وزیر راه و شهرسازی گفت: همه امکانات خود را روی اجرای طرح های مفید در بافت های فرسوده و سکونت گاههای شهری کشور متمرکز کرده ایم.

عباس آخوندی چهارشنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در اردبیل افزود: برای این منظور ستادی با عنوان ستادبازآفرینی شهری در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده که 19 اداره و سازمان در آن عضویت دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، او اظهار کرد: برای حمایت از طرح های مربوط به بافت های فرسوده و سکونتگاههای غیر رسمی شهری تسهیلات بانکی را به سوی این طرح ها تخصیص داده ایم.

او گفت: همچنین صندوق پس انداز بانک مسکن برای واحدهای مسکونی واقع در خارج از محدوده این طرح ها با سود 9. 5 درصد و برای واحدهای مسکونی داخل محدوده با سود 8 درصد تسهیلات پرداخت می کند.

آخوندی افزود: وزارت راه و شهرسازی حساسیت زیادی را در زمینه حفظ هویت مذهبی و فرهنگی در بافت های میانی شهرهای کشور دارد وسیاست ما اجرای طرح ها در این بافت ها به گونه ای است که لطمه ای به ارزش های مذهبی ، فرهنگی و تاریخی آن وارد نشود.

وی تشریح کرد: 19 میلیون نفر جمعیت در 2 هزار و 700 محله در شهرهای کشور در یافت های فرسوده و سکونتگاههای غیررسمی ساکن هستند که با وجود تنگناههای مالی دولت کارها و طرح های خوبی در آنها در حال اجراست.

وی همچنین در زمینه طرح راه آهن سراسری اردبیل گفت: پارسال 600 میلیارد ریال و امسال 910 میلیارد ریال برای این طرح اختصاص یافته ولی بطور قطع اجرا و تکمیل آن نیاز به اعتبارات بیشتری دارد.

وی افزود: تمام کارگاههای مربوط به طرح راه آهن سراسری اردبیل اکنون به طور کامل فعال است و فردا (پنجشنبه) از نزدیک در جریان جزییات آن قرار خواهیم گرفت.

وی گفت: قرار است برای شرکت هایی که در این طرح فعالیت دارند از محل صندوق توسعه ملی تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

کلیدواژه: بافت ها | طرح ها

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۴۸۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • سازندگان به نوسازی بافت فرسوده علاقه ندارند
 • وزير راه و شهرسازي گفت:‌ از شرکت‌هايي که عادت داشتند در بيرون شهر ساخت و ساز کنند مي‌خواهيم بيايند در بافت و صدها نفر که داراي خرده مالکي هستند درگير شوند. معلوم است اين شرکت‌ها توان اين کار را ندارند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عباس آخوندي در مراسم افتتاح اولين مرکز توسعه کارآفريني بانک مسکن گفت: در دولت بايد بپذيريم بر اساس اتفاقات حوزه فناوري‌ها مدرن قوائد بازي بازار عوض شده است. وي با بيان اين‌که نمي‌توانيم بازار آي تي را مانند بازار خودروسازي محدود کنيم، تصريح کرد: مجبوريم در اين حوزه‌ها فهم جهاني داشته باشيم.وي با بيان اين‌که بازارهاي مجازي و نحوه تبادل اطلاعات اتفاقات بسيار بزرگي را در دنيا ايجاد کردند، افزود:‌ پذيرش اين تغيير از سوي سياستگذار اولين گام براي اصلاح است که معمولا اين کار با مقاومت‌هاي بسيار زيادي مواجه مي‌شود.وزير راه و شهرسازي با اشاره به اتفاقات در حوزه واقعي اقتصاد و اهميت آن براي دولت، گفت: واقعيت اين است که اساسا نظام تقاضا در بازار مسکن تغيير کرده است؛ وقتي مي‌بينيد بعد خانوار از 4 به 3.2 کاهش پيدا کرده نشان مي‌دهد اتفاقي روي داده است.آخوندي ادامه داد: ميزان اوج خريد و فروش در تهران براي واحدهاي 50 تا 70 متر است و نشان مي‌دهد جنس تقاضا نيز تغيير کرده است. وي با بيان اين‌که محل عرضه نيز تغيير کرده است، اظهار کرد: زماني همه به دنبال رفتن به حاشيه شهر بودند اما با ورود مترو همه مي‌خواهند به داخل شهرها برگردند. وي تاکيد کرد: روش‌هاي تامين مالي مسکن نيز در حال تغيير است چه در سطح کلان و چه در سطح خرد. در حوزه حمل‌ونقل ايران و دنيا نيز نحوه فروش بليت تغيير کرده است.وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌که در حوزه مسکن کشور به دنبال بازآفريني بافت فرسوده هستيم، افزود:‌ از شرکت‌هايي که عادت داشتند در بيرون شهر...
 • وزیر مسکن:سکونت ۱۱ میلیون نفر در بافت فرسوده ایران
 • وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که حل مشکل ۱۱ میلیون ساکن بافت‌های فرسوده با ساخت ۲ میلیون واحد مسکن مهر تفاوت دارد، گفت: دسترسی آزاد به اطلاعات اصلی‌ترین محرک توسعه بوده وانحصار اطلاعات منشاء اصلی فساد است.به گزارش تسنیم، عباس آخوندی در مراسم افتتاح اولین مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن اظهار کرد: در دولت باید بپذیریم بر اساس اتفاقات حوزه فناوری‌ها مدرن (آی تی، ارتباطات) قوائد بازی بازار عوض شده است. وی با بیان این‌که نمی‌توانیم بازار آی تی را مانند بازار خودروسازی محدود کنیم، تصریح کرد: مجبوریم در این حوزه‌ها فهم جهانی داشته باشیم.وی با بیان این‌که بازارهای مجازی، نحوه تبادل اطلاعات و... اتفاقات بسیار بزرگی را در دنیا ایجاد کرده است، افزود:‌ پذیرش این تغییر از سوی سیاستگذار اولین گام برای اصلاح است که معمولا این کار با مقاومت‌های بسیار زیادی مواجه می‌شود.وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اتفاقات در حوزه واقعی اقتصاد و اهمیت آن برای دولت، گفت: واقعیت این است که اساسا نظام تقاضا در بازار مسکن تغییر کرده است؛ وقتی می‌بینید بعد خانوار از 4 به 3.2 کاهش پیدا کرده نشان می‌دهد اتفاقی روی داده است.آخوندی ادامه داد: میزان اوج خرید و فروش در تهران برای واحدهای 50 تا 70 متر است و نشان می‌دهد جنس تقاضا نیز تغییر کرده است. وی با بیان این‌که محل عرضه نیز تغییر کرده است، اظهار کرد: زمانی همه به دنبال رفتن به حاشیه شهر بودند اما با ورود مترو همه می‌خواهند به داخل شهرها برگردند. وی تاکید کرد: روش‌های تامین مالی مسکن نیز در حال تغییر است چه در سطح کلان و چه در سطح خرد. در حوزه حمل‌ونقل ایران و دنیا نیز نحوه فروش بلیت تغییر کرده است.وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در حوزه مسکن کشور به دنبال بازآفرینی بافت فرسوده هستیم، افزود:‌ از شرکت‌هایی که عادت داشتند در بیرون شهر ساخت و...
 • انحصار اطلاعات منشاء اصلی فساد است/سازندگان وارد نوسازی بافت فرسوده نمی شوند
 • وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که حل مشکل ۱۱ میلیون ساکن بافت‌های فرسوده با ساخت ۲ میلیون واحد مسکن مهر تفاوت دارد، گفت: دسترسی آزاد به اطلاعات اصلی‌ترین محرک توسعه بوده وانحصار اطلاعات منشاء اصلی فساد است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی در مراسم افتتاح اولین مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن اظهار کرد: در دولت باید بپذیریم بر اساس اتفاقات حوزه فناوری‌ها مدرن (آی تی، ارتباطات) قوائد بازی بازار عوض شده است.وی با بیان این‌که نمی‌توانیم بازار آی تی را مانند بازار خودروسازی محدود کنیم، تصریح کرد: مجبوریم در این حوزه‌ها فهم جهانی داشته باشیم.وی با بیان این‌که بازارهای مجازی، نحوه تبادل اطلاعات و... اتفاقات بسیار بزرگی را در دنیا ایجاد کرده است، افزود:‌ پذیرش این تغییر از سوی سیاستگذار اولین گام برای اصلاح است که معمولا این کار با مقاومت‌های بسیار زیادی مواجه می‌شود.وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اتفاقات در حوزه واقعی اقتصاد و اهمیت آن برای دولت، گفت: واقعیت این است که اساسا نظام تقاضا در بازار مسکن تغییر کرده است؛ وقتی می‌بینید بعد خانوار از 4 به 3.2 کاهش پیدا کرده نشان می‌دهد اتفاقی روی داده است.آخوندی ادامه داد: میزان اوج خرید و فروش در تهران برای واحدهای 50 تا 70 متر است و نشان می‌دهد جنس تقاضا نیز تغییر کرده است.وی با بیان این‌که محل عرضه نیز تغییر کرده است، اظهار کرد: زمانی همه به دنبال رفتن به حاشیه شهر بودند اما با ورود مترو همه می‌خواهند به داخل شهرها برگردند.وی تاکید کرد: روش‌های تامین مالی مسکن نیز در حال تغییر است چه در سطح کلان و چه در سطح خرد. در حوزه حمل‌ونقل ایران و دنیا نیز نحوه فروش بلیت تغییر کرده است.وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌کهدر حوزه مسکن کشور به دنبال بازآفرینی بافت فرسوده هستیم، افزود:‌ از شرکت‌هایی که عادت داشتند در بیرون شهر ساخت و...
 • دولت را زیر بار زیاد فرسوده نکنیم
 • ما باید درک درستی از وظایف حکومت داشته باشیم. در غیر این صورت ممکن است بارهایی را بر دوش حکومت بار کنیم که نه وظیفه آن است و نه توان انجامش را دارد. به گزارش ایسنا، روزنامه ‌اعتماد در سرمقاله روز پنج‌شنبه خود نوشت: «هنگامی که ذهنیت ما نسبت به نقش دولت و حکومت نادرست شود، ناخواسته در جهت تضعیف آن گام برمی‌داریم. ما باید درک درستی از وظایف حکومت داشته باشیم. در غیر این صورت ممکن است بارهایی را بر دوش حکومت بار کنیم که نه وظیفه آن است و نه توان انجامش را دارد. تاکنون فکر می‌کردیم که در حوزه امور مذهبی، فقط طرفداران خاصی از حکومت هستند که خواهان حداکثری شدن مسئولیت و وظایف برای نهادهای دولتی و به طور ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند ولی اکنون معلوم شده که منتقدین سیاست‌های رسمی نیز در این مورد دست کمی از حامیان دوآتشه این سیاست‌ها ندارند. اخیرا نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی یکی از فضلای قم که از شاگردان مرحوم آیت‌الله منتظری است نوشته و منتشر شده است. در این نامه ٥ پیشنهاد زیر در آن آمده و درخواست کرده که وزیر ارشاد آنها را به مرحله عمل برساند: «- تاریخ ولادت و وفات امامان معصوم علیهم‌السلام براساس کتاب‌های قدمای اصحاب، مشخص و برای مردم اعلام شود و در تقویم‌ها نوشته شود، زیرا آن چه امروزه متداول است که بدون دلیل تاریخی، یک مرتبه تاریخ ولادت یا وفات اعلام یا تعوض می‌شود، تیشه به ریشه می‌زند. - اسامی امامان و فرزندان آنان را این جانب طبق کتاب ارشاد مرحوم شیخ مفید استخراج کردم. حدود ١٣٠ تن بود و نام هیچ یک از فرزندان آنان عبدالمحمد، عبدالعلی، عبدالحسن یا عبدالحسین نبود ولی عبدالله و عبدالرحمن وجود داشت و اسامی محمد، علی، حسن، حسین به وفور یافت می‌شد. خواهشمند است جهت تبلیغات به...
 • دولت اجرای رهنمودهای ولایت در عرصه فرهنگی و اقتصادی را سرلوحه کارش قرار دهد
 • مجلس خبرگان رهبری در بیانیه‌ای بر اجرای رهنمودهای ولایت در عرصه‎ فرهنگی و اقتصادی تاکید کرد به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آئین اختتامیه سومین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری عصر امروز (چهارشنبه 29 شهریور) به ریاست آیت‌الله احمد جنتی رئیس این مجلس برگزار و درپایان بیانیه اجلاسیه در صحن مجلس خبرگان قرائت شد که متن این بیانیه به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیممجلس خبرگان رهبری در پایان سومین اجلاسیه‎ خود با گرامی‎داشت اعیاد ارزشمند گذشته‎ قربان و غدیر؛ ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان را به ساحت مقدّس امام زمان «اروحنا فداه»، مقام معظّم رهبری«مدّظلّه العالی» و پیروان دلداده‎ حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت می‎گوید و با اتّکاء به لطف لایزال الهی، خط مستقیم امامت و ولایت و پشتوانه‎ی مردم‎سالاری دینی، نکات زیر را مورد تأکید قرار می‎دهد:1.«عاشورا»، نماد مبارزه با ظلم و استکبار و «سیّدالشهداء(ع)»، الگوی برجسته‎ انسانیّت در همه‎ عرصه‎هاست. در این الگو، مبنا، بازگشت به ارزشهای اصیل اسلامی است. حضرت امام«قدّس الله نفسه الزّکیه» نیز بر این اساس و با پشتیبانی مردم، قیام خود را آغاز کرد و اصلِ «ولایتِ فقیه» در دوران غیبت را از مهجوریت رهانید، انقلاب را به پیروزی رساند و جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس مبدّل ساخت و حضرت آیت‎الله خامنه‎ای«دام ظلّه العالی» خلف صالح امام نیز با اقتدای به سیّدالشهداء(ع) در دنیای پرتلاطم و منطقه‎ی پرآشوب کنونی، کشتی نظام اسلامی را هدایت و بر ساحل امنیّت و آرامش، رساند. خبرگان ملّت با تأکید بر زنده نگهداشتن شعائر حسینی، از مبلّغان، مدّاحان و گردانندگان محترم هیئات مذهبی می‎خواهد، مجالس عزاداری امام حسین(ع) را بیش از پیش در جهت اهداف قیام و امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند و از امور خرافی و موجب وهن اسلام و خلاف شأن، پرهیز نمایند تا ان شاءالله شاهد ارتقای معنویت و شور و شعور حسینی در جامعه‎ی اسلامی‎مان باشیم.2.ایران اسلامی در...
 • اظهارات یک نماینده مجلس درباره نحوه اجرای طرح توانمندسازی زنان در دولت دوازدهم
 • جامعه>خانواده - دولت و کمیسیون اجتماعی مجلس درگیر اجرای طرح توانمندسازی زنان در بعد ملی هستند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی سهیلا جلودارزاده در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با اشاره به تصویب طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، در رابطه با گسترش این طرح در سطح کشور گفت: « کمیسیون اجتماعی مجلس درگیر گسترش این موضوع است و با تصویب طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به صورت طرح ملی در پنج ساله دوم برنامه ششم توسعه، امیدواریم این برنامه به سراسر کشور گسترش پیدا کند. هم اکنون در سراسر کشور مراکز متعدد حمایتی از زنان وجود دارد که بعضی اوقات سعی در توانمندسازی هم دارند، اما موفق نیستند.» جلودارزاده با ابراز امیدواری از همکاری دولت در این زمینه اضافه کرد: «معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری فعالیت‌هایی را در این رابطه شروع کرده که امیدواریم این رفتار موفق در زمینه توانمندسازی مورد استفاده قرار بگیرد و روزی برسد که تولیدات زنان در تمام سطح کشور به مرحله عرضه برسد.» وی در ادامه ضمن تشکر از فعالیت‌های ستاد توانمندسازی شهرداری تهران، نمایشگاه زنان و تولید ملی را الگوی موفقی در زمینه اجرایی کردن طرح توانمندسازی زنان دانست و گفت: «روش کاری این ستاد، علمی و سیستماتیک است و نتایج کاری آن ها نیز یکی از الگوها و مدل‌های خوب اجرایی در موضوع توانمندسازی میباشد.» نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی از آموزش مهارت‌های حرفه‌ای و اجتماعی به عنوان یکی از ارکان توانمندسازی زنان نام برد و افزود: « طرح توانمندسازی زنان در بعد ملی تصویب شده و می‌خواهیم تمام نهادهای حمایتی در یک تقسیم منطقی مراحل اولیه حمایت را انجام دهند. به دنبال این حمایت‌ها باید در مراحل بعدی بتوانیم آموزش مهارت‌های حرفه ای و مهارت‌های زندگی را...
 • دیدار با ظریف مفید بود
 • وزیر امور خارجه آمریکا گفت وگو با همتای ایرانی خود را «مفید» و «ملموس» توصیف کرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر امور خارجه آمریکا گفت وگو با همتای ایرانی خود را «مفید» و «ملموس» توصیف کرد.به گزارش خبرگزاری فرانسه از مقر سازمان ملل در نیویورک، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی اش گفت این دیدار مفید و ملموس بود، اما واشنگتن همچنان مشکلات بزرگی با توافق هسته ای ایران دارد.به گفته تیلرسون، این دیدار به خوبی برگزار شد. وی خاطر نشان کرد: «فرصتی مناسب برای دیدار و فشردن دست یکدیگر بود. لحن گفت و گو بسیار ملموس بود و فریادی زده نشد. به هم کفش پرتاب نکردیم».وزیر امور خارجه آمریکا دیدار با ظریف را گفت و گویی سیاسی توصیف کرد و گفت: «تبادل نظر باز و شفاف بین طرفین ایجاد شد. امیدوارم این دیدار برای دیگران نیز مفید بوده باشد.تیلرسون افزود: «لحن گفتگو به هیچ وجه خشم آلود نبود. گفتگویی بسیار کاری درباره دیدگاه بسیار متفاوت هرکدام ازما درباره این توافقنامه انجام شد». دانلود دانلود
 • نوشیدن آب و ۵ تاثیر مفید آن برای سلامت مغز
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اغلب شما از تاثیر نوشیدن آب بر سلامت اندام های حیاتی از جمله کبد و کلیه ها و قلب با خبرید اما کمتر کسی از تاثیرات این نوشیدنی شگفت انگیز بر سلامت مغز آگاه است. افزایش سرعت فعالیت مغز: مغز به مقدار مناسب هیدراتاسیون برای عملکرد صحیح نیاز دارد. سلول های این ارگان نیاز به تعادل ظریف و دقیق بین آب و سایر عناصر دارند تا فعالیت کنند. چیزی که باید به آن آگاه باشید این است که هنگامی که از خواب بیدار می شوید، آب بنوشید. این لحظه از روز، زمانی است که سلول های مغز شما نیاز به هیدراتاسیون دارند و این نیاز را فقط آب می تواند تامین کند نه قهوه و چای. حتی اگر در طول فرایند خواب شبانه تعریق نداشته باشید، از هم بدن شما مقادیری آب از دست می دهد. در طول تنفس های عمیق خواب شبانه، رطوبت بدن شما کاهش خواهد یافت بنابراین می توانید نیاز به نوشیدن آب با معده خالی را درک کنید. افزایش تمرکز: مغز شما اولین ارگانی است که کم آبی بدن را درک می کند و چابکی خود را از دست می دهد. در این لحظه تمرکز دشوارتر می شود و شما به سرعت به محرک ها واکنش نشان نمی دهید. هنوز مشخص نیست که قهوه یا چای به کاهش این وضعیت کمک میکنند یا نه با این حال شما باید هر ۴۵ دقیقه یکبار برای افزایش تمرکز و کارایی مغز، نوشیدن آب را در اولویت قرار دهید. توازن خلق و خو و احساسات: ممکن است عجیب به نظر برسد اما نوشیدن آب با سلامت روان شما ارتباط نزدیک دارد. با نوشیدن آب از سموم و سلول های مرده خلاص می شوید و این روند فرایندهای شیمیایی شما را متعادل می کند و منجر به راه اندازی مجدد ذهنی...
 • میثاقیان:تمرکز نداشتن باعث شکست مان شد
 • سرمربی تیم فوتبال سیاه‌جامگان مشهد دلیل شکست تیمش را تمرکز نداشتن بازیکنانش دانست. به گزارش ایسنا، اکبر میثاقیان، در نشست خبری پس از شکست تیمش در برابر گسترش‌فولاد حاضر شد و اظهار کرد: بازی را دیدید، فوتبال است و به خودمان باختیم. بازیکنانم بازی همیشگی را ارائه نکردند، ۲۰ موقعیت داشتیم اما چه فایده؟ بازیکنان حریف، خیلی خوب دفاع کردند، خیلی خوب بازی کردند، دقیقا بازی‌ای را انجام دادند که ما باید انجام می‌دادیم. تمرکز خوبی روی بازی نداشتیم و به گسترش تبریک می‌گویم. میثاقیان درباره تفاوت نتایج تیمش در بازی‌های خارج و داخل خانه گفت: فکر نمی‌کنم مساله خاصی باشد، هفته‌ای می‌برید و هفته‌ای می‌بازید. فوتبال همین است. اگر ۱۰ نفر بدوند شاید ببرید، اما امروز حداقل پنج بازیکن نمی‌دویدند. وی در رابطه با تغییراتش در ترکیب تیم گفت: هر بازیکنی خوب باشد، بازی می‌کند و ترکیب سیاه‌جامگان ثابت نیست. ما سعی می‌کنیم به بازیکنی بازی دهیم که عملکرد بهتری را در تمرین داشته است. انتهای پیام
 • تمرکز ترامپ بر فعالیت های بی ثبات کننده ایران است
 • مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی است ترامپ نه تنها بر توافق هسته ای، بلکه بر تمامی فعالیت‌ های بی‌ ثبات کننده ایران تمرکز دارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «واشنگتن اگزمینر»، «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی آمریکا امروز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «اِن‌بی‌سی» ادعا کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور کشورش نه تنها بر برنامه هسته‌ ای ایران، بلکه بر تمامی فعالیت‌ های بی ثبات کننده تهران نیز تمرکز دارد. مشاور امنیت ملی آمریکا در این باره اعلام کرد که دولت ترامپ سیاستی را درباره ایران دنبال می‌ کند که بر تمامی فعالیت‌ های این کشور متمرکز است و همانند «باراک اوباما» رئیس‌ جمهور پیشین این کشور، صرفاً نگران توافق هسته‌ای با ایران نیست. «هربرت مک مستر» ادامه داد: تفاوت رویکرد ترامپ در توافق هسته‌ ای، این است که وی رویکردی وسیع در قبال ایران دارد. به نظرم پیشتر رویکرد موجود در قبال ایران، رسیدن به این توافق بود؛ حال آنکه تمرکز مذکور و درحال شکل گیری در آن زمان؛ به مثابه یک تمرکز سیاسی بود. وی در ادامه به شبکه تلویزیونی «اِن بی سی» گفت: اما در حال حاضر این موضوع برای ما مهم است که چگونه می توانیم رویکرد خود در قبال ایران را با یک راهبرد گسترده‌ تر برای بررسی به آنچه تهران در حال انجام بوده و در این مسیر خاورمیانه را گرفتار می‌ کند، همسو شود. این مقام آمریکائی تأکید کرد که مسأله ماندن و یا خروج ترامپ از برجام، با راهبردی صریح و موسع متناسب است که هدفش بررسی رفتار بی ثبات کننده ایران می باشد. مشاور امنیت ملی کاخ سفید بر خلاف ۸ گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام و نظام بازرسی های این نهاد بین المللی مدعی شد: بازرسی‌ها زیاد قدرتمند نیستند؛ لذا باید در گام اول این توافق...
 • عرضه مواد غذایی غیر مفید در بوفه مدارس ممنوع است
 • تهران- ایرنا- مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی گفت : عرضه مواد خوراکی ناسالم و کم ارزش که استانداردهای لازم را نداشته باشد، در بوفه مدارس ممنوع است. به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وازرت بهداشت، دکتر زهرا عبداللهی با اشاره به اهمیت نوع مواد غذایی که در بوفه مدارس عرضه می شود، افزود: همین امر منجر به تدوین دستوالعمل پایگاه تغذیه سالم مدارس شد که در سال 93 به امضای وزیران آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید و به تمام مدارس کشور ابلاغ شد.وی ادامه داد: طبق این تفاهم نامه، مواد خوراکی سالم و با ارزش به موادی گفته می شود که ضمن تأمین حدود 500 تا 300 کالری از انرژی مورد نیاز دانش آموزان، به عنوان میان وعده، مطابق با استانداردهای بهداشتی تهیه و با دارا بودن شرایط بهداشتی در پایگاه تغذیه سالم به دانش آموزان عرضه و فروخته شود.وی تصریح کرد: مواد غذایی عرضه شده در بوفه های مدارس باید دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت، علامت استاندارد، نام و نشان کارخانه، تاریخ تولید و انقضای معتبر، ترکیبات تشکیل دهنده، ارزش غذایی و دارای پوشش سالم و تمیز باشند و به تایید کارشناسان تغذیه در معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور رسیده باشند.مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: خرما، انواع مغزها (بادام زمینی، بادام، بادام هندی، فندق، پسته) کشمش، نخودچی، توت خشک، انجیر خشک، انواع ماست، انواع پنیر (پاستوریزه و استریلیزه)، میوه سالم شسته شده و ضدعفونی شده در بسته بندی های یک نفره وکیوم شده از جمله مواد غذایی سالم برای عرضه در بوفه مدارس هستند.وی اضافه کرد: انواع میوه خشک، نوشیدنی ها همچون انواع شیر، دوغ بدون گاز، انواع آبمیوه طبیعی، آب معدنی، بیسکویت، کیک و کلوچه، بیسکویت ساده و سبوس دار و بدون کرم، کیک وکلوچه ترجیحا از نوع غنی...
 • بافت چهار تخته فرش برای کمک به بازسازی عتبات عالیات
 • چهار تخته فرش در کارگاه قالی بافی خادم الحسین (ع) شهر بن از توابع استان چهارمحال و بختیاری به منظور کمک به بازسازی عتبات عالیات بافته شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری ؛ مسئول دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری گفت: این کارگاه قالی بافی از اواسط اردیبهشت امسال راه اندازی شد و 94 بافنده به صورت سه شیفت در این کارگاه مشغول به فعالیت بودند.سید جعفر موسوی افزود: این قالی‌ها در آستان امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون (س) شهرکرد به فروش خواهد رسید و درآمد حاصل از این فروش، جهت بازسازی عتبات عالیات مصرف می‌شود.شهر بن (مرکز شهرستان بن) در فاصله25 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.بانوان استان چهارمحال و بختیاری36قالی جهت بازسازی عتبات عالیات می بافند.مسئول طرح قالی بافی ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان در حاشیه اختتامه کارگاه قالی بافی شهر بن با بیان اینکه طرح قالی بافی از سال 95 در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد افزود: بعضی از این کارگاه ها در منازل افراد و بعضی دیگر در حسینیه های دایر شده است . دانلود دانلود
 • مک مستر:تمرکز ترامپ بر فعالیت های بی ثبات کننده ایران است
 • بین الملل>دیپلماسی - مهر نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی است ترامپ نه تنها بر توافق هسته ای، بلکه بر تمامی فعالیت‌ های بی‌ ثبات کننده ایران تمرکز دارد. به گزارش «واشنگتن اگزمینر»، «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «اِن‌بی‌سی» ادعا کرد:دولت ترامپ سیاستی را درباره ایران دنبال می‌ کند که بر تمامی فعالیت‌ های این کشور متمرکز است و همانند «باراک اوباما» رئیس‌ جمهور پیشین این کشور، صرفاً نگران توافق هسته‌ای با ایران نیست. «هربرت مک مستر» ادامه داد: تفاوت رویکرد ترامپ در توافق هسته‌ ای، این است که وی رویکردی وسیع در قبال ایران دارد. به نظرم پیشتر رویکرد موجود در قبال ایران، رسیدن به این توافق بود؛ حال آنکه تمرکز مذکور و درحال شکل گیری در آن زمان؛ به مثابه یک تمرکز سیاسی بود. وی در ادامه به شبکه تلویزیونی «اِن بی سی» گفت: اما در حال حاضر این موضوع برای ما مهم است که چگونه می توانیم رویکرد خود در قبال ایران را با یک راهبرد گسترده‌ تر برای بررسی به آنچه تهران در حال انجام بوده و در این مسیر خاورمیانه را گرفتار می‌ کند، همسو شود. این مقام آمریکائی تأکید کرد که مسأله ماندن و یا خروج ترامپ از برجام، با راهبردی صریح و موسع متناسب است که هدفش بررسی رفتار بی ثبات کننده ایران می باشد. مشاور امنیت ملی کاخ سفید بر خلاف ۸ گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام و نظام بازرسی های این نهاد بین المللی مدعی شد: بازرسی‌ها زیاد قدرتمند نیستند؛ لذا باید در گام اول این توافق به صورت دقیق اجرا شود و بدترین موضوع این است که توافق مذکور به پوششی برای دستیابی ایران به توان هسته‌ای مبدل شود. 52311 کلید واژه‌ها : ایران و آمریکا -
 • سانسور اظهارات ضد آمریکایی روحانی در روزنامه های اصلاح طلب/اجرای اقتصاد مقاومتی با کالای چینی/تاج زاده:عدم تحقق وعده های دولت به پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان لطمه می زند
 • با نگاهی به روزنامه‌های اصلاح‌طلب مشاهده می‌کنیم که اظهارات ضد آمریکایی آقای روحانی و همچنین اظهارات وی درخصوص واکنش ایران به نقض برجام به هیچ عنوان در صفحه اول این روزنامه‌ها جایی نداشته است. سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید. ******** ** سانسور اظهارات ضد آمریکایی روحانی در روزنامه‌های اصلاح طلب رئیس‌ دولت در سخنرانی خود در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ادبیات جاهلانه، زشت، کینه‌توزانه و مشحون از اطلاعات غلط و اتهامات بی‌پایه‌ای که از زبان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ملت ایران دیروز در این مجمع محترم شنیده شد، نه تنها در شأن سازمان ملل نبود بلکه در تقابل با خواسته امروز ملت‌ها از این اجلاس -یعنی اتحاد دولت‌ها برای مقابله با جنگ و تروریسم - قرار داشت. روحانی افزود: به صراحت اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری نخواهد بود که برجام را نقض کند ولی در مواجهه با نقض آن عکس‌العمل متناسب و قاطع خواهد داشت. وی در ادامه گفت: پیشرفت ایران با از بین رفتن برجام متوقف نمی‌شود. ذکر این نکته ضروری است که سخنرانی رئیس جمهور کشورمان می‌توانست به فرصتی برای تشریح عهدشکنی و کینه توزی‌های آمریکا در برجام مبدل شود که این انتظار آن طور که شایسته بود، محقق نشد. از سوی دیگر در پاسخ به اظهارات سخیف و گستاخانه ترامپ، این سخنرانی می‌توانست فرصتی برای به چالش کشیدن وضعیت داخلی آمریکا باشد که این امر نیز محقق نشد. اما با این وجود، با نگاهی به روزنامه‌های اصلاح طلب مشاهده می‌کنیم که اظهارات ضد آمریکایی آقای روحانی و همچنین اظهارات وی درخصوص واکنش...
 • دخترانی که بر یک رشته ورزشی تمرکز می کنند استرس بیشتری دارند
 • بررسی‌های جدید در آمریکا نشان داده است که دختران جوانی که تنها بر یک ورزش تمرکز می‌کنند استرس بیشتری نسبت به دخترانی که چند ورزش انجام می‌دهند، دارند. به گزارش ایسنا و به نقل از Science daily ، محققان دریافتند دخترانی که تنها یک ورزش نامی مانند فوتبال انجام می‌دهند احساس خستگی، بی خوابی، استرس و سوزش عضلات بیشتری را تجربه می‌کنند. در این مطالعات ۴۹ دختر فوتبالیست که بین ۱۳ تا ۱۸ سال سن داشتند مورد بررسی قرار گرفتند. بررسی‌ها نشان داد دخترانی که بیش از یک ورزش انجام می‌دهند کیفیت خواب بهتری دارند و میزان استرس و خستگی آنها کمتر است. پیش از این نیز مطالعات مختلف نشان داده بود که فعالیت تخصصی در یک رشته ورزشی در سنین پایین‌تر ممکن است باعث آسیب‌دیدگی‌ ورزشکاران شود. انتهای پیام
 • توجه به گردشگری فرهنگی شهری برای بازآفرینی بافت های تاریخی ضروری است
 • به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محمد علی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده‌ ها و محله‌ های هدف برنامه‌ های احیا، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد استان، بر توجه به گردشگری فرهنگی شهری به عنوان ابزاری برای بازآفرینی بافت‌های تاریخی تاکید کرد. حضرتی در این جلسه در خصوص ساماندهی محله تاریخی آقا کبیر ( آکبیر) گفت: محله قدیمی آقا کبیر موسوم به “آکبیر“ در دل یک محله تاریخی به نام راه کوشک واقع شده که قدمت آن به بیش از ۱۲۰۰ سال می‌رسد و حد غربی این محله زرگر کوچه و گذر شیشه‌ گر تا محله خلفا، زعفرانیه و دروازه راه کوشک را در بر می‌گیرد و حد شرقی آن خیابان فعلی نادری است که گذرهای سنگ پانزده، سوخته چنار ، زعفرانیه، زرگرکوچه، آکبیر و ملاباشی را شامل می شود و قطعا پیش از هر گونه اقدامی در خصوص ساماندهی محله آکبیر باید برنامه‌ ای بر اساس هویت تاریخی منطقه برای احیا و ساماندهی کل محله راه کوشک تدوین شود که برای اجرای آن نخست باید به صورت متمرکز جهت ساماندهی محله آکبیر با منظر فرهنگی ویژه به عنوان بخشی از محله راه کوشک تصمیم گیری و اقدام انجام گردد. وی با مهم خواندن گردشگری فرهنگی شهری به عنوان ابزاری برای بازآفرینی بافت تاریخی اظهار داشت: قطعا احصاء عناصر ارزشمند موجود در محله‌های قدیمی و ارائه آنها به گردشگران نقش بسیار کلیدی در توسعه پایدار محله های تاریخی خواهد داشت و تحقق این امر بر اساس افزایش کیفیت زندگی شهری و از طریق ساماندهی ویژگی‌های برجسته تاریخی و فرهنگی هر محله امکان پذیر است. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین همچنین افزود: در فرآیند بازآفرینی بافت تاریخی شهر، حفظ استخوان بندی و فضایی که از آن با عنوان”ریخت شناسی شهری” یاد...
 • بیمارستانی در لامرد پارکینگ خودروهای فرسوده شد
 • به گزارشگروه شهروند خبرنگارباشگاه خبرنگاران جوان؛ نگهداری خودروهای فرسوده و قدیمی بعد از گذشت سال‌ها در پارکینگ بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) شهرستان لامرد استان فارس توجه شهروندخبرنگار ما را به خود جلب کرده است. منبع: مهدی - فارس (لامرد) کد ویدیو دانلود فیلم اصلی برای آموزش اصول تصویربرداری خبری برای شهروندخبرنگاران اینجا کلیک کنید انتهای پیام/ خودروهای فرسوده در پارکینگ بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) + فیلم
 • فاجعه خط حمله استقلال توپخانه فرسوده
 • به گزارش ایلنا، نایب قهرمان فصل گذشته از شرایط بدی رنج می‌برد و با 5 امیتاز و تنها دو گل زده در رده چهارم جدول رده بندی جای گرفته است. استقلال تهران که در تابستان حسن بیت سعید و سجاد شهباززاده را برای تقویت فاز تهاجمی‌اش پس از جدایی کاوه رضایی به خدمت گرفته با گذشته 630 دقیقه از رقابت‌های فصل جدید تنها دوبار موفق به گشودن دروازه حریف شده؛ یعنی میانگین هر 315 دقیقه یک گل! تیمی که به پدیده نیم فصل دوم رقابت‌های گذشته لقب گرفته بود در این فصل موفق نشد مهاجم گلزنی داشته باشد و خیلی کم مشاهده شد که آنها موفق به شوتزنی دقیق از اطراف محوطه جریمه حریف باشند. سرور جپارف و روزبه چشمی به ترتیب برابر تراکتورسازی تبریز و ذوب آهن اصفهان گلزنی کردند. هافبک ازبکستانی در دقیقه 42 و مدافع ملی پوش ایرانی دقیقه 12 گلزنان استقلال با گذشت 7 هفته از لیگ برتر خلیج قارس هستند. همین نتیجه ابتدا عملکرد ضعیف مهاجمان استقلال را نشان می‌دهد. با مصدومیت محسن کریمی استقلال با 5 مهاجم در فصل جدید به میدان رفتمهدی قائدی، حسن بیت سعید، علی قربانی، جابر انصاری و سجاد شهباززاده که هر کدام به صورت چرخشی در ترکیب اصلی حضور داشتند موفق نشدند یک بار گلزن باشند. نکته عجیب و فاجعه عملکرد تهاجمی آبی‌ها زمانی مشخص می‌شود که آنها با وجود دوبار گلزنی در فصل جدید در نیمه دوم عملا اقدام خطرناکی نداشته و در نیمه دوم یک گل هم به ثمر نرسانده‌اند. منصوریان از استقلال رفت اما سرمربی بعدی این تیم باید رویه‌ای را پیش بگیرد که ابتدا به ترکیب ثابتی دست پیدا کند و سپس روی فاز تهاجمی و گلزنی مهاجمان گرانقیمت این تیم کار کند.
 • برجام انتظارات را برآورده نکرده است/نشست کمیسیون مشترک مفید بود/گفت وگویم با ظریف عصبی و تند نبود
 • وزیر خارجه آمریکا بعد از شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت توافق هسته‌ای با ایران به افزایش ثبات در منطقه منجر نشده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب پس از شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام در جمع خبرنگاران حاضر شد. وی در مورد نشست کمیسیون مشترک گفت: «همه طرف‌ها نظرات خود را رک و صریح اعلام کردند. امیدوارم برای دیگران مفید بوده باشد، از نظر من نشست مفیدی بود.» تیلرسون ادامه داد: «روشن است که ما مسائل قابل توجهی با این توافق داریم و رئیس‌جمهور هم به صراحت نگرانی‌های خود را در مورد این توافق، کمبودهای آن و اجرای آن اعلام کرده است.» او گفت انتظار از توافق هسته‌ای این بوده است که به ثبات در منطقه افزایش یابد، اما «متأسفانه از زمان تائید توافق، تنها چیزی که در منطقه رخ نداده، همین بوده است.» وی ایران را در این زمینه مقصر خواند و بار دیگر ادعاهای واشنگتن در مورد فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی ایران را تکرار کرده و آن‌ها را با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ناهمخوان خواند. تیلرسون گفت هرچند از «منظر فنی» ایران به توافق پایبند بوده، اما انتظارات از توافق را برآورد نکرده است. وی گفت واشنگتن به نحوی که در تناقض با برجام نباشد، به تقابل با اقدامات منطقه‌ای ایران پرداخته است. وزیر خارجه آمریکا گفت یکی از ایرادات برجام تاریخ انقضا داشتن آن است، به این معنی که محدودیت‌های ایران بعد از یک بازه زمانی رفع می‌شود، و «ایران برای رئیس‌جمهور کاملا غیرقابل قبول» است. وی گفت تا زمانی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم نهایی خود در مورد توافق را اتخاذ نکرده، واشنگتن به برجام پایبند خواهد بود. تیلرسون در مورد تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا، گفت تیلرسون این موضوع را با کسی در میان نگذاشته...
 • نوسازی ۳۵۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده در تبریز
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازتبریز؛فرخ جلالی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز، گفت: در راستای آماده سازی ناوگان تاکسیرانی برای سال ۲۰۱۸ و تاثیرگذاری مثبت بر مبلمان شهری و پیش گیری از آلودگی هوا و کاهش تصادفات، این تعداد تاکسی های فرسوده تبریز از رده خارج و تاکسیهای جایگزین تحویل داده شده است. جلالی افزود: در حال حاظر فقط ۱۸۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده در کلانشهر تبریز موجود است که ۲۵۰ دستگاه از آنها نیز در مرحله صدور پیش فاکتور قرار دارند که باید طبق هماهنگی های صورت گرفته ، تاکسی فرسوده را تحویل مرکز اسقاط دهند و ارزش گواهی اسقاط را دریافت کنند تا به طور کلی تاکسی های فرسوده از چرخه حمل ونقل درون شهری حذف شوند. فرخ جلالی همچنین گفت : برای تسهیل در توقف اتوبوسها و تاکسیها در ایستگاههای خود و جلوگیری از ترافیک در چهار راهها ، طرح کنترل مکانیزه پارک حاشیه خیابانها با هماهنگی پلیس راهور و بهره گیری از دو دستگاه گشت خودرویی دوربین دار اجرا شده است. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز از شرکت ۶۰۰ نفر از تاکسیرانان در کلاسهای مختلف آموزشی ایمنی ، باز آموزی مقررات راهنمایی و رانندگی، مهارتهای ارتباطی و روانشناسی، اخلاق حرفه ای و اسلامی و مهمانداری در نیمه نخست سال خبر داد. وی افزود: ۲۰۰ نفر از تاکسیرانان نیز با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری در حال تحصیل زبان انگلیسی هستند و ۱۸۰ نفر از تاکسیرانان بصورت عملی آتش نشانی را در دوره آموزشی ویژه فرا گرفته و۲۰۰ نفر نیز در کارگاه آموزشی احیای قلبی ، مغزی و کمک های اولیه شرکت کرده اند. جلالی واگذاری جایگاه های سوختگیری گاز سی ان جی سازمان تاکسیرانی به بخش خصوصی ، راه اندازی سیستم جامع هوشمند تاکسیرانی با قابلیتهای ارائه مرخصی آنلاین ، برون سپاری ، تداوم فعالیت تاکسی های راهنمای گردشگران و همچنین بهره برداری از سیستم...
 • تیلرسون:برجام انتظارات را برآورده نکرده است/نشست کمیسیون مشترک مفید بود/گفت وگویم با ظریف عصبی و تند نبود
 • خبرگزاري آريا - وزير خارجه آمريکا بعد از شرکت در نشست کميسيون مشترک برجام، گفت توافق هسته‌اي با ايران به افزايش ثبات در منطقه منجر نشده است.به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، «رکس تيلرسون» وزير خارجه آمريکا چهارشنبه شب پس از شرکت در نشست کميسيون مشترک برجام در جمع خبرنگاران حاضر شد.وي در مورد نشست کميسيون مشترک گفت: «همه طرف‌ها نظرات خود را رک و صريح اعلام کردند. اميدوارم براي ديگران مفيد بوده باشد، از نظر من نشست مفيدي بود.»تيلرسون ادامه داد: «روشن است که ما مسائل قابل توجهي با اين توافق داريم و رئيس‌جمهور هم به صراحت نگراني‌هاي خود را در مورد اين توافق، کمبودهاي آن و اجراي آن اعلام کرده است.»او گفت انتظار از توافق هسته‌اي اين بوده است که به ثبات در منطقه افزايش يابد، اما «متأسفانه از زمان تائيد توافق، تنها چيزي که در منطقه رخ نداده، همين بوده است.»وي ايران را در اين زمينه مقصر خواند و بار ديگر ادعاهاي واشنگتن در مورد فعاليت‌هاي منطقه‌اي و موشکي ايران را تکرار کرده و آن‌ها را با قطعنامه 2231 شوراي امنيت ناهمخوان خواند.تيلرسون گفت هرچند از «منظر فني» ايران به توافق پايبند بوده، اما انتظارات از توافق را برآورد نکرده است. وي گفت واشنگتن به نحوي که در تناقض با برجام نباشد، به تقابل با اقدامات منطقه‌اي ايران پرداخته است.وزير خارجه آمريکا گفت يکي از ايرادات برجام تاريخ انقضا داشتن آن است، به اين معني که محدوديت‌هاي ايران بعد از يک بازه زماني رفع مي‌شود، و «ايران براي رئيس‌جمهور کاملا غيرقابل قبول» است.وي گفت تا زماني که «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا تصميم نهايي خود در مورد توافق را اتخاذ نکرده، واشنگتن به برجام پايبند خواهد بود.تيلرسون در مورد تصميم رئيس‌جمهور آمريکا، گفت تيلرسون اين موضوع را با کسي در ميان نگذاشته و به وقتش آن را اعلام مي‌کند، «حتي وقتي ترزا مي نخست‌وزير بريتانيا از او خواست...
 • ۵۰۰۰ واحد فرسوده قزوین تسهیلات نوسازی دریافت می کنند
 • رئیس اداره عمران بهسازی اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: به هر واحد فرسوده قزوین ۴۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی تعلق می‌گیرد که سهم استان قزوین ۵ هزار و ۹۸ فقره است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، رافع ناصری‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره ارائه تسهیلات به بافت فرسوده شهری قزوین اظهار داشت: بر این اساس، 300 هزار فقره تسهیلات از سوی 25 بانک عامل به متقاضیان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در سراسر کشور اختصاص یافته که سهم استان قزوین از این رقم پنج هزار و 98 فقره است.وی با اشاره به اینکه از امروز این اداره کل با هماهنگی بانک‌های عامل استان اقدام به پذیرش متقاضیان برای دریافت تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده می‌کند، عنوان کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت facility.udrc.ir نسبت به ثبت نام ملک خود اقدام کنند.ناصری فر بیان کرد: متقاضیان بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری همچنین می‌توانند برای درخواست وام و یا هرگونه اطلاعات به اداره عمران و بهسازی واقع در اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین نیز مراجعه کنند.رئیس اداره عمران بهسازی اداره کل راه و شهرسازی قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال هرگونه تغییر و تحول در شیوه و محاسبه این وام ها، تصمیم گرفته شده تا پرداخت وام‌های جدید بر مبنای سال گذشته، یعنی به ازای هر واحد 400میلیون ریال با نرخ سود 18 درصد، بدون سپرده با بازپرداخت 12 ساله باشد.ناصری فر گفت: هرگونه تغییر در شیوه نامه اعطای تسهیلات بافت های فرسوده شهری از سوی این اداره کل اطلاع رسانی خواهد شد.به گزارش تسنیم میزان بافت‌های فرسوده شهری استان قزوین یک هزار و 349 هکتار است که از این میزان 540 هکتار بافت برای دریافت تسهیلات بهسازی تعیین شده است.انتهای پیام/ R41364/P1377/S6,63/CT11
 • مهاجری:شانس قرار گرفتن بین سه تیم اول را داریم/نیاز به تمرکز بیشتر مقابل تراکتورسازی داریم
 • سرمربی تیم فوتبال پدیده ابراز امیدواری کرد تیمش در این فصل در بین سه تیم برتر قرار گیرد. به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا مهاجری سرمربی تیم فوتبال پدیده در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر تراکتورسازی حضور یافت و اظهار کرد: امیدواریم فردا( جمعه) بازی تماشاگرپسندی را شاهد باشیم. امیدوارم بتوانیم مقابل تراکتورسازی نتیجه خوبی بگیریم زیرا این تیم بازیکنان و کادرفنی خوبی دارد که باعث می‌شود کار ما سخت شود. او درباره دیدار جام حذفی دو تیم بیان کرد: جام حذفی شرایط خاص خود را داشت. ما در زمان مناسبی توانستیم به تراکتورسازان گل بزنیم و به مدت ۳ دقیقه تمرکز خود را از دست دادیم و نتیجه را واگذار کردیم. تراکتورسازی همیشه تراکتورسازی است و همین موضوع کار ما را سخت می‌کند. باید با تمرکز مقابل شاگردان گل‌محمدی قرار بگیریم. سرمربی پدیده درباره جایگاه این تیم در جدول رده‌بندی و هدف‌گذاری این تیم در پایان لیگ هفدهم بیان کرد: باتوجه به جایگاه‌مان نیازمند ۳ امتیاز در این دیدار هستیم اما تلفیق جوانان و بانجربه‌های تراکتورسازی کار ما را سخت می‌کند. هدفگذاری باشگاه این است که در یکی از رتبه‌های اول تا ششم قرار بگیریم اما ما شانس این را داریم که حتی جزو سه تیم اول باشیم اما باید سعی خود را انجام دهیم. مهاجری هم‌چنین درباره پیشرفت فوتبال ایران گفت: جوانگرایی و رقابت سالم تاثیر خود را بر روی لیگ گذاشته است. این جوانگرایی منطقی باعث شده تیم ملی خوبی نیز داشته باشیم و لیگ جذابی را شاهد باشیم. او درباره مشکلات سخت‌افزاری فوتبال ایران و هم‌چنین افتتاح ورزشگاه امام رضا توضیح داد: ما مربی در سطح A آسیا هم داریم ولی او دغدغه‌های زیادی دارد ک همین باعث می‌شود نتوانیم در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. باید امکانات در اختیار مربیان قرار بگیرد تا آن‌ها بتولانند نتایج درخشانی را بدست ‌آورند. هم‌چنین شما...
 • امروز دولت تنها است و نیاز به حمایت همه جانبه دارد/صادق ترین اعضای دولت تدبیر و امید روسای ستادها بودند
 • به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عبدالغفار شجاع در همایش فرصت‌ها و چالش‌های دولت دوازدهم با بیان اینکه آنچه که امروز مهم است. اجرا شدن برنامه‌هاست اما متاسفانه در مملکت ما چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد، گفت: باید برای گام‌هایی که برمی‌داریم برنامه داشته باشیم. بدون برنامه به جایی نمی‌رسیم. وی یادآور شد: آثار و صحنه‌های وحشتناکی از سال ۸۸ بر جای مانده بود و بسیاری از سیاسیون ما از میدان به دور شده بودند اما سال ۹۲ با شهامت وارد میدان شدند. آن سال، آیت‌الله هاشمی که ستون انقلاب اسلامی ایران است با حرکت‌های سیاسی بسیار خوب، آقای روحانی را به اهدافشان رساندند. مشاور سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بزرگانی که انتخابات سال ۹۲ را هدایت کردند، افراد شایسته و قابل قبول نظام و مردم هستند. به یاد دارم در سال ۹۲ عده‌ای حتی در ستادها حاضر نمی‌شدند که مبادا عکسشان گرفته و دیده شود اما بعد از انتخابات به دنبال پست و مقام بودند. وی ادامه داد: سال ۹۲ ما دولتی را انتخاب کردیم و پشت آن نیز ماندیم، آن هم بدون سهم‌خواهی اما حتی یک تشکر لسانی از ما نشد. استاندا سابق قزوین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ اظهار داشت: حرکت مثبت و سازنده ما در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی خود را نشان داد. یک تشکیلات ۷۰ هزار نفری به عنوان مجمع توسعه استان‌ها، تشکیل شد و اقدامات لازم را انجام داد. ما بدون سهم‌خواهی وارد شدیم تا نتایج به سود ملت به دست بیاید. وی تاکید کرد: صادق‌ترین اعضای دولت تدبیر و امید، روسای ستادها و افراد حاضر در آن بودند که از جیب‌شان خرج کردند، پشت دولت را خالی نکردند. نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت‌های نهم و دهم کشور را وارد منجلاب کرده بود که خارج شدن از آن به آسانی میسر نبود ،گفت: ما...
 • مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح ها
 • دبیر هیات دولت در یادداشتی نوشت که افزایش درآمدهای پایدار مستلزم حضور گسترده و نقش آفرینی بخش خصوصی در حیات اقتصادی جامعه است. به گزارش ایسنا در متن یادداشت محسن حاجی میرزایی آمده است: «همه ما می دانیم افزایش درآمدهای پایدار و پاک مالیاتی، ارتقای سهم منابع حاصل از کسب و کار جامعه در اداره کشور، تقویت حس تعلق و تاثیر گذاری در جامعه و سرعت بخشی به فعالیت های عمرانی مستلزم حضور گسترده و نقش آفرینی بخش خصوصی در حیات اقتصادی جامعه است. برای دولت حضور و مشارکت بخش خصوصی در رونق اقتصاد کشور یک هدف راهبردی است که علاوه بر تامین منابع، در تصحیح رفتارهای اقتصادی و ساختارهای نهادی نیز راهگشا خواهد بود. به همین خاطر در جلسه چهارشنبه هیات وزیران آئین نامه ای به تصویب دولت رسید که بر مبنای آن برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام بین منابع مالی دولت بصورت تسهیلات و تامین مالی خرید خدمات و منابع مالی بخش خصوصی پیوند برقرار شود و از این طریق مشارکت بخش خصوصی تمهید می شود. در این آئین نامه از آورده دولت (منابع محدود طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای) به میزان ۲۵ درصد منابع مورد نیاز اجرای طرح که بدون هزینه تامین مالی (سود) است، به عنوان اهرمی استفاده می شود که بدلیل بدون سود بودن وقتی که در قالب یک قرارداد با منابع بانک ترکیب می شود امکان اعطای تسهیلات با نرخ سود ترجیحی توسط بانک عامل میسر می شود. با ترکیب این تسهیلات و آورده طرف مشارکت به میزان ۲۰ درصد از منابع مورد نیاز اجرای طرح شکلی از مشارکت عمومی - خصوصی برای تسریع در اجرای طرح ها شکل می گیرد. به منظور تسهیل أخذ تسهیلات توسط بخش خصوصی برای تأمین مالی این طرحها، دولت نسبت به ارائه تضامین لازم از جمله خرید حداقلی از خدمات دوران بهره...
 • اجرای طرح توزیع غذای نیم پرس
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ در جهان هر روز مقدار زیادی از مواد غذایی به صورت دور ریز به هدر می‌رود. طبق آمارهای جهانی، ایرانی‌ها با دور ریز حدود ۳۰ درصد مواد غذایی، در این خصوص، رتبه بالایی را در کشورهای جهان به خود اختصاص داده اند. یکی از راهکارهای موجود برای پیشگیری از دور ریز غذا در مرحله توزیع و مصرف، ارائه غذا در حجم‌های کوچکتری نظیر نیم پرس هست؛ تجربه موفقی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اجرا شده است. سیاوش باباجعفری دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پس از بررسی میزان دور ریز غذا در مراکز تهیه و توزیع غذا در دانشگاه، راهکارهای مختلفی را پیشنهاد و اجرا شد که از جمله آن ها، ارائه غذای نیم پرس به صورت یک گزینه انتخابی در سامانه غذای دانشجویان بود. این متخصص تغذیه و رژیم‌های غذایی با اشاره به آمارهایی که نشان از مصرف 4 برابری نان و غلات در ایران نسبت به مقدار میانگین جهانی دارد، اظهار امیدواری کرد: غذای نیم پرس بتواند در پیشگیری از مصرف زیاد مواد غذایی و بروز بیماری‌های واگیر نظیر چاقی و قند خون، مفید واقع شود. اسماعیل فردادمنش با اشاره به فروش بیش از ۳۲ هزار غذای نیم پرس در سال تحصیلی پارسال ادامه داد: این موضوع مورد استقبال دانشجویان بویژه در بخش خواهران قرار گرفته است. انتهای پیام/ن طرح توزیع غذای نیم پرس