روزنامه‌های امروز سخنان روز گذشته مقام معطم رهبری در جمع اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به طور گسترده‌ای منعکس کردند. ادامه گزارش‌های انتقادی از انتصابات نجفی در شهرداری تهران، اظهارات جانشین سازمان اطلاعات سپاه در مورد حصر، اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اولویت امن بودن جامعه بر امنیتی بودن آن، سکوت وحدت طلبانه عارف و مخالفت اروپا با رویکرد آمریکا در قبال برجام از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز است.


به گزارش تابناک، روزنامه‌های پنج شنبه ۲۳ شهریور در حالی بر پیشخوان مطبوعات قرار گرفت که بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای آن و تاکید ایشان بر انقلابی ماندن مجمع در صفحات اول بیشتر آن‌ها برجسته‌تر از سایر اخبار منعکس شده است. بیشتر روزنامه‌ها «مجمع باید انقلابی بماند» را تیتر گزارش امروز خود از دیدار روز گذشته مجمعی‌ها با رهبر انقلاب انتخاب کردند. تعدادی از روزنامه‌ها هم بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در تمجید از رئیس فقید مجمع، آیت الله هاشمی رفسنجانی را تیتر گزارش‌های خود کردند. #carousel28855, #thumbs28855 , #carousel_desc28855 { overflow: hidden; } #carousel-wrapper28855 . caroufredsel_wrapper img{ border-radius: 10px; border : 2px solid #839494 } #carousel-wrapper228855 . caroufredsel_wrapper img{ border-radius: 10px; border : 2px solid #839494 } #carousel28855 span, #carousel28855 img, #thumbs28855 a, #thumbs28855 img { display: block; float: left; } #carousel_desc28855 span { width: 100%; /* height: 100%; */ display: block; float: left; position: relative; padding: 9px; } #carousel28855 span, #carousel28855 a, #thumbs28855 span, #thumbs28855 a { position: relative; display: block; height: 100%; } #carousel28855 img, #thumbs28855 img { border: none; width: 100%; height: 100%; position: absolute; top: 0; left: 0; } #carousel28855 span { width: 554px; height: 313px; } #carousel_desc28855 span { width: 554px; height: auto; } #thumbs-wrapper28855 { padding: 20px 40px; position: relative; } #thumbs28855 a { border: 2px solid #899; width: 150px; height: 100px; margin: 0 10px; overflow: hidden; border-radius: 10px; -webkit-transition: border-color . 5s; -moz-transition: border-color . 5s; -ms-transition: border-color . 5s; transition: border-color . 5s; } #thumbs28855 a:hover, #thumbs28855 a. selected { border-color: #566; } . fluid_container_album img#shadow { width: 100%; position: absolute; bottom: 0; } . next_thumbnail28855 { background-position: -19px 0; right: 10px; } . next_thumbnail28855:hover { background-position: -19px -20px; transition: none; } . prev_thumbnail28855 { background-position: 0 0; left: 10px; } . prev_thumbnail28855:hover { background-position: 0 -20px; transition: none; } . next_thumbnail28855, . prev_thumbnail28855 { background-image: url("/client/themes/fa/main/img/carousel_nav. png"); display: block; height: 20px; margin-top: -10px; position: absolute; top: 50%; width: 19px; } با نزدیک شدن به موعد همه پرسی استقلال اقیلم کردستان عراق، بازتاب مخالفت‌ها با این همه پرسی و بررسی تبعات آن بر منطقه در روزنامه‌های ایران بیشتر می‌شود. روزنامه جمهوری اسلامی یکی از تیترهای اصلی شماره امروزش را به مخالفت اتحادیه عرب با این همه پرسی اختصاص داده است و روزنامه خراسان عنوان «قمار بارزانی با کارت نتانیاهو» را تیتر گزارش تحلیلی اش با این موضوع انتخاب کرد.
در ادامه تعدادی از گزارش ها، سرمقاله‌ها و یادداشت‌های روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم:
دردسر دوباره احمدی‌نژادشرق در گزارشی نوشت: قرار بود مسکن مهر به اتمام برسد؛ اما گره‌های آن پرشمار است. در آخرین اظهارنظرهایی که درباره مسکن مهر صورت گرفته، مشخص شده باقی‌مانده اغلب پروژه‌های مسکن مهر، دچار سوءمدیریت و تخلف از قانون از ناحیه تعاونی‌های مسکن هستند. تعاونی‌هایی که به گفته یکی از کارشناسان در دوره دوم دولت احمدی‌نژاد به آمار مسکن مهر افزوده شد تا تعداد پروژه‌های مسکن مهر حدود یک میلیون واحد بیشتر نشان داده شود! حالا معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داده که پرونده تعاونی‌های مسکن هنوز باز است. وزارت کار پیرو تکلیف قانونی خود باید به این پرونده‌های تخلف ورود کرده و مشکل را حل کند. این را جواد حق‌شناس، معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن، به ایلنا گفته. دراین‌باره امید محمدی، مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به «شرق» گفته آن‌قدر اوضاع درهم شده و بی‌قانونی و تخلف در این حوزه بالا گرفته که در مکاتبات با قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی در امور مسکن مهر، پیشنهاد داده‌ایم پروژه‌های تعاونی مسکنی که دیگر هیچ ابزار قانونی برای حل مشکل و اتمام پروژه‌های آن‌ها نداریم، رسما تحویل وزارت کار برای تعیین‌تکلیف شوند؛ زیرا مدیریت آن‌ها دیگر از طریق بنیاد مسکن شدنی نیست؛ زیرا بنیاد هیچ‌گونه ابزار قانونی برای دریافت اطلاعات مالی آن‌ها و حل مشکل ندارد و علت را نیز باید در نبود همکاری‌های این تعاونی‌ها جست‌وجو کرد. او می‌گوید دیگر مدیریت حدود ١٢ هزار و ٩٠٠ واحد باقی‌مانده در شهرهای زیر ٢٥ هزار نفر که متولی آن‌ها بنیاد مسکن است؛ اما بهره‌برداران آن‌ها تعاونی‌های مسکن هستند، دیگر از طریق بنیاد مسکن شدنی نیست. معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ٩٠ درصد ساخت مسکن مهر شهرهای زیر ٢٥ هزار نفر به پایان رسیده است، گفت: برخی از پروژه‌های مسکن مهر درگیر سوء‌مدیریت‌های تعاونی‌ها هستند که وزارت کار باید به این پروند‌ها ورود کند. امید محمدی، مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن در گفت وگو با «شرق» جزئیات بیشتری از این پرونده‌های تخلف در اختیار ما می‌گذارد: بعد از پروژه‌هایی که فاقد متقاضی هستند و پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی‌شان زیر ٣٠ درصد است و بنا بر پیشنهاد و تصویب شورای مسکن از برنامه کنار گذاشته‌ایم، مانده پروژ‌ه‌ها حدود ١٢ هزارو ٩٠٠ واحد است که بخش عمده‌ای از این پروژه‌های باقی‌مانده مربوط به پروژه‌هایی است که متولی آن‌ها تعاونی‌های مسکن هستند.
بیت‌الله ستاریان، کارشناس مسکن، نیز در گفت‌وگو با «شرق» ریشه ورود تعاونی‌های مسکن به پروژه‌های مسکن مهر را این‌گونه شرح می‌دهد: در دوره دوم دولت احمدی‌نژاد، برای اینکه تعداد پروژه‌های مسکن مهر را بیشتر نشان دهند، به یک‌سری از تعاونی‌های مسکن تسهیلات دادند تا پروژه‌های نیمه‌تمام آن‌ها را در آمار مسکن مهر وارد کنند. او ادامه می‌دهد: به‌همین‌دلیل به پروژ‌ه‌هایی که حتی ١٠ سال قبل از مسکن مهر جواز داشته و خوابیده بودند، تسهیلات دادند و نزدیک یک میلیون واحد مسکن مهر را از این طریق به آمار مسکن مهر اضافه کردند.
اگر عارف شهردار بود. . . سردبیر آفتاب یزد در سرمقاله امروز این روزنامه با عنوان «اگرعارف شهردار بود» ضمن ضروری بر شمردن نقد محمدعلی نجفی توسط رسانه‌های اصلاح طلب نوشت:۱- اگر روزنامه‌های دیروز اصلاح طلب را مرور نمایید به نکته جالبی پی می‌برید. نیازی به وقت بسیار ندارد. صرفا کافیست ویترین آنان را «ورانداز» کنید. جز یک روزنامه آن هم خیلی «مِلو» کسی نسبت به انتصاب‌های شهردار جدید تهران اعتراضی و نقدی را مطرح نکرده است. این درحالیست که جناب نجفی برخلاف تمام ادعا‌ها و حرف و حدیث‌های گذشته، برخی مدیران قالیباف را یک درجه ارتقا داده و در جایگاه شهردار نشانده است. از سوی دیگر در انتصاب‌های اخیر نه نشانی از بانوان است و نه جوانان. درست به سبک و سیاق دولت روحانی!۲- بنده نمی‌خواهم بگویم چرا این‌ها انتخاب شده اند بلکه حرف حسابم اینجاست که یک تناقض عجیبی رخ داده است. همین روزنامه‌هایی که امروز نسبت به انتصاب‌ها،«صم بکم» هستند تا روز قبل، گزارش‌های آنچنانی در مورد برخی تخلفات مدیران شهردار سابق، می‌نوشتند. به هرحال تصویری از این بخش از مدیران ساخته شده بودکه تصور نمی‌شد شهردار جدید همین آقایان را به کار بگمارد. اما چنین شد. اکنون ابهام اینجاست؛ یا روزنامه‌های فوق گزارش‌های جعلی نوشته اند و یا جناب نجفی، بسیاری از موضوعات مدیریتی برایشان اهمیتی ندارد. به نظر می‌رسد باید تکلیف این پارادوکس هر چه زودتر روشن شود. یعنی شهردار جدید توضیح دهندکه گزارش‌های قبلی نشریات اصلاح طلب و نطق‌های آتشین رفرمیست‌های وطنی، چه نسبتی با انتصاب‌های وی دارند. ۳- بیایید تصور کنیم اکنون محمد رضا عارف شهردار تهران بود و وی چنین انتصاب هایی را انجام داده بود. آیا به راستی این نشریات به همین راحتی و سادگی از کنار این انتصاب‌ها رد می‌شدند؟ قطعا خیر. در شرایطی که حتی «سخن نگفتن» و «سکوت» عارف مورد شدیدترین انتقاد‌ها و اعتراض‌ها قرار می‌گیرد مشخص است که اگر او شهردار بود اکنون چگونه به او می‌تاختند. چه بسا استاد زیبا کلام حکم اعدام وی را صادر می‌نمود! اما شهردار جدید به واسطه پشتیبانی رسانه‌های متعدد یک حزب خاص از وی، مورد پرسش قرار نمی‌گیرد. ممکن است همین موضوع مایه و آغاز انحراف باشد. شهردار سابق هم به لطف برپا کردن یک امپراطوری رسانه‌ای به راحتی از کنار ابهامات و سوالات می‌جست. ۴- اسم عارف آمد تا این نکته عرض شود؛ معیارها، شاخص‌ها و آرمان‌ها نباید فدای اشخاص شوند. اصول‌ها «باقی» هستند، اما افراد «فانی». شایسته وبجاست با همان معیارهایی که عارفِ اصلاح طلب نقد می‌شود نجفیِ کارگزارانی نیز مورد نقد قرار گیرد. نباید به واسطه برخی موارد زودگذر از کنار اشتباهات فعلی وی رد شد. این انتصاب‌ها برخی سوالات و ابهامات را ایجاد نموده است که لازم است درباره آن توضیح داده شود.
حصر به روایت جانشین سازمان اطلاعات سپاهاعتماد با انعکاس سخنان اخیر جانشین سازمان اطلاعات سپاه نوشت:سردار نجات پیرامون حصرجانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه، از چگونگی تصمیم‌گیری برای حصر معترضان به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ٨٨ گفت؛ از پیشنهادی که از سوی رییس قوه‌قضاییه مطرح شد و در جلسه آن روز شورای عالی امنیت ملی هم مورد موافقت تمامی اعضا قرار گرفت. او حتی نامه نوشتن به رهبری انقلاب برای رفع حصر را جوسازی خواند و تاکید کرد که «اصلا رهبری در امور حصر دخالت نداشتند و ندارند. »سردار نجات در جمع مسوولان بسیج دانشجویی کشور، در تشریح آنچه پس از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم رخ داد، با بیان اینکه از چند ماه قبل یک جریان سازمان‌دهی شده و یک کمیته برای احیای جریان فتنه و ملتهب کردن فضای سیاسی کشور تشکیل شده که می‌خواهد جای متهم و مدعی را در موضوع فتنه عوض کند، اظهار کرد: ما معتقدیم که فتنه جنایات بزرگی را مرتکب شد، امنیت ملی را خدشه‌دار کرد و در مردم ایجاد انشقاق و دشمنان خارجی ما را امیدوار کرد و حالا می‌خواهند از موضع طلبکار، نظام را بدهکار نشان دهند. وی با بیان اینکه آن‌ها برنامه مفصلی برای چند ماه آینده دارند، افزود: من در این سخنان در چند سرفصل به موضوع فتنه و نحوه برخورد نظام با این افراد خواهم پرداخت. جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با بیان اینکه به گفته حضرت آقا، فتنه ٨٨ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های ایجاد شده برای نظام بود که حتی از جنگ تحمیلی یا فتنه منافقین در خرداد سال ٦٠ هم بالاتر است، به بررسی علت حصر و روال قانونی آن پرداخت و گفت: همه اسناد می‌گوید اردوکشی‌های خیابانی در جریان فتنه از قبل طراحی شده بود و طبق اطلاعاتی که ما داشتیم، در جریان فتنه اتاق‌های فکری تشکیل شد و این طور برنامه‌ریزی کردند که اگر ما در انتخابات پیروز شویم و هواداران‌مان در خیابان باشند، می‌توانیم مطالبات دیگر را مطرح کنیم و اگر در انتخابات شکست خوردیم، باید با مطرح کردن تقلب در انتخابات، خواستار ابطال شویم و وقتی این خواسته محقق شد، در واقع پیروزی ما است و می‌توانیم مطالبات بعدی را هم مطرح کنیم.
وی با اشاره به برخی جوسازی‌ها در خصوص نامه نوشتن به رهبری برای رفع حصر گفت: اصلا رهبری در امور حصر دخالت نداشتند و ندارند. درخواست رییس قوه‌قضاییه و مصوبه شورای عالی امنیت ملی بود. امروز هم اگر بنابر مصالحی فرضا شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت در شرایط حصر تغییر ایجاد کند (که البته تاکنون طبق گزارش سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هیچ تصمیم جدیدی در مورد حصر گرفته نشده) باز حق قوه‌قضاییه برای محاکمه آن‌ها سرجای خودش است چرا که هر سه نفر این افراد پرونده مجرمیت مفتوح دارند. سردار نجات در پاسخ به این سوال که چرا سران فتنه محاکمه نمی‌شوند، اظهار داشت: به هر حال مصلحت‌اندیشی هم یک اصل است، شورای عالی امنیت ملی طبق قانون یک مرجع بزرگ صلاحیت‌دار برای این امر است و این شورا این‌گونه تصمیم گرفته است. نجات در پایان و در جمع‌بندی سخنان خود اظهار داشت: اعتراضات خیابانی و فتنه ٨٨ از قبل برنامه‌ریزی شده بود و جریان فتنه با مخدوش کردن امنیت ملی و امیدوار کردن دشمنان نظام، ایجاد انشقاق میان مردم و زمینه‌سازی برای تحریم‌های اروپا و امریکا مرتکب جنایات بزرگی شدند. وی گفت: اگر امام زنده بودند این افراد را مصداق یاغی دانسته و با آن‌ها به‌شدت برخورد می‌کردند، اما رهبری به دلیل فضای غبارآلود این‌گونه مصلحت ندانستند.
سونامی گردشگری اقتصاد ایران در راه استمرتضی خاکسار، کارشناس ارشدگردشگری طی یادداشتی در قانون نوشت: بدون شک اقتصاد، اشتغال، توسعه و پیشرفت اقتصاد جوامع در سطح کلان و ملی همواره یکی از دلمشغولی‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دولت‌ها درسطح بین‌المللی بوده است. دولت‌ها همواره برپایه تقویت سطح اقتصادی جامعه، سعی دارند که توازن اقتصادی در سطح جامعه را به‌صورت متعادل و نسبی در کشور حفظ کنند. این هماهنگی نسبی امروزه در تمامی نقاط جهان بدون بهره‌گیری از تیم کارشناسی اقتصادی در زمینه‌های مختلف در دولت‌ها میسر نیست. گردشگری و هتلداری نه‌تن‌ها به‌عنوان یک فعالیت اقتصادی بلکه ابزاری مهم و کارآمد در برنامه‌ریزی دولت‌ها در صنعت گردشگری محسوب می‌شود. گردشگری به‌عنوان ابزار اقتصادی کارآمد به یاری دولت‌ها آمده است تا آن‌ها را از مرحله وابستگی و التهاب اقتصادی، سیاسی و جهانی که در نتیجه فروش مواد اولیه و سوخت‌های فسیلی از جمله بازار فروش نفت و گاز است، رهایی بخشد. بیشتر کشور‌ها تحت فشار نوسانات سیاسی و اقتصادی بازار فروش مواد اولیه و سوخت‌های فسیلی قرار گرفته‌اند. ایران با تکیه بر منابع و پتانسیل‌های موجود و متنوع جغرافیایی ژئوفیزیکی و ژئوپولتیکی طبیعی و دارا بودن کوه، جنگل، دشت و دریا همچنین تمدن هفت هزار ساله آثار باستانی و ابنیه تاریخی دارای یکی از بزرگترین منابع و ظرفیت‌های گردشگری دنیاست. درحال حاضر ایران جزو هفت کشور برتر جهان در صنعت گردشگری از لحاظ ظرفیت‌های بالقوه این صنعت است. اما متاسفانه در جذب این بازار اقتصادی، صنعت گردشگری ایران جایگاهی در سطح چشمگیر ندارد. توجه به رویکرد دولت و توجه مسئولان کشور به اقتصاد غیر از نفت، یعنی صنعت گردشگری می‌تواند اقتصاد ایران را از حالت استاتیک و ایستا و ناکارآمد به حالت دینامیک و پویا و کارآمد در تمامی زمینه‌ها تبدیل کند. با توسعه گردشگری و درپی آن رونق گردشگری، معضلات موجود اجتماعی همانند بیکاری، عدم اشتغال مناسب نیروهای مولد جامعه، فقر، محرومیت و بزهکاری و جنایت، کم‌رنگ‌تر خواهند شد. در موقعیت کشوری همچون ایران در پهنه‌های دست‌ساز طبیعی موجود، دعوت از سرمایه‌گذاران ساخت بهترین برندهای هتل سازی استاندارد و روز دنیا در داخل و خارج کشور، می‌تواند انقلابی برای صنعت گردشگری ایران باشد. درآمد هتل و میزان تعاملات و درآمدهای اقتصادی و اشتغال نیروهای کارآمد در این بخش؛ برابر با تاسیس و بهره‌برداری از یک چاه نفت، گاز یا معدن ذغال سنگ است. با یک بررسی و مطالعه موردی کشورهایی همانندآمریکا و کانادا و استرالیا و جنوب شرق آسیا و حتی همسایگان ایران در حوزه خلیج فارس، کشور امارات متحده عربی و ترکیه و پیشرفت و سرمایه‌گذاری آن‌ها می‌تواند گواه روشنی بر این مساله باشد و کشورهایی که بیش از سی سال در این صنعت فعال بوده‌اند، درحال حاضر یکی از رکورداران جذب گردشگر در دنیا به‌شمار می‌روند. حرکت‌های اخیر دولت دوازدهم مبنی براصلاح ساختار ناوگان هوایی و ریلی کشور و احیای مسیر جهانی راه ابریشم، یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اقداماتی است که می‌توان در الفبای صنعت گردشگری برای شروع به آن امیدوار بود. با برنامه‌ریزی در سطح کلان و دعوت از جامعه کارشناسان گردشگری می‌توان به آینده صنعت گردشگری ایران برای حل مشکلات عمده اقتصادی موجود در کشور با تکیه برگسترش و توسعه صنعت جهانگردی امیدوار بود.
درس‌های نیاموخته آقای رئیس‌جمهوروقایع اتفاقیه طی گزارشی در شماره امروزبا بیان اینکه نظرسنجی‌ها درباره رئیس‌جمهوری ترامپ بد و بدتر می‌شوند نوشت: او در زمینی لرزنده کار خود را آغاز کرد. در روز ادای سوگند، او تأیید ۴۵ درصد از آمریکایی‌ها را در پشت سر خود احساس می‌کرد. از آن زمان او رشدی منفی را آغاز کرد. هفته گذشته مؤسسه نظرسنجی گالوپ گزارش داد که حالا میزان تأیید ترامپ تا ۳۴ درصد کاهش پیدا کرده است. سایر نظرسنجی‌ها حتی این عدد را پایین‌تر نشان می‌دهند، اما همگی وجود روند منفی را تأیید می‌کنند. در تاریخ معاصر محبوبیت هیچ رئیس‌جمهوری در منظر عمومی تا این میزان و این قدر سریع پایین نیامده بود. این تن‌ها اعدادی نیستند که رئیس‌جمهوری را آزار می‌دهند (او ادعا می‌کند که نظرسنجی‌ها را نادیده می‌گیرد، اما اغلب شکایت می‌کند و این نظرسنجی را کارهایی خائنانه علیه خود می‌داند). نرخ عدم تأیید رئیس‌جمهوری، آمریکایی‌هایی که معتقدند رئیس‌جمهوری کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد، سریع‌تر از تمام پیشینیان او به بیشتر از ۵۰ درصد رسیده است. ترامپ، اما یک اپوزیسیون غیرمعمول پرشور ایجاد کرده است: یک نظرسنجی نشان می‌دهد که تقریبا دوبرابر رای‌دهندگانی که عملکرد ترامپ را «به‌شدت نامقبول» می‌دانند، عملکرد رئیس‌جمهوری را «به شدت تأیید» می‌کننداما ادعای ترامپ درباره حامیان اصلی او همچنان غیرقابل قبول است و ثابت شده که افسانه‌ای بیش نیست. ترامپ در توئیترش ادعا کرد: «حامیان اصلی ترامپ از هر زمان دیگری بزرگ‌تر و قوی‌تر هستند. » هرچند آمارگیر کمپین ترامپ، تونی فابریزیو هفته گذشته اعتراف کرده که پایه هوادارن ترامپ تخریب شده است. فابریزیو گفت که حامیان ترامپ در میان جمهوری‌خواهان و مستقل‌های وابسته جمهوری‌خواهان، درحالی‌که هنوز عدد قوی ۷۵ درصد را نشان می‌دهد، اما نسبت به اعداد بالای پیشین کاهش یافته است (حتی ترامپ هم نمی‌تواند ادعا کند که این نظرسنجی جعل شده است. ) درست است که هواداران متعصب ترامپ هنوز به او متعهد هستند، اما هواداران کمتر متعصب از اطراف او پراکنده شده‌اند. اطلاعات انتخاباتی نشان می‌دهد که ۱۵ درصد از افرادی که در روز انتخابات به ترامپ رأی دادند، «رأی‌دهندگان ناخواسته» بودند. یعنی افرادی که به ترامپ رأی دادند، اما درباره رأی خود هیجان‌زده نبودند. این دسته از رأی‌دهندگان تحصیلات بالاتری نسبت به طرفدران متعصب ترامپ دارند. آن‌ها اغلب مستقل یا حتی دموکرات هستند و به جمهوری‌خواهی تعهد صرف ندارند. نظرسنجی‌ها در ماه جاری نشان می‌دهد که تن‌ها ۶۳ درصد از رأی‌دهندگان معتقدند که ترامپ وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهد. وقتی از این عده پرسیده شد که آیا برای بار دوم به ترامپ رأی خواهند داد، ۴۸ درصد از آن‌ها بله گفتند و در این میان تن‌ها ۱۲ درصد گزینه قطعا بله را انتخاب کردند. این اعداد نشان می‌دهد که ترامپ اگر می‌خواهد برای انتخاب مجدد در سال ۲۰۲۰ تلاش کند، کار سختی خواهد داشت. آنالیز دیگری به‌طور اختصاصی در ایالت ویسکانسین صورت گرفت؛ یکی از ایالاتی که ترامپ را در سال گذشته پیش انداخت. در این نظرسنجی مشخص شده است که هواداران تحصیلکرده و سفیدپوست ترامپ تا عدد ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده‌اند، اما اخطار اصلی جایی است که طبقه سفیدپوست با تحصیلات پایین که حامیان اصلی ترامپ را تشکیل می‌دهند، از ۶۲ درصد به ۵۱ درصد تنزل پیدا کرده‌اند. این عددی است که میت رامنی در سال ۲۰۱۲ با رسیدن به آن، انتخابات را به اوباما واگذار کرد. جالب است که این سقوط محبوبیت به‌ویژه در بین زنان بسیار چشمگیر بوده است. قمار بارزانی با کارت نتانیاهوخراسان در گزارشی با عنوان «قمار بارزانی با کارت نتانیاهو» از حمایت رسمی اسرائیل از همه پرسی تجزیه کردستان از عراق نوشت: با حمایت رسمی نتانیاهو از طرح همه پرسی اقلیم کردستان عراق اقدام خطرناک بارزانی برای تجزیه عراق و آغاز دور جدید بحران در منطقه نمایان‌تر شد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به رغم مخالفت‌های داخلی، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای با تجزیه عراق، از طرح همه پرسی استقلال کردستان عراق حمایت کرد. در ژوئن سال ۲۰۱۰ زمانی که «فلاح مصطفی»، مسئول روابط خارجی اقلیم کردستان عراق، در گفت‌وگو با نیویورک تایمز، از رویای اقلیم کردستان عراق برای تبدیل شدن به «اسرائیل دوم» منطقه سخن گفت، کسی نقشه خیانت مسعود بارزانی را جدی نگرفت. حالا کمتر از دوهفته به همه پرسی اقلیم کردستان در ۲۱ سپتامبر (۳ مهر) زمان باقی مانده و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است از تلاش‌هایی که کرد‌ها برای دستیابی به استقلال خود انجام می‌دهند، حمایت می‌کند. نتانیاهو ۱۹ سپتامبر سال ۲۰۱۴ نیز در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود «کردهای عراق سزاوار استقلال سیاسی هستند. » به نظر می‌رسدحالا که بارزانی توانایی تحقق رویای استقلال خود را ندارد، تصمیم به بازی با کارت اسرائیل گرفته است. همزمان روزنامه ترکیه‌ای ینی شفق نوشت:مسعود بارزانی به اسرائیل وعده اسکان ٢٠٠ هزار یهودی کُردتبار در شمال عراق و سوریه را داده است. شراکت اقتصادی اقلیم کردستان و رژیم صهیونیستی، اواخر خرداد ۹۳، هنگامی که رویترز از ارسال نخستین محموله نفت صادراتی کردستان عراق به اسرائیل و پهلوگیری نفتکش «اس سی اف تای» در بندر «عسقلان یا اشکلون» خبر داد، فاش شد. نکته مهم و قابل توجه این است که در یک ماه اخیر، مقامات اسرائیلی اظهارات بسیاری پیرامون مسئله استقلال اقلیم کردستان انجام داده اند؛ اظهاراتی که به نظر می‌رسد در زمینه مصمم‌تر کردن مقامات اقلیم برای برگزاری همه پرسی صورت گرفته است. در همین زمینه، «آریل پولستین»، یک شخصیت برجسته در حزب راست افراطی اسرائیل، گفته است: کرد‌ها هرگز فراموش نخواهند کرد که دولت صهیونیست از آن‌ها حمایت کرده است؛ در نتیجه، زمانی که یک کردستان مستقل ایجاد شود، پرچم اسرائیل در آن جا برافراشته

منبع: تابناک

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۶۰۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • روایت دستیار ویژه رییس جمهور از اقتصاد دوچهره ایران/اقتصاد ایران به چه دولتی نیاز دارد
 • دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: اقتصاد ما در شرایطی است که با دو چهره زیبا شامل رشد اقتصادی و تورم پایین و چهره زشت شامل شش ابرچالش و بحران مواجه است. به گزارش اقتصاد آنلاین، مسعود نیلی که دقایقی قبل بعنوان میهمان در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حضور یافته بود، با بیان اینکه اقتصاددانان و اتاق ها یکی از رسالت هایی که دنبال می کند این است که روی سیاست های دولت ها اثر بگذارند، گفت: میزان اثرگذاری اتاق در جلوگیری از اعمال سیاست غلط، به پیشنهاد سیاست درست به دولت و اصلاح سیاست در حال اجراش شاخص موفقیت این گونه نهادهاست. وی افزود: اگر از این جمع خواسته شود که شما درباره مشکلات کشور و سیاست های اقتصادی صحبت کنید همه به راحتی می توانند تعداد زیادی از مشکل موجود را تشریح کنند اما اگر گفته شود که محدود به بیان یک مسئله هستید و همگی ملزم به رسیدن به اجماع درباره اعلام یک سیاست اشتباهید، کار بسیار سخت است. مشاور اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: پیشنهاد من درباره این است که در خصوص چه موضوعی به اجماع برسیم اگر همه روی یک حوزه متمرکز شویم اثرگذاری کار بسیار بیشتر است. نیلی تصریح کرد: در شرایطی هستیم که اقتصاد ما دو چهره دارد، یک چهره می گوید که تورم تک رقمی شده رشد اقتصادی داشتیم و اشتغالزایی بالاست اما در نقطه مقابل ابر چالش هایی هستند که نمی توان منکر آنها شد و این شش ابرچالش شامل بحران آب، محیط زیست، بیکاری، چالش های نظام بانکی، صندوق بازنشستگی و کسب و کارهای خرد بسیار بزرگ و مخرب اند. به همین دلیل تنها بیان یک توصیه برای اقتصاد کشور با توجه به دو چهره آن سخت است. دستیار ویژه رئیس جمهور افزود: سیاسیون در برابر این چالش دو دسته هستند یک دسته...
 • بیانیه رئیس سازمان اطلاعات اتحادیه میهنی علیه بارزانی
 • رئیس سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه ای شدیدالحن اتهامان رئیس منطقه کردستان و فرزند وی علیه خود را رد کرد.به گزارش صدای ایران، «لاهور شیخ جنگی» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه ای شدیدالحن رئیس منطقه کردستان و فرزند وی را متهم کرد که در تلاشند با اتهام زنی به وی و اتحادیه میهنی، این حزب و مردم کرکوک، را به جنگ داخلی کشانده و زمینه را برای تک‌روی و منفعت‌طلبی‌های خود فراهم کنند.به نوشته خبرگزاری «کردپرس»، در واپسین ساعات باقی مانده به رفراندوم جنجالی استقلال کردستان عراق که تاکنون موجب بروز تنشها و موضع‌گیریهای بسیاری در سطح منطقه و جهان علیه منطقه کردستان شده است، اختلافات داخلی میان احزاب و رهبران سیاسی منطقه نیز تشدید می‌شود.پس از اینکه برخی شخصیتها و جریانهای داخلی اتحادیه میهنی موضع خود را در مخالفت با برگزاری این رفراندوم، در مقطع کنونی اعلام کرده و همچنین خواستار عدم برگزاری آن در کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه شدند و تاکید کردند که برگزاری رفراندوم نه تنها اهداف استراتژیک مردم اقلیم را محقق نمی‌سازد، بلکه منافع و امنیت منطقه کردستان را نیز با خطر مواجە می‌کند، حزب دموکراتیک کردستان اعضای این حزب را به دشمنی با منافع منطقه کردستان و نیز فساد مالی متهم کردند.سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان که‌ لاهور شیخ جنگی ریاست آن را بر عهده‌ دارد، با صدور بیانیه ای شدیدالحن اعلام کرده که سازمان اطلاعات وابسته به حزب دموکراتیک کردستان که تحت امر مسرور بارزانی فرزند مسعود بارزانی رهبر حزب دموکراتیک و رئیس منطقه کردستان فعالیت می‌کند، از طریق خبرگزاری باس نیوز و رسانه‌های تابعه خود، تلاش می‌کند که با اتهام‌زنی به این سازمان و اتحادیه میهنی رهبران آن، مردم کرکوک و مناطق کردنشین عراق و حزب اتحادیه میهنی را به گرداب جنگ داخلی بکشانند.این...
 • بیانیه شدید اللحن رئیس سازمان اطلاعات اتحادیه میهنی علیه مسعود بارزانی و پسرش
 • به گزارش فارس، «لاهور شیخ جنگی» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه ای شدیدالحن رئیس منطقه کردستان و فرزند وی را متهم کرد که در تلاشند با اتهام زنی به وی و اتحادیه میهنی، این حزب و مردم کرکوک، را به جنگ داخلی کشانده و زمینه را برای تک‌روی و منفعت‌طلبی‌های خود فراهم کنند. به نوشته خبرگزاری «کردپرس»، در واپسین ساعات باقی مانده به رفراندوم جنجالی استقلال کردستان عراق که تاکنون موجب بروز تنشها و موضع‌گیریهای بسیاری در سطح منطقه و جهان علیه منطقه کردستان شده است، اختلافات داخلی میان احزاب و رهبران سیاسی منطقه نیز تشدید می‌شود. پس از اینکه برخی شخصیتها و جریانهای داخلی اتحادیه میهنی موضع خود را در مخالفت با برگزاری این رفراندوم، در مقطع کنونی اعلام کرده و همچنین خواستار عدم برگزاری آن در کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه شدند و تاکید کردند که برگزاری رفراندوم نه تنها اهداف استراتژیک مردم اقلیم را محقق نمی‌سازد، بلکه منافع و امنیت منطقه کردستان را نیز با خطر مواجە می‌کند، حزب دموکراتیک کردستان اعضای این حزب را به دشمنی با منافع منطقه کردستان و نیز فساد مالی متهم کردند. سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان که‌ لاهور شیخ جنگی ریاست آن را بر عهده‌ دارد، با صدور بیانیه ای شدیدالحن اعلام کرده که سازمان اطلاعات وابسته به حزب دموکراتیک کردستان که تحت امر مسرور بارزانی فرزند مسعود بارزانی رهبر حزب دموکراتیک و رئیس منطقه کردستان فعالیت می‌کند، از طریق خبرگزاری باس نیوز و رسانه‌های تابعه خود، تلاش می‌کند که با اتهام‌زنی به این سازمان و اتحادیه میهنی رهبران آن، مردم کرکوک و مناطق کردنشین عراق و حزب اتحادیه میهنی را به گرداب جنگ داخلی بکشانند. این بیانیه هدف از این تلاش‌ها را تغییر معادلات قدرت در منطقه کردستان به نفع حزب دموکراتیک دانسته و تاکید می‌کند که حزب...
 • زشت و زیبای اقتصاد ایران از نگاه دستیار ویژه رئیس جمهور
 • پول‌نیوز -دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: اقتصاد ما در شرایطی است که با دو چهره زیبا شامل رشد اقتصادی و تورم پایین و چهره زشت شامل شش ابرچالش و بحران مواجه است.مسعود نیلی که دقایقی قبل بعنوان میهمان در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حضور یافته بود، با بیان اینکه اقتصاددانان و اتاق ها یکی از رسالت هایی که دنبال می کند این است که روی سیاست های دولت ها اثر بگذارند، گفت: میزان اثرگذاری اتاق در جلوگیری از اعمال سیاست غلط، به پیشنهاد سیاست درست به دولت و اصلاح سیاست در حال اجراش شاخص موفقیت این گونه نهادهاست.وی افزود: اگر از این جمع خواسته شود که شما درباره مشکلات کشور و سیاست های اقتصادی صحبت کنید همه به راحتی می توانند تعداد زیادی از مشکل موجود را تشریح کنند اما اگر گفته شود که محدود به بیان یک مسئله هستید و همگی ملزم به رسیدن به اجماع درباره اعلام یک سیاست اشتباهید، کار بسیار سخت است.مشاور اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: پیشنهاد من درباره این است که در خصوص چه موضوعی به اجماع برسیم اگر همه روی یک حوزه متمرکز شویم اثرگذاری کار بسیار بیشتر است.نیلی تصریح کرد: در شرایطی هستیم که اقتصاد ما دو چهره دارد، یک چهره می گوید که تورم تک رقمی شده رشد اقتصادی داشتیم و اشتغالزایی بالاست اما در نقطه مقابل ابر چالش هایی هستند که نمی توان منکر آنها شد و این شش ابرچالش شامل بحران آب، محیط زیست، بیکاری، چالش های نظام بانکی، صندوق بازنشستگی و کسب و کارهای خرد بسیار بزرگ و مخرب اند. به همین دلیل تنها بیان یک توصیه برای اقتصاد کشور با توجه به دو چهره آن سخت است.دستیار ویژه رئیس جمهور افزود: سیاسیون در برابر این چالش دو دسته هستند یک دسته که شوق فراوانی برای بیان چهره خوب دارند و مدام...
 • آقای رئیس جمهور معلمان را در یابید
 • نماینده مردم چالوس در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت:آقای رئیس جمهور معلمان را دریابید و به بودجه آموزش و پرورش توجه جدی کنید. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی امروز(یکشنبه 2 مهر) در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس، با اشاره به حضور رئیس جمهور در سازمان ملل، خطاب به روحانی اظهار داشت: از سخنان سنجیده و اثرگذار شما در سازمان ملل و موضع محکم و همراه با بیان پیام‌های صلح و دوستی و در عین حال کوبنده و مقتدرانهتشکر می‌کنم.وی افزود: سخنان شما در سازمان ملل پاسخی مناسب در قبال سخنان کم ارزش ترامپ تاجر و ضد برجام بود؛ ترامپی که هنوز نمی‌داند که سازمان ملل مکانی برای دیپلمات‌ها و ارائه دیدگاه‌ها به زبان دیپلماسی،نرم وبرای آرامش و صلح جهانی است. او حتی به جایگاه این سازمن هم احترام نگذاشت و با زبان تهدید و زور مشق شبی را که با نتانیاهو تنظیمکرده بود را قرائت کرد.نماینده مردم چالوس در مجلس در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به حضور و سخنان رئیس جمهور در یکی از مدارس تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: آقای رئیس‌جمهور شما در سخنان خود به مسائل مهم و مشکلات آموزش و پرورش نپرداختید. سقوط آموزش و پرورش سقوط یک ملت است نادیده گرفتن معلم به عنوان رکن اصلی تعلیم و تربیت سقوط یک کشور است.احمدی‌لاشکی تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور معلمان را دریابید، معوقات معلمان را بپردازید و به بودجه آموزش و پرورش توجه جدی کنید.نماینده مردم چالوس در مجلس در پایان نطق خود خطاب به جبار کوچکی‌نژاد رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و محمد مهدی زاهدی، گفت: کار تحقیق و تفحص این هیئت به درازا کشیده است و یک میلیون معلم نگران و منتظر نتیجه تفحص شما هستند تا بدانند چه بلایی بر سر...
 • قمار بارزانی روی سرنوشت کردهای عراق
 • نماینده پارلمان عراق در گفت‌و‌گو با کیهان مطرح کرد اشاره:مسعود بارزانی رئیس ‌اقلیم کردستان عراق با لج‌بازی معروف خود سرانجام بدون توجه به مخالفت‌های گسترده داخلی و جهانی تصمیم به برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق گرفت. تصمیمی که به نظر می‌رسد قمار سیاسی بزرگی برای کردها باشد و نتیجه آن رقم خوردن روزهای سخت پس از همه‌پرسی خواهد بود. این همه‌پرسی تنها یک حامی خارجی دارد و آن رژیم کودک‌کش صهیونیستی است. حتی آمریکا که تلاش زیادی برای اجرای طرح «خاورمیانه بزرگ» و «تجزیه منطقه» دارد زمان فعلی را برای برگزاری این همه‌پرسی مناسب ندانسته است. اما به هر تقدیر 25 سپتامبر (3 مهر) از راه رسید و حال باید در انتظار عواقب برگزاری این همه‌پرسی نشست. در مورد شرایط و ابعاد مختلف این همه‌پرسی با دکتر «حنان الفتلاوی» نماینده پارلمان عراق گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که متن آن پیش روی شماست. وی در این مصاحبه به شدت مخالفت خود را با این همه‌پرسی اعلام کرده و معتقد است تنها نتیجه آن «سخت‌تر شدن وضعیت کرد‌ها» خواهد بود. «الفتلاوی» این همه‌پرسی را «یک تاکتیک از سوی بارزانی برای اخاذی از بغداد و کسب امتیازات بیشتر می‌داند» و معتقد است که «تهدیدات بزرگی در آینده در برابر اقلیم کردستان عراق خواهد بود.»سرویس خارجی* دلیل اصلی بارزانی برای برگزاری همه‌پرسی در شرایط فعلی چیست؟- در مورد بارزانی آنچه معروف است اینکه او شخصی فرصت‌طلب و باج‌گیر است. او در حالی که دولت و مردم عراق و دستگاه‌های امنیتی و حشدالشعبی سرگرم آزادسازی سرزمین‌های عراق از لوث وجود داعش هستند، زمان فعلی را بهترین زمان برای انجام همه‌پرسی انتخاب کرد تا آن را برگی برای اخاذی از بغداد و کسب امتیازات بیشتر برای دولت فدرال کردستان قرار دهد.* آیا برگزاری این همه‌پرسی می‌تواند تهدیدات امنیتی را برای اقلیم کردستان به همراه داشته باشد؟- تحقیقا این همه‌پرسی تهدیدات امنیتی بزرگی برای اقلیم کردستان به...
 • سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل سنجیده و حرف دل مردم بود
 • به گزارش صدای ایران،شهروز برزگر با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: رئیس‌جمهور بعد از سخنرانی ترامپ به اظهارات سنجیده‌ای پرداخت که توانست حرف دل مردم ایران را به گوش جهانیان برساند که بازتاب خوبی در داخل و صحنه بین‌المللی داشت. وی افزود: در شرایطی که ترامپ به عنوان سخنگوی رژیم صهیونیستی اظهاراتی سخیف و دور از شأن یک رئیس‌جمهور را مطرح کرد و به نوعی چهره واقعی آمریکا را نشان داد، نتانیاهو نیز یاوه‌هایی را به زبان آورد که بیش از این نیز از چنین فردی انتظار نمی رفت. دکتر روحانی در چنین شرایطی پشت تریبون مجمع عمومی سازمان ملل حاضر شد و بعد از طرح موضوعات مدنظر همچون رساندن پیام صلح به نمایندگی از ملت بزرگ ایران به دنیا پاسخ نتانیاهو و ترامپ را نیز داد. برزگر ادامه داد: در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا تنها نشان از سیاست‌های خصمانه این کشور و انزوای بیش از پیش آمریکا داشت و در مقابل، سخنرانی رئیس‌جمهورمان پیام صلح جهانی را به همه مخابره کرد که امیدواریم این روند به همین منوال ادامه پیدا کند. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تاکید کرد: آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور کشوری سخن گفت که در آن دموکراسی برقرار است و همه ارکان حاکمیت به صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می‌شوند. وی افزود: در چنین شرایطی ترامپ اظهاراتی سخیف را نسبت به ایران مطرح می‌کند که همه ریشه در چهره خشن و شیطانی آمریکا دارد که دیگر همه به آن پی برده‌اند.
 • رئیس جمهور عراق تصمیم مسعود بارزانی برای اجرای همه پرسی را یک جانبه دانست
 • به گزارش جماران؛«فواد معصوم» رئیس‎جمهور عراق اعلام کرد که تصمیم مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان برای برگزاری «همه‎پرسی» یک‎جانبه است و وی باید به میز مذاکره برگردد. به گزارش شبکه المنار، رئیس جمهور عراق خواستار اجتناب از هرگونه تنش و درگیری و اتخاذ مواضع تحریک‎آمیز شد. فواد معصوم 16 سپتامبر طرحی را برای حل اختلافات بین بغداد و اربیل ارائه داد و در آن خواستار گفت‌وگو بین رؤسای منطقه کردستان و عراق در مورد همه پرسی شد که برخی از احزاب و مقامات عراقی با این طرح مخالفت کردند. ائتلاف دولت قانون عراق در واکنش به این طرح گفت که اگر فؤاد معصوم موافق همه‌پرسی باشد، از منصبش برکنار شده و نوری المالکی معاون اول رئیس جمهور جانشین آن خواهد شد.
 • برزگر:سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل سنجیده و حرف دل مردم بود
 • یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخنرانی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را سنجیده و بازتاب حرف مردم در صحنه بین‌المللی دانست و گفت که رئیس‌جمهور در این سخنرانی به یاوه‌گویی‌های ترامپ و نتانیاهو به خوبی پاسخ داد. شهروز برزگر در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: رئیس‌جمهور بعد از سخنرانی ترامپ به اظهارات سنجیده‌ای پرداخت که توانست حرف دل مردم ایران را به گوش جهانیان برساند که بازتاب خوبی در داخل و صحنه بین‌المللی داشت. وی افزود: در شرایطی که ترامپ به عنوان سخنگوی رژیم صهیونیستی اظهاراتی سخیف و دور از شأن یک رئیس‌جمهور را مطرح کرد و به نوعی چهره واقعی آمریکا را نشان داد، نتانیاهو نیز یاوه‌هایی را به زبان آورد که بیش از این نیز از چنین فردی انتظار نمی رفت. دکتر روحانی در چنین شرایطی پشت تریبون مجمع عمومی سازمان ملل حاضر شد و بعد از طرح موضوعات مدنظر همچون رساندن پیام صلح به نمایندگی از ملت بزرگ ایران به دنیا پاسخ نتانیاهو و ترامپ را نیز داد. برزگر ادامه داد: در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا تنها نشان از سیاست‌های خصمانه این کشور و انزوای بیش از پیش آمریکا داشت و در مقابل، سخنرانی رئیس‌جمهورمان پیام صلح جهانی را به همه مخابره کرد که امیدواریم این روند به همین منوال ادامه پیدا کند. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تاکید کرد: آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور کشوری سخن گفت که در آن دموکراسی برقرار است و همه ارکان حاکمیت به صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می‌شوند. وی افزود: در چنین شرایطی ترامپ اظهاراتی سخیف را نسبت به ایران مطرح می‌کند که همه ریشه در چهره خشن و شیطانی آمریکا دارد که دیگر همه به آن پی برده‌اند. انتهای پیام
 • تحلیل سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل
 • نسیم چالاکی- تأثیر و نفوذ کلام در دنیای امروز فقط به محتوای نگارشی و چینش کلمات محدود نمی‌شود. بدون توجه به لحن، آهنگ صدا و زبان بدن نمی‌توان از میزان تأثیرگذاری یک سخنرانی اطلاعات دقیقی به دست آورد. ازاین‌رو در سخنرانی افراد مشهور به‌ویژه سیاست‌مداران هر سه پارامتر محتوا، لحن و زبان بدن مورد توجه قرار می‌گیرد، زیرا بررسی و مطابقت این سه‌ مؤلفه با هم بر اثرگذاری سخنان آنها می‌افزاید.به نقل از شرق، در این نوشتار مروری بر مهم‌ترین نشانه‌های زبان بدن و آهنگ صدای رئیس‌جمهور روحانی در سخنرانی اخیر وی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد داشته‌ام.برای افرادی که سخنرانی‌های پیــشین روحـانی را در سال‌هـــای گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل مشاهده کرده‌اند، این سخنرانی مؤثرترین سخنرانی وی بوده است؛ هم به این دلیل که پس از صحبت‌های ترامپ و نتانیاهو همه مشتاق شنیدن پاسخ و واکنش رئیس‌جمهور روحانی بودند و هم به این دلیل که چارچوب نوشتاری و بیانی سخنرانی منجر به اثرگذاری بیشتر آن شده بود.در مقایسه با سخنرانی‌های پیشین و به طور مشخص اولین سخنرانی روحانی در همین جایگاه، تفاوت‌های بسیاری به نظر می‌آید. در میان ٤٨ تصویری که در پایگاه اطلاع‌رسانی دولت منتشر شده، در تصاویری که به‌وضوح می‌توان صورت روحانی را مشاهده کرد، رضایت، شعف، جدیت، تعجب و در جایی کمی خشم قابل تشخیص است.ورود با قامتی استوار و لبخندی بر لب که تا شروع سخنرانی اثراتش مانده از مهم‌ترین نشانه‌های ارتباطی موفق بی‌‌کلام وی است که نسبت به دوره‌های پیشین تفاوتی چشمگیر داشت. خم‌شدن سر به هنگام سلام به هیئت‌رئیسه و نگاه به تمامی صحن مجمع عمومی به هنگام شروع سخنرانی و بدون عجله و با طمأنینه سخن‌گفتن از ویژگی‌های مثبت آغاز این سخنرانی است. او مثل همیشه با تبریک انتخاب هیئت‌رئیسه مجمع عمومی سخنان خود را شروع کرد و بلافاصله از انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری در ایران سخن گفت. وقتی درباره دستاوردهای...
 • سلفی جنجالی دختر رئیس جمهور آذربایجان در سازمان ملل عکس
 • به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، حرکت ناشیانه دختر رئیس جمهور آذربایجان در هنگام سخنرانی پدرش در سازمان ملل مورد انتقاد کاربران قرار گرفت. الهام علی‌اف برای ایراد سخنرانی درباره نسل‌کشی 600 نفر در جنگ خونین قره‌باغ در سال 1992 در جایگاه مخصوص قرار گرفت اما لیلا 33 ساله، بدون آنکه توجهی به پخش زنده این سخنرانی داشته باشد، تنها دو دقیقه پس از آغاز سخنرانی پدرش، دوربین سلفی تلفن همراهش را روشن کرد و عکس‌هایی با ژست‌های عجیب و غریب گرفت. این حرکت دختر رئیس جمهور از نگاه تیز دوربین‌ها پنهان نماند و بلافاصله پس از انتشار صحنه‌هایی از آن، کاربران فضای مجازی با دست به دست کردن این تصاویر از او انتقاد کردند. در ادامه تصاویر و ویدئویی از سلفی‌های این دختر جوان را مشاهده می‌کنید.
 • سلفی جنجالی دختر رئیس جمهور آذربایجان در سازمان ملل
 • به گزارش باشگاه خبرنگاران، حرکت ناشیانه دختر رئیس جمهور آذربایجان در هنگام سخنرانی پدرش در سازمان ملل مورد انتقاد کاربران قرار گرفت. الهام علی‌اف برای ایراد سخنرانی درباره نسل‌کشی 600 نفر در جنگ خونین قره‌باغ در سال 1992 در جایگاه مخصوص قرار گرفت اما لیلا 33 ساله، بدون آنکه توجهی به پخش زنده این سخنرانی داشته باشد، تنها دو دقیقه پس از آغاز سخنرانی پدرش، دوربین سلفی تلفن همراهش را روشن کرد و عکس‌هایی با ژست‌های عجیب و غریب گرفت. این حرکت دختر رئیس جمهور از نگاه تیز دوربین‌ها پنهان نماند و بلافاصله پس از انتشار صحنه‌هایی از آن، کاربران فضای مجازی با دست به دست کردن این تصاویر از او انتقاد کردند. در ادامه تصاویری از سلفی‌های این دختر جوان را مشاهده می‌کنید.
 • واکنش احمدی نژاد به دیدارهای ظریف
 • محمدجواد ظریف در حاشیه هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، علاوه بر دیدار با وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی و بزرگ با برخی همتایان خود از کشورهای کوچک نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، روزنامه «قانون» این موضوع را دستمایه مطلب طنز زیر قرار داده است. انتهای پیام
 • نامه احمدی نژاد به آیت الله آملی لاریجانی
 • رویداد24--احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، نامه ای را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه نوشت که امروز (یکشنبه) تحویل دفتر ایشان شد.محمود احمدی نژاد در این نامه ، به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم در دستگاه قضایی و بی پروایی برخی افراد در سوء استفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.منبع: سایت دولت بهار
 • رمزگشایی عباس عبدی از حضور احمدی نژاد در مجمع
 • عباس عبدی در باره ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت گفت: ترکیب جدید تغییر چندانی با ترکیب گذشته ندارد. با توجه به اینکه آقای هاشمی نیست بعید می‌دانم که حتی ترکیب جدید بتواند نقش اندکی که مجمع تشخیص مصلحت در گذشته داشت را امروز ایفا کند. به گزارش روزنامه اعتماد، وی درباره نقش هاشمی شاهرودی اظهار داشت: آقاي‌ هاشمي‌شاهرودي نيز قطعا نمي‌تواند نقش آقاي هاشمي را بازي كند. به لحاظ حوزه نفوذ ايشان نسبت به نيروها فكر مي‌كنم مجمع تشخيص افول را تجربه خواهد كرد. او در باره اضافه شدن رييسي، قاليباف و تمديد حكم محمود احمدي‌نژاد گفت:اضافه شدن آقايان قاليباف و رييسي فكر نمي‌كنم معناي خاصي داشته باشد. طبيعي است كه در دوره جديد تعدادي نيروهاي جديد اضافه وتعدادي فوت كنند يا كنار بروند.اگر قرار بود كه چند نفر اضافه شوند چندان غيرمنتظره نبود. هرچند من نمي‌دانم چطور فردي مي‌تواند همزمان رييس آستان قدس باشد و بعد بتواند به تهران بيايد و در جلسات مجمع شركت كند. در مورد آقاي احمدي‌نژاد به نظر من سياستي كه اتخاذ شده حداكثر كوشش براي حفظ او و خارج نكردنش از دايره حكومت است. همچنان كه براي برنامه تنفيذ دعوت شد. در نهايت اينها صوري است. آقاي احمدي‌نژاد راهش را انتخاب كرده و فكر نمي‌كنم راهش را با اين تصميمات تغيير دهد يا حتي اگر بخواهد بتواند تغيير دهد.
 • پیام سخنان سنجیده رئیس جمهور در سازمان ملل تنش زدایی بود/۱۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم پس از برجام جذب کشور شده است
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاس گفت: ما نیاز داریم برای توسعه، کسب اقتدار و قدرت اقتصادی کشور طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی را اجرا کنیم، باید رشد صنعتی دنبال شده و به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عمل کنیم و افق تازه‌ای برای رونق باز کرده و همچنین بتوانیم چالش‌های بیکاری را حل کنیم. پیام سخنان سنجیده رئیس‌جمهور تنش‌زدایی بود وی با اشاره به سخنرانی‌های هفته گذشته در مجمع سازمان ملل اظهار داشت: در این سخنرانی‌ها یک طرف تمایلات جنگ‌طلبانه ترامپ و نتانیاهو به نمایش گذاشته شد که می‌خواستند هراس ایجاد کرده تا تجارت اسلحه و سلطه بر دنیا را دنبال کنند و در طرف دیگر، کشورهای مستقلی قرار داشتند که به رای ملت پایبند بوده‌اند. معاون اول رئیس‌جمهور افزود: سخنان سنجیده رئیس‌جمهور این پیام را داشت که ایران به دنبال تنش‌زدایی است و به قوانین بین‌المللی پایبند بوده و به دنبال جهان عاری از تروریسم است؛ همانگونه که سوابق نیز این موضوع را نشان می‌دهد. همه جامعه باید در توانمند کردن جامعه سهیم باشند جهانگیری با بیان اینکه لازمه زندگی در جهان پرمخاطره‌ای که در آن قرار گرفته‌ایم بنا به تاکید رهبری توانمند کردن جامعه و کشور از نظر علمی تکنولوژی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد: این موضوعات امری نیست که فقط از دولت برآید بلکه همه جامعه باید در آن سهیم باشند. ما نیازمند عزم ملی برای نوسازی نگرش‌ها جهت توانمندسازی شهروندان هستیم. البته در این مسیر نوسازی با چالش‌ها و تهدیداتی نیز روبه‌رو هستیم. اقتصاد در مسیر خوبی قرار دارد وی با بیان اینکه سیاست‌های مورد نیاز برای توانمندسازی کشور مورد اجماع است، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکاری مناسب برای رسیدن به نقطه قابل قبول است و قوای سه گانه بخش خصوصی و دولتی نیز در این زمینه اجماع دارند. ما در مقطعی قرار گرفته‌ایم که...
 • رئیس جمهور آمریکا دچار توهم های کودکانه شده است/درماندگی دلیل توهین رئیس جمهور آمریکا
 • نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: آمریکا آنقدر ضعیف است که رئیس جمهور آن دچار توهم شده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در دیدار با فرمانده و مدیران تیپ پیاده سپاه امام صادق استان بوشهر (ع)، گفت: جهان استکبار بعد از جنگ تحمیلی در دره تاریخ، سقوط کرده است و امروزه استکبار همه احزاب خود را برای مقابله نظام اسلامی و مکتب اهل بیت گرد هم آورده است. امام جمعه بوشهر اظهار کرد: اسلام در قرون اخیر هیچگاه به این صورت و این قدرت نبوده و در هیچ یک از دوره های تاریخ هیچگاه استکبار اینطور در بن بست گرفتار نشده است و امروزه استکبار در هر مکانی که حاضر می شود از جمله در عراق، افغانستان، سوریه، مصر و دیگر کشورها با شکست روبرو می شود، اما ایران اسلامی هر حرکتی که انجام میدهد در آن پیروزی و پیشرفت است. صفایی بوشهری افزود: آمریکا آنقدر ضعیف است که رئیس جمهور آن دچار توهم شده است؛ این مرد مغرور با سخنان ابلهانه، جاهلانه و به دور از زبان دیپلماسی می خواهد توهم های کودکانه خود را در حغرافیای واقعی پیاده کند. وی ادامه داد: توهین و حمله تند مرد نخست آمریکا به جمهوری اسلامی ایران، نشان دهنده قدرت ایران است که علاوه بر این جهان غرب و بویژه آمریکا در شرایط سقوط می باشد و به هر چیزی چنگ می زند و توهین رئیس جمهور آمریکا به ایران، نشان دهنده درماندگی استکبار جهانی است. محمد تقی صفری فرمانده تیپ پیاده امام صادق (ع) بوشهر نماینده ولی فقیه در استان گفت: دوران دفاع مقدس یکی از دوران های با ارزش و پر افتخار برای ملت ایران و رزمندگان جبهه حق علیه باطل است. در این دوران از...
 • واکنش احمدی نژاد به دیدار ظریف با وزیر خارجه گینه پاپوا و مونته نگرو
 • طنز و کاریکاتور>طنز - ضمیمه طنز «بی قانون» امروز هم به برخی اخبار و اظهارنظرها واکنش نشان داد. برای مشاهده بهتر، روی تصویر کلیک کنید 6060 کلید واژه‌ها : طنز -
 • عباس عبدی:مجمع تشخیص بدلیل بالانبودن نفوذهاشمی شاهرودی قدرتش کم می شود/دلیل انتصاب احمدی نژاد
 • عباس عبدی در باره ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت به روزنامه اعتماد گفت:ترکیب جدید تغییر چندانی با ترکیب گذشته ندارد. با توجه به اینکه آقای هاشمی نیست بعید می‌دانم که حتی ترکیب جدید بتواند نقش اندکی که مجمع تشخیص مصلحت در گذشته داشت را امروز ایفا کند. آفتاب‌‌نیوز : وی درباره نقش هاشمی شاهرودی اظهار داشت: آقاي‌ هاشمي‌شاهرودي نيز قطعا نمي‌تواند نقش آقاي هاشمي را بازي كند. به لحاظ حوزه نفوذ ايشان نسبت به نيروها فكر مي‌كنم مجمع تشخيص افول را تجربه خواهد كرد.او در باره اضافه شدن رييسي، قاليباف و تمديد حكم محمود احمدي‌نژاد گفت:اضافه شدن آقايان قاليباف و رييسي فكر نمي‌كنم معناي خاصي داشته باشد. طبيعي است كه در دوره جديد تعدادي نيروهاي جديد اضافه وتعدادي فوت كنند يا كنار بروند.اگر قرار بود كه چند نفر اضافه شوند چندان غيرمنتظره نبود. هرچند من نمي‌دانم چطور فردي مي‌تواند همزمان رييس آستان قدس باشد و بعد بتواند به تهران بيايد و در جلسات مجمع شركت كند. در مورد آقاي احمدي‌نژاد به نظر من سياستي كه اتخاذ شده حداكثر كوشش براي حفظ او و خارج نكردنش از دايره حكومت است. همچنان كه براي برنامه تنفيذ دعوت شد. در نهايت اينها صوري است. آقاي احمدي‌نژاد راهش را انتخاب كرده و فكر نمي‌كنم راهش را با اين تصميمات تغيير دهد يا حتي اگر بخواهد بتواند تغيير دهد.
 • واعظ آشتیانی:احمدی نژاد طرفداران زیادی دارد/رای دادن چشم بسته به یک لیست سی نفره موفقیت نیست
 • امیررضا واعظ آشتیانی گفت: آقای احمدی‎نژاد تا انتخابات ریاست جمهوری جزیی از خانواده اصولگرایان بود چون اساسا این اصولگرایان بودند که ایشان را به عنوان شهردار انتخاب کردند. اگر ایشان شاخص های لازم از جمله اصولگرایی را نداشت هرگز شورای دوم ایشان را به عنوان شهردار انتخاب نمی کرد. بنابراین ایشان از نردبان اصولگرایی بالا رفت و پیروز میدان شد. اما من به ایشان حق می دهم که پس از پیروزی معتقد باشد که وام دار هیچ گروهی از اصولگرایان نیستند، چون اصولگرایان روی فرد دیگری اجماع کرده بودند و اصلاً هیچ حسابی روی آقای احمدی نژاد باز نکرده بودند و ایشان با توجه به گفتمان جدیدی که مطرح کرد از جمله بحث عدالت توانست رای مردم را به دست آورد. در نتیجه اگر ایشان خودش را از بدنه اصولگرایی نمی داند بحث جدایی است اما پیروزی ایشان با عملکرد مثبت شورای دوم و عملکرد خودش در شهرداری تهران متاثر از گفتمان جدیدی بود که مطرح کرده بود. اهم اظهارات واعظ آشتیانی به شرح زیر است: * پس از پیروزی در انتخابات و پایان دوره دوم شورای شهر، این طیف برای لیست شورای سوم دچار انشقاق شدند چرا که یک سوم لیست شورای انتخاب شده از اصلاح طلبان بود. * لیستی که برای مجلس دهم و شورای شهر پنجم داده شد، طیف قابل توجه ای از رای دهندگان اصلا این لیست را قبول نداشتند یکی از دلایلی که اصولگرایان در تهران شکست مطلق خوردند این بود که از فرمول شایسته سالاری استفاده نکردند. برداشت من این است که طرفداران اصولگرایان اصولاً طیف زحمت کش جامعه هستند. * اگر بخواهیم پایه رای ثابت اصولگرایان و اصلاح طلبان را با هم مقایسه کنیم، پایگاه رای اصولگرایان بیشتر از اصلاح طلبان است. منتهی آن چیزی که سرنوشت انتخابات را تعیین می کند آن قشر خاکستری است که بشود آن را با نوع گفتمان،...
 • سفر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران به آنکارا
 • معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی متشکل از مدیران گمرک روز (یکشنبه) وارد آنکارا شد. به گزارش ایسنا، علی عسگری و هیات همراه در طول اقامت سه روزه خود با معاونین وزرای گمرک - تجارت و اقتصاد ترکیه به طور جداگانه ملاقات و در خصوص آخرین وضعیت همکاری‌های گمرکی و بازرگانی مذاکره و تبادل نظر خواهند داشت. انتهای پیام
 • یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا بخاطر ترس آنها از قدرت ایران است
 • کرمانشاه- فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه ایران را کشوری قدرتمند دانست و گفت: یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور آمریکا بخاطر ترس آنها از قدرت و شجاعت ایران است. به گزارش خبرنگار مهر، سردار بهمن ریحانی امروز یکشنبه در همایش تجلیل از طلاب و روحانیون رزمنده که در سالن جلساتمجتمع رفاهی بعثت کرمانشاه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهار داشت: عاشورا سرچشمه جوشان و تبلور همه معرفت ها و زیباییهاست. وی افزود: در تمام صحنه های عاشورا، چیزی جز درس، الگو، عشق، از خودگذشتگی، مردانگی و ... نمی بینیم. فرهنگ دفاع مقدس و هرچه داریم از گنج و سفره تمام نشدنی عاشوراست فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه، فرهنگ دفاع مقدس را برگرفته از فرهنگ عاشورا دانست وخاطر نشان کرد: امروز هر چه داریم از گنج و سفره تمام نشدنی عاشوراست. وی ابراز داشت: قبل از انقلاب واژه های زیبایی همچون شهادت طلبی و ایثار را به مانند امروز نداشتیم و به یمن دفاع مقدس می بینیم امروز در بین جوانان این زیباییها تبلور یافته است. فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه یادآور شد: امروز در بستر سیاسی یادگرفتیم زیر بار یوق هیچ کشوری نخواهیم رفت و در بستر ابهت امام(ره) شرق و غرب را زیر پا گذاشته ایم. وی عصبانیت دشمنان اسلام را بخاطر پیشرفت های اسلام دانست و افزود: امام(ره) خودباوری را به ما آموخت و ما به باور رسیدیم که اگر ایمان داشته باشیم عده قلیل ما بر لشگر عظیم دشمن چیده خواهد شد. سردار ریحانی خاطر نشان کرد: علما صاحبان عرفان هستند و اگر عرفان و جهاد و سلحشوری در فضای جهادی با هم متحد باشد زیباییهایی را به دنبال خواهد داشت. امروز اسلام در حال توسعه در جهان است به گفته وی، عزت و سربلندی امروز اسلام با دفاع مقدس تثبیت شد و شاکله اصلی این فرهنگ برگرفته از عاشورا بود...
 • افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با حضور معاون اول رئیس جمهور
 • یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست با حضور معاون اول رئیس جمهور صبح امروز افتتاح شد. به گزارش ایسنا، صبح امروز با حضور اسحاق جهانگری معاون اول رئیس جمهور یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست(محصولات پلاستیکی ساخت ایران و یا با مشارکت بخش خارجی) در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی میلاد برگزار شد. گفتنی است حدود هزار و صد و بیست شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه شرکت کرده اند. انتهای پیام
 • موسوی لاری:نامزد قدرتمندتر از لاریجانی برای ۱۴۰۰ داریم/روایت تاجرنیا از پشت پرده استقلال طلبی عارف
 • حجت الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری درباره ادامه فعالیت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و همچنین ساز و کار آن در آینده گفت: دو تصمیم برای ادامه کار شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گرفته شده است؛ نخست آنکه ساختار فعلی شورا به صورت یک اصل ثابت حفظ شود و سپس کمیته ارزیابی از موفقیت‌ها و ناکامی‌هایی که احیاناً شورا در مسیر داشته گزاراشاتی را جمع‌آوری و تهیه کند. این عضو شورای عالی سیاست‌گذاری با بیان اینکه وظیفه کمیته ارزیابی این است که نقاط قوت و ضعف شورای عالی را شناسایی کند، عنوان کرد: برای اینکه به نقاط ضعف و قوت شورا پی ببریم، از احزاب، تشکل‌های سیاسی، چهره‌ها و شخصیت‌هایی که چه عضو شورای عالی سیاست‌گذاری بودند و چه نبودند نظرخواهی‌هایی انجام شد. موسوی لاری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه با انتشار عکس علی لاریجانی در کنار سیدمحمد خاتمی این شایعه بیش از پیش قوت گرفته است که رئیس مجلس دهم کاندیدایی است که اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ با وی ائتلاف خواهند کرد، گفت: در بیان این نوع اظهارنظرها باید گفت که چند نکته نهفته است؛ نخست این که اشخاص مطرح کننده این گمانه‌زنی می‌خواهند ببینند اصلاح‌طلبان برای انتخابات برنامه‌ای دارند یا خیر، سپس اینکه از الان می‌خواهند مشاهده کنند نامزدشان برای انتخابات ۱۴۰۰ مورد پذیرش جامعه قرار می‌گیرد؟ وی خاطر نشان کرد: آن چه که مسلم است این اظهارنظرها و گمانه‌زنی‌ها یک کار تبلیغاتی است. موسوی لاری تاکید کرد: اصلاح‌طلبان کاندیدا و اشخاصی به مراتب قدرتمندتر از علی لاریجانی دارند که دارای ظرفیت‌های بیشتری است پس دلیلی ندارد بخواهند از جریان رقیب حمایت کنند. بنابراین می‌توان گفت این گونه سخنان یک تست سیاسی از ناحیه جریان مقابل است. وزیر کشور دولت اصلاحات درباره اظهارات اخیر محمدرضا عارف مبنی بر این که در سال ۹۸ با جریانی ائتلاف نخواهند کرد، گفت: اظهارنظر در این مورد موکول به شرایط آینده است. وی...
 • احمدی لاشکی:ترامپ هنوز نمی داند سازمان ملل محل زبان نرم برای صلح جهانی است
 • نماینده مردم نوشهر در مجلس گفت: سخنان رییس‌جمهور در سازمان ملل پاسخ مثبتی به اظهارات نابخردانه ترامپ تاجر بود. این فرد هنوز نمی‌داند که سازمان ملل محل زبان نرم برای صلح جهانی است، وی مشق شب نتانیاهو را در سازمان ملل قرائت کرد. به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت ماه محرم، گفت: بیش از ۸۰ هزار زائر ایرانی از سفر حج برگشتند. از حج عزتمندانه و متولیان امر، از سیاست‌گذاری مدبرانه رهبری و برنامه‌ریزی خوب بعثه مقام معظم رهبری، مراجع تقلید، قاضی عسگر و رییس سازمان حج و زیارت و پایبندی کشور میزبان به تعهداتش قدردانی می‌کنم. نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به رییس‌جمهور، گفت: از حضور و سخنان سنجیده و اثرگذار و نافذ شما در نشست سازمان ملل و موضع‌گیری محکم و همراه با صلح و دوستی که مورد حمایت ملت قرار گرفت، تشکر می‌کنم. این سخنان پاسخ مثبتی به ترامپ تاجر بود. این فرد هنوز نمی‌داند که سازمان ملل محل زبان نرم برای صلح جهانی است. این فرد مشق شب نتنیاهو را قرائت کرد. وی ادامه داد: از مباحثی که در روز اول مهر بیان کردید تشکر می‌کنم. حق باشماست، کتاب‌هایمان فقط فونت و تغییر جلد و تغییر برخی عبارت‌ها را دارد ولی محتوای آن به تناسب تغییر زمان تغییر نکرده است اما چرا نکات مهمتر در آموزش و پرورش را بیان نکردید؟ نادیده گرفتن معلم به عنوان رکن اصلی تعلیم و تربیت، سقوط یک کشور را در پی دارد. معوقات معلمان را پرداخت کنید، به نیروهای ستادی و اداری آموزش و پرورش توجه کنید و برای تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها وقت بگذارید. نماینده مردم نوشهر در مجلس خطاب به کوچکی‌نژاد، رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق فرهنگیان و بانک سرمایه و رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: کار شما آن قدر به...
 • مجید شعبان نژاد به عنوان شهردار نوشهر انتخاب شد
 • نوشهر - ایرنا - مجید شعبان نژاد، با کسب پنج رای اعضای شورای اسلامی شهر نوشهر به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد. به گزارش خبرنگار ایرنا ، نشست اعضای شورای شهر نوشهر برای انتخاب شهردار جدید شامگاه یکشنبه برگزار شد.اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر نوشهر برای تصدی منصب شهرداری پرونده کاری 40 گزینه را مورد بررسی قرار دادند.شورای اسلامی شهر نوشهر در این دوره پنج عضو دارد.شهر نوشهر با جمعیتی بیش از 49 هز ار نفر در غرب مازندران واقع است .مهدی هرج پور به عنوان سرپرست شهرداری نوشهر مسئولیت شهرداری را تا پیش از این بر عهده داشت.شعبان نژاد سورجانی متولد 1351 که پیش از این شهردار سلمانشهر از توابع شهرستان عباس آباد بود ، دانش آموخته مهندسی مکانیک از دانشگاه مازندران و کارشناسی ارشد مهندسی عمران - سازه است. خبرنگار : مهراب زکی پور ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی 1654/1602/7078/