بخش قابل توجهی از زباله‌های تولیدی ما جزو زباله‌های «تر» به‌حساب می‌آیند؛ همان باقیمانده مواد غذایی، پسماند سبزی‌ها، ضایعات میوه‌ها، تفاله چای و استخوان و ضایعات گوشت سفید، قرمز و... . این زباله‌ها حتی اگر درصد بالایی نداشته باشند اگر با زباله‌های خشك مخلوط شوند، آنها را هم تبدیل به زباله غیرقابل بازیافت یا تر می‌كنند.

عمده شیرابه زباله‌ها حاصل همین زباله‌های‌تر است.

سرویس سبک زندگی فردا: حتما شنیده‌اید که زباله‌ها، کثیف هستند، اما شاید این را نشنیده باشید که در برخی محله‌های تهران،تخلیه سطل‌های زباله در ۲تا ۳ نوبت صورت می‌گیرد،عــلتش هم این است که حجم زباله‌های تولیدی ‌در این محله‌ها بسیاربالاست ودرضمن برخی از مردم هم این زباله‌ها را در ساعت تعیین شده به بیرون منتقل نمی‌کنند تا جمع‌آوری در یک نوبت انجام شود. همین جمع‌آوری چندباره زباله‌های شهری و انتقال آن به مراكز دفن زباله، هزینه‌های سرسام‌آوری را به مدیریت شهری وارد می‌كند كه البته این هزینه‌ها هم در نهایت توسط خود ما مردم شهرنشین پرداخت می‌شود. این مشكلات را اضافه كنید به معضل شیرابه زباله‌های شهری و آلودگی‌های زیست‌محیطی‌ای كه ایجاد می‌كند. اما مردم با یكسری كارهای ساده می‌توانندبسیاری از این هزینه‌ها و مشكلات را كم كنند. چه كارهایی؟ با ما همراه شوید تا نكاتی در این زمینه به شما بگوییم. در ادامه این یادداشت را به نقل از همشهری آنلاین بخوانید.
ترها را كمی خشك كنید

بخش قابل توجهی از زباله‌های تولیدی ما جزو زباله‌های «تر» به‌حساب می‌آیند؛ همان باقیمانده مواد غذایی، پسماند سبزی‌ها، ضایعات میوه‌ها، تفاله چای و استخوان و ضایعات گوشت سفید، قرمز و. . . . این زباله‌ها حتی اگر درصد بالایی نداشته باشند اگر با زباله‌های خشك مخلوط شوند، آنها را هم تبدیل به زباله غیرقابل بازیافت یا تر می‌كنند. عمده شیرابه زباله‌ها حاصل همین زباله‌های‌تر است. بد نیست بدانید ما تهرانی‌ها در هر دقیقه ۲۰۰ لیتر شیرابه تولید می‌كنیم. خب چه باید كرد؟ چاره كار این است كه كمی بگذاریم رطوبت این زباله‌ها خشك شود و بعد آنها را به سطل زباله منتقل كنیم؛ مثلا تفاله چای را می‌توان در سبدهای سینك ظرفشویی نگه‌داشت تا خشك شود یا پوست هندوانه و دیگر صیفی‌جات را هم همینطور. آب یا مایعات باقیمانده در بطری‌ها را هم خالی كنید و بعد بطری‌ها را روانه زباله‌های خشك كنید. شاید این كار كوچك خیلی به چشم‌تان نیاید، اما همین كار اگر توسط همه مردم انجام شود، میزان تولید شیرابه‌های خطرناك به حداقل میزان ممكن می‌رسد.

خشك‌ها را مچاله‌ كنید

زندگی مدرن باعث شده كه ما روزانه قوطی‌ها و بطری‌های بسیار زیادی تولید كنیم؛ از قوطی‌های نوشابه گرفته تا انواع و اقسام نوشیدنی‌ها. نخستین نكته این است كه شما بدانید این زباله جزو زباله‌های خشك محسوب می‌شود. بهترین كار این است كه داخل این بطری‌ها را خالی كرده و حتی با مقدار بسیار كمی آب بشویید و بگذارید خشك شوند، بعد هم آنها را در جای جداگانه‌ای از زباله‌ها‌ی تر نگه‌دارید. اما یك نكته مهم دیگر این است كه این نوع زباله‌ها معمولا باعث حجیم شدن زباله‌های شهری می‌شوند؛یعنی به‌دلیل شكل‌شان باعث می‌شوند كه هم فضای خالی زیادی در اطرافشان ایجاد شود و هم از ظرفیت داخل آنها كه خالی شده استفاده نشود. كاری كه در این زمینه می‌توان انجام داد فشرده‌سازی این نوع زباله‌هاست؛ یعنی قوطی‌های پت را تا جایی كه امكان دارد فشرده كرده و بعد آنها را به سطل زباله مخصوص زباله‌های خشك منتقل كنیم.

بسته‌بندی فراموش نشود

یكی دیگر از مشكلات اساسی كه برخی‌ها با زباله‌هایشان برای شهر ایجاد می‌كنند این است كه اعتقادی به استفاده از كیسه زباله ندارند؛ یعنی در بهترین حالت زباله‌هایشان را داخل یك سطل جمع می‌كنند و بعد هم آنها را داخل سطل‌های زباله شهری می‌ریزند. همین كار باعث تولید شیرابه بیشتر و همچنین دردسرهایی برای انتقال این زباله‌ها می‌شود. آلودگی زیاد سطل‌های زباله شهری هم حاصل همین رفتار غلط است. حتما باید زباله‌ها را داخل كیسه‌های محكم بریزید و دَرِ آن را گره بزنید. یك نكته ریز و مهم دیگر هم این است كه برخی‌ها زباله‌های بیشتری از ظرفیت كیسه‌ها به داخل آنها می‌ریزند. این كار هم باعث می‌شود كه یا نتوان در كیسه را گره زد و یا اینكه این كیسه‌ها بعد از انتقال به سطل زباله شهری پاره می‌شوند. یادتان باشد كه شست‌وشوی این سطل‌های زباله شهری هر چند روز یك‌بار انجام می‌شود.

بسته‌بندی‌ها لاغر می‌شوند

یكی دیگر از زباله‌هایی كه معمولا ما زیاد تولید می‌كنیم، بسته‌بندی‌های محصولات غذایی یا چیزهای دیگر است. جنس این بسته‌بندی‌ها هم كاغذی، فلزی یا پلاستیكی است. یادتان باشد كه این نوع زباله‌ها هم در دسته‌بندی زباله‌های خشك قرار می‌گیرند، پس باید آنها را كاملا پاكیزه كرده و از زباله‌های‌ تر تفكیك كنید. اما نكته مهم دیگر درخصوص این زباله‌ها، آماده‌سازی‌ آنها برای انتقال است. این نوع زباله‌ها هم حجم زیادی اشغال می‌كنند و باعث می‌شوند كه از ظرفیت مخازن انتقال‌دهنده زباله‌های شهری به درستی استفاده نشود. می‌توان بسته‌بندی‌های كاغذی را كاملا باز كرد و روی هم گذاشت و با یك نخ آنها را به هم بست. این كار باید درخصوص انواع و اقسام زباله‌های كاغذی انجام شود. بسته‌بندی‌های فلزی و پلاستیكی را هم می‌توان به راحتی فشرده‌سازی كرد و سپس در سطل زباله مخصوص پسماند خشك قرار داد.

زباله‌ها را ریزریز كنید

حتما دیده‌اید كه ماشین‌های مكانیزه جمع‌آوری زباله، پس از تخلیه سطل‌ها، زباله‌ها را با فشار یك اهرم، له می‌كنند. آنها با انجام این كار در حقیقت حجم زباله‌ها را كاهش می‌دهند تا بتوانند زباله بیشتری جمع‌آوری كنند. ما هم می‌توانیم در خانه یا محل كار خود همین كار را در زمینه زباله‌های ‌تر انجام دهیم؛ مثلا پوست میوه‌ها و صیفی‌جات را بعد از اینكه گذاشتیم كمی خشك شد، خرد و له كنیم و داخل سطل زباله بریزیم. شما فرض كنید كه یك پوست هندوانه خرد شده چقدر حجم كمتری در سطل زباله شما اشغال خواهد كرد. یا مثلا می‌توانیم بعد از پاك كردن سبزی، آشغال سبزی را چند چاقو بزنیم و خرد كنیم تا در سطل جای كمتری بگیرد. وقتی گذاشتیم زباله‌های ‌تر كاملا خشك شوند، می‌توانیم آنها را داخل سطل زباله كاملا له كرده و فشار دهیم تا حجم كمتری را اشغال كنند.

نگهداری بیشتر در خانه

ماجرای زباله‌های خشك با زباله‌های‌تر كاملا متفاوت است؛ مثلا نگهداری از زباله‌‌های خشك در خانه باعث ایجاد آلودگی نمی‌شود و شما می‌توانید این زباله‌ها را چند روز در خانه نگه دارید و وقتی به میزان قابل توجهی رسید آنها را به كیوسك‌های بازیافت نزدیك منزل بسپارید.

کلیدواژه: نوع زباله ها | زباله های شهری | سطل های زباله | زباله های خشک | بسته بندی ها | زباله ها | زباله ها | زباله ها | زباله شهری | سطل زباله | جمع آوری | بطری ها | سطل ها

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۲۲۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

در همین زمینه

 • این بیمار سرطانی در انتظار کمک شماست
 • نان آور خانواده بود، اما از وقتی سرفه ها شروع شدند، فهمیدند که پدر دیگر نمی تواند با وانت سفید رنگش به شهر برود و بساط کند. سرویس اجتماعی فردا: نان آور خانواده بود، اما از وقتی سرفه ها شروع شدند، فهمیدند که پدر دیگر نمی تواند با وانت سفید رنگش به شهر برود و بساط کند. پس از مرحله جراحی که در بیمارستان شریعتی انجام گرفته است، و وانت را برای آن فروخته اند، اینک جهت شیمی درمانی وی را به شهرستان محل زندگی اش ارجاع داده اند، تا هزینه ایاب وذهاب کاهش یابد. برای این مرحله از درمان، 10 جلسه شیمی درمانی تجویز شده است که برای هر مرحله چهارصد هزار تومان نیاز است. البته هر بار از روستا تا بیمارستان نیز شصت هرار تومان هزینه می کند. موسسه امیدوار است ، با یاری شما هموطنان خیر ، مبلغ چهار میلیون تومان را در اختیار وی قرار دهد...مهربانی شما، انسان نجات می دهد....ما را همراهی کنید.پ.ن:قابل ذکر است که در موسسه دهها بیمار سرطانی و بیماران دیگر در نوبت اند. همچنین پیرزنان تنها و بچه های یتیم ...از این رو چنانچه مازاد بر فراخوان پول جمع گردد صرف آنان می شود و در صف انتظار نمی مانند.درگاه پرداخت موبایلی:994659#*4*733*شماره کارت بانک ملت به نام خیریه مهرمبین برآفتاب:6104-3378-0666-3215شماره حساب بانک ملت به نام خیریه مهرمبین برآفتاب:5782224907شماره شبا بانک ملت به نام خیریه مهرمبین برآفتاب:IR320120000000005782224907
 • کارگردان یتیم خانه ایران خانه نشین نشده است/غیبت ابوالقاسم طالبی در جشنواره فجر
 • خبرگزاری میزان- دستیار کارگردان فیلم "یتیم‌خانه ایران" گفت: طالبی هر روز به دفتر می‌رود و به تمامی کارهای خود رسیدگی مستقیم می‌کند. بیماری اش رفع شده و اینطور نبود که آقای طالبی خانه نشین شود. اتفاقاً تشخیص پزشک بر آن بوده که فعالیت بیشتر و بهتر در روند درمان تاثیر مثبت دارد. حسن لفافیان در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در خصوص وضعیت جسمانی ابوالقاسم طالبی گفت: خدا را شکر ابوالقاسم طالبی در حال حاضر از لحاظ جسمی بسیار خوب است. یکی از رگ‌های قلب وی همچنان گرفته است اما طبق تشخیص پزشک دیگر نیازی به عمل نیست و از طریق مصرف دارو روند درمان ادامه دارد. وی در همین راستا ادامه داد: در حال حاضر حال عمومی وی بسیار بهتر است. هر روز به دفتر می‌رود و به تمامی کارهای خود رسیدگی مستقیم می‌کند. بیماری اش رفع شده و اینطور نبود که آقای طالبی خانه نشین شود. اتفاقاً تشخیص پزشک بر آن بوده که فعالیت بیشتر و بهتر در روند درمان تاثیر مثبت دارد. دستیار کارگردان فیلم "یتیم‌خانه ایران" با اشاره به ساخت سریال تاریخی توسط طالبی تاکید کرد: من این روزها در شمال کشور در مقام مشاور کارگردان در پروژه دیگری فعالیت دارم ولی طبق آخرین صحبت‌هایی که با آقای طالبی داشتم، وی با چند تن از دوستان هر روز در محل کار خود مشغول بازنویسی و نگارش فیلمنامه سریال خود هستند. لفافیان از عدم حضور طالبی در جشنواره فیلم فجر خبر داد و خاطرنشان کرد: وی تمام تمرکز خود را برای ساخت این سریال گذاشته و امسال فیلمی را برای حضور در جشنواره فیلم فجر و یا تولید در برنامه ندارد. این پروژه آنقدر سخت و دغدغه آفرین است که در کنار آن نمی‌توان به هیچ کار دیگری فکر کرد.
 • حادثه در معدن انگوران زنجان/راننده حبس شد
 • مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت : ریزش کیک معدنی باعث مبحوس شدن راننده کامیون در معدنی در پنج کیومتری دندی شد.شهرام میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در حال حاضر تیم های امدادی به محل معدن اعزام شدند، افزود: این حادثه در ۵ کیلومتری دندی در محل جمع آوری ضایعات معدنی رخ داد که در پی آن یک راننده کامیون به نام حامد احمدی در زیر ضایعات مبحوس شده است.وی با بیان اینکه این حادثه در ساعت ۱۱.۳۰ به جمعیت هلال احمر استان زنجان اعلام شد، ادامه داد: بلافاصله نیروهای امداد و نجات از پایگاه مانشان به محل حادثه در شرکت ترابری دندی که محل دپوی کیک های سرب و روی است اعزم شدند، ادامه داد: همچنین یک گروه آنست از مرکز استان به محل حادثه اعزم شده است.همچنین مدیر روابط عمومی اورژانس استان زنجان از اعزام آمبولانس از اورژانس دندی به محل حادثه خبرداد و گفت: در این حادثه رانندکه بیل مکانیکی موفق به فرار شده است و راننده کامیون در زیر آوار گرفتار شده است که در حال حاضر تلاش برای نجات وی ادامه دارد.مرادی افزود: خوشبختانه هیچ آسیبی به راننده بیل مانیکی وارد نشده و وی در سلامت کامل قرار دارد، افزود: در حال حاضر تلاش برای نجات راننده کامیون ادامه دارد و امیداریم وی به سلامت از زیر آوار نجات پیدا کند.
 • گرفتاری راننده کامیون در ریزش کیک معدن
 • رویداد۲۴-ریزش کیک معدنی باعث مبحوس شدن راننده کامیون در معدنی در پنج کیلومتری دندی شد.شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر تیم های امدادی به محل معدن اعزام شدند، افزود: این حادثه در ۵ کیلومتری دندی در محل جمع آوری ضایعات معدنی رخ داد که در پی آن یک راننده کامیون به نام حامد احمدی در زیر ضایعات مبحوس شده است.وی با بیان اینکه این حادثه در ساعت ۱۱.۳۰ به جمعیت هلال احمر استان زنجان اعلام شد، ادامه داد: بلافاصله نیروهای امداد و نجات از پایگاه مانشان به محل حادثه در شرکت ترابری دندی که محل دپوی کیک های سرب و روی است اعزم شدند، ادامه داد: همچنین یک گروه آنست از مرکز استان به محل حادثه اعزم شده است.همچنین مدیر روابط عمومی اورژانس استان زنجان از اعزام آمبولانس از اورژانس دندی به محل حادثه خبرداد و گفت: در این حادثه رانندکه بیل مکانیکی موفق به فرار شده است و راننده کامیون در زیر آوار گرفتار شده است که در حال حاضر تلاش برای نجات وی ادامه دارد.مرادی افزود: خوشبختانه هیچ آسیبی به راننده بیل مانیکی وارد نشده و وی در سلامت کامل قرار دارد، افزود: در حال حاضر تلاش برای نجات راننده کامیون ادامه دارد و امیداریم وی به سلامت از زیر آوار نجات پیدا کند.
 • محبوس شدن راننده زیر آوار ریزش معدن
 • به گزارش پارس نیوز، رئیس جمعیت هلال‌احمر ماهنشان در استان زنجان از محبوس‌شدن یک راننده زیر آوار بر اثر ریزش معدن در انگوران خبر داد. زلفی با اعلام این خبر اظهار داشت: این حادثه در 5 کیلومتری دندی از توابع شهرستان انگوران در استان زنجان رخ داد. وی در توضیح علت این حادثه متذکر شد: ریزش کیک معدنی هنگام جمع آوری ضایعات معدنی باعث مبحوس‌شدن راننده زیر آوار شده است. زلفی از اعزام گروه‌های امدادی به محل حادثه خبر داد.
 • محبوس شدن راننده زیر آوار بر اثر ریزش معدن در انگوران
 • به گزارش ایلنا، زلفی با اعلام این خبر اظهار داشت: این حادثه در 5 کیلومتری دندی در محل ریزش کیک معدنی و مبحوس شدن راننده در انگوران در حین جمع آوری ضایعات معدنی رخ داد که در پی آن یک راننده زیر ضایعات مبحوس شده است. به گفته وی گروه‌های امدادی به محل اعزام شده‌اند. این خبر در حال بروز رسانی است.
 • محبوس شدن راننده زیر آوار ریزش معدن در انگوران
 • به گزارش ایلنا، رئیس جمعیت هلال‌احمر ماهنشان در استان زنجان از محبوس‌شدن یک راننده زیر آوار بر اثر ریزش معدن در انگوران خبر داد. زلفی با اعلام این خبر اظهار داشت: این حادثه در 5 کیلومتری دندی از توابع شهرستان انگوران در استان زنجان رخ داد. وی در توضیح علت این حادثه متذکر شد: ریزش کیک معدنی هنگام جمع آوری ضایعات معدنی باعث مبحوس‌شدن راننده زیر آوار شده است. زلفی از اعزام گروه‌های امدادی به محل حادثه خبر داد.
 • کرمان بهشت معادن برزخ معدن کاران
 • کرمان-صنعت زغال‌سنگ همچنان اسیر وعده‌ها و رکود بی‌سابقه در صنعت فولاد است این در حالی ست که واردات زغال‌سنگ همچنان ادامه دارد و کارگران نیز در انتظار حقوق مانده‌اند قدس آنلاین-گروه استان ها: فروش نرفتن سنگ‌های استخراج‌شده از معادن، افت قیمت، تأخیر در پرداخت حقوق و بیکار شدن کارگران هم‌اکنون به مشکلات اصلی کارگران تبدیل‌شده‌اند. حوادث تکراری درحالی‌که حادثه معدن در آزادشهر گلستان نگاه‌ها را بیش از قبل به سمت این معادن جلب کرده بود و یکی از مسئولان وزارت خانه متبوع پس‌ازاین حادثه تأکید کرده بود که تمام معادن غیر ایمن تعطیل‌شده‌اند اما تابستان امسال یکی از کارگران معدن زغال‌سنگ در کرمان دچار سانحه گازگرفتگی شد و جان خود را از دست داد. این حادثه ۲۲ خرداد روی داد و کارگر معدن «یاقوت شهر» بخش طغرل جرد شهرستان کوهبنان هیچ‌گاه نتوانست از معدن زغال‌سنگ زنده خارج شود. هم کارگران شرکت زغال‌سنگ کرمان و هم کارگرانی که با شرکت‌های پیمانکاری (بخش خصوص) که طرف قرارداد با شرکت ذغالسنگ هستند به دلیل عدم پرداخت حقوق این شرکت‌ها معترض هستند. حل مشکلات رؤیا تا واقعیت روزهای ابتدایی سال جاری بود که برخی از مسئولان و نمایندگان استان کرمان از رفع مشکلات معادن استان کرمان خبر دادند و گفته شد که با افزایش نرخ زغال‌سنگی که توسط شرکت ذوب‌آهن اصفهان خریداری می‌شود مشکلات به حداقل می‌رسد و حقوق کارگران به تأخیر نخواهد افتاد. اما در طی ماه‌های گذشته شاهد درخواست‌های مکرر برخی از کارگران معادن زغال‌سنگ کرمان برای پرداخت حقوقشان هستیم که ماه‌ها به تأخیر افتاده است که معادن پابدانا و هشونی ازجمله این معادن بوده‌اند. سختی کار در معدن وقتی سخت‌تر می‌شود که سطح ایمنی و تسهیلات هم در برخی از معادن در بهترین شرایط، در حد حداقل‌ها قرارگرفته است و به کارگران حقوق و دستمزد هم پرداخت نشود. ناتوان در برابر معیشت یکی از کارگران می‌گوید: ما در سخت‌ترین شرایط...
 • معدن طلای موته اصفهان سالانه ۳۰۰ کیلوگرم طلا تولید می کند
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: سالانه حدود ۳۰۰ کیلوگرم طلا از معدن طلای موته استان اصفهان تولید می‌شود، البته باید گفت در برخی از مواقع بیشتر از ظرفیت طلا تولید می‌کند. اسرافیل احمدیه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان در پاسخ به این سئوال که سالانه چه مقدار طلای خالص از معادن استان تولید می‌شود، اظهار داشت: این میزان حدود 300 کیلوگرم است یعنی ظرفیت معدن همین مقدار است، البته باید گفت در برخی از مواقع بیشتر از ظرفیت طلا تولید می‌کند.وی با اشاره به گونه‌های معدنی در استان اصفهان افزود: در حال حاضر یک معدن به نام موته در استان اصفهان داریم که در این راستا مکان‌های دیگری شناسایی شده ولی هنوز شروع به کار نشده است.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در پاسخ به این سئوال که معدن اصفهان چند نوع فلز مرغوب تولید می‌کند؟ تصریح کرد: این معدن فلز مرغوب طلا و نیز نقره تولید می‌کند.وی پیرامون سرمایه گذاری‌های خارجی در حوزه معادن بیان کرد: معدن طلای موته در استان اصفهان از زمانی که تکنولوژی آن بومی سازی شده است نیازی به سرمایه‌گذاری خارجی ندارد ولی اگر در مکان‌های دیگری قصد سرمایه گذاری داشته باشیم قطعا نیاز به سرمایه گذاری خارجی داریم.احمدیه اضافه کرد: یک معدن طلا برای استان اصفهان کافی نیست و باید معادن دیگری هم وجود داشته باشد از این رو باید گفت اگر ذخیره داشته باشیم معدن طلا ایجاد می‌شود باید ذخیره وجود داشته باشد که در حال حاضر یک ذخیره موجود داریم.انتهای پیام/ R41346/P41362/S6,51/CT1
 • بانک صنعت و معدن اولین قرارداد فاینانس اروپایی را امضاء کرد
 • به گزارش ایلنا؛ پس از امضای قراردادهای خطوط اعتباری فاینانس با برخی از بانکها و موسسات مالی هند، چین، کره جنوبی و روسیه و با عنایت به فضای اعتماد به وجود آمده پس از برجام، بانک صنعت و معدن به همراه چند بانک دیگر قرارداد فاینانس در قالب موافقتنامه کلی را با اوبِر بانک اتریش امضا کرد. این قرارداد امروز با حضور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان سرمایه گذاری‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی توسط تعدادی از بانکهای ایرانی از جمله بانک صنعت و معدن در شهر لینز اتریش امضا شد. بر اساس این قرارداد، اوبربانک اتریش، ۸۵ درصد ارزش کالا و خدماتی که توسط فروشندگان اتریشی به خریداران ایرانی ارائه می گردد را فاینانس می‌کند.
 • بانک صنعت و معدن اولین قرارداد فاینانس اروپایی را امضاء نمود
 • خبرگزاري آريا - پس از امضاي قراردادهاي خطوط اعتباري فاينانس با برخي از بانكها و موسسات مالي هند، چين، كره جنوبي و روسيه و با عنايت به فضاي اعتماد به وجود آمده پس از برجام، بانك صنعت و معدن به همراه چند بانك ديگر قرارداد فاينانس در قالب موافقتنامه كلي را با اوبِر بانك اتريش امضا نمود. به گزارش خبرگزاري آريا، اين قرارداد امروز با حضور بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و سازمان سرمايه گذاري‌هاي وزارت امور اقتصادي و دارايي توسط تعدادي از بانكهاي ايراني از جمله بانك صنعت و معدن در شهر لينز اتريش امضا شد. بر اساس اين قرارداد، اوبربانك اتريش، 85 درصد ارزش كالا و خدماتي كه توسط فروشندگان اتريشي به خريداران ايراني ارائه مي گردد را فاينانس مي‌نمايد. -->
 • افتتاح شرکت نساجی کاشمر مدرس با تسهیلات بانک صنعت و معدن
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن؛ براي اجراي اين طرح كه انواع نخ پنبه، پلی استر و ویسکوز توليد خواهد كرد مبلغ 5 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات ریالی و 13 میلیون و 100 هزار یورو تسهیلات ارزی توسط اين بانک مصوب شده است. بر اساس این گزارش، شرکت نساجی کاشمر مدرس در استان خراسان رضوی احداث شده و با بهره برداري از آن برای 280 نفر شغل مستقيم ايجاد می شود. گفتني است صنايع كوچك و متوسط استان خراسان رضوی تسهيلاتي بالغ بر 109 ميليارد تومان در قالب طرح رونق توليد از بانك صنعت و معدن دريافت كرده اند.
 • قتل ناموسی در قهوه خانه
 • به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سرهنگ ابوذر قربانی فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار اظهار کرد: حادثه قتل در ساعت 18 (بیست و ششم شهریورماه) در یک قهوه خانه در پیشوای استان تهران رخ داد و در پی آن جوان 26 ساله‌ای، مرد جوان 30 ساله‌ای را با اسلحه وینچستر به قتل رساند و متواری شد. سرهنگ قربانیبیان اینکه علت قتل مسائل ناموسی بوده است، گفت: ماموران فرماندهی انتظامی ایوانکی متوجه حضور قاتل در این منطقه شدند و با شناسایی محل اختفاء قاتل و با هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی این جوان را سه روز پس از قتل دستگیر کردند. ویافزود: همچنین به دنبال بازرسی های انجام شده، در محل اختفاء قاتل 120 لیتر مشروبات الکلی دست ساز و 30 بسته انواع مشروبات خارجی هم کشف شد. به گفته رئیس پلیس گرمسار قاتل برای طی کردن مراحل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد. باشگاه 110
 • سفر در خانه یک تکراری تماشایی
 • خبرگزاري آريا - «سفر در خانه»، عنوان مجموعه‌اي بود که تا هفته گذشته از شبکه نسيم روي آنتن مي‌رفت. بهمن گودرزي، کارگردان اين مجموعه که نخستين سريال توليدي شبکه نسيم محسوب مي‌شد به همراه علي مسعودي نويسنده اثر، توانسته بودند خنده را به لب مخاطبان بياورند.مسعودي کوشيده بود با نگارش يک قصه جذاب و پرتعليق، مخاطبان را پاي اين سريال بنشاند، اما بايد گفت توفيق او در مجموع نسبي بود. مسعودي در مجموعه سفر در خانه، روايتگر زندگي يک خانواده بود که تصميم مي‌گيرند به مشهد بروند، اما در اين ميان با اتفاقات زيادي رو‌به‌رو مي‌شوند. گرچه خط قصه به خودي خود چيز تازه‌اي نيست و حتي مي‌توان گفت يک قصه تکراري است، اما مسعودي تلاش کرده بود با قرار دادن اتفاقات مختلف بر سر راه قهرمانان داستان و گذاشتن تعليق‌هاي متنوع در بستر قصه، نتيجه را براي مخاطب تماشايي کند.
 • خانه های ویلایی تهران چند جدول
 • اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده خانه ویلایی در مناطق 22گانه شهری تهران طی شهریور ماه 96 است.
 • بایرن مونیخ در خانه متوقف شد
 • شاگردان آنچلوتی در خانه مقابل ولفسبورگ متوقف شدند. به گزارش مشرق، در چارچوب دیدار آغازین هفته ششم بوندس لیگا از ساعت 22 بازین مونیخ به مصاف ولفسبورگ رفت. این دیدار با نتیجه 2 بر 2 با توقف شاگردان آنچلوتی خاتمه یافت. برای بایرن مونیخ لواندوفسکی 33 از روی نقطه پنالتی،روبن 42 و برای ولفسبورگ آرنولد 57 و دیداوی 83 گلزنی کردند. در جدول بوندس‌لیگا بایرن با 13 امتیاز در مکان دوم است و ولفسبورگ با 6 امتیاز ششم است. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • بی توجهی به ممنوعیت نگهداری ارز در خانه
 • گزارشها حاکی از عدم استقبال مردم از مصوبه ارزی دولت است. به گزارش مشرق، روزنامه «خراسان» در ویژه های خود نوشت: اگرچه طبق دستورالعمل فروردین ماه امسال بانک مرکزی که به استناد مصوبه تیرماه سال گذشته هیئت دولت در خصوص مبارزه با قاچاق ارز صادر شده است، مردم فقط سه ماه فرصت داشتند با مراجعه به یکی از بانک ها و افتتاح حساب ارزی، نگهداری ارزهای بیش از سقف مجاز را قانونی کنند ، گزارش یک نهاد مسئول نشان می دهد استقبال خاصی از این دستور نشده است. ارسال به تلگرام
 • حمله یک شرور با قمه به خانه زنی در تهران
 • رئیس کلانتری 171 شهید مصطفی خمینی از دستگیری شروری که اقدام به ایجاد رعب و وحشت برای همسایگان کرده بود، خبر داد.به گزارش ابتکار، سرگرد محمد رضا ملکوتی گفت: در پی اعلام شکایت خانمی مبنی بر ورود به عنف و شرارت فردی به هویت ع.ب به داخل منزل وی و تهدید با قمه، تیمی ویژه از ماموران کلانتری 171 رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داده و با پایش های صورت گرفته اقدام به شناسایی وی کردند.رئیس کلانتری 171 مصطفی خمینی با بیان اینکه ماموران مخفیگاه این شرور را شناسایی کردند، گفت: با دستور مقام قضایی این فرد هنگام حضور در مخفیگاهش دستگیر و به کلانتری منتقل شد.وی با اشاره به بررسی سوابق متهم دستگیر شده، ادامه داد: این فرد از افراد شرور و سابقه دار است که در آخرین اقدام مجرمانه خود با سلاح سرد و قمه و به زور وارد منزل شاکی شده و پس از عربده کشی و خودزنی و ایجاد رعب و وحشت از محل متواری شده بود.به گفته ملکوتی، متهم پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم به دادسرا معرفی شد.
 • روایت اول آیینه خانه منتشر شد
 • نخستین قسمت از برنامه آیینه خانه با شعرخوانی وحید قاسمی به مناسبت شب اول محرم الحرام ۱۳۹۶ منتشر شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، آیینه خانه مجموعه شعرخوانی شاعران اهل بیت علیهم السلام به مناسبت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که از اول ماه محرم به صورت روزانه منتشر می‌شود.در ادامه فیلم نخستین قسمت برنامه آیینه‌خانه را می‌توانید ببینید یا دانلود کنید:انتهای پیام/ R33357/P1356/S36,38,42,4,40/CT12 موضوعات مرتبط موکب تسنیم
 • خانه داری باعث لاغری می شود
 • انجام گردگیری و تمیز کردن خانه به مدت تنها ۲ ساعت می‌تواند تا ۶۰۰ کالری انرژی (برابر با پنج کیلومتر راه رفتن) در بدن بسوزاند. سرویس سبک زندگی فردا: در دورانی که برخی برای رسیدن به تناسب اندام، از رژیم‌های غذایی سخت یا کلاس‌های بدنسازی استفاده می‌کنند، یک راه آسان و ساده برای لاغری وجود دارد که بسیاری افراد از آن غافل هستند. اگر فرصت کافی برای رفتن به کلاس‌های ورزشی ندارید در کنار انجام پیاده روی روزانه می‌توانید با گردگیری و پاک کردن خانه به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابید و یک ورزش آسان و پرفایده انجام دهید. در ادامه این مطلب را به نقل از بیتوته بخوانید.براساس پژوهش‌ها، انجام گردگیری و تمیز کردن خانه به مدت تنها ۲ ساعت می‌تواند تا ۶۰۰ کالری انرژی (برابر با پنج کیلومتر راه رفتن) در بدن بسوزاند...جارو برقی کشیدن همه خانه دومین روش برای از بین بردن کالری‌های اضافی به میزان ۱۰۷ کالری در ۲۰ دقیقه استبر این اساس، تمیزکردن پنجره شدید‌ترین فعالیت با از بین بردن ۱۱۵ کالری در ۲۰ دقیقه بودتمیز کردن حمام، کفپوش، زیردوشی و پاک کردن سینک و شیرآلات هم ۱۰۰ کالری انرژی در طول ۲۰ دقیقه در بدن می‌سوزاند.انجام همه کار‌های خانه به مدت ۲ ساعت می‌تواند تا ۶۰۰ کالری انرژی بسوزاند به شرط آنکه پس از اتمام کار، فرد مواد شیرین از جمله شیرینی و یا کیک مصرف نکند و برای ماندگاری کاهش وزن خود اندکی پیاده روی انجام دهد.خوردن مواد غذایی شیرین یا استراحت طولانی مدت پس از پایان گردگیری و تمیز کردن خانه و محل کار سبب بی اثرشدن سوزانده شدن کالری‌ها و چاقی دوباره افراد می‌شود.کارشناسان به افرادی که می‌خواهند با انجام فعالیت‌هایی همچون گردگیری و نظافت وزن خود را کنترل کنند، توصیه می‌کنند از دستبند‌های هوشمند برای بررسی میزان کالری سوزانده شده استفاده کنند.با تمیز کردن مداوم و روزانه، در...
 • تصادف ستاره چلسی در راه بازگشت به خانه
 • خبرگزاری میزان- ستاره خط میانی این روزهای چلسی در راه بازگشت به خانه‌اش تصادف کرد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیمور باکایوکو، هافبک فرانسوی چلسی درراه بازگشت از تمرین به خانه‌اش با درخت و گاردریل مسیر تصادف کرد. این بازیکن دچار جراحات سطحی شده اما خودرویش به شدت آسیب دیده است. انتهای پیام/
 • تصادف ستاره چلسی در راه بازگشت به خانه عکس
 • ستاره خط میانی این روزهای چلسی در راه بازگشت به خانه‌اش تصادف کرد. به گزارش مشرق، تیمور باکایوکو، هافبک فرانسوی چلسی درراه بازگشت از تمرین به خانه‌اش با درخت و گاردریل مسیر تصادف کرد. این بازیکن دچار جراحات سطحی شده اما خودرویش به شدت آسیب دیده است. منبع: میزان ارسال به تلگرام
 • قتل فجیع دخترجوان در حیاط پشتی خانه
 • به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، به گزارش رسانه‌ها، «اوسم مدونی» 40 ساله و همسرش «سابرینا»ی 34 ساله متهم هستند که «سوفی لیونت» پرستار 21 ساله فرانسوی فرزندانشان را کشته و جسدش در حیاط پشتی خانه به آتش کشیده‌اند. براساس تحقیقات مقدماتی پلیس، این زن فرانسوی که پیشتربرای فراگرفتن زبان به انگلیس سفرکرده ودراین خانه مشغول به کارشده بود از چندی قبل به دلایل نامعلومی قصد بازگشت به کشورش را داشت. پلیس پس از کشف جسد، زن و شوهر جوان را دستگیر کرد و تحقیقات در این باره تا افشای رازجنایت هولناک ادامه دارد. ایران 110
 • کاستا:خوشحالم که دوباره به خانه برگشتم
 • به گزارشبولتن نیوز، پس از سه ماه مذاکره میان باشگاه‌های اتلتیکومادرید و چلسی، سرانجام طرفین برای بازگشت دیه‌گو کاستا به مادرید به توافق رسیدند. به این ترتیب مهاجم اسپانیایی که سال2014 از روخی بلانکو به چلسی پیوست، در جهت معکوس جابه‌جا می‌شود و از ماه ژانویه با پایان محرومیت یک ساله قرمزوسفیدپوشان مادرید خواهد توانست برای آنها به میدان برود. کاستا که به اسپانیا برگشته تا تست پزشکی‌ باشگاه اتلتیکو مادرید را انجام دهد و پس از آن با این تیم قرارداد ببندد، در فرودگاه مادرید به خبرنگاران گفت: بسیار خوشحالم که دوباره در خانه هستم. سرانجام برگشتم. تمام دنیا می‌دانست که من می‌خواهم به اتلتیکو مادرید برگردم و اکنون از تلاش‌های فراوانی که میگل آنخل خیل مارین، رئیس باشگاه برای محقق کردن خواسته من انجام داد از او تشکر می‌کنم. کاستا افزود: نمی‌خواستم جدایی‌ام از چلسی به این شیوه باشد. من از نظر فیزیکی در وضعیت خوبی قرار دارم. از رفتن روی ترازو نمی‌ترسم (اشاره به احتمال پیدا کردن اضافه وزن در ایام دوری‌اش از میادین) هرچند از تمرینات اورتگا (مربی بدنساز اتلتیکو مادرید) واهمه دارم. امیدوارم که مثل همیشه بازی‌های خوبی در اتلتیکو مادرید انجام دهم و اوضاع در این تیم بر وفق مراد باشد.
 • اقبال بلند خانه های نقلی در بازار مسکن
 • خبرگزاري آريا - تهران- ايرنا- پيش بيني کارشناسان از وضعيت بازار مسکن در نيمه دوم سال اين است که با توجه به محدوديت قدرت خريد مردم، واحدهاي مسکوني کم متراژ بيشترين تقاضا را در بازار خواهند داشت و رونق نصيب واحدهاي مسکوني نقلي مي شود. به گزارش گروه پژوهش و تحليل خبري ايرنا، آخرين آمار نفوس و مسکن مربوط به سال گذشته نشان مي دهد، به ازاي 24 ميليون خانوار کشور حدود 27 ميليون واحد مسکوني وجود دارد. بنابراين طبق اصل و قاعده بازار به دليل وجود واحدهاي اضافي، بايد عرضه بر تقاضا بچربد و اساسا نبايد با مشکل کمبود مسکن در بازار مواجه باشيم. اما اين قاعده در بازار مسکن کشور حکمفرما نيست و با وجود 3 ميليون واحد مسکوني مازاد، هنوز تقاضا بيشتر از عرضه است. از سوي ديگر در حالي که در ايران نزديک به 5 ميليون واحد مسکوني خالي از سکنه و خانه دوم وجود دارد، 19 ميليون نفر در بد مسکني زندگي مي کنند. تمام اين آمار و ارقام تکان دهنده از وضعيت مسکن در ايران، نشان دهنده اتخاذ سياست هاي اشتباه تصميم گيران براي تعيين سرنوشت بازار مسکن کشور است. در اواسط دهه 80، موجي از سوداگران وارد بازار مسکن شدند و رونق سفته بازانه منشا بهم ريختي دراين بازارها شد، به طوري که طبق گفته «حامد مظاهريان» معاون وزير راه و شهرسازي از سال 1384 تا 1392، قيمت مسکن در کشورمان تا 500 درصد افزايش پيدا کرد. سود بي منطق در خريد و فروش مسکن در آن دوران باعث شد تا پاي بنگاه هاي قدرتمند اقتصادي مانند بانک ها به بساز و بفروشي باز شود و لوکس سازي گسترش يابد. حال با افزايش واحدهاي مسکوني گران قيمت در شهرها، بازار مسکن با مشکل اساسي مطابقت نداشتن نياز مصرفي با واحدهاي مسکوني موجود مواجه است به عبارت ساده تر متقاضيان مسکن قدرت خريد واحدهاي...
 • ۳۱ شهریور تا ۱۱ مهر خانه هنرمندان میزبان نمایشگاه و آن دقایق آبی
 • نمایشگاه گروهی پوستر وعکس از آثارهنرمندان گرافیست که با استفاده از عکس‌های آرشیوی دفاع مقدس بازآفرینی شده‌اند، به همت گروه تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح از ۳۱ شهریور تا ۱۱ مهر در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران؛ آثار نمایشگاه «و آن دقایق آبی» برگرفته از منتخب عکس‌های آرشیوی دفاع مقدس از هنرمندان پیشکسوت آن دوران است که با اشعاری از شاعران قرون گذشته تا شاعران معاصر به انتخاب زهیر توکلی و حسین قرایی همراه شده‌اند و در نهایت تعدادی از هنرمندان گرافیست، دست به تلفیق شعر و عکس‌ها زده‌اند و آثار گرافیکی را در قالب پوستر طراحی و ارائه کرده‌اند.در این نمایشگاه ۴۸ عکس به همراه ۴۸ پوستر به نمایش درآمده است.عکس‌هایی از اسماعیل داوری، کاظم اخوان، سعید صادقی، محمدحسین حیدری، مهرزاد ارشدی، علی فریدونی، سعید حاجی خانی، محمد بدرفر، سعید فرجی، علی رهبر، هاشم سمیع شمس، ساسان مؤیدی، ابراهیم سیسان، احسان رجبی، مهدی جمشیدی، محمد اسلامی، اباصلت بیات، داوود کهن، محمد صیاد، محسن چوبدار، محسن برمهانی و چند عکس از آرشیو انجمن عکس انفلاب و دفاع مقدس برای این منظور انتخاب شده‌اند.پوسترها نیز توسط مصطفی گودرزی، علی وزیریان، مصطفی اسدالهی، احمدرضا دالوند، سیدحمید شریفی آل هاشم، کوروش پارسانژاد، احمد آقاقلیزاده، محمدرضا دوست محمدی، مجید زارع، علیرضا خاکپور، رضا باباخانی، محمود بازدار، محمد توکلی، حسین چمن خواه، سید مهدی حسینی، مینو حیات بخش، محمد روح الامین، زینب ربانی خواه، یونس رجبی، سید محمد ساجدی، سیدعلی ساجدی، صابر شیخ رضایی، سعید صفارنژاد، محمد صمدی، حمید قربان پور، محسن قراری، آزاده قراری، هادی معزی، سید مهدی میرحیدری، فرهود مقدم، سیدمحمد میری، مصطفی معمی وند، حامد مغروری، مجتبی مجلسی، حسین مرتضایی، کوروش ملک پور، احمد وجدان نژاد، حسین ونکی، هاله وجدانی و حسین یوزباشی خلق شده اند.نمایشگاه «وآن دقایق آبی» از ۳۱ شهریور تا ۱۱ مهر میزبان...