در فضای فرا مکان و فرا زمان فعلی جهان که نشانه‌ها با سیاقی رسانه‌ای جامه واقعیت را بر تن کرده‌اند، داعش با استفاده از ترفندهای رسانه‌ای از جمله ابهام‌آفرینی و اغراق در فضای مجازی وارد عمل شده تا در صدر خبرها باقی بماند بدون آنکه برای برجسته شدنش در این عرصه اهمیت چندانی قائل باشد.

در این میان داعش با دست زدن به جنایت‌های رسانه‌ای و برانگیختن احساسات جامعه‌ جهانی به سبک فیلم‌های هالیوودی در تلاش است، نمادهای انحرافی را مانند واقعیت‌های عینی برجسته ساخته و واقعیت را محو کند تا با بازتاب رسانه‌ای مستانه‌اش، صدای شهروندان مظلوم عراق و سوریه را در تاریکی فرو برد؛ به‌ گونه‌ای که به سهولت از سراسر جهان نیرو می‌گیرد و قدرت بسیج و شناوری آن همچنان محفوظ مانده و بازتولید آن برای به آشوب کشاندن دیگر سرزمین‌های خاورمیانه هم وجود دارد.

دابق جلوه گر چهره ساختگیِ آخر الزمانی داعش

در این بین داعشی‌ها همچنین مجله‌ای اینترنتی به‌نام دابق را به زبان عربی و انگلیسی منتشر می‌کنند که نشانگر روش فکری گروه خلافت اسلامی است. نام «دابق» به شهری سوری بازمی‌گردد که در کتاب حدیث «صحیح مسلم» ذکر شده است؛ شهری که به «آخرالزمان» و نشانه‌های آن در پایه‌ احادیث اسلامی مرتبط می‌شود.

در این منطقه‌ است که بخشی از مسلمانان معتقدند یکی از جنگ‌های «آخرالزمان» روی می‌دهد. آنان معتقدند که در آخرالزمان امام زمان(عج) می‌آید و در دابق صلیبی‌ها را شکست می‌دهد؛ یعنی داعشی‌ها از خودشان چهره‌ آخرالزمانی طراحی کرده‌اند.

تروریست های اجاره ای هدف داعش در اروپا

داعش یکی از معدود گروه‌های تروریستی در جهان به شمار می‌آید که استفاده‌ بسیار خاصی را از شبکه‌های اجتماعی از ابتدای ظهور خود چه در قالب جنگ روانی و چه در قالب جذب نیروهای انسانی خود از کشورهای دیگر انجام داده است. افزون بر این، جهانی شدن بر تروریست‌های اجاره‌ای از کشورهای اروپایی تأثیر گذاشته است؛ به‌ نحوی که با احساس نوعی بی‌وطنی در صدد آن هستند که ایده‌های فرامرزی خود را اجرایی کنند. از این زاویه، داعش با دگرسازی غرب و تشیع به‌عنوان دشمنان خود مأموریت خویش را بر به اصطلاح «پاکسازی جهان عرب» از نفوذ غرب و تشیع قرار داده است.

با توجه به اهمیت بهره‌گیری از فناوری ارتباطات در عصر جهانی شدن، گروه تروریستی داعش اقدام به تأسیس مؤسسه‌ «الاعتصام» به‌ عنوان ارگان اطلاع‌رسانی داعش کرده است. به‌ علاوه، گروه تروریستی مزبور در حال راه‌اندازی امپراتوری رسانه‌ای خود متشکل از ۱۰ کانال تلویزیونی و سه‌ فرستنده رادیویی است.

فضای مجازی بستر یارگیری داعش را مهیا کرده است

داعش از فضای مجازی برای جذب افراد و سازماندهی آنان بهره می‌گیرد و با استفاده از مجلات و سایت‌ها برای ترویج افکار خود تلاش می‌کند. این گروه تروریستی خود را در فضای مجازی به‌عنوان سازمانی معرفی می‌کند که علیه بی‌عدالتی‌ها، محرومیت‌ها و تحقیرها مبارزه می‌کند. تعامل در تالارهای گفت‌وگو برای جذب افراد به این سازمان تروریستی و ایجاد ارتباط ایدئولوژیک مستحکم با آنان نقش مهمی را در کشاندن جوانان اروپایی به این گروه تروریستی ایفا می‌کند.

تروریست‌های داعش از تالارهای گفت‌وگو جهت جذب افراد، توجیه و ارائه‌ اطلاعات بهره می‌گیرند. در بسیاری از موارد، پذیرش در این تالارها یا عضویت در تارنماهای تروریستی نیازمند طی کردن فرآیندی است که در آن تعهد و وفاداری فرد به آرمان این گروه تروریستی محرز شود.

افراد همفکر در این تالارها به ارائه‌ دستور کار مشخص برای تبادل نظر می‌پردازند. در تالارهای گفت‌وگو یا تارنماهای این گروه‌ تروریستی جزوه‌ها، کتابچه‌ها یا فیلم‌های آموزشی در اختیار اعضا یا هواداران قرار می‌گیرد. داعش همچنین از طریق فضای مجازی به انتشار نشریه الکترونیکی دابق پرداخته و با کمک مقالات و مطالب خود در این نشریه به جلب جوانان اروپایی برای پیوستن به داعش مبادرت می‌کند.

محقق شدن دستورالعمل‌های داعش به گزارشگر انگلیسی

در این میان تابستان گذشته یکی از گزارشگران بی بی سی انگلیسی با یکی از اعضای داعش که کار یارگیری را بر عهده داشت در این اینترنت تماس گرفت.

داعش از یک وبسایت مخفی پیام رسانی استفاده کرد. آنها می‌خواستند به وست مینیستر حمله کنند، چرا که بر این باور بودند سر و صدای زیادی می‌کند و تأثیرگذار خواهد بود، یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در این باره گفت: محوطه پارلمان خیلی خوب است و مردم عادی در آنجا حضور دارند ضمن اینکه برنامه پیچیده‌ای هم نیاز ندارند.

هشت ماه بعد برنامه‌ای که در و وست مینیستر رخ داد مشابه آن چیزی بود که قبلا اطلاع داده شد . «خالد مسعود» با ماشین، جمعیت را زیر گرفت و پس از آن با چاقو یک افسر پلیس را کشت.

تابستان پارسال این رسانه غربی با یک مأمور دیگر داعش در ارتباط بود که در پی حمله به جای دیگری در پیام‌هایی از لاندن بریج نام برد، مامور داعشی در ادامه نیز بر این نکته تاکید کرد که در نیل به هدف برای حمله باید از هرچه امکان دارد مانند ون، کامیون، تبر استفاده شود.

در ادامه روایتگر بی بی سی انگلیسی می‌گوید: این مامور داعش ما را به کتابچه تروریست‌ها در آنچه اینترنت تاریک خوانده می‌شود هدایت کرد یکی از این کتابچه‌ها استفاده از خودرو برای کشتن مردم را نشان می‌داد. کتابچه دیگری هم استفاده از چاقو و بمب‌های دست ساز برای کشتن هرچه بیشتر افراد را به تصویر می کشید و اینکه چطور کمربند انتحاری قلابی درست کنید، همه این‌ موارد حکایت از دستورالعمل‌هایی داشت که در یک ماه قبل در لاندن بریج به صورت عینی شاهد آن بودیم.

«حنیف قدیر» که پیش از این ، جنگجو القاعده بود و هم اکنون با افراط گرایی مبارزه می‌کند در این باره گفت: سرعت افراطی کردن جوانان اروپایی از طریق پیام‌های رمزگشایی شده در اینترنت، نگران کننده است در سال 2002 ، 6 تا هفت ماه برای افراطی کردن زمان صرف می‌شد اما با تکنولوژی امروز مطمئنا ظرف چند هفته می‌توان یک نفر را آنقدر انتقام جو و افراطی کرد که بمب‌گذاری انتحاری کند و تروریست شود.

در این میان فیلم‌های تبلیغاتی داعش که با رنگ و لعاب فیلم‌های هالیوودی ارائه می‌شود محرکی قوی برای جلب و جذب جوانان غربی به شمار می‌آید. مضمون این فیلم‌ها از به نمایش درآوردن زندگی عادی اعضای گروه تا نحوه‌ انتقام‌جویی آنها از کسانی که دشمن می‌پندارند، متغیر است.

راه‌های مقابله با داعش در فضای مجازی

کار مقامات در این باره به شدت پیچیده و سخت است. اپلیکشین‌های رمزگذاری شده، مرورگرهای ناشناس و اینترنت تاریک جاهایی هستند که نظارت دقیق بر آنها بسیار سخت است و به سرعت بر تعدادشان اضافه می‌شود.

در این میان همچنان که حکومت خودخوانده داعش در خاورمیانه کم‌کم فرو می‌ریزد این گروه از تماس‌های سری نهایت استفاده می‌کند تا هم الهام بخشی حمله به غیرنظامیان در اروپا باشند و هم این نوع اقدامات را هدایت کنند.

کلیدواژه: گروه تروریستی | رسانه ای | فضای مجازی | فیلم ها

منبع: افکارنيوز

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۵۰۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • پلیس مالزی ۷ تروریست فیلیپینی مرتبط با داعش را دستگیر کرد
 • خبرگزاري آريا - کوالالامپور - ايرنا - پليس مالزي 7 فيليپيني تروريست وابسته به گروه ابوسياف همپيمان گروه تکفيري داعش را که به عنوان نگهبان در مالزي فعاليت مي کردند، دستگير کرد. به گزارش ايرنا، پليس مالزي روز پنجشنبه اعلام کرد که اين دستگيري ها در 14 سپتامبر (23 شهريور) پس از عملياتي که منجر به بازداشت 8 نفر ديگر از همتايان اين تروريست ها شده بود، صورت گرفت.همتايان اين 7 تروريست براي حملات تروريستي در طول بيست و نهمين دوره بازي هاي جنوب شرق آسيا در کوالالامپور و برگزاري جشن هاي شصتمين سالگرد استقلال مالزي برنامه ريزي کرده بودند.`محمد فوزي هارون` رئيس پليس مالزي در بيانيه اي اعلام کرد که اين 7 مظنون وابسته به گروه ابوسياف بين 22 تا 28 سال دارند و در شرکت هاي امنيتي خصوصي در ايالت سلانگور و کوالالامپور پايتخت مالزي مشغول به کار بودند.به نوشته تارنماي روزنامه `نيو استريت تايمز`، وي گفت که يکي از مظنونان 22 ساله و عضو ابوسياف در درگيري هاي مسلحانه با نيروهاي مسلح فيليپيني نيز شرکت داشته و همچنين در آدم ربايي در جنوب فيليپين مشارکت مي کرده است.فوزي گفت که همه 7 مظنون حدود دو سال پيش با استفاده از اسناد جعلي از طريق سنداکان در ايالت صباح وارد مالزي شده اند.رئيس پليس مالزي اعلام کرد که پليس ضد تروريسم سال جاري 41 خارجي را که در رده جنگجويان تروريستي خارجي طبقه بندي شده اند، دستگير کرده است.آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپيمان يغمايي انتهاي پيام /*
 • آتش گرفتن وحشتناک پراید در پاسداران/تبدیل قوطی نوشابه به ابزارهای کاربردی/حمله تروریست های داعش به یک ناو سوری
 • پربازدیدترین اخبار سرویس فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان را می‌توانید در بسته شبانهفیلمگرام مشاهده کنید. واژگون شدن خودروی لوکس در 3 ثانیه! + فیلمیک دستگاه خودروی سواری هنگامی در خیابانی متوقف بود، توسط یک کامیون واژگون شد. آتش گرفتن یک پراید در اتوبان پاسداران تبریز + فیلمیک دستگاه پراید در اتوبان پاسداران تبریز دچار آتش سوزی شد. یاری رساندن ماموران پلیس به راننده معلول + فیلمماموران راهنمایی و رانندگی در قم به کمک یک راننده معلول شتافتند. اجماع ملی علیه لفاظی‌های رئیس جمهوری آمریکا + فیلممقامات سیاسی، ورزشکاران و مردم کشورمان پاسخ قاطعی به لفاظی‌های ترامپ علیه ایران دادند. ساخت ابزارهای کاربردی با قوطی نوشابه + فیلمشما می‌توانید پس از مصرف نوشابه، قوطی آن را نگه دارید و ابزارهای کاربردی جالبی از آنها بسازید. حمله تروریست‌های داعش به یک ناو سوری + فیلمتروریست‌های داعش در رود فرات به یک ناو ارتش سوریه حمله کردند. انتهای پیام/
 • حمله داعش به کاروان کمکهای مردمی ایران برای مردم سوریه/کشته شدن ۸۵۰ تروریست النصره توسط جنگنده های سوری و روسی/حمله بی سابقه عادل الجبیر به ایران/آمار جدید قربانبان وبا در یمن
 • حمله بی سابقه عادل الجبیر به ایران، آمار جدید قربانبان وبا در یمن، نشست ۳ جانبه ایران، عراق و ترکیه در مورد همه پرسی اقلیم کردستان، حمله داعش به کاروان کمکهای مردمی ایران برای مردم سوریه، کاخ‌سفید به‌دنبال تبادل زندانیان با ایران و طرح رئیس جمهوری عراق برای حل و فصل بحران اقلیم کردستان از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای 24 ساعت گذشته خاورمیانه بوده اند. از سوی دیگر، باید به کشته شدن 850 تروریست النصره توسط جنگنده‌های سوری و روسی اشاره کرد.به گزارش تابناک، جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه و نظامیان ارتش سوریه در پاسخ به حمله تروریست‌های جبهه‌ النصره در منطقه کاهش تنش در استان ادلب، شمار زیادی از تروریست‌ها را از پای درآورند. آنطور که اینترفاکس به نقل از ستاد کل ارتش روسیه گزارش داده، در این حمله حدود 850 تروریست کشته و 11 تانک متعلق به آنها منهدم شده است. در بیانیه ستاد کل ارتش روسیه آمده که تروریست‌ها صبح سه‌شنبه به مواضع ارتش روسیه در منطق کاهش تنش حمله کرده که با پاسخ هوایی کوبنده جنگنده‌های سوری و روسی مواجه شده است. مواضع مورد حمله در شمال و شمال شرق شهر حماء قرار داشته است.حمله بی سابقه عادل الجبیر به ایرانعادل الجبیر عصر چهارشنبه با متهم کردن ایران به تروریسم مدعی شد که در مورد اینکه ایران سردسته حامیان تروریسم در جهان است، اجماع جهانی وجود دارد. وی ادامه داد: معتقدم ایران به توافق هسته‌ای پایبند نبوده و انتظار داریم جامعه جهانی ایران را به پایبندی به توافق ملزم کند.آمار جدید قربانبان وبا در یمنآمارهای منتشره از سوی سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد علاوه بر ۶۹۸ هزار و ۳۷۱ مورد ابتلا به وبا در یمن، شمار قربانیان این بیماری به ۲هزار و ۱۰۱ نفر رسیده است.سازمان بهداشت جهانی امروز با انتشار گزارشی اعلام کرد: از ۲۷ آوریل تا ۱۷ جولای سال جاری میلادی، ۶۹۸...
 • اجاره خانه ساعتی چند
 • بازار معاملات اجاره مسکن این روزها شاهد پررنگ‌تر شدن یکی از اشکال اجاره واحدهای مسکونی است که هر چند در سال‌های قبل نیز همواره وجود داشته است اما هم‌اکنون این روش و تبلیغات مربوط به آن شکل گسترده‌تر و رایج‌تری به خود گرفته است. هر چند طی سال‌های گذشته نیز مواردی از اجاره ماهانه و حتی روزانه آپارتمان‌های مبله در شهرهای مختلف به‌خصوص شهر تهران و سایر شهرهای توریستی و تفریحی وجود داشت، اما طی ماه‌های اخیر اجاره ماهانه و روزانه آپارتمان‌های مبله در شهر تهران و برخی شهرهای بزرگ، شکل پررنگ‌تر و بارزتری به خود گرفته است. هم‌اکنون انواع مختلفی از روش‌های تبلیغاتی برای اجاره روزانه یا ماهانه آپارتمان‌های مبله در برخی شهرهای بزرگ رایج شده است که به واسطه این امکان، دسترسی متقاضیان به واحدهای دلخواه برای مدت زمان مشخص آن هم در شکل آپارتمان مبله، بسیار راحت‌تر از گذشته است. پیش از این محدود بودن فایل‌های اجاره آپارتمان برای یک یا چند روز و حتی یک یا چند ماه یا در دسترس نبودن ابزارهای مناسب برای تبلیغ این گروه آپارتمان‌ها موجب شده بود متقاضیان این دسته از واحدهای اجاره‌ای به راحتی و سهولت قادر به جست‌وجوی آپارتمان مورد نظر خود برای اقامت چندروزه یا چندماهه نباشند. به گزارش دنیای اقتصاد، این موضوع به‌خصوص در کلان‌شهرها به‌ویژه شهر تهران از اهمیت بیشتری برخوردار بود؛ تهران به واسطه آنکه پایتخت کشور است همواره مقصد تعداد زیادی از ساکنان سایر شهرها به‌منظور انجام امور درمانی، تفریحی، اداری، تجاری، کاری و حرفه‌ای، خریدهای گوناگون یا هر نوع دیگر از اقدامات به صورت مقطعی، روزانه و موردی (همچون شرکت در مسابقات ورزشی، المپیادها، دوره‌های آموزشی و...) است، این در حالی است که به واسطه بالا بودن هزینه‌های اقامت در هتل یا به دلایل دیگری همچون سلیقه شخصی مسافران، اجاره روزانه آپارتمان‌های مبله یکی از گزینه‌های مورد علاقه مسافران محسوب می‌شود....
 • نقره داغ شدن مستاجران از افزایش اجاره ها
 • در حالی به روز‌های پایانی فصل داغ نقل و انتقال نزدیک می‌شویم که امسال بسیاری از مستاجران بعلت افزایش قیمت اجاره‌ها ،نقره داغ شده اند. گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که قیمت‌های اجاره در بازار مسکن بین ۲۰ تا ۴۰ درصد رشد داشته و حتی در برخی مناطق به ۵۰ درصد نیز رسیده است. نبود نظارت مسوولان در این بازار، افزایش قیمت دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی ، رکود در بازار خرید وفروش مسکن از مهم‌ترین دلایل رشد بی رویه اجاره بها بوده است. در تشریح رکود 4 ساله عمیقی که این روزها گریبان گیربازار خرید وفروش مسکن شده باید گفت ،با اینکه دولت برای پایان دادن به این معضل اقداماتی همانند افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن، نوسازی بافت‌های فرسوده و... انجام داده ، اما به نظر می‌رسد که هیچ یک از این طرح ها پاسخ گوی رکود عمیق‌ بخش مسکن نبوده است. به گفته بسیاری از کارشناسان ادامه دار بودن بحران رکود مسکن باعث میشود آن دسته از متقاضیانی که توانایی خرید مسکن را ندارند به سمت بازار اجاره گرایش پیدا کنندکه این عامل نیز در نهایت منجر بهم ریختن تعادل عرضه و تقاضا و بروز نابسامانی در بازار اجاره شود. همچنین برخی دیگر از صاحب نظران حوزه مسکن ،کاهش نرخ سود‌ بانکی را در رشد قیمت‌های اجاره بی تاثیر ندانسته و این تصمیم نظام مالی و پولی کشور را زمینه ساز کاهش رهن کامل واحد‌های مسکونی معرفی کرده اند. از اینرو تنها راه بهبود اوضاع شرایط این بخش اجرای طرح‌های انضباط‌ مالی، افزایش نظارت بر بازار اجاره و اجرایی شدن طرح مسکن استیجاری است. نیمه دوم امسال رونق به بازار مسکن می‌رسد حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری با اشاره به وابسته بودن بازار مسکن به سیاست‌های پولی وبانکی ، گفت:ایجاد انگیزه برای افزایش تولید مسکن می‌تواند زمینه ساز رونق در این بازار شود. عقبایی تصریح کرد: نیمه...
 • نقره داغ شدن مستاجران از افزایش اجاره ها در تابستان
 • صراط: درحالی مستاجران با به اتمام رسیدن فصل جابه جایی‌ از افزایش نرخ‌ های نجومی گله‌مندند که امسال هم دولت ،اقدامی برای نظارت در این بازار انجام نداده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی به روز‌های پایانی فصل داغ نقل و انتقال نزدیک می‌شویم که امسال بسیاری از مستاجران بعلت افزایش قیمت اجاره‌ها ،نقره داغ شده اند.گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که قیمت‌های اجاره در بازار مسکن بین ۲۰ تا ۴۰ درصد رشد داشته و حتی در برخی مناطق به ۵۰ درصد نیز رسیده است.نبود نظارت مسوولان در این بازار، افزایش قیمت دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی ، رکود در بازار خرید وفروش مسکن از مهم‌ترین دلایل رشد بی رویه اجاره بها بوده است.در تشریح رکود 4 ساله عمیقی که این روزها گریبان گیربازار خرید وفروش مسکن شده باید گفت ،با اینکه دولت برای پایان دادن به این معضل اقداماتی همانند افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن، نوسازی بافت‌های فرسوده و... انجام داده ، اما به نظر می‌رسد که هیچ یک از این طرح ها پاسخ گوی رکود عمیق‌ بخش مسکن نبوده است.به گفته بسیاری از کارشناسان ادامه دار بودن بحران رکود مسکن باعث میشود آن دسته از متقاضیانی که توانایی خرید مسکن را ندارند به سمت بازار اجاره گرایش پیدا کنندکه این عامل نیز در نهایت منجر بهم ریختن تعادل عرضه و تقاضا و بروز نابسامانی در بازار اجاره شود.همچنین برخی دیگر از صاحب نظران حوزه مسکن ،کاهش نرخ سود‌ بانکی را در رشد قیمت‌های اجاره بی تاثیر ندانسته و این تصمیم نظام مالی و پولی کشور را زمینه ساز کاهش رهن کامل واحد‌های مسکونی معرفی کرده اند. از اینرو تنها راه بهبود اوضاع شرایط این بخش اجرای طرح‌های انضباط‌ مالی، افزایش نظارت بر بازار اجاره و اجرایی شدن طرح مسکن استیجاری است.نیمه دوم امسال رونق به بازار مسکن می‌رسدحسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری با اشاره به وابسته...
 • واحد های کوچک متراژ رکورددار افزایش نرخ اجاره
 • حسن محتشم عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان تهراندر گفتگو با خبرنگار مسکنگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: امسال قیمت‌های اجاره به بالاترین حد خود یعنی معادل یک سوم قیمت خرید ملک رسیده که این روند برای مستاجران بسیار مشکل ساز بوده است. وی با اشاره به اینکه امسال شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت‌های اجاره در واحد‌های کوچک متراژ بوده‌ایم، تصریح کرد: توزیع نامناسب ساخت وساز و افزایش نامتعارف قیمت‌ها، باعث شده که نرخ‌های اجاره امسال با افزایش روبرو شود. محشتم در ادامه افزود: این افزایش قیمت در بخش‌های کلان شهر و در مناطقی جنوبی که دارای واحد‌ها کوچک بوده ، بیشتر نمایان می‌شود ، زیرا در این مناطق اکثر افراد کم درآمد ساکن هستند و تنها این قشر دچار آسیب می‌شوند. وی در پایان تاکید کرد: دولت باید هرچه سریعتر برای کنترل این بازار برنامه ریزی کند و اقدامات لازم را برای بهبود آن به کار گیرد. انتهای پیام/ مناطق جنوبی تهران رکورددار گرانی
 • مظنه اجاره بهای آپارتمان نوساز در تهران جدول
 • اقتصاد آنلاین-علی کیوان پناه: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده رهن آپارتمان نوساز در مناطق شهری تهران طی شهریور ماه 96 است. بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، 30 هزار تومان به اجاره‌بهای ماهیانه اضافه می شود. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:
 • تا ۲ ماه دیگر نابودی داعش را جشن می گیریم/مدافعان حرم داوطلبانه و ملتمسانه در جبهه ها حضور پیدا کردند/آیا می توانستیم نگاه کنیم عراق و سوریه کی سقوط می کنند و داعش کی به ما می رسد
 • خبرگزاري آريا - فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران گفت: نابودي داعش نزديک است و تا 2 ماه ديگر نابودي اين شجره خبيثه را جشن مي‌گيريم و ايران، روسيه، سوريه و عراق بايد اين جشن را برپا کنند.به گزارش خبرگزاري فارس از لنگرود به نقل از سپاه‌نيوز، سردار سرلشکر پاسدار قاسم سليماني فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران عصر امروز در مراسم اربعين فرمانده جبهه مقاومت شهيد «مرتضي حسين‌پور» در گلزار شهداي شلمان لنگرود ضمن قدرداني از دست‌اندرکاران برگزاري اين مراسم اظهار کرد: از همه مردم اين شهر و شهرستان‌هاي اطراف‌، از خواهران و برادران‌، مهمانان گرانقدر‌، علما و روحانيون و خانواده‌هاي شهدا و همه کساني که در ايجاد اين جلسه مهم و با ارزش نقش داشته و برنامه‌هاي بسيار خوب‌، پرمحتوا و ارزشمند اجرا کردند ‌تشکر مي‌کنم.فرمانده نيروي قدس سپاه با اشاره به فرارسيدن ماه محرم، با بيان اينکه ما همه شيعيان امام حسين(ع) هستيم و در زير قطرات اشک‌هاي مادران‌مان پرورش يافته‌ايم، خاطرنشان کرد‌: ماه محرم، ماه خون و شهادت‌، نماد غيرت‌، عظمت و جوانمردي‌ و ايثار است. امام حسين(ع) درس ايثار و شهادت و کرامت به همه آزادگان عالم داده است.وي با اشاره به چند نکته از شخصيت‌هاي بزرگ بودايي‌، مسيحي و سني پيرامون امام حسين(ع) افزود‌: امام حسين(ع) فقط متعلق به شيعه نيست، وقتي در کتابي نظرات اين شخصيت‌ها را جستجو مي‌کردم مثل يک مقتل و روضه براي ما بود. يکي از گويندگان اين بيانات محمدعلي جناح، قائد اعظم پاکستان است که گفته است ما شيعه پاکستان هستيم ما در دامن مادران و در مکتب شيعه پرورش يافته‌ايم.سرلشکر سليماني با بيان اينکه شهيد مرتضي حسين‌پور يکي از مجاهداني بود که مهر و علاقه‌اش در کشورهاي سوريه، عراق و لبنان ريشه دوانده بود و اين به‌دليل تأثيرات ايشان در اين کشورها بود، تصريح کرد: ‌اين شهيد بزرگوار سن کمي داشت اما تاثيرات فراواني برجاي گذاشت و حماسه‌آفريني کرد.وي با...
 • عربستان باز هم قطر را تروریست خواند
 • وزیر خارجه عربستان بار دیگر قطر را از حامیان تروریسم و افراطگرایی در منطقه دانست و گفت، اسنادی وجود دارد که دوحه را محکوم می‌کند. به گزارش مشرق، «عادل الجبیر» وزیر امور خارجه عربستان در حاشیه نشست «سمینار جهانی بلومبرگ» بار دیگر قطر را به باد انتقاد گرفت. الجبیر گفت، قطر باید حمایتش از تروریسم و افراطگرایی را متوقف کند و دست از ادبیات نفرت‌پراکنی، تحریک و دخالت در امور کشورهای دیگر دست بردارد. بحران قطع روابط عربستان و سه کشور مصر، امارات و بحرین با قطر از ژوئن گذشته آغاز شده و چهار کشور عربی معتقدند که قطر از تروریسم در منطقه حمایت می‌کند؛ امری که دوحه آن را رد کرده است. وزیر خارجه عربستان همچنین راه حل بحران را «در خلیج (فارس)» دانست و گفت که «اسناد و مدارکی وجود دارد که قطر را محکوم می‌کند». عادل الجبیر این سخنان را در گفت‌وگویی کوتاه با شبکه العربیه مطرح کرد و افزود: قطر باید به اصل مبارزه با تروریسم متعهد باشد. روز گذشته تمیم بن حمد آل ثانی،‌ امیر قطر در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که حفظ صلح اولویت نخست سیاست خارجی قطر است... «اما چهار کشور [عربی] تلاش کرده‌اند که قطر را تحت قیمومیت خود در آورند». تمیم همچنین گفت که «هیچ دلیلی و مدرکی دال بر صدق اتهاماتی که به قطر زده می‌شود، وجود ندارد»... «مبارزه با تروریسم نباید دستاویزی باشد برای نقض حقوق مردم». پیشتر عربستان و سه کشور متحد او در مواجهه با قطر، خواستار قطع روابط دیپلماتیک دوحه با ایران، توقف حمایت از گروههای تروریستی در منطقه، برچیدن پایگاه نظامی ترکیه در این کشور و قطع حمایت از گروه اخوان المسلمین و بستن شبکه الجزیره شده بودند؛ اموری که قطر آنان را خلاف منطق دانست و رد کرد. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • ۸۵۰ تروریست در سوریه به هلاکت رسیده اند
 • وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروی هوایی این کشور در 24 ساعت گذشته 850 تروریست را در سوریه از پای درآورده است. به گزارش بولتن نیوز، نظامیان سوری و جنگنده‌های روسیه پاسخی کوبنده به تلاش تروریست‌های النصره برای نقض آتش‌بس در ادلب داده‌ و حدود 850 تروریست را به هلاکت رسانده‌اند. در بیانیه ستاد کل ارتش روسیه آمده است:  تروریست‌ها صبح سه‌شنبه به مواضع ارتش روسیه در منطق کاهش تنش حمله کرده که با پاسخ هوایی کوبنده جنگنده‌های سوری و روسی مواجه شده‌اند.  شبکه تلویزیونی روسیا الیوم نیز گزارش داد:  گروه تروریستی جبهه النصره حمله همه جانبه ای را به مواضع ارتش سوریه در شمال و شمال شرق حماه آغاز کرده است. در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است حمله تروریست ها با اطلاع سازمان اطلاعات آمریکا صورت گرفت تا پیشروی های نیروهای سوری در شرق دیرالزور متوقف شود.
 • آمریکایی ها تروریست ها را به نقض آتش بس ترغیب می کنند
 • به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، ژنرال سرگئی رودسکوی، رئیس اداره کل عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در سوریه گفت: شبه نظامیان موفق به شکستن نیروی دفاعی ارتش سوریه به شعاع 12 کیلومتر شدند. به گفته این مقام روسی، سرویس های اطلاعاتی آمریکا، تروریست ها را به نقض توافق آتش بس که در 15 سپتامبر در آستانه امضا شدن قرار داشت را ترغیب کردند. آنها قصد داشتند مانع از پیشروی ارتش سوریه در دیرالزور شوند. گروهی از افسران نظامی روسیه در محاصره قرار گرفته اند و برای کمک به آنها نیروهای عملیات ویژه و یک فروند جنگنده سوخو 25 به این منطقه اعزام گردید. آنها توانستند محاصره دشمن را شکسته و نظامیان را نجات دهند. در عین حال سه نظامی روسیه زخمی شدند. اسپوتنیک 106
 • هلاکت ۸۵۰ تروریست در پاتک جنگنده های سوری و روسی
 • جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه و نظامیان ارتش سوریه در پاسخ به حمله تروریست‌های جبهه‌ النصره در منطقه کاهش تنش در استان ادلب، شمار زیادی از تروریست‌ها را از پای درآورند. آنطور که اینترفاکس به نقل از ستاد کل ارتش روسیه گزارش داده، در این حمله حدود 850 تروریست کشته و 11 تانک متعلق به آنها منهدم شده است. در بیانیه ستاد کل ارتش روسیه آمده که تروریست‌ها صبح سه‌شنبه به مواضع ارتش روسیه در منطق کاهش تنش حمله کرده که با پاسخ هوایی کوبنده جنگنده‌های سوری و روسی مواجه شده است. مواضع مورد حمله در شمال و شمال شرق شهر حماء قرار داشته است.
 • روسیه مطرح کرد:آمریکایی ها تروریست ها را به نقض آتش بس ترغیب می کنند
 • خبرگزاري آريا - گروه تروريستي "جبهه النصره" آتش بس را نقض کرده و حملات گسترده اي را در شهر ادلب صورت داده است.به گزارش سرويس بين‌الملل جام نيـوز، ژنرال سرگئي رودسکوي، رئيس اداره کل عمليات ستاد کل نيروهاي مسلح روسيه در سوريه گفت: شبه نظاميان موفق به شکستن نيروي دفاعي ارتش سوريه به شعاع 12 کيلومتر شدند.به گفته اين مقام روسي، سرويس هاي اطلاعاتي آمريکا، تروريست ها را به نقض توافق آتش بس که در 15 سپتامبر در آستانه امضا شدن قرار داشت را ترغيب کردند. آنها قصد داشتند مانع از پيشروي ارتش سوريه در ديرالزور شوند.گروهي از افسران نظامي روسيه در محاصره قرار گرفته اند و براي کمک به آنها نيروهاي عمليات ويژه و يک فروند جنگنده سوخو 25 به اين منطقه اعزام گرديد. آنها توانستند محاصره دشمن را شکسته و نظاميان را نجات دهند.در عين حال سه نظامي روسيه زخمي شدند.اسپوتنيک106
 • علی دایی:ترامپ یک دیوانه واقعی است/هیچ احدی نمی تواند انگ تروریست بودن را به ایرانی ها بزند
 • ورزش>لیگ برتر - سرمربی سایپا در نشست خبری‌اش درباره ترامپ و اهانت‌های او هم حرف زد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛سرمربی تیم سایپا در مورد اینکه ترامپ به ایرانی‌ها توهین کرده است و شما سیتی‌زن آمریکا هستید و در این مورد نظر بدهید، گفت:« اولاً فرقی ندارد من هر جا که باشم ایرانی‌ام شماره پیراهن ترامپ را به من بگویید و به من بگویید در چه پستی بازی می‌کند دفاع است یا ذخیره تا من بدانم راجع به چه کسی صحبت می کنم. هر کسی به ایران توهین کند خودش لیاقتش توهین است. من هم می‌گویم او یک دیوانه واقعی است که نمی‌دانم او را از کجا پیدا کرده‌اند، یکی را پیدا کرده‌اند که بیاید و برخی از حرف‌ها را که به صراحت نمی‌توانستند بزنند بگوید، ما کشوری باسابقه فرهنگی اصیل هستیم البته از فرهنگ اصیلمان دور افتاده‌ایم با این حال از نظر فرهنگی تمدنی از آمریکایی‌ها خیلی جلوتر هستیم. هیچ احدی نمی‌تواند انگ تروریست بودن به ما ایرانی‌ها بزند.» دایی درباره بازی با پارس جنوبی هم حرف زد و گفت:«فردا بازی خیلی مهمی در پیش داریم و باید به مصاف تیم خوبی برویم که نتایج بسیار خوبی کسب کرده است. جدول رده‌بندی هم نشان می‌دهد که این تیم چقدر عملکرد خوبی داشته است، با این وجود امیدوارم باخت را نصیب رفیق خوبم مهدی تارتار کنم. ما در این هفته خیلی خوب تمرین کرده‌ایم و روی نقاط ضعف خود حسابی کار کردیم تا مانند هلو گل نخوریم. سعی می‌کنیم با نتیجه خوبی از زمین بیرون بیاییم. توانایی شکست پارس جنوبی را داریم و ان‌شاءالله این اتفاق می‌افتد. ما با تیمی بزرگ و خوب که کادرفنی بسیار خوبی دارد، بازی داریم و می‌دانیم که کارمان سخت است.» دایی در خصوص جدایی علیرضا منصوریان از استقلال با بیان اینکه سرمربی پیشین آبی‌پوشان دوست خوب اوست،گفت:« طبیعی است که آدم‌ها در زمین...
 • شکست جبهه النصره برای محاصره نیروهای روسی/همکاری آمریکا با تروریست ها
 • مسکو - ایرنا - تلاش تروریست های جبهه النصره برای محاصره نیروهای ویژه روسی در ادلب سوریه به شکست انجامید و تروریست ها با متحمل شدن دهها کشته و خسارت تسلیحاتی عقب نشینی کردند و وزارت دفاع روسیه نیز آمریکا را به تحریک تروریست ها متهم کرد. به گزارش ایرنا، رییس اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد: تروریست های جبهه النصره تحت حمایت آمریکا حملات گسترده ای را در شمال غرب سوریه انجام دادند و گروهی از نیروهای ویژه روسی را در منطقه ادلب به محاصره در آوردند. خبرگزاری روسی اسپوتنیک روز پنجشنبه به نقل از سخنان ژنرال سرگئی رودسکوی نوشت: به رغم توافق به دست آمده در مذاکرات اخیر آستانه، تروریست های جبهه النصره و گروههای همپیمان اقدام به حمله گسترده به مواضع ارتش سوریه در شمال و شمال شرق شهر حما در منطقه امن ادلب کردند. رییس اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفت: بر اساس اطلاعات در دست، این حمله را سازمان های اطلاعاتی آمریکا ترتیب داده و سازماندهی کردند تا از پیشروی موفق ارتش سوریه در شرق دیرالزور جلوگیری کنند. وی خاطرنشان کرد: حمله تروریست ها با حمایت تانک ها و نفربرهای زرهی انجام گرفت و آتش تهیه گسترده ای داشت که توانستند تا عمق 12 کیلومتری جبهه نیروهای سوریه نفوذ کنند. به گزارش خبرگزاری اینترفکس، ژنرال رودسکوی از مجروح شدن سه نیروی ویژه ارتش روسیه در جریان پیشروی تروریست ها خبر داد.وی گفت: در این پیشروی 29 نفر از نیروهای ارتش روسیه به محاصره تروریست های جبهه النصره درآمدند و پس از اعزام نیرو و پشتیبانی هوایی، تروریست ها با از دست دادن شماری از افراد خود و چند دستگاه تانک و نفربرزرهی مجبور به عقب نشینی شدند.رودسکوی خاطرنشان کرد: ارتش سوریه هم مواضع از دست داده خود را پس از شکست و عقب نشینی تروریست ها دوباره...
 • ادامه نزاع میان تروریست ها در سوریه با هلاکت دو سرکرده دیگر گروه جبهه النصره
 • دمشق - ایرنا - دو مسئول شرعی گروه تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) در استان ادلب سوریه کشته شدند. به گزارش چهارشنبه شب ایرنا،ترور مسئولان شرعی گروه تروریستی جبهه النصره در استان ادلب امروز نیز در شمال غرب سوریه ادامه یافت.رسانه های نزدیک به تروریست ها اعلام کردند که ابویحیی التونسی و ابو سلیمان المغربی آخرین قربانیان اختلاف های میان گروه های تروریستی در استان ادلب کشته و جنازه این دو تروریست در غرب شهر ادلب پیدا شد.روز جمعه گذشته 24 شهریورماه نیز سراقه المکی تروریست سعودی که از مسئولان شرعی گروه تروریستی جبهه النصره بود، مقابل یکی از مساجد شهر ادلب به دست افراد ناشناس ترور شد.المکی امام جماعت تروریست ها در مسجد سعدبن ابی وقاص شهر ادلب بود.روز چهارشنبه 22 شهریور ماه نیز ابومحمد الجزراوی ملقب به الحجازی از تروریست های سعودی و از مسئولان شرعی گروه تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) با شلیک گلوله به سرش در شهر سراقب در شرق ادلب کشته شد.در چند روز گذشته، عبدالله المحیسنی و مصلح العلیانی دو تن دیگر از مسئولان شرعی جبهه النصره براثر اختلافات داخلی از این گروه جدا شدند.برخی کاربران شبکه های اجتماعی در روزهای گذشته اعلام کردند که عربستان پس از اختلاف با قطر، دستور ترور تمام تروریست های سعودی عضو جبهه النصره را صادر کرده است.برخی دیگر نیز دلیل این دستور عربستان را تحولات میدانی در سوریه و احتمال پایان بحران این کشور می دانند.شبد**6116 **1010انتشار:حسن معظمی
 • داعش با تفکر بسیجی از بین می رود
 • گرگان - فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه جامعه اسلامی تمدن اسلامی را به همراه خواهد داشت، گفت: باید برای رسیدن تمدن اسلامی تلاش کنیم و آن را مورد توجه قرار دهیم. به گزارش خبرنگار مهر، سردار رحمت الله صادقی، پیش از ظهر پنجشنبه، در مراسم غبار روبی در جمع کارکنان قوه قضائیه اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال هفته دفاع مقدس همزمان با ماه محرم شده است باید نسبت فرهنگ عاشورا دقت بسیاری صورت گیرد. وی با اشاره به وابسته بودن ایران به ابر قدرت های جهان در قبل از انقلاب اسلامی، افزود: در حمله های نظامی که به کشور می شد بخش های بسیار فراوانی از دست می رفت و این ضربه ای بسیار بزرگ محسوب می شد. فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه دفاع مقدس را نمی توان بدون پیشینه آن بررسی کرد، گفت: پیرو ی انقلاب اسلامی ایران یک نه بزرگ به ابر قدرت های جهان بود. وی تصریح کرد: در زمان جنگ ایران و عراق ۳۶ کشور جهان به عراق کمک کردند که ایران از همه این کشورها اسیر داشت. صادقی با اشاره به اینکه نوع نگاه به جنگ در ابتدا کلاسیک بود، اظهار کرد: بنی صدر معتقد بود که باید زمین دهیم و زمان بخریم و ۱۶ هزار کیلومتر از زمین های ایران را برای گرفتن زمان از دست دادند، اما جوانان با اتکا به توان داخلی توانستند ظرف مدت ۲۱ ماه همه زمین های از دست رفته را باز گردانند. وی علت این موفقیت را ادبیات امام خمینی(ره) دانست و افزود:نقش ولایت مردم تهدیدات جنگ را به فرصت تبدیل کرد. فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: اکنون رهبر معظم انقلاب به همان رویکرد تاکید دارند و فرمودند در زمینه اقتصادی دولت باید کاری کند مردم وارد عرصه کار شوند و باید توجه داشته باشیم که اگر در امنیت اقتصاد مردم ورود...
 • عروس آلمانی داعش اعدام می شود
 • «حیدر العبادی»نخست وزیر عراق اظهار داشتعروس آلمانی داعش ممکن است بهدلیل فعالیت هایش در این گروه تروریستی محکوم به اعدام شود.به گفته العبادی، سرنوشت لیندا ونزل ۱۶ ساله هم اکنون در اختیار دستگاه قضایی عراق است. این نوجواندر ماه ژوئیهطی حملهنیروهای عراقی در شهر موصلدر جریان عملیات بیرون راندن گروه تروریستی داعش از این شهر در زیرزمین خانه‌ای دستگیر شد. یک مقام مسئول عراقی به خبرنگار آسوشیتیدپرس گفته است که لیندا متهم به همکاری با نیروی پلیس گروه تروریستی داعش است. لیندا پس از گفتگو با یکی از اعضای افراطی داعش از طریق اینترنت از خانه‌اش در شرق آلمان فرار کرد و یکسال اخیر را در گروهک تروریستی داعش گذرانده بود. وی در حال حاضر تا مشخص شدن حکمش درباره اعدام در زندان بغداد به سر می برد.طبق محاکم قضایی آلمان، لیندا تنها محکوم به گذراندن یک تا ده سال زندان می شود. نخست وزیر عراق در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: شما می دانید که نوجوانان نیز قوانین خاص خود را دارند، آنها باید برای اعمال خود پاسخگو باشند، به خصوص اگر این اعمال، رفتاری جنایتکارانه باشد و سبب کشتن مردم بی گناه شود. وزارت خارجه آلمان پیشتر گفته است که در حال تلاش برای بازگشت این نوجوان و سه زن آلمانی زندانی در عراق است، اما تاکنون هیچ معاهده استرداد بین دو کشور انجام نشده است. امیر موسوی، یک روزنامه نگار عراقی که پس از دستگیری این نوجوان آلمانی با وی ملاقات کرده، گفت: زمانی که با او صحبت کردم وی آسیب دیده و خسته بود. این روزنامه نگار عراقی افزود: من احساس میکنم که او درک نمی‌کند که چه کاری انجام داده و چه سرنوشتی در عراق و آلماندر انتظار اوست. وی ادامه داد: لیندا به من گفت که می خواهد مانند سفری که رفته و آن را دوست نداشته به خانه برگردد . موسوی خاطر...
 • انتحاری زدن داعش در آسمان کرکوک
 • خبرگزاری میزان- خودروی یک انتحاری داعشی در نزدیکی کرکوک، خود گرفتار انفجاری دیگر شد و در لحظه پرتاب به آسمان منفجر شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
 • در و دیوار دیرالزور از ستم داعش می گویند
 • در دیوار بهتر می گوید چه بر سر این شهر که سه سال در اسارت داعش بوده است به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ در دیوار بهتر می گوید چه بر سر این شهر که سه سال در اسارت داعش بوده است..... دانلود دانلود
 • کشف مخفیگاه داعش در عراق تصاویر
 • نیروهای الحشد الشعبی عراق روز سه شنبه دو مخفیگاه تروریست های داعش را در منطقه الزوره در غرب سامرا در استان صلاح الدین کشف کردند. العالم: این مخفیگاهها براساس عملیات اطلاعاتی و با مشارکت تیپ هشتم تابع فرماندهی عملیات سامرا کشف شد و در آن تعدادی موشک، بمب و سلاح و مهمات به دست آمد.نیروهای ارتش عراق همچنین در عملیات خود در مناطق واقع در غرب استان الانبار عراق چند تونل گروه تروریستی داعش را کشف کردند .فرمانده تیپ اول ارتش عراق روز سه شنبه اعلام کرد چند تونل متعلق به گروه تروریستی داعش در منطقه عکشات در غرب الانبار کشف شده است .
 • کشف تونل های عمیق داعش در غرب الانبار
 • یگان‌های ارتش عراق روز سه‌شنبه در جریان تفتیش منطقه عکاشات در غرب الانبار، تونل‌های عمیقی متعلق به گروه تروریستی داعش را کشف کردند. نیروهای ارتش، پلیس و داوطلب مردمی عراق روز یکشنبه منطقه عکاشات واقع در غرب الانبار را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کردند. نیروهای عراقی تاکنون مناطق زیادی را در استان الانبار از لوث داعش پاکسازی کرده‌اند، اما همچنان برخی مناطق این استان در اشغال تروریست‌های داعشی است. منابع امنیتی آگاه گفته اند که تروریست‌های داعشی در حال حاضر درمناطق صحرایی در نزدیکی شهرهای آزاد شده در الانبار، مستقرند و هر از چند گاهی، تحرکاتی را علیه امنیت این استان انجام می‌دهند.
 • امریکا در مبارزه با داعش کار شکنی می کند
 • به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، ایگور کوناشنکوف؛ سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت: هرچه پایان داعش در سوریه نزدیک‌تر می‌شود این حقیقت نیز آشکارتر می‌شود که چه کسی واقعا با داعش می‌جنگد و چه کسی تنها نقش بازی می‌کند. وی افزود: اگر ائتلاف ضد داعش تمایلی به جنگ با تروریست‌ها ندارد حداقل در روند مبارزه علیه تروریسم کارشکنی نکند. اخیرا اخبار زیادی از ارتباط امریکا با داعش منتشر شده است و امریکا اخیرا ده‌ها عملیات هلی برن هوایی برای تخلیه مقرهای داعش و نجاتشان انجام داده است. وی گفت: اقدام گروه‌های مسلح مورد حمایت امریکا در باز کردن آب بندهای رود فرات به کارشکنی در پیشروی ارتش سوریه در عملیاتش در اطراف دیرالزور می‌انجامد. ایسنا گزارش داد: این سخنگوی روسی گفته است: طی ۲۴ ساعت مشکلاتی در سطح آب رود فرات به وجود آمد. زمانی که پایگاه های ارتش سوریه تلاش کردند از رود فرات عبور کنند سطح آب بالا آمده و سرعت آن بیشتر شد. وی افزود: به دلیل عدم وجود بارش تنها تفسیر این وضعیت این است که برخی آب را از بندها در سطح بالایی رود فرات ریخته باشند. ارتش سوریه روز گذشته از رود فرات عبور کرد تا عملیات خود را علیه تروریست‌ها در دیرالزور ادامه بدهد. انتهای پیام/
 • حمله خونین داعش به دیر الزور
 • صراط:در حمله داعش به دیر الزور 3 نفر شهید و 20 نفر مجروح شدند.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: در حمله توپخانه ای تروریست های داعش به مناطقی در دیر الزور سوریه سه تن از شهروندان سوری به شهادت رسیده و بیست تن دیگر مجروح شدند.
 • آغاز سال تحصیلی بدون داعش در دیرالزور
 • هشت هزار دانش‌آموز در دیرالزور سال تحصیلی جدید را پس از شکسته شدن حلقه محاصره سه ساله آن آغاز کردند. آغاز سال تحصیلی بدون داعش در «دیرالزور»