فیلم‌های سینمایی وتلویزیونی و انیمیشن «شاتر آیلند»، «دکل»، «حوض نقاشی»، «نقش دل»،«همه خوب هستند»، «قصه داوود و قمری»، «پیکو»، «سرقت از یک سارق»، «تحفه هند»، «هلیوس»، «دهکده»، «حس ششم»، «شهر پرندگان»، «ریو 2»، «دوربین»، «پاییز در ایوان خانه نشسته است»، «خان ننه»، «پرندگان عصبانی»، «با تو آموختم 1و2»، «حقیقت»، «ماهی سیاه کوچولو»، «هنوز نرسیدیم»، «پایان ناخوشایند»، «ما آب رفتیم»، «مادرم و دیوان خانواده»،«بچه­ها را کوچک کردم»، «پدر عروس»، «تفریح با دیک و جین» و «راننده بدلکار» پنج‌شنبه و جمعه 23 و 24 شهریورماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

در این فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو و مارک رافالو خواهید دید: در سال 1952 اندرو، که یک افسر ارشد در پلیس فدرال است پس از مدت‌ها دوری از خانه نزد همسر و سه فرزند کوچکش باز می‌گردد ولی در کمال ناباوری متوجه می‌شود که همسرش دلورس، به­خاطر سابقه روان پریشی، سه فرزندشان را کشته است! اندرو، از شدت ناراحتی دلورس را می‌کشد و سپس خود نیز از شدت تالمات روحی دچار پریشانی حواس و توهمات شدید می‌شود. او به مدت دو سال در آسایشگاهی به­نام اَشکیف، بستری و تحت درمان قرار می‌گیرد. آسایشگاهی که ویژه جنایتکاران روانی است. اندرو در توهماتش خود را همان مارشال پلیس می‌پندارد که برای پرده برداشتن از راز آسایشگاه اَشکیف به آنجا آمده است. . . .

*************************************

فیلم سینمایی «دکل» به کارگردانی پیتر برگ، جمعه 24 شهریورماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: مایک ویلیامز، که بر روی دکل نفتی دیپواترهورایزون در خلیج مکزیک کار می کند عازم ماموریت می‌شود. این دکل بزرگ ترین دکل اکتشاف نفت شناور آمریکاست که در سواحل مکزیک مشغول به کار است. شرکت نفت و چند شرکت سرمایه گذار تصمیم می‌گیرند دکل را که از قطعات سرهم ساخته شده جمع آوری کرده و به جای دیگری منتقل نمایند. مایک مهندس ارشد برق در این دکل است و به مافوق خود آقای جیمی خبر می دهد که دکل به لحاظ فنی مشکلات زیادی دارد و آنها باید قبل از جمع کردن دکل نقایص فنی را رفع نمایند که مستلزم صرف پول و وقت است. اما دونالد به آنها می‌گوید که از برنامه چند هفته عقب هستند و باید دکل را بلافاصله جمع و به مکان جدید منتقل کنند. مایک و جیمی چاره‌ای جز اطاعت از فرمان ندارند. آنها در ابتدا مته اصلی دکل را از عمق دریا بیرون می‌کشند اما به­دلیل نقص فنی، گازی که در زیر حفره جمع شده باعث فوران و آتش سوزی گسترده دکل می‌شود. عده زیادی از خدمه کشته شده و تلاش برای حفظ دکل هم به­ جایی نمی‌رسد. . . .

در این فیلم، مارک والبرگ، کیت هادسن، کرت راسل و جان مالکویچ هنرنمایی کرده‌اند.

*************************************

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری، پنج‌شنبه 23 شهریورماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: مریم و رضا که عقب­مانده جسمی و حرکتی هستند در بهزیستی با هم آشنا شده و ازدواج می­کنند. آنها خیلی زود صاحب پسری می­شوند که در سنین دبستان از حرکات عجیب و غریب مادر و پدرش عذاب می­کشد. . . .

در این فیلم سینمایی، شهاب حسینی و نگار جواهریان نقش‌آفرینی کرده‌اند.

*************************************

فیلم تلویزیونی «نقش دل» به کارگردانی جهان­دخت خادم­المله، جمعه 24 شهریورماه ساعت 17:30 ازشبکه دو سیما پخش خواهد شد.

نقش دل روایت­گر قصه­ای فانتزی از سفر یک زوج جوان به زمان­های گذشته و ارتباط با برخی فرهنگ­ها و رسوم ایرانی در آن دوره است. شهرزاد و فرید زوج جوانی هستند که هر دو در حوزه صنایع دستی و هنرهای ایران زمین یعنی نقوش قالی و کاشی­کاری فعالیت دارند. آنها در اثر یک اتفاق و ورد به یک عمارت قدیمی هر دو به چندین سال گذشته رفته و در قالب یک زوج در آستانه ازدواج به نام­های رعنا و محمدعلی قرار می­گیرند. . . .

بیتا سحرخیز و کاوه خداشناس بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

فیلم سینمایی «همه خوب هستند» به کارگردانی کرگ جونز، جمعه 24 شهریورماه ساعت 23 ازشبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی روبرت دنیرو و کیتبکینسالدر مورد مرد میانسالی است به­نام فرانک. او که بعد از مرگ همسرش با چهار فرزند خود که هر کدام در شهری زندگی می­کنند فقط از طریق نامه و تلفن در ارتباط است. پس تصمیم می­گیرد میهمانی ترتیب داده و همه را دور خود جمع کند. اما هر کدام از آنها به بهانه­ای از آمدن سرباز می­زنند. فرانک ناامید و دل­شکسته آماده سفر می­شود. . . .

*************************************

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «قصه داوود و قمری» به کارگردانی آیدا پناهنده، پنج‌شنبه23 شهریورماهساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی هومن سیدی و حدیث میر امینی خواهید دید: جوانی هنرمند به­نام داوود به­عنوان صدابردار سینما و تلویزیون مشغول به­کار است و در زندگی به لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی، پیش رو دارد. او یک روز صبح به استودیو مراجعه می‌کند، آقای نعمتی که استاد تدوین و مونتاژ برنامه‌هاست از او می‌خواهد که صدایی از یک نوع پرنده بنام قمری (یاکریم) جهت افکت صدا برای استفاده در فیلم سینمایی برای او بیاورد. داوود طفره می‌رود و می‌خواهد از صداهای آرشیوی استفاده کند، آقای نعمتی که فردی مجرب و استاد است اصرار دارد که این صدا باید توسط داوود به­طور طبیعی ضبط و استفاده شود و در غیر این صورت دستمزد داوود را نخواهد داد. . .

*************************************

فیلم سینمایی «پیکو» به کارگردانی شوجیت شیرکار، پنج‌شنبه 23 شهریورماه ساعت 15 ازشبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: پیکو نام دختری است که هنوز ازدواج نکرده و به تنهایی با پدر پیرش زندگی می‌کند. پدر همواره از بیماری معده و دل درد رنج می‌برد و وابستگی شدیدی هم به دخترش دارد. به همین دلیل هر خواستگاری که می‌آید از دخترش و اخلاق او بد می‌گوید تا خواستگارها را فراری دهد. پدر همیشه می‌گوید که ازدواج باید از سر عقل باشد و هدف داشته باشد. دختر از شرایطی که در آن گیر کرده راضی نیست اما پدرش را دوست دارد و نمی‌خواهد او را تنها بگذارد. . . .

آمیتا باچان، دپیکا پادوکونه و ایرفان خان در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

*************************************

فیلم سینمایی «سرقت از یک سارق» به کارگردانیدانیل کالپارسورو، پنج‌شنبه23 شهریورماهساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک سارق سابقه دار توسط یک مامور امنیتی وابسته به حزب رییس جمهور اسپانیا استخداممی‌شود تا به یک بانک و صندوق‌های امانت آن دستبرد بزند. یکی از افرادی که قبلا با این حزب کارمی‌کرده به­نام سوریانو یک هارد دیسک حاوی اطلاعات محرمانه از فساد اعضای حزب و رییس جمهور اسپانیا را در یک صندوق امانت در این بانک پنهان کرده تا به وقتش همه را افشا کند. اما سارقین از محتوای این هارد اطلاعی ندارند و قرار است از تونل فاضلاب از بانک خارج شوند و هارد را تحویل داده و پول خود را بگیرند.

لوییس توسار و رودریگو دلاسرنا بازیگران فیلم هستند.

*************************************

فیلم سینمایی «تحفه هند» به کارگردانیمحمدرضا زهتابی،جمعه 24 شهریورماهساعت 10 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است:حسن به­خاطر بیکاری به هر کاری حتی دزدی دست می‌زند تا اینکه دایی او برایش چند محل مختلف کار پیدا می‌کند اما حسن سر هیچ کاری دوام نمی‌آورد تا اینکه بالاخره حسن به عنوان شاگرد حجره حاجی به کار مشغول می‌شود و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی که از همسایگان حاجی است علاقمند می شود. حاجی به علت زرنگی حسن به او پیشنهاد وارد کردن 10 تن چای از هند را می‌دهد که چای‌هابه نام حسن وارد شود اما سود آن نصف شود. . . .

در این فیلم حمیده خیرآبادی، شهلا ریاحی و اکبر عبدی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

*************************************

فیلم سینمایی «هلیوس» به کارگردانی لوک من لانگ، جمعه 24 شهریورماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی چن چانگ و سی وون چیو خواهید دید: هلیوس تروریست قدرتمندی است که قصد دارد یکی از سلاح‌های میکروبی کره را دزدیده و آن را در هنگ­کنگ منفجر کند. سازمان امنیت ملی کره با همکاری پلیس کره، تصمیممی‎گیرند یکی از دانشمندان مطرح هنگ­کنگ را به­نام پروفسور سیو به کره دعوت نمایند تا با کمک او بتوانند، قبل از ربودن، سلاح را در جای امنی حفظ کنند.

*************************************

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «دهکده» به کارگردانی ام نایت شیامالان، پنج‌شنبه 23 شهریورماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: در یک دهکده دور افتاده افرادی زندگی می‌کنند که از شهر به اینجا کوچ کرده اند و تلاش می‌کنند به دور از مناسبات شهری و مدرن زندگی کنند آنها از پول استفاده نمی‌کنند و به جوانان خود هم اجازه نمی‌دهند که از جنگل عبور کنند و به شهر بروند زیرا موجودات عجیب و وحشتناکی در جنگل زندگی می‌کنند. بالاخره دختر نابینایی قصد می‌کند برای خرید دارو برای نامزد خود از جنگل عبور کند و در انتها مشخص می‌شود این موجودات ساختگی بوده تا بگونه ای جوانان را در دهکده نگهدارند.

در این فیلم سینمایی رایس دالاس هاوارد، ژواکین پونیکس و آدرین برودی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

*************************************

فیلم سینمایی «حس ششم» به کارگردانی ام نایت شیامالان، جمعه 24 شهریورماه ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بروس ویلیس، الیویا ویلیامز و تونی کولت، آمده است: فیلادلفیا مالکوم کرو، دکتر روانشناس، در شبی که آخرین تقدیرنامه‌اش را دریافت کرده، در خانه‌اش مورد تهدید یکی از بیمارانش قرار می‌گیرد که از شیوه مداوایش شکایت دارد. بیمار کرو را هدف گلوله قرار می‌دهد. چند ماه بعد کرو مداوای پسر بچه ای به نام کول سیر را به عهده می‌گیرد که با مادرش زندگی می‌کند. کول به هیچ عنوان راضی به همکاری با روانشناس یعنی کرو نیست. او در همین حین متوجهمی‎شود از وقتی که روی بیماری کول کارمی‎کند، رفتار همسرش و اتفاقات زندگی­اش به طرز عجیبی تغییر کرده است. اما کرو دست از تلاش برنمی‌دارد و با تلاش بسیار به مشکل کول پی برد؛ او متوجه می‌شود که ارواح با این پسر بچه در تماس هستند. . . .

*************************************

شبکه پنج سیما

انیمیشن سینمایی «شهر پرندگان» به کارگردانی وینی تورنلی،پنج‌شنبه 23 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در اینانیمیشنخواهیم دید: پرنده جوانی به­نام کای به شهر پرندگان سفرمی‌کند ومی‌خواهد دیگران را تحت تاثیر قرار داه و متحول سازد.

*************************************

انیمیشن سینمایی «ریو 2» به کارگردانی کارلوس سالدانا، جمعه 24 شهریورماه ساعت 10:45 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان آمده است: بلو و ژول و سه فرزندش دلشان می‌خواهد که از محیط شهر دور شده و به آمازون بروند. در بدو ورود ژول متوجه می‌شود که پدرش ادوارد نمرده است. زندگی در جنگل برای بلو سخت است ولی سعی می‌کند خودش را با محیط وفق دهد اما نمی‌تواند. بلو تصمیممی‌گیرد آمازون را ترک کند که متوجه حضور آدم‌ها در جنگل و قطع درختانمی‌شود. . . .

*************************************

فیلم تلویزیونی «دوربین» به کارگردانیمحسن توکلی، جمعه 24 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی پوریا پورسرخ و بهنوش بختیاری خواهیم دید: حامد یک آتلیه قدیمی که از پدرش به یادگار مانده دارد که نامزدش رعنا اصرار دارد که آن را بفروشد و به­دلیل مخالفت حامد نامزدی­اش را با او به­هممی‌زند. مجید دوست حامد یک دوربین قدیمی پیدا می‌کند و به حامد هدیهمی‌دهد که بعدا متوجه می‌شوند که دوربین از آینده عکس می‌گیرد آنها با گرفتن عکس از تابلوی اعلام قیمت دلار متوجه گران شدن دلار در چند روز آتی می‌شوند و با فروش خانه و ماشین مجید و آتلیه حامد پول خوبی به جیب می‌زنند. . . .

*************************************

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «پاییز در ایوان خانه نشسته است» به کارگردانی اکبرشهبازی، پنج‌شنبه 23 شهریورماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلمداستان مردی شکارچی است که به شکار علاقه زیادی دارد و روزانه پرندگان زندگی را در دام گرفتار و در قفس حبس می‎کند. مرد دختری معلول دارد که اهالی روستا علت معلولیت این دختر را در اعمال پدر می‎دانند، سرانجام مرد تحت تأثیر گفته آنها پرندگان را آزاد می‎کند.

در اینفیلم تلویزیونی،مهدی حکیمی، رقیه اصلانی، صفر روحی و داوود سعیدی هنرنمایی کرده‌اند.

*************************************

فیلم تلویزیونی «خان ننه» به کارگردانی حامد خیری مطلق، جمعه 24 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

این اثر برگرفته شده از شعر (خان ننه) شاعر معاصر آذربایجان، استاد محمدحسین شهریار به زبان فارسی است که با الگوپذیری از اشعار این شاعر در قالب بازسازی فضای گذشته به تصویر کشیده شده است.

در این فیلم سعی شده رابطه عاطفی نوه با مادر بزرگ و تاثیرات تربیتی آن در زندگی و همچنین مقایسه آن با زمان حال پرداخته و به آداب و رسوم اخلاقی گذشته و سنن و فرهنگ آیندگان وفادار بماند.

از بازیگران این تله فیلم می‌توان به شمسی فضل‌الهی، خسرو پایاب، بیژن لطفی و عباس سرودی اشاره کرد.

*************************************

شبکهکودک

انیمیشن سینمایی «پرندگان عصبانی» به کارگردانی فرگل ریلی وکلی کایتیس، پنج‌شنبه 23 شهریورماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید:در جزیره­ی پرندگان همه شاد و خوشحال هستند و در کنار هم با آرامش زندگی می‌کنند. اما قرمز، از وضعیت خودش راضی نیست و همیشه خشمگین است. او که از کودکی تنها بوده و همیشه توسط دیگر پرنده‌ها مسخره می‌شد، هر روز بیشتر از قبل عصبانی می‌شود. تا اینکه پرنده‌ها تصمیم می‌گیرند او را به گروهی بفرستند که دست از رفتار خشنش بردارد. . . .

*************************************

شبکهامید

فیلم سینمایی «با تو آموختم 1و2» به کارگردانیجیان لوکاماریا تاوارلی، پنج‌شنبه و جمعه 23 و 24 شهریورماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: ماریا دختری است که پس از اتمام تحصیلات دبیرستان تصمیم دارد وارد دانشکده پزشکی و جراحی شود. او اولین زنی است که در ایتالیا وارد این دانشکده می‌شود. نمره آزمون ورودی او خوب است لذا رییس دانشکده نمی‌تواند از پذیرش او سرباز زند. ورود به دانشکده همان طورکه پدر ماریا پیش بینی می‌کرد مشکلاتی به همراه دارد؛ چرا که کسی به او به عنوان یک دانشجو توجهی نمی‌کند اما همچنان مصمم و استوار است. . . .

جیان مارکو توتری، ماسیو یاجیو و پائولا گارتکسی بازیگران فیلم هستند.

*************************************

شبکه افق

فیلم سینمایی «حقیقت» به کارگردانیجیمز وندربیلت، جمعه 24 شهریورماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی رابرت ردفورد و توفرگریس خواهید دید: دَن رَدِر، گوینده باسابقه شبکه سی بی اس و ماری میپس، تهیه­کننده او در برنامه به­شدت مورد انتقاد60 دقیقه را روایت می‌کند. داستانی که به جستجو درباره وضعیت خدمت سربازی جرج دبلیو بوش، رییس جمهور سابق ایالات متحده در زمان جنگ ویتنام می‌پردازد.

*************************************

فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا، جمعه 24 شهریورماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم در بستر تاریخی دهه شصت و مبارزات چریکی نیروهای چپ در شمال کشور و در قیام آمل روایت می‌شود و درباره­ی یک زن به­نام شهرزاد است که معروف به ماهی سیاه کوچولو است و برای انتقام مرگ شوهرش وارد مبارزه شده و حالا با دو شخصیت دیگر آشنا می‌شود و مباحث ایدئولوژیک درباره­ی مبارزه و نقد تفکر چپ میان آنها درمی‌گیرد.

در فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو»، مریلا زارعی ومصطفی زمانی ایفای نقش کرده‌اند.

*************************************

شبکه نمایش

فیلم‌هایسینمایی و تلویزیونی «بچه ها را کوچک کردم»، «پدر عروس»، «تفریح با دیک و جین» و «راننده بدلکار» پنج‌شنبه 23 شهریورماه ساعت 11، 16:30، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

*************************************

فیلم‌هایسینمایی ‌و تلویزیونی«هنوز نرسیدیم»، «پایان نا خوشایند»، «ما آب رفتیم» و «مادرم و دیوان خانواده» جمعه 24 شهریورماه ساعت 11، 15 ، 19 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود. http://www. afkarnews. ir/fa/admin/newsstudios/add/

کلیدواژه: خلاصه داستان فیلم آمده | پنج شنبه 23 شهریورماه ساعت | جمعه 24 شهریورماه ساعت | فیلم با بازی | سیما پخش می شود | روی آنتن می رود | سیما پخش خواهد شد | ماهی سیاه کوچولو | شبکه سه سیما پخش | فیلم تلویزیونی | نقش آفرینی | فیلم سینمایی | شبکه دو سیما | خواهید دید | شبکه پنج | ساعت 10

منبع: افکارنيوز

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۸۱۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • پخش ویلایی ها به مناسبت هفته دفاع مقدس و محرم/عرضه ۱۲ سینمایی تا پایان سال
 • سعید خندق آبادی مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به سازمان سینمایی حوزه هنری خبر داد: به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» از آثار ارزشمند حوزه دفاع مقدس توسط مؤسسه سوره عرضه شد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ او با اعلام این خبر افزود: بدون شک، تولید و توزیع فیلم «ویلایی‌ها» اولین ساخته منیر قیدی یک ظرفیت خیلی خوب و مؤثر در شبکه نمایش خانگی است؛ زیرا این فیلم به سراغ سوژه‌ای رفته که در تاریخ سینمای دفاع مقدس به آن نپرداختند، زنانی که در حوالی جبهه‌های جنگ در یک شهرک حضور داشته و شرایط دشواری را تجربه می‌کردند. سوژه فیلم بکر و جذاب است و کمتر مخاطبی در سال‌های گذشته درباره آن شنیده است.به گفته وی، سینمای ایران در چند سال گذشته رویکرد جدیدی را پیش گرفته و آن پرداختن به زنان در دوران دفاع مقدس است که نقطه اوج آن را می‌توان در فیلم «شیار ۱۴۳» نرگس آبیار دانست که مؤسسه هنرهای تصویری سوره با افتخار این نوع فیلم‌ها را در سطح کشور تولید و توزیع کرده و با استقبال مخاطبین مواجه شده است.خندق آبادی با بیان اینکه مؤسسه هنرهای تصویری سوره خوشبختانه افتخار و مسئولیت تولید و توزیع بخش عظیمی از گنجینه‌های ارزشمند سینمای دفاع مقدس و موضوعات استراتژیک و ارزشی سینمای ایران را بر عهده داشته است، خاطر نشان ساخت: فیلم‌های سینمایی «یتیم خانه ایران»، «ماجرای نیمروز»، «ترمینال غرب»، «ابوزینب»، «سیانور»، «ایستاده در غبار»، «هیهات»، «دلبری»، «حکایت عاشقی»، «استرداد»، «ماهی سیاه کوچولو»، «شاهزاده روم»، «رویاه»، «دلتنگی‌های عاشقانه»، «مزار شریف»، «شیار ۱۴۳»، «فرشته‌ها با هم می‌آیند»، «میهمان داریم»، «روزگاری عشق و خیانت» و «بیداری رؤیاها» از جمله آثاری است که با موضوع سینمای انقلاب و دفاع مقدس توسط شبکه نمایش خانگی حوزه هنری عرضه شده است.وی تصریح کرد: مؤسسه هنرهای تصویری سوره با کارنامه‌ای که ارائه داد به اذعان بسیاری از متخصصان و...
 • هفته ای پربار برای تولیدات سینمایی ایران/از پایانبرداری به وقت شام تا معرفی بازیگر فرزاد موتمن
 • به گزارش خبرنگارحوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اخبار تولیدات سینمایی در این هفته، نسبت به هفته گذشته داغ‌تر بود. هرچه به فراخوان ثبت نام در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نزدیک می‌شویم، تب و تاب این جریان پررنگ‌تر می شود. در ادامه به برخی از این تولیدات سینمایی اشاره می‌کنیم؛ * «من اینجا نیستم» جدیدترین فیلم سینمایی مسعود اطیابی به «تگزاس» تغییر نام داد. فیلمی که هنرمندانی چون حمید فرخ‌نژاد، پژمان جمشیدی و سام درخشانی بازیگران اصلی آن هستند. * تدوین «دارکوب» جدیدترین اثر بلند سینمایی بهروز شعیبی به پایان رسید. فیلمی که بازیگرانی چون مهناز افشار، سارا بهرامی، جمشید هاشم پور، هادی حجازی فر، طوفان مهردادیان و امین حیایی در آن نقش آفرینی می کنند. * مرتضی شایسته خبر از ساخت فیلم سینمایی «شیش و بش 2» با بازی بازیگران قسمت اول آن و یکسری بازیگر چهره دیگر داد. این اثر در حال نگارش است و نام نویسنده و کارگردان آن در زمان دیگری اعلام خواهد شد. * بهنوش صادقی که پیش از این فیلم سینمایی «خانه دیگری» را ساخته بود، خبر از ساخت فیلمی با موضوع پروتزهای زیبایی داد. * «به وقت شام» جدیدترین فیلم سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیاست که فیلمیرداری آن با بازی بازیگران ایرانی چون هادی حجازی فر و بابک حمیدیان به پایان رسید تا پس از آماده شدن نسخه نهایی، اولین رونمایی آن در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر باشد. * فیلمبرداری «بالن» مسعود تکاور به تهیه‌کنندگی عزت‌الله ندوشن با بازی کوروش تهامی، اندیشه فولادوند، الهه حصاری، حسین مهری، افسانه چهره آزاد، رامتین خداپناهی و ... به روزهای پایانی نزدیک شد. * فیلم سینمایی «خوک» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی مانی حقیقی با نقش آفرینی پریناز ایزدیار، لیلا حاتمی و سیامک انصاری کلید خورد. * پولاد کیمیایی که مدت‌ها درصدد ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود بود، قرار است «لکنت»...
 • فیلم خوانی سینمایی بلمی به سوی ساحل
 • در گشت و گذاری سایبری به فیلم هایی خواهیم پرداخت که در 3 دهه گذشته در جمهوری اسلامی ایران تولید شده و هر کدامشان دربرگیرنده نکات و مفاهیم عمیقی هستند که می توان مورد تأمل قرار داد و آن را بازنشر کرد. به گزارش سرویس فضای مجازیخبرگزاری صداوسیما؛ بلمی به سوی ساحلفیلمی به کارگردانی و نویسندگیرسول ملاقلی پورساختهٔ سال ۱۳۶۴ است.دفاع مقدس و هنرهمواره دفاع ملت‏ها از سرزمین‏های خویش الهام‏ بخش هنرمندان متعهد و مسئول بوده است. با نگاهی کوتاه به عرصه‏ های مختلف هنری ـ ادبیات، سینما، نقاشی، موسیقی و غیره ـ می‏توان دریافت که بهترین و برترین آثار متعلق به جنگ‏های دفاعی و مقدس است. بر این اساس دفاع مقدس ما نیز منبع سرشار و پایان‏ ناپذیری برای خلق آثار هنری برتر و متعهد است. اگر بخواهیم صحنه‏ های به یاد ماندنی جنگ و دفاع مقدس برای تمام نسل‏ها و عصرها ماندگار بماند باید آن رشادت‏ها، شهادت‏ها و جانبازی‏ها را در قالب‏های مختلف هنری درآوریم. نسل‏های بعد باید بدانند که برای حفظ این سرزمین چه عزیزانی جان و مال خویش را در طبق اخلاص نهاده‏اند و این مهم میسّر نمی‏شود مگر اینکه درباره جنگ فیلم ‏های برتر، شعرهای پرمحتوا، داستان‏های پرشور و نقاشی‏های پرجاذبه ساخته و پرداخته شود.دفاع مقدس و استقلال نظامیایران قبل از انقلاب اسلامی کشوری بود که در تمام مسائل نظامی وابسته به آمریکا و غرب بود. حضور مستشاران نظامی آمریکا در تمام سطوح نیروهای مسلح آشکار بود. اما با وقوع انقلاب اسلامی و اخراج مستشاران نظامی و شروع جنگ تحمیلی، نیروهای نظامی، خود ارکان ارتش و صنایع نظامی را در اختیار گرفتند. نیازهای مختلف جنگ و تحریم شدید تسلیحاتی باعث شد در صنایع نظامی نوآوری‏های مختلفی بروز کند. این روند بعد از جنگ نیز ادامه یافت. ساخت موشک‏ها و تانک‏های پیشرفته و ناوهای کوچک و بزرگ از دستاوردهای مهم صنایع نظامی در طول دوران دفاع...
 • کتابی با موضوع نظریه سینمایی آوینی نقد می شود
 • تازه‌ترین کتاب محمدعلی طائی در نشستی در انتشارات علمی و فرهنگی ونقد و بررسی می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، نشست بررسی و گفتگو دربارۀ کتاب «واقع‌گرایی اسلامی به مثابۀ نظریۀ فیلم، مرتضی آوینی و نظریۀ فیلم» در انتشارات علمی و فرهنگی برگزار می‌شود. در این نشست که با حضور همسر شهید مرتضی آوینی برگزار خواهد شد، محمدعلی طائی نویسندۀ کتاب «واقع‌گرایی اسلامی به مثابۀ نظریۀ فیلم، مرتضی آوینی و نظریۀ فیلم» در مورد مباحثی چون مرتضی آوینی و ماهیت سینما، فیلمفارسی و سینمای روشنفکری ایران و واقعیت در سینمای مستند صحبت میکند. این کتاب که با پیشگفتاری از لئوناردو کوارزیما منتشر شده، نخستین بار به صورت پایان‌نامۀ کارشناسی ارشد در دانشگاه بولونیا تهیه شده و مرتضی آوینی را به جامعۀ علمی ایتالیا معرفی کرده است. این نشست در روز ۳ مهر از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل انتشارات علمی فرهنگی واقع در خیابان نلسون ماندلا(آفریقا) چهارراه حقانی (جهان کودک) کوچۀ کمان پلاک ۲۵ طبقه دوم برگزار می‌شود.
 • فیلم سینمایی حمله تروریستی به بهارستان ساخته می شود
 • هادی حاجتمند، در دومین فیلم خود به حمله تروریستی داعش به تهران می‌پردازد. به گزارش مشرق، کارگردان فیلم دفاع مقدسی «اشنوگل» گفت: در ابتدا قرار بود فیلمی درباره مدافعان حرم تولید کنیم اما با بررسی‌های بیشتر، به این نتیجه رسیدیم که تولید کاری با موضوع حمله تروریستی داعش به مجلس ضروری‌تر است. داستان این فیلم که نام اولیه آن «بهارستان» است، در داخل مجلس می‌گذرد. وی افزود: بسیاری از مواقع با عدم بیان حقیقت و روایت به موقع تاریخ، موجب موضع‌گیری نادرست برخی از شبه‌روشنفکران و دشمنان داخلی و خارجی نسبت به رویدادهای کشور شده‌ایم که اتقافات سال ۶۷ از آن جمله است. این فیلمساز با اشاره به بی‌اطلاعی برخی از تاریخ کشور ادامه داد: بی‌توجهی به مسائل سال ۶۷ موجب شد که بعد از حدود ۳۰ سال، وقتی آقای مهدویان فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» را درباره آن اتفاقات تولید کرد، شاهد تلاطم فضای مدعی روشنفکری کشور باشیم. وی تصریح کرد: همین مسائل باعث شد تصمیم به ساخت فیلمی درباره حادثه تروریستی مجلس بگیریم. این پروژه در حال حاضر، در مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه قرار دارد. البته برای واقعی‌تر شدن داستان فیلم، در حال رایزنی با سپاه هستیم تا اطلاعات نیروهای حاضر در مجلس را هم بگیریم. حاجتمند اضافه کرد: فیلمنامه این اثر که تا پایان سال نهایی می‌شود، برعهده صابر الله‌دادیان است و کار با دقت نظر خاصی رو به جلو حرکت می‌کند تا متن مناسبی، تهیه شود، به همین علت به جشنواره فیلم فجر امسال نمی‌رسد. منبع: کیهان ارسال به تلگرام
 • مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان رونمایی می شود
 • به گزارش ایسکانیور از خانه سینما، مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان درباره دردسرهای عظیم تئوری مولف در سینمای ایران و درباره فیلمسازانی چون امیر نادری، مسعود کیمیایی، واروژ کریم مسیحی، ناصر تقوایی، کامران شیردل و عباس کیارستمی است. همچنین نقد فیلم های دونده، مادیان، نیاز، هور در آتش، خاکستر سبز، رگبار، آرامش در حضور دیگران، بوی کافور عطر یاس، زیر نور ماه، سگ کشی، روسری آبی، حاجی واشنگتن، و لیلا به عنوان نقد فیلم های سینمای ایران در این کتاب جمع آوری شده است. رونمایی از کتاب مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان ساعت 17.30 روز دوشنبه سوم مهرماه برگزار خواهد شد. از دیگر بخش های کتاب "نسیه و نقد" که به سینمای جهان تعلق دارد، می توان به نقد فیلم های لورل و هاردی، جلاده ها نیز می میرند، پنجره رو به حیاط، پرندگان، جیب بر خیابان جنوب، توت فرنگی های وحشی، مردآرام، جولیتای ارواح، 2001: ادیسه فضایی و زیستن اشاره کرد. در ادامه این مراسم فیلم "نسیه و نقد" ساخته پیام مستوفی و مرجان گلستانی برای حضار به نمایش درخواهد آمد. 501 خسرو دهقان خانه سینما سیف الله داد امیر نادری مسعود کیمیایی عباس کیارستمی
 • ضوابط بخش سینمایی و سومین سوگواره عبرات اعلام شد
 • سومین سوگواره بین المللی «عبرات» ضوابطی را جهت شرکت در بخش سینمایی در دو زیرشاخه مستند و فیلم کوتاه و بخش عکس در زیر شاخه‌های حرفه ای و مردمی اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، آیین نامه و ضوابط بخش سینمایی سومین سوگواره بین المللی «عبرات»منتشر شد. این بخش شامل دو زیرمجموعه فیلم کوتاه و مستند ضوابط زیر را برای شرکت ضروری اعلام می کند: موضوع فیلم های ارسالی باید شامل اربعین حسینی در آیینه ادیان و مذاهب، ارتباط ملل مختلف در راهپیمایی اربعین، شور و معرفت در زیارت، اربعین حسینی در مسیر ظهور و تبلور نقش مردم در تاریخ باشد. زمان فیلم ها نباید از ۴۰ دقیقه بیشتر شود. البته در مورد آثار مستند محدودیت زمانی وجود نخواهد داشت. هر هنرمند در هر زیربخش می تواند سه اثر ارسال کند. فیلم ها، ابتدا باید در قالب DVD و با فرمت mp۴ به دبیرخانه ارسال شوند. پس از بازبینی و داوری، نسخه با کیفیت آثار برگزیده در فرمت اصلی از فیلمسازان دریافت خواهد شد. ثبت نام در سامانه سوگواره برای صاحب اثر الزامی و حداکثر زمان برای آثار کوتاه ۴۰ دقیقه و برای آثار بلند نامحدود است. آثار ارسال شده به دبیرخانه مرکزی به هیچ وجه به فیلمسازان عودت داده نخواهد شد. دبیرخانه مرکزی مجاز به پخش آثاراز رسانه های مختلف خواهد بود و در برابر هرگونه ایراد فنی در آثار ارسال شده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. همچنین ضوابط عکاسی سومین سوگواره بین المللی «عبرات» در ۲ بخش اصلی حرفه ای و عمومی (موبایلی و موضوعی سوگواره) شامل موارد زیر است: موضوعات این آثار باید مربوط به اربعین حسینی(ع) در مسیرهای منتهی به کربلای معلی، مراسم اربعین در کربلا، آماده سازی مسیرها برای راهپیمایان اربعین، اسکان زوار، پذیرایی از زوار، موکب های مسیر راهپیمایی، شور و اشتیاق مردمی بومی از زوار باشند. شرکت در زیربخش های عمومی و حرفه ای...
 • ضوابط بخش سینمایی و سومین سوگواره بین المللی عبرات اعلام شد
 • سومین سوگواره بین المللی «عبرات» ضوابطی را جهت شرکت در بخش سینمایی در دو زیرشاخه مستند و فیلم کوتاه و بخش عکس در زیر شاخه‌های حرفه ای و مردمی اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، آیین نامه و ضوابط بخش سینمایی سومین سوگواره بین المللی «عبرات»منتشر شد. این بخش شامل دو زیرمجموعه فیلم کوتاه و مستند ضوابط زیر را برای شرکت ضروری اعلام می کند: موضوع فیلم های ارسالی باید شامل اربعین حسینی در آیینه ادیان و مذاهب، ارتباط ملل مختلف در راهپیمایی اربعین، شور و معرفت در زیارت، اربعین حسینی در مسیر ظهور و تبلور نقش مردم در تاریخ باشد. زمان فیلم ها نباید از ۴۰ دقیقه بیشتر شود. البته در مورد آثار مستند محدودیت زمانی وجود نخواهد داشت. هر هنرمند در هر زیربخش می تواند سه اثر ارسال کند. فیلم ها، ابتدا باید در قالب DVD و با فرمت mp۴ به دبیرخانه ارسال شوند. پس از بازبینی و داوری، نسخه با کیفیت آثار برگزیده در فرمت اصلی از فیلمسازان دریافت خواهد شد. ثبت نام در سامانه سوگواره برای صاحب اثر الزامی و حداکثر زمان برای آثار کوتاه ۴۰ دقیقه و برای آثار بلند نامحدود است. آثار ارسال شده به دبیرخانه مرکزی به هیچ وجه به فیلمسازان عودت داده نخواهد شد. دبیرخانه مرکزی مجاز به پخش آثاراز رسانه های مختلف خواهد بود و در برابر هرگونه ایراد فنی در آثار ارسال شده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. همچنین ضوابط عکاسی سومین سوگواره بین المللی «عبرات» در ۲ بخش اصلی حرفه ای و عمومی (موبایلی و موضوعی سوگواره) شامل موارد زیر است: موضوعات این آثار باید مربوط به اربعین حسینی(ع) در مسیرهای منتهی به کربلای معلی، مراسم اربعین در کربلا، آماده سازی مسیرها برای راهپیمایان اربعین، اسکان زوار، پذیرایی از زوار، موکب های مسیر راهپیمایی، شور و اشتیاق مردمی بومی از زوار باشند. شرکت در زیربخش های عمومی و حرفه ای...
 • پوستر/نفس هم نکش مخالف من
 • در حالی که جنبش های اجتماعی در حال پاسخگویی به هتاکی های نتانیاهو و ترامپ به ملت ایران هستند، تقریبا تمام رسانه های اصلاحات از انتصاب معاون یک مدیر کل استانی! مثل اسپند روی آتش شده اند. به گزارش سرویس چندرسانه‌ایشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛طی روزهای گذشته هجمه رسانه های تندرو جریان اصلاح طلب به یک انتصاب در سطح مدیران درجه ۳ و ۴ کشور، پرده از اوج انحصار طلبی و نگاه حذفی این جریان سیاسی برداشته است! تقریبا همه رسانه های سراسری اصلاحات انتصاب معاون! مدیرکل ورزش و جوانان در یکی از استانهای غربی کشور (کرمانشاه) را به دلیل آنچکه ریاست وی بر یکی از کمیته های ستاد انتخاباتی کاندیدای دو دوره قبل!! عنوان شده، بر نتافته اند!
 • مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال تمدید شد
 • به گزارش ایلنا، متقاضیان پس از مطالعه فراخوان و آگاهی از محورهای دارای اولویت در سایت رسمی جایزه پژوهش سینمایی سال، نهایتاً تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۶ باید نسبت به ارسال متون پژوهشی خود به یکی از دو روش زیر حضور و یا اینترنتی اقدام کنند برای تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آثار از طریق سایت جایزه پژوهش سینمایی سال به آدرس زیر مراجعه کنند www.mmciran.com/icra و برای ارائه حضوری نسخه پژوهش در قالب DVD و تکمیل فرم در دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال به نشانی تهران: خیابان شریعتی - خیابان دستگردی (ظفر) - خیابان سنجابی - کوچه دفتری غربی - پلاک ۱۷ مراجعه کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن دبیرخانه جایزه پژوهش سال ۲۲۲۲۱۹۷۵ تماس حاصل کنند. معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی و مدرسه ملی سینمای ایران به منظور ایجاد زمینه‌های مناسب برای شناسایی و تأمین نیازهای پژوهشی سینمای ایران و بهره‌گیری هر چه بیشتر جامعه به طور عام و خاص از نتایج و یافته‌های پژوهشی و مطالعاتی، همچنین ارج نهادن به کوشش­های اساتید و پژوهش‌گران و معرفی آثار برتر، نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال را در آذرماه ۹۶ همزمان با هفته پژوهش برگزار می‌­کنند.
 • تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال
 • مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال تا ۱۰ مهر تمدید شد. به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه‌ نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال مهلت ارسال آثار پژوهشی را تا ۱۰ مهر تمدید کرد. متقاضیان پس از مطالعه فراخوان و آگاهی از محورهای دارای اولویت در سایت رسمی جایزه پژوهش سینمایی سال، نهایتا تا ۱۰ مهر ۱۳۹۶ باید نسبت به ارسال متون پژوهشی خود به یکی از دو روش زیر اقدام کنند: - تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آثار از طریق سایت جایزه پژوهش سینمایی سال به آدرس www.mmciran.com/icra - ارائه حضوری نسخه پژوهش در قالب DVD و تکمیل فرم در دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال به نشانی: تهران، خیابان شریعتی - خیابان دستگردی (ظفر) - خیابان سنجابی - کوچه دفتری غربی - پلاک ۱۷ معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی و مدرسه ملی سینمای ایران به منظور ایجاد زمینه های مناسب برای شناسایی و تامین نیازهای پژوهشی سینمای ایران و بهره ‌گیری هر چه بیشتر جامعه به طور عام و خاص از نتایج و یافته ‌های پژوهشی و مطالعاتی، همچنین ارج نهادن به کوشش‌ های اساتید و پژوهش‌گران و معرفی آثار برتر، نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال را در آذرماه ۹۶ همزمان با هفته پژوهش برگزار می‌ کنند.
 • پوستر/باز این چه شورش است که در خلق عالم است
 • پوستر به مناسبت فرارسیدن ماه محرم پیش روی شماست. به گزارش سرویس چندرسانه‌ایشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛پوستر به مناسبت فرارسیدن ماه محرم پیش روی شماست. چون در همه عمر داشتم حب على / آمد به سرم چهارده نور جلى گفتم که شفیع من کدامین شماست / کردند اشارت به حسین بن على . . . برای دریافت در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
 • پوستر/امر به معروف و نهی از منکر
 • مقام معظم رهبری:باید امر به معروف و نهی از منکر را میان خودتان اقامه کنید، رواج دهید و نسبت به آن پایبند باشید. اگر نکردید، خدا اشرار و فاسدها و وابسته‏ها را بر شما مسلّط می‏کند؛ یعنی زمام امور سیاست کشور به مرور به دست امثال حَجّاج بن یوسف خواهد افتاد! به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به گزارشسرویس چندرسانه عصرهامون، به مناسبت هفته امر به معروف بیانات رهبر انقلاب در قالب پوستر بر روی این پایگاه قرار گرفت. مقام معظم رهبری:باید امر به معروف و نهی از منکر را میان خودتان اقامه کنید، رواج دهید و نسبت به آن پایبند باشید. اگر نکردید، خدا اشرار و فاسدها و وابسته‏ها را بر شما مسلّط می‏کند؛ یعنی زمام امور سیاست کشور به مرور به دست امثال حَجّاج بن یوسف خواهد افتاد!
 • پوستر/دارایی های محرمانه
 • در حالی که چندین ماه از شروع دولت دوازدهم گذشته است اما همچنان بر اساس اعلام قوه قضاییه برخی از مسئولان دولت یازدهم دارایی های خود را به این قوه اعلام نکرده اند. به گزارش سرویس چندرسانه‌ایشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛با گذشت دو ماه از رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزرای دولت دوازدهم، اژه ای در نشست خبری خود اعلام کرد: تنها 6نفر مسئولان دولت یازدهم بعد از پایان دوران مسئولیت خود، گزارش پایان دوره خود را داده اند اما هنوز 6 نفر دیگر لیست اموال خود را اعلام نکرده‌اند.
 • پوستر/بوی پیراهن خونین کسی می آید
 • بوی پیراهن خونین کسی می آید این خبر را برسانید به کنعانی ها... به گزارش سرویس چندرسانه‌ایشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پوستر به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم پیش روی شماست بوی پیراهن خونین کسی می آید این خبر را برسانید به کنعانی ها...
 • گشایش نمایشگاه و پوستر گنج جنگ در شهرکرد
 • همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس و پوستر گنج جنگ در شهرکرد گشایش یافت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، در این نمایشگاه 10 پوستر و 20 عکس از طراحان و عکاسان ملی تا ششم مهر در معرض دید عموم قرار دارد.علاقمندان برای مشاهده این آثار می توانند هر روز از ساعت 10 تا 12 و 15:30 تا 17:30 از این نمایشگاه به نشانی شهرکرد، خیابان شریعتی، نگار خانه شهید آوینی دیدن کنند. دانلود دانلود
 • نمایشگاه و پوستر گنج جنگ در کرمانشاه برپا شد
 • مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: نمایشگاه عکس و پوستر گنج جنگ در استان کرمانشاه از امروز شنبه یکم مهرماه برپا شد. سرهنگ مرادعلی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از برپایی نمایشگاه عکس و پوستر دفاع مقدس با عنوان گنج جنگ در محل حوزه هنری استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه با همکاری حوزه هنری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه برگزار شده است.محمدی گفت: در این نمایش عکس و پوسترهایی با موضوع دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است.وی زمان برپایی نمایشگاه را از امروز یکم مهرماه تا 6 مهر ماه 96 اعلام کرد و افزود: این نمایشگاه در محل ساختمان حوزه هنری واقع در ابتدای خیابان خیام دایر شده است.مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه عنوان کرد: ساعات بازدید از نمایشگاه را 9 تا 12 صبح و 14 تا 17 عصر روزهای مذکور برپا می‌شود.این مسئول همچنین از برگزاری جلسه نقد و بررسی پوسترهای دفاع مقدس در روز یکشنبه دوم مهر ماه رأس ساعت 15 در محل نگارستان حوزه هنری کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جوانان و نسل فعلی و آینده به عنوان یک گنجینه ماندگار است.انتهای پیام/ R41380/P1492/S6,68/CT1
 • اولویت سازمان سینمایی ساخت آثاری است که درباره ارزش های انقلاب اسلامی سخن می گویند
 • رئیس سازمان سینمایی گفت که اولویت اصلی سازمان سینمایی حمایت از آثاری است که درباره ارزش‌های انقلاب‌ اسلامی سخن به میان می‌آورند. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم تقدیر از هنرمندان عرصه مقاومت و ایثار با عنوان «و آن دقایق آبی» عصر امروز (شنبه اول مهرماه) با حضور جمعی از هنرمندان در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.احسان محمد حسنی مسئول بنیاد روایت در این مراسم گفت: بسیار خوشحالم که در این مراسم خانواده شهدای دفاع مقدس نیز حضور دارند. هنرمندان کشورمان در یک سال گذشته آثار مناسبی در عرصه دفاع مقدس تولید کردند. نیازی نیست که در این مراسم از مظلومت فرهنگ و هنر در طی سال‌های پس از انقلاب سخن به میان آورم. جمع حاضر هنرمندان ثابت کردند که می‌شود با دستان خالی در عرصه فرهنگ، هنر و ایثار آثار مناسبی تولید کنند. خوشبختانه عزیزانی مثل سردار غریب‌پور کارهای بسیار خوبی در عرصه مدیریت فرهنگ و هنر انجام دادند. امیدوارم که این لگوی سینمای دفاع مقدس بار دیگر جایگاه خود را به دست آورد.در ادامه این مراسم نمایشی با موضوع حضرت رقیه(س) اجرا شد.سپس محمد مهدی حیدریان، سردار غیب‌پرور، احسان محمدحسنی و هاشم میرزاخانی روی صحنه آمدند و از برگزیدگان سینمای دفاع مقدس تقدیر کردند. در این مراسم از محمد خزایی، ابراهیم حاتمی کیا، سعید ملکان، منیر قیدی، طناز طباطبایی، محمود رضوی، بهروز شعیبی، محمد حسین مهدویان، سعید سعدی، ابوالقاسم طالبی، علیرام نورایی، سید حامد حسینی، محمدعلی باشه آهنگر، پرویز شیخ‌طادی و علی نصیریان به پاس ایفای نقش و تولید آثار مناسب در عرصه سینمای دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.محمد خزایی پس از دریافت جایزه خود گفت: من همیشه وقتی یک هدیه می‌گرفتم آن را پیش پدرم می‌بردم و می‌گفتم پسرت یک هدیه دیگر گرفت، حال چند روزی است که پدرم را از دست داده‌ام. من 40 سال از خدا عمر گرفتم اما چه کشیدند...
 • شادی جهانبخش در پوستر ویژه آلکمار
 • باشگاه هلندی در آستانه بازی های این هفته آردیویسه هلند تصویر شادی ستاره ایرانی خود را در پوستر اصلی آلکمار منتشر کرد. به گزارش "ورزش سه"، باشگاه آلکمار در پی درخششی که ستاره ایرانی در بازی های چند هفته گذشته داشت در آستانه بازی با اکسیلیسور در لیگ آردیویسه هلند تصویر شادی هفته قبل علیرضا جهانبخش در کنار وورگهورست مهاجم گلزن تیم را در پوستر ویژه این هفته منتشر کرد. این دو بازیکن در این هفته ها به عنوان زوج طلایی آلکمار در خط حمله درخشش فوق العاده ای از خود نشان داده و تاثیر فراوانی در نتایج خوب AZ داشتند از همین رو به محبوبیتی خاص در نزد طرفداران و رسانه های هلندی رسیدند تا این گونه مورد توجه قرار بگیرند. جهانبخش پاس گل می دهد و وورگهورست گل می زند تا برخی رسانه ها از این زوج به عنوان بهترین زوج بعد از زوج جهانبخش با یانسن مهاجم این روزهای تاتنهام و تیم ملی هلند در دو فصل گذشته نام ببرند. بازیکنی که با پاس گل های ملی پوش ایرانی توانست عنوان اقای گلی هلند را به خود اختصاص داده و راهی لیگ برتر جزیره شود. علیرضا جهانبخش آلکمار
 • پوستر/۹۰ درصد کالاهای وارداتی قاچاقهستند
 • نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به موضوع قاچاق کالا بویژه قاچاق پوشاک در کشور اظهارداشت: از مهم ترین معضلاتی که دامن گیر بخش تولید و اشتغال کشور شده افزایش قاچاق در کشور است که موجب تضعیف تولید کنندگان و تعطیلی بسیاری از کارخانه ها و کارگاه های تولید پوشاک و بیکاری هزاران نفر در این زمینه شده است. به گزارش سرویس چندرسانه‌ایشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به موضوع قاچاق کالا بویژه قاچاق پوشاک در کشور اظهارداشت: از مهم ترین معضلاتی که دامن گیر بخش تولید و اشتغال کشور شده افزایش قاچاق در کشور است که موجب تضعیف تولید کنندگان و تعطیلی بسیاری از کارخانه ها و کارگاه های تولید پوشاک و بیکاری هزاران نفر در این زمینه شده است. وی ادامه داد: 80 تا 90 درصد از کالاهای وارداتی به کشور از طریق قاچاق وارد کشور می شوند و تنها 10 درصد از کالاهای وارداتی به کشور از راه قانونی و غیر قاچاق وارد کشور می شود؛ این امر یعنی فاجعه، نباید چنین وضعیتی بر اقتصاد کشور حاکم باشد و وزارت اقتصاد و صنعت باید نسبت به این موضوع اقدام جدی انجام دهند.
 • نمایشگاه و پوستر دفاع مقدس در شهرستان دلگان
 • به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه دلگان، نمایشگاه عکس و پوستر دفاع مقدس در این شهرستان دایر شده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دلگان پرس، همزمان با هفته دفاع مقدس، نمایشگاه عکس و پوستر دفاع مقدس در مصلی امام علی (ع) شهرستان دلگان برپا شد. این نمایشگاه به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان برپا شده است. نمایشگاه عکس و پوستر دفاع مقدس تا پایان هفته دفاع مقدس در این شهرستان دایر و بازدید برای عموم مردم دلگان آزاد است. این عکس و پوسترها از عملیات های مختلفی از جمله خیبر، جزایر مجنون، والفجر ۸، فاو، ازاد سازی مهران، بدر، کربلای ۵، شلمچه و بیت المقدس است. این نمایشگاه با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره رزمندگان اسلام و آشنایی نسل جوان امروز با ایثار و از خودگذشتگی و شهادت دایر شده است. انتهای پیام/
 • برپایی نمایشگاه و پوستر با موضوع دفاع مقدس
 • سرهنگ مرادعلی محمدی روز شنبه به ایرنا افزود: این نمایشگاه که در آن عکس و پوسترهایی از دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده از اول تا ششم مهر ماه 96 درساختمان حوزه هنری واقع در خیابان خیام دایر است.وی ساعات بازدید از نمایشگاه را 9 تا 12 صبح و 14 الی 17 عصر اعلام کرد و گفت: نمایشگاه گنج و جنگ یک گنجینه ماندگار و ارزشمند برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جوانان و نسل آینده است.محمدی همچنین از برگزاری جلسه نقد و بررسی پوسترهای دفاع مقدس در روز یکشنبه دوم مهر ماه راس ساعت 15 و در محل نگارستان حوزه هنری کرمانشاه خبر داد.هشت سال دفاع مقدس از استان کرمانشاه شروع و در این استان نیز خاتمه یافت.استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس درگیر مستقیم جنگ بود و در این راستا 9 هزار و 800 شهید تقدیم انقلاب و اسلامی کرد و بیشتر شهرهای مرزی استان نیز با حمله وحشیانه دشمن بعثی تخریب شد.3209/8066 خبرنگار:عباداله آذرگون ** انتشاردهنده:علی مولوی
 • دارایی های مسئولان بخشی از محرمانه های دولت پوستر
 • در حالی که چندین ماه از شروع دولت دوازدهم گذشته است اما همچنان بر اساس اعلام قوه قضاییه برخی از مسئولان دولت یازدهم دارایی های خود را به این قوه اعلام نکرده اند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازسرویس چندرسانه عصرهامون،در حالی که چندین ماه از شروع دولت دوازدهم گذشته است اما همچنان بر اساس اعلام قوه قضاییه برخی از مسئولان دولت یازدهم دارایی های خود را به این قوه اعلام نکرده اند. چرا که برخـی از خبرهـا حاکی از این بود که 6 وزیـر در کابینه یازدهم دارایی هایشان بالای هزار میلیارد است که همه این افراد از سال های گذشته دارای مناصب مختلفی در کشور بودند.
 • پوستر نمایشگاه بین المللی خودرو تهران رونمایی می شود
 • خبرگزاری میزان- در تاریخ 12 مهرماه طی مراسمی کاملا ویژه از پوستر نمایشگاه بین المللی خودرو تهران رو نمایی خواهد شد. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در تاریخ 12 مهرماه طی مراسمی کاملا ویژه از پوستر نمایشگاه بین المللی خودرو تهران رو نمایی خواهد شد. قرار است این مراسم با حضور مقامات ارشد صنعت خودرو کشور ، فعالین بخش خصوصی، پایگاههای خبری، تشکل ها و انجمن های وابسته در تالار بام مهتاب هتل بزرگ ارم تهران برگزار گردد. از مهم ترین برنامه های این مراسم می توان به سخنرانی مقامات، رو نمایی از پوستر نمایشگاه و معرفی پکیج خدمات نمایشگاهی و ارائه گزارش عملکرد نمایشگاه پیشین اشاره کرد. لازم به ذکر است نمایشگاه بین المللی خودرو تهران در تاریخ 6 لغایت 10 آذر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب باحضور تمامی تولیدکنندگان داخلی و خارجی فعال در صنعت خودرو ایران برگزار می گردد. انتهای پیام/
 • تصویر ستاره ایرانی روی پوستر جدید باشگاه آلکمار هلند
 • تیم فوتبال آلکمار هلند در جدیدترین پوستر خود برای بازیهای داخلی از تصویر ستاره ایرانی استفاده کرده است. به گزارش قدس آنلاین، باشگاه آلکمار در پی درخششی که ستاره ایرانی در بازی های چند هفته گذشته داشت در آستانه بازی با اکسلسیور در لیگ اردیویسه هلند تصویر شادی هفته قبل علیرضا جهانبخش در کنار وورگهورست مهاجم گلزن تیم را در پوستر ویژه این هفته منتشر کرد. این دو بازیکن در این هفته ها به عنوان زوج طلایی آلکمار در خط حمله درخشش فوق العاده ای از خود نشان داده و تاثیر فراوانی در نتایج خوب AZ داشتند، از همین رو به محبوبیتی خاص در نزد طرفداران و رسانه های هلندی رسیدند تا این گونه مورد توجه قرار بگیرند. جهانبخش پاس گل می دهد و وورگهورست گل می زند تا برخی رسانه ها از این زوج به عنوان بهترین زوج بعد از زوج جهانبخش با یانسن مهاجم این روزهای تاتنهام و تیم ملی هلند در دو فصل گذشته نام ببرند. بازیکنی که با پاس گل های ملی پوش ایرانی توانست عنوان آقای گلی هلند را به خود اختصاص داده و راهی لیگ برتر جزیره شود.
 • نمایشگاه پوستر و دفاع مقدس در گالری نقش خانه اصفهان برپا می شود
 • معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری اصفهان گفت: به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و با برنامه‌‌ریزی صورت گرفته از سوی حوزه هنری نمایشگاه پوستر و عکس با موضع هفته دفاع مقدس در گالری نقش خانه اصفهان برپا می‌شود. عظیم فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره برنامه‌های حوزه هنری در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: حوزه هنری برای هفته دفاع مقدس چندین برنامه ویژه دارد که امشب در نخستین ویژه‌برنامه شب شعر دفاع مقدس برگزار می‌شود.وی افزود: دیگر برنامه این هفته نمایشگاه پوستر و عکس با موضوع دفاع مقدس در گالری نقش خانه است، نمایش پیرمرد، بقچه، دوچرخه هم به دلیل مشکلی که برای یکی از بازیگران پیش آمده لغو شده و این نمایش در هفته بسیج اجرا می‌شود.معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری اصفهان درباره برنامه‌هایشان در دهه نخست محرم خاطرنشان کرد: دهه نخست محرم امسال با هفته دفاع مصادف با هفته مقدس شده و به همین دلیل برنامه خاصی در این زمینه در دهه نخست در نظر نگرفتیم، البته علاوه بر مصادف شدن هفته دفاع مقدس مردم نیز اغلب در برنامه‌های سخنرانی و عزاداری شرکت می‌کنند و سنگینی برنامه‌ها اجازه برنامه دیگری را به ما نمی‌داد.وی تصریح کرد: در برنامه‌های ماه محرم و صفر حوزه هنری پس از دهه نخست محرم از روز یازدهم محرم تا اربعین حسینی برنامه‌های مختلفی را در نظر داریم که جزئیات آن‌ها اعلام می‌شود، برنامه‌های ما تا اربعین اعم از اجرای نمایش، نمایشگاه تخصصی در ارتباط با محرم، نشست هم روایی با موضوع عملیات‌های محرم و شب شعر است.انتهای پیام/ R41346/P41362/S6,51/CT1