در پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز همچون تغییرات در بازار آزاد ارز، انرژی، بازار طلا، سکه، نفت و ... تا خبرها و رویدادهای جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.
به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه موضوعاتی همچون پایان هفته سبز برای حافظ با شبندر و شتران، طعم «سیب» به کام بورس‌ها نبود، پیش بینی از روند قیمت طلا طی ماه‌های آینده، گرانی ۱۳۸ ریالی دلار در کانال ۳۹۰۰ تومان، بازسازی خطوط برق و نیروگاه‌های سوریه توسط ایران، تولید ۹۶ درصد زعفران دنیا در ایران و ترخیص ۱۷۰هزار تن پالم در ۵ ماه را در بر دارد.
پایان هفته سبز برای حافظ با شبندر و شتران
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه 22 شهریورماه 96 با افزایش 54 واحدی به رقم 83 هزار و 523 واحد رسید. تالار شیشه ای در آخرین روز کاری هفته جاری شاهد روند صعودی اکثر شاخص های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افزایش 17 واحدی به رقم 27 هزار و 46 واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن با رشد 5 واحدی، عدد 17 هزار و 546 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 4 واحد به رقم 13 هزار و 285 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور با رشد 0. 02 درصدی افزایش 21 واحدی را رقم زد و به سطح 91 هزار و 189 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول بر خلاف روز قبل، با 52 واحد کاهش به رقم 58 هزار و 144 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با رشد 611 واحد معادل 0. 33 درصد همراه بود و عدد 184 هزار و 118 واحد را به نمایش گذاشت. نماد شبندر (پالايش نفت بندرعباس) با 34 واحد، نماد شتران (پالايش نفت تهران) با 32 واحد، نماد آپ (آسان پرداخت پرشين) با 29 واحد و نماد فارس (صنايع پتروشيمي خليج فارس) با 22 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.
طعم «سیب» به کام بورس‌ها نبود
ریسک‌گریزی در بازارهای جهان کاهش یافته، اما گوش به‌زنگ‌بودن معامله‌گران ادامه دارد. روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، نرسیدن اخبار تازه از کره‌شمالی و آسیب کمتر از انتظار توفان ایرما به آمریکا باعث رشد بازارهای سهام و کاهش خرید سرمایه‌های امن شد. با این همه، سه‌شنبه شب، بازارهای سهام آمریکا در واکنش به اعلام فروش دیرتر از انتظار محصولات تازه «اپل» و بهای بالای «آی‌فون ایکس» و در نتیجه افت سهام اپل از اوج روزانه پایین آمد تا چهارشنبه نیز تحت‌تاثیر همین خبر باشد. به نقل از دنیای اقتصاد، بازارهای سهام آسیا، چهارشنبه را با تزلزل آغاز کردند، اما در نهایت توانستند تحت‌آسایش ژئوپلیتیک تا اوج 10 ساله تازه‌ای رشد کنند. شاخص ام‌اس‌سی‌ای آسیا-پاسیفیک به‌جز ژاپن روز گذشته تا بالاترین سطح از اکتبر 2007 بالا رفت، گرچه بعد اندکی افت کرد. بورس‌های استرالیا هم تا حدی رشد کردند. بورس‌های کره‌جنوبی هم 2/ 0 درصد رشد کردند ولی بورس‌های اروپایی روز خوبی نداشتند. بورس‌های اروپایی تحت‌فشار روند روز قبل و فشار روی سهام تامین‌کنندگان قطعه برای اپل، افت را تجربه کردند. شاخص اروپایی استاکس600 حدود 3/ 0 درصد افت کرد و داکس آلمان که سه‌شنبه به بالاترین سطح در دو ماه گذشته رسیده بود، 1/ 0 درصد عقب نشست. معامله‌گران اولا از تاریخ فروش محصولات تازه اپل یعنی سوم نوامبر ناراضی هستند، ثانیا از اثر قیمت 999دلاری آی‌فون‌ایکس بر تقاضا در بازارهایی چون چین نگرانی دارند.
پیش بینی از روند قیمت طلا طی ماه‌های آینده
بانک مریل لینچ آمریکا در گزارش چشم انداز بازارهای جهانی پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا طی ماه های آینده به بیش از 1400 دلار خواهد رسید که این رقم نسبت به گزارش قبلی تغییری نکرده است. بر اساس این گزارش بانک مریل لینچ افزود: همه کالاهای معدنی در سه ماه سوم امسال با افزایش قیمت روبرو شده اند و طلا نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. ما بر این باوریم که قیمت هر اونس طلا طی ماه های آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد و به 1400 دلار خواهد رسید. بانک مریل لینچ در ادامه تاکید کرد: ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا مهمترین عامل موثر بر افزایش اختمالی قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده خواهد بود. این گزارش افزود: تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص شبه جزیره کره و نگرانی های مربوط به سقف بدهی های دولت آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در ماه های آینده داشته باشد.
نرخ سکه طرح جدید افزایش یافت
در جریان معاملات روز چهارشنبه قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۴۳۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۲۶۷ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. هر سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم یک هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۲۳۸ هزار تومان رسید. نیم سکه نیز ۶۵۶ هزار تومان، ربع سکه ۳۶۷ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲۴۹ هزار تومان بود.
مشتری پرو پاقرص نفت ایران
اروپاییان یکی از مشتریان پر و پا قرص طلای سیاه ایران محسوب می شوند و سهم آن ها از صادرات نفت ایران با افزایش تقاضا از سوی ایتالیا، فرانسه، هلند و یونان، رشد چشمگیری پیدا کرد. به طوریکه یکی از دلایل افزایش صادرات نفت ایران در ماه میلادی گذشته افزایش تقاضا در اروپا بوده است. صادرات نفت ایران به اروپا در اوت بهبود پیدا کرد و به ۸۳۵ هزار و ۷۴۲ بشکه در روز رسید که تقریبا ۲۰۰ هزار بشکه در روز رشد ماه به ماه داشت. ترکیه با واردات ۲۵۶ هزار و ۲۵۸ بشکه در روز در ماه گذشته، بزرگترین خریدار نفت ایران در اروپا ماند. به نقل از ایسنا، بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان، ظرفیت تولید نفت خام ایران ۴. ۸ میلیون بشکه در روز و تولید نفت خام ایران بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است. صادرات نفت خام و میعانات گازی در مردادماه نیز ۲. ۶ میلیون بشکه اعلام شده است.
افزایش قیمت نفت با انتشار گزارشی مبنی بر رشد تقاضا برای نفت
روز چهارشنبه قیمت نفت افزایش یافت. علت این امر انتشار گزارشی از سوی آژانس بین المللی انرژی بود که در آن به خارج شدن بازار از حالت اشباع شده اذعان شده بود. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده است که افزایش تقاضا و کاهش تولید کشور های عضو اوپک موجب شده است که بازار حالت متعادل تری بیابد. به نقل از رویترز، قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در روز قبل، ۲۷ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۴. ۵۴ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۸ سنت افزایش، بشکه‌ای ۴۸. ۶۱ دلار صورت گرفت.
گرانی ۱۳۸ ریالی دلار درکانال ۳۹۰۰ تومان
در پایان معاملات بازار آزاد روز چهارشنبه، هر دلار آمریکا با رشد 138 ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت 39 هزار و 108 ریال فروخته شد. هر یورو نیز با افزایش قیمت 38 ریال همراه بود و در پایان روز به رقم فروش 46 هزار و 825 ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در بازار آزاد، 10 هزار و 698 ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز سه شنبه، 31 ریال گران تر فروخته شد.
. slide_vertical_padding{ padding:30px 0 10px; }
ایران خطوط برق و نیروگاه‌های سوریه را بازسازی می‌کند
سرپرست وزارت نیرو با اشاره به انعقاد چندین تفاهم نامه مشترک میان طرف ایرانی و وزیر برق سوریه، گفت:‌ عمده این قراردادها مربوط به بازسازی تجهیزات برق، نیروگاه‌ها و خطوط انتقال است تا بتوانیم خدمات بهتری را در اختیار مشترکان سوری قرار بدهیم. به‌ گزارش فارس، ستار محمودی در حاشیه نشست مشترک خود با وزیر برق سوریه با تاکید بر اینکه ظرفیت ایران و ساخت تجهیزات در آن در خاورمیانه بی‌نظیر است، گفت: بدین منظور شرکت‌های ما با ظرفیت بالای کاری و حرکت در مسیر دانش روز در تلاش برای بازسازی و توسعه ظرفیت زیرساخت‌های اصلی سوریه همچون آب، برق و تاسیسات بهداشتی آب و فاضلاب خواهند بود.
ترخیص ۱۷۰هزار تن پالم در ۵ ماه
بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد در 5 ماهه نخست سال جاری بیش از 170 هزار تن روغن پالم در ظروف 200 لیتری و بیشتر به کشور وارد شده است که ارزش ارزی آن حدود 135 میلیون دلار بوده است. بر اساس این گزارش در مدت مشابه سال قبل تنها 135 هزار تن از این کالا که در سالهای اخیر هشدارهایی در خصوص افزایش مصرف آن داده شده است، وارد کشور شده بود. گفتنی است، ارزش ارزی واردات پالم در 5 ماهه نخست سال قبل 92 میلیون دلار بوده است. به نقل از تسنیم، این گزارش نشان می‌دهد رشد واردات پالم به‌لحاظ وزنی 26 درصد و به‌لحاظ ارزی 46 درصد بوده است.
۹۶ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود
همه ساله در سایه غفلت مسئولان پیاز طلای سرخ ایرانی در جیب ها و چمدان ها از مرزهای کشور خارج می شود. قاچاق پیاز زعفران و توسعه سطح زیر کشت محصول برای افغان ها، درآمد هنگفتی رقم زده که گاهی مسئولان امر با ابراز نگرانی نسبت به این مسئه از کنار آن رد می شوند. با وجود آنکه زعفران یکی از محصولات استراتژیک کشور به شمار می رود اما قاچاق پیاز این محصول می تواند آتشی بر جان میراث سه هزار ساله ایرانیان بیندازد و از سرخی روز افزون آن کم کند. محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در زمینه قاچاق پیاز زعفران را بی مورد دانست و اظهار کرد: بعد از گذشت سال‌ها تلاش، سطح زیر کشت زعفران به 100 هزار هکتار رسیده، از این رو کشورهای همسایه با قاچاق پیاز زعفران یک شبه نمی توانند به این میزان دست یابند. وی تاکید کرد: با توجه به نیاز کم طلای سرخ به آب، این محصول در تمام استان های کشور مورد توجه قرار گرفته ، به طوریکه ایران توانسته 96 درصد از زعفران کل دنیا را تأمین کند.
نرخ سود بانکی کماکان جذاب‌تر از بازار دلار
روز چهارشنبه ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارات مهمی را در مورد بازار ارز مطرح کرد. سیف در بخشی از سخنان خود ادعای مطرح شده در مورد خواست دولت برای افزایش نرخ دلار را رد کرد و یادآور شد: «گفته شده بود که دولت به افزایش تمایل دارد؛ این به هیچ وجه درست نیست، دولت تمایل به اقداماتی دارد که منجر به ثبات در اقتصاد کشور شود و بتواند اقتصاد را توام با آرامش هدایت کند و فعالان اقتصادی افق پیش‌بینی مناسبی از شرایط اقتصادی کشور داشته باشند که خوشبختانه مثل 4 سال گذشته در این 6 ماه نیز شاهد این وضعیت بودیم. » رئیس‌کل بانک مرکزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که نرخ سود بانکی کماکان جذاب‌تر از بازار دلار است. سیف در خصوص پیش بینی اش در مورد کاهش یا افزایش نرخ ارز هم گفت: نرخ ارز روند طبیعی خود را طی می کند، کسی نمی تواند پیش بینی کند که در سرمایه گذاری روی دلار بیش از سپرده گذاری در بانک سود می برد، این تصور غلطی است و در بلندمدت ثابت شده است کسانی که در بانک سپرده گذاری می کنند از افزایش قیمت دلار جلوتر هستند لذا کسی که دلار را به عنوان عامل سرمایه گذاری انتخاب کند ضرر می کند.

منبع: تابناک

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۵۵۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • روند سینوسی در بازار طلا/ثبات در بازار دلار جدول
 • نرخ سکه در بازار امروز - یکشنبه - افزایش یافته و یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود و همچنین دلار آمریکا با ثبات قیمت نسبت به روزهای اخیر ۳۸۹۲ تومان است. آفتاب‌‌نیوز : در بازار سکه نیم سکه امروز با ثبات قیمت همراه بود و ۶۳۴ هزار تومان فروخته شد. همچنین ربع سکه با اندکی افزایش قیمت ۳۵۴ هزار تومان فروخته می‌شود و سکه گرمی نیز ۲۴۷ هزار تومان قیمت دارد. به گزارش ایسنا،‌ در بازار ارز، یورو ۴۷۰۷ تومان، پوند انگلستان ۵۲۵۵ تومان، لیر ترکیه ۱۱۳۹ تومان و یوان چین ۶۲۳ تومان عرضه می‌شوند. دلار مبادله‌ای نیز در بازار امروز ۳۳۶۰ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت گذاری شده است. بازار طلا که در روزهای گذشته سمت و سوی نزولی پیدا کرده است امروز حرکت آن معکوس شده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با حدود ۷۰۰ تومان افزایش به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسید. همچنین هر مثقال طلا با همین روند به حدود ۵۲۳ هزار تومان رسیده است. هر اونس طلا نیز برای معاملات در بازار جهانی ۱۲۹۸ دلار و ۱۰ سنت داد و ستد می‌شود. نوع طلا قیمت تفاوت قیمت نسبت به روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۰ هزار و ۷۶۶ تومان ۷۶۶ تومان افزایش مثقال طلا ۵۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان ۳۳۰۰ تومان افزایش اونس طلا در بازار جهانی ۱۲۹۸ دلار و ۱۰ سنت ۹ دلار افزایش نوع سکه سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان ۲۰۰۰ تومان افزایش نیم سکه ۶۳۴ هزار تومان بدون تغییر ربع سکه ۳۵۴ هزار تومان ۱۰۰۰ تومان افزایش سکه گرمی ۲۴۷ هزار تومان بدون تغییر نوع ارز دلار ۳۸۹۲ تومان بدون تغییر یورو ۴۷۰۷ تومان ۲ تومان کاهش پوند انگلستان ۵۲۵۵ تومان ۶ تومان کاهش لیر ترکیه ۱۱۳۹ تومان ۳ تومان کاهش یوان چین ۶۲۳ تومان ۵...
 • مسیر دلار در جاده نرخ جدید سود بانکی
 • به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، دلار که روز پنج‌شنبه با قیمت ۳ هزار و ۸۹۸ تومان به کار خود خاتمه داده بود، روز شنبه را با نرخ ۳ هزار و ۸۹۹ تومان آغاز کرد. با این حال، شروع افزایشی این ارز ادامه نیافت و در نهایت با قیمت ۳ هزار و ۸۹۶ تومان روز اول مهر را به پایان برد. در مقابل، روز شنبه، سکه تمام بهار آزادی کاهش قیمت ۱۳ هزار تومانی روز پنج‌شنبه را به فراموشی سپرد و با افزایش ۶ هزار تومانی روی کف کانال یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان قرار گرفت. دلار در حالی در اولین روز پاییز کاهش قیمت را تجربه کرد که بیشتر معامله‌گران ارزی اعتقاد دارند قیمت این ارز در سه ماهه سوم سال بالا خواهد رفت. به‌عبارت دیگر، رویکرد کاهشی در حال حاضر در بازار در اقلیت قرار دارد. به باور کارشناسان، این موضوع از یک جهت مثبت است، چرا که از نظر آنها کاهش انتظارات کاهشی به‌واسطه شفافیت بیشتر مسیر سیاست‌گذاری در 6 ماه ابتدایی سال بود. این در حالی است که در گذشته دامنه نوسانات رفت و برگشتی زیاد بود، ولی در سال جدید این دامنه کمتر شد و به تبع آن ارتفاع نوسان کاهش یافت. در مقابل اقلیت کاهشی بازار، نیروهای افزایشی وجود دارند که از نظر نوع نوسان و میزان صعود قیمت با یکدیگر تفاوت نظر دارند. گروه‌های صعودی بازار به 3 دسته معامله‌گران افزایشی «تدریجی، فصلی و مشروط» قابل تقسیم هستند. افزایشی تدریجی بخشی از معامله‌گران ارزی باور دارند، قیمت دلار در نیم سال دوم سال به‌طور مستمر افزایش پیدا خواهد کرد. با این وجود این گروه معتقدند که قیمت این ارز به آرامی بالا خواهد رفت و میزان دامنه نوسانات تغییر زیادی نخواهد کرد. آنها باور دارند که قیمت دلار ظرفیت رشد بیشتر را دارد، ولی قدرت بازارساز و بهبود روابط بانکی...
 • روند سینوسی در بازار طلا/ثبات در بازار دلار
 • نرخ سکه در بازار امروز - یکشنبه - افزایش یافته و یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود و همچنین دلار آمریکا با ثبات قیمت نسبت به روزهای اخیر ۳۸۹۲ تومان است. به گزارش ایسنا،‌ در بازار سکه نیم سکه امروز با ثبات قیمت همراه بود و ۶۳۴ هزار تومان فروخته شد. همچنین ربع سکه با اندکی افزایش قیمت ۳۵۴ هزار تومان فروخته می‌شود و سکه گرمی نیز ۲۴۷ هزار تومان قیمت دارد. در بازار ارز، یورو ۴۷۰۷ تومان، پوند انگلستان ۵۲۵۵ تومان، لیر ترکیه ۱۱۳۹ تومان و یوان چین ۶۲۳ تومان عرضه می‌شوند. دلار مبادله‌ای نیز در بازار امروز ۳۳۶۰ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت گذاری شده است. بازار طلا که در روزهای گذشته سمت و سوی نزولی پیدا کرده است امروز حرکت آن معکوس شده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با حدود ۷۰۰ تومان افزایش به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسید. همچنین هر مثقال طلا با همین روند به حدود ۵۲۳ هزار تومان رسیده است. هر اونس طلا نیز برای معاملات در بازار جهانی ۱۲۹۸ دلار و ۱۰ سنت داد و ستد می‌شود. نوع طلا قیمت تفاوت قیمت نسبت به روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۰ هزار و ۷۶۶ تومان ۷۶۶ تومان افزایش مثقال طلا ۵۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان ۳۳۰۰ تومان افزایش اونس طلا در بازار جهانی ۱۲۹۸ دلار و ۱۰ سنت ۹ دلار افزایش نوع سکه سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان ۲۰۰۰ تومان افزایش نیم سکه ۶۳۴ هزار تومان بدون تغییر ربع سکه ۳۵۴ هزار تومان ۱۰۰۰ تومان افزایش سکه گرمی ۲۴۷ هزار تومان بدون تغییر نوع ارز دلار ۳۸۹۲ تومان بدون تغییر یورو ۴۷۰۷ تومان ۲ تومان کاهش پوند انگلستان ۵۲۵۵ تومان ۶ تومان کاهش لیر ترکیه ۱۱۳۹ تومان ۳ تومان کاهش یوان چین ۶۲۳ تومان ۵ تومان کاهش درهم...
 • ثبات نرخ ارز در بازار بین بانکی
 • ارزش ۳۹ ارز بین بانکی در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که به واسطه تعطیلات آخرهفته میلادی تغییری در قیمت‌ها نسبت به روز گذشته کاری دیده نمی‌شود. در این بین دلار آمریکا با رقم ۳۳۶۰ تومان و یورو با رقم ۴۰۱۵ تومان در بازار بین بانکی مورد معامله قرار گرفت.
 • شاخص ارزی پاییز را کاهشی آغاز کرد مسیر دلار در جاده نرخ جدید سود بانکی
 • خبرگزاري آريا - در اولين روز از نيم سال دوم سال، قيمت دلار کاهش يافت، ولي سکه راه افزايشي را در پيش گرفت.به گزارش سرويس اقتصادي جام نيـوز، دلار که روز پنج‌شنبه با قيمت 3 هزار و 898 تومان به کار خود خاتمه داده بود، روز شنبه را با نرخ 3 هزار و 899 تومان آغاز کرد. با اين حال، شروع افزايشي اين ارز ادامه نيافت و در نهايت با قيمت 3 هزار و 896 تومان روز اول مهر را به پايان برد. در مقابل، روز شنبه، سکه تمام بهار آزادي کاهش قيمت 13 هزار توماني روز پنج‌شنبه را به فراموشي سپرد و با افزايش 6 هزار توماني روي کف کانال يک ميليون و 240 هزار تومان قرار گرفت.دلار در حالي در اولين روز پاييز کاهش قيمت را تجربه کرد که بيشتر معامله‌گران ارزي اعتقاد دارند قيمت اين ارز در سه ماهه سوم سال بالا خواهد رفت. به‌عبارت ديگر، رويکرد کاهشي در حال حاضر در بازار در اقليت قرار دارد. به باور کارشناسان، اين موضوع از يک جهت مثبت است، چرا که از نظر آنها کاهش انتظارات کاهشي به‌واسطه شفافيت بيشتر مسير سياست‌گذاري در 6 ماه ابتدايي سال بود. اين در حالي است که در گذشته دامنه نوسانات رفت و برگشتي زياد بود، ولي در سال جديد اين دامنه کمتر شد و به تبع آن ارتفاع نوسان کاهش يافت. در مقابل اقليت کاهشي بازار، نيروهاي افزايشي وجود دارند که از نظر نوع نوسان و ميزان صعود قيمت با يکديگر تفاوت نظر دارند. گروه‌هاي صعودي بازار به 3 دسته معامله‌گران افزايشي «تدريجي، فصلي و مشروط» قابل تقسيم هستند. افزايشي تدريجيبخشي از معامله‌گران ارزي باور دارند، قيمت دلار در نيم سال دوم سال به‌طور مستمر افزايش پيدا خواهد کرد. با اين وجود اين گروه معتقدند که قيمت اين ارز به آرامي بالا خواهد رفت و ميزان دامنه نوسانات تغيير زيادي نخواهد کرد....
 • ثبات نرخ ارز در بازار بین بانکی جدول
 • خبرگزاری میزان- به واسطه تعطیلات آخر هفته میلادی نرخ انواع ارز در بازار بین بانکی ثابت ماند. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، ارزش ۳۹ ارز بین بانکی در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که به واسطه تعطیلات آخرهفته میلادی تغییری در قیمت‌ها نسبت به روز گذشته کاری دیده نمی‌شود. در این بین دلار آمریکا با رقم ۳۳۶۰ تومان و یورو با رقم ۴۰۱۵ تومان در بازار بین بانکی مورد معامله قرار گرفت. انتهای پیام/
 • پیش بینی رونق بازار سرمایه در نیمه دوم سال/ورود نقدینگی جدید با عملیاتی شدن واقعی کاهش نرخ سود بانکی
 • کارشناس بازار سرمایه گفت: پیش‌بینی‌های فعالان داخلی از صعودی بودن نرخ تورم و رشد احتمالی نرخ ارز می‌تواند نوید رونق بازار سرمایه را برای نیمه دوم سال به همراه داشته باشد. حامد ستاک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو و در خصوص علت رشد اخیر بازار سرمایه گفت: اصلی‌ترین دلیل صعودی بودن جو بازار سرمایه در چند وقت اخیر بخاطر رشد قیمت‌های جهانی کالاهای اساسی بود که رشد این محصولات جهانی باعث شد تا شرکت‌های کالامحور پذیرش شده در بورس تهران همگام با رشد قیمت‌های جهانی رشد کنند.وی در خصوص پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در نیمه دوم سال افزود: فاکتورهای زیاد و مهمی برای این موضوع وجود دارد؛ ولی به شرط ثبات وضعیت کلی کشور و سیاست‌های اتخاذی که به نظر میرسد انبساطی باشد و یا حداقل انقباضی نباشد، خیلی از فعالان اقتصادی پیش بینی می‌کنند که رشد قیمت کالاهای اساسی همچنان با یک شیب نسبتا منطقی صعودی باشد و یا حداقل نزولی نباشد.این کارشناس بازار سرمایه افزود: همین پیش‌بینی و دیگر پیش‌بینی‌های فعالان داخلی از صعودی بودن نرخ تورم و رشد احتمالی نرخ ارز می‌تواند نوید رونق بازار سرمایه را برای نیمه دوم سال به همراه داشته باشد.ستاک گفت: از طرفی به صورت سنتی، بازار بورس به سبب تسویه اعتبارات و بحث روانی اثر شهریور در هفته‌های پایانی تابستان معمولا نزولی بوده است، ولی بازار در اواخر تابستان سال جاری بر خلاف همیشه حرکت کرد و بر همین اساس، می‌توان تصور کرد که بازار احتمال رونق بیشتری را در نیمه دوم سال داشته باشد.وی اظهار داشت: بازار مقابل تسویه اعتبارات مقاومت نشان داد و خیلی از فروشنده‌های بالقوه هم به نوعی مشکلات خود را از طرق دیگر حل کردند؛ تا از طرف عرضه، آن حجم عرضه‌ای که انتظار بود وارد بازار نشد و بازار، آن روند نزولی همیشگی شهریور را نگرفت.حجم نقدینگی بازار سرمایه...
 • کاهش قیمت تمام سکه و دلار در بازار/افزایش قیمت یورو
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛امروز و در بازار آزاد (تا لحظه تنظیم این خبر) هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۳ هزار و ۱۰۰ تومان کاهش نسبت به روز شنبه یک میلیون و ۲۴۳ هزار و ۳۰۰ تومان داد و ستد می شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۳ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته یک میلیون و ۲۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان ارزشگذاری شده بود. نیم سکه بهار آزادی نیز شاهد کاهش ۳ هزار و ۹۰۰ تومانی نسبت به روز شنبه بود و ۶۳۷ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می شد. ربع سکه بهار آزادی با افزایش ۴۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته ۳۵۸ هزار و ۳۰۰ تومان و هر قطعه سکه گرمی بدون تغییر ۲۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان داد و ستد می شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز امروز در بازار آزاد با ۳۹۳ تومان افزایش ۱۲۰ هزار و ۶۷۴ تومان ارزشگذاری شده بود. صرافی های پایتخت نیز هر دلار آمریکا را با ۳ تومان کاهش نسبت به روز شنبه ۳ هزار و ۸۹۲ تومان می فروختند. همچنین هر یورو امروز با ۱۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۴ هزار و ۷۰۸ تومان و هر پوند با ۱۴ تومان کاهش ۵ هزار و ۲۵۱ تومان داد و ستد می شد. جدول قیمت ارز و سکه در بازار (قیمت ها به تومان) نوع سکه و ارز شنبه یکشنبه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۲۴۶۴۰۰ ۱۲۴۳۳۰۰ تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۲۱۶۳۰۰ ۱۲۱۲۶۰۰ نیم سکه ۶۴۱۳۰۰ ۶۳۷۴۰۰ ربع سکه ۳۵۷۹۰۰ ۳۵۸۳۰۰ سکه گرمی ۲۴۹۶۰۰ ۲۴۹۶۰۰ هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۰۲۸۱ ۱۲۰۶۷۴ دلار ۳۸۹۵ ۳۸۹۲ یورو ۴۶۹۶ ۴۷۰۸ پوند ۵۲۶۵ ۵۲۵۱
 • سکه طرح قدیم در بازار ۶۰۰۰ تومان ارزان شد/دلار ۳۸۹۲ تومان
 • به گزارش جام جم آنلاین از مهر، در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز یکشنبه، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۲۶۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۲۴۰هزار و ۳۰۰ تومان؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۶۰۰۰ تومان کاهش به یک میلیون و ۱۹۷ هزار تومان؛ نیم سکه با ۱۰۰۰ تومان افزایش به ۶۳۴ هزارتومان؛ ربع سکه با ۱۰۰۰ تومان افزایش به ۳۵۴ هزار تومان و سکه یک گرمی به ۲۴۷ هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به ۱۲۹۸ دلار و ۱۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۲۱ هزار و ۶۶ تومان رسید. قیمت انواع ارز نیز نسبت به دیروز از نوسانات جزیی برخودار بوده و هر دلار ۳۸۹۲ تومان، یورو ۴۷۰۷ تومان، درهم امارات ۱۰۷۰ تومان، پوند ۵۲۵۵ تومان و لیر ترکیه ۱۱۳۹ تومان فروخته شد.
 • فروش مشتری در فست فودهای تهران عکس
 • صراط: در شرایطی که رکود اقتصادی بر دوش واحد‌های صنفی سنگینی می‌کند، برخی از آگهی‌های تجاری وعده فروش ماهیانه ۵۰ میلیون تومانی با سوء استفاده از اعتماد مصرف‌کنندگان می‌دهند.به گزارش میزان،رکود در چند سال گذشته، دیگر تنها مربوط به برخی از واحد‌های صنفی و صنعتی نیست بلکه تبدیل به پدیده‌ای شده که به سمت بیشتر فعالان اقتصادی در حال حرکت و آن‌ها را نیز درگیرکرده است.فعالان اقتصادی برای ر‌هایی از این گرداب تلاش فراوانی کرده و برای رونق کسب‌وکار خود دست به ابتکار عمل زده و اقدامات مثبت و حتی منفی در این راستا انجام می‌دهند.یکی از این اقدامات که نگارنده به‌تازگی با آن برخورد داشته است پدیده مشتری فروشی، درپیتزافروشی‌ها و فست فود‌های تهران است که تراکت‌های آن نیز در شهر توزیع‌شده است.در این آگهی اشاره شده است که چهار خط تلفن یک پیتزافروشی با فروش ماهیانه ۵۰ میلیون تومان به قیمت ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ بنابراین گزارش منظور از فروش خطوط تلفن یک پیتزافروشی، تعطیلی احتمالی یک واحد اجاره‌ای است که به‌کرات در شهری مانند تهران مشاهده می‌شود و توانایی پرداخت اجاره بهای چند ده میلیون تومانی مکان استقرار خود را ندارند.از طرفی رکود حاکم بر بازار ممکن است باعث شود که برخی از فعالان اقتصادی برای ر‌هایی از این مشکل و جلب مشتری بیشتر اقدام به خرید این خطوط تلفن بکنند تا به نحوی خود را از شرایط موجود برهانند؛ بنابراین گزارش در این معامله ظاهراً قانونی، حقوق مشتریان یا همان مصرف‌کنندگان دیده نشده است و فریب داده می‌شوند. در این شرایط مشتریان به خاطر اعتماد و اقبالی که نسبت به واحد قبلی داشته‌اند، بدون اطلاع از ارائه خدمات از واحد جدید، خرید می‌کنند.
 • اولین رشد پاییزی دلار آمریکا رقم خورد/سه نوع رویکرد به گرانی دلار وجود دارد
 • این در حالی است که روز گذشته در اولین روز کاری فصل پاییز، شاهد روند نزولی قیمت دلار آمریکا و یورو بودیم. به طوریکهدر پایاین معاملات بازار آزاد روز شنبه، هر دلار آمریکا با افت 4 ریال نسبت به پایان هفته گذشته به طور میانگین به قیمت 38 هزار و 957 ریال فروخته شد. هر یورو نیز با کاهش قیمت 160 ریال مواجه شد و در پایان روز به رقم فروش 46 هزار و 614 ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در بازار آزاد، 10 هزار و 663 ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز پنج شنبه گذشته، 10 ریال گران تر فروخته شد.روز گذشته با وجود روند کاهشی قیمت ها، فعالان بازار معتقد بودند رویکردهای افزایشی قدرت بیشتری در بازار دارند. البته از نظر کارشناسان، قرار گرفتن رویکردهای کاهشی در اقلیت از جهت کاهش دامنه نوسان قیمتی می‌تواند نکته مثبتی باشد. اتفاقی که در نیمه ابتدای سال 96 در قالب کاهش ارتفاع و دامنه نوسانات بروز و نمود داشت. جمع‌بندی نگاه‌ها در بازار حکایت از سه دسته رویکرد افزایشی دارد. گروهی اعتقاد به رشد تدریجی، مستمر و کم‌نوسان دلار دارند. در نگاه این دسته روند فعلی قیمت تغییر خاصی نخواهد کرد. دسته دوم، رویکرد فصلی دارند، یعنی باور دارند قیمت دلار در پاییز با افزایش نوسانات مواجه خواهد شد؛ ولی با تغییر فصل، مسیر قیمتی آن نیز تغییر خواهد کرد. گروه آخر، صعود بهای دلار را مشروط به شکسته شدن نقاط مقاومتی خاصی دانسته‌اند. آنها باور دارند در صورت شکسته شدن این نقاط، موج بلندمدت افزایشی در بازار شکل خواهد گرفت. اکثر بازیگران باتجربه بازار عنوان کرده‌اند، معامله‌گران تا زمانی که دامنه نوسانات محدود است، در انجام خرید و فروش محتاط خواهند بود و همزمان سعی می‌کنند با توجه به روند بازار صحت احتمالی وقوع رویکردهای خود را بررسی کنند. در واقع آنها به یکباره دامن احتیاط را...
 • فروش مشتری درپیتزا فروشی هایتهران
 • در شرایطی که رکود اقتصادی بر دوشواحدهایصنفی سنگینی می‌کند، برخی از آگهی‌های تجاری وعده فروش ماهیانه۵۰میلیونتومانی با سوء استفاده از اعتماد مصرف‌کنندگان می‌دهند. به گزارش خبرنگاربازرگانیخبرگزاری تسنیم،رکوددر چند سال گذشته، دیگر تنها مربوط به برخی ازواحدهایصنفی و صنعتی نیست بلکه تبدیل بهپدیده‌ایشده که به سمت بیشتر فعالان اقتصادی در حال حرکت و آنها را نیز درگیرکرده است.فعالان اقتصادی برای رهایی از این گرداب تلاش فراوانی کرده و برای رونقکسب‌وکارخود دست به ابتکار عمل زده و اقدامات مثبت و حتی منفی در این راستا انجاممی‌دهند.یکی از این اقدامات که نگارندهبه‌تازگیبا آن برخورد داشته استپدیدهمشتری فروشی، درپیتزافروشی‌هاوفستفودهای تهران است کهتراکت‌هایآن نیز در شهرتوزیع‌شدهاست.در این آگهیاشاره‌ شدهاست کهچهارخط تلفنیکپیتزافروشیبا فروش ماهیانه50میلیونتومان به قیمت25میلیونتومان به فروشمی‌رسد.بنابراین گزارش منظوراز فروشخطوط تلفنیکپیتزافروشی، تعطیلی احتمالییکواحد اجاره‌ایاست کهبه‌کراتدر شهری مانند تهران مشاهدهمی‌شود وتوانایی پرداخت اجازه بهای چنددهمیلیونتومانی مکان استقرار خود را ندارند.از طرفی رکود حاکم بر بازار ممکن است باعث شود که برخی از فعالان اقتصادی برای رهایی از این مشکل و جلب مشتری بیشتر اقدام به خرید این خطوط تلفن بکنند تا بهنحویخود را از شرایط موجود برهانند.بنابراین گزارش در این معاملهظاهراًقانونی، حقوق مشتریان یا همانمصرف‌کنندگاندیده نشده است و فریب داده می شوند. در این شرایط مشتریان به خاطر اعتماد و اقبالی که نسبت به واحد قبلیداشته‌اند، بدون اطلاع از ارائهخدمات از واحدجدید، خریدمی‌کنند.انتهای پیام/ R1342/P1012122/S7,78/CT7
 • فروش مشتری در پیتزا فروشی های تهران
 • در شرایطی که رکود اقتصادی بر دوش واحدهای صنفی سنگینی می‌کند، برخی از آگهی‌های تجاری وعده فروش ماهیانه ۵۰ میلیون تومانی با سوء استفاده از اعتماد مصرف‌کنندگان می‌دهند. به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم،رکوددر چند سال گذشته، دیگر تنها مربوط به برخی ازواحدهایصنفی و صنعتی نیست بلکه تبدیل بهپدیده‌ایشده که به سمت بیشتر فعالان اقتصادی در حال حرکت و آنها را نیز درگیرکرده است. فعالان اقتصادی برای رهایی از این گرداب تلاش فراوانی کرده و برای رونقکسب‌وکارخود دست به ابتکار عمل زده و اقدامات مثبت و حتی منفی در این راستا انجاممی‌دهند. یکی از این اقدامات که نگارندهبه‌تازگیبا آن برخورد داشته استپدیدهمشتری فروشی ، در پیتزافروشی‌ها و فست فودهای تهران است کهتراکت‌هایآن نیز در شهرتوزیع‌شدهاست.در این آگهیاشاره‌ شدهاست کهچهارخط تلفنیکپیتزافروشیبا فروش ماهیانه50میلیونتومان به قیمت25میلیونتومان به فروشمی‌رسد. بنابراین گزارش منظوراز فروشخطوط تلفنیکپیتزافروشی، تعطیلی احتمالییکواحد اجاره‌ایاست کهبه‌کراتدر شهری مانند تهران مشاهدهمی‌شود وتوانایی پرداخت اجازه بهای چنددهمیلیونتومانی مکان استقرار خود را ندارند. از طرفی رکود حاکم بر بازار ممکن است باعث شود که برخی از فعالان اقتصادی برای رهایی از این مشکل و جلب مشتری بیشتر اقدام به خرید این خطوط تلفن بکنند تا بهنحویخود را از شرایط موجود برهانند. بنابراین گزارش در این معاملهظاهراًقانونی، حقوق مشتریان یا همانمصرف‌کنندگاندیده نشده است و فریب داده می شوند. در این شرایط مشتریان به خاطر اعتماد و اقبالی که نسبت به واحد قبلیداشته‌اند، بدون اطلاع از ارائهخدمات از واحدجدید، خریدمی‌کنند.
 • فروش مشتری در پیتزا فروشی های تهران عکس
 • در شرایطی که رکود اقتصادی بر دوش واحدهای صنفی سنگینی می‌کند، برخی از آگهی‌های تجاری وعده فروش ماهیانه ۵۰ میلیون تومانی با سوء استفاده از اعتماد مصرف‌کنندگان می‌دهند. به گزارش مشرق، رکوددر چند سال گذشته، دیگر تنها مربوط به برخی ازواحدهایصنفی و صنعتی نیست بلکه تبدیل بهپدیده‌ایشده که به سمت بیشتر فعالان اقتصادی در حال حرکت و آنها را نیز درگیرکرده است. فعالان اقتصادی برای رهایی از این گرداب تلاش فراوانی کرده و برای رونقکسب‌وکارخود دست به ابتکار عمل زده و اقدامات مثبت و حتی منفی در این راستا انجاممی‌دهند. یکی از این اقدامات که نگارندهبه‌تازگیبا آن برخورد داشته استپدیدهمشتری فروشی، درپیتزافروشی‌هاوفستفودهای تهران است کهتراکت‌هایآن نیز در شهرتوزیع‌شدهاست. در این آگهیاشاره‌ شدهاست کهچهارخط تلفنیکپیتزافروشیبا فروش ماهیانه50میلیونتومان به قیمت25میلیونتومان به فروشمی‌رسد. بنابراین گزارش منظوراز فروشخطوط تلفنیکپیتزافروشی، تعطیلی احتمالییکواحد اجاره‌ایاست کهبه‌کراتدر شهری مانند تهران مشاهدهمی‌شود وتوانایی پرداخت اجازه بهای چنددهمیلیونتومانی مکان استقرار خود را ندارند. از طرفی رکود حاکم بر بازار ممکن است باعث شود که برخی از فعالان اقتصادی برای رهایی از این مشکل و جلب مشتری بیشتر اقدام به خرید این خطوط تلفن بکنند تا بهنحویخود را از شرایط موجود برهانند. بنابراین گزارش در این معاملهظاهراًقانونی، حقوق مشتریان یا همانمصرف‌کنندگاندیده نشده است و فریب داده می شوند. در این شرایط مشتریان به خاطر اعتماد و اقبالی که نسبت به واحد قبلیداشته‌اند، بدون اطلاع از ارائهخدمات از واحدجدید، خریدمی‌کنند. منبع: تسنیم ارسال به تلگرام
 • ایران ۴۰۰ میلیارد دلار تسلیحات از امریکا نمی خرد خودش می سازد
 • وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال فرید ذکریا درباره علت افزایش توان دفاعی کشورمان گفت: ایران 400 میلیارد دلار تسلیحات از امریکا نمی خرد، بلکه خودش می سازد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد جواد ظریف در گفتگو با سی ان ان در واکنش به پرسشی درباره احتمال خروج آمریکا از برجام یا عدم تائید آن در آمریکا و واکنش احتمالی ایران گفت: تایید برجام بخشی از توافقنامه نیست بلکه رویه ای است که در داخل آمریکا وجود دارد و (چنین رویه ای) باعث سلب مسئولیت رئیس جمهور ترامپ و دولت آمریکا از تعهداتشان در قبال برجام نمی شود چون تنها مرجع صاحب اختیار در توافقنامه هسته ای برای راستی آزمایی این توافقنامه، آژانس بین المللی انرژی اتمی است. ایران به نتایج این روند نگاه خواهد کرد و گزینه های خود را بررسی خواهد کرد. ایران تعدادی از گزینه ها را در اختیار دارد که شامل خروج از توافقنامه و بازگشت با سرعت بیشتر در برنامه هسته ای است که البته (این برنامه) همچنان صلح آمیز باقی خواهد ماند اما (در این صورت) دیگر محدودیت هایی را که ما داوطلبانه پذیرفتیم، نخواهد پذیرفت.وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد برخلاف آنچه که آمریکایی ها می گویند هیچ بندی در برجام وجود ندارد که تاریخ انقضا داشته باشد بلکه محدودیت های برجامی در مورد حقوق ایران، دوره زمانی مشخص ده ساله ای دارد.محمد جواد ظریف در ادامه گفتگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: می خواهم روی موضوعی تاکید کنم که در آمریکا برداشت نادرستی درباره آن وجود دارد و ما باید این برداشت نادرست را از بین ببریم. آنها می گویند در توافقنامه بندی وجود دارد که تاریخ انقضا دارد. من می گویم که هیچ بندی از توافقنامه نیست که تاریخ انقضا داشته باشد. ایران خود را متعهد کرده است که هم به عنوان عضو ان...
 • ایران روسیه چین و ونزوئلا به دنبال تجارت غیردلاری/حذف دلار از معاملات جهانی نفت
 • چین و ونزوئلا اولین کشورهایی هستند که دلار را از معاملات نفتی خود حذف کردند و تصمیم دارند از این پس، خرید و فروش نفت خود را با ارزی غیر از دلار انجام دهند. اقدام دولت ونزوئلا در واکنش به تحریم‌های آمریکا صورت گرفته و حذف دلار از معاملات نفتی را کلید زده است. به دنبال این موضوع، ونزوئلا قیمت انواع نفت کشور خود برای ماه سپتامبر (شهریور) را به یوان چین منتشر کرد. نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا چندی پیش گفت، بعد از اعلام تحریم‌های آمریکا که انجام برخی معاملات مالی با ونزوئلا را ممنوع می‌سازد، کشورش از معامله با دلار اجتناب خواهد کرد. وزارت نفت ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این نوع قیمت‌گذاری نتیجه بیانیه صادر شده از سوی رئیس‌جمهور ونزوئلا در روز 7 سپتامبر است که گفته بود ونزوئلا استراتژی‌های جدیدی برای آزاد کردن این کشور از سلطه استبدادی دلار اتخاذ خواهد کرد. این در حالی است که همه معاملات نفتی و قیمت‌گذاری با ارز دلار انجام می‌شود. استقبال چشم‌بادامی‌ها به دنبال حذف دلار از معاملات نفتی ونزوئلا، دولت چین طرح‌هایی را برای آغاز انعقاد قراردادهای نفتی به یوان و قابل تبدیل به طلا اعلام کرده است. این اقدام احتمالا منجر به پیدایش یک شاخص جدید قیمت‌گذاری نفت خام در آسیا برای رقابت با شاخص‌های برنت (اروپا) و وست تگزاس اینترمدییت (آمریکا) خواهد شد. ایران هم می‌تواند این سیاست را پیش بگیرد محمدعلی خطیبی، مسئول سابق فروش نفت ایران، به حذف دلار در معاملات نفتی در زمان تحریم اشاره کرد و گفت: در دولت دهم حدود 70 درصد معاملات نفتی ایران با کشورهای دیگر با ارزهایی غیر از دلار اتفاق می‌افتاد. به گزارش جام‌جم، وی افزود: این کار غیرممکنی نیست و کافی است یک توافق بین کشور فروشنده و خریدار نفت انجام شود تا دلار از سیستم معاملات بین دو کشور حذف و ارزهای دیگر جایگزین شوند. خطیبی...
 • بانک دولتی فرانسه پروژه های ایران را تا سقف ۶۰۰ میلیون دلار تامین مالی می کند
 • به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز بانک دولتی سرمایه‌گذاری BPI فرانسه اعلام کرد این بانک قرار است از سال 2018 پانصد میلیون یورو معادل 598 میلیون دلار از پروژه‌های شرکت‌های فرانسوی در ایران را تامین مالی کند. وی تاکید کرد: ما از ابتدای سال 2018 در کنار شرکت‌های فرانسوی خواهیم بود. ما تنها بانک فرانسوی هستیم که می‌توانیم بدون ترس از تحریم‌های احتمالی آمریکا دست به چنین اقدامی بزنیم. با امضای توافق هسته‌ای بین ایران و 6 کشور آمریکا، روسیه، چین، فرانسه‌، آلمان، انگلیس بسیاری از تهدیدها علیه ایران در قبال محدود شدن فعالیت‌های هسته ای این کشور لغو شد و مسیر برای تعاملات اقتصادی بین‌المللی باز شد اما بسیاری از بانک‌ها همچنان از تعامل با ایران به خاطر ترس از نقض ناخواسته تحریم‌های باقیمانده آمریکا علیه ایران از ورود به این کشور سرباز می‌زنند. چرا که آمریکا جریمه‌های سنگینی علیه آنها اعمال خواهد کرد. با توجه به اینکه بانک BPI فرانسه عملا هیچ فعالیتی در خارج از این کشور به خصوص آمریکا ندارد ترسی از تحریم‌های آمریکا و جریمه‌های کاخ سفید نیز ندارد. روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا و سیاست‌های وی در قبال برجام نیز به افزایش نگرانی بانک‌ها در این زمینه افزوده است. ترامپ این هفته گفت که تصمیم خود را درباره توافق هسته‌ای ایران گرفته اما هنوز اعلام نخواهد کرد. در ماه ژانویه و در سفر رئیس‌جمهور ایران به فرانسه دو کشور توافق تجاری گوناگونی را با یکدیگر امضا کردند که شامل قرارداد همکاری پژو سیتروئن فرانسه با ایران خودرو و همچنین قرارداد فروش 10ها فروند ایرباس به ایران می‌شود. انتهای پیام/
 • آمادگی ایران در برابر تهدیدات جهانی/بعد از برجام ۱۴میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب شد
 • معاون اول رییس جمهوری با بیان این که اولویت دولت بصورت ویژه جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت پتروشیمی است، گفت: در دوران بعد از برجام حدود 14 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب شده است. اسحاق جهانگیری، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین رشته های صنعتی ایران، صنعت پتروشیمی است. صنعتی پویا، توجیه پذیر و از هر جهت با سیاست های داخلی ایران سازگار است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: پتروشیمی صنعتی دانش بنیان و مردمی است که قادر است در فضای بین المللی حضور داشته باشد بنابراین در این زمینه وزارت نفت برنامه های خوبی را تهیه کرده است. معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد صنایع پایین دستی حتما با حمایت وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به سرعت توسعه پیدا کند. جهانگیری همچنین گفت: یکی از اولویت های دولت بصورت ویژه برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، بخش صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی آن است. وی یادآور شد: از اول دولت یازدهم تا شهریور سال 96، 19 میلیارد و 377 میلیون دلار طرح سرمایه گذاری مستقیم در وزارت امور اقتصادی و دارایی تحت حمایت قانون سرمایه گذاری خارجی کشور به تصویب رسید. وی اظهارکرد: بیش از 11میلیارد و 660 میلیون دلار آن جذب شده و در واقع تبدیل به کارخانه و صنعت در کشور شده است. معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: در دوران بعد از برجام حدود 14 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب شده است. جهانگیری در ادامه به موضوع سخنرانی ترامپ رییس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: در مقطع خاصی از جهان قرار گرفته ایم، هفته گذشته تصویری از جهان در مجمع عمومی سازمان ملل به نمایش گذشته شد. وی ادامه داد: در یک طرف تمایل جنگ طلبانه ای بود که ترامپ و نتانیاهو...
 • غیرقانونی های جذاب
 • کارگران مشغول کارند؛ سخت: «١٠روز دیگه جارو کرده بهتون تحویل می‌دیم.» کارگر روی سقف شیبدار رنگی آویزان است و سرش به چیدن آجرها گرم: «خانم بیا داخلشم ببین.» موبایلش زنگ می‌خورد: «٥٥٠ متره، ٣٠٠، برای شما ٢٨٠میلیون.» مشتری است که از پشت تلفن جزییات فروش ویلا را می‌پرسد. کارگران مشغول کارند، هر کدام از یک ‌طرف ویلا آویزان هستند، یکی گونی‌های خاک را جابه‌جا می‌کند، آن یکی فرچه را داخل قوطی رنگ کرده و دیوار استخر را آبی سیر می‌کند، یکی سیم‌های برق را لای دیوار جاساز می‌کند، آن یکی هم جلوی در است. علیرضا خودش را به مشتری می‌رساند: «این‌جا را که می‌بینی ٥٥٠ متره، ١٥٠متر هم بنا داره، اینها را که می‌بینی هر کدام یک قواره است، قیمت‌ها از ٣٠٠، ٣٥٠شروع می‌شه، مشتری باشی، تخفیف هم می‌دیم.» با دست به سمت ویلاهای کناری اشاره می‌کند. شهرک پنج‌هزارمتری ١٢ویلا دارد که قد ونیم قد از روی زمین بلند شده‌اند؛ هر کدام به یک طرح. در آهنی بزرگ آنها را از سایر شهرک‌ها جدا کرده.سنقرآباد چهارباغ ساوجبلاغ، جایی که کمی بیشتر از یک ساعت با تهران فاصله دارد، پر از ویلاست؛ ویلاهای رنگی با سقف‌های شیروانی و باغچه‌های پرگل و زمین‌های سرامیک‌شده، با استخری پر آب که مجموعه قشنگ و خوش‌نمایی را به نمایش گذاشته. سنقرآباد زمینش خاکی و کف شهرک‌ها پر سنگ‌ریزه است، زمین‌های ٥ و ٧‌هزار متری از یک‌ سال پیش در حال پر شدن است با ویلاهای رنگی ٥٠٠، ٧٠٠ متری‌های دلفریب و رنگی که نماهای آجری و سنگی‌اش برای هر شهرنشین خسته از آپارتمان و شلوغی شهر وسوسه‌انگیز است. آخرین ویلای شهرک کار زیاد دارد برای تمام‌شدن اما آقا علیرضا می‌گوید کارگران سه شیفت مشغول کارند: «همه ویلاهای این شهرک پر شده، به جز این‌که چند روز دیگه تمام می‌شه و یکی دیگه که هنوز ساخته نشده، خانم جاش خیلی خوب و خلوته. پشیمون نمی‌شی.» استخر،...
 • ویلاهای غیرقانونی جذاب
 • کارگران مشغول کارند؛ سخت: «١٠روز دیگه جارو کرده بهتون تحویل می‌دیم.» کارگر روی سقف شیبدار رنگی آویزان است و سرش به چیدن آجرها گرم: «خانم بیا داخلشم ببین.» موبایلش زنگ می‌خورد: «٥٥٠ متره، ٣٠٠، برای شما ٢٨٠میلیون.» مشتری است که از پشت تلفن جزییات فروش ویلا را می‌پرسد. به گزارش ایسنا، شهروند در ادامه نوشت: کارگران مشغول کارند، هر کدام از یک ‌طرف ویلا آویزان هستند، یکی گونی‌های خاک را جابه‌جا می‌کند، آن یکی فرچه را داخل قوطی رنگ کرده و دیوار استخر را آبی سیر می‌کند، یکی سیم‌های برق را لای دیوار جاساز می‌کند، آن یکی هم جلوی در است. علیرضا خودش را به مشتری می‌رساند: «این‌جا را که می‌بینی ٥٥٠ متره، ١٥٠متر هم بنا داره، اینها را که می‌بینی هر کدام یک قواره است، قیمت‌ها از ٣٠٠، ٣٥٠شروع می‌شه، مشتری باشی، تخفیف هم می‌دیم.» با دست به سمت ویلاهای کناری اشاره می‌کند. شهرک پنج‌هزارمتری ١٢ویلا دارد که قد ونیم قد از روی زمین بلند شده‌اند؛ هر کدام به یک طرح. در آهنی بزرگ آنها را از سایر شهرک‌ها جدا کرده. سنقرآباد چهارباغ ساوجبلاغ، جایی که کمی بیشتر از یک ساعت با تهران فاصله دارد، پر از ویلاست؛ ویلاهای رنگی با سقف‌های شیروانی و باغچه‌های پرگل و زمین‌های سرامیک‌شده، با استخری پر آب که مجموعه قشنگ و خوش‌نمایی را به نمایش گذاشته. سنقرآباد زمینش خاکی و کف شهرک‌ها پر سنگ‌ریزه است، زمین‌های ٥ و ٧‌هزار متری از یک‌ سال پیش در حال پر شدن است با ویلاهای رنگی ٥٠٠، ٧٠٠متری‌های دلفریب و رنگی که نماهای آجری و سنگی‌اش برای هر شهرنشین خسته از آپارتمان و شلوغی شهر وسوسه‌انگیز است. آخرین ویلای شهرک کار زیاد دارد برای تمام‌شدن اما آقا علیرضا می‌گوید کارگران سه شیفت مشغول کارند: «همه ویلاهای این شهرک پر شده، به جز این‌که چند روز دیگه تمام می‌شه و یکی دیگه که هنوز ساخته نشده، خانم...
 • ظاهرا مرد جذاب در مکزیک پیدا نمی شود
 • خبرگزاري آريا - برترين ها: تصور مي‌شد مسابقه زيبايي مردان تاباسکو، جذاب‌ترين مردان ايالت مکزيکي تاباسکو را دور هم جمع کند، اما آژانس مدلينگي که اين رقابت را ترتيب داده بود اخيرا اعلام کرده که نتوانسته نامزدهايي پيدا کند که مقررات زيبايي آن‌ها را داشته باشد. به منظور پذيرفته شدن در اين رقابت، نامزده‌ها بايد حداقل 78. 1 متر قد، بين 17 تا 27 سال سن، صورت و بدن هماهنگ، مدرک دانشگاهي يا تحصيلي متناسب با سنشان داشته باشند، بتوانند انگليسي صحبت کنند، پاسپورت معتبر داشته باشند. ظاهرا اين مقررات بسيار سخت بوده، زيرا چند روز قبل از مسابقه آژانس فقط 6 نامزد را انتخاب کرد. آن‌ها هم واقعا استانداردهاي زيبايي را رعايت نکرده بودند و بنابراين مسابقه کلا لغو شد.اما آژانس همچنان تلاش مي‌کنند تا نمونه کاملي از زيبايي مردانه را در اين کشور پيدا کنند. اما تصميم به لغو اين رويداد باعث اعتراض و خشم عمومي شد. مردم سازمان دهندگان را متهم به تحقير کردن شش شرکت کننده کردند و اينکه باعث شدند آن‌ها احساس کنند به اندازه کافي جذاب نيستند و کل مردم تاباسکو را شرمسار کردند.
 • به دنبال باز پس گیری سهم خود از بازار ایران هستیم
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛«تورستن کوهمان» - Thorsten Kuhmann – امروز (یکشنبه) ،با اشاره به حضور 46 شرکت آلمانی در نمایشگاه ایران پلاست در تهران افزود: اراده آلمان و اتحادیه اروپا بر افزایش حضور در بازار بزرگ ایران است و در این زمینه 46 شرکت عضو انجمن سازندگان ماشین های صنعت لاستیک و پلاستیک با حضور در نمایشگاه ایران پلاست، تعهد خود را نشان دادند. به گفته وی، با این حال بانک های بزرگ آلمان هنوز به دلیل فشار آمریکایی ها و ترس از دست دادن مشتریان خود در این کشور ریسک نمی کنند و بر این اساس، مشکلات فاینانس و چالش های بانکی با ایران بویژه برای بانک های بزرگ آلمان کماکان پابرجاست. کوهمان ادامه داد: بانک های کوچک و منطقه ای آلمان، اما ارتباطات و تامین مالی خود با بانک های ایرانی تسهیل کرده و کانال های بانکی خود را باز کرده اند که تداوم این روند می تواند به گشایش هایی در انجام کارها بیانجامد. وی همچنین با اشاره به از سرگیری فعالیت برخی بانک های آلمانی زبان از جمله «اوبر بانک» اتریش و گشایش خط اعتباری یک میلیارد یورویی برای ایران طی هفته های گذشته، این مهم را نشانه ای از تغییر شرایط و رفع تدریجی مشکلات عنوان و در عین حال تصریح کرد: «هنوز تا رسیدن به شرایط ایده آل راه درازی باقی است». ** اولویت آلمان بازپس گیری سهم خود از بازار ایران است مدیر انجمن سازندگان ماشین های صنعت لاستیک و پلاستیک آلمان درخصوص اهداف اصلی حضور شرکت های ایران در نمایشگاه ایران پلاست، تاکید کرد: هدف نخست، باز پس گیری سهم آلمان در بازار صادراتی ایران است و در گام های بعدی، اگر کشش پذیری لازم در بازار ایران وجود داشته باشد و شرکت ها اطمینان خاطر از این موضوع پیدا کنند، برای انتقال فناوری و آموزش نیروها اقدام...
 • چین و ترکیه بازار محرم ایران را قبضه کردند
 • برخی تولیدکنندگان و فروشندگان پیراهن مشکی، شال و ابزار و تجهیزات هیات‌های عزاداری، براین باورند که تولیدکنندگان چین و ترکیه برنامه دقیقی برای ایام خاص و مناسبتی در ایران دارند و هرکدام بازار خاصی را به خود اختصاص داده‌اند. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مشاهدات میدانی از مراکز فروش لباس و تجهیزات محرم پایتخت مثل میدان بهارستان، خیابان ناصرخسرو و... نشان می‌دهد امسال انبوهی از محصولات ترکیه و چین در بازار دیده می‌شود و کمتر می‌توان تولیدات ایران را در این بازار دید؛ موضوعی که در سال تولید و اشتغال این سؤال را مطرح می‌کند که این کالا‌ها دارای چه فناوری خاصی هستند که این‌قدر واردات آن‌ها رونق گرفته است؟برخی تولیدکنندگان و فروشندگان پیراهن مشکی، شال و ابزار و تجهیزات هیات‌های عزاداری، براین باورند که تولیدکنندگان چین و ترکیه برنامه دقیقی برای ایام خاص و مناسبتی در ایران دارند و هرکدام بازار خاصی را به خود اختصاص داده‌اند.حال سوال اصلی اینجاست که آیا واقعا ایران توان تولید پیراهن مشکی، شال و ابزار تجهیزات موردنیاز محرم را ندارد که اجناس وارداتی توانسته‌اند تا این اندازه در بازار رسوخ کنند.توان کم رقابتمجتبی درودیان، رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان تهران با تاکید بر توزیع گسترده پیراهن مشکی وارداتی در بازار بهگفت: بی‌تفاوتی مسئولان نسبت به حمایت از تولید داخل باعث شده تا باوجود توانمندی گسترده تولیدکنندگان ایرانی، شاهد حضور گسترده محصولات خارجی در بازار بخصوص از کشور ترکیه باشیم.درودیان افزود: بررسی‌های اتحادیه نشان می‌دهد که این محصولات دقیقا در دوره‌ای خاص برای بازار ایران تولید و ارسال می‌شوند که بتوانند بیشترین سهم از بازار را به خود اختصاص دهند و برای رسیدن به این خواسته تولیدکنندگان ترکیه حتی امتیازهایی برای خریداران ایرانی در نظر می‌گیرند.این مقام صنفی تاکید کرد: مدتی است خریداران و واردکنندگان غیرقانونی پوشاک در ترکیه برای پرداخت صورتحساب‌های خریدشان از دستگاه‌های کارتخوان ایرانی استفاده می‌کنند که این نکته بیانگر برنامه‌ریزی دقیق...
 • ونگر:لیگ قهرمانان اروپا دیگر جذاب نیست
 • سرمربی آرسنال می گوید رقابت های لیگ قهرمانان اروپا جذابیت خود را از دست داده اند. به گزارش مشرق، آرسن ونگر می گوید سیستم کنونی لیگ قهرمانان اروپا باعث شده که جذابیت این تورنمنت نسبت به سال های قبل کمتر شود. در واکنش به افت بیننده های تلویزیونی لیگ قهرمانان در بریتانیا، سرمربی فرانسوی آرسنال هم معتقد است تورنمنت مثل قبل هیجان انگیز نیست. همچنین افزایش توجه و تقسیم ثروت بین تیم های مشهور باعث شده که هر ساله همان تیم ها به مصاف هم بروند. در مرحله گروهی هم شرایط خیلی ایده آل نیست. بیش از نیمی از بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان امسال، قبلا در این تورنمنت رخ داده است. آرسن ونگر که امسال بعد از ۱۹ حضور پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا، تیمش را در لیگ اروپا هدایت می کند، در این باره به تلگراف گفت:فکرمی کنم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان دیگر بازی های جذاب خیلی یافت نمی شود. شما برای تماشای بازی ها یک یا نهایت دو انتخاب دارید. همه چیز تبدیل به یک روتین در مرحله گروهی شده است. به میزان بینندگان نگاه کنید. تورنمنت مشخصا بخشی از قدرت جذبش را از دست داده است. آرسنال باید در چارچوب لیگ اروپا به بلاروس سفر کند تا به مصاف باته بوریسوف برود. آیا آرسن ونگر دلتنگ لیگ قهرمانان اروپا شده است؟صادقانه بله. اما باید بگویم که من تقریبا ۲۰۰ بازی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده ام، پس می توانم حس غرور انگیزی داشته باشم. منبع: طرفداری ارسال به تلگرام
 • محصولات ۲۰۱۸ Renault در بازار ایران با چه قیمتی بفروش می رسد
 • به گزارش خبرنگار نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، لیست قیمت محصولات رنو در بازار و نمایندگی به شرح زیر است: انتهای پیام/ لیست قیمت محصولات رنو در بازار و نمایندگی
 • افزایش۴۰درصدی واردات خودرو/سهم ایران از بازار عراق کم نشده است
 • خبرگزاری میزان- معاون وزیر صنعت گفت: در ۶ ماهه سال جاری ۴۴ هزار دستگاه خودروی سواری به کشور وارد شده است که از نظر ارزشی ۴۰ درصد و از لحاظ تعداد ۳۸ درصد افزایش یافته است. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، مجتبی خسرو تاج گفت: در واردات خودرو باید منافع ملی در نظر گرفته شود و اصلاح قوانین واردات این محصول در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی نبوده است و صرفاً برای هوشمند سازی واردات این محصول صورت گرفته است. وی افزود: در 6 ماهه سال جاری 44 هزار دستگاه خودروی سواری به کشور وارد شده است که از نظر ارزشی 40 درصد و از لحاظ تعداد 38 درصد افزایش یافته است. رییس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: ارزش واردات خودرو در این مدت یک میلیارد و 180 میلیون دلار بوده است. وی تصریح کرد: حمایت لازم از تولید داخلی از طریق بالا رفتن تعرفه ها صورت می گیرد و اصلاح کردن نحوه واردات خودرو و ایجاد الزام به وجود نمایندگی و خدمات پس از فروش صرفا برای هوشمند سازی واردات صورت گرفته است. رئیس سازمان توسعه تجارت در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه بسیاری از کشورها آرزو دارند اقتصادی مانند ایران داشته باشند گفت: اقتصاد ایران در شرایط عادی قرار ندارد اما در این شرایط توانسته است روی پایی خود بایستد و مانند کشورهای آسیایی شرایط عادی ندارد زیرا ما باید در هر لحظه منتظر اتفاق تازه‌ای علیه کشورمان باشیم. خسروتاج درباره وضعیت صادرات ایران به قطر در سال جاری با توجه به شرایط مناسب صادراتی این کشور گفت: در 6 ماه سال جاری صد میلیون دلار به این کشور صادرات داشته‌ایم در حالیکه رقم صادرات ما در مدت مشابه سال گذشته حدود 40 میلیون دلار بوده است. رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: برای حضور بهتر در این کشور اقدامات مناسبی مانند...