ایران>سیاست داخلی - رئیس‌جمهور در جلسه چهارشنبه هیأت دولت با اشاره به آغاز تغییر استانداران، توجه به مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها برای حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه‌خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.

حجت‌الاسلام حسن روحاني با بيان اينكه مشروعيت همه ما بر مبناي رأي مردم است، تصريح كرد: 24ميليون رأي به‌عنوان مشروعيت دولت محسوب مي‌شود و 42ميليون رأي نيز نشان‌دهنده استحكام مشروعيت نظام اسلامي است كه مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً اين مشروعيت را مورد تأييد قرار دادند.

اعتدال همچنان مشي دولت

رئيس‌جمهور با تأكيد بر اينكه اساس دولت يازدهم و دوازدهم برمبناي مشي اعتدال و ميانه‌روي بوده و مردم هم بر همين مبنا به اين دولت رأي دادند، تصريح كرد: افراط و تفريط جز ضرر و خسران هيچ نتيجه‌اي براي مردم نداشته و نخواهد داشت. مشي اعتدال همان روشي است كه اسلام و پيامبر گرامي(ص) به‌عنوان خط وسط و امت وسط از آن ياد كردند و اين مشي بايد همواره مبناي كار و فعاليت‌مان باشد.

روحاني همچنين در انتخاب مديران دولتي به مسئولان توصيه كرد: مسئولان بايد به شايسته‌سالاري توجه جدي داشته باشند و تمام انتخاب‌هايشان بايستي بر مبناي شايستگي انجام بگيرد و نبايستي موضوعاتي مانند اقوام، دوستان و آشنايان تأثيري در انتخاب‌هايشان داشته باشد. ضمن اينكه هركس از شايستگي بيشتري برخوردار است، شرعا نيز حق با اوست و بايد مسئوليت را برعهده بگيرد.

‌يك روز پس از آنكه محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت از رشد اقتصادي 7درصدي كشور در سه‌ماهه نخست امسال خبر داد، روحاني توجه استانداران به رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال را مورد تأكيد قرار داد و گفت: آمار سه‌ماهه اول امسال نشان داد كه در مسير درستي قرار گرفته‌ايم، لذا بايد تلاش كنيم تا رشد اقتصادي موجود به رونق ملموس اقتصادي در كشور تبديل شود و در اين راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ايجاد رونق اقتصادي توجه شود.

رئيس دولت آمار بيكاري بالاي 10درصد را به‌معناي وجود معضل و مشكل دانست و همگان را به هوشياري در مقابل آسيب‌هاي ناشي از اين معضل فرا خواند و گفت: اگر چه شايد تك‌رقمي شدن بيكاري، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه بايد در مسير رفع بيكاري تلاش كرده و اجازه نداد كه شرايط از اين سخت‌تر شود.

فضا امن باشد نه امنيتي

رئيس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود وجود فضاي امن و آرام در استان‌ها و كشور را مورد تأكيد قرار داد و گفت: فضاي جامعه بايد امن باشد و نه امنيتي؛ امنيتي شدن فضاي جامعه به‌معناي فرار سرمايه، فرار مغزها و عدم‌پيشرفت است. براي پيشرفت و توسعه بايستي فضاي جامعه متعادل و آرام باشد. بايد توجه داشت كه فرهنگ و اخلاق با بگير و ببند اصلاح نمي‌شود، بلكه در اين زمينه بايستي واقعيت‌هاي فرهنگي را به مردم معرفي كرد و در اين صورت مردم بهترين را انتخاب خواهند كرد و پيامبر اسلام(ص) نيز همواره بشير و نذير بودند و با اين شيوه اخلاق حسنه را در مدينه و مكه جاري كردند.

حقوق شهروندي اساس سياست‌

روحاني موضوع حقوق شهروندي و ضرورت توجه جدي به آن را مورد تأكيد قرار داد و گفت: اساس سياست داخلي و فرهنگي و امنيت اجتماعي ما منوط به رعايت حقوق شهروندي است، همه دستگاه‌هاي كشور مكلف هستند، حقوق شهروندي كه به آنها ابلاغ شده را رعايت كنند و با رعايت آن مي‌توان شاهد تحول در سراسر كشور بود. رئيس‌جمهور گفت: قوه مجريه بايستي پيشگام رعايت و اجراي حقوق شهروندي باشد اگر چه ساير قوا هم بايد در اين زمينه كمك و ياري كنند. ‌

تغيير 10 استاندار‌

عبدالرضا رحماني‌فضلي در نخستين روزهاي تمديد مسئوليت خود در وزارت كشور اعلام كرد: «بنا داريم جابه‌جايي استانداران و فرمانداران حداقلي باشد. » او گام نخست تغييرات مديران عالي اجرايي استان‌ها در وزارت كشور را با جابه‌جايي يك‌سوم آنها آغاز كرده و موج گسترده‌تر اين تغييرات نيز انتظار مي‌رود. ظاهرا مطالبات گسترده اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرايان مبني بر انتصاب استانداران همسوتر با خواست و سليقه سياسي مردم در انتخابات رياست‌جمهوري 29ارديبهشت‌ماه نقش اصلي را در اين جابه‌جايي‌ها ايفا كرده است.

رحماني فضلي در آخرين مواضع خود با بيان اينكه تعدادي از استانداران قطعا جابه‌جا خواهند شد‌گفت: «قول داده بوديم كه تا پايان شهريور همه را قطعي كنيم و هم‌اكنون آمادگي داريم اگر دولت در دستور جلسه قرار دهد گزينه بقيه استان‌ها را نيز بياوريم و تصميم بگيريم. »

محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت يك روز قبل‌تر از اين تغييرات گفته بود: «همانطور كه حداقل 50درصد كابينه تغيير كرد در سطح مديران عالي استان‌ها هم تغييراتي در حال انجام و ممكن است از عده‌اي تقدير كنيم و برخي هم در استان‌هاي ديگر شروع به‌كار كنند. » در جلسه ديروز هيأت دولت كه به رياست حجت‌الاسلام روحاني رئيس‌جمهور تشكيل شد استانداران پيشنهادي 7استان كشور از هيأت وزيران رأي اعتماد گرفتند.

با توجه به اينكه استانداران آذربايجان شرقي، كردستان و گيلان در مسئوليت‌هاي جديد مشغول به‌كار شدند، در روزهاي آينده افراد جديدي براي اين 3استان معرفي خواهند شد. اين تغييرات در مجموع به 10استاندار مي‌رسد و پيش‌بيني مي‌شود تا آخر شهريورماه اين تغييرات به جابه‌جايي بيش از 50درصد استانداران بينجامد.

پيش از اين نمايندگان استان‌هاي فارس و همدان موضوع تغيير استانداران اين استان‌ها را نيز تأييد كرده‌اند. فارس همچنان يكي از ركوردداران تغيير استانداران در سطح كشور است. اين استان در دولت يازدهم جزو استان‌هايي بود كه 2بار استاندارش تغيير كرد. حسين هاشمي استاندار تهران نيز در زمره تغييرات احتمالي است. او از سال 92استاندار تهران بوده است.

ميانگين عمر كاري استانداران

ميانگين عمر كاري استانداران او در دولت يازدهم رقمي نزديك به 3سال بود و اين رقم در مقايسه با دولت سابق نيم‌سال افزايش يافته بود. سابقه وزارت رحماني‌فضلي در وزارت كشور دولت يازدهم حكايت از آن دارد كه عجله‌اي براي تغيير استانداران ندارد. دولت يازدهم يك‌بار در بدو تشكيل طي مدت 7ماه هر 31استاندار كشور را از شهريور تا اسفندماه 92تغيير داده بود.

وزير كشور در گزارش عملكرد 4سال نخست فعاليت خود به اين مسئله اشاره كرده بود اما 11استاندار منصوب رحماني فضلي نيز در ادامه دولت يازدهم جاي خود را به افراد ديگري واگذار كرده و تغيير كردند. درمجموع 42استاندار در دولت يازدهم تغيير كردند كه در مقايسه با دولت نخست محمود احمدي‌نژاد كاهش 6. 22 درصدي داشت. در هر دودولت‌ احمدي‌نژاد درمجموع 91بار استانداران تغيير كردند كه 49مورد از آنها در دولت نهم اتفاق افتاده بود.

‌ استانداران در دولت دوم روحاني

نمايندگان 8استان كشور در گفت‌وگو با همشهري مي‌گويند وزارت كشور صحبتي با نمايندگان مجامع استاني درخصوص تغيير استانداران نداشته است: اردبيل، كرمانشاه، اصفهان، سيستان و بلوچستان، خراسان رضوي، خوزستان، مركزي و چهارمحال و بختياري. ناصر موسوي لارگاني نماينده فلاورجان و رئيس مجمع نمايندگان استان اصفهان مي‌گويد هنوز بحثي در رابطه با تغيير استاندار اصفهان نشده و ابقا يا تغيير رسول زرگر پور منوط به تصميمات آتي وزير كشور است.

زرگرپور 4سال گذشته استاندار اصفهان بوده است. بي‌ثباتي‌هاي مديريتي يكي از انتقادات اساسي مطرح شده نسبت به سبك مديريتي دولت‌هاي نهم و دهم بود كه سبب مي‌شد امور اجرايي استان‌ها و مسائل اقتصادي آنها در موج تغييرات لاينحل باقي بمانند. نمايندگان استان‌ها در ادوار قبل نيز نسبت به اين شيوه مديريت محمود احمدي‌نژاد و وزارت كشور وي انتقاد داشتند. با اين حال در دوره وزارت كشور دولت يازدهم جلوي موج اين تغييرات گرفته شد و نمايندگان مجلس دهم خواستار ادامه رويه ثبات و حفظ استانداران هستند.

به فال نيك مي‌گيريم

قاسم ميرزايي نكو نماينده مردم دماوند در مجلس با اشاره سخنان رئيس‌جمهور درخصوص انتخاب استانداران به همشهري گفت: ما سخنان رئيس‌جمهور را به فال نيك مي‌گيريم و در اين زمينه اميدواريم كه انتخاب‌هاي صورت گرفته و انتخاب‌هاي آينده براساس شاخص‌هايي كه ايشان گفته‌اند صورت بگيرد. وي در ادامه با بيان اينكه يكي از مهم‌ترين لوازمي كه بايد در انتخاب استانداران مورد توجه قرار بگيرد شايسته‌سالاري است، تأكيد كرد:

استانداران در هر استاني دولت و قوه مجريه را نمايندگي مي‌كنند و لذا بايد مهم‌ترين پارامترهاي مدنظر دولت را داشته باشند. ميرزايي نكو در ادامه گفت: افرادي كه انتخاب مي‌شوند لازم است استوار باشند و مشكلات منطقه را بشناسند و بتوانند يك مديريت واحدي را در استان پيش ببرند. وي در ادامه با بيان اينكه امروز مشكلات استان‌ها را يك مدير موفق باتجربه مي‌تواند حل كند، افزود: توجه به خواست و نظر سياسي مردم هم كه مدنظر رئيس‌جمهور است بايد در اولويت قرار بگيرد.

کلیدواژه: تغییر استانداران | تغییر استاندار | قرار داد و گفت | رئیس جمهور | حقوق شهروندی | جابه جایی | دولت یازدهم | استان ها | وزارت کشور

منبع: همشهری آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.hamshahrionline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۶۸۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • راه و مسیری را که مردم در انتخابات برگزیدند دنبال خواهیم کرد
 • به گزارش خبرنگار سیاسیی خبرگزاری برنا، «حسن روحانی» با انتشار عکسی در اینستاگرام خود نوشت: «راه و مسیری را که مردم در انتخابات برای ۴ سال آینده برگزیدند و به دولت ماموریت حرکت در آن راه را دادند، دنبال خواهیم کرد.»
 • مطالبات کشاورزان استان همدان در کمترین زمان ممکن پرداخت شود
 • همدان - استاندار همدان گفت: مطالبات کشاورزان استان همدان باید در کمترین زمان ممکن پرداخت شود. به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت ظهر پنج شنبه در کمیسیون تنظیم بازار استان همدان با بیان اینکه در ایام محرم همه باید تلاش کنیم مردم در رفاه باشند و امکانات مورد نیاز مردم به خصوص برای نذورات تامین شود، گفت: باید به بازگشایی دانشگاه ها و مدارس و نیازهای مردم در این حوزه نیز توجه شود. وی با تاکید براینکه باید همه تلاش خود را برای افزایش صادرات و فاصله گرفتن از نفت به کارگیریم، گفت: مؤدیان جدید مالیاتی باید شناسایی شوند تا به صادرات کمک و هدفگذاری یک میلیارد دلاری صادرات استان همدان محقق شود. استاندار همدان با بیان اینکه معاونت صنایع دستی، کشاورزی، صنعت و معدن خوب کار کرده اند اما باید بیشتر کار کنند تا صادرات، افزایش تاثیر گذار و چشمگیری داشته باشد، گفت: همدان را باید به لحاظ گردشگری و زیبا سازی توسعه داد. نیکبخت با تاکید براینکه استان همدان بر روی ریل توسعه قرار گرفته و این حرکت توقف ناپذیر است، گفت: همدان به عنوان شهر گردشگری پیشنهاد شده است. وی با بیان اینکه همدان باید در شأن خود زیباسازی و پروژه هایی در آن اجرا شود که با ارزش و جایگاه و تاریخ آن همخوانی داشته باشد، گفت: به شهرداری تاکید داشتم که ورودی و خروجی شهر همدان مناسب نیست و باید در شأن همدان زیباسازی شوند. استاندار همدان بابیان اینکه باید پرداخت مابقی پول گندم کشاورزان پیگیری و مطالبات مردم به موقع پرداخت شود، گفت: کشاورزان استان همدان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان دریافتی داشتند که از سازمان جهاد کشاورزی خواسته ام بخشی از این پول در صندوقی برای اشتغال و حل مشکلات کشاورزان پس انداز شود. نیکبخت با بیان اینکه باید ارزاق عمومی مردم را در این ایام تامین کنیم تا مردم مضیقه ای...
 • ابراز نگرانی کمیسیون انتخابات افغانستان از کسری بودجه انتخابات آینده این کشور
 • در حالی که کمتر از یک سال به برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای شهرستان‌ها در افغانستان باقی مانده است، رئیس دبیرخانه کمیسیون انتخابات افغانستان نسبت به نبود بوجه برای برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور ابراز نگرانی کرد. به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد وریماچ» رئیس دبیرخانه کمیسیون انتخابات افغانستان نسبت به عدم تأمین بوجه برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای شهرستان‌های این کشور ابراز نگرانی کرده است.وی افزود: اگرچه نهادهای امنیتی برای تأمین امنیت انتخابات افغانستان تلاش می‌کنند اما نمی‌توان از نگرانی‌های امنیتی صرف نظر کرد.وریماچ پیش از این نیز گفته بود که این کمیسیون برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرستان‌های افغانستان حدود 210 میلیون دلار برآورد هزینه کرده است.دولت افغانستان تنها تأمین حدود 30 میلیون دلار از کل هزینه برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرستان‌ها را به عهده گرفته است.روز گذشته نیز اعضای این کمیسیون نشست مشورتی را با حضور اعضای جامعه مدنی، مقامات و دیپلماتهای خارجی و احزاب سیاسی در شهر کابل برگزار کرده بودند.«پرنیل کاردل» معاون سیاسی دفتر نمایندگی سازمان ملل در کابل نیز ضمن تأکید بر لزوم برگزاری انتخابات شفاف گفت که سازمان ملل به حمایت از روند انتخابات افغانستان متعهد است.وی در ادامه تصریح کرد که دفتر نمایندگی سازمان ملل حاضر است تا کمک‌های مالی و فنی لازم برای برگزاری انتخابت پارلمانی و شوراهای شهرستان‌ها را به کمیسیون انتخابات افغانستان ارائه کند.در حالی که دولت موظف به فراهم کردن زمینه برگزاری انتخابات پارلمانی در سال 1394 بود اما این روند به تعویق افتاد و قرار است انتخابات افغانستان 16 تیرماه سال آینده برگزار شود.انتهای پیام/. R36461/P36461/S8,87,91/CT10
 • تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان ها و ورزش و جوانان استان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، این تفاهم نامه با موضوع توسعه و ارتقای سطح همکاری دو جانبه در خصوص برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی، ورزشی در سطح زندان های استان به امضای طرفین رسید. قرار است در این تفاهم نامه همکاری، اداره کل زندان‌ها و ورزش و جوانان استان به صورت مشترک با استفاده از ظرفیت های موجود خود، برای حمایت، سازماندهی و تدوین طرح های جامع و اجرای فعالیت های فرهنگی ـ ورزشی، توسعه و گسترش امور مشاوره‌ای در زمینه‌های فرهنگی ـ ورزشی در زندان‌ها، ایجاد بستر مناسب برای حمایت معنوی و مادی از ورزش همگانی، قهرمانی و بومی ـ محلی در زندان‌های استان و ... به منظور تحقق بخشیدن به اهداف این تفاهم نامه گام بردارند. یادآور می شود: این تفاهم نامه در شش ماده تنظیم و به امضای رمضان امیری، مدیرکل زندان‌ها و محمد تقی امیری خراسانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان رسید. این جلسه به صورت ویدیو کنفرانس با ۱۱ شهرستان دیده شده در این تفاهم نامه برگزار شد. انتهای پیام/ب امضای تفاهم‌نامه همکاری بین ادارات کل زندان‌ها و ورزش و جوانان استان کرمان
 • ملاک های انتخاب کفش مناسب
 • با فرا رسیدن ماه مهر مردم بیش از هر زمان دیگری به فروشگاه ها می روند تا برای فرزندان خود لوازم‌التحریر، کیف و کفش و لباس تهیه کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یکی از اقلام مهم برای دانش آموزان کفش مناسب است. اما ملاک های انتخاب کفش مناسب چیست؟ با هم گزارشی در این رابطه ببینیم دانلود
 • ملاک رتبه بندی و ارزشیابی حرفه ای معلمان پژوهشگر بودن آن هاست
 • رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ما از تدریس درسی با عنوان «تفکر و پژوهش» از پایه ششم ابتدایی خبر داد. قدس آنلاین- رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ما از تدریس درسی با عنوان «تفکر و پژوهش» از پایه ششم ابتدایی خبر داد. محی الدین بهرام محمدیان با بیان اینکه موضوع پژوهش در آموزش و پرورش مربوط به پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش است، گفت: سیاست ما در آموزش و پرورش این است که هیچ موردی در آموزش و پرورش اتفاق نیفتد، مگر اینکه پیوست پژوهشی داشته باشد و بتوانیم با پژوهش آینده نگاری کنیم و یا موضوعاتی را که انجام داده‌ایم، مورد نقد و بررسی قرار دهیم و یا برای پیشرفت در امور تحقیق کنیم. پژوهش، اساساً مقاله دادن نیست و آنچه ما دنبال می‌کنیم، موضوع پژوهش به مفهوم پژوهشِ معنادار و جهت‌داری است که به نوعی از نتایج بینجامد وی ادامه داد: با توجه به سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی که بر حوزه تفکر و خلاقیت تأکید دارد، بگونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که زمینه‌ها و بستر پژوهشگری برای دانش آموزان فراهم شود و در همین راستا از پایه ششم ابتدایی به صورت مستقل درسی را با عنوان «تفکر و پژوهش» پیش‌بینی کرده‌ایم. وی افزود: ما فرایند تربیتی را مبتنی بر پژوهش قرار داده‌ایم و امروز این موضوع باید در سازمان پژوهش و حوزه برنامه‌ریزی داده‌های آموزشی مبتنی بر پژوهش در بستر فرهنگی به نتیجه تربیتی تبدیل شود. محمدیان خاطرنشان کرد: این برنامه‌های پژوهشی، برنامه‌های الصاقی نیستند، بلکه برنامه‌هایی در هم تنیده‌اند که جریان و فرایند یاددهی و یادگیری را مبتنی بر پژوهش پیش می‌برد یعنی دانش آموزان بدون اینکه خود متوجه شوند در فضای پژوهشی تنفس می‌کنند. وی تأکید کرد: پژوهش، اساساً مقاله دادن نیست و...
 • کمک ۱۰ میلیارد ریالی مردم استان کردستان به جشن عاطفه ها
 • سنندج - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: در مرحله نخست برگزاری جشن عاطفه های امسال (23 و 24 شهریور)، 10 میلیارد ریال کمک مردم خیر و نوعدوست این استان به صورت نقدی و غیر نقدی جمع آوری شد. محمد رسول شیخی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیشترین کمک های جمع آوری شده در مرحله نخست جشن عاطفه ها مربوط به شهرستان سنندج با 2 میلیارد و 290 میلیون ریال، دیواندره با یک میلیارد و 790 میلیون ریال و کامیاران با یک میلیارد و 510 میلیون ریال است.وی افزود: این میزان کمک جمع آوری شده در جشن عاطفه ها در میان هفت هزار دانش آموز نیازمند و تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در این استان در حال توزیع است.مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با بیان اینکه میانگین کمک های مردمی به نیازمندان استان نسبت به میانگین کشوری رقم بالایی است، تاکید کرد: برای هدایت این کمک ها به سمت نیازمندان واقعی استان به همکاری و هم افزایی موسسات خیریه، دستگاه ها، صنوف و اقشار مختلف جامعه با هدف کمک به رفع محرومیت استان نیاز است.شیخی زاده میزان کمک های جمع آوری شده در جشن عاطفه های سال گذشته را 13 میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: با اجرای مرحله دوم این جشن در یک هزار مدرسه استان که 19 مهر ماه برگزار می شود، میزان کمک ها بیشتر هم می شود.به گزارش ایرنا، مرحله نخست جشن عاطفه ها با شعار مهر در انتظار همدلی 23 و 24 شهریور همزمان با سراسر کشور در میادین و خیابان های اصلی شهرها و میعادگاه های نماز جمعه برگزار شد و مرحله دوم این جشن نیز 19 مهر ماه جاری در هزار مدرسه استان برگزار می شود.هم اکنون بیش از 45 هزار خانوار کردستانی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امام...
 • تظاهرات ضد آمریکایی مردم استان بوشهر برگزار می شود
 • بوشهر - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: تظاهرات ضد آمریکایی مردم استان بوشهر برگزار می‌شود. نصرالله شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این تظاهرات در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ، رئیس جمهور دولت مستکبر و شیطان صفت آمریکا علیه ملت با فرهنگ، عاشورایی و سلحشور ایران برگزار می‌شود. وی افزود: تظاهرات ضد آمریکایی مردم استان بوشهر جمعه ۳۱ شهریور همزمان با آغاز ماه محرم، ماه عزای سرور و سالار شهیدان و آغاز هفته دفاع مقدس، پس از اقامه نماز با شکوه جمعه در سراسر استان برگزار می‌شود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: مردم استان بوشهر در این تظاهرات یکپارچه فریاد مرگ بر آمریکا سر خواهند داد.
 • کارگاه آموزشی تشکل های مردم نهاد در استان گیلان برگزار می شود
 • مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان گفت: کارگاه آموزشی تشکل‌های مردم نهاد آبان ماه امسال در استان گیلان برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، رسول جلایی ظهر امروز در گردهمایی سازمان‌های مردم نهاد پیرامون هفته دفاع مقدس با اشاره به اهمیت توجه به سازمان‌های مردم نهاد اظهار داشت: اعتقاد ما توانمندسازی سرمایه انسانی مجموعه‌های مردم نهاد است.مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان عنوان داشت: هدف راهبردی ما استفاده از ظرفیت و قابلیت‌های تشکل‌های مردم نهاد با اولویت توسعه محصولات فرهنگی و هنری با ویژگی تولید محصولات فاخر است.وی با اعلام اینکه کارگاه آموزشی تشکل‌های مردم نهاد در آبان ماه امسال در استان گیلان برگزار می‌شود گفت: مراحل مقدماتی و طراحی این کارگاه انجام شده و با نظرات و پیشنهادات تکمیل و اجرا می‌شود.جلایی با اشاره به سند اجرایی موجود میان وزارت کشور و اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اعلام کرد: صدور مجوز تشکل‌های فعال در حوزه دفاع مقدس، برگزاری دوره‌های آموزشی برای مجموعه‌های مردم نهاد و حمایت از تشکل‌های فعال در حوزه دفاع مقدس از مفاد این سند اجرایی است.معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه در زمان جنگ تمام اتفاقات از روی صداقت به وقوع می‌پیوست گفت: امروز نیاز است تا وقایع دوران جنگ را با همان سادگی و بی‌آلایشی به نسل جدید منتقل کنیم.محمد احمدی‌پور با اشاره به عملکرد ضعیف در حوزه تاریخ شفاهی دفاع مقدس اظهار داشت: اگر امروز در حوزه سینما گاه شاهد فیلمنامه‌های نامناسب در حوزه دفاع مقدس هستیم به علت عدم پرداختن مناسب به تاریخ شفاهی جنگ است.مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه دفاع مقدس تحول عظیمی در ادبیات کشور ایجاد کرده است عنوان داشت: فرهنگ دفاع مقدس سبب شد تا چهره‌هایی جدید و خوش‌فکر وارد...
 • دعوت از عموم مردم لرستان جهت بازدید از نمایشگاه کتاب استان
 • استان‌ها>لرستان - مسوول هماهنگی یازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب در استان لرستان در گفتگوی اختصاصی با خبرآنلاین گفت: یازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب از تاریخ 29 شهریور آغاز شده که تا 4 ام مهر ادامه خواهد به گزارش خبرآنلاین لرستان ،سجاد بهاروند افزود: با توجه به حضور 400 ناشر از تمام استانها، اولین روز کاری این نمایشگاه با استقبال خوبی از جانب اقشار مختلف مواجه بود و از طرفی برنامه های جانبی این نمایشگاه تقریبا مصادف شده با ماه سوگواری محرم و نیز هفته دفاع مقدس که غرفه های کتاب نیز به موازات این دو مناسبت مهم و مقدس درخور برنامه های مذهبی و حماسی شایانی می باشد.مسوول هماهنگی یازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب در لرستان در خصوص تعداد غرفه های این نمایشگاه بیان داشت: در این نمایشگاه غرفه های متنوعی از انواع مختلف کتابهای کودکان، اجتماعی، علمی،آموزشی،روانشناسی و... در اختیار بازدیدکنندگان عزیز است که تنوع غرفه ها هر سلیقه ای را اغنا می کند.سجاد بهاروند در باب اهمیت اطلاع رسانی از برگزاری نمایشگاه کتاب گفت:جهت آگاهی از زمان و مکان این رخداد فرهنگی از طریق تبلیغات میدانی،ظرفیت دانشگاهها و نصب بنر در سطح شهر اطلاع رسانی کردیم.بهاروند تاکید کرد:از عموم مردم عزیز و شریف لرستان دعوت می کنیم، از غرفه های مختلف این نمایشگاه بین المللی که بی شک رخداد فرهنگی بزرگی در سطح همه استانهاست، بازدید کنند. 46 کلید واژه‌ها : استان لرستان -
 • راهپیمایی اعتراض آمیز مردم استان درمحکومیت سخنان ترامپ
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناززاهدان،عباس صفدری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ، رئیس جمهوری دولت مستکبر و شیطان صفت آمریکا علیه ملت با فرهنگ و سلحشور ایران روز جمعه 31 شهریور همزمان با نخستین روز ماه محرم و آغاز هفته دفاع مقدس، مردم شریف و نمازگزار استان پس از اقامه نمازجمعه راهپیمایی ضد آمریکایی برپا می کنند. وی گفت: راهپیمایی مردم مومن و خداجوی زاهدان فردا پس از اقامه نمازجمعه همراه با سردادن شعار مرگ بر آمریکا از خروجی مصلی تا تقاطع آزادی و مصلی برگزار می شود. انتهای پیام /ع راهپیمایی مردم سیستان وبلوچستان
 • پرداخت ۱۸ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران
 • 18 میلیارد و 882 میلیون تومان از مطالبات گندمکاران خراسان جنوبی پرداخت شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گفت: تاکنون 19 هزار و 100 تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.آقای عصمتی پور افزود: 5 میلیارد و 800 میلیون تومان از مطالبات گندمکاران باقیمانده که به زودی پرداخت می شود.وی با تأکید بر اینکه کشاورزان نگران پرداخت مطالبات خود نباشند، افزود: مطالبات کشاورزان براساس تاریخ تحویل به مراکز و ثبت در سامانه بانک کشاورزی پرداخت می شود.وی گفت: خرید تضمینی گندم تا پایان مهر تمدید شده است و کشاورزان می توانند گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید تعاون روستایی تحویل دهند.وی قیمت هر کیلوگرم گندم خریداری شده از کشاورزان را هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: هزینه خرید گندم با اولویت تحویل به سیلوها و مراکز خرید و ثبت در سامانه بانک کشاورزی پرداخت می شود.وی پیش بینی کرد: امسال بیش از 20 هزار تن گندم مازاد از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شود.۲۴ مرکز در خراسان جنوبی گندم کشاورزان را خریداری می کنند.امسال از 19 هزار و 500 هکتار از اراضی زیر کشت گندم، 61 هزار تن محصول برداشت شد.
 • پرداخت مطالبات گندمکاران همدانی تا اواسط مهرماه
 • علیرضا رنجبر ضرابی روز پنجشنبه در کمیسیون تنظیم بازار همدان اظهار کرد: ارزش گندم خریداری شده در استان همدان چهار هزار و 950 میلیارد ریال است.وی اضافه کرد: تاکنون 2 هزار و 680 میلیارد ریال معادل 54.2 درصد مطالبات پرداخت شده و 2 هزار و 270 میلیارد ریال باقی مانده است.وی یادآوری کرد: امسال پیش بینی خرید 340 هزار تن گندم را تا قبل از سال 96 داشتیم ولی باران های بهاره آن را به 379 هزار تن رساند.مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 بیان کرد: میزان خرید گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته که 531 هزار تن بود حدود 30 درصد کاهش داشته است.به گزارش ایرنا رنجبر ضرابی اضافه کرد: 33 مرکز در استان همدان وظیفه خرید گندم از کشاورزان را بر عهده داشتند.وی گفت: بانک کشاورزی 100درصد طلب کشاورزانی که تا 10 تیر ماه گندم خود را تحویل داده اند پرداخت کرده است.مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 افزود: از دهم تیرماه تا پایان خرید گندم 50 درصد مطالبات کشاورزان را پرداخت کرده است و طلب گندمکاران تا 2 هفته دیگر تسویه می شود.رنجبر ضرابی بیان کرد: با توجه به اینکه فرایند کشت گندم توسط کشاورزان این استان از مهر ماه آغاز می شود تمامی تلاش خود را برای تسریع در پرداخت طلب کشاورزان به کار خواهیم بست.وی اضافه کرد: تاکنون 8.8 میلیون تن گندم به ارزش 115 هزار و 700 میلیارد ریال در کشور خریداری شده است که 79 هزار میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شده استمدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 درباره اقلام مورد نیاز برای نذورات ماه های محرم و صفر نیز گفت: ستاد تنظیم بازار کشور مجوز توزیع 10 هزار تن برنج را داده است که سهم همدان 218 تن است.وی اضافه کرد: قرار است سهمیه همدان از استان آذربایجان غربی تامین شود...
 • اصلاح طلبان بجای پرداختن به حاشیه ها مطالبات خود را دنبال کنند
 • به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، «جواد امام» مدیرعامل بنیاد باران با انتشار توییتی از پرداختن بیش از حد اصلاح طلبان به حاشیه ها انتقاد کرد. جواد امام نوشت: ‏اصلاح طلبان بجای پرداختن به حاشیه ها #مطالبات اصلی و #نقد جدی دولت و مجلس را باید به صورت جدی دنبال نمایند.
 • اداره کل راه
 • برقراری ارتباط با شخص پاسخگوی فراخوان نام شخص حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر کد فراخوان ۱,۵۰۱,۶۶۲ - يک ميليون و پانصد و يک هزار و ششصد و شصت و دو تاریخ آخرین به روز رسانی ۲۹ / ۶ / ۱۳۹۶ - بيست و نهم شهريور ماه يک هزار و سيصد و نود و شش تعداد دفعات بازدید ۲۹ - بيست و نه نوع انتشار فراخوان نوع فراخوان آگهی مناقصه حوزه فعالیت فراخوان امور پيمانکاری نوع برگزاری يک مرحله ای واحد پولی برآورد مالی ريال برآورد مالی 5076160000 نام روزنامه منتشر کننده آگهی روزنامه اطلاعات تاریخ درج آگهی در روزنامه ۲۹ / ۶ / ۱۳۹۶ - بيست و نهم شهريور ماه يک هزار و سيصد و نود و شش بين المللی است احتمال تمديد مهلت دارد لغو شده تجدید شده تاريخ بازگشايی پاکات ۱۶ / ۷ / ۱۳۹۶ - شانزدهم مهر ماه يک هزار و سيصد و نود و شش مهلت ارسال پيشنهاد ۱۵ / ۷ / ۱۳۹۶ - پانزدهم مهر ماه يک هزار و سيصد و نود و شش مهلت دریافت اسناد ۴ / ۷ / ۱۳۹۶ - چهارم مهر ماه يک هزار و سيصد و نود و شش تاريخ اعتبار پيشنهاد ۱۶ / ۱۰ / ۱۳۹۶ - شانزدهم دي ماه يک هزار و سيصد و نود و شش کشور | استان | شهر جمهوری اسلامی ايران - بوشهر - گناوه موضوع تجديد مناقصه تکميل پروژه ۱۶ واحدی مسکن مهر نوروزآباد گناوه دستگاه مناقصه گزار اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر محل دریافت اسناد تارنمای مناقصات كشور: http://iets.mporg.ir طبقه بندی موضوعی پيمانکاری راه-ابنيه-تاسيسات توضيحات
 • ارتقا نمایندگی آب و فاضلاب روستایی هندیجان به اداره
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، کورش مودت، فرماندار هندیجان در حاشیه افتتاح این اداره که با حضور علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان، ماهشهر و امیدیه برگزار شد بیان داشت: پیش از این آب و فاضلاب روستایی هندیجان به صورت نمایندگی و زیر نظر بندر ماهشهر فعالیت می کرد که از امروز به صورت مستقل با اختیارات بیش تری به کار خود ادامه خواهد شد. وی اظهار کرد: مشکلات زیادی در حوزه آب روستایی این شهرستان وجود دارد که فعالیت به صورت نمایندگی قادر به رفع این مشکلات و پاسخگویی به جامعه روستائی نبوده و وجود این اداره به صورت مستقل از نیازهای اساسی شهرستان بود. مودت اذعان داشت: آبرسانی به روستاهای فاقد آب، تکمیل تاسیسات آبرسانی چم خلف عیسی و مشراگه در اولویت کاری این اداره قرار دارد. انتهای پیام/گ نمایندگی آب و فاضلاب روستایی هندیجان به اداره تبدیل شد
 • ریاض به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات عراق
 • «داود احمدزاده»، کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص تداوم دخالت­‌های ریاض در کشورهای منطقه و امکان چرخش تاکتیکی ریاض، با اشاره به اینکه ریاض با نفوذ در گروه‌های سنی به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات عراق است، بیان داشت: تلاش‌هایی برای ایجاد روابط نزدیک بین ایران و عربستان در مقطعی انجام شد؛ اما وابستگی‌های رژیم سعودی نسبت به کشورهای غربی به ویژه آمریکا باعث شد عربستان به عنوان یک عنصر مستقل شناخته نشود، بلکه به عنوان یک متغیر وابسته شناسایی شد. وی با توجه به نفوذ واشنگتن در ریاض گفت: عربستان همیشه تحت شرایطی به روند تصمیم‌گیری‌هایی که از سوی کاخ سفید اتخاذ می‌شود، وابسته است. تشکیل محور مقاومت در منطقه و تلاش‌های هم‌زمان روسیه برای ایجاد موازنه در مقابل کشورهای غربی و محور عربی باعث ثبات در سوریه شد. کارشناس مسائل غرب آسیا در پاسخ به این پرسش که «آیا چرخش عربستان نسبت به ایران راهبردی است یا مقطعی؟» بیان داشت: سیاست کلی ایران از ابتدای وقوع بحران‌ها در سطح منطقه، گفت‌وگوی رو در رو با تمام کشورهای عربی بوده است. چرخش عربستان نمی‌تواند راهبردی و درازمدت باشد. وی با تأکید بر ناکامی­‌های سیاسی و نظامی سعودی­‌ها در یمن اشاره داشت: سعودی­‌ها در یمن به رغم تلاش‌های گسترده خود برای بازگرداندن رژیم پیشین با ناکامی قطعی مواجه شده­‌اند. این جنگ غیر از رسوایی و قتل‌عام کودکان برای عربستان نتیجه دیگری نداشته است. احمدزاده با اشاره به بحرانی که برای عربستان در عراق ایجاد شده است، تأکید کرد: روند تحولات در عراق نیز بعد از نابودی داعش و تکفیری‌ها در این کشور به نفع شیعیان و ایران است. عربستان به دنبال واسطه‌ای‌ است تا شرایط را برای گفت‌وگوهای سیاسی برای خروج از بحران خودساخته فراهم کند. وی با توجه به دخالت­‌های سعودی­‌ها در عراق اشاره داشت: عربستان با توجه به روند عادی انتخابات در عراق در تلاش است تا حوزه نفوذ...
 • عجایب انتخابات در نقاط گوناگون جهان
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛برخی ویژگی‌های انتخاباتی در کشورهای جهان را به این ترتیب شرح داده است: سن رأی سن شرکت در انتخابات در کشورهای گوناگون متفاوت است. برای نمونه شهروندان اتریش و برزیل از ۱۶ سالگی و شهروندان اندونزی از ۱۷ سالگی می‌توانند رأی دهند. در اکثر کشورها شهروندان ۱۸ سال به بالا از حق رأی برخوردارند. سن حق رای در برخی کشورها از جمله کره جنوبی ۲۰ سال و کامرون حتی ۲۱ سال است. شهروندان آلمان از ۱۶ سالگی حق مشارکت در انتخابات ایالتی و از ۱۸ سالگی حق رأی در انتخابات سراسری را دارند. انتخابات کره شمالی در کره شمالی هم هر پنج سال یک بار انتخابات سراسری به منظور تعیین نمایندگان مجلس برگزار می‌شود. هر منطقه یک نامزد دارد که البته توسط کیم جونگ اون (تصویر)، رهبر این کشور انتخاب می‌شود. افرادی که مخالف نامزد پیشنهادی هستند باید مخالفت خود را با انداختن رأی در صندوق‌های مخصوص به طور علنی نشان دهند. این سازوکار تضمین می‌کند که دادن رأی مخالف به دشواری ممکن باشد. لزوم مشارکت مشارکت در انتخابات کره شمالی برای شهروندان اجباری است و این انتخابات به سرشماری بی‌شباهت نیست. به عنوان مثال برگه‌های رای با لیست جمعیت فلان روستا چک می‌شود و اگر نام کسی در هر دو لیست موجود نباشد، فرد "خاطی" با مجازات سنگینی روبرو می‌شود. جریمه در صورت عدم مشارکت در برخی کشورهای دموکراتیک نیز مشارکت در انتخابات اجباری است. هنگامی که در سال ۱۹۲۲ میزان مشارکت مردم در انتخابات استرالیا به زیر ۶۰ درصد سقوط کرد، دولت حضور مردم را اجباری کرد و میزان مشارکت را به بالای ۹۰ درصد رساند. عدم شرکت در انتخابات جریمه‌ای نقدی بالغ بر حدود ۱۵ دلار آمریکا به دنبال دارد، مگر آنکه فرد به دلیلی موجه امکان رای دادن نداشته باشد. "انتخابات کاکارکو" از اشیاء و...
 • یک مرد قبل از انتخابات نیوزیلند خود را مقابل پارلمان به آتش کشید
 • خبرگزاري آريا - کوالالامپور - ايرنا - يک مرد نيوزيلندي روز پنجشنبه در آستانه انتخابات عمومي اين کشور مقابل پارلمان خود را به آتش کشيد. به گزارش ايرنا، رسانه هاي محلي نيوزيلند به نقل از پليس ولينگتون اعلام کردند اين فرد که براثر سوختگي در شرايط بحراني قرار داشت، عصر پنجشنبه پس از معاينه توسط متخصصين پزشکي در بيمارستان بستري شد.برخي افراد در نزديکي محل پس از مشاهده آتش و دود با سطل آب براي خاموش کردن شعله هاي آتش بر روي اين مرد اقدام کردند.پس از اين اقدام، پليس نيوزيلند رفت و آمد به منطقه مقابل پارلمان را محدود کرد و پارلمان تعطيل شد.تارنماي `نيوزيلند هرالد` به نقل از پليس اعلام کرد اين فرد در شرايط بحراني در بيمارستان بستري است.تاکنون علت اين خودسوزي مقابل پارلمان نيوزيلند مشخص نشده است.تحليل گران منطقه انتخابات روز شنبه آينده نيوزيلند را بسيار حايز اهميت مي دانند، زيرا اگر يکي از احزاب رقيب حزب ملي پيروز ميدان شود، بسيار پرقدرت خواهد بود زيرا حزب ملي در يک دهه اخير قدرت سياسي و اجرايي کشور را به خود اختصاص داده است.نيوزيلند يک پارلمان 120 عضوي دارد که مردم آنها را براي يک دوره سه ساله انتخاب مي کنند و حزب يا ائتلافي از احزاب که که حائز اکثريت کرسي هاي مجلس شود، حق تشکيل دولت آينده را دارد.آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپيمان يغمايي انتهاي پيام /*
 • قوای سه گانه باید کشور را انقلابی اداره کنند
 • خبرگزاري آريا - به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (پنجشنبه) در ديدار رئيس و نمايندگان مجلس خبرگان، با اشاره به جايگاه بي نظير و استثنايي اين مجلس در نظام اسلامي، وظيفه‌اي مهم را از مجلس خبرگان درخواست کردند و گفتند: اين مجلس بايد با تشکيل يک هيأت انديشه ورز که داراي نگاه کلان و راهبردي و عميق باشد، به بررسي چگونگي حرکت انقلاب اسلامي در 38 سال گذشته به سمت اهداف اصلي خود و پيشرفت ها، توقف‌ها و احياناً پسرفت‌ها در اين مسير بپردازد و براساس جمع بندي خود از دستگاه هاي مختلف مطالبه‌گري کند.رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به سخنان سخيف، زشت، ابلهانه، آشفته و سراسر غيرواقعيِ رئيس جمهور امريکا در مجمع عمومي سازمان ملل تأکيد کردند: اين سخنان ناشي از قدرت نبود، بلکه ناشي از عصبانيت، درماندگي و سبک مغزي است زيرا امريکايي‌ها از اينکه نقشه‌هاي چندين ساله آنها در منطقه غرب آسيا، با حضور مؤثر جمهوري اسلامي ايران، نقش بر آب شده است، به شدت ناراحت و عصباني هستند. حضرت آيت الله خامنه‌اي، مجلس خبرگان را مجلسي استثنايي و بي‌نظير از لحاظ ترکيب، کارکرد و وظايف خواندند و افزودند: اين مجلس در کنار وظايف کنوني آن، بايد يک نگاه و ارزيابي کلان و راهبردي به مسير و حرکت انقلاب اسلامي داشته باشد.رهبر انقلاب اسلامي در بيان اين وظيفه و سازوکار اجراي آن، خاطرنشان کردند: قواي سه‌گانه مأمور اداره کشور هستند و بايد کشور را انقلابي اداره کنند اما مجلس خبرگان بايد با تشکيل يک هيأت انديشه‌ورز، ميزان پيشرفت‌ها يا پسرفت‌ها را در مسير حرکت به سمت اهداف انقلاب، ارزيابي، و بر اساس آن از دستگاه هاي مسئول، مطالبه کند. ايشان سپس با بيان چند نمونه، به تبيين وظيفه مطالبه‌گري پرداختند و گفتند: يکي از عناوين انقلاب ما، «نه شرقي نه غربي» بود و...
 • برتری اداره ارتباطات سازمان فرهنگی شهرداری شیراز
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازشیراز؛احمد همتی معاون فرهنگی شهردار شیراز گفت: اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز براساس رای هیئت داوران چهارمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر استان فارس موفق به کسب چهار مقام برتر این جشنواره شد. وی افزود: این اداره موفق به کسب مقام نخست تولید فیلم بلند سینمایی، مقام سوم تبلیغات محیطی، مقام سوم تولید نرم‌افزار چندرسانه‌ای و تنها مقام در بخش تولید برنامه‌های کاربردی در چهارمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر استان فارس شده است. همتی ادامه داد: کسب این موفقیت ارزشمند نتیجه کار گروهی و همکاری و همدلی همکاران پرتلاش در مجموعه اداره ارتباطات سازمان و حمایت‌های مدیران،کارشناسان و کارکنان خدوم حوزه فرهنگی است. معاون فرهنگی شهردار شیراز تصریح کرد: یکی از واحدهای هر سازمان پویا، روابط عمومی آن سازمان است و اگر این واحد برخوردار از پویایی و خلاقیت باشد می‌تواند تحرک و نشاط را به تمامی سازمان منتقل سازد و نوآوری در کارها و برنامه‌های روابط عمومی فعال یکی از مؤلفه‌های اصلی این بخش به شمار می‌رود.انتهای پیام/ر برتریاداره ارتباطات سازمان فرهنگی شهرداری شیراز
 • برگزاری کارگاه تخصصی در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان
 • خرم ‏آباد- کارگاه تخصصی ویژه کارشناسان حوزه آموزشگاه‎های آزاد در اداره کل آموزش فنی و حرفه‎ای لرستان برگزار شد. به گزارش قدس‎آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‎ای لرستان؛ کارگاه تخصصی ویژه کارشناسان حوزه آموزشگاه‎های آزاد فنی و حرفه‎ای با حضور معاون آموزش و پژوهش اداره کل آموزش فنی و حرفه‎‏ای لرستان، رئیس و کارشناسان حوزه ستادی آموزشگاه‏ های آزاد اداره کل و شهرستان‎های تابعه در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد. این کارگاه آموزشی به‎منظور آشنایی کارشناسان حوزه آموزشگاه‎های آزاد با بازنگری‎ها و تغییرات صورت گرفته در آیین‎نامه‎های اجرایی آنانتشکیل شد و علاوه بر توضیح این فصول، راهنمایی و نظارت بر آموزشگاه‎های آزاد، رتبه‎بندی آنان، اجرای اعتبارسنجی و حل مشکلات حوزه‎ی پورتال نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کارشناسان حاضر در جلسه با تبادل نظر و استفاده از تجربیات یکدیگر راهکارهایی را برای حل مشکلات کاری حوزه خود ارائه دادند. معتمدی معاون آموزش و پژوهش اداره کل در این خصوص بیان کرد: آموزشگاه‎های آزاد از همکاران آموزش فنی و حرفه‎ای محسوب می‎شوند و در واقع هر یک از آنها یک حوزه آموزشی هستند و با توجه به اینکه بیش از ۵۰ درصد از آموزش‎های فنی و حرفه‎ای در حوزه آموزشگاه‎های آزاد ارائه می‎شود، اجرای دقیق این آیین نامه‎ها در بالا بردن کیفیت خدمات آموزشی به جامعه‎ی هدف بسیار مؤثر است.
 • نمایندگی آب و فاضلاب روستایی هندیجان به اداره ارتقاء یافت
 • کورش مودت پنجشنبه در حاشیه افتتاح این اداره که با حضور علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان، ماهشهر و امیدیه برگزار شد به خبرنگار ایرنا گفت: پیش از این آب و فاضلاب روستایی هندیجان به صورت نمایندگی و زیر نظر بندر ماهشهر فعالیت می کرد که از امروز به صورت مستقل با اختیارات بیشتری به کار خود ادامه خواهد شد.وی گفت: مشکلات زیادی در حوزه آب روستایی این شهرستان وجود دارد که فعالیت به صورت نمایندگی قادر به رفع این مشکلات و پاسخگویی به جامعه روستائی نبوده و وجود این اداره به صورت مستقل از نیازهای اساسی شهرستان بود.فرماندار هندیجان ادامه داد: آبرسانی به روستاهای فاقد آب، تکمیل تاسیسات آبرسانی چم خلف عیسی و مشراگه در اولویت کاری این اداره قرار گیرد.شهرستان هندیجان با 38 هزار نفر جمعیت در جنوب استان خوزستان قرار داشته و دارای دو بخش مرکزی و چم خلف عیسی است.7163/6068خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد** انتشار:محمدعلی فریدپناه
 • عجایب انتخابات درنقاط گوناگون جهان تصاویر
 • انتخابات رویدادی است که تقریبا در همه کشورهای جهان برگزار می‌شود. البته انتخابات در نقاط گوناگون دنیا با ویژگی‌هایی منحصر به فرد یا اتفاقات حاشیه‌ای عجیبی همراه است. به گزارش جهان نيوز،رخی ویژگی‌های انتخاباتی در کشورهای جهان را به این ترتیب شرح داده است: سن رأی سن شرکت در انتخابات در کشورهای گوناگون متفاوت است. برای نمونه شهروندان اتریش و برزیل از ۱۶ سالگی و شهروندان اندونزی از ۱۷ سالگی می‌توانند رأی دهند. در اکثر کشورها شهروندان ۱۸ سال به بالا از حق رأی برخوردارند. سن حق رای در برخی کشورها از جمله کره جنوبی ۲۰ سال و کامرون حتی ۲۱ سال است. شهروندان آلمان از ۱۶ سالگی حق مشارکت در انتخابات ایالتی و از ۱۸ سالگی حق رأی در انتخابات سراسری را دارند. انتخابات کره شمالی در کره شمالی هم هر پنج سال یک بار انتخابات سراسری به منظور تعیین نمایندگان مجلس برگزار می‌شود. هر منطقه یک نامزد دارد که البته توسط کیم جونگ اون (تصویر)، رهبر این کشور انتخاب می‌شود. افرادی که مخالف نامزد پیشنهادی هستند باید مخالفت خود را با انداختن رأی در صندوق‌های مخصوص به طور علنی نشان دهند. این سازوکار تضمین می‌کند که دادن رأی مخالف به دشواری ممکن باشد. لزوم مشارکت مشارکت در انتخابات کره شمالی برای شهروندان اجباری است و این انتخابات به سرشماری بی‌شباهت نیست. به عنوان مثال برگه‌های رای با لیست جمعیت فلان روستا چک می‌شود و اگر نام کسی در هر دو لیست موجود نباشد، فرد خاطی با مجازات سنگینی روبرو می‌شود. جریمه در صورت عدم مشارکت در برخی کشورهای دموکراتیک نیز مشارکت در انتخابات اجباری است. هنگامی که در سال ۱۹۲۲ میزان مشارکت مردم در انتخابات استرالیا به زیر ۶۰ درصد سقوط کرد، دولت حضور مردم را اجباری کرد و میزان مشارکت را به بالای ۹۰ درصد رساند. عدم شرکت در انتخابات جریمه‌ای نقدی...
 • اولین انتخابات کردهای سوریه فردا برگزار می شود
 • رویداد۲۴-کردهای شمال سوریه فردا (جمعه) اولین انتخابات مستقل خود را برگزار می کنند. به نقل از سایت روسیا الیوم، دمشق پیشتر اعلام سیستم فدرالی از سوی کردها را رد کرده و انتخابات را "شوخی" توصیف کرده است.قرار است این انتخابات در سه مرحله برگزار شود که با انتخاب کمیته‌های محلی در 22 سپتامبر آغاز می‌شود و در ژانویه آینده با انتخاب شورای قانونگذاری مناطق کردنشین شمال سوریه پایان می‌یابد.صالح مسلم، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و از رهبران اصلی کردهای این کشور در اظهاراتی عنوان داشت: این انتخابات اولین گام برای تقویت نظام فدرالی و دموکراسی فدرال در سوریه به شمار می‌رود.وی تاکید کرد، کردستان سوریه بخشی از خاک سوریه است اما خواهان فدرالی شدن است.مارس 2016 کردها در مناطق تحت سیطره خود در شمال سوریه نظام فدرالی اعلام کردند و شمال سوریه را به سه اقلیم در جزیره(شرق)، فرات(مرکز) و عفرین(غرب) تقسیم کردند. قرار است انتخابات کردها در سه مرحله و از 22 سپتامبر آغاز شود.در مرحله نخست انتخابات رؤسای مشترک مناطق انتخاب می‌شود. در مرحله دوم در 3 نوامبر انتخابات شوراهای محلی شهرها و شهرک‌ها برگزار می‌شود. در مرحله سوم و نهایی که 19 ژانویه است، انتخابات "کنگره مردم دموکراتیک" برای هر اقلیم برگزار می‌شود. این کنگره مسئول اداره مناطق کردنشین شمال سوریه خواهد بود.
 • کردهای سوریه فردا اولین انتخابات خود را برگزار می کنند
 • کردهای شمال سوریه فردا (جمعه) اولین انتخابات مستقل خود را در این کشور برگزار خواهند کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روسیا الیوم، دمشق پیشتر اعلام سیستم فدرالی از سوی کردها را رد کرده و انتخابات را "شوخی" توصیف کرده است. قرار است این انتخابات در سه مرحله برگزار شود که با انتخاب کمیته‌های محلی در 22 سپتامبر آغاز می‌شود و در ژانویه آینده با انتخاب شورای قانونگذاری مناطق کردنشین شمال سوریه پایان می‌یابد. صالح مسلم، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و از رهبران اصلی کردهای این کشور در اظهاراتی عنوان داشت: این انتخابات اولین گام برای تقویت نظام فدرالی و دموکراسی فدرال در سوریه به شمار می‌رود. وی تاکید کرد، کردستان سوریه بخشی از خاک سوریه است اما خواهان فدرالی شدن است. مارس 2016 کردها در مناطق تحت سیطره خود در شمال سوریه نظام فدرالی اعلام کردند و شمال سوریه را به سه اقلیم در جزیره(شرق)، فرات(مرکز) و عفرین(غرب) تقسیم کردند. قرار است انتخابات کردها در سه مرحله و از 22 سپتامبر آغاز شود. در مرحله نخست انتخابات رؤسای مشترک مناطق انتخاب می‌شود. در مرحله دوم در 3 نوامبر انتخابات شوراهای محلی شهرها و شهرک‌ها برگزار می‌شود. در مرحله سوم و نهایی که 19 ژانویه است، انتخابات "کنگره مردم دموکراتیک" برای هر اقلیم برگزار می‌شود. این کنگره مسئول اداره مناطق کردنشین شمال سوریه خواهد بود. انتهای پیام