«این نامه رو لیلا فقط بخونه»‌ی مازیار فلاحی را روی تصاویر شهید حججی گذاشته بودند. بودند پیرغلامانی که با شنیدن صدای سوزناک مازیار هم اشک می‌ریختند. گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو-محمدصالح سلطانی، «تشریف نمیارید برای حرکت؟» سوالش، بین خواب و بیداری برایمان گنگ است. ساعت‌هایمان را برای یکی دو ساعت بعد کوک کرده ایم و حکماً نباید الان زنگ می‌زدند برای شروع مراسمات روز اول.

طرف، اما اصرار دارد که دیر شده و باید هرچه زودتر راه بیفتیم. نشستته بود توی لابی هتل و شماره تک تک اتاق‌های اصحاب رسانه را گرفته بود و خواب ناز دم صبح را به کام همه مان تلخ کرد. ظهر است که می‌فهمیم طرف، از مسئولین امنیتی اجلاس بوده و به صورت خودجوش برای رسانه‌چی‌ها تعیین تکلیف کرده. بروبچه‌های روابط عمومی، اما خوب از خجالت این نیروی خودسر درآمدند. برای یک بار هم که شده، رسانه‌ای‌ها توانستند در مقابل خودسر‌ها حقشان را بگیرند. تا آخر روز اول، دیگر این نیروی خوش‌تیپ، سراغمان نیامد. گمان می‌کنم دیگر هم نیاید.

- «از ذکر صلوات خودداری کنید. » آقای مجری این را خطاب به هزارنفر میهمان مراسم افتتاحیه می‌گوید تا همین اول مراسم، گربه اش را دم حجله‌ی پیرغلامان کشته باشد. دوبیتی خوانی و صلوات گرفتن از حضار، سنت پیرغلامان است که وسط هر مراسمی اجرایش می‌کنند. برای افتتاحیه، اما مانع می‌شوند و حال و هوای تشریفاتی مراسم را تقویت می‌کنند. تقریبا هیچ یک از مقامات کشوری در مراسم حضور ندارند و اجلاس بین‌المللی پیرغلامان با سخنرانی مقامات محلی اصفهان افتتاح می‌شود. گذشته از حضور مقامات، اما نوای گرم مهدی منصوری ِروشندل و رضا نریمانی ِدوست داشتنی، یخِ خشک مراسم را تبدیل به آب گرمی از حال‌های خوب می‌کند؛ و البته اجرای سرود «کجایید‌ای شهیدان خدایی» توسط پیرغلامان. اجرایی با استفاده از موسیقی نوآورانه و بهره گیری از ظرفیت سازهایی مثل شیپور و فلوت. با خودم فکر می‌کنم احتمالا رئیس صداوسیمای استان به خاطر پخش تصویر این آلات موسیقی با تذکر و مشکل مواجه خواهد شد!
-کمتر امام‌جمعه‌ای به صراحت آقای طباطبایی نژاد می‌شود سراغ کرد. با وجود سن نسبتا بالا و چهره پیری که دارند، در صراحت و شفافیت بیان، شبیه جوان‌های دانشجو هستند. همان اول صحبت شان می‌گویند لفظ «پیرغلام» را قبول ندارم و از اینجا گریزی می‌زنند به این که اهل بیت از ما نوکری و غلامی و حیوان‌بودن نمی‌خواهند، ما باید بندگان خوب خدا و مطیع دستورات این بزرگان باشیم. جملاتشان حکما برای برخی هیئات که رونق شان در غلو و افراط است سنگین خواهد آمد. برای همین هم، تقریبا هیچ رسانه‌ای (به جز یک رسانه دانشجویی که خود ما باشیم) بخش بی تعارف و صریح سخنان حاج آقا را پوشش نمی‌دهد. خاطره‌ای که از حضرت امام خمینی نقل می‌کنند هم، مثل همین حرف‌های صریح، در گلوی خیلی از رسانه‌ها گیر می‌کند و منتشر نمی‌شود.
- در طول دو روز، سه بار از سخنان معاون استاندار اصفهان بهره‌مند می‌شویم. هر سه بار هم شبیه هم و هر سه بار هم با تجلیل از «استاندار معزز» اصفهان بابت برگزاری این همایش. پای حرف‌های مسئولین اجلاس که می‌نشینیم اما، گله از استانداری و ناهماهنگی هایی که در روند اجرایی مراسمات ایجاد کرده زیاد است، که بهتر است از آن‌ها گذر کنیم و کار برگزاری جشن‌های بعدی دکترسلام را از چیزی که هست سخت‌تر نکنیم!
- دیدن حسینیه‌های بزرگ، در محله‌های مختلف اصفهان کاملا عادی است. بعضی محله‌ها گاهی چند حسینیه بزرگ ِ چندهزار نفری دارند. این حسینیه‌ها در ایام اجلاس، میزبان پیرغلامان هستند و به ضیافتی از آن‌ها پذیرایی می‌کنند. انگار یک رقابت شیرین افتاده در هیات‌های بزرگ اصفهان. شام را هیات رضوان می‌دهد و ناهار را هیات رضوی و شام شب بعد را هیات دیگر. وسط این عظمت و برکت اما، تکلیف هیات‌های کوچک چه می‌شود؟ هیات‌های مختصرتر که عموما به حمایت کسبه بازار اتصال ندارند، از کجای این همایش بزرگ بهره خواهند برد؟ نفع اجلاس بین المللی پیرغلامان، برای هیئات کوچک شهر میزبان چیست؟ امروز که فرصت نشد این سوالات را از دبیر همایش بپرسیم، شاید فردا هم فرصت نشود. شاید هیچ وقت فرصت نشود. اینجا برای گفتگوی چالشی از هیچ خبرنگاری استقبال نمی‌کنند.
- رفتیم سراغ سه نفر، برای پرسیدن یک سوال ثابت درباره ایام محرم، که کارویژه خبرگزاری در دهه اول محرم است و خروجی هایش به زودی منتشر می‌شوند. دکتر اسماعیل آذر، مجری مشهور برنامه مشاعره دو بار سر صبر ایستاد و پاسخ مان را داد. دفعه دوم، خستگی چشمانش را می‌دیدم و شرمنده می‌شدم از اینکه سرپا نگهش داشته ام. او، اما چنان با شوق از مداحی می‌گفت که احساس می‌کردم حاضر است دو ساعت تمام، ایستاده، درباره مدح اباعبدالله حرف بزند. بی حکمت نبود که پیرغلامان برای گرفتن عکس یادگاری با او، روی سن صف کشیده بودند.
نفر دوم، رحمان نظام اسلامی بود. مجری قدیمی صداوسیما و یکی از مسئولین این اجلاس. «عزیزم» از دهانش نمی‌افتاد و همان اول، سر صبر پاسخ مان را داد. نفر سوم اما. . . یکی از مشاهیر برجسته و مقامات استان اصفهان بود که وقتی از سخنرانی در یکی از نشست‌های اجلاس پایین آمد، رفتم سراغش برای پرسیدن سوال. گفت: مصاحبه نمی‌کند، لبخند بی مزه‌ای زد، سوار پرشیای آجری‌رنگ شد، راننده اش استارت زد، و رفت.
-با حامد و محمدرضا ایستاده بودیم دم سالن تا ماشین بیاید و برویم سر برنامه بعدی. یک نفر آمد بیرون، دقایقی با حامد حرف زد و رفت تاکسی بگیرد تا برود. یک حسرت شدید توام با ناراحتی غلیظ در تمام چهره اش پیدا بود. حامد گفت: دکتر سنگری است. پژوهشگر برجسته دینی که قرار بود در نشست تخصصی عصر روز اول، سخنران اصلی باشد. می‌گفت: دکتر سنگری دو ماه برای آماده کردن متن این سخنرانی وقت گذاشته، اما امروز و با حضور یکباره‌ی دو تن از مقامات، برنامه نشست به هم می‌خورد و وقت آقای دکتر سنگری را به آن دو مقام می‌دهند. دکتر در شب ِ اصفهان، سوار تاکسی شد و رفت. متن سخنان آن دو مقام هم در حجم انبوه حرف‌های تکراری همیشگی، محو شد و در هیچ خاطری نماند.
- مراسم شب آخر، در حسینیه فلاحتیان بود. متعلق به یک پیرغلام سینه سوخته و زحمت کشیده. مراسم شان متفاوت بود از بقیه اجلاس. برای میان برنامه‌ها از موسیقی استفاده کرده و «این نامه رو لیلا فقط بخونه»‌ی مازیار فلاحی را روی تصاویر شهید حججی گذاشتند. بودند پیرغلامانی که با شنیدن صدای سوزناک مازیار هم اشک می‌ریختند. انگار دل‌های این جماعت را با اشک صیقل داده اند. انگار صورت محسن حججی را خدا خلق کرده برای اشک گرفتن و یاد مظلومیت شهدا افتادن. پیکرش که بیاید، چه برکتی بریزد به جان شهر!

منبع: خبرگزاری دانشجو

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۸۱۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • حاشیه نگاری ایرنا از دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان
 • آبادان - ایرنا - تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از هفته هفتم رقابت های لیگ برتر کشور در خانه خود با یک گل مغلوب فولاد خوزستان شد تا این دیدار با حواشی زیادی به پایان برسد. به گزارش ایرنا دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان در حالی از هفته هفتم لیگ برتر در ورزشگاه تختی آبادان برگزار شد که هواداران دو تیم درگیری های شدیدی با یکدیگر داشتند.**هر 2 تیم 90 دقیقه قبل از آغاز بازی وارد ورزشگاه شدند.**بیش از 6 هزار تماشاگر در ورزشگاه تختی آبادان حضور داشتند که از این تعداد حدود 200 تماشاگر هوادار فولاد خوزستان بودند.**تماشاگران اهوازی 90 دقیقه ایستاده تیم فولاد خوزستان را تشویق کردند.**سید سیروس پور موسوی سرمربی فولاد در طول بازی کنار زمین ایستاد و با جنب و جوش زیاد در کنار نیمکت برای برد تلاش کرد.**در دقیقه 34 این بازی تیم صنعت نفت آبادان توسط آگوستو سزار به گل رسید که با نظر داور این گل آفساید اعلام شد.**بازی در نیمه اول با یک گل به سود تیم فولاد خوزستان به پایان رسید.**بین 2 نیمه تماشاگران آبادانی و اهوازی به شدت با یکدیگر درگیر شدند که این درگیری با سنگ پرانی به جاهای باریک کشیده شد.**شدت درگیری باعث شد بازی در نیمه دوم با هفت دقیقه تاخیر برگزار شود.**2 دقیقه از شروع بازی در نیمه دوم گذشته بود که بعلت درگیری تماشاگران بازی یک دقیقه متوقف شد.**خبرنگاران حاضر در ورزشگاه برای در امان ماندن از پرتاب سنگ و بطری مجبور به ترک جایگاه خود شدند.**فراز کمالوند و سید سیروس پورموسوی سرمربی دو تیم برای آرام کردن جو ورزشگاه سمت هواداران رفتند و از آنها خواستند بدون پرداختن به حاشیه از تیم مورد نظر خود حمایت کنند.**ناظر بازی نیز با ورود به جایگاه تماشاگران، با هواداران دو تیم به صحبت پرداخت و آنها را به آرامش دعوت کرد.7104/6064خبرنگار:مسعود...
 • مداحی شب دوم محرم ۹۶ با صدای حسین سیب سرخی
 • خبرگزاری میزان- مداحی "شب دوم" محرم ۹۶ را با صدای حسین سیب‌سرخی می‌شنوید. صدای ناله زهرا... زمینه / صدای ناله زهرا ... دانلود
 • دانلود مجموعه نوحه های شب اول محرم با صدای حسین سیب سرخی
 • خبرگزاري آريا - آيا مطالب مشابه در سايت وجود دارد؟ بله. در اين بخش: (دانلود مداحي صوتي) دانلود مجموعه نوحه هاي شب اول محرم با صداي حسين سيب سرخي حسين سيب‌ سرخي از مداحان معروف شرق تهران است. او به اصول موسيقي و آواز کلاسيک بسيار مسلط است و همين توانايي او را در زيبايي مدح اهل‌ بيت عليه السلام کمک کرده است. هيئتي که سيب سرخي مراسم هفتگي برگزار ميکند هيئت روضه العباس (ع) ميباشد. در اين مطلب مجموعه نوحه هاي شب اول محرم سال 1395 را براي شما آماده کرده ايم. اين مجموعه از 17 نوحه تشکيل شده است که ميتوانيد آن را در ادامه مطلب دانلود نماييد. علاوه بر مجموعه نوحه ها و روضه ها به صورت يکجا، يک قطعه بصورت جداگانه، براي نمونه جهت دانلود قرار داده شده است. مجموعه نوحه هاي شب اول محرم با صداي حسين سيب سرخي را دانلود کنيد: دانلود (حجم 73.4 مگابايت) دانلود نمونه يکي از نوحه ها (حجم 3.7 مگابايت) تاريخ انتشار: 96/07/01ساير مداحي هاي صوتي مشخصات: ● تعداد : 17 فايل صوتي ● زمان : 1 ساعت و 4 دقيقه ● فرمت : MP3 ● کيفيت : 128 کيلوبيت ● قابل پخش در : کامپيوتر، موبايل، پخش ماشين، و ساير دستگاه هاي پخش آهنگ
 • نگاهی به سارا و آیدا ساخته مازیار میری/بازی با کارت اخلاق گرایی
 • فرهنگ>سینما - محمدرضا مقدسیان در سال سینمایی‌ای که اکثر فیلم‌ها پراکنده‌گویی و سردرگمی را در پیش گرفته‌اند، روایت و ساده و سرراست «سارا و آیدا» به خودی خود مزیتی محسوب می شود. این همه اما به معنای بی‌نقص بودن فیلم نیست، بلکه به معنای کسادی بازار فیلم‌های متوسط(در غیاب فیلم های خوب) است و جولان آثار ضعیف و بی ارزش.«سارا و آیدا» جز متوسط‌های سالی است که غالب آثر بد و غیر قابل اعتنا هستند. همکاری مجدد مازیار میری و امیر عربی که پیشتر تجربه موفق «سعادت آباد» را رقم زده بود، اینبار هم در همان فضای اخلاق گرایانه و تشکیک شخصیت بین کار درست و غلط نتیجه ای قابل قبول داشته که البته در حد و اندازه های «سعادت آباد» نیست و موفقیت آن را تکرار نکرده است. ایده تک خطی سقوط تلخ از چاله به چاه، در بستری از رفاقت و معصومیت از این فیلم اثری سالم و کم زایده ساخته است. روایتی که بی خود و بی جهت سراغ اضافه گویی، داستان تراشی‌های ناشی از عدم اعتماد به نفس فیلمنامه‌نویس و شلوغ کاری‌های کارگردانی و تدوین و لوندی‌های بصری و بی‌ربط به کلیت اثر، نرفته است. در «سارا وآیدا» کار به تعریف شخصیت‌ها و لایه‌های درونی آنها نمی‌کشد، همه چیز ساده پیش می‌رود، گویی فیلم بنا داشته بدون اضافه‌گویی برود سر اصل مطلب و صرفا موقعیت موجود را پرورش داده و به سر منزل مقصود برساند. فیلم بیشترین تمرکزش را بر رابطه سارا (غزل شاکری) و آیدا (پگاه آهنگرانی) گذاشته و تاثیر رخدادهایی که حول شخصیت مادر سارا(شیرین یزدان بخش) و سعید (مصطفی زمانی) را بر این دو شخصیت اصلی دستمایه کار قرار داده است. برای تصویرکردن ارتباط میان این دو نیز چندان گل درشت عمل نکرده و با چند کد گذاری ساده میزان نزدیکی و قرابت این رو را تصویر کرده...
 • تاریخ نگاری:سومین تنبیه فیفایی پرسپولیس
 • در 17 سالی که مسابقات فوتبال لیگ برتر برگزار شده است، به جز جرائم مالی، تنها 2 تنبیه عمومی پرسپولیس را نقره داغ کرده است ، امتیازاتی که میتوانست منجر به سقوط به دسته اول ویا از دست رفتن قهرمانی شود . به گزارش "ورزش سه"، این 2 تنبیه، در فاز کسر امتیاز بوده است، در سال 1384 ودر لیگ پنجم حرفه ای، پرسپولیس، با 38 امتیاز نهم شد، وقتی لیگ تمام شد باشگاه پرسپولیس به خاطر شکایت کریستوفرره ، 6 امتیاز جریمه شد و32 امتیازی شد وتا رتبه سیزدهم نزول پیدا کرد اما چون لیگ تمام نشده بود وپرسپولیس هم به حریم سقوط نرسیده بود صدای ماجرا در نیامد . اما در سال 1386 هم شکایت رافائل ادریو پرسپولیس را به مرز از دست دادن قهرمانی برد، در آن سال پرسپولیس در فاز 52 امتیاز 6 امتیازش را از دست داد ودر روز آخر لیگ در موقعیت 56 امتیاز در مقابل 58 امتیاز تیم سپاهان در حال از دست دادن قهرمانی بود .بازی تا دقیقه 6+90 با نتیجه 1-1 جریان داشت که ناگهان گل برتری ثبت شد . پرسپولیسی ها قبلا از 2 مانع به سلامت جسته بودند ،اگر سال 84 آنها با شکایت ، به دسته اول سقوط می کردند ،یا اگر در سال 86 با شکایت ، قهرمانی را از دست می دادند شاید در امور حقوقی کمی فعالتر می شدند ودیگر مشکلات مالی وانضباطی متعدد برای این تیم ثبت نمیشد . پرسپولیس تهران فیفا
 • پیرغلامان عرصه لباس عاشورایی تجلیل شدند/تبیین کنیم چرا لباس سیاه می پوشیم
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) دومین نمایشگاه لباس عاشورایی با تجلیل از پیردوختگان عرصه لباس عاشورایی و برگزیدگان این نمایشگاه امروز شنبه اول مهر ماه در تالار رودکی کار خود را پایان داد. در مراسم اختتامیه این نمایشگاه ابراهیم درستی، نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران طی سخنانی کوتاه به انتقاد از وضعیت حمایتی مسئولان از اصناف کشور پرداخت و عنوان کرد: همه مسئولان از تولید سخن می‌گویند اما آیا به درد و مشکلات تولید رسیدگی می‌شود. وعده، وعید‌ها خوب است اما آیا این وعده، وعیدها را عملی کرده‌اید؟ چرا باید در کشور همسایه ما تولید کننده وام 3 درصدی بگیرد و محصولش بیمه باشد اما ما برای دریافت وام تولید دچار مشکل باشیم. آیا مسئولان معافیت مالیاتی تولید‌کنندگان را محقق کرده‌اند؟ ما در بخش مالیات دغدغه داریم. پس از اجرای مداحی در منقبت امام حسین(ع)، حمید‌رضا یوسفی‌فر، مدیر بخش اصناف کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته در مناسبت‌هایی مانند محرم و ماه رمضان نمایشگاه‌های عفاف و حجاب برگزار می‌شد، اما با دقت نظر کارگروه اتفاقات فاخری رخ داده و اکنون شاهد برگزاری نمایشگاه لباس عاشورایی هستیم، گفت: مشکلات زیادی در حوزه تولید داریم البته برای ترویج استفاده از محصولات ایرانی تلاش‌های زیادی انجام شده و اصناف به نوبه خود به خواست مقام معظم رهبری در حوزه تولید ملی لبیک گفته‌اند. وی با مطرح کردن این سؤال که چرا مدام درجا می‌زنیم؟ اظهار کرد: تولیدکننده ما در طول سال چه برنامه‌ای می‌تواند برای تولید خود انجام دهد؟ ما بیش از 13 میلیون دانش‌آموز داریم که بازاری دو میلیارد تومانی روپوش مدارس این دانش‌آموزان ایجاد می‌کند. در فضای رکود موجود تولیدکننده ما در سال‌های قبل طی ماه‌های منتهی به مهر اقدام به تولید لباس مدارس می‌کرد و به این نحو بازار مدارس به سرپا ماندن تولید‌کنندگان ما کمک می‌کرد. اما اکنون...
 • تصمیمات داور زحمات ما را هدر داد
 • به گزارش وانانیوز، محمد عباس‌زاده در خصوص نتیجه‌ای که برای سایپا در دیدار برابر پارس جنوبی جم رقم خورد گفت: ما در این بازی تمام توانمان را گذاشتیم تا بتوانیم بازی را با برد به پایان برسانیم؛ اما تصمیمات اشتباه داوری زحمات ما را هدر داد و بازی برده را با تساوی تعویض کردیم. او در ادامه گفت: امیدوارم داور طی روزهای آتی با قضاوتی که برای سایپا داشت عذاب وجدان نگیرد و راحت سرش را روی بالش بگذارد. من معتقدم خطای پنالتی پارس جنوبی جم به هیچ وجه پنالتی نبود و نمی‌دانم چرا در دقایق حساس داور چنین خطایی برای حریف گرفت و باعث تغییر در نتیجه بازی شد؟ مهاجم سایپا درباره دیدار هفته آینده‌شان با ذوب‌آهن باتوجه به روند تیمی خوب آنها خاطرنشان کرد: مطمئنا سایپا در این هفته تمام قوایش را جمع خواهد کرد تا بهترین نتیجه را کسب کند؛ اما امیدوارم مسئولین فوتبال هم کمی در انتخاب داوران بازی‌های سایپا دقت کنند تا این تیم بابت این موضوع متضرر نشود.
 • عباس زاده:تصمیمات داور زحمات ما را هدر داد
 • مهاجم تیم فوتبال سایپا اشتباهات داوری در بازی‌شان مقابل پارس‌جنوبی جم را عامل نتیجه‌ای که برای تیمشان رقم خورد می‌داند. به گزارش "ورزش سه"، محمد عباس‌زاده در خصوص نتیجه‌ای که برای سایپا در دیدار برابر پارس جنوبی جم رقم خورد گفت: ما در این بازی تمام توانمان را گذاشتیم تا بتوانیم بازی را با برد به پایان برسانیم؛ اما تصمیمات اشتباه داوری زحمات ما را هدر داد و بازی برده را با تساوی تعویض کردیم. او در ادامه گفت: امیدوارم داور طی روزهای آتی با قضاوتی که برای سایپا داشت عذاب وجدان نگیرد و راحت سرش را روی بالش بگذارد. من معتقدم خطای پنالتی پارس جنوبی جم به هیچ وجه پنالتی نبود و نمی‌دانم چرا در دقایق حساس داور چنین خطایی برای حریف گرفت و باعث تغییر در نتیجه بازی شد؟ مهاجم سایپا درباره دیدار هفته آینده‌شان با ذوب‌آهن باتوجه به روند تیمی خوب آنها خاطرنشان کرد: مطمئنا سایپا در این هفته تمام قوایش را جمع خواهد کرد تا بهترین نتیجه را کسب کند؛ اما امیدوارم مسئولین فوتبال هم کمی در انتخاب داوران بازی‌های سایپا دقت کنند تا این تیم بابت این موضوع متضرر نشود.
 • حاصل زحمات دایی با اشتباه داوری به باد می رود
 • به گزارش وانانیوز، رضا درویش در گفت‌وگویی، در مورد تساوی یک بر یک مقابل پارس جنوبی اظهار داشت: بازی خوبی مقابل این تیم انجام دادیم و می‌توانستیم برنده بازی شویم اما متاسفانه داور با اعلام یک پنالتی اشتباه پیروزی را از تیم ما گرفت. همه هم می‌گویند اشتباهات داوری جزئی از فوتبال و داوری است اما اکنون ما چه کنیم. 3 امتیاز شیرین و حساس را به راحتی از دست دادیم. پیروزی مقابل پارس جنوبی باعث می‌شد که در کورس قهرمانی باقی بمانیم. اما متاسفانه اشتباهات داوری به صورت ناخودآگاه یا خودآگاه به ضرر تیم ما شده است. وی افزود: سایپا تیم جوانی است و وقتی داوری چنین اشتباهی را مرتکب می‌شود بر روحیه بازیکنان تیم تاثیر می‌گذارد. در بازی با پدیده هم در حالی که ما سوار بر بازی بودیم داور یک پنالتی اشتباه به ضرر سایپا گرفت. 2 موقعیت تک به تک را کمک داور در همان بازی به اشتباه آفساید اعلام کرد. شاید اگر این اشتباهات داوری در بازی با پدیده رخ نمی‌داد ما در آن بازی پیروز می‌شدیم. در جام حذفی هم باز هم اسیر اشتباهات داوری شدیم. مدیرعامل باشگاه سایپا با اشاره به نارضایتی خود از نحوه قضاوت برخی داوران عنوان کرد: به طور رسمی در قضاوت حسین زرگر در بازی با پارس جنوبی اعتراض خواهیم کرد اما این اعتراض ما فایده‌ای ندارد زیرا دیگر نتیجه تغییر نمی‌کند و با اشتباه داور شرایط تیم ما از نظر روحی روانی و همچنین نتیجه‌گیری به هم ریخت. درویش در مورد اینکه علی دایی روز گذشته بسیار عصبانی بود و به سمت داور هم یورش برد،‌ گفت: او حق دارد عصبانی باشد. حاصل زحماتش با اشتباه داوری از بین می‌رود. کمتر مربی مثل علی دایی در ایران است که داوران علیه او سوت بزند ولی او خودش را کنترل کند. تیم ما در جام حذفی هم با اشتباه...
 • قدردانی سرکنسول عراق از زحمات تیم امدادی و درمانی قم
 • به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سرکنسول عراق با سفر به قم، دربیمارستان نکویی هدایتی فرقانی قم حاضر شد و از مصدومان این حادثه بازدید کرد. وی ضمن اعلام رضایت و تقدیر از تیم های امدادی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: اقدامات بسیار اثربخشی انجام شده و وضعیت درمان زائران عراقی نیز مناسب است که از زحمات همه پزشکان و عوامل امدادی قدردانی می کنم. در این بازدید دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، نیز ضمن ابراز تاثر از این رخداد اسفناک گفت: در ابتدا عرض تسلیت به همه عزیزان و مردم عراق دارم و امیدوارم که دیگر شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم. وی بیان داشت: تیم درمانی استان قم با تمام توان در راستای خدمات رسانی به این زائران عزیز تلاش خواهند کرد و امیدواریم طی هفته جاری ترخیص شوند. شایان ذکر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این بازدید به رئیس بیمارستان نکویی هدایتی فرقانی دستورات لازم در خصوص تکریم مصدومان و پیگیری دقیق و تسریع در روند درمان این زائران را ارائه کرد.
 • استاندار بومی یا استاندار غیربومی
 • روزنامه سوال جواب چاپ گیلان در شماره شنبه اول مهرماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان استاندار بومی یا استاندار غیربومی؟ به قلم افشین رحیمی منتشر کرده است. سوالی است که ذهن فعالان سیاسی و اجتماعی و حتی اقتصادی استان را به خود معطوف کرده است، بعضی از دوستان مطالبه استاندار بومی را دارند و دلیل آن را آشنا نبودن یک مدیر غیر بومی بر تفاوت های اقلیمی و فرهنگی مردمان گیلان بیان می کنند؛ برخی دیگر دلیل خود را عدم آشنایی استاندار غیر بومی از فداکاری ها و مطالبات اعضاء گیلانی حزب برنده انتخابات می دانند.اینکه استاندار گیلان چه فردی باشد ؟ پاسخ این سوال یعنی انتخاب ایشان ، حق اولیه دولت هست اما حق اولیه مردم چیست؟ شاید گفته شود که اشتغال، رفاه، ازدواج ، امنیت و بسیاری از موارد اینچنینی را بتوان از حقوق اولیه مردم دانست اما حال سوال این است برای داشتن هرکدام از این حقوق چه باید کرد؟ آیا دولت باید جوانان بیشتری را به استخدام خود درآورد یا وام ازدواج بیشتری بدهد؟ یا تعداد مامور بیشتری را در خیابان و چهارراه ها مستقر نماید؟ قطعا دولت به طور مستقیم نمی تواند هیچکدام از این کارها را به تنهایی انجام دهد، دنیا برای توسعه اشتغال به کارآفرینی روی آورده و برای رفاه به کار آفرینی مراجعه می کند و برای داشتن امنیت کارآفرینی را جدی می گیرد.کارآفرین و کارآفرینی هم در فضای کسب و کار سالم رشد می کند ، سلامت فضای کسب و کار هم در مقابله جدی با رشوه و بی مسئولیتی مدیران و مجریان دولتی حاصل می شود. سلامت فضای کسب و کار در پی گیری انجام صحیح وظایف سازمانی نمایندگان وزارتخانه ها در گیلان است. سلامت فضای کسب و کار در شفافیت اعمال سازمان ها و پاسخگویی سریع به افکار عمومی است.اما برخورد اکثریت مردم در مقابل فساد...
 • کیش میزبان اجلاس وزرای گردشگری IORA در بهمن
 • مدیرکل برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری از برگزاری نخستین جلسه کمیته اجرایی اجلاس وزرای گردشگری IORA خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ؛ عبدالرضا مهاجری‌نژاد گفت: با توجه به تصویب اتحادیه همکاری‌ های منطقه‌ای حاشیه اقیانوس هند نسبت به برگزاری نخستین جلسه کمیته اجرایی اجلاس وزاری گردشگری IORA در ایران، مقدمات برگزاری این اجلاس از هم‌اکنون آغاز شده است.وی ادامه داد: همان‌طور که پیش از این نیز اعلام شده است این اجلاس با رویکرد توسعه پایدار گردشگری دریایی و همکاری متقابل در حوزه دریایی با کشورهای عضو اتحادیه اقیانوس هند، بهمن امسال به میزبانی ایران برگزار خواهد شد و سازمان میراث‌فرهنگی با همکاری مشترک دستگاه‌های مرتبط در امور دریایی نسبت به برگزاری هر چه بهتر و با شکوه‌تر این اجلاس در ایران اقدامات لازم را انجام خواهد داد که به این منظور نخستین جلسه کمیته اجرایی اجلاس وزرای گردشگری اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای حاشیه اقیانوس هند(IORA) نیز برگزار شد.مدیرکل برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی گفت: آب‌های ساحلی و سواحل دریای عمان در استان سیستان و بلوچستان به‌ ویژه بندر چابهار به عنوان هدف اصلی از توسعه گردشگری دریایی ایران بین کشورهای عضور اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای حاشیه اقیانوس هند (IORA)، محسوب می‌شود.
 • ۱۵ آبان ماه آخرین مهلت ارسال اثر به اجلاس سراسری نماز
 • به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی با محورها و موضوعات؛ تولید محتوای نماز برگرفته از آیات و روایات در قالب؛ آثار نمایشی ائم از پویانمایی، موشن گرافیک، رئال، گیفت، طرح‌های گرافیکی(تابلو مقاله، پوستر، اینفوگرافیک)، پادکست‌های صوتی و استیکرهای نمازی، تولید نرم افزارهای تلفن همراه و رایانه‌ایی در قالب؛ بازی و سرگرمی، فرهنگی و آموزشی، چند رسانه‌ای، توزیع و نشر محتواهای نمازی در قالب؛(شبکه سازی موضوع نماز در شبکه‌های اجتماعی در بین اشخاص حقیقی و حقوقی، وب‌گاه‌ها و نرم‌افزارهای تعاملی تلفن همراه، نشر محتوای نماز از طریق ساخت وب سایت‌های تخصصی نماز، ایجاد کانال‌ها و گروه‌های تخصصی نماز در نرم‌افزارهای پیام‌رسان تلفن همراه، اشتراک گذاری و باز نشر محتوای نماز در وب‌گاه و شبکه‌های اجتماعی تحت وب و نرم افزارهای تعاملی تلفن همراه و همچنین ایده‌ها و تجربیات موفق نمازی برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام و شرکت در این فراخوان پانزدهم آبان ماه است و ثبت نام و ارسال آثار از طریق سایت www.namazportal.ir انجام می‌شود. بر اساس گزارش ایکنا به آثار برگزیده این مسابقه در رتبه‌های اول تا سوم در هر موضوع از محورهای فراخوان هدایای نقدی به همراه لوح تقدیر تقدیم خواهد شد. راه‌های ارتباط با دبیرخانه اجلاس شماره تماس: 88995878-88995883 -021 است وشماره پیامک دبیرخانه اجلاس: 30008628 همچنین آدرس سایت اقامه نماز کشور:www.namaz.ir اعلام شده است. زینب رحیمی
 • برگزاری اجلاس ویژه اعضای حزب حاکم پاکستان در لندن
 • نخست‌وزیر سابق و رهبر قبلی حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف با تشکیل اجلاس ویژه در لندن از اعضای مهم این حزب خواست در این اجلاس شرکت کنند. خبرگزاری فارس: نواز شریف نخست وزیر سابق و رهبر قبلی حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف با تشکیل اجلاس ویژه در لندن از اعضای مهم این حزب خواست در این اجلاس شرکت کنند.هدف از برگزاری این اجلاس بررسی اوضاع داخلی پاکستان به ویژه مصادره دارایی خاندان شریف و سیاست خارجی این کشور است.به گزارش دیلی پاکستان، بررسی راهکار برای حل اختلاف بین اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف از دیگر محورهای اجلاس لندن خواهد بود.«شاهد‌خاقان‌عباسی» نخست وزیر، «خواجه محمد آصف» وزیر امور خارجه،«شهباز شریف» سروزیر ایالت پنجاب و «اسحاق دار» وزیر اقتصاد سابق پاکستان از اعضای مهم شرکت کننده در اجلاس لندن هستند.مریم نواز دختر نواز شریف از قبل در لندن حضور دارد این در حالی است که بقیه اعضای مهم حزب نیز امروز شنبه راهی انگلیس شده‌اند.با اینکه یکی از دلایل مهم اختلاف بین اعضای حزب حاکم اعتراض «چودهری نثار علی‌خان» وزیر سابق کشور پاکستان به مریم نواز است اما از وی برای شرکت در اجلاس لندن دعوت به عمل نیامده است.
 • ایران میزبان هفتمین اجلاس ژئوپارک های آسیا و اقیانوسیه شد
 • پیشنهاد نماینده کشورمان در شورای اجرایی منطقه‌ای ژئوپارک‌های اسیا و اقیانوسیه یونسکو برای میزبانی ایران از هفتمین دوره برگزاری این اجلاس در سال ۲۰۲۱ پذیرفته شد. علیرضا امریکاظمینماینده ایران در کمیته های راهبری و اجرایی شبکه ژئوپارک های منطقه آسیا _اقیانوسیه به خبرنگار مهر گفت:در اولین جلسه شورای اجرایی منطقه ایژئوپارک های اسیا و اقیانوسیه یونسکو، اندونزیمیزبان ششمین دوره کنفرانس ژئوپارکهای آسیا اقیانوسیه در سال ۲۰۱۹ و ایران نیز به عنوانمیزبان دوره بعدی، یعنی هفتمیندوره این اجلاس، معرفیشد. وی بیان کرد:پیشنهاد میزبانی ایران از هفتمیندوره این اجلاس باتایید اعضای کمیته مواجه شد و شبکه ژئوپارک‌های آسیا اقیانوسیه ضمن اعلام تایید و حمایت، منتظر پیشنهاد رسمی و مکتوب ایران خواهد بود پس از آناین میزبانی به صورت بین المللی مطرح می شود. اما محل برپایی این اجلاسژئوپارکجهانی قشم و یا یکی از ژئوپارک هایی خواهد بود که تاسال ۲۰۲۰ در فهرست جهانی قرار خواهد گرفت پس ازبازگشت به ایران این موضوع را در جلسه ای با مسئولان منطقه آزاد قشم و ژئوپارک جهانی بررسی می شود و درباره آن تصمیم گیری می کنیم. امریکاظمیفایدهمیزبانی این اجلاس را تقویت جایگاه ایران در شبکه جهانی و ایفای نقش پررنگتر ژئوپارکقشمدانست. وی افزود: نخستین دوره کنفرانس ژئوپارک‌های جهانی یونسکو در منطقه آسیاواقیانوسیه سال ۲۰۰۷ در لنکاوی مالزی برگزار شد و هر دو سال یک بار در یکی از کشورهای آسیا ـ اقیانوسیه به عنوان یکیاز کشورعضو و صاحب ژئوپارک برگزار می شود. تا کنون مالزی، ویتنام، ژاپن، کره جنوبی و امسال چین، میزبان آن بوده‌اند. این اجلاس هر دو سال یک بار برگزار می شود. نشست کمیته راهبری ژئوپارک‌های آسیا - اقیانوسیه هم اکنوندر کشور چین درحال برگزاری است.
 • اجلاس کشورهای برنج خیز آسیای میانه و قفقاز در سیاهکل
 • اجلاس کشورهای برنج خیز آسیای میانه و قفقاز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاهکل برگزار شد. به گزارش ایلنا از سیاهکل،فرماندار سیاهکل در اجلاس کشورهای برنج خیز آسیای میانه و قفقاز که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاهکل برگزار شد، گفت: نگاه ما به استفاده مثبت از تجربیات کشورهای دوست معطوف است. اسلامی اظهار داشت: شهرستان ما دارای سه اقلیم جلگه‌ای ، جنگلی و کوهستانی است و این موقعیتی است که فرصت سرمایه‌گذاری به منظور توسعه را فراهم می‌آورد، چرا که توسعه شهرستان سیاهکل بر پایه کشاورزی و بعد گردشگری استوار است. وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیتی که دولت روحانی در باب برجام به وجود آورده باید دوستی و همکاری در سطح بین المللی مدنظر قرار گیرد و تلاش شود تا با استفاده از این فرصت و با پرداختن به موضوع اشتغال و تولید کشور خویش را به لایه‌های فوقانی پیشرفت برسانیم. وی برخورداری شهرستان سیاهکل از اقلیم مناسب را ویژگی خوبی برای کشت گیاهان دارویی و اقلام استراتژیک کشاورزی ذکر و تصریح کرد: با اندکی سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توان به نتایج خوبی دست یافت و فرمانداری سیاهکل نیز آماده حمایت ازاین سرمایه‌گذاران هستند. اسلامی همچنین اضافه کرد: سرمایه گذاران برای تولید برنج سبز و فاقد هرگونه نیترات می توانند اقدام به ایجاد مزارع خاص کنند و از نهایت حمایت فرمانداری در این زمینه برخوردارشوند. اسلامی ، دنیای امروز را دنیای هوشمند خواند و افزود: دانش و اطلاعات کافی در زمینه کاشت ، داشت و برداشت گیاهان دارویی و محصولات راهبردی فاقد نیترات و سموم وجود دارد و این بهترین محیط است که شما از این موقعیت بدست آمده و استثنایی سیاهکل نهایت استفاده را بکنید . وی تاکید کرد: شما نمایندگان کشور‌های برنج خیز می‌توانید با خیال راحت و بدون دغدغه در اینجا سرمایه‌گذاری کنید. نمایندگان هشت کشور برنج...
 • اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۷ به چه مباحثی می پردازد
 • معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور برای شرکت در اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۷ به کشور کویت سفر می‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی، بهمن نامورمطلق - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور - در دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۷ که از دوم تا ششم مهرماه در کشور کویت، مقر دفتر آسیا اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی برگزار می‌شود، شرکت می‌کند. نامورمطلق که در حال حاضر مدیر منطقه غرب آسیا نیز هست، به دعوت غدا هیجاوی قدومی - رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی - در دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۷ با حضور سایر اعضای منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی حضور پیدا می‌کند. این اجلاس برای مدت پنج روز برنامه‌ریزی شده و اولین بخش آن به تصویب صورت‌جلسه نخستین اجلاس هیئت اجرایی منطقه آسیا و اقیانوسیه که ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ در اصفهان برگزار شد، اختصاص دارد. همچنین تصویب اصلاحات بررسی‌شده و پیش‌نویس قوانین منطقه آسیا و اقیانوسیه توسط هیئت رئیسه، امضا موافقت‌نامه با سازمان‌ها، داوری مهر اصالت سال ۲۰۱۸، بحث و بررسی برنامه‌ریزی استراتژیک دوره ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ از دیگر برنامه‌های این اجلاس است. دائرة‌المعارف آنلاین صنایع دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه و پروژه رنگ‌رزی طبیعی نیز از برنامه‌ها و مباحث تکمیلی این اجلاس است. همچنین نامگذاری سالانه روز صنایع دستی در سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ توسط نامورمطلق به‌عنوان مدیر منطقه‌ای غرب آسیا شورای جهانی صنایع دستی در ایران و نیز پیشنهاد تشکیل کمیته صندوق سرمایه مربوط به پروژه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه توسط خانم سوراپی و درخواست از کشور نپال (معاون آسیای جنوبی) برای برگزاری مجمع عمومی آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۸ در شهر کاتماندو نپال مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. انتهای پیام
 • معاون صنایع دستی به دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه می رود
 • معاون صنایع دستی و مدیر منطقه غرب آسیا در دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۷ که از ۲ تا ۶ مهرماه ۱۳۹۶در کویت برگزار می‌شود شرکت می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور؛ بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به دعوت غدا هیجاوی – قدومی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی از ۲تا ۶ مهر ماه در دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۷ با حضور سایراعضای منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی حضور می یابد. این اجلاس در ۵روز برنامه ریزی شده و اولین بخش در این اجلاس به تصویب صورتجلسه نخستین اجلاس هیئت اجرایی منطقه آسیا و اقیانوسیه که ۲۷سپتامبر ۲۰۱۶ در اصفهان –ایران برگزار شد است اختصتص دارد. همچنین تصویب اصلاحات بررسی شده وپیش نویس قوانین منطقه آسیا و اقیانوسیه توسط هیئت رئیسه، امضا موافقتنامه با سازمان ها، داوری مهر اصالت سال ۲۰۱۸، بحث و بررسی برنامه ریزی استراتژیک دوره ۲۰۱۷ -۲۰۲۰ از دیگر برنامه های این اجلاس است. دائره المعارف آنلاین صنایع دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه و پروژه رنگرزی طبیعی نیز از برنامه‌ها و مباحث تکمیلی این اجلاس است. همچنین، در پایان پیشنهاد نامگذاری سالانه روز صنایع دستی در سال های ۲۰۱۷تا۲۰۲۰ توسط دکتر بهمن نامور مطلق مدیر منطقه ای غرب آسیا شورای جهانی صنایع‌دستی در ایران و نیز پیشنهاد تشکیل کمیته صندوق سرمایه مربوط به پروزه های منطقه آسیا و اقیانوسیه توسط خانم سوراپی و درخواست از کشور نپال(معاون آسیای جنوبی) جهت برگزاری مجمع عمومی آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۸ در شهر کاتماندو نپال مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
 • نگاهی به حضور فعال و مشارکت بالای هیات ایرانی در اجلاس سیدنی
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه خبری اتاق تهران ؛در دهمین دوره اجلاس دو سالانه اتاق‌های بازرگانی جهان که همزمان با بیستمین سال برپایی این کنگره مهم اقتصادی بود، هیات بلندپایه‌ای از طرف اتاق‌های بازرگانی کشورمان به ریاست پدرام سلطانی، نایب‌رئیس اتاق ایران و عضو شورای عمومی فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان، به سیدنی اعزام شد.هیاتی از اتاق‌های بازرگانی مختلف کشور که برای معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی ایران و ارائه توانمندی‌های بخش خصوصی تلاش وافری داشتند. در این هیات حجت‌اله بهروز، مشاور رییس، مریم خزایی، معاون بررسی‌های اقتصادی و مسعود مالکی، مدیر کشورهای در حال توسعه امور بین‌الملل اتاق تهران نیز حضور داشتند. در این نشست حجت‌اله بهروز از طرف اتاق تهران پیشنهادی در باب تکمیل طرح گواهی مبدا الکترونیک به شورای گواهی مبدا الکترونیک ارائه داد.محل پیوند کسب‌و‌کارهاسرپرست هیات اعزای ایران به اجلاس اتاق‌های بازرگانی جهان، این رویداد را یکی از سکوهای جهش برای بخش ‌خصوصی ایران دانست. او که پس از موفقیت در انتخابات سال گذشته شورای عمومی فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان، به عضویت این شورا درآمده است، پیش از عزیمت به استرالیا اعلام کرده بود که هیات ایرانی برنامه ویژه‌ای برای این اجلاس دارد؛ برنامه‌ای که به نظر می‌رسد با یک تقسیم وظیفه به مشارکت فعال همه اعضای حاضر در هیات انجامید.در این دوره از اجلاس اتاق های بازرگانی جهان، همچون ادوار گذشته نمایندگان بیش از 100 کشور جهان حضور داشتند و از این جهت این کنگره جهانی را می‌توان در فهرست برترین جلسه های اقتصادی دنیا محسوب کرد که فرصتی بی‌نظیر برای رایزنی بین فعالان بخش خصوصی جهان از اتاق های بازرگانی کشورهای مختلف است و از همین رو نیز شعار این اجلاس «محل پیوند کسب‌و‌کارها» انتخاب شده بود.پدرام سلطانی در مورد حضور هیات ایرانی در این اجلاس گفت: تیم قدرتمندی از بخش خصوصی ایران و از اتاق‌های بازرگانی شهرهای مختلف...
 • حضور نامور مطلق در دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه در کویت
 • به‌گزارش ایلنا، بهمن نامور‌مطلق به‌دعوت غدا هیجاوی، رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی از ۲ تا ۶ مهر در دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۷ که با حضور سایر اعضای منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی برگزار می‌شود، حضور می‌یابد. این اجلاس در ۵ روز برنامه‌ریزی شده و اولین بخش در این اجلاس به ‌تصویب صورت‌جلسه نخستین اجلاس هیئت اجرایی منطقه آسیا و اقیانوسیه که ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ در اصفهان برگزار شد، اختصاص دارد. همچنین تصویب اصلاحات بررسی‌شده و پیش‌نویس قوانین منطقه آسیا و اقیانوسیه از سوی هیئت‌رئیسه، امضای موافقت‌نامه با سازمان‌ها، داوری مهر‌ اصالت سال ۲۰۱۸، برنامه‌‎ریزی استراتژیک دوره ۲۰۱۷-۲۰۲۰ از دیگر برنامه‌های این اجلاس است. دائره‌المعارف آنلاین صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه و پروژه رنگرزی طبیعی نیز از برنامه‌ها و مباحث تکمیلی در این اجلاس است. همچنین در پایان این اجلاس، پیشنهاد نام‌گذاری سالانه روز صنایع‌دستی در سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ از سوی بهمن نامور‌مطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور و مدیر منطقه‌ای غرب آسیا شورای جهانی صنایع‌دستی در ایران و نیز پیشنهاد تشکیل کمیته صندوق سرمایه مربوط به پروژ‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه و درخواست از کشور نپال (معاون آسیای جنوبی) برای برگزاری مجمع عمومی آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۸ در شهر کاتماندو نپال مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
 • گزارشى از یک توییت حاشیه ساز
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ر اساس اسناد منتشر شده شورای شهر تهران اقدام به خرید 21 دستگاه پژو پارس و تبلت اختصاصی برای اعضای شورا کرده است که ارزش این خودروها و تبلت ها نزدیک به یک میلیارد تومان است و از محل بودجه شهرداری تامین شده است.اما نکته قابل توجه توییت بحث برانگیز یکی از نمایندگان در این زمینه است که بسیار حاشیه ساز شده است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ حاشیه هایی پررنگ تر از متن + فسلم
 • سوت/حاشیه های فراوان پرسپولیس و استقلال
 • ماجرای مهدی طارمی و محرومیت او و باشگاه پرسپولیس، مهمترین بخش بسته ورزشی سوت این هفته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، واکنش های هواداران استقلال به ناکامی های منصوریان و گلایه اهالی دو و میدانی از بی توجهی ها را نیز در سوت این هفته ببینید. دانلود
 • ایمن سازی ۱۵ مدرسه در حاشیه راه های استان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ رودباری ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان در حاشیه بازدید از راه های استان در گفتگویی اظهار داشت: برای ایمن سازی این مدارس، مبلغ 187 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان یکی از اولویت های کاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان علاوه بر آموزش ایمنی به دانش آموزان، ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها است. وی افزود: عملیات ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها شامل نصب علایم و تجهیزات ایمنی همچون سرعت گیر، تابلو و چراغ چشمک زن و علایم افقی در محوطه مقابل مدارس است که با هدف آرام سازی ترافیک عبوری انجام می شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ایمن سازی آموزشی مدارس حاشیه راه‌ها را یک ضرورت اجتماعی برای کاهش آسیب‌های جاده‌ای در میان قشر آسیب پذیر دانش آموزان دانست و اظهار کرد: آموزش دانش آموزان مدارس حاشیه راه های استان در قالب طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها در دو سطح آموزشی (25 مدرسه و روستا) و فیزیکی (15 مدرسه و روستا) و توزیع اقلام آموزشی و تجهیزات ایمنی بین دانش آموزان در سال 95 انجام شد. وی اضافه کرد: علاوه بر طرح های اجرا شده در مدارس، ایمن سازی معابر و راه های استان طبق استاندارد های تعریف شده برای ایمن سازی تردد کاربران آسیب پذیر نظیر خط کشی های برجسته ، کف نوشته ، لرزاننده ، پل عابر پیاده و اجراي برنامه‌هاي آموزشي براي ترويج فرهنگ استفاده از پل‌هاي عابر پياده و راكبين موتورسيكلت‌ها نيز انجام شده است. مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به تاثير نهادينه شدن ارتقاي ايمني و فرهنگ درست رانندگي كردن در جامعه...
 • حاشیه ای بر سخنرانی روحانی و ترامپ در نیویورک
 • هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل، دو سوپر استار رسانه‌ای درجه یک با دو رویکرد متفاوت داشت؛ حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران و دانلد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده. هر چند سخنان نامتعارف رئیس‌جمهور ایالات متحده، به دلیل جنجالی که برپا کرد توجه زیادی را به سوی خود جلب نمود اما این رئیس‌جمهور ایران حسن روحانی بود که به برنده اصلی تورنمنت نفس‌گیر سازمان ملل تبدیل شد. به گزارش ایسنا، متین مسلم با این مقدمه در «خبرآنلاین» نوشت: دیپلمات ارشد یک کشور آسیایی که دولت متبوعش عضو غیردائم شورای امنیت است اما ترجیح می‌دهد هویتش افشا نشود، روز پنجشنبه گفت که «در برابر نطق غیرمتعارف آقای ترامپ، تنها چیزی که انتظار آن را نداشتیم واکنش عجیب حسن روحانی و خونسردی حیرت‌آور او بود. من به همکارانم و برخی دیپلمات‌های اماراتی گفتم روحانی بازی را برد». باتوجه به شناختی که از آقای ترامپ وجود دارد، فکر می‌کنم از همان ابتدا نمی‌بایست تصور می‌کردیم او قرار است (نه صرفا به دلیل مسئله ایران) مواضع دیپلماتیک متفاوتی در برابر بحران‌ها و چالش‌های بین‌المللی در پیش بگیرد. طی تقریبا یک‌ سال گذشته و سپری‌شدن قریب به ۹ ماه از ریاست جمهوری وی، آیا برخورد مناسب‌تر و مواضع قابل دفاع‌تری از او دیده‌ایم؟! البته پال رایان جمهوری‌خواه و رئیس کنگره ممکن است طبق معمول به غلط استدلال کند «آقای رئیس جمهور تازه‌کار است و باید به او فرصت داد!» اما او و همفکرانش در واشنگتن به خوبی می‌دانند مشکل نه در تازه‌کار بودن آقای رئیس‌جمهور که بیشتر در ساختارهای ذهنی و باورهای ایدئولوژیک او نهفته است که همه از جمله ایالات متحده را با مشکل روبه‌رو کرده است. چند سال پیش در شیکاگو، پشت یک اتومبیل موستانگ نوشته شده بود «اگر از رانندگی من خوشت نمی‌آید بزن کنار!». صورت توسعه‌یافته این منطق نوشتاری، با زبانی عریان‌تر معمولا و همواره از سوی آقای رئیس‌جمهور بیان می‌شود. آن‌گاه...
 • متن و حاشیه انتخاب یک زرتشتی به عنوان عضو شورای شهر یزد
 • سپنتا نیکنام که پیش از این و در دوره چهارم شورای شهر نیز منتخب و مورد اعتماد مردم شهر یزد بوده است، از مدت‌ها قبل از انتخابات دوره پنجم با حواشی‌ای برای حضور در این انتخابات رو‌به‌رو بود؛ اما صلاحیت او باوجود نامه دبیر شورای نگهبان برای عدم حضور اقلیت مذهبی در انتخابات شورای شهر یزد تأیید شد و مردم شهر یزد هم دوباره او را انتخاب کردند. این روند اعمال قدرت از بالا ادامه پیدا کرد و فشارها به دیوان عدالت اداری رسید و این مرجع چند ماه پس از انتخابات و در تاریخ ١٣ شهریورماه در پی شکایت یکی از رقبای ناکام انتخاباتی سپنتا نیکنام در شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری حکمی را مبنی‌ بر توقف موقت و جلوگیری از فعالیت این عضو زرتشتی شورای شهر یزد صادر کرد. فروردین‌ماه سال جاری آیت‌الله جنتی به‌عنوان مرجع بالاسری همه انتخابات‌ها، در جریان بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، ابلاغیه‌ای را برای جلوگیری از تأیید صلاحیت نامزدهای اقلیت‌های مذهبی در انتخابات شوراها منتشر کرد. در این ابلاغیه تأکید شده بود: «با عنایت به اطلاعات واصله از برخی مناطق کشور که اکثریت مردم آنها مسلمان و پیرو مذهب رسمی کشور هستند و افراد غیرمسلمان در این مناطق خود را داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا کرده‌اند و با توجه به اینکه تصمیمات شوراها درخصوص مسلمین بدون لزوم رسیدگی آن در شورای نگهبان لازم‌الاتباع خواهد بود، تبصره ۱ ماده ۲۶ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ نسبت به چنین مناطقی با نص فرمایشات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی علیه‌الرحمه مغایر است و لذا خلاف موازین شرع شناخته شد». ابلاغیه‌ای که موارد نقض زیادی داشت و خیلی زود به‌جز فضای شبکه‌های اجتماعی و اعتراضات مردمی، در میان نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی با مخالفت‌های زیادی مواجه شد و در صدر...
 • حاشیه های دیدار تیم ملی فوتسال ایران و تایلند
 • دیدار دو تیم‌ ‌ملی فوتسال ایران و تایلند با حاشیه‌هایی همراه بود. به‌ گزارش ‌ایسنا، دیدار امروز (شنبه) تیم‌ ‌ملی فوتسال مردان ایران مقابل تایلند به دلیل حساسیت بازی در سالن شماره یک که ورزشگاه بزرگ و مدرنی است برگزار می‌شود. * تقریبا تمام سالن با حضور تماشاگران ترکمن پر شده و حتی صندلی‌های خالی جایگاه خبرنگاران نیز به برخی از تماشاگران اختصاص داده شده است. * کیومرث هاشمی، علی کفاشیان، افتخاری و تعدادی از مسئولان کاروان جهت تماشای این دیدار جذاب به سالن آمده‌اند. * برخلاف بازی‌های پیشین و به دلیلی حساسیت بالای دیدار به جز عکاسان و تصویربرداران، سایر نمایندگان رسانه‌ای اجازه فیلمبرداری و عکسبرداری از این مسابقه را ندارند. * اعضای تیم‌ ‌ملی فوتسال ژاپن نیز برای تماشای این دیدار همگی به سالن آمده‌اند. * پخش آهنگ‌های هیجانی در سالن، شور و اشتیاق و هیجان تماشاگران را در چندان کرده است. * اعضای تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان کشورمان نیز برای تشویق تیم‌ ‌ملی به سالن آمده‌اند. انتهای پیام