ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛مولتیپل میلوما در گلبول های سفید که به نام سلول های پلاسمایی شناخته می شوند، شکل گرفته و موجب ظهور سلول های سرطانی در مغز استخوان می شود. با گذشت زمان، این سلول های سرطانی موجب خروج سلول های پلاسمای سالم می شوند که مسئول مبارزه با عفونت ها و تولید پادتن های مورد نیاز برای مقابله با میکروب ها و عفونت هستند.

در عوض، سلول های سرطانی تولید شده توسط مولتیپل میلوما منجر به تولید پروتئین های غیر طبیعی می شود که در نهایت مشکلات سلامت قابل توجه برای افراد مبتلا - به طور ویژه مشکلات کلیوی - را در پی دارد.

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "اکتیو بیت"، از آنجایی که مولتیپل میلوما سلول های سالم در مغز استخوان را هدف قرار می دهد، اغلب به عنوان سرطان مغز استخوان شناخته می شود. همانند انواع دیگر سرطان، عامل کلیدی برای مقابله با این شرایط تشخیص نشانه ها و علائم بیماری و اتخاذ اقدام های مناسب پیش از جدی شدن شرایط است. در ادامه با برخی نشانه های مولتیپل میلوما بیشتر آشنا می شویم.

خستگی بیش از اندازه

یکی از نخستین نشانه های مولتیپل میلوما احساس خستگی بیش از اندازه است که حتی پس از استراحت کافی و دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم از بین نمی رود. این احساس خستگی به واسطه روش حمله مولتیپل میلوما به سلول های سالم در مغز استخوان شکل می گیرد، که در بسیاری موارد می تواند به کم خونی یا تولید سیتوکین ناسازگار منجر شود.

از آنجایی که احساس خستگی بسیار شایع است، این نشانه باید در ترکیب با نشانه های دیگر مولتیپل میلوما که در ادامه به آنها اشاره می شود، در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، فردی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان، به ویژه مولتیپل میلوما، را دارد، در صورت تجربه خستگی برای چند روز یا چند هفته باید برای بررسی ابتلا به این بیماری آزمایش شود.

کم خونی

کم خونی - زمانی رخ می دهد که تعداد گلبول های قرمز خون به سطوح بسیار پایین می رسد، - می تواند ناشی از ابتلا به مولتیپل میلوما باشد، زیرا این بیماری موجب سرکوب یا بیرون راندن گلبول های قرمز سالم می شود. شایع‌ترین عارضه جانبی کم خونی احساس خستگی شدید است، که ممکن است با دنبال کردن رژیم غذایی سالم، استراحت کافی، مصرف مایعات، یا محرک هایی مانند کافئین از بین نرود. این احساس خستگی بیش از اندازه می تواند برای روزها یا حتی هفته ها ادامه یابد.

با این وجود، باید به این نکته اشاره داشت که کم خونی تنها با مولتیپل میلوما و ابتلا به سرطان مغز استخوان مرتبط نیست. دلایل بسیاری می توانند زمینه ساز شکل گیری کم خونی شوند که از بارداری تا قاعدگی، و کمبود آهن و ویتامین را شامل می شوند. گاهی اوقات مصرف آهن به میزان کافی می تواند کم خونی را درمان کند.

درد در استخوان ها

یکی از نشانه های آشکار و متمایز مولتیپل میلوما احساس درد در استخوان ها است. مولتیپل میلوما در مغز استخوان شکل می گیرد و با گذشت زمان گلبول های قرمز سالم را سرکوب می کند، که می تواند نازک شدن و تضعیف استخوان را به همراه داشته باشد. در نتیجه، پوکی استخوان شکل می گیرد. با رسیدن به این مرحله، احتمال ترک خوردن یا شکستن کامل استخوان تحت تاثیر قرار گرفته به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

همچنین، این شرایط به احساس درد خفیف تا متوسط در و اطراف استخوان منجر می شود. در صورتی که استخوان های کلیدی و مهم، مانند ستون فقرات که مسئول پشتیبانی از چندین بخش بدن است، تحت تاثیر بیماری قرار گرفته باشند، این درد ممکن است هرچه بیشتر مشهود باشد. این درد با حرکت افزایش می یابد و ممکن است به طور قابل توجهی هنگام شب و اوایل صبح تشدید شود.

بی حسی

از آنجایی که مولتیپل میلوما گلبول های قرمز سالم مغز استخوان را هدف قرار می دهد می تواند موجب تضعیف استخوان های بیمار شود. این شرایط اغلب موجب شکنندگی و احساس درد در استخوان ها می شود، و همچنین می تواند به احساس بی حسی منجر شود.

این احساس بی حسی بیشتر زمانی شکل می گیرد که مولتیپل میلوما به مهره های ستون فقرات حمله می کند. با گسترش مشکل در ستون فقرات، بیماری موجب تضعیف استخوان ها می شود و مهره ها در تماس با یکدیگر و اعصاب اطراف ستون فقرات قرار می گیرند. در تماس با این اعصاب بسیار حساس، مولتیپل میلوما در سیگنال هایی که بین مغز و ستون فقرات حرکت می کنند، اختلال ایجاد کرده و بی حسی آن ناحیه را موجب می شود.

مشکلات کلیوی

مولتیپل میلوما می تواند در نهایت به شکل گیری مشکلات کلیوی چشمگیر منجر شود. توسعه مولتیپل میلوما به شکل گیری پروتئین هایی منجر می شود که تولید بیش از اندازه آنها می تواند فشار مضاعف بر کلیه ها وارد کرده و آسیب دیدن آنها یا حتی نارسایی کلیوی را موجب شود.

در حالت ایده آل، بیمار نشانه ها و علائم دیگر ابتلا به مولتیپل میلوما را تشخیص داده و اقدامات لازم را پیش از این که بیماری به ظهور مشکلات کلیوی منجر شود، انجام می دهد.

هایپرکلسمی

با گذشت زمان، مولتیپل میلوما به تولید سلول های سرطانی منجر می شود، که خروج سلول های سالم را از مغز استخوان به همراه دارد. این شرایط ضعف، درد و به طور بالقوه بی حسی در استخوان را موجب می شود. در این زمان، بیماری می تواند ترک خوردگی یا شکستگی کامل استخوان را موجب شود.

همچنین، این فرسایش استخوان در نتیجه بیماری مولتیپل میلوما به شکل گیری شرایطی به نام هایپرکلسمی یا فزونی کلسیم منجر می شود که در نتیجه مقدار بیش از اندازه کلسیم در خون شکل می گیرد. هایپرکلسمی اغلب در افراد مبتلا به مولتیپل میلوما دیده می شود. هایپرکلسمی با نشانه هایی مانند خستگی بیش از اندازه، یبوست و مشکلات کلیوی خود را نشان می دهد.

کاهش وزن

فرد مبتلا به مولتیپل میلوما می تواند روند سریع کاهش وزن خود را تجربه کند. این بیماری می تواند زمینه ساز علائم بسیاری از قبیل خستگی بیش از اندازه و درد شدید شود، که اشتها را سرکوب می کنند. مولتیپل میلوما می تواند ورزش کردن و کالری سوزی که به تقویت سوخت و ساز و افزایش اشتها کمک می کنند را دشوار سازد. به طور خلاصه، اگر فردی بدون ایجاد تغییر در رژیم غذایی خود یا فعالیت های جسمانی با روند کاهش وزن مواجه شود، ممکن است با یک مشکل سلامت چشمگیر و زمینه ای در پس پرده مواجه باشد.

سردرگمی روانی

احساس سردرگمی می تواند در نتیجه بسیاری از علائم مرتبط با مولتیپل میلوما، از جمله هایپرکلسمی و آسیب کلیوی، شکل بگیرد. در اصل، بدن در مواجهه با از بین رفتن مغز استخوان می تواند سیگنال هایی گیج کننده به مغز ارسال کند.

به همین دلیل، سردرگمی روانی به ندرت در مراحل اولیه مولتیپل میلوما، یعنی زمانی که بدن همچنان به طور کلی سالم است، دیده می شود.

بیماری های مکرر

مولتیپل میلوما با حمله به مغز استخوان موجب از بین رفتن استخوان می شود. این شرایط نه تنها شکل گیری مشکلات جدی برای بیمار به واسطه تضعیف استخوان را در پی دارد، بلکه تعداد سلول های سالم که توانایی مبارزه با عفونت ها را دارند نیز کاهش می دهد.

در این زمان، مولتیپل میلوما می تواند سیستم ایمنی بیمار را تضعیف کند و وی را هرچه بیشتر مستعد ابتلا به عفونت سازد. در حقیقت، این شرایط می تواند این احساس را در بیمار ایجاد کند که به طور مداوم در حال مبارزه با بیماری ها است. همچنین، مولتیپل میلوما شرایط را برای غلبه بر بیماری و بهبودی، به ویژه برای افرادی که دستگاه تنفسی و ریه های آنها تحت تاثیر عفونت قرار گرفته است، دشوارتر می سازد.

کلیدواژه: مولتیپل میلوما می تواند | خستگی بیش از اندازه | مولتیپل میلوما | مولتیپل میلوما | سلول های سرطانی | گلبول های قرمز | مغز استخوان | تضعیف استخوان | سلول های سالم | مشکلات کلیوی | احساس خستگی | منجر می شود | شکل می گیرد | استخوان ها | ستون فقرات | شکل گیری | منجر شود | نشانه ها | کم خونی | بی حسی

منبع: ایران اکونومیست

منبع این خبر، وبسایت iraneconomist.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۲۵۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • فعالیت ۱۶ مرکز پیوند مغز استخوان در کشور
 • رئیس مرکز تحقیقات خون، آنکولوژی و پیوند سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: 16 مرکز پیوند مغز استخوان در کشور راه اندازی شده است که سالانه ۱۰۰۰ پیوند سلول‌های بنیادی انجام می دهند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اردشیر قوام زاده روز پنجشنبه در نشست خبری بیست و دومین کنگره آسیا و اقیانوسیه پیوند خون ومغز استخوان افزود: این مراکز در شهرهایی مانند تهران، شیراز، بابل، کرمانشاه، تبریز و مشهد راه اندازی شده است و بیش از 300 متخصص انکولوژی و هماتولوژی در آن ها فعال هستند.وی گفت: در مرکز تحقیقات خون، انکولوژی و پیوند سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران 70 نوع پیوند مغز استخوان برای بیماری های مختلف صورت می گیرد؛ تالاسمی، سرطان خون حاد و مزمن و برخی از بیماری های ژنتیکی و نقص ایمنی از جمله بیماری های هستند که در این مرکز پیوند می شوند.قوام زاده مرکز دانشگاه علوم پزشکی تهران را جز بزرگ ترین مراکز پیوند مغز و استخوان دنیا اعلام کرد و افزود: سالانه بین 400 تا 500 پیوند در این مرکز انجام می گیرد؛ موفقیت پیوند در این مرکز نزدیک به 76 درصد است که در تلاش هستیم آن را افزایش دهیم؛ اقدامات این مرکز علاوه بر سلامت و تندرستی بیماران، موجب صرفه جویی ارزی هم شده است.وی با اشاره به بیست و دومین کنگره آسیا و اقیانوسیه پیوند خون و مغز استخوان گفت: این کنگره روزهای ۶ تا ۸ آبان با حضور محققان داخلی و خارجی در تهران برگزار می شود و محققان صاحب نام از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، ایتالیا، انگلیس، آلمان، ژاپن، ترکیه، چین، مالزی و فرانسه در این کنگره حضور دارند.
 • کابوس سرطان دردناک تر از سرطان
 • اسم سرطان که می‌آید، شقیقه‌های آدم‌ها تیر می‌کشد و افکارشان به هم می‌ریزد. ناخودآگاه چهره‌های رنجور و سرهای طاس به‌خاطر می‌آید. سرطان بیماری عصر ماست و سالانه میلیون‌هانفر را در سراسر دنیا درگیر خود می‌کند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، سرطان پس از بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر در جهان است. این بیماری طی سال‌های اخیر در تمام کشور‌ها افزایش چشمگیر داشته، طوری که مبتلایان به آن طبق پیش‌بینی سازمان‌بهداشت‌جهانی از رقم ۱۴‌میلیون‌نفر در سال۲۰۱۲ به‌رقم ۲۷‌میلیارد در سال۲۰۳۰ خواهد رسید و این رقم در تمام سطوح جامعه‌بشری و کشورهای مختلف اتفاق خواهد افتاد. بیش از 70‌درصد سرطان‌ها در کشورهای در‌حال‌توسعه ثبت شده، اما این بیماری پایان راه نیست. بسیاری از افراد به‌دلیل تشخیص به‌موقع، درمان منظم و همچنین اعتماد‌به‌نفس و امید به آینده توانسته‌اند بر سرطان غالب شوند و سالیان سال در آرامش و شادی در کنار اطرافیان خودشان روزگار بگذرانند. تشخیص به‌موقع کلید درمان این بیماری کابوس‌وار است. معمولا افرادی که برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود چکاپ شش‌ماهه انجام می‌دهند و دائما با پزشکان متخصص در ارتباط هستند، در صورت ابتلا به این بیماری، به‌سرعت متوجه آن می‌شوند و به درمان می‌پردازند. اما سرطان نیمه بسیار تاریک‌تری نیز دارد؛ هنگام ابتلای یک کودک به سرطان بیشتر متوجه قساوت این بیماری می‌شویم. این بیماری کودکان را اسیر تخت، بیمارستان و شیمی‌درمانی می‌کند؛کودکانی که لازمه سنشان شیطنت، شادی و بازی است. ژنتیک، سرطان می‌آورد براساس اطلاعات به‌دست‌آمده از بخش سرطان سازمان‌جهانی بهداشت نرخ ابتلا به سرطان‌های دوران کودکی در سراسر جهان طی مدت 20سال 13‌درصد افزایش یافته است. ابتلا به سرطان در کودکان در مقایسه با بزرگسالان نسبتا نادر است، اما زمانی که کودک به آن مبتلا می‌شود، احتمال اینکه بیماری از ساختار ‌ژنتیکی کودک ناشی شده باشد، به‌مراتب بیشتر از عوامل زیست‌محیطی یا سبک‌زندگی است. براساس این اطلاعات، از هر یک‌میلیون کودک،...
 • نشانه های جرم گرفتن گوش
 • تولید موم در گوش برای محافظت از این عضو در برابر آسیب های خارجی مانند باکتری ها ضروری است. اما تجمع موم که در نتیجه تماس گوش با گردوغبار، استفاده از گوش پاک کن و غیره ایجاد می شود می تواند باعث ایجاد جرم گوش شود. این مشکل نیز علائمی دارد که در این مطلب به آن اشاره میشود. برای برطرف کردن گرفتگی گوش و تجمع جرم در آن باید به پزشک مراجعه کنید. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تبیان، تجمع جرم در گوش باعث گرفتگی گوش می شود. به این معنا که مجرای شنوایی مسدود می شود و در نتیجه احساس گرفتگی در گوش ایجاد می شود و این یکی از رایج ترین علائم تجمع موم در گوش است. به عقیده متخصصان کاهش شنوایی زمانیکه از حمام در می آییم و یا بعد از شنا بیشتر می شود. دلیل آن مربوط به مازاد موم گوش در مجاورت رطوبت متورم می شود و احساس گرفتگی گوش ایجاد می شود. برای مقابله با این مشکل می توانید از آب اکسیژنه استفاده کنید.سر را به یک طرف خم کنید و چند قطره از این آب را در سوراخ گوش بریزید. اندکی غضروف گوش را ماساژ دهید تا آب کاملا وارد گوش شود و یک دقیقه صبر کنید. همین کار را برای گوش دیگر نیز انجام دهید.می توانید این کار را دو تا سه مرتبه در روز تکرار کنید تا احساس گرفتگی برطرف شود. صدای سوت در گوش به عقیده برخی متخصصان وزوز گوش می تواند علامت گرفتگی گوش باشد. توجه داشته باشید که جرم گوش نیز می تواند باعث تشدید وزوز گوش باشد. اگر شما در گوش تان صدای سوت می شوند و همچنین در مجاری شنوایی احساس درد دارد و اگر گوش تان دردناک است و یا احساس خارش دارد احتمالا گوش تان را جرم گرفته است....
 • ۳ نشانه که می گوید رابطه زناشویی تان در خطر است
 • خبرگزاري آريا - نشانه هايي در زندگي زناشويي وجود دارد که مي تواند زنگ خطري براي شما باشدنشانه هايي در زندگي زناشويي وجود دارد که مي تواند زنگ خطري براي شما باشد. اگر شما 3 نشانه زير را در رابطه زناشويي تان داريد بهتر است مراقب باشيد.نشانه هاي خطرناک در زندگي زناشويي اگر زندگي شما پس از سال‌ها به يک مسئوليت عاطفي و وظيفه براي نگهداري از يکديگر تبديل شده و هيجان جايش را به روزمرگي داده است و اگر شما آن کسي هستيد که متوجه اين هم خانگي شده‌ايد و مي‌فهميد که رابطه شما چيزي کم دارد حتماً يکي از اين نشانه‌ها را در رابطه احساس مي‌کنيد.آخرين باري که با هم حرف زديدمشخص است که هر روز با هم حرف مي‌زنيد. اين کاري است که بالاخره مجبور به انجام آن هستيد. هميشه چيزهايي وجود دارد که آدم‌ها هم مي‌گويند « صبحت بخير»،« شبت بخير»، « مراقب خودت باش». اما هيچ‌کدام از اينها يک گفت‌و‌گوي واقعي که هر دوي شما را به هيجان بياورد نيست. کي و کجا را به ياد مي‌آوريد که با هم درباره يک موضوع مورد علاقه حرف زده‌ايد؟ ما از گفت‌و‌گويي حرف مي‌زنيم که هردوي شما بدون آزار و اذيت يکديگر با هم حرف زده باشيد.زندگي در دو اتاق مجاورنگاهي بيندازيد و ببينيد که شما کجا نشسته‌ايد و همسرتان کجاست؟ آيا او رفته توي اتاق کارش و مشغول کارهاي خودش است و شما هم جاي ديگري مشغول کارهاي خودتان؟ آيا شما توي تاريکي شب،تنها جلوي تلويزيون نشسته‌ايد و همسرتان ساعت‌هاست که مثل هميشه خواب است؟ توجيه شما براي اين موقعيت‌ها چيست؟ آيا خودتان را متقاعد کرده‌ايد که او خسته‌است يا نياز به تنهايي دارد و يا شما بايد کتاب بخوانيد و به کارهاي خودتان برسيد؟ ما درباره حفظ حريم خصوصي يکديگر حرف نمي‌زنيم ما از زمان مشترکي حرف مي‌زنيم که بايد در کنار هم باشيد.تلاش‌هاي يک‌نفرهشما...
 • نشانه های عقل کامل در روایت امیرالمؤمنین ع
 • امام موسی بن جعفر(ع) در روایتی از جدشان امیرالمؤمنین(ع) نقل می‌کند که به چند خصلت که نشانه‌های عقل کامل است اشاره می‌کنند. حجت‌الاسلام فاطمی‌نیا در ادامه به تبیین این روایت می‌پردازند. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، امام موسی بن جعفر روایتی از از جدشان امیرالمؤمنین(ع) نقل می‌فرمایند که حضرت می‌فرمودند: «ما عُبِدَ اللّه‏ُ بِشَىْ‏ءٍ اَفْضَلَ مِنَ الْعَقْلِ وَ ما تَمَّ عَقْلُ امْرِى‏ءٍ حَتّى یَکونَ فیهِ خِصالٌ شَتّى: اَلْکُفْرُ وَ الشَّرُّ مِنْهُ مَأمونانِ وَ الرُّشْدُ وَ الْخَیْرُ مِنْهُ مَأمولانِ وَ فَضْلُ مالِهِ مَبْذولٌ وَ فَضْلُ قَوْلِهِ مَکفوفٌ وَ نَصیبُهُ مِنَ الدُّنْیَا القوتُ لا یَشْبَعُ مِنَ الْعِلْمِ دَهْرَهُ اَلذُّلُّ اَحَبُّ اِلَیْهِ مَعَ اللّه‏ِ مِنَ العِزِّ تَمامُ الاَمْر»یعنی: خداوند با چیزى بهتر از عقل عبادت نشده است، و عقل کسى کامل نشود، مگر در او چند خصلت باشد: کفر و بدى از او انتظار نمى‏رود، رشد و خوبى در او امید مى‏رود، زیادى ثروتش بخشوده و زیادى سخنش نگه داشته شده است، بهره او از دنیا تنها غذاى روزانه است، در طول زندگى از دانش سیر نمى‏شود، خوارى را با خداوند از عزّت با دیگران، بیشتر دوست دارد، عقـــل و عــاقـل نزد او دوست داشتنى‏ تر از شرف و بزرگى است، خوبىِ کم دیگران را بسیار و خوبى بسیار خود را کم مى‏شمرد، همه مردم را از خودش بهتر و خود را نزد خویش از همه بدتر مى‏داند و این مهم‏ترین خصلت است.در ادامه فایل صوتی هفته دقیقه‌ای ازحجت‌الاسلام فاطمی‌نیا که در کانال هفت دقیقه منتشر شده است را می‌شنوید که به تبیین این روایت می‌پردازد:منبع:ایکناانتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها R41383/P41383/S9,1298,1299/CT12
 • نشانه های مردی که فقط دنبال رابطه جنسی است
 • خبرگزاري آريا - گفتن «دوستت دارم» خيلي با نشان دادن آن فرق دارد. اطمينان يابيد که دوست داشتنش را به شما نشان دهد نشانه هاي مردي که به دنبال رابطه جنسي استنشانه هاي مردي که به دنبال رابطه جنسي است , شايد حتي فکرش را هم نکنيدپسري که باهاش رابطه داريد شما را فقط به خاطر رابطه جنسي مي خواهد !در ادامه با نکاتي آشنا مي شويد که نشان مي دهد يک مرد فقط شمارا به خاطر رابطه جنسي مي خواهد .متعهد نمي‌شودبراي متعهد نشدن مردها به رابطه، دلايل مختلفي وجود دارد.اگر مردي فقط به قسمت جسمي و فيزيکي يک رابطه علاقه داشته باشد،مسئوليت يک رابطه واقعي را قبول نخواهد کرد. همچنين، اگر مردي متعهد نمي‌شود،مي‌تواند دليلش اين باشد که مي‌خواهد با هر تعداد زني که مي‌تواند،تا مي‌تواند رابطه‌جنسي برقرار کند.نشانه هاي مردي که به دنبال رابطه جنسي استپول زيادي خرج مي‌کند اما وقت نمي‌گذاردمردان پولدار، سرمايه زيادي براي خرج کردن در راه رابطه‌جنسي دارند.شما را با کادوها، شام در رستوران‌هاي لوکس و از اين قبيل بمباران مي‌کنداما وقت گذاشتن خيلي مهم‌تر از پول گذاشتن در رابطه است.بايد ببينيد طرف‌مقابلتان با شما وقت مي‌گذراند و براي شناختنشما وقت مي‌گذارد؟نشانه هاي مردي که به دنبال رابطه جنسي استفقط ساعتهاي بخصوصي به شما زنگ مي‌زندساعت رابطه‌جنسي براي افراد و گروه‌هاي سني مختلف، متفاوت است.ساعت رابطه‌جنسي به ساعتي گفته مي‌شود که فرد وقت خوشگذراني با دوستان،کار کردن يا هر مشغله ديگر خود را به اتمام رسانده استو به دنبال رابطه‌جنسي است. مثلاً اگر فقط 2 شب به بعد به شما زنگ مي‌زندبايد هوشيارتر عمل کنيد.نشانه هاي مردي که به دنبال رابطه جنسي استاحساس مي‌کنيد رابطه‌تان فقط به رابطه‌جنسي خلاصه مي‌شودروابطي که در آن رابطه‌جنسي پيش از ازدواج باشد هميشه با مشکل مواجه مي‌شوند.اگر احساس مي‌کنيد که رابطه‌جنسي بطور مداوم از شما درخواست ميشود،طرف مقابلتان فقط بدنبال اينگونه روابط با شماست.اگر اين وضعيت ادامه...
 • رنگ های پایین خمیر دندان نشانه چیست
 • خبرگزاری میزان- دبیر انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران به جزئیات مفهوم رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها پرداخت. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، کیوان ساعتی درباره رنگ‌های پایین خمیر دندانها اظهار داشت: مانند بسیاری از شاخص‌ها این رنگ‌ها آن‌طور که برداشت می‌شود صحیح نیستند. شایعات می‌گویند که مفهوم رنگ‌های روی تیوب خمیردندان بدین صورت است: قرمز: طبیعی + محتویات شیمیایی سیاه: کاملاً شیمیایی سبز: طبیعی آبی: طبیعی + دارویی. دبیر انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران ادامه داد: در صورتی که در حقیقت، مربع‌های رنگی پایین تیوب خمیردندان هیچ ارتباطی به مواد محتوای آن ندارد، به این مربع‌های رنگی color Marks یا Marks Eye می‌گویند که علائمی در مورد پروسه تولید هستند و نشان‌دهنده این مطلب هستند که در روند تولید واحدهای مشترک درون دستگاه‌ها با سرعت بالا یک بسته از کجا تا کجا بریده می‌شود و این ساختارها با سانسورهای نوری قابل مشاهده هستند. ساعتی تصریح کرد: همچنین مطلب مهم برای پی بردن به محتوای شیمیایی خمیردندان، خواندن اطلاعات نوشته‌شده در مورد عناصر موجود در خمیر دندان به‌روی بسته است که اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می‌دهد. منبع: افکار نیوز انتهای پیام/
 • پوستر/نطق گانگستری ترامپ نشانه درماندگی و سبک مغزی
 • به گزارش سرویس چندرسانه‌ایشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛
 • نشانه ای از سرقت اطلاعات در کشور موجود نیست
 • تنها چند روز تا برگزاری انتخابات پارلمانی آلمان زمان باقی است، اما کارشناسان امنیتی معتقدند هیچ نشانه‌ای از سرقت اطلاعات در این کشور موجود نیست. به گزارش بولتن نیوز،  با توجه به هشدارهای شدید امنیتی از چند ماه پیش در آلمان نسبت به وقوع حمله الکترونیکی و با توجه به اینکه تنها چند روز تا برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور زمان باقی است کارشناسان امنیتی معتقدند هیچ نشانه ای از حمله الکترونیکی یا سرقت اطلاعات در دست نیست. همچنین منابع دولتی تاکید کردند هر چند در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اطلاعات بسیاری از این کشور به سرقت برده شد، اما هیچ گونه فعالیت غیر عادی در آلمان تاکنون مشاهده نشده است. کلاس بوچ، طراح برنامه شنود آلمان گفت 200 کارمند دفتر انتخابات پارلمانی در برلین حضور خواهند داشت و در روز انتخابات بر رای گیری نظارت خواهند کرد.
 • این سرطان در کمین زنان چاق است
 • خبرگزاری میزان- دبیر علمی دومین کنگره بین المللی و نهمین کنگره ملی سرطان سینه در اشاره به ارتباط چاقی و افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه، گفت: چاقی 2 تا 3 برابر احتمال ابتلا به این سرطان را افزایش می دهد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، آسیه الفت با اشاره به اینکه کنترل وزن در پیشگیری از سرطان سینه بسیار مهم است، افزود: مقابله با چاقی، تغدیه سالم و تحرک بدنی مهمترین عوامل قابل کنترل برای کاهش ابتلا به این بیماری هستند. وی اظهار کرد: براساس شاخص توده بدنی (BMI) اثبات شده که افراد دارای شاخص بالای 25 شانس بیشتری برای ابتلا به این بیماری دارند و این افراد باید با تغذیه سالم و تحرک بدنی به مقابله با چاقی بروند تا دچار عوارض متعدد از جمله سرطان سینه نشوند. عضو هیات علمی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی بیان کرد: این بیماری در آسیای جنوب غربی از جمله ایران شیوع متوسطی دارد و رشد بیماری در کشور ما هم مشابه سایر کشورهای همسایه است. مدیر گروه پژوهشی بیماری های سینه پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی گفت: هنوز هم آمریکا و اروپا جزو کشورهایی هستند که بیشترین میزان شیوع این بیماری را دارند و بیشترین عامل افزایش بیماری در این کشورها، سبک زندگی مانند صنعتی بودن، تغییرات هرمونی و بالا بودن سن اولین بارداری است. الفت بخش مهمترین علت افزایش بیماری در ایران را هم سبک زندگی غلط اعلام کرد و گفت: چاقی، بالا رفتن سن ازدواج، تغذیه ناسالم، کم بودن تحرک بدنی و آلودگی های محیطی در بروز این بیماری نقش موثری دارند. وی با اشاره به اینکه چند عامل دست به دست هم می دهند تا سرطان ها از جمله سینه ایجاد شود، گفت: عامل زمینه ای ژنتیکی در این زمینه بسیار مهم است و با اضافه شدن عوامل محیطی به آن، سبب بروز این سرطان در افراد می شود....
 • چاقی از این سرطان استقبال می کند
 • خبرگزاري آريا-دبير علمي دومين کنگره بين المللي و نهمين کنگره ملي سرطان سينه در اشاره به ارتباط چاقي و افزايش احتمال ابتلا به سرطان سينه، گفت: چاقي 2 تا 3 برابر احتمال ابتلا به اين سرطان را افزايش مي دهد.به گزارش خبرگزاري آريا،دکتر آسيه الفت با اشاره به اينکه کنترل وزن در پيشگيري از سرطان سينه بسيار مهم است، افزود: مقابله با چاقي، تغديه سالم و تحرک بدني مهمترين عوامل قابل کنترل براي کاهش ابتلا به اين بيماري هستند.وي اظهار کرد: براساس شاخص توده بدني (BMI) اثبات شده که افراد داراي شاخص بالاي 25 شانس بيشتري براي ابتلا به اين بيماري دارند و اين افراد بايد با تغذيه سالم و تحرک بدني به مقابله با چاقي بروند تا دچار عوارض متعدد از جمله سرطان سينه نشوند.عضو هيات علمي پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهي بيان کرد: اين بيماري در آسياي جنوب غربي از جمله ايران شيوع متوسطي دارد و رشد بيماري در کشور ما هم مشابه ساير کشورهاي همسايه است.مدير گروه پژوهشي بيماري هاي سينه پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهي گفت: هنوز هم آمريکا و اروپا جزو کشورهايي هستند که بيشترين ميزان شيوع اين بيماري را دارند و بيشترين عامل افزايش بيماري در اين کشورها، سبک زندگي مانند صنعتي بودن، تغييرات هرموني و بالا بودن سن اولين بارداري است.الفت بخش مهمترين علت افزايش بيماري در ايران را هم سبک زندگي غلط اعلام کرد و گفت: چاقي، بالا رفتن سن ازدواج، تغذيه ناسالم، کم بودن تحرک بدني و آلودگي هاي محيطي در بروز اين بيماري نقش موثري دارند.وي با اشاره به اينکه چند عامل دست به دست هم مي دهند تا سرطان ها از جمله سينه ايجاد شود، گفت: عامل زمينه اي ژنتيکي در اين زمينه بسيار مهم است و با اضافه شدن عوامل محيطي به آن، سبب بروز اين سرطان در افراد مي شود.** سرطان سينه درمان پذير استوي با اشاره به اين که...
 • سخنان ترامپ در مجمع سازمان ملل نشانه شکست دولت آمریکاست
 • وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آثار شکست آمریکا در سخنان گستاخانه رئیس جمهور آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل آشکار شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید محمد حسینی شامگاه چهارشنبه در نخستین کنگره فدائیان انقلاب ­اسلامی شهر گرگاب، اظهار داشت: تا زمانی که روحیه شهادت طلبی زنده باشد ملت ایران نیز زنده است، به عبارتی دیگر می‌­توان گفت روحیه ایستادگی و مقاومت و شهادت طلبی سبب باقی ماندن اسلام بوده به همین دلیل غرب به دنبال فروپاشی این روحیه در اذهان جوانان کشور است.وی افزود: زنده بودن روحیه شهادت طلبی در دل جوانانثمره خون شهدای گرانقدر است، شهدایی که به فرموده پیامبر (ص) جزو اولیا خدا هستند زیرا جان خود که مهمترین سرمایه هر شخص است را تقدیم خداوند کرده‌اند.وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، گفت: رستگاری نصیب ملتی خواهد شد که در راه خداوند جهاد و ایثار کند و شهید بدهد، این روحیه شهادت طلبی ملت ایران برگرفته از ماه محرم و قیام خونین حضرت امام حسین (ع) است.ویگفت: در واقع می‌توان گفت شهدا فوز عظیم هستند چون بهترین معامله را با خداوند انجام داده‌اند و چه کسی وفادارتر از خداوند در معامله؛ آنها بهشت را مشتاق ورود خود کرده‌اند.وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: وعده بهشت برای مجاهدان در راه خدا فقط در قرآن کریم نیامده و در کتبهمه ادیان الهی از جمله انجیل، زبور و غیره خداوند بهشت را به مجاهدان و شهدای در راه خود وعده داده است و ما نیز وظیفه تکریم مقام والای شهدا که به فرموده امام خامنه‌ای کمتر از شهادت نیست را داریم.وی خاطرنشان کرد: از افتخارات خطه شهید پرور اصفهان وجود شهدایی همچون شهید محسن حججی و خانواده با بصیرت آن شهید والامقام است؛ جوان 25 ساله‌ای که در حرم امام رضا...
 • سخنان ترامپ در مجمع سازمان ملل نشانه شکست دولت آمریکا است
 • وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آثار شکست آمریکا در سخنان گستاخانه رئیس جمهور آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل آشکار شده است. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سید محمد حسینی شامگاه چهارشنبه در نخستین کنگره فدائیان انقلاب ­اسلامی شهر گرگاب، اظهار داشت: تا زمانی که روحیه شهادت طلبی زنده باشد ملت ایران نیز زنده است، به عبارتی دیگر می‌­توان گفت: روحیه ایستادگی و مقاومت و شهادت طلبی سبب باقی ماندن اسلام بوده به همین دلیل غرب به دنبال فروپاشی این روحیه در اذهان جوانان کشور است.وی افزود: زنده بودن روحیه شهادت طلبی در دل جوانان ثمره خون شهدای گرانقدر است، شهدایی که به فرمود: ه پیامبر (ص) جزو اولیا خدا هستند، زیرا جان خود که مهمترین سرمایه هر شخص است را تقدیم خداوند کرده‌اند.وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، گفت: رستگاری نصیب ملتی خواهد شد که در راه خداوند جهاد و ایثار کند و شهید بدهد، این روحیه شهادت طلبی ملت ایران برگرفته از ماه محرم و قیام خونین حضرت امام حسین (ع) است.وی گفت: در واقع می‌توان گفت: شهدا فوز عظیم هستند، چون بهترین معامله را با خداوند انجام داده‌اند و چه کسی وفادارتر از خداوند در معامله؛ آن‌ها بهشت را مشتاق ورود خود کرده‌اند.وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: وعده بهشت برای مجاهدان در راه خدا فقط در قرآن کریم نیامده و در کتب همه ادیان الهی از جمله انجیل، زبور و ... خداوند بهشت را به مجاهدان و شهدای در راه خود وعده داده است و ما نیز وظیفه تکریم مقام والای شهدا که به فرمود: ه امام خامنه‌ای کمتر از شهادت نیست را داریم.وی خاطرنشان کرد: از افتخارات خطه شهید پرور اصفهان وجود شهدایی همچون "شهید محسن حججی" و خانواده با بصیرت آن شهید والامقام است؛ جوان ۲۵ ساله‌ای...
 • چاقی از سرطان سینه استقبال می کند
 • تهران- ایرنا- دبیر علمی دومین کنگره بین المللی و نهمین کنگره ملی سرطان سینه در اشاره به ارتباط چاقی و افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه، گفت: چاقی 2 تا 3 برابر احتمال ابتلا به این سرطان را افزایش می دهد. دکتر آسیه الفت بخش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به اینکه کنترل وزن در پیشگیری از سرطان سینه بسیار مهم است، افزود: مقابله با چاقی، تغدیه سالم و تحرک بدنی مهمترین عوامل قابل کنترل برای کاهش ابتلا به این بیماری هستند.وی اظهار کرد: براساس شاخص توده بدنی (BMI) اثبات شده که افراد دارای شاخص بالای 25 شانس بیشتری برای ابتلا به این بیماری دارند و این افراد باید با تغذیه سالم و تحرک بدنی به مقابله با چاقی بروند تا دچار عوارض متعدد از جمله سرطان سینه نشوند.عضو هیات علمی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی بیان کرد: این بیماری در آسیای جنوب غربی از جمله ایران شیوع متوسطی دارد و رشد بیماری در کشور ما هم مشابه سایر کشورهای همسایه است.مدیر گروه پژوهشی بیماری های سینه پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی گفت: هنوز هم آمریکا و اروپا جزو کشورهایی هستند که بیشترین میزان شیوع این بیماری را دارند و بیشترین عامل افزایش بیماری در این کشورها، سبک زندگی مانند صنعتی بودن، تغییرات هرمونی و بالا بودن سن اولین بارداری است.الفت بخش مهمترین علت افزایش بیماری در ایران را هم سبک زندگی غلط اعلام کرد و گفت: چاقی، بالا رفتن سن ازدواج، تغذیه ناسالم، کم بودن تحرک بدنی و آلودگی های محیطی در بروز این بیماری نقش موثری دارند.وی با اشاره به اینکه چند عامل دست به دست هم می دهند تا سرطان ها از جمله سینه ایجاد شود، گفت: عامل زمینه ای ژنتیکی در این زمینه بسیار مهم است و با اضافه شدن عوامل محیطی به آن، سبب بروز این سرطان در افراد می...
 • با مشاهده این علائم به سرطان شک کنید
 • خبرگزاري آريا - يک فوق‌تخصص جراحي سرطان گفت: براي پيشگيري از ابتلا به سرطان بايد به علائم اين بيماري توجه ويژه اي کرد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از باشگاه خبرنگاران، فريدون معماري فوق‌تخصص جراحي سرطان اظهار کرد: با افزايش چشمگير سرطان در سال‌هاي اخير ضرورت دارد در تمام کشورها براي بيماري مانند سرطان که سير افزايشي دارد استراتژي هاي متفاوتي داشته باشيم تا در آينده دچار اين بيماري نشويم.وي ادامه داد: در اين راستا لازم است به مردم درباره علائم بيماري سرطان آگاهي‌هاي لازم داده شود تا در صورت مشاهده علائم مشکوک به پزشک مراجعه کنند.معماري با اشاره به اينکه کم تحرکي، مصرف موادغذايي چرب و شيرين باعث بروز سرطان در افراد مي‌شود، اظهار کرد: با وجود پيشرفت‌هاي پزشکي در سال‌هاي اخير مردم تلاش مي کنند تا از خطر بيماري‌ها در امان باشند؛ مهم ترين را‌ه‌ براي پيشگيري از ابتلا به بيماري هاي غيرواگير اصلاح سبک زندگي است، اصلاح تغذيه نادرست و افزايش تحرک خطر ابتلا به سرطان را کاهش مي دهند.اين متخصص جراحي سرطان با بيان اينکه آلودگي آب و هوا و کم تحرکي زمينه‌ساز بروز بيماري سرطان هستند، افزود: با تشخيص زودرس سرطان تا حد زيادي امکان درمان قطعي اين بيماري وجود دارد همچنين افراد بايد با مشاهده علائم غير عادي همچون خونريزي، لاغري مفرط يا احساس گيرکردن مواد غذايي حين غذا خوردن بايد به پزشک مراجعه کنند و تحت چکاپ قرار گيرند.معماري در مورد سير پيشرفت سرطان سينه عنوان کرد: به علت شيوع سرطان سينه خانم‌ها بايد بعد از ازدواج سالي يک و يا 2 بار براي انجام معاينه به پزشک مراجعه کنند، اما اگر شخصي سابقه ابتلا به سرطان در خانواده‌ دارد، بايد به صورت ويژه پيگير وضعيت سلامت خود باشد و براي افراد بالاي 40 سال ماموگرافي سالانه توصيه مي‌شود تا تحت کنترل باشند.وي با بيان اينکه زنان در سنين جواني براي پيشگيري از...
 • درمان سرطان روده با ماست و شیر
 • خبرگزاری میزان- مطالعه جدید نشان می دهد جایگزینی میکروب های روده با پروبیوتیک ها به پیشگیری و درمان سرطان روده از طریق کاهش التهاب و توقف رشد تومورها کمک می کند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محققان دانشگاه کلمبیا آمریکا دریافتند کنترل میکروب های روده تولیدکننده هیستامین موجب کاهش التهاب و تشکیل تومور در موش های شد که خودشان توانایی تولید هیستامین را نداشتند. این نتایج نشان می دهد تعویض میکروبیوم روده با پروبیوتیک ها ممکن است شیوه جدید پیشگیرانه یا درمانی برای بیمارانی باشد که در معرض ریسک سرطان روده مرتبط با التهاب روده هستند. جیمز ورسالوویچ، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مطالعه میکروب های که در بدن ما زندگی می کنند تشخیص و درمان بیماری های انسانی را تسهیل می کند. تنها با بکارگیری شیوه های پیشگیری سرطان براساس رژیم غذایی، می توانیم ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهیم.» مطالعات قبلی نشان داده است که هیستامین، ماده شیمیایی تولید شده توسط بدن که به خاطر نقشش در بیماری های آلرژیک شناخته شده است، ممکن است اثر ضد توموری بالقوه هم داشته باشد. در مطالعه جدید، پژوهشگران به بررسی این موضوع پرداختند که ایا پروبیوتیک L reuteri ۶۴۷۵، که قادر به تولید هیستامین است، دارای توانایی کاهش فراوانی و شدت ابتلا به سرطان روده مرتبط با التهاب در موش های فاقد توانایی تولید هیستامین در بدن خودشان، هم بود. موش های تحت آزمایش به طور خوراکی L reuteri ۶۴۷۵ حاوی ژن هیستیدین دکربوکسیلاز برای تولید هیستامین دریافت کردند؛ موش های کنترل، L reuteri فاقد ژن تولیدکننده هیستیدین دکربوکسیلاز دریافت کردند. بعد و قبل از دریافت درمان واحد برای تحریک تشکیل تومور در موش ها، پروبیوتیک هم به آنها داده شد. پانزده هفته بعد، موش ها کشته شده و بافت شان برای مطالعه برداشته شد. حیوانات...
 • ماجرای نان هایی که باعث سرطان می شوند
 • به گزارش جام نیوز،این جملات بخشی از یک پیام صوتی است که اخیرا در فضای مجازی دست به دست می‌شود و نگرانی‌هایی را در اذهان عموم ایجاد کرده است. در این پیام صوتی فردی ظاهرا پزشک از ضایعات نان و استفاده آن در تغذیه دام و طیور صحبت می‌کند و مدعی می‌شود که این نان‌ها پس از جمع‌آوری در جایی انبار می‌شوند و پس از چند روز به دلیل رطوبت هوا کپک زده و سمی را به نام آفلاتوکسین تولید می‌کنند؛ آفلاتوکسین هم عاملی سرطان‌زا است و با ورود آن به بدن دام، گوشت، شیر و حتی کودی که از دام پای درخت ریخته می‌شود، حاوی این سم خواهند بود و در مجموع این نان باعث می‌شود که میزان رشد سرطان بالا می‌رود. اما سازمان غذا و دارو این مبحث را قویا تکذیب می‌کند و آن را بی‌اساس می‌داند. مهندس سمیره صباح - معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو در این باره به ایسنا می‌گوید: اگر چه سم آفلاتوکسین ناشی از رشد قارچ در همه مواد غذایی مرطوب رشد می‌کند و ما بصورت مستمردر مصاحبه‌های خود بویژه درباره آجیل‌های مانده این موضوع را متذکر شده‌ایم، اما دوز این قارچ در نان‌های خشک آنقدری نیست که بتواند مبتلا کننده انسان به سرطان باشد. وی تاکید می‌کند: اظهاراتی مبنی بر اینکه آفلاتوکسینی که در اثر رطوبت در نان خشک ایجاد می‌شود، سرطان‌زا است و مصرف آن توسط دام و در نتیجه مصرف شیر آن دام توسط انسان، سم آفلاتوکسین را منتقل کرده و باعث بروز سرطان می‌شود، بی‌اساس است. صباح می‌گوید: بررسی‌های تخصصی در شیر و لبنیات هم خلاف این ادعا را ثابت می‌کند و تاکید می‌کنیم که صرفا نتایج آزمایشگاهی می‌توانند سم آفلاتوکسین ناشی از رشد قارچ را مشخص کنند و از طریق طعم، رنگ، بو و خصوصیات حسی به...
 • دلایل و علائم ابتلا به سرطان سر و گردن
 • خبرگزاري آريا - گلودرد مي تواند نشانگر ابتلا به سرطان گلو نيز باشداصطلاح سرطان سر و گردن به انواع مختلفي از سرطان که چندين بخش کليدي در اين ناحيه از بدن انسان را تحت تاثير قرار مي دهند، ارجاع مي شود. از جمله اين قسمت ها مي توان به دهان، بيني و گلو اشاره کرد. سرطان هايي که در اين ناحيه شکل مي گيرند، به طور معمول رشد و توسعه خود را از سلول هايي که بخش خارجي و مرطوب درون سر و گردن را پوشش مي دهند، آغاز کرده که از آن جمله مي توان به غدد بزاق در گلو و دهان اشاره کرد.استفاده طولاني مدت از الکل و تنباکو دو عامل کليدي در شکل گيري بسياري از سرطان هايي هستند که در قسمت سر و گردن پديدار مي شوند و به گفته برخي کارشناسان از هر چهار مورد سرطان، سه مورد به واسطه اين دو ماده ايجاد مي شوند. با اين وجود، سر و گردن قسمت هاي بسيار پيچيده اي از بدن هستند و سرطان مي تواند به واسطه دلايل مختلفي شکل بگيرد. در ادامه با برخي از شايع‌ترين دلايل بيشتر آشنا مي شويم.مصرف الکلهنگامي که درباره مشکلات ناشي از مصرف الکل فکر مي کنيم، اغلب کبد، اندامي که مسئول پالايش نوشيدني هاي الکلي است، در ذهن ما نقش مي بندد. اما مصرف الکل بر سر و گردن، به ويژه دهان، گلو و حلق نيز تاثيرگذار است.در حقيقت، افرادي که نوشيدني الکلي مصرف مي کنند مي توانند تا دو برابر يا حتي سه برابر احتمال ابتلا به سرطان را در بخش هاي سر و گردن افزايش دهند. اين نکته را به خاطر بسپاريد که در صورت استفاده منظم از تنباکو احتمال ابتلا به سرطان در اين بخش ها هرچه بيشتر افزايش مي يابد.استفاده از تنباکوبسياري از کاربران تنباکو با گذشت زمان با مشکلات تنفسي مواجه مي شوند، اما...
 • کاهش احتمال ابتلا به سرطان با دارچین
 • به گزارشبولتن نیوز، دارچین نوعی ادویه‌‌ مقوی است که به‌خاطر تاثیراتش در سلامت بدن از دیرباز جایگاه ویژه‌ای در طب سنتی داشته است. امروزه نیز با کشف خواص درمانی گسترده‌ آن در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.بر اساس تحقیقات بین ۲۶ دارویی که منشا گیاهی دارند، دارچین بالاترین رتبه را در جلوگیری از اکسید شدن سلول‌های بدن داراست.بو،مزه و رنگ بی‌نظیر دارچین، به‌خاطر بخش روغنی درختی‌ است که دارچین از آن گرفته می‌شود. خواص دارویی دارچین حاصل پوست درخت دارچین است. پوست درخت دارچین حاوی موادی است که در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثرند. البته برای اینکه خواص دارویی دارچین حفظ شود، ترکیب شیمیایی آن باید دست‌نخورده باقی بماند. ضدالتهاب بودن، کاهش قندخون، افزایش ایمنی بدن در برابر سرطان، حمله‌ قلبی و میکروب‌زدایی از بدن از فواید دارچین است.در ادامه فواید اثبات‌شده‌ دارچین برای سلامتی عنوان می‌شوند. منبع غنی آنتی‌اکسیدانبر اساس آمار انجمن درمان کالیفرنیا (OTAC) دارچین در بین مواد دارای آنتی‌اکسیدان رتبه‌ هفتم را به‌دست آورده است که نشان می‌دهد مقدار بسیار زیادی آنتی‌اکسیدان در آن وجود دارد. در میان ادویه‌ها نیز دارچین بیشترین مقدار آنتی‌اکسیدان را دارد حتی بیشتر از سیر، آویشن و رزماری.خواص درمانی دارچین به‌خاطر آنتی‌اکسیدان‌هایی است که با نام‌های پلی‌فنول، فنولیک‌اسید و فلاونیدها شناخته می‌شوند. محافظت از قلبیکی دیگر از فواید اثبات‌شده‌ دارچین، تاثیر آن در کاهش ابتلا به عوامل بیماری‌های قلبی مانند فشارخون، کلسترول و تری‌گلیسرید است.مواد ویژه‌ موجود در دارچین می‌توانند کلسترول بدخون (LDL) را کاهش دهند و کلسترول خوب خون (HDL) را ثابت نگه دارند. مقابله با دیابتجالب است بدانید که دارچین به‌عنوان یک ماده‌‌غذایی ضددیابت شناخته شده است، زیرا از طرفی قند خون را کاهش می‌دهد و از طرف دیگر میزان حساسیت هورمون انسولین (تنظیم‌کننده‌ قندخون) را افزایش می‌دهد.دیابت زمانی رخ می‌دهد که انسولین کارایی خود را از دست بدهد و نتواند میزان قندخون را کنترل کند یا فرد...
 • ۸گام فاصله تا ابتلا به سرطان سر و گردن
 • اصطلاح سرطان سر و گردن به انواع مختلفی از سرطان که چندین بخش کلیدی در این ناحیه از بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهند، ارجاع می شود. از جمله این قسمت ها می توان به دهان، بینی و گلو اشاره کرد. سرطان هایی که در این ناحیه شکل می گیرند، به طور معمول رشد و توسعه خود را از سلول هایی که بخش خارجی و مرطوب درون سر و گردن را پوشش می دهند، آغاز کرده که از آن جمله می توان به غدد بزاق در گلو و دهان اشاره کرد. به گزارش اکتیو بیت، استفاده طولانی مدت از الکل و تنباکو دو عامل کلیدی در شکل گیری بسیاری از سرطان هایی هستند که در قسمت سر و گردن پدیدار می شوند و به گفته برخی کارشناسان از هر چهار مورد سرطان، سه مورد به واسطه این دو ماده ایجاد می شوند. با این وجود، سر و گردن قسمت های بسیار پیچیده ای از بدن هستند و سرطان می تواند به واسطه دلایل مختلفی شکل بگیرد. در ادامه با برخی از شایع‌ترین دلایل بیشتر آشنا می شویم. مصرف الکل هنگامی که درباره مشکلات ناشی از مصرف الکل فکر می کنیم، اغلب کبد، اندامی که مسئول پالایش نوشیدنی های الکلی است، در ذهن ما نقش می بندد. اما مصرف الکل بر سر و گردن، به ویژه دهان، گلو و حلق نیز تاثیرگذار است. در حقیقت، افرادی که نوشیدنی الکلی مصرف می کنند می توانند تا دو برابر یا حتی سه برابر احتمال ابتلا به سرطان را در بخش های سر و گردن افزایش دهند. این نکته را به خاطر بسپارید که در صورت استفاده منظم از تنباکو احتمال ابتلا به سرطان در این بخش ها هرچه بیشتر افزایش می یابد. استفاده از تنباکو بسیاری از کاربران تنباکو با گذشت زمان با مشکلات تنفسی مواجه می شوند، اما این تنها...
 • علائم نشان دهنده سرطان گلو می باشد
 • خبرگزاری میزان- پدیدار شدن سرطان در ناحیه سر و گردن می تواند به شکل گیری التهاب چشمگیر منجر شود. اگر مشکلی جدی در حال گسترش باشد، بیمار ممکن است تورم در آرواره یا در قسمت زیر چانه را تجربه کند به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، از نشانه های رایج برای ابتلا به سرطان گلو چه میزان اطلاع دارید؟ این سرطان خطرناک با علائمی خاص خود را در بدن نشان میدهد. ابتلا به سرطان سر و گردن می تواند مانند سرماخوردگی باشد و التهاب و تورم در گلو گرفتگی بینی و گرفتگی صدا همراه باشد. به هشدارهای پزشکی در مورد این سرطان خطرناک آشنا شوید. سرطان سر و گردن شامل انواع مختلفی از سرطان ها می شود که قسمت های مشخصی از این دو ناحیه بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهند. اغلب سرطان سر و گردن به معنای سرطان هایی است که دهان، گلو و بینی را تحت تاثیر قرار می دهند. اگرچه ظهور سرطان در این بخش ها اغلب از کنترل فرد تحت تاثیر قرار گرفته خارج هستند، اما برخی رفتارها می توانند نقش چشمگیری در ابتلا به سرطان سر و گردن داشته باشند. به گزارش “اکتیو بیت”، همانند دیگر انواع سرطان، تشخیص سرطان سر و گردن در مراحل اولیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر همین اساس، تشخیص نشانه ها و علائم سرطان هایی که گلو، بینی و دهان را تحت تاثیر قرار می دهند، مهم است. این مساله به طور ویژه برای افرادی که سابقه خانوادگی یا سبک زندگی آنها می تواند خطر ابتلا به این نوع از سرطان را افزایش دهد، حیاتی است. گلودرد گلودرد به ندرت عاملی نگران کننده در نظر گرفته می شود، زیرا می تواند به واسطه دلایل بی ضرر بسیاری مانند آلرژی های فصلی یا سرماخوردگی شکل گرفته باشد. به طور کلی، گلودرد نشانه...
 • پیشگیری از سرطان تخمدان با ۷ غذای سالم
 • خبرگزاري آريا-سرطان تخمدان در ميان 8 سرطان شايع، رتبه پنجم را در ايالات متحده به خود اختصاص داده است و بر خلاف سرطان سينه، اين بيماري در 85 درصد از زنان، در مراحل آخر تشخيص داده مي شود.به گزارش خبرگزاري آريا،شايع ترين عوامل ابتلا به سرطان تخمدان از اين قرارند: سيگار، سندرم تخمدان پلي کيستيک، سن، هورمون درماني جايگزين، سابقه خانوادگي، درمان باروري، و چاقي.خبر خوب اين است که با مصرف منظم برخي گزينه هاي غذايي و ايجاد تغييرات سالم در زندگي روزمره مي توان خطر ابتلا به اين سرطان را کاهش داد:چاي سبز: نوشيدن حداقل يک فنجان چاي سبز در روز، به کاهش خطر گسترش اين نوع سرطان کمک مي ‌نمايد. مطالعات نشان داده در زناني که مبتلا به سرطان تخمدان بوده ‌اند، مصرف چاي سبز با کاهش مرگ و مير در اين گروه همراه بوده است.زغال اخته: آنتي اکسيدان هاي ميوه هاي توت مانند براي جلوگيري از رشد بسياري از سرطان ها مفيد هستند. مواد شيميايي گياهي موجود در زغال اخته به نام آنتوسيانين، تاثيرات ضد سرطان قوي دارد. علاوه بر اين، زغال اخته سرشار از ويتامين هاي ث و کاف فيبر و منگنز است.اسفناج: اسفناج سرشار از لوتئين، ويامين هاي ث، آ و اي است که همه آنها به عنوان آنتي اکسيدان شناخته شده اند. مصرف اسفناج خطر ابتلا به سرطان هاي کبد، ريه، سينه، تخمدان، روده بزرگ، و پرستات را کاهش مي دهد.پياز: تحقيقات نشان داده خوردن پياز مي ‌تواند خطر ابتلا به تعداد زيادي از سرطان‌ ها را کاهش دهد که سرطان تخمدان يکي از آنهاست. پياز يک سوپرخوراکي است! بهتر است پياز را نجوشانيد. جوشاندن پياز مي ‌تواند تا 30 درصد خواص ضد سرطان آن را از بين ببرد. بهترين روش مصرف پياز به صورت خام يا به صورت تفت داده شده با کمي روغن در تابه است. براي محافظت از خود دربرابر سرطان...
 • حماس:سخنرانی محمود عباس نشانه شکست سیاست گفتگو با رژیم اشغالگر است
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد سخنرانی محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل اقرار به شکست برنامه حل اختلافات و گفتگو با رژیم اشغالگر است. در این بیانیه آمده است: سخنرانی عباس به مثابه گدایی کردن حقوق مردم فلسطین بود، مردم مقاومی که به هر وسیله ممکن می‌خواهند از اشغالگری رها شوند. عباس در سخنرانی خود میان مقاومت ملت فلسطین به اعتبار اینکه با وجود اشغالگری یک حق ریشه‌دار است و تروریسمی که از دیدگاه بین المللی محکوم است تفاوتی قائل نشد. جنبش حماس از وارد شدن حکومت وفاق ملی به غزه که عباس آن را اعلام کرد استقبال می‌کند و برای موفقیت این حکومت در مأموریت خود فعالیت می‌کند. انتهای پیام/ گدایی حقوق مردم فلسطین از اشغالگران
 • علائمی که از ابتلا به بیماری مهلک سرطان خبر می دهند
 • به گزارش شریان نیوز،فریدون معماری فوق‌تخصص جراحی سرطان اظهار کرد: با افزایش چشمگیر سرطان در سال‌های اخیر ضرورت دارددر تمام کشورها برای بیماری مانند سرطان که سیر افزایشی دارد استراتژی های متفاوتی داشته باشیم تا در آینده دچار این بیماری نشویم. وی ادامه داد: در این راستا لازم است به مردم دربارهعلائم بیماری سرطانآگاهی‌های لازم داده شود تا در صورت مشاهده علائم مشکوک به پزشک مراجعه کنند. وی با اشاره به اینکه کم تحرکی، مصرف موادغذایی چرب و شیرین باعث بروز سرطان در افراد می‌شود، اظهار کرد: با وجود پیشرفت‌های پزشکی در سال‌های اخیر مردم تلاش می کنند تا از خطر بیماری‌ها در امان باشند؛ مهم ترین را‌ه‌ برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیرواگیر اصلاح سبک زندگی است، اصلاح تغذیه نادرست و افزایش تحرک خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند. این متخصص جراحی سرطان با بیان اینکه آلودگی آب و هوا و کم تحرکی زمینه‌ساز بروز بیماری سرطان هستند، افزود: باتشخیص زودرس سرطانتا حد زیادی امکان درمان قطعی این بیماری وجود دارد همچنین افراد باید با مشاهده علائم غیر عادی همچون خونریزی، لاغری مفرط یا احساس گیرکردن مواد غذایی حین غذا خوردن باید به پزشک مراجعه کنند و تحت چکاپ قرار گیرند. معماری در مورد سیر پیشرفت سرطان سینه عنوان کرد: به علت شیوع سرطان سینه خانم‌ها باید بعد از ازدواج سالی یک و یا 2 بار برای انجام معاینهبه پزشک مراجعه کنند، اما اگر شخصی سابقه ابتلا به سرطان در خانواده‌ دارد، باید به صورت ویژه پیگیر وضعیت سلامت خود باشد و برای افراد بالای 40 سال ماموگرافی سالانه توصیه می‌شود تا تحت کنترل باشند. وی با بیان اینکه زنان در سنین جوانی برای پیشگیری از بروز سرطان سینه باید تحت چکاپ قرار گیرند، اظهار کرد: خانم‌ها باید یاد بگیرند به بافت سینه خود به عنوان یکی از اعضای بدن که می‌تواند در معرض ابتلا...
 • افراد سیگاری مبتلا به HIV در معرض ریسک بالای سرطان ریه
 • محققان دریافتند سیگار کشیدن و HIV توام باهم فرد را در معرض ریسک بالای ابتلا به سرطان ریه حتی بالاتر از افراد سیگاری بدون ابتلا به HIV قرار می دهد. به گزارش خبرنگار مهر، محققان بیمارستان عمومی ماساچوست هشدار دادند افراد آلوده به ویروس HIV و تحت درمان ضدویروسی که سیگار می کشند، ۱۰ برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از سرطان ریه در مقایسه با ایدز هستند. آنها دریافتند حدود ۲۵ درصد افراد تحت درمان های ضدHIV که همچنان به سیگار کشیدن ادامه می دهند بر اثر سرطان ریه خواهند مُرد. در بین افراد سیگاری که در سن ۴۰ سالگی سیگارشان را ترک می کنند تنها ۶ درصد به دلیل سرطان ریه خواهند مُرد. همچنین آنها دریافتند افراد مبتلا به HIV که داروهای ضدویروسی دریافت می کنند اما سیگاری هم هستند، ۶ تا ۱۳ برابر بیش از HIV/AIDS، به دلیل سرطان ریه جان شان را از دست خواهند داد، که البته به شدت سیگار کشیدن و جنسیت شان نیز بستگی دارد. کریشنا ردی، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «سیگار کشیدن و HIV ترکیب بدی هستند که به سرطان ریه منتهی می شوند.» محققان با استفاده از مدل شبیه سازی کامپیوتری HIV، خطر ابتلا به سرطان ریه را در بین افرادی که مبتلا به HIV در ایالات متحده آمریکا بودند، بر اساس اینکه آیا آنها در حال حاضر یا سابقاً سیگاری بودند یا هرگز سیگاری نبوده اند، محاسبه کردند و به نتایج فوق رسیدند.
 • حسینی:رجزخوانی اخیر ترامپ نشانه شکست دولت آمریکاست/ملت ایران اجازه انحراف از آرمان ها را به هیچ کس نمی دهد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، سید محمد حسینی شامگاه چهارشنبه در نخستین کنگره فدائیان انقلاب اسلامی شهر گرگاب اظهار کرد: رجزخوانی اخیر ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، نشانه شکست‌های دولت امریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا است. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به برکت رهبری و مرجعیت در کشور، تأسی جستن به قیام خونین حضرت سیدالشهدا، جان‌فشانی‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس و مدافع حرم و به ویژه تأثیر خون شهدا، توانسته است جلوی اهداف استکباری آمریکا را در منطقه غرب آسیا بگیرد و شکست‌های سنگین به جبهه استکبار به سردمداری آمریکا وارد کند. وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: فرهنگ شهادت و عاشورا به برکت انقلاب اسلامی ایران در کشورهای پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه، لبنان و یمن گسترش یافته است؛ آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان مرتجع عرب آن‌ها که گروه تکفیری داعش را برای ضربه زدن به کشور و جبهه مقاومت در منطقه غرب آسیا به وجود آوردند، از رزمندگان مدافع حرم شکست سختی خورده‌اند. وی با اشاره به اینکه آثار شکست آمریکا در سخنان گستاخانه رئیس‌جمهور آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل آشکار شده است، ادامه داد: هر چه مسؤولان ارشد کشور در موضوع «برجام»، با صلابت و از موضع قدرت با آمریکا و سایر کشورهای امضاکننده این معاهده بین‌المللی رفتار کنند، دولت‌های طرف مقابل ایران را وادار به عقب‌نشینی از مواضع زیاده خواهانه و زورگویانه خواهد کرد. وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: از سوی دیگر اگر دولت آمریکا در مواضع دولت دوازدهم احساس ضعف و درماندگی ببیند، تلاش می‌کند کشورمان را از پیشرفت‌های اقتصادی، فناوری هسته‌ای و پیشرفت‌های دفاعی در حوزه موشکی محروم کند. حسینی با استناد به آیات قران کریم تصریح کرد: رستگاری نصیب ملتی خواهد شد که در راه خداوند جهاد و ایثار کند و شهید بدهد،...