰۰ هزار شغل در فصل بهار امسال می‌دهد که گزارش مرکز آمار حکایت از افزایش درصد بیکاران کشور دارد. سرویس اقتصاد مشرق - محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در مراسم آغاز اجرای دو برنامه ایجاد اشتغال فراگیر ۹۶ و همچنین ایجاد اشتغال روستایی و عشایری که در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، رقمی از میزان اشتغال ایجاد شده توسط دولت در فصل بهار مطرح کرد که سوالات بسیاری به همراه داشت. نوبخت گفت: رشد مثبت اقتصادی سه ماهه نخست سال منجر به ایجاد ۷۰۳ هزار فرصت شغلی جدید شده است و تا اواسط شهریور امسال ۲۴ هزار و ۹۰۰ هزار واحد تولیدی از ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تسهیلات برخوردار شدند. براساس این سخنان نوبخت، در روزهای پایانی دولت قبل، بیش از ۷۰۰ هزار نفر در کشور شاغل شدند. این رقم پیش از این نیز در اواخر خرداد ماه سال جاری توسط حسن روحانی رئیس جمهور در ضیافت افطار اساتید و پزشکان مطرح شده بود. روحانی در این دیدار گفته بود: امروز در حالی که نسبت به آن زمان (دولت نهم و دهم) کمترین میزان درآمد نفت را داریم و قیمت نفت در بهترین شرایط به یک سوم قیمت نفت در آن زمان فروخته می شود، وضع درمان برای مردم بسیار بهبود یافته و از سوی دیگر اشتغال خالص ایجاد شده که در آن سالها در حدود صفر بود، در فاصله بهار ۹۵ تا بهار ۹۶ به بیش از ۷۰۰ هزار شغل رسیده است. پس از طرح این سخنان از سوی رئیس جمهور که انتقادات بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه اقتصادی کشور را به همراه داشت، مرکز آمار برای توجیه این رقم پارا فراتر گذاشت و از ایجاد حدود یک میلیون شغل در بهار امسال نسبت به...
 • تلاش احمدی نژاد برای تبرئه از یک پرونده و آغاز رقابت برای انتخابات ۱۴۰۰
 • «محمود احمدی نژاد» چند روز پیش نامه ای را خطاب به «آیت الله صادق آملی لاریجانی» رئیس قوه قضائیه نوشت و ضمن مطرح کردن مسائلی و ادعاهایی سعی کرد در آن خود را مدافع حقوق شهروندی افراد به ویژه یار نزدیکش «حمید بقایی» نشان دهد. نامه ای که از ابعاد مختلف قابل بررسی و تامل است؛ اینکه چرا احمدی نژاد چنین نامه ای نوشته و البته آن را منتشر کرده است، موضوعی مهمی است که از جهات مختلف قابل بررسی است. به گزارش «تابناک»، متن نامه احمدی نژاد رئیس دولت های نهم و دهم خطاب به «آیت الله آملی لاریجانی» رئیس قوه قضاییه بدین شرح است: متن نامه احمدی نژاد به آیت‌الله آملی لاریجانی بسم الله الرحمن الرحیم آیت الله صادق لاریجانی رییس محترم قوه قضاییه با سلام و آرزوی موفقیت در خدمت به ملت بزرگ ایران و در سنگر بسیار مهم قوه قضاییه ، ضروری است نکاتی را به استحضار جنابعالی برسانم. روند نامناسب در بخش های مهمی از دستگاه قضا موجب نگرانی بسیاری از مردم و دلسوزان کشور و انقلاب شده است. ظاهراً عده ای بدون توجه به قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم و با احساس امنیت و مصونیت از هر نوع رسیدگی ، بی پروا مقاصد سیاسی و غیر سیاسی خود را در پوشش این دستگاه و با استفاده نادرست از قدرتی که ملت در اختیار این مجموعه قرار داده است دنبال می کنند. موارد متعددی از این دست می توان نام برد و اینجانب به عنوان یک شهروند ایرانی موظف و البته مجاز به طرح مشکل و دفاع از حقوق همه کسانی هستم که در این روند ناعادلانه مورد ظلم و اجحاف قرار می گیرند. این یک عهد الهی است که امروز مصمم تر و آگاهانه تر تا پای جان بر آن خواهم ایستاد. مگر نه اینکه قیام امام حسین‌(ع) برای مقابله با ظلم...
 • زبان اشاره فرصتی دوباره برای یک زندگی
 • هفته جهانی ناشنوانیان امسال هم در کرمانشاه از ۲ تا ۸ مهر کرامی داشته می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، نیلوفر اختیاری معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه ازاجرای ویژه برنامه‌های مختلفی به مناسبت هفته ناشنوایان در استان کرمانشاه خبر داد.وی با بیان اینکه هفته جهانی ناشنوایان از تاریخ ۲ الی ۸ مهرماه است، ابراز کرد: شعار امسال هفته جهانی ناشنوایان «زبان اشاره، ایجاد فرصت برابر و مشارکت کامل نابینایان در امور اجتماعی همانند افراد شنوا» است.به گفته معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، هدف از برگزاری ویژه برنامه‌های مناسبتی این هفته رساندن پیام ناشنوایان به آحاد جامعه، مسئولان و سیاسگزاران است.اختیاری اضافه کرد: به مناسبت هفته ناشنوایان و مصادف شدن آن با ایام محرم ویژه برنامه بزرگداشت ناشنوایان در تاریخ ششم مهرماه هفته جاری همراه با قرائت زیارت عاشورا در اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه همراه با تعزیه خوانی ناشنوایان برگزار خواهد شد.این مسئول از تجلیل جمعی از ناشنوایان موفق استان کرمانشاه در زمینه‌های ورزشی و فرهنگی و همچنین مدال آورندگان مسابقات المپیکی و آسیایی خبر داد.وی یادآور شد: به مناسبت هفته جهانی ناشنوایان خدمات رایگان شنوایی سنجی در مرکز جامع الهیه واقع در شهرک بهداری و مرکز شهید ادبیان واقع در میدان شهدا شهر کرمانشاه ارائه می‌شود.معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به انجام هماهنگی‌های لازم برای سخنرانی ائمه جماعات پیش از خطبه‌های نماز جمعه با موضوع بیان مشکلات و خواسته‌های ناشنوایان، گفت: در این هفته همچنین مسابقه پیامکی و رادیویی با موضوع ناشنوایان برگزار می‌شود.
 • بائومن:دربی آغازی دوباره برای آلکس نوری است
 • مرد شماره دو باشگاه وردربرمن بار دیگر به حمایت از سرمربی ایرانی الاصل پرداخت و مدعی شد دربی هفته آینده می تواند آغازی دوباره برای این مربی باشد. به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که فشار انتقادات و اعتراضات طرفداران وردربرمن از نتایج ناامید کننده شش هفته ابتدایی بوندس لیگا به اوج خود رسید تا رسانه ها از احتمال تغییرات روی نیمکت و برکناری آلکساندر نوری حرف بزنند، مدیرفنی باشگاه وردربرمن به حمایت از سرمربی تیم پرداخت. فرانک بائومن مدیر ورزشی وردربرمن، نارضایتی اش را از عملکرد تیم ابراز کرد و گفت:" ما نمایش خوبی مقابل فرایبورگ نداشتیم و از همین رو مثل هواداران ناراحتیم. مطمئنا عملکرد با کیفیتی نداشتیم و طبیعی است که سوت‌های اعتراضی در این شرایط شنیده شود». این مدیر ورزشی که از او به عنوان حامی اول آلکساندر نوری در باشگاه نام برده می شود در پایان با حمایت دوباره از سرمربی جوان برمن ها تصریح کرد:« امیدوارم دیدار مقابل هامبورگ بتواند شروعی برای پایان دادن به ناکامی های وردربرمن باشد، از همین رو هواداران باید در دربی کنار ما باشند. دربی دیدار مناسبی برای تغییر شرایط است و شک ندارم آلکساندر و شاگردانش می توانند به جریان بازی ها برگردند و آغازی دوباره را در این فصل برای خود رقم بزنند». الکساندر نوری وردربرمن
 • یک کارشناس مسکن:افزایش ۶ درصدی صدور پروانه ساختمانی نوید رونق مسکن در نیمه دوم امسال می دهد
 • تهران - ایرنا - یک کارشناس مسکن گفت: افزایش 6 درصدی صدور پروانه های ساختمانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حاکی از رونق بیشتر مسکن در 6 ماه دوم سال جاری است. عباس شوکتی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: از طرفی بازار املاک تجاری در سطح کشور به حد اشباع رسیده و این نشان می دهد که معاملات واحدهای مسکونی نسبت به واحدهای تجاری تا پایان سال جاری از رونق بیشتری برخوردار خواهد شد.این عضو اتحادیه مشاوران املاک تهران معتقد است که توسعه تجارت الکترونیکی و افزایش خرید و فروش در فضای مجازی سبب شده خریداران کمتری به واحدهای تجاری به بازار مراجعه کنند و هر روز شاهد کاهش خریدهای مستقیم مردم از واحدهای تجاری هستیم. به گفته وی، با توجه به ساخت و ساز بیش از نیاز املاک تجاری در تهران و سایر شهرستانها و توسعه تجارت الکترونیکی خرید و فروش املاک تجاری در آینده نزدیک آنچنان رونق نخواهد گرفت.این کارشناس مسکن یادآورشد: افزایش ساخت و ساز در نیمه اول سال 96 حاکی از روند رو به رشد معاملات مسکن است و چشم انداز ما در این بخش رونق واحدهای مسکونی بیشتر از واحدهای تجاری خواهد بود.وی اظهارداشت: نظام بانکی به دلیل اینکه بنگاه دار خوبی نبوده باعث قفل شدن سرمایه‌ها شده و نمونه بارز این مساله در ساخت و سازهای واحد‌های تجاری فاقد متقاضی بانک ها در شهرها به خوبی قابل مشاهده کرد. وی با انتقاد از برخی سازندگان مسکن بدون انجام مطالعات مورد نیاز بازار اظهارداشت: متاسفانه بسیاری از سازندگان که عمدتا بساز بفروش هستند، بدون انجام کار کارشناسی ساخت و ساز می کنند و این باعث افزایش خانه های خالی و رکود در بازار مسکن می شود. شوکتی خاطرنشان کرد: در سال 94 تنها 11 درصد ساختمان‌هایی که در تهران به فروش رفتند بیش از 130 مترمربع مساحت داشتند...
 • تاکید دوباره افتخاری برای اینکه خیال هواداران را راحت کند/سرمربی استقلال خارجی است
 • ورزش > لیگ برتر - سیدرضا افتخاری تاکید کرده که سرمربی بعدی استقلال خارجی خواهد بود. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در جریان برنامه نود عادل فردوسی‌پور بار دیگر از قول سیدرضا افتخاری، مدیرعامل استقلال، اعلام کرد که سرمربی بعدی آبي‌ها صد درصد خارجی خواهد بود. این در حالی است که فاتح‌تریم یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های خارجی هدایت استقلال است که شنیده می‌شود او با تیم ترابوزان اسپور به توافق رسیده. 43257 کلید واژه‌ها : لیگ برتر هفدهم - باشگاه استقلال -
 • واکنش به نامه وکیل احمدی نژاد آرای دیوان محاسبات قبلا به احمدی نژاد ابلاغ شده بود
 • ایران>سیاست داخلی - همشهری آنلاین:هرچه باشد اوضاع به نفع «محمود احمدی‌نژاد» پیش نمی‌رود. شاهد آن هم محتوای نامه غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به نامه وکیل محمود احمدی‌نژاد به نمایندگان مجلس است. روزنامه اعتماد نوشت: جعفرزاده ايمن‌آبادي اظهارات دادستان ديوان محاسبات درباره تخلفات احمدي‌نژاد را تاييد كرده و علاوه بر آن شماره احكام اوليه و تجديد نظر و حتي شماره رسيد دفتر محمود احمدي‌نژاد كه نشان مي‌دهد احكام ديوان به او ابلاغ شده را هم آورده است. حالا هرچه احمدي‌نژاد سخنان دادستان ديوان محاسبات را سياسي و كذب بداند يا وكيلش مدعي شود كه احكام صادر شده به او ابلاغ نشده يا به نمايندگان مجلس نامه بنويسند تا درباره اظهارات دادستان ديوان محاسبات تصميم بگيرند باز هيچ بارقه اميدي براي تبرئه احمدي‌نژاد از احكام صادر شده و اثبات ادعاي او پيدا نمي‌شود. ادعاي احمدي‌نژادي‌ها در مورد احكام صادره ٧ حكم قطعي ديوان محاسبات عليه احمدي‌نژاد از هشتم مردادماه و در جريان گفت‌وگوي فياض شجاعي، دادستان ديوان محاسبات با روزنامه اعتماد رسانه‌اي شد و از همان روز واكنش احمدي‌نژاد و چهره‌هاي نزديك به او به اين اظهارات تمامي ندارد. نهم مردادماه احمدي‌نژاد در نامه‌اي خطاب به «ملت ايران» اظهارات دادستان را «غيرقانوني و سراسر كذب» توصيف كرده بود و تاكيد كرده بود: «ضمن تكذيب قاطع اين ادعاها، اعلام مي‌دارد كه اظهارات اين فرد، مصداق مجرمانه اشاعه اكاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي و رفتار و اقدامات اين فرد كه به پشتيباني صاحبان قدرت تكرار مي‌شود بر خلاف قانون اساسي و مستوجب تعقيب قضايي است.» ١٩ مردادماه هم سيدعادل حيدري، وكيل احمدي‌نژاد گفته بود «از طريق جرايد در جريان وجود چنين پرونده‌هايي قرار گرفته‌ام.» او هم ضمن اينكه دادستان ديوان محاسبات را به خلاف‌گويي متهم كرده، گفته بود: «با مراجعه به ديوان محاسبات تعداد ٧ دادنامه را دريافت كردم كه اتفاقا موضوعاتي كه در مصاحبه...
 • پاسخ نماینده مجلس به نامه وکیل احمدی نژاد:آرای قطعی دیوان محاسبات قبلا به احمدی نژاد ابلاغ شده بود
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - اعتماد نوشت: هرچه باشد اوضاع به نفع «محمود احمدی‌نژاد» پیش نمی‌رود. شاهد آن هم محتوای نامه غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به نامه وکیل محمود احمدی‌نژاد به نمایندگان مجلس است. جعفرزاده ايمن‌آبادي اظهارات دادستان ديوان محاسبات درباره تخلفات احمدي‌نژاد را تاييد كرده و علاوه بر آن شماره احكام اوليه و تجديد نظر و حتي شماره رسيد دفتر محمود احمدي‌نژاد كه نشان مي‌دهد احكام ديوان به او ابلاغ شده را هم آورده است. حالا هرچه احمدي‌نژاد سخنان دادستان ديوان محاسبات را سياسي و كذب بداند يا وكيلش مدعي شود كه احكام صادر شده به او ابلاغ نشده يا به نمايندگان مجلس نامه بنويسند تا درباره اظهارات دادستان ديوان محاسبات تصميم بگيرند باز هيچ بارقه اميدي براي تبرئه احمدي‌نژاد از احكام صادر شده و اثبات ادعاي او پيدا نمي‌شود. ادعاي احمدي‌نژادي‌ها در مورد احكام صادره ٧ حكم قطعي ديوان محاسبات عليه احمدي‌نژاد از هشتم مردادماه و در جريان گفت‌وگوي فياض شجاعي، دادستان ديوان محاسبات با روزنامه اعتماد رسانه‌اي شد و از همان روز واكنش احمدي‌نژاد و چهره‌هاي نزديك به او به اين اظهارات تمامي ندارد. نهم مردادماه احمدي‌نژاد در نامه‌اي خطاب به «ملت ايران» اظهارات دادستان را «غيرقانوني و سراسر كذب» توصيف كرده بود و تاكيد كرده بود: «ضمن تكذيب قاطع اين ادعاها، اعلام مي‌دارد كه اظهارات اين فرد، مصداق مجرمانه اشاعه اكاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي و رفتار و اقدامات اين فرد كه به پشتيباني صاحبان قدرت تكرار مي‌شود بر خلاف قانون اساسي و مستوجب تعقيب قضايي است.» ١٩ مردادماه هم سيدعادل حيدري، وكيل احمدي‌نژاد گفته بود «از طريق جرايد در جريان وجود چنين پرونده‌هايي قرار گرفته‌ام.» او هم ضمن اينكه دادستان ديوان محاسبات را به خلاف‌گويي متهم كرده، گفته بود: «با مراجعه به ديوان محاسبات تعداد ٧ دادنامه را دريافت كردم كه اتفاقا موضوعاتي كه در مصاحبه ايشان...
 • احمدی نژاد برای آملی لاریجانی چه نوشت
 • رویداد۲۴-محمود احمدي‌نژاد انگار قرار نيست كه هيچ‌يك از اقدامات دستگاه قضا را بدون پاسخ بگذارد؛ از بازداشت اطرافيانش گرفته كه به بهانه آن يا درخواست بازديد از كل زندان اوين را دارد يا خواستار آزادي فوري‌شان مي‌شود تا اعتراض مسوولان قضايي به عدم ارسال ليست مفسدان اقتصادي در دوران رياست‌جمهوري‌اش‌، كه او را به مكاتباتي وامي‌دارد تا گزارش‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي در مورد تخلفات صورت گرفته را به آن پيوست كند. اين‌بار هم محمود احمدي‌نژاد در آخرين پاسخگويي به مقامات قضايي، آنجا كه از ارسال پرونده‌اش به دادسرا باخبر مي‌شود، دست به قلم شده و باز هم نامه‌اي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني مي‌نويسد. در سايت دولت‌ بهار آمده است: «محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور سابق و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، نامه مهمي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني رييس قوه قضاييه نوشت كه روز يكشنبه تحويل دفتر ايشان شد.» اين سايت در ادامه خبر داد كه «محمود احمدي‌نژاد در اين نامه، به نقض قوانين و مقررات و حقوق اساسي مردم در دستگاه قضايي و بي‌پروايي برخي افراد در سوءاستفاده از قدرت براي پي‌جويي مقاصد سياسي شديدا اعتراض كرده و خواستار احياي حقوق مردم و جلوگيري از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.»نگراني احمدي‌نژاد از سرنوشت خود يا بقايي؟اگرچه متن كامل نامه محمود احمدي‌نژاد به رييس قوه قضاييه منتشر نشده و سايت دولت بهار، تنها موضوع آن را منتشر كرده است، اما نمي‌توان آن را بي‌ربط به اظهارات اخير دادستان كل كشور دانست. اظهاراتي كه محمدجعفر منتظري در بحث مربوط به روند رسيدگي به پرونده رييس دولت‌هاي نهم و دهم عنوان كرده بود: «يك‌سري گزارش‌هايي دريافت شد و پرونده وي به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.» هرچند منتظري از زماني كه رسيدگي به اين پرونده در دادسرا به خود اختصاص مي‌دهد تا به صدور كيفرخواست بينجامد، خبر نداد اما مي‌توان با اظهاراتي كه در هفته‌اي...
 • شرایط جدید وام مسکن برای خانه دار شدن
 • در حالی یکی از پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی افزایش ۸ ساله زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن است که ۲۰ ساله شدن دوره بازپرداخت و کاهش یک تا دو درصدی سود این وام می‌تواند فرصت جدیدی برای خانه‌دار شدن باشد. خبرگزاری تسنیم: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه به تازگی جزئیات جدیدی از پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در رابطه با تسهیلات مسکن را تشریح کرده است. علی چگنی در این‌باره گفته است: درصددیم تا زمان انتظار دریافت تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم را 4 یا 5 ماه ماه کاهش دهیم.وی با بیان این‌که به دنبال افزایش زمان بازپرداخت وام مسکن به 20 سال هستیم، تاکید کرد: همزمان می‌خواهیم نرخ سود تسهیلات را یک تا دو درصد کاهش دهیم. وزیر راه و شهرسازی چندی پیش از بررسی پیشنهاد این وزارتخانه در خصوص افزایش زمان بازپرداخت و کاهش میزان اقساط وام مسکن خبر داده است. عباس آخوندی پنشجبنه گذشته در این خصوص گفته بود: « پیشنهاد تغییر شرایط پرداخت وام مسکن (افزایش زمان بازپرداخت و کاهش اقساط) به هیئت دولت ارائه شده و در حال بررسی آن هستند. اگر شرایط جدیدی در نحوه پرداخت تسهیلات مسکن ایجاد شود شامل حال همه اینها می‌شود و بیابراین نیازی نیست که منتظر باشند تا شرایط جدید اعلام شود.» یکی از موانع بزرگ در استفاده از وام‌های مسکن به خصوص برای خانه‌اولی‌ها اقساط نسبتا بالاست. اقساط ماهانه وام 160 میلیون تومانی با نرخ سود 9.5 درصدی (در بافت فرسوده) ماهانه حدود یک میلیون و 600 هزار تومان در بازپرداخت 12 ساله است. این مسئله باعث شده تا زوج‌های جوان با وجود علاقه فراوان به خانه‌دار شدن نتوانند از تسهیلات مذکور استفاده کنند. حال اگر زمان بازپرداخت به 20 سال و سود نیز یک تا دو درصد کاهش یابد می‌توان امیدوار بود پس از سال‌ها شرایط نسبتا مناسبی برای خانه‌دار شدن مردم به...
 • الهام از قورباغه های سمی برای تولید مسکن های غیر مخدر
 • برخی از گونه‌های قورباغه‌ها توانایی آن را دارند که سموم بدن خود را بدون آسیب رساندن به خود از بین ببرند و اکنون دانشمندان مکانیزمی را که برخی از انواع قورباغه‌ها را به از بین بردن خطر قادر می‌سازد، شناسایی کرده اند. به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این مکانیزم می‌تواند به شناسایی یک جهش ژنتیکی بسیار ظریف و توسعه داروهای جدید برای درمان درد و حتی درمان اعتیاد به نیکوتین کمک کند. از آنجایی که اعتیاد به مواد مخدر یک معضل بزرگ محسوب می‌شود، دانشمندان به دنبال یافتن جایگزینی برای مسکن‌های حاوی مخدر هستند. آنها با انجام پژوهش‌هایی به بررسی گیرنده‌هایی پرداخته‌اند که تعیین می‌کنند که کدام سیگنال به گیرنده راه یابد. پروتئین‌های این گیرنده‌ها در خارج از سلول قرار داشته و تعیین می‌کنند که کدام مولکول‌ها اجازه ورود دارند و با بررسی این پروسه، محققان از مسکن‌هایی در قالب زهر حلزون و موارد دیگر رونمایی کردند. دانشمندان می‌گویند که در بدن قورباغه‌های سمی چیزی به نام "اپیباتیدین"((epibatidine وجود دارد. این نوروتوکسین به گیرنده‌های شکارچی متصل شده و باعث ایجاد اثراتی مانند فشار خون بالا، تشنج و مرگ می شود، در حالی که به خود قورباغه ضرری نمی‌رساند. صدها ترکیب تجربی از epibatidine ساخته شده است، اما در نهایت به دلیل عوارض جانبی ناخوشایند نتوانسته اند به جایگاه مطلوبی برسد. یک تیم تحقیقاتی که توسط دانشمندان دانشگاه تگزاس رهبری می‌شود، نمونه‌های بافتی از 28 گونه قورباغه مانند قورباغه‌های phantasmal poison که از سم epibatidine استفاده کرده و برخی از قورباغه‌ها که از سموم دیگر استفاده کرده و برخی از آنها که از هیچ کدام استفاده نمی‌کنند را جمع آوری کردند. آنها سپس به تعیین توالی یک ژن اختصاصی پرداختند که وظیفه رمزگذاری یک گیرنده خاص(مشابه فرآیند اعتیاد به نیکوتین در انسان) را برعهده دارد. آنها یک نمودار درخت تکاملی را نشان دادند که به واسطه آن مشخص...
 • شرایط جدید وام مسکن فرصتی برای خانه دار شدن
 • در حالی یکی از پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی افزایش ۸ ساله زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن است که ۲۰ ساله شدن دوره بازپرداخت و کاهش یک تا دو درصدی سود این وام می‌تواند فرصت جدیدی برای خانه‌دار شدن باشد. به گزارش مشرق،‌ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه به تازگی جزئیات جدیدی از پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در رابطه با تسهیلات مسکن را تشریح کرده است. علی چگنی در این‌باره گفته است: درصددیم تا زمان انتظار دریافت تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم را 4 یا 5 ماه ماه کاهش دهیم.وی با بیان این‌که به دنبال افزایش زمان بازپرداخت وام مسکن به 20 سال هستیم، تاکید کرد: همزمان می‌خواهیم نرخ سود تسهیلات را یک تا دو درصد کاهش دهیم. وزیر راه و شهرسازی چندی پیش از بررسی پیشنهاد این وزارتخانه در خصوص افزایش زمان بازپرداخت و کاهش میزان اقساط وام مسکن خبر داده است. عباس آخوندی پنشجبنه گذشته در این خصوص گفته بود: « پیشنهاد تغییر شرایط پرداخت وام مسکن (افزایش زمان بازپرداخت و کاهش اقساط) به هیئت دولت ارائه شده و در حال بررسی آن هستند. اگر شرایط جدیدی در نحوه پرداخت تسهیلات مسکن ایجاد شود شامل حال همه اینها می‌شود و بیابراین نیازی نیست که منتظر باشند تا شرایط جدید اعلام شود.» یکی از موانع بزرگ در استفاده از وام‌های مسکن به خصوص برای خانه‌اولی‌ها اقساط نسبتا بالاست. اقساط ماهانه وام 160 میلیون تومانی با نرخ سود 9.5 درصدی (در بافت فرسوده) ماهانه حدود یک میلیون و 600 هزار تومان در بازپرداخت 12 ساله است. این مسئله باعث شده تا زوج‌های جوان با وجود علاقه فراوان به خانه‌دار شدن نتوانند از تسهیلات مذکور استفاده کنند. حال اگر زمان بازپرداخت به 20 سال و سود نیز یک تا دو درصد کاهش یابد می‌توان امیدوار بود پس از سال‌ها شرایط نسبتا مناسبی...
 • برنامه دولت برای تقویت توان متقاضیان مسکن
 • اقتصاد > مسکن - مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شـهر‌سـازی از برنامه‌ریزی برای کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن در کنار کاهش مدت سپرده‌گذاری و افزایش دوره بازپرداخت این تسهیلات خبر داد. به گزارش همشهري، شيب تند افزايش قيمت مسكن در چند دهه اخير مستقيما رابطه قدرت خريد متقاضيان و قيمت تمام‌شده يك واحد مسكوني رابه‌نحوي تغيير داد كه عملا تسهيلات بلندمدت خريد مسكن اثرگذاري خود را از دست داد؛ برهمين اساس دولت يازدهم با متمركز كردن سياست‌هاي خود بر افزايش رقم تسهيلات خريد مسكن و همچنين كاهش نرخ سود اين تسهيلات، در مسير افزايش قدرت اقتصادي متقاضيان و احياي توان خريد آنها قدم برداشت. در اين بين شرايط ركودي بازار مسكن نيز تا حد زيادي به متعادل‌شدن رابطه توان اقتصادي متقاضيان و قيمت مسكن كمك كرد؛ گرچه در اين شرايط نيز تسهيلات مسكن در بهترين حالت نمي‌تواند بيش از نيمي از قيمت يك واحد مسكوني را پوشش دهد. علي چگني، مديركل دفتر برنامه‌ريزي و اقتصاد مسكن وزارت راه ‌و ‌شهرسازي مي‌گويد: براي تقويت توان اقتصادي متقاضيان مسكن، به‌ويژه در بافت‌هاي‌فرسوده شهري درصدد هستيم مدت انتظار دريافت تسهيلات از محل صندوق پس‌انداز مسكن يكم را به 4 يا 5‌ماه و نرخ سود آن را نيز يكي دو درصد كاهش دهيم. به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، افزايش زمان بازپرداخت تسهيلات خريد مسكن صندوق يكم از 12سال به 20سال نيز از ديگر برنامه‌هايي است كه چگني بر آن تأكيد دارد. سير تكامل وام مسكن ادامه دارد؟ به گزارش همشهري، دولت يازدهم در مسير تقويت توان اقتصادي متقاضيان مسكن، توانست وام مسكن را...
 • امیدی برای خروج مسکن از رکود وجود ندارد
 • رئیس کمیسیون عمران مجلس گفته است که با بی‌برنامه‌گی دولت در بخش مسکن امیدی به خروج از رکود این بخش وجود ندارد. محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، گفت: با روندی که دولت در بخش مسکن در پیش گرفته امیدی به خارج شدن این بخش از رکود وجود ندارد.وی با بیان اینکه اخیراً برخی مشکلات نیز در سر راه ساخت مسکن ایجاد شده است، ادامه داد: به طور نمونه در چند وقت اخیر قیمت میل‌گرد افزایش یافته است که این موضوع بر ساخت و سازها اثر گذاشته است.نماینده مردم جهرم در مجلس با بیان اینکه اخیراً مکاتباتی با دولت درباره اعلام برنامه‌های خود برای بخش مسکن داشته‌ایم، افزود: در برنامه ششم تکالیفی بر دوش دولت در بخش مسکن گذاشته شده که باید توضیح داده شود چه اقداماتی در این زمینه انجام شده است.رئیس کمیسیون عمران مجلس از مکاتبه با رئیس‌جمهور درباره مسکن مهر خبر و اظهار داشت: در چند روز آینده این اقدام انجام می‌شود چون آقای روحانی اعلام کرده بودن در دولت یازدهم پرونده مسکن مهر را مختومه می‌کنند و البته این اتفاق رخ نداد.رضایی‌کوچی با تاکید بر اینکه ظرفیت تولید یک میلیون مسکن در سال در کشور وجود دارد، گفت: در حال حاضر تنها 150 هزار مسکن در کشور تولید می‌شود این در حالی است که تقاضا سال به سال در حال افزایش است.رئیس کمیسیون عمران تصریح کرد: با وام‌هایی که دولت برای بخش مسکن در نظر گرفته و برنامه‌های که دارد امیدی برای خروج مسکن از رکود وجود ندارد.انتهای پیام/ R1373/P1011116/S1,13,15/CT1
 • بازپرداخت ۲۰ ساله وام مسکن فرصتی جدید برای خانه دار شدن
 • در حالی یکی از پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی افزایش ۸ ساله زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن است که ۲۰ ساله شدن دوره بازپرداخت و کاهش یک تا دو درصدی سود این وام می‌تواند فرصت جدیدی برای خانه‌دار شدن را در کشور فراهم کند. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه به تازگی جزئیات جدیدی از پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در رابطه با تسهیلات مسکن را تشریح کرده است.علی چگنی در این‌باره گفته است: درصددیم تا زمان انتظار دریافت تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم را 4 یا 5 ماه ماه کاهش دهیم.وی با بیان این‌که به دنبال افزایش زمان بازپرداخت وام مسکن به 20 سال هستیم، تاکید کرد: همزمان می‌خواهیم نرخ سود تسهیلات را یک تا دو درصد کاهش دهیم.وزیر راه و شهرسازی چندی پیش از بررسی پیشنهاد این وزارتخانه در خصوص افزایش زمان بازپرداخت و کاهش میزان اقساط وام مسکن خبر داده است. عباس آخوندی پنشجبنه گذشته در این خصوص گفته بود: « پیشنهاد تغییر شرایط پرداخت وام مسکن (افزایش زمان بازپرداخت و کاهش اقساط) به هیئت دولت ارائه شده و در حال بررسی آن هستند. اگر شرایط جدیدی در نحوه پرداخت تسهیلات مسکن ایجاد شود شامل حال همه اینها می‌شود و بیابراین نیازی نیست که منتظر باشند تا شرایط جدید اعلام شود.»به گزارش تسنیم، یکی از موانع بزرگ در استفاده از وام‌های مسکن به خصوص برای خانه‌اولی‌ها اقساط نسبتا بالاست. اقساط ماهانه وام 160 میلیون تومانی با نرخ سود 9.5 درصدی (در بافت فرسوده) ماهانه حدود یک میلیون و 600 هزار تومان در بازپرداخت 12 ساله است. این مسئله باعث شده تا زوج‌های جوان با وجود علاقه فراوان به خانه‌دار شدن نتوانند از تسهیلات مذکور استفاده کنند.حال اگر زمان بازپرداخت به 20 سال و سود نیز یک تا دو درصد کاهش یابد می‌توان امیدوار بود پس از سال‌ها شرایط...
 • توافق اولیه و تامین منابع مالی برای پرداخت پول به تریم/معرفی سرمربی جدید پیش از آغاز دوباره تمرینات استقلال
 • خبرگزاری میزان- در صورت توافق نهایی با تریم مسئولان باشگاه استقلال منابع مالی را هم برای پرداخت اولیه قرارداد او فراهم کرده‌اند. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، با توجه به اقبال عمومی هواداران استقلال به فاتح‌تریم به عنوان سرمربی جدید این تیم، مسئولان باشگاه استقلال تمرکز اصلی خود را بر روی مذاکره با این مربی ترکیه‌ای گذاشته‌ و مذاکرات با او توسط نمایندگان باشگاه ادامه دارد و حتی توافقات اولیه هم حاصل شده است. مسئولان باشگاه استقلال حتی منابع مالی را هم برای پرداخت اولیه قرارداد وی فراهم کرده‌اند اما در این بین تنها مشکلی که وجود دارد اختلاف مالی بر سر رقم قرارداد است. مدیران باشگاه استقلال اعتقاد دارند رقم قرارداد تریم باید دارای توجیه در وزارت ورزش و افکار عمومی باشد. اگرچه تا این لحظه رزومه 50 مربی خارجی و داخلی در اختیار مدیران باشگاه قرار گرفته اما اولویت اصلی آنها به خدمت گرفتن یک مربی خوب خارجی است که در بین هواداران هم مقبولیت داشته باشد و اگر توافق نهایی با تریم صورت نگیرد فاریاس و زنگا گزینه‌های بعدی هستند. با توجه به اینکه تمرینات تیم استقلال پس از بازی با سپیدرود در هفته هشتم لیگ برتر 5 روز تعطیل می‌شود، مسئولان باشگاه قصد دارند تکلیف سرمربی جدید را تا پیش از آغاز دور جدید تمرینات مشخص کنند. انتهای پیام/
 • نمایشگاه آفرینش دوباره در نگارخانه کانون
 • به گزارش ایسکانیوز از امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در تابستان 1396 بیش از 700 اثر از سوی هنرجویان مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری خلق و در نمایشگاه عرضه شده است. این نمایشگاه با هدف تشویق و آگاهی والدین و هنرجویان برپا شده است. این مرکز کارگاه‌هایی با موضوع‌ نقاشی، سفال، کلاژ، عکاسی، چاپ، سرامیک، دور ریختنی‌ها، هوا و فضا، شعر و قصه، تئاتر کاغذی، شطرنج و... در تابستان برگزار کرد. در عین حال، خروجی عینی کارگاه‌های نمایش خلاق، چرتکه، شطرنج، مکعب روبیک، دومینو، گام به گام تا اندیشه، نوشتن خلاق، شعر و قصه نیز به صورت نماهنگ از ویدئو پروژکتور برای مخاطبان در این نمایشگاه، پخش می‌شود. همچنین در این نمایشگاه، به مناسبت سی‌ام شهریور روز جهانی صلح، هزار درنای کاغذی با اوریگامی به کودکان و نوجوانان آموزش داده می‌شود. نمایشگاه آثار هنرجویان از 2 تا 12 مهر به مدت 11 روز در نگارخانه مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان فاطمی، خیابان حجاب برپا شده است. 502 روز جهانی صلح کانون پرورش فکری ویدئو پروژکتور آفرینش دوباره
 • قلب جوان مرگ مغزی دشتستانی دوباره می تپد/۴ عضو برداشته شد
 • بوشهر - مسئول مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به انتقال قلب بیمار مرگ‌مغزی دشتستانی به تهران گفت: چهار عضو این جوان برای پیوند به بیماران برداشته شد. علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تقدیر و تشکر از حرکت انسان‌دوستانه خانواده مهدی ترخان برای اهدای اعضای این جوان اظهار داشت: چهار عضو این جوان ۱۷ ساله دشتستانی عصر امروز از بدن وی جدا شد تا به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شود.وی ادامه داد: با حضور تیم پزشکی بیمارستان شهید رجایی تهران، قلب این جوان برداشته شد و با پرواز به تهران ارسال شد تا به جوانی ۳۰ ساله حیاتی تازه ببخشد.مسئول مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: کبد و دو کلیه این بیمار نیز برای پیوند به بیماران به بیمارستان پیوند شیراز ارسال شده است.وی با بیان اینکه پیوند و انتقال قلب بیمار باید خیلی سریع انجام شود، خاطرنشان کرد: در کل کشور تا کنون فقط سه مورد انتقال قلب با پرواز انجام شده است که دو مورد مربوط به بوشهر بوده است.باقری ادامه داد: این پیوند هشتمین پیوند اعضاء در استان بوشهر طی سال جاری و سی‌ویکمین پیوند اعضاء در تاریخ استان بوشهر بوده است.وی گفت: مهدی ترخان جوان ۱۷ ساله در شهر شبانکاره تصادف کرد و مرگ مغزی شده بود.
 • مهرزاد از خانه نشینی تا رویای دوباره سکونشینی
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهرزاد به طرزی غیرعادی با والیبال نشسته آشنا شد؛ رشته ای که ۱۲ ماه قبل در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با کمک این بازیکن موفق به کسب مدال طلا شد. مهرزاد گفت: «من برای مدت پنج سال به خاطر بلندی بیش از اندازه قامتم تنها و منزوی در خانه نشسته بودم که به یک برنامه تلویزیونی دعوت شدم. پس از آن مسئولان والیبال نشسته از من خواستند که این رشته را امتحان کنم.» مرتضی مهرزاد با بلندی قد ۲ متر و ۴۶ سانتیمتر به عنوان بلندترین پارالمپین تاریخ بازی های پارالمپیک در ریو حضور پیدا کرد. مرتضی والیبال نشسته را امتحان کرد و در ادامه در تاریخ ثبت شد. تیم ملی والیبال نشسته ایران در دیدار پایانی با بوسنی و هرزگوین ۳ بر یک برنده شد که مهرزاد به تنهایی ۲۸ امتیاز برای تیم ملی کسب کرد. برای این قدرتی زن والیبال ایران رسیدن به ساحل آرامش با توجه به شرایط معلولیت جسمانی که داشته آسان نبوده اگرچه او اکنون یاد گرفته که با این شرایط خود زندگی کند و با آن کنار بیاید. مهرزاد به مانند بسیاری از افراد پیش از خود، ورزش را راهی می داند که با هرآنچه در زندگی برایش پیش آمده مواجه شود. قبل از اینکه او دچار این مشکلات شود، عاشق بازی فوتبال و شرکت در تمرینات کاراته بود. شرایط فیزیکی این بازیکن ۲۹ ساله اکنون او را با شور و شوق به پیش می راند و ورزش را به عنوان حرفه خود برگزیده است. بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ نخستین حضور وی در این رقابت ها بود و مهرزاد اکنون بخشی از موفقیت های ادامه دار والیبال نشسته ایران به حساب می آید (شش طلا و دو نقره در هشت دوره حضور در بازی های پارالمپیک). مهرزاد گفت: «پیش از اینکه والیبال نشسته را آغاز کنم مردم...
 • موگرینی:در مورد برجام دوباره مذاکره نمی کنیم
 • «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت انجام مذاکره مجدد در مورد توافق هسته ای ایران، ممکن نیست. وی در گفتگو با شبکه اسکای نیوز برجام را توافقی موثر دانست که نیازی به مذاکره مجدد در خصوص آن وجود ندارد. موگرینی با اشاره به روند ۱۲ ساله دستیابی به توافق هسته ایران گفت طی دو سالی که از عمر این توافق می گذرد مدعی شد در این مدت این توافق از تلاش ایران برای دستیابی یه سلاح اتمی جلوگیری کرده است. به گفته وی اگر یک توافق وجود دارد که به آن عمل شده و موثر بوده است و به اهدافش رسیده است، باید از آن محافظت کرد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: این رئیس جمهور آمریکا، فرانسه، روسیه و یا هرفرد دیگری نیست که به برجام نظارت دارد، بلکه این آژانس بین المللی انرژی اتمی است که برای نظارت بر توافق اتمی پیش بینی شده و این نهاد تاکنون هفت بار عملی شدن آن را تایید کرده است. منبع:مهر
 • انصاری فرد و شانس دوباره سرمربی المپیاکوس اخراج شد
 • سرمربی المپیاکوس یونان پس از شکست مقابل آ. اک اخراج شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، سایت اسپورت یونان نوشت: بسنیک هاسی، سرمربی آلبانیایی المپیاکوس پس از شکست در رقابت‌های هفته پنجم سوپر لیگ یونان مقابل آ. اک پیامی را از سوی مقامات این باشگاه منبی بر برکناری‌اش دریافت کرد. شکست ۲ بر صفر مقامات المپیاکوس را مجاب کرد تا بسنیک را اخراج کنند.گفته می‌شود گوستاو پویت، سرمربی اروگوئه‌ای گزینه اصلی جانشینی او در المپیاکوس است. نیکوپولیدیس قرار شد در بازی با یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا موقتا زمان المپیاکوس را به دست داشته باشد.این سرمربی در فصل جدید رقابت‌های اروپایی با کریم انصاری فرد، ملی پوش ایرانی، به مشکل خورد و او را در لیگ قهرمانان و جام حذفی حتی در لیست ۲۱ نفره جای نداد. مهاجم تیم ملی ایران حال این شانس را دارد تا با انتخاب سرمربی جدید فرصت حضور دوباره در ترکیب این تیم یونانی را پیدا کند.
 • موگرینی:نباید بر سر توافق هسته ای دوباره مذاکره شود
 • به گزارشبولتن نیوز،فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی گفت نمی توان درباره توافق اتمی ایران دوباره مذاکره کرد. توافق موثر بوده است و نباید بر سر آن دوباره مذاکره شود. وی افزود: دوازده سال بر سر توافق مذاکره کردیم و نیز دو سالی است که این توافق اجرا شده است. موگرینی مدعی شد: این توافق مانع شده است تا ایران به تسلیحات اتمی برسد و من می خواهم که یک موضوع را بیان کنم که اگر یک توافق وجود دارد که به آن عمل شده و موثر بوده و به اهدافش رسیده است ما باید از آن محافظت کنیم.وی افزود» آژانس بین المللی انرژی اتمی نهادی است که برای نظارت بر عملی شدن توافق اتمی پیش بینی شده است.این رئیس جمهور آمریکا نیست و این رئیس جمهور فرانسه ؛روسیه و یا هرفرد دیگری نیست که بر آن نظارت داشته باشد بلکه این آژانس بین المللی انرژی اتمی است که برای نظارت بر توافق اتمی پیش بینی شده است و این نهاد بین المللی تاکنون هفت بار تایید کرده است که ایران به تعهدات اتمی اش عمل کرده است.موگرینی درباره کره شمالی گفت: اگر شما نگاهی به کره شمالی داشته باشید شما به آسانی می توانید این موضوع را درک کنید که اگر یک توافق اتمی منع تسلیحات اتمی داشتیم که می توانست موثر و قابل اجرا باشد، ما در حال حاضر در چنین شرایطی نبودیم.
 • افزایش قیمت انواع سکه/دلار دوباره گران شد
 • در جریان معاملات بازار آزاد تهران، قیمت انواع سکه با افزایش همراه بود؛ ضمن اینکه انواع ارز نیز گران شد. به گزارش خبرنگار مهر در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز(دوشنبه)، قیمت انواع سکه با افزایش همراه بوده؛ به طوری که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۸۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۲۴۲ هزار و۱۰۰ تومان، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۵۰۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۲۰۴ هزار تومان، نیم سکه با ۴۰۰۰ تومان افزایش به ۶۳۸ هزار تومان، ربع سکه با ۵۰۰۰ تومان افزایش به ۳۵۹ هزار تومان و سکه یک گرمی با ۱۰۰۰ تومان افزایش به ۲۴۸ هزار تومان رسید. همچنین نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی، ۱۲۹۷ دلار و ۱۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۱۲۱ هزار و ۵۷۴ تومان است. بر این اساس، قیمت انواع ارز نیز با افزایش همراه بوده و نرخ هر دلار با ۷ تومان افزایش به ۳۸۹۹ تومان، یورو با ۱۱ تومان افزایش به ۴۷۲۰تومان، درهم امارات با ۲۳ تومان افزایش به ۱۰۹۳ تومان، پوند با ۱۶ تومان افزایش به ۵۲۷۱ تومان و لیر ترکیه با ۵ تومان افزایش به ۱۱۴۳ تومان رسید.
 • تاکید دوباره رئیس جمهور بر تمامیت ارضی عراق
 • رئیس جمهور بر مخالفت ایران با هر گونه اقدام در تقابل با تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق، تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روحانی در گفتگوی تلفنی با"حیدر العبادی" نخست وزیر عراق گفت: ایران همواره از دولت عراق حمایت می کند. رئیس جمهور گفت: همه باید به قانون اساسی عراق احترام بگذارند و تخلف از آن به معنای اقدامات غیرقانونی است. نخست وزیر عراق هم با قدردانی از مواضع ایران گفت: حرکت بارزانی در اقلیم کردستان، تحولات را به سمت رویارویی جدید در عراق پیش می برد. حیدر العبادی افزود: دولت مرکزی بسیار فراتر از آنچه در قانون اساسی عراق بیان شده، به اقلیم کردستان اختیار داد و اقدام بارزانی، ضد تمامیت ارضی و قانون اساسی است که هرگز پذیرفتنی نیست.روسای جمهور ایران و ترکیه هم در گفتگوی تلفنی بر حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق تاکید کردند آقایان روحانی­ و "رجب طیب اردوغان" اظهارداشتند: مواضع دو کشور درباره عراق کاملا هماهنگ است.روحانی هماهنگی و همراهی کشورهای منطقه را در خصوص تحولات عراق بسیار مهم و اثرگذار دانست و گفت: بی تردید کشورهای منطقه اجازه تشکیل بی ثباتی جدیدی را در منطقه نخواهند داد.رئیس جمهور ترکیه نیز بر اتخاذ اقدام مناسب در قبال بی ثباتی در عراق تاکید کرد.نخست وزیر عراق دیروز گفت : بغداد هرگز همه پرسی اقلیم کردستان و نتیجه آن را به رسمیت نمی شناسد.حیدر العبادی افزود : اقدام بارزانی برای تقسیم کشور مغایر قانون اساسی است و دولت تدابیر لازم را برای مقابله با آن و حفظ وحدت عراق اتخاذ می کند.رئیس مجلس عراق هم گفت : یکپارچگی عراق ،نگرانی اصلی ماست و از تمامیت ارضی کشور دست نخواهیم کشید . سلیم الجبوری افزود: عراق مرحله نابودی تروریسم را پشت سر گذاشت و وارد مرحله سازندگی شده ، اما موضوع همه پرسی ما را غافلگیر کرد. الجبوری گفت: درخواست برای همه...