خبرگزاري آريا - دومين جلسه محاکمه متهمان پرونده قتل دلخراش «بنيتا» صبح ديروز در شعبه نهم دادگاه کيفري يک استان تهران به رياست قاضي محمدي کشکولي و با حضور مستشاران دادگاه - قاضي کيخوا و قاضي عباسي- برگزار شد
به گزارش سرويس حوادث جام نيـوز، در ابتداي دادگاه، قاضي در رابطه با متهم رديف چهارم- احمد- که به تازگي دستگير شده است گفت: «اين فرد به‌عنوان يکي از افراد حاضر در صحنه سرقت، به اتفاق دو همدستش حضور داشته است.

اما به لحاظ اينکه همزمان با اين افراد دستگير نشده بود، تحقيقات از او در دادسرا ادامه دارد. به همين دليل اين فرد هم‌اکنون به‌عنوان مطلع در دادگاه حضور دارد. »
برش
«بنيــتا» از شدت گرمازدگي جان باخت
قاضي شهرياري - نماينده دادستان - ادامه داد: بر اساس گزارش پزشکي قانوني گرما زدگي و عوارض ناشي از آن علت فوت کودک بوده است و عنصر مادي جرم زماني اتفاق مي‌افتد که متهم خودرو را در کنار خيابان رها کرده است. وي در خصوص امضا شدن قرار منع تعقيب توسط اولياي دم گفت: بازپرس قرار منع تعقيب را براي اولياي دم ابلاغ کرده است و آنها آن را امضا کرده‌اند. قاضي شهرياري در خصوص نحوه دستگيري احمد نيز گفت: حکم دستگيري اين فرد از قبل صادر شده بود و حکم دستگيري‌اش مربوط به روز دوشنبه نبوده است. اين فرد درحال حاضر به‌عنوان مطلع در دادگاه حاضر شده و پرونده اتهامي‌اش در دادسرا مفتوح است. نماينده دادستان درپايان اشد مجازات را براي متهمين همراه با مجازات تکميلي درخواست کرد. پس از اظهارات قاضي شهرياري، کوشا -وکيل اولياي دم- در جايگاه قرار گرفت و گفت: متهمين اول و دوم با سرو صداي والدين از حضور کودک در خودرو مطلع شده بودند و حتي پس از سرقت خودرو خود کودک را در ماشين مشاهده مي‌کنند. متهم وقتي که اقدام به سرقت خودرو مي‌کند صاحب خودرو را که براي ممانعت از اين کار روي کاپوت قرار گرفته بود در حدود 50 متر روي زمين مي‌کشد که در واقع اين اقدام وي شروع به قتل بوده است. با توجه به اينکه اين کودک مظلوم واقع شده است و ما آمده‌ايم که حق اين کودک را بگيريم حتي اگر والدين قرار منع تعقيب را امضا کرده باشند مدعي العموم بايد نسبت به وقوع جرم قتل عمد اقدام کند.
صدور حکم؛ بزودي
پس ازپايان جلسه محاکمه، قاضي افتخاري- سرپرست دادگاه‌هاي کيفري يک استان تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار «ايران» اظهار کرد: هفته آينده حکم دادگاه اعلام مي‌شود. ضمن اينکه بازجويي نفر چهارم تأثيري در وضعيت پرونده ندارد.
متهم رديف چهارم به‌عنوان مطلع در جايگاه حضور يافت تا به سؤالات قضات پاسخ دهد.
ازدواج کرده‌اي؟خير. مجردم.
چند کلاس درس خوانده‌اي؟ ديپلمه هستم.
قبل از بازداشت به چه شغلي مشغول بوده‌اي؟
راننده بودم.
سابقه کيفري داري؟ بله سابقه مواد مخدر دارم. به اتهام نگهداري 5 گرم شيشه به 5 سال حبس در زندان محکوم شدم اما به مواد مخدر اعتياد ندارم.
روز حادثه چه اتفاقي افتاد؟ من با مهدي در زندان بوديم، زودتر از او آزاد شدم، اوهم بعد از من آزاد شد. آن شب که به من زنگ زد در خاوران بودم، ‌با هم در ميدان آقا نور ساعت 5 صبح قرار گذاشتيم. مهدي خواست براي تهيه جنس پيش محمد برويم. در بين راه مهدي بهانه آورد که محمد جوابم را نمي‌دهد. من هيچ احتياجي به دزدي ندارم. مال سرقتي هم نمي‌خرم، . آن روز ساعت 9 صبح به آرايشگاهي رفتم. هنگامي که از آرايشگاه خواستم خارج شوم مهدي با من تماس گرفت و به ديدنم آمد و از من تقاضاي 3 هزارتومان پول کرد. بعد هم پول را به پيک موتوري داد. چند دقيقه بعد او را به خانه رساندم. در بين راه مهدي با محمد صحبت کرد. از مهدي پرسيدم چه شده است که گفت محمد ماشين روشن را دزديده است. من بعد از آن اتفاق ديگر او را نديدم و 38 روز در کمپ بودم.
قاضي: اما حرف‌هاي شما با مهدي تناقض دارد.
متهم: من مهدي را در قيامدشت پياده کردم و رفتم.
قاضي: شما شنيديد که بچه را دزيده است چرا به بچه کمک نکرديد.
متهم: من ماشين را نديدم. بچه را هم نديدم. روحم خبرندارد که اين اتفاق افتاده است.
قاضي: گفتي اعتياد به مواد مخدر نداري.
متهم: آن موقع داشتم اما به‌خاطر قولي که به خانواد‌ه‌ام داده بودم به کمپ رفتم، ديروز به خواهرم زنگ زدم و گفتم که ترک کرده‌ام. خواهرم گفت مأمورها دنبالم هستند. ضمن اينکه روز گذشته خودم را به مأموران معرفي کردم.
در ادامه رسيدگي طالب به‌عنوان مطلع به جايگاه فراخوانده شد وتوضيحاتي ارائه کرد. او گفت: من هيچ نقشي درسرقت ماشين نداشتم. از حضور کودک در ماشين هم بي‌اطلاع بودم. ضمن اينکه نياز مالي هم به سرقت نداشتم. قاضي کشکولي در ادامه رسيدگي به اين پرونده از سرهنگ فلاح يکي ازکارآگاهان پليس خواست به‌عنوان مطلع در جايگاه حاضر شده و به توضيح درباره نحوه تعقيب متهمين بپردازد. وي گفت: 29 تير به محض دريافت اخبار سرقت خودرو به همراه کودک شيرخواره، موضوع در دستور کار قرار گرفت و بلافاصله وارد عمل شديم. با توجه به اينکه پرونده از حساسيت ويژه‌اي برخوردار بود از تمام امکانات براي شناسايي و دستگيري سارقين استفاده کرديم. با توجه به اينکه در مسير سرقت يک دوربين وجود داشت که البته کيفيت مطلوبي نداشت اما با بررسي فيلم‌ها، هويت سارق را شناسايي کرديم که باعث شد بتوانيم براي دستگيري‌اش اقدام کنيم. پس از اينکه خودروي رها شده درکنار جاده شناسايي شد بلافاصله راهي اين محل شديم که در آنجا خودرو را زير درختي که کنار يک ساختمان بود مشاهده کرديم. اما متأسفانه درهاي ماشين کاملاً بسته و شيشه‌ها هم بالا بود.
قاضي: در گزارش‌ها آمده است که يک مأمورپليس راهور خودروي سرقتي را در زمان تردد مشاهده کرده است. چرا در اين خصوص اقدامي نشده بود؟
بله، بنابر گزارش‌ها يکي ازهمکاران پليس راهور خودرو را در مسير مشاهده و موضوع را گزارش کرده بود. البته اين ماجرا 10 دقيقه قبل از اعلام سرقت خودرو بوده است. با اين حال مأمور راهور که مشکوک شده بود، خودرو را تعقيب کرده و به خاطر اينکه راننده نسبت به تعقيب پليس حساس نشود با کمي فاصله از آن حرکت کرده است. اما خودرو متهم در دو راهي قيامدشت به سمت تهران باز مي‌گردد.
قاضي: باتوجه به اينکه خودرو مدتي طولاني درکنار جاده متوقف بوده است چرا نيروهاي گشت براي شناسايي آن اعزام نشدند؟
سرهنگ فلاح: با توجه به حساسيت پرونده ما همه توان و نيروهاي خود را براي شناسايي خودرو به کار بسته بوديم اما در خصوص پارک اين خودرو درکنار جاده، بايد گفت: متأسفانه محل پارک، منطقه پرتردد و شلوغي نيست و اگر خودرويي از آنجا عبور کند همگي سرعت بالايي دارند و احتمال اينکه کسي نسبت به خودرو مشکوک شده يا بتواند کودک را در آن مشاهده کند کم بوده است. حتي اگر فرد پياده‌اي از کنار خودرو هم عبور مي‌کرد با توجه به کثيف بودن خودرو و شيشه‌ها احتمال اينکه کسي نسبت به وجود کودک در خودرو حساس شود، کم است.
سؤالات وکيل مدافع اولياي دم از پليس
در ادامه رسيدگي، دکتر کوشا وکيل اولياي دم با اجازه ازرئيس محکمه در جايگاه قرار گرفت و گفت: آقاي قاضي من نسبت به دو موضوع سؤال دارم. اول اينکه چگونه امکان دارد که روز دوشنبه جلسه اول برگزار شود و روز سه‌شنبه متهم رديف سوم پرونده شناسايي و دستگير و امروز هم در دادگاه حاضر شود؟ چطور است که تاکنون موفق به دستگيري متهم نشده بودند ولي طي اين دو روز اين فرد بازداشت شده است؟ اين موضوع جاي سؤال دارد و بايد بررسي شود. ضمن اينکه آقاي احمد- د که هم‌اکنون به‌عنوان مطلع در دادگاه حضور دارد بر اساس فيلم‌هاي دوربين‌ها بعد ازظهر حادثه بر سر صحنه حاضر مي‌شود که هدف او از اين کاردريافت اخبار بوده که ببيند اوضاع و احوال چگونه است. با توجه به صحبت‌هاي اين فرد مي‌توان باورداشت که او درجريان سرقت خودرو بوده است و اگر بموقع اين موضوع را گزارش مي‌داد مي‌شد جان کودک را نجات داد.
وکيل اولياي دم با طرح سؤال دومش گفت: سؤال من از سرهنگ فلاح اين است که اقدامات پليس براي کشف سارق و کودک تا روز سه‌شنبه چه بوده است؟
***
٢٩ تيرماه خبر گم شدن کودک 8 ماهه به نام بنيتا و صداي لرزان مادري که از مردم تقاضاي کمک مي‌کرد در فضاي مجازي دست به دست شد. 6 روز از اين ماجرا گذشت و در حالي که تلاش‌هاي پدر و مادر و اعضاي فاميل و پليس آگاهي بي‌نتيجه مانده بود، خبري تلخ مبني بر فوت کودک هشت ماهه در رسانه‌ها پيچيد. پس از اعلام موضوع به پليس، مأموران پليس آگاهي تهران متوجه رد پاي دو سارق حرفه‌اي لوازم داخل خودرو شدند. با شناسايي مخفيگاه يکي از سارقان، او اعتراف کرد که خودرو و بچه در اختيار همدستش است. با دستگيري سارق دوم او در بازجويي‌ها منکر هرگونه سرقت شد تا اينکه پس از روبه‌رو شدن با همدستش لب به اعتراف گشود. سارق در بازجويي‌ها اعتراف کرد پس از سرقت خودرو از مشيريه به همراه کودک، آن را همان روز به يکي از خيابان‌هاي پاکدشت برده و پس از بالا کشيدن شيشه‌ها، آن را ر‌ها کرده است.
مأموران بلافاصله به محل ر‌ها کردن خودرو در محله‌اي خلوت رفته و با جسد بنيتاي هشت ماهه که به دليل گرما، تشنگي و گرسنگي دچار جمود نعشي شده بود، روبه‌رو شدند. پس از آن با درخواست دادستان عمومي و انقلاب پاکدشت و موافقت شعبه اول دادگاه تجديد نظر استان تهران که رياست آن به عهده رئيس کل دادگستري استان تهران است پرونده از دادسراي پاکدشت به دادسراي عمومي و انقلاب تهران احاله شد و دادستان تهران يک هفته بعد از صدور کيفرخواست دائر بر قتل عمد در اين پرونده خبر داد. در ادامه، وکيل متهم رديف اول ضمن تسليت به خانواده اولياي دم اظهار کرد: اين حادثه احساسات کل جامعه را جريحه‌دار کرده است. جرايم ناشي از مواد مخدر و مواد روانگردان به گونه‌اي است که بايد مسئولان وجامعه فکر اساسي برايش نمايند. لايحه دفاعيه را به دادگاه تقديم و به طورشفاهي نيز نکاتي را بيان مي‌کنم.
وي در خصوص اتهام قتل عمدي موکلش که در کيفرخواست مطرح شده گفت: به استناد بند پ ماده 290 قانون آيين دادرسي کيفري در موضوع قتل عمد موکلم فقط قصدش سرقت بوده است. بنا به اظهارات او محل پارک ماشين جاي پرترددي بوده و متهم فرض را بر اين گذاشته که در آن حوالي خودرو کشف مي‌شود و بچه به آغوش خانواده بازمي‌گردد که متأسفانه اين قصد منجر به قتل کودک مي‌شود.
در ادامه دادگاه، قاضي محمدي کشکولي در خصوص يکي ديگرازمتهمان پرونده به نام احسان بيان کرد: اين فرد کسي است که محمد پس از اينکه خودرو را با طفل رها مي‌کند او را با پرايد سفيد رنگ متعلق به پدرش و با کيسه پلاستيک سفيد، سوار خودرو کرده و به منزل منتقل مي‌کند. پرونده اين فرد به اتهام خريد و فروش مواد مخدر، تحصيل مال مسروقه در دادگاه کيفري دو انقلاب در حال رسيدگي است. در حال حاضرهم اين فرد به‌عنوان مطلع در جايگاه حاضر مي‌شود. متهم درباره روز حادثه گفت: محمد دوستم است. آن روز تماسي گرفت و گفت بيا دنبالم که من هم به سمت خيابان استخر رفتم و با او تماس گرفتم. هنگامي‌که خيابان را دور زدم از شيشه ماشين به من دست تکان داد. 15 متر جلوترهم توقف کردم. محمد با کيسه سفيد رنگي داخل خودرو شد.
قاضي: داخل کيسه سفيد چه بود؟
يک کارت هديه پلمب شده و يک تي‌شرت سفيد رنگ داخل کيسه بود. درباره سرقت هم حرفي نزد ودرباره بچه هم چيزي نگفت. من در آگاهي متوجه شدم که بچه داخل خودرو بوده است. ما آن روز باهم به منزلمان رفتيم و من کارت را در مغازه اي به مبلغ 98800 تومان خالي کردم و يک گرم شيشه به محمد دادم و با هم مواد مصرف کرديم.
قاضي: محمد شب را در منزل شما بود؟
متهم: خير تا غروب آنجا بود.
قاضي: چه زماني متوجه دستگيري محمد شديد؟
متهم: با تماس زن صيغه‌اي‌اش متوجه شدم گرفتارشده است. در اين مدت با او تماس نداشتم و از سرقت خودرو و بچه هم بي‌اطلاع بودم.
دفاعيات وکيل مدافع متهم رديف دوم؛
در ادامه دادگاه ، وکيل متهم رديف دوم در دفاع از موکل خود گفت: پس از صدور قرار نهايي توسط بازپرس در خصوص اتهام موکل من، قرار منع تعقيب مبني بر قتل عمد برايش صادر شده است. همچنين در خصوص اتهام معاونت در سرقت براي موکلم بايد گفت موکل من در اين سرقت به نوعي درمقابل عمل انجام شده قرار گرفته است. ضمن اينکه ارتباط موکل من با متهم رديف اول فقط به خاطر اعتياد به مواد مخدر بوده است و اگر چنين موضوعي وجود نداشت اصلاً در اينجا حاضر نمي‌شد. در خصوص خودداري موکلم از کمک نيز بايد اعتياد وي به شيشه و آثار آن را مدنظر داشت و نيز اينکه موکل من از متهم رديف اول درخواست کرده بود که کودک را به آژانس تحويل دهد.
دفاعيات وکيل مدافع متهم رديف اول
درادامه رسيدگي به پرونده، وکيل متهم رديف اول درجايگاه ايستاد و گفت: سابقه سرقت، مصرف مواد مخدر، ترس از دستگيري و. . . همه عواملي بودند که باعث شد موکل من کودک را به نيروي انتظامي تحول ندهد. البته وي تمام سعي خود را کرده بود که خودرو را در جايي قرار دهد که قابل مشاهده و شناسايي باشد. در اين راستا متهم خودرو را در جايي پارک کرده است که محل تردد و رفت و آمد و محل برگزاري پنجشنبه بازار بوده است. محل پارک خودرو بين دو استخر واقع شده و محلي براي فروش لباس و ميوه بوده است. بر اساس گزارش‌ها، خودرو زير سايه بوده و دريچه کولر هم بازبوده است. اينها نشان مي‌دهد که وي قصد داشته جان کودک به خطر نيفتد و کوچکترين احتمالي مبني بر وقوع اين حادثه نمي‌داده است.
پس ازدفاع وکيل متهم رديف اول، ‌قاضي شهرياري نماينده دادستان در دفاع از کيفرخواست صادره گفت: همانگونه که در کيفرخواست آمده است اشد مجازات را براي متهمين درخواست کرده‌ايم. البته در اينجا بايد موضوع پيشگيري‌هاي رشد مواد را در نظر گرفت. چرا که در اين خصوص هيچ گونه اطلاع‌رساني صورت نمي‌گيرد. پس لازم است از اين تريبون به خانواده‌ها اعلام کنم که بيش از گذشته نسبت به موارد پيشگيرانه حساس بوده و موضوعات پيشگيرانه را رعايت کنند.
چرا متهم با قرار 200 ميليون توماني آزاد شده بود
قاضي شهرياري در پاسخ به ايراد وارده مبني بر اينکه چرا متهم رديف اول با اينکه سابقه سرقت دارد اما درحين وقوع سرقت آزاد بوده است گفت: آخرين سابقه سرقت وي مربوط به سال 95 است که وي به مدت 14 ماه در بازداشت بوده است که بيشتر ازمهلت قانوني بوده است. در نهايت هم با وثيقه 200 ميليون توماني آزاد مي‌شود. بنابر اين اگر دراين خصوص اعتراضي هست بايد به قانون باشد و نه به مجري قانون. بر اساس قانون هر کس قصد ارتکاب جرم را داشته باشد و شروع به جرم کند بايد متناسب با آن مجازات شود. متهم در اظهارات خود گفته است که من به قصد سرقت خودرو وارد خودرو شده‌ام اما بايد گفت که اين متهم فقط يک سرقت ساده را انجام نداده است. بلکه سرقت مقرون به آزار را مرتکب شده است. چون پدر قرباني براي جلوگيري از سرقت، خود را جلوي ماشين انداخته بود. اما متهم با دنده عقب گرفتن و انجام حرکات مارپيچ به وي آسيب رسانده و از محل متواري مي‌شود.
ايران
110

کلیدواژه: عنوان مطلع | قرار منع تعقیب | وکیل متهم ردیف | متهم ردیف اول | ادامه رسیدگی | قاضی شهریاری | استان تهران | سرقت خودرو | مواد مخدر | قرار گرفت | اولیای دم | سرقت خود | شده بود | بر اساس | موکل من | قتل عمد

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۸۴۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • انکار اسیدپاشی به پیرمرد ثروتمند در جلسه محاکمه
 • اجتماع>اجتماعی - دختر جوان با این بهانه که طوطی‌اش به خانه‌ای اعیانی رفته با صاحب آنجا که پیرمردی ثروتمند بود طرح دوستی ریخت اما این دوستی نقشه‌ای برای سرقت از پیرمرد بود. روز 20مرداد‌ماه سال95 مردي 70ساله درحالي‌كه به سختي راه مي‌رفت و از درد به‌خودش مي‌پيچيد نزد مأموران پليس پايتخت رفت و گفت چند نفر او را ربوده‌اند و براي تصاحب اموالش او را مورد ضرب و شتم قرار داده و حتي رويش اسيد پاشيده‌اند. او گفت: بعد از فوت همسرم به تنهايي زندگي مي‌كنم. مدتي قبل دختر جواني زنگ خانه‌ام را زد و به اين بهانه كه طوطي‌اش وارد خانه‌ام شده داخل حياط آمد. از آن به بعد گاهي به خانه‌ام مي‌آمد تا اينكه روز حادثه همراه 3نفر ديگر وارد خانه‌ام شدند و من را به زور سوار خودروي‌شان كردند و به باغي در كرج بردند. آنها مرا شكنجه كردند و حتي رويم اسيد پاشيدند. آنها مي‌گفتند بايد به آنها 300ميليون تومان بدهم اما من مقاومت كردم و آنها باز هم رويم اسيد پاشيدند تا اينكه از هوش رفتم و در نهايت مرا رها كردند. با اظهارات هولناك اين مرد تحقيقات پليس در اين‌باره آغاز شد و چند روز بعد متهمان دستگير شدند. متهمان در بازجويي‌ها به جرم‌شان اعتراف كردند و گفتند كه با طمع به‌دست آوردن ثروت پيرمرد او را ربوده و شكنجه كرده‌اند. در اين شرايط پرونده با صدور كيفرخواست به دادگاه فرستاده شد. در دادگاه در جلسه محاكمه كه صبح ديروز در شعبه دوم دادگاه كيفري يك استان تهران به رياست قاضي محسن زالي بوئيني برگزار شد ابتدا نماينده دادستان به دفاع از كيفرخواست پرداخت و گفت: متهمان با شكنجه شاكي و سوزاندن بدنش با اسيد قصد داشتند اموال ميلياردي وي را تصاحب كنند. به همين دليل خواستار مجازات‌شان هستم. در ادامه شاكي بار ديگر آنچه را كه اتفاق افتاده بود بازگو كرد و گفت:...
 • رسیدگی به پرونده متکدیان در مجتمع قضایی ولیعصر/این پرونده ها مستقیما در دادگاه مطرح می شود
 • رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: یکی از مهمترین پرونده‌های ارجاعی به مجتمع ولیعصر (عج) پرونده متکدیان است که شاهد افزایش آن‌ها در سطح شهر هستیم. عباس پوریانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه یکی از مهمترین پرونده‌های ارجاعی به مجتمع قضایی ولیعصر (عج)، پرونده‌های متکدیان است، بیان کرد: همه مردم شاهد تکدی‌گری در سطح شهر هستند. از یک سو شاهد این هستیم که تکدی‌گری در سطح شهر روز به روز افزایش پیدا می‌کند و از سوی دیگر واقعیت این است که این افراد نیازمند و مستمند واقعی نیستند، بلکه افراد بی نیازی هستند که عادت به تکدی‌گری کرده‌اند و درآمدهای خوبی از این راه کسب می‌کنند و مردم هم از سر دلسوزی فکر می‌کنند اینها افرادی نیازمند هستند و به این تصور به آنها کمک می‌کنند. وی به مردم گفت که به درخواست‌های این افراد توجه نکنند و افزود: اگر این افراد متکدی به این باور برسند که چنانچه دست دراز کنند و مردم به آنها کمک نمی‌کنند به مرور فعالیت و حضور این افراد در سطح شهر کم خواهد شد. رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در ادامه اظهار کرد: پرونده‌های افراد متکدی به لحاظ اینکه جزء مجازات‌های درجه 8 محسوب می‌شود مستقیماً در دادگاه مطرح می‌شود. وی گفت: به استناد ماده 712 قانون مجازات اسلامی کسانی که تکدی‌گری می‌کنند علاوه بر حبس از 1 تا 3 ماه، کلیه اموالی که از این طریق بدست آورده‌اند نیز به نفع دولت مصادره می‌شود و با توجه به اینکه قاضی رسیدگی کننده به این پرونده‌ها طبق قانون مکلف است در چنین مواردی از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند این افراد محکوم به پرداخت جزای نقدی می‌شوند و این مجازات متاسفانه آثار بازدارندگی نمی‌تواند داشته باشد و نیاز است با توجه به شرایط جامعه قانونگذار مجازات این افراد را افزایش دهد. پوریانی یادآور شد: از آنجا که...
 • آخرین وضعیت ۵۰ پرونده مهم قضایی/پرونده های جاسوسی باز هم در صدر
 • در شش ماه نخست تعدادی از چهره های مطرح سیاسی به دادسرا احضار و برخی از پرونده های مهم امنیتی با صدور حکم مختومه شد. در این گزارش به بررسی این پرونده ها می پردازیم. خبرگزاری مهر، گروه جامعه - مهدیه محمدی:«وقتی در یک شعبه در دادگاه ماهانه ۱۱۰پرونده وارد می‌شود، نمی‌توان از قاضی توقع زیادی داشت در حالی کهاگر قاضی وقت بیشتری داشته باشد، دقت بیشتری هم خواهد داشت. در گزارشی که به من داده‌اند در برخی کشورهای اروپایی در هر روز یک پرونده کیفری و برای ۲ روز یک پرونده حقوقی به دادگاه ارسال می‌شود و این در حالی است که آمار ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کشور بسیار زیاد است» این جملات تنها بخشی از سخنان آملی لاریجانی در مصاحبه تلویزیونی خود با مردم در تیرماه امسال بود. بنابراین می توان گفتآمار ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی طبق گفته مسئولان قضایی در این چند سال اخیر نه تنها کاهش نداشته بلکه با افزایش هم مواجه بوده است. در این میان در شش ماه نخست سال جاری هم پرونده های بسیار مهمی به دستگاه قضایی آمد و با صدور حکم، چند پرونده جنجالی نیز مختومه شد با این حال ذکر این نکته ضروری است که تعداد این پرونده های مختومه کم است و بسیاری از پرونده های مهم یک سالی هست که همچنان مفتوح است. در دسته بندی کلی در مورد وضعیت پرونده های مهم قضایی در شش ماه نخست سال جاری که تغییرات قضایی در آنها رخ داد، می توان پرونده های امنیتی با محوریت پرونده های جاسوسی را در صدر مهم ترین پرونده های کلانی دانست که قوه قضائیه به آنها ورود کرد. از جمله این پرونده ها می توان به صدور کیفرخواست برای ۸پرونده امنیتی اشاره کرد که تنها یکی از آنها مربوط به یکی از مدیران مرکز مطالعات ایران و عرب است، علاوه...
 • پرونده های جاسوسی باز هم درصدر پرونده قضایی جدول
 • در شش ماه نخست امسال تعدادی از چهره های مطرح سیاسی به دادسرا احضار و برخی از پرونده های مهم امنیتی با صدور حکم مختومه شد که پرونده‌های جاسوسی در صدر است. خبرگزاری مهر: «وقتی در یک شعبه در دادگاه ماهانه ۱۱۰پرونده وارد می‌شود، نمی‌توان از قاضی توقع زیادی داشت در حالی کهاگر قاضی وقت بیشتری داشته باشد، دقت بیشتری هم خواهد داشت. در گزارشی که به من داده‌اند در برخی کشورهای اروپایی در هر روز یک پرونده کیفری و برای ۲ روز یک پرونده حقوقی به دادگاه ارسال می‌شود و این در حالی است که آمار ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کشور بسیار زیاد است» این جملات تنها بخشی از سخنان آیت اللهآملی لاریجانی در مصاحبه تلویزیونی خود با مردم در تیرماه امسال بود. بنابراین می توان گفتآمار ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی طبق گفته مسئولان قضایی در این چند سال اخیر نه تنها کاهش نداشته بلکه با افزایش هم مواجه بوده است. در این میان در شش ماه نخست سال جاری هم پرونده های بسیار مهمی به دستگاه قضایی آمد و با صدور حکم، چند پرونده جنجالی نیز مختومه شد با این حال ذکر این نکته ضروری است که تعداد این پرونده های مختومه کم است و بسیاری از پرونده های مهم یک سالی هست که همچنان مفتوح است. در دسته بندی کلی در مورد وضعیت پرونده های مهم قضایی در شش ماه نخست سال جاری که تغییرات قضایی در آنها رخ داد، می توان پرونده های امنیتی با محوریت پرونده های جاسوسی را در صدر مهم ترین پرونده های کلانی دانست که قوه قضائیه به آنها ورود کرد. از جمله این پرونده ها می توان به صدور کیفرخواست برای ۸پرونده امنیتی اشاره کرد که تنها یکی از آنها مربوط به یکی از مدیران مرکز مطالعات ایران و عرب است، علاوه بر این پرونده جاسوس آمریکایی که...
 • ناگفته های سردار نجات
 • بازگشت به بالای صفحه 0 .به کانال تلگرام ما بپیوندید برچسب ها: دیالوگ ، گفت وگو ، سردار نجات ، ویدیو ، فیلم نظر شما نام: ایمیل: * نظر: سیاست ناگفته‌های سردار نجات سردار نجات جانشین سازمان اطلاعات سپاه به مناسبت گفت و گویی در تلویزیون داشت که حاوی برخی از ناگفته‌هاست. این گفت و گو را در «تابناک» می‌بینید. جزئیات حمله جنگنده‌های ایران به داعش امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش ایران در تلویزیون جزئیاتی از مجموعه عملیات های ارتش که تاکنون رسانه‌ای نشده بود، از جمله نشاندن هواپیمای مسافربری حامل افسران ارتش آمریکا در بندرعباس و شناسایی مواضع داعش با هلی بورن و بمباران مواضع داعش در عمق عراق توسط جنکنده های ایران سخن به میان آورد. بخش اصلی این گفت و گو را در «تابناک» می‌بینید. مناظره جنجالی زیباکلام و موسی نجفی صادق زیباکلام استاد دانشگاه و موسی نجفی سردبیر خردنامه همشهری در مناظره ای در تلویزیون، تعابیر جنجالی به کار بردند. این مناظره را در «تابناک» می‌بینید. لحظات زد و خورد حین سخنرانی اردوغان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه قصد سخنرانی در نیویورک را داشت که با اعتراض گسترده مخالفانش مواجه شد. اعتراضات در نهایت به خشونت کشیده شد و با معترضان برخورد شدیدی صورت پذیرفت. ویدیو این اتفاق را در «تابناک» می‌بینید. پاسخ روحانی به خبرنگاران در نیویورک دکتر حسن روحانی پس از نطق در مجمع عمومی سازمان ملل، با رسانه ها گفت و گو کرد و به پرسش‌های ایشان پاسخ داد. نشست خبری رئیس جمهوری اسلامی ایران را در «تابناک» می‌بینید. نطق روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد و پاسخ حملات روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را داد. نطق دکتر روحانی را در «تابناک» می‌بینید. لحظات خروج دیرالزور از محاصره ساعتی پیش محاصره...
 • ناگفته های شماره هشت از سه ماه سخت با استقلال
 • مجتبی جباری در بازگشت به فوتبال ایران درباره اتفاقات اخیر باشگاه استقلال مسائل مختلفی را مطرح کرد. به گزارش "ورزش سه"، مجتبی جباری در آغاز لیگ هفدهم بعد از چهار سال دوری به فوتبال ایران بازگشت. هافبک محبوب هواداران استقلال که نقش پر رنگی در موفقیت های این تیم در دهه هشتاد و نود داشت و همواره یکی از بهترین های این تیم بود. هر چند جباری خودش را بازیکن خاصی نمی داند و عقیده دارد که تنها "خود"ش است اما دقایقی بعد از پا گذاشتن به منزل شخصی او متوجه می شوید که با چهره ای متفاوت از اکثریت بازیکنان فوتبال ایران رو به رو شده اید. در و دیوار خانه جباری بر خلاف بسیاری از همبازیان او با تابلو های یادگاری از دوران ورزشی پر افتخار جباری پر نشده و خانه تا پیش از شروع مصاحبه با صدای موسیقی سنتی تزیین شده است. مشروح صحبت های مجتبی جباری با "ورزش سه" در ادامه می آید: مهدی یزدانی خرم -نشستن کنار مجتبی جباری برای من که فارغ از کار ادبی و نویسنده گی ام عاشقِ استقلال، تاریخ و آدم های اش هستم یک اتفاق جذاب است. مجتبی متفاوت است با بسیاری فوتبالیست های ایرانی و همین دوستی ما را رقم زده است. این گپ و گفت زمانی انجام شد که هر دو تازه کار نمایشِ »پچ پچ هاهای پشت خط نبرد» را دیده بودیم...زمانی که رفتارهای مدیرعامل عجیب استقلال جباری را که یکی ازفصل های آرام اش را می گذارند از تهِ جان رنجاند...ما روبروی هم نشستیم. او در مقامِ ستاره ی استقلال و من در جایگاه یک هوادار استقلال... تجربهای منحصر به فرد برای من که اصولا نگاه ام متفاوت است با دوستان ورزشی نویس. از استقلال حرف زدیم و او حرف زد از راه و رفته و رفتاری که با این باشگاهِ نخبه پسندِ کهنسال انجام...
 • ناگفته های جالب ستاره زن سینمای ایران/عکس
 • به گزارش پارس نیوز، وقتی می پرسیم از کی با مسئله «شهرت» رو به رو شدید، ارجاع می دهد به همین سه سال پیش؛ به دیده شدن سریال های «مدینه» و «هفت سنگ» در ماه رمضان سال 93 که تعداد کارهای تلویزیونی اش را در عدد 29 با تعداد فیلم های سینمایی اش برابر کرد. در یکی «لیلا»ی شوخ و شنگی بود و در یکی «روحی» سنگی و تلخ با گرفتاری هایی تمام نشدنی. «روحی» و «لیلا» به اندازه همه اشک های «مدینه» و لبخندهای «هفت سنگ» از هم دور بودند و شبنم مقدمی، تنها نقطه مشترک آنها بود. کافی بود دقت کنید به بازی او با میمیک صورت و لحنش تا بدانید با ظرافت از چشم ها و بیانش بازی می گیرد و آنها را به دو نقطه دور از هم اما دیدنی تبدیل می کند. ظرافتی که آن را از همان سال های دور، از «مینا»ی «فرزند خاک» با آن لهجه غلیظ و نگاه ها و سکوت هایش در برابر «گوانا» (مهتاب نصیرپور) نشان داده بوده. خیلی ها او را از همین سریال های سه سال پیش شناختند اما سابقه کارهای او حداقل دو دهه بیشتر از شهرت اوست و به دهه 70 بر می گردد. به روزهایی که او روی صحنه تئاتر دیده می شد و جلوی دوربین ابراهیم حاتمی کیا، کمال تبریزی و رضا میرکریمی رفته بود. به تجربه هایی که او را از نقش های کوتاه در فیلم های «به نام پدر» و «فرزند خاک» در دهه 80 به نقش های تحسین شده اش در «امروز»، «نفس» و «ابد و یک روز» رسانده اند. حالا او شناخته شده تر از دو دهه پیش است و دو سیمرغ جشنواره فیلم فجر را در کارنامه اش دارد. جایزه هایی برای سال ها کار و صبوری که در این گفت و گوی بلند از جزییات آنها...
 • ناگفته هایی از آغاز جنگ ایران و عراق
 • فرهنگ>دفاع مقدس - سه تن از فرماندهان ارتش ایران که از آغاز جنگ تحمیلی ایران و عراق از نزدیک شاهد رخدادها و اتفاقات بودند درباره هفته اول جنگ و چگونگی حمله عراق به ایران گفتند. مهدی یاورمنش، مهدی درستی: 31 شهریور سال 1359 با حمله هوایی عراق به فرودگاه مهرآباد و چند فرودگاه دیگر و تعرض زمینی نیروهای بعث به جنوب و غرب ایران، آتش هشت سال جنگ میان دو کشور روشن می‌شود. اما این تمام ماجرا نبود، وقایع جنگ ایران و عراق و چگونگی آغاز آن زوایای پنهان و متفاوتی دارد که هنوز و پس از گذشت 37 سال بازگو نشده است. مرکز اسناد انقلاب اسلامی در یکی از پروژه‌های خود مجموعه‌ای را با عنوان تقویم دفاع مقدس به قلم رزمندگان ایران در این هشت سال منتشر کرده است که از جلد 36 تا 40 این مجموعه که بازه جنگ از مرداد تا آذر 62 را در برمی گیرد را سه تن از فرماندهان ارتش ایران با استناد به مدارک و مشاهدات عینی خود نوشته‌اند. با امیر نبی کریمی، سعید پورداراب و فرهاد بهروزی که علاوه بر جمع آوری اطلاعات و اسناد از روز اول در خط مقدم درگیری با عراقی ها بودند در مورد چگونگی شروع جنگ و لشکر 92 زرهی اهواز، لشکر یک و دو مرکز (ادغام شد، لشکر 21 حمزه) و تیپ هوابرد شیراز هم صحبت شده ایم که در ادامه می‌خوانید: لشکر 92 زرهی اهواز/ هشدار حمله عراق به ایران در خرداد 58 سرتیپ دو نبی کریمی که در لشکر 92 زرهی حضور داشته است، درباره سمت خود در زمان جنگ و محل خدمت‌اش گفت: «چون از قبل انقلاب در منطقه خوزستان خدمت می‌کردم به تبع پس از جنگ هم در همان منطقه حضور داشتم.» او ادامه داد: «در یکی از تیپ‌های لشکر 92 زرهی در دشت آزادگان خدمت می‌کردم، البته قبل از...
 • ناگفته هایی از ۹ سال تلاش برای یک اجرا
 • کارگردان نمایش «سهروردی» با تأکید بر اینکه مراحل به اجرا رسیدن این نمایش تاکنون بیش از ۹ سال طول کشیده است، گفت: حدود سه سال گرفتن مجوز متن طول کشید و شش سال پژوهش و تحقیق برای نگارش آن انجام شده است. این نمایشنامه قصه سال آخر زندگی سهروردی را تعریف می‌کند و از عشق شاگردان او و تقابل با دولت‌مردان سخن می‌گوید. به گزارش ایسنا، نشست نمایش «سهروردی» به کارگردانی شکرخدا گودرزی با حضور عوامل و بازیگران شنبه اول مهرماه در تالار وحدت برگزار شد. شکرخدا گودرزی کارگردان و نویسنده این نمایشنامه در ابتدای سخنانشگفت:‌ ما برای به اجرا بردن این نمایش از کمک‌های بخش خصوصی و «تیک‌ 8»بسیار استفاده کردیم. در زمانی که دولت کنار کشیده و کمکی نمی‌کند تنها ۱۰ میلیون تومان برای اجرای این طرح به ما داده شد که البته این مقدار پول در برابر این حجم کار بسیار کم است و مثل شوخی می‌ماند. او اظهار امیدواری کرد: این نمایش پایه خوبیبرای حضور بخش خصوصی در تولید آثار خوب و فاخر باشد. کارگردان نمایش «سهروردی» ادامه داد: سهروردی بزرگترین اندیشمند ایرانی است که توانسته تلفیقی از حکمت‌های گوناگون و عرفان اسلامی را گردآورد و فلسفه‌ای را بوجود آورده است. ما برای تأیید صلاحیت متن «سهروردی» جلسه مشترکی با مدیر وقت بنیاد رودکی و غلامحسین ابراهیم دینانی (استاد پیشکسوت فلسفه) برگزار کردیم و جمعی از کسانی که بر روی آثار سهروردی کار کرده بودند در آن جلسه حضور پیدا کردند که حتی برای انتشار این کتاب نیز مراسم رونمایی برگزار شد. او با بیان اینکه در جلسه اول با حضور آقای دینانی او چند سوال از من کردند و بعد نمایشنامه به طور کامل برایشان خوانده شد، گفت:‌ من در بازنویسی این متن از نکاتی که ایشان گفته بودند استفاده کردم و این نمایش پس از۹ سال به دنبال آن دویدن بالاخره امروز...
 • جلسه کمیته ارزیابی فردا برگزار می شود/احتمال قرائت گزارش نهایی در جلسه فردا
 • سید محمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره آخرین فعالیت کمیته ارزیابی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: فردا جلسه کمیته ارزیابی برگزار خواهد و امکان دارد گزارش نهایی در این جلسه قرائت شود. وی افزود: برای تهیه گزارش، فرم‌های نظرسنجی تهیه و تنظیم شد و برای دانشگاهیان، سیاسیون و اشخاصی که اخبار شورا را دنبال می‌کردند ارسال شد که نظرات و پاسخ‌های متنوعی را دریافت کردیم. این عضو کمیته ارزیابی در پاسخ به این سوال که برآیند نظرات چه بوده است، عنوان کرد: اغلب بر کلیت و استمرار کار شورای عالی سیاست‌گذاری اتفاق‌نظر داشتند و تاکید برآن بود که شورا به راه خود ادامه دهد. وی خاطر نشان کرد: شورای عالی سیاست‌گذاری توانست با افکار عمومی ارتباط خوبی بر قرار و بر اساس همان نیز نقشه راه تدوین کند. میرلوحی در پاسخ به این سوال که بیشترین نقدها و انتقاداتی که به شورای عالی سیاست‌گذاری شده در چه حوزه‌ای بوده است، عنوان کرد: نحوه ساز و کار، آئین‌نامه‌ها، سطح‌بندی فعالیت‌ها،‌ عملکرد گروه‌ها و استان‌ها و نحوه بستن لیست، بیشترین نقدها را به همراه داشت. شورای عالی سیاست‌گذرای سهم قابل توجهی در مدیریت فضای سیاسی و انتخاباتی کشور داشته است.
 • محاکمه یک قاچاقچی سلاح که همکارش را کشت
 • صراط: ایران نوشت: هنگام عصر صدای شلیک گلوله در فضای یکی از باغ‌های شهر کرج طنین انداخت و چند لحظه بعد هم صدای غرش موتورسیکلت قاتل در کوچه باغ پیچید. باغبانی که در باغ مجاور سرگرم کار بود با شنیدن صدای شلیک گلوله به طرف دیوار دوید و با نگاهی از فراز حصار، صاحب باغ را دید که غرق خون بر لب باغچه افتاده بود. پس از تماس تلفنی او، مأموران پلیس راهی آنجا شدند و ضمن تحقیق دریافتند درگیری خونینی بین دو قاچاقچی اسلحه رخ داده و یکی از آنها که مرد 46ساله‌ای به‌ نام الیاس بوده به ضرب گلوله قاچاقچی جوان- شاهین- کشته شده است. پس ازحضور تیم جنایی در محل واقعه و شروع تحقیقات تخصصی، عامل این جنایت با ردیابی‌های تخصصی شناسایی و دستگیرشد. سرانجام متهم پرونده روزچهارشنبه از زندان به شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز انتقال یافت و به اتهام قتل عمد و قاچاق اسلحه از سوی قاضی هدایت رنجبر و دو مستشار- قاضی یزدان‌پور و قاضی خنک دار- محاکمه شد. در ابتدای جلسه پس از تشریح کیفرخواست ازسوی نماینده دادستان، اولیای دم خواستار قصاص متهم به قتل 36 ساله شدند. آنگاه به دستور رئیس دادگاه متهم پای میز محاکمه قرار گرفت تا به سؤالات قضات پاسخ دهد. سابقه کیفری داری؟بله. در رابطه با مواد مخدر بازداشت شده بودم.اتهامت قتل مردی به‌ نام الیاس در روز چهارم آذرسال 94 است. آیا اتهامت را قبول داری؟بله قبول دارم، او را در درگیری کشتم. با الیاس چگونه آشنا شده بودی؟به او اسلحه می‌فروختم.چه شد که به فکر کشتن‌اش افتادی؟نمی‌خواستم او را بکشم. در درگیری این اتفاق افتاد.چرا با او درگیر شدی؟الیاس چند وقتی بود که از من چیزهایی می‌خواست که من نمی‌توانستم انجام دهم برای همین با هم درگیر شدیم. چه درخواستی؟او از من خواسته بود با اسلحه یک وکیل را تهدید کنم و حتی یکی از...
 • شورای عالی امنیت حصر را بردارد محاکمه محصوران حق قوه قضاییه است
 • رویداد۲۴-جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه گفت: اگر شورای عالی امنیت ملی تصمیم بگیرد که حصر را بردارد، این حق قوه قضاییه است که اینها را محاکمه کند. علی القاعده این نوع جرایم هم اگر برود قوه قضاییه فرد محاکمه بشود، من بعید می‌دانم حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد به این افراد بخورد.سردار نجات جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه با حضور در برنامه دستخط به سوالات مختلفی پاسخ داد. متن کامل اظهارات وی در این باره به شرح ذیل است: مجری: سلام و خیلی متشکر که این وقت را در اختیار ما قرار دادید؛ نجات: عرض سلام و ادب دارم. هفته دفاع مقدس را به شما و مردم ایران و آزادی خواهان تبریک عرض می‌کنم. س: چرا شما به عنوان رمز پیروزی عملیات والفجر ۸ شناخته شدید؟ نجات: تسامح شده! ما هیچ نقشی در پیروزی والفجر ۸ نداشتیم. آنی که پیروز بود و پیروزی را به مردم ایران هدیه کرد در راس و اول خدا بوده است، بعد هم رهبری داهیانه حضرت امام بود که هرچه داریم از آن پیر دیر ما بود و آن رهبر عاقل و رهبر محکم و با صلابت ما بود و اگر نفس مسیحایی ایشان نبود، یک لحظه این نفس را از جبهه ها قطع می‌کرد، ما هیچ پیروزی در جبهه ها نداشتیم. عملیات والفجر هشت طرحی بود که فرماندهی جنگ به این نتیجه رسید که با دشمن در نقطه ای درگیر بشود که بتواند غافلگیری را انجام بدهد. به دنبال تجاربی که فرماندهی جنگ در عملیات خیبر و بدر داشت، به این نتیجه رسیده بود که ما از لحاظ امکانات و تجهیزات نظامی با دشمنی که تا دندان توسط هم ابر قدرتهای شرق و غرب مسلح شده بود و ارتجاع منطقه هم به ما کمک می‌کرد، ما باید در جایی عملیات انجام می‌دادیم و حمله می‌کردیم که او غافلگیر بشود. منطقه...
 • سردار نجات:در صورت برداشتن حصر از سوی شورایعالی امنیت محاکمه حق قوه قضائیه است
 • ایران>سیاست داخلی - همشهری آنلاین:جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در برنامه‌ای تلویزیونی گفت:اگر شورایعالی امنیت ملی تصمیم بگیرد که حصر را بردارد، این حق قوه قضائیه است که این‌ افراد را محاکمه کند. علی القاعده نیز چنانچه این نوع جرائم به قوه قضاییه برود و فرد محاکمه شود، بعید می‌دانم حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد به آنها بخورد. به گزارش ایسنا، سردار حسین نجات جانشن رییس سازمان اطلاعات سپاه شامگاه جمعه در برنامه تلویزیونی به بیان خاطراتی از والفجر ۸ پرداخت و اظهار کرد: عملیات والفجر ۸ زمانی انجام شد که فرماندهی جنگ به این نتیجه رسید که در نقطه‌ای با دشمن درگیر شود تا با استفاده از غافلگیری به اهداف خود دست یابد. وی با اشاره به موقعیت مناسب منطقه فاو خاطر نشان کرد: فاو ارزش نقطه کلیدی برای عراق داشت، زیرا تنها راه دسترسی عراق به دریای آزاد و خلیج فارس بود. در این عملیات خدمتی که حافظت اطلاعات سپاه انجام داد این بود که توانست طرح اصطلاح حصار امنیتی را اجرا کند؛ بر این اساس نقاطی که عراق نسبت به ما اقدام به جمع آوری اطلاعات می‌کرد به کمک فرماندهان بسته شده و در نتیجه عملیات در غافگیری کامل انجام شد. این فرمانده دفاع مقدس همچنین به تشکیل حفاظت اطلاعات سپاه در دوران جنگ اشاره کرد و گفت:‌ پس از شهادت شهید بهشتی جمعی از رفقای آقای رضایی که در آن زمان نخستین مسئول اطلاعات سپاه بود، نزد ایشان رفتند و اعلام آمادگی برای مقابله با ضد انقلاب کردند. نجات ادامه داد: در سال ۶۱ آقای رضایی به من پیشنهاد داد مسئولیت حفاظت اطلاعات سپا ه را برعهده بگیرم . در آن زمان شاید تعداد کارکنان این بخش به ۱۰۰ نفر نمی‌رسید، اما زمانی که من آمدم با کمک آقای رضایی و با ابتکارات جوانان آن زمان پایه گذاری خوبی انجام شد و در...
 • مسببان حمله به اعتراضات صنفی آذرآب به قوه قضائیه معرفی و محاکمه شوند
 • اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یزد با انتشار بیانیه‌ای خواستار رسیدگی به اعتراضات صنفی کارگران آذرآب شدند. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو در متن این بیانیه آمده است:بسم الله الرحمن الرحیمبنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره): باید به حسب واقع این مردمی که شماها را روی کار آورده‌اند، این مردم زاغه نشین که شماها را روی مسند نشانده‌اند ملاحظه آنها را بکنید، و این جمهوری را تضعیفش نکنید.هشدار امام(ره) این روزها خیلی جدی‌تر از گذشته به نظر می‌رسد. در روزگاری که کارگران مظلوم آق‌دره زیر شلاق ناعدالتی کبود شدند، در حالی که فقط برای احقاق حقوق پایمال شده‌ی خود دست به اعتراضاتی از جنس صنفی زده بودند، بار دیگر خبری دردناک، قلب دلسوزان نظام و دانشجویان انقلابی را جریحه‌دار کرد. کارگران معترض شرکت‌های هپکو و آذراب در حالی که به عدم دریافت حقوق معوقه خود معترض بودند، مورد حمله قرار گرفته و به گفته‌ی منابع مطلع، با دستور مستقیم استاندارد و رئیس شورای تأمین استان، نیروهای امنیتی برای برخورد با کارگران وارد عمل شدند. استان مرکزی و اراک دیار صدها تن از مفاخر کشور و بیش از 6 هزار شهید است. شهیدانی که بسیاری از آنان یا کارگرانی بوده‌اند که در خط تولید به شهادت رسیده‌اند یا کارگرانی که در خط مقدم جبهه های جنگ با حسین(ع) پیمان خون امضا کرده‌اند.سنگ بنای اتفاقی که اخیر، سال‌ها پیش بنا نهاده شد. زمانی که رویه‌ی برخی مسئولین اجرایی کشور علی‌رغم تذکرات رهبرانقلاب به سمت رفاه طلبی و اشرافیت پیش رفت و اعتراضات و شورش‌های احتمالی در جریان توسعه‌ی اقتصادی، امری بدیهی معرفی شد، باید منتظر چنین روزهایی می‌بودیم. آن زمانی که گفته میشد پایین نگه داشتن نرخ تورم بدون حل معضل رکود، اشتباه محض است و مسئولان اجرایی کشور به پایین بودن نرخ تورم می‌بالیدند، این روزها را می‌دیدیم. در روزهای منتهی به انتخابات، دولتمردان کارگران را با فریب...
 • محاکمه یک قاچاقچی سلاح که همکارش را کشته است/متهم:مقتول از من خواست یک قاضی را بکشم
 • جامعه>حوادث - ایران نوشت: هنگام عصر صدای شلیک گلوله در فضای یکی از باغ‌های شهر کرج طنین انداخت و چند لحظه بعد هم صدای غرش موتورسیکلت قاتل در کوچه باغ پیچید. باغبانی که در باغ مجاور سرگرم کار بود با شنیدن صدای شلیک گلوله به طرف دیوار دوید و با نگاهی از فراز حصار، صاحب باغ را دید که غرق خون بر لب باغچه افتاده بود. پس از تماس تلفنی او، مأموران پلیس راهی آنجا شدند و ضمن تحقیق دریافتند درگیری خونینی بین دو قاچاقچی اسلحه رخ داده و یکی از آنها که مرد 46ساله‌ای به‌ نام الیاس بوده به ضرب گلوله قاچاقچی جوان- شاهین- کشته شده است. پس ازحضور تیم جنایی در محل واقعه و شروع تحقیقات تخصصی، عامل این جنایت با ردیابی‌های تخصصی شناسایی و دستگیرشد. سرانجام متهم پرونده روزچهارشنبه از زندان به شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز انتقال یافت و به اتهام قتل عمد و قاچاق اسلحه از سوی قاضی هدایت رنجبر و دو مستشار- قاضی یزدان‌پور و قاضی خنک دار- محاکمه شد. در ابتدای جلسه پس از تشریح کیفرخواست ازسوی نماینده دادستان، اولیای دم خواستار قصاص متهم به قتل 36 ساله شدند. آنگاه به دستور رئیس دادگاه متهم پای میز محاکمه قرار گرفت تا به سؤالات قضات پاسخ دهد. سابقه کیفری داری؟بله. در رابطه با مواد مخدر بازداشت شده بودم.اتهامت قتل مردی به‌ نام الیاس در روز چهارم آذرسال 94 است. آیا اتهامت را قبول داری؟بله قبول دارم، او را در درگیری کشتم. با الیاس چگونه آشنا شده بودی؟به او اسلحه می‌فروختم.چه شد که به فکر کشتن‌اش افتادی؟نمی‌خواستم او را بکشم. در درگیری این اتفاق افتاد.چرا با او درگیر شدی؟الیاس چند وقتی بود که از من چیزهایی می‌خواست که من نمی‌توانستم انجام دهم برای همین با هم درگیر شدیم. چه درخواستی؟او از من خواسته بود با اسلحه یک وکیل را تهدید کنم و...
 • شورای عالی امنیت حصر را بردارد محاکمه محصوران حق قوه قضاییه است/آقا به فرزندان و دامادهایشان شرط کردند که وارد کار اقتصادی نشوند
 • به گزارش صدای ایران،سردار نجات جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه با حضور در برنامه دستخط به سوالات مختلفی پاسخ داد. متن کامل اظهارات وی در این باره به شرح ذیل است: مجری: سلام و خیلی متشکر که این وقت را در اختیار ما قرار دادید؛ نجات: عرض سلام و ادب دارم. هفته دفاع مقدس را به شما و مردم ایران و آزادی خواهان تبریک عرض می‌کنم. س: چرا شما به عنوان رمز پیروزی عملیات والفجر ۸ شناخته شدید؟ نجات: تسامح شده! ما هیچ نقشی در پیروزی والفجر ۸ نداشتیم. آنی که پیروز بود و پیروزی را به مردم ایران هدیه کرد در راس و اول خدا بوده است، بعد هم رهبری داهیانه حضرت امام بود که هرچه داریم از آن پیر دیر ما بود و آن رهبر عاقل و رهبر محکم و با صلابت ما بود و اگر نفس مسیحایی ایشان نبود، یک لحظه این نفس را از جبهه ها قطع می‌کرد، ما هیچ پیروزی در جبهه ها نداشتیم. عملیات والفجر هشت طرحی بود که فرماندهی جنگ به این نتیجه رسید که با دشمن در نقطه ای درگیر بشود که بتواند غافلگیری را انجام بدهد. به دنبال تجاربی که فرماندهی جنگ در عملیات خیبر و بدر داشت، به این نتیجه رسیده بود که ما از لحاظ امکانات و تجهیزات نظامی با دشمنی که تا دندان توسط هم ابر قدرتهای شرق و غرب مسلح شده بود و ارتجاع منطقه هم به ما کمک می‌کرد، ما باید در جایی عملیات انجام می‌دادیم و حمله می‌کردیم که او غافلگیر بشود. منطقه فاو به خاطر ویژگی‌هایی که داشت، می‌توانستیم دشمن را غافلگیر کنیم. اولین و مهمترین خصوصیت منطقه فاو، رودخانه اروند بود. رودخانه اروند رودخانه سرکش و مهار نشدنی است که در بعضی جاها عرض آن حدود یک کیلومتر و در جاهایی به حدود ۵۰۰ متر می‌رسد. این رودخانه دارای جزر و...
 • شورای عالی امنیت حصر را بردارد محاکمه محصوران حق قوه قضاییه است/حضرت آقا به فرزندانشان گفتند و با دامادهایشان شرط کردند که وارد کارهای اقتصادی نشوید
 • به گزارش ایلنا، سردار نجات جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه با حضور در برنامه دستخط به سوالات مختلفی پاسخ داد. متن کامل اظهارات وی در این باره به شرح ذیل است: مجری: سلام و خیلی متشکر که این وقت را در اختیار ما قرار دادید؛ نجات: عرض سلام و ادب دارم. هفته دفاع مقدس را به شما و مردم ایران و آزادی خواهان تبریک عرض می‌کنم. س: چرا شما به عنوان رمز پیروزی عملیات والفجر ۸ شناخته شدید؟ نجات: تسامح شده! ما هیچ نقشی در پیروزی والفجر ۸ نداشتیم. آنی که پیروز بود و پیروزی را به مردم ایران هدیه کرد در راس و اول خدا بوده است، بعد هم رهبری داهیانه حضرت امام بود که هرچه داریم از آن پیر دیر ما بود و آن رهبر عاقل و رهبر محکم و با صلابت ما بود و اگر نفس مسیحایی ایشان نبود، یک لحظه این نفس را از جبهه ها قطع می‌کرد، ما هیچ پیروزی در جبهه ها نداشتیم. عملیات والفجر هشت طرحی بود که فرماندهی جنگ به این نتیجه رسید که با دشمن در نقطه ای درگیر بشود که بتواند غافلگیری را انجام بدهد. به دنبال تجاربی که فرماندهی جنگ در عملیات خیبر و بدر داشت، به این نتیجه رسیده بود که ما از لحاظ امکانات و تجهیزات نظامی با دشمنی که تا دندان توسط هم ابر قدرتهای شرق و غرب مسلح شده بود و ارتجاع منطقه هم به ما کمک می‌کرد، ما باید در جایی عملیات انجام می‌دادیم و حمله می‌کردیم که او غافلگیر بشود. منطقه فاو به خاطر ویژگی‌هایی که داشت، می‌توانستیم دشمن را غافلگیر کنیم. اولین و مهمترین خصوصیت منطقه فاو، رودخانه اروند بود. رودخانه اروند رودخانه سرکش و مهار نشدنی است که در بعضی جاها عرض آن حدود یک کیلومتر و در جاهایی به حدود ۵۰۰ متر می‌رسد. این رودخانه دارای جزر و...
 • سران فتنه محاکمه شوند حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد نمی گیرند/ماجرای نامه فتنه گران به تروریستهای جبهة النصره در سال ۸۹
 • رییس سازمان اطلاعات سپاه گفت: این حق قوه قضاییه است که اینها را محاکمه کند. علی القاعده این نوع جرایم هم اگر برود قوه قضاییه فرد محاکمه بشود، من بعید میدونم حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد به این افراد بخورد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار نجات جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه با حضور در برنامه دستخط به سوالات مختلفی پاسخ داد. متن کامل اظهارات وی در این باره به شرح ذیل است:مجری: سلام و خیلی متشکر که این وقت را در اختیار ما قرار دادید؛ نجات: عرض سلام و ادب دارم. هفته دفاع مقدس را به شما و مردم ایران و آزادی خواهان تبریک عرض می‌کنم. س: چرا شما به عنوان رمز پیروزی عملیات والفجر 8 شناخته شدید؟ نجات: تسامح شده! ما هیچ نقشی در پیروزی والفجر 8 نداشتیم. آنی که پیروز بود و پیروزی را به مردم ایران هدیه کرد در راس و اول خدا بوده است، بعد هم رهبری داهیانه حضرت امام بود که هرچه داریم از آن پیر دیر ما بود و آن رهبر عاقل و رهبر محکم و با صلابت ما بود و اگر نفس مسیحایی ایشان نبود، یک لحظه این نفس را از جبهه ها قطع می‌کرد، ما هیچ پیروزی در جبهه ها نداشتیم. عملیات والفجر هشت طرحی بود که فرماندهی جنگ به این نتیجه رسید که با دشمن در نقطه ای درگیر بشود که بتواند غافلگیری را انجام بدهد. به دنبال تجاربی که فرماندهی جنگ در عملیات خیبر و بدر داشت، به این نتیجه رسیده بود که ما از لحاظ امکانات و تجهیزات نظامی با دشمنی که تا دندان توسط هم ابر قدرتهای شرق و غرب مسلح شده بود و ارتجاع منطقه هم به ما کمک می‌کرد، ما باید در جایی عملیات انجام می‌دادیم و حمله می‌کردیم که او غافلگیر بشود. منطقه فاو به خاطر ویژگی‌هایی که داشت، می‌توانستیم دشمن...
 • جانشین اطلاعات سپاه:شورای عالی امنیت حصر را بردارد محاکمه حق قوه قضاییه است/بعید می دانم کمتر از اعدام یا حبس ابد بگیرند/حضرت آقا با فرزندانشان و دامادهایشان شرط کردند که وارد کارهای اقتصادی نشوند
 • جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه گفت: اگر شورای عالی امنیت ملی تصمیم بگیرد که حصر را بردارد، این حق قوه قضاییه است که اینها را محاکمه کند. علی القاعده این نوع جرایم هم اگر برود قوه قضاییه فرد محاکمه بشود، من بعید می‌دانم حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد به این افراد بخورد.به گزارش ایلنا، سردار نجات جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه با حضور در برنامه دستخط سیما به سوالات مختلفی پاسخ داد. متن کامل اظهارات وی در این باره به شرح ذیل است:مجری: سلام و خیلی متشکر که این وقت را در اختیار ما قرار دادید؛نجات: عرض سلام و ادب دارم. هفته دفاع مقدس را به شما و مردم ایران و آزادی خواهان تبریک عرض می‌کنم. س: چرا شما به عنوان رمز پیروزی عملیات والفجر ۸ شناخته شدید؟نجات: تسامح شده! ما هیچ نقشی در پیروزی والفجر ۸ نداشتیم. آنی که پیروز بود و پیروزی را به مردم ایران هدیه کرد در راس و اول خدا بوده است، بعد هم رهبری داهیانه حضرت امام بود که هرچه داریم از آن پیر دیر ما بود و آن رهبر عاقل و رهبر محکم و با صلابت ما بود و اگر نفس مسیحایی ایشان نبود، یک لحظه این نفس را از جبهه ها قطع می‌کرد، ما هیچ پیروزی در جبهه ها نداشتیم.عملیات والفجر هشت طرحی بود که فرماندهی جنگ به این نتیجه رسید که با دشمن در نقطه ای درگیر بشود که بتواند غافلگیری را انجام بدهد. به دنبال تجاربی که فرماندهی جنگ در عملیات خیبر و بدر داشت، به این نتیجه رسیده بود که ما از لحاظ امکانات و تجهیزات نظامی با دشمنی که تا دندان توسط هم ابر قدرتهای شرق و غرب مسلح شده بود و ارتجاع منطقه هم به ما کمک می‌کرد، ما باید در جایی عملیات انجام می‌دادیم و حمله می‌کردیم که او غافلگیر بشود. منطقه فاو به...
 • حکم متهمان پرونده قتل بنیتا صدر شد
 • رویداد۲۴-سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران می‌گوید متهمان ردیف دوم و سوم پرونده قتل «بنیتا» دختربچه ۸ ماهه، به حبس و شلاق محکوم شدند.محسن افتخاری درباره حکم متهمان ردیف دوم و سوم پرونده بنیتا اظهار کرد: دادگاه برای دو متهم دیگر پرونده هم مانند متهم ردیف اول، مجازات‌های تکمیلی در نظر گرفته است.حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدوهجدمین نشست خبری خود از صدور حکم متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا خبر داد و گفت که متهم ردیف اول به اتهام قتل عمد به قصاص و در ارتباط با سایر موارد اتهامی به حبس، شلاق و تبعید محکوم شده است.سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران همچنین درباره پرونده شرکت تعاونی اعتبار ثامن گفت: این پرونده برخی نواقص دارد که مشغول رایزنی و مذاکره با دادسرا هستیم تا بدون ارسال پرونده به دادسرا، نواقص را برطرف کنند.بر اساس این گزارش، حجم مالی پرونده تعاونی اعتبار ثامن، حدود 12 هزار میلیارد تومان است که بنابر اعلام رئیس کل دادگستری استان تهران، بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل پرداخت شده است.
 • شورای شهر پیگیر پرونده پلاسکوست
 • به گزارش جماران؛ سخنگوی شورای شهر تهران از بررسی گزارش کمیته ملی پلاسکو در شورای شهر خبر داد. علی اعطابا اشاره به بررسی گزارش ملی پلاسکو در جلسه هفته آتی شورای شهر تهران گفت: پس از حادثه پلاسکو، دولت کمیته ملی پلاسکو را برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه تشکیل داد که این کمیته اردیبهشت ماه گزارش نهایی خود را ارائه کرد. وی با بیان اینکه مقرر شد که این گزارش ملی در صحن علنی شورای شهر قرائت شود تا اعضای شورا نیز سوالهای خود را با اعضای این هیات مطرح کنند، تصریح کرد: در مساله پلاسکو، مباحثی در حوزه حقوقی و فنی مطرح است. البته تمامی مباحث این گزارش به حوزه وظایف و اختیارات شورا و شهرداری مربوط نیست و مواردی که مربوط به مدیریت شهری است، ویژه بررسی خواهد شد. سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به بازدید اخیرش از ساختمان پلاسکو گفت: باید حقوق ذی‌نفعان در پلاسکو مورد حمایت و تاکید قرار گیرد و در عین حال به دیدگاه‌های کارشناسان در حوزه شهرسازی و مسایل فنی توجه ویژه شود. شورای شهر تمام تلاش خود را برای کمک به این افراد و به خصوص کسبه و کارگران انجام خواهد داد.
 • حکم متهمان پرونده قتل بنیتا صادر شد
 • سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران می‌گوید متهمان ردیف دوم و سوم پرونده قتل «بنیتا» دختربچه ۸ ماهه، به حبس و شلاق محکوم شدند. خبرگزاری تسنیم: محسن افتخاری درباره حکم متهمان ردیف دوم و سوم پرونده بنیتا اظهار کرد: دادگاه برای دو متهم دیگر پرونده هم مانند متهم ردیف اول، مجازات‌های تکمیلی در نظر گرفته است.به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدوهجدمین نشست خبری خود از صدور حکم متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا خبر داد و گفت که متهم ردیف اول به اتهام قتل عمد به قصاص و در ارتباط با سایر موارد اتهامی به حبس، شلاق و تبعید محکوم شده است.سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران همچنین درباره پرونده شرکت تعاونی اعتبار ثامن گفت: این پرونده برخی نواقص دارد که مشغول رایزنی و مذاکره با دادسرا هستیم تا بدون ارسال پرونده به دادسرا، نواقص را برطرف کنند.بر اساس این گزارش، حجم مالی پرونده تعاونی اعتبار ثامن، حدود 12 هزار میلیارد تومان است که بنابر اعلام رئیس کل دادگستری استان تهران، بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل پرداخت شده است.
 • جزییات حکم متهمان پرونده قتل بنیتا
 • محسن افتخاری در گفت‌وگو با تسنیم درباره حکم متهمان ردیف دوم و سوم پرونده بنیتا اظهار کرد: دادگاه برای دو متهم دیگر پرونده هم مانند متهم ردیف اول، مجازات‌های تکمیلی در نظر گرفته است. به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدوهجدمین نشست خبری خود از صدور حکم متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا خبر داد و گفت که متهم ردیف اول به اتهام قتل عمد به قصاص و در ارتباط با سایر موارد اتهامی به حبس، شلاق و تبعید محکوم شده است. سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران همچنین درباره پرونده شرکت تعاونی اعتبار ثامن گفت: این پرونده برخی نواقص دارد که مشغول رایزنی و مذاکره با دادسرا هستیم تا بدون ارسال پرونده به دادسرا، نواقص را برطرف کنند. بر اساس این گزارش، حجم مالی پرونده تعاونی اعتبار ثامن، حدود 12 هزار میلیارد تومان است که بنابر اعلام رئیس کل دادگستری استان تهران، بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل پرداخت شده است.
 • حکم متهمان ردیف دوم و سوم پرونده بنیتا
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از تسنیم،سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران می‌گوید متهمان ردیف دوم و سوم پرونده قتل «بنیتا» دختربچه ۸ ماهه، به حبس و شلاق محکوم شدند. محسن افتخاری درباره حکم متهمان ردیف دوم و سوم پرونده بنیتا اظهار کرد: دادگاه برای دو متهم دیگر پرونده هم مانند متهم ردیف اول، مجازات‌های تکمیلی در نظر گرفته است. حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدوهجدمین نشست خبری خود از صدور حکم متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا خبر داد و گفت که متهم ردیف اول به اتهام قتل عمد به قصاص و در ارتباط با سایر موارد اتهامی به حبس، شلاق و تبعید محکوم شده است. سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران همچنین درباره پرونده شرکت تعاونی اعتبار ثامن گفت: این پرونده برخی نواقص دارد که مشغول رایزنی و مذاکره با دادسرا هستیم تا بدون ارسال پرونده به دادسرا، نواقص را برطرف کنند. بر اساس این گزارش، حجم مالی پرونده تعاونی اعتبار ثامن، حدود 12 هزار میلیارد تومان است که بنابر اعلام رئیس کل دادگستری استان تهران، بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل پرداخت شده است. 705 سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران محسن افتخاری مجازات‌های تکمیلی متهم ردیف اول دو متهم
 • حکم متهمان پرونده بنیتا صادر شد
 • سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران از صدور حکم قصاص, حبس و شلاق برای سه متهم پرونده بنیتا خبر داد.قاضی محسن افتخاری در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: پس از صدور حکم قصاص و مجازات های تکمیلی برای متهم ردیف اول قتل بنیتای 8 ماهه,‌ دادگاه کیفری متهمان ردیف دوم و سوم پرونده را به حبس و شلاق محکوم کرده است.وی گفت: دادگاه همچنین برای متهمان ردیف دوم و سوم مجازات های تکمیلی صادر کرده است.بنیتا 2 ماه پیش همراه با خودرو پدرش ربوده شد که پس از 6 شبانه روز پلیس پیکر بیجان این دختر 8 ماهه را رها شده در خودرو کشف کرد.در جریان رسیدگی به پرونده، والدین بنیتا برای متهمان ردیف اول و دوم پرونده تقاضای قصاص کرده بودند که پس از تکمیل تحقیقات دادسرا برای متهم ردیف دوم منع پیگرد از قتل صادر شد که در جریان برگزاری دادگاه والدین بنیتا به این حکم اعتراض کردند.جعفر کوشا وکیل خانواده بنیتا چهارشنبه گذشته در گفتگو با خبرنگار ما درباره اعتراض والدین بنیتا افزود: اعتراض خانواده بنیتا به قوت خود باقی است و پیگیری پس از اطلاع کامل از رای متهمان انجام می شود.
 • پرونده بارش های امسال بسته شد
 • پرونده بارش‌های کشور در سال آبی 96-95 با 230 میلی‌متر بسته شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس اعلام وزارت نیرو این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت 3 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته 5 درصد کاهش دارد. در این مدت حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با 370 میلی‌متر و حوضه آبریز مرزی شرق با 62 میلی متر به ترتیب، بیشترین و کمترین بارش‌های کشور را داشته‌اند. حوضه‌های آبریز دریای خزر با 340 میلیمتر و دریاچه ارومیه با 208 میلی‌متر به ترتیب حائز رتبه‌های دوم و سوم بارش‌های کشور بوده‌اند.