رییس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به برخی راه‌های مقابله با انتقال بیماری هپاتیت سی، گفت: افـراد مبتلا بـه هپاتیـت سـی زمانیکه بـه آرایشـگاه مراجعه می‌کنند، بایـد از وسایل شخصی خود استفاده کرده و تیـغ و دسـتگاه آن را جداگانـه همـراه خـود داشـته باشـند.

دکتر سیدموید علویان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه پیشگیری از بیماری هپاتیت، گفت: ابتلا به بیماری هپاتیت «سی» عواقب بدی را به دنبال دارد و با توجه به درمان مشکل و پر هزینه آن، مهم‌ترین راه مقابله با این بیماری پیشگیری است.

بر این اساس باید مراقبت‌های الزامی جهت پیشگیری از ابتلای دیگران به این بیماری را انجام داد.

وی افزود: از جمله مراقبت‌هایی که افراد برای عدم ابتلا به هپاتیت سی باید رعایت کنند، شامل عدم استفاده از وســایلی نظیــر ناخــن‌گیــر، ریــش‌تــراش و مســواک به طــور مشــترک، ضدعفونی محل‌های آلوده به خون به صورت کامل، پوشیده کردن زخـم‌هـای پوسـتی در افـراد مبتـلا بـا چسـب زخـم و استفاده از وسایل پیشگیری در هنگام تماس جنسی است.

علویان ادامه داد: همچنین اگــر بــه دندانپزشــک مراجعــه مــی‌کنیــد، بــه دلیــل تمــاس بــا ترشــحات دهــان و خــون شــما امکان ابتـلای پزشک و دیگــران به این بیماری در صــورت عــدم رعایــت بهداشــت، وجود دارد. بنابراین افراد مبتلا به هپاتیت بایــد بیماری خود را به پزشک اطلاع دهند و امیدواریم برخی همـکاران با این بیماران برخـورد بـدی نداشته باشند. زیـرا برخورد بد با آنها راهــی جــز دروغ گفتن بـرای بیمــار بــه جــای نمی‌گذارد و البته ما چنین چیزی را توصیه نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه مبتلایان بــه هپاتیــت ســی جهــت پیشــگیری از ابتــلا بــه هپاتیــت بـی، بایـد واکسـن ضـد هپاتیـت بـی را دریافـت کنند، افزود: این واکسن در سـه نوبـت بـه فواصـل یک مـاه و شـش مـاه بعد از تلقیـح اولیـن نوبـت واکسـن، انجام می‌شود. البته باید توجه کرد که واکسـن هپاتیـت بـی تنهـا افـراد را در برابـر هپاتیـت بـی ایمـن مـی‌کنـد و در پیشـگیری از سـایر ویـروس‌هـای هپاتیـت تاثیـری نـدارد.

جهــت از بیــن بــردن ویــروس در لبــاس و لــوازم آلــوده بــه خــون فــرد مبتـلا بــه هپاتیــت ســی چــه بایــد کــرد؟

علویان با بیان اینکه سـاده‌تریـن روش برای از بین بردن آلودگی از لوازم و لباس‌های آلوده به خون فرد مبتلا به هپاتیت سی، جوشـاندن لبـاس و لـوازم آلـوده پـس از پـاک کـردن خـون از آنهاسـت، گفت: البتـه در صـورتی که امـکان این کار وجود نداشت، می‌تـوانید از محلـول‌هـای سـفید کننـده ۰. ۵ درصد اسـتفاده کـنید. بر این اساس ابتـدا ایـن وسـائل را بـه مـدت نیـم سـاعت در ایـن محلـول قـرار داده و سـپس بـا آب سـاده و روش معمولی بشویید. همچنین لباس‌های رنگی را بهتر است در الکل ۷۰ درصد قرار داده و به روش معمولی بشویید. البته این اقدامات تنها در صورت آلوده بودن لباس‌ها و لوازم به خون باید انجام شود.

وی همچنین توصیه کرد: افـراد مبتلا بـه هپاتیـت سـی زمانیکه بـه آرایشـگاه مراجعه می‌کنند، بایـد از وسایل شخصی خود استفاده کرده و تیـغ و دسـتگاه آن را جداگانـه همـراه خـود داشـته باشـند. البته آرایشــگاه‌ها هم بایــد توجه کنند که هنــگام ارائــه خدمـات بـه مشـتریان خـود بایـد علاوه بـر رعایـت مـوارد بهداشـتی، تیــغ‌هــا را تعویــض کنند.

انتهای پیام

کلیدواژه: هپاتیت سی

منبع: ایسنا

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۵۲۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • ویروس هپاتیت B نهفته در کمین چه افرادی است
 • به گزارش جام نیوز، اهمیت بررسی وضعیت ویروس هپاتیت B نهفته قبل از آغاز شیمی‌درمانیناصر ابراهیمی‌دریانی فوق تخصص گوارش و کبد و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: بیمارانی که قصد دارند شیمی‌درمانی انجام بدهند باید پیش از آغاز این درمان از نظر وضعیت هپاتیت B بررسی شوند. وی بیان کرد: ویروس هپاتیت B در بدن افرادی که دچار این عارضه شده‌اند، برای همیشه باقی می‌‎ماند و به دنبال فرصتی است که فعال شود. این فرصت با مصرف دارو‌های شیمی‌درمانی یا مهارکننده سیستم ایمنی بدن در اختیار ویروس هپاتیت B قرار داده می‌شود. این فوق تخصص گوارش و کبد درباره اشخاصی که بیشتر در معرض فعال‌شدن ویروس هپاتیت B هستند، افزود: مردان در مقایسه با زنان بیشتر در معرض فعال‌شدن این هپاتیت هستند، همچنین خطر عود ویروس هپاتیت B نهفته در سرطان‌هایی مانند سینه و لنفوم نان‌هوچکین نسبت به سایر سرطان‌ها بیشتر است. زمان استفاده بیماران پیوند مغز از داروهای شیمی درمانی ابراهیمی‌دریانی تاکید کرد: افرادی که دارویی به نام «ریتوکسیماب» (Anti CD۲۰) برای شیمی‌درمانی مصرف می‌کنند بیشتر در معرض فعال‌شدن ویروس هپاتیت B نهفته هستند، از سوی دیگر هر چه مقدار HBV DNA در آغاز شیمی‌درمانی بیشتر باشد، خطر عود ویروس هپاتیت B نهفته نیز افزایش پیدا می‌کند. وی تصریح کرد: اگر افراد همزمان با مصرف دارو‌های شیمی‌درمانی، کورتون نیز استفاده کنند، احتمال عود ویروس هپاتیت B نهفته نیز بیشتر می‌شود. این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در صورتی که پزشک قبل از آغاز شیمی‌درمانی تشخیص داد که بیمار هپاتیت B نهفته یا آشکار دارد، باید قبل و حین این درمان، دارو‌های ضد ویروس مانند «تنوفوویر» را برای وی تجویز کند البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که ویروس هپاتیت B وقتی...
 • کدام افراد در خطر ابتلا به هپاتیت B هستند
 • خبرگزاری میزان- یک فوق تخصص گوارش و کبد از لزوم بررسی وضعیت ویروس هپاتیت B نهفته در افرادی که قصد دارند شیمی‌درمانی انجام بدهند، خبر داد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، ناصر ابراهیمی‌دریانی فوق تخصص گوارش و کبد و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیمارانی که قصد دارند شیمی‌درمانی انجام بدهند باید پیش از آغاز این درمان از نظر وضعیت هپاتیت B بررسی شوند. وی بیان کرد: ویروس هپاتیت B در بدن افرادی که دچار این عارضه شده‌اند، برای همیشه باقی می‌‎ماند و به دنبال فرصتی است که فعال شود. این فرصت با مصرف دارو‌های شیمی‌درمانی یا مهارکننده سیستم ایمنی بدن در اختیار ویروس هپاتیت B قرار داده می‌شود. این فوق تخصص گوارش و کبد درباره اشخاصی که بیشتر در معرض فعال‌شدن ویروس هپاتیت B هستند، افزود: مردان در مقایسه با زنان بیشتر در معرض فعال‌شدن این هپاتیت هستند، همچنین خطر عود ویروس هپاتیت B نهفته در سرطان‌هایی مانند سینه و لنفوم نان‌هوچکین نسبت به سایر سرطان‌ها بیشتر است. زمان استفاده بیماران پیوند مغز از داروهای شیمی درمانی ابراهیمی‌دریانی تاکید کرد: افرادی که دارویی به نام «ریتوکسیماب» (Anti CD۲۰) برای شیمی‌درمانی مصرف می‌کنند بیشتر در معرض فعال‌شدن ویروس هپاتیت B نهفته هستند، از سوی دیگر هر چه مقدار HBV DNA در آغاز شیمی‌درمانی بیشتر باشد، خطر عود ویروس هپاتیت B نهفته نیز افزایش پیدا می‌کند. وی تصریح کرد: اگر افراد همزمان با مصرف دارو‌های شیمی‌درمانی، کورتون نیز استفاده کنند، احتمال عود ویروس هپاتیت B نهفته نیز بیشتر می‌شود. این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در صورتی که پزشک قبل از آغاز شیمی‌درمانی تشخیص داد که بیمار هپاتیت B نهفته یا آشکار دارد، باید قبل و حین این درمان، دارو‌های ضد ویروس مانند «تنوفوویر» را برای وی تجویز کند البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که ویروس هپاتیت B وقتی...
 • چرا باید قبل از مصرف دارو های شیمی درمانی حتما وضعیت ویروس هپاتیت B بررسی شود
 • خبرگزاری میزان- یک فوق تخصص گوارش و کبد از لزوم بررسی وضعیت ویروس هپاتیت B نهفته در افرادی که قصد دارند شیمی‌درمانی انجام بدهند، خبر داد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،ابراهیمی‌دریانی فوق تخصص گوارش و کبد و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: بیمارانی که قصد دارند شیمی‌درمانی انجام بدهند باید پیش از آغاز این درمان از نظر وضعیت هپاتیت B بررسی شوند.وی بیان کرد: ویروس هپاتیت B در بدن افرادی که دچار این عارضه شده‌اند، برای همیشه باقی می‌‎ماند و به دنبال فرصتی است که فعال شود. این فرصت با مصرف دارو‌های شیمی‌درمانی یا مهارکننده سیستم ایمنی بدن در اختیار ویروس هپاتیت B قرار داده می‌شود.این فوق تخصص گوارش و کبد درباره اشخاصی که بیشتر در معرض فعال‌شدن ویروس هپاتیت B. هستند، افزود: مردان در مقایسه با زنان بیشتر در معرض فعال‌شدن این هپاتیت هستند، همچنین خطر عود ویروس هپاتیت B نهفته در سرطان‌هایی مانند سینه و لنفوم نان‌هوچکین نسبت به سایر سرطان‌ها بیشتر است. زمان استفاده بیماران پیوند مغز از دارو‌های شیمی درمانیابراهیمی‌دریانی تاکید کرد: افرادی که دارویی به نام «ریتوکسیماب» (Anti CD 20) برای شیمی‌درمانی مصرف می‌کنند بیشتر در معرض فعال‌شدن ویروس هپاتیت B. نهفته هستند، از سوی دیگر هر چه مقدار HBV DNA در آغاز شیمی‌درمانی بیشتر باشد، خطر عود ویروس هپاتیت B نهفته نیز افزایش پیدا می‌کند.وی تصریح کرد: اگر افراد همزمان با مصرف دارو‌های شیمی‌درمانی، کورتون نیز استفاده کنند، احتمال عود ویروس هپاتیت B نهفته نیز بیشتر می‌شود.این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در صورتی که پزشک قبل از آغاز شیمی‌درمانی تشخیص داد که بیمار هپاتیت B نهفته یا آشکار دارد، باید قبل و حین این درمان، دارو‌های ضد ویروس مانند «تنوفوویر» را برای وی تجویز کند البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که ویروس هپاتیت B وقتی فعال می‌شود که شیمی‌درمانی پایان یافته است.ابراهیمی‌دریانی یادآور شد: بعد...
 • انتقال بازیکن سپاهان به بیمارستان
 • مدافع ملی پوش تیم فوتبال سپاهان در جریان دیدار با پرسپولیس مصدوم شد و به بیمارستان انتقال یافت. به گزارش قدس آنلاین، بعد از مصدومیت شدید عزت اله پورقاز، هافبک میانی تیم فوتبال سپاهان، وی با آمبولانس از ورزشگاه خارج و به بیمارستان منتقل شد. وی در یک صحنه برای ضربه سر زدن روی سر بازیکن پرسپولیس پرید و با گردن به زمین افتاد.
 • در مرموزترین سیاره منظومه شمسی چه می گذرد/ماجرای ورود چند واکسن جدید به چرخه واکسیناسون کشور/اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی/ویروس هپاتیت B نهفته در کمین چه افرادی است
 • به گزارش خبرنگارحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی پزشکی نشده‌اید، برترین اخبار امروز این سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کنید. ورود چند واکسن جدید به چرخه واکسیناسون کشور/ واکسن آنفلوآنزای فصلی ایرانی در راه استرئیس سابق انستیتو پاستور ایران از تولید چند واکسن جدید در انیستیتو پاستور تا پایان سال ۹۶ خبر داد. نیمه پنهان و گمشده مرموزترین سیاره منظومه شمسی+ تصاویردانشمندان به تازگی با استفاده از ابزار‌هایی پیشرفته به بررسی جو سوزان‌ترین سیاره منظومه شمسی پرداخته و یافته‌های حیرت انگیزی کشف کرده اند. آیا بارداری برای زنان مضر است؟بارداری باعث ایجاد تغییراتی در بدن مادر می‌شود که به تبع این تغییرات مراقبت‌هایی باید انجام شود اما بارداری اثرات بسیار مثبتی هم دارد. نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی‌ اعلام شدرئیس سنجش پزشکی گفت: نتایج آزمون کارشناسى ارشد پزشکى روى سایت این سازمان به نشانى www.sanjeshp.ir قرار گرفت. ویروس هپاتیت B نهفته در کمین چه افرادی است؟یک فوق تخصص گوارش و کبد از لزوم بررسی وضعیت ویروس هپاتیت B نهفته در افرادی که قصد دارند شیمی‌درمانی انجام بدهند، خبر داد. افزایش ۱۰ درصدی نرخ تغذیه دانشجویان در سال تحصیلی جدیدرئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از افزایش ۱۰ درصدی نرخ تغذیه دانشجویان در سال تحصیلی جدید خبر داد. آمار بازماندگان از تحصیل در کشور شناور استعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آمار بازماندگان از تحصیل به راحتی قابل شناسایی نیست، اما با در نظر گرفتن ردیف بودجه‌ای برای رفع این مشکل به دولت کمک می‌کنیم. انتهای پیام/
 • آشنایی با وقف و شرایط فروش و انتقال مال موقوفه
 • مطمئنا در دنیای پرتلاطم امروزی، یکی از موضوعاتی که می تواند جوامع بشری را از اختلافات شخصی و جمعی در امان بدارد، «آشنایی با حقوق متقابل افراد با یکدیگر و قانون» است که مهمترین اثر این آشنایی و آگاهی را می توان در پیشگیری از وقوع بسیاری از مشکلات حقوقی دانست؛ بنابراین، امروز تلاش داریم تا موضوع «وقف» را بررسی کنیم.وقف، سنتی اسلامی است که بر اساس آن، اصل یک مال یا منافع حاصل از آن برای خدمات عمومی و در جهت خیر و رضای خداوند هدیه می‌شود.قانون مدنی ایران که مباحث مربوط به وقف را از منابع فقه شیعه دریافت کرده، مواد 55 تا 91 را به این موضوع اختصاص داده است. ماده ۵۵ قانون مدنی وقف را اینگونه تعریف می‌کند: وقف عبارت است از اينکه عين مال، حبس و منافع آن ‌تسبيل شود.منظور از حبس کردن مال، نگه داشتن عین مال و جلوگیری از انتقال مالکیت و تصرف و تلف شدن آن است. منظور از واژه «تسبیل» نیز قرار گرفتن در راهی است که مد نظر واقف بوده یا به عبارتی دیگر، قرار گرفتن در راه خداست. ماده 56 قانون مدنی نیز می‌گوید: وقف واقع مي‌شود به ايجاب از طرف واقف به هر لفظي که صراحتاً دلالت بر معني آن کند و قبول طبقه اول از موقوف‌عليهم يا قائم‌مقام قانوني آنها در صورتي که محصور باشند، مثل وقف بر اولاد؛ و اگر موقوف‌عليهم غيرمحصور يا وقف بر مصالح عامه باشد، در اين صورت قبول حاکم، شرط است‌.این ماده به شرایط ایجاب و قبول وقف اختصاص دارد. طبق این ماده، اگر وقف محصور باشد، یعنی فقط برای شخص یا عده‌ای خاص باشد، نیاز به قبول فرد یا قائم‌مقام قانونی او دارد. اما اگر وقف محصور نباشد و در خدمت مصالح عامه باشد، مثلا برای دانشجویان، فقرا، مسافران یا بطور کلی عام باشد، نیاز به قبول حاکم دارد. البته در...
 • انتقال اطلاعات مبتنی بر نور به شکل امواجی انجام شد
 • محققان برای نخستین بار توانستند اطلاعات مبتنی بر نور را به شکل امواج صوتی انتقال دهند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیوزویک، برای نخستین بار محققان اطلاعات مبتنی بر نور را به شکل امواج صوتی روی یک تراشه رایانه ذخیره کردند. مدت طولانی است که شرکت های بزرگ مانند آی بی ام و اینتل در پی دستیابی به فناوری ذخیره کردن نور به عنوان صوت هستند. محققان امیدوارند این فناوری به ساخت رایانه هایی منجر شود که در آنها اطلاعات به طور ایمن و با سرعت نور منتقل می شود. محققان دانشگاه سیدنی این فناوری را در تحقیقی جدید تشریح کرده اند. انتقال اطلاعات از نور به صوت و به طور معکوس آن در یک تراشه میکرو برای توسعه مدارهای یکپارچه فوتونیک (تراشه های میکرویی که از نور برای مدیریت اطلاعات استفاده می کنند) حیاتی است. این تراشه ها در صنعت مخابرات، شبکه های فیبر نوری و مراکز ابر حسابرسی اطلاعات کاربرد زیادی دارند.
 • فصل شیدایی قدرت هنر را در انتقال مفاهیم ناب عاشورایی به کشید
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، نیما زارع، مسئول سازمان بسیج هنرمندان فارس امروز، 29 شهریورماه از برگزاری اولین کارگاه آموزشی نمایش با حضور گروه‌های نمایشی از سراسر استان فارس به میزبانی شهرستان داراب خبر داد. وی افزود: شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های هنری در میان جوانان و نوجوانان علاقه‌مند به هنر و ایجاد زمینه فعالیت ایشان و همچنین تربیت و پرورش هنرمندان متعهد و ارزشی و ارتقای کیفی و کمی تولیدات و آثار هنری و ادبی هنرمندان متعهد از جمله رسالت‌های سازمان بسیج هنرمندان در استان فارس است. زارع، انتقال مفاهیم دینی و ارزشی به زبان هنر را یکی از مهم‌ترین نقش‌های یک هنرمند در جامعه انقلابی اسلامی عنوان كرد و گفت: اجرای نمایش میدانی فصل شیدایی توانست قدرت و خلاقیت هنرمندانه‌ای را در انتقال مفاهیم ناب عاشورایی به تصویر کشد و استقبال مردمی از این نمایش نیز گویای همین نکته بود. وی با اشاره به این نکته که تربیت و پرورش هنرمندان متعهد و ارزشی را یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها و اولویت‌های سازمان بسیج هنرمندان فارس است، افزود: اولین کارگاه نمایشی بسیج هنرمندان فارس با هدف ارزیابی سطح کیفی گروه‌های نمایشی کانون‌های بسیج هنرمندان و آموزش و ایجاد خلاقیت‌های نمایشی این گروه‌ها و ارج نهادن به هنرمندان متعهد و ارزشی برگزار می‌شود. رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس همچنین از برگزاری دیگر کارگاه‌های آموزشی هنری تاپایان سال جاری خبر داد و افزود: در قالب سه رشته نمایشی بازیگری، نویسندگی وکارگردانی تئاتر با تدریس اساتیدی همچون دکتر حسین جعفری، احمد مومنی(مجری و تهیه کننده صدا وسیمای مرکز فارس) و هنرمند پیشکسوت تئاتراستاد ابراهیم رکنی و با نگاهی ویژه به آموزه‌های انقلابی و عاشورایی برگزار و نمایش روز واقعه، کوتوله‌ها، هزارو سیصد وسی ثانیه از جمله نمایش‌هایی است که در کنار کارگاه آموزشی به روی صحنه خواهند رفت. یادآور می‌شود، اولین کارگاه نمایشی بسیج هنرمندان فارس با حضور...
 • انتقال ۱۱ مصدوم حادثه انفجار گاز در قم به مراکز درمانی
 • به گزارش خبرگزاری برنا از قم، بر اثر انفجار گاز در یکی از مهمانپذیرهای قم، یک واحد ساختمان دو طبقه فروریخت و عده بسیاری نیز مصدوم شدند. به گفته معاون درمان درمان دانشگاه علوم پزشکی قم تا این لحظه 11 مصدوم به مراکز درمانی قم منتقل شدند. مدیرعامل آتش نشانی قم نیز گفت: تاکنون ۲ پسر ۱۰ ساله و ۱۶ ساله زنده از زیر آوار خارج شده اند، حال عمومی این ۲ تن خوب گزارش شده است.
 • انتقال مهاجم سابق چلسی به حریف پرسپولیس منتفی شد
 • به گزارش وانانیوز، اتلتیکومادرید موافقت خود را برای امضای قرارداد با دیه‌گو کاستا اعلام کرد. براساس گزارش El Mundo تا ژوئن سال 2021 با این باشگاه قرارداد امضا خواهد کرد و یکی از گرانترین بازیکنان اتلتیکومادرید خواهد بود. رقم قرارداد این بازیکن 55 میلیون یورو اعلام شده است. در بیانیه باشگاه چلسی آمده است: این باشگاه موافقت خود را با انتقال کاستا به مادرید اعلام کرد.
 • درگیری بازیکنان پرسپولیس و سپاهان/انتقال پورقاز به بیمارستان
 • مدافع تیم سپاهان به بیمارستان انتقال داده شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مروان حسین بازیکن عراقی سپاهان که اخیراً به این تیم پیوسته در این دیدار نخستین گل تیمش را به ثمر رساند.*سردار معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان و رضوانی فرماندار اصفهان میهمان ویژه این دیدار هستند.*هواداران سپاهان دو نارنجک به زمین پرتاب کردند.*حدود چهار هزار هوادار سپاهان به دلیل پُر شدن ورزشگاه نقش جهان، در خارج از ورزشگاه حضور داشتند و پشت در ماندند.*بر اساس اعلام مسئولان ورزشگاه، 38 هزار هوادار در ورزشگاه حضور پیدا کرده‌اند.*ناصر قلاوند بازیکن جوان تیم سپاهان در جایگاه ویژه ورزشگاه نقش جهان حضور دارد.* عزت الله پورقاز به دلیل مصدومیت به بیمارستان منتقل شد.* در دقایق پایانی بازی بازیکنان دو تیم با هم درگیر شدند.انتهای پیام/ R1402/P1015135/S3,27/CT11
 • خط حزب الله ۱۰۰/مقابله با زورگو
 • تهران-ایرنا-همزمان با فرارسیدن ایام محرم و هفته‌ی دفاع مقدس، عمده‌ی مطالب شماره صدم نشریه‌ی خط حزب‌الله، به این دو موضوع اختصاص یافته است. به گزارش روز پنج شنبه ایرنا، از دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای، انتشار اولین بار بیانات رهبرانقلاب در دیدار جمعی از اصناف پشتیبان دفاع مقدس در سال 92، و چرا صدام به ایران حمله کرد؟، موضوعات مرتبط با هفته‌ی دفاع مقدس است.* به‌مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان نیز گزارش این هفته، با عنوان «چه کسانی امام حسین علیه‌السلام را شهید کردند»، به آسیب‌های دنیاطلبی و اشرافیت و انحراف برآمده از این دو که منجر به شهادت امام حسین علیه‌السلام شد ‌پرداخته است. توصیه‌های رهبر انقلاب به مداحان، سه ویژگی مهم هیأت‌های مذهبی، چرا امام حسین علیه‌السلام قیام کرد؟، و جدیدترین استفتائات رهبر انقلاب درباره‌ی نحوه‌ی عزاداری نیز از بخش‌های مرتبط با ایام محرم است. مخاطبین محترم می‌توانند با مراجعه به نشریه، متن کامل مطالب ذکر شده را مطالعه کنند.* با توجه به اتفاقات اخیر، واضح است زورگویی طرف مقابل، انتها ندارد بنابراین در مقابل این زورگویی «مسئولین باید به سردمدارانِ رژیمِ فاسدِ ایالاتِ متّحده‌ی آمریکا اثبات کنند که به مردمِ خودشان متکّی‌اند و این مردم، یک ملّت مقتدر را تشکیل داده‌اند؛ باید اثبات کنند که ملت ایران به برکت اسلام، زیر بار زور نمی‌رود، در مقابل قدرت‌ها کُرنش نمی‌کند... در کار مسائل مهمّی که به منافع ملّی کشور ارتباط دارد، عقب‌نشینی در قاموس جمهوری اسلامی ایران معنی ندارد... دشمن باید این را احساس کند و بداند که زورگویی و قلدرمآبی، هرجای دیگر جواب بدهد، در جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد... در قضیه‌ی برجام، هر حرکتِ غلطِ نظامِ سلطه با عکس‌العمل جمهوری اسلامی روبه‌رو و مواجه خواهد شد.»(1396/06/26) * متن بالا بخشی از سخن هفته‌ی این شماره از نشریه با عنوان «مقابله با زورگو» است که به چرایی...
 • انتقال شعار رحمتی به حسینی/فریادهای قلعه نویی بر سر بازیکنانش
 • بخشی از هواداران ساتقلال در حاشیه بازی این تیم مقابل ذوب آهن، لقب عقاب آسیا را برای تشویق سید حسین حسینی به کار بردند. به گزارش ایسنا، نیمه نخست دیدار استقلال و ذوب آهن اصفهان با برتری یک گله آبی‌های پایتخت به پایان رسید. حواشی این دیدار در پایان نیمه اول به شرح زیر است: - از نکات جالب بازی استقلال و ذوب آهن، کاپیتانی سید حسین حسینی بود. دروازه‌بان دوم استقلال در غیاب رحمتی، خسرو حیدری، یعقوب کریمی، مجتبی جباری و پژمان منتظری کاپیتان استقلال در این بازی بود. - محسن کریمی، عظیم گوک و داریوش شجاعیان بازیکنان استقلال این دیدار را از روی سکوها تماشا کردند. - پیش از آغاز بازی امیر قلعه نویی از سوی تماشاگران استقلال تشویق شد اما علیرضا منصوریان به هیچ وجه مورد تشویق هواداران قرار نگرفت. در این میان قلعه نویی با رفتن به سمت تماشاگران استقلال به ابراز احساسات آنها واکنش نشان داد. - پیش از آغاز این بازی امیر قلعه نویی در اقدامی غیر معمول به سمت نیمکت تیم استقلال رفت. اقدام او از این جهت غیرمعمول بود که معمولا تیم میزبان به سمت تیم مهمان می‌رود و به آنها خوش آمد می‌گوید. در همین زمان که قلعه نویی در حال رفتن به سمت نیمکت استقلال بود، منصوریان به همراه نصرالله عبداللهی و بهتاش فریبا از جایشان بلند شدند و با رفتن به سمت قلعه نویی نگذاشتند او به نیمکت استقلال برسد و در میانه راه با او به خوش و بش کردن مشغول شدند. در ادامه هم محمد خرمگاه، خسرو حیدری، امید ابراهیمی و مجید حسینی به سمت قلعه نویی رفتند و با او برخورد گرمی داشتند. - از بازیکنان ذوب آهن، محمد باقر صادقی، رشید مظاهری و بوحمدان با منصوریان برخورد گرمی داشتند. - بعد از گلزنی روزبه چشمی به ذوب آهن تمام نیمکت نشینان استقلال برای خوشحالی تا...
 • با انتقال آب رودخانه زهره هندیجان به دشت لیراوی بوشهر بشدت مخالفیم
 • به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر هندیجان، امروز پنجشنبه 30 شهریورماه جلسه شورای اداری شهرستان بندر هندیجان با حضور استاندار خوزستان برگزار شد. در این جلسه غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان اظهار داشت: ما با انتقال آب به دشت لیراوی مخالف هستیم و نباید آب‌های خوزستان به دشت‌های لم‌یزرع و بیابانی برود چرا که زمین‌های حاصل خیز خوزستان تشنه آب هستند. متأسفانه این طرح در دولت گذشته احمدی‌نژاد به هر دلیلی که ما نمی‌دانیم مصوب شده است. وی افزود: حجم تصویب‌شده انتقال آب به دشت لیراوی 540 میلیون مترمکعب برای 50 هزار هکتار بوده که در دولت یازدهم اعلام شد انتقال این حجم آب به صلاح نیست و با پیگیری‌های صورت گرفته به 60 میلیون لیتر کاهش پیدا کرد؛ اما انتقال این حجم آب برای ما خطرناک و مضر است. استاندار خوزستان بیان کرد: ما توانستیم این حجم انتقال آب را به 9/1 یعنی 10 درصد کاهش بدهیم و هنوز هم مخالف انتقال این حجم هستیم اما وزارتخانه اعلام کرده این طرح در دولت سابق مصوب شده و حقی برای مردم آن منطقه درست‌شده است. وی گفت: ما در دولت دوازدهم تلاش خواهیم کرد این حجم انتقالِ 60 میلیون مترمکعب را نیز یا کاهش داده و یا کلاً متوقف کنیم. زمین‌های هندیجان بسیار بهتر و مناسب‌تر از دشت‌های بیابانی است، چرا آب خوزستان باید به بیابان‌ها برود. سد چم شیر مشکلات آب کشاورزی هندیجان را رفع می‌کند شریعتی عنوان کرد: سد چم شیر که در حال ساخت توسط پیمانکاران چینی است اگر به اتمام برسد آب کشاورزان هندیجانی را تأمین خواهد کرد؛ و در حدود 2 میلیارد مترمکعب ذخیره آب آن است. وی افزود: هنگامی‌که سد چم شیر آبگیری شد و آب‌های موردنیاز در آن ذخیره شود دیگر نیازی نیست سد سلولزی در پایین‌دست رودخانه زهره احداث شود و همین آب‌های سد چم شیر می‌تواند همه زمین‌های هندیجان را سیراب کند....
 • درخواست سرمایه گذاران خارجی برای انتقال علم و فناوری از ایران
 • مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه فن‌آوری‌های نوینگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه سرمایه گذاران بسیار زیادی به نمایشگاه زیست فناوری ایران آمدند، اظهار کرد: سرمایه گذارانی در غالب هیئت‌های خارجی به نمایشگاه زیست فناوری ایران آمدند که همگی خواستار انتقال علم و فناوری ایران به کشورهایشان بودند. وی ادامه داد: عمده این سرمایه گذاران خارجی از کشور‌های همسایه آمده اند و بیشترین میزان معاملات با آنها بوده و بازار ما با این کشور‌ها همسو و همکار است. دبیرستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه شرکت‌های ایرانی بسیاری نیز برای سرمایه گذاری در این نمایشگاه آمده اند، اظهار کرد: من در بازدیدی که از نمایشگاه داشتم شخصا شرکتی ایرانی را دیدم که برای سرمایه گذاری به مبلغ ۱۰۰ ملیون تومان آمده بود. قانعی در خصوص کلاس‌های آموزشی برگزارش ده در نمایشگاه گفت: در حاشیه نمایشگاه کلاس‌هایی را برگزار کرده بودیم که در حوزه تجاری سازی و فروش، آموزش‌هایی را به شرکت‌ها می دادند. دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور یادآور شد:به هر هدفی که در جهت تشکیل این نمایشگاه داشتیم رسیده ایم. انتهای پیام/
 • بهترین راه انتقال قدرت انتخابات است/حضور روسیه اوضاع افغانستان را پیچیده تر می کند
 • رهبر حزب اسلامی افغانستان در ادامه سفر به غرب این کشور با اشاره به اوضاع کنونی این کشور اظهار داشت حضور روسیه اوضاع افغانستان را پیچیده‌تر می‌کند. به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در هرات، «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی در ادامه سفر خودبه ولایت هرات در روز جهانی صلحگفت: خطاب قرار داد مطالبان به عنوانبرادران ناراضی دروغ است زیرا آنها به جنگ تمایل دارند.وی افزود: صلح هدف است و جنگ وسیله اما با کسی که خواستار ادامه جنگ است باید جنگید و تنها او را به صلح دعوت کرد.حکمتیار تصریح کرد کرد:صلح تنها پایان جنگ نیست و باید با دو طرف درگیر عادلانه برخورد کرد.رهبر حزب اسلامی ادامه داد: صلحی که در آن ستمگر و متجاوز در امان است صلح کاذب است.به گفته وی، اتحاد و حل بحران از مسیر تفاهم و جنگ تا آخرین نفس از راههای صلح در افغانستان است.رهبر حزب اسلامی با خاطرنشان کردن این که در صلح با دولت این گروه چیزی از مقامات افغان نخواستند، اظهار داشت: با وجود مخالفانی در دولت افغانستان اما حاضر به قربانی دادن برای کمک به صلح هستیم.وی درباره انتخابات آینده افغانستان نیز گفت:انتخابات بهترین راه انتقال قدرت است، همه باید انتخابات سالم را بپذیرند و با تفاهم مشکلات را حل کنند.حکمتیار با اشاره به حضور نیروهای خارجی در افغانستان نیز تصریح کرد:از گذشته تاکنون بر خروج نیروهای خارجی از این کشور تأکید داشتیم زیرا حضور آنها باعث تشدید درگیری‌ها می‌شود.رهبر حزب اسلامی ادامه داد:دخالت روسیه نشان دهنده پیچیده شدن اوضاع افغانستان است در حالی که افغان ها از جنگ خسته هستند.گلبدین حکمتیار پس از پیوستن به روند صلح افغانستان، سه شنبه هفته جاری نخستین سفر خود را به هرات آغاز کرد که با واکنش‌های مردم این ولایت روبرو شد.در پی سفر حکمتیار به ولایت هرات تدابیر امنیتی در این ولایت تشدید شد و روز گذشته نیز صدها نفر...
 • تکیه بر توان داخلی راه مقابله با استعمارگران است
 • ارتش در بیانیه‌ای تاکید کرد: پیروی از ولایت فقیه، تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و تکیه بر توان داخلی راه ایستادگی در برابر استعمارگران است. به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر و در آن دفاع مقدس را گنجینه‌ای از دلاورمردی‌ها و سلحشوری رادمردان ایران اسلامی دانست که عاشقانه و جان بر کف قصیده بلند ایستادگی و مقاومت را سرودند.در این بیانیه آمده است: دفاع مقدس، گنجینه ارزشمندی از تبلور وحدت، مقاومت و اراده ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی است که به فرصتی برای خودباوری، شکوفایی، عزت و استحکام نظام و به تصویری از غلبه ایمان، توکل و اعتقاد به نصرت الهی تبدیلشده است.در ادامه این بیانیه آمده است: گنجینه ارزشمند و پشتوانه‌ عظیم دفاع مقدس برگ‌های نوینی از مبارزه با ظلم و جور جهانی را فراروی ملل آزاده و استکبارستیز قرار داده و تابوی شکست‌ناپذیری زورگویان عالم را از بین برده و تأثیر مقاومت و اراده ملل آزادی‌خواه و انقلابی دنیا در حفظ استقلال را فراروی چشم جهانیان قرارداده و این پیام را به جهانیان داده که توکل و اعتقاد به نصرت الهی در کنار روحیه مقاومت، سلحشوری و شهادت‌طلبی؛ عامل پیروزی و ایستادگی در مقابل ظالمان و استعمارگران می‌باشد.ارتش در ادامه بیانیه خود تصریح کرده است:تلاش برای زنده نگه داشتن حماسه دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان کشور رسالت خطیری است که همانند سال‌های دفاع مقدس بر عهده جانبازان، ایثارگران و آحاد دلسوزان نظام و انقلاب گذاشته شده تا این مقطع از تاریخ پرافتخار میهن اسلامیمان به فراموش سپرده نشده و از آن به‌عنوان الگویی راستین در مبارزه با ظلم و جور جهانی استفاده شود.ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان بیانیه خود ضمن اعلام آمادگی دفاع از حدود و ثغور ایران اسلامی همانند سال‌های دفاع مقدس؛ پیروی از ولایت فقیه و تدابیر فرماندهی معظم...
 • ماجرای جدال با بنی صدر برای مقابله با دشمن
 • مشاور عالی فرمانده ناجا در همایش ملی نکوداشت پیشکسوتان جهاد و شهادت گفت: بنی صدر سنگ اندازی زیادی در سالهای اولیه جنگ ایجاد می کرد که در جریان یکی از بازدید هایش از خط مقدم با او به مجادله پرداختیم. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, سردار سید مجتبی عبدالهی مشاور عالی فرمانده ناجا در همایش ملی نکوداشت پیشکسوتان جهاد و شهادت که صبح امروز پنجشنبه با حضور جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح و دوران دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد, در خصوص نقش کمیته انقلاب اسلامی, شهربانی و ژاندارمری در دوران دفاع مقدس گفت: در زمان اول انقلاب کمیته انقلاب اسلامی با فرماندهی مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی تشکیل شد و این کمیته در هر مسجد و به فرماندهی امام جماعت آن مسجد گسترش یافت و در تمامی استانها برای رسیدگی به امور مردم فعالیت می کرد.وی افزود: درهمین حین با شروع فعالیت های ضد انقلاب در کردستان نیروهای کمیته به همراه ژاندارمری و شهربانی برای مقابله با آنها عازم کردستان شدند. با آغاز جنگ تحمیلی نیز به دستور امام خمینی(ره) نیروهای داوطلب با جمعیتی بالغ بر 1400 نفر برای مقابله با رژیم بعث عراق به جبهه جنوب اعزام شدیم.عبداللهی با بیان اینکه با کمترین سلاح و تجهیزات در مقابل دشمن به مبارزه می پرداختیم, گفت: مردم نقش اصلی را در پیروزی بر علیه دشمن ایفا می کردند و با حضور خود و روحیه دادن به رزمندگان آنها را در این مسیر همراهی می کردند.فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به سنگ اندازی بنی صدر در سالهای اولیه جنگ, بیان کرد: یک روز در خط در حال مقابله با دشمن بودیم که اعلام کردند بنی صدر قرار است اینجا بیاید. وقتی که آمد و ما از نبود اسلحه و مهمات به او گله کردیم او ما را فاسد خواند و ما هم که سر...
 • کاستا به اتلتیکومادرید بازگشت/انتقال مهاجم سابق چلسی به حریف پرسپولیس منتفی شد
 • به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، اتلتیکومادرید موافقت خود را برای امضای قرارداد با دیه‌گو کاستا اعلام کرد. براساس گزارش El Mundo کاستا تا ژوئن سال 2021 با این باشگاه قرارداد امضا خواهد کرد و یکی از گرانترین بازیکنان اتلتیکومادرید خواهد بود. رقم قرارداد این بازیکن 55 میلیون یورو اعلام شده است. در بیانیه باشگاه چلسی آمده است: این باشگاه موافقت خود را با انتقال کاستا به مادرید اعلام کرد. پیش از این شایعه حضور کاستا به الهلال مطرح بود. 604 دیگو کاستا کاستا چلسی کاستا اتلتیکو مادرید کاستا الهلال عربستان
 • کارساز نبودن دیپلماسی لبخند در مقابله با امریکا
 • مهمترین پیام یاوه گوی های ترامپ در اجلاس سران، این است که نباید دیپلماسی خنده برای سیاسیون دیپلمات کشورمان کارساز بدانیم. گروه بین الملل: محمد قادرمرزی، در یادداشت پیش رو که پیرامون سخنان ترامپ در سازمان ملل متحد نگاشته، آورد است: یاوه گوی های ترامپ در اجلاس سران، مهمترین پیامش این است که نباید " دیپلماسی خنده " برای سیاسیون دیپلمات کشورمان کارساز بدانیم. به گزارش بولتن نیوز ، متن این یادداشت که به صورت اختصاصی برای خبرنگار ما ارسال شده، به شرح زیر است: یاوه گوی های ترامپ در اجلاس سران کشورها در محل سازمان ملل متحد نشانه ای از دشمنی دیرینه امریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران داشته و دارد ، این سخنان رئیس جمهور روان پریش مهمترین پیامش این است که نباید " دیپلماسی خنده " برای سیاسیون دیپلمات کشورمان کارساز بدانیم ، این سخنان در حالی در مهمترین جلسه سران ممالک گفته شد ، بدون شک با توجه به اینکه نخست وزیر اسرائیل از این جنس ادبیات هجومی و سردرگم مابانه رئیس جمهور ترامپ بسیار خرسند و راضی بودند. اما سایر سران کشورهای دیگر از این ادبیات خشن و کم سابقه که در قواره یک رئیس جمهور نبود ، متعجانه در بهت و حیرت فرو رفته بودند . همواره رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت خویش این مهم را به مسئولین سیاسی نظام یادآوری کردند ، که امریکا غیرقابل اعتماد است ، هر چند که ترامپ روز سه شنبه با سخنان سیاسی کوچه و بازاری خویش این نکته را برای دیپلماسی کاران کشورمان شفاف سازی کردند که دشمنی استکبار جهانی با نظام مقدس جمهوری اسلامی یک کینه و دشمنی دیرینه بوده و می باشد . بازی بزرگان سیاست آمریکا با نقض برجام ، که امروزه این توافقنامه مورد تایید سایر کشورهای پنج بعلاوه یک نیز هست ، بهانه ای بیش جهت نشان دادن میزان کینه توزی...
 • راه مقابله با استکبار احیای ارزش های دفاع مقدس است
 • به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامرضا قندهاری چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مسوولان پیشین و کنونی نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شاهرود، افزود: تفکر بسیجی تاکنون در کشور سبب پیشرفت هایی در عرصه های علمی و فناوری شده است.وی ساده زیستی، قناعت، داشتن نگاه دینی- اجتماعی، سبک زندگی اسلامی و جلب رضایت خدا و خلق را از ویژگی های بارز رزمندگان دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: باید ارتباط عاشورا، دفاع مقدس و انتظار را به خوبی فهمید .قندهاری تقدس دفاع مقدس را نشات گرفته از عاشورای امام حسین (ع) دانست و گفت: جنگ های بسیاری در طول تاریخ رخ داده اما هیچ یک مقدس به شمار نمی روند اما خیلی از افراد نتوانستند این موضوع را درک کنند و بنابراین همیشه تحلیل های نادرستی نسبت به این موضوع داشتند.وی در ادامه با بیان اینکه امام حسین (ع) تقابل حق و باطل را ترسیم کردند، افزود: این مبارزه در زمان ما هم وجود دارد؛ برخی تصور می کنند حق و باطل می توانند با یکدیگر کنار بیایند اما باید درنظر داشت که با وجود تغییر وجابجایی انسان ها، باطل همیشه به کار خود ادامه می دهد.مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان، اضافه کرد: در زمان کنونی امام زمان (عج) در راس حق و امریکا، شیطان بزرگ، در راس باطل قرار گرفته اند.در این آیین ، از زحمات حجت الاسلام علی شریفی قدردانی شده و حجت الاسلام سید جواد میرشفیعی به عنوان سرپرست نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شاهرود معرفی شد.7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشار دهنده : محسن شاکری(برای آگاهی از اخبار شهرستان های شاهرود و میامی به کانال تلگرامی اخبار ایرنا شاهرود به آدرس @irnashahroud مراجعه فرمایید)
 • مقابله با تهدید ایران اولین ماموریت ماست
 • رئیس ارتش رژیم صهیونیستی گفت که ارتش، برنامه‌‌هایی اساسی برای حمله به ایران دارد. به گزارش بولتن نیوز، گادی ایزنکوت، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی گفت که مقابله با تهدید ایران ماموریت اول ما است و ما باید از تبدیل شدن ایران به قدرت هسته‌ای جلوگیری کنیم و نفوذ ایران را در منطقه کاهش دهیم. وی افزود: در طول جنگ دوم لبنان، ما نصرالله را یک هدف می‌دانستیم و تلاش کردیم در آغاز جنگ او را هدف قرار دهیم. رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی با بیان "من نمی‌توانم تضمین کنم که مرزها و شهرک‌های ما نفوذ ناپذیر باشد"، گفت: ما طرح‌هایی برای خنثی‌سازی نفوذ حزب‌الله به شهرک‌هایمان داریم. وی افزود: اگر خواسته باشیم از دشمنی نام ببریم که ما را اکنون نگران می‌کند، باید از حزب‌الله نام ببریم و حزب‌الله در راس خطراتی قرار دارد که ما را تهدید می‌کند. آیزنکوت گفت: بعد از مدت کوتاهی از اظهارات خصمانه نصرالله و نیروهایش در مرزها، حریری به آمریکا سفر کرد و آمریکا از وی خواست که دولت لبنان مسئولیت مرزها را بر عهده بگیرد. این مقام نظامی صهیونیست افزود: اطلاعات ما نشان می‌دهد که نصرالله در همه روستاهای نزدیک اسرائیل حضور دارد. وی افزود: ارتش، برنامه‌هایی اساسی برای حمله به ایران دارد. آیزنکوت گفت: تغییر اوضاع کنونی در مسجدالاقصی درست نیست و توصیه ما به ارتش این است که در سریع‌ترین زمان ممکن، اجازه برگزاری نماز در این مسجد را بدهد.
 • چه کسانی امام حسین ع را کشتند/مقابله با زورگویی
 • صدمین شماره از هفته نامه خط حزب الله با گزارشی از آسیب های دنیا طلبی و انحراف که منجر به شهادت امام حسین (ع) شد منتشر شد. به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با فرارسیدن ایام محرم و هفته‌ی دفاع مقدس، صدمین شماره از نشریه‌ی خط حزب‌الله منتشر شد. در این شماره از خط حزب الله برای اولین بار بیانات رهبرانقلاب در دیدار جمعی از اصناف پشتیبان دفاع مقدس در سال ۹۲، و اینکه چرا صدام به ایران حمله کرد؟ به عنوان موضوعات مرتبط با هفته‌ی دفاع مقدس منتشر شده است. همچنین به‌مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان نیز گزارش با عنوان «چه کسانی امام حسین علیه‌السلام را شهید کردند»، به آسیب‌های دنیاطلبی و اشرافیت و انحراف برآمده از این دو که منجر به شهادت امام حسین علیه‌السلام شد ‌پرداخته است. توصیه‌های رهبر انقلاب به مداحان، سه ویژگی مهم هیأت‌های مذهبی، چرا امام حسین علیه‌السلام قیام کرد؟ و جدیدترین استفتائات رهبر انقلاب درباره‌ی نحوه‌ی عزاداری نیز از بخش‌های مرتبط با ایام محرم است. در این شماره از هفته نامه خط حزب الله همچنین با استناد به سخنان رهبری مبنی براینکه «مسئولین باید به سردمدارانِ رژیمِ فاسدِ ایالاتِ متّحده‌ی آمریکا اثبات کنند که به مردمِ خودشان متکّی‌اند و این مردم، یک ملّت مقتدر را تشکیل داده‌اند؛ باید اثبات کنند که ملت ایران به برکت اسلام، زیر بار زور نمی‌رود، در مقابل قدرت‌ها کُرنش نمی‌کند... در کار مسائل مهمّی که به منافع ملّی کشور ارتباط دارد، عقب‌نشینی در قاموس جمهوری اسلامی ایران معنی ندارد... دشمن باید این را احساس کند و بداند که زورگویی و قلدرمآبی، هرجای دیگر جواب بدهد، در جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد... در قضیه‌ی برجام، هر حرکتِ غلطِ نظامِ سلطه با عکس‌العمل جمهوری اسلامی روبه‌رو و مواجه خواهد شد.» به عنوان بخشی از سخن هفته‌ی این شماره از نشریه با عنوان «مقابله با زورگو» است که...
 • ۶ راهکار طلایی برای مقابله با آثار پیری
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، باور متخصصان پایگاه اینترنتی Care2 که در زمینه بهداشت و تندرستی فعالیت می‌کند، انسان برای هر سال که به عمر او افزوده می‌شود، خوشحال باشد، این موضوع پذیرش آثار پیری را آسان‌تر می‌کند. کاهش توان بدنی و ذهنی، احساس عدم جذابیت، افزایش احتمال ابتلا به بیماری و از همه مهم‌تر دانستن این موضوع که زندگی به زودی پایان می‌پذیرد، از مهم‌ترین نگرانی‌هایی هستند که افراد با آن مواجهند. برای مقابله با این نگرانی‌ها، باید شش نکته زیر را در نظر گرفت: 1: نبود الگوی مناسب ما به همان شیوه‌ای که پدران و نیاکان ما پیر شدند، پیر نمی‌شویم. ما بیشتر از آنها کار می‌کنیم و بیش از آنها عمر می‌کنیم و الزاما در 65 سالگی بازنشسته نمی‌شویم. الگوهای زیادی که نشان دهند با پیری کنار آمده‌اند، نداریم و لذا بالا رفتن سن برای ما موضوعی ناشناخته است و باعث نگرانی ما می‌شود. 2:پیام‌های فرهنگی منفی اگر چه در بیشتر فرهنگ‌ها، کهنسالان جایگاه ویژه‌ای داشته و از آنها به دلایل تجربه‌هایشان تقدیر می‌شود، اما همیشه جوانان در بیشتر زمینه‌ها و به ویژه موضوع اشتغال در اولویت بوده‌اند و این موضوع یکی از دلایل بحران‌های کنهسالی است. 3:بزرگ‌نمایی ناتوانی‌ها در بسیاری از فرهنگ‌ها روی این موضوع که کهنسالان به دلیل بالا رفتن سن و کاهش توانایی، چه کارهایی نمی‌توانند بکنند، تمرکز ویژه می‌شود و این باعث افزایش نگرانی این افراد می‌شود. 4:ترس از روبرو شدن با آینه برخی افراد از اینکه روبروی آینه قرار گیرند، می‌هراسند، مبادا چهره در حال پیر شدن خود را ببیند. آنها می‌خواهند دائما در سن 25 سالگی باقی بمانند و این امر ناشدنی است. 5:ناراحتی برای فرصت‌های از دست‌رفته اگر ستاره یک رشته ورزشی نیستیم، احتمالا هر روز که می‌گذرد، فرصت‌هایمان برای ستاره شدن نیز کاهش می‌یابد. این موضوع خیلی‌ها را برای فرصت‌هایی که از دست داده‌اند، ناراحت و پشیمان...
 • ۶ ترفند طلایی برای مقابله با آثار پیری
 • خبرگزاري آريا - کمتر کسي يافت مي‌شود که درباره بالا رفتن سن و آثار منفي آن روي طراوت، شادابي و تندرستي خود نگراني نداشته باشد. به طور معمول اين نگراني در همه افراد و به ويژه در ميان زنان وجود دارد. حال بايد پرسيد براي رفع اين نگراني چه بايد کرد؟به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از العربيه، باور متخصصان پايگاه اينترنتي Care2 که در زمينه بهداشت و تندرستي فعاليت مي‌کند، انسان براي هر سال که به عمر او افزوده مي‌شود، خوشحال باشد، اين موضوع پذيرش آثار پيري را آسان‌تر مي‌کند.کاهش توان بدني و ذهني، احساس عدم جذابيت، افزايش احتمال ابتلا به بيماري و از همه مهم‌تر دانستن اين موضوع که زندگي به زودي پايان مي‌پذيرد، از مهم‌ترين نگراني‌هايي هستند که افراد با آن مواجهند. براي مقابله با اين نگراني‌ها، بايد شش نکته زير را در نظر گرفت:1: نبود الگوي مناسبما به همان شيوه‌اي که پدران و نياکان ما پير شدند، پير نمي‌شويم. ما بيشتر از آنها کار مي‌کنيم و بيش از آنها عمر مي‌کنيم و الزاما در 65 سالگي بازنشسته نمي‌شويم. الگوهاي زيادي که نشان دهند با پيري کنار آمده‌اند، نداريم و لذا بالا رفتن سن براي ما موضوعي ناشناخته است و باعث نگراني ما مي‌شود.2:پيام‌هاي فرهنگي منفياگر چه در بيشتر فرهنگ‌ها، کهنسالان جايگاه ويژه‌اي داشته و از آنها به دلايل تجربه‌هايشان تقدير مي‌شود، اما هميشه جوانان در بيشتر زمينه‌ها و به ويژه موضوع اشتغال در اولويت بوده‌اند و اين موضوع يکي از دلايل بحران‌هاي کنهسالي است.3:بزرگ‌نمايي ناتواني‌هادر بسياري از فرهنگ‌ها روي اين موضوع که کهنسالان به دليل بالا رفتن سن و کاهش توانايي، چه کارهايي نمي‌توانند بکنند، تمرکز ويژه مي‌شود و اين باعث افزايش نگراني اين افراد مي‌شود.4:ترس از روبرو شدن با آينهبرخي افراد از اينکه روبروي آينه قرار گيرند، مي‌هراسند، مبادا چهره در حال پير شدن خود را ببيند. آنها مي‌خواهند دائما در سن 25 سالگي باقي...
 • پرداخت هزینه انتقال دانش آموزان روستاهای حبیب آباد برخوار به مدارس تصویب شد
 • در جلسه بررسی مشکلات ایاب و ذهاب دانش آموزان روستاهای بخش حبیب آباد برخوار مصوب شد با کمک بخشداری و اداره اموزش پروش شهرستان هزینه انتقال دانش آموزان روستایی به مدارس پرداخت شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازچشم برخوار؛جلسه بررسی مشکلات ایاب و ذهاب دانش آموزان روستاهای بخش حبیب آباد برخوارامروز با حضور عبدالرضا خشنودی بخشدار بخش حبیب آباد، معاونت آموزش پرورش، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی چهار روستای مرغ، دنبی، پروانه و علی ابادچی در محل بخشداری حبیب اباد تشکیل شد. در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مشکلات دانش آموزان روستاها، مصوب شد با کمک بخشداری و اداره اموزش پروش شهرستان هزینه انتقال دانش اموزان روستایی به مدارس پرداخت شود. انتهای پیام/