شعار معروف برد ۱۰ نفره پرسپولیسی‌ها حالا تبدیل به سنتی برای بازیکنان این تیم شده که گویا حتی در رقابت‌های بین‌المللی هم شاگردان برانکو قصد به ادامه تکرار آن دارند؛ آنجایی که برای رستگاری باید بیش از ۸۰ دقیقه ۱۰ نفره مقابل تیم قدرتمند عربستانی بازی می‌کردند اما با درایت برانکو و از خودگذشتگی بازیکنان نه تنها جای خالی کامیابی‌نیا خیلی به چشم نیامد بلکه به جز یک صحنه در سایر دقایق بازی فرصتی هم به تیم الاهلی نرسید تا سرخ‌های تهران شبی به یادماندنی را برای هواداران‌شان بسازند.

پرسپولیس نشان داد با ۱۰ بازیکن هم کیفیت فنی خود را حفظ می‌کند و می‌تواند هم در حمله و هم در دفاع به بهترین شکل ممکن بازی کند. این‌ها همه مرهون تلاش‌های مرد کرواتی است که از فروردین ۹۴ تا امروز توانسته غرور را یک بار دیگر به پرسپولیسی‌ها هدیه دهد.

با اخراج کامیابی‌نیا در همان ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی، محسن ربیع‌خواه که به عنوان مدافع چپ به زمین آمده بود به جای کمال به پست هافبک دفاعی رفت و فرشاد احمدزاده که سال قبل برانکو در چند بازی از او به عنوان دفاع چپ استفاده کرده بود به جای ربیع‌خواه به این منطقه رفت تا توازن دفاعی و هجومی پرسپولیس حفظ شود. این موضوع فشار زیادی را به بازیکنان وارد می‌کرد چرا که باید بیشتر از توان خود در زمین می‌دویدند اما با انتخاب استراتژی درست از سوی برانکو و دستیارانش در نهایت شب خوبی برای فوتبال ایران رقم خورد. برانکو حتی در نشست خبری بعد از بازی شب گذشته هم اعلام کرد که در ۱۰ نفره بودن اگر قرار به حمله کورکورانه بود حتما گل‌های بعدی را هم دریافت می‌کردیم و به همین دلیل بود که پرسپولیس در زمان حمله سعی می‌کرد با نفرات کمتر و با ریسک پایین‌تر اما موثرتر حمله کند.

اتفاق ویژه برای شاگردان برانکو این بود که این تیم حتی بعد از اخراج کامیابی‌نیا توازن تاکتیکی خود را از دست نداد و بازیکنان پرس از جلوی زمین را فراموش نکردند. هر زمان که توپی به بازیکن الاهلی می‌رسید ۲ بازیکن قرمزپوش او را تحت فشار گذاشته و اجازه بازیسازی را از عربستانی‌ها می‌گرفتند. همین موضوع باعث شد تا شاگردان روبروف به بازی هوایی روی بیاورند و سانترهای متعدد بازیکنان الاهلی از چپ و راست زمین پرسپولیس گویای این موضوع است که البته با استفاده از قدرت سرزنی شجاع خلیل‌زاده و حمایت‌های محمدانصاری آن‌ها از این ارسال‌ها راه به جایی نبردند. از طرفی برانکو به خوبی الاهلی و توانایی‌هایش را شناخته بود و بازیکن قدرتمندی مثل عمر السومه کاملا از جریان بازی محو بود و تنها یکی دو باری که موفق به شوتزنی شد از پشت محوطه هجده قدم بود که البته این شوت‌های بی هدف راهی به جز آسمان بالای دروازه پرسپولیس پیدا نکرد. در نقطه مقابل سرمربی پرسپولیس از شکاف بین مدافعان الاهلی به خوبی باخبر بود و با استفاده از سرعت علی علیپور به قدری مدافعان این تیم را اذیت کرد که اگر دقت بازیکنان پرسپولیس کمی بالاتر بود در نیمه اول می‌توانستند ۳ گل در کیسه الاهلی اندوخته داشته باشند.

بازیکنان پرسپولیس شب خوبی را پشت سر گذاشتند. از علیرضا بیرانوند که البته به جز یک گلی که خورد که شاید روی آن خیلی مقصر نبود در سایر دقایق بازی خطر زیادی دروازه‌اش را تهدید نکرد. محسن ربیع‌خواه همانند سایر بازی‌ها موثر و بدون حاشیه بازی کرد و مزد زحمتش را با انتخاب به عنوان بهترین بازیکن زمین دریافت کرد. حسین ماهینی در غیاب سیدجلال حسینی به خوبی از عهده کاپیتانی پرسپولیس برآمده و در بازی شب گذشته عملکرد پرفروغی از خود به نمایش گذاشت. شجاع خلیل‌زاده به قولی که داده بود یعنی از کار انداختن السومه سوری به خوبی عمل کرد و محمد انصاری هم مثل همیشه بی نقص بازی کرد و اجازه نداد که مهاجمان گران قیمت الاهلی راه به دروازه پرسپولیس پیدا کنند. نقطه تاریک بازی شب گذشته اخراج کمال کامیابی‌نیا بود که خیلی زودتر از حد تصور فشار را به پرسپولیس وارد کرد. کمال در میانه میدان به دلیل خطای شدید با کارت قرمز داور چینی روبرو شد تا نتواند از توانایی هایش برای رساندن پرسپولیس به نیمه نهایی استفاده کند. او با یک خطای غیر حرفه ای نفس پرسپولیس را تا پایان بازی بند آورد و حال و روز سرمربی خود را کنار زمین به ستوه آورد. محسن مسلمان با پاس گل اولی که به علی علیپور داد نشان داد که گل‌سازی او فقط به فوتبال داخلی کشورمان ختم نمی‌شود و او در هر زمینی و مقابل هر حریفی توانایی این را دارد که موقعیت گل بسازد. فرشاد احمدزاده بازیکن محبوب برانکو و وحید امیری هم با دوندگی بی امان خود و با استفاده از تکنیک خوبی که دارند با برده بازی به کنارهها سعی در شکاف انداختن بین مدافعان الاهلی بودند که تا حدی زیادی هم در این راه به موفقیت رسیدند. علی علیپور شب گذشته یکی از بهترین بازی‌های خود را برای پرسپولیس در این چند سال انجام داد و حالا نشان داده که بی جهت برانکو به او اعتماد نکرده است. مهدی طارمی هم شب گذشته با دوندگی بالا و حرکات پا به توپ دقیقا همان کاری را انجام داد که برانکو از او خواسته بود. عملکرد خط دفاعی پرسپولیس در بازی شب گذشته بی نقص، عملکرد خط هافبک هوشمندانه و عملکرد خط حمله فوق العاده بود چرا که تیمی که بتواند ۸۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی کند و با ۳ گل برنده از بازی بیرون بیاید مطمئنا عملکرد تمام عیاری داشته است.

تعویض‌های طلایی پروفسور؛ این موضوعی است که برانکو شب گذشته برای چندمین بار آن را به همه نشان داد. حالا او با شناخت کاملی که از بازیکنانش دارد و با بازیکنانی که روی نیمکت کنار خودش می‌بیند می‌تواند بهترین تعویض‌ها را انجام دهد. چه در بازی رفت مقابل الاهلی، چه در بازی با گسترش‌فولاد و چه در بازی برگشت با الاهلی سرمربی کروات به خوبی این توانایی‌اش را نشان داد. دیشب هم هر ۳ تعویض پرسپولیس روی گل‌های این تیم نقش داشتند؛ منشا گل زد و مصلح و رسن برای پرسپولیس پنالتی گرفتند و حالا برانکو دیگر منتقدی را اطراف خود نمی‌بیند که از تعویض‌های او ایراد بگیرد. البته اینکه هر ۳ مهاجم اصلی پرسپولیس(علیپور، منشا و طارمی) در بازی شب گذشته مقابل الاهلی گل زدند می‌تواند بهترین خبر برای سرخ‌ها باشد که می‌توانند از این خط حمله زهراگین خود در بازی‌های دیگر هم به خوبی بهره ببرند.

حالا دیدار پرسپولیس و الهلال در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا یک بار دیگر تکرار می‌شود؛ درست همانند دو بازی این تیم در مرحله گروهی که برانکو بارها از آن گروه به عنوان گروه مرگ نام برده بود و حالا با رسیدن ۲ تیم از ۴ تیم آن گروه به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا همه به یاد این پیش بینی پروفسور می‌افتند. بازی در این مرحله با الهلال برای پرسپولیس غریبه نیست. این دو تیم ۲۶ سال قبل هم در نیمه نهایی جام در جام آسیا به مصاف یکدیگر رفتند. بازی رفت مثل این دوره الهلال میزبان بود که بازی بدون گل به پایان رسید اما در بازی برگشت با تک گل مرتضی کرمانی مقدم این پرسپولیس بود که به فینال رسید و در نهایت هم با شکست المحرق بحرین قهرمان آسیا شد. حالا یک بار دیگر دست تقدیر این ۲ تیم که رقبای سنتی هم برای هم هستند را رودرروی یکدیگر قرار داده است. بازی دو تیم در مرحله گروهی ۲ تساوی در پی داشت و زور تیمی به دیگری نچربید اما الهلال در این مرحله با تیمی که در مرحله گروهی با پرسپولیس بازی کرد فرق دارد.

در این تیم بازیکنان خارجی خوبی بازی می‌کنند که برخی از آنها به تازگی به الهلال اضافه شده‌اند. گلیمن ریواس مهاجم، ۲۸ ساله و اهل اندونزی، ماتیاس مهاجم، ۲۸ ساله و اهل اروگوئه، عمر خریبین مهاجم، ۲۳ ساله و اهل سوریه، اردواردو هافبک، ۲۴ ساله و اهل برزیل، میلسی هافبک، ۲۴ ساله و اهل اروگوئه و علی الحبسی دروازه‌بان، ۳۵ ساله و اهل عمان از جمله بازیکنان لژیونر و موثر الهلال هستند که رامون دیاز سرمربی آرژانتینی این تیم حتما حساب ویژه‌ای روی آن‌ها کرده است. البته 3 لژیونر الهلال در بازی با پرسپولیس بازیکنان جدیدی هستند که به این تیم پیوسته‌اند. گلیمن ریواس، مهاجم ونزوئلایی است که شب گذشته رسما از تیم الشارجه اماات گرفت و مهاجم بسیار خطرناکی است. ماتیاس، مهاجم اروگوئه‌ای است که ماه گذشته از تیم ناسیونال مکزیک به الهلال پیوست. این بازیکن در طول ۲ سال حضور در این تیم مکزیکی ۳۰ گل در ۹۱ بازی به ثمر رسانده است. علی الحبسی دروازه بان تیم ملی عمان و سابق تیم ردینگ انگلیس است که ماه گذشته او را به خدمت گرفت. این‌ها موجودی الهلال در بازی با پرسپولیس خواهد بود اما برانکو قطعا با شناختی که نسبت به تیمش دارد می‌داند چطور باید با تفکرات دیاز مقابله کند؛ هر چند که اگر پرسپولیس این شانس را داشت تا در این بازی از حریفش میزبانی کند شرایط برای فینالیست شدن سرخ‌پوشان خیلی بهتر بود.

کلیدواژه: کامیابی نیا | بازی شب گذشته | ساله و اهل | نشان داد | ۱۰ نفره

منبع: افکارنيوز

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۲۶۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • درگیری کاپیتان الهلال با دیاز/سرمربی الهلال خواهان خط زدن القحطانی مقابل شاگردان برانکو شد
 • به گزارش ایسکانیوز ، به نقل از روزنامه «عین الیوم» عربستان، رابطه یاسر القحطانی، کاپیتان الهلال با رامون دیاز، سرمربی تیم بر وفق مراد نیست و اختلافاتی میان آنها رخ داده که دیاز خواهان خارج کردن او از لیست بازیکنان الهلال است. باشگاه الهلال نیز با دیاز همسو شده است تا القحطانی را که در سال ۲۰۰۵ به الهلال پیوسته بود در لیست مازاد قرار دهد. بنا به گزارش‌ها دیاز قصد دارد القحطانی را از لیست بازیکنان الهلال برای دیدار رفت مقابل پرسپولیس ایران در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا خط بزند و به جای از فلاته به عنوان مهاجم سوم تیم استفاده کند. این اختلافات درحالی است الهلال سه شنبه پیش رو با پرسپولیس در ابوظبی بازی دارد. 602 فدراسیون ورزش فوتبال ایران
 • برانکو:نان ما از لیگ در می آید/با حال و روز خوشی به مصاف الهلال می رویم
 • سرمربی پرسپولیس می‌گوید خوشحال است که مقابل سپاهان اصفهان نباخته‌اند و با وضعیت بهتری آماده بازی با الهلال عربستان می‌شوند. به گزارش ایسنا، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین پرسپولیس به خبرنگاران گفت‌: بازی خوبی با سپاهان داشتیم و این بازی بیشتر از سطح انتظار و سطح آسیا بود. هواداران دو تیم نیز عالی تشویق کردند و بازی باز و هجومی را شاهد بودند. بهترین چیزهای فوتبال را دیروز دیدیم. دو بار جلو افتادیم و کنترل بازی را داشتیم اما نتوانستیم ببریم. وقتی ۲ بر یک بودیم، طارمی چند فرصت گلزنی داشت اما از دست داد. مهم این است که نباختیم و با حال و روز خوشی به استقبال بازی با الهلال می‌رویم. او افزود: مقابل سیاه‌جامگان و پیکان نباید امتیاز از دست می‌دادیم اما جلوی سپاهان و تراکتورسازی در خانه حریف، چهار امتیاز گرفتیم. لیگ طولانی است و از این بازی‌ها باز هم وجود خواهد داشت. با این حال ما بالا هستیم ولی برنامه پرسپولیس فشرده است. ما در لیگ بازی کردیم و باید به لیگ قهرمانان برویم و بعد از آن هم ملی‌پوشان به اردو خواهند رفت. اما مهم نیست. نان ما از لیگ در می‌آید و اولویت ما قهرمانی است. بازی‌های آسیا هم باعث شادی و افتخار است. هدفمان در این مسابقات از روز اول قهرمانی بوده است. پرسپولیس دیروز این را نشان داد. باید خوشبین باشیم. ادامه دارد ...
 • سخنان برانکو درباره بازی پرسپولیس و الهلال
 • سرمربی پرسپولیس می‌گوید خوشحال است که مقابل سپاهان اصفهان نباخته‌اند و با وضعیت بهتری آماده بازی با الهلال عربستان می‌شوند.به گزارش صدای ایران از ایسنا، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین پرسپولیس به خبرنگاران گفت‌: بازی خوبی با سپاهان داشتیم و این بازی بیشتر از سطح انتظار و سطح آسیا بود. هواداران دو تیم نیز عالی تشویق کردند و بازی باز و هجومی را شاهد بودند. بهترین چیزهای فوتبال را دیروز دیدیم. دو بار جلو افتادیم و کنترل بازی را داشتیم اما نتوانستیم ببریم. وقتی ۲ بر یک بودیم، طارمی چند فرصت گلزنی داشت اما از دست داد. مهم این است که نباختیم و با حال و روز خوشی به استقبال بازی با الهلال می‌رویم.او افزود: مقابل سیاه‌جامگان و پیکان نباید امتیاز از دست می‌دادیم اما جلوی سپاهان و تراکتورسازی در خانه حریف، چهار امتیاز گرفتیم. لیگ طولانی است و از این بازی‌ها باز هم وجود خواهد داشت. با این حال ما بالا هستیم ولی برنامه پرسپولیس فشرده است. ما در لیگ بازی کردیم و باید به لیگ قهرمانان برویم و بعد از آن هم ملی‌پوشان به اردو خواهند رفت. اما مهم نیست. نان ما از لیگ در می‌آید و اولویت ما قهرمانی است. بازی‌های آسیا هم باعث شادی و افتخار است. هدفمان در این مسابقات از روز اول قهرمانی بوده است. پرسپولیس دیروز این را نشان داد. باید خوشبین باشیم.برانکو تصریح کرد: دیروز بازی ما نشان داد که حق داریم خوشبین باشم. می‌دانم که انتظارات زیاد است. خودمان بیش از همه فشار می‌آوریم. هیچ شکی ندارم که بازیکنان حداکثر توان را می‌گذارند. بازی با الهلال سطح بالایی از بازی است اما انتظار دارم تمرکزمان بالا باشد تا موقعیت‌هایی را که به دست می‌آوریم به گل تبدیل کنیم.وی در باره این که مشکلی با بازیکنانش در اردوی تیم ملی دارد یا خیر گفت: حضور آنها در تیم ملی قطعا تاثیراتی خواهد...
 • کاروان پرسپولیس به امارات رفت/سفر برانکو به کرواسی بعد از بازی رفت با الهلال
 • خبرگزاری میزان- سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس و دستیاران خارجی او بعد از بازی رفت مقابل الهلال به کرواسی می‌روند. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، سه‌شنبه هفته جاری در ابوظبی به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت.* کاروان پرسپولیس دقایقی پیش تهران را به مقصد امارات برای دیدار با الهلال، ترک کردند.* تمرینات پرسپولیس پس از بازی با الهلال برای پنج روز تعطیل خواهد بود. این تصمیم از سوی برانکو ایوانکوویچ اخذ شده. برانکو و دستیاران خارجی خود و بوژیدار رادو شوویچ، بعد از بازی با الهلال از امارات راهی کرواسی می‌شوند. تمرینات پرسپولیس پس از بازی با الهلال و تعطیلات، از روز دوشنبه دهم مهر و پس از تاسوعا و عاشورای حسینی آغاز خواهد شد.* سرخپوشان ابتدا در باشگاه ایرانیان دبی مستقر می‌شوند و دو جلسه تمرین را امروز (شنبه) و فردا در همین مجموعه انجام خواهند داد. کاروان پرسپولیس روز دوشنبه پس از صبحانه، دبی را به قصد ابوظبی ترک خواهد کرد و شب قبل از بازی را در این شهر سپری می‌کنند. کاروان پرسپولیس پس از بازی، سه‌شنبه شب به دبی باز خواهند گشت و چهارشنبه به تهران باز می‌گردند.انتهای پیام/
 • دردسر برانکو برای بازی با الهلال/احتمال غیبت ۴ پرسپولیسی
 • قهرمانى در لیگ برتر و بازى هاى تاکتیکى و مورد علاقه هواداران، حضور پرتعداد بازیکنان ستاره و ملى پوش و صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا و درو کردن جوایز فردى فوتبال ایران روزهاى شیرینى بود که پرسپولیسى ها طى سه فصل اخیر پشت سر گذاشتند و اکنون با حادثه تلخى همراه شده اند. پرسپولیس و مهدى طارمى به دلیل نقض تعهد قرارداد با ریزه اسپور محروم شدند. خبر کوتاه بود؛ اما شرایط تیم را اکنون دگرگون و سخت کرده است. پرسپولیس چهار روز دیگر باید به مصاف الهلال عربستان برود و این حکم ضمن تاثیر روى روحیه بازیکنان، یکى از ستاره هاى این تیم را نشانه گرفت و با محرومیت همراه کرده است. مهدى طارمى که با ٦ گل زده اینبار آقاى گلى آسیا را نشانه گرفته بود و سرخپوشان مى توانستند از این انگیزه فردى او به سود خود براى بالا بردن شانس صعود استفاده کنند، اکنون با دردسر مواجه شده اند. محرومیت مهدى طارمى در کنار محرومیت انضباطى محمد انصارى و کمال کامیابى نیا باعث مى شود برانکو بدون سه بازیکن اصلى خود به مصاف یکى از قدرتمندترین تیم هاى منطقه برود و جدالى نابرابر داشته باشد. این سه بازیکن محروم در کنار سیدجلال حسینى که هنوز وضعیت حضورش در این جدال نامشخص است و البته شایان مصلح که باید وضعیتش را از زبان پزشک تیم شنید. شاگردان برانکو از این بازى و شرایط هولناکش باز هم با امید خارج خواهند شد یا شرایط، آنها را در آستانه کسب افتخارى تاریخى از پا خواهد انداخت؟
 • شوک بزرگ به برانکو و پرسپولیس/طارمی قطعا مقابل الهلال محروم است
 • به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز، مهاجم ملی پوش پرسپولیس در آستانه بازی با الهلال از شرکت در مسابقات بین المللی محروم شد و وی نمی تواند تا 4 ماه سرخپوشان را همراهی کند. مهدی طارمی که به صورت یکطرفه قراردادش را با ریزه اسپور ترکیه فسخ کرد حالا به دلیل شکایت این باشگاه توسط فیفا محکوم به پرداخت چند میلیارد پول و همچنین محرومیت از حضور در مسابقات شده است. یک منبع حقوقی آگاه در این خصوص به ایسکانیوز گفت: طارمی به هیچ عنوان نمی تواند پرسپولیس را در بازی با الهلال همراهی کند و پرسپولیسی ها حتی اگر اعتراض هم بکنند فیفا رای خود را تغییر نخواهد داد چرا که باشگاه پرسپولیس در دفاعیاتش ضعیف عمل کرده است. 600 فوتبال پرسپولیس طارمی
 • روایت رسانه عربستانی از عدم تمدید قرارداد برانکو و مصدومیت بیرانوند/پرواز اختصاصی الهلال به ابوظبی
 • روزنامه الریاض عربستان با اعلام آغاز فروش بلیت‌های بازی دیدار الهلال و پرسپولیس در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا دلیل عدم تمدید قرارداد برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سرخپوشان را فاش کرد! به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از روزنامه الریاض عربستان، فروش بلیت‌های بازی تیم‌های الهلال و پرسپولیس از ساعت 16 امروز (شنبه) در مقر باشگاه عربستانی آغاز می‌شود و تا ساعت 22 ادامه دارد. این روند فروش در شهر ابوظبی به عنوان محل میزبانی بازی نیز ادامه خواهد یافت.قیمت بلیت‌‌ها از 35 ریال سعودی آغاز می‌شوند که شامل 12500 صندلی می‌شوند. بلیت‌های 200 ریالی نیز برای 2018 صندلی در نظر گرفته شده‌اند. بلیت‌های گران‌قیمت 600 ریالی (معادل 612 هزار تومان) برای 320 نفر تماشاگر تعبیه شده است.روزنامه الریاض سپس از پرواز اختصاصی امشب کاروان تیم فوتبال الهلال به ابوظبی خبر داد تا مهیای رویارویی با پرسپولیس شوند.در آخرین تمرین تیم الهلال که عصر دیروز برگزار شد 2 بازیکن غایب بودند. نواف العابد به دلیل مصدومیت همچنان به تمرینات اختصاصی ادامه می‌دهد. حفیظ نیز در تمرین غایب بود.این رسانه عربستانی سپس با اشاره به مصدومیت بیرانوند و عدم تمدید قرارداد برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس نوشته است: علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم پرسپولیس در تمرینات 2 روز قبل مصدوم شده و امروز وضعیت او برای بازی برابر الهلال مشخص می‌شود.همچنین برانکو ایوانکوویچ تمدید قراردادش با باشگاه پرسپولیس را تا زمان پایان 2 بازی رفت و برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا و مشخص شدن صعود یا عدم صعود رد کرده است.دیدار رفت تیم‌های الهلال و پرسپولیس سه‌شنبه هفته جاری در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی، پایتخت امارات به میزبانی تیم عربستانی برگزار می‌شود. زمان بازی برگشت نیز 25 مهر ماه خواهد بود.انتهای پیام/ R7858/P35350/S3,27,28/CT9
 • فریم به فریم با اسلحه برانکو برابر الهلال
 • خبرگزاري آريا - مهاجم نيجريه‌اي سرخپوشان اکنون در غياب مهدي طارمي اميد اول پرسپوليس براي موفقيت برابر الهلال عربستان است.به گزارش "ورزش سه"، مهدي طارمي با حکم محروميت از همراهي پرسپوليس مواجه شده تا برانکو يکي از خطرناک‌ترين مهره‌هايش را از دست بدهد.با اين حال سرخ‌ها در ابتداي فصل يکي از برترين مهاجمان ليگ را به اردوي خود آوردند تا اکنون گادوين منشا که با دو گل زده در دو بازي اخير ليگ قهرمانان براي ادامه مسابقات خط و نشان بزرگي کشيده، در غياب مهدي طارمي انگيزه‌اش براي کسب محبوبيت بيشتر افزايش يابد.او در اولين تمرين اين تيم در اردوي امارات با انگيزه مثال زدني و تواني بالا به دنبال بالا بردن شرايط بدني خود و دستيابي به هدفش برابر الهلال بود و لبخند رضايت را بر لبان برانکو آورد.عکس: اميرحسين خيرخواه - امارات
 • یک سرگذشت شگفت انگیز
 • ناهید زندی پژوهدر سال‌های اخیر شاهد گونه‌ای از ادبیات در حوزه دفاع مقدس هستیم که هدف استقبال قشرهای گوناگون جامعه کتابخوان قرار گرفته. در این گونه ادبی که صرف خاطره‌نویسی نیست بلکه خاطراتی است که صبغه داستانی هم پیدا می‌کند؛ در واقع یک‌نفر به عنوان مصاحبه کننده با صاحب خاطره گفتگو می‌کند و بعد آن را به شکل خواندنی و جذاب تنظیم می‌کند. شایان ذکر آنکه؛ اتفاقات با یک نظم منطقی در کنار هم قرار می‌گیرند. کتاب «ملاصالح، سرگذشت شگفت‌انگیز مترجم اسرای ایرانی در عراق» نمونه‌ای از این نوع ادبی است.کتاب هدف بحث توسط خانم رضیه غبیشی به رشته تحریر درآمده؛ غبیشی آبادانی است و نویسندگی را از کودکی آغاز نموده و بنا به گفته خود: «پیش از انقلاب رفتار مأموران مخوف ساواک را دیده و درک کرده بودم. سختی‌های دوران جنگ، بمباران و موشک‌باران شهر آبادان و مهاجرت مردم و خانواده جنگ زده‌ام را تجربه کرده بودم و زندگی سختم با همسر جانبازم- حاج‌منصور عطشانی- در برابر چشمانم بود. زمان جنگ دوش به دوش همسرم در جزیره مینو فعالیت فرهنگی داشتم. بعد از جنگ، خاطرات روزانه‌ام در قالب کتابی بنام «گنجینه رنج» چاپ شد. پس از آن هم کتاب‌های «زنان صبور سرزمینم آبادان»، «نیمکت‌های خالی» و «ملا صالح» را نوشتم.»رضیه غبیشی درباره نگارش «ملاصالح» اظهار نموده: «همسر جانبازم از همرزمان ملاصالح بود و با همراهی ایشان بارها به منزل ملاصالح در منطقه سیکلین آبادان رفتیم. گفت‌وگوهای ما با ایشان در بهار 1390 به مدت یک سال و نیم طول کشید. در این مدت با بیماری دست‌و پنجه نرم می‌کرد و زیر نظر پزشک اعصاب و روان بود. خاطرات ملاصالح آنقدر برایم تلخ بود که گاه در نوشتن رعشه بر بدنم می‌افتاد و تا مدتی متأثر بودم. بعد از پایان کار، نوشته را برایش بردم و او خواند و هر جا نیاز به اصلاح داشت، تذکر داد.»این کتاب روایت دردناک...
 • عزاداری غم انگیز گربه روز خاکسپاری صاحبش
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ، کلیپی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است که در آن گربه ای به سبک خود در روز خاکسپاری صاحب خود عزاداری و بی قراری می کرده است. مهمترین نکته ای که مورد توجه کاربران این است که چگونه این حیوان که به بی وفایی مشهور است، اینگونه در سوگ صاحب خود رفتار می کند. این کلیپ به دفعات زیاد در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. در کلیپ منتشر شده علی رغم اصرار اطرافیان، گربه نمی تواند از قبر صاحب خود جدا شود و اصرار به ماندن کنار او را دارد.
 • ۸ تاثیر شگفت انگیز مهربانی روی جسم و روان افراد
 • شاید فکر کنید تنها فردی که از مهربانی سود می­برد، شخصی است که مهربانی در حق وی انجام گرفته، اما خوشبختانه حدس شما تنها گویای بخشی از نتیجه عمل مهربانانه است. سرویس سبک زندگی فردا: مهربانی به معنای انجام اعمال خوب و نیک درحق دیگران بدون انتظار به دست آوردن منفعت شخصی است. افراد مهربان علاوه بر اینکه به دیگران احترام می­ گذارند، قلبا به آن‌ها علاقه ­مند هم هستند. مهربان­‌ها از کمک کردن به دیگران صرف نظر از میزان شباهت یا نزدیکی آن‌ها لذت می­ برند. به عبارت دیگر افراد مهربان همان قدر که از کمک کردن به خویشاوندان و دوستانشان خوشحال می­‌شوند، از کمک کردن به افراد کاملا غریبه هم شاد می­‌شوند. در ادامه این مطلب را به نقل از سپیده دانایی بخوانید.مهربانی روی چه افرادی تاثیر می­‌گذارد؟شاید فکر کنید تنها فردی که از مهربانی سود می­برد، شخصی است که مهربانی در حق وی انجام گرفته، اما خوشبختانه حدس شما تنها گویای بخشی از نتیجه عمل مهربانانه است. رفتارهای مهربانانه یک تاثیر مثبت سه جهته دارند: مسلما فردی که عمل مهربانانه در حق وی انجام می­شود، خوشحال می­شود، اما نتایج پژوهش­‌ها نشان داده است تاثیر مثبت مهربانی، بر شخص مهربان بیشتر از فرد دریافت­کننده مهربانی است، به عبارت دیگر فرد دهنده (مهربانی) از فرد گیرنده (مهربانی) خوشحال­تر می­شود و جالب­تر اینکه عمل مهربانانه بیشترین تاثیر را بر روی فردی دارد که به صورت اتفاقی شاهد این ماجرا بوده است. نتایج چند پژوهش نشان داده است، احتمال اینکه فردی که شاهد تعامل مهربانان ه­ای بود، عملی مهربانانه انجام دهد، ۷۰ % بیش از فردی است که چنین تعاملی را ندیده است، خوشبختانه مهربانی مسری است.چرا باید مهربانی را به فرزندمان یاد دهیم؟نتایج پژوهش‌­هایی که درباره مهربانی انجام شده، نشان داده است مهربانی کردن در حق دیگران دارای فواید جسمانی و روانی متعددی است که از مهمترین آن‌ها می­توان به...
 • عکس های خاطره انگیز لاله اسکندری از دوران مدرسه
 • بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: اول مهر.... چقدر هیجان باز شدن مدرسه ها رو داشتیم و هر سال آخر شهریور میرفتیم عکاسی برای انداختن عکس جدید،این عکسها یادآور اون روزهای خاطره انگیز مدرسه است....  
 • ۵ کلید شگفت انگیز برای کاهش تری گلیسیرید در صبحانه
 • سطح بالای تری گلیسیرید خطر ابتلا به آترواسکلروز را بالا برده و مانعگردش خون سالممی شود. تری گلیسیرید بالانشانه های واضحی ندارد و در واقع یک وضعیت نامرئی است که سلامت شما را بدون این که متوجه شوید تحت تاثیر قرار می دهد. برای کاهش سطح تری گلیسیرید باید از مهمترین وعده غذایی روز شروع کنید؛ یعنیصبحانه. در اینجا ۵ کلید شگفت انگیز برای کاهش سطح تری گلیسیرید در وعده صبحانه معرفی شده است: روغن زیتون:برای کاهش و تنظیم تری گلیسیرید شما نیاز به مصرف چربی های سالم دارید. بهترین گزینه در این میان مصرف روغن زیتون است. اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در این روغن به حذف تری گلیسیرید بیش از حد مضر از خون شما کمک می کند و منجر به حفظ سلامت شریان ها و کبد می شود. توت ها:یک اشتباه رایج که بسیاری از مردم آن را مرتکب می شوند، مصرف بیش از حد میوه ها برای کاهش سطح تری گلیسیرید است. این در حالی است که فروکتوز موجود در میوه ها خود می تواند عامل افزایش سطح تری گلیسیرید شود. بنابراین فقط سعی نکنید در طول روز مقادیر زیادی میوه بخورید. میوه ها را درست انتخاب کنید و آنها را به خوبی با هم ترکیب کنید. مصرف میوه های خشک مانند کشمش و خرما به میزان زیاد به مبتلایان به تری گلیسیرید بالا توصیه نمی شود. در عوض توت فرنگی، زغال اخته، گیلاس و تمشک برای کاهش این نوع چربی مفید هستند. زیرا فروکتوز کم و ویتامین ث بالایی دارند. جوی دو سر:جو پادشاه دانه ها و بهترین دوست قلب شما است. مصرف جوی دو سر به شما کمک می کند تا سطح کلسترول و تری گلیسیرید را به طور موثری تنظیم کنید و شاهد از دست دادن وزن و تقویت انرژی باشید. بتاگلوتان موجود در جو منجر به متابولیسم بهینه کلسترول و تری گلیسیرید...
 • مجالس حسینی ع نباید به مسائل سیاسی جناحی و تفرقه انگیز آلوده شود
 • قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با صدور پیامی تأکید کرد: مجالس حسینی(ع) نباید به مسائل سیاسی جناحی و تفرقه‌انگیز یا اهانت به مقدسات دیگران که مایه تفرقه است، آلوده شود. به گزارش خبرگزاری مهر، متن بیانیه آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی که در آغاز ماه محرم صادر شده بدین شرح است:‌ عاشورا با تمام شکوه و عظمتش فرا می‌رسد و خون تازه‌ای در عروق همگان، مخصوصاً عاشقان مکتب حسینی به جریان می‌اندازد. ملّت مسلمان ما بلکه غیر مسلمانان، بسیاری از درس‌ها را از مکتب سالار شهیدان کربلا آموخته‌اند و باز هم درس‌های بیشتری در این دانشگاه بزرگ ایثار و شهادت خواهند آموخت. عزاداران حسینی، اعم از خطبا، مداحان، مسؤولین هیئت‌ها و همه کسانی را که به هر عنوان مشتاقانه در این مراسم شرکت می‌کنند - مخصوصاً جوانان عزیز که نقش اصلی را دارند - به رعایت نکات زیر توصیه می‌کنیم: همگی سعی کنند با درس‌های مهم این قیام مقدس و اهداف آن، بیشتر آشنا شوند و آن را سرمشق زندگی خود قرار دهند تا از شور و شر دنیای مادی و نقشه‌های ظالمان در امان بمانند. از کارهایی که موجب وهن مذهب در نظر دوست و دشمن می‌شود، مخصوصاً قمه زدن و اعمالی مانند آن بپرهیزند، زیرا دشمنان برای دگرگون ساختن چهره این مراسم عظیم، تنها همان صحنه‌ها را در رسانه‌های خود منتشر می‌کنند، تا از جاذبه‌های فوق العاده این مراسم بکاهند و مردم دنیا را بدبین سازند. در خواندن اشعار و سینه زنی از سبک‌های مبتذل که در شأن این مراسم باشکوه نیست، بپرهیزند و به سبک‌های سنگین سنتی اهمیت دهند. خطبای محترم و مداحان عزیز، نقش اصلی را در آگاه ساختن مردم دارند. آنها باید این مراسم را رمز وحدت، معرفی کنند و از آلوده شدن مجالس حسینی به مسائل سیاسی جناحی و تفرقه‌انگیز یا اهانت به مقدسات دیگران که مایه تفرقه است، بپرهیزند. از...
 • خطیبان و مداحان از آلوده شدن مجالس حسینی به مسائل سیاسی جناحی و تفرقه انگیز بپرهیزند
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی ، در این بیانیه آمده است: خطیبان محترم و مداحان عزیز، نقش اصلی را در آگاه ساختن مردم دارند؛ آن ها باید این آیین را رمز وحدت، معرفی کنند. وی دراین بیانیه با اشاره به این که عاشورا با تمام شکوه و عظمتش فرا می ‌رسد و خون تازه ‌ای در عروق همگان مخصوصا عاشقان مکتب حسینی به جریان می‌ اندازد، افزوده است: ملت مسلمان ما بلکه غیرمسلمانان، بسیاری از درس‌ ها را از مکتب سالار شهیدان کربلا آموخته‌ اند و باز هم درس‌ های بیشتری در این دانشگاه بزرگ ایثار و شهادت خواهند آموخت. وی دراین بیانیه تصریح کرده است: عزاداران حسینی، اعم از خطیبان، مداحان، مسئولان هیات‌ ها و همه کسانی را که به هر عنوان مشتاقانه در این آیین شرکت می‌ کنند، مخصوصا جوانان عزیز که نقش اصلی را دارند، به رعایت نکات زیرا توصیه می‌ کنیم.همگی سعی کنند با درس‌ های مهم این قیام مقدس و اهداف آن، بیشتر آشنا شوند و آن را سرمشق زندگی خود قرار دهند تا از شور و شر دنیای مادی و نقشه ‌های ظالمان در امان بمانند. این مرجع تقلید دراین بیانیه آورده است: از کارهایی که موجب وهن مذهب در نظر دوست و دشمن می‌ شود، مخصوصا قمه زدن و اعمالی مانند آن بپرهیزند، زیرا دشمنان برای دگرگون ساختن چهره این آیین عظیم، تنها همان صحنه‌ ها را در رسانه‌ های خود منتشر می‌ کنند، تا از جاذبه‌ های فوق العاده این مراسم بکاهند و مردم دنیا را بدبین سازند. در خواندن اشعار و سینه زنی از سبک‌ های مبتذل که در شان این مراسم باشکوه نیست، بپرهیزند و به سبک‌ های سنگین سنتی اهمیت دهند. وی دراین بیانیه ادامه داده است: از هر گونه اسراف در اطعام عزاداران و امور دیگر، اجتناب نمایند و سعی...
 • برانکو:نان ما از لیگ در می آید
 • سرمربی کروات سرخپوشان یک روز بعد از تساوی تیمش در اصفهان و برابر سپاهان، در پایان تمرین به تشریح شرایط پرسپولیس پیش از اعزام به امارات پرداخت. به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در دیدار برابر سپاهان به تساوی رسید و نتوانست پیروزی خود را حفظ کند و اکنون در آستانه حضور در امارات برای جدال نیمه نهایی برابر الهلال عربستان، برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین به تشریح شرایط این تیم پرداخت. برانکو ایوانکوویچ با اعلام اینکه بازی دو تیم در استادیوم نقش جهان فراتر از فوتبال آسیا فراتر بود از اینکه نتوانست پیروزی را در آستانه دیدار با الهلال عربستان در خصوص انتقاداتی نسبت به عدم نتیجه گیری در چند دیدار اخیر، اعلام کرد که توانسته‌اند از حریفان مستقیم خود 4 امتیاز کسب کنند. سرمربی پرسپولیس در ابتدای صحبت‌هایش گفت: ازی مقابل سپاهان خیلی خوب و بالاتر از سطح آسیا بود.هواداران دو تیم تیمشان را تشویق کردند و بهترین چیزهایی که می شد در فوتبال دید را دیدیم اما حیف که نتوانستیم ببریم. حتی بعد از 2-1 طارمی فرصت خوبی داشت اما مهم این بود که نباختیم. برانکو در واکنش به انتقاداتی نسبت به عملکرد بد این تیم از بُعد نتیجه گیری در دیدارهای اخیر گفت: درست است که ما مقابل پیکان نتیجه نگرفتیم و مقابل سیاه‌جامگان متوقف شدیم اما فراموش نکنید که از دو مسابقه با تراکتورسازی و سپاهان 4 امتیاز کسب کردیم. وی در خصوص اینکه این تیم در بازی برگشت با توجه به اردوی تیم ملی چه شرایطی را پیش‌بینی می‌کند گفت: طبیعتا کار ما فشرده است، قرار است ملی‌پوشان ما بروند و برگردند ولی می‌دانیم زندگی از لیگ می‌گذرد و نان ما از لیگ درمی‌اید. اولویت ما قهرمانی در لیگ است و از سویی لیگ قهرمانان شادی و افتخار می‌آورد. در ابتدای لیگ قهرمانان هم گفتم که هدفمان قهرمانی است و دیروز...
 • خبر خوش برانکو به پرسپولیسی ها
 • تیم فوتبال پرسپولیس اولین تمرین خود را در امارات برای بازی با الهلال غروب شنبه از ساعت 19 و 30 دقیقه به وقت محلی در باشگاه ایرانیان در حالی آغاز کرد که سرمربی خبر خوبی را به تیم و هواداران داد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان اولین تمرین خود در امارات را برای بازی رفت مرحله نیمه پایانی لیگ قهرمانان انجام داد.در شروع تمرین برانکو ایوانکوویچ برای بازیکنان صحبت کرد. او یک خبر خوب هم داشت که همان حل مشکل خروج از کشور احمد نورالهی بود که بعد ماجرای محرومیت مهدی طارمی برای تیم روحیه بخش بود. برانکو که کاملا احساس می‌کند پرسپولیس در این شرایط بیش از هر چیز به روحیه نیاز دارد خود این خبر را در گفتگو با تلویزیون اینترنتی پرسپولیس به اطلاع هواداران رساند.تمرین پرسپولیس با تمرینات بدنی مارکو شروع شد که در دو بخش انجام شد که 25 دقیقه طول کشید. مربی بدنساز پرسپولیس در این بخش عرق بازیکنان را در هوای 35 تا 36 درجه دبی حسابی در آورد.پس از این مرحله برانکو بازیکنان را در اختیار گرفت و آنها را در دو گروه به فوتبال هدفمند واداشت. بازیکنان سپس برای 5 دقیقه به انجام تمرینات سرعتی و جهش پرداختند. سرخپوشان پس از این مرحله بار دیگر به فوتبال هدفمند پرداختند و این برنامه تمرین بدنی و فوتبال هدفمند سه بار انجام شد.حسین ماهینی هم در جریان این تمرینات به دویدن دور زمین مشغول بود.بخش پایانی تمرین امشب نیز ترکیبی از تمرین روی ضربات ایستگاهی و شروع مجددها بود که هر دو بخش دفاع و حمله مورد توجه قرار داشت. برای این مرحله سناریوهای مختلفی برای 30 دقیقه به اجرا در آمد و نحوه قرار گرفتن بازیکنان و حرکت آنها مورد تاکید ویژه ایوانکوویچ و چوک بود.
 • برانکو از امارات به کرواسی می رود
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تمرینات پرسپولیس پس از بازی با الهلال برای پنج روز تعطیل خواهد بود. این تصمیم از سوی برانکو ایوانکوویچ اخذ شده است و او همراه با دستیاران خارجی خود و بوژیدار رادو شوویچ راهی کرواسی می‌شوند. تمرینات پرسپولیس پس از بازی با الهلال و تعطیلات، از روز دوشنبه دهم مهر ماه و پس از تاسوعا و عاشورای حسینی آغاز خواهد شد.
 • برانکو به ایران باز نمی گردد
 • تمرینات پرسپولیس پس از بازی با الهلال برای پنج روز تعطیل خواهد بود. این تصمیم از سوی برانکو ایوانکوویچ اخذ شده است و او همراه با دستیاران خارجی خود و بوژیدار رادو شوویچ راهی کرواسی می‌شوند. تمرینات پرسپولیس پس از بازی با الهلال و تعطیلات، از روز دوشنبه دهم مهر ماه و پس از تاسوعا و عاشورای حسینی آغاز خواهد شد.
 • حرفهای درگوشی برانکو به طارمی
 • به گزارش پارس نیوز، تمرین ریکاوری پرسپولیس پس از تساوی مقابل سپاهان از ساعت 17:15 امروز (جمعه) با صحبت‌های برانکو اینکوویچ برای بازیکنان در ورزشگاه شهید کاظمی تهران آغاز شد. * حدود 200 هوادار در ورزشگاه حضور داشتند و تمرین شاگردان برانکو را از نزدیک تماشا می‌کردند. * بازیکنان در تمرین امروز روحیه بالایی داشتند و مدام با یکدیگر شوخی می‌کردند. این در حالی بود که آنها روز گذشته در دقایق پایانی پیروزی را با تساوی در اصفهان عوض کردند. * حسین ماهینی همراه دیگر بازیکنان تمرین نکرد. او در رخکتن ماند تا بدنسازی کند. علاوه بر او، شایان مصلح دیگر غایب تمرین سرخپوشان بود. سیدجلال حسینی نیز به همراه سایر بازیکنان تمرین کرد تا امیدها برای حضورش در دیدار مقابل الهلال بیشتر شود. * اعضای کادر فنی چند دقیقه‌ای داخل زمین با یکدیگر جلسه‌ای را برگزار کردند. همچنین برانکو جلسه‌ای سرپایی را با مهدی طارمی برگزار کرد. چوک نیز با فرشاد احمدزاده، علیرضا بیرانوند و محمد انصاری به گفت‌وگو پرداخت. * بازیکنان اصلی زیر نظر چوک به حفظ توپ و پرسینگ پرداختند و بازیکنان ذخیره نیز زیرنظر برانکو تمرینات تاکتیکی انجام دادند. * هواداران حاضر در ورزشگاه تک‌تک‌ بازیکنان و اعضای کادر فنی را با القاب خاص خود تشویق کردند. آنها خواستار پیروزی مقابل الهلال بودند. * بازیکنان اصلی به مدت 45 دقیقه در داخل زمین تمرین کردند و سپس به سالن وزنه رفتند. بازیکنان، کادر فنی و سایر اعضای تیم پرسپولیس ساعت 10:45 فردا (شنبه) تهران را به مقصد ابوظبی ترک می‌کنند.
 • عصبانى ترین برانکو در فرودگاه
 • سرمربى کروات سرخپوشان طى زمانى که در ایران است هیچگاه اینچنین در چهره اش آثار عصبانیت نمایان نبود. به گزارش "ورزش سه"، سرمربى کروات سرخپوشان امروز در شرایطى راهى فرودگاه امام خمینى شد تا به همراه کاروان این تیم راهى ابوظبى شوند که آثار عصبانیت ناشى از محرومیت باشگاه و مهاجم تیمش کاملا در چهره اش نمایان بود. برانکو که معمولا تلاش مى کند علیرغم مشکلات برخورد خوبى با اطرافیان داشته باشد امروز در حالى به همراه همسر و دخترش در فرودگاه حضور یافت که عصبانیت ناشى از این اخبار باعث شد تا حتى نسبت به گرفتن عکس سلفى با حاضران در فرودگاه را به سختى و با حوصلگى پاسخ دهد. پرسپولیس تهران برانکو ایوانکوویچ (سرمربی)
 • برانکو تمرینات پرسپولیس را تعطیل می کند
 • تیم فوتبال پرسپولیس سه‌شنبه شب در مرحله رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت و بعد از این بازی تمرینات سرخ‌پوشان تعطیل خواهد شد. با اعلام برانکو، تمرینات پرسپولیس از ۵ مهرماه به مدت ۵ روز تعطیل خواهد بود و اولین جلسه تمرینی سرخ‌پوشان روز دوشنبه ۱۰ مهر در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار می‌شود. با توجه به اردوی تیم ملی و تعطیلات چند روزه لیگ برتر، سرمربی پرسپولیس برای ریکاوری بازیکنانش بعد از بازی‌های سنگین این تصمیم را اتخاذ کرده است.
 • برانکو رفتنی است بیرانوند مصدوم
 • خبرگزاری میزان- رسانه‌های سعودی قبل از دیدار حساس پرسپولیس برابر الهلال از بحران در سرخ پوشان ایرانی سخن به میان آوردند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،دو تیم فوتبال پرسپولیس و الهلال عربستان سه شنبه باید در دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در امارات به مصاف هم بروند. رسانه‌های سعودی قبل از این دیدار ادعا‌های عجیبی را مطرح کردند. روزنامه الوسط و الریاض و چند روزنامه دیگر عربستانی با تیتر" بحران در پرسپولیس قبل از دیدار برابر الهلال" از وضعیت نامناسب باشگاه پرسپولیس سخن به میان آوردند.روزنامه الریاض نوشت: حریف ایرانی قبل از بازی برابر الهلال به مشکل خورده است. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات این باشگاه ایرانی درخواست مدیران باشگاه برای تمدید قراردادش را رد و اعلام کرده که در صورت صعود تیم فوتبال پرسپولیس به دور بعد قراردادش را تمدید خواهد کرد.این روزنامه عربستانی همچنین نوشت که علیرضا بیرانوند دو روز پیش در تمرین پرسپولیس با آسیب‌دیدگی مواجه شده و شاید به دیدار برابر الهلال نرسد.این ادعای روزنامه سعودی در حالی است که آسیب‌دیدگی بیرانوند جدی نبود و او در دیدار برابر سپاهان هم به میدان رفت. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود. منبع:ایسنا
 • نانوایی که برانکو به پرسپولیس آورد
 • دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس به انتقاد از عملکرد سنگربان فعلی این تیم پرداخت. به گزارش مشرق، وحید قلیچ در مورد نمایش ضعیف علیرضا بیرانوند در دو بازی اخیر پرسپولیس اظهار داشت: من مدتی پیش گفتم که تنها شانس بیرانوند این است که بازیکنی مثل سیدجلال حسینی جلوی او بازی می‌کند. حسینی یک دفاع مقتدر است و نقش مهمی در خط دفاعی پرسپولیس دارد. شما دیدید که وقتی او در بازی‌های پرسپولیس غایب بود، این تیم گل خورد و نمایش خوبی در خط دفاعی نداشت. دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: دروازه‌بان پرسپولیس و دروازه‌بانی که ادعا می‌کند شماره یک تیم ملی را بر تن دارد باید این‌قدر راحت بخورد؟! اگر این گل‌ها را یک گلر معمولی در لیگ ایران بخورد نمی‌توانیم زیاد انتقاد کنیم، ولی بیرانوند دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس و تیم ملی است. او باید همیشه درون دروازه احساس خطر کند، ولی متأسفانه رقیبی در پرسپولیس ندارد. وی همچنین خاطر نشان کرد: بیرانوند همیشه به خودش می‌گوید که من در هر شرایطی درون دروازه قرار می‌گیرم و این موضوع به ضرر اوست. دروازه‌بان دوم پرسپولیس هم که از لحاظ فنی حرفی برای گفتن ندارد و در واقع رادوشوویچ یک نانوا بود که برانکو او را به پرسپولیس آورد! خدا کند که بیرانوند به گل‌خوردن عادت نکند و اگر این شرایط ادامه داشته باشد او تیم ملی را هم از دست خواهد داد. قلیچ در ادامه تصریح کرد: من قصد تخریب کسی را ندارم و همیشه دوست دارم حقیقت را بگویم. شاید وقتی از بیرانوند انتقاد می‌کنم خیلی‌ها به من فحش بدهند، ولی من باید حقیقت را بگویم. بیرانوند باید بیشتر حواسش را جمع کند. دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در مورد محرومیت چهار ماهه مهدی طارمی عنوان کرد: این اتفاق خوب نیست، ولی در حال حاضر این ماجرا نباید پرسپولیس را در آستانه بازی با الهلال تحت...
 • عصبانی ترین برانکو در فرودگاه
 • سرمربی کروات سرخپوشان امروز در شرایطی راهی فرودگاه امام خمینی شد تا به همراه کاروان این تیم راهی ابوظبی شوند که آثار عصبانیت ناشی از محرومیت باشگاه و مهاجم تیمش کاملا در چهره اش نمایان بود. برانکو که معمولا تلاش می کند علیرغم مشکلات برخورد خوبی با اطرافیان داشته باشد، امروز در حالی به همراه همسر و دخترش در فرودگاه حضور یافت که عصبانیت ناشی از این اخبار باعث شد تا حتی نسبت به گرفتن عکس سلفی با حاضران در فرودگاه را به سختی و با بی‌حوصلگی پاسخ دهد.
 • برانکو:دلمان نمی خواهد تیم ملی آسیب ببیند
 • به گزارش ایسکانیوز، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین عصر امروز (جمعه) تیم فوتبال پرسپولیس، در جمع خبرنگاران گفت: دیدار ما مقابل سپاهان خیلی خوب و خیلی بالاتر از حد انتظار بود. این بازی حتی بالاتر از سطح آسیا بود. هم هواداران پرسپولیس و هم هواداران سپاهان خیلی خوب تیم خود را تشویق کردند و یک بازی باز و هجومی مشاهده کردند. بهترین چیزهایی را که می‌توان در فوتبال دید در این مسابقه دیدیم، اما متأسفانه نتوانستیم به پیروزی برسیم. با اینکه دو بار از حریف خود پیش افتادیم و زمانی هم که 2 بر یک از سپاهان جلو بودیم، چند شانس گل را از دست دادیم. در این زمان طارمی هم فرصت‌هایی داشت. باید بگویم که وضعیت ما مثبت است و با روز خوش به دیدار الهلال می‌رویم. سرمربی پرسپولیس در خصوص از دست دادن صدر جدول و دور شدن از آن با از دست دادن امتیازات دو بازی اخیر تصریح کرد: ما مقابل سپاهان و سیاه‌جامگان امتیازاتی از دست دادیم که نباید این اتفاق می‌افتاد، اما باید بدانیم از بازی مقابل تراکتورسازی و سپاهان در خانه این دو تیم 4 امتیاز به دست آوردیم. لیگ طولانی است و از این نتایج باز هم رقم خواهد خورد. برنامه و بازی‌های تیم سخت و فشرده است ما روز گذشته به مصاف سپاهان رفتیم و هفته بعد هم با الهلال بازی داریم. همچنین بازیکنان ملی‌پوش ما به اردوی تیم ملی می‌روند و این نشان می‌دهد که برنامه ما خیلی فشرده است، اما مهم نیست؛ برای ما نان از لیگ در می‌آید و اولویت اول ما قهرمانی در این مسابقات است. لیگ قهرمانان آسیا هم باعث شادی و افتخار تیم ما است و از اول گفته بودیم که هدف ما در این رقابت‌ها قهرمانی است. دیروز ثابت شد که حق دارم به تیمم خوش‌بین باشم. برانکو با بیان این که می‌داند انتظارات از...