وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت این جدیت را دارد تا معوقات فرهنگیان را به صفر برساند و امیدواریم ظرف یک تا ۲ سال آینده بدهی‌ها را به صفر برساند.

به گزارش بی‌باک، «سیدمحمد بطحایی» وزیر آموزش و پرورش امشب در برنامه تهران ۲۰ با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: تا چند روز دیگر بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز در نزدیک به ۱۰۵ هزار مدرسه، سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند؛ ضمن اینکه نزدیک به ۱۳۸ میلیون جلد کتاب نیز توزیع شده و در شهر تهران نیز از ۲۵ شهریور توزیع می‌شود.

وی در خصوص «معوقات فرهنگیان به ویژه معوقات مربوط به سال ۸۸» افزود: به دلیل کسری بودجه‌ای که آموزش و پرورش با آن مواجه بوده است، بخشی از مطالبات فرهنگیان از سال‌های پیش باقی مانده است؛ البته در حوزه بازنشستگان برخی از فرایندهای مالی پس از بازنشستگی، از حوزه آموزش و پرورش خارج می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد:‌ دولت این جدیت را دارد تا معوقات فرهنگیان را به صفر برساند و امیدواریم ظرف یک تا ۲ سال آینده بدهی‌ها را به صفر برساند.

بطحایی در خصوص «آخرین وضعیت دانش‌آموزان حادثه دیده هرمزگانی» تصریح کرد: بعد از بروز این حادثه دو کار را شروع کردیم؛ یکی گزارش کوتاه‌مدت بود و در آن تأکید داشتیم که آیا ضوابط آیین‌نامه‌های مربوطه رعایت شده است و آیا قصوری در این خصوص وجود داشته که این گزارش آماده شده و ۲ روز پیش منتشر شد.

وی یادآور شد: تیم دیگری را خارج از معاونت پرورشی و فرهنگی تشکیل دادم و دیروز گزارش مقدماتی دادند و ظرف سه روز آینده گزارش نهایی منتشر می‌شود؛ ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و دادستانی به این موضوع ورود کرده‌اند و تیم مشترکی از دستگاه‌های مرتبط تشکیل شده است.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: بنده به عنوان وزیر تکلیف قانونی و شرعی دارم تا اولاً دانش‌آموزان و مربی‌ای که در این حادثه فوت شده‌اند، به حقوق خود برسند؛ ضمن اینکه ۸ نفر از دانش‌آموزان کماکان مجروح بوده و در بیمارستان بستری هستند؛ البته وزارت بهداشت نیز مجدانه موضوع را دنبال می‌کند.

اجرای کنترل کیفیت مدارس در سال تحصیلی جدید

بطحایی در خصوص «افزایش کیفیت در آموزش و پرورش» متذکر شد: درست است که آموزش و پرورش امروز با محدودیت‌هایی مواجه است، اما این دلیل نمی‌شود تا از کیفیت غفلت کنیم؛ ضمن اینکه یکی از برنامه‌هایی که ظرف سال تحصیلی جدید آن را عملیاتی خواهیم کرد، این است که با توجه به امکانات و نیروی انسانی مدارس بررسی کنیم که سطح کیفیت آنها کجا است و چرا بین مدارس دولتی و غیر دولتی تفاوت وجود دارد و قرار است کیفیت لازم را بالا ببریم.

وی اضافه کرد: بخشی از افزایش کیفیت به این موضوع است که محتوایی که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، در زندگی اجتماعی آنها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد؛ مانند مهارت زندگی و سبک زندگی ایرانی و اجتماعی؛ در نتیجه باید بخشی از سبد یادگیری آنها را خالی کنیم و از مهارت‌ها و الگوی زندگی ایرانی و اجتماعی آن را پر کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای افزایش کیفیت باید این مسیر را جدی‌تر جلو ببریم، گفت: ما به عنوان دولت و حاکمیت، فضایی در آموزش ایجاد کردیم که اولیای دانش‌آموزان ناخواسته به این سمت می‌روند که از دوره ابتدایی دانش‌آموزان را برای موفقیت در کنکور آماده می‌کنند.

اجرای برنامه‌های فوق‌برنامه در کنار کتب درسی

بطحایی با اشاره به برنامه‌ها برای افزایش کیفیت در آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: در طول سال تحصیلی جدید قصد داریم در کنار کتاب‌های درسی برنامه‌های فوق‌ برنامه ناظر بر کیفیت را که طراحی کرده‌ایم، اجرا کنیم.

وی متذکر شد: این مهارت‌ها مانند آموزش محیط زیست و مصرف آب است که باید آموزش تکمیلی را در کنار کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان ارائه دهیم و معلم باید به روش فعال، این موضوعات را به دانش‌آموزان آموزش دهد که این برنامه را در دست اجرا داریم و چهار تا پنج مفهوم در این خصوص را مدنظر داریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان، افزود: وقتی دانش‌آموزان از مدرسه بیرون می‌آیند از یکسری مهارت‌هایی که باید یاد بگیرند، بی‌بهره هستند؛ در حالی که یکی از برنامه‌های پنجم توسعه که برای آموزش و پرورش وضع شده، این بوده است تا دانش‌آموزان یک مهارت را آموزش ببینند.

آموزش یک یا دو مهارت به دانش‌آموزان

بطحایی با اشاره به همکاری آموزش و پرورش با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای آموزش مهارت به دانش‌آموزان، عنوان کرد: آموزش پودمان‌هایی شامل مجموعه‌ای از دو تا سه مهارت که یک مهارت را ایجاد می‌کنند، از سال گذشته با کمک این سازمان شروع شده است و ما امیدواریم امسال یک یا دو مهارت را به اجرا درآوریم.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان نیاز دارند در زندگی فردی و اجتماعی در سطحی ازمهارت، از ابزار و امکانات استفاده کنند، گفت: دانش‌آموزان باید در مدرسه چیزهایی را فرا گیرند که در بیرون از مدرسه به آن نیاز دارند؛ مانند مهارت تفکر، گفت‌وگو کردن، مطالعه‌کردن، صبور بودن و مدارا کردن که متأسفانه این موضوعات را در مدارس کمتر تمرین می‌کنیم.

در مدارس غیر دولتی تخلفاتی در خصوص شهریه وجود دارد
وزیر آموزش و پرورش در خصوص «گلایه مردم از شهریه بالای مدارس غیردولتی» متذکر شد: الگویی برای شهریه مدارس تهیه شده بود که باید اجرا می‌شد؛ البته تخلفاتی وجود دارد که بنده اخیراً به معاون مشارکت‌ها و مدارس غیر دولتی تأکید کردم با اعزام بازرسان به این مدارس این زمینه را فراهم کنند تا مدارس یاد شده براساس الگوی تعیین شده شهریه دریافت کنند.

بطحایی بیان داشت: مدل و الگوی این مدارس بسته به هزینه‌هایی است که این مدارس دارند در شهرهای مختلف متغیر است و این مدل هر سال تهیه می‌شود، اما بنده تأیید می‌کنم که در برخی مدارس غیردولتی از این مدل تخطی می‌شود.

وی در خصوص مدارس دولتی و نحوه رسیدگی به تخلفات آنها اظهار داشت: تشکیلاتی را در مناطق، استان و وزارتخانه داریم که اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات است و به تخلفات انجام شده رسیدگی می‌کند؛ البته مردم باید به حقوق خود در مدارس آگاه باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان از سال گذشته روبه صعود گذاشته است، گفت: تا سال ۱۴۰۰ تعداد دانش‌آموزان به ۱۴٫۵ میلیون می‌رسد و افزایشی برابر یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز خواهیم داشت.

مجبور هستیم از کمک اولیا به مدارس استفاده کنیم

بطحایی در خصوص «کمک‌های اولیای دانش‌آموزان به مدارس دولتی»، افزود: ای کاش می‌توانستیم تمام هزینه‌های مدارس را تأمین کرده و اعلام می‌کردیم، هیچ ولی دانش‌آموزی حتی کمک داوطلبانه نیز به مدارس نداشته باشد، اما امروز این شرایط مهیا نیست و به دلیل کمبود سرانه مدارس، آنها نمی‌توانند هزینه‌های خود را تأمین کنند و مجبور هستیم اعلام کنیم، والدین در حد توان به مدارس کمک کنند که امیدواریم روزی برسد که اعلام کنیم نیازی به کمک والدین نداریم.

وی در خصوص «انتقاد از عدم توجه به جوان‌گرایی در آموزش و پرورش»، یادآور شد: سیاست کلی دولت توجه به جوان‌گرایی است و ما نیز در آموزش و پرورش به این سمت می‌رویم و یقین دارم حتماً میانگین سنی مدیران آموزش و پرورش در سال آینده کاهش می‌یابد.


کلیدواژه: وزیر آموزش و پرورش | آموزش و پرورش | صفر برساند | آموزش و پرورش | سال تحصیلی جدید | دانش آموزان | افزایش کیفیت | سال آینده | برنامه ها

منبع: بی باک نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.bibaknews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۲۶۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • تلاش تراکتوری ها برای رساندن ابراهیمی به دربی
 • پزشکان تراکتورسازی راه‌های مختلفی را برای مداوای مصدومیت مهاجم خود به‌کار می‌گیرند و امیدوارند او را به دربی تبریز برسانند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد ابراهیمی دو روز مانده به دیدار هفته گذشته تراکتورسازی مقابل سیاه‌جامگان در تمرین از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت و همین موضوع باعث شد وی دو دیدار بعدی تیمش را از دست بدهد. نکته جالب توجه اینجاست که در جریان تمرینی که منجر به مصدومیت ابراهیمی شد، یک چاله در زمین لشگر عاشورا وجود داشته که پای این بازیکن به آن چاله می‌رود و دچار پیچ‌خوردگی می‌شود.ابراهیمی از همان موقع زیرنظر پزشک تراکتورسازی و یک پزشک دیگر، مشغول مداوای مچ پای خود است. یکی دو روز پیش نیز ماده prp که برای تسریع در ترمیم شکستگی‌های استخوانی و یا ضایعات غضروفی به کار می‌رود، به پای F14 تراکتوری‌ها تزریق شده است. آنها در حال حاضر همه راه‌های مختلف را امتحان می‌کنند تا ابراهیمی هرچه سریع‌تر بتواند به میادین برگردد. پزشکان ابراهیمی امیدوارند که prp جواب بدهد و این بازیکن بتواند به تمرینات تراکتورسازی برگردد.تراکتورسازی در هفته هشتم لیگ برتر در دربی تبریز، میهمان گسترش فولاد است.انتهای پیام/ R1443/P1015135/S3,27/CT1
 • قلب تپنده سند تحول بنیادین در دانشگاه فرهنگیان است/دولت می خواهد دانشگاه فرهنگیان تعطیل شود
 • حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سرویس دانشگاه ایسکانیوز از حال و هوای این روزهای سند تحول بنیادین این طور گفت: می‌دانید صنعت تحول بنیادین از سال 1388 کارش شدت گرفت، قبلا هم مطالبه شده بود، اما در آبان ماه سال 88 ما ورود پیدا کردیم، 24 ماه این کار ادامه پیدا کرد که 8 ماه در شورای عالی آموزش و پرورش و 8 ماه هم یک کمیسیون مشترکی بین شورای عالی آموزش و پرورش و حوزه علمیه قم، 8 ماه دیگر هم در شورای عالی انقلاب که بحث شد و 8 ماه هم در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد. که در نهایت 24 ماه کار ما تدوین و تصویب این سند بود. وی ادامه داد: انحرافاتی داشت، مشکلاتی داشت، مباحثی داشت همه آنها اصلاح شد مورد نقد جدی از طرف صاحب نظران بود تمام آن ها را با دقت بررسی کردیم، این اقدام مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت و فرمودند «یک نسخه شفا بخش است.» سند تحول 6 زیر سند مهم داشت نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در آذرماه سال 1390 بعد از تایید رهبری ما این را افتتاح و رونمایی کردیم، بعد از این رفتیم سراغ زیرسند‌ها، 6 زیرسند وجود داشت. اولین زیر ساخت برنامه درسی ملی که هفتاد درصد زیرسند آن بود آماده شده در زمان من تصویب شده و ابلاغ و اجرا شد. نقشه راه کلاس، نقشه راه کتاب که از اول ابتدایی مثلا فارسی می‌خوانیم تا دوازدهم چه مسیری را باید طی کنیم، کتاب ریاضی، همه چیز در این سند گنجانده شده بود. زیر ساخت دوم مربوط به معلم است. همین دانشگاه فرهنگیان یکی از دانشگاه‌هایی است که هیات امنایش رئیس جمهور است. اساتید تربیت مدرس و هیات امنا اساسنامه را نوشتند، اساسنامه را که آماده کردیم به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی هم رسید ،...
 • پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی تصویب شد
 • خبرگزاري آريا - هيات دولت آيين نامه اجرايي مربوط به بازپرداخت بخشي از بدهي هاي دولت به سازمان تأمين اجتماعي از طريق فروش اموال غيرمنقول و املاک و نيز فروش اوراق مالي اسلامي بلندمدت را تصويب کرد. به گزارش خبرگزاري آريا، هيئت وزيران در جلسه صبح چهارشنبه خود به رياست دکتر اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور، آيين‌نامه اجرايي مربوط به تسهيل تأمين مالي طرح هاي تملک دارايي هاي سرمايه اي داراي توجيه اقتصادي و مالي با اولويت طرح‌هاي نيمه تمام را به تصويب رساند. دولت اين تصميم را با هدف ايجاد انگيزه و جلب مشارکت بخش خصوصي و بانک هاي عامل به منظور سرمايه ¬گذاري در تکميل طرح هاي نيمه‌تمام و نيز تسهيل فرآيند طولاني براي اخذ تسهيلات براي بخش خصوصي و لزوم تشويق سرمايه گذار اتخاذ کرد. هيئت وزيران به منظور حل مشکل بلاتکليفي صنعتگران مستقر در ناحيه صنعتي روستايي امان آباد، با حذف اين ناحيه از فهرست نواحي صنعتي انتقالي به شرکت شهرک هاي صنعتي و تبديل به شهرک صنعتي غيردولتي موافقت کرد. دولت در ادامه، آيين نامه اجرايي مربوط به بازپرداخت بخشي از بدهي هاي دولت به سازمان تأمين اجتماعي از طريق فروش اموال غيرمنقول و املاک و نيز فروش اوراق مالي اسلامي بلندمدت را تصويب کرد. به موجب اين آيين نامه، منابع حاصل از فروش اموال غيرمنقول و املاک مازاد جهت بازپرداخت بدهي هاي حسابرسي شده دولت به سازمان تأمين اجتماعي اختصاص و اعمال حساب مي شود. همچنين در صورت عدم تأمين اعتبار تا سقف مشخص شده در قانون از محل فروش اموال غيرمنقول و املاک، وزارت اموراقتصادي و دارايي موظف است نسبت به انتشار اوراق مالي اسلامي بلندمدت اقدام و منابع حاصله را به بازپرداخت بدهي هاي ياد شده اختصاص دهد. -->
 • نوبخت:تلاش همگانی برای دستیابی به توسعه/حمایت جهان از رویکرد ایران در برجام موفقیت بزرگ دولت است
 • معاون رئیس جمهوری گفت: اینکه امروز جهان و از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی پشت ایران اسلامی ایستاده و از رویکردهای ما در برجام حمایت می کنند، موفقیت بزرگ دولت است. محمدباقر نوبخت روز شنبه در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 97 - 96 در دبیرستان دخترانه دوره اول متوسطه فرزانگان ناحیه 2 رشت افزود: در سال 92 در شرایطی به عنوان دولت تدبیر و امید، کار را آغاز کردیم که دچار تحریم بودیم و2.5 میلیون بشکه نفت صادراتی ما به یک میلیون رسیده بود.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی ادامه داد: امکانات کمتر و کمتر شده بود، صنعت خودرو ما تحریم بود و فراتر از این، اتهام بزرگی که به ما بسته بودند و می گفتند فعالیت های هسته ای ایران، نظامی است و ایران را تحریم کردند. معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز جهان پشت ما ایستاده، خاطرنشان کرد: این، همان امنیت و موفقیتی است که به دست آورده ایم و امروز همه از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی و سایر مقامات دنیا از جمله رئیس جمهوری فرانسه، می گویند که جمهوری اسلامی بر عهدش استوار است. نوبخت با اشاره به حضور رئیس جمهوری در سال 92 در سازمان ملل متحد و مقایسه آن با حضور حجت الاسلام روحانی در سال جاری و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: در سال 92 همه دنیا دور آمریکا بود اما امروز ، آمریکا منزوی شده است. وی در ادامه سخنانش با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و دلاورمردی های رزمندگان ما در آن دوران تصریح کرد: از سال 59 تاکنون، دشمن رو به قهقرا رفته اما امنیت، توسعه ، نفوذ و امکانات ما در عرصه های مختلف بیشتر شده است. وی با بیان اینکه هر کشوری که احساس کند توسعه یافته تر است، جایگاهی رفیع تر دارد، اضافه کرد: همه برای...
 • تلاش امروز دانش آموزان ضمانت آینده کشور است
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، محمدعلی نجفی شهردار تهران در مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه البرز گفت: مهر امسال از این نظر که هم زمان با محرم حسینی است وضعیت ویژه ای دارد.امسال مهر تحت تاثیر اموزگار بزرک ایثار و شهادت و شجاعت امام حسین است و در این سال تحصیلی مکتب حسینی باید سرلوحه کار معلمان و دانش آموزان قرار بگیرد . به گفته ی او ما باید این تقارن مهرماه و محرم رو به فال نیک بگیریم و هرچه بیشتر از درسهای امام حسین استفاده کنیم نجفی ادامه داد: قیام کربلا حماسه شور و شعور بود ،شما دانش آموزان هم باید در این شور حسینی شعور حسینی نشان دهید. شهردار تهران افزود: امیدوارم با تقارن محرم و شروع سال تخصیلی معلمان و دانش آموزان از این فرصت استفاده کنند و مسئله اخلاق را در برنامه های خودشان قرار بدهند. او تصریح کرد: انقلاب ما از نهضت حسینی نشات گرفت ،در دوران دفاع مقدس هم عشق حسین جوانان مارو به جبهه کشید، امروز هم رزمندگان ما در عراق و سوریه همه تحت تاثیر نهضت حسینی است نجفی ادامه داد: دانش اموزان ما باید بدانند تلاش امروز ان ها ضمانتی برای اینده این کشور هست و به دست شما ساخته می شود ، کاری کنید جامعه و اولیای شما به حضور شما افتخار کنند. او همچنین با بیان اینکه شما در البرز ماندگار تحصیل می کنید گفت: توجه کنید که در طول تاریخ افراد بزرگی برای بنیان این مدرسه تلاش کردند، به تاریخ این دبیرستان نگاه کنید افراد بزرگی از نظام در این مدرسه درس خواندن اند که شما باید ان ها را الگوی خود قرار بدهید. نجفی افزود: شهر تهران برای شهروندان هست و شهرداری تسهیل گر این موضوع است، یکی از مهم ترین جلوه های امر به معروف و نهی از منکر مسائل شهروندی است، امیدوارم...
 • حل وفصل موضوع بدهی و مطالبات شهرداری و دولت تا پایان پاییز/تحول در ناوگان مترو اتوبوس و تاکسی تا پایان سال
 • خبرگزاري آريا - گروه حمل ونقل عمومي: شهردار تهران با اشاره به سازوکار موسسه همشهري گفت: اولين دستورکاري که براي اين موسسه تعيين شده تهيه گزارش توسط تيمي متخصص از وضع موجود از همه فعاليت هاي زيرمجموعه هاي همشهري است که اميدواريم ظرف يک ماه آينده گزارش کار لازم ارائه شود.به گزارش خبرگزاري آريا محمدعلي نجفي با اعلام اينکه همزمان با روز جهاني بدون خودرو به همراه اعضاي شوراي شهر از مترو براي تردد استفاده کرده و همچنين از منطقه 12 بازديد کرده ايم، گفت: تهران چندين سال است که روز جهاني خودرو را برگزار مي کند وجزو آن دسته از شهرهاي بزرگي است که دراين کمپين جهاني شرکت مي کند. به طوري که امروز ما به همراه جمعي از اعضاي شوراي شهر تهران و شهروندان اين پياده روي را انجام داديم تا با اقدام نمادين به شهروندان يادآوري کنيم اگرنياز به هواي پاک داريم بايد خودمان نيز در ايجاد شرايطي که هوا پاک تر شود همکاري و مشارکت داشته باشيم.وي در مراسم پياده روي نمادين روز جهاني بدون خودرو با تاکيد بر اينکه لازم است مسيرهايي که نياز به تردد با خودرو ندارد را شهروندان با پياده روي طي کنند، خاطرنشان کرد: افرادي هستند که اگر يک ربع يا حداکثر 20 دقيقه پياده روي کنند به يکي از ايستگاه هاي مترو يا اتوبوس دسترسي پيدا مي کنند.شهردار تهران با بيان اينکه هيچ دليلي ندارد شهروندان خودشان را از ورزش ساده پياده روي محروم کنند، بيان کرد: پياده روي کردن به جاي استفاده از خودروي شخصي مي تواند ضامن سلامت شهروندان باشد. البته امروز به دليل آنکه روز تعطيل است شاهد ترافيک کمتري در تهران هستيم و خودروهاي کمتري در شهر تردد مي کنند، اما از آنجايي که روز جهاني بدون خورو معادل روز 22 ستامبر در همه دنيا اين حرکت انجام مي شود، ما نيز همزمان با اين روز...
 • تلاش امروز دانش آموزان ضمانت آینده کشور است/کاری کنید آحاد جامعه به شما افتخار کند
 • شهردار تهران در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان ماندگار البرز با تاکید بر اینکه تلاش امروز دانش‌آموزان ضمانت آینده کشور است، گفت: کاری کنید که آحاد جامعه به شما افتخار کنند. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی نجفی شهردار تهران صبح امروز در آیین آغاز سال تحصیلی جدید که در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانش‌آموزان و مسئولان این دبیرستان به موضوع تقارن آغاز سال تحصیلی و ماه محرم اشاره کرد و این سال را سالی استثنایی و ویژه دانست.نجفی گفت: مهر امسال تحت‌الشعاع آموزه‌های آموزگار آزادی و عدالت و شهادت و ایثار حضرت اباعبدالله الحسین قرار دارد و فکر می‌کنم آن آموزگار بزرگی که 14 قرن پیش عدالت، مقاومت و ظلم‌ستیزی را آموخت در این سال تحصیلی نیز می‌تواند گفتار و رفتارش در برابر چشمان دانش‌آموزان و دانشجویان قرار گیرد.شهردار تهران مکتب حسینی را معدن عشق به خدا، عدالت و حقیقت دانست و گفت: مکتب حسینی مکتب استقامت است، استقامت در برابر هر نوع کژی در جامعه است. تقارن مهر با ماه محرم را به فال نیک می‌گیریم و امید است هرچه بیشتر از درس‌هایی که امام حسین به یادگار برای ما به جا گذاشته عبرت بگیریم.نجفی قیام حسینی را قیام شور و شعور دانست و گفت: در قیام کربلا هر دو این عوامل به یادگار گذاشته شده است. امیدواریم دانش‌آموزان در سال جاری جدید فعالیت‌شان همراه با شور و شعور باشد.وی در ادامه سخنان خود به ضرورت توجه به آرامش درونی و آسایش شهروندان اشاره کرد و گفت: ایجاد آرامش درونی و آمادگی برای زندگی اجتماعی براساس تعامل و مدارا ایجاد می‌شود و یکی از کارکردهای آموزش و پرورش ایجاد آرامش درونی و آماده ساختن جوانان کشور برای زندگی اجتماعی می‌باشد که همه اینها در قیام حسینی به چشم می‌خورد.نجفی با بیان اینکه انقلاب ما از ابتدا تحت...
 • کنترل ۸۰ درصدی افغانستان هدف آمریکا از شکست مخالفان دولت کابل در ۴ سال آینده
 • خبرگزاری میزان- رئیس جمهور افغانستان در نیویورک گفت که در استراتژی جدید واشنگتن نیروهای آمریکایی تلاش خواهند کرد تا ۸۰ درصد از خاک افغانستان را طی چهار سال آینده تحت کنترل دولت این کشور قرار دهند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از دویچه وله در حالی که مقامات آمریکایی از ارائه جزئیات استراتژی جدید واشنگتن خودداری می‌کنند اما اشرف غنی در بخشی از اظهارات خود در نیویورک فاش کرد که دولت ترامپ در برنامه چهار ساله برای تسلط 80 درصدی دولت کابل بر خاک افغانستان تلاش می‌کند. وی به رادیو ملی آمریکا گفت: یکی از اهداف این برنامه چهار ساله امنیتی مسلط شدن دولت افغانستان بر 80 درصد از خاک این کشور است. رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد که استراتژی جدید ترامپ از سه بخش تشکیل شده است و افزایش تعداد نیروهای ویژه ارتش افغانستان، تقویت نیروی هوایی، اصلاح و ارزیابی رهبری نظامی نیروهای امنیتی افغان را در بر می‌گیرد. اخیرا اشرف غنی تلاش دارد تا طرحی را تدیون کند که بر اساس آن بسیاری از افسران عالی رتبه و ژنرال‌های ارتش و پلیس این کشور بازنشسته شوند. وی در ادامه تصریح کرد که در استراتژی جدید واشنگتن، ترامپ رویکرد منطقه‌ای را درباره امنیت در افغانستان مورد توجه قرار داده است و با سیاست سختگیرانه‌ علیه پاکستان گشایش جدیدی را در روند صلح افغانستان فراهم خواهد کرد. اشرف غنی خاطرنشان کرد که پیش از این هرگز پیام روشنی به پاکستان داده نشده بود بنابراین «آنچه من به حکومت و نهادهای امنیتی پاکستان پیشنهاد می‌کنم ابتکار مذاکرات جامع است زیرا اگر پاکستان از این فرصت استفاده نکند فکر می‌کنم که بهای گزافی را خواهد پرداخت». اشرف غنی تاکید کرد که مردم افغانستان برای جنگ مصمم هستند و کسی نباید اراده ما برای دفاع از این کشور را دست کم بگیرد. رئیس جمهور افغانستان در سازمان «انجمن...
 • نگاه قهرمانانه دولت به وام خارجی/آینده فروشی جای خام فروشی را گرفت
 • خبرگزاري آريا - با کاهش قيمت و به تبع آن درآمد نفتي در کنار ناکارآمدي نظام مالياتي، حالا دولت در مرحله گذار از خام فروشي نفت به آينده فروشي با وام خارجي قرار گرفته و در اين بين نگاه قهرمانانه به فاينانس خارجي دارد.به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، طبق قانون برنامه ششم توسعه براي تحقق اهداف مورد نظر منابع مالي سالانه سرمايه گذاري به تفکيک روش‌هاي مختلف تامين اين منابع مشخص شده است.يکي از روش‌ها، تامين منابع مالي و سرمايه گذاري خارجي است که سهم 25.3 درصدي نسبت به ساير روش‌هاي تامين منابع دارد. براي امسال طبق جدول زمان بندي بايد حدود 30 هزار ميليارد تومان و در سال 1400 اين رقم به 157 هزار ميليارد تومان برسد.مسئولان سازمان سرمايه گذاري و کمک‌هاي فني اقتصادي اعلام کرده‌اند، در برنامه ششم متوسط سالانه به 30 ميليارد دلار منابع خارجي نياز است که 15 ميليارد دلار از طريق جذب سرمايه‌هاي خارجي (FDI) و 20 ميليارد دلار ديگر آن طبق ترتيبات قراردادي و مشارکتي تامين خواهد شد.طبق اخبار و اطلاعات، در دو سال اخير بيش از 44 ميليارد دلار فاينانس با بانک‌‌ها و موسسات مالي و اعتباري کشورهاي مختلف منعقد شده و برخي قراردادها نيز در شرف نهايي شدن است. اخيرا نيز 1.5 ميليارد يورو با کشورهاي اتريش و دانمارک منعقد شده که بايد به اين رقم افزود.به گزارش فارس، اين قراردادها في نفسه عمل خوبي تلقي شده و منطبق با سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و برنامه ششم توسعه است. بايد توجه داشت که رقم فاينانس گوي سبقت را از جذب سرمايه‌گذاري مستقيم خارجي نربايد و نگاه‌ها تنها به اين بخش معطوف نشود.البته پيش‌تر مرکز پژوهش‌هاي مجلس با توجه به بالا بودن ريسک کشوري ايران شامل ريسک اقتصادي، مالي، تجاري، ريسک ناشي از محيط کسب وکار نامساعد و مهمتر از همه ريسک سياسي کشور و فراهم نبودن بستر حقوقي سرمايه گذاري خارجي در...
 • درخواست کشورهای آفریقایی برای حمایت بین المللی از تلاش ها برای صلح
 • رئیس جمهور کامرون از همه کشورها خواست نهایت تلاش خود را برای دستیابی به صلح به کار بندند. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما؛کشورهای آفریقایی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، حمایت بین المللی از تلاش ها برای حفظ صلح و اقدامات انسان دوستانه را در منطقه خواستار شدند.پل بیا رئیس جمهور کامرون روز جمعه در چهارمین روز برگزاری این نشست اعلام کرد صلح به ویژه به دلیل تروریسم، فقر و درگیری همچنان در معرض تهدید جدی قرار دارد. همه خواستار صلح هستند و چنین تهدیداتی برای همه نگران کننده است.­وی همچنین ادامه درگیری ها در آفریقا ، آسیا ، آمریکای لاتین و خاور میانه را محکوم کرد و گفت کامرون همچنان میزبان هزاران آواره از کشور جمهوری آفریقای مرکزی و نیجر خواهد بود.به گزارش خبرگزاری شین هوا از سازمان ملل متحد ،‌ رئیس جمهور کامرون از همه کشورها خواست نهایت تلاش خود را برای دستیابی به صلح به کار بندند.رئیس جمهوری آفریقای مرکزی نیز در اظهاراتی مشابه خواستار برقراری صلح از راه مذاکره شد.
 • شانس کم طارمی برای بازگشت و تلاش طاهری برای گرفتن دستور موقت
 • تهران- ایرنا- پس از محرومیت چهارماه «مهدی طارمی» از میادین فوتبال و همچنین بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس «علی اکبر طاهری» مدیرعامل این باشگاه به دیدار «مهدی تاج» و سایر مسئولان فدراسیون فوتبال رفت. به گزارش ایرنا، شب گذشته خبری عجیب اما واقعی در رسانه ها منتشر شد و آنچیزی نبود جز محرومیت چهارماه طارمی از حضور در میادین فوتبال و همچنین بسته شدن پنجره نقل انتقالات باشگاه پرسپولیس در نیم فصل و شروع فصل آینده که ابتدا این خبر تکذیب، اما خیلی سریع نامه فیفا منتشر شد و مسئولان پرسپولیس چاره ای جز تایید این خبر نداشتند. مدیرعامل پرسپولیس که تمام تلاش خود را برای حل پرونده «مانوئل ژوزه» کرد تا پنجره این باشگاه بسته نشود با مشکلی عجیب رو به رو شد و برای حل این مساله امروز به دیدار تاج و سایر مسئولان فدراسیون فوتبال رفت. در این نشست مسئولان فدراسیون ابتدا راه حل های پیش رو برای حل مشکل پرسپولیس را مطرح کردند، اما هیچ از این مسایل نمی توانست مشکل طارمی و پرسپولیسی ها را حل کند. بحث اعتراض به رای صادره در این نشست از سوی طاهری مطرح گردید که با واکنش مسئولان فدراسیون روبه رو شد زیرا اعتراض به این رای بسیار زمان بر خواهد بود و در صورت انجام چنین کاری به احتمال فراوان طارمی جام جهانی را از دست خواهد داد. همچنین در بخشی از این جلسه پیشنهاد برگزاری جلسه مدیران باشگاه ریزه اسپرت مطرح گردید که این مساله نیز با نظر مسئولان فدراسیون فوتبال منتفی گردید. به اعتقاد این مسئولان در صورت برگزاری جلسه و حتی در صورت بخشیده شدن طارمی از سوی این باشگاه به دلیل بی توجهی به قوانین فیفا و نقض مقررات، فدراسیون جهانی فوتبال حکم را لغو نخواهد کرد. در پایان این نشست قرار شد طاهری و وکلای باشگاه پرسپولیس تمام تلاش...
 • رنویی برای آینده
 • می‌دانیم که خودروها قرار است به شکل چشم‌گیری در آینده تغییر کنند و دهه‌های آتی را به واسطه مولدهای الکترونیکی، قابلیت‌های خودرانی، ارتباط صمیمانه با کاربران، سرویس‌های ارتباطی و دیگر فناوری‌های مرتبط متحول کنند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از تاپ‌گیر، رنو در رقابت با طراحی دانشگاه طراحی صنعتی MA به ارائه طرحی حبابی از خودروهای آینده پرداخته است. این طرح در دانشگاه مرکزی سنت مارتین ساخته شده که در مرکز لندن قرار دارد و به ارائه طح‌های زیبا مشهور است. 15 دانشجوی این دانشگاه با همکاری یکدیگر انتظارات خود را از یک خودروی آینده در این تصویر ارائه داده‌اند. این طرح که فلوت نام دارد با همکاری سه طراح ارشد برجسته در حوزه خودرو، مدیر ارشد تیم طراحی رنو و گروه دانشجویان به ثمر رسیده است و "فلوت" نام دارد. فلون ت یک غلاف کروی با مجموعه جدیدی از تحرک و سامانه‌های ارتباطی به نظر می‌رسد. این سامانه به جای چرخ دارای فناوری مغناطیس شناور است و شیشه‌های شفاف در محیط خارجی آن حس و ارتباط با اینده را به شما القاء می‌کند. در هر غلاف کروی این مدل رنو، یک یا دو نفر جا خواهند گرفت. اما می‌توان چند غلاف کروی را با یکدیگر ترکیب کرد و یک مجموعه شناور را در کنار هم داشت. کره‌ها از طریق کمربند مغناطیسی به یکدیگر وصل می‌شوند. درون این شناورها نیز می‌توان صندلی‌های گردان و درب های کشویی را دید. درب‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ورود و خروج را برای افراد آسان خواهند کرد.
 • امیدوارم این مدال فتح بابی برای مسابقات آینده باشد
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری پس از کسب مدال برنز پرش با اسب توسط داود پوررضایی گفت: برای نخستین بار با تلاش های صورت گرفته، اسب ها قرنطینه شده و سوارکاران ما با اسب های خودشان مسابقه دادند. با توجه به مشکلاتی که بود احساس کردم نتوانیم مقامی کسب کنیم، اما بچه ها همت کردند و شاهد بودیم پوررضایی به مدال برنز دست یافت. وی افزود: احساس می کردم مدال نمی گیریم، اما بچه ها همت کردند و توانستند این اولین مدال بازی های آسیایی برای سوارکاری را که کار دشواری بود کسب کنند، چرا که اسب های ما با رقبای تفاوت زیادی داشتند. خلیلی خاطرنشان کرد: امیدوارم این مدال فتح بابی برای مسابقات آینده باشد. از طرفی، امیدوارم بتوانیم اسب های بهتری خریداری کرده و بتوانیم اردوهای بیرون از کشور برگزار کنیم. هر چقدر اردوهای خارج از کشور داشته باشیم، تجربیات سوارکاران ما بیشتر می شود. رئیس فدراسیون سوارکاری در پایان تصریح کرد: نباید با هر شکستی ناامید شد و با هر عنوانی ذوق زده. سوارکاران نیاز به سرمایه گذاری دارند و امیدوارم در بازیهای آسیایی جاکارتا هم به مقام برسند.
 • تلاش مسئولان اینتر برای حفظ هندانوویچ
 • خبرگزاری میزان- مسئولان باشگاه اینترمیلان در تلاشند تا قرارداد دروازه‌بان این تیم را تمدید کنند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری میزان، مسئولان باشگاه اینتر میلان ایتالیا در تلاش هستند تا قرارداد سمیر هندانوویچ دروازه‌بان اسلوونیایی این تیم را تمدید کنند. هندانوویچ از سال ۲۰۱۲ در اینتر حضور دارد و مسئولان این باشگاه در تلاشند تا قرارداد او را تا ۲۰۲۱ تمدید کنند اگر این اتفاق بیفتد این دروازه‌بان ۳۳ ساله به چهارمین دروازه‌بان با ثبات تاریخ اینتر تبدیل می‌شود. انتهای پیام/
 • ناگفته هایی از ۹ سال تلاش برای یک اجرا
 • کارگردان نمایش «سهروردی» با تأکید بر اینکه مراحل به اجرا رسیدن این نمایش تاکنون بیش از ۹ سال طول کشیده است، گفت: حدود سه سال گرفتن مجوز متن طول کشید و شش سال پژوهش و تحقیق برای نگارش آن انجام شده است. این نمایشنامه قصه سال آخر زندگی سهروردی را تعریف می‌کند و از عشق شاگردان او و تقابل با دولت‌مردان سخن می‌گوید. به گزارش ایسنا، نشست نمایش «سهروردی» به کارگردانی شکرخدا گودرزی با حضور عوامل و بازیگران شنبه اول مهرماه در تالار وحدت برگزار شد. شکرخدا گودرزی کارگردان و نویسنده این نمایشنامه در ابتدای سخنانشگفت:‌ ما برای به اجرا بردن این نمایش از کمک‌های بخش خصوصی و «تیک‌ 8»بسیار استفاده کردیم. در زمانی که دولت کنار کشیده و کمکی نمی‌کند تنها ۱۰ میلیون تومان برای اجرای این طرح به ما داده شد که البته این مقدار پول در برابر این حجم کار بسیار کم است و مثل شوخی می‌ماند. او اظهار امیدواری کرد: این نمایش پایه خوبیبرای حضور بخش خصوصی در تولید آثار خوب و فاخر باشد. کارگردان نمایش «سهروردی» ادامه داد: سهروردی بزرگترین اندیشمند ایرانی است که توانسته تلفیقی از حکمت‌های گوناگون و عرفان اسلامی را گردآورد و فلسفه‌ای را بوجود آورده است. ما برای تأیید صلاحیت متن «سهروردی» جلسه مشترکی با مدیر وقت بنیاد رودکی و غلامحسین ابراهیم دینانی (استاد پیشکسوت فلسفه) برگزار کردیم و جمعی از کسانی که بر روی آثار سهروردی کار کرده بودند در آن جلسه حضور پیدا کردند که حتی برای انتشار این کتاب نیز مراسم رونمایی برگزار شد. او با بیان اینکه در جلسه اول با حضور آقای دینانی او چند سوال از من کردند و بعد نمایشنامه به طور کامل برایشان خوانده شد، گفت:‌ من در بازنویسی این متن از نکاتی که ایشان گفته بودند استفاده کردم و این نمایش پس از۹ سال به دنبال آن دویدن بالاخره امروز...
 • هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده کشور است
 • مشهد- استاندار خراسان رضوی گفت: اقداماتی که در راستای ایجاد زیر ساخت های آموزشی انجام می شود هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده کشور است. به گزارش خبرنگار مهر،علیرضا رشیدیان صبح شنبه در آیین آغاز سال تحصیلیجدید که در دبیرستان شاهد تقواپیشگانمشهد برگزار شداظهار کرد: امروز در شروع سال تحصیلی جدید از دانش آموزان تقاضا دارم که در علم آموزی لحظه ای کوتاهی نکنند تا بتوانند قدردان زحمات معلمان خود و مایه افتخار و توسعه ایران اسلامی شوند. وی افزود:امسال علاوه بر تلاقی هر ساله آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس ،ماه محرم را پیش رو داریم که همه این مناسبت ها نشان هاییاز تاکید بر علم آموزی هستند.این آموختن که از قیام عاشورا امام حسین (ع) شروع می شود ،در هشت سال دفاع مقدسخود را به ظهور می رساند و امروز نیز تداوم این مکتب را در مدفعان حرم شاهد هستیم. استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مهر و شروع مدرسه نقطه عطفی در خاطره همه است تصریح کرد: علم آموزی نزد خداوند جایگاه والایی دارد و عشق و علاقه به آن در فطرت همه ما نهاده شده است .معلمان حق بزرگی بر گردن ما دارند و همه جامعه مدیون معلمان هستند. وی تصریح کرد:جایگاه معلمان در فرهنگ و دین ما بی بدیل است و گرامی داشت این مقام تکلیفی بر همه دانش آموزان است. رشیدیان ابراز کرد: برای آنکه نظام آموزشی کشور پویا شود به موارد زیادی نظیر محتوا و سخت افزار نیازمند بودهکه برای محتوا سند تحول بنیادین آماده شده است که برای اجرای این سند دولت و آموزش و پرورش تمام ظرفیت خود را به کار برده اند. رشیدیان با اشاره راه های توسعه آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش وقتی موفق است که معلمان، دانش آموزان و اولیاء در امور تعلیم و تربیت همکاری کنند. وی تاکید کرد: طی چند سال گذشته...
 • نماینده رشت:هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای نسل آینده ساز است
 • نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه در نظام آموزش و پرورش به منزله سرمایه‌گذاری برای تربیت نسل آینده ساز است. غلامعلی جعفرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و دهه نخست ماه محرم با آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: شهدا نمونه بارز انسان های بزرگ و پر افتخاری هستند که در این نظام تربیت یافته اند لذا هزینه در نظام آموزش و پرورش به منزله سرمایه‌گذاری برای تربیت نسل آینده ساز است. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی کمک به اعتلای نظام تعلیم و تعلم کشور را وظیفه همه مردم و مسئولان دانست و افزود: هر آن کس که دلش به حال کشور می سوزد باید از حاشیه ها دوری کرده و با حمایت از آموزش و پرورش، برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان و همچنین معیشت فرهنگیان تلاش کند. وی تصریح کرد:همزمانی آغاز سال تحصیلی با دهه نخست محرم باعث شده که مدارس ما حال و هوای کربلایی داشته باشد و این خود در ترویج فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین(ع) موثر است. انتهای پیام
 • دست از حمایت کشمیر برنمی داریم/رساندن صدای مردم کشمیر به دنیا بر عهده پاکستان است
 • احسن اقبال وزیر کشور پاکستان اعلام کرد حمایت و همدلی با مردم کشمیر وظیفه همیشگی اسلام‌آباد است. به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، یک روز پس از بیانات نخست‌وزیرپاکستان در سازمان ملل و دفاع از حقوق مردم کشمیر، احسن اقبال وزیر کشور پاکستان درسخنانی حمایت و همدلی بامردم کشمیر و رساندن صدای فریاد آنهابه گوش جهانیان را وظیفه پاکستان دانست.احسن اقبال که به عیادت زخمیان حمله هند به سوی مرزهای پاکستان رفته بود، اظهار داشت:تمام کسانی که در جریان آتش‌افروزیک طرفههند کشته می‌شوندرا شهدای دفاع از وطن میدانیم.وزیر کشور پاکستان تصریح کرد: حمله ارتش هند به غیر نظامیان بی‌دفاعنشان از ترس و وحشت آنان دارد، و با تمام این ظلم‌هامردم کشمیر در طول سالهای طولانی دست از حقوق خود نکشیده و به مبارزه پرداخته‌اند.وی گفت: در حال حاضر شرایط کشمیر به گونه‌ایاست که هند به زحمت می‌تواندروی صدای مردم سرپوش گذاردولی به زودی این صدا به گوش جهانیان خواهد رسید.حملهارتش هند به سمت مرزهای پاکستان و منطقه آزاد کشمیر باعث کشته شدن 6 غیر نظامی و زخمی شدن 26 نفر دیگر در روزهای اخیر شده است.در پی این حمله اسلام‌آباد،سفیر هند را احضار کرده و خواستار رسیدگی سریع دولت دهلی‌نوشد.هند طی سه دهه 68 هزار مسلمان را در کشمیر به قتل رسانده و باعث مفقودالاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.دولت اوباما رفتار هند در کشمیر را نقض آشکار حقوق بشر دانسته بود ولی با روی کار آمدن ترامپ حمایت از دولت هند بیشتر شده است.انتهای خبر/. R36461/P36461/S8,87,91/CT12
 • افتتاح مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان کرمان
 • مرحله دوم مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان استان با حضور معاون وزیر آموزش وپرورش درکرمان به بهره برداری رسید . به گزارش خبرگزاری صدا وسیما این مرکز با زیر بنای 1500 متر مربع ظرفیت پذیرایی 300 نفر را دارد .برای ساخت وتجهیز فاز دوم مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان استان، 2میلیارد تومان از محل در آمد اختصاصی اداره کل اموزش وپرورش استان کرمان هزینه شد.
 • همایش فرهنگیان بازنشسته شهرستان خرامه برگزار شد
 • همایش تجلیل از بازنشستگان فرهنگی شهرستان خرامه و انتخابات کانون بازنشستگان فرهنگیان در باشگاه فرهنگیان برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدای خرامه، همایش تجلیل از بازنشستگان فرهنگی شهرستان خرامه و انتخابات کانون بازنشستگان با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس صندوق بازنشستگی فارس، رئیس امور بازنشستگان فارس، رئیس کانون بازنشستگان فارس و جمعی از مسوولین شهرستان در باشگاه فرهنگیان برگزار شد. یوسف زارعی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرامه ضمن ستایش مقام معلم و تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید گفت: بحث تکریم بازنشستگان باید نهادینه شود، بازنشستگان گنجینه ای از کمالات و خوبی ها هستند. داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی گفت: نتایج طلایی کنکور امسال ثمره ی وحدت مردم شهرستان خرامه است، آقای کاظمی مدیر سابق آموزش و پرورش ای بذر را کاشت و آقای زارعی این بذر را به خوبی برداشت کرد. در پایان این مراسم انتخابات کانون بازنشستگان فرهنگیان شهرستان خرامه برگزار شد. انتهای پیام/
 • ویدئو/تلاش برای جمع آوری زباله های فضایی
 • هم‌اکنون 18 هزار شی‌ء در مدار زمین وجود دارد که تنها هفت درصد از آنها ماهواره‌های فعال هستند و مابقی زباله فضایی‌اند. این عدد طی سال‌های آتی چند برابر خواهد شد. این زباله‌ها خطری برای عملکرد ماهواره‌های فعال در مدار زمین محسوب می‌شود. دریافت 11 MB
 • تلاش رئیس اوبر برای حفظ روحیه کارمندان
 • گروه فناوری _ دارا خسروشاهی مدیرعامل ایرانی جدید اوبر با ارسال ایمیلی برای تمامی کارکنان این شرکت در لندن تلاش کرده به آنها روحیه دهد. این نامه نگاری پس از آن رخ می دهد که فعالیت اوبر در لندن و چندشهر دیگر انگلیس ممنوع اعلام شد. به گزارش بولتن نیوز وبه نقل از خبرگزاری فارس ، در این نامه خسروشاهی کارمندان و رانندگان اوبر را خطاب قرار داده و نوشته خیلی راحت است که تصور کنیم عدم تمدید مجوز فعالیت اوبر در لندن کار ناعادلانه ای است، اما واقعیت این است که سوءشهرت هزینه بالایی دارد. وی اذعان کرده که آنچه مردم در مورد اوبر در ذهن دارند اهمیت زیادی دارد و لذا باید در همه زمینه ها یکپارچه و هماهنگ عمل کنیم. خسروشاهی افزوده که اوبر چنین کاری خواهد کرد و سطح همکاری های خود را در تمامی شهرهای فعال در آنها ارتقا خواهد بخشید. مدیرعامل اوبر تصریح کرد:امیدوارم در آینده مشخص شود که اوبر نه تنها یک محصول عالی است، بلکه شرکتی عالی نیز هست که به طور معناداری به جامعه کمک می کند. علت عدم تمدید مجوز فعالیت اوبر در لندن، سیاست های آن در ارتباط با گزارش موارد وقوع جرائم مختلف، عدم رعایت استانداردهای ضروری در مورد کنترل راننده ها و غیره عنوان شده است. اوبر پیش از این به علت انتشار گزارش هایی در مورد آزار جنسی کارکنان زن هم بر سرزبان ها افتاده بود.
 • تلاش برای شناسایی ضارب محیط بان ساوجی
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازاراک؛رئیس محیط زیست شهرستان ساوه از شناسایی خودروی ضارب محیط بان ساوجی خبرداد. هادی رستم‌خانی رئیس محیط زیست شهرستان ساوه گفت: خودروی ضارب محیط بان ساوجی که از اهالی منطقه است، شناسایی شده و ماموران پیگیر دستگیری وی هستند. رستم‌خانی با اشاره به اینکه دکتر کلانتری رئیس سازمان محیط زیست کشور از محیط بان ساوجی عیادت کرد افزود: این محیط‌بان در بخش ICU بیمارستان شهریارتهران بستری است و خوشبختانه خطر رفع شده و احتمالا فردا به بخش منتقل می‌شود. سید علی لنگرودی محیط بان ساوجی عصر پنجشنبه ۳۰ شهریور درحال گشت‌زنی در منطقه پلنگ آباد غرق آباد ساوه حین ماموریت و اخطار به ۲ شکارچی غیرمجاز توسط خودروی شکارچیان غیرمجاز زیر گرفته شد. درحال تکمیل... شناسایی خودروی ضارب محیط بان ساوجی
 • از تمام عکاسان کشور برای کتاب سال آینده دعوت به همکاری می کنیم
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب چهلم کهتصاویر هنری‌ای است از پیاده‌روی اربعین امام حسین (ع) به قلم محمدتقی اختیاری و با تصاویری از 14 عکاس ایرانی روز جمعه 31 شهریورماه در موزه امام علی (ع) رونمایی شد. در ابتدای این مراسم، مجید مجیدی (کارگردان) گفت:واقعیت این است که درخصوص اربعین در این سال‌ها، خیلی کار چندانی صورت نگرفته است. هرکس که روز اربعین در کربلا حضور داشته باشد، تمام جلوه‌های معرفت و ایثار و از خودگذشتگی را در این روز می‌بیند. با مشورتی که با دوستان داشتیم، قرار شد که موضوع کتاب عکاسی سال آینده، آزادگی و از خودگذشتگی باشد. سپس محمدتقی اختیاری (نگارنده این کتاب) گفت: من سعی کرده‌ام در این کتاب، کاری که عکاس‌ها کرده‌اند را با قلم خود، شاید دیدنی‌تر کنم. برای هر تصویر این کتاب مدت‌ها وقت گذاشته شده، و فکر شده تا کلمه‌ای درباره‌ی آن نوشته شده است. سپس سیدعباس صحفی (مدیر مؤسسه شیعا و مسئول پروژه کتاب چهلم)با اشاره به مسئولیت‌های مؤسسه‌ی شیعا گفت: مسئولیت این مؤسسه، توجه به میراث شیعه (مثل نمادها، نشانه‌ها، سنن، و آیین مختلف) از منظر هنری است. او با اشاره به اینکه عکس‌های این کتاب، در محدوده‌یسال‌های 1388 تا 1395 گرفته شده است، گفت: از سال 1391، 10 نفر از عکاسان خوبکشور، به عراق اعزام شدند و تا سال 1395 به عکاسی ادامه دادند. بعداً عده‌ای از دوستان، عکس‌هایی از سال‌های 88، 89 و 90 هم به این مجموعه افزودند. وی در پایان گفت: ما از همین الان، از تمام عکاسان سراسر کشور دعوت می‌کنیم که در پروژه‌ی سال آینده، ما را همراهی کنند. این مراسم با حضورِ محمود فرشچیان، مجید مجیدی، احمد مسجدجامعی، محمود دعایی، محمدتقی اختیاری، سیدعلی احمدی، حمید خویی و عکاسان این کتاب انجام شد.
 • تلاش انگلیس برای مشارکت با اتحادیه اروپا پس از برگزیت
 • نخست وزیرانگلیس: پس از برگزیت تداوم دوستی و مشارکت با اتحادیه اروپا را خواستاریم. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما،نخست وزیر انگلیس امروز در سخنانی گفت کشورش قصد ندارد با اجرایی شدن برگزیت، در مقابل مسیر پیشرفت اتحادیه اروپا بایستد.به گزارش سی ان ان، ترزا می که به ایتالیا سفر کرده است در شهر فلورانس گفت: «ما می خواهیم پس از برگزیت نزدیکترین دوست و شریک اتحادیه اروپا باشیم.»
 • تلاش رونالدو برای انتقال فرزند خواننده آمریکایی
 • اخبار حاکی از تلاش رونالدو برای انتقال فرزند مدونا، خواننده مشهور آمریکایی به اسپورتینگ لیسبون بوده است. به گزارش "ورزش سه"، نشریه پرتغالی سابادو فاش کرد که کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید در تلاش بود تا فرزند مدونا، سوپراستار مشهور آمریکایی به جای بنفیکا راهی اسپورتینگ لیسبون شود. رونالدو بعد از تماس با مدونا از وی خواسته تا مقدمات حضور فرزندش داوید باندا را در اسپورتینگ لیسبون، تیم سابق کریستیانو فراهم کند اما در نهایت این اتفاق رخ نداد و فرزند مدونا راهی بنفیکا شد. در این تماس مدونا به رونالدو اعلام کرد که نظر وی در مورد آینده فرزندش تغییر نخواهد کرد و ستاره پرتغالی نیز در ادامه ترجیح داد تا سکوت کند. مدونا بعد از انتقال فرزندش به بنفیکا تصویری از خود با لباس این تیم پرتغالی منتشر کرد تا رضایت خود را از این انتقال نشان دهد. فرزند مدونا هفته گذشته در اولین دیدار خود در تیم زیر 12 سال بنفیکا به میدان رفت و موفق شد در همان دیدار نیز گلزنی کند. رئال مادرید کریستیانو رونالدو