«سونگ یونگ مو»، وزیر دفاع کره‌جنوبی، به نمایندگان پارلمان اعلام کرد که یگانی از نیروهای ویژه تا پایان سال جاری تشکیل خواهد شد که «یگان گردن‌زنی» نامیده می‌شود.

هدف این یگان، زدن گردن رهبران کره‌شمالی اعلام شده است. این پیامی تهدیدآمیز است که سئول درحال مخابره آن است. آخرین باری که کره‌جنوبی تصمیم به ترور رهبر کره‌شمالی گرفت، در اواخر دهه 60 بود.

تصمیمی که طبق نقشه پیش نرفت و ناکام ماند و حتی به طغیان گردان‌های ترور منجر شد.

دونالد ترامپ و اعضای کنگره آمریکا روز سه ‌شنبه (21 شهریور) اعلام کردند که باید گام‌های بیشتری برای توقف برنامه هسته‌ای کره‌شمالی برداشته شود. این در حالی است که شورای امنیت هم به اتفاق آرا تحریم‌های جدیدی علیه این کشور وضع کرده است. به گزارش دنیای اقتصاد، ترامپ در دیدار با نجیب رزاق، نخست‌وزیر مالزی، اعلام کرد اگرچه قطعنامه سازمان ملل با رای 15 بر صفر تصویب شد اما «اینها گام‌های بسیار کوچکی است و یک معامله بزرگ نیست. » ترامپ اعلام کرد که نمی‌داند «آیا این اقدامات اثربخشی لازم را دارد یا نه. » «زاخاری کوهن» و «نیکول گوته»، گزارشگران سی‌ان‌ان، به نقل از «هیتر‌نورت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌نویسند که قطعنامه سازمان ملل دربردارنده «قوی‌ترین تحریم‌های وضع شده تاکنون» بوده و این «مهم است. » او افزود ترامپ این پیام را می‌خواهد مخابره کند که همچنان می‌شود گام‌های سخت‌تری برداشت، زیرا جامعه بین‌الملل «در اوج» آن کاری که باید انجام دهد قرار ندارد.

کره‌شمالی متعهد شده در واکنش به تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل آهنگ پیشبرد برنامه‌های تسلیحاتی خود را سرعت ببخشد. این کشور اعلام کرد در واکنش به «تحریم‌های شیطانی» شورای امنیت، آمریکا «بزرگ‌ترین رنج» را متحمل خواهد شد. سفیر کره‌شمالی در ژنو به کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل گفت: «رژیم واشنگتن قطعنامه‌ها را به روش‌های شیطانی و نفرت‌انگیز دستکاری کرده است. هیات ما به شدیدترین شکل ممکن این قطعنامه‌های غیرقانونی را رد می‌کند. اقدامات بعدی از سوی کره‌شمالی بزرگ‌ترین رنج برای آمریکا را به‌دنبال خواهد داشت. » به گزارش سی‌ان‌ان، وزارت خارجه کره‌شمالی اعلام کرد که هدف این تحریم‌ها محروم کردن این کشور از حق مشروع دفاع از خود است.

پول اینترنتی در کره‌شمالی

«بیت‌کوین» (Bitcoin) نوعی پول دیجیتال است که هنوز در عرصه بین‌المللی مورد شناسایی رسمی قرار نگرفته است. با تشدید تحریم‌های آمریکا علیه کره‌شمالی که هدفش به نصف رساندن درآمدهای مالی کره‌شمالی و در نهایت قطع آنهاست، این کشور به‌دنبال روش‌های جایگزین برای تامین مالی پروژه‌های موشکی است. «شریس‌فام»، گزارشگر سی‌ان‌ان، می‌نویسد: «تحریم‌ها علیه کره‌شمالی احتمالا باعث تقویت فعالیت‌های مجرمانه سایبری خواهد شد. حمله به تبادلات رمزنگاری شده ارزی یک روش برای تامین پول مورد نیاز این کشور است. » این گزارش می‌نویسد تاکنون سه حمله سایبری از ماه مه ‌تا ژوئیه علیه کره‌جنوبی انجام گرفته که همگی به نوعی با هکرهای کره‌شمالی پیوند داشته‌اند. شدت گرفتن تحریم‌ها باعث شده حملات سایبری برای کسب درآمد افزایش یابد.

گزارش‌های جدیدی از رشد حملات سایبری کره‌شمالی به سامانه‌های اقتصادی جهان و تلاش این کشور برای سرقت منابع مالی، منتشر شده است. براساس گزارش اخیر موسسه امنیت سایبری فایرای، کره‌شمالی، یک ارتش سایبری متشکل از 3000 هکر آموزش دیده در چین و روسیه در اختیار دارد. شرکت فایرای، با توجه به وضعیت کنونی بیت‌کوین، ارائه‌دهندگان خدمات ملی دیجیتال در کره‌جنوبی را هدف اصلی هکرهای کره‌شمالی می‌داند. اگرچه متخصصان این شرکت، با قطعیت هدف این حملات را کسب منابع مالی اعلام کرده‌اند، اما همچنان نحوه استفاده پیونگ‌یانگ از بیت‌کوین‌های سرقتی، مشخص نشده است. به‌نظر می‌رسد کره‌شمالی کاربران و مرکز مبادلات بیت‌کوین را به‌عنوان وسیله‌ای برای مقابله با افزایش تاثیر تحریم‌های بین‌المللی هدف قرار داده است. این فرض اساسی که کره‌شمالی بیت‌کوین‌ها را هدف قرار می‌دهد، در گزارشی از خبرگزاری بین‌المللی یونایتدپرس تکرار شده است. در این گزارش آمده است: «یک مرکز تحقیقاتی در کره‌جنوبی اعلام کرد مبادلات داخلی برای بیت‌کوین، رمزنگاری جهانی و سامانه پرداخت دیجیتال، هدف برای نفوذ بوده است. » «شریس فام» می‌نویسد ارزش بیت کوین اکنون افزایش یافته است. یک بیت کوین اکنون معادل 4300 دلار است. این درحالی است که این رقم در آغاز سال جاری کمتر از هزار دلار بود. او می‌نویسد کره‌شمالی در پشت ماجرای حمله به «تمپ» و «هرمیت» هم بوده است.

اقتصاد، پاشنه آشیل چین و کره‌شمالی

اظهار نظر ترامپ پس از آن انجام گرفت که قانون‌گذاران هر دو حزب نگرانی خود از عدم اعمال فشار بیشتر بر چین در راستای متوقف کردن کره‌شمالی را اعلام کرده‌اند. «برادشرمن»، نماینده دموکرات از کالیفرنیا، می‌گوید: «ما چین را به تحریم تهدید نمی‌کنیم، زیرا به لحاظ سیاسی اقدامی دشوار است. » چین به‌عنوان بزرگ‌ترین متحد کره‌شمالی کلید حل معضل پیونگ‌یانگ است. «ادرویس»، نماینده جمهوری‌خواه، می‌گوید اگرچه تا حدودی با شرمن موافق است اما باید تحریم‌های بیشتری بر بانک‌های چین که به‌دنبال تعامل با کره‌شمالی هستند وضع کرد. با این حال، نمایندگان معتقدند ترامپ با توییت‌های آتشین خود فضای رابطه با پیونگ‌یانگ را به بن‌بست می‌کشاند. «مارشال بلینگسلی»، معاون وزیر در اداره تروریسم و اطلاعات مالی در وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید رهبران چین اجازه می‌دهند کره‌شمالی از سیستم بانکی این کشور استفاده کند و به تعامل بپردازد در حالی که شرکت‌های روسی هم همچنان به حمایت از پیونگ‌یانگ ادامه می‌دهند. او معتقد است که نمایندگان و عوامل بانکی کره‌شمالی در روسیه مشغول فعالیت هستند و با این کار خود قطعنامه‌ها را زیر پا می‌گذارند.

بخش‌های مختلف دستگاه دولتی در آمریکا به تدریج به این اتفاق نظر نزدیک می‌شوند که باید به چین فشار بیشتری وارد آورد تا دست به عمل زده و پیونگ‌یانگ را مهار کند؛ چراکه اکنون 90درصد تجارت کره‌شمالی با چین است. بلینگسلی به سی‌ان‌ان می‌گوید: «مصمم هستیم که به چین فشار آوریم و این کشور را برای حل مشکل وادار به همکاری کنیم. » بندبازی چین میان آمریکا و کره‌شمالی مقام‌های واشنگتن را به خشم آورده است. در همین راستا بحث تحریم چین به تدریج وارد فاز جدی‌تری می‌شود. به گزارش رویترز، «استیو منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا، اعلام کرد یکی از تحریم‌های اقتصادی مورد نظر علیه چین قطع دسترسی پکن به سیستم مالی آمریکا است. منوچین اضافه کرد: «جنگ اقتصادی علیه کره‌شمالی تاثیرگذار خواهد بود. ما این پیام را به تمام کسانی که قصد تجارت با کره‌شمالی را دارند ارسال کرده‌ایم که در صورت تجارت با پیونگ‌یانگ ما دیگر با آنها تجارت نخواهیم داشت. » دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، هم به تازگی در توییتر خود نوشته که آمریکا به‌دنبال قطع تبادلات تجاری با کشورهایی است که با کره‌شمالی داد و ستد دارند. به نوشته رویترز، کره‌شمالی صد و نوزدهمین کشور در زمینه صادرات اقتصادی در جهان محسوب می‌شود. صادرات این کشور در سال سه میلیارد دلار است که شامل زغال‌سنگ، مواد نفتی و سایر موارد می‌شود که همان هم با تحریم‌های سازمان ملل به کمتر از دو سوم کاهش یافته است. این کشور به‌شدت به وارداتی با حجم3/5 میلیارد دلار وابسته است.

برنامه‌ریزی برای ترور

آخرین باری که کره‌جنوبی تصمیم به ترور رهبر کره‌شمالی گرفت، هیچ چیز خوب و طبق برنامه پیش نرفت. در اواخر دهه 60، پس از اینکه کماندوهای کره‌شمالی تلاش کردند تا کاخ ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی در سئول را غارت کنند، کره‌جنوبی به‌طور پنهانی افراد تبهکاری را در زندان یا در خیابان‌ها یافته و آموزش داد تا وارد کره‌شمالی شده و گلوی رهبر این کشور «کیم ایل سونگ» را ببرند. وقتی این ماموریت ناکام ماند، آن مردان طغیان کردند. آنها مربیان خود را کشتند و پیش از اینکه خود را منفجر کنند تا سئول رفتند. این اپیزودی است که دولت دهه‌ها است آن را پنهان کرده است. «چو سانگ هون» در گزارشی برای نیویورک تایمز می‌نویسد اکنون که نوه رهبر کره یعنی «کیم جونگ اون» برنامه هسته‌ای و موشکی خود را سرعت داده، سئول بار دیگر رهبری کره‌شمالی را هدف گرفته است. یک روز پس از آنکه پیونگ‌یانگ ششمین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد، «سونگ یونگ مو»، وزیر دفاع کره‌جنوبی، به نمایندگان پارلمان اعلام کرد که یگانی از نیروهای ویژه تا پایان سال جاری تشکیل خواهد شد که «یگان گردن‌زنی» نامیده می‌شود.

هدف این یگان زدن گردن رهبران کره‌شمالی اعلام شده است. این پیامی تهدیدآمیز است که سئول درحال مخابره آن است. مقام‌های دفاعی می‌گویند این یگان می‌تواند یورش‌های مرزی را با هلیکوپترها و هواپیماهای ترابری که می‌توانند شب هنگام به کره‌شمالی رسوخ کنند، انجام دهد. به ندرت اتفاق افتاده که کشوری رئیس دولت دیگر را به ترور تهدید کند اما این استراتژی از سوی کره‌جنوبی برای ایجاد وحشت و هراس در رهبران شمالی و عصبی کردن آنها و در نهایت به مثابه نتیجه آزمایش‌های هسته‌ای آنها به‌کار گرفته می‌شود. تهدید به ترور همچنین ابزاری است که سئول به‌کار گرفته تا پیونگ‌یانگ را به میز مذاکره آورده تا پیشنهادهای «مون جائه این» را بپذیرد. «شین ون سیک»، یک ژنرال سه ستاره که تا پیش از بازنشستگی در سال 2015 از استراتژیست‌های ارشد عملیاتی کره‌جنوبی بود، می‌گوید: «بهترین بازدارندگی برای ما – در کنار تسلیحات‌مان- این است که کاری کنیم کیم از زندگی خود بترسد و بر سر آن قمار نکند. » اگرچه رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا گفته که به‌دنبال تغییر رژیم نیستند اما پیامی که از سئول مخابره می‌شود، چیز دیگری می‌گوید.

هفته گذشته دولت ترامپ محدودیت‌های چند دهه‌ای بر کره‌جنوبی برای ساخت موشک‌های بالستیک قدرتمندتر را برداشت. آمریکا در دهه 70 به سئول کمک کرد که موشک‌های بالستیک بسازد اما محدودیت‌های سفت و سختی بر این کشور نهاد تا مانع مسابقه تسلیحاتی شود. «شین» می‌گوید: «ما اکنون می‌توانیم موشک‌های بالستیک بسازیم که کیم جونگ اون را در درون مخفی گاه‌های عمیق زیرزمینی هدف قرار دهد. نظر بر این است که این ترس را نه از طریق سلاح هسته‌ای بلکه از طریق سلاح‌های غیرهسته‌ای به او بفهمانیم. زندگی کیم در کشوری قرون وسطایی هزار برابر بیش از شهروندان معمولی اهمیت دارد. » اگرچه اکثر مردم و سیاستمداران کره‌جنوبی خواستار سلاح هسته‌ای شده‌اند و گزارش واشنگتن‌پست نیز این را تایید می‌کند که مردم کره‌جنوبی بیش از هر زمان دیگری خواستار سلاح هسته‌ای هستند اما «مون»، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی، همچنان خواستار شبه جزیره عاری از تسلیحات هسته‌ای است. کره‌جنوبی سال جاری بودجه دفاعی خود را2/9 درصد از تولید ناخالص داخلی کشورش قرار داده یعنی سال جاری هزینه‌های دفاعی این کشور حدود 4/35 میلیارد دلار خواهد بود. برای سال آینده دولت «مون» بودجه38/1 میلیارد دلاری را پیشنهاد داده است که 12 میلیارد دلار آن به دفاع در برابر کره‌شمالی اختصاص دارد.

گزارشگر نیویورک تایمز می‌افزاید: توپخانه و راکت‌های کره‌شمالی اکنون در مرز مستقر شده‌اند و می‌توانند ظرف 10 دقیقه 5200 دور گلوله به سوی سئول شلیک کند. همچنین صدها موشک از سوی پیونگ‌یانگ به‌سوی سئول، توکیو و پایگاه‌های آمریکایی قفل شده است. کره‌شمالی بمب‌های هسته‌ای خود را سبک و کوچک ساخته و وزن آنها 500 کیلوگرم است تا بتوان آن‌ها را روی موشک‌ها سوار کرد. این کشور موشک‌های خود را در تونل‌های زیرزمینی فراوان پنهان می‌کند. «دانیل. اِی. پینکستون»، متخصص دفاعی می‌نویسد؛ قابلیت‌های جاسوسی، نظارتی و شناسایی مهم هستند. بدون آنها کره‌شمالی به شکل «کور» شلیک خواهد کرد. در مقابل، کره‌جنوبی 5 ماهواره جاسوسی به فضا فرستاده تا تحرکات نظامی این کشور را بهتر رصد کند. سئول اکنون با تل‌آویو و پاریس بر سر خرید ماهواره‌های جاسوسی دیگر وارد مذاکره شده است.

کلیدواژه: کره شمالی | کره شمالی | سی ان ان | پیونگ یانگ | میلیارد دلار | کره جنوبی | تحریم ها | بیت کوین | علیه کره | سازمان ملل | مالی اعلام | موشک ها | هسته ای | بر کره | سال جاری | خواهد شد | ان کره

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۲۸۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • هفته ششم لیگ ششم لیگ یک:شکست جنوبی ها از شمالی ها
 • به گزارش ایسکانیوز : دو تیم نفت مسجد سلیمان و خونه به خونه بابل از ساعت 17:30 در ورزشگاه شهید محمدی مسجد سلیمان به مصاف هم رفتند ، در پایان نیمه اول شاگردان جواد نکونام با تک گل روح ا... باقری در دقبقه هفتم ، یک بر صفر در پایان نیمه اول از شاگردان محمود فکری پیش هستند. تیم خونه به خونه با ترکیب میر رسول حسینی، سجاد مشکل پور، محمد قریشی، حمید دیو سالار، فرشاد فرجی ، مهران امیری، میلاد ابطحی، مهدی خیری، هادی خیری ، محمد قاسمی نژاد ، روح الله باقری و تیم نفت مسجد سلیمان با ترکیب یوسف بهزادی، مجید ایوبی، علی گودرزیف میلاد خدایی، سعید غلامعلی بیگی، عباس یحیی بیگی، حمید نعمتی ، حسین دوستدار، احمد گمار، پیمان میری و احمد حجتی وارد زمین شدند لیگ یک
 • پرویز مشرف یکبار دیگر نقش خود در ترور بی نظیر بوتو را رد کرد
 • پرویز مشرف، حاکم نظامی سابق پاکستان با انتشار ویدئویی هر گونه نقش و مسئولیتش را در حادثه ترور بی‌نظیر بوتو، نخست وزیر فقید این کشور در سال ۲۰۰۷ مجددا رد کرد. به گزارش جمارانبه نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس بی‌نظیر بوتو، نخست وزیر اسبق پاکستان در سال ۲۰۰۷ بر اثر یک حمله انتحاری در شهر راولپندی ترور شد. او در حین شرکت در یک تجمع انتخاباتی و در حالی که قصد داشت در انتخابات جانشین پرویز مشرف به عنوان رئیس‌جمهور پاکستان شود، کشته شد. پرویز مشرف امروز (جمعه) در یک پیام ویدئویی از محل اقامتگاهش در تبعید در شهر لندن اظهار داشت: آصف علی زرداری، همسر بی‌نظیر بوتو تنها کسی بوده که از قتل بوتو سود می‌برده است و بعدا نیز خودش رئیس‌جمهور پاکستان شد در حالی که مشرف مجبور به کناره‌گیری شد. ماه گذشته میلادی دادگاهی در پاکستان دو افسر پلیس این کشور را به دلیل کوتاهی در محافظت از جان بی‌نظیر بوتو به ۱۷ سال زندان محکوم کرد. خود مشرف نیز که متهم به همدستی در این ترور شده، در جلسه محاکمه‌اش در سال ۲۰۱۳ اقرار به بی‌گناهی کرد اما در ماه اوت قاضی دادگاه بعد از آنکه مشرف از حضور در دادگاه خودداری کرد، دستور به توقیف دارایی‌های وی داد.
 • معاون جدید استاندار خراسان شمالی:در مسائل امنیتی به دنبال ایجاد امنیت نرم هستیم
 • بجنورد- ایرنا-‍ معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: در مسائل امنیتی به دنبال ایجاد امنیت نرم هستیم و در مسئله اجتماعی دفاع از حقوق شهروندان و بهبود وضعیت شاخص های اجتماعی در دستور کار است.و به گزارش ایرنا، دکتر مهرداد ابراهیمی روز شنبه در نشست شورای اداری که با محوریت آیین تودیع و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد، افزود: در بحث علوم سیاسی رعایت اعتدال در دستور کار است که از همه ظرفیت ها باید بهره ببریم.وی با بیان اینکه رای دوباره ملت به دکتر روحانی به معنای تقویت روند تغییرات است، گفت: به کمک مقام عالی دولت در استان تغییرات لازم را انجام خواهیم داد.وی با بیان اینکه جوان گرایی و شایسته سالاری و اعتدال گرایی در انتصابات نیز در دستور کار است افزود: استانداری شرکت سهامی نیست که کسی به دنبال سهم خود باشد ، اصل بر شایسته سالاری است.ابراهیمی با بیان اینکه برای توسعه شهرستان نگاه یکسانی خواهیم داشت، اظهار کرد : در راستای توسعه متوازن تلاش خواهیم کرد.معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مدیران کل دستگاه های این استان گفت: آنان برنامه های یکساله خود را آماده کنند و همچنین برنامه چهار ساله را نیز هرچه سریعتر آماده و تحویل استانداری دهند تا اصلاحات و تغییرات انجام شود.دکتر مهرداد ابراهیمی هفته گذشته با حکم وزیر کشور به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی منصوب شد. ابراهیمی از نیروهای با سابقه در وزارت کشور است و دارای تجربیات و تحصیلات مرتبط با این مسئولیت دارد و پیش از این، مشاور عالی استاندار و مدیرکل حوزه ریاست استانداری خراسان شمالی بود. وی دانش آموخته رشته های تخصصی علوم سیاسی و حقوق بین الملل و پژوهشگر و مدرس نمونه دانشگاه هااست. رئیس اداره سیاسی- انتظامی فرمانداری، بخشدار بابل...
 • پیام مقتدی صدر به رهبران اقلیم کردستان
 • رهبر جریان صدر عراق در پیامی به رهبران کرد با بیان اینکه جدا شدن آنها از عراق به معنای خودکشی است، گفت: مردم کرد میزان خطری که از تمامی جوانب به دلیل همه‌پرسی آنها را فرا گرفته است، درک نمی‌کنند.به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق با درخواست از کردهای عراق برای عدم مشارکت در همه‌پرسی، هشدار داد که کردها اولین کسانی خواهند بود که از این همه‌پرسی ضرر می‌بینند.وی با درخواست از دولت فدرال عراق برای اتخاذ تدابیر لازم جهت پایان دادن به "این اقدام مضحک" گفت: در غیر این صورت شرایط به سمتی پیش می‌رود که عاقبت خوشی ندارد.مقتدی صدر تاکید کرد: تمامیت عراق جزء اصول ثابت است و هر کس که علیه آن تلاش کند، "دچار توهم" شده است.وی با اعلام آمادگی خود برای همکاری با تمامی توانش، از کردها نیز خواست تا بر سر میز مذاکره بنشیند؛ بدون آنکه به جدایی از عراق تهدید کند.مقتدی صدر با درخواست از کشورهای همسایه برای "خویشتن داری و عدم تشدید اوضاع"، گفت: عراقی‌ها قادر هستند که مشکلاتشان را حل کنند. کسانی که توانسته‌اند تروریسم را به عقب برگردانند از شبح تقسیم و تجزیه کشور هراسی ندارند.رهبر جریان صدر عراق همچنین به رهبران کرد هشدار داد که جدایی آنها از عراق به منزله خودکشی است.مقتدی صدر گفت: مردم کرد میزان خطری که از تمامی جوانب به دلیل همه‌پرسی آنها را فرا گرفته است، درک نمی‌کنند.
 • رهبران آمریکای لاتین:ترامپ به حرف های ما درباره ونزوئلا گوش داد
 • درحالیکه رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل مقام‌های ونزوئلایی را به شدت مورد انتقاد قرار داد، رهبران آمریکای لاتین گفته‌اند که وی به حرف‌های آنها درباره یافتن بهترین راه حل درباره بحران منطقه ای گوش داده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رهبران آمریکای لاتین حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل گفتند که به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته‌اند اقدام نظامی علیه ونزوئلا در منطقه‌ای که به مداخله‌های واشنگتن به شدت حساس است، غیرقابل قبول می‌باشد. آنها به ترامپ تاکید کردند که یک انتقال و گذار صلح آمیز به دموکراسی در ونزوئلا بسیار ضرورت دارد و به انتقاد از تحریم‌ها علیه کاراکاس پرداخته و گفتند که این مساله باعث بدتر شدن اوضاع بشری شده است. تاکنون ده‌ها هزار ونزوئلایی این کشور را به مقصد کشورهای همجوار ترک گفته‌اند. "خورخه فائوری"، وزیر امور خارجه آرژانتین گفت:‌ آمریکا با کشورهای آمریکای لاتین درباره اینکه چه اقدام مهمی برای حل بحران در ونزوئلا انجام دهد رایزنی می‌کند. ترامپ در سخنرانی طولانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به دولت سوسیالیست نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به خاطر نابودی کشور به شدت انتقاد و تهدید کرد تا اگر مادورو اقدامی در برقراری دموکراسی در کشور نکند، دست به تحریم های بیشتری بزند. درحالی که هیچ تصمیمی در این گفت و گوها میان روسای کشورهای آمریکای لاتین و دولت واشنگتن گرفته نشد، مذاکرات میان ترامپ و روسای جمهوری برزیل، کلمبیا و پاناما و معاون رئیس جمهوری آرژانتین حول محور بر اعمال فشارها بر مادورو برای انجام مذاکراتی واقعی با اپوزیسیون بود. میشل تامر، رئیس جمهوری برزیل گفت که افراد حاضر در ضیافت شام با رئیس جمهوری آمریکا بر اعمال فشار بر ونزوئلا بدون دخالت مستقیم تاکید کردند. همچنین خوآن کارلوس وارلا، رئیس جمهوی پاناما نیز گفت که در این ضیافت شام با ترامپ بر تقویت ابتکار عملی از سوی...
 • معلمی که به دنبال ثبت نامش در گینس است
 • استاد وحیدی غرق در خاطرات گذشته شده، با اشتیاق از دوران تدریسش در قزوین سخن می‌گوید و حتی معتقد است خیلی زودتر از آنکه به حرف اول الفبا، «آ با کلاه» بگویند او این نام را بر روی این حرف گذاشته بوده است. به گزارش گروه رسانه های بی‌باک، زنگ در را که می‌زنیم پسرش به استقبالمان می‌آید. خودش هم جلوی در ایستاده و خوشامد می‌گوید. اندام نحیف و صدای آرامی دارد اما خوشرو و مهربان به نظر می‌رسد. صدایش به قدری  آرام است که سرم را کمی جلو می‌برم تا بتوانم بهتر بشنوم. حافظه عجیبی دارد؛ هنوز اسم و فامیل و مشخصات ظاهری شاگردانش را فراموش نکرده و سررسیدی دارد که تاریخ تولد و شماره تلفن اغلب آنها را نوشته و هر سالروز با تماسی روز تولدشان را تبریک می‌گوید. استاد حسین وحیدی، معلمی 92 ساله و متولد هشتم اسفند 1304 قزوین است. هشت سالی در قزوین معلمی می‌کند و سال 1331 به تهران منتقل و در شمیران مشغول تدریس می‌شود. سال 55 پس از 32 سال خدمت بازنشسته می‌شود. با این حال به تدریس ریاضیات ادامه می‌دهد و حالا رکورد ملی طولانی‌ترین زمان تدریس را از آن خود کرده و 73 سال است پیوسته درس می‌دهد و می‌خواهد این رکورد را در گینس هم ثبت کند.لبخند از لبانش محو نمی‌شود و می‌گوید: «زمانی بود که 13 ساعت در روز درس می‌دادم اما حالا دیگر توان ندارم و روزی دو ساعت تدریس می‌کنم. یادم نمی‌آید حتی یک ماه درس نداده باشم. حتی به عتبات عالیات و حج هم که مشرف شدم آنجا به بچه‌ها ریاضی می‌گفتم و اگر روزی بیاید که آن روز درس ندهم خسته می‌شوم. تا زمانی که نفس دارم می‌خواهم معلم باشم.»از او سوال می‌کنم این عشق به معلمی از کجا می‌آید؟ به شاگردانش که دور تا دور اتاق نشسته‌اند نگاهی می‌اندازد و می‌گوید: معلمی عشق من است. در جوانی نمی‌خواستم معلم شود، ولی...
 • آیا ۱ ۵ به دنبال توافقی سیاسی با ایران است
 • به گزارش «انتخاب»؛به نقل از الحیات، سخنان موگرینی در مورد التزام تهران به بندهای توافق نیز به معنای آن است که اروپا شریک موضع آمریکا در مورد ایران نمی شود.با تکرار مواضع اروپا و تاکید بر اینکه لغو توافق هسته ای اشتباه است و اعلام آمادگی ماکرون برای وساطت بین آمریکا و ایران با هدف رسیدن به یک چارچوب عمل واحد، به نظر می رسید تفاهم جدیدی در مورد رفتارهای تهران و برنامه های هسته ای آن در راه است؛ بویژه آنکه ماکرون و پوتین در مورد چگونگی ارائه این پیشنهاد به دو طرف آمریکا و ایران گفتگو کرده اند.تحلیلگران و کارشناسان مسائل سیاسی در غرب به ماجراجوییهای رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل توجهی نشان ندادند. در این میان، دیگر دولتهای عضو توافق به همراه حسن روحانی ماهرانه به دنبال انجام یک بازی سیاسی زیرکانه هستند.این روحیه در بین تمام وزرای خارجه کشورهای عضو توافق وجود دارد، به استثنای ایالات متحده؛ در همین راستا تیلرسون اعلام کرد که به تفاهمی با همتای ایرانی اش نرسیده است!شکی نیست که عدم همکاری و همراهی اروپایی ها با موضع تشکیک آمیز ایالات متحده در مورد توافق هسته ای نه تنها آمریکا را در عزلت قرار می دهد، بلکه این دولت را در معرض تهدید ورود به مذاکراتی دیگر می شود؛ مذاکراتی که منجر به عقد توافقی سیاسی پس از توافق هسته ای می شود که ایران میوه های آن را می چیند.
 • دشمن به دنبال حذف فرهنگ و اندیشه قرآنی است
 • بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن به دنبال حذف فرهنگ و اندیشه قرآنی است، گفت: وظیفه امر به معروف و دفاع مقدس، حفاظت از ارزش ها، فرهنگ و دین خدا است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح شنبه در مراسم دیدار مشترک فرماندهان نظامی و انتظامی خراسان جنوبی و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به رژه نیروهای مسلح در استان بیان کرد: نیروهای مسلح با این برنامه، در برابر یاوه گویی های دشمن، صحنه زیبایی را به رخ کشیدند. وی با اشاره به هفته دفاع مقدس و هفته امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: این دوهفته دو روی یک سکه بوده و بسیار حائز اهمیت هستند. آیت الله عبادی با بیان اینکه دفاع چه به لحاظ بعد فیزیکی و چه به لحاظ بعد معنوی نیز دفاع است، گفت: اگر دشمن بر جامعه، آب و خاک تسلط شود، افکار و اندیشه ها را نیز تغییر می دهد. وی با اشاره به اهمیت رویکرد هفته دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر بیان کرذد: حفاظت از ارزش ها، جامعه، دین خدا، جان، مال و ناموس وظیفه این دو نهاد است. آیت الله عبادی بیان کرد: گذر تاریخ در صحنه میدانی این امر را تثبیت کرده است که وقتی اشغالگرانی بر ملتی مشرف می شوند، همه امور انجا را به بازی می گیرند. وی ادامه داد: حضور استعماگران در کشورهای اسلامی نیز معلوم است که جامعه ای با کمالات را به گناه و فحشا آلوده می کنند. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر هجمه ها و تهاجم فرهنگی با شبهات، از درون جامعه ای را تخریب کند، دیگر ارزشی در جامعه نیست که از خود دفاع کند. وی ادامه داد: یک جامعه کثیف و آلوده به گناه دیگر...
 • معلم ایرانی که به دنبال ثبت نامش در گینس است عکس
 • استاد وحیدی غرق در خاطرات گذشته شده، با اشتیاق از دوران تدریسش در قزوین سخن می‌گوید و حتی معتقد است خیلی زودتر از آنکه به حرف اول الفبا، «آ با کلاه» بگویند او این نام را بر روی این حرف گذاشته بوده است. خبرگزاری ایسنا: زنگ در را که می‌زنیم پسرش به استقبالمان می‌آید. خودش هم جلوی در ایستاده و خوشامد می‌گوید. اندام نحیف و صدای آرامی دارد اما خوشرو و مهربان به نظر می‌رسد. صدایش به قدری آرام است که سرم را کمی جلو می‌برم تا بتوانم بهتر بشنوم. حافظه عجیبی دارد؛ هنوز اسم و فامیل و مشخصات ظاهری شاگردانش را فراموش نکرده و سررسیدی دارد که تاریخ تولد و شماره تلفن اغلب آنها را نوشته و هر سالروز با تماسی روز تولدشان را تبریک می‌گوید. استاد حسین وحیدی، معلمی 92 ساله و متولد هشتم اسفند 1304 قزوین است. هشت سالی در قزوین معلمی می‌کندو سال 1331 بهتهران منتقلو در شمیران مشغول تدریس می‌شود. سال 55 پس از 32 سال خدمت بازنشسته می‌شود. با این حال به تدریس ریاضیات ادامه می‌دهد و حالا رکورد ملی طولانی‌ترین زمان تدریس را از آن خود کرده و 73 سال است پیوسته درس می‌دهد و می‌خواهد این رکورد را در گینس هم ثبت کند. لبخند از لبانشمحو نمی‌شود و می‌گوید: «زمانی بود که 13 ساعت در روز درس می‌دادم اما حالا دیگر توان ندارم و روزی دو ساعتتدریس می‌کنم. یادم نمی‌آید حتی یک ماه درس نداده باشم. حتی به عتبات عالیات و حج هم که مشرف شدم آنجا به بچه‌ها ریاضی می‌گفتم و اگر روزی بیاید که آن روز درس ندهم خسته می‌شوم. تازمانی که نفس دارم می‌خواهم معلم باشم.» از او سوال می‌کنم این عشق به معلمی از کجا می‌آید؟ به شاگردانش که دور تا دور اتاق نشسته‌اند نگاهی می‌اندازد و می‌گوید:معلمی عشق من است. در جوانی نمی‌خواستم معلم شود، ولی نمی‌دانم...
 • سردار به دنبال اثبات حقانیت اسب هایش
 • ماجرای مثبت اعلام شدن دوپینگ اسب‌های سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان که در مسابقات اسب سواری کشور حضور دارند، در یکی دو روز اخیر حسابی حاشیه‌ساز شده است. در حالی که فدراسیون سوارکاری اعلام کرده نتیجه آزمایش دوپینگ اسب‌های آزمون مثبت بوده، اما خود این بازیکن نمونه دوپینگ اسب‌های خود را به آزمایشگاه فرستاده که پاسخ منفی گرفته است. ماجرا از این قرار است که جواب آزمایش دوپینگ اسب‌های سردار آزمون، چند روزی نگه داشته شده و درست پیش از بازی تیم ملی ایران مقابل ازبکستان اعلام شد. دیداری که اهمیت زیادی داشت و آزمون باید تمام تمرکز خود را روی این بازی می‌گذاشت اما فدراسیون سوارکاری در آن زمان پاسخ آزمایش را داد تا کاری از دست صاحب اسب‌ها برنیاید. با این حال سردار آزمون یک هفته پس از آن با هزینه شخصی خود، نمونه آزمایش اسب‌های خود را که خون و ادرار است را برای آزمایشگاهی ارسال می‌کند. پاسخ آزمایش دوپینگ اسب‌های آزمون که با هزینه شخصی انجام شده بود از سوی آزمایشگاه منفی اعلام شد، اما در حال حاضر فدراسیون سوارکاری نامه زده که اسب‌های متعلق به او اجازه خروج از مرکز سوارکاری و حضور در مسابقات را ندارند. در حالی مجوز خروج اسب‌های آزمون از مرکز سوارکاری توسط فدراسیون صادر شده که او به دلیل اعتراض به چنین حرکتی، فینال مسابقات را تحریم کرده و حتی در صورت داشتن مجوز هم در مسابقه شرکت نخواهد کرد. با این حال تنها چیزی که اکنون آزمون به دنبال آن است، مشخص شدن حقانیت و حقیقتی است که مدعی شده فدراسیون سوارکاری آن را پنهان می‌کند. در حال حاضر سردار آزمون برای مشخص شدن حقانیت اسب‌های پیشتاز خود سه درخواست از فدراسیون سوارکاری دارد. اول اینکه فدراسیون قرارداد خود با آزمایشگاه فرانسه را رسانه‌ای کند، مورد دوم اینکه رسید پستی DHL که مربوط به آزمایش دوپینگ اسب‌های...
 • بعضی دنبال خودسری در شورا هستند
 • عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت:هر اقدامی با بار مالی باید به صورت مصوبه درشورا مطرح و پس از تصویب اعضا به اجرا درآید. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازیزدرسا؛ عضو شورای اسلامی شهر یزد در خصوص تصمیم شورا مبنی بر اجرای طرح استفاده رایگان دانش آموزان و دانشجویان از اتوبوس های شهری در روز اول مهرماه گفت: هرچند این حرکت، حرکت زیبایی است و بنده هم با این کار موافقم اما متاسفانه بنده از این تصمیم اعضای شورا اطلاعی ندارم و مصوبه ای نیز در این زمینه در شورا مطرح نشده است. محسن ابوترابی افزود: هر اقدامی که بار مالی برای شهرداری داشته باشد باید به صورت مصوبه درشورا مطرح شود و پس از طی مراحل قانونی و تصویب اعضا به اجرا درآید که متاسفانه این طرح مصوبه ای نداشته واحتمالا برخی اعضا خودسرانه این تصمیم را اتخاذ کردند هرچند تاکید می کنم با اجرای هرطرحی که به نفع مردم باشد موافقم. ابوترابی در ادامه با اعلام فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی شهری یزد اضافه کرد: بر اساس قانون یک سوم هزینه بلیط اتوبوس های شهری توسط مردم پرداخت می شود و مابقی آن نیز بر عهده شهرداری و وزارت کشور است که متاسفانه چندسالی است این وزارت خانه سهم خود را در این خصوص پرداخت نکرده است. عضو شورای اسلامی شهر یزد تاکید کرد: هرچند در زمان شهردار سابق 5 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی شهری اضافه شده اما عمر متوسط ناوگان اتوبوسرانی 5 سال بوده و تاکنون از عمر ناوگان اتوبوسرانی یزد 12 سال می گذرد. ابوترابی خاطر نشان کرد: اگر وزارت کشور سهم خود را در زمینه هزینه بلیط پرداخت کند می توانیم ناوگان اتوبوسرانی شهریزد را نوسازی کنیم. انتهای پیام/
 • مرگ سرنشین پراید به دنبال پرت شدن از داخل خودرو
 • جانشین اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از مرگ سرنشین یک خودروی پراید به دنبال پرت شدن از داخل خودرو در جنوب پایتخت خبر داد. به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، سرگرد مومنی با اشاره به تصادف یک دستگاه پراید و مرگ سرنشین آن در یکی از بزرگراه‌های پایتخت اظهار داشت: ساعت 13:30 امروز در مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید آوینی و در دوربرگردان سلمان، یک دستگاه پراید با یک خودرو پژو برخورد کرد.جانشین اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: بر اثر این حادثه و با توجه به شدت تصادف، خودرو پراید واژگون شد که به دنبال آن سرنشین پراید از داخل خودرو به بیرون پرتاب شد و در دم جان باخت.وی ادامه داد: توصیه می‌شود تا رانندگان در مسیرهای بزرگراهی با سرعت مطمئنه تردد کرده و قبل از رسیدن به بریدگی و دوربرگردان‌ها، مسیر خود را تعیین کنند و لازم است راننده و سرنشینان خودرو مادامی که داخل خودرو هستند، کمربند ایمنی را بسته نگاه دارند.انتهای پیام/ R34343/P1014142/S2,21/CT47
 • ایران به دنبال تبدیل شدن به یک قدرت جهانی است
 • وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه ای به مناسبت آزمایش موشک خرمشهر، مدعی شد که ایران به دنبال بدل شدن به قدرتی جهانی است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اسرائیل، «آویدگور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در خصوص آزمایش موشک جدید «خرمشهر» ساخت ایران که به گفته مقام های نظامی کشورمان می تواند خاک سرزمین های اشغالی را تحت پوشش خود قرار دهد، گفت که این اقدام ایران آزمایشی برای تحریک کردن آمریکا و تمام جهان است. لیبرمن با انتشار بیانیه ای مدعی شد: موشک بالستیکی که تسلط ایران آزمایش شد نه تنها اقدامی تحریک آمیز و سیلی به صورت آمریکا و متحدین این کشور و اقدامی تحریک کننده برای آزمایش آنها بوده بلکه تمایلات ایرانیان برای تبدیل شدن به یک قدرت جهانی و تهدید کشورهای خاورمیانه و تمام کشورهای جهان را بیشتر به اثبات رساند. لیبرمن در ادامه یاوه گویی های خود علیه کشورمان آورده است: تصور کنید اگر ایران به تسلیحات هسته ای دست یابد چه رخ خواهد داد. ما نمی توانیم اجازه دهیم چنین چیزی اتفاق بیفتد.
 • سایپا ۱ پارس جنوبی جم ۱
 • وحید حمدی نژاد توانست از روی نقطه ی پنالتی در آخرین دقایق بازی بازی را به تساوی بکشاند. به گزارش "ورزش سه"، سایپا و علی دایی که با هدف پیروزی در بازی برابر پارس جنوبی پا به میدان گذاشته بودند برای رسیدن به گل 83 دقیقه تلاش کردند و در نهایت توسط محمد سلیمانی به گل رسیدند. هفته هفتم لیگ برتر؛ ساعت 18:30؛ تاریخ:96/06/31 استادیوم: پاس قوامین تهران داور: سیدحسین زرگر کمک ها: علی دودانگه ، سید یعقوب حجتی/ ناظر داوری: مسعود عنایت سایپا: محمدرضا اخباری، رضا علیاری، روزبه شاه علیدوست، حسین کنعانی زادگان، محمد دانشگر، آرش رضاوند (80 ایوب کلانتری) ، مهدی ترابی، علی قلی زاده (63- محمد سلیمانی)، رضا اسدی، علی شجاعی و محمد عباس زاده (68-رضا جعفری ) سرمربی: علی دایی پارس جنوبی جم: محسن فروزان، مجتبی لطفی، حامد نورمحمدی، ابراهیم صالحی، مهدی زبیدی(65-امید سینک )، حسین پورامینی، وحید حمدی نژاد، میثم نقی زاده، احسان تاییدی، مجید علی یاری( 61- علی دشتی )، سیدمحمد فرد سرمربی: مهدی تارتار اخطار: میثم نقی زاده(دقیقه 24) مجید علیاری(دقیقه 56)حامد نورمحمدی (دقیقه 79) پارس جنوبی علی شجاعی (دقیقه 41 ) آرش رضاوند(دقیقه 69 محمد دانشگر (دقیقه 83) سایپا شرح نیمه اول: نیمه اول بازی سایپا و پارس جنوبی جم یک بازی درگیرانه و پایاپای از سوی دو تیم بود و در نهایت بدون این که گلی از روی خط دروازه ها رد شود این 45 دقیقه به پایان رسید. سایپا با انگیزه پیروزی در این مسابقه به میدان آمد اما پارس جنوبی نیز با تغییراتی که مهدی تارتار در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود بازی درگیرانه ای را با حریف تدارک دیده بود. دوتیم با بازیکنان دونده و پرتلاششان در میانه زمین جدال سنگینی برای تصاحب توپ داشتند. بازیکنان سرعتی هردوتیم نیز نفوذهای زیادی را از جناحین روی...
 • کره جنوبی در صدد جذب گردشگران مسلمان
 • پکن - ایرنا - کره جنوبی با نظرداشت اینکه شمار گردشگران چینی دراین کشور رو به کاهش است ، می کوشد تا گردشگران کشورهای مسلمان را جذب کند. به گزارش ایرنا ، از زمانی که سامانه موشکی پیشرفته تاد آمریکا در کره جنوبی استقرار یافت ، چین اعتراضات گسترده ای به آن کرد که مورد قبول کره جنوبی قرار نگرفت.این کشور تاکید کرده است که برای مهار تهدیدهای موشکی بالستیک کره شمالی و حراست از امنیت خود به این سامانه نیاز دارد و آن را به طور کامل در 300 کیلومتری جنوب شرق پایتخت آرایش داده است.به دنبال این مساله شمار گردشگران چینی به کره جنوبی با توجه به ممنوعیت اعزام تورهای گردشگری از چین به این کشور به طور چشمگیری کاهش یافته است.کره جنوبی به بخش های مختلف کشور دستور داده است برای جذب گردشگران از کشورهای مسلمان روی توسعه صنایع حلال از جمله مواد غذایی حلال کار کنند.آمارها هم نشان می دهد که شمار گردشگرانی از ایران و قزاقستان به کره جنوبی افزایشی نزدیک به 26 و 28 درصد در سال جاری میلادی داشته است.این کشور چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا را در اختیار دارد و تاکید کرده است که باید برای تحقق هدف جلب گردشگران مسلمان نهایت تلاش را بکار گرفت.بخش گردشگری خاورمیانه سازمان جهانگردی کره جنوبی در گزارشی آورده است که شمار سالن های غذاخوری حلال این کشور از 135 رستوران در سال گذشته میلادی به 237 باب افزایش خواهد یافت.همچنین قرار است یک جشنواره مواد غذایی و رستوران های حلال از روز 31 اکتبر در کره جنوبی برگزار شود که به مدت دو ماه ادامه خواهد یافت و هدف آن آشنا کردن کل جامعه با مواد غذایی حلال است.از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه جولای بر اساس گزارش این سازمان و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ، شمار گردشگران چینی به این کشور به...
 • استقلال به دنبال ششمین مربی خارجی تاریخ
 • استقلال در حالی درصدد آوردن والتر زنگا است که گلر جام جهانی 1990، برای آنها مهم ترین گزینه بعد از دوران علیرضا منصوریان است. به گزارش "ورزش سه"، استقلال که 15 سال است رنگ مربی خارجی را به عنوان سرمربی ندیده است، در دورانی مربیان بزرگی از بین خارجی ها داشته است، البته اولین مربی خارجی باشگاهی در ایران مربوط به سال 1348 بوده که پیکان تهران از وجود آلن راجرز بهره برد . فهرست مربیان خارجی تاریخ استقلال به شرح زیر است : 1-مرحوم زدراوکو رایکوف: او از زمستان 48 بعد از پایان قراردادش با فدراسیون فوتبال سرمربی تیم استقلال شد. با استقلال در سال 49 قهرمان آسیا، قهرمان لیگ اول منطقه ای و قهرمان مسابقات تهران شد و در سال 1351 با عنوان قهرمانی در مسابقات تهران صاحب چهارمین جامش شد. استقلال با رایکوف در سال 52 قهرمان جام اتحاد و در سال 53 قهرمان لیگ دوم آزادگان شد. رایکوف در سال 55 به دنبال بروز اختلاف با برخی نفرات از استقلال جدا و به تیم فوتبال سپاهان رفت. 2-ولادیمیر جگیچ: در سال 56 هدایت استقلال را بر عهده گرفته و با استفاده از حاجیلو، نعلچگر، شاهرخ بیانی، شاهین بیانی، شاهرخ مطیعی، رضا رجبی و... این تیم را بسیار جوان کرد. در تابستان 57 او با استقلال قهرمان جام حذفی کشور شد و آخرین جام قبل از انقلاب را به این تیم اختصاص داد. 3-یوگنی سکوموروخوف: استقلال در سال 72 از وجود این مربی خوب روس بهره برد. درست است که استقلال در این سال، در دسته سوم بود؛ اما عملکرد آبی ها به نحوی قابل توجه بهبود یافت. سکوموروخوف که از استقلال جداشده بود در سال 78 به این تیم برگشت و نتایج قابل توجهی هم داشت؛ اما بعد از شکست در دربی برگشت سال 78 از این تیم کنار گذاشته شد. 4-لئونید...
 • ۱۳ کشته به دنبال طوفان ماریا در کشور پورتوریکو
 • خبرگزاری میزان- این طوفان درجه سه درحال تخریب جزیره «ترکس و کیکاس» است. طوفان ماریا باعث شد در پورتوریکو ویرانی‌های زیادی برجای بماند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان،به نقل از شبکه سی ان ان، طوفان ماریا در حال حاضر خشم خود را در شمال دریای کارائیب تخلیه می‌کند. بر این اساس، بسته شدن مسیرهای ارتباطی و قطع برق و تلفن در پورتوریکو باعث شده است، کار امداد رسانی در این کشور با مشکل مواجه شود. این طوفان درجه سه درحال تخریب جزیره «ترکس و کیکاس» است. طوفان ماریا باعث شد در پورتوریکو ویرانی‌های زیادی برجای بماند. فرماندار پورتوریکو گفت دستکم سیزده نفر در طی این طوفان کشته شدند و میلیون ها نفر هم شاید تا ماه‌ها برق نداشته باشند. انتهای پیام/
 • به دنبال پیشگیری از ورشکستگی واحدهای تولیدی هستیم
 • معاون حقوقی قوه قضائیه در خصوص تدوین لوایح و اصلاح قوانین با اشاره به این‌که «با بهره‌گیری از توان و ظرفیت علمی نخبگان جامعه حقوقی کشور اقدامات قابل‌توجهی انجام‌شده است» گفت: تلاش کرده‌ایم تا تمام قوانین جاری را بررسی و آسیب‌شناسی کنیم. به گزارش ایسنا، خدائیان در نشست شورای قضایی استان هرمزگان افزود: در این راستا همواره نظرات کارشناسی استان‌ها اخذشده که استان هرمزگان در حوزه ارائه مشاوره‌های کارشناسی در حوزه مطالعات حقوقی یکی از استان‌های پیشتاز بوده و در زمره استان‌هایی قرار دارد که بهترین نظرات علمی را در راستای اصلاح قوانین ارائه داده است. وی عملکرد دستگاه قضایی این استان را در حوزه‌های گوناگون ستود و این پیشرفت را نتیجه همدلی، هماهنگی و انگیزه خدمت در مجموعه قضایی استان هرمزگان عنوان و خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های مدیریتی و اجرایی در مجموعه قضایی استان هرمزگان همواره مورد اذعان مسئولان عالی قوه قضائیه است و عملکرد مطلوب دادگستری استان هرمزگان در مدیریت کلان و به‌خصوص در حوزه کاهش پرونده‌ها، کنترل جمعیت کیفری زندان‌ها، شوراهای حل اختلاف، ابلاغات الکترونیک، آموزش قضات و همچنین پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی همواره موردستایش همگان است. وی با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی درباره لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی، اجرای این راهبرد کلان را راه خروج کشور از مشکلات اقتصادی بیان کرد و افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی تکالیفی در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی و قاچاق کالا و ارز به عهده دستگاه قضایی است و به همین منظور در قوه قضائیه دستورالعمل مربوطه تهیه‌شده که مطابق آن ستاد مرکزی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی تشکیل و در استان‌ها نیز این ستاد با شرح وظایف نهادها و سازمان‌ها ابلاغ خواهد شد. معاون حقوقی قوه قضائیه در پایان هدف عمده این ستاد را افزایش امنیت سرمایه‌گذاری و پیشگیری از ورشکستگی واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها دانست و عنوان کرد: با توجه به تمهیدات...
 • آمریکا به دنبال پیمان استارت جدیدی با روسیه است
 • مقام‌های آمریکایی می‌گویند با وجود اختلافات میان واشنگتن و مسکو در بسیاری از زمینه‌ها، آمریکا همچنان برای دستیابی به یک پیمان جدید کنترل تسلیحات موسوم به استارت با روسیه ارزش قائل هستند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مقام های آمریکایی روز جمعه تاکید کردند: علی رغم اختلافات و تنش ها بین روسیه و آمریکا در زمینه های مختلف؛ واشنگتن به دنبال دستیابی به یک پیمان جدید کنترل سلاح با روسیه موسوم به نیو استارت یا استارت جدید است.اظهارات مقام های رسمی دولت ترامپ که به طور ناشناس با خبرنگاران صحبت کرده اند، نشان می دهد که پیمان استارت همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و درها برای تمدید این پیمان همچنان باز است. پیمان استارت در سال 2021 میلادی منقضی خواهد شد.این گزارش افزود: بر اساس پیمان نیو استارت دو کشور تا فوریه 2018 میلادی اقدام به کاهش کلاهک های هسته ای خواهند کرد تا بیش از 1550 کلاهک اتمی در اختیار نداشته باشند، یعنی پایین ترین رقم در دهه های اخیر.رویترز گزارش داده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نخستین تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از پیمان نیو استارت انتقاد کرده و آن را به نفع روسیه دانسته است.ولی یک مقام ارشد دولت ترامپ روز جمعه گفت: ایالات متحده به دنبال دست کشیدن از پیمان نیو استارت نیست.برخی مقام های ارشد آمریکایی از جمله جیمز ماتیس وزیر دفاع نیز قابل اعتماد بودن روسیه در خصوص کنترل تسلیحات را زیر سئوال برده اند. روسیه اتهامات آمریکا درباره نقض پیمان استارت را رد کرده و در مقابل آمریکا را به نقض مفاد این پیمان متهم کرده است.این در شرایطی است که اختلافات و تنش ها در روابط دو کشور به شدت بالا گرفته است. نهادهای اطلاعاتی آمریکا، روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2016 متهم کرده...
 • الهلال به دنبال بازگشت اینیستا پیش از بازی پرسپولیس
 • آبی پوشان عربستانی به دنبال بازگشت هافبک ملی پوش تیم شان هستند تا در دیدار رفت برابر پرسپولیس از وی سود بجویند. بازیکنی که بین عربستانی ها به اینستای آسیا معروف است. به گزارش "ورزش سه"، نواف عابد، هافبک ملی پوش تیم الهلال عربستان که پیش از این دچار مصدومیت شد و به همین دلیل بازی های این تیم در لیگ قهرمانان آسیا و تیم ملی عربستان را از دست داد. او این روزها با کسب بهبودی نسبی تمرینات خود را آغاز کرده است تا هر چه سریعتر بتواند بازهم پا به میادین بگذارد. در همین راستا مسئولان تیم الهلال به دنبال این هستند تا با مهیا کردن شرایط، نواف عابد بتواند بهبودی کامل را به دست بیاورد و در اولین دیدار آسیایی پیش رو یعنی بازی برابر پرسپولیس به میدان برود. عابد از جمله بازیکنان ملی پوش تیم الهلال محسوب می شود که از سال 2011 پیراهن به عنوان بازیکن ملی در تیم بزرگسالان بازی های خود را آغاز کرد، نکته جالب در رابطه با وی اینکه عربستانی ها به او لقب اینستای آسیا را داده اند.
 • شکست ناپذیران پارس جنوبی
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازبوشهر، نیمه اول بازی سایپا و پارس جنوبی جم یک بازی درگیرانه و پایاپای از سوی دو تیم بود و در نهایت بدون این که توپی از روی خط دروازه‌ها رد شود این ۴۵ دقیقه به پایان رسید. سایپا با انگیزه پیروزی در این مسابقه به میدان آمد؛ اما پارس جنوبی نیز با تغییراتی که مهدی تارتار در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود بازی درگیرانه‌ای را با حریف تدارک دیده بود. دوتیم با بازیکنان دونده و پرتلاششان در میانه زمین جدال سنگینی برای تصاحب توپ داشتند. بازیکنان سرعتی هر دو تیم نیز نفوذ‌های زیادی را از جناحین روی دروازه‌های هم تدارک دیدند و قصد داشتند با پاس‌های سرعتی مهاجمانشان را در موقعیت گلزنی قرار دهند. هر دو تیم سایپا و پارس جنوبی دو سه موقعیت مناسب روی دروازه هم به وجود آوردند؛ اما در نهایت هیچکدام تبدیل به گل نشد و بازی دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید. سایپا نیمه دوم را تهاجمی با هدف برد آغاز کرد و پارس جنوبی را نیز تحت فشار قرار داد. سایپا برای رسیدن به گل تلاش بسیار زیادی انجام داد و تعویض علی دایی نیز جواب داد و محمد سلیمانی توانست این تیم را جلو بیاندازد. پارس جنوبی که در نیمه دوم بازی تدافعی را در دستور کار قرار داده بود در ضد حمله توانست توسط علی دشتی که بازی را از روی نیمکت آغاز کرده بود، صاحب یک ضربه پنالتی شود و پارس جنوبی یک امتیاز باارزش را از سایپا گرفت. یک امتیازی که می‌تواند این تیم را در ادامه فصل کمک زیادی بکند. محسن فروزان دروازه بان تیم پارس جنوبی با وجود آن که در این بازی یک بار تسلیم ضربه محمد سلیمانی شد؛ اما در نیمه دوم با واکنش‌های خوبش مانع بزرگی در برابر شاگردان علی دایی بود. سایپا در...
 • فولاد دربی جنوبی ها را از صنعت نفت برد
 • دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان با برتری تیم اهوازی به پایان رسید. به گزارش خبرنگار مهر، آخرین دیدار از رقابت های هفته هفتم لیگ برتر شامگاه امروز جمعه بین تیم های صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان برگزار شد که این بازی در پایان با برتری یک بر صفر تیم اهوازی به پایان رسید. در این دیدار که به میزبانی آبادان برگزار شد، فولادی ها با گل دقیقه ۲۴ علی اصغر عاشوری برابر حریف خود به برتری رسیدند و سه امتیاز این بازی را از آن خود کردند.
 • زنگ مهر و مقاومت در مدارس خراسان جنوبی
 • زنگ مهر و مقاومت در مدارس خراسان جنوبی نواخته شد. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، زنگ مهر و مقاومت امروز در بیش از 2 هزار و 500 آموزشگاه در خراسان جنوبی نواخته شد ودانش آموزان اولین روز سال تحصیلی را آغاز کردند.بیش از 160 هزار دانش آموز در مدارس خراسان جنوبی تحصیل می کنند که 16 هزار نفر کلاس اولی هستند.
 • چین کره جنوبی و تایلند جهانی شدند
 • تیم‌های چین، کره جنوبی و تایلند سهمیه مسابقات والیبال قهرمانی زنان ۲۰۱۸ جهان را به دست آوردند. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 با حضور 24 تیم از 7 تا 28 مهرماه سال 1397 به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود.قاره آسیا علاوه بر میزبان، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می‌شوند.مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیا با حضور 10 تیم در دو گروه از 29 شهریور ماه به میزبانی دو کشور تایلند و قزاقستان آغاز شده است و فردا (یکشنبه) به پایان می‌رسد.در چهارمین روز این رقابت‌ها، سه تیم صعود کننده آسیا به این رقابت‌ها مشخص شدند که تیم چین با 3 برد و 9 امتیاز از گروه الف در قزاقستان و تیم‌های کره جنوبی و تایلند از گروه دوم در تایلند نیز با 3 برد و 9 امتیاز سهمیه رقابت های جهانی به دست آوردند.در گروه الف دو تیم قزاقستان و چین تایپه با دو برد و 6 امتیاز برای تنها سهمیه باقی مانده رقابت های جهانی رقابت دارند که فردا (یکشنبه) سهمیه چهارم آسیا نیز مشخص خواهد شد.بدین ترتیب تا کنون حضور 14 تیم در هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمان سال 2014، ژاپن میزبان سال 2018 و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال 2015 آمریکا جنوبی از جمله این تیم ها هستند.همچنین قاره اروپا نیز در رقابت های قهرمانی زنان جهان هشت سهمیه دارد که تیم های روسیه، صربستان، ترکیه، ایتالیا، جمهوری آذربایجان، آلمان، هلند و بلغارستان موفق به کسب سهمیه شدند.برنامه آخرین روز رقابت های انتخابی زنان جهان در دو گروه قاره آسیا به قرار زیر است:گروه الف در قزاقستان:چین – چین تایپهقزاقستان – فیجیگروه...
 • تکرار حملات بی حاصل به سوریه اسرائیل به دنبال چیست
 • خبر حمله هوایی اسرائیل به نزدیکی فرودگاه دمشق در حالی منتشر شد که با توجه به اینکه این حملات دستاورد چندانی ندارد، باید پرسید هدف اسرائیل از این حملات چیست؟ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه با اشاره به خبر صبح جمعه مبنی بر حمله هوایی اسرائیل به نزدیکی فرودگاه دمشق نوشت: با توجه به اینکه این حملات دستاورد چندانی ندارد، باید پرسید هدف اسرائیل از آن چیست؟در اوج پایکوبی های پنهان و آشکار سران عرب با همتایان اسرئیلی خود، ملت های عرب باید به آنان یادآور شوند که رژیم اشغالگر هنوز دشمنی است که دست از تجاوز برنداشته و سرزمین و شرافت عربی را مورد تعرض قرار می دهد.ادعاهای تکراری اسرائیل در حمله به سوریهعجیب اینکه دولت سوریه که هفت سال است هدف حملات آمریکا و متحدان عربش قرار گرفته و در تیررس تقسیم و از هم پاشیدگی قرار داشت، تنها کشوری است که این روزها هدف حملات هوایی و موشکی اسرائیل قرار می گیرد و باز تکرار همان اظهارات مربوط به حمله به کاروان های حامل سلاح به حزب الله و هواپیماهای بدون سرنشین آن مطرح می شود.پس از کمتر از یک ماه، صبح روز جمعهگزارش های خبری حاکی از حمله موشکی اسرائیل به یک انبار سلاح در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق بود که گفته می شد محموله جدیدی از موشک های پیشرفته که قرار بود به دست حزب الله در جنوب لبنان برسد، در خود جا داده بود.پنهان کاری اسرائیل در حمله به سوریهاسرائیل طبق معمول در مورد این خبرها سکوت کرده و اجازه نداد روزنامه های اسرائیلی هیچ خبری در این خصوص منتشر کنند، اما شبکه اطلاع رسانی جنگی سوریه تاکید کرد نیروی هوایی اسرائیل توانستند یکی از سه موشک را که عازم منطقه فرودگاه دمشق بود، سرنگون کند و لاشه این هواپیما...
 • رهامی:اصلاح طلبان به دنبال عبور از روحانی نیستند
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - رهامی گفت: از ائتلاف سال 94 پشیمان نیستیم اما ضعف‌هایی دارد که باید برطرف شود. فائزه عباسی:«ائتلاف نمی کنیم»، «با پدیده اصلاح طلبان بدلی رو به رو هستیم» اینها جملاتی است که این روزها از اردوگاه چپ به گوش می‎رسد و شاید این آغازگر یک تغییر تاکتیک در میان اصلاح طلبان باشد؛ مسئله‎ای که حجت‌الاسلام محسن رهامی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان می گوید چنین تصمیماتی زود است و ما باید با توجه به شرایط زمان و مکان تصمیم گیری کنیم. او گفت تا نزدیک انتخابات مجلس یازدهم، اعضای لیست امید را رصد می کنیم و بعد تصمیم نهایی را درباره آنها اتخاذ می کنیم. آنچه می خوانید مشروح این گفت‌وگو است: آقای عارف در صحبت های خود اعلام کرده است اصلاح طلبان در انتخابات 98 دیگر ائتلاف نمی کنند؛ علت این خداحافظی با ائتلاف چیست؟ اول باید بگویم به نظر می رسد آنچه آقای عارف مطرح کردند از جایگاه اعتقادات شخصی باشد و نه از جایگاه رئیس شورای عالی سیاست گذاری؛ چراکه جریان اصلاحات هنوز در مورد ائتلاف یا عدم ائتلاف تصمیمی نگرفته است و این موضوع یک دلیل محکم دارد و آن اینکه تصمیمات سیاسی تابع شرایط زمان و مکان است. در این راستا ما باید در زمان خود و باتوجه به آرایش نیروهای خود تصمیم بگیریم و نمی توان به سبک مسائل شرعی با آن برخورد کرد؛ یعنی براساس یکسری احکام، دستورات قطعی صادر کرد و گفت ائتلاف حرام است؛ حتی در مسائل شرعی هم باز باید شرایط زمان و مکان بحث کرد. این صحبت‌ها موضوعی نیست که بگوییم آقای عارف از روی احساسات مطرح کرده اند؛ به هر حال چنین صحبت هایی از زبان فردی مانند آقای عارف قطعا عقبه ای دارد؟ ماجرا و مشکل از آنجا آغاز شد که تعدادی از دوستان که از طریق ائتلاف...