«زادبوم» جزو آخرین نقش آفرینی های عزت الله انتظامی است. فیلمی که سال 1387 بازی کرد اما مهر توقیف خورد و حالا پس از هشت سال فرصت نمایش پیدا کرده. سراغ ابوالحسن داود، کارگردان فیلم رفتیم و روی بازی انتظامی در این فیلم متمرکز شدیم. از او درباره این همکاری و مواجهه آقای بازیگر با نقش پرسیدیم.

روایت داودی خواندنی است و گویای بخشی از راز توفیق انتظامی.

داودی تعریف می کند او چگونه نقش را حلاجی می کرده و روی فیلمنامه نکته می نوشته تا بتواند ابتدا خودش آن را باور کند. و می گوید با چه دقت و وسواسی بازی می کرده که گویی اولین بار است جلوی دوربین آمده. با ابوالحسن داودی درباره برخی مسائل فرامتن هم پرسیدم؛ «زادبوم» اگر به موقع اکران می شد، حرفش بهتر به گوش می رسید چرا که ارجاعات آن در طول زمان کمرنگ شده. با این حال می توان فیلم را دید. با قصه اش سرگرم شد و درباره مسائل مطرح شده در آن اندیشه کرد.

داودی پیش تر درباره انگیزه ساخت «زادبوم»، ماجرای توقیف و برداشت های سیاسی از فیلم توضیح داده بود که آن را زا آینده نیوز عاریت گرفتیم و با اندکی تغییر در قالب سه سوال پایانی می توانید بخوانید.

احتمالا سال ها مترصد فرصت همکاری با عزت الله انتظامی بوده اید؛ این همکاری چطور در «زادبوم» شکل گرفت و اصلا چرا ایشان را انتخاب کردید؟

آقای انتظامی جزو کسانی است که از سال های پیش علاقه مند به همکاری با او بودم. اما با توجه به فیلم هایی که ساخته بودم، نقشی وجود نداشت که بخواهم به ایشان واگذار کنم. درباره فیلم «زادبوم» اصلا از همان ابتدا که با آقای مصطفوی فیلمنامه را می نوشتیم، به شکلی به آقای انتظامی فکر می کردم و حتی خصوصیات نقش در فیلمنامه، برمبنای شخصیت ایشان شکل گرفت. به همین دلیل وقتی فیلمنامه را به او دادم خیلی استقبال کردند و نسبت به آن هم حساسیت داشتند.

خود عزت الله انتظامی هم اخیرا اعلام کردند «زادبوم» و نقش شان در این فیلم را دوست دارند.

بارها و بارها خاطرم است جلساتی گذاشتند، پیش شان رفتم و راجع به نقش و چگونگی اجرای آن صحبت کردند. یادم است میزان حاشیه نویسی که روی متن انجام داده بودند، در بخش هایی که مربوط به نقش شان می شد از خود نقش بیشتر بود. زمان اجرا هم همین طور بود و روی کیفیت اجرا خیلی تاکید داشتند. چون نقش را خیلی دوست داشتند و با آن ارتباط خاصی برقرار کردند. البته من هم تمام سعی ام را کردم تا نقش همان چیزی باشد که مد نظر ایشان و خودم است.

مجموع این عوامل باعث شد «زادبوم» یکی از بهترین نقش آفرینی های متاخر عزت الله انتظامی شود. در این میان نمی توان تاثیر ترکیب بازیگران اطراف او را نادیده گرفت. گویی تعمدی برای جلوه بهتر بازی ایشان داشته اید.

برای من همیشه مرحله انتخاب بازیگر (کستینگ) مرحله بسیار مهمی بوده؛ اینقدر اهمیت داشته که وقتی کستینگ به خوبی انجام شده نفس راحتی کشیده ام. برای اینکه احساس کرده ام بیش از نیمی از کار را پیش برده ام چون اعتقاد دارم اگر اشتباهی در چیدمان بازیگران صورت بگیرد، دیگر هیچ جور نمی شود آن را جبران کرد و در نهایت تاثیر منفی خودش را می گذارد. در مقابل اگر چیدمان درست اتفاق بیفتد، بخش عمده ای از فیلم انگار انجام شده است.

بنابراین در «زادبوم» به دلیل اهمیت موضوع، چیدمان بازیگران برایم خیلی مهم بود. موقعیتی که بین سه نسل وجود دارد (پسر، پدر و پدربزرگ) برایم مهم بود که این ها بتوانند با همدیگر ارتباط برقرار کنند و از طرف تماشاگر قابل پذیرش باشند.

عزت الله انتظامی مشهور است به دقت نظر و نظم در کار. موقع فیلمبرداری «زادبوم» به این مشخصه پایبند بود؟

ایشان همان وسواس و دقتی که همواره در زندگی شخصی و حرفه ای داشته اند در «زادبوم» هم داشت. آقای انتظامی در تمام لحظات مثل یک دانشجوی مشتاق بازیگری بود. یعنی حسی که داشت، ارتباطی که با منِ کارگردان برقرار می کرد و نگرانی هایش برای اینکه آیا نقشش درست انجام شده و برداشت ها درست است، ورای این بود که ما فکر کنیم با یک استاد طرفیم؛ او حس و حال یک بازیگر اول را داشت که انگار اولین نقش زندگی اش را بازی می کند. این برای من بسیار مهم بود چون احساس می کردم با کسی طرفم که حتی در سن بالای هشتاد سالگی اهمیت بازیگری برایش علی السویه نشده و همچنان نسبت به آن اشتیاق دارد و برای نتیجه اش نگران است و سعی می کند تا جایی که می تواند کیفیت کار خود را بالا ببرد.

غیر از فیلم خودتان، اگر بخواهید انتخاب کنید، کدامیک از نقش های عزت الله انتظامی بیشتر به دل تان نشسته؟

ایشان تقریبا در همه فیلم هایی که بازی کرده امضای شخصی خودش را به جا گذاشته. حتی در فیلم هایی که به ظاهر خیلی قوی نبودند اما کار آقای انتظامی همیشه امضای خودش را داشته. اگر از نقش آفرینی شان در فبلم «گاو» که یک استثنا است بگذریم، جنس بازی ایشان در «آقای هالو» برایم هنوز خیلی جذاب است.

چون اتفاق هنوز کهنه نشده. خوب است تعبیر شما از دلخوری جمشید مشایخی و اشاره ای که به عزت الله انتظامی داشت را بشنویم. این دست اتفاقات روی وجاهت اساتید بازیگر سایه نمی اندازد؟

نه هرگز. مقصر اصلی کسانی هستند که جریان را بزرگ کردند. آزردگی هایی که ممکن است در طول زمان به وجود بیاید مسائل شخصی است. اما چرا این دلخوری بروز کرده؟ من فکر می کنم به دلیل خصلتی است که در آقای مشایخی سراغ دارم. ایشان انسان بسیار مهربانی است و دل کوچکی دارد. زمانی که مدیر خانه سینما بودم بارها این نوع رفتار یک باره ایشان در مسائل صنفی را مشاهده کردم ولی چون می دانم پشت آن کمترین نظر بدی وجود ندارد، خیلی این ها را جدی نمی گیرم.

آقای انتظامی، مشایخی و نصیریان بازمانده های یک جریان سینما و تئاتر هستند و ارزش شان بیش از آن است که با حاشیه ها بخواهیم فضای بین شان را آلوده کنیم. اینکه مسائل شخصی دارند به خودشان مربوط است. به نظرم این حرمت را باید جریان روزنامه نگاری و جریان فضای مجازی نگه دارند که حتی اگر اتفاقی این چنین می افتد، از آن بگذرند و آن را بزرگ نکنند.

اگر «زادبودم» بدون تاخیر و در شرایط مطلوب اکران می شد، وضعیت بهتری می داشت. حتی فراتر از گیشه فیلمی است که می تواند درباره آن فکر کرد و نظر داد. اما حالا به رغم هیاهویی که شکل گرفت فیلم دیده نشد. خودتان دلیل این اتفاق را چه می دانید؟

به نظرم «زادبوم» قربانی شرایطی شد که هم کم شانسی در آن دخیل است و هم کم توجهی کسانی که باید به آن توجه لازم می کردند و نکردند. و از جمله گرفتاری خودم برای ساخت «هزارپا» که نمی رسیدم به مسائل مربوط به اکران سر و سامان دهم و «زادبوم» به نوعی سوخت و از پتانسیل آن استفاده نشد. حتی بسیاری از تماشاگران بالقوه در هفته های اول متوجه نشدند فیلم روی اکران است. یک واقعیت هم هست که نمی شود از آن گذشت؛ یک فیلم به نان تازه ای می ماند که اگر چند ساعت از آن بگذرد خوردنش مزه اولیه را ندارد.

درباره کار فرهنگی شاید این مثال به طور صد در صد مصداق نداشته باشد اما به هر حال یک کار فرهنگی هم که برای یک دوره ساخته شده و تعابیر و اشارات و ویژگی های آن دوره را در نظر گرفته، اگر بعد از هشت سال به نمایش دربیاید، لطفی که باید ندارد و ارتباط تماشاگر اگر نگویم قطع می شود حتما کمرنگ است.

حتی جنس ادبیات روزمره که در 10 سالی که از شروع ساخت فیلم می گذرد را نگاه کنید، عوض شده. میزان کلماتی که به مخزن زبانی نسل جوان و اصلا کل جامعه وارد شده تغییر کرده و اساس فرهنگ ما فرق کرده و به همان میزان سلیقه ها هم عوض شده است. طبعا از یک فیلم که هشت سال قبل آماده نمایش بوده و حالا اکران می شود، نمی توان انتظار داشت بتواند همان ارتباطی را با تماشاچی برقرار کند که یک فیلم که داغ داغ با همین ادبیات و مسائل اجتماعی ساخته و روانه اکران شده است.

و تیزر تلویزیونی در جذب تماشاچی تاثیری نداشت؟

متاسفانه سال ها است تلویزیون تاثیر خودش را در ارتباط با تماشاگر از دست داده و نمی تواند عامل جذب تماشاگر برای تماشای یک فیلم باشد. به خصوص اینکه با توجه به سخت گیری هایی که در پخش تیزرها می کنند و سانسورهای عجیبی که اتفاق می افتد، عملا جریان تیزر خیلی وقت ها تبدیل به ضدتبلیغ می شود. ممکن است حسن نیتی نزد مسئولان تلویزیون وجود داشته باشد اما شکل ارتباطشان به گونه ای است که ظاهرا کمک زیادی به سینما نمی کند.

انگیزه تان از ساخت «زادبوم» چه بود؟

«زادبوم» را با نگاهی میهن پرستانه ساختیم و بیشتر از اینکه به چشم فیلمی سینمایی به آن نگاه کنم، در راستای پروژه ای ملی آن را دیدم و همه تلاش خود را کردم تا حرفی که به آن اعتقاد داشتم را در قالب فیلمی سینمایی دربیاورم. حقیقتش سال های زیادی بود که دوست داشتم فیلمی درباره وطن بسازم که مفهوم اصلی داستانش، عشق به سرزمین مادری باشد و به دور از هرگونه شووینیسم سعی کردم در فیلم خود معنای واقعی و درست علاقه مندی به وطن را نشان دهم. از طرفی سال ها بود که فرار مغزها از ایران اذیتم می کرد که چرا خیلی راحت ثروت های واقعی این کشور به دلیل معضلات در حال از دست رفتن است. مغزهای پربار جوانان ما خیلی راحت از این کشور خارج شده و در اختیار دیگران قرار می گیرند و متاسفانه مسئولان هیچ کاری انجام نمی دهند و هیچ کس نیست که به این مسئله فکر کند.

هیچ وقت علت توقیف به شما اعلام نشد؟

هیچ کس به شکل مشخصی درباره دلیل توقیف «زادبودم» چیزی نگفت و این فیلم هیچ وقت مسئله ای نداشت و تنها تصور می کنم حسادت و دشمنی و تنگ نظری برخی ها باعث توقیفش شده بود. فیلم «زادبوم» در جشنواره فجر سال 1387 موفق بود و چهار سیمرغ گرفت. جالب این که آنقدر شرایط عدم اکران فیلم برایم بد گذشت که زمانی که اعلام شد می توانیم فیلم را نمایش دهیم، اصلا یادم نبود که «زادبوم» در جشنواره فجر آن سال چهار سیمرغ گرفته است و ما در تیزری که برای اکران فیلم طراحی کردیم، به سه سیمرغ اشاره کرده ایم و سیمرغ بخش بین المللی را که از جایزه آسیا پاسفیک گرفتیم، فراموش کردیم.

به طور غیررسمی دلیل توقیف «زادبوم» تعابیر سیاسی آن اعلام شده.

به هیچ عنوان دنبال تعابیر سیاسی در فیلم «زادبوم» نبودم. اصلا چنین نیتی را که برخی ها اشاره می کنند، نداشتم و این ها شیطنت ها و شرارت هایی است که آن زمان علیه من و فیلمم انجام دادند و هنوز هم گاهی ادامه دارد. من کاملا براساس نگاهی اعتقادی به خانواده ایرانی سراغ «زادبوم» رفتم. به هر حال انقلابی که در کشورمان انجام شده است، جدا از موارد مثبتش، نکاتی منفی را هم به دنبال داشت و باعث گسستگی شد که باید خیلی منطقی به آن نگاه کنیم.

چند نکته درباره بازی انتظامی در «زادبوم» که باعث شده این نقش به مذاق مخاطبان خوش بیاید

صلابت با زبان آلمانی

بازی عزت الله انتظامی در «زادبوم» از چند جنبه حائز اهمیت و واجد تحسین است. اولا فراموش نکنیم او در سن 84 سالگی جلوی دوربین رفته و این فیلم را بازی کرده است. او اما با قدرت و صلابت نقش را اجرا می کند و چیزی کم نمی گذارد. همان طور که ابوالحسن داودی می گوید، عزت الله انتظامی چه در مرحله فیلمنامه و چه هنگامی که جلوی دوربین می رفته وسواس فراوان داشته و می خواسته تصویری باورپذیر از نقش ارائه می دهد.

او نقش پدربزرگ خانواده را برعهده دارد و حالا گرفتار چالش زمان های از دست رفته است. فصل مواجهه او با نوه (بهرام رادان) در کشور آلمان و روی عرشه کشتی، پر است از حرف و نکته درباره مهاجرت و جلای وطن و دورافتادن از اصل خویش. عزت الله انتظامی این مفهوم را نه فقط در کلام که در تک تک اجزای چهره به باور مخاطب می نشاند. پیرمردی است جدی، گاهی تلخ اما در عین حال باطراوت. جمع این خصوصیات کاراکتر او را خواستنی می کند و نقشی بر نقش های موفق پیشین او افزوده است. به جمع این ها دیالوگ های که عزت الله انتظامی به زبان آلمانی بیان می کند را هم بیفزایید.

حتما می دانید او به دلیل حضور در آلمان، زبان این کشور را بلد است و در فیلم «زادبوم» به اقتضای نقش از آن استفاده کرده و عاملی بر جذابیت بیشتر نقش شده. از قضا بازی عزت الله انتظام به مذاق مخاطبان سینمارو هم خوش آمده و غالبا از آن تعریف کرده اند. کامنت هایی که در سایت سینماتیکت و سلام سینما به اشتراک گذاشته شده، موید این نکته است. مثلا یکی از کاربران که فیلم را دوست نداشته از بازی او تعریف کرده: «خالی از لطف نبود دیدن بازی بهرام رادان و آقای انتظامی که آلمانی حرف می زدن. »

کلیدواژه: عزت الله انتظامی | laquo زادبوم raquo | آقای انتظامی | انجام شده | یک فیلم | سال ها

منبع: افکارنيوز

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۵۲۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • زن جوانی خود را به زیر مترو انداخت
 • مقدم، مدیر روابط عمومی شرکت مترو تهران و حومه در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام تجاوز به حریم ریلی از سوی یکی از مسافران گفت: در ساعت 16:40 دختر جوانی حدود 32ساله در ایستگاه مترو دروازه دولت خود را به زیر قطار انداخت. او ادامه داد: با حضور عوامل اورژانس این خانم جوان که دچار مصدومیت شدید شده بود، زنده تحویل عوامل اورژانس شد.در حال حاضر نیروهای سازمان آتش نشانی و پلیس در محل حضور دارند.
 • خانم جوانی با ورود عامدانه به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت با قطار برخورد کرد
 • تهران - ایرنا - تجاوز عامدانه(خودکشی) یک خانم جوان به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت تهران منجر به وقوع حادثه و برخورد نامبرده با قطار شد. به گزارش ایرنا، شرکت بهره برداری مترو تهران با تایید وقوع این حادثه اعلام کرد که حوالی ساعت 16 و 40 دقیقه امروز خانم جوانی به دلیل ورود عامدانه به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت دچار حادثه شد. دراین گزارش تصریح شده، به دلیل وقوع این حادثه، قطار در ایستگاه توقف داشت که پس از خروج فرد از حریم ریلی و تحویل به اورژانس حرکت قطارها به حالت عادی بازگشت.به گزارش خبرنگار ایرنا، فرد مصدوم این حادثه که دچار شکستگی از نواحی مختلف بدن شده، تحویل عوامل اورژانس مستقر در محل شد.تهرام 7243**1625خبرنگار: جواد آل داود - انتشار دهنده: محسن فتاحی
 • خانم جوانی که امروز در ایستگاه مترو دروازه دولت خود را جلوی قطار انداخته بود در اثر شدت جراحات وارد
 • جامعه>حوادث - ایرنا نوشت: خودکشی یک خانم جوان به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت منجر به برخورد نامبرده با قطار شد که برغم تلاش ماموران اورژانس براثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد. شرکت بهره برداری مترو تهران با تایید وقوع این حادثه اعلام کرد که حوالی ساعت 16 و 40 دقیقه امروز پنجشنبه خانم جوانی به دلیل ورود عامدانه به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت دچار حادثه شد. به دلیل وقوع این حادثه، قطار در ایستگاه توقف داشت که پس از خروج فرد از حریم ریلی و تحویل به اورژانس حرکت قطارها به حالت عادی بازگشت. فرد مصدوم این حادثه که دچار شکستگی از نواحی مختلف بدن شده، تحویل عوامل اورژانس مستقر در محل شد. حسن عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران نیز دراین باره گفت: خانم 28 ساله ای عصر امروز به دلیل تجاوز عامدانه به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت با قطار برخورد کرد. وی گفت: نامبرده به رغم حضور و تلاش ماموران اورژانس، دقایقی قبل براثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد. 47238 کلید واژه‌ها : خودکشی - مترو - آسیب اجتماعی - زنان آسیب‌پذیر -
 • خانم جوانی که امروز در ایستگاه مترو دروازه دولت خود را جلوی قطار انداخته بود در اثر شدت جراحات وارده جان باخت
 • خودکشی یک خانم جوان به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت منجر به برخورد نامبرده با قطار شد که برغم تلاش ماموران اورژانس براثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد. آفتاب‌‌نیوز : شرکت بهره برداری مترو تهران با تایید وقوع این حادثه اعلام کرد که حوالی ساعت 16 و 40 دقیقه امروز پنجشنبه خانم جوانی به دلیل ورود عامدانه به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت دچار حادثه شد.به دلیل وقوع این حادثه، قطار در ایستگاه توقف داشت که پس از خروج فرد از حریم ریلی و تحویل به اورژانس حرکت قطارها به حالت عادی بازگشت.فرد مصدوم این حادثه که دچار شکستگی از نواحی مختلف بدن شده، تحویل عوامل اورژانس مستقر در محل شد.حسن عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران نیز دراین باره گفت: خانم 28 ساله ای عصر امروز به دلیل تجاوز عامدانه به حریم ریلی در ایستگاه مترو دروازه دولت با قطار برخورد کرد.وی گفت: نامبرده به رغم حضور و تلاش ماموران اورژانس، دقایقی قبل براثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.منبع: ایرنا
 • آیت الله اعرافی:سابقه آیت الله راستی کاشانی در فعالیت های حوزوی و انقلابی درخشان است
 • به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مدیر حوزه‌های علمیه با صدور پیامی ارتحال آیت‌الله راستی کاشانی را تسلیت گفت. در پیام تسلیت آیت‌الله علیرضا اعرافی آمده است: خبر ارتحال عالم مجاهد و روحانی وارسته حضرت آیت‌الله حاج شیخ حسین راستی کاشانی(ره)از اعضای محترم جامعه مدرسین موجب تأثر و تألم گردید. در این پیام افزوده شده است: آن عالم ربانی در طول عمر پربرکت خویش ضمن تعلیم علوم الهی و پرورش نفوس مستعده، منشاء برکات بسیار اجتماعی و سیاسی به‌ویژه در سیاست‌گذاری و راهبری امور کلان حوزه‌های علمیه بودند و سابقه‌ای درخشان از فعالیتهای دینی، حوزه‌ای و انقلابی در کارنامه آن عالم فرزانه نمایان است. در پایان این پیام تاکید شده است: ضمن عرض تسلیت ارتحال این فقیه عالیقدر به محضر قدسی حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج)، مقام معظم رهبری(مدظلهالعالی)، مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم)، حوزه‌های علمیه، شاگردان، بیت آن فقید سعید و آقازادگان ارجمند، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم رضوان الهی و رحمت واسعه و برای بازماندگان محترم شکیبایی و پاداش الهی مسألت دارم. انتهای پیام/ج/
 • رد رشوه میلیونی مأمور انتظامی مرودشت
 • مأمور انتظامی شهرستان مرودشت، رشوه شش میلیون ریالی متهم مواد مخدر را رد و مراتب را صورتجلسه کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، سرهنگ احمد رضا استوار رئیس بازرسی فارس گفت: یکی از مأموران انتظامی شهرستان مرودشت هنگام گشت زنی، به یک دستگاه خودرو وانت پیکان مظنون شده و خودرو را متوقف می‌کند.وی با بیان اینکه در بازرسی بدنی از راننده خودرو ۵ گرم تریاک کشف شد، گفت: متهم برای ر‌هایی از چنگال قانون مبلغ ۶ میلیون ریال وجه نقد به عنوان رشوه به مأمور انتظامی پیشنهاد داد که وی ضمن رد آن، مراتب را صورتجلسه کرد.
 • شهادت سرگرد نیروی انتظامی در خرم آباد
 • یک افسر نیروی انتظامی در خرم‎آباد به شهادت رسید. به گزارش ایسن، علی محمد بارانی بیرانوند، سرگردنیروی انتظامی روز گذشته در حین انجام ماموریت و تعقیب و گریز سارقان مسلح در خرم‎آباد به فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاک شهید علی محمد بارانی بیرانوند که از پرسنل زحمت‎کش نیروی انتظامی خرم‌آباد بود، امروز پنجشنبه ساعت 14 با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استان در قبرستان سراب‎یاس خرم‌آباد به خاک سپرده می‎شود. انتهای پیام
 • جان باختن مامور نیروی انتظامی در خرم آباد
 • یک افسر نیروی انتظامی در خرم‎آباد جان باخت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز لرستان، علی محمد بارانی بیرانوند سرگرد نیروی انتظامی در حین انجام ماموریت و تعقیب و گریز سارقان مسلح در خرم‎آباد جان باخت.پیکر این مامور فداکار فرماندهی انتظامی لرستان، امروز در قبرستان سراب‎یاس خرم‌آباد به خاک سپرده شد.
 • شهادت افسر نیروی انتظامی لرستان
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، شهید علی‌محمد بارانی‌بیرانوند، چهارشنبه، 29 شهریورماه در حین انجام ماموریت تعقیب و گریز در خرم‌آباد به شهادت رسید.پیکر مطهر شهید علی‌محمد بارانی‌بیرانوند که از پرسنل زحمت‌کش نیروی انتظامی خرم‌آباد بود، امروز پنج‌شنبه، 30 شهریورماه ساعت 2 بعدازظهر با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استان تشییع و در قبرستان سراب یاس خرم‌آباد به خاک سپرده شد.
 • تشییع شهید نیروی انتظامی در خراسان شمالی
 • پیکر پاک شهید ستوان یکم رضا شجاع از نیروهای انتظامی دیروز در شهرستان فاروج در خراسان شمالی تشییع و به خاک سپرده شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ستوان یکم رضا شجاع از نیروهای انتظامی خراسان شمالی 3 روز قبل در درگیری با اشرار مسلح نیک‌شهر  استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسید.مراسم تشییع پیکر این شهید نیروی انتظامی دیروز با حضور مسئولان امنیتی، نظامی و انتظامی خراسان شمالی، مردم شهیدپرور شهرستان فاروج از میدان آزادی این شهرستان به سمت چهارراه رضوی برگزار و این شهید وطن در زادگاهش روستای چوکانلو به خاک سپرده شد.   سرتیپ علیرضا مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی در این مراسم گفت: این شهید، داوطلبانه برای مبارزه با اشرار به جنوب شرق کشور عزیمت و در نهایت به مقام والای شهادت نائل شد.          
 • فرمانده انتظامی مازندران فرارسیدن ماه محرم را تسلیت گفت
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازساری، فرمانده انتظامی مازندران در پیامی فرار سیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین را به عاشقان و شیعیان آن حضرت و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت گفت. در متن این پیام آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم محرم در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده، یک تحول عمیق، انقلابی تاریخ ساز و سرفصل حرکت‌های الهی، انسانی و عدالت خواهانه است. محرم؛ ماه حماسه، شجاعت، رشادت و ظلم ستیزی است، ماهی که مهمترین رخداد جهان اسلام را در دل خویش نهان دارد و واقعه کربلا با گذشت قرن‌ها سال از حادثه‌ی عاشورای حسینی، چون همیشه تاریخ، یک حقیقت زنده و ناب است. آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، فرهنگی جاودان، نقشه راه سعادت و جاودانگی است. حماسه کربلا حقیقتی ناب را به تصویر کشید، پیام حفظ آزادگی و شرافت را فریاد کرد، صحنه وقوع حماسه ظلم ستیزی ابدی شد و در آن حماسه بی نظیری به تصویر کشیده شد که وجدان انسان‌های آگاه، صلابت آسمانی اش را ستایش کرده و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظیم فرود می‌آورد. بشریت، باید عاشورا و قیام حسینی را زیر ذره بین عقل و منطق قرار دهد و نیاز‌های فراوان فکری، عقیدتی و انسانی خود را در پرتو آن جستجو نماید تا در سایه این کنکاش، هر چه بیشتر در راه بهبود حیات معنوی و مادی خویش قدم گذارد و درون و برون خویش را از قید و بند‌های خرافی، پالایش کند. فرماندهی انتظامی مازندران با تسلیت این ایام و اعلام آمادگی هرچه تمام‌تر در برقراری امنیت عزاداران حسینی همچون سنوات گذشته، در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم، اقامه عزا و احیای واقعه کربلا از هیچ تلاشی دریغ نداشته و با افتخار با مشارکت عزاداران و عاشقان حسینی در راستای تامین نظم، امنیت و خدمتگزاری به مردم ولایی...
 • تشریح برنامه های نیروی انتظامی در هفته دفاع مقدس
 • رئیس سازمان نشر معارف و تجارب انتظامی و دفاع مقدس نیروی انتظامی برنامه های این سازمان را در هفته دفاع مقدس تشریح کرد به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا،رضا طیبی دبیر شورای عالی و رئیس سازمان نشر معارف و تجارب انتظامی و دفاع مقدس نیروی انتظامی در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس نیروی انتظامی که در خبرگزاری دفاع مقدس برگزار شد،با اشاره به تاسیس شورای عالی نشر معارف و تجارب انتظامی و دفاع مقدساز اواخر سال 1392، گفت:شورای عالی نشر معارف و تجارب انتظامی و دفاع مقدس 10 کمیته تخصصی و 5 ماموریت اصلی دارد وجمع آوری اسناد دهه اول انقلاب اسلامی در رابطه با نیروی انتظامی شامل ژاندارمری، کمیته انقلاب اسلامی،تبیین نقش ناجا در دفاع آینده،انتشار ارزش‌های دفاع مقدس در بدنه نیروی انتظامی،انتقال تجربیات فرماندهان به نسل جدید از جمله ماموریت های این شورا است.طیبی در ادامه گفت: بر اساس اقدامات انجام شده از دوسال پیش در تمام سریال‌های پلیسی رد پایی از دوران دفاع مقدس دیده می‌شود. همچنین در ورودی تمامی کلانتری‌ها یاد و خاطره شهدای همان منطقه با نصب تصاویری از شهدا گرامی داشته شده است.وی با اشاره به اینکه اکنون حفاظت از مرزها و برقراری امنیت داخلی کشور بر عهده نیروی انتظامی است، گفت: نیروی انتظامی تاکنون 13 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد، 8 هزار شهید مربوط به دوران دفاع مقدس است و بقیه شهدا در راستای تامین امنیت مردم در داخل کشور و در مرزها به شهادت رسیدند.رئیس سازمان نشر معارف و تجارب انتظامی و دفاع مقدس ناجا افزود: همچنین نیروی انتظامی 22 هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد 12 هزار و 500 جانباز در دوران دفاع مقدس و 2 هزار و 100 جانباز بعد از دوران دفاع مقدس هستند. همچنین126 هزار نفر از رزمندگان دوران دفاع مقدس از نیروهای کمیته انقلاب اسلامی،...
 • بیانیه نیروی انتظامی به مناسبت هفته دفاع مقدس
 • به گزارش جماران؛ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای آغاز هفته دفاع مقدس را تبریک گفت و بر لزوم روایت هنرمندانه، تبیین هوشمندانه و واقع ‌گرایانه دوران دفاع مقدس از آغاز تا فرجام‌، تاکید کرد. متن بیانیه ناجا به مناسبت هفته دفاع مقدس که در پایگاه خبری پلیس متنشر شده، به شرح زیر است: « دوران پر فراز و نشیب هشت سال دفاع مقدس که به طور تهاجمی و ناجوانمردانه از سوی رژیم بعثی حاکم بر عراق در 31‌ شهریورماه 1359 با هدف ساقط نمودن نظام نوپای مقدس جمهوری اسلامی‌ ایران آغاز شد، تحت الطاف و عنایات الهی، با رهبری حکیمانه و هوشمندانه حضرت امام خمینی(رحمه‌الله علیه)‌، مقاومت و پایداری ملت ایران در طول این دوران بر خلاف‌ اراده باطل طراحان تجاوز و حامیان جبهه دشمن به نقطه سربلندی و درخشندگی ایران اسلامی تبدیل شد، به‌ گونه‌ای که هم اکنون جهانیان، به ویژه سردمداران نظام سلطه و استکبار، پایه‌های بر هم خوردن‌ معادلات منطقه‌ای به نفع مقاومت اسلامی و قرار گرفتن روند تحولات در مسیر تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی را از دوران دفاع مقدس و پایداری رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد با ارتش بعثی صدام و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن می‌دانند. دفاع مقدس ملت ایران افسانه شکست ناپذیری‌ ابرقدرت‌های سلطه‌گر جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار و جنگ افروز را درهم شکست و یک معیار و تجربه آموزنده و الهام‌بخش را فراروی ملل آزادی‌خواه و عدالت طلب قرار داد تا با بکارگیری مدل مقاومت و ‌اراده ایرانی و با دل سپردن به وعده الهی‌، به رویارویی با قدرت‌های شیطانی و ظالم بپردازند. روایت هنرمندانه، تبیین هوشمندانه و واقع‌گرایانه جنگ تحمیلی از چرایی تا فرجام و پیامدهای آن به مثابه یک نیاز راهبردی برای جامعه، مقوله‌ای است که می‌تواند آمادگی‌های دفاعی و هوشیاری ملت ایران را در برابر دشمنان تحکیم بخشیده و سپر مستحکمی در برابر بحران‌ها،...
 • نیروی انتظامی در کردستان به دنبال تحقق خیرین امنیت ساز است
 • سنندج- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: پلیس در این استان به دنبال تحقق خیرین امنیت ساز است تا رهنمودهای مقام معظم رهبری در این بخش محقق شود. به گزارش خبرنگارمهر، عبدالله فاتحی امروز پنج شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری هفته ناجا دراستان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: پلیس به عنوان دستگاه تامین کننده امینت در همه شرایط سعی می کند بستر آرامش بخش برای مردم فراهم کند. وی با اشاره به اینکه همه به بحث امنیت و اثرات آن آگاهی دارند، عنوان کرد: امنیت یکی از مولفه های رشد هر جامعه ای است و ما هم در جامعه خود به دنبال ارتقای احساس امنیت که اثر بخشی آن به مراتب بیشتر است، هستیم. وی اضافه کرد: اگر مردم در جامعه احساس امنیت داشته باشند دیگر دغدغه ای در ارتباط با سرقت اموال خود ووجود دیگر ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی را نخواهند داشت. معاون اجتماعی فرماندهیانتظامی کردستان اظهارداشت: از آنجا که انجام کارهای فرهنگی واجتماعی ماندگاری و تاثیرگذاری بیشتری دارد پلیس هم در ماموریت های خود پرداختن به این حوزه ها را اولویت قرار داده است. فاتحی بیان کرد: برای کاهش و کنترل هر نوع آسیبی در جامعه نیاز به آسیب شناشی در ارتباط با علت وقوع آن آسیب وجود دارد و پلیس در جامعه ما ماموریت های خود را با این دیدگاه همواره تبیین و تشریح می کند. وی ادامه داد: ایجاد امنیت در جامعه رسالت یک یا دو دستگاه نیست و بی شک هیچ نهادی هم به تنهایی قادر به انجام این مهم نیست. وی عنوان کرد: برقراری امنیت پایدار مستلزم این است که آحاد مردم دغدغه ایجاد آن را داشته باشند و ما در این رابطه به دنبال جلب مشارکت های مردمی هستیم. معاون اجتماعی فرماندهیانتظامی کردستان گفت: اگر امنیت در استان ما برقرار است در مرحله اول این مهم...
 • اقتدار نیروی انتظامی نتیجه اعتماد مردم به پلیس است
 • ایلام-معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام اقتدار پلیس را نتیجه اعتماد مردم به نیروی انتظامی عنوان کرد. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ جلال میرزابیگی امروز در نشست برنامه ریزی هفته نیروی انتظامی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده محور تمامی برنامه ها حول سه مقوله افزایش اعتماد عمومی، جلب مشارکت مردم و انضباط اجتماعی قرار گرفته است. وی اضافه کرد: برآنیم با ارائه خدمات مضاعف نمایشی عظیم از توانمندی های نیروی انتظامی را به خوبی در معرض دید مردم بگذاریم. معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام توجه به آموزش محلات ، مساجد و مدارس را به عنوان رویکرد اصلی برنامه های هفته ناجا خواند و گفت: خدمات رسانی مضاعف به مردم ، کیفی سازی برنامه ها و نهادینه کردن ارزشهای اسلامی و اخلاقی از برنامه های ویژه این هفته در سال جاری می باشد. وی افزود:در مجموع برنامه های هفته ناجا در سال جاری نسبت به سال های گذشته با توجه به اهداف آن بهتر و مفیدتر بوده و می تواند گوشه ای از زحمات ناجا به آحاد مختلف مردم را به نمایش بگذارد. رئیس برنامه های هفته ناجا در ایلام با اشاره به اینکه آرامش جامعه نتیجه اقتدار پلیس است گفت: اقتداری که در حال حاضر نیروی انتظامی از آن برخوردار است نتیجه اعتماد مردم به سازمان ناجا است. وی تصریح کرد: در اجرای برنامه های امسال هفته ناجا سعی شده است که همراهی و مشارکت مردم با پلیس به عنوان سرمایه اجتماعی ناجا تقویت شود. سرهنگ میرزابیگی در پایان با تاکید بر کیفی سازی اجرای برنامه های هفته ناجا از مسئولان و فرماندهان انتظامی استان خواست برنامه ریزی های مناسبی برای هفته ناجا داشته باشند و از این فرصت برای جلب مشارکت مردم در حفظ و برقراری امنیت اجتماعی پایدار حول محور شعار امسال هفته نیروی انتظامی اتخاذ کند. سرهنگ میرزابیگی در ادامه به نقش مردم...
 • حسینی کاپیتان استقلال تعداد مأموران انتظامی از تماشاگران بیشتر است
 • به گزارش وانانیوز، در حالی‌که بازی استقلال تهران و ذوب‌آهن اصفهان ساعت ۲۰ آغاز می‌شود اما هم‌اکنون کمتر از ۲۰۰ تماشاگر در ورزشگاه آزادی حضور دارند. * تعداد مأموران انتظامی که در ورزشگاه حاضر هستند از تماشاگران بیشتر هستند، این درحالی است ک در بیرون از ورزشگاه ترافیک روانی جریان دارد و حتی مقابل پارکینگ‌ها هم ماشینی برای ورود دیده نمی‌شود. * تماشاگران به صورت پراکنده در حال ورود به ورزشگاه هستند. *داور مسابقه پیام حیدری در ورزشگاه آزادی حاضر شد و از زمین چمن و شرایط دروازه‌ها بازدید کرد. * ظاهراً‌ استقلال به دلیل نتایج ضعیفی که کسب کرده باعث قهر هوادارانش شده است. *سید حسین حسینی دروازه‌بان استقلال هم امروز کاپیتان آبی‌پوشان است. این دروازه‌بان از سال 90 در استقلال حضور دارد و مقطعی به خاطر خدمت مقدس سربازی از جمع آبی‌پوشان جدا شد. * ‌باشگاه ذوب‌آهن اعلام کرده دو ـ سه دستگاه اتوبوس به تهران اعزام می‌کند تا تماشاگرانش در ورزشگاه آزادی حاضر شوند اما هنوز خبری از تماشاگران ذوب‌آهن در ورزشگاه آزادی نیست. *بازیکنان استقلال هم وارد ورزشگاه شده‌اند. انتهای پیام/
 • اجرای طرح آزمایشی تجمیع سازمان های امدادی و انتظامی با محوریت اورژانس ۱۱۵
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقم ؛محمدرضا حسنی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم ، با اشاره به این که این طرح آزمایشی به دلیل کیفیت بالای خدمات امدادی در قم اجرایی می شود، افزود: در این طرح همه شماره های امدادی و انتظامی ادغام و شماره تلفن واحدی در نظر گرفته می شود که جوابگوی همه نیازهای تماس گیرندگان باشد. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: طرح آزمایشی تجمیع سازمان های امدادی و انتظامی غیر از پلیس 110 با محوریت اورژانس 115 برای نخستین بار در کشور، در استان قم اجرایی می شود. وی اضافه کرد: طرح فوق با نام اس او اس (SOS) با هدف خدمات دهی سریع و باکیفیت سازمان های امدادی از جمله اورژانس 115، راهور، هلال احمر و آتش نشانی به همشهریان صورت می گیرد، زیرا در زمان وقوع رخدادی، فرد حادثه دیده در شک و استرس قرار دارد و احتمال این که شماره مورد نظر در ذهن فرد باشد، کمتر است. وی با بیان این که با اجرای طرح اس او اس، سازمان های امدادی در مکانی مشترک مستقر می شوند، گفت: کارشناسان حدود یک سال است که چگونگی اجرای نرم افزاری و سخت افزاری این طرح را بررسی کرده اند و در صورت حل مشکل مالی، به طور حتم تا قبل از پایان امسال اجرایی می شود. حسنی افزود: برقراری سامانه الکترونیکی لازم در یک فضای بزرگ، پیش بینی فضای فیزیکی برای همه نهادها، پیش بینی امکانات رفاهی لازم، استقرار نیروهای انسانی، ارتباط بین نیروها و اعلام یکی شدن شماره ارگان های امدادی از مراحل اجرای این طرح است. وی بیان کرد:با اشاره به همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح اس او اس، برای اجرای این طرح هزینه ای بالغ بر 35 میلیارد ریال پیش بینی شده که باید بازنگری شود، زیرا...
 • معاون جدید هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم معرفی شد
 • به گزارش خبرگزاری برنا از قم ، در حاشیه جلسه شورای فرماندهی انتظامی استان قم که در سالن جلسات این فرماندهی برگزار شد، سرهنگ پاسدار احمد صادقی به عنوان معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم معرفی شد. وی پیش از این در کسوت معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان انجام وظیفه می‌کرد.
 • پیام فرمانده انتظامی استان به مناسبت هفته دفاع مقدس
 • فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به ملت شهیدپرور ایران اسلامی به ویژه مردم غیور استان تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، متن پیام سردار مهدی انصاری به این شرح است: "بسم الله الرحمن الرحیم" تاریخ هشت ساله دفاع مقدس نمادی از ایثار و شهادت و مقاومت است، حدیث هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و مظلومیت ملتى که قله ‌هاى سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب، انقلاب و میهن اسلامى خویش در نوردیده است، حکایت ماندگار دلاورى شهیدان و شاهدانى است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامى را نگاشته‌اند. رزمندگان اسلام طی هشت سال، تمام هستی خود را در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی، عزت، شرف و موجودیت میهن عزیزمان در طبق اخلاص گذاشتند و در سایه رهبری مدبرانه بنیانگذار جمهوری اسلامی امام عظیم‌الشأن (ره) حماسه‌ای ماندگار را خلق کردند که جهانیان را به تحیر و تحسین واداشت. یادآوری خاطرات فداکاری ها و جانفشانی ها، شهادت ها و ایثارگری ها موجب حفظ و زنده نگهداشتن پویایی انقلاب و قدرت دفاعی دینی و نظامی ملت ایران است. در زمان حاضر، نشر و ترویج ارزش های دفاع مقدس از مهمترین ضروریات جامعه در مقابله با جنگ نرم دشمن به شمار می رود و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا فرهنگ ایثار و شهادت بیش از گذشته در بین نسل امروز نهادینه شود. اینجانب فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به ساحت مقدس حضرت بقیةالله (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)، خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و ملت ایران تبریک...
 • برگزاری نشست خبری و مطبوعاتی فرماندهان نظامی و انتظامی استان قزوین
 • به گزارش ایسکانیوز، در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در استان قزوین با حضور در نشست خبری و مطبوعاتی به میزبانی سپاه استان برنامه های این هفته را تشریح کردند. امیر سرتیپ دوم ستاد بهنام پیری جانشین فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین در این نشست گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای یادآوری ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان شجاعی است که با نثار خون خود و آبیاری درخت انقلاب به تحکیم نظام جمهوری اسلامی کمک کردند و ما وظیفه داریم در صیانت از ارزشها تلاش کنیم. وی افزود: باید نسل جوان بداند رزمندگان ما با دست خالی و اتکا به لطف الهی و تبعیت از رهبری و حضوری شجاعانه در برابر استکبار ایستادند و توانستند به پیروزی برسند. جانشین فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین گفت: هر سال یکی از نیروها محور برنامه ها قرار دارد و امسال سپاه پاسداران متولی هماهنگی امور هفته دفاع مقدس است. وی تصریح کرد: رژه نیروهای مسلح، غبار روبی مزار شهدا، برگزاری مراسم پاسداشت شکست حصر آبادان، یادواره شهدا، حضور در هیئت های مذهبی و شرکت در نماز جمعه و تجلیل از سربازان در همه پادگان ها از برنامه های پیش بینی شده در هفته دفاع مقدس است. امیر سرتیپ دوم پیری اظهارداشت: بازدید از خانواده شهدا، شهدای مدافعان حرم، در این هفته پیش بینی شده است. وی افزود: ۲۹۷ عملیات توسط لشکر ۱۶ زرهی قزوین در هشت سال دفاع مقدس صورت گرفت که ۲۴۵ عملیات آفندی و ۵۲ عملیات پدافندی انجام شد. جانشین فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین اظهار داشت: لشکر ۱۶ زرهی قزوین در دوران دفاع مقدس با تقدیم ۲۶۸۰ شهید، ۱۷۳۱ جانباز و مفقودالاثر و ۲۲۰۰ آزاده دین خود را به میهن اسلامی ادا کرده است. 704 نشست خبری استان قزوین فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در استان قزوین
 • توضیحات فرمانده انتظامی استان مرکزی درباره حوادث کارگری اراک
 • فرمانده انتظامی استان مرکزی حوادث به وقوع پیوسته کارگری شرکت‌های هپکو و آذراب اراک را تشریح کرد. سردار کیومرث عزیزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به حوادث کارگری اخیر کارخانه آذراب و هپکو در اراک اظهار داشت: موضوع خاصی که در بحث اتفاقات کارگری در شهر اراک درحالی پیش آمد که مردم و خود کارگران شاهد هستند در طول 2سال گذشته برای حل مشکلات آنها به کرات با نمایندگان شوراهای کارگری و مسئولان جلسه تشکیل دادیم تا باری از دوش کارگران برای نیل به مطالبات و خواسته‌شان برداریم که البته کارگران دو شرکت هپکو و آذراب دراین مدت تجمعات زیادی هم برگزار کرده‌اند و همواره همراه و مدافع حقوق کارگران بوده و هستیم.وی افزود: ما به عنوان نیروی انتظامی وظیفه داریم از قوه قهریه و اختیارات قانونی که قانون در اختیار ما قرار داده با حداقل هزینه‌ای که بشود مراتب را کنترل کرد استفاده کنیمو در تجمع کارگری این چند روز اخیرمتاسفانه به‌رغم میل ما در این حوزه کارگران بزرگوار با مهلتی که از ساعت 9 تا 14 دادیم و حتی کنارشان بودیم و با آنها همراه بودیم که منطقه را ترک کنند و راه جاده‌ای که بسته بودند را باز کنند که به توصیه‌های مشفقانه و دوستانه ما توجهی نکردند.سردار عزیزی عنوان کرد: این درحالی است که تاکنون کارگران بسیاری با ما در ارتباط و تماس بوده اند و خود نیز می دانند ما همراه با قشر کارگری هستیم و مقابل معیشت کارگران و معیشت کارکنان این دو شرکت نیستیم بلکه حامی و پشتیبان آنها هستیم.فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: از همه کارگرانی که شاید با برخورد همکاران من در یک مقطع کوتاه مدتی رنجیده خاطر شدند عذرخواهی می‌کنم و از آنها می‌خواهم با رعایت قانون در چارچوبقانونمطالبات خود را پی بگیرند.انتهای پیام/ R41371/P1377/S6,73/CT1
 • فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد کشف ۱۷ میلیارد ریال کالای قاچاق از یک شرکت تولیدی در زرندیه
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سردار کیومرث عزیزی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره کشف 17 میلیارد ریال کالای قاچاق از یک شرکت تولیدی در زرندیه اظهار کرد: در پی گزارش‌های واصله مبنی بر فعالیت یک واحد تولیدی در زمینه بسته‌بندی مواد قاچاق و آرایشی با برندهای جعلی در شهرستان زرندیه موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی تصریح کرد: به منظور بررسی موضوع اکیپی از پلیس انتظامی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، سازمان غذا و دارو به محل اعزام و طی بررسی‌های کارشناسی یک میلیون و 515 هزار و 800 قلم انواع لوازم آرایشی قاچاق با برند تقلبی و 20 هزار و 890 کیلوگرم مواد اولیه کشف و ضبط شد. فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در این رابطه کارگاه تولیدی پلمب و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند. به گفته وی ارزش کالاهای کشف شده 17 میلیارد و 220 میلیون ریال برآورد شده است. انتهای پیام/ی
 • تایید صلاحیت رانندگان سرویس مدارس استان قزوین براساس شاخصه های انتظامی انجام می شود
 • رئیس پلیس عملیات استان قزوین گفت: رانندگان سرویس مدارس باید براساس شاخص‌های انتظامی تایید شوند و پلیس در این زمینه نظارت جدی دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سرهنگ حمید محبعلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش امنیت دانش‌آموزان و دانشجویان از رویکردهای جدی پلیس بوده که در این زمینه اقدامات جدی انجام می‌شود.وی بیان کرد: تمام مدارس در 15 روز نخست سال تحصیلی تحت پوشش کامل پلیس بوده و بعد از گذشت این مدت زمان تنها مدارس آسیب‌پذیرتر و دارای موقعیت جغرافیایی خاص تحت کنترل هستند و بر دیگر مدارس رصد دوره‌ای می‌شود.رئیس پلیس عملیات استان قزوین تصریح کرد: رانندگان سرویس مدارس باید براساس شاخص‌های انتظامی تایید شوند و پلیس در این زمینه نظارت جدی دارد.محبعلی ادامه داد: جلوگیری از مزاحمت‌های احتمالی، ارتقاء امنیت دانش‌آموزان و محیط پیرامون مدارس از اولویت‌های پلیس بوده که در این زمینه با دیگر دستگاه‌های اجرایی از جمله آموزش و پرورش هماهنگی لازم صورت گرفته و در دستور کار است.این مسئول عنوان کرد: آموزش همگانی رویکرد مهم و اصلی پلیس در طول سال تحصیلی بوده که در این زمینه کارشناسان در مدارس حضور یافته و آموزش‌های انتظامی لازم را برای دانش‌آموزان با توجه به مقطع تحصیلی و سن آنها تشریح می‌کنند.رئیس پلیس عملیات استان قزوین خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 200 دوره آموزشی در مدارس استان برگزار شد این مهم در حالی بوده که بازدید از مراکز پلیس توسط دانش‌آموزان نیز به مناسبت هفته ناجا برگزار می‌شود که در جهت ارتقاء آگاهی نقش به‌سزایی دارد.مجبعلی گفت: پلیس به صورت محسوس و نامحسوس مدارس استان را تحت کنترل دارد تا در صورت بروز مشکل اقدامات لازم را انجام دهد و در زمینه مقابله با توزیع مواد مخدر و مزاحمت احتمالی اراذل و اوباش کنترل نامحسوس ویژه‌ای را در دستور کار دارد.انتهای پیام/ R41364/P41362/S6,63/CT11
 • فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان:کربلاهای زیادی پیش رو داریم/هجمه علیه اهل بیت ع در این زمان بیش از هر زمان دیگر است
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سردار مهدی معصوم‌بیگی عصر امروز در گردهماییمسؤولانهیأت‌های مذهبی در گلستان شهدای اصفهان با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب، افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند در حرکت امام حسین(ع) عناصر زیادی نهفته است اما سه عنصر منطق و عقل، حماسه و عزت و عاطفه را در قیام امام حسین(ع) برجسته‌تر می‌بینند، یعنی مسیری که ما نیزباید دنبال کنیم و حرکت و جهتی که انقلاب امام حسین(ع) برای ما مشخص کرده است را طی کنیم. فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: اگر در زمان امام حسین(ع) نبودیم که جان خود را فدا کنیم امروز کربلاهای زیادی را پیش رو داریم تا جانبازی و ایفای نقش کنیم، نقشمسؤولانهیأت‌های مذهبی نقشی اثرگذار در احیای سنت امام حسین(ع) یعنی دعوت به خوبی‌ها و نهی از بدی‌ها است. وی با بیان این‌که امام خمینی(ره) فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، تصریح کرد: این محتوای محرم و صفر است که باعث پویایی اسلام بوده است، نیاز ما در این زمان به این دعاها، سینه‌زنی‌ها و روضه‌ها بیش از هر زمان دیگر است چراکه هجمه‌ها علیه اهل‌ بیت(ع) در این زمان بیش از هر زمان دیگر است. معصوم‌بیگی اضافه کرد: می‌خواهند تمام داشته ما را از ما بگیرند و نقش بی‌بدیلهیأت‌های مذهبی مهم است که اگر به درستی ایفای نقش شود می‌تواند جوابگوی بخش اعظمی از این حملات به اهل‌بیت باشد. انتهایپیام/ج/
 • سعدی روحانی در برابر بمب ترامپ/حاشیه های اقتصادی همه پرسی کردستان/موافقت مراجع قم با وزیرشدن امین زاده/خودکشی سیاسی ترامپ/در نکوهش برخورد سیاسی و انتظامی با کارگران/چرا بچه ها نباید مجازات اعدام را تماشا کنند
 • نطق رئیس جمهور روحانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل مهمترین خبر روزنامه‌های امروز است که در همه روزنامه‌ها به شکل برجسته‌ای منعکس شده است. واکنش‌ها داخلی و خارجی به سخنرانی ترامپ و نتانیاهو و اظهارات ضد ایرانی آن‌ها در سازمان ملل، تجمع اعتراضی کارگزان اراکی و حواشی آن، اعدام قاتل آتنا در ملا عام و گزارش هایی در باره آن، آخرین گمانه زنی‌ها درباره گزینه‌های وزارت علوم از خطوط خبری مهم امروز روزنامه‌ها است.به گزارش تابناک، روزنامه‌های امروز پنج شنبه ۳۰ شهریور تحت تاثیر نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل وسخنرانی رئیس جمهور روحانی و ترامپ قرار گرفت. بیشتر روزنامه‌ها تصاویر روحانی در حال سخنرانی در سازمان ملل را عکس یک صفحه نخست خود کرده اند و در کنار تیترهای متنوعی از سخنان روحانی در این مجمع قرار داده اند. تعدادی از روزنامه‌های بخش هایی از سخنان روحانی را به عنوان تیتر انتخاب کرده اند که در آن ایران منادی صلح و اعتدال معرفی شده است و تعدادی دیگر پاسخ‌های ایران به سخنرانی تند ترامپ در این مجمع را از بین سخنان روحانی به عنوان تیتر برگزیده اند. #carousel28913, #thumbs28913 , #carousel_desc28913 { overflow: hidden; } #carousel-wrapper28913 .caroufredsel_wrapper img{ border-radius: 10px; border : 2px solid #839494 } #carousel-wrapper228913 .caroufredsel_wrapper img{ border-radius: 10px; border : 2px solid #839494 } #carousel28913 span, #carousel28913 img, #thumbs28913 a, #thumbs28913 img { display: block; float: left; } #carousel_desc28913 span { width: 100%; /* height: 100%; */ display: block; float: left; position: relative; padding: 9px; } #carousel28913 span, #carousel28913 a, #thumbs28913 span, #thumbs28913 a { position: relative; display: block; height: 100%; } #carousel28913 img, #thumbs28913 img { border: none; width: 100%; height: 100%; position: absolute; top: 0; left: 0; } #carousel28913 span { width: 554px; height: 313px; } #carousel_desc28913 span { width: 554px; height: auto; } #thumbs-wrapper28913 { padding: 20px 40px; position: relative; }...
 • خط حزب الله ۱۰۰/مقابله با زورگو
 • تهران-ایرنا-همزمان با فرارسیدن ایام محرم و هفته‌ی دفاع مقدس، عمده‌ی مطالب شماره صدم نشریه‌ی خط حزب‌الله، به این دو موضوع اختصاص یافته است. به گزارش روز پنج شنبه ایرنا، از دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای، انتشار اولین بار بیانات رهبرانقلاب در دیدار جمعی از اصناف پشتیبان دفاع مقدس در سال 92، و چرا صدام به ایران حمله کرد؟، موضوعات مرتبط با هفته‌ی دفاع مقدس است.* به‌مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان نیز گزارش این هفته، با عنوان «چه کسانی امام حسین علیه‌السلام را شهید کردند»، به آسیب‌های دنیاطلبی و اشرافیت و انحراف برآمده از این دو که منجر به شهادت امام حسین علیه‌السلام شد ‌پرداخته است. توصیه‌های رهبر انقلاب به مداحان، سه ویژگی مهم هیأت‌های مذهبی، چرا امام حسین علیه‌السلام قیام کرد؟، و جدیدترین استفتائات رهبر انقلاب درباره‌ی نحوه‌ی عزاداری نیز از بخش‌های مرتبط با ایام محرم است. مخاطبین محترم می‌توانند با مراجعه به نشریه، متن کامل مطالب ذکر شده را مطالعه کنند.* با توجه به اتفاقات اخیر، واضح است زورگویی طرف مقابل، انتها ندارد بنابراین در مقابل این زورگویی «مسئولین باید به سردمدارانِ رژیمِ فاسدِ ایالاتِ متّحده‌ی آمریکا اثبات کنند که به مردمِ خودشان متکّی‌اند و این مردم، یک ملّت مقتدر را تشکیل داده‌اند؛ باید اثبات کنند که ملت ایران به برکت اسلام، زیر بار زور نمی‌رود، در مقابل قدرت‌ها کُرنش نمی‌کند... در کار مسائل مهمّی که به منافع ملّی کشور ارتباط دارد، عقب‌نشینی در قاموس جمهوری اسلامی ایران معنی ندارد... دشمن باید این را احساس کند و بداند که زورگویی و قلدرمآبی، هرجای دیگر جواب بدهد، در جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد... در قضیه‌ی برجام، هر حرکتِ غلطِ نظامِ سلطه با عکس‌العمل جمهوری اسلامی روبه‌رو و مواجه خواهد شد.»(1396/06/26) * متن بالا بخشی از سخن هفته‌ی این شماره از نشریه با عنوان «مقابله با زورگو» است که به چرایی...