موضع‌گیری جدید مدیریت شهری تهران درباره «آینده ساخت‌و‌ساز در منطقه 22»، از لغو یک طرفه ممنوعیت برج‌سازی در منطقه خاص پایتخت حکایت دارد.

شورای‌عالی شهرسازی سه سال پیش، در مواجهه با تراکم سنگین برج‌های مسکونی در کریدور هوای تازه در غرب پایتخت، در یک مصوبه، «توقف بلندمرتبه‌سازی در منطقه 22» را ابلاغ کرد.

قرار بود ازسرگیری ساخت‌و‌ساز در این منطقه، به بعد از تهیه «طرح تفصیلی ویژه منطقه 22» و «ضوابط جامع بلندمرتبه‌سازی» موکول شود. به این ترتیب مناقشه ساختمانی در منطقه باد، ابعاد تازه‌ای پیدا کرد.

مناقشه اصلی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور و شهرداری تهران طی چهار سال گذشته، موضوع اولین اظهار‌نظر رسمی معاون جدید شهرسازی و معماری شهرداری تهران شد. به گزارش دنیای اقتصاد، مهدی حجت، معاون جدید شهرسازی شهرداری تهران که هفته گذشته با حکم شهردار تهران به این سمت منصوب شد، روز گذشته در اولین اظهار نظر رسمی خود که در قالب گفت‌وگویی با سایت اطلاع‌رسانی شهرداری تهران منتشر شده بود، موضع معاونت شهرسازی در خصوص «ماجرای سونامی برج‌سازی منطقه 22 و رابطه آن با آلودگی هوا» را اعلام کرد. اثبات اثرگذاری مخرب برج‌سازی منطقه 22 بر جریان هوای تازه ورودی به پایتخت در کریدور هوایی باد، موضوعی است که طی چهار سال گذشته به یکی از محورهای اصلی مناقشات شهرداری و شورای‌عالی شهرسازی تبدیل شده بود. اما محتوای این گفت‌وگو نوعی فراموشی در دیدگاه مدیریت تازه شهری نسبت به مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور در تاریخ 6 آبان ماه سال 93 را القا و در عین حال شائبه لغو ممنوعیت ساخت‌وساز در منطقه 22 را تقویت می‌کند.

مهدی حجت دیروز در قالب مصاحبه با سایت تهران سما به اظهارنظر در خصوص دو جنبه ساخت‌وسازهای منطقه 22 پرداخته است.

او در بخشی از صحبت‌های خود در مورد اثبات یا رد اثر‌گذاری ساخت‌وسازهای منطقه 22 بر جریان هوای تازه به درون محدوده شهری تهران اشاره کرد و گفت: در این خصوص کارشناسان دو نظر متفاوت ارائه می‌دهند. گروهی بر تاثیرگذاری روند ساخت‌وسازهای منطقه 22 بر جریان هوای تازه صحه می‌گذارند و عده‌ای دیگر در مخالفت با این موضوع مطالعاتی را انجام داده‌اند اما هنوز نتیجه دقیقی در مورد صحت موارد مطرح شده در دسترس نیست، بنابراین باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت ایجاد مزاحمت برای زندگی شهروندان، شهرداری اقدامات لازم را انجام دهد. معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در بخش دوم صحبت‌های خود به روند ساخت‌وسازها در منطقه 22 اشاره کرد و افزود: ساخت وساز در منطقه 22 با روال گذشته تکرار می‌شود به این معنا که در حال حاضر در روند ساخت‌وساز منطقه 22 نه توقفی ایجاد شده و نه سرعت احداث ساختمان تسریع شده است. او همچنین تاکید کرد: هنوز در ساخت‌وسازهای غرب تهران به امر بدیهی و حقیقی دست پیدا نکرده‌ایم که به اتکای آن اعلام کنیم ساخت‌وساز در منطقه 22 متوقف یا دنبال شود.

بررسی‌ها در مورد دو نکته‌ای که در مصاحبه مهدی حجت با سایت شهرداری تهران اعلام کرده، نشان می‌دهد: برخلاف آنچه درباره عدم نیاز به توقف ساخت‌وساز در منطقه 22 عنوان می‌شود؛ مدیریت شهری تهران از زمان ابلاغ مصوبه ششم آبان ماه سال 93 (مصوبه این جلسه در تاریخ 28 آبان‌ماه همان سال و 11 آذرماه همان سال در روزنامه رسمی منتشر و ابلاغ شده است) موظف به اعمال توقف ساخت‌وساز جدید در منطقه 22 بوده و از آنجا که شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور مرجع بالادست ضوابط شهرسازی در همه شهرها است، از سال 93 تاکنون مصوبه‌ای برای لغو مصوبه قبلی خود در ارتباط با ساخت‌وسازهای منطقه 22 نداشته، به این ترتیب ممنوعیت ساخت‌وساز در منطقه 22 در چارچوب ضوابط شورای‌عالی شهرسازی در حال حاضر جاری و پابرجا محسوب می‌شود.

با این حال آن‌طور که معاون شهرسازی دیروز در اظهارنظر خود خبر داد، چراغ سبز جدید شهرداری تهران می‌تواند لغو یک طرفه این ممنوعیت تعریف شود.

علاوه‌بر این موضوع، نکته دوم برجسته صحبت‌های معاون جدید شهرسازی و معماری شهرداری به بحت تایید یا عدم تایید مزاحمت‌های ساخت‌وسازهای منطقه 22 در مورد زندگی شهروندان مربوط می‌شود.

بررسی‌ها درباره این موضوع هم مشخص می‌کند رابطه مخرب برج‌سازی در منطقه 22و جریان هوای تازه در پایتخت در بررسی‌های دست‌کم دو سال گذشته شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور اثبات شده است. کارشناسان شهری با توجه به اینکه شورای‌عالی شهرسازی مرجع بالادست اجرای ضوابط شهرسازی از سوی شهرداری تهران محسوب می‌شود، معتقدند: اقدام بهینه‌ای که شهرداری در وضعیت کنونی تا رفع ابهامات کامل این موضوع می‌تواند داشته باشد، ابتدا توقف کامل برج‌سازی در منطقه 22 تا زمان نهایی شدن نتیجه تحقیقات تکمیلی است.

با انتشار اظهارنظر متفاوت معاون شهرسازی شهرداری تهران در خصوص روند ساخت وسازهای منطقه 22، کارشناسان شهری عنوان می‌کنند یکی از دلایلی که باعث شده ترکیب جدید شهرداری تهران به این صورت در مورد مناقشات منطقه 22 اظهارنظر کند به دوپهلو بودن مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور بازمی‌گردد. به این معنا که در قالب این مصوبه 12 بندی که در تاریخ ششم آبان ماه سال 93 به شماره300/41149 از سوی شورای‌عالی شهرسازی ابلاغ شده است، دو بند 11 و 12 این مصوبه است که به نظر می‌رسد به نوعی هم‌راستا نیستند. در بند 10 این مصوبه آمده است که بند 29-16 ضوابط طرح تفصیلی در مورد منطقه 22 به‌طور کامل حذف شود. یعنی هر نوع ساخت‌وساز در منطقه 22 ممنوع است اما در بند 11 این مصوبه این موضوع طور دیگری توضیح داده شده است. در بند 11 آمده است تمامی اراضی با مساحت بیش از هزار مترمربع باید به صورت 30 درصد سهم مالک و 70 درصد سهم شهرداری انجام شود، یعنی شهرداری می‌تواند برای این زمین‌ها مجوز ساخت وساز صادر کند. در بند دیگری از این مصوبه نیز هر نوع تصمیم‌گیری برای بلندمرتبه‌سازی در تهران منوط به تصویب ضوابط «بلندمرتبه‌سازی» در شورای‌عالی شهرسازی و معماری شده است که در واقع محتوای آن نشان‌دهنده ممنوعیت ساخت وسازهای منطقه 22 است چون غالب ساخت وسازهای منطقه 22 از نوع برج‌سازی است.

به گفته کارشناسان شهری یکی از دلایل اظهارنظر متفاوت معاون شهرسازی با محتوای مصوبه شورای‌عالی شهرسازی می‌تواند هم‌راستا نبودن بندهای مختلف این مصوبه باشد.

ضمن آنکه اگرچه از دیدگاه معاون شهردار تهران مطالعات انجام شده در مورد تاثیر برج‌سازی بر جریان هوای تازه از غرب تهران اثبات نشده، بنابراین روند ساخت‌وسازهای این منطقه متوقف نمی‌شود اما شورای‌عالی شهرسازی اوایل امسال نیز در مطالعه جداگانه‌ای یک‌بار دیگر بر ممنوعیت صدور پروانه ساختمانی در منطقه 22 تاکید کرده است. در قالب این مطالعات که ابتدای سال 96 از سوی شورای‌عالی شهرسازی ارائه شد مشخص شد وضعیت موجود منطقه 22 با اسناد مصوب فرادست شهری مغایرت‌های اساسی دارد. ضمن آنکه در بخشی از این مطالعه مجددا تاکید شده است که از سال 93 با ممنوع شدن صدور پروانه‌های بلندمرتبه در منطقه 22، تاکنون حدود 30 مورد پروانه بیش از 12 طبقه بدون مصوبه کمیسیون ماده 5 صادر شده است. از این لحاظ نیز بازهم به نظر می‌رسد صحبت‌های معاون جدید شهرسازی شهرداری تهران به نوعی فراموشی از مصوبات ملاک عمل شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور دچار شده است. به این ترتیب باید دید آیا معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران بنا دارد در جهت خلاف مصوبه شورای‌عالی شهرسازی عمل کند یا آنکه همچنان در مسیر گذشته باقی می‌ماند.

کلیدواژه: شورای عالی شهرسازی و معماری کشور | مصوبه شورای عالی شهرسازی | شهرسازی و معماری شهرداری | ساخت وسازهای منطقه 22 | ساخت وساز در منطقه 22 | معاون جدید شهرسازی | بر جریان هوای تازه | بلندمرتبه سازی | روند ساخت وساز | معاون شهرسازی | شهرداری تهران | سازی در منطقه | برج سازی | ساخت وساز

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۲۸۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • مجوز نمی دهیم
 • خبرگزاري آريا - ناصر حکيمي مي‌گويد: سياستگذار يا نهاد رگولاتوري بايد توجه ويژه‌اي به ارزش‌آفريني فين‌تک‌ها داشته باشد، آنها را به رسميت بشناسد و نبايد به دنبال قالب‌سازي و شکل‌دهي آنها باشد. بنابراين به فين‌تک‌ها مجوزي داده نمي‌شود و ما در بانک مرکزي درصدد هم نيستيم به آنها مجوز دهيم و اصولاً هم فين‌تک‌ها مجوز‌پذير نيستند. به گزارش خبرگزاري آريا، در جريان ظهور پديده اسنپ و تپسي، شاهد مخالفت‌هاي جدي با اين پديده بوديم اما به هر حال اين استارت‌‌‌آپ‌ها همچنان به فعاليت خود ادامه مي‌دهند. اما در مورد استارت‌‌‌آپ‌هاي مالي يا فين‌تک‌ها اين نگراني به‌طور جدي وجود دارد که مخالفت‌ها مانع شکل‌گيري اين شرکت‌ها شوند. چون برخلاف اسنپ و تپسي، مخالفان فين‌تک‌ها خيلي قدرتمندتر هستند و تاکنون چند بار برخي از آنها فيلتر شده‌اند. با توجه به اين امر سياستگذار يا رگولاتوري بهتر است چه رويکردي به پديده فين‌تک، بازيگر جديد بازارهاي مالي داشته باشد تا از فعاليت آنها در جهت رونق کسب‌وکار و در نهايت رشد اقتصادي بهره گيرد؟ به اين بهانه با ناصر حکيمي معاون فناوري‌هاي نوين بانک مرکزي که البته به‌تازگي بر اين مسند تکيه زده است به گفت‌وگو پرداختيم. اين مقام بانک مرکزي نگاه مثبت و حمايتي به فين‌تک‌ها دارد و معتقد است فين‌تک‌ها شرکت‌هايي هستند که ارزش افزوده ايجاد مي‌کنند و مزاحم و مخل فعاليت بانکداري نيستند. حکيمي با رد هرگونه دخالت بانک مرکزي در حوزه فعاليت فين‌تک‌ها تاکيد دارد بانک مرکزي به‌عنوان رگولاتوري در حوزه بازار پول قصد ندارد به استارت‌‌‌آپ‌هاي مالي مجوز بدهد. او مي‌گويد: با مطالعاتي که در بانک مرکزي انجام داديم به اين نتيجه رسيديم که نمي‌توانيم با فين‌تک‌ها به شکل سنتي برخورد کرده و طبقه‌بندي‌شان کنيم که بتوانيم به آنها مجوز بدهيم. حتي به اين نتيجه رسيديم که نمي‌توانيم به فعاليت آنها چارچوب و شکل ‌دهيم چراکه هر نوع شکل‌دهي و هدايت آنها به معناي مقابله با نوآوري است....
 • نوکیا ۸ از FCC مجوز دریافت کرد
 • گروه فناوری _ نوکیا 8 درحال حاضر سطح بالاترین گوشی اندرویدی نوکیا به‌شمار می‌رود و ظاهرا HMD Global قصد دارد یک نسخه پیشرفته‌تر هم از آن با 6 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی معرفی کند. به گزارش بولتن نیوز وبه نقل از جی اس ام ، کمپانی HMD Global که ساخت گوشی‌های برند نوکیا را بر عهده دارد، در ابتدای ماه سپتامبر اسناد مربوط به نسخه تازه‌ای از گوشی نوکیا 8 را به FCC، کمیسیون ارتباطات آمریکا، ارائه کرده است و به نظر می‌رسد این سازنده فنلاندی قصد دارد نسخه پیشرفته‌تری را از گوشی مذکور با 6 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی در آمریکا عرضه کند. این نسخه که از ویژگی‌های بهتری بهره می‌برد هنوز هم با شناسه‌های TA-1004 و TA-1012 شناخته می‌شود و بارها در موقعیت‌های مختلف در گزارش‌های آنلاین متعددی دیده شده‌اند و به برخی نسخه‌های نوکیا 8 که در حال حاضر در اروپا و سایر کشورها به فروش می‌رسند، شبیه هستند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا HDM Global از شناسه‌های دیگری برای این نسخه سطح بالا استفاده خواهد کرد یا خیر چراکه استفاده از شناسه‌های یکسان برای نسخه‌هایی با سخت‌افزارهای مختلف در این صنعت اصلا رایج نیست و ممکن است باعث سردرگمی کاربران و مصرف‌کنندگان هم شود. کمپانی HMD Global علاوه بر تأیید ساخت یک نسخه بهبود یافته از گوشی نوکیا 8، همچنین اشاره کرده این نسخه تازه به صفحه‌نمایشی ساخت (Japan Display Inc (JDI، شرکتی که به‌طور مشارکتی توسط سونی، هیتاچی و توشیبا اداره می‌شود، مجهز شده است. همچنین گفته می‌شود که همین سازنده درواقع صفحه‌نمایش‌های IPS LCD موجود در نسخه‌های اصلی نوکیا 8 را هم تولید کرده است. این صفحه‌نمایش‌های 5.3 اینچی کواد اچ‌دی با وضوح تصویر 2560 در 1440 طراحی شده‌اند و از نسبت نمایش رایج 16:9 بهره می‌برند. احتمالا کمپانی HMD Global از همان زمان...
 • کشف چوب فاقد مجوز در گلستان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز گرگان؛ سرهنگ عباس حیدری فرمانده انتظامی بندرگز گفت: ماموران پلیس آگاهی به همراه ماموران یگان امداد این شهرستان در پلیس راه نوکنده یک دستگاه کامیون را متوقف کردند. حیدری ادامه داد: در بازرسی از آن ۲ تن چوب قاچاق از نوع ممرز (درخت بومی جنگل‌های شمال ایران) کشف و ضبط شد. وی افزود: این محموله به اداره منابع طبیعی تحویل، و یک نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد. انتهای پیام/م کشف چوب قاچاق در گلستان
 • کشف ۱۰ میلیارد ریال دام فاقد مجوز حمل
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقزوین؛ سرهنگ رسول فراهانی گفت: ماموران انتظامی حین کنترل خودرو‌های عبوری در آزادراه زنجان-قزوین به دو خودروی کامیون مشکوک و در بازرسی از آن ۱۰۰ راس گاو فاقد بارنامه و مجوز اداره بهداشت کشف کردند. وی افزود: دام‌ها به اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان تحویل داده شد. انتهای پیام/ کشف صد راس گاو فاقد مجوز حمل
 • مجوز ۱۰۰۰ ناوگان زمینی اورژانس اخذ شده است
 • رئیس اورژانس کشور گفت: رشد ناوگان زمینی را در سال گذشته داشتیم که با پیگیری هایی که انجام شده در حال حاضر ۴۰۰ دستگاه دیگر اضافه شده و مجوز ۱۰۰۰ دستگاه دیگر نیز اخذ شده است. دکتر پیرحسین کلیوند رییس اورژانس کشور در همایش روز اورژانس گفت: طی دو سال گذشته گسترش جدی اورژانس هوایی را داشته ایم که توانستیم بخشی از هموطنان را از مرگ حتمی نجات دهیم. وی افزود: رشد ناوگان زمینی را در سال گذشته داشتیم که با پیگیری هایی که انجام شده در حال حاضر ۴۰۰ دستگاه دیگر اضافه شده و مجوز ۱۰۰۰ دستگاه دیگر نیز اخذ شده است. کلیوند تصریح کرد: حضور موتورآمبولانس در تهران بسیار مثمرثمر بوده و توسعه آن را در شهرهای دیگر پیگیری می کنیم همچنینتوسعه پایگاه ها و تعمیر پایگاه های قدیمی در دستور کار قرار گرفته. عملیات ویژه بوای کد ۷۲۴ و ۲۴۷ به خوبی انجام شد. همچنینحضور فعال پرسنل اورژانس جاده ها نشان از عزم جدی آنها برای ارائه خدمات است. کولیوند ادامه داد: کمبود پرسنل و نیروهای اورژانس را پیگیری کرده ایم و استفاده بهتر از نرم افزارهای جدید در اورژانس را به انجام رساندیم. وی گفت:ثبت ۹۰ اختراع جدید توسط نیروهای اورژانس کشور جزو شاخصه های امسال بوده است.در مراسم اربعین امسال نیز درصددیم بهترین خدمات را به زائران ارائه دهیم.
 • مجوز خروج از کشور نوراللهی صادر شد
 • مجوز خروج از کشور هافبک تیم پرسپولیس صادر شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، با پیگیری‌های مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و تماس با سردار سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی، بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی این تیم مقابل الهلال امروز صادر و به پاشگاه پرسپولیس ابلاغ شد.به گزارش تسنیم، احمد نوراللهی که به دلیل عدم صدور روادید نتوانسته بود به همراه پرسولیس راهی دبی شود، حالا می‌تواند به اردوی تیمش اضافه شود.پرسپولیس سه‌شنبه هفته جاری در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا در دبی میهمان تیم الهلال عربستان است.انتهای پیام/ R1443/P1435/S3,27/CT12
 • نوراللهی مجوز خروج از کشور گرفت
 • با توجه به مشکلات پرسپولیس در نهایت مجوز حضور هافبک شماره هشت سرخپوشان برای حضور در امارات صادر شد. به گزارش مشرق، پرسپولیس در دیدار برابر الهلال عربستان سه بازیکن خود را به صورت قطعی در اختیار ندارد تا اکنون مسوولان این تیم به دنبال دریافت مجوز حضور احمد نوراللهی در امارات باشند. با توجه به اینکه کمال کامیابی نیا، محمد انصاری و مهدی طارمی در این دیدار غیبت دارند، در نهایت گفته می‌شود مجوز حضور احمد نوراللهی برای همراهی سرخپوشان صادر شد و این هافبک جوان قادر خواهد بود فردا صبح راهی اردوی پرسپولیس در امارات شود. احمد نوراللهی که در فصل گذشته برای پشت سر گذاشتن دوران سربازی راهی تراکتورسازی شده بود، اکنون روزهای پایانی خدمت خود را پشت سر می‌گذارد و بر این اساس با توجه به شرایط حساس این تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مجوز و همکاری لازم برای خروج و همراهی او با پرسپولیس انجام شد. در این ارتباط با پیگیری‌های مستمر دکتر سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و تماس با سردار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ، مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی این تیم مقابل الهلال در چارچوب مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در امارات امروز صادر و به باشگاه پرسپولیس ابلاغ شد. منبع: ورزش سه ارسال به تلگرام
 • مجوز آزادسازی واردات خودروهای لوکس تکذیب شد
 • به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از شاتا، علی علی آبادی فراهانی با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ برنامه ای برای تغییر معیار لوکس بودن خودروها از حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی نیز ندارد، گفت: به منظور ساماندهی واردات خودرو به کشور، از چند ماه پیش دستور العملی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شده که دو هدف اصلی توسعه صادرات خودروهای ساخت داخل و حمایت از صنایع داخلی را دنبال می کند. وی افزود: هیچ تصمیم گیری تاکنون در این زمینه اخذ نشده و هر مطلبی که در این زمینه منتشر شده صرفا شایعه بوده و قویا تکذیب می شود. به گفته وی، وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ برنامه ای برای تغییر معیار لوکس بودن خودروها از حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی نیز ندارد. علی آبادی تصریح کرد: به منظور ساماندهی واردات خودرو به کشور، از چند ماه پیش دستور العملی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شده که دو هدف اصلی توسعه صادرات خودروهای ساخت داخل و حمایت از صنایع داخلی را دنبال می کند. وی اظهار کرد: برخی رسانه ها امروز خبرهایی حاکی از آزادسازی واردات خودروهای لوکس و گران‌قیمت با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی دادند، حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی از حدود چهار سال پیش تاکنون، معیار لوکس بودن خودروها به حساب می آید. علی آبادی گفت: در پنج ماه نخست امسال بیش از ۳۸ هزار دستگاه خودرو از گمرکات کشور ترخیص شده که ارزش آنها بیش از یک میلیارد و ۴۲ میلیون دلار است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۲۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار وارد شده بود. وی در ادامه یادآورشد: در چهار ماه نخست امسال نزدیک به ۲۶ هزار دستگاه خودرو سواری وارد و در...
 • مجوز خروج از کشور هافبک پرسپولیس صادر شد
 • خبرگزاری میزان- با پیگیری وزیر ورزش مجوز خروج از کشور نورالهی صادر شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، با پیگیری‌های مستمر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و تماس با سردار سرلشکر باقری، رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح، مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی این تیم مقابل الهلال در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در امارات امروز صادر و به باشگاه پرسپولیس ابلاغ شد. انتهای پیام/
 • مجوز حضور نوراللهی مقابل الهلال صادر شد
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس در دیدار مقابل الهلال عربستان سه بازیکن خود را به صورت قطعی در اختیار ندارد ازهمین رو مسئولان این تیم شدیدا به دنبال دریافت مجوز حضور احمد نوراللهی برای سفر به امارات بودند. با توجه به این که کمال کامیابی نیا، محمد انصاری و مهدی طارمی در این دیدار غیبت دارند حضور شماره 8 پرسپولیس می توانست خبر امیدوار کننده ای باشد. این اتفاق در نهایت با پیگیری وزیر ورزش و جوانان رخ داد تا مجوز حضور احمد نوراللهی برای همراهی سرخپوشان صادر شد تا این هافبک جوان فردا صبح راهی اردوی پرسپولیس در امارات شود.احمد نوراللهی که در فصل گذشته برای پشت سر گذاشتن دوران سربازی راهی تراکتورسازی شده بود، اکنون روزهای پایانی خدمت خود را پشت سر می‌گذارد و بر این اساس با توجه به شرایط حساس این تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مجوز و همکاری لازم برای خروج و همراهی او با پرسپولیس انجام شد و قادر خواهد بود برابر الهلال در صورت صلاحدید برانکو ایوانکوویچ به میدان برود. 110
 • گرفتن مجوز اجرا ۹ سال طول کشید/نخبگان را دلسرد کرده ایم
 • نشست رسانه ای نمایش «سهروردی» با حضور عوامل این اثر نمایشی امروز شنبه ۱ مهر در لابی تالار وحدت برگزار و طی آن درباره وضعیت تولید و اجرای این اثر نمایشی صحبت شد. به گزارش خبرنگار مهر، نشست رسانه ای نمایش «سهروردی» با حضور نویسنده، کارگردان، بازیگران و عوامل اجرایی این اثر نمایشی ظهر امروز شنبه ۱ مهر در لابی تالار وحدت برگزار شد. شکرخدا گودرزی نویسنده و کارگردان نمایش «سهروردی» در ابتدای این نشست درباره روند تولید این اثر نمایشی گفت: شرایط اداره کل هنرهای نمایشی برای تولید آثار فاخر خوب نیست و دولت از خود سلب مسئولیت کرده است. قرارداد کمی با ما منعقد شده که از آن تنها ۱۰ میلیون تومان پرداخت شده است و اگر حمایت بخش خصوصی نباشد تولید آثار تئاتری با مشکل مواجه می شوند. وی با اشاره به اینکه بیش از ۹ سال گرفتن مجوز اجرای نمایش «سهروردی» طول کشید، اظهار کرد: گرفتن مجوز نمایشنامه سه سال به طول انجامید و در ابتدا به من گفته شد که باید صلاحیت نگاه من برای نگارش نمایشنامه «سهروردی» تأیید شود. از این رو سه جلسه با انجمن حکمت و فلسفه برگزار کردیم و نمایشنامه برای آنها قرائت و نقطه نظراتشان در بازنویسی های متن اعمال شد. گودرزی تأکید کرد: ما این نمایش را با نگاه تجاری تولید نکرده ایم و به همین دلیل بهای بلیت را به گونه ای تعیین کرده ایم که دانشجویان و مخاطبان بتوانند به راحتی از این نمایش دیدن کنند. کارگردان نمایش «سهروردی» تصریح کرد: این نمایش در راستای اقتصاد هنری که به نام آن تابلوهای نقاشی به سرقت می روند، تولید نشده است. در ادامه این نشست اصغر همت به عنوان یکی از بازیگران نمایش «سهروردی» اظهار کرد: ما این روزها پُز بیش از ۱۰۰ اجرای تئاتر را می دهیم ولی از این تعداد حدود ۹۰ تئاتر متضرر می شوند....
 • اخذ مجوز ۱۰۰۰ آمبولانس برای ناوگان اورژانس کشور
 • سرویس سلامت و پزشکی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین: سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: در حال حاضر ۴۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان زمینی اورژانس کشور اضافه شده و مجوز ۱۰۰۰ دستگاه دیگر نیز اخذ شده است. به گزارش خبرنگار بی‌باک، دکتر پیرحسین کلیوند در همایش روز اورژانس اظهارداشت: طی دو سال گذشته گسترش جدی اورژانس هوایی را داشته ایم که توانستیم بخشی از هموطنان را از مرگ حتمی نجات دهیم. وی افزود: رشد ناوگان زمینی را در سال گذشته داشتیم که با پیگیری هایی که انجام شده در حال حاضر ۴۰۰ دستگاه دیگر اضافه شده و مجوز ۱۰۰۰ دستگاه دیگر نیز اخذ شده است. کلیوند تصریح کرد: حضور موتورآمبولانس در تهران بسیار مثمرثمر بوده و توسعه آن را در شهرهای دیگر پیگیری می کنیم همچنینتوسعه پایگاه ها و تعمیر پایگاه های قدیمی در دستور کار قرار گرفته. وی گفت: عملیات ویژه برای کد ۷۲۴ و ۲۴۷ به خوبی انجام شد. همچنین حضور فعال پرسنل اورژانس در جاده ها نشان از عزم جدی آنها برای ارائه خدمات است. کولیوند ادامه داد: کمبود پرسنل و نیروهای اورژانس را پیگیری کرده ایم و استفاده بهتر از نرم افزارهای جدید در اورژانس را به انجام رساندیم. وی گفت:ثبت ۹۰ اختراع جدید توسط نیروهای اورژانس کشور جزو شاخصه های امسال بوده است.در مراسم اربعین امسال نیز درصددیم بهترین خدمات را به زائران ارائه دهیم.
 • مجوز خروج نوراللهی برای دیدار با الهلال صادر شد
 • تهران- ایرنا- مجوز خروج از کشور «احمد نوراللهی» بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای حضور در دیدار برابر الهلال عربستان صادر و به باشگاه پرسپولیس ابلاغ شد. به گزارش ایرنا به نقل از فدراسیون فوتبال، با پیگیری های مستمر «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان و تماس با سردار سرلشکر «حسن باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، مجوز خروج از کشور نوراللهی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی این تیم مقابل الهلال در چارچوب مرحله نیمه نهایی رقابت های جام باشگاه های آسیا در امارات امروز صادر و به باشگاه پرسپولیس ابلاغ شد.سرخپوشان پایتخت روز سه شنبه چهارم مهرماه در چارچوب مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال عربستان بازی خواهند کرد.برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.ورزشی**9129**1368خبرنگار: مهدی رهبر**انتشار:خیراله شفیعی
 • خبر خوب برای هواداران پرسپولیس مجوز خروج از کشور نوراللهی صادر شد
 • خبرگزاري آريا_ هافبک پرسپوليس مشکلي براي همراهي تيمش مقابل الهلال عربستان ندارد.به گزارش سرويس ورزشي آريا،در شرايطي که پرسپوليس بدون نوراللهي عازم امارات شده و با توجه به غيبت 3بازيکن اصلي در خط دفاع و هافبک و البته محروميت مهدي طارمي در شرايط خوبي به سر نمي‌برد، وزير ورزش با تماس‌هاي مکرر و مذاکره، سرلشکر باقري رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح را به همکاري با پرسپوليس فراخواند و او نيز مجوز خروج احمد نوراللهي بازيکن فصل گذشته تراکتور را براي حضور مجدد در جمع سرخپوشان صادر کرد.نوراللهي که از ابتداي اين فصل با پرسپوليس تمرين مي‌کند و در انتظار پايان خدمت سربازي است، حالا اين شانس را دارد که در غياب کمال کاميابي‌نيا به عنوان هافبک دفاعي در اين پست به ميدان برود. باتوجه به غيبت احتمالي سيدجلال، در صورت حضور نوراللهي محسن ربيع‌خواه به دفاع وسط منتقل خواهد شد تا در غياب انصاري زوج شجاع خليل‌زاده باشد.موضوع سربازي نوراللهي با وجود پيگيري از سوي باشگاه به جايي نرسيده بود تا جايي که اين بازيکن از سفر به امارات بازمانده بود اما با دخالت وزير ورزش اين مساله حل شد و حالا پرسپوليس شرايط کاملا بهتري به ديدار الهلال خواهد رفت.
 • پارلمان ترکیه مجوز مأموریت ارتش در سوریه و عراق را تمدید کرد
 • پارلمان ترکیه مجوز مأموریت نظامی ارتش این کشور در سوریه و عراق را تمدید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، پارلمان ترکیه مجوز مأموریت نظامی ارتش این کشور در سوریه و عراق را تمدید کرد. ادامه دارد ...
 • مجوز خروج از کشور هافبک میانی تیم فوتبال پرسپولیس صادر شد
 • هافبک میانی تیم فوتبال پرسپولیس با صدور مجوز خروج از کشورش می تواند راهی امارات شود و سرخپوشان را همراهی کند. به گزارش خبرگزاری مهر و براساس اعلام پایگاه خبری وزارت ورزشبا پیگیری های مستمر دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و تماس با سردار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ، مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی این تیم مقابل الهلال در چارچوب مرحله نیمه نهایی رقابتهای جام باشگاه های آسیا در امارات امروز صادر و به پاشگاه پرسپولیس ابلاغ شد.
 • نوراللهی مجوز خروج از کشور گرفت/هافبک پرسپولیس به زودی به دبی می رود
 • با پیگیری‌های وزارت ورزش و جوانان مشکل خروج احمد نوراللهی حل شد. به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام وزارت ورزش و جوانان، مجوز خروج احمد نوراللهی برای همراهی تیم پرسپولیس در دبی و بازی مقابل الهلال عربستان صادر شد. با پیگیری‌های دکتر مسعود سلطانی‌فر و مذاکراتش با سرلشکر باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح در نهایت با مجوز خروج احمد نوراللهی موافقت شد. با توجه به اینکه باشگاه پرسپولیس پیش از این برای هافبک تیمش روادید کشور امارات را دریافت کرده بود حالا نوراللهی می‌تواند با اولین پرواز خودش را به جمع شاگردان برانکو در دبی برساند تا در صورت صلاحدید برانکو در دیدار برابر الهلال در جریان مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود. دیدار تیم‌های پرسپولیس و الهلال سه‌شنبه شب از ساعت 19:30 دقیقه در ابوظبی به میزبانی باشگاه عربستانی برگزار خواهد شد. انتهای پیام
 • مجوز برگزاری نمایشگاه بین المللی کامپیوتر در استان اردبیل صادر شد
 • رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اردبیل گفت: مجوز برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) به نام سازمان نظام صنفی رایانه ای استان صادر شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمدجعفر محمودنیا عصر امروز در جلسه برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر در استان اردبیل اظهار داشت: برای برگزاری نمایشگاهی شایسته صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات با همکاری و مساعدت دفتر فناوری اطلاعات و امنیت استانداری اردبیل و اداره کل فناوری اطلاعات استان اردبیل و با همراهی ریاست نمایشگاه دائمی اردبیل مجوز برگزاری نمایشگاه الکامپ هشتم در تاریخ 8 تا 12 آبان ماه سال 1396 به نام سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اردبیل صادر شد.وی افزود: برگزاری پرشور و باشکوه نمایشگاه به دور از مسائل حاشیه‌ای و به صورت شفاف کم‌ترین خواسته صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات استان است که به همین منظور نیاز است برای برگزاری این نمایشگاه مسئولان و متولیان امر همکاری و مشارکت همه‌جانبه‌ای با ما داشته باشند.رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته در این دوره از نمایشگاه الکامپ علاوه بر حضور شرکت‌های بزرگ فناوری کشور و استان شاهد اجرای برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری سمینارهای یک روزه، مسابقه برنامه‌نویسی روزانه و حضور تیم‌های استارتاپی خواهیم بود.محمودنیا بیان کرد: حمایت از اقتصاد مقاومتی در سالی که مزین به همین نام است یک اولویت اساسی و ضروری برای ما است تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم و مشکلات و موانع موجود در این زمینه را به حداقل برسانیم چرا که اهمیت این موضوع باید به طور همه‌جانبه مورد توجه واقع شود.وی تصریح کرد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی با هدف توسعه علم و فناوری در استان به طور همه‌جانبه مورد توجه واقع شده که نیاز است در این زمینه کارآفرینان و ایده‌پردازان نیز از ظرفیت‌های این نمایشگاه‌ها به طور همه‌جانبه بهره‌مند شوند.انتهای پیام/ R41374/P1377/S6,49/CT11
 • سه سال طول کشید تا متن سهروردی بتواند مجوز بگیرد/همه از خودی یا بیگانه اندیشه ایرانی را می زنند
 • نویسنده و کارگردان نمایش سهروردی گفت: تنها سه سال طول کشید تا متن بتواند مجوز بگیرد. سال‌ها این متن رفت و عدم صدور مجوز خورد و اصلاحیه‌هایی را در آن انجام دادیم. ایرادهایی به داستان می‌گرفتند که عجیب بود در حالی که سهروردی در ایران امروز هم نبوده و در حلب می‌زیسته نمی‌دانم چرا عده‌ای دوست دارند همه چیز را به خودشان بگیرند. آفتاب‌‌نیوز : نشست خبری نمایش سهروردی به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی با حضور گودرزی، اصغر همت، افسر اسدی، علی دهکردی، حبیب دهقان نسب، سمیه میربها، فخرالدین صدیق شریف، الهام جعفرنژاد و اصغر معینی (بازیگران این نمایش) و جمعی دیگر از عوامل این اثر در تالار وحدت برگزار شد.شکرخدا گودرزی با بیان اینکه شرایط امروز مرکز هنرهای نمایشی برای تولید آثار فاخر شرایط خوبی نیست، گفت: در چنین شرایطی سایت tik8 کمک کرد تا بتوانیم پیش تولید این نمایش را شروع کنیم اگر نه دولت فعلا از خود سلب مسئولیت کرده و کمکی نمی‌کند. تا امروز به ما تنها 10 میلیون تومان کمک کرده‌اند در حالی که این مبلغ برای کاری با این حجم تنها هزینه دو روز را کفایت می‌کند. اگر حمایت بخش خصوصی نبود این کار پیش نمی‌رفت.گودرزی با بیان اینکه حضور بخش خصوصی در تئاتر ریسک پذیر است، خاطرنشان کرد: برای سرمایه‌گذاری روی آثار فاخر به ندرت دیده‌ام بخش خصوصی قدم پیش بگذارد. امیدوارم نمایش سهروردی پایه‌ای برای تولید آثار باکیفیت با حمایت بخش خصوصی شود.این نمایشنامه‌نویس و کارگردان با اشاره به دشواری‌هایی که این نمایش پشت سر گذاشته تا به اینجا برسد، گفت: از زمانی که نمایش‌نامه سهروردی را نوشتم تا وقتی به اجرا برسد 9 سال زمان گذشته است تا توانستیم بالاخره مجوز بگیریم. تنها سه سال طول کشید تا این متن بتواند مجوز بگیرد. سال‌ها این متن رفت و عدم صدور مجوز خورد و اصلاحیه‌هایی را در آن انجام دادیم. ایرادهایی...
 • دولت فعلا از خود سلب مسئولیت کرده و کمکی نمی کند/سه سال طول کشید تا متن سهروردی بتواند مجوز بگیرد/همه از خودی یا بیگانه اندیشه ایرانی را می زنند
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری نمایش سهروردی به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی با حضور گودرزی، اصغر همت، افسر اسدی، علی دهکردی، حبیب دهقان نسب، سمیه میربها، فخرالدین صدیق شریف، الهام جعفرنژاد و اصغر معینی (بازیگران این نمایش) و جمعی دیگر از عوامل این اثر در تالار وحدت برگزار شد. شکرخدا گودرزی با بیان اینکه شرایط امروز مرکز هنرهای نمایشی برای تولید آثار فاخر شرایط خوبی نیست، گفت: در چنین شرایطی سایت tik8 کمک کرد تا بتوانیم پیش تولید این نمایش را شروع کنیم اگر نه دولت فعلا از خود سلب مسئولیت کرده و کمکی نمی‌کند. تا امروز به ما تنها 10 میلیون تومان کمک کرده‌اند در حالی که این مبلغ برای کاری با این حجم تنها هزینه دو روز را کفایت می‌کند. اگر حمایت بخش خصوصی نبود این کار پیش نمی‌رفت. گودرزی با بیان اینکه حضور بخش خصوصی در تئاتر ریسک پذیر است، خاطرنشان کرد: برای سرمایه‌گذاری روی آثار فاخر به ندرت دیده‌ام بخش خصوصی قدم پیش بگذارد. امیدوارم نمایش سهروردی پایه‌ای برای تولید آثار باکیفیت با حمایت بخش خصوصی شود. این نمایشنامه‌نویس و کارگردان با اشاره به دشواری‌هایی که این نمایش پشت سر گذاشته تا به اینجا برسد، گفت: از زمانی که نمایش‌نامه سهروردی را نوشتم تا وقتی به اجرا برسد 9 سال زمان گذشته است تا توانستیم بالاخره مجوز بگیریم. تنها سه سال طول کشید تا این متن بتواند مجوز بگیرد. سال‌ها این متن رفت و عدم صدور مجوز خورد و اصلاحیه‌هایی را در آن انجام دادیم. ایرادهایی به داستان می‌گرفتند که عجیب بود در حالی که سهروردی در ایران امروز هم نبوده و در حلب می‌زیسته نمی‌دانم چرا عده‌ای دوست دارند همه چیز را به خودشان بگیرند. گودرزی با بیان اینکه هرچند سهروردی در ایران زندگی نمی‌کرده اما بزرگترین اندیشمند ایرانی است، ادامه داد: بعد از چاپ کتاب وارد ماراتن اجرا شدیم. اول به من...
 • میراث جاویدان آقای ادا برای استقلالی ها/برترین های هفته هفتم لیگ برتر چه کسانی بودند/مجوز خروج بازیکن پرسپولیس صادر شد
 • به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اهم اخبار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران مورخ یکم مهرماه را در بسته ذیل مشاهده کنید. «سهراب مرادی» رکورد مجموع جهان را شکست مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی صادر شد خروجى نشست هيئت مديره استقلال مشخص شد واکنش استقلالی‌ها به درخواست عجیب فاتح تریم واکنش مدیر استقلالی به حضور مظلومی روی نیمکت اظهارات وکیل طارمی درباره محرومیت مهاجم پرسپولیس وثوق احمدی: محرومیت پرسپولیس و طارمی قطعی است میراث جاویدان آقای ادا برای استقلالی‌ها شیطنت سعودی ها / تشکر هواداران الهلال از باشگاه ریزه اسپور! ماموریت داورزنی به مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه استقلال توفیقى: رقم اعلام شده در مورد قرارداد فاتح تریم شایعه است برترین‌های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال معرفی شدند نگاهی به رقابت‌های هفته ششم لیگ جزیره / کارآسان شاگردان پپ در خانه بیانیه باشگاه پرسپولیس در خصوص رأی فیفا در موضوع طارمی انتهای پیام/
 • توقف ساخت مال های مزاحم
 • شهر>شهری - عباس ثابتی راد:هنگامی که نخستین «مال» در تهران به بهره‌برداری رسید، ازدحام خودروهای شخصی در حوالی بزرگراه منتهی به آن، باعث بروز ترافیک حیرت آوری شد. جاذبه «مال» در تهران آنچنان زياد بود كه يادآور بسياري از پديده‌هاي نوظهور در پايتخت كشور مي‌شد. اما با گذشت چند سال و ساخت «مال»‌هاي تازه، مشكلات و عوارض گسترده اجتماعي آنها انتقادهاي بسيار بر انگيخته‌است.كارشناسان نتيجه «مال»‌سازي‌ را ترويج فرهنگ غربي و افزايش سلطه خودروها و كاهش كيفيت زندگي براي شهروندان مي‌دانند. از نظر آنها اتفاقي كه 4دهه پيش براي نخستين بار در آمريكا رخ داد و كشورهاي اروپايي با وسواس آن‌را پذيرفتند، امروزه به بحران جديد شهر تهران تبديل شده‌است. «مال»هاي گسترده‌اي در شهر تهران در دست احداث است. تنها در منطقه يك و در يك بلوار شهر 3«مال» بزرگ در دست احداث است و اين به‌معناي بي‌توجهي به سبك زندگي شهري در شهري مثل تهران بوده‌است. مهدي حجت، معاون معماري و شهرسازي شهرداري تهران نيز رويكرد منتقدانه نسبت به «مال»‌سازي‌ دارد. او معتقد است كه از اين پس اجازه ساخت «مال»هاي مزاحم داده نمي‌شود و بايد به پيوست‌هاي ترافيكي و فرهنگي مجتمع‌هاي چند منظوره در پايتخت توجه شود. حجت با اشاره به روند «مال‌«‌سازي‌ در تهران با بيان اينكه در گذشته ميزان فضاهاي تجاري در برخي از مناطق تهران كم بود و به همين دليل براي صرفه اقتصادي بالا برخي افراد به «مال»‌سازي‌ روي آوردند، گفت: سود بالاي ساخت مجتمع‌هاي تجاري سبب شد كه شاهد گرايش افراد، بخش خصوصي و برخي سازمان‌ها و نهادهاي دولتي به «مال»سازي باشيم. وي با بيان اينكه پس از مدتي به‌دليل گرايش به «مال»‌سازي‌ شاهد بوديم كه استقبال مردمي از اين «مال»‌ها كاسته شد، تصريح كرد: پس از مدتي تعداد «مال»‌ها از ظرفيت شهر فراتر رفت و بسياري از مغازه‌ها به‌دليل عدم‌استقبال مردمي، خالي ماند!صمد ذواشتياق، كارشناس و طراح شهري نيز به همين نكته...
 • مناطق آزاد در هفته ای که گذشت
 • تین‌نیوز | عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم. به گزارش فرینا، این عناوین به این شرح است: دبیرخانه شورا: بازدید مشاور رییس جمهور از پروژه های منطقه آزاد اروند | حضور در مرز شلمچه و یادمان شهدا | بازدید از بندر خرمشهر و افتتاح ساختمان اداری گمرک این بندر | بازدید از مراکز فولادی جهان آرا و کاوه | افتتاح سالن عمومی فرودگاه آبادان و بازدید از صنایع منطقه | افتتاح یک مدرسه دخترانه | بازدید از طرح های ساماندهی روستاها و توسعه گردشگری سواحل اروند | حضور در صبحانه کاری منطقه و بررسی مسائل و مشکلات | مرتضی بانک: صادرات کالاهای غیر نفتی و تولیدی از مناطق آزاد در دولت دوازدهم افزایش می یابد | شرایط قانونی و اجرای مقررات گمرکی در اروند با استقرار گمرک ایجاد شده است با حکم مرتضی بانک مشاور رییس جمهور، سیروس عیدی پور به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد بازدید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق و مشاورین دبیر شورا از پروژه های عمرانی جزیره کیش منطقه آزاد ارس: سفر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به استان آذربایجان شرقی و بازدید از منطقه آزاد ارس | تاکید لاریجانی بر توسعه و رشد مطلوب فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد ارس مطالعات لرزه نگاری سایت میراث جهانی کلیسای سنت استپانوس بر اساس همکاری های علمی پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و گروه 6 نفره محققین دانشگاهی از دانشگاه های مختلف ژاپن، آغاز شده است برگزاری نمایشگاه کتاب و لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید منطقه آزاد اروند: گروهی از خبرنگاران و نمایندگان رسانه های خارجی مقیم کشور از بخش های مختلف مجتمع بندری خرمشهر بازدید کردند نخستین جشنواره تاتر منطقه آزاد اروند (گرامیداشت شکست حصر آبادان) برگزار شد اتصال پاسگاه پلیس راه های منطقه آزاد اروند به شبکه...
 • ۵۷ بار حمله هوایی عربستان به مناطق یمن
 • جنگنده‎های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته سلسله حملاتی را علیه تعدادی از مناطق یمنی انجام داد که در پی آن خسارت‎های مالی سنگین عمومی و خصوصی به اهالی این مناطق وارد شده است. جنگنده‎های سعودی طی 24 ساعت گذشته دو بار منطقه «الحفا» در صنعاء و پنج بار منطقه جربان در سنحان را هدف قرار دادند. جنگنده‎های ارتش عربستان همچنین دو بار منطقه بنی حسن در منطقه عبس و دو بار نیز منطقه مستبا و کشر را هدف قرار دادند و بیش از 19 بار نیز دو منطقه حرض و میدی استان حجه را بمباران کردند. یک منبع امنیتی دیگر یمن گفته که عربستان سه بار به منطقه «مندبه» در منطقه باقم استان صعده و یک بار نیز به یکی از مناطق منطقه الصلو در تعز حمله کرد. جنگنده های سعودی 23 بار نیز به شهر الربوعه در عسیر واقع در جنوب عربستان حمله کردند. فارس
 • کولیوند:افزایش ۴۰۰ دستگاه به اورژانس زمینی و صدور مجوز خریداری ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس
 • به گزارش خبرنگار ایسکانیوز،آیین گرامیداشت روز اورژانس امروز یکم مهرماه 96 در سالن همایش های رازی در حال برگزاری است. دکترپیر حسین کولیوند در ابتدای این مراسم گفت: در سال گذشته شاهد گسترش جدی اورژانس هوایی بوده ایم و توانستیم به وسیله آن جان بسیاری از هموطنان را نجات دهیم و از آسیب بیشتر این افراد جلوگیری کنیم. سرپرست اورژانس کشور گفت: به دنبال تقویت اورژانس ریلی به ویژه در مترو هستیم و حضور موتور آمبولانس ها در تهران بسیار اقدام خوبی بود که امیدواریم در کلانشهرها نیز این اقدام صورت گیرد. وی اضافه کرد:حضور فعال تکنسین های اورژانس بر صحنه حادثه نشان دهنده مسئولیت پذیری عوامل اورژانس است و حضور تکنسین های اورژانس به خوبی در شبکه های اجتماعی دیده شده است. وی بیان کرد: کمبود پرسنل و وضعیت استخدامی در حال پیگیری است.ثبت 90 اختراع جدید در راستای خدمات ای ام اس از افتخارات ما بوده است امیدوارم تکنسین های اورژانس بتوانند تمامی تلاش خود را در مراسم اربعین حسینی برای زائران حسینی انجام دهند. یکی از حلقه های مفقوده در خدمات بیمارستان خدمات تکنسین های اورژانس است دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از آرزوهای ما این بود که یک روز اورژانس هوایی به یک فعالیت اثر گذار تبدیل شودکه امروزه به ثمر نشست امروزه کمترین شکایت های ما در بحث حمل و نقل بیماران است. وی افزود:حوزه اورژانس با زحمات دکتر هاشمی و دکتر کولیوند جان دیگری یافته است در دولت دوازدهم امیدواریم بحث اورژانس جایگاه بهتری بیاید. یکی از حلقه های مفقوده در راستای خدمات بیمارستان خدمات تکنسین های اورژانس است که امیدواریم بتوانیم زحمات این افراد را به خوبی قدردان باشیم. وی بیان کرد: افزایش دانش مردم،آگاهی مردم نسبت به سلامت مردم از دیگر تمهیدات اورژانس است و در بحث حوادث جاده ای لازم است بر بحث سلامت جسمی و...
 • اعلام شرایط جدید صادرات گل/۲۹گل و گیاه زینتی نیاز به اخذ مجوز صادرات ندارند
 • مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران با ارسال نامه‌ای به گمرک ایران شرایط جدید صادرات گل را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، علی علی‌آبادی فراهانی با ارسال نامه ای به علی اکبر شادمانی مدیر کل دفتر صادرات گمرک ایران شرایط جدید صادرات گل و گیاهان زینتی از کشور را بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد. شرایط تعیین شده برای تسهیل در صادرات با هدف توسعه و رونق این صنعت صورت گرفته است و گل و گیاه های زینتی گل رز، میخک، آنتوریوم،وریزیا، ارکیده، ژرپرا،داوودی، لیسیانتوس، لیلیوم،گلایول، زنبق، لاله، سنبل آماریلیس، شیپوری،کوکب، آلسترومریا، فیکوس، فیتونیا،سیکلامن، اریکا،بنت انقنسول،بگونیا،ایمپیشن، شمعدانی، فوشیا، سانسوریا، کاکتوس و گیاهان گوشتی را شامل می شود. در این نامه آمده است: به پیوست تصویرنامه شماره 96/501/2305 مورخ 1396/5/28 معاونت محترم توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، موضوع عدم نیاز به اخذ مجوز صادرات برای گُل‌های زینتی با رعایت سایر مقررات و ضوابط مربوطه ارسال می‌گردد. خواهشمند است دستور فرمایید مراتب را یادداشت و به گمرکات اجرایی ابلاغ فرمایید. بر اساس این گزارش: کارشناسان عقیده دارند که ایران توانایی صادرات سالانه حداقل 300 تا 500 میلیون دلار گل¬ های زینتی (به صورت شاخه بریده و گلدانی)، درخت و درختچه را دارد با این وجود سال گذشته سهم ایران از ۲۵میلیارد دلار تجارت گل و گیاه در جهان، فقط ۶۰میلیون دلار بوده است.