کشتار وحشیانه و قتل‌عام زنان، کودکان، جوانان و سالمندان مسلمان روهینگیا، نمایانگر تصاویر وحشیانه‌ای از تروریسم و لکه ننگی بر پیشانی انسانیت و مدعیان دروغین حقوق بشر در جامعه امروز است.

دولت‌های امپریالیستی ازجمله آمریکا و انگلیس که با اندک خشونت از سوی مسلمانان افراطی، صدایشان گوش عالم را کر می‌کند، در برابر ذبح کودکان، کشتار مردمان و آوارگی هزاران انسان، سکوت مرگ گرفته‌اند و همچنان به بیان کلمات بی‌خاصیت و اتخاذ مواضع دوپهلو مشغول هستند.

سوالی مهمی که اکنون مطرح می شود این است که چرا دولتهای امپریالیستی و جامعه بین الملل در برابر جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا سکوت کرده اند؟

جهت پاسخ به سوال فوق گفتگویی با «یورام عبدالله وایلر» محقق آمریکایی تنظیم نموده است که در ادامه می آید.

*مسلمانان روهینگیا در میانمار با شرایط فاجعه بار روبرو هستند. چرا سازمان های بین المللی و موسسات به وضعیت خود توجه نمی کنند؟

با توجه به وضعیت فعلی جهان اسلام: تجاوز وحشیانه عربستان سعودی در یمن که در آن بیماری وبا به سرعت در حال افزایش است؛ تلاش غرب برای حمایت از کنار گذاردن دولت اسد؛ ادامه اشغال سرزمین های فلسطینی توسط اسرائیل؛ پاکسازی قومی مسلمانان در جمهوری آفریقای مرکزی؛ هرج و مرج ناشی ازدخالت غرب در لیبی؛ قحطی در سومالی که محمد عبداللهی محمد، رئیس جمهور جدیدش، نیز شهروند ایالات متحده است.

درگیری هایی که سودان را به دو کشور تقسیم می کند و بیش از ۵ میلیون نفر در آن دچار قحطی گرسنگی هستند. بحران انسانی در عراق به دلیل جنگ علیه تروریست های داعش توسط ایالات متحده ایجاد شده است ؛ بیش از ۳ میلیون نفر در پاکستان و افغانستان در نتیجه جنگ های ایالات متحده در منطقه نیاز به کمک دارند؛ سیل در بنگلادش، هند و نپال منجر به آوارگی به ۱۶ میلیون نفر شده است. و بسیاری دیگر، نباید تعجبی داشته باشد که به اصطلاح جامعه بین المللی وضعیت نا امید کننده مسلمانان روهینگیا را به عنوان یک اولویت مشاهده نمی کند.

*انون سن سو کی، برنده صلح نوبل، که خودش قربانی ارتش میانمار بوده و چندین سال تحت شکنجه قرار گرفته است، در مورد وضعیت مسلمانان روهینگیا سکوت کرد و حتی با اقدامات نظامی علیه آنها همراه شد. ارزیابی شما از این موضوع چیست؟

از آنجاییکه ائون سن سو کی هنوز نفوذ نظامی،سیاسی زیادی در میانمار دارد و آونگ سن سو چی به لحاظ قانونی ناتوان است تا آنها را کنترل کند، این امر نیز شگفت آور نخواهد بود، مگر این واقعیت که او حتی اعلامیه ای را مبنی بر محکومیت جنایاتی که علیه مسلمانان روهینگیا صادر نکرده است. علاوه بر این، بیانیه اخیر وی ریاکارانه تدوین شده است. او حتی اظهار کرده است که حملات اخیرنظامی به روهینگها بخشی از سرکوب تروریسم و تروریست ها کوه یخبوده که اطلاعات غلط را منتشر کرده اند. در حالی که غرب آونگ سن سو چی را به یک قهرمان حقوق بشر تبدیل کرده است، به نظر می رسد که رفتار او در بهترین حالت نشان دهنده سهل انگاری نسبت به سرنوشت روهینگیا است که یکی از ۱۳۵ گروه اقلیت های میانمار است.

*مسئولیت سازمان ملل متحد و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد نسبت به مسلمانان و کاهش درد و رنج آنها چیست و چرا آنها این کار را به نحو موثری انجام نداده اند؟

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR )در سال ۱۹۵۰ به وسیله ایالت متحده امریکا به منظورحمایت از پناهندگان، افرادی که از درگیری مسلحانه و یا آزار و اذیت مذهبی، سیاسی یا گاهی حتی افرادی که از دولت های خود فرارمی کردند تأسیس شد، واضح است که این قانون شامل حمایت از مسلمانان روهینگیا می شود و به وضوح تحت حمایت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد قرار(می گیرند) دارند.

آژانس در بیانیه شماره ۶ خود میانماررا در فهرست کشورهای تولید کننده پناهندگان قرار دارد، سازمان ملل متحد باید از کشورهای عضوبخواهد تا به پناهندگان کمک کند و زمانی که قدرت های بزرگ نمی خواهند، کمی وجود دارد.

منافع اصلی ایالات متحده در میانمار در این نقطه است که این کشور بین قدرت های اقتصادی چین و هند قرار دارد و فشار مجدد بردولت یانگون با اعمال تحریم ها یی که از سال های ۱۹۶۲ تا ۲۰۱۱ اجرا می شد در ماه ژوئیه۲۰۱۲ پس از آنکه ارتش قدرت خود را کاهش داد، به طور رسمی لغو شد ، که از طرف واشنگتن به عنوان مقابله ایجاد آزاد سازی یا لیبرالیسم درنظر گرفته می شود. میانمار به عنوان تولید کننده اصلی گاز و نفت، که عمده گاز طبیعی آن به چین و تایلند صادر می شود، دارای پتانسیل سرمایه گذاری نفتی برای شرکت های غربی و چین است.

با این حال، واشنگتن هر چیزی را که ممکن است تغییردر اوضاع میانمار را به نفع پکن به ارمغان بیاورد، اجتناب خواهد کرد و این شامل سخن گفتن در برابر وضعیت حقوق بشر در روهینگیا می شود.

* اگر وضعیتی که مسلمانان روهینگیا در حال حاضر با آن مواجه هستند به شهروندان یک کشور غربی تحمیل شود، همه سازمان های بین المللی و موسسات احتمالا اقداماتی را برای مقابله با این مسئله انجام خواهند داد. چرا این سازمان ها استانداردهای دوگانه دارند و به مسلمانان روهینگیا بی تفاوت هستند؟

رژیم واشنگتن حوادث را از طریق لنز منافع ملی خود می بیند، بنابراین دو بحران پناهندگان مشابه یا بلایای انسانی می توانند واکنشهای متفاوتی را اعمال کنند. از این رو، تا آنجا که به رهبران ایالات متحده مربوط می شود، هیچ استاندارد دوگانه ای وجود ندارد، فقط در مواردی که قبلا ذکر شد.

به عنوان مثال، در حالی که هیچ نگرانی خاصی در مورد بلایای انسانی در غزه و یمن وجود ندارد، ایالات متحده سریعا پس از حمله به عراق و مداخله نظامی در مورد سلاحهای شیمیایی صدام، اقدام به «مداخله بشردوستانه» کرد. به همین ترتیب، نخستین اظهارات رئیس جمهور اوباما به رئیس جمهور اسد علیه تظاهرات کنندگان و ورود کمک های بشردوستانه ایالات متحده بیش از ۶. ۵ میلیارد دلار بود.

در مورد میانمار، اهمیت واقعی این کشور نه تنها توسط محور آسیا رئیس جمهور سابق آمریکا اوباما، بلکه با رقابت بین آمریکا و چین برای دستیابی به این بازارآسیایی حدود۵۰ میلیون مردمی است . سرگ پون، یکی از ثروتمندترین مردان آسیا، اعلام کرده است که اقتصاد میانمار، تحت نظر آونگ سن سو چی، آن طور که باید در این کشور به خوبی اجرا نشده است. چنین بیانیه هایی از سوی سرمایه گذاران ثروتمند در مورد اقتصاد، قدرت سیاسی آونگ سن سو چی را در معرض خطر قرار می دهد و ممکن است عامل دیگری در پاسخ وی به آزار و اذیت ارتش علیه مسلمانان روهینگیا باشد.

با توجه به تعصب غلط ضد مسلمانانه رژیم فعلی واشنگتن و عوامل اقتصادی در رابطه با میانمار، تعجبی نیست که مسلمانان روهینگیا نادیده گرفته شوند. اما با ادامه اعتراض مسلمانان در سراسر جهان، فشار سیاسی رهبران کشورهای اسلامی و افزایش پوشش رسانه ها، پاکسازی قومی از روهینگاها توسط دولت میانمار می تواند متوقف شود.

کلیدواژه: مسلمانان روهینگیا | سازمان ملل متحد | ایالات متحده | آونگ سن سو چی | رئیس جمهور

منبع: افکارنيوز

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۱۸۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • خشونت های ضد مسلمانان در میانمار مسئله جدیدی نیست/ریشه اصلی کشتار مسلمانان میانمار به تاریخ استعماری کشور و افزایش ملی گرایی بورمن برمی گردد
 • کارشناس ارشد مسائل سیاسی و روابط بین الملل با بیان اینکه خشونت های ضد مسلمان در میانمار چیز جدیدی نیست، گفت: ریشه اصلی کشتار مسلمانان میانمار در تاریخ استعماری کشور افزایش ملی گرایی بورمن است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس ،در روزهایی که مسلمانان میانمار از درگیری های شدید رنج می کشند و رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از اکتفا کردن دبیرکل سازمان ملل به محکوم کردن جنایات در میانمارخواستار افزایش فشار سیاسی، اقتصادی و تجاری کشورهای مسلمان بر دولت میانمار شدند ذکر چندین نکته که کمتر مورده توجه قرار گرفته است و در مورد مردم مظلوم مسلمان میانمار قابل ذکر است حایز اهمیت می باشد. میانمار چندین سال است که درگیر شورش‌هایی است که یکی از علل اصلی آن اختلاف میان مسلمانان و بوداییان است. در ماههای اخیر مسلمانان روهینگیایی بیش از پیش بدلیل تفاوت های مذهبی و قومی به طور گسترده ای در معرض آزار و اذیت قرار گرفته اند. اغلب مسلمانان روهینگیا در اردوگاه‌های استان راخین زندگی می‌کنند و بدون اجازه دولت مرکزی اجازه خروج از استان راخین را ندارند.روهینگیایی‌ها شهروند میانمار محسوب نمی‌شوند چراکه هنگامی که در سال ۱۹۶۲ میلادی نظامیان از طریق یک کودتا قدرت را در میانمار به دست گرفتند، همه شهروندان ملزم به داشتن کارت شناسایی ملی شدند اما به روهینگیایی‌ها فقط کارت هویتی داده شد که آنان را «خارجی» معرفی می‌کرد و در نتیجه امکان تحصیل و کار آنان را محدود می‌کرد در تجزیه و تحلیل خشونت اخیر، بسیاری از رسانه های غربی بر نقش ارتش و شخصیت رهبر واقعی، آونگ سان سوچی متمرکز شده اند. وضعیت او به عنوان یک برنده جایزه صلح نوبل به طور گسترده ای از زمان آخرین شواهد ظلم و ستم بیشتر مطرح شده است. بطور فزاینده ای دشوار است که باور کنیم که عوامل...
 • دومین محموله کمک های ایران برای مسلمانان میانمار ارسال شد
 • دومین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایران حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی برای کمک به مردم مسلمان میانمار صبح پنج شنبه از پایگاه شکاری شهید لشگری به بنگلادش ارسال شد. به گزارش خبرگزاری مهر ، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: دومین محموله کمک بشر دوستانه ایران برای مسلمانان روهینگیایی شامل پتو، چادر کامل امدادی، کنسرو مرغ، کنسرو لوبیا، دارو و تجهیزات پزشکی به وزن ۳۰ تن است. مرتضی سلیمی ادامه داد: پیش از اعزام این دو محموله کمک های بشر دوستانه امدادی گروه تخصصی ارزیاب عالی هلال احمر ایران پس از بررسی های لازم، ضروری ترین نیازهای مسلمانان روهینگیایی میانمار مستقر در اردوگاههای اوخیا، تن کالی و کوتوبالانگو در جنوب غربی بنگلادش و مرز میانمار این نیازسنجی را انجام دادند. وی توضیح داد: در زمان حاضر ضروری ترین نیازهای مردم مسلمان میانماری اقلام زیستی شامل چادر، کفش و دمپایی، زیرانداز، کلمن آب، بسته های ظروف غذاخوری، اقلام بهداشتی مصرفی، سرویس های بهداشتی، حمام های صحرایی، آب آشامیدنی سالم و بسته های غذایی آماده برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده است. سلیمی اضافه کرد: همچنین در بررسی های انجام شده از سوی گروه ارزیاب عالی جمعیت هلال احمر از تنها مرکز درمانی ایجاد شده در مسیر منتهی به این اردوگاه ها در شهر اوخیا مشخص شد، اصلی ترین نیازها و اقلام مورد نیاز این مرکز، داروهای اورژانسی، داروهای بیماران قلبی و تنفسی، وسایل یک بار مصرف پزشکی، وسایل و تجهیزات انجام عمل های جراحی کوچک، دستگاه های سترون کردن وسایل جراحی ( اتوکلاو)، کیف های کمک های اولیه و ارائه خدمات بهداشتی پایه و خدمات درمانی سرپایی(BHCU) ارزیابی شده است. وی تصریح کرد: در ارزیابی انجام شده از سوی نیروهای متخصص و زبده هلال احمر مشخص شد، مهاجرت و آوارگی اجباری مسلمانان روهینگیایی میانمار به کشور بنگلادش بر جنبه های مختلف زندگی این...
 • سانحه ای اندوهبار برای کاروان کمک های بشر دوستانه مسلمانان میانمار
 • سانحه تصادف کامیون حامل کمک های بشردوستانه برای مسلمانان آواره روهینگیا در بنگلادش 9 قربانی بر جا گذاشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس گزارش ها از بنگلادش، این حادثه که در شهر مرزی کاکس بازار روی داد.قربانیان این سانحه عمدتا از کارگران هستند.علت حادثه ناتوانی راننده در کنترل کامیون اعلام شده است. در خبری دیگر صدها بودایی با یورش به کاروان حامل کمک های بشردوستانه برای مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین در شمال غربی میانمار تلاش کردند مانع از رسیدن آن به دست آوارگان مسلمان شوند. به گزارش خبرگزاری رویترز از سیتوه، به گفته یک شاهد، مهاجمان به سمت این کاروان، بمب های آتش زا پرتاب کردند ولی دخالت نیروهای پلیس میانمار و تیراندازی هوایی آنها باعث پراکنده شدن آنها شد. این کاروان که توسط کمیته بین المللی صلیب سرخ سازماندهی شده بود عازم مناطق شمالی این ایالت آشوبزده راخین بود.اقدامات سرکوبگرانه ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا از اواخر ماه اوت باعث شده است تا کنون بیش از 420 هزار مسلمان از میانمار به سمت کشور همسایه یعنی بنگلادش فرار کنند. هزاران روهینگیایی نیز در داخل میانمار به سبب ترس از اقدامات سرکوبگرانه نظامی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند و به غذا و سایر مایحتاج اولیه دسترسی ندارند. یک مقام دولتی میانمار روز پنجشنبه گفت عصر روز چهارشنبه صدها نفر تلاش کردند مانع از حرکت یک کشتی شوند که در حال بارگیری حدود پنجاه تن کمک انساندوستانه در اسکله ای در شهر سیتوه در ایالت راخین بود. مهاجمان که برخی از آنها میله های چوبی و فلزی به دست داشتند، بمب های آتشزا پرتاب کردند و نیروهای پلیس مجبور شدند برای پراکنده کردن آنها اقدام به تیراندازی هوایی کنند. دفتر اطلاع رسانی دولت میانمار از بازداشت هشت نفر در این زمینه خبر داد. سخنگوی صلیب سرخ هنوز در این باره اظهارنظر نکرده...
 • دومین محموله کمک های بشر دوستانه ایران برای مسلمانان میانمار ارسال شد
 • تهران- ایرنا- دومین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی برای کمک به مردم مسلمان روهینگیای میانمار صبح امروز (پنجشنبه) از پایگاه شکاری - ترابری شهید سرلشکر خلبان حسین لشکری به بنگلادش ارسال شد. به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر روز پنجشنبه در حاشیه اعزام این محموله امدادی در جمع خبرنگاران گفت: دومین محموله کمک بشر دوستانه ایران برای مسلمانان روهینگیایی شامل پتو، چادر کامل امدادی، کنسرو مرغ، کنسرو لوبیا، دارو و تجهیزات پزشکی به وزن 30 تن است.مرتضی سلیمی ادامه داد: پیش از اعزام این دو محموله کمک های بشر دوستانه امدادی گروه تخصصی ارزیاب عالی هلال احمر ایران پس از بررسی های لازم، ضروری ترین نیازهای مسلمانان روهینگیایی میانمار مستقر در اردوگاههای اوخیا، تن کالی و کوتوبالانگو در جنوب غربی بنگلادش و مرز میانمار این نیازسنجی را انجام دادند.وی توضیح داد: در زمان حاضر ضروری ترین نیازهای مردم مسلمان میانماری اقلام زیستی شامل چادر، کفش و دمپایی، زیرانداز، کلمن آب، بسته های ظروف غذاخوری، اقلام بهداشتی مصرفی، سرویس های بهداشتی، حمام های صحرایی، آب آشامیدنی سالم و بسته های غذایی آماده برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده است.سلیمی اضافه کرد: همچنین در بررسی های انجام شده از سوی گروه ارزیاب عالی جمعیت هلال احمر از تنها مرکز درمانی ایجاد شده در مسیر منتهی به این اردوگاه ها در شهر اوخیا مشخص شد، اصلی ترین نیازها و اقلام مورد نیاز این مرکز، داروهای اورژانسی، داروهای بیماران قلبی و تنفسی، وسایل یک بار مصرف پزشکی، وسایل و تجهیزات انجام عمل های جراحی کوچک، دستگاه های سترون کردن وسایل جراحی ( اتوکلاو)، کیف های کمک های اولیه و ارائه خدمات بهداشتی پایه و خدمات درمانی سرپایی(BHCU) ارزیابی شده است.وی تصریح کرد: در ارزیابی انجام شده از سوی نیروهای متخصص و زبده هلال احمر...
 • ارسال دومین محموله کمک های بشردوستانه ایران برای مسلمانان میانمار
 • به گزارش جماران؛ دومین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی برای کمک به مردم مسلمان روهینگیای میانمار صبح امروز (پنجشنبه) از پایگاه شکاری - ترابری شهید سرلشکر خلبان حسین لشکری به بنگلادش ارسال شد. رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر روز پنجشنبه در حاشیه اعزام این محموله امدادی در جمع خبرنگاران گفت: دومین محموله کمک بشر دوستانه ایران برای مسلمانان روهینگیایی شامل پتو، چادر کامل امدادی، کنسرو مرغ، کنسرو لوبیا، دارو و تجهیزات پزشکی به وزن 30 تن است. مرتضی سلیمی ادامه داد: پیش از اعزام این دو محموله کمک های بشر دوستانه امدادی گروه تخصصی ارزیاب عالی هلال احمر ایران پس از بررسی های لازم، ضروری ترین نیازهای مسلمانان روهینگیایی میانمار مستقر در اردوگاههای اوخیا، تن کالی و کوتوبالانگو در جنوب غربی بنگلادش و مرز میانمار این نیازسنجی را انجام دادند. وی توضیح داد: در زمان حاضر ضروری ترین نیازهای مردم مسلمان میانماری اقلام زیستی شامل چادر، کفش و دمپایی، زیرانداز، کلمن آب، بسته های ظروف غذاخوری، اقلام بهداشتی مصرفی، سرویس های بهداشتی، حمام های صحرایی، آب آشامیدنی سالم و بسته های غذایی آماده برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده است. سلیمی اضافه کرد: همچنین در بررسی های انجام شده از سوی گروه ارزیاب عالی جمعیت هلال احمر از تنها مرکز درمانی ایجاد شده در مسیر منتهی به این اردوگاه ها در شهر اوخیا مشخص شد، اصلی ترین نیازها و اقلام مورد نیاز این مرکز، داروهای اورژانسی، داروهای بیماران قلبی و تنفسی، وسایل یک بار مصرف پزشکی، وسایل و تجهیزات انجام عمل های جراحی کوچک، دستگاه های سترون کردن وسایل جراحی ( اتوکلاو)، کیف های کمک های اولیه و ارائه خدمات بهداشتی پایه و خدمات درمانی سرپایی(BHCU) ارزیابی شده است. وی تصریح کرد: در ارزیابی انجام شده از سوی نیروهای متخصص و زبده هلال احمر مشخص...
 • دومین محموله کمک های انسان دوستانه کشورمان برای مسلمانان میانمار ارسال شد
 • خبرگزاري آريا - دومين محموله کمک‌هاي بشر دوستانه جمهوري اسلامي ايران براي پناهجويان مسلمان ميانماري بامداد امروز، پس از اخذ مجوزهاي لازم به کشور بنگلادش اعزام شد.به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري فارس، دومين محموله کمک‌هاي بشر دوستانه جمهوري اسلامي ايران به پناهجويان مسلمانميانماري، با مداد امروز، پس از اخذ مجوزهاي لازم توسط يک فروند هواپيماي باري به کشور بنگلادش ارسال شد.اين محموله 30 تني، شامل «300 دستگاه چادر»، بيش از «5500 تخته پتو»، «10 هزار کنسرو» و «يک تنُ دارو و تجهيزات پزشکي» است.انتهاي پيام
 • کشتار مسلمانان میانمار ناشی از سیاست غلط آمریکا و اسرائیل است/دولت های اسلامی موضعی جدی در برابر جنایات دردناک میانمار اتخاذ کنند
 • امام جمعه اهل سنت مسجد طوبی شهرستان خاش گفت: کشتار مسلمانان میانمار ناشی از سیاست غلط آمریکا و اسرائیل است و باید جهان اسلام از قتل عام مسلمانان میانمار جلوگیری کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی عبدالرشید شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: مسلمانان میانمار در فجیح ترین وضع به قتل عام می رسند و این درد بزرگیست و واقعا اسفناک است در هیچ یک از ادیان الهی سوختن انسان جایز نبوده و نیست و این فاجعه کشتار مسلمانان کار استکبارجهانی و اسرائیل و کفر است که می خواهند با احساسات مسلمانان بازی و مسلمانان را دچار بحران کنند و به اهداف پلیدشان که همان ضربه زدن به اسلام و قرآن است، دست پیدا کنند اما باید این آرزو را با خود به گور ببرند. وی بیان کرد: کجایند مردان سازمان ملل، کجایند آنهای که ادعای حقوق بشریت را دارند، چرا سکوت کردند سران ممالک اسلامی آیا مسلمانان میانمار انسان نیستند، چه دلیلی دارند که سکوت کرده اند. مولوی شهنوازی با بیان اینکه قلبم به درد آمد از اینکه مسلمانها را سوختند و وجودم آتش گرفت؛ تصریح کرد: چرا عربستان زیر دست امریکا و اسرائیل است و چرا مسلمانان را می کشند و آیا فکر نمی کنند که فردای قیامت باز خواست خواهند شد. وی خاطرنشان کرد: مسلمانان میانمار به چه جرمی که باچنین وضع وحشتناکی سوزانده شدند آیا جرم آنها اسلام بود آیا مسلمان بودن جرم است؟ امام جمعه اهل سنت مسجد طوبی شهرستان خاش با بیان اینکه متاسفانه انسانیت جایگاهی در میان متکبران و استعمارگران ندارد، گفت: استعمارگران به دلیل متکبر بودن و نداشتن فطرت انسانیت به چنین کارهای ناشایست و فاقد شعور انسانیت دست می زنند، سوزندان یک انسان واقعا دردناک است و انسان به خودش بنگرد و با خودش فکر کند آیا عقل...
 • جمع آوری ایده ها و پرداختن به ظرفیت های شهر باید در اولویت قرار گیرد
 • استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه نباید خودمان را محدود به یک سلیقه خاص کنیم، گفت: جمع آوری ایده ها و پرداختن به ظرفیت‌های و محدودیت‌های شهر باید در اولویت قرار گیرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ علیرضا رشیدیان در مراسم معارفه شهردار جدید و تودیع شهردار پیشین مشهد با بیان اینکه این مراسم در واقع ادامه سنت تغییر است اظهار کرد: مردم دنبال بهتر شدن اوضاع هستند و امیدواریم این تغییرات در مدیریت شهری مشهد برای جامع و کامل شدن باشد. وی با اشاره به اینکه بزرگترین کلان‌شهر زیارتی جهان تغییرات زیادی در گذر زمان داشته است اظهار کرد: نمونه این موضوع نیز تغییرات جمعیتی زیادی همین سال‌های اخیر رخ داده که این افزایش جمعیت پاسخ‌های خود را می‌خواهد. استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه حضور مضجع امام امام رضا را در مشهد باعث خاص شدن مشهد در منطقه شده است ابراز کرد: و همین خاص بودن باعث شده در سال 27 میلیون نفر زائر داخلی و خارجی داشته باشیم و این شهر به یک شهر بین‌المللی و جهان شهر بشود. رشیدیان با اشاره به 320 هزار ساکن خارجی در مشهد عنوان کرد: مسلما این شهر نماد توانمندی و ظرفیت مدیریت جمهوری اسلامی ایران است این شهر همانطور که بزرگ شده مشکلاتش نیز بزرگ شده است وی مشهد را مبنای قضاوت همه مسافران که به ایران می آید دانست و افزود: ما برای اداره این شهر فقط نیازمند مساعدت مسئولان این استان نیستیم بلکه همه ظرفیت‌های ملی نیز باید بکار گرفته شوند. استاندار خراسان رضوی با اشاره به جمع آوری روزانه 2 تن زباله در مشهد عنوان کرد: این همه زباله یک ثروت است که باید ظرفیت سازی برای استفاده از این ثروت و فاضلاب باید صورت گیرد. در دوران شهردار بودن مرتضوی در حوزه...
 • ارتقای شاخص های حمل و نقل شهری در اولویت شهردار مشهد قرار گیرد
 • استاندار خراسان رضوی گفت: ارتقای شاخص‌های حمل و نقل شهری در اولویت شهردار مشهد قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید مشهد در سالن همایش‌های برج سفید اظهار داشت: تودیع و معارفه یک سنت است و سنت تغییر در جامعه و طبیعت نیز وجود دارد دارد و این تغییر در جهت تکامل، رشد و تعالی است و امیدواریم تغییر در مسئولیت‌ها نیز به دنبال یک‌دیگر و به دنبال کامل‌شدن و جامع‌شدن باشد، همچنین هر مدیر جدیدی باید نقاط قوت دوره قبل را حفظ کند و نقاط ضعف را از بین ببرد و شهر مشهد بزرگترین شهر زیارتی جهان و دومین کلان‌شهر کشور است در سال‌های اخیر حجم زیادی از تغییرات داشته است و این تغییرات نیاز به پاسخ مناسب دارد.استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به اهمیت شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: اینکه تمام تغییرات را از یک دستگاه انتظار داشته باشیم درست نیست و همگان باید در اعتلای شهر مشهد همکاری کنند زیرا مشهد با حجم زیادی از زائر در طول سال تبدیل به جهان شهر شده است و در حال حاضر بیش از 320 هزار مقیم خارجی از نقاط مختلف جهان داریم و مشهد نماد توانمندی و ظرفیت جمهوری اسلامی ایران در مدیریت کشور است به همین دلیل نیاز به همکاری گسترده و پشتیبانی داریم.ویافزود: شهر مشهد به همین نسبت که بزرگ شده مشکلاتش نیز زیاد شدهو در حال حاضر روزانه بیش از 2 هزار تن زباله و پسماند تولید می‌شود و ظرفیت سازی برای این ثروت نیاز به توجه بیشتر دارد، در دوره قبل تلاش زیادی در حوزه فضای سبز انجام شدهو در این دوره نیز باید به مسائلی مانند معماری، جمع آوری زباله، روکش معابر، اصلاح پیرامون و حاشیه شهر، حفاظت از شبکه‌های آتش نشانی و اورژانس و پیش بینی برای مدیریت بحران توجه جدی شود.رشیدیان...
 • سند تحول بنیادین و نظام رتبه بندی معلمان در اولویت قرار گیرد
 • رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی کشور تاکید کرد: در آستانه سال تحصیلی سند تحول بنیادین آموزش وپرورش،اجرایی شدن نظام رتبه بندی معلمان و توجه به ارتقای جایگاه و مرجعیت معلمان در اولویت قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی کشور با صدور بیانیه ای با گرامیداشت تقارن مهر ومحرم و هفته دفاع مقدس، تاکید کرد: در مجلس شورای اسلامی در تحقق اهداف سند تحول بینادین و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در آموزش وپرورش همراه و همگام آموزش وپرورش خواهیم بود. متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم زنگ زنگ مهر و مهربانی است. رنگ، رنگ خداست. کلاس، کلاس آزادی وآزادگی است. مقصد، راهی که تو می گویی، جایی که تو جویی....اصلا این سفر انتها ندارد....باید رفت ورفت..... باید دست برید....تادوست یافت...... حیات طیبه.... آغاز مهر فصل شادی ونشاط و شور وسرور است،فصل،فصل حیات است،فصل ،فصل آزادی و آزادگی است. اصلا فصل محرم آغاز ومهر هم موسم شروع است،محرم آغاز عشق و تعهد و حیات وسرزندگیست ومهرشروع علم و دانش و سازندگیست. تقارن زیبای مهرومحرم ، عطر دلدادگی دارد،شمیم تعهد وایثار را در فضا پخش می کند،روح پرسشگری وآزادی و آزاد اندیشی در محرم تجلی یافته است. محرم زیباترین جلوه حیات است،اصلا محرم اصل اساسی زندگی است که بعداز ۱۴۰۰ سال دلها به یادش احیا می شود،محرم زنده است چون زندگی در مهر محرم معنا می یابد. بی شک حیات راستین یک ملت، همواره در گرو شناخت، معرفت و توجه به آرمانها و ارزشهای خویش تجلی می یابد و کوشش و تلاش جدی در حفظ پیشینه ها و دستاوردهای ارزشمند و گرانقدر دینی وآرمانی و ملی هر قوم و امتی، از جایگاه رفیع و والایی برخوردار است. محرم،مهر و دفاع مقدس همه لبریز از عطر یادهاست،یاد حسین(ع) و یاران شهیدش ،یاد مهر ومهربانی و دوستی ،یاد یاران و شهدا وایثارها...
 • هند تظاهرات در اعتراض به نسل کشی مسلمانان میانمار
 • صدها نفر از مسلمانان هند روز پنجشنبه با شرکت در تظاهراتی در دهلی نو پایتخت هند خواستار پایان پاکسازی قومی و نسل کشی مسلمانان روهینگیایی در میانمار شدند. کیفیت پخش: بالا متوسط پایین دانلود 43
 • واکنش دیرهنگام ترامپ به نسل کشی مسلمانان میانمار
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا اقدام قاطع و فوری را برای پایان دادن به خشونت ها علیه مسلمانان روهینگیا اتخاذ کند. مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا نیز روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد که بحران میانمار تهدیدی برای جهان است. دونالد ترامپ خواستار اقدام قاطع و فوری شورای امنیت برای پایان دادن به این بحران است. وی در سخنانی در نشست شورای امنیت در خصوص اصلاح ماموریت های حفظ صلح گفت: ارتش میانمار به حملات شبه نظامیان به مقرهای دولتی با وحشیگری وحشتناک، سوزاندن روستاها و بیرون راندن مسلمانان روهینگیا از خانه های خود پاسخ داده است. پنس در ادامه افزود: اگر این خشونت ها متوقف نشود، اوضاع بدتر خواهد شد. این اقدامات زمینه لازم برای اقدامات نفرت انگیز و هرج و مرج را برای نسل های آینده فراهم خواهد کرد و صلح را برای همه تهدید می کند. اظهارات پنس قاطع ترین واکنش دولت آمریکا به خشونت های میانمار بوده است. تازه ترین بر آوردها نشان می دهد که با آغاز موج تازه خشونت های مرگبار در استان راخین، بیش از 422 هزار مسلمان روهینگیا به بنگلادش گریخته اند. دیپلمات های آگاه گفته اند که شورای امنیت احتمالا تصویب یک بیانیه رسمی را در دستور کار قرار خواهد داد اگر اوضاع بهتر نشود ولی چین و روسیه بعید است که با اقدامات قاطع تری که مستلزم تصویب قطعنامه است، موافقت کنند. دولت میانمار پیش از این اعلام کرده است که با روسیه و چین رایزنی کرده است تا از این کشور در برابر هرگونه اقدام احتمالی شورای امنیت حمایت کنند. موج جدید خشونت ها در میانمار پس از حملات هماهنگ شبه نظامیان به مقرهای پلیس و یک پایگاه نظامی در 25 اوت در استان راخین تشدید شده است.
 • اقدام فیس بوک علیه حامیان مسلمانان میانمار
 • به گزارش جماران؛ با وجود موج بین‌المللی محکومیت عملکرد ارتش میانمار در «پاکسازی قومیتی» اقلیت مسلمان روهینجا فیس‌بوک گروه شبه‌نظامیان روهینجا را «سازمان خطرناک» خواند و دستور العملی برای حذف مطالبی با محتوای ستایش‌آمیز نسبت به این گروه صادر کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که حساب کاربری بسیاری از فعالان معترض به پاکسازی قومی در میانمار توسط فیس‌بوک به حالت تعلیق درآمده و یا مطالب‌شان از صفحه فیس‌بوک آنها حذف شده است. تعدادی از فعالان فیس‌بوکی روهینجا که خود از میانمار گریخته‌اند از این شرکت خواستند که به خاموش کردن صدای آنان پایان دهد. یک سخنگوی فیس‌بوک در این باره گفته است که این شرکت ارتش رهایی روهینجا (آراکان) را در هفته‌های اخیر در لیست گروه‌های خطرناک قرار داده است. وی این لیست را شامل گروه‌هایی دانست که به صورت سازمان یافته در زمینه تروریسم، خشونت و کشتار دسته جمعی فعالیت می‌کنند. به گزارش یورونیوز، مهاجرت دسته جمعی اقلیت مسلمان روهینجا در پی کشتار و خشونت بر علیه آنها در استان راخین میانمار باعث شد تا کمیسریای حقوق بشر سازمان ملل این رویداد را «مثال روشن پاکسازی قومیتی» بخواند. اما فیس‌بوک از اظهار نظر درباره قرار گرفتن گروه‌های درگیر دیگر در میانمار که باعث مهاجرت و فرار دسته جمعی بیش از ۴۰۰ هزار نفر از اقلیت مسلمان این کشور شده‌اند، سرباز زده است. دولت میانمار در ماه اوت امسال پس از حمله شورشیان روهینگیا به مقر پلیس در استان راخین و کشتن ۱۲ تن از نیروهای امنیتی، گروه آراکان را بعنوان سازمانی تروریستی اعلام کرد اما فیس بوک می گوید که این تصمیم را نه بر مبنای درخواست دولت میانمار که به علت فعالیت خشونت آمیز این گروه اتخاذ کرده است.
 • وضعیت اسفبار مسلمانان میانمار در کمپ آوارگان عکس
 • از ۲۵ آگوست سال جاری میلادی نظامیان ارتش میانمار به همراه بودائیان افراطی به بهانه حمله گروهی از مسلمانان ایالت راخین در غرب میانمار به چند پُست بازرسی مرزی، تعداد زیادی از مسلمانان را به قتل رسانده، منازل و مزارع آن ها را به آتش کشیدند و به این ترتیب تعداد زیادی از این افراد را آواره کشور همسایه یعنی بنگلادش کرده اند. به گزارش اقتصادآنلاین، سازمان ملل شمار آوارگان مسلمان میانمار که از کشور خود به بنگلادش گریخته اند را بیش از ۴۰۰ هزار نفر اعلام کرد. تصاویری از وضعیت زندگی اسفبار مسلمانان میانماری در کمپ های بنگلادش را مشاهده میکنید. منبع: reuters
 • کرسی های تلاوت نفحات القرآن به یاد مسلمانان میانمار و
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)،کرسی‌های تلاوت مجلسی به همت دارالقرآن نفحات‌القرآن در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری درباره برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن کریم از ابتدای فروردین سال ۱۳۹۵ به مدیریت مسعود سیاف‌زاده، قاری و حافظ ممتاز کشورمان آغاز شده است. این طرح به‌ تدریج با تبلیغات وسیعی که در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها صورت گرفت، فعالیت آنان در سطح شهر تهران گسترش یافت. دارالقرآن نفحات‌القرآن در طول هفته پس از نماز مغرب و عشاء با تلاوت قاریان ممتاز کشورمان در سطح مساجد تهران، شهرری، اسلامشهر، شمیرانات این طرح را پیاده می‌کند. صد و هجدهمین کرسی تلاوت نفحات القرآن، 26 شهریور ماه پس از نماز مغرب و عشاء با تلاوت حبیب صداقت، قاری ممتاز کشورمان در مسجد الغدیر واقع در تهرانسر، بلوار دریا برگزار شد. کرسی های این هفته نفحات القرآن، با گرامیداشت مسلمانان مظلوم میانمار برپا شد. همچنین، صد و نوزدهمین کرسی تلاوت نفحات القرآن، دوشنبه 27 شهریور ماه پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد النبی(ص) واقع در تهرانسر، شهرک پاسداران با تلاوت محمدجواد دلفانی، قاری و حافظ ممتاز کشورمان برگزار شد. در ادامه این کرسی ها، صد و بیستمین کرسی تلاوت نفحات القرآن در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) در شهرک معراج، کنار اتوبان آزادگان با تلاوت حسین جلالی‌فر برگزار شد. در این کرسی تلاوت که با حضور اهالی محله 13 آبان شهر ری همراه بود، به همه کودکان و نوجوانان حاضر در کرسی، جوایزی اهدا گردید. صد و بیست و یکمین کرسی تلاوت نفحات القرآن چهارشنبه 29 شهریور ماه پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد فاطمی واقع در خانی‌آبادنو، خیابان شهید لطیفی، خیابان محرمی با تلاوت رسول تمجید، قاری ممتاز کشورمان برگزار شد. در این کرسی تلاوت نیز به تمام کودکان حاضر در کرسی تلاوت جوایزی تقدیم شد. در این کرسی‌های تلاوت، علاوه بر توزیع جزوه‌هایی درباره تدبر و تفسیر آیات بین حاضران...
 • ملات ارتش میانمار علیه مسلمانان یک نسل کشی ادامه دار است
 • به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه که برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می‌برد، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «تی ام سی» فرانسه حملات ارتش میانمار علیه مسلمانان را «یک نسل‌کشی که همچنان ادامه دارد» توصیف کرد. وی گفت: «باید پاک‌سازی قومی علیه مسلمانان آراکان محکوم شود و در این باره اقدام‌هایی صورت گیرد. رئیس‌جمهوری فرانسه با اشاره به اینکه باید برای توقف خشونت در آراکان فراخوان داده و درخواست ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه کرد، افزود: «مورد بحث قرار گرفتن این موضوع در سازمان ملل مهم است.»
 • واکنش پرویز پرستویی به کشتار مسلمانان میانمار
 • به گزارش جام نیوز، پرویز پرستویی بازیگر فیلم های سینمایی کتاب قانون، من و زیبا، شوخی، روبان قرمز، مهر مادری، آژانس شیشه ای، لیلی با من است، دوئل و بید مجنون با انتشار تصویری غم انگیز از یک کودک میانماری نسبت به سکوت دانا نمایان عالم تحت عناوین پر طمطراق جایزه نوبل واکنش نشان داد. گفتنی است؛ هزاران تن از مسلمانان میانمار در روزهای عید سعید قربان توسط دولت این کشور و بودائیان زیر سایه سکوت سازمان‌های بین المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر به خاک و خون کشیده شدند. پرویز پرستویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بازهم کشتار باز هم بی عدالتی ،باز هم روی غالب سکه تلخی زندگی در دنیایی که قراربود وقتی دهکده کوچک جهانی شود،همه ازحال هم با خبر شوند،وپشت هم فارغ از دین ونژاد ورنگ پوست و.... بایستند اما متاسفانه اخبار وتصاویری که از مردم مظلوم وستمدیده مسلمانان میانمار هرروز در این دهکده جهانی منتشر میشود ،گلوی هر انسانی را میفشرد و سکوت دانا نمایان عالم تحت عناوین پر طمطراق جایزه نوبل،سازمان ملل وهزاران Ngo هر مرد وزن ازاده ای را تا مرز خفگی از این بغض می برد... 2024
 • ارسال دومین محموله کمک های انسان دوستانه ایران به مسلمانان میانمار
 • فرمانده پایگاه شکاری شهید لشکری مهرآباد از ارسال دومین محموله کمک‌های انسان دوستانه ایران برای مسلمانان میانمار خبر داد. به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ دوم خلبان ستاد محمد تسویه‌چی فرمانده پایگاه شکاری شهید لشکری مهرآباد از ارسال دومین محموله کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آوارگان مسلمان میانمار خبر داد و گفت: این محموله که شب گذشته توسط هواپیمای بوئینگ 747 نیروی هوایی ارتش بارگیری شد، بامداد امروز پنجشنبه (30 شهریور) از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد بندر چیتاگون بنگلادش به پرواز درآمد.وی افزود: در دومین محموله ارسالی به کشور بنگلادش حدود 30 تن اقلام غذایی، دارویی، پتو، چادر و زیراندار که توسط جمعیت هلال احمر و ارتش جمهوری اسلامی ایران جمع‌آوری، بسته‌بندی و بارگیری شده بود، به کشور بنگلادش ارسال شد.فرمانده پایگاه شکاری شهید لشکری مهرآباد تصریح کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم‌های چهل ساله دشمنان همچنان با اقتدار و بالندگی آماده است تا با انجام هرگونه ماموریت محوله و به عنوان یک نیروی پیشگام، خدمت‌گزار انقلاب اسلامی و مردم عزیز باشد و به انجام این نوع ماموریت‌ها که با هدف کمک به مسلمانان مظلوم جهان انجام می‌گیرد، افتخار می‌کند.نخستین محموله کمک‌های ارسالی به آوارگان مسلمان میانمار، جمعه 24 شهریور توسط هواپیمای 747 نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مقصد بنگلادش ارسال شده بود.انتهای پیام/ R1373/P1011121/S1,11/CT12 موضوعات مرتبط فاجعه میانمار
 • پشت پرده سیاسی اقتصادی یک نسل کشی/آمریکا چگونه مسلمانان میانمار را قربانی رقابت خود با چین می کند
 • آمریکا تلاش دارد با استفاده از بی‌ثباتی در مناطق جنوب شرق آسیا، علاوه بر این که تنش و التهاب در مرزهای چین را گسترش می‌دهد، زمینه‌ و مقدمات حضور نظامی خود در این منطقه را نیز فراهم کند. سرویس جهان مشرق - این روزها فضای رسانه‌ای خوبی در رابطه با کشتار جمعی و نسل‌کشی مسلمانان بی‌گناه و بی‌پناه میانمار به دست ارتش نظامی این کشور به راه افتاده است، فضایی که اگر باعث کنار گذاشتن حمایت دولت آمریکا از ارتش و دولت میانمار شود ، می‌تواند به توقف کشتارها و خونریزی‌ها علیه مسلمانان در این کشور بینجامد. در میان مواضع کشورهای مختلف نسبت به تحولات میانمار، باید گفت عجیب ترین نکته در مواضع مربوط به دولت آمریکا است که در عین حال که نسل کشی و کشتار جمعی در این کشور را محکوم می کند، اما همچنان از حمایت دولت و ارتش آن به عنوان عامل اصلی این نسل کشی دست بر نمی دارد. در همین رابطه رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه گذشته در سخنانی تأکید کرد: میانمار با لحظه‌ای سرنوشت ساز رو به‌ رو است و باید خشونت علیه جمعیت روهینگیا را متوقف کند. میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا نیز در سخنانی تأکید کرد: با آنگ سان سوچی رهبر میانمار صحبت کردم و وی گفت در حال تلاش برای رساندن کمک به مسلمانان روهینگیا است که از خشونت‌های اخیر آسیب دیده‌اند. وی افزود: سوچی موافق لزوم دستیابی سریع و فوری به مناطق آسیب‌دیده از خشونت‌های اخیر و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه بوده است. مک‌ کانل پیش از این تأکید کرده بود: من از قطعنامه‌ای که آنگ سان سوچی رهبر میانمار را هدف قرار می‌دهد، حمایت نخواهم کرد، قطعنامه‌ای که علیه رهبر میانمار به‌خاطر بدرفتاری با مسلمانان روهینگیا بوده است. پشت پرده برنامه های آمریکا در میانمار نگاهی به اهداف پشت پرده سیاست گزاران آمریکایی در قبال...
 • ابراز بی اطلاعی معاون رئیس جمهور میانمار از دلیل فرار مسلمانان به بنگلادش
 • معاون رئیس جمهور میانمار در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل از علت فرار مسلمانان میانماری به بنگلادش ابراز بی اطلاعی کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هنری فان تیو معاون رئیس جمهور میانمار در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که کشورش از اوضاع در ایالت راخین این کشور به شدت نگران است اما دلیل فرار مردم از این منطقه را نمی‌داند و همه کسانی که از این منطقه گریخته‌اند مسلمان نیستند.آنگ سان سوچی رهبر میانمار نیز دو روز پیش اظهارات مشابهی را مطرح کرده بود.معاون رئیس جمهور میانمار گفت که دولت این کشور در حال تحقیق درباره فرار مردم از ایالت راخین بوده اما گفت که دلیل فرار مردم به بنگلادش همچنان واضح نبوده و افرادی از طوایف دیگر نیز در میان فرار کنندگان هستند اما اغلبیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند.وی افزود که باعث خرسندی است که بگویم اوضاع بهتر شده است.وی هرگونه روی دادن خشونت و کشتار علیه مسلمانان طی هفته‌های اخیر را رد کرد.انتهای پیام/. R36486/P36447/S8,87/CT12
 • توافق تولید کنندگان برای گرانی مرغ صحت ندارد/هیچ شخص یا نهادی در گرانی مرغ نقش ندارد/بیش از ۷۵ درصد نهاده های مرغ وارداتی است
 • در روزهای گذشته مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگویی با پایگاه خبری قدس آنلاین ( متن کامل گفت و گو را اینجا بخوانید) ضمن برشمردن دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ یکی از دلایل این موضوع را شبکه های اجتماعی دانسته و گفته بود: تولید کننده ها حدود یک سال است که با هم متحد شده اند و این اتحاد از آنجایی ناشی شد که شبکه های اجتماعی فعال شدند و تمامی تولید کننده ها در تمام ایران با هم در اتباط ند. امید امینی؛ معاون دفتر امور طیور و زنبورعسل وزارت جهاد کشاورزی در گفت گویی با قدس آنلاین علاوه بر پاسخ به سخنان رییس اتحادیه پرنده و ماهی به بررسی بازار مرغ و دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ در ماه های اخیر پرداخته است. در روزهای گذشته مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگویی با پایگاه خبری قدس آنلاین (متن کامل گفت و گو را اینجا بخوانید) ضمن برشمردن دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ یکی از دلایل این موضوع را شبکه های اجتماعی دانسته و گفته بود: " تولید کننده ها حدود یک سال است که با هم متحد شده اند و این اتحاد از آنجایی ناشی شد که شبکه های اجتماعی فعال شدند و تمامی تولید کننده ها در تمام ایران با هم در اتباط ند. وی اظهار داشت: " تولید کنندگان گوشت مرغ از طریق شبکه های اجتماعی به هم اطلاع می دهند و اجازه نمی دهند که قیمت ها کاهش پیدا کند؛ در عین حال اگر اعلام کنند قیمت ها باید شکسته شود یک شب از فروش امتناع می کنند، در این شرایط کافی است مرغدار عرضه مرغ را ۵۰ درصد کاهش دهد، به سرعت کمبود گوشت مرغ در کشور احساس می شود و همین امر موجب می شود که اگر شب قبل قیمت تمام شده مرغ ۲۰۰...
 • لغو برجام توسط آمریکا عواقب فاجعه باری برای روابط بین المللی با واشنگتن دارد
 • یک کارشناس و تحلیلگر برجسته آلمانی درباره عواقب خروج آمریکا از برجام هشدار داده و تاکید کرد که چنین اقدامی عواقب فاجعه باری برای روابط بین‌المللی با آمریکا خواهد داشت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پروفسور توماس یاگر،صاحب کرسی سیاست بین الملل و سیاست خارجی دانشگاه کلن آلمان و عضو هیات علمی موسسه سیاست اروپایی در این کشور در گفت‌وگو با نشریه فوکوس آلمان انتقاد شدیدی به لحن تهدید آمیز ترامپ علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل وارد کرده و گفت: این گونه حملات از طرف ترامپ جدید نیست. ترامپ در سفر خود به عربستان سعودی در اواسط ماه می نیز از سیاست سلف خود اوباما فاصله گرفته و آشکارا ایران را به عنوان دشمن آمریکا مشخص کرد.وی افزود: آمریکا تنها کشور از 6 کشور امضا کننده برجام است که همه تحریم های توافق شده علیه ایران را لغو نکرده است.توماس یاگر در پاسخ به این پرسش که گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه آمریکا مدارکی علیه ایران جمع می کند تا به این بهانه بتواند از برجام خارج شود نیز گفت: به زودی این مسئله روشن می شود. در ماه اکتبر دولت آمریکا باید در این باره که آیا ایران شروط برجام را برآورده کرده است یک ارزیابی را ارائه دهد.وی درباره اینکه خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران چه مفهومی دارد نیز گفت: علاوه بر جنبه های امنیتی چنین اقدامی می تواند پیامدهای فاجعه باری برای روابط بین المللی با آمریکا داشته باشد. بنابراین پیامی که از این اقدام آمریکا ارسال می شود این است که واشنگتن در اصل می تواند همه توافقاتی را که دیگر کشورها و یا سازمان ها با این کشور بسته اند را نیز زیر سوال قرار دهد. در این صورت هر کشوری این پرسش را مطرح می کند که آیا نفر بعدی من هستم؟پروفسور یاگر در ادامه گفت...
 • انتخاب استاندار بومی برای آذربایجان غربی مدنظر قرار گیرد
 • نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار انتخابی برای آذربایجان غربی در وهله اول باید موردقبول جریان‌های فکری، سیاسی و فعالان مدنی و اجتماعی آن باشد. سید هادی بهادری درگفت‌وگوبا خبرنگار تسنیم در ارومیه، باتأکیدبر انتخاب استانداریباتجربهو کارآمد از سوی وزارت کشور برای استان آذربایجان غربی اظهار داشت:متأسفانهوزارت کشور در انتخاب استانداران عملکرد خوبی نداشته وبه‌صورتسلیقه‌ایعملمی‌کند.وی با اشاره به اینکه وزارت کشور بایدبه‌جایتمرکز بر افرادیکسری از شاخص‌ها رادر انتخاب استانداران مدنظر داشته باشد گفت: استاندار انتخابی برای آذربایجان غربی در وهلهاولبایدموردقبولجریان‌هایفکری، سیاسی و فعالان مدنی و اجتماعی آن باشد.بهادری با ذکر این نکته که آذربایجان غربیازنظرسیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی شرایط خاصی دارد ومتفاوتاز سایراستان‌هایمرکزی کشور است افزود: همچنین داشتنتوانایی‌هایشخصی، قدرت مانور، تجربه کافیبه‌عنوان ویژگی‌هایاولیهیکاستاندار کارآمد بایددر اولویتتصمیم‌گیریوزارت کشور قرار بگیرد.وی عنوان کرد: سفر ریاست جمهوری به نیویورک فرصت خوبی ایجاد کرد تا دوستان در وزارت کشوربه‌دورازرفتارهایسلیقه‌ایو با در نظر گرفتن تناسب‌هایلازممنطقه‌ایدر ارتباط با انتخاب استاندار آذربایجان غربی تصمیم‌گیریکنند.نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استفاده از استاندار غیربومی برای آذربایجان غربیبههیچ‌وجهقابل توجیه نبوده و در این راستا انتظارمی‌رودتا وزارت کشور با سنجش اقبال عمومی مردم منطقه و نمایندگان آنها به انتخاب و انتصاب استاندار مورد وثوق خود مبادرت کند.انتهای پیام/ R41361/P36447/S6,48/CT1
 • تهدید و تطمیع دو ابزار دشمنان برای مقابله با مسلمانان است
 • شاهرود - امام جمعه شاهرود با بیان اینکه تهدید و تطمیع دو ابزار دشمن برای مقابله با مسلمانان است، گفت: در زمان امام حسین(ع) این دو ابزار باعث شد ۱۸هزار بیعت کننده کوفه، از ایشان روی گردانند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی شامگاه پنج‌شنبه در آئین نخستین شب ماه محرم۹۶ به میزبانی تکیه بازار (زنجیری)، ضمن اشاره به اینکه هدف دشمنان برای مقابله با اسلام تهدید و تطمیع بود، بیان کرد: همه انبیاء و اولیاء و آزادیخواهان در کنار رهبران جنبش‌های اسلامی برای رسیدن به اهدافشان در وهله نخست اهل برنامه‌ریزی بودند و سپس اهل نیرو گیری و جمع‌کردن افراد برای رسیدن به آن هدف،و در مقابل مخالفان آن‌ها به دنبال این بودند که برنامه‌ریزی و نیرو گیری داشته باشند تا جایی که می‌توانستند نمی‌گذاشتند که جبهه مقابل تقویت شود لذا جهاد امام حسین(ع) نیز از این قاعده مستثنا نیست چراکه آن حضرت بدون برنامه و هدف هجرتشان را شروع نکردند. وی افزود: ماندن امام حسین(ع) در مکه، ماندنشان تا اتمام حج در روز هشتم و عرفات، آمدن به سمت عراق، سخنرانی‌ها و ... هیچ‌کدام بدون برنامه نبود، همچنین آن حضرت در امر نیرو گیری اهتمام داشتند، این‌چنین است که در توقف گاه چندماهه امام، در برخی تواریخ آمده که ۱۲هزار نامه برای ایشان جمع شد و لذا امام حسین(ع) با فرستادن مسلم بن عقیل به دنبال تقویت نیروهای خود بودند تا تربیت کنند که متأسفانه در این امرمسلم موفقنبود اما باید گفت دراین‌بین عیب از امام نبود، بلکه زمینه پذیرش حق از سوی مردم جامعه فراهم نبود وعده‌ای اندک با یک کلمه در وجودشان انقلابی حاصل می‌شد وعده‌ای نیز با ۱۰ سخنرانی شخص امام، تکان نمی‌خوردند. دشمنان بیکار نمی‌نشینند امام‌جمعه شاهرود بیان کرد: قیام امام حسین(ع) نیز با برنامه آغاز و با عضوگیری ادامه یافت، در مقابل اما دشمن نیز بیکار ننشست آن‌ها نیز به‌دوراز شلختگی...
 • تلاش بی بی سی فارسی برای کوچک نمایی نسل کشی در میانمار
 • بی‌بی‌سی فارسی با شگردهای خبری مقصر اصلی نسل‌کشی در میانمار را مسلمانان معرفی می کند. به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مشرق ، بی‌بی‌سی با کوچک‌نمایی نسل‌کشی در میانمار، در گزارش‌های مربوط به حملات ارتش این کشور علیه مسلمانان، از پسوند «واکنش» استفاده می‌کند تا به نوعی مقصر اصلی ماجرا را مسلمانان معرفی کند.اقدامات وحشیانه و ضدبشری ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین در جنوب غرب این کشور، واکنش‌های جهانی زیادی به‌ویژه از سوی مسلمانان را برانگیخت. تصاویر و اخبار رسیده از سوی رسانه‌ها در ایران نیز موجی از همدردی و البته خشم نسبت به این اقدام ضد بشری را ایجاد کرد. در این میان اما رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور و در رأس همه آنها بی‌بی‌سی فارسی هم وارد شدند تا با رویکرد و جهت‌دهی ضداسلامی و انگلیسی خود، مأموریت‌شان را در قبال نسل‌کشی مسلمانان بی‌گناه و مظلوم روهینگیا اجرا کنند؛ مأموریتی که کاملاً منطبق بر اهداف آمرین و عاملان جنایت‌ها در جهت کاستن از فشار افکار عمومی علیه دولت میانمار است.بی‌بی‌سی فارسی در عین حال که سعی می‌کند با خبرهای متعدد از اطلاع‌رسانی در مورد این حادثه عقب نماند و بعداً به سانسور متهم نشود، نتوانست در مقابل موج انزجار مخاطبان فارسی‌زبان و مسلمان در قبال این حادثه، رویکردی مخالف اتخاذ کند و به همین دلیل مانند همیشه با تکنیک‌های عملیات روانی و فریب مخاطب سعی کرد تا در عین حال که ظاهری بی‌طرف و حتی دلسوز نسبت به مسلمانان قتل‌عام شده میانمار ارائه می‌کند، به جهت‌دهی افکار مخاطبان فارسی‌زبان بپردازد.تظاهر به بی‌طرفیهمان‌طور که گفته شد، اولین تکنیک مورد استفاده بی‌بی‌سی «تظاهر به بی‌طرفی» بود که با همان روش‌های معمول این رسانه یعنی انتقال دیدگاه‌های مورد نظرش از زبان نظامیان، سیاست‌مداران و عاملان این حادثه اعمال گردید.بررسی همه خبرهای درج شده در این رسانه انگلیسی به خوبی نشان می‌دهد که...
 • ارسال دومین محموله کمک های ایران به میانمار توسط هواپیمای۷۴۷نیروی هوایی ارتش/ارسال کمک ها به میانمار ادامه خواهد داشت
 • خبرگزاري آريا - سخنگوي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: هواپيماي747 ارتش حامل دومين محموله کمک‌هاي ايران به ميانمار ظهر امروز در فرودگاه بنگلادش به زمين نشست.امير شاهين تقي‌خاني سخنگوي ارتش جمهوري اسلامي ايران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه امنيتي دفاعي خبرگزاري فارس با اشاره به اقدامات ارتش در جهت کمک به مسلمانان مظلوم ميانمار اظهارداشت: اولين محموله کمک‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي که بالغ بر 40 تن از نيازمندي‌هاي مسلمانان مظلوم ميانمار بود جمعه 24 شهريور توسط يک فروند هواپيماي 747 نيروي هوايي ارتش ارسال شد و توسط هلال احمر به دست آوارگان ميانمار رسيد.وي افزود: دومين محموله امروز ساعت 6:10 دقيقه صبح بعد از مراحل بارگيري که شب گذشته با بسته‌بندي خاص انجام شده بود، به مقصد فرودگاه بنگلادش عازم شد که ساعت 13:30 دقيقه امروز در اين فرودگاه به زمين نشست و طي 3 ساعت گذشته اين بار تخليه شد تا به دست مردم مسلمان ميانمار برسد.تقي‌خاني با بيان اينکه در اين پرواز، نيروي هوايي ارتش مثل هميشه پيشگام و پيشتاز بود، خاطرنشان کرد: نيروي هوايي توانست اين مأموريت نظام مقدس جمهوري اسلامي را به درستي و دقت انجام دهد و به اذعان همه دستگاه‌ها و نهادها و به ويژه هلال‌احمر جمهوري اسلامي ايران، نيروي هوايي پيشگام‌ترين دستگاه‌ها براي کمک به مردم ستم ديده جهان است.وي افزود: محموله 30 تني که امروز ارسال شد ترکيبي از نيازمندي‌هايي بود که توسط هلال احمر جمهوري اسلامي ايران جمع‌آوري و ارسال شده بود و کمک‌هايي که کارکنان داوطلب ارتش اعم از نيروي زميني، دريايي و هوايي و پدافند در اقدامي خودجوش جمع‌آوري کرده بودند در اين محموله توسط هواپيماي 747 نيروي هوايي ارتش به سلامت به مقصد رسيد.سخنگوي ارتش جمهوري اسلامي ايران با بيان اينکه اين برنامه ادامه دارد و قرار است چندين مرحله ديگر نيز پرواز انجام شود، گفت: مجموعه ارتش نه تنها در زمان تحميل جنگ بلکه در زمان...