پول نیوز- اگر از علاقه مندان به صنعت ساعت هستید و از آشنایی با برندهای مطرح این حوزه لذت می برید؛ پول نیوز آرشیویی کم نظیر در فضای رسانه داخلی را برایتان فراهم کرده که تنها با یک کلیک می توانید به ماجراجویی در دنیای زمان دقیق ها بپردازید. اینجا مکانی است که از معروف ترین برندها تا آنهایی که ممکن است کمتر نامشان را شنیده باشید، حضور دارند و البته مهمترین ویژگی این آرشیو، بروزرسانی مرتب آن توسط پول نیوز است.

از سوی دیگر شاید مطالعه اطلاعات این آرشیو شاید در انتخاب ساعت موردنظرتان مفید باشد.

آئروواچ

اومگا، تگ هویر، پاتک فیلیپ، تیسوت، موادو، گروبل فورسی، اولیس ناردین و . . . همگی به نوعی با این شهر در کشور سوئیس مرتبط هستند و از این رو نمی توان هیچ نقطه ای از جهان را سراغ گرفت که بدین اندازه در دنیای زمان سنج ها دارای اعتبار و ارزش باشد.

کورونوسوئیس

برندهای مختلفی وجود دارند که به رغم اصالت غیر سوئیسی خود با راه اندازی یا خریداری یک خط تولید در کشور سوئیس تلاش کرده اند تا همان اعتباری که در ابتدای متن بدان اشاره شد را همراه خود داشته باشند.

فستینا

فستینا بیش از آنکه برای تولید انواع ساعت های لوکس مطرح باشد یک گروه تولیدی موفق به شمار می رود.

بدات اند کو

اینجا خبری از کرونوهای پر زرق و برق، توربیلون هایی که از صفحه نمایش بیرون زده اند! و یا کابینت هایی از فلزات فضایی! نیست بلکه همه چیز ساده و لوکس تقدیم مشتریان می شود.

اندره موشه

در روزگاری که تکنولوژی حرف اول را می زند و همه چیز در نهایت فناوری تولید می شود محصولات آندره موشه با سبک خاص خود می تواند برترین انتخاب افرادی باشد که دنبال یک ساعت خاص و متفاوت هستند.


دنیل ولینگتون

اصل طراحی محصولات ولینگتون بر کمینه گرایی یا مینیمالیسم قرار دارد. قطعا هنگامی که ساعت دنیل ولینگتون در برابر شما قرار داشته باشد بی اختیار زیبایی و ظرافت های آن را تحسین می کنید.وستوک یوروپ

برای امروز با یک برند لوکس از قسمت شرقی قاره اروپا آشنا می شویم که در طراحی و کیفیت ساخت برای محصولاتش سنگ تمام گذاشته و هر بیننده ای را مجذوب خود می کند.


برینگ

ویتوس برینگ دریانورد دانمارکی که در خدمت دربار روسیه تزاری بود آلاسکا را کشف کرد (1728 میلادی) و با این رویداد نام خود را وارد تاریخ کرد.

ارنشا


آثار نفیسی از این صنعت گر بریتانیایی در موزه های مطرح کشورش و همچنین گالری های مطرح بین المللی وجود دارد که هر بیننده ای را به تحسین وا می دارد.


فلیک فلک

اگر سواچ را برندی بدانیم که در بکارگیری رنگ و طرح در صنعت ساعت ساختارشکنی کرده؛ آنوقت فلیک فلک را باید نقطه اوج ارتباطمیانرویاها و خیال های رنگی کودکان و یک زمانسنج بدانیم.


ویکروی

ساعت ها با لایه ای از طلای 188 عیار و یا رادیوم پوشش داده شده اند و به خوبی با هر پارچه ی لباسی همخوانی دارند.

پینیون

سادگی ظاهری محصولات پینیون برای مشتری بسیار گران تمام می شود! و برخلاف تصور اولیه محصولات این برند در رده ساعت های لوکس طبقه بندی می شوند.

گراهام

قطعا استفاده از یک برند انگلیسی خاص با تضمینی از مهندسی سوئیسی می تواند برای هر کسی جذاب باشد.

جگوار

هنگامی که محصولات جگوار را روی دست خود دارید، در واقع شما یک آقا یا خانم شیک پوش با یک ساعت لوکس هستید که ساختار استایل شما را با قیمتی معقول کامل کرده است.

امگا

با توجه به مهندسی بسیار پیشرفته، "اُمگا" همواره یکی از برندهای مطرح در دنیای ساعت های سوئیسی و مکمل پوشش مردان و زنان مطرح بوده است.

آی دبلیو سی

نکته قابل توجه در رابطه آی دبلیو سی آن است که برند مذکور تنها تولیدکننده بزرگ سوئیسی است که در شرق این کشور حضور دارد و این در شرایطی است که اکثر تولیدکنندگان بزرگ ساعت سوئیس در غرب این کشور حضور دارند.

لیندوردلین

لیند وردلین با آغاز همکاری دو دوست قدیمی شکل گرفت و اتفاقا نام برند نیز تلفیقی جالب از نام و نام خانوادگی موسسان آن است.

آر اس دبلیو

این برند مترادف با سنت و نوآوری به شمار می رود. از یک کارگاه شخصی و کوچک تا مبدل شدن به یک برند تراز اول بین المللی؛ یکی از برندهای این شرکت آر اس دبلیو است.

راجر دوبویی

راجر دوبوییبرندی بسیار لوکس در دنیای ساعت و جواهرات محسوب می شود که اولین بار توسط کارلوس دیاس وراجر دوبوییبنا نهاده شد.

اودمار پی گی

سابقه شکل گیری اودمار پی گی بهسال 1875 و همکاری لوئیز اودمار و ادوارد پی گی باز می گردد. لوگوی برند نیز ترکیبی از نام این دو مهندس چیره دست است.

گروبل فورسی

گروبل فورسی تولید کننده ساعت های لوکس از مهد تکنولوژی ساعت؛ شهر لشو دوفوند (سوئیس) فعالیت خود را آغاز کرده است. این برند از سال 2004 توسط استفان فورسی و رابرت گروبل بنا نهاده شده است.

ولبری

یکی از برندهای نوپا که طی سالیان اخیر عملکردی مطلوب در حوزه ساعت و ارائه محصولات لوکس داشته "ولبرِی" نام دارد.

ریچارد میل

طراحی خاص و جذابیت محصولات ریچارد میل در جذب افراد سرشناسی چون ناتلی پورتمن هنرپیشه هالیود، سباستین لوب راننده رالی فرانسوی، میشل یئو بازیگر رزمی کار هالیودی و یوهان بلیک قهرمان دو سرعت جامائیکایی نیز موفق بوده است.

بامبرگ

بامبرگ عضو جدید خانواده تولیدکنندگان ساعت در کشور سوئیس است. این شرکت مفهوم جدید از صنعت ریخته گری در تولید قاب فلزی ساعت های خود را به نمایش گذاشته است.

جیکاب اند کو

شهر نیویورک محل استقرار دفتر مرکزی برند لوکس جیکاب اند کو است. برندی که در سال 1986توسط یک طراح برجسته جواهرات به نام جیکاب آرابو بنا نهاده شد و تا به امروز حضوری موفق در دنیای ساعت و جواهرات داشته است.

لوئی موینه

بزرگان دنیای ساعتلوئی موینهرا مخترع کورنوگراف می دانند. کورنوگراف همان وظیفه ای را که تایمر در ساعت های دیجیتال برعهده دارد، در حالت عقربه ای برایتان انجام می دهد.

کریستوف کلارت

علاقه زیاد کریستوف سرانجام موجب شد تا در سال 1978به عضویت یکی از مدارس ساعت سازی ژنو(سوئیس) پذیرفته شود. وی همزمان با کسب آموزه ها در سوئیس ارتباط خود با کارگاه ساعت سازی خانوادگی در لیون را نیز حفظ می کرد.

زنیت

افسانه زنیت با یک جوان 22 ساله از شهر لو لوکل سوئیس آغاز شد. گئورگ فاوره یاکوت سرشار از ایده های نوین و شور جوانی بود.

موریس لاکروی

دهه 90 زمانی بود که ارائه چند محصول لوکس و خلاقانه از لاکروی و استقبال بازار موجب ادامه خطوط تولید محصولات مذکور شده و نوار موفقیت های این برند تدوام یافت.

اترنا

با آغاز 1900 میلادی و سال های آغازین این دوران، اترنا نیز دور جدید از تحول را تجربه می کرد زیرا این کسب و کار که تا آن زمان نام چندان مشخصی نداشت از سال 1905 برند "اترنا" را برای محصولات خود برگزید و در سال 1908 پتنت اولین ساعت مچی زنگ دار را به نام خود ثبت کرد.

استورم

استورم نامی است که در دنیای مد و فشن حضور فعال دارد و همزمان برای مبارزه جدی با بزرگان وارد دنیای ساعت نیز شده است.

بیولوا

در سال 2008 گروه مشهور سیتی زن کمپانی بیولوا را در معامله به ارزرش 250 میلیون دلار تحت مالکیت خود درآورد و بدین ترتیب به بزرگترین گروه ساعت سازی جهان تبدیل شد.

پارمیجیانی فلوریه

این برند لوکس در سال 2006 ساعتی استثنایی را برای کمپانی خودروسازی بوگاتی با نام بوگاتی 370 تولید کرد که در ساخت آن الگوی ویژه ای از سوپر اسپرت ویرون مورد توجه قرار داشته است.

بل اند راس

بل اند راس برندی است که در گروه تازه واردها قرار دارد اما مسیر موفقیت را با سرعتی فراتر از حد انتظار طی کرده است.

یونگ هانس

آنچه در این میان جلب توجه می کند زبان خاص طراحی ساعت های یونگ هانس است که همانند سایر محصولات آلمانی نمادی از قدرت طراحی صنعتگران این کشور به شمار می رود.

اُریس

افسانه "اُریس" از سال 1904 توسط پل کاتین و جرج کریستین در بازل لاندشافت سوئیس آغاز شد. موسساناُریسمردانی بسیار باشهامت و ماجراجو بودند آنها برای اهداف بزرگی پا به میدان گذاشته و با جدیت مسیر را طی می کردند.

آتلانتیک

آتلانتیک یکی از همین برندهای مطرح محسوب می شود که از سال 1888 فعالیت خود را در بتلاخ(نزدیکی شهر گرانشان در سوئیس) آغاز کرده است.

لوئیس ارارد

سابقه این برند خاص به سال 1931 میلادی باز می گردد. زمانی که لشو دو فوند در سوئیس میزبان یکی از نابغه های دنیای ساعت شد.

کریستین لوبِتین

لوبِتین که شهرت عجیبی در سالن های مد دارد یکی از برتین تولیدکنندگان کفش های پاشنه دار در جهان است.

دو موریه

بله، دام دافنه دو موریه رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس معروف انگلیسی است که بیشتر شهرتش را مدیون رمان ربه‌کا (۱۹۳۸) است. همچنین داستان کوتاه او به نام پرندگان نیز معروف است. بعدها این دو کتاب توسط آلفرد هیچکاک به فیلم تبدیل شدند.

نوموس

دفتر مرکزی نوموس در گلسهوته(ایالت زاکسن) آلمان قرار دارد. این مجموعه زمینه اشتغال بیش از 200 نفر را فراهم کرده است.

مایستر زینگر

یکی از مهمترین تفاوت های برند مایستر زینگر استفاده از تکنولوژی تک عقربه ای یا یک دست در برخی از محصولات است.

داماسکو

داماسکو یکی از برندهای جوان صنعت ساعت آلمان است که در سال 1994 توسط کنراد داماسکو به ثبت رسیده است.

اشتووا

اشتووا در سال 1927 میلادی توسط والتر اشتورز در هورنبرگ آلمان بنا آغاز بکار کرد. در سال 1935 کمپانی به یک ساختمان اجازه ای در فورتسهایم نقل مکان کرد.

یو تی اس مونشن

یو تی اس مونشن، برندی است که 100 درصد تولید آلمان بوده و کلیه فرایند تولید آن از طراحی گرفته تا تولید کابینت و موتور توسط صنعتگران آلمانی دنبال می شود.

زین

آنچه تحت عنوان برند زین روانه بازار می شود، محصولاتی بسیار با کیفیت هستند که در طراحی آنها حس ماجراجویی در آسمان و دریا کاملا وجود دارد.

موله گلسهوته

موله گلسهوته توسط هانس- یورگن موله در سال 1994 بنا نهاده شد. اجداد موله سابقه طولانی در ساخت ابزارهای مختلف اندازه گیری داشته اند.

ای. لانگ اند زونه

در محصولات لانگ از بهترین مواد اولیه و تخصصی ترین آلیاژها و برترین مهندسی موتور استفاده شده است. توربیلون های بی نقص لانگ برای ساعت ها عاشقان دنیای ساعت را محو خود می کند!

کورم

این برند در زمینه طراحی موتور نیز صاحب سبک خاص خود است. استفاده از موتورهای خطی در برخی از محصولات کورم نظر بسیاری از کارشناسان را به سوی خود جلب کرده است.

بریژیت

آبراهام لوییز بریژیت برای ده سال زیرنظر برترین استادکاران صنعت ساعت آموزش دید و در بهترین سطح ممکن مهارت های ساخت ابزارهای دقیق را فراگرفت.

بریل

این برند کار خود را از سال 1939 در میلان آغاز کرد. در سال 1942 اولین ساعت مچی با برند بریل تولید شد. پس از آن توجه ویژه ای به تولید ساعت های زنگ دار داشت.

برمونت

برمونت همکاری نزدیکی با کمپانی های مطرح در صنایع نظامی داشته تا مدل های نظامی خود را برای آنها تولید کند. از مهمترین شرکای برمونت در همکاری مذکور می توان به بوئینگ و نورثروپ گرومن اشاره کرد.

88 رو د رون

استفاده از مواد اولیه کمیاب و مرغوب مانند آلیاژهای فلزی خاص، شیشه های معدنی و انواع جواهرات و چرم در ساخت محصولات رو د رون جز قوانین اولیه تولید به شمار می روند.

لیپ

هم اکنون بسیاری از ستاره ها از محصولات لیپ استفاده می کنند که از جمله می توان به اشتون کوچر، آن هاتاوی، اسکارلت جوهانسن و . . . اشاره کرد.

یما

در سال 1988 گروه بزرگ ساعت سازی سیکو ژاپن طی یک معامله گروه ساعت سازی یما را به زیرمجموعه های خود اضافه کرد اما پس طی یک دوران تقریبا طولانی مجددا فرانسوی ها کنترل یما را بدست گرفتند.

دوکسا

"دوکسا اس. ای. " در سال 1889 در کشور سوئیس به ثبت رسید و فعالیت خود را رسما آغاز کرد. این برند سوئیسی با محصولات خود در رده ساعت های تخصصی غواصی به شهرت رسید.

ایبل

افسانه ایبل از سال 1911 آغاز شد یعنی دقیقا زمانی که اوژن بلوم و آلیس لِویی تلاش مشترکی را برای ارائه محصولاتی خاص پیش گرفتند. نام این برند نیز ترکیبی از حروف ابتدایی نام و فامیل این دو فرد است.


بال

در سال 1891 نیز برخورد دو قطار به دلیل عدم بکارگیری زمان یکسان میان دو شهر موجب مرگ چندین شهروند شد. اینجا بود که کمپانی بال برای حل مشکلات موجود به تدریج به یک برند در دنیای ساعت مبدل شد.

دو موناکو

سابقه تاسیس دو موناکو به سال 2009 میلادی باز می گردد؛ زمانیکه همکاری و رویاهای 3 دوست منتج به ارائه گرند توربیلون ایکس پی به عنوان اولین ساعت با این برند شد.

الیزه

در سال 1921 اولین محصول برند الیزه روانه بازار شد. ساعتی زنانه در قابی از طلا و نگین های باارزشی که برای تزئین آن به کار رفته بود.

انونیمو فیرنزه

با آنکه این برند در دنیای ساعت نوپا به شمار می رود اما آنچه را که تا کنون تولید کرده می توان محصولاتی بسیار با کیفیت و دارای طراحی قدرتمند دانست.

کرونوس

یکی از برندهای خوش ساخت اسپانیایی "کرونوس" نام دارد. کالرلوس وندرل در سال 1930 برای اولین بار این نام را وارد دنیای ساعت کرد.

شیکور

شیکور از جمله برندهایی است که تاکید ویژه ای بر عبارت "ساخت لهستان" دارد. تمامی مراحل تولید محصولات شیکور در لهستان دنبال می شود.


تیسوت
تیسوت در سال 1853 نخستین ساعت جیبی تولید انبوه و نخستین ساعت جیبی با قابلیت نمایش دو منطقه زمانی را تولید کرد.
رولکس

رولکس به واسطه کیفیت بالا، منحصر به فرد بودن و البته قیمت بالای محصولات خود نامی شناخته شده در میان ساعت‌های مچی لوکس سوئیسی است. ساعت‌های رولکس به نوعی نماد ثروت، شهرت و موفقیت هستند.

سیکو
در سال 1924، برند سیکو که در زبان ژاپنی به معنی "موفقیت" و یا "نفیس" است به طور رسمی معرفی شد و پس از گذشت 43 سال از زمان آغاز فعالیت‌های هاتوری، نخستین ساعت مچی سیکو تولید شد.

کارتیه

"لوئی فرانسوا کارتیه" اولین ساعت مچی مردانه را در سال 1904 زمانی که آن را برای دوست و مشتری برزیلی خود "آلبرتو سانتوس دومون" طراحی می کرد، ساخت.

کلیدواژه: یکی از برندهای | شمار می رود | دنیای ساعت | کشور سوئیس | بنا نهاده شد | اولین ساعت | ساعت سازی | صنعت ساعت | ساعت مچی | یک برند | ساعت ها

منبع: عصر ایران

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۱۵۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

در همین زمینه

 • یک گالری ساعت متفاوت
 • پول نیوز- اگر از علاقه مندان به صنعت ساعت هستید و از آشنایی با برندهای مطرح این حوزه لذت می برید؛ پول نیوز آرشیویی کم نظیر در فضای رسانه داخلی را برایتان فراهم کرده که تنها با یک کلیک می توانید به ماجراجویی در دنیای زمان دقیق ها بپردازید. اینجا مکانی است که از معروف ترین برندها تا آنهایی که ممکن است کمتر نامشان را شنیده باشید، حضور دارند و البته مهمترین ویژگی این آرشیو، بروزرسانی مرتب آن توسط پول نیوز است. از سوی دیگر شاید مطالعه اطلاعات این آرشیو در انتخاب ساعت موردنظرتان مفید باشد." برای مطالعه هر مورد روی نام برند ساعت یا تصویر لوگوی آن کلیک کنید"آئروواچاومگا، تگ هویر، پاتک فیلیپ، تیسوت، موادو، گروبل فورسی، اولیس ناردین و ... همگی به نوعی با این شهر در کشور سوئیس مرتبط هستند و از این رو نمی توان هیچ نقطه ای از جهان را سراغ گرفت که بدین اندازه در دنیای زمان سنج ها دارای اعتبار و ارزش باشد.کورونوسوئیسبرندهای مختلفی وجود دارند که به رغم اصالت غیر سوئیسی خود با راه اندازی یا خریداری یک خط تولید در کشور سوئیس تلاش کرده اند تا همان اعتباری که در ابتدای متن بدان اشاره شد را همراه خود داشته باشند.فستینافستینا بیش از آنکه برای تولید انواع ساعت های لوکس مطرح باشد یک گروه تولیدی موفق به شمار می رود.بدات اند کواینجا خبری از کرونوهای پر زرق و برق، توربیلون هایی که از صفحه نمایش بیرون زده اند! و یا کابینت هایی از فلزات فضایی! نیست بلکه همه چیز ساده و لوکس تقدیم مشتریان می شود.اندره موشهدر روزگاری که تکنولوژی حرف اول را می زند و همه چیز در نهایت فناوری تولید می شود محصولات آندره موشه با سبک خاص خود می تواند برترین انتخاب افرادی باشد که دنبال یک ساعت خاص و متفاوت هستند.دنیل ولینگتوناصل طراحی محصولات ولینگتون بر کمینه گرایی...
 • ساعت متفاوت فعالیت مدارس درشهرهای کشور
 • وزیر آموزش و پرورش گفت: ساعات شروع مدارس در مناطق مختلف کشور براساس اقلیم جغرافیایی تغییر می کند. به گزارش مشرق، سید محمد بطحایی در مورد ساعات دقیق شروع و خاتمه ساعت فعالیت مدارس، اظهار داشت: برای شروع و خاتمه سال تحصیلی متناسب با اقلیم مناطق مختلف مواردی را به استان ها ابلاغ کردیم. استان هایی که در مناطق گرمسیری کشور واقع شده اند، اجازه دارند زودتر از 7 صبح فعالیت مدارس را آغاز و ظهر زودتر تعطیل شوند. وی ادامه داد: در مناطق سردسیر مسئولان و مدیران مدارس این اجازه را دارند که دیرتر اقدام به شروع فعالیت کنند. دانش آموزان این مناطق می توانند با چند ساعت تاخیر فعالیت علمی خود را آغاز و از ساعات ظهرگاهی بیشتر در کلاس بمانند. وزیر آموزش و پرورش در مورد چرایی فعالیت مدارس تهران در ساعت 7:30، گفت: به دلیل داشتن مدارس دو شیفته در تهران و تداخل فعالیت مدارس با زمان ادارات مجبور هستیم در تهران زمان فعالیت مدارس را مجبور هستیم به ساعت 7:30 صبح موکول کنیم. بطحائی با بیان اینکه در سال تحصیلی در حوزه محتوای متون درسی و مهارت آموزی برنامه های جدیدی داریم، تاکید کرد: آموزش شهروندی، سبک زندگی ایرانی- اسلامی در مدارس آغاز می شود. وی از اصلاح روش های مدیریت و ساختار اداری آموزش و پرورش خبر داد و افزود: به دنبال افزایش بهره وری در نظام آموزش و پرورش هستیم. امروز 1100 پروژه جدید آموزشی به بهره برداری می رسد و 5 هزار کلاس درس به سیستم آموزشی کشور اضافه می شود. منبع: میزان ارسال به تلگرام
 • ساعت به ساعت با قیمت دلار آمریکا یورو و درهم
 • برای آگاهی از اینکه نبض قیمت دلار، یورو و درهم امارات به عنوان پرطرفدارترین ارزهای مورد معامله در بازار آزاد ارز کشور از 8 صبح تا 18 عصر چگونه می‌زند؟ شما می‌توانید راس هر ساعت از میانگین قیمت خرید و فروش دلار آمریکا، یورو و درهم امارات در صرافی های مجاز اطلاع کسب کنید.به گزارشتابناک اقتصادی، جدول زیر بیانگرمیانگین وزنی نرخ خرید و فروشدلار آمریکا، یورو و درهم امارات، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط صرافی های مجاز کل کشور، راس هر ساعت می‌باشد. توضیح اینکه این جدول ساعت به ساعت به روز رسانی می‌شود.میانگین قیمت خرید و فروش دلار آمریکا، یورو و درهم امارات در بازار آزاد در هر ساعتساعتدلار آمریکایورودرهم اماراتخرید نقدیفروش نقدیتغییرخرید نقدیفروش نقدیتغییرخرید نقدیفروش نقدیتغییرپنجشنبه38,92138,9614046,70446,7747010,64210,65311938,77439,000226--47,054-10,40010,658258درج -- در ستون نرخ به معنای عدم وجود معامله ثبت شده در سامانه سنا است.
 • نمایشگاه پوستر و دفاع مقدس در گالری نقش خانه اصفهان برپا می شود
 • معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری اصفهان گفت: به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و با برنامه‌‌ریزی صورت گرفته از سوی حوزه هنری نمایشگاه پوستر و عکس با موضع هفته دفاع مقدس در گالری نقش خانه اصفهان برپا می‌شود. عظیم فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره برنامه‌های حوزه هنری در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: حوزه هنری برای هفته دفاع مقدس چندین برنامه ویژه دارد که امشب در نخستین ویژه‌برنامه شب شعر دفاع مقدس برگزار می‌شود.وی افزود: دیگر برنامه این هفته نمایشگاه پوستر و عکس با موضوع دفاع مقدس در گالری نقش خانه است، نمایش پیرمرد، بقچه، دوچرخه هم به دلیل مشکلی که برای یکی از بازیگران پیش آمده لغو شده و این نمایش در هفته بسیج اجرا می‌شود.معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری اصفهان درباره برنامه‌هایشان در دهه نخست محرم خاطرنشان کرد: دهه نخست محرم امسال با هفته دفاع مصادف با هفته مقدس شده و به همین دلیل برنامه خاصی در این زمینه در دهه نخست در نظر نگرفتیم، البته علاوه بر مصادف شدن هفته دفاع مقدس مردم نیز اغلب در برنامه‌های سخنرانی و عزاداری شرکت می‌کنند و سنگینی برنامه‌ها اجازه برنامه دیگری را به ما نمی‌داد.وی تصریح کرد: در برنامه‌های ماه محرم و صفر حوزه هنری پس از دهه نخست محرم از روز یازدهم محرم تا اربعین حسینی برنامه‌های مختلفی را در نظر داریم که جزئیات آن‌ها اعلام می‌شود، برنامه‌های ما تا اربعین اعم از اجرای نمایش، نمایشگاه تخصصی در ارتباط با محرم، نشست هم روایی با موضوع عملیات‌های محرم و شب شعر است.انتهای پیام/ R41346/P41362/S6,51/CT1
 • یک خودروی متفاوت ایتالیایی عکس
 • نخستین نسل از جولیتا در سال ۱۹۵۴ به بازار آمد و در سال ۲۰۱۰ نسل سوم این خودرو با ظاهری متفاوت و ویژگی‌های فنی جدید رونمایی شد. به گزارش مشرق، اولین نسخه از جولیتای ایتالیایی در سال ۱۹۵۴ و در جریان نمایشگاه اتومبیل تورین معرفی شد، این خودروی مجهز به یک پیشرانه ۱.۳ لیتری دیفرانسیل عقب در کلاس خودروهای کوپه قرار می گرفت؛ با گذشت سال‌ها، نسخه‌های متفاوتی از این اتومبیل تولید شد تا جایی که بین سال‌های ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۵ حدود ۱۳۵ هزار دستگاه از نسخه‌های مختلف این خودرو به تولید رسید. نسخه دوم این خودرو در سال ۱۹۷۷ معرفی شد و تا سال ۱۹۸۵ به تولید رسید بالاخره در ماه مارس سال ۲۰۱۰ به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس کمپانی آلفارومئو و در جریان نمایشگاه خودرو ژنو، نسل سوم جولیتا با ظاهری متفاوت و ویژگی‌های فنی کاملا جدید رونمایی شد. جولیتا حاصل تفکرات طراح لورنزو راماسیوتی بوده است؛ راماسیوتی که در پروژه‌های طراحی خودروهایی چون فراری انزو، فراری ۳۶۰ مودنا، مازراتی کواتروپورته و گرن توریزمو شرکت داشته، در طراحی نسل سوم جولیتا نیز ایده های خاص و جالبی را در این خودرو به نمایش گذاشته است؛ نسل سوم جولیتا از پلتفرم C-Evo گروه فیات بهره برده و فیات برای توسعه‌ی این پلتفرم با صرف هزینه‌ای حدود ۱۰۰ میلیون یورو پلتفرم C را دوباره مهندسی کرد و در حقیقت می‌توان گفت C-Evo پلتفرمی کاملا جدید است. کمپانی ایتالیایی به منظور ارائه قدرت انتخاب به مشتریان خود امکان دو پیشرانه ی ۱.۴ لیتری و ۱.۷۵ لیتری در نظر گرفته است ،مدل ۲۰۱۷ جولیتای مجهز به پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری با نام سوپر شهرت داشته و نسخه‌ی مجهز به پیشرانه‌ی ۱.۷۵ لیتری، ولوچه نام گذاری شد. لازم به ذکر است که هر دو پیشرانه چهار سیلندر و به سیستم توربوشارژ مولتی‌ایر آلفارومئو تجهیز شده و نمونه‌ی ۱.۴ لیتری قادر به تولید...
 • رفتار متفاوت کاوانی و مسی با نیمار
 • رفتار مهاجم اروگوئه‌ای پاری ‌سن‌ ژرمن و مهاجم آرژانتینی بارسلونا با نیمار کاملا متفاوت بوده است. به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، اختلاف نیمار و ادینسون کاوانی در دیدار پاری ‌سن‌ ژرمن با لیون هنوز هم سوژه رسانه‌های جهان است. این اختلاف با واکنش‌های متفاوتی از جانب باشگاه و کشور برزیل روبه‌رو شد. آخرین خبر در این باره سفر نکردن نیمار به مون‌پلیه به همراه تیم است. باشگاه اعلام کرد مهاجم برزیلی به خاطر آسیب‌دیدگی‌ نتوانسته است تیم را همراهی کند اما ممکن است به خاطر اختلاف به وجود آمده اونای امری نیمار را از فهرست ۱۸ نفره خط زده باشد. نیمار پیش از این اتفاق رفتارهای ناشایستی از خود نشان داده بود. مهاجم برزیلی با این حال رابطه خوبی با دیگر مهاجم‌های بارسلونا یعنی لوییس سوارس و لیونل مسی داشت. مسی مرد اول بارسلونا بود اما هرگز نیمار را فراموش نمی‌کرد و رابطه خیلی خوبی با او داشت. مهاجم آرژانتینی که پنالتی‌ زن نخست تیمش است زمانی که در یک بازی، بازیکن حریف روی نیمار خطا کرد و داور پنالتی‌ اعلام کرد توپ را برداشت و به او گفت‌ ضربه پنالتی‌ را بزند. مهاجم برزیلی هم آن را به گل تبدیل کرد. در بازی دیگری باز هم مسی تصمیم گرفت توپ را به نیمار بدهد تا ضربه پنالتی‌ را بزند. مهاجم برزیلی توپ را به گل تبدیل نکرد و مسی نه تنها عصبانی نشد بلکه او را دلداری داد. نیمار در این شرایط به پاری ‌سن‌ ژرمن رفت و قصد داشت مرد اول تیم فرانسوی باشد اما متوجه شد کاملا وضعیت فرق می‌کند. در نخستین واکنش زمانی که یک پنالتی‌ برای پاری ‌سن‌ ژرمن گرفت، کاوانی توپ را برداشت و اجازه نداد نیمار ضربه پنالتی‌ را بزند. مهاجم برزیلی از این اتفاق ناراحت شد و بحث مختصری بین دو بازیکن به وجود آمد. در جای دیگری در...
 • ظاهر متفاوت رضا یزدانی روی رینگ بوکس عکس
 • خبرگزاری میزان- رضا یزدانی عکس متفاوتی از خود در حال تمرین بوکس منتشر کرد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،رضا یزدانی با انتشار عکسی از خود در حال تمرین بوکس در اینستاگرام، نوشت: «مشغول فيلمبردارى مسابقات بوكس به همراه مربياى عزيزم، ابولفضل عرب و آيدين خطايى». انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود. منبع: خبرآنلاین
 • متفاوت ترین شهربازی دنیا در ایران
 • سوژه این گزارش متفاوت‌ترین شهربازی است که تا به حال دیده‌اید، شهربازی‌ای که در حرم مطهر رضوی میزبان زائران شده است، آن هم در روزهایی که تعطیلات تابستانی رو به پایان است و بسیاری از مردم در مسافرت به سر می‌برند و بی‌تردید مشهد و حرم شاه خراسان هم یکی از مقاصد مهم سفر است. آن‌طور که احمد بهشتی، مدیر نخستین شهربازی معارفی ایران روایت می‌کند، این شهربازی بخش‌های مختلفی را براساس گروه‌های سنی در بر می‌گیرد و از سنین سه تا 17 سال می‌توانند به‌صورت رایگان از بازی‌ها و برنامه‌های آن استفاده کنند. چرخی در نمایشگاه می‌زنم، بچه‌های کوچک‌تر سوار بر کشتی نوح شده‌اند، گروهی دیگر در «خانه فوم» حسابی بهشان خوش می‌گذرد، آن گروه از بچه‌ها که قدری بزرگ‌تر هستند سراغ صخره‌نوردی رفته و البته بخشی هم در «بازیافت» حسابی خودشان را سرگرم کرده‌اند.ماشین بازی هم طرفداران زیادی دارد، کودکان سوار بر ماشین در «شهر ترافیک» آموزش‌های لازم را می‌بینند. «آتش‌نشان» شدن و آموختن فرهنگ فداکاری، تانک‌های «دشمن‌شناسی» که بالای هرکدام تصویر شهیدی چشم‌نوازی می‌کند و «اتاق عمل» که بچه‌ها در آن با اعضای مختلف جسم انسان آشنا می‌شوند از دیگر بخش‌های پرطرفدار این شهربازی است. زیارت با شادی و معرفت حجت‌الاسلام حسینی، مسئول کمیته پژوهش شهربازی را گوشه‌ای از سالن پیدا می‌کنم و از او می‌خواهم قدری درباره این کار توضیح دهد، او می‌گوید: اصولا شهربازی رفتن در همه جای دنیا برای گذران وقت و سرگرمی است، اما زائری که به حرم امام رضا(ع) می‌آید قطعا برای سرگرمی و گذران وقت نیامده است، شهربازی معارفی هم در همین راستا فعالیت می‌کند، ما نمی‌خواهیم فقط بچه‌ها را سرگرم کنیم و ساعتی به غفلت بگذرد، در بازی‌های ما آشنایی با اخلاق، احکام و آداب اجتماعی و مرتبط با سبک زندگی به‌طور غیرمستقیم آموزش داده می‌شود. در خیلی از موارد حتی کودک یا نوجوان متوجه این آموزش هم نمی‌شود و...
 • روایتی متفاوت از واقعه کربلا برای بچه ها چاپ شد
 • کتاب داستانی «بچه‌های فرات» نوشته لیلا قربانی شامل روایتی متفاوت از واقعه کربلا توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد. به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب داستانی «بچه‌های فرات» نوشته لیلا قربانی شامل روایتی متفاوت از واقعه کربلا به تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است. نویسنده در این داستان از زاویه متفاوت، فاجعه کربلا در سال ۶۱ هجری را روایت می‌کند؛ چند نوجوان که روزگار خود را با سرگرمی‌ها و ماجراجویی‌های نوجوانانه می‌گذرانند، در روزهایی که خبر سفر امام حسین و یارانش به کوفه منتشر شده است، مقابل دوراهی مهمی قرار می‌گیرند. دست آخر و با پشت سر گذاشتن ماجراهایی، هر کدام راه خودش را در تقابل سپاه یزید با کاروان امام حسین علیه‌السلام برمی‌گزینند. در نوشتن این کتاب از منابع مرجع تاریخی استفاده شده تا تصویر قابل اطمینانی از وقایع تاریخی که ضمن داستان روی می‌دهند، ارائه شود. در بخشی از این داستان می خوانیم: پدر سعد آرام آرام حرفش را شروع کرد. همه سر تا پا گوش بودند. حبیب هم نزدیک او نشسته بود. از ریش سفید روستا تا پسرهای کوچک، همه ساکت شدند. - امروز یک مهمان از دارالحکومه کوفه داشتیم. پیامی از عبیدالله برایمان آورده بود. پچ پچ و همهمه شروع شد. این را همه می‌دانستند. با اشاره‌های پدر سعد ساکت شدند. - حسین‌بن‌علی با امیرالمؤمنین یزید بیعت نکرده و به سوی کوفه در حرکت است. گوش های همه، به خصوص حبیب و علی تیزتر شد. - عبیدالله، مسلم فرستاده او را کشته و هانی بن عروه را با اینکه بزرگ قبیله مذحج بود، به جرم پناه دادن به مسلم دار زده است. حالا هم هر کسی به دنبال کوچک‌ترین کمکی به حسین بن علی باشد، دستگیر می‌کند. بدانید تمام راه‌های اطراف کوفه را سرباز گذاشته‌اند. عبیدالله به همه قبایل، روستاها و شهرهای اطراف، پیک فرستاده و هشدار...
 • عکس/ظاهر متفاوت خواننده معروف روی رینگ بوکس
 • رضا یزدانی با انتشار عکسی از خود در حال تمرین بوکس در اینستاگرام، نوشت: «مشغول فيلمبردارى مسابقات بوكس به همراه مربياى عزيزم، ابولفضل عرب و آيدين خطايى»
 • ظاهر متفاوت خواننده مشهور روی رینگ بوکس عکس
 • رضا یزدانی با انتشار عکسی از خود در حال تمرین بوکس در اینستاگرام، نوشت: «مشغول فیلمبردارى مسابقات بوکس به همراه مربیاى عزیزم، ابوالفضل عرب و آیدین خطایى».
 • عکسی متفاوت که گلزار از کودکی اش به اشتراک گذاشت
 • خبرگزاری میزان- محمدرضا گلزار عکسی متفاوت از دوران کودکی‌اش در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محمدرضا گلزار عکسی متفاوت از دوران کودکی‌اش در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. انتهای پیام/ خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
 • عکس:تیپ متفاوت امین حیایی درحال بازی بیلیارد
 • «امین حیایی» و «رضا عطاران» و «حمید فرخ نژاد» در نمایی از فیلم «ما شما را دوست داریم خانم یایا» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی همبازی شدند. سرویس عکس و فیلم فردا: «امین حیایی» و «رضا عطاران» و «حمید فرخ نژاد» در نمایی از فیلم «ما شما را دوست داریم خانم یایا» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی همبازی شدند.امین حیایی این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.
 • همه چیز درباره Alfa Romeo Giulietta یک خودروی متفاوت ایتالیایی تصاویر
 • خبرگزاری میزان- نخستین نسل از جولیتا در سال 1954 به بازار آمد و در سال ۲۰۱۰ نسل سوم این خودرو با ظاهری متفاوت و ویژگی‌های فنی جدید رونمایی شد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اولین نسخه از جولیتای ایتالیایی در سال ۱۹۵۴ و در جریان نمایشگاه اتومبیل تورین معرفی شد، این خودروی مجهز به یک پیشرانه 1.3 لیتری دیفرانسیل عقب در کلاس خودروهای کوپه قرار می گرفت؛ با گذشت سال‌ها، نسخه‌های متفاوتی از این اتومبیل تولید شد تا جایی که بین سال‌های ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۵ حدود ۱۳۵ هزار دستگاه از نسخه‌های مختلف این خودرو به تولید رسید. نسخه دوم این خودرو در سال 1977 معرفی شد و تا سال 1985 به تولید رسید بالاخره در ماه مارس سال ۲۰۱۰ به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس کمپانی آلفارومئو و در جریان نمایشگاه خودرو ژنو، نسل سوم جولیتا با ظاهری متفاوت و ویژگی‌های فنی کاملا جدید رونمایی شد. جولیتا حاصل تفکرات طراح لورنزو راماسیوتی بوده است؛ راماسیوتی که در پروژه‌های طراحی خودروهایی چون فراری انزو، فراری 360 مودنا، مازراتی کواتروپورته و گرن توریزمو شرکت داشته، در طراحی نسل سوم جولیتا نیز ایده های خاص و جالبی را در این خودرو به نمایش گذاشته است؛ نسل سوم جولیتا از پلتفرم C-Evo گروه فیات بهره برده و فیات برای توسعه‌ی این پلتفرم با صرف هزینه‌ای حدود ۱۰۰ میلیون یورو پلتفرم C را دوباره مهندسی کرد و در حقیقت می‌توان گفت C-Evo پلتفرمی کاملا جدید است. کمپانی ایتالیایی به منظور ارائه قدرت انتخاب به مشتریان خود امکان دو پیشرانه ی ۱.۴ لیتری و ۱.۷۵ لیتری در نظر گرفته است ،مدل ۲۰۱۷ جولیتای مجهز به پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری با نام سوپر شهرت داشته و نسخه‌ی مجهز به پیشرانه‌ی ۱.۷۵ لیتری، ولوچه نام گذاری شد. لازم به ذکر است که هر دو پیشرانه چهار سیلندر و به سیستم توربوشارژ مولتی‌ایر آلفارومئو تجهیز شده و نمونه‌ی...
 • جدیدترین و متفاوت ترین لباس های زنانه در هفته مد نیویورک ۲۰۱۷
 • خبرگزاري آريا - لباس هاي زنانه در هفته مد نيويورک , امسال هفته مد نيويورک در زمينه لباس هاي زنانه بسيار متنوع و خلاقانه عمل کرده است طوري که تمامي منتقدان مطرح دنيا از اين نظر هيجان‌زده شده اند. لباس هاي زنانه در هفته مد نيويورکلباس هاي زنانه در هفته مد نيويورک , هفته مد نيويورک که با عنوان هفته مد مرسدس بنز نيز شناخته مي شود، يک رخداد نيمه سالانه در شهر نيويورک است که هر سال در ماه فوريه و سپتامبر برگزار مي شود.امسال هفته مد نيويورک در زمينه لباس هاي زنانه بسيار متنوع و خلاقانه عمل کرده است طوري که تمامي منتقدان مطرح دنيا از اين نظر هيجان‌زده شده اند.از نظر رنگ، بافت و جنس پارچه تنوع بسيار زيادي در ميان محصولات پاييزي امسال ديده مي‌شود. از لباس هاي گلدار گرفته تا رنگ هاي ساده و خنثي، طراحان اين کلکسيون تمرکز زيادي بر جزييات داشته اند. در اينجا کلکسيوني از جديدترين و به روزترين لباس هايي که در هفته مد نيويورک به نمايش گذاشته شده اند را برايتان آورده ايم.شيک ترين لباس هاي زنانه در هفته مد نيويورکجديدترين لباس هاي زنانه 2017متفاوت ترين لباس هاي زنانهلباس زنانه مجلسيلباس هاي زنانه هفته مد 2017 نيويورکجديدترين لباس هاي زنانهلباس هاي زنانه هفته مد نيويورکجديدترين لباس هاي زنانه در هفته مد نيويورکجديدترين لباس هاي زنانه در هفته مدايده ال
 • روایت متفاوت محمود واعظی از سبک مغزی ترامپ و اعتدال گرایی روحانی
 • سیاست>دولت - ایسنا نوشت:رئیس دفتر رئیس جمهورمطلبی با عنوان دوگانه نفرت و جنگ با حکمت و صلح در هفتاد و دومین مجمع عمومی منتشر کرد. در متن منتشر شده از سوی محمود واعظی آمده است: رسانه های محتلف جهان هنوز تحت تاثیر دو سخنرانی، از مجموعه سخنرانی روسای کشورها در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل هستند. دوگانه ی نفرت، تهدید، جهل و سبک مغزی رئیس جمهور جدید آمریکا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب یادآور ادبیات گانگستری و بازگشت به قبل از قرن بیستم است؛ با مهر، صلح، حکمت و اعتدال ایرانی که دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری به نمایش گذاشت.ترامپ گفت اگر لازم باشد کره شمالی را با خاک یکسان می کند؛ دکتر روحانی نیز منادی صلح در منطقه و جهان شد و البته گفت "نه تهدید می کنیم و نه تهدید می پذیریم". ترامپ گفت آمریکا در اولویت اول است؛ رئیس جمهور ایران گفت "امروز صلح و امنیت و توسعه جهانی در هم تنیده است". ترامپ از 700 میلیارد دلار افزایش هزینه نظامی گفت و دکتر روحانی گفت "صلح زیباست و سلاح های مرگ آفرین زیبا نیست".ترامپ فقط تهدید نکرد، به ملتهای عضو سازمان ملل و حتی شعور و شان ملت خود اهانت کرد. او به اذعان خود آمریکایی ها، اصول قانون اساسی و ارزشهای ادعایی این کشور را زیر پا گذاشت و بخوبی به دنیا نشان داد که رئیس جمهور کدام کشور جهان امروز و معنای دمکراسی را بهتر می فهمد. 29216 کلید واژه‌ها : محمود واعظی - حسن روحانی - سازمان ملل -
 • معضل ترافیک تهران با مشارکت مردم حل خواهد شد/رویکرد متفاوت نجفی در حمل و نقل شهری
 • یک کارشناس حمل و نقل شهری معتقد است برای حل معضل ترافیک در تهران، باید مردم را که استفاده کننده اصلی از وسایل نقلیه هستند در طرح‌های مربوط به آن مشارکت داد. اقتصاد آنلاین-فائزه مومنی؛ حمید سیادت موسوی در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه یکی از بزرگترین مسائلی که در کیفیت زندگی مردم تاثیر می‌گذارد، حمل و نقل شهری است، ادامه داد: حمل و نقل یک شهر بزرگ، از مسائلی چون وضعیت اقتصادی،میزان رعایت قانون و اولویت پروژه‌های عمرانی نشات می‌گیرد. همچنین بیکاری و مهاجرت برروی سیستم حمل و نقل شهری اثرگذار است. وی ادامه داد: همه مسائل حمل و نقل شهر تهران مربوط به ساکنان شهر تهران نیست، بخش عمده‌ آن مربوط به شهرها و حومه‌های پایتخت است.اگر شهرداری اقداماتش را محدود به شهر تهران کند، مشکلات حل نخواهند شد. باید با برنامه‌ریزی در کل استان تهران، معضل ترافیک حل شود. موسوی اضافه کرد: حل مشکلات اقتصادی، فرهنگسازی در بین مردم و ریشه‌ای عمل کردن همراه با یک گفتمان واحد، مشکل حمل و نقل شهری ایران را برطرف خواهد کرد. او با اشاره به اینکه اقداماتی چون پیاده‌راه‌سازی، توسعه مترو، فرهنگ استفاده از دوچرخه در دوره‌های قبل شهرداری تهران انجام شده است، ادامه داد: اما باید هریک از این اقدامات به‌جا و به‌موقع و به اندازه کافی صورت گیرد. برنامه‌هایی که آقای نجفی ارائه نموده‌اند شاید همان برنامه‌ها باشد اما در دوره گذشته این داروها برای درمان درد تهران کافی نبوده است. این کارشناس حمل و نقل شهری تاکید کرد: برای ساماندهی حمل و نقل شهری باید روحیه مشارکت دادن مردم در مدیریت شهر تهران وجود داشته باشد. حمل و نقل شهری مثل احداث یک کارخانه نیست که افراد خاصی تصمیم‌گیری کنند و بعد ساخته شود. وی ادامه داد: همه مردم در حل این مشکل سهیم هستند. مردم استفاده کننده سیستم هستند. چه در شکل...
 • این لامبورگینی مثل ساعت کار می کند
 • خودروی 235 هزار یورویی هوراکان سوپر ریس تروفئو که با همکاری یک شرکت مشهور سوئیسی که در زمینه ساخت ساعت فعال است و روجر دوبویس نام دارد ساخته شده، به شکلی اختصاصی و محدود قرار است به تولید رسد بی‌باک| لامبورگینی از خودروی تازه خود با انتشار تعدادی عکس رونمایی کرد. این خودرو که یک نمونه مسابقه ای با نام هوراکان ایوو تروفئو سوپر ریس است، با داشتن تجهیزاتی نظیر باه بزرگ عقب، رکاب جانبی، تزئینات مسابقه ای و برخی اقلام نظیر یک ساعت مچی پیشرفته برای راننده، تلاش دارد تا منتهای حس رانندگی اسپورتی را به سرنشینان خود منتقل کند. به گزارش بی‌باک، این خودروی 235 هزار یورو که با همکاری شرکت مشهور سوئیسی که در زمینه ساخت ساعت فعال است و روجر دوبویس نام دارد ساخته شده و به شکلی اختصاصی و محدود قرار است به تولید رسد. طراحی بدنه این خودروی مهیج نیز توسط استودیو طراحی لامبورگینی و شرکت مهندسی دالارا ساخته شده است. جالب ترین نکته در مورد هر دو برند که در این پروژه با هم همکاری کرده اند، این است که با دقت و تلاشی مثال زدنی به ساخت محصولاتشان چه ساعت باشد و چه خودرو، مشغولند.
 • ساعت ۶:۱۵ آغاز ترافیک اول مهر
 • به گزارش ایسکانیوز ، ایلوش وزیری درباره ترافیک اول مهر گفت: امسال هم مانند سنوات قبل تلاش کردیم تا با رصد دقیق معابر شهرترافیک را تا حد امکان کنترل کردیم. به گفته وزیری، ترافیک صبحگاهی اول مهرماه 96 از ساعت 6:15 آغاز شده است. وی تصریح کرد:در بزرگراه امام علی و از ساعت ٦.٢٠ تا ساعت ٧ صبح ٤ تصادف ، یک مورد ریزش بار از وانت و ٢ مورد نیز خرابی خودرو صورت گرفته است. فارس 700 ترافیک مهر ماه ترافیک اول مهر ایلوش وزیری رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران
 • ۱۰ ساعت عظیم الجثه دنیا/عکس
 • به گزارش پارس نیوز، مردم در سراسر دنیا هر روز به دفعات بیشتری به ساعت نگاه می کنند تا قرار ملاقات های مهم خود را از دست ندهند. گاهی به نظر می رسد وقتی می خواهیم کار مهمی را انجام دهیم زمان خیلی به سرعت می گذرد، اما درواقع سرعت عقربه ها در این ده ساعت بزرگ دنیا هرگز تغییر نخواهدکرد. در اینجا نگاهی گذرا خواهیم داشت به 10 عدد از بزرگ ترین ساعت های دنیا که در اقصی نقاط جهان قرار دارند. 10. ساعت کولگیت (Golgate Clock) در ایندیانا، امریکا ساعت کولگیت که دهمین ساعت بزرگ دنیا است در روز 17 نوامبر سال 1924 شروع به کار کرد. صفحه این ساعت که روی ساختمان کارخانه Colgate- Palmolive در ایندیانا نصب شده است حدود 12 متر قطر دارد. این ساعت دقیقا در حاشیه رودخانه قرار دارد. 9. برج ساعت الن بردلی (Allen- Bradley) در میلواکی، امریکا ساعت برج الن بردلی چهار وجهی است و قطر هر چهار صفحه این ساعت 12.25 متر است. این ساعت بسیار زیبا در ارتفاع 83 متری از سطح زمین نصب شده است. با وجود این ساعت دیگر هیچ کس در آن ناحیه برای فهمیدن زمان به صفحه تلفن هوشمند خود نگاه نمی کند. 8. ساعت آسمان خراش گروزنی سیتی (Grozny City) در چچن، روسیه این ساعت دووجهی در ارتفاع 140 متری بر روی نمای آسمان خراش گروزنی نصب شده است. این برج بلند که در روز پنجم اکتبر سال 2011 افتتاح شد شامل یک هتل 5 ستاره، 80 طبقه آپارتمان و یک مرکز تجاری است. صفحه هر ساعت که شامل عقربه ها و چرخ دنده است 5200 کیلوگرم وزن دارد. سازه ای که به عنوان پایه این ساعت عمل می کند 14 هزار کیلوگرم وزن دارد. عقربه ساعت شمار این ساعت 250 کیلوگرم، عقربه دقیقه شمار 400 کیلوگرم و...
 • ساعت فعالیت مدارس تغییر می کند
 • سید محمد بطحایی در مورد ساعات دقیق شروع و خاتمه ساعت فعالیت مدارس، اظهار داشت: برای شروع و خاتمه سال تحصیلی متناسب با اقلیم مناطق مختلف مواردی را به استان ها ابلاغ کردیم. استان هایی که در مناطق گرمسیری کشور واقع شده اند، اجازه دارند زودتر از 7 صبح فعالیت مدارس را آغاز و ظهر زودتر تعطیل شوند. وی ادامه داد: در مناطق سردسیر مسئولان و مدیران مدارس این اجازه را دارند که دیرتر اقدام به شروع فعالیت کنند. دانش آموزان این مناطق می توانند با چند ساعت تاخیر فعالیت علمی خود را آغاز و از ساعات ظهرگاهی بیشتر در کلاس بمانند. وزیر آموزش و پرورش در مورد چرایی فعالیت مدارس تهران در ساعت 7:30، گفت: به دلیل داشتن مدارس دو شیفته در تهران و تداخل فعالیت مدارس با زمان ادارات مجبور هستیم در تهران زمان فعالیت مدارس را مجبور هستیم به ساعت 7:30 صبح موکول کنیم. بطحائی با بیان اینکه در سال تحصیلی در حوزه محتوای متون درسی و مهارت آموزی برنامه های جدیدی داریم، تاکید کرد: آموزش شهروندی، سبک زندگی ایرانی- اسلامی در مدارس آغاز می شود. وی از اصلاح روش های مدیریت و ساختار اداری آموزش و پرورش خبر داد و افزود: به دنبال افزایش بهره وری در نظام آموزش و پرورش هستیم. امروز 1100 پروژه جدید آموزشی به بهره برداری می رسد و 5 هزار کلاس درس به سیستم آموزشی کشور اضافه می شود.
 • با این ساعت می توانید ببینید که فرزندانتان کجا هستند
 • به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «اِتا کلاک»، ساعتی است که با استفاده با تکیه بر سیستم عصبی بدن انسان می تواند موقعیت مکانی افرادی که برایتان اهمیت ویژه ای دارند را ردیابی کند.گروهی که این ساعت عجیب و جالب را طراحی نموده، ترکیبی از مهندس، مخترع، هنرمند و تکنولوژیست است. هدف از ساخت این گجت جالب توجه، نمایش زمان نیست بلکه قرار است موقعیت جغرافیایی شخصی که برای کاربر از اهمیت بسیاری برخوردار است را به وی نشان دهد. یک عقربه نشان‌دهنده فردی است که با وی در تماس هستید و عقربه دیگر، مقصد وی را نشان می دهد. The Eta Clock به شما نشان می دهد که افراد مهم زندگی شما در کجا حضور دارند. این ساعت با اپ موبایلی قابل کنترل است. برای این منظور، مخاطب شما باید این اپ را روی موبایل خود دانلود و نصب کرده و از طریق آن، موقعیت مکانی خود را با شما به اشتراک بگذارد.هر کاربری می تواند حریم خصوصی خود را به دلخواه تنظیم کند. لازم به اشاره است که این اطلاعات بیشتر از دو روز در گجت باقی نمی مانند و از این رو، اطلاعات جغرافیایی کاربران توسط کمپانی سازنده ضبط و ذخیره نمی شود.این ساعت در حال حاضر در دو جنس چوب گردو و بلوط عرضه می شود و حداکثر برای ۶ کاربر به طور همزمان قابل استفاده است. منبع:روزیاتو انتهای پیام/ ساعت عجیب و جالب با موقعیت مکانی
 • ۱۰ ساعت عظیم الجثه دنیا را ببینید
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مردم در سراسر دنیا هر روز به دفعات بیشتری به ساعت نگاه می کنند تا قرار ملاقات های مهم خود را از دست ندهند. گاهی به نظر می رسد وقتی می خواهیم کار مهمی را انجام دهیم زمان خیلی به سرعت می گذرد، اما درواقع سرعت عقربه ها در این ده ساعت بزرگ دنیا هرگز تغییر نخواهدکرد. در اینجا نگاهی گذرا خواهیم داشت به 10 عدد از بزرگ ترین ساعت های دنیا که در اقصی نقاط جهان قرار دارند. 10. ساعت کولگیت (Golgate Clock) در ایندیانا، امریکا ساعت کولگیت که دهمین ساعت بزرگ دنیا است در روز 17 نوامبر سال 1924 شروع به کار کرد. صفحه این ساعت که روی ساختمان کارخانه Colgate- Palmolive در ایندیانا نصب شده است حدود 12 متر قطر دارد. این ساعت دقیقا در حاشیه رودخانه قرار دارد. 9. برج ساعت الن بردلی (Allen- Bradley) در میلواکی، امریکا ساعت برج الن بردلی چهار وجهی است و قطر هر چهار صفحه این ساعت 12.25 متر است. این ساعت بسیار زیبا در ارتفاع 83 متری از سطح زمین نصب شده است. با وجود این ساعت دیگر هیچ کس در آن ناحیه برای فهمیدن زمان به صفحه تلفن هوشمند خود نگاه نمی کند. 8. ساعت آسمان خراش گروزنی سیتی (Grozny City) در چچن، روسیه این ساعت دووجهی در ارتفاع 140 متری بر روی نمای آسمان خراش گروزنی نصب شده است. این برج بلند که در روز پنجم اکتبر سال 2011 افتتاح شد شامل یک هتل 5 ستاره، 80 طبقه آپارتمان و یک مرکز تجاری است. صفحه هر ساعت که شامل عقربه ها و چرخ دنده است 5200 کیلوگرم وزن دارد. سازه ای که به عنوان پایه این ساعت عمل می کند 14 هزار کیلوگرم وزن دارد. عقربه ساعت شمار این ساعت 250 کیلوگرم، عقربه دقیقه شمار 400 کیلوگرم و...
 • ساعت بازی تیم ملی مقابل روسیه مشخص شد
 • فدراسیون فوتبال روسیه با آغاز بلیت فروشی مربوط به دیدار با ایران، ساعت برگزاری این دیدار را مشخص کرد. به گزارش "ورزش سه"، پس از بازی های هفته هشتم لیگ برتر، شاگردان کارلوس کی روش طبق برنامه ای از پیش تعیین شده راهی روسیه خواهند شد تا اولین اردوی تدارکاتی خود را برای حضور در بازی های جام جهانی را برگزار کنند. آنها در این اردو دو دیدار برگزار خواهند کرد و با تیم های ملی توگو و روسیه روبرو خواهند شد. اولین بازی تیم ملی در این اردو برابر تیم ملی توگو خواهد بود که تنها تاریخ آن مشخص شده است و خبری از ساعت برگزاری بازی نیست. این بازی در سایت فیفا نیز بدون حک ساعت برگزاری قید شده است. دیدار تیم های ملی ایران و توگو روز سیزدهم مهرماه به انجام خواهد رسید. اما دومین بازی تیم ملی در روز هجدهم مهرماه در شهر کازان و برابر تیم ملی روسیه برگزار خواهد شد. فدراسیون فوتبال روسیه نیز با اعلام ساعت برگزاری این دیدار که ساعت ١٩:٣٠ به وقت تهران خواهد بود، ضمن معرفی سایت مربوطه، بلیت فروشی دیدار را آغاز کرد.
 • آغاز ترافیک مهرماه٩٦ از ساعت ۶:۱۵صبح
 • خبرگزاري آريا - گروه حمل ونقل عمومي: رئيس مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران از آغاز ترافيك صبحگاهي شنبه اول مهر ماه96 از ساعت ٦:15 صبح خبر داد.به گزارش خبرگزاري آريا، ايلوش وزيري با بيان اينکه امسال هم مانند سنوات قبل تلاش داريم تا با رصد دقيق معابر شهر در جهت کنترل ترافيک برآييم، گفت: ترافيک صبحگاهي اول مهرماه 96 از ساعت 6:15 آغاز شده است. وي افزود: اولين تصادف نيز در ساعت 6:20 صبح امروز رخ داد.به گفته وزيري در بزرگراه امام علي و از ساعت ٦.٢٠ تا ساعت ٧ صبح ٤ تصادف ، يك مورد ريزش بار از وانت و ٢ مورد نيز خرابي خودرو صورت گرفته است.
 • موزه های ایران یک ساعت دیرتر باز می شوند
 • مدیر اداره‌کل موزه‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: زمان بازدید از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نیمه دوم سال یک ساعت کاهش می‌یابد. به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا کارگر اظهار داشت: با توجه به عقب کشیده شدن ساعت در نیمه دوم سال، زمان بازدید از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این 6 ماه، یک ساعت کاهش خواهد داشت که بر این اساس این مدت زمان از ساعت 9 صبح تا 18 خواهد بود.وی درباره‌ دیگر تصمیمات و زمزمه‌هایی که مبنی بر حذف برخی تسهیلات مانند تخفیف برای اقشار مختلف در بازدید از موزه‌ها مطرح می‌شود و همچنین افزایش قیمت بلیت ورودی موزه‌ها، بیان کرد: در حال حاضر همه چیز مانند گذشته است و هیچ تغییری در اولویت کاری نیست، مگر اینکه با رویکرد رئیس جدید سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چنین مواردی در دستور کار قرار گیرد.کارگر همچنین درباره‌ تعطیلی‌ موزه‌ها در دهه‌ ‌نخست محرم، اظهار کرد: براساس بخشنامه‌ ابلاغ شده در سال 94 و با کاهش زمان تعطیلی موزه‌ها، فقط روزهای تاسوعا و عاشورا موزه‌ها و بناهای تاریخی زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تعطیل هستند.انتهای پیام/ R1014143/P1361/S2,18,23,25/CT47