بعد از این حادثه، «بانه» روز شلوغی را پشت سر گذاشت. تعدادی تصمیم گرفتند برای اعتراض به این حادثه برابر فرمانداری شهر بانه تجمع کنند.

برای کسانی که این حادثه را در شبکه‌های مجازی دنبال می‌کردند، نه منبعی وجود داشت که صحت اخبار و عکس‌ها را تایید کند، نه بانه آنقدر به رسانه‌های پایتخت نزدیک است که بشود به سرعت به آنجا رسید و از نزدیک شاهد حوادث بود.

تا روز پنجشنبه که به آنجا رسیدیم از روی عکس‌ها تنها می‌دانستیم که تجمع تعدادی روبه‌روی فرمانداری آنقدرها هم آرام برگزار نشده است. عکس‌ها نشان می‌داد که برابر فرمانداری تعدادی سطل زباله آتش گرفته است و آتش به بخش‌هایی از ساختمان سرایت کرده است؛ هر چند ایسنا نمی‌تواند صحت این عکس‌ها را تایید کند.

علاوه بر این گفته می‌شد که بازار شهر برای اعتراض به حوادث اخیر دست به سه روز اعتصاب زده است و مسافرانی که از شهرهای دیگر به بانه آمده‌اند تا بدون پرداخت عوارض ورود کالاهای خارجی بخرند،‌ در شهر سرگردان شده‌اند.

یک روز بعد از اعتراضات روز چهارشنبه، اوضاع در شهر آرام‌تر شده بود. نیروهای امنیتی بیشتری برای حفاظت از فرمانداری و تعمیر و جایگزینی تجهیزات شکسته و آسیب‌دیده در اطراف ساختمان حاضر بودند. با این حال هنوز تعدادی زن و بچه اطراف ساختمان فرمانداری حضور داشتند. برخی از آنها خانواده کسانی بودند که در تجمع روز چهارشنبه بازداشت شده بودند و چون هنوز با خانواده‌شان تماسی گرفته نشده بود،‌ کسی نمی‌دانست باید از کجا پیگیر اوضاعشان باشند.

خواهر یکی از مردانی که در تجمع روز چهارشنبه بازداشت شد، در همان روزها به خبرنگار ایسنا گفته بود: نمی‌دانیم چه نهادی او را بازداشت کرده است. برادرم ۲۵ ساله است. می‌گویند ممکن است تا غروب امروز هم آزادش نکنند.

علاوه بر ساختمان فرمانداری‌، تعدادی از ساختمان‌های اطراف از جمله یک هتل هم در تجمع روز چهارشنبه آسیب دیده بود.

اغلب مردمی که خبرنگار ایسنا سعی کرده است با آنها صحبت کند، ترجیح دادند در مورد اتفاق اخیر شهر بانه سکوت کنند.

از دو نفری که کشته شده‌اند،‌ یکی از آنها در بانه و دیگری در یکی از روستاهای اطراف زندگی می‌کردند. ما نتوانستیم خانواده کشته‌شده‌ای که در روستا زندگی می‌کرد را پیدا کنیم اما توانستیم با خانواده فردی که در بانه زندگی می‌کرد، تماس بگیریم. آدرس خانه «قادر بهرامی» را پرسان‌پرسان در بانه پیدا کردیم. قادر متولد سال ۵۵ بود. از چهار فرزندش،‌ یک دختر ۱۹ ساله را شوهر داده است،‌ پسر ۱۸ ساله‌اش،‌ دانشجوی کارشناسی رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد بانه است، دختر سومش ۱۲ ساله و پسر آخرش ۸ ساله است.

همسرش گفت که نقل‌ها در مورد اینکه قادر دهیار بوده است،‌ صحیح نیست: «قبلا که در روستا زندگی می‌کردیم، در دور قبلی عضو شورای روستا بود اما بعد از آن به بانه آمدیم و در این دور، دیگر عضو شورا نبود. »

پنجشنبه‌شب گذشته،‌ فرماندار و نماینده بانه در مجلس برای بررسی موضوع و تسلیت گفتن به خانواده دو کشته‌شده به خانه آنها رفتند اما خانواده بهرامی می‌گویند حرفی بین آنها رد و بدل نشده است. داماد خانواده می‌گوید: «به ما گفتند چند نفر از وزارت کشور آمده‌اند و می‌خواهند با شما صحبت کنند. ساعت ده و نیم شب رفتیم که آنها را ببینیم و تا ساعت یک و نیم شب با آنها بودیم. برایشان تعریف کردیم که چه اتفاقی افتاده است».

داماد کاک قادر بهرامی در مورد روز قبل از حادثه گفت: «کاک قادر زمانی که در روستای «وزمهلئ» حضور داشت عضو شورا بود. یکی از دوستانش به اسم کاک حسن چند روز قبل او را دعوت کرد به روستای خودشان برود تا در تشکیل شورا به آنها کمک کند. قرار بود بعد از اینکه آن شب از مرز برگشتند به روستا برود تا به تشکیل دهیاری کمک کند. صبح نماز خواندند و رفتند برای کولبری،‌ بعد دچار این بلا شدند. از چهار نفر، دو نفر آنها کشته شده و دو نفر برگشته‌اند. کاک قادر کارت کولبری نداشت. با کارت شناسایی‌اش می‌رفت بازارچه مرزی. برای کسانی که کارت داشتند ولی نمی‌توانستند بارشان را حمل کننند،‌ کار می‌کرد. تازه آن هم اگر باری بود. بیشتر وقت‌ها دست خالی برمی‌گشت».

برادر قادر هم در شرح اتفاقی که افتاده است، گفت: «کاک قادر و دوستانش بعد از خواندن نماز حرکت کردند تا از میانبر به بازارچه بروند. ما از این خبر نداریم که چه کسی به آنها تیراندازی کرده است. فرماندار می‌گوید که می‌خواهد همین موضوع را بررسی کند. آقای عباسی دادستان داسرای نظامی شهرستان سقز آمده و متهمان سر صحنه اعتراف کرده‌اند و از آنها پرسیده آیا کسانی که از راه قاچاق آمده بودند،‌ باری همراه داشتند یا نه. متهمان گفتند که آنها فقط صداها را شنیده‌اند. می‌گویند بدون فرمان ایست به آنها تیراندازی شده و دو نفر از آنها کشته شده و دو نفر دیگر هم از ترس فرار کرده‌اند. »

خانواده آقای بهرامی می‌گوید دو نفر دیگری که در زمان تیراندازی فرار کرده‌اند، وقتی به بیمارستان رسیده‌اند متوجه شده‌اند که پیکر دو همراهشان به سردخانه تحویل داده شده است.

این در حالی است که پس از حادثه سخنگوی نیروی انتظامی گفت که این دو نفر به هشدارهای "پی‌درپی و تیراندازی هوایی" بی‌توجهی کرده‌اند و به گفته او اصلا این دو کولبر هم نبوده‌اند: «دو شب پیش در نیمه‌های شب و در دل تاریکی، مرزبانان هنگ مرزی شهرستان بانه متوجه ورود افرادی از مناطق ممنوع و نقاط قرمز امنیتی مرز به داخل کشور می‌شوند که با اخطار و هشدارهای پی در پی و تیراندازی هوایی سعی بر جلوگیری از استمرار تردد غیر قانونی آنان می‌کنند که در سایه بی‌توجهی آنان، با توجه به حساسیت منطقه و سوابق تهدیدات امنیتی گذشته به جهت پیشگیری از هر نوع پیشامد ضد امنیتی، ناگزیر مبادرت به تیراندازی کرده که تعدادی از آنان متواری و متاسفانه دو نفر جان‌شان را از دست می‌دهند و در بررسی‌های بعدی مشخص می‌شود این دو نفر از شهروندان همان منطقه و حامل محموله مواد محترقه بودند. نیروی انتظامی ضمن اظهار تاسف و تاثر از جان سپردن این دو شهروند با اشاره به اینکه موضوع فوق هیچ ارتباطی به بحث کولبری و مناطق و معابر مشخص شده برای تردد کولبران نداشته است، بار دیگر تاکید می‌کند که پلیس بر سر امنیت مردم هرگز مماشات نخواهد کرد و در واقع مردم بر ما نمی‌بخشایند هر گونه کوتاهی در این حوزه را و اساسا فلسفه وجودی مرزبانان هر کشوری حراست و صیانت و پاسداری از سرحدات مرزهای آن کشور است. یادمان باشد بخش اعظمی از امنیت جاری در بستر جامعه برغم تمام تهدیدات ضد امنیتی مرهون هوشیاری و تلاش مرزبانان کشورمان است. »

البته فرماندار بانه در تشریح این حادثه از لفظ "کولبر" برای این دو کشته استفاده می‌کند، هر چند که داماد کاک قادری هم می‌گوید او کارت کولبری نداشته است: «دو نفر کولبر ساعت پنج صبح روز دوشنبه (۱۳ شهریور ۹۶) وارد کشور شده‌اند که به دستور ایست ماموران توجه نکرده‌اند، به همین دلیل به سمت آنها تیراندازی شده است و متاسفانه در این حادثه دو نفر کولبر کشته می‌شوند. در همان روز دوشنبه خانواده دو نفر کولبر متوفی را به فرمانداری دعوت و با آنها همدردی کردیم و فورا دادسرای نظامی شهرستان سقز هم وارد عمل شد که برخورد با خاطیان این حادثه روال قانونی خود را طی می‌کند و بنده نیز به صورت جدی آن را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنم. »

وی در ادامه گفته بود: «متاسفانه در این شرایط سایت‌های معاند نظام از موقعیت سوءاستفاده کرده و دعوت به فراخوان و تجمع در مقابل فرمانداری و تعطیلی بازار بانه را دادند که روز گذشته افرادی فرصت‌طلب که حساب آنها از مردم بانه جداست، دست به تجمع و شعار زدند که مردم بانه خوشبختانه با این آشوبگران همراهی نکردند که جای تقدیر دارد. »

روز جمعه،‌ اوضاع شهر آرام‌تر بود، خرابی‌های به‌بارآمده در فرمانداری و ساختمان‌های اطراف تعمیر شد و تعداد ماموران اطراف ساختمان کمتر. یک کلاغ چهل کلاغ بین مردم به جایی رسید که می‌گفتند ۱۱۵ نفر در حوادث روز چهارشنبه دستگیر شده‌اند اما مشخص بود این خبر صحت ندارد چون در کل، زندان بانه ظرفیت نگهداری این تعداد را ندارد.

منابع غیر رسمی در شهر گفتند که تعداد بازداشت‌شده‌ها سه نفر بوده است. «امید» از بستگان یکی دیگر از بازداشت‌شده‌های تجمع روز چهارشنبه به ما گفت‌ که در پیگیری‌هایی که برای آزادی آشنای بازداشت‌شده انجام شده،‌ به آنها گفته‌اند که یکی، دو روز طول می‌کشد تا اطلاعات دقیق در اختیارشان قرار بگیرد.

علی ۴۲ ساله از فعالان مدنی شهر بانه نیز در گفت‌وگو با ایسنا در مورد حوادث روز چهارشنبه گفت: «ما معتقدیم که همه چیز باید از راه مسالمت‌آمیز حل شود. در جریان درگیری‌های روز چهارشنبه هم اقدامات تحریک‌آمیز باعث شد که درگیری‌هایی به وجود بیاید وگرنه مردم نمی‌خواستند به خشونت متوسل شوند. ‌درخواست ما چیز عجیبی نیست. ‌ما می‌خواهیم به کولبران اجازه تردد قانونی داده شود. »

روز جمعه،‌ بازاری‌ها بالاخره تصمیم گرفتند بعد از دور روز تعطیلی کرکره‌ها را بالا بدهند و کار را شروع کنند. لقمان ۳۰ ساله که در بازار فروشگاه لوازم آرایشی دارد در مورد تعطیلی دو روزه بازار بانه گفت: «به خاطر اعتراض به کشتن کولبران بازار تعطیل بود. ما دلمان می‌خواست تا شنبه تعطیل می‌شد، حداقل استراحتی می‌کردیم اما از ما خواستند که امروز مغازه‌ها را باز کنیم. تمام اجناس اینجا با کول می‌آید. ما هم به خاطر انسان‌دوستی و همدری با کسانی که کشته شدند تعطیل کردیم. به هر حال بیشتر چیزهایی که ما می‌فروشیم،‌ از جمله همین وسایل آرایشی همه قاچاق هستند و چاره‌ای نیست غیر از اینکه با کول وارد کنیم. »

«امید»، جوانی که در بازار دست‌فروشی می‌کرد به ایسنا گفت:‌ «مردم در روز چهارشنبه برای اعتراض به کشته‌شدن دو کولبر تجمع کرده بودند و می‌خواستند که فرماندار برکنار شود. »

یکی دیگر از کسبه بازار بانه می‌گوید: «اینجا هر روزی که تعطیل شود به ضرر ماست. من ماهی یک میلیون و دویست هزار تومان کرایه مغازه می‌دهم. مشتری بیاید تعطیل باشد می‌رود جای دیگری خرید می‌کند. »

اوضاع در بانه عادی شده است. پرونده این اتفاق در جریان است و متهمان بازداشت شده‌اند.


کلیدواژه: تجمع روز چهارشنبه | بازداشت شده | بازداشت شد | کاک قادر | کشته شده | شده اند | دو نفر | عکس ها

منبع: پارسینه

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۸۴۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • خطر از بیخ گوش سپیدرود گذشت
 • به گزارش ایلنا، سپیدرود رشت در جریان دیدار برابر ملوان بندرانزلی با تخلف هوادارانش موجب شد و منتظر رای کمیته انضباطی بود تا تکلیف حضور هواداران این تیم در دیدار برابر استقلال تهران مشخص شود. رای کمیته انضباطی برای تخلف هواداران سپیدرود به شرح زیر است: در دیدار تیم‌های سپید رود رشت و ملوان بندر انزلی در تاریخ 18 شهریور ماه، تیم ملوان بندر انزلی به خاطر داشتن 6 بازیکن اخطاری باید 36 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. همچنین به خاطر تخلفات و فحاشی تماشاگران تیم ملوان بندر انزلی به داور، تیم مقابل و پرتاب بطری و ترقه به زمین بازی، این تیم به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. گفتنی است؛ تیم سپید رود رشت نیز به خاطر فحاشی تماشاگران این تیم به داوران و تیم مقابل و پرتاب بطری آب، باید 150 ریال جریمه نقدی با توجه به سوابق قبلی پرداخت کند. (این رأی قابل تجدید نظر است) همچنین کمیته انضباطی اعلام کرد تکرار تخلفات از سوی تماشاگران تیم سپید رود رشت موجب برگزاری مسابقات بدون هواداران خواهد شد. با توجه به رای کمیته انضباطی سرخپوشان گیلانی در دیدار حساس هفته آینده مقابل استقلال تهران از حضور هوادارانشان محروم نیستند و در ورزشگاه سردار جنگل میزبان قعرنشین این روزهای جدول رده بندی خواهند بود.
 • ایران با دو گل از سد افغانستان گذشت
 • تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با نتیجه دو بر یک از سد تیم ملی نوجوانان افغانستان عبور کرد. خبرگزاری تسنیم: تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با در چارچوب رقابت‌های مقدماتی فوتبال نوجوانان غرب آسیا با نتیجه دو بر یک تیم ملی افغانستان را شکست داد.گل‌های ایران در این بازی رامهدی سیدی دقیقه (٢٨) امیر جعفری و گل برای افغانستان از روی نقطه پنالتی در دقیقه 90 به ثمر رسید.با این نتیجه ایران با 9 امتیاز در صدر جدول مسابقات رقابت‌های مقدماتی فوتبال زیر 16ساله غرب آسیا قرار گرفت.
 • لرستان در روزی که گذشت
 • با مراجعه به خبرگزاری صدا و سیما مرکز لرستان و کانال اختصاصی این خبرگزاری در فضای مجازی رخدادهای خبری روز گذشته استان را مرور کنید. مروری بر رخدادهای خبری جمعه 31 شهریورماه 96 در مرکز لرستان* حجت الاسلام و المسلمین میر عمادی صبح دیروز در مراسم رژه نیروهای مسلح لرستان ، ضمن تسلیت آغاز ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) گفت: رئیس جمهور آمریکا باید بداند که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، کوچکترین تهدید به کشور را کوبنده جواب می دهند.* موسی خادمیاستاندار لرستان، تقارن هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم را معنا دار دانست و افزود: همه ما باید از صبر و استقامت امام حسین علیه السلام در برابر ظلم و ستم درس بگیریم.وی همچنین دفاع مقدس را نعمتی تمام نشدنی برای همه مردم ایران عنوان کرد و گفت: محور ارزش های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس است* در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ، رئیس جمهوری دولت مستکبر و شیطان صفت آمریکا ،مردم با فرهنگ و سلحشور لرستان، جمعه 31 شهریور، همزمان با آغاز ماه محرم، ماه عزای سالار شهیدان و آغاز هفته دفاع مقدس، پس از اقامه نماز با شکوه جمعه همزمان با سراسر کشور ، تظاهرات ضد آمریکایی بر پا کردند و یکپارچه شعار " مرگ بر آمریکا " را سر دادند.* در آیین شیر خوارگان حسینی ، مادران لرستانی به همراه نوزادان شیرخوار ، با هدف رشد و پرورش فرزندان خود در مکتب اهل بیت در این مراسم شرکت کردند.
 • ایران با ۲ گل از سد حریف افغانستانی گذشت
 • کرج – تیم ایران در پنجمین روز از مسابقات فوتبال زیر ۱۶ سال آسیا با دو گل از سد حریف افغانستانی خود گذشت. به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز جمعه سی و یکم شهریورماه گروه‌های ایران و افغانستان در کرج به مصاف یکدیگر رفتند. در این دیدار ایران توانست مقتدرانه با دو گل از سد حریف افغانستانی خود بگذرد، درنهایت این بازی با نتیجه ۲ بر یک به پایان رسید. گل‌های تیم فوتبال زیر ۱۶ سال ایران در این ‌مسابقه توسط مهدی سیدی در دقیقه ۲۸ و امیر جعفری در دقیقه ۷۰ به ثمر نشست. شایان‌ذکر است تک‌گل تیم فوتبال افغانستان در دقیقه نود بازی از نقطه پنالتی وارد دروازه ایران شد. گفتنی است؛ استان البرز میزبان مسابقات مقدماتی فوتبال زیر ۱۶ سال آسیا است که در این دوره پنج تیم به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
 • آذربایجان غربی در هفته ای که گذشت
 • ارومیه- ایرنا- برگزاری راهپیمایی ضد آمریکایی در 60 نقطه از آذربایجان غربی، سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به ارومیه، قهرمانی مسابقات تنیس دختران ایران و صادرات 900 میلیون دلاری ایران به ترکیه در نیمه نخست امسال اهم اخبار این استان طی هفته گذشته بوده است. به گزارش ایرنا کشف 12 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربی، وصول یکهزار و 10 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده و اختتامیه چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با معرفی نفرات برتر از دیگر اخبار مهم این استان طی هفته گذشته بوده است.** برگزاری راهپیمایی ضد آمریکایی در 60 نقطه از آذربایجان غربیتظاهرات باشکوه ضد آمریکایی در پاسخ به سخنان گستاخانه و سخیف ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همزمان با دیگر شهرهای کشور با حضور پرشور مردم شهید پرور در 60 نقطه آذربایجان غربی، سرزمین رنگین کمان اقوام و ادیان برگزار شد.** لاریجانی: اقتصاد، محور دیپلماسی آینده کشور استرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد، محور دیپلماسی آینده کشور به شمار می رود و وزارت امور خارجه باید تامین زیرساخت های این دیپلماسی را دنبال کند.** آذربایجان غربی قهرمان مسابقات تنیس دختران ایران شددبیر هیات تنیس آذربایجان غربی گفت: مسابقات تنیس قهرمانی دختران کشور با حضور بیش از 50 نفر از 13 استان کشور در مجموعه ورزشی میادین تنیس ساری برگزار و با قهرمانی تیم آذربایجان غربی به پایان رسید.** صادرات 900 میلیون دلاری ایران به ترکیه در نیمه نخست امسالقائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به ارزش صادرات و واردات بین ایران و ترکیه گفت: در نیمه نخست امسال 900 میلیون دلار کالای غیرنفتی به ترکیه صادر و یک میلیارد و 300 میلیون دلار از از این کشور وارد کرده ایم.** کشف 12 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربیفرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: 12 میلیارد ریال کالای قاچاق طی...
 • مناطق آزاد در هفته ای که گذشت
 • تین‌نیوز | عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم. به گزارش فرینا، این عناوین به این شرح است: دبیرخانه شورا: بازدید مشاور رییس جمهور از پروژه های منطقه آزاد اروند | حضور در مرز شلمچه و یادمان شهدا | بازدید از بندر خرمشهر و افتتاح ساختمان اداری گمرک این بندر | بازدید از مراکز فولادی جهان آرا و کاوه | افتتاح سالن عمومی فرودگاه آبادان و بازدید از صنایع منطقه | افتتاح یک مدرسه دخترانه | بازدید از طرح های ساماندهی روستاها و توسعه گردشگری سواحل اروند | حضور در صبحانه کاری منطقه و بررسی مسائل و مشکلات | مرتضی بانک: صادرات کالاهای غیر نفتی و تولیدی از مناطق آزاد در دولت دوازدهم افزایش می یابد | شرایط قانونی و اجرای مقررات گمرکی در اروند با استقرار گمرک ایجاد شده است با حکم مرتضی بانک مشاور رییس جمهور، سیروس عیدی پور به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد بازدید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق و مشاورین دبیر شورا از پروژه های عمرانی جزیره کیش منطقه آزاد ارس: سفر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به استان آذربایجان شرقی و بازدید از منطقه آزاد ارس | تاکید لاریجانی بر توسعه و رشد مطلوب فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد ارس مطالعات لرزه نگاری سایت میراث جهانی کلیسای سنت استپانوس بر اساس همکاری های علمی پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و گروه 6 نفره محققین دانشگاهی از دانشگاه های مختلف ژاپن، آغاز شده است برگزاری نمایشگاه کتاب و لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید منطقه آزاد اروند: گروهی از خبرنگاران و نمایندگان رسانه های خارجی مقیم کشور از بخش های مختلف مجتمع بندری خرمشهر بازدید کردند نخستین جشنواره تاتر منطقه آزاد اروند (گرامیداشت شکست حصر آبادان) برگزار شد اتصال پاسگاه پلیس راه های منطقه آزاد اروند به شبکه...
 • در مورد برجام در سازمان ملل چه گذشت
 • به نظر نمی‌رسد که روزهایی پرمشغله و پرهیجان در مجمع عمومی سازمان ملل و لفاظی‌های بی‌منطق و بی‌پایه ترامپ، موجب تغییر عمده‌ای در روندهای موجود و خط‌مشی طرف‌های ذی‌ربط در ارتباط با برجام شده باشد. هر‌چند نفس حمایت همه کشورها از برجام و انزوای آمریکا در این مورد تحول مهمی است. با‌این‌حال به نظر می‌رسد گزینه‌ای که نیکی هیلی در سخنرانی‌اش در پنجم سپتامبر در مؤسسه اینترپرایس مطرح کرد، همچنان در دستور کار دولت ترامپ قرار دارد و او مایل است که در اعلام نظر بعدی درباره پایبندی ایران، به‌طور کلی اتخاذ تصمیم را بر عهده کنگره بگذارد. برجسته‌ترشدن و جدی‌ترشدن این خط مشی و تعهد بیشتر ترامپ به انجام کاری در ارتباط با برجام، شاید تنها نتیجه روزهای پرهیجان مجمع باشد. هر‌چند که این الزاما به معنی خروج آمریکا از برجام نیست. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، یک روز بعد از سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی گفت: «اگرچه ترامپ برجام را دوست ندارد، اما سخنرانی او به معنی این نیست که واشنگتن از این توافق خارج خواهد شد». از طرفی گفته‌های مقامات آمریکایی این احتمال را قوی‌تر کرد که ترامپ در نامه احتمالی خود به کنگره درباره برجام در ١٥ یا ١٦ اکتبر، به موضوع پایبندی یا عدم پایبندی ایران نپردازد و با استفاده از گزینه موجود در قانون INARA، صرفا اعلام کند که «تعلیق تحریم‌ها... برای منافع امنیت ملی ایالات متحده» حیاتی نیست. اشاره تیلرسون در مصاحبه‌اش بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرا به اين است كه: «ترامپ به‌طور جدی در برابر این سؤال قرار دارد که آیا برجام همچنان در خدمت منافع مردم آمریکاست یا خیر؟» می‌تواند تقویت‌کننده این نظر باشد. روند دیگری که در جریان نشست مجمع عمومی و حواشی آن برجسته‌تر شد، تلاش دولت ترامپ برای ایجاد اهرم فشاری از برجام برای پرداختن به دیگر مسائل بود. ...
 • شرکت ملی نفت ایران در هفته ای که گذشت
 • شرکت ملی نفت ایران هفته پایانی شهریورماه امسال را در حالی پشت سر گذاشت که شرکت نفت فلات قاره به عنوان «بزرگترین شرکت تولیدکننده نفت ایران در دریا» سی و هفت سالگی‎اش را جشن گرفت و مدیرعامل شرکت ملی حفاری به عنوان مدیرعامل «بزرگترین شرکت حفاری کشور» به طور رسمی معارفه شد. به گزارش شانا، آیین گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت نفت فلات قاره ایران با حضور مدیران این شرکت، 26 شهریورماه امسال در منطقه عملیاتی لاوان برگزار شد. این مراسم با خبرهای نسبتا خوبی درباره پروژه‎های نگهداشت و افزایش تولید نفت این شرکت همراه بود؛ به طوری‌که اعلام شد افزون بر مجوز ۱,۸ میلیارد دلاری برای سرمایه گذاری در نفت فلات قاره از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، افزایش سقف سرمایه‎گذاری تا بیش از پنج میلیارد دلار برای اجرای این دست از طرح‌ها و پروژه‌ها در این شرکت محتمل است. خبر دیگر، تعیین تکلیف پروژه ان‎جی‎ال خارک بود که به گفته مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره، قرارداد آن در قالب (Build-Operate-Transfer) BOT با کنسرسیومی ایرانی امضا می‎شود و مقرر شده است ظرف سه سال آینده اجرایی شود. در این مراسم اعلام شد که راهبری لایه نفتی پارس جنوبی هم به شرکت نفت فلات قاره واگذار شده است. جکت سکوی سرچاهی F18 میدان مشترک فروزان هم هفته گذشته بارگیری شد و می‎توان امیدوار بود با پایان نصب این سکو سرانجام تا پایان آذر ماه امسال و استقرار دکل حفاری، شاهد افزایش برداشت نفت از این میدان مشترک باشیم. نقطه قوت این مراسم، برگزاری آن در یک منطقه عملیاتی و در میان کارکنانی بود که بی شک لفظ «اقماری» نمی‎تواند گویای مصائب کارشان باشد. رئیس منطقه عملیاتی لاوان در این مراسم به تشریح عملکرد و فعالیت‎های انجام شده در این منطقه طی حدود 2 سال اخیر پرداخت و همانند دیگر مدیران دلسوز نفت، با اشاره به جایگاه...
 • رم با درخشش الشعراوی از سد اودینزه گذشت
 • تیم فوتبال رم با درخشش استفان الشعراوی از سد اودینزه عبور کرد. به گزارش قدس آنلاین، در این بازی که روز شنبه در ورزشگاه المپیکو برگزار شد تیم رم با حساب ۳ بر یک از سد مهمان خود گذشت. برای تیم رم در این مسابقه ادین ژکو (۱۲) و استفان الشعراوی (۳۰ و ۴۵) گلزنی کردند. تنها گل مهمان را لارسن در دقیقه ۹۰ به ثمر رساند. تیم رم در دقیقه ۸۹ یک ضربه پنالتی را توسط دیه‌گو پروتی از دست داد. تیم رم با این برد ۱۲ امتیازی شد.
 • قیمت نفت خام سبک ایران از ۵۴ دلار گذشت
 • قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 15سپتامبر (جمعه، 24 شهریورماه) با بیش از یک دلار افزایش از 54 دلار برای هر بشکه گذشت. به گزارش شانا، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 15 سپتامبر با یک دلار و 60 سنت افزایش به 54 دلار و یک سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت ایران از ابتدای سال 2017 تاکنون 49 دلار و 31 سنت برای هر بشکه بوده است. قیمت نفت خام سنگین ایران نیز به 51 دلار و 60 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته 91 سنت افزایش نشان می‌دهد. قیمت سبد نفتی اوپک نیز به 52 دلار و 82 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته یک دلار و 14 سنت افزایش یافته است. قیمت نفت خام شاخص دبلیو تی آی و برنت نیز در هفته منتهی به 15 سپتامبر به ترتیب 74 سنت و یک دلار و 76 سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به 49 دلار و هشت سنت و 55 دلار و 70 سنت برای هر بشکه رسید. همچنین قیمت نفت خام شاخص‌های دوبی و عمان نیز به 52 دلار و91 سنت و 53 دلار و 23 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته به ترتیب 84 و 85 سنت افزایش را نشان می‌دهد. تحلیلگران بر این عقیده‎اند که توافق اوپک و کشورهای داوطلب غیراوپک بر کاهش تولید نفت که تا سه ماه نخست سال آینده ادامه خواهد داشت، دوباره تمدید خواهد شد و این موضوع می‌تواند سبب افزایش بیشتر قیمت نفت خام برنت در مقابل قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت شود، زیرا با ادامه کاهش تولید از سوی کشورهای عضو اوپک که افزایش قیمت نفت خام‌های خلیج فارس را به دنبال خواهد داشت، خریداران نفت، به‌ویژه معامله گران فعال در آسیا، به سمت انواع نفت...
 • تولید زامیاد از مرز ۸۰۰۰ دستگاه گذشت
 • خبرگزاري آريا - شرکت زامياد طي دو ماه اخير ضمن جبران بخش زيادي از برنامه معوق توليد، توانست توليد روزانه خود را بصورت صد در صدي محقق نمايد.به گزارش سايپا نيوز، ايرج خسروداد معاون توليد شرکت زامياد در گفتگويي ضمن اعلام مطلب فوق افزود: تامين مناسب موتور و ساير قطعات و استفاده مناسب از ظرفيت سالن هاي توليدي و ارتقاي بهره وري نيروي انساني، از عوامل موثر در تحقق افزايش توليد مذکور و از برنامه هاي اين شرکت در راستاي افزايش توليد در شش ماهه دوم سال جاري و نيز سال آتي خواهد بود.وي در ادامه از استمرار روند افزايش توليد خودروهاي تجاري در شش ماهه دوم سال جاري خبر داد و تاکيد کرد: با توجه به استقبال بازار ضمن هماهنگي بعمل آمده با تامين کنندگان، توليد شرکت زامياد را تا پايان سال جاري به 180 دستگاه خودرو در روز خواهيم رساند. ضمن اينکه براي سال آتي نيز توليد روزانه اين شرکت به 200 دستگاه انواع خودروهاي تجاري خواهد رسيد.گفتني است، شرکت زامياد در طي يک ماه گذشته با توليد بيش از 4280 دستگاه خودرو نسبت به چهار ماهه نخست سال جاري افزايش بي سابقه اي در توليد محصولات تجاري تجربه کرده است.آدرس کانال خبري سايپا نيوز: telegram.me/saipanews_com
 • تصاویر دیدنی های حیات وحش در هفته ای که گذشت
 • چند رسانه‌ای>عکس - در گزارش زیر تصاویر منتخب حیات وحش را مشاهده می‌کنید که در هفته‌ گذشته به ثبت رسیده‌اند. منبع: گاردین Guardian 67265 کلید واژه‌ها : حیات وحش -
 • تولید زامیاد طی دو ماه از مرز ۸۰۰۰ دستگاه گذشت
 • ایرج خسروداد معاون تولید شرکت زامیاد در گفتگویی ضمن اعلام مطلب فوق افزود: تامین مناسب موتور و سایر قطعات و استفاده مناسب از ظرفیت سالن های تولیدی و ارتقای بهره وری نیروی انسانی، از عوامل موثر در تحقق افزایش تولید مذکور و از برنامه های این شرکت در راستای افزایش تولید در شش ماهه دوم سال جاری و نیز سال آتی خواهد بود. وی در ادامه از استمرار روند افزایش تولید خودروهای تجاری در شش ماهه دوم سال جاری خبر داد و تاکید کرد: با توجه به استقبال بازار ضمن هماهنگی به عمل آمده با تامین کنندگان، تولید شرکت زامیاد را تا پایان سال جاری به 180 دستگاه خودرو در روز خواهیم رساند. ضمن اینکه برای سال آتی نیز تولید روزانه این شرکت به 200 دستگاه انواع خودروهای تجاری خواهد رسید. گفتنی است، شرکت زامیاد در طی یک ماه گذشته با تولید بیش از 4280 دستگاه خودرو نسبت به چهار ماهه نخست سال جاری افزایش بی سابقه ای در تولید محصولات تجاری تجربه کرده است.
 • کاهش ۱/۵ درصدی قیمت طلا در هفته ای که گذشت
 • قیمت فلز زرد در هفته گذشته حدود ۱.۵ درصد کاهش داشت که بیشترین کاهش از اوایل ماه جولای تاکنون بود. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و به دلیل آشفتگی های ژئوپلتیک ناشی از بالا گرفتن تنش ها بین آمریکا و کره شمالی، تقاضا برای سرمایه گذاری در بازارهای امن افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت.معمولا هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی، بازار طلا به محل سرمایه گذاری امن برای سرمایه گذاران تبدیل می شود.کره شمالی روز جمعه اعلام کرد، بعد از تهدید ترامپ به نابود کردن این کشور، ممکن است یک بمب هیدروژنی را در اقیانوس آرام آزمایش کند.به دنبال افزایش احتمال انجام یک آزمایش موشکی دیگر توسط کره شمالی، ارزش ین ژاپن و فرانک سوئیس افزایش یافت. ارزش شاخص ها در بورس آمریکا و ارزش دلار کاهش داشت.بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.47 درصد افزایش به 1297 دلار و 30 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه تا رقم 1287 دلار و 61 سنت پایین آمده بود که پایین ترین رقم 4 هفته گذشته بود. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 0.21 درصد افزایش به 1297 دلار و 50 سنت رسید.با وجود افزایش قیمت طلا در جلسه گذشته، قیمت فلز زرد در هفته گذشته حدود 1.5 درصد کاهش داشت که بیشترین کاهش از اوایل ماه جولای تاکنون بود.اوایل هفته گذشته فدرال رزرو این سیگنال را ارسال کرد که همچنان در مسیر افزایش نرخ بهره در اواخر امسال قرار دارد. اتخاذ یک سیاست انقباضی تر هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد را افزایش می دهد. بعد از بیانات مقامات فدرال رزرو، ارزش دلار به بالاترین رقم دو ماه اخیر رسیده است.انتهای پیام/110 R1012128/P1012122/S7,79,85/CT10
 • محمد مهدی عاکف رهبر سابق مصر در گذشت
 • به گزارش بولتن نیوز، محمد مهدی عاکف رهبر سابق رهبر سابق اخوان المسلمین مصر ساعتی پیش به دلیل بیماری در بیمارستان فرانسوی قصر العینی در قاهره درگذشت. وکیل مدافع عاکف اعلام کرد ساعتی پیش سرویس های امنیتی فوت مهدی عاکف را به او اطلاع دادند و در حال حاضر اقدامات تدفین وی در حال انجام است. علیا مهدی عاکف دختر رهبر سابق اخوان هم در صفحه خود در فیس بوک خبر فوت پدرش را منتشر کرد. گفتنی است؛ عاکف به اتهام دست داشتن در حوادث دفتر ارشاد اخوان المسلمین در سال 2013 که به درگیری بین اخوان و مخالفان آنها انجامید به 25 سال حبس محکوم شده بود. عاکف در سال 2004 به جای محمد مأمون الهضیبی به رهبری جماعت اخوان انتخاب شده بود و بعدها محمد بدیع به جای او به رهبری جماعت برگزیده شد
 • رویدادهای ورزشی استان سمنان در هفته ای که گذشت
 • سمنان- ایرنا- سومین طلای ساندای ایران بر گردن احمد واحدی ورزشکار سمنانی، مقام سوم تیم بدمینتون دختران سمنان و نائب قهرمانی تیم آکروژیم سمنان در مسابقات آلماتی قزاقستان از رویدادهای ورزشی استان سمنان در هفته گذشته بود. به گزارش ایرنا، «احمد واحدی» سانداکار سمنانی سومین مدال طلای سانداکاران ایران در مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا با حضور 19 کشور به میزبانی گومی ژاپن را به دست آورد.-تیم سمنان نائب قهرمان رقابتهای آکروژیم قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان شد و تیم بدمینتون نوجوانان دختر سمنان مقام سوم مسابقات کشوری را در قزوین به دست آورد.- مسابقات تنیس پسران و دختران رده سنی نونهالان زیر 10 سال کشور با معرفی برترین‌ها در سالن ورزشی پارت سمنان پایان یافت.- تیم فوتبال صنایع طلایی سمنان در مصاف با کاسپین قزوین در سری مسابقات لیگ دست 2 کشور به تساوی یک بر یک رضایت داد.37 هزار و 404 ورزشکار سازمان یافته در استان سمنان وجود دارد و در دولت تدبیر امید 21 طرح ورزشی از جمله ورزشگاه 15 هزار نفری سمنان به بهره برداری رسیده است.7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی منش ** انتشار دهنده: مصطفی دهقانبرای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
 • آنچه در هفته ادبی ایران در لندن گذشت
 • به گزارش ایسکانیوز براساس خبر رسیده، «هفته ادبی ایران در لندن» با حضور احمد دهقان، هوشنگ مرادی کرمانی، کارولین کراسکری، پل اسپراکمن، لتیشیا ننکوئیت (مترجمان و ایران‌شناسان از آمریکا و استرالیا)، افشین شحنه‌تبار (مدیر انتشارات شمع و مه) و جمعی از ادیبان و نویسندگان ایرانی خارج از کشور از ۱۴ تا ۲۰ سپتامبر (۲۳ تا ۲۹ شهریورماه) در دانشگاه سواس لندن با همکاری انتشارات شمع و مه برگزار شد. این همایش در دو روز به‌صورت آکادمیک و تخصصی در بحث ادبیات ترجمه در بیرون از کشور و بخش عمومی برای مخاطبان و علاقه‌مندان ایرانی ساکن انگلستان برگزار شد. در این جلسات به اهمیت نقش ترجمه آثار از فارسی به زبان‌های دیگر پرداخته شد و نبود آثار ترجمه‌شده یکی از دلایل ناشناختگی آن در ادبیات جهانی عنوان شد. احمد دهقان از اهمیت ادبیات جنگ و لزوم آشنایی جهانیان با این واقعه و مظلومیت رزمندگان ایرانی صحبت کرد. هوشنگ مرادی کرمانی و کارولین کراسکری نیز برای حاضران از تجربه‌های کاری خود در زمینه حضور در کشورهای مختلف گفتند و همچنین دقایقی به داستان‌خوانی پرداختند. همچنین سید مجید تفرشی پژوهشگر در این همایش بر اهمیت وجود مترجمان و ناشران فعال در بخش بین‌المل تاکید کرد و این برنامه را شروعی ارزشمند برای جهانی شدن ادبیات معاصر ایران دانست. در حاشیه این همایش با همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در لندن، حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران و کتابخانه و «انجمن سخن» در لندن برنامه‌هایی برگزار شد. در نشستی که در کتابخانه سلطنتی و ملی بریتانیا برگزار شد صاقب بابوری - رئیس مرکز ایران - و علیرضا صدیقی با معرفی آثار ارزشمند موجود در آرشیو این کتابخانه‌، از تاثیر بزرگان ادبیات کلاسیک ایران بخصوص فردوسی و مولانا در جهان گفتند. همچنین حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن طی ضیافتی ضمن اعلام حمایت از این‌گونه نشست‌های ادبی، بر استمرار آن‌ها تاکید کرد. 502 ...
 • رزمنده ای که با گذشت ۳۰ سال از جنگ هنوز سلاح خود را بر زمین نگذاشته است تصاویر
 • رزمنده دفاع مقدس گفت: با حضور و ورود نسل جوان ما در دفاع از حریم و حرم در خط مقاومت امروز مدافعین بسیجی دوران هشت سال دفاع مقدس هم از مظلومیت خارج شدند و نسل امروز ما با گوشت و پوست خود این مظلومیت را لمس کردند بسیجی امام خمینی(ره) در طول هشت سال دفاع مقدس چه سختی ها به جان خریدند تا انقلاب اسلامی را به دست نسل امروز بسپارند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از انقلاب نیوز، سه دهه است که از پایان جنگ تحمیلی می گذرد اما هنوز ناگفته هایی از مظلومیت های این ملت در قلب تاریخ و در قلب رزمندگان آن دوران باقی است ، با گذشت 30سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز هستند رزمندگانی که دغدغه دارند مظلومیت ها و حقایق 8سال دلاوری جوانان این مرز و بوم در دل تاریخ گم نشود. آنهایی که هنوز گرمای جنوب و سرمای غرب را مانند دوران دفاع مقدس به جان میخرند و نام زیبایی راویان دفاع مقدس را بر سینه هایشان حک می کنند تا با صبوری تمام فریاد بزنند آنچه بر سر این ملت آوردند ملتی که جز صلح و آزادی چیزی نمی خواست. همان مردانی که مظلومیت های همرزمانشان را فریاد می زنند همرزمانی که شاید هنوز هم استخوانهایشان در سرزمین های جنوب و غرب و گاهی و در دل خاک عراق باقی مانده باشد و تا قیام قائم آل محمد(ص) مانند مادرشان زهرا(س) گمنام خواهند ماند. محسن بخشی نیا برادر شهید ناصر بخشی نیا یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس است که 50 ماه به عنوان بیسیم چی در جبهه های غرب و جنوب حضور داشت اما پایان جنگ باعث نشد سلاح مبارزه را بر زمین بگذارد بلکه هنوز در سن 50 سالگی دغدغه بیان روایت های مانده در دل تاریخ دفاع مقدس را دارد...
 • انتشار پیام های تسلیت به مناسبت در گذشت نادر گلچین
 • به گزارش ایسکانیوز، نادر گلچین در سال ۱۳۱۵ در شهر رشت متولد شد. او پس از آمدن به تهران در سال ۱۳۳۹ با اداره هنرهای زیبا و وزارت فرهنگ و هنر همکاری کرد. گلچین همچنین از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۶۲ در رادیو ایران فعالیت داشت. وی که از یک ماه پیش به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری بود،‌ روز گذشته به دلیل ایست قلبی در بیمارستان درگذشت. ** پیام تسلیت محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری انالله و اناالیه راجعون خبر درگذشت پیشکسوت هنر موسیقی ایرانی استاد نادر گلچین موجب تاثر و تالم وافر گردید. استاد نادرگلچین، هنرمندی نامدار و صاحب سبک و انسانی شریف و متین و از افتخارات هنر گیلان زمین بود. آثار این استاد فقید از ذخایر هنر موسیقی ایرانی است که با پیوند شایسته ی شعر و موسیقی نمایانگر هویت اصیل و غنی هنر ایران زمین می باشد. درگذشت این هنرمند نامی را به جامعه ی هنری کشور خاصه خانواده ی مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن استاد فقید علو درجات و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسالت می نماییم. ** پیام تسلیت فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام عزای حسینی (ع) ؛ جامعه هنری کشور ، به سوگ یکی از پیشکسوتان موسیقی این سرزمین، "استاد نادر گلچین" نشست. اینجانب درگذشت این هنرمند مردمی را به بازماندگان گرامی و خیل علاقه­ مندانش تسلیت گفته و رحمت و رضوان واسعه الهی را برای روح شریفش، مسئلت می نمایم. ** پیام در گذشت بهرام جمالی مدیر عامل انجمن موسیقی ایران نام و یاد استاد نادر گلچین با سادگی، سلامت و صداقت پیونده خورده و خبر نبودنش به معنای وداع با وجودی است که طنین لحن و نغمه اش در سایه‌سار چند دهه تلاش و حضور مستمر و ارائه‌ی...
 • نماینده ولی فقیه در لرستان:گذشت زمان عظمت دفاع مقدس را بیشتر می کند
 • به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز شنبه در دیدار فرماندهان، کارکنان و مسئولان نیروهای مسلح با نماینده ولی فقیه در لرستان در بیت امام جمعه خرم آباد افزود: رمز ماندگاری دفاع مقدس قیام سیدالشهدا بود.وی اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری کلیات جنگ به خوبی بیان شده اما جزییات آن به خوبی منتقل نشده است.وی افزود: خون پاکترین انسان ها در دفاع مقدس ریخته شده و اگر نقطه نقطه آن مناطق را مسجد بسازند کم است.آیت الله میرعمادی اعتقاد به قیامت و خداباوری را از مهم ترین خصوصیات رزمندگان دانست و گفت: وجود رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی و برخورداری از معنویت ایشان از نکات بارز و رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس بود.وی افزود: در موضوع برجام مقام معظم رهبری همواره موضع قاطع داشته و آینده را به خوبی ترسیم کرده اند و باید به این شخصیت والا در نظام افتخار کنیم.نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تا زمانی که با این رمز و عوامل سرکار داریم، پیروزی ما قطعی است و در فرهنگ شهادت طلبی شکست معنایی ندارد.وی به سخنان اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه مردم ایران اشاره و اظهار کرد: ترامپ منفعت طلب، دنیا طلب و ثروت اندوز بوده و کافی است به منافع دنیوی او ضربه وارد شود تا از مواضعش عقب نشینی کند.فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان نیز در این دیدار اظهار کرد: آمریکا توان برخورد با انقلاب اسلامی را ندارد باید دقت کرد که ترامپ چون ضعیف شده توهین می‌ کند.سردار مرتضی کشکولی افزود: ٣١شهریور نخستین سطح برخورد جنگ سخت مستکبران جهان با انقلاب اسلامی بود که هشت سال طول کشید و در آخر از روی ضعف، قطعنامه 598 را بستند.وی ادامه داد: باید روحیه جهادی را در خود تقویت کنیم و اگر عشق جهاد و شهادت در سپاه و بسیج شعله ‌ور باشد ظهور محقق می‌ شود.وی گفت:...
 • علیرضا به حجاب و رعایت واجبات حساس بود/تعبیر خواب شهید پس از گذشت ۱۴ سال
 • در خواب دیدم تیر به استخوان سینه اش اصابت کرده، بعد از ۱۴ سال که جنازه اش را آوردند خواهرش جای گلوله را در استخوان سینه اش دیده بود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازچشمه سار؛ هشت سال پشت جبهه کار می کرد از درست کردن مربا تا بسته بندی آجیل، کیسه می دوخت و خیاطی می کرد، می گفت هشت سال کارمان این بود. حوض آب و حیاط و گلدان های باصفا و طراوتش حکایت دل زنده اش را دارد. پای صحبت هایش که می نشینی بهشت آرامش وجودش را احساس می کنی. مادر است دیگر، آن هم مادر شهید… به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در جوار خانواده شهید علیرضا احمدی ساعتی به گفتگو نشستیم و خاطرات این شهید را مرور کردیم. با ما در این گفتگو همراه شوید؛ در ابتدا خودتان را معرفی کنید. بنده عزیزه صانعی مادر شهید علیرضا احمدی هستم و پدر ایشان هم محمد صادق احمدی نام دارد. خصوصیات اخلاقی و رفتاری شهید در دوران کودکی، نوجوانی و جوانی چگونه بود؟ از کودکی اهل نماز و روزه بود و زیاد به مسجد رفت و آمد می کرد، بسیار مومن بود. درباره حجاب هم بسیار حساس بود، حتی اگر در منزل با پوشش مناسبی نبودیم تذکر می داد. از فعالیت های قبل از انقلابش هم هر زمان که اینجا تیراندازی می کردند می رفت و سنگ پرتاب می کرد، هر چقدر به او می گفتیم با این کارها آخر تو را می کشند می گفت بگذار بکشند من دوست دارم شهید شوم. اخلاقش بسیار خوب بود. شهید در دوران نوجوانی و جوانی چه علاقمندی هایی داشت؟ به مسجد بسیار علاقه داشت و برای حجاب ارزش زیادی قائل بود. کتاب های دینی را هم دوست داشت. به دختر بزرگم که او هم فعالیت های...
 • از ۱۰ سالگی مداحی را شروع کردم/ایثار و گذشت در نام حضرت عباس ع معنا می شود
 • اولین بار در سن 10 سالگی در روستای کوشک و در مراسم دسته روی این روستا در ماه محرم مداحی کردم و بنا به علاقه ای که به اهل بیت داشتم این راه تاکنون ادامه دارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سعید دهقان مداح و پیرغلام اهل بیت است. او متولد 1349 در روستای کوشک از توابع شهرستان خاتم است و بیش از 30سال در سایه اهل بیت به مردم خدمت کرده است. مداح اهل بیت و پیر غلام امام حسین(ع) در گفتگو با خبرنگارطنین خاتم،اظهار داشت:برای من جای بسی سعادت و افتخار است که توانسته ام به عنوان خادمی کوچک در ایام محرم و سوگواری سرور و سالار شهیدان مداحی و روضه خوانی کنم. سعید دهقان درباره تاثیر مداحی در زندگی خانوادگی گفت:هرکسی درخانه ی ائمه اطهار به خصوص امام حسین علیه السلام نوکری کند، برکت به زندگی اش اضافه می شود و این یعنی در تمام مسائل زندگی علی الخصوص کار برکتش را احساس می کند چه در مقام مداح، سینه زن یا مستمع باشد. وی در پاسخ به این سوال که از چه زمانی وارد عرصه مداحی اهل بیت شدید؟ افزود:اولین بار در سن 10 سالگی در روستای کوشک و در مراسم دسته روی این روستا در ماه محرم مداحی کردم و بنا به علاقه ای که به اهل بیت داشتم این راه تاکنون ادامه دارد. مداح اهل بیت در پاسخ به این سوال که بیشتر در وصف کدام معصوم مداحی می کنید؟گفت: آقا ابوالفضل العباس علمدار کربلا. دهقان اظهار داشت:مداحی برای حضرت ابوالفضل را دوست دارم چون ایثار و گذشت در نام حضرت عباس(علیه السلام) معنا می شود. وی افزود: ابوالفضل رشیدم -برادر ای برادر-ز جا برخیز علمدار رشیدم -غریبم یا ابوالفضل -برادر تا سرت اعدا شکسته -کنون تیر غمت بر دل نشسته -ابوالفضل رشیدم برادر ای...
 • رئال مادرید به سختی از سد آلاوس گذشت/رونالدو همچنان بدون گل زده در لالیگا
 • تیم فوتبال رئال مادرید با دشواری تمام در زمین آلاوس توانست به 3 امتیاز دست پیدا کند. به گزارش قدس آنلاین، این بازی روز شنبه به میزبانی آلاوس انجام گرفت که طی آن رئال مادرید با نتیجه ۲ بر یک از سد میزبان خود گذشت. در این بازی که از هفته ششم لالیگا انجام گرفت دانیل کابایوس در دقایق ۱۰ و ۴۳ برای رئال مادرید موفق به گلزنی شد. در طرف دیگر مانو گارسیا در دقیقه ۴۰ دروازه رئال را گشود. کریستیانو رونالدو که محرومیت داخلی خود را پشت سر گذاشته بود برای دومین بازی متوالی نتوانست در لالیگا گلزنی کند. رئال مادرید با این برد جمع امتیازات خود را به عدد یازده رساند و در رده چهارم جدول قرار گرفت.
 • وقتی ترامپ ستاره هالیوود را ناامید می کند/در دیدار دی کاپریو با ترامپ چه گذشت
 • خبرگزاري آريا - لئوناردو دي کاپريو با شرکت در نشستي با حضور جان کري، از اين گفت که وقتي دونالد ترامپ را ديد چه اتفاقي افتاد.مهر به نقل از تايم -- دي کاپريو بار ديگر قدرتش را در خدمت به تغييرات آب و هوايي قرار داد و با حضور در کنفرانس تغييرات آب و هوايي دانشگاه ييل، با حضور روي صحنه به گفتگو با جان کري معاون رييس جمهوري پيشين آمريکا نشست.در اين نشست 2500 نفر شرکت داشتند و به سخنان دي کاپريو درباره تلاش‌هايش در ديدار با دونالد ترامپ در زماني که به عنوان رييس جمهوري آمريکا انتخاب شد، گوش کردند.بازيگر برنده اسکار گفت: ما به او يک طرح درباره مقابله با تغييرات آب و هوايي ارايه کرديم که از ظرفيت اقتصادي هم برخوردار بود که بتواند شغل‌هاي سبز ايجاد کند.وي در ادامه اظهار کرد: ما درباره اين که چگونه آمريکا از اين ظرفيت برخوردار است که بقيه جهان را به سمت کارخانه‌هايي با انرژي تميز هدايت کند و موجب تحقيقات و گسترش در اين زمينه شود، صحبت کرديم.اما همه تلاش هاي دي کاپريو فايده‌اي نداشت و ترامپ اعلام کرد آمريکا از توافقنامه پاريس خارج مي‌شود و حتي اسکات پروييت را براي رياست آژانس محافظت از محيط زيست منصوب کرد.دي کاپريو گفت: نبايد افرادي را که به چنين اموري باور ندارند در چنين مناصبي قرار دهيم. اينها باورها و علوم مدرن هستند که مي‌توانند ريسک وارد شدن به جهان آينده را براي نسل بعدي کاهش دهند.بازيگر فيلم «بازگشته» گفت: ما الان در همان نقطه عطف قرار داريم و داريم در تاريخ عقب مي‌رويم و در همين حال بعضي از افراد شاخص دارند به شدت با اين رفتار وي مخالفت مي‌کنند.در اين نشست ستاره هاليوود اعلام کرد مبلغ 20 ميليون دلار را از سوي بنيادش براي حمايت از محيط زيست اختصاص مي‌دهد. وي گفت: ما به اين افتخار مي‌کنيم که...
 • دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت:هیأت ها و مساجد محل اندیشه ورزی برای حل مشکلات مردم شوند/برخی مسؤولان بعد از گذشت ۴۰ سال هنوز به فکر رفع فقر نیستند
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام علی کشوری جمعه شب در شب اول مراسم عزاداری مجمع فرهنگی اسلامی شهید دکتر مفتح با اشاره به اینکه اگر برای حل مشکلات جامعه از ظرفیت‌های بی‌بدیل مساجد و هیأت‌های مذهبی استفاده نشود از جای دیگر علاجی برای درمان آن‌ها مطرح نمی‌شود، اظهار کرد: هیأت‌های مذهبی و مساجد در شرایط فعلی بهترین مرکز برای گفتگو راجع به چالش‌ها و مسائل مرتبط با زندگی مردم است و این مراکز باید به محلی اندیشه‌ورز و ایده‌پرداز برای زندگی مردم تبدیل شود. وی، پدیده طلاق را از مشکلات جامعه کنونی دانست و گفت: در تهران با خطر طلاق 42 درصدی مواجه هستیم و حدود نیمی از ازدواج‌ها در تهران به طلاق منجر می‌شود. دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، میانگین طلاق را در کشور حدود 30 درصد اعلام کرد و افزود: اگر ما برای این مسأله علاجی مطرح نکنیم و پیشنهادی ندهیم ممکن است در یک یا دو دهه آینده، دو سوم ازدواج‌ها به طلاق منجر شود. کشوری با تأکید بر اینکه با فروپاشی یک خانواده، آرامش افراد نیز سلب می‌شود تصریح کرد: جامعه بدون خانواده، جامعه‌ای بدون محبت است و اگر انسان محبت دریافت نکند آرامش آن نیز به چالش کشیده می‌شود. وی گفت: اگر در هیأت‌های مذهبی و مساجد درباره مشکلات بحث نشود و خودمان آتش به اختیار برخی از مشکلات را علاج نکنیم، سازمان برنامه و بودجه که یادگار دوران طاغوت است و هنوز نتوانسته‌ایم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آن را اصلاح کنیم، به فکر حل این مشکلات نخواهد افتاد و برای آن‌ها علاجی پیشنهاد نخواهد داد. دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مسأله فاصله طبقاتی را یکی دیگر از مشکلات کشورمان بیان کرد و افزود: جامعه‌ای که افراد آن به فقیر و غنی تقسیم‌بندی می‌شوند، دچار اصطکاک پیش فرض خواهند شد و در حوزه‌های امنیت، تربیت و آموزش و...