روزنامه شرق نوشت:

سخنگوی شورای نگهبان اخیرا در مصاحبه با خبرگزاری شفقنا، سخنانی را بیان کردند که با توجه به جایگاه حقوقی ایشان، در چند روز گذشته واکنش‌های متعددی به همراه داشته است. یکی از موضوعات پرابهام مربوط به ماجرای صلاحیت سیدحسن خمینی از انتخابات مجلس خبرگان بود. آقای کدخدایی درباره این ماجرا می‌گوید: «آقای سیدحسن خمینی رد صلاحیت نشدند، ایشان در آزمون علمی شرکت نکردند، پس سهم او را گردن ما نگذارید، چون ایشان دعوت به آزمون شدند ولی برای آزمون تشریف نیاوردند».

کدخدایی در سخنان خود ماجرای کنارگذاشتن سیدحسن خمینی از انتخابات را به‌گونه‌ای جلوه می‌دهد گویی که آزمون علمی مجلس خبرگان، تنها راه تشخیص صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان بوده است! بنابراین برای تنویر افکار عمومی نکاتی به عرض می‌رسد:

الف) آیا سیدحسن خمینی رد صلاحیت شده است؟ پس از بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات، شورای نگهبان سرانجام یا صلاحیت داوطلب را محرز و حکم به تأیید صلاحیت او می‌کند یا صلاحیت فرد را محرز ندانسته و با رد صلاحیتش به او اجازه حضور در عرصه انتخابات را نمی‌دهد؛ حال جناب کدخدایی که می‌گوید: «آقای سیدحسن خمینی رد صلاحیت نشدند» توضیح دهند که آقای خمینی سرانجام تأیید یا رد صلاحیت شدند؟

البته حالت سومی هم متصور است که ظاهرا نظر جناب سخنگو این بوده که درباره سیدحسن خمینی همین راه سوم طی شده است و آن انصراف‌دادن از داوطلبی مجلس خبرگان است و به دلایلی که در ادامه ذکر خواهد شد، این راه قطعا درباره سیدحسن خمینی وجود نداشته است.

ممکن است جناب آقای سخنگو بگوید بنده گفته‌ام که سیدحسن خمینی رد صلاحیت نشده است و منظورم این بوده که درباره او حکم به عدم احراز صلاحیت شده نه رد صلاحیت! و میان رد و عدم احراز صلاحیت تفاوت است. پاسخ به این احتمال روشن است؛ زیرا اولا چه قائل به رد صلاحیت شوند یا حکم به عدم احراز صلاحیت دهند، در نتیجه امر تفاوتی حاصل نمی‌شود چراکه صلاحیت داوطلب برای حضور در عرصه انتخابات مردود شده است و ثانیا صراحت کلام و اصرار آقای کدخدایی بر این بوده که چون جناب آقای سیدحسن خمینی در آزمون شرکت نکرده پس تلقی انصراف می‌شود و نوبت به بررسی صلاحیت نمی‌رسد تا چه رسد كه به عدم احراز منجر شود و روشن است که عدم احراز، فرع بررسی صلاحیت است.

ب) تنها در یک صورت است که عدم شرکت در آزمون علمی می‌تواند به منزله انصراف تلقی شود و آن این است که آزمون علمی تنها راه تشخیص صلاحیت باشد و روشن است که براساس ضوابط و قوانین «آزمون علمی» نه‌تنها راه تشخیص و نه راه متعین و ضروری برای همه داوطلبان بوده است.

ج) مرجع تشخیص صلاحیت داوطلبان: در آیین‌نامه انتخابات مجلس خبرگان، در کنار چهار شرط عمومی، شرط «اجتهاد در حدی که قدرت استنباط بعض مسائل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی‌ فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهد» به‌عنوان شرط پنجم و اساسی داوطلبان ذکر شده است.

در نخستین انتخابات مجلس خبرگان رهبری، مرجع تشخیص همه شرایط داوطلبان شرکت در انتخابات، با استادان معروف درس خارج حوزه‌های علمیه بود ولی در انتخابات بعدی [پس از اصلاحات صورت‌گرفته]، تشخیص شرایط و صلاحیت این داوطلبان [چه صلاحیت علمی و چه غیرعلمی] به فقهای شورای نگهبان واگذار شد.

حضرات آیات هاشمی‌رفسنجانی و مؤمن در سخنان خود بارها علت تفویض مسئولیت بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان به فقهای شورای نگهبان را به تکلف و سختی نیفتادن بزرگان بوده است نه اینکه آنها فاقد صلاحیت تشخیص باشند.

علاوه بر تبصره اصلاحی فوق، در تبصره دوم همین ماده برای تشخیص صلاحیت علمی (اجتهاد) داوطلبان راه دیگری نیز بیان شده است: «کسانی که رهبر معظم انقلاب صریحا یا ضمنا اجتهاد آنها را تأیید کرده باشد از نظر علمی نیاز به تشخیص فقهای شورای نگهبان نخواهند داشت».

د) راه‌های تشخیص صلاحیت علمی داوطلبان: آیت‌الله مؤمن در توضیح راه‌های دیگر تشخیص اجتهاد و صلاحیت علمی داوطلبان توسط شورای نگهبان، به پنج راه اشاره می‌کند: «درباره احراز اجتهاد نامزدها، یک راه همان تأیید رهبری است، اما اگر در مورد کسی تأییدی از جانب رهبری نبود، راه‌های دیگری در نظر گرفته شده است: یکی اینکه اکثر فقهای شورای نگهبان، اجتهاد کسی را تأیید کنند. راه دیگر این است که کاندیداها خودشان رساله‌های علمی و فقهی که دارند عرضه کنند، تقریرهای درس خارج - البته به صورتی که نظر خودشان هم در آن آشکار باشد، نه اینکه فقط صرف رونویسی و دفترپرکردن باشد- تا بتوان از آن تقریرات، نظر تقریرکننده را فهمید و اجتهادش را احراز کرد. راه دیگر امتحان‌گرفتن است».

آیت‌الله مؤمن در ادامه در پاسخ به اینکه آیا شورای نگهبان در تشخیص صلاحیت علمی داوطلبان همچنان از نظر استادان و بزرگان حوزه نیز استفاده می‌کنند یا خیر، به دو راه دیگر تصریح می‌کند: «گاهی هم معلوم است که او یک مدرس خارج یا سطح عالی دروس حوزوی است، یا اینکه گاهی علمای صاحب صلاحیت، به اجتهاد او شهادت می‌دهند. اینها راه‌هایی است که ما طی می‌کنیم».

ه) «آزمون علمی» تنها راه تشخیص صلاحیت نیست که آخرین راه تشخیص است؛ آقای مؤمن این مطلب را نیز به صراحت بیان کرده است: «اگر از این راه‌ها نشد، آن وقت نوشته‌های علمی را می‌خواهیم و نهایتا هم امتحان شفاهی و کتبی».

حال جناب آقای سخنگو توضیح دهند که آن همه اصرار به اینکه تنها راه احراز صلاحیت علمی داوطلبان، «آزمون علمی» بوده، براساس کدام قانون بوده است؟

اوج اعجاب آنجاست که وقتی توجیهات جناب سخنگو مورد سؤال و اشکال مصاحبه‌گر قرار می‌گیرد، وی تصریح می‌کند: «ما [اعضای شورای نگهبان] باید سهم خودمان را کم کنیم، زیرا این سهمی که به نام ما می‌نویسید، می‌خواهم بگویم به نام ما نیست». آقای کدخدایی می‌افزاید: «این افرادی که شما اسم بردید، فقط از یک جریان هستند، چرا از جریان مقابل نام نمی‌برید؟ اسامی آنها را من بگویم؟!». مسئله، مسئله رعایت قانون و انصاف و مراعات حق‌الناس است و چه فرقی می‌کند سیدحسن خمینی باشد یا هر فرد دیگر و از هر جناحی که باشد؟

در این نکته دانسته شد که آزمون علمی نه به‌عنوان تنها راه تشخیص که به‌عنوان آخرین راه تشخیص صلاحیت علمی داوطلبان است؛ بنابراین روشن است که عدم حضور در آزمون علمی هرگز نمی‌تواند به منزله انصراف از آزمون تلقی شود؛ زیرا وقتی همه راه‌ها طی شده و به احراز صلاحیت نینجامیده، دیگر انصراف بی‌معنا و باید حکم به رد صلاحیت داوطلب داد.

و) اگر برخلاف ضوابط قانونی و مطابق ادعای آقای سخنگو بپذیریم که خودداری سیدحسن خمینی از حضور در «آزمون علمی»، به منزله انصراف بوده و در نتیجه شورای نگهبان ایشان را رد صلاحیت نکرده است، دو سؤال مهم مطرح می‌شود:

١. چرا شورای نگهبان پس از آزمون، از ایشان خواسته که همه آثار علمی خود (اعم از جزوات درسی، صوت شش سال دروس خارج اصول و فقه، متن کتاب‌های علمی و. . . ) را برای بررسی صلاحیت علمی به شورای نگهبان تحویل دهد؟ و آقای سیدحسن خمینی نیز در پی این درخواست همه آثار علمی و متن و صوت دروس خارج خود را تحویل داده و تصریح کرده‌اند که دیگر چیزی برای ارائه وجود ندارد. حال اگر بحث «انصراف» تلقی شورای نگهبان از عدم حضور ایشان در آزمون بوده، پس چرا از شخصی که کأنّ انصراف داده، ارائه آثار علمی برای بررسی صلاحیت، طلب می‌شود؟ وانگهی اگر شورای نگهبان این آثار را بررسی کرده و به احراز صلاحیت نرسیده، پس او را رد صلاحیت کرده‌اند؛ و اینجاست که باید به جناب سخنگو گفت که چرا از پذیرش مسئولیت کاری که انجام داده‌اید، شانه خالی می‌کنید؟

اما اگر بحث «انصراف» را به خود داوطلب منتسب می‌کنید، چگونه کسی که اختیارا انصراف داده، تلاش می‌کند تا با ارائه همه آثار علمی خود، بتواند به فقهای شورای نگهبان در به‌احرازرسیدن کمک کند؟ درثانی این چه انصرافی است که بعد از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها، او به نتیجه اعلام‌شده اعتراض کرده و شورای نگهبان، مجددا صلاحیت ایشان را بررسی کرده است؟ و در این فرض نیز قطعا سخنان جناب حقوق‌دان مبنی ‌بر انصراف نه رد صلاحیت، غیرواقعی است.

از جناب کدخدایی که درس‌خوانده حقوق در دانشگاه‌های انگلستان و ١٤ سال عضویت به‌عنوان حقوق‌دان در شورای نگهبان هستند، انتظار نمی‌رود که این حق را برای داوطلبان قائل نباشند که آزمون علمی برای داوطلبان یک توسیع حق است برای اثبات صلاحیت خویش، اما ایشان تصریح می‌کند که چون در آزمون شرکت نکرده‌اند، پس شورای نگهبان آنان را رد صلاحیت نکرده بلکه گویی انصراف داده‌اند!!!

٢. اگر «آزمون علمی» تنها راه احراز صلاحیت داوطلبان خبرگان رهبری بوده و عدم شرکت در آزمون علمی به منزله انصراف تلقی شود، جناب سخنگو بفرمایند که:
اولا چرا برخلاف سایر داوطلبان که از طریق پیامک! به آزمون علمی دعوت شدند، از ایشان هیچ‌گونه دعوتی ولو پیامکی هم به عمل نیامد؟! و ادعای برخی افراد پس از برگزاری آزمون علمی، مبنی بر دعوت از ایشان، که توسط برخی رسانه‌ها با شانتاژ گسترده همراه بود، همان زمان با واکنش صریح سیدعلی خمینی و تکذیب قاطع ادعاي مزبور مواجه شد. حال اگر پذیرفتیم که آزمون تنها راه بوده اما به داوطلب از هیچ طریقی اطلاع داده نشده که باید در آزمون شرکت کند، این کار شبهات جدی به وجود می‌آورد!

و ثانیا آیا همه داوطلبان تأییدصلاحیت‌شده توسط شورای نگهبان، در آزمون علمی شرکت کرده بودند؟!

بررسی تاریخی دوره‌های مختلف انتخابات مجلس خبرگان نشان می‌دهد که در همه دوره‌ها افرادی بدون شرکت در آزمون، تأیید صلاحیت شده‌اند و همه می‌دانند که در انتخابات اخیر مجلس خبرگان در سال ٩٤ نیز همچون روال گذشته ٩ نفر از داوطلبان با وجود شرکت‌نکردن در آزمون علمی توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شده‌اند؛ تأییدات علمی صورت‌گرفته برای آیت‌الله سیدحسن خمینی هم از حیث تعداد و هم از لحاظ اعتبار و کیفیت مؤیدین، نه در انتخابات اخیر که در تاریخ مجلس خبرگان بی‌سابقه بوده است.

در پایان به سخنگوی شورای نگهبان پیشنهاد می‌شود که برای تنویر اذهان عمومی و ثبت در تاریخ به چند سؤال پاسخ دهد: ١. حال که گفته‌اید شورای نگهبان سیدحسن خمینی را رد صلاحیت نکرده، صریحا بفرمایید که آیا در شورای نگهبان برای تأیید یا رد صلاحیت ایشان، رأی‌گیری صورت نگرفته است؟ ٢. فرض کنید که اعضای شورای نگهبان به هر دلیلی آثار علمی داوطلبی را نبینند، یا تصمیم بگیرند آنها را مطالعه نکنند، یا اینکه اصلا آزمون را برگزار نکنند، یا در صورت برگزاری آزمون، اوراق داوطلبان را تصحیح نکنند و. . . و در نتیجه بگویند آن داوطلب احراز صلاحیت نشد! داوطلبان چه باید بکنند؟

٣. و در آخر اینکه آقای سخنگو! چرا سعی می‌کنید در زمینه رد صلاحیت سیدحسن خمینی در مقام پاسخ‌گویی برآیید؟

کلیدواژه: سیدحسن خمینی رد صلاحیت | صلاحیت علمی داوطلبان | انتخابات مجلس خبرگان | فقهای شورای نگهبان | تشخیص صلاحیت علمی | آقای سیدحسن خمینی | راه تشخیص صلاحیت | صلاحیت داوطلبان | منزله انصراف | تنها راه تشخیص | صلاحیت داوطلب | آزمون علمی | آزمون علمی | بررسی صلاحیت | احراز صلاحیت | رد صلاحیت | صلاحیت شده | جناب سخنگو | آقای سخنگو | عدم احراز | آثار علمی | راه دیگر | راه ها

منبع: آخرین نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.akharinnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۸۳۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • هشدار یک روزنامه به الهلال درباره پرسپولیس
 • روزنامه الریاض عربستان قبل از دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس به بازیکنان الهلال هشدار داد. به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نقل از الریاض، دو تیم فوتبال پرسپولیس و الهلال عربستان باید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه در امارات به مصاف هم بروند. تیم فوتبال پرسپولیس قبل از دیدار برابر الهلال در وضعیت خوبی به سر نمی برد. روزنامه الریاض نوشت: نماینده ایران در دو بازی خود در لیگ ایران پنج امتیاز از دست داده‌اند. آنها چند بازیکن کلیدی خود را برای دیدار برابر الهلال در اختیار ندارند. گذشته از این باشگاه پرسپولیس با محرومیت از سوی فیفا مواجه شده است و نمی‌تواند از بهترین گلزن خود بهره گیرد. این روزنامه عربستانی در ادامه‌ گزارش خود یک هشدار به بازیکنان الهلال داد و نوشت: پرسپولیس در رقابت‌های آسیایی نتوانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد و معمولا برابر الهلال تیم بازنده بوده است. درست است که این تیم ایرانی در شرایط بسیار بدی قرار دارد، اما می‌تواند خطر جدی برابر الهلال باشد. نباید بازیکنان الهلال نماینده ایران را به خاطر روزهای سختی که تجربه می‌کند دست کم گیرند. دست کم گرفتن خط حمله تیم فوتبال پرسپولیس در غیاب بهترین گلزنش مهدی طارمی عواقب خوبی به دنبال نخواهد داشت و باید بازیکنان الهلال هوشیار ظاهر شوند.
 • هشدار روزنامه عربستانی به الهلال درباره پرسپولیس
 • روزنامه الریاض عربستان قبل از دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس به بازیکنان الهلال هشدار داد. به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نقل از الریاض، دو تیم فوتبال پرسپولیس و الهلال عربستان باید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه در امارات به مصاف هم بروند. تیم فوتبال پرسپولیس قبل از دیدار برابر الهلال در وضعیت خوبی به سر نمی برد. روزنامه الریاض نوشت: نماینده ایران در دو بازی خود در لیگ ایران پنج امتیاز از دست داده‌اند. آنها چند بازیکن کلیدی خود را برای دیدار برابر الهلال در اختیار ندارند. گذشته از این باشگاه پرسپولیس با محرومیت از سوی فیفا مواجه شده است و نمی‌تواند از بهترین گلزن خود بهره گیرد. این روزنامه عربستانی در ادامه‌ گزارش خود یک هشدار به بازیکنان الهلال داد و نوشت: پرسپولیس در رقابت‌های آسیایی نتوانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد و معمولا برابر الهلال تیم بازنده بوده است. درست است که این تیم ایرانی در شرایط بسیار بدی قرار دارد، اما می‌تواند خطر جدی برابر الهلال باشد. نباید بازیکنان الهلال نماینده ایران را به خاطر روزهای سختی که تجربه می‌کند دست کم گیرند. دست کم گرفتن خط حمله تیم فوتبال پرسپولیس در غیاب بهترین گلزنش مهدی طارمی عواقب خوبی به دنبال نخواهد داشت و باید بازیکنان الهلال هوشیار ظاهر شوند. انتهای پیام
 • توییت روزنامه الریاضیه عربستان درباره دیدار برگشت پرسپولیس و الهلال
 • توییتر روزنامه الریاضیه عربستان مدعی شد دیدار برگشت تیم‌های پرسپولیس ایران و الهلال سعودی در روز ۲۵ مهر به میزبانی مسقط عمان برگزار می‌شود. آفتاب‌‌نیوز :
 • بازگشت روزنامه وقایع اتفاقیه به دکه های روزنامه فروشی
 • به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، یک منبع آگاه دراین باره گفت: این روزنامه با تیم جدید و به مدیریت سرگه بارسقیان و حمید متقی منتشر خواهد شد. شایان ذکر است، وقایع اتفاقیه مانند دوره پیشین با مدیرمسولی صادق خرازی، دیپلمات سابق و عضو ارشد ندا انتشار خود را از سر خواهد گرفت.
 • کاظم جلالی:سخنان ترامپ غیرعقلایی است
 • به گزارش فارس، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با میشل دوکلو رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با دیدار و گفتگو کرد. جلالی در ابتدای این دیدار با اشاره به توسعه روابط ایران و فرانسه بعد از برجام در زمینه اقتصادی، گفت: دو کشور دارای ظرفیت های اقتصادی بالایی به ویژه در زمینه انرژی، ارتباطات، حمل و نقل و خودروسازی هستند که بعد از توافق هسته ای ایران و 1+5 بخشی از این ظرفیت ها به کار گرفته شده است و موجب ارتقاء سطح روابط تجاری دو کشور شده است. *خطر افراط گرایی و تروریسم در منطقه و توسعه آن به سایر نقاط دنیا رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به اراده سیاسی مقامات عالیرتبه دو کشور برای احیای همکاری های فیمابین امیدواریم شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط ایران و فرانسه و بهره برداری از ظرفیت های موجود در حوزه سیاسی و اقتصادی باشیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع پرآشوب منطقه، ادامه داد: خطر افراط گرایی و تروریسم در منطقه و توسعه آن به سایر نقاط دنیا مستلزم توجه همه کشورهایی است که قصد مبارزه جدی با این پدیده شوم را دارند. *امکانات گسترده نظامی گروه های تروریستی، حکایت از پشتیبانی برخی کشورهای منطقه از این گروه ها دارد جلالی یادآور شد: حل مسئله تروریسم لزوم نگاه عمیق به ریشه های فکری و فرهنگی این قضیه را می طلبد و مبارزه نظامی به تنهایی نمی تواند موجب ریشه کن کردن کامل گروه های تروریستی شود. وی همچنین به امکانات مالی و نظامی قابل توجه گروه های تروریستی فعال در منطقه اشاره کرد و افزود: توانایی مالی و امکانات گسترده نظامی گروه های تروریستی، حکایت از پشتیبانی و کمک های برخی از کشورهای منطقه به گروه های تروریستی دارد، لذا مبارزه موثر با تروریسم باید بر قطع این...
 • سخنان زیبایی که گوینده دارد اما متولی ندارد
 • این جملات زیبا، آرزوی هر پدر و مادر و هر دانش‌آموز است و می‌توان گفت بخش مهمی از کارآمدی یک سیستم آموزشی را تشکیل می‌دهد. سخنان زیبایی که گوینده دارد اما متولی ندارد! حسین شمسیان در قسمت یادداشت های روزنامه کیهان نوشت: «باید خلاقیت دانش‌آموزان شکوفا شود... باید بگذاریم مهارت دانش‌آموزان بالا رود. ما باید دانش‌آموز را علاقه‌مند و ماهر حداقل در یک رشته تحویل جامعه دهیم... ما باید دانش‌آموز را برای حداقل ۱۲ سال بعد تربیت کنیم نه برای امروز و دیروز.» این جملات زیبا، آرزوی هر پدر و مادر و هر دانش‌آموز است و می‌توان گفت بخش مهمی از کارآمدی یک سیستم آموزشی را تشکیل می‌دهد. سخنان زیبایی که گوینده دارد اما متولی ندارد! شاید باورش سخت باشد، اما گوینده این سخنان، رئیس ‌دستگاه اجرایی کشور است! بله رئیس‌جمهور محترم این سخنان را در آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرده و درست مانند من و شما و میلیون‌ها پدر و مادر دیگری که فرزندانشان را به مدرسه سپرده‌اند، آرزوهایی زیبا را بر زبان آورده است! اینکه میان آرزوهای ما و آرزوهای رئیس‌جمهور هیچ فرقی نیست، خیلی هم خوب است. این اصلا نشانه خوبی است از نزدیکی فکری ما و از نیازی که مشترکا در جامعه حس می‌شود. مشکل آنجاست که هم ما و هم رئیس‌جمهور محترم، همه با هم فقط و فقط آرزو می‌کنیم! و معلوم نیست مسئول اجرای این آرزوهای زیبا کیست!؟ کار وقتی سخت‌تر می‌شود که گاهی مردم خیلی آرزوها را به زبان نمی‌آورند اما رئیس‌جمهور و مسئولان دولتی، همچون شخصی خارج از حاکمیت، مدام مطالبه هم کنند و از «باید بشود» سخن می‌گویند و حواسشان نیست که این «باید» را خودشان باید عملیاتی کنند نه مردم! یعنی نمی‌شود از دانش‌آموز انتظار داشت یک مهارت بیاموزد! نمی‌شود از پدر و مادر او انتظار داشت خلاقیت او را شکوفا کنند، گرچه همه در این خصوص مسئولند، اما...
 • واکنش صاحب جناب خان به سخنان رامبد جوان
 • صاحب امتیاز عروسک جناب خان با اشاره به سخنان رامبد جوان درباره مذاکره برای بازگشت جناب خان، بیان کرد که او هم این آمادگی را دارد و امیدوار است به تفاهم برسند. خبرگزاری مهر: چند شب پیش رامبد جوان در یک برنامه اینترنتی حضور یافت و از آمادگی برای مذاکره مجدد برای بازگشت جناب خان به برنامه «خندوانه» سخن گفت.جناب خان همان عروسک بنفش‌رنگ اهل جنوب کشور که قبل از «خندوانه» در یک مجموعه شبکه نمایش خانگی با عنوان «کوچه مروارید» متولد شده بود در «خندوانه» دیده شد و با توانمندی های محمد بحرانی که تسلط زیادی به موسیقی های بومی دارد توانست به شخصیتی جذاب و با ویژگی هایی بومی و ایرانی تبدیل شود.در ابتدای فصل چهارم «خندوانه» اما خبرهایی مطرح شد که سعید سالارزهی کارگردان «کوچه مروارید» به عنوان صاحب امتیاز عروسک جناب خان برای حضور او در فصل چهارم برنامه انتظاراتی را مطرح کرده که این انتظارات بعد از چندین ماه مذاکره به نتیجه نرسید و مانع حضور جناب خان در فصل چهارم شد. چند شب پیش اما رامبد جوان با پایان فصل چهارم «خندوانه» اعلام کرد که آماده مذاکره های دوباره است. این میان سراغی از سعید سالارزهی گرفتیم و او نیز از این آمادگی دوباره برای مذاکره درباره جناب خان و بود و نبودش در فصل چهارم این برنامه سخن گفت. سالارزهی در سخنان کوتاهی به خبرنگار مهر بیان کرد: من هم علاقمندم این مذاکرات صورت بگیرد و امیدوارم به سمتی پیش برویم که جناب خان در فصل جدید برنامه حضور داشته باشد. وی ادامه داد: امیدوارم این مذاکره به سمت تفاهم و یکدلی حرکت کند و شاهد نتیجه خوبی باشیم. سالارزهی در پایان درباره آنچه که در فصل قبل مانع از تفاهم شد، اظهار کرد: به نظر می رسد بهتر است هرچه در گذشته اتفاق افتاده فراموش کنیم، من هم منتظر هستم تا زمینه...
 • طرف توافق هسته ای ایران فقط آمریکا نیست/سخنان ترامپ بی منطق است
 • رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با میشل دوکلو رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با دیدار و گفتگو کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، کاظم جلالی در دیدار با میشل دوکلو رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با اشاره به توسعه روابط ایران و فرانسه بعد از برجامدر زمینه اقتصادی،گفت:دو کشور دارای ظرفیت های اقتصادی بالایی به ویژه در زمینه انرژی، ارتباطات، حمل و نقل و خودروسازی هستند که بعد از توافق هسته ای ایران و ۱+۵ بخشی از این ظرفیت ها به کار گرفته شده استوموجب ارتقاء سطح روابط تجاری دو کشور شده است. رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به اراده سیاسی مقامات عالیرتبه دو کشور برای احیای همکاری های فیمابین امیدواریم شاهد توسعههر چه بیشترروابطایران و فرانسهو بهره برداری از ظرفیت های موجود در حوزه سیاسی و اقتصادی باشیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع پرآشوب منطقه، ادامه داد:خطر افراط گرایی و تروریسم در منطقه و توسعه آن به سایر نقاط دنیا مستلزم توجههمه کشورهایی است که قصد مبارزه جدی با این پدیده شوم را دارند. جلالی یادآور شد: حل مسئله تروریسم لزوم نگاه عمیق به ریشه های فکری وفرهنگی این قضیه را می طلبد و مبارزه نظامی به تنهایی نمی تواند موجب ریشه کن کردن کامل گروه های تروریستی شود. وی همچنین به امکانات مالی و نظامی قابل توجه گروه های تروریستی فعال در منطقه اشاره کرد و افزود:توانایی مالی و امکانات گسترده نظامی گروه های تروریستی،حکایتازپشتیبانی و کمک های برخی از کشورهای منطقه به گروه های تروریستی دارد، لذا مبارزه موثربا تروریسمباید بر قطع این کمک ها نیز تمرکز داشته باشد. وی درپایاناین دیدار با اشاره سخناندونالدترامپ در خصوص خروج از برجام ادامه داد:با توجه به اینکهطرفتوافق هسته ای ایران فقط با آمریکا نیستوطرف های توافق۶ کشورهستند،سخنان رئیس جمهور آمریکابی...
 • بازخوانی سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد عزاداری حسینی
 • به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از همدان، به مناسبت ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) به بازخوانی صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص عزاداری سیدالشهدا (ع) پرداخته می‌شود. «در زندگی حسین ‌بن‌علی علیه‌السّلام، یک نقطه‌ی برجسته، مثل قله‌ای که همه‌ی دامنه‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد، وجود دارد و آن عاشورا است. 6 بهمن ماه 1371»«تحقیقاً یکی از مهمترین امتیازات جامعه شیعه بر دیگر جوامع مسلمان، این است که جامعه شیعه، برخوردار از خاطره عاشوراست. 17 خرداد 1373»«در ماه محرم، معارف حسینی و معارف علوی را که همان معارف قرآنی و اسلامی اصیل و صحیح است برای مردم بیان کنید.26 خرداد 1372»«اگر برای ذکر مصیبت، کتاب «نَفَس المهمومِ» مرحوم «محدّث قمی» را باز کنید و از رو بخوانید، برای مستمع گریه‌آور است و همان عواطفِ جوشان را به‌وجود می‌آورد. چه لزومی دارد که ما به خیال خودمان، برای مجلس‌آرایی کاری کنیم که اصل مجلس عزا از فلسفه واقعی‌اش دور بماند؟! 17 خرداد 1372»«وقتی شعر را میخوانیم، به فکر این باشیم که شعر ایمان مخاطبان ما زیاد کند، پس هر شعری را نمی‌خوانیم، هرجور خواندنی را انتخاب نمی‌کنیم، جوری می‌خوانیم که لفظ و معنا و آهنگ، مجموعاً اثرگذار باشد. در چه؟ در افزایش ایمان مخاطب. 14 تیر 1386»«برخی کارهاست که پرداختن به آنها، مردم را به خدا و دین نزدیک می‌کند. یکی از آن کارها، همین عزاداریهای سنتی است که باعث تقرّبِ بیشترِ مردم به دین می‌شود. این‌که امام(ره) فرمودند «عزاداری سنّتی بکنید» به خاطر همین تقریب است. در مجالس عزاداری نشستن، روضه خواندن، گریه کردن، به سروسینه زدن و مواکب عزا و دسته‌های عزاداری به راه انداختن، از اموری است که عواطف عمومی را نسبت به خاندان پیغمبر، پرجوش می‌کند و بسیار خوب است. 17 خرداد 1373»«من حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب قمه‌زدن را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان...
 • سخنان وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران/احتمال تغییر محل برگزاری نمایشگاه کتاب
 • فرهنگ>مدیریت فرهنگی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری تاکید کرد احتمال تغییر محل برگزاری نمایشگاه کتاب وجود دارد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی صبح دوشنبه سوم مهرماه در نشست خبری در جمع خبرنگاران حاضر شد. صالحی در ابتدای سخنان خود در جمع اهالی مطبوعات گفت: «رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی است و مسئولین باید خود را در آزمون رسانه قرار دهند، در این یک ماه من سعی کردم برنامه‌‌ای را که به مجلس دادم در اولویت قرار دهم.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: «الان سه هدف، ۹ مسئله و ۴۰ برنامه را مدنظر داریم، بسته اول بسته هویت ایرانی اسلامی است که دارای دو مسئله و ۹ برنامه است. بسته دوم بسته تولید و مصرف فرهنگی است که آن هم چهار بسته و ۱۲ برنامه دارد. بسته سوم بسته مناسبت‌‌های فرهنگی و بین‌المللی است که این بسته شامل ۳ بسته و ۱۲ برنامه است. این بسته‌‌ها به معاونت‌‌ها ابلاغ شده و پایان مهرماه برنامه‌ها و اقدامات ما تکمیل شده باشد.» او ادامه داد:‌ «بهبود فضای کسب که شناسایی قوانین و مقررات یاری دهنده آن است، در دستور کار است. برنامه دیگر شفافیت است که طبق آن همه فعالیت‌‌های مالی باید شفاف باشد و همه قراردادهای وزارت ارشاد با همه سازمان ها باید امکان انتشار داشته باشد.» صالحی گفت: «ما گرفتار فقر گفت‌وگو در حوزه فرهنگ هستیم و تشکیل این دبیرخانه برای بهبود این شرایط کمک می‌کند. براساس مشورت‌ هایی در این یک ماه انجام شد، به این نتیجه رسیدیم در همه حوزه‌های فرهنگ و هنر پنج نفر انتخاب شوند و با آنها گفت‌و گوی انفرادی شد.»او ادامه داد: «انسجام‌گرایی درونی وزارتخانه مهم است که بخشی از اقدامات ما را در این یک ماه به خود اختصاص داد‌. وزارت ارشاد ۱۰ حوزه فعالیتی دارد و در هر بخش معاونت‌‌ها سازمان‌ ها و مدیریت‌...
 • پیامد اصلی سخنان ترامپ نمایش اقتدار و عظمت ایران در جهان بود
 • معاون حقوقی قوه قضاییه سخنان ترامپ را سخیف، بی مایه و حاصل یک ذهن آشفته توصیف کرد و گفت: پیامد اصلی این سخنرانی، نمایش اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران در جهان بود. به گزارش ایسنا به نقل از معاونت حقوقی قوه قضاییه، دکتر ذبیح­‌الله خدائیان در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یادآوری این امر که دولت‌های استکباری هر زمان مرعوب قدرت، استقلال و اقتدار یک کشور بشوند واکنش خود را در قالب کنش های مملو از خشم و فاقد عقلانیت بروز می دهند، گفت: بدیهی است که کشورهای ضعیفی که در مقابل استکبار تمکین پیشه می سازند با چنین رفتار و گفتاری ناشی از عصبانیت و به دور از منطق، آن هم در مقابل چشم جهانیان مواجه نخواهند شد. وی با مهم خواندن نتایج و پیام های سخنرانی رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: این سخنان نقاب تزویر و نفاق را از چهره زمامداران آمریکایی مدعی صلح طلبی کنار زد و ماهیت استکباری آن­ها را بر همگان آشکار ساخت. این مقام قضایی با بیان اینکه پیش از این برخی سردمداران آمریکا علی الظاهر دست دوستی به سوی جمهوری اسلامی ایران دراز می کردند تصریح کرد: در حالی که آنها برای دستیابی به اهداف استکباری خویش از ضرورت ایجاد سازش و مودت میان دو کشور دم می زدند برخی افراد در داخل کشور فریب ادعاهای کذب آنها را خورده و این پرسش برای آنها مطرح می شد که دلیل کنار نیامدن ایران با پیشنهاد دوستی آمریکاییان چیست؟ در این میان سخنرانی و مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا منجر به زدوده شدن تردیدهای مطرح شده در ذهن برخی افراد، اتحاد بیش از پیش مردم کشور و اثبات تزویر و دورویی زمامداران مدعی آمریکایی شد. خدائیان دامنه تأثیر سخنرانی ترامپ را محدود به روابط دو کشور ندانست و با تاکید بر اینکه به طور قطع...
 • سخنان رییس جمهور نقاب تزویر را از چهره زمامداران آمریکا کنار زد
 • به گزارش ایلنا، ذبیح‌­الله خدائیان در واکنش به سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یادآوری این امر که دولت‌های استکباری هر زمان مرعوب قدرت، استقلال و اقتدار یک کشور بشوند واکنش خود را در قالب کنش‌های مملو از خشم و فاقد عقلانیت بروز می‌دهند، گفت: بدیهی است که کشور‌های ضعیفی که در مقابل استکبار تمکین پیشه می‌سازند با چنین رفتار و گفتاری ناشی از عصبانیت و به دور از منطق، آن هم در مقابل چشم جهانیان مواجه نخواهند شد. زدوده شدن نقاب تزویر از چهره زمامداران آمریکایی مدعی صلح طلبی وی با مهم خواندن نتایج و پیام‌های سخنرانی رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: این سخنان نقاب تزویر و نفاق را از چهره‌ی زمامداران آمریکایی مدعی صلح طلبی کنار زد و ماهیت استکباری آن­‌ها را بر همگان آشکار ساخت. این مقام قضایی با بیان اینکه پیش از این برخی سردمداران آمریکا علی الظاهر دست دوستی به سوی جمهوری اسلامی ایران دراز می‌کردند، تصریح کرد: در حالی که آن‌ها برای دستیابی به اهداف استکباری خویش از ضرورت ایجاد سازش و مودت میان دو کشور دم می‌زدند برخی افراد در داخل کشور فریب ادعا‌های کذب آن‌ها را خورده و این پرسش برای آن‌ها مطرح می‌شد که دلیل کنار نیامدن ایران با پیشنهاد دوستی آمریکاییان چیست؟ در این میان سخنرانی و مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا منجر به زدوده شدن تردید‌های مطرح شده در ذهن برخی افراد، اتحاد بیش از پیش مردم کشور و اثبات تزویر و دورویی زمامداران مدعی آمریکایی شد. به چالش کشاندن یک قرار داد بین المللی از سوی آمریکا اعتبار جهانی این کشور را به زیر سوال برد خدائیان دامنه تأثیر سخنرانی ترامپ را محدود به روابط دو کشور ندانست و با تأکید بر این که به طور قطع تبعات این سخنان در سطح جهانی نمود خواهد یافت، خاطرنشان کرد: تردیدی نیست که اعتبار جهانی آمریکا...
 • سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا برای دانشگاهیان مسئولیت آور و قابل تأمل است
 • رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا برای ما دانشگاهیان مسئولیت‌آور و قابل تأمل است، باید کاری کنیم تا با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، کشورمان کمتر مورد تهدید قرار گیرد. به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن صدوق، در چهارمین جلسه شورای دانشگاه شهید بهشتی با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: برای ما دانشگاهیان محرم از منظر دیگری هم اهمیت دارد، آن داشتن اندیشه تحلیگرایانه نسبت به این حرکت عظیم که در تاریخ اسلام و شیعه انجام شده و همواره در کشور ما چه پیش از انقلاب و چه پس از آن تحول آفرین بوده است. رئیس دانشگاه شهید بهشتی، در بخش دیگری از سخنان خود به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در اجلاس سالانه سازمان ملل اشاره کرد و گفت: دونالد ترامپ سخنان سخیفانه و رذیلانه‌ای علیه کشور ما به ­کار برده که این سخنان شایسته خود او و رژیم صهیونیستی است و در واقع حرف‌های او چیزی نیست جز آنچه نتانیاهو همواره اظهار داشته است و متأسفیم برای کشوری مثل آمریکا که با دارا بودن بخش قابل توجهی از تولید جهان و برخورداری از ثروت و جمعیت، فرد بی مایه و سبکی مانند ترامپ در رأس قدرت آن قرار گرفته است. در ابتدای این جلسهحجت ­الاسلام و­المسلمین پورذهبی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در سخنانی با موضوع «تواضع و فروتنی» ضمن قرائت حدیثی از امام هشتم شیعیان گفت: امام رضا (ع) فرمودند: تواضع درجاتی دارد؛ یکی از آنها این است که انسان اندازه خود را بشناسد و با طیب خاطر خود را در آن جایگاه قرار دهد، دوست داشته باشد با مردم همان گونه رفتار کندکه انتظار دارد با او رفتار کنند، اگر بدی دید آن را با خوبی جواب دهد، خشم خود را فرو خورد و از مردم درگذرد و خداوند نیکوکاران را دوست دارد. در ادامه جلسهاز خدمات...
 • سخنان رئیس جمهور آمریکا اعتراف عاجزانه به قدرت مهارناپذیر ایران اسلامی بود
 • سردار سلامی در مراسم معارفه فرمانده جدید حفاظت سپاه:جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز اولویت اول جهان است، گفت: سخنان رئیس‌جمهور آمریکا اعتراف عاجزانه به قدرت مهارناپذیر ایران اسلامی بود. امروز آمریکا مسیر زوال را طی می‌کند. به گزارش دانا، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید سپاه حفاظت طی سخنانی با بیان اینکه اسلام تندیس انقلاب اسلامی ایران است، گفت: انقلاب اسلامی اولویت اول جهان اسلام است و این را در اجلاس اخیر مجمع عمومی سازمان ملل دیدید. رئیس‌جمهور به ظاهر بزرگترین قدرت جهان چگونه از قدرت نظام اسلامی منفعلانه سخن گفت.وی ادامه داد: برخلاف کسانی که فکر می‌کنند تفکر و صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا تهدیدآمیز بود، سخنان ترامپ در اجلاس اخیر سازمان ملل اعتراف عاجزانه در مورد اعتراف قدرت مهارناپذیر انقلاب اسلامی است.وی افزود: رئیس‌جمهور آمریکا از همه دنیا خواست ایران را مهار کنند. او از دستیابی ایران به دانش‌ها هراس دارد. نفوذ انقلاب اسلامی در حال گسترش است و ایران مانع سلطه آمریکا به جهان اسلام است.گفتنی است آیین تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید سپاه حفاظت با حضور پرشور مسئولان کشوری و لشکری برگزار و طی آن از زحمات سردار گرجی‌زاده تقدیر و سردار علی نصیری پیشکسوت راه ایثار و شهادت و از فرماندهان دلیر سپاه اسلام به‌عنوان فرمانده جدید سپاه حفاظت معرفی شد.
 • معاون قوه قضاییه:سخنان رییس جمهور نقاب تزویر را از چهره زمامداران آمریکا کنار زد
 • ذبیح‌­الله خدائیان در واکنش به سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یادآوری این امر که دولت‌های استکباری هر زمان مرعوب قدرت، استقلال و اقتدار یک کشور بشوند واکنش خود را در قالب کنش‌های مملو از خشم و فاقد عقلانیت بروز می‌دهند، گفت: بدیهی است که کشور‌های ضعیفی که در مقابل استکبار تمکین پیشه می‌سازند با چنین رفتار و گفتاری ناشی از عصبانیت و به دور از منطق، آن هم در مقابل چشم جهانیان مواجه نخواهند شد. زدوده شدن نقاب تزویر از چهره زمامداران آمریکایی مدعی صلح طلبی وی با مهم خواندن نتایج و پیام‌های سخنرانی رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: این سخنان نقاب تزویر و نفاق را از چهره‌ی زمامداران آمریکایی مدعی صلح طلبی کنار زد و ماهیت استکباری آن­‌ها را بر همگان آشکار ساخت. این مقام قضایی با بیان اینکه پیش از این برخی سردمداران آمریکا علی الظاهر دست دوستی به سوی جمهوری اسلامی ایران دراز می‌کردند، تصریح کرد: در حالی که آن‌ها برای دستیابی به اهداف استکباری خویش از ضرورت ایجاد سازش و مودت میان دو کشور دم می‌زدند برخی افراد در داخل کشور فریب ادعا‌های کذب آن‌ها را خورده و این پرسش برای آن‌ها مطرح می‌شد که دلیل کنار نیامدن ایران با پیشنهاد دوستی آمریکاییان چیست؟ در این میان سخنرانی و مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا منجر به زدوده شدن تردید‌های مطرح شده در ذهن برخی افراد، اتحاد بیش از پیش مردم کشور و اثبات تزویر و دورویی زمامداران مدعی آمریکایی شد. به چالش کشاندن یک قرار داد بین المللی از سوی آمریکا اعتبار جهانی این کشور را به زیر سوال برد خدائیان دامنه تأثیر سخنرانی ترامپ را محدود به روابط دو کشور ندانست و با تأکید بر این که به طور قطع تبعات این سخنان در سطح جهانی نمود خواهد یافت، خاطرنشان کرد: تردیدی نیست که اعتبار جهانی آمریکا به واسطه‌ی این...
 • واکنش رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا
 • رئیس دانشگاه شهیدبهشتی گفت: سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا برای ما دانشگاهیان مسئولیت‌آور و قابل تأمل است، باید کاری کنیم تا با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، کشورمان کمتر مورد تهدید قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، حسن صدوق، در چهارمین جلسه شورای دانشگاه در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در اجلاس سالانه سازمان ملل گفت: دونالد ترامپ سخنان سخیفانه و رذیلانه‌ای علیه کشور ما به ‌کار برده که این سخنان شایسته خود او و رژیم غاصب صهیونیستی است و در واقع حرف‌های او چیزی نیست جز آنچه نتانیاهو همواره اظهار داشته است. وی ادامه داد: متأسفیم برای کشوری مثل آمریکا که با دارا بودن بخش قابل توجهی از تولید جهان و برخورداری از ثروت و جمعیت، فرد بی‌مایه و سبکی مانند ترامپ در رأس قدرت آن قرار گرفته است. رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا برای ما دانشگاهیان مسئولیت‌آور و قابل تأمل است، باید کاری کنیم تا با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، کشورمان کمتر مورد تهدید قرار گیرد.‌
 • انقلاب اسلامی امروز اولویت اول جهان است/سخنان رئیس جمهور آمریکا اعتراف عاجزانه به قدرت مهارناپذیر ایران اسلامی بود/آمریکا مسیر زوال را طی می کند
 • جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که انقلاب اسلامی امروز اولویت اول جهان است، گفت: سخنان رئیس جمهور آمریکا اعتراف عاجزانه به قدرت مهارناپذیر ایران اسلامی بود. امروز آمریکا مسیر زوال را طی می‌کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبریتهران نیوز ، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید سپاه حفاظت طی سخنانی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و یاران باوفایش و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تردید نداریم سرشت شیعه و گل وجود او با گلاب عاشورا عجین شد و هویتی که برای مسلمانان و شیعیان ساخته شد از آن واقعه عظیم ریشه گرفت. وی با بیان این‌که عاشورا قله رفیع فضیلت عالم هستی است، گفت: همه معانی که به آن عشق می‌ورزیم نظیر ایثار، شهادت، عاطفه، جوانمردی، مهر، محبت، شجاعت و … همه از آن چشمه عظیم جوشید و در مسیر زمان نسل‌های بشریت را تحت تاثیر خود قرار داد. * واقعه عاشوراالهام‌بخش، حیات‌بخش و روحیه آفرین است جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: واقعه عاشورا توسط خداوند متعال به‌عنوان حجت بالغه در مسیر حرکت بشر قرار گرفت. پیام‌های این واقعه عظیم برای تمام بشریت به‌ویژه پاسداران بسیار الهام‌بخش و حیات‌بخش و روحیه آفرین است. وی با بیان این‌که عاشورا نشان داد که راه سعادت مسلمانان در مقابل مستکران از مسیر جهاد و شهادت عبور می‌کند، بیان داشت: عاشورا نشان داد که هیچ حجت و دلیلی برای ترک میدان جهاد وجود ندارد. کم بودن نفرات سپاه ملاکی برای غلاف کردن شمشیر جهاد نیست. *اسلام با قلم عالمان، حکمت اندیشمندان و شمشیر مجاهدان پیش رفته است / آرمان ما قطعه قطعه شدن در راه خداست سردار سلامی تاکید کرد: واقعاً...
 • سرمقاله های روزنامه های ۳ مهر
 • ارتباطات>رسانه و روزنامه‌نگاری - همشهری آنلاین:همه پرسی اقلیم کردستان، ترامپ و ... از جمله موضوعاتی هستند که در ستون سرمقاله برخی از روزنامه‌های دوشنبه-۳ مهر- جای گرفتند. روزنامه رسالت در ستون سرمقاله‌اش با تيتر« از مك كارتيسم تا ترامپيسم»، نوشت: 1- تئوري توطئه در ميان رهبران آمريكا ، شيوعي باورنكردني دارد و ريشه اين رويكرد را هم بايد در زمينه‌هاي تاريخي - اجتماعي شكل گيري ايالات متحده آمريكا جستجو كرد. پس از جنگ جهاني دوم كه اندك اندك رهبران آمريكا خود را از زير سنگيني امر و نهي‌هاي ديپلماسي انگليسي ها بيرون كشيدند، زود نشان دادند كه "خيلي بيش از آنكه به راستي قهرمان جنگ جهاني باشند ، وحشت زدگان مواجهه با جهان جديدند." 2- هنوز چيزي از جنگ نگذشته بود كه تئوري توطئه آمريكايي ها خود را در لباس "مك كارتيسم" ظاهر ساخت ، آمريكايي‌ها فكر مي كردند ، همه جا را دشمنان پر كرده و شوروي ها هم پشت همه آنها بودند ! در طول يك دهه از 1947 تا 1956 كميته‌هاي تفتيش عقايد در سرتاسر آمريكا تشكيل شد. تهيه ليست هاي سياه ، دستگيري هاي گسترده ، تصويب قوانين غلاظ و شداد ، بازجويي‌هاي تند و خشن ، پخش دائم سرودهاي بيگانه هراس ، تشكيل هيئت هاي خيريه براي كمونيست شناسي و دستگيري "توطئه‌گران سرخ" و "سوسياليست‌ها" (توطئه انديشان آمريكايي هيچ فرقي هم بين كمونيسم و سوسياليسم قائل نبودند!) ، برپايي كميته‌هاي "تفتيش ميزان وفاداري" و بازرسي‌هاي سرزده از شركت‌هاي بزرگ و كوچك - هم در سطح ايالات و هم در سطح فدرال - بازتاب دهنده وخامت باورمندي آمريكايي ها به تئوري توطئه بود. جريان برچسب زني ، پرونده سازي و تسويه حساب‌ها به حدي رسيده بود كه مك كارتيسم بايد با چند قرباني ، تشفي خاطر پيدا مي كرد. نهايتا زن و شوهر جواني (روزنبرگ‌ها) در سال 1353 به جاسوسي اتمي براي شوروي‌ها متهم شده...
 • روزنامه های دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
 • نگاهی به صفحه نخست روزنامه های دوشنبه، سوم مهر 1396 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 • سرخط روزنامه های هند دوشنبه ۳ مهر
 • دهلی نو- ایرنا- بمب های اتمی پاکستان در خطر سرقت گروههای تروریستی، بازدید وزیر کشور از مرزهای هند و چین و توقف پروازها از ایران به کردستان عراق از مهمترین عناوین خبری روزنامه های روز دوشنبه سوم مهر هند است: **تایمز او ایندیا:- بمب های اتمی پاکستان در خطر سرقت گروههای تروریستی - مجروح شدن چندین دانشجو در اعتراضات دانشگاه بنارس - 6 کشته بر اثر آتش سوزی در ایالت جارکند - ممنوعیت سفر شهروندان کره شمالی به آمریکا **ایشن ایج:- راجنات سینگ از مرز های هند و چین در جارکند بازدید می کند - سفر جیمز متیس به هند - آرون جیتلی:قطار های سریع السیر به رشد اقتصادی هند کمک می کند - اخطار آمریکا به کره شمالی **هندو:- پاکستان:سازمان ملل باید برای پایان اقدامات تحریک آمیز هند اقدام کند - ایران به درخواست عراق پروازهای خود به کردستان عراق را متوقف کرد - بنگلادش استفاده از گوشی های تلفن همراه را برای پناهجویان روهینگیا ممنوع کرد - ژاپن علاقه مند به دوستی با شمال شرق هند **پایونیر:- کشته شدن سه شبه نظامی در درگیری با نیروهای امنیتی هند در کشمیر - ام جی اکبر:جهان باید در برابر تروریسم متحد شود- شش مجروح بر اثر حمله با اسید در لندن - ترامپ:عمر رهبران کره شمالی محدود است **ایندین اکسپرس:- دونالد ترامپ ممنوعیت مهاجرت به امریکا را برای هشت کشور تمدید کرد- آنگلا مرکل برای چهارمین بار به عنوان صدر اعظم آلمان انتخاب شد - درخواست عراق از منطقه کردستان برای تحویل فرودگاهها و مرزها - هند در حال گفت و گو با چندین کشور برای خرید اورانیوم **هندوستان تایمز:- کشف گور دسته جمعی 28 هندو کشته شده توسط نظامیان میانمار - پاکستان در سازمان ملل: هند مادر تروریسم است - برگزاری تظاهرات ضد امریکایی در کره شمالی - بنگلادش گزارش های منتشر شده در خصوص طرح ترور شیخ...
 • عکس/روزنامه های ورزشی دوشنبه ۳ مهر
 • روزنامه های ورزشی دوشنبه 3 مهر ارسال به تلگرام
 • صفحه نخست روزنامه های ۳ مهر نود و شش
 • به گزارشبولتن نیوز،تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.
 • مهمترین عناوین روزنامه های هند در ۳ مهر
 • خبرگزاری میزان- بمب های اتمی پاکستان در خطر سرقت گروههای تروریستی، بازدید وزیر کشور از مرزهای هند و چین و توقف پروازها از ایران به کردستان عراق از مهمترین عناوین خبری روزنامه های روز دوشنبه سوم مهر هند است: به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان حاکیست؛ **تایمز او ایندیا:- بمب های اتمی پاکستان در خطر سرقت گروههای تروریستی- مجروح شدن چندین دانشجو در اعتراضات دانشگاه بنارس- 6 کشته بر اثر آتش سوزی در ایالت جارکند- ممنوعیت سفر شهروندان کره شمالی به آمریکا **ایشن ایج:- راجنات سینگ از مرز های هند و چین در جارکند بازدید می کند- سفر جیمز متیس به هند- آرون جیتلی:قطار های سریع السیر به رشد اقتصادی هند کمک می کند- اخطار آمریکا به کره شمالی **هندو:- پاکستان:سازمان ملل باید برای پایان اقدامات تحریک آمیز هند اقدام کند- ایران به درخواست عراق پروازهای خود به کردستان عراق را متوقف کرد- بنگلادش استفاده از گوشی های تلفن همراه را برای پناهجویان روهینگیا ممنوع کرد- ژاپن علاقه مند به دوستی با شمال شرق هند **پایونیر:- کشته شدن سه شبه نظامی در درگیری با نیروهای امنیتی هند در کشمیر- ام جی اکبر:جهان باید در برابر تروریسم متحد شود- شش مجروح بر اثر حمله با اسید در لندن- ترامپ:عمر رهبران کره شمالی محدود است **ایندین اکسپرس:- دونالد ترامپ ممنوعیت مهاجرت به امریکا را برای هشت کشور تمدید کرد- آنگلا مرکل برای چهارمین بار به عنوان صدر اعظم آلمان انتخاب شد- درخواست عراق از منطقه کردستان برای تحویل فرودگاهها و مرزها- هند در حال گفت و گو با چندین کشور برای خرید اورانیوم **هندوستان تایمز:- کشف گور دسته جمعی 28 هندو کشته شده توسط نظامیان میانمار- پاکستان در سازمان ملل: هند مادر تروریسم است- برگزاری تظاهرات ضد امریکایی در کره شمالی- بنگلادش گزارش های منتشر شده در خصوص طرح ترور شیخ حسینه را رد کردانتهای پیام/
 • ۳ مهر مهم ترین خبر روزنامه های صبح ایران
 • ارتباطات>رسانه و روزنامه‌نگاری - همشهری‌آنلاین:تیتر یک روزنامه‌های صبح ایران اختصاص دارد به موضوع‌هایی مانند صحبت‌های معاون اول رئیس جمهور، وعده وزیر آموزش و پروش، طرح افزایش وام مسکن، ابرچالش‌های اقتصاد ایران، لزوم تغییر ادبیات اصولگرایان به نقل از باهنر، حصر، تشییع پیکر شهید حججی، نامه نخبگان آمریکایی به ترامپ و همه‌پرس استقلال کردستان عراق: صداي‌اصلاحات از قول معاون اول رئيس‌جمهور: پيام سخنان سنجيده رئيس‌جمهور در سازمان ملل، تنش‌زدايي بودايران: جذب 14 ميليارد دلار سرمايه‌گذاري خارجيآرمان‌امروز درباره وعده وزير آموزش‌و‌پرورش: پايان كلاس‌هاي درس خشتيپيام‌زمان: ارائه طرح افزايش وام مسكن به دولتامتياز: طرح افزايش وام مسكن روي ميز دولتبشارت‌نو به نقل از مطهري: برجام با چراغ سبز رهبري امضا شدآفتاب‌يزد: شجريان سوژه دعوا19 دي از قول باهنر: اصولگرايان ادبيات خود را تغيير دهندابتكار: استفساريه‌اي براي پيرمردهااطلاعات: 6 ابرچالش اقتصاد ايرانشرق از قول فرمانده قرارگاه ثارالله: رفع حصر يعني دادگاهكيهان درباره تشييع پيكر شهيد حججي: يك كربلا شكوه به چشمت نهفته است اي روضه مجسم گودال قتلگاهروزان: قطع ارتباط هوايي ايران با اقليماعتماد: انسداد مرزها با كردستان عراقجوان: فتنه اقليم زير تابوت داعشابرار از قول ابراهيم جعفري: همه‌پرسي كردستان خلاف قانون استاسرار: هزينه‌هاي سنگين پيش‌روي بارزانيجام‌جم: شرم نخبگان آمريكايي از ترامپ در همین زمینه: دوم مهر؛ خبر اول روزنامه‌های صبح ایران ۲۹ شهریور؛ تیتر یک روزنامه‌های صبح ایران ۲۸ شهریور؛ پیشخوان روزنامه‌های صبح ایران
 • ۳ مهر خبر اول روزنامه های ورزشی صبح ایران
 • ارتباطات>رسانه و روزنامه‌نگاری - همشهری‌آنلاین:تیتر یک روزنامه‌های ورزشی صبح ایران به موضوع‌هایی مانند بازی پرسپولیس با الهلال، حکم طارمی و پرسپولیس، صحبت‌های جباری و وضعیت استقلال اختصاص دارد : خبرورزشي: الهلال در جهنم 20 دقيقه‌اي پرسپوليسگل: 5/1 ميليون دلار براي نجات طارميپيروزي: اميدوار به تغيير حكم مثل بارسا و اتلتيكوابرارورزشي: مجتبي جباري: مديرعاملي استقلال را قبول نمي‌كنم زيرا اختياري نداردخراسان‌ورزشي: زوج فرهاد و فاتح روي نيمكت؟!ايران‌ورزشي: خبرسازي يا مذاكره؟ در همین زمینه: دوم مهر؛ مهم‌ترین خبر روزنامه‌های ورزشی صبح ایران ۲۹ شهریور؛ پیشخوان روزنامه‌های ورزشی صبح ایران ۲۸ شهریور؛ تیتر یک روزنامه‌های ورزشی صبح ایران
 • روزنامه های صربستان دوشنبه ۳ مهر
 • بلگراد-ایرنا- پیروزی ائتلاف سوسیال مسیحی دمکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل در انتخابات پارلمانی آلمان، وقوع زلزله دیگر در مکزیک و کره شمالی: گزینه نظامی آمریکا فاجعه آور است؛ از مهمترین عناوین خبری روزنامه های صربستان در روز دوشنبه 3 مهرماه است. *** پلیتیکا- ائتلاف احراب سوسیال مسیحی و دمکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل پیروز انتخابات پارلمانی در آلمان - انتخابات شهرداری در پایتخت صربستان تا پایان سال جاری میلادی- مخالفت آنکارا با برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق*** نووستی- حمله مسلحانه در یک کلیسا در تنسی آمریکا 7 مجروح به جا گذاشت- دونالد ترامپ فهرست ممنوعیت ورود به آمریکا را به 8 کشور افزایش داد- تلاش یونان برای جذب سرمایه داران خارجی- وقوع زلزله دیگر در مکزیک*** بلیتس- سقوط یک هواپیمای نظامی ایتالیا « تایفون» طی تمرینات در جنوب کشور - کمک 500 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین- کره شمالی: گزینه نظامی آمریکا فاجعه آور است*** داناس- شهروندان سوئیسی در همه پرسی به اصلاحات سیستم بازنشستگی « نه» گفتند- عراق تمامی پروازها بر فراز اقلیم کردستان این کشور را ممنوع کرد- مخالفت دولت اسپانیا با برگزاری همه پرسی برای جدایی طلبان کاتالونیااروپام**436**1572