مصادیق عدم اجرای بخشنامه‌های صادره از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری در رابطه با سازمان تامین اجتماعی در سومین نشست کمیسیون تسهیل کسب وکار اتاق تهران مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه پیشین شورای گفت‌وگوی استان تهران مقرر شد تا مصادیق عدم اجرای مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مورد بازرسی بیمه تامین اجتماعی در بازه زمانی یکساله احصا شود تا از طریق شورای گفت‌وگوی استان تهران به ستاد اقتصاد مقاومتی انعکاس یابد، اما با وجود ابلاغ این مصوبه از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی بررسی‌های شورای گفت‌وگوی استان تهران از عدول سازمان تامین اجتماعی از اجرای بخشنامه‌های صادره حکایت دارد.

از سوی دیگر به‌رغم آنکه، ستاد اقتصاد مقاومتی، در ماه‌های گذشته، بخشنامه‌ای مبنی بر عدم کسر حق بیمه از قراردادهای خرید و فروش صادر کرده است، ظاهرا برخی بازرسان سازمان تامین اجتماعی همچنان بر رویه پیشین، قراردادهای خرید و فروش را مقاطعه‌کاری تلقی کرده و کارفرمایان را به پرداخت جریمه‌های سنگین مکلف ‌می‌کنند. به گزارش دنیای اقتصاد، در مورد ماده 47 قانون تامین اجتماعی نیز این پیشنهاد مطرح شد که حداکثر زمان برای بازرسی مدارک، یک سال مالی در نظر گرفته شده و تبدیل به قانون شود تا در آینده با بخشنامه‌های احتمالی ملغی نشود. در این نشست، همچنین عدم تمکین برخی شعب تامین اجتماعی به آرای دیوان عدالت اداری نیز مورد انتقاد قرار گرفت. یکی دیگر از مشکلاتی که نماینده خانه صنعت و معدن استان تهران در این نشست مطرح کرد، این بود که طبق قانون ارائه لیست بیمه و پرداخت بیمه امور جداگانه‌ای هستند؛ در حالی که اکنون تا بدهی به سازمان تسویه نشود، امکان ارائه لیست بیمه فراهم نشده و ارائه خدمات به کارگران نیز معطل ‌می‌ماند. همچنین سازمان تامین اجتماعی، از دریافت لیست بیمه پیمانکارانی که ابلاغ قرارداد جدید یا تمدید قرارداد آنها صورت نگرفته است و در حال اجرای کار هستند، امتناع ‌می‌ورزد. خانه صنعت و معدن استان تهران در پایان این بندهای پیشنهادی که بخشی از آن در این مطلب مورد اشاره قرار گرفت، پیشنهاد ارائه طرح بررسی واگذاری مالکیت سازمان تامین اجتماعی به کارفرمایان و کارگران که تامین‌کننده درآمد این سازمان هستند، پس از طی مراحل کارشناسی به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است. در ادامه این نشست، سایر حاضران کمیسیون نیز دیدگاه‌های خود را در مورد پیشنهادهای مطروحه دبیر خانه صنعت و معدن استان تهران مطرح کردند.

محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسیون کسب و کار اتاق تهران نیز در مورد این پیشنهادها گفت: خانه صنعت و معدن در واقع، 6 ماه پس از صدور آخرین بخشنامه ستاد اقتصاد مقاومتی، نحوه اجرای این بخشنامه و بخشنامه‌های پیشین از سوی بانک مرکزی را مورد ارزیابی قرار داده است. در واقع ‌می‌خواهیم از طریق هم اندیشی به مکانیزمی دست یابیم که سازمان تامین اجتماعی نتواند از این بخشنامه‌ها عدول کند.

بازرسی به جای حسابرسی

فریدون طلایی‌زاده، مشاور رئیس اتاق تهران، نیز در این نشست با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی سازمانی بخشنامه‌محور است، افزود: باید راهکاری در نظر بگیریم که این سازمان قانون‌مدار شود و بخشنامه‌ها، مبنای وصول حق بیمه قرار نگیرد. در واقع لازم است شورای عالی تامین اجتماعی احیا شود و تصمیم‌گیری در مورد وصول حق بیمه در این شورا صورت گیرد یا قانون، مبنا باشد. او همچنین گفت: در قانون تامین اجتماعی سخنی از حسابرسی به میان نیامده است و واژه بازرسی به کارگرفته شده است؛ بازرسی به معنای بررسی لیست‌های ارائه شده با مطالب مندرج در دفاتر بنگاه است. سازمان تامین اجتماعی به هیچ وجه نباید وارد بررسی سود و زیان بنگاه شود. بنابراین تاکید ما اجرای قانون بر مبنای بازرسی است.

صغرا علی‌آبادی، کارشناس بیمه‌ای معاونت کسب و کار اتاق تهران، نیز گفت: قانون از بازرسی سخن ‌می‌گوید اما در متن قانون جمله‌ای آمده است که ‌می‌گوید سازمان تامین اجتماعی ‌می‌تواند اسناد مالی را بررسی کند و کپی بگیرد. در واقع، قانونگذار نیز از واژه بازرسی استفاده کرده، اما نحوه بازرسی آنچنان سختگیرانه است که به حسابرسی شباهت پیدا ‌می‌کند. در ادامه این جلسه، هومن حاجی‌پور، معاون کسب و کار اتاق تهران هم با اشاره به اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است تا مشکلات فعالان اقتصادی را حل و فصل کند، ادامه داد: این مسائل در ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح و حکمی صادر ‌می‌شود اما دستگاه‌های اجرایی از این احکام تبعیت نمی‌کنند. برای مثال، سازمانی نظیر تامین اجتماعی این مصوبات را به شعب زیرمجموعه خود ابلاغ نمی‌کند. در حالی که ما این بخشنامه‌ها را به همه بنگاه‌ها ابلاغ کرده‌ایم. با این حال بازرسانی که به بنگاه‌ها مراجعه ‌می‌کنند، از این مصوبات اطلاعی ندارند.

او افزود: ما مشکلات فعالان اقتصادی را موردی بررسی و حل ‌می‌کنیم. اما موارد بی‌شمار است. مساله ما این است که سازمان تامین اجتماعی و شعب آن، بخشنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی را قبول ندارند. محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران نیز افزود: شرکت‌هایی که بر اساس رویه غلط مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و جرایم سنگین برایشان در نظر گرفته شده، ناگزیر ‌می‌شوند به دیوان عدالت اداری شکایت کنند. بنابراین به دنبال سازوکاری هستیم که آنهایی که بر اساس بخشنامه غلط سازمان تامین اجتماعی محکوم به پرداخت جریمه شده‌اند، رای صادره علیه آنها ملغی شود.

مشکل نص قانون نیست، شیوه اجرای آن است

در ادامه این نشست، محمد عیدیان، قائم‌مقام شورای گفت‌وگوی استان تهران با اشاره به تعدد قوانین موجود در کشور گفت: اکنون حدود 11 هزار قانون در کشور وجود دارد که با احتساب دست‌کم 20 ماده برای هر قانون، ‌می‌توان برآورد کرد 220 هزار ماده قانونی در کشور وجود دارد که گاهی این قوانین با یکدیگر معارض نیز هستند. در این میان، قانون تامین اجتماعی قانونی مترقی است که شاید تنها 4 ماده قانونی در آن مساله‌ساز باشد که البته باز هم متن قانون ایرادی ندارد اما نحوه اجرای آن مشکل‌ساز شده است. در ادامه این نشست رضا معینی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌های سازمان تامین اجتماعی،گفت: اعتقاد مدیران سازمان تامین اجتماعی سه‌جانبه‌گرایی است و شایسته است که نقش کارفرمایان و کارگران در مدیریت این سازمان پررنگ شود. او با اشاره به موارد مطرح شده در کمیسیون گفت: سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند از دریافت لیست بیمه امتناع کند. همچنین رای دیوان عدالت اداری نیز برای سازمان لازم‌الاجراست. من پیشنهاد می‌کنم برای رفع مشکلات کارفرمایان با سازمان تامین اجتماعی، جلسات مستمری با بدنه سازمان تامین اجتماعی برگزار شود.

کلیدواژه: شورای گفت وگوی استان تهران | سازمان تامین اجتماعی | کسب و کار اتاق تهران | ستاد اقتصاد مقاومتی | خانه صنعت و معدن | بخشنامه ها | لیست بیمه

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۴۷۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • پیام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تأمین اجتماعی
 • مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و همکاران خدوم این سازمان تبریک گفت. آفتاب‌‌نیوز : به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر سیدتقی نوربخش به شرح زیر است:«دوران دفاع مقدس از ابتدا تا انتها مملو از افتخار و سربلندی است. ملت ایران در دفاع هشت ساله خود نشان داد اگر پای دفاع از هویت ملی و آرمانهای مقدس و والای این ملت به میان آید، ایستادگی او برای همه جهانیان درس آموز و الگو خواهد بود.این دوران به عنوان آیینه تمام نمای ظرفیت های ملت ایران در ابعاد مختلف یاد می شود. حماسه شگفت آور هشت سال دفاع مقدس که ملت ایران توانست با دست خالی و با توکل بر خدا در برابر یک تهاجم گسترده بین المللی بایستد و موفق و پیروز بیرون بیاید، باید برای نسل جوان کنونی و نسلهای آینده شناسانده شود تا آنان با شناخت توانایی های این ملت، راه گذشتگان را با احساس امید و عزت ادامه دهند.دوران دفاع مقدس بسیار فراتر از یک رویداد معمولی بود. برای ثبت وقایع این دوران و انتقال آن به نسلهای آینده با استفاده از تمامی ظرفیت های کشور، باید هر اندازه که نیاز است، سرمایه گذاری شود و این کار با جدیت ادامه یابد.روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت از دوران طلایی و پر افتخار ملتی دارد که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود نمود و امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد.اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های تمامی شهدای گرانقدر، این ایام غرور آفرین را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا، شهدای سازمان تامین اجتماعی و همکاران گرانقدرم...
 • پیام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس
 • مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و همکاران خدوم این سازمان تبریک گفت. به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،متن پیام دکتر سیدتقی نوربخش به شرح زیر است: «دوران دفاع مقدس از ابتدا تا انتها مملو از افتخار و سربلندی است. ملت ایران در دفاع هشت ساله خود نشان داد اگر پای دفاع از هویت ملی و آرمانهای مقدس و والای این ملت به میان آید، ایستادگی او برای همه جهانیان درس آموز و الگو خواهد بود. این دوران به عنوان آیینه تمام نمای ظرفیت های ملت ایران در ابعاد مختلف یاد می شود. حماسه شگفت آور هشت سال دفاع مقدس که ملت ایران توانست با دست خالی و با توکل بر خدا در برابر یک تهاجم گسترده بین المللی بایستد و موفق و پیروز بیرون بیاید، باید برای نسل جوان کنونی و نسلهای آینده شناسانده شود تا آنان با شناخت توانایی های این ملت، راه گذشتگان را با احساس امید و عزت ادامه دهند. دوران دفاع مقدس بسیار فراتر از یک رویداد معمولی بود. برای ثبت وقایع این دوران و انتقال آن به نسلهای آینده با استفاده از تمامی ظرفیت های کشور، باید هر اندازه که نیاز است، سرمایه گذاری شود و این کار با جدیت ادامه یابد. روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت از دوران طلایی و پر افتخار ملتی دارد که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود نمود و امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های تمامی شهدای گرانقدر، این ایام غرور آفرین را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا،...
 • درمانگاه تامین اجتماعی مشگین شهر پلی کلینیک تخصصی می شود
 • اردبیل - ایرنا - نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز اولیه برای تبدیل درمانگاه تامین اجتماعی این شهرستان به پلی کلینیک تخصصی از وزارت متبوعه اخذ شد. به گزارش ایرنا ، ولی ملکی روز پنجشنبه در نشستی با مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل با اشاره به تعداد قابل توجه بیمه شدگان اصلی وتبعی اداره تامین اجتماعی مشگین شهر بر لزوم خدمت رسانی هرچه بیشتر به اقشار آسیب پذیر جامعه تاکید کرد.وی گفت: بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) مشگین شهر جوابگوی تعداد زیاد مراجعه کنندگان نمی باشد و تجهیز درمانگاه تامین اجتماعی می تواند موجب کاهش بار فعلی بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) باشد.وی تصریح کرد: با توسعه صنعت گردشگری در شهرستان مشگین شهر باید تمام زیرساخت های لازم از جمله حوزه بهداشت و درمان نیزتقویت شود. وی افزود: با پیگیری های انجام شده اخیرا درمانگاه تامین اجتماعی مشگین شهر به سطح 2 ارتقا یافته و پزشکان متخصص از جمله داخلی اطفال و زنان در این مرکز به مشغول به طبابت هستند.او فعالیت بخش دندان پزشکی و آزمایشگاه را از دیگر خدمات این مرکز دانست و بر ارتقای خدمات ارائه شده به بیمه شدگان تاکید کرد.شهرستان مشگین شهر با 155 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی7117/6018
 • ضرورت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با کمک دولت و مجلس
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به طرح همسان سازی حقوق، بر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به کمک دولت و مجلس تاکید کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی در جلسه تجلیل از بازنشستگان و ورزشکاران نمونه شهرستان گرگان اظهار کرد: یکی از مسائلی که جامعه کارگری باآن روبرو خواهد بود ،سالمندی و بازنشستگی آنان است که با توجه به کاهش برخی مزایا در هنگام بازنشستگی و افزایش هزینه های آن در سنین سالمندی، معشیت این قشر را تحت تاثیر قرار می دهد. وی افزود: درسال های آتی بسیاری از کارگران بازنشسته می شوند و نیاز است در بحث رفاهی و حقوقی سالمندان و بازنشستگان تلاش ویژه ای صورت گیرد. مازندرانی با تاکید بر اینکه بخشی از اقدامات در جهت رفاه بازنشستگان توسط سازمان تامین اجتماعی انجام می گیرد، خاطر نشان کرد: برخلاف گذشته در سالهای اخیر درآمد این سازمان در مسیر درست هزینه می شود که پرداخت به موقع و باکمترین تاخیر حقوق بازنشستگان، گواه بر همین مطلب است. وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائلی که درسالهای اخیر مطرح شده، همسان سازی حقوق است و با توجه به اینکه حقوق بازنشستگان کارگری پایین تر از بازنشستگان کشوری است، این موضوع برای جامعه کارگری با اهمیت است و به لحاظ قانونی باید پیگیری شود. مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: افزایش دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی و همچنین گسترش سطح خدمات رفاهی این قشر از مسائلی است که با کمک دولت و مجلس باید دنبال شود. مازندرانی ابراز امیدوادی کرد، وضعیت معشیتی بازنشستگان به نقطه ایبرسد که این افراد پس از بازنشستگی مجبور به انجام شغل دیگری نباشند و شاهد اتفاقات و گشایش های خوبی برای آنان باشیم. انتهای پیام
 • پیام مدیرعامل تامین اجتماعی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس
 • پول‌نیوز- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و همکاران خدوم این سازمان تبریک گفت.به گزارشگروه بانک و بیمهپول‌نیوز، متن پیام دکتر سیدتقی نوربخش به شرح زیر است:دوران دفاع مقدس از ابتدا تا انتها مملو از افتخار و سربلندی است. ملت ایران در دفاع هشت ساله خود نشان داد اگر پای دفاع از هویت ملی و آرمانهای مقدس و والای این ملت به میان آید، ایستادگی او برای همه جهانیان درس آموز و الگو خواهد بود.این دوران بعنوان آیینه تمام نمای ظرفیت های ملت ایران در ابعاد مختلف یاد می شود. حماسه شگفت آور هشت سال دفاع مقدس که ملت ایران توانست با دست خالی و با توکل بر خدا در برابر یک تهاجم گسترده بین المللی بایستد و موفق و پیروز بیرون بیاید، باید برای نسل جوان کنونی و نسلهای آینده شناسانده شود تا آنان با شناخت توانایی های این ملت، راه گذشتگان را با احساس امید و عزت ادامه دهند.دوران دفاع مقدس بسیار فراتر از یک رویداد معمولی بود. برای ثبت وقایع این دوران و انتقال آن به نسلهای آینده با استفاده از تمامی ظرفیت های کشور، باید هر اندازه که نیاز است، سرمایه گذاری شود و این کار با جدیت ادامه یابد.روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت از دوران طلایی و پر افتخار ملتی دارد که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود نمود و امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد.اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های تمامی شهدای گرانقدر، این ایام غرور آفرین را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا، شهدای سازمان تامین اجتماعی و همکاران گرانقدرم در این سازمان تبریک عرض می نمایم.توفیق تداوم...
 • سیاست سازمان بنادر تقویت بخش خصوصی است
 • تین‌نیوز | تقویت بخش خصوصی به خصوص فعالیت شناورهای با پرچم ایران سیاستی است که از سوی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرنگار مانا معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مجمع عمومی عادی سالیانه اتحادیه مالکان کشتی ایران و انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی ایران ضمن تشکر از ایجاد کنندگان اتحادیه مالکان کشتی ایران در 15 سال گذشته گفت: بدون تردید این NGO می تواند بر اقتصاد ملی به خصوص اجرایی شدن شعار اقتصاد دریا محور اثر گذار باشد. هادی حق شناس افزود: اگر قرار باشد سهم دریا در اقتصاد ملی افزایش پیدا کند این کار با تقویت بخش خصوصی امکانپذیر است. هر گاه بتوانیم سهم بخش خصوصی را در اقتصاد ایران افزایش دهیم می توانیم امیدوار باشیم که در جهت توسعه کشور گام برداشته ایم. وی با اشاره به اقتصاد چین اظهار داشت: اقتصاد این کشور در سال 1980 پس از مرگ مائو اصل مالکیت خصوصی را پذیرفت و رشد اقتصادی آن نسبت به 30 سال گذشته خود 2.2 دهم برابر شد. وی ادامه داد: در همین حال رشد اقتصادی ایران پس از انقلاب به طور میانگین 2.3 درصد بوده است که دلیل آن بالا بودن سهم دولت در اقتصاد ملی است. حق شناس گفت: تولید ناخالص ملی ایران حدود 1.6 دهم هزار میلیارد تومان و بودجه کشور در سال جاری 1.3 دهم میلیون هزار تومان گزارش شده است که نشان می دهد 85 درصد از تولید ناخالص ملی کشور بودجه شرکت های دولتی یا بودجه عمومی کشور است. وی با اشاره به بودجه آمریکا نسبت به تولید ناخالص ملی این کشور افزود: بودجه این کشور چهار هزار میلیارد دلار بوده در حالیکه تولید ناخالص ملی آن حدود 20 هزار میلیارد دلار است. معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اقدام بسیار ارزنده تشکیل اتحادیه مالکان کشتی گفت: این جمع خالص ترین...
 • تامین گوشت مرغ ایام محرم در اولویت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان
 • به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ،محمد پورطرق با بیان اینکه در استان 330 واحد مرغداری با ظرفیت 6میلیون و 750هزار قطعه جوجه ریزی در هر دوره فعالیت می کنند افزود: با احتساب سهمیه جوجه ریزی و اعمال طرح کاهش سن و وزن کشتار در راستای تولید گوشت مرغ سایز پیش بینی می شود امسال حدود 220هزار و 22 تن گوشت مرغ تولید شود. وی اظهار داشت: در5 ماهه امسال 4 میلیون و 718هزار و 518 جوجه ریزی در واحد های مرغداری انجام که منجر به تولید 8 هزار و 493 تن گوشت مرغ گردید . پورطرق افزود : تولید گوشت مرغ در 5 ماهه امسال نسبت به مقطع زمانی سال گذشته حدود 2 درصد افزایش داشته است. وی خاطر نشان کرد : بیش از 75 درصد گوشت مورد نیاز استان از طریق مرغداری های داخلی و مابقی از استان های همجوار تامین می شود.
 • برگزاری نشست مسئولیت اجتماعی و سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت
 • به گزارش ایلنا، در این نشست یونس نور بخش رئیس کرسی یونسکو در ابتدا با معرفی این کرسی به عنوان یک نهاد غیر دولتی وابسته به دانشگاه تهران و یونسکو با تفکیک آن به دو حوزه آکادمیک و بخش ها، کمیته های مختلف آن را که شامل کمیته بین الملل، کمیته آموزش و کمیته پژوهش هستند معرفی مرد که در هر بخش برخی از اعضای هیات علمی و اساتید دانشکده علوم اجتماعی به عنوان اعضای أصلی حضور دارند. جلسه با سخنرانی چراغچی پزشک و فعال اجتماعی و سخنران اصلی ادامه پیدا کرد، ایشان در ارائه سخنرانی خود به اهمیت مسئولیت اجتماعی و مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها و اثر آن بر سلامت اشاره کرده و استراتژی csr (مسئولیت پذیری شرکت ها) را بسیار مهم دانسته و از چگونگی شکل گیری csr ها نکاتی را عنوان کردند. وی از علاقه مندی شرکت ها و انگیزه آن ها برای شروع این فعالیت ها و عدم برآوردن تمامی نیازهای اجتماعی جامعه توسط دولت، رقابت در بازار کار، نیازهای دینفعان، احترام و ارزش شرکت ها و .. به عنوان دلائل مهم شکل گیری csr اشاره کردند. همچنین از چالش های مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها به مسائلی چون فقدان مشارکت مردمی، کمبود سازمان های مردم نهاد ساختار یافته ، بحث شفافیت، نیاز به ساخت ظرفیت های محلی ، درک محدود از ابتکارات مشارکت اجتماعی و... اشاره کردند. در ادامه از csr به عنوان یک بلیط برد- برد و دو طرفه و عامل اصلی رضایت خاطر ذینفعان و صاحبان شرکت ها دانسته شده است، مسئولیت پذیری اجتماعی زمانی برای مردم جا می افتد که ارزش و فرهنگ آن در ذهنیت ها ایجاد شود. وی از مسأله اولویت ها به خصوص محیط زیست و نقش دولت در پیشبرد این برنامه نام برد.وی همچنین از دو گروه مهم NGO ها در استفاده از csr ها با عنوان...
 • آمادگی پلیس برای تامین امنیت مراسمات عزاداری شهادت امام حسین ع/استفاده از تجهیزات به روز در تامین امنیت محرم
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناززاهدان، سردار محمد قنبریفرمانده انتظامی سیتان و بلوچستان «ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ماه محرم»گفت: نیروی انتظامی با راه اندازی قرار گاه محرم و برنامه ریزی دقیق انجام شده آماده تامین مراسم عزاداری امام حسین (ع) می‌باشد. سردار قنبری با اشاره به اینکه نیروی انتظامی برای استقرار و حفظ امنیت مراسمات در آماده باش کامل می‌باشد، گفت: مجموعه نیروی انتظامی با تقویت ایستگاه‌های پلیس، گلوگاه‌های بازرسی و کمر بند ایمنی سراسر استان آماده تامین امنیت عزاداران حسینی می‌باشد. وی گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده و با استفاده از بالگرد، گشت‌های هوایی در سراسر استان در طول این ایام انجام خواهد شد. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به استفاده از تجهیزات به روز برای حفظ امنیت مراسم عزادارای گفت: در اکثر شهر‌های استان با استفاده از دوربین‌های به روز به طور مداوم توسط کارشناسان پلیس مراسم عزاداری و نقاط جرم خیز مورد پایش تصویری قرار دارد. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: با برنامه ریزی‌های انجام شده، سایر دستگاه‌های مرتبط با حوزه امنیت و به ویژه اعضاء شورای تامین، سپاه پاسداران و سر بازان گمنام امام زمان (عج) در این ماموریت با پلیس همکاری دارند تا مردم در امنیت کامل به عزاداری بپردازند. وی با اشاره به اینکه تولید امنیت یک امر جمعی است، گفت: اعضاء هیئت امناء مساجد و تکایا باید با روسای کلانتری محل خود همکاری داشته باشند تا این مراسمات در کمال شکوه و امنیت کامل برگزار شود. سردار قنبری اظهار داشت: به پیام‌ها و متن‌هایی که باموضوع توهین به مقدسات اسلامی و اختلاف بین مذاهب (شیعه و سنی) در فضای مجازی و بخصوص شبکه‌های اجتماعی رد و بدل می‌شوند توجه نکنید، زیرا اینگونه پیام‌ها از سوی دشمن و با هدف بر هم زدن آرامش و امنیت شهروندان انجام می‌شود. فرمانده انتظامی...
 • بیکاری اعتیاد و فقر سلامت اجتماعی را تهدید می کند/پیشگیری از آسیب های اجتماعی از دوران کودکی
 • به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازیزد؛ جلیل عفتی، مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه بیکاری، اعتیاد، فقر و سایر بزه های به انحای گوناگون سلامت اجتماعی را تهدید می کند، گفت: بدون توجه به این موضوعات و بستری که اختلالات و اشاعه آن، اجرای هرگونه برنامه ای کاری عبث و بیهوده است. عفتیدر همایش پیشگیری از خودکشی با اشاره به اینکه ۲۰۰ پرونده مرتبط با موضوع خودکشی در بهزیستی تشکیل شده است گفت: بررسی انجام شده بر روی این پرونده ها نشان می دهد گروه سنی ۱۵ تا ۳۹ سال بیشترین تعداد پرونده های مرتبط با خودکشی را به خود اختصاص داده اند. وی سطح تحصیلات افراد را زیر دیپلم و عمدتا راهنمایی دانست و گفت: افراد با خوردن قرص و رگ زنی اقدام به خودکشی نموده اند و اکثر آنها سابقه اختلالات روحی و روانی داشته اند. وی با بیان اینکه پیشگیری در اولویتهای بهزیستی است گفت: سند پیشگیری از آسیب های استان به زودی در استان رونمایی می شود. مدیرکل بهزیستی استان یزد راه اندازی و گسترش مراکز مشاوره در سطح استان را در این راستا دانست و گفت: امروز ۱۰۰ مرکز مشاوره در حوزه های مختلف به مردم خدمت می دهد. وی با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی در سطح جامعه گفت: اگر ما نسل خودمان را برای زندگی فردا آماده نکنیم نمی توانیم آینده را حفظ کنیم. عفتی توجه به بسترهای آسیب زا و علل بروز و اشاعه آن را حائز اهمیت دانست و گفت: بهزیستی سال ۷۶ یعنی ۲۰ سال پیش برنامه جامعه پیشگیری از اعتیاد استان را تدوین نمود اما این باور هنوز در ذهن برنامه ریزان ما جانیفتاده است که آسیب اجتماعی یک شبه اتفاق نمی افتد. وی افزود: پیشگیری از آسیب ها را باید از دوران کودکی و در مهدهای کودک آغاز کنیم تا سالیان بعد آسیب اتفاق نیفتد.مدیرکل...
 • سلامت اجتماعی پیش نیاز توسعه اجتماعی و اقتصادی است
 • بیرجند- مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه سلامت اجتماعی پیش نیاز توسعه اجتماعی و اقتصادی است، گفت:رسیدن به سلامت اجتماعی به مدیریت اجتماعی و برنامه نیاز دارد. به گزاری خبرنگار مهر، علی عرب نژاد پیش از ظهر پنج شنبه در همایش سلامت اجتماعی و ضرورت آن با محوریت خانواده اظهار داشت: در قانون برنامه ششم توسعه موضوع سلامت اجتماعی به صورت جدی دیده شده است. وی با بیان اینکه در این برنامه سازمان بهزیستی به عنوان متولی سلامت اجتماعی تعیین شده است، بیان کرد: اگر قرار است بهزیستی به عنوان متولی به اهداف تعیین شده در برنامه ششم برسد نیاز به مشارکت اجتماعی دارد. مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر بهزیستی در محور پیشگیری جلوی تمام گلوگاه های آسیب زا در جامعه را بگیرد بازهم آسیب های اجتماعی و معلولیت ها دچار تغییرات اجتماعی می شوند، بیان داشت: بهزیستی نمی تواند جلوی جاده های ناایمن، بحران های اجتماعی یا سیل و لزله را بگیرد بنابراین نیاز به مشارکت اجتماعی داریم. رسیدن به سلامت اجتماعی به مدیریت اجتماعی نیاز دارد عرب نژاد با تأکید بر اینکه رسیدن به سلامت اجتماعی به مدیریت اجتماعی و برنامه نیاز دارد، عنوان داشت: به طور حتم اگر مدیریت اجتماعی درست داشته باشیم سلامت اجتماعی درستی خواهیم داشت. وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه بیش از ۲۰ بار نام بهزیستی آورده شده است، بیان داشت: این امر نشان دهنده اهمیت سلامت اجتماعی است چراکه سلامت اجتماعی پیش نیاز توسعه اجتماعی و اقتصادی است. مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه بهزیستی خدماتی که ارائه می دهد به خروجی جامعه ای است که در آن زندگی می کنیم، افزود: خروجی این جامعه چیزی جز آسیب اجتماعی و معلولیت ها نیست. عرب نژاد با بیان اینکه در برنامه ششم هدف بهزیستی بیشتر بر پیشگیری گذاشته شده است، عنوان داشت: در این برنامه...
 • آسیب اجتماعی مستقیما به سرمایه عظیم اجتماعی یعنی به مردم آسیب وارد می کند
 • خبرگزاري آريا- بايستي توجه داشت به همان ميزان که جسم انسان آسيب مي بيند روح نيز دچار بيماري مي شود و درمان هردو بايد مورد توجه باشد؛ برخي به بيماري روح که همانند موريانه ريشه جامعه را مي خشکاند کمتر توجه مي کنند. به گزارش خبرنگارآريادفترمازندران درساري، عليرضا يونسي در کارگاه آموزشي تخصصي نماز و مهدويت ويژه روحانيون و ائمه جماعات استان درپلاژ وزارت کشور از ساخت خانه محله در چهار محله پرخطر در شهرستان ساري، نکا، بابل و آمل خبر داد و گفت: بودجه اي که دولت در اين حوزه تخصيص داد قابل توجه است وبا ايجاد اين خانه ها مشکلات مردم در حوزه هاي مختلف مرتفع مي شود. وي با اشاره به اهميت کنترل و پيشگيري آسيب هاي اجتماعي، عنوان داشت: آسيب اجتماعي مستقيما به سرمايه عظيم اجتماعي يعني به مردم آسيب وارد مي کند. وي گفت: بايستي توجه داشت به همان ميزان که جسم انسان آسيب مي بيند روح نيز دچار بيماري مي شود و درمان هردو بايد مورد توجه باشد؛ برخي به بيماري روح که همانند موريانه ريشه جامعه را مي خشکاند کمتر توجه مي کنند. يونسي افزود: در بيشتر جوامع مردم مراجعه به مشاوره را بد تحليل مي کنند بنابراين فرهنگ سازي صحيح در اين زمينه توسط دستگاه هاي مربوط بايد انجام شود. وي طلاق، اعتياد، فساد اخلاقي و مناطق آلوده را ازجمله آسيب هاي اجتماعي موجود در استان مازندران برشمرد و گفت: پديده طلاق در مازندران از سال70-94 به شکل فزاينده روبه افزايش بود بگونه اي که نرخ طلاق در مازندران از نرخ متوسط کشور بيشتر بود. يونسي با اشاره به اينکه با اجراي طرح جامع کاهش طلاق و برنامه‌هاي علمي٬ تحقيقي و ميداني در شهرستان‌ها٬ جلوي رشد طلاق در اغلب نقاط استان گرفته شد و آمار طلاق در اين شهرها رو به کاهش دارد٬ افزود: در برخي...
 • مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح ها
 • دبیر هیات دولت در یادداشتی نوشت که افزایش درآمدهای پایدار مستلزم حضور گسترده و نقش آفرینی بخش خصوصی در حیات اقتصادی جامعه است. به گزارش ایسنا در متن یادداشت محسن حاجی میرزایی آمده است: «همه ما می دانیم افزایش درآمدهای پایدار و پاک مالیاتی، ارتقای سهم منابع حاصل از کسب و کار جامعه در اداره کشور، تقویت حس تعلق و تاثیر گذاری در جامعه و سرعت بخشی به فعالیت های عمرانی مستلزم حضور گسترده و نقش آفرینی بخش خصوصی در حیات اقتصادی جامعه است. برای دولت حضور و مشارکت بخش خصوصی در رونق اقتصاد کشور یک هدف راهبردی است که علاوه بر تامین منابع، در تصحیح رفتارهای اقتصادی و ساختارهای نهادی نیز راهگشا خواهد بود. به همین خاطر در جلسه چهارشنبه هیات وزیران آئین نامه ای به تصویب دولت رسید که بر مبنای آن برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام بین منابع مالی دولت بصورت تسهیلات و تامین مالی خرید خدمات و منابع مالی بخش خصوصی پیوند برقرار شود و از این طریق مشارکت بخش خصوصی تمهید می شود. در این آئین نامه از آورده دولت (منابع محدود طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای) به میزان ۲۵ درصد منابع مورد نیاز اجرای طرح که بدون هزینه تامین مالی (سود) است، به عنوان اهرمی استفاده می شود که بدلیل بدون سود بودن وقتی که در قالب یک قرارداد با منابع بانک ترکیب می شود امکان اعطای تسهیلات با نرخ سود ترجیحی توسط بانک عامل میسر می شود. با ترکیب این تسهیلات و آورده طرف مشارکت به میزان ۲۰ درصد از منابع مورد نیاز اجرای طرح شکلی از مشارکت عمومی - خصوصی برای تسریع در اجرای طرح ها شکل می گیرد. به منظور تسهیل أخذ تسهیلات توسط بخش خصوصی برای تأمین مالی این طرحها، دولت نسبت به ارائه تضامین لازم از جمله خرید حداقلی از خدمات دوران بهره...
 • واگذاری طرح های سرمایه ای به بخش خصوصی دنبال شود
 • به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛ قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در واگذاری طرح‌های تولیدی و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به بخش خصوصی مقاومت نکنند و این کار باید با جدیت دنبال و اجرایی شود. وی افزود: شناسایی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای قابل واگذاری استان به بخش خصوصی باید در دستور کار قرار گیرد. سلیمانی اضافه کرد: با واگذاری این طرح‌ها به بخش خصوصی می‌توان ضمن ایجاد اشتغال و درآمدزایی، در هزینه‌ها صرفه جویی کرد. وی با بیان اینکه سامانه پنجره واحد اقتصادی چهارمحال و بختیاری تا هفته آینده رونمایی می‌شود گفت: حذف کاغذ بازی اداری، تسهیل در صدور مجوزها، کوتاه شدن زمان پاسخ دهی به استعلامات سرمایه گذاری و جلوگیری از معطلی سرمایه گذاران داخلی و خارجی از امکانات این پنجره است. سلیمانی افزود: با راه اندازی این سامانه، سهل انگاری دستگاه‌های اجرایی در پاسخ دهی به استعلامات و صدور مجوز‌های سرمایه گذاری نیز مشخص می‌شود. وی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان خواست: به منظور خدمت رسانی آسان و سریع به مردم و ارباب رجوع، روز‌های دوشنبه هر هفته ملاقات عمومی داشته باشند. انتهای پیام/ف
 • اثر فاینانس ۴۰میلیارد دلاری بر اقتصاد و بخش خصوصی
 • براساس برنامه ششم توسعه باید بیش از 25.3درصد از منابع مورد نیاز برای تحقق رشد 8درصدی کشور از محل سرمایه‌گذاری و تامین مالی خارجی تامین شود. همچنین متوسط سالانه جذب تامین مالی خارجی 30میلیارد دلاری از طریق فاینانس و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی 20میلیارد دلاری هدف‌گذاری شده است. براین اساس، این پرسش در ابتدا مطرح است که ترکیب و جزئیات جذب تامین مالی و فاینانس‌ها و همچنین جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی باید با چه کیفیتی انجام شود که منجر به تحرک، رونق و اشتغال‌زایی شود و رشد اقتصادی 8درصدی را محقق کند. زیرا براساس دیدگاه اکثر صاحب‌نظران اقتصادی، اگر سرمایه‌گذاری‌ها منجر به تحرک بخش صنعت، واحدهای کوچک و متوسط، اشتغال‌زایی از طریق بخش خدمات شود، قادر خواهد بود ضمن ایجاد اشتغال، رونق و رشد اقتصادی را ایجاد کند. اما اگر جذب منابع مالی عمدتا به سمت طرح‌های بزرگ زیربنایی و زیرساخت‌های انرژی، حمل و نقل و... هدایت شود، نمی‌توان انتظار داشت که در کوتاه‌مدت، باعث ایجاد اشتغال فراوان یا رشد اقتصادی بالا شود بلکه لازم است که اقدامات مکمل دیگر از جمله رشد بهره‌وری، بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال بخش خصوصی را شاهد باشیم تا منجر به رشد اقتصادی و اشتغال بیشتر شود. از این‌رو، اگرچه موفقیت ایران 20 ماه پس از آغاز اجرای برجام در جذب نزدیک به 45 میلیارد دلار قرارداد تامین مالی خارجی (فاینانس) با بانک‌های چین، کره جنوبی، هند و روسیه که 10 میلیارد دیگر در آینده نزدیک به آن اضافه می‌شود و به بالای 55 میلیارد دلار می‌رسد را باید عملکردی مثبت ارزیابی کرد، اما این پرسش مطرح است که این فاینانس‌ها در مجموع اقتصاد با چه جزئیات و ترکیبی استفاده خواهد شد و عمدتا در چه طرح‌هایی استفاده می‌شود؟ زیرا اگر بخش عمده آن در بخش طرح‌های عمرانی و بزرگ و زیربنایی استفاده شود و با نرخ و هزینه تمام شده بالای بیمه و...
 • عملکرد درخشان آرژانتینی ها در لیگ های اروپایی عکس
 • به گزارش وانانیوز، مهاجمان آرژانتینی عملکرد درخشانی در لیگ‌های معتبر اروپایی تا به این‌جای فصل از خود بر جا گذاشته‌اند. بر این اساس لیونل مسی فوق ستاره بارسلونا شب گذشته برای تیمش 4 گل به ثمر رساند تا در 8 بازی تعداد گل‌های خود را به عدد 12 برساند. پائولو دیبالا در 6 بازی 10 گل را وارد دروازه حریفان کرده است. مائورو ایکاردی در 5 بازی 6 گل برای اینتر زده است. سرخیو آگوئرو هم در 6 بازی 6 گل برای سیتی به ثمر رسانده است. آرژانتینی‌ها در مجموع در 25 بازی 34 گل به ثمر رسانده‌اند.
 • بررسی عملکرد داوری ذوب آهن و استقلال
 • به گزارش وانانیوز، سیدرضا غیاثی در گفت و گویی در مورد نحوه قضاوت تیم داوری بازی استقلال و ذوب آهن گفت:داورپیام حیدری کمکها محمد رضا ابولفضلی ومهدی عالیقدر داور چهارم وحیدکاظمی این بازی را قضاوت کردند. درنیمه اول یک قضاوت روان وکم اشتباه رااز تیم داوری شاهد بودیم دراین نیمه داور می توانست به غفوری به علت دخالت درداوری واعتراض به تصمیمات داور وبه چشمی برای خطا روی حریف بهنگام حمله موثر اخطاردهد. غیاثی تصریح کرد: متاسفانه درنیمه دوم دو اشتباه اثرگذار از کمک داور دوم و شخص داور طومار قضاوت تیم داوری را درهم پیچید. پیام حیدری در دقیقه ٦٨ بازی باید خطای هل دادن با دست چپ روزبه چشمی روی شریفات را در داخل محوطه جریمه استقلال پنالتی اعلام می کرد که اعتقادی به خطا نداشت. شاید در آن لحظه داور در فکر پنالتی هایی افتاده بود که شریفات در طول سال های فوتبالش با شبیه سازی خطا از دیگر داوران گرفته است. وی افزود: در دقیقه ٧٢ بعداز اعلام یک ضربه آزاد از سوی داور بر علیه تیم استقلال که در پشت محوطه جریمه به درستی اعلام کرده بود ضربه خطا از سوی یکی از بازیکنان تیم ذوب آهن روی محوطه ٦متری فرستاده شد. به هنگام ضربه زدن بازیکن پاس دهنده توپ نژادمهدی مهاجم تیم ذوب آهن که حدود یک بدن جلوتر از مدافعان استقلال در وضعیت آفساید جایگیری کرده بود و در وضعیت آفساید قرار داشت توپ را باروی پا وارد دروازه استقلال کرد این گل یقینا آفساید بود. تا اینجای کار بنده به هر دو تیم حق می دهم که تصمیمات تیم داوری را در این دو صحنه اشتباه بدانند. این کارشناس داوری فوتبال اظهار داشت: داور در طول بازی به سه بازیکن از دو تیم اخطارداد که درست بود ضمن آنکه داور در پایان نیمه اول و به هنگام رفتن تیم ها به سوی...
 • دریاچه ماهی اکران خصوصی شد/قدردانی از عوامل
 • اکران خصوصی فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به کارگردانی مریم دوستی و تهیه کنندگی سعید سعدی عصر چهارشنبه ۲۹ شهریور در تالار زنده یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، مراسم اکران خصوصی فیلم «دریاچه ماهی» با حضور بازیگران و عوامل فیلم، مدیران سینمایی، خانواده شهدا و اصحاب رسانه روز چهارشنبه ۲۹ شهریور در تالار زنده یاد عباس کیارستمی این بنیاد برگزار شد. علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این مراسم گفت: سلام به همه شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی و سلام بر شهدای مدافع حرم، تا شهید حججی عزیز. در آستانه هفته دفاع مقدس و ماه محرم هستیم و درود می‌فرستیم به همه شهدای عزیزمان و قدردانی می‌کنم از تشریف فرمایی عوامل فیلم «دریاچه ماهی»، هنرمندان عزیز و گرامی، مدیران سازمان سینمایی و خانم‌ها و آقایانی که دعوت ما را پذیرفتند و در این جمع خودمانی شرکت کردند. وی افزود: بیش از یکصد سال از تاریخ پر فراز و نشیب سینمای ایران می‌گذرد و باید اذعان داشت در سینمای نوین ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اهالی سینما با آثارشان نقش و سهم بسیار مهم و ارزشمندی در بازتاب رشادت‌ها و ایثار مردم کشورمان داشته‌اند، و رزمندگانی که جانانه در مصاف دشمن قرار گرفتند و دفاع شرافتمندانه کردند. مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با تاکید بر اینکه شاید ناب‌ترین لحظه‌های سینمای مقاومت و پایداری، لحظه‌هایی است که مخاطب در سکانس‌ها و پلان‌های فیلم‌های ماندگار پس از انقلاب آن را به خاطر سپرده است، بیان کرد: کارنامه درخشان سینمای ایران در حوزه دفاع مقدس و پایداری کاملا شفاف و روشن است همین طور هنرمندان و سینماگرانی که خودشان از خانواده‌های ایثارگران هستند. چرا که ایرانی‌ها در محیط خانوادگی‌شان، افتخار زیستن با جانباز، شهید یا رزمنده‌ای را دارند و میراث‌دار مقاومت هستند. همه ما جزو یک پیکره...
 • تشکیل کمیته مشترک بخش های خصوصی ایران و کرواسی
 • به گزارش ایلنا به نقل از اتاق بازرگانی ایران، رئیس اتاق ایران در نشست با رئیس اتاق اقتصاد کرواسی پیشنهاد کرد: برای پیگیری امور و ادامه روند مذاکرات و همکاری‌ها میان ایران و کرواسی یک کمیته مشترک کاری ایجاد و با اموری همچون اعزام و تبادل هیات‌ها و مبادله اطلاعات و پیگیری مذاکرات،‌ روند همکاری میان دو کشور را تسهیل کند. غلامحسین شافعی تاکید کرد: کار اصلی بعدازاین سفرها آغاز می‌شود و باید با پیگیری‌های مداوم از طریق همین کمیته نتیجه مذاکرات و گفتگوها را عملی کرد. مسلم است که برای افزایش همکاری‌ها، علاقه‌مندی زیادی در دو طرف وجود دارد و زمینه‌های همکاری به‌ویژه در زمینه‌های منطقه‌ای بسیار زیاد است. رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور همکاری در زمینه ریل و لوکوموتیو را از مهم‌ترین زمینه‌های همکاری ایران و کرواسی دانست و گفت: توسعه حمل‌ونقل ریلی ایران یک فرصت طلایی برای کرواسی است و کروات‌ها با توجه به ظرفیت خوب خود، می‌توانند از این امکان استفاده بکنند. شافعی به پروژه احیای جاده ابریشم اشاره کرد و گفت: به باور من با احیای جاده ابریشم ظرفیت توسعه همکاری‌ها و ترانزیت ایران از شرق به غرب افزایش پیدا می‌کند و نیاز به توسعه بسیار حمل‌ونقل ریلی در کشور وجود دارد. رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور انجام سرمایه‌گذاری مشترک در کشتی‌سازی را هم از زمینه‌های همکاری ایران و کرواسی برشمرد و گفت: ما باید ظرفیت‌های حمل‌ونقل دریایی خود را گسترش دهیم که با توجه به ظرفیت بسیار بالای کرواسی در این زمینه، دو طرف می‌توانند در این زمینه هم همکاری داشته باشند. همچنین با توجه به اینکه ایران کم‌ریسک‌ترین و پربازده‌ترین کشور برای انجام امور اقتصادی در منطقه است و قانون سرمایه‌گذاری ما هم تسهیلات خوبی برای کار اقتصادی در نظر گرفته است، سرمایه‌گذاری مشترک می‌تواند پایه دیگری برای همکاری‌های اقتصادی باشد. شافعی در بیان ظرفیت‌های ایران گفت: از طریق ایران شما می‌توانید به...
 • تنها ۴ درصد واگذاری کارخانجات به بخش خصوصی موفق بود
 • رئیس اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به روند نامطلوبخصوصی سازی در آذربایجان شرقی گفت: بر اساسقانون واگذاری اصل ۴۴ با شرایط فعلی در ۲۲ درصد از واحدهای تولیدی واگذار شده تنها ۴ درصد موفق بوده و بقیه با چالش‌های زیادی مواجه شدند. به گزارش خبرگزاری تسنیماز تبریز، صمد حسن‌زاده ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اشاره به خدمات جبارزاده در دوران تصدی استانداری و ارتباط سازنده با بخش خصوصی اظهار کرد:با تلاش‌های ویبحران‌های زیادی در واحدها سامان یافتند کهملت ما این خدمات را فراموش نمی‌کند.وی با بیاناینکهامیدواریم روند توسعه اقتصادی استان پس از جبارزاده هم با شتاب‌تر ادامه یابد افزود: حضور استاندار سابق در معاونت سیاسی وزارت کشور،مایه خرسندی است و قطعا تاثیرات خود را در استان نشان خواهد داد.رئیس اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به روند نامطلوبخصوصی سازی در آذربایجان شرقی گفت: بر اساسقانون واگذاری اصل 44 با شرایط فعلی در 22 درصد از واحدهای تولیدی واگذار شده تنها 4 درصد موفق بوده و بقیه با چالش‌های زیادی مواجه شدند.وی با بیان اینکه اهلیت واگذاری‌ها به صورت کارشناسی مطالعه نشده است، تصریح کرد: نمایندگان بخش خصوصی در این واگذاری‌ها نقشی نداشتند واغلب اگذاری‌ها در رد دیون بوده و بهخصولتی تبدیل شده که با آسیب‌های جدیمواجه شده است.حسن زاده با تاکید بر اینکهشورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی 14 پیشنهاد بر اساس شرایط موجود برای رفع مشکلات خصوصی سازی ارائه کرده است خاطر نشان کرد: باید روند فعلی خصوصی سازیفعلا متوقف شود و با بررسی‌های لازم و کارشناسی، ایرادات گذشتهاصلاح شود و بعدا به صورت علمی واگذاری‌ها انجام شود.انتهای پیام/ R7887/P1377/S6,47/CT11
 • ارزیابی عملکرد فرمانداران استان به زودی
 • ارزیابی عملکرد و فعالیت فرمانداران استان کهگیلویه و بویراحمد به زودی انجام می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استاندار گفت: در آینده نزدیک و براساس مواد ۸۱ و ۸۲ قانون مدیریت خدمات کشوری، فرایند ارزیابی عملکرد و فعالیت فرمانداران این استان در سال ۱۳۹۵ آغاز می‌شود.مومن نسب از اعلام شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی به فرمانداران در روزهای آینده خبر داد و افزود: طبق قانون سالانه عملکرد و فعالیت‌های فرمانداران ارزیابی و مورد سنجش قرار می‌گیرند.وی ادامه داد: فرمانداران از هم اکنون موظف به جمع آوری، دسته بندی و نگهداری کامل مدارک و مستندات مرتبط و متناسب با محورهای ارزیابی و تعیین یک نفر نیروی مسلط به نرم افزار به عنوان مسئول سامانه تا زمان اعلام مجوز نصب و بازگشایی سامانه جامع ارزیابی عملکرد هستند.مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، توسعه مشارکت و نشاط سیاسی، توسعه شهری و روستایی، کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی، کاهش سن متوسط ناوگان حمل و نقل عمومی و افزایش سالانه سهم حمل و نقل عمومی، ارتقای امنیت پایدار داخلی، هماهنگی امور اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و نسبت اعتبار جذب شده به تخصیص یافته را از مولفه‌های این ارزیابی دانست.وی نسبت برخورداری شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت از طرح‌های هادی شهری و نسبت برخورداری شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت از طرح‌های جامع را از دیگر شاخص‌های ارزیابی عملکرد فرمانداران عنوان کرد.
 • عملکرد هیئت مدیره استقلال را به حاشیه برد
 • پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: در این بازی در حق استقلال اجهاف شد. گل ذوب‌آهن آفساید بود و داور یکی از موقعیت‌های حساس استقلال خطا گرفت. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، علیرضا اکبرپوردر گفت‌وگو بامیزان، در خصوص بازی شب گذشته تیم فوتبالاستقلالمقابلذوب‌آهناظهار داشت: در این بازی در حق استقلال اجهاف شد. گل ذوب‌آهن آفساید بود و داور یکی از موقعیت‌های حساس استقلال خطا گرفت. به نظرم بازیکنان استقلال خوب بازی کردند. ذوب‌آهن هم با سرمربیگری قلعه‌نویی تیم قدرتمندی را تشکیل داده بود. استقلال باید 3 امتیاز بازی را می‌گرفت ولی به نتیجه مساوی رضایت داد. وی در خصوص استعفای منصوریان از سرمربیگری استقلال گفت: شرایط جوری شد که بهترین تصمیم برایمنصوریاناستعفا بود.افتخاریخیلی وقت بود که می خواست منصوریان را عوض کند چون فشار روی کل تیم بود. پیشکسوت استقلال در ادامه گفت: بهتر استهیئت‌مدیرهو مدیرعامل تیم در کارهای کادر فنی و امور بازیکنان و از این قبیل مسائل دخالت نکنند تمرکز خود را روی کارهای مدیریتی بگذارند. ملکی در برنامه نود با آن کار هواداران استقلال را ناراحت کرد. عملکرد هئیت مدیره باید به نفع تیم باشد ولی این بیشتر استقلال را در حاشیه برده است. ما هیچ جای دنیا ندیدیم که هیئت مدیره به مربی خود اولتیماتوم بدهد. اکبرپور تاکید کرد: این مسائل به تیم استقلال صدمه می‌زند و تمرکز تیم را به هم می‌ریزد به قدری که بازیکن در زمین استرس می‌گیرد. در کل استعفای منصوریان خوش آیند نبود و امیدوارم این بازیکن بزرگ استقلال دوباره با قدرت به تیم خود ملحق شود. وی در مورد جایگزین منصوریان دراستقلالگفت:‌ این را باید از هیئت مدیره پرسید. وقتی با استعفای منصوریان موافقت شده یعنی در هفته هفتم لیگ برتر، جایگزینی هم برای منصوریان در نظر گرفته‌اند. انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها R41383/P41383/S9,1299/CT12
 • توسعه دریا محور بدون بخش خصوصی ممکن نیست
 • رئیس اتحادیه مالکان کشتی ایران گفت: مسئله مهم پیش روی بخش دریایی کشور این است که تسهیلات لازم برای ادامه حیات و توسعه این بخش از سوی دولت فراهم شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ محمد سعیدی در مجمع عمومی عادی سالیانه اتحادیه مالکان کشتی ایران و انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی ایران که عصر امروز در محل موسسه خدمات رفاهی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، افزود : قیمت سوخت یکی از مهم ترین این تسهیلات است و اگر دولت به این نکته توجه نکند، بخش خصوصی انتظار توجه از چه کسی و یا نهادی را داشته باشد؟وی اظهار داشت: چنانچه بخواهیم اقتصاد توسعه محور داشته باشیم، دریا، کشتیرانی و بنادر از ضروریات قطعی و اجتناب ناپذیر آن است.سعیدی افزود: اتحادیه مالکان کشتی ایران به عنوان بزرگترین و با اهمیت ترین تشکل دریایی بخش خصوصی کشور ؛ مهم ترین رکن توسعه دریایی است.مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت مالکان و کشتیرانان بخش خصوصی گفت: هر اندازه دولت به برنامه های توسعه محور بپردازد و به تهیه و تدوین آنها دست بزند ولی بخش خصوصی دریایی را مورد توجه قرار ندهد، نتیجه ای در بر نخواهد داشت و بخش دریایی ضعیف باقی خواهد ماند.سعیدی در ادامه با بیان اینکه کشورها بر اساس منابع و دارایی های خود توسعه می یابند، تصریح کرد: حضور بخش خصوصی رکن اساسی توسعه دریایی کشور است اگر چه سازمان بنادر و دریانوردی و سایر وزارتخانه ها همکاری های خوبی با بخش خصوصی دریایی و اتحادیه مالکان کشتی دارند اما این امر برای کشوری که می خواهد اقتصاد دریا محور داشته باشد، قطعا کافی نیست.رئیس اتحادیه مالکان کشتی ایران با تاکید بر اینکه اقتصاد دریا محور مبتنی بر حضور بخش خصوصی است، افزود: بخش خصوصی دریایی با تمام مشقات، صنعت حمل و نقل دریایی را حفظ کرده و اگر قرار...
 • حرف های سام درخشان درباره زندگی خصوصی و به دنیا آمدن دخترش
 • به نظرم اتفاقی مانند ازدواج یا بچه دار شدن از بهترین اتفاقات زندگی هر انسانی است که هر کدام از اینها یک برکت و روزی خاصی با خودشان به زندگی ام آورده اند و این موضوع برایم محرز است و به چشم می بینیم. از زمانی که بچه دار شدم، برکت حضورش را در زندگی ام را کاملا احساس می کنم. سرویس فرهنگی فردا: سام درخشانی بازیگر موفق سالهای اخیر سینما و تلویزیون این روزها در برزیل به سر می برد و مشغول بازی در فیلم سینمایی جدیدش است. او که در حال حاضر سریال "گسل" را نیز در حال پخش دارد یکی از متفاوت ترین نقش هایش را در این کار تجربه کرده است. سام علاوه بر اینکه روزهای خوبی را در عرصه کاریش سپری می کند، در زندگی خصوصی نیز به یکی از بزرگترین آرزوهایش یعنی پدر شدن رسیده و برای به دنیا امدن دخترش لحظه شماری می کند. مجله ایده آل در جدیدترین شماره خود با سام درخشان گفتگو کرده است که در ادامه می خوانید:سفر سام به برزیلاین روزها در برزیل مشغول بازی در فیلم سینمایی "من اینجا چی می خوام" به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه کنندگی آقای ابراهیم عامریان هستم. در این فیلم با پژمان بازغی، حمید فرخ نژاد و دو بازیگر دیگر از کشور برزیل همکاری دارم. یک کار کمدی است ولی اصلا فضا و قصه آن شباهتی به "خوب،بد،جلف" ندارد. ضمن اینکه چون در برزیل ساخته می شود، باید به این نکته اشاره کنم که هیچ شباهتی به فیلم " من سالوادور نیستم" ندارد و شاید تنها نقطه اشتراک آنها این باشد که آقای عامریان در فیلم "سالوادور" سرمایه گذار بودند و حالا در این فیلم تهیه کننده هستند. وگرنه هیچ شباهتی بین این دو فیلم وجود ندارد.اولین طنز سیاسیسریال "گسل" با تم طنز سیاسی شاید برای اولین بار است که در...
 • عملکرد کم سابقه رئال مادرید در استادیوم خانگی
 • رئال مادرید در فصل جاری لالیگا در هیچ کدام از دیدارهای خانگی خود موفق به کسب پیروزی نشده است. به گزارش "ورزش سه"، با شکست برابر بتیس فاصله رئال با صدر جدول بیشتر شد و حالا این تیم کار دشواری برای جبران نتیج ضعیف خود دارد. اما نکته عجیب نتایج بسیار ضعیف رئال مادرید در خانه بوده است. اولین بازی خانگی این تیم با توقف برابر والنسیا همراه بود و بعد از آن شاگردان زیزو همین نتیجه را برابر لوانته نیز تکرار کردند. شکست برابر بتیس بدان معناست که قوهای سپید در 3 بازی ابتدایی لالیگایی خود تنها 2 امتیاز کسب کرده اند که از سال 96-1995 بی سابقه بوده است. رئال در آن فصل در 3 بازی اول 2 شکست و یک تساوی به دست آورد اما نتایج این فصل در 20 سال اخیر بی سابقه بوده است.
 • بخش خصوصی از بسترهای موجود برای ایجاد فرصت های شغلی استفاده کند
 • به گزارش برنا،مجید خدابخش ظهر امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در اردبیل اظهار داشت: بخش خصوصی باید از امکانات و بسترهای موجود برای ایجاد فرصت‌های شغلی و تثبیت اشتغال استفاده کند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دست یابیم. وی افزود: اشتغال‌زایی باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد تا بتوانیم یکی از مهم‌ترین معضلات استان اردبیل را که بیکاری است برطرف کرده و برای اشتغال و توسعه اشتغال در استان گام‌های اساسی و هدفمند برداریم که در این زمینه اقدامات عملی مدیران اجرایی امری لازم و ضروری است. استاندار اردبیل گفت: حمایت از طرح تکاپو و شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله اقداماتی است که تاکنون در این زمینه تلاش‌های بسیاری انجام یافته و دستاوردهای بسیار خوبی به دست آمده است که امیدواریم با مشارکت مسئولان و دستگاه‌های مربوطه این وضعیت به همین منوال و با پیشرفت روزافزون ادامه یابد. خدابخش بیان کرد: ایجاد و تثبیت اشتغال برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است و نیاز است که طرح‌های اولویت‌دار و نتیجه‌بخش در در دستور کار قرار داده شوند تا بتوانیم خروجی‌های مناسبی را در این زمینه شاهد باشیم و به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم. وی تصریح کرد: اعطای یارانه به طرح‌های قابل اجرا و سرمایه‌گذاری در این زمینه یک اصل اساسی و ضروری است و دستگاه‌های اجرایی نیز در این زمینه وظیفه دارند که بسترهای لازم را در این زمینه فراهم کنند تا بتوانیم به اهداف خود در این زمینه دست یابیم و با مشکل بیکاری مبارزه کنیم.