وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت این جدیت را دارد تا معوقات فرهنگیان را به صفر برساند و امیدواریم ظرف یک تا ۲ سال آینده بدهی‌ها را به صفر برساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «سیدمحمد بطحایی» وزیر آموزش و پرورش امشب در برنامه تهران ۲۰ با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: تا چند روز دیگر بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز در نزدیک به ۱۰۵ هزار مدرسه، سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند؛ ضمن اینکه نزدیک به ۱۳۸ میلیون جلد کتاب نیز توزیع شده و در شهر تهران نیز از ۲۵ شهریور توزیع می‌شود.

وی در خصوص «معوقات فرهنگیان به ویژه معوقات مربوط به سال ۸۸» افزود: به دلیل کسری بودجه‌ای که آموزش و پرورش با آن مواجه بوده است، بخشی از مطالبات فرهنگیان از سال‌های پیش باقی مانده است؛ البته در حوزه بازنشستگان برخی از فرایندهای مالی پس از بازنشستگی، از حوزه آموزش و پرورش خارج می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد:‌ دولت این جدیت را دارد تا معوقات فرهنگیان را به صفر برساند و امیدواریم ظرف یک تا ۲ سال آینده بدهی‌ها را به صفر برساند.

بطحایی در خصوص «آخرین وضعیت دانش‌آموزان حادثه دیده هرمزگانی» تصریح کرد: بعد از بروز این حادثه دو کار را شروع کردیم؛ یکی گزارش کوتاه‌مدت بود و در آن تأکید داشتیم که آیا ضوابط آیین‌نامه‌های مربوطه رعایت شده است و آیا قصوری در این خصوص وجود داشته که این گزارش آماده شده و ۲ روز پیش منتشر شد.

وی یادآور شد: تیم دیگری را خارج از معاونت پرورشی و فرهنگی تشکیل دادم و دیروز گزارش مقدماتی دادند و ظرف سه روز آینده گزارش نهایی منتشر می‌شود؛ ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و دادستانی به این موضوع ورود کرده‌اند و تیم مشترکی از دستگاه‌های مرتبط تشکیل شده است.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: بنده به عنوان وزیر تکلیف قانونی و شرعی دارم تا اولاً دانش‌آموزان و مربی‌ای که در این حادثه فوت شده‌اند، به حقوق خود برسند؛ ضمن اینکه ۸ نفر از دانش‌آموزان کماکان مجروح بوده و در بیمارستان بستری هستند؛ البته وزارت بهداشت نیز مجدانه موضوع را دنبال می‌کند.

اجرای کنترل کیفیت مدارس در سال تحصیلی جدید

بطحایی در خصوص «افزایش کیفیت در آموزش و پرورش» متذکر شد: درست است که آموزش و پرورش امروز با محدودیت‌هایی مواجه است، اما این دلیل نمی‌شود تا از کیفیت غفلت کنیم؛ ضمن اینکه یکی از برنامه‌هایی که ظرف سال تحصیلی جدید آن را عملیاتی خواهیم کرد، این است که با توجه به امکانات و نیروی انسانی مدارس بررسی کنیم که سطح کیفیت آنها کجا است و چرا بین مدارس دولتی و غیر دولتی تفاوت وجود دارد و قرار است کیفیت لازم را بالا ببریم.

وی اضافه کرد: بخشی از افزایش کیفیت به این موضوع است که محتوایی که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، در زندگی اجتماعی آنها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد؛ مانند مهارت زندگی و سبک زندگی ایرانی و اجتماعی؛ در نتیجه باید بخشی از سبد یادگیری آنها را خالی کنیم و از مهارت‌ها و الگوی زندگی ایرانی و اجتماعی آن را پر کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای افزایش کیفیت باید این مسیر را جدی‌تر جلو ببریم، گفت: ما به عنوان دولت و حاکمیت، فضایی در آموزش ایجاد کردیم که اولیای دانش‌آموزان ناخواسته به این سمت می‌روند که از دوره ابتدایی دانش‌آموزان را برای موفقیت در کنکور آماده می‌کنند.

اجرای برنامه‌های فوق‌برنامه در کنار کتب درسی

بطحایی با اشاره به برنامه‌ها برای افزایش کیفیت در آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: در طول سال تحصیلی جدید قصد داریم در کنار کتاب‌های درسی برنامه‌های فوق‌ برنامه ناظر بر کیفیت را که طراحی کرده‌ایم، اجرا کنیم.

وی متذکر شد: این مهارت‌ها مانند آموزش محیط زیست و مصرف آب است که باید آموزش تکمیلی را در کنار کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان ارائه دهیم و معلم باید به روش فعال، این موضوعات را به دانش‌آموزان آموزش دهد که این برنامه را در دست اجرا داریم و چهار تا پنج مفهوم در این خصوص را مدنظر داریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان، افزود: وقتی دانش‌آموزان از مدرسه بیرون می‌آیند از یکسری مهارت‌هایی که باید یاد بگیرند، بی‌بهره هستند؛ در حالی که یکی از برنامه‌های پنجم توسعه که برای آموزش و پرورش وضع شده، این بوده است تا دانش‌آموزان یک مهارت را آموزش ببینند.

آموزش یک یا دو مهارت به دانش‌آموزان

بطحایی با اشاره به همکاری آموزش و پرورش با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای آموزش مهارت به دانش‌آموزان، عنوان کرد: آموزش پودمان‌هایی شامل مجموعه‌ای از دو تا سه مهارت که یک مهارت را ایجاد می‌کنند، از سال گذشته با کمک این سازمان شروع شده است و ما امیدواریم امسال یک یا دو مهارت را به اجرا درآوریم.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان نیاز دارند در زندگی فردی و اجتماعی در سطحی ازمهارت، از ابزار و امکانات استفاده کنند، گفت: دانش‌آموزان باید در مدرسه چیزهایی را فرا گیرند که در بیرون از مدرسه به آن نیاز دارند؛ مانند مهارت تفکر، گفت‌وگو کردن، مطالعه‌کردن، صبور بودن و مدارا کردن که متأسفانه این موضوعات را در مدارس کمتر تمرین می‌کنیم.

در مدارس غیر دولتی تخلفاتی در خصوص شهریه وجود دارد
وزیر آموزش و پرورش در خصوص «گلایه مردم از شهریه بالای مدارس غیردولتی» متذکر شد: الگویی برای شهریه مدارس تهیه شده بود که باید اجرا می‌شد؛ البته تخلفاتی وجود دارد که بنده اخیراً به معاون مشارکت‌ها و مدارس غیر دولتی تأکید کردم با اعزام بازرسان به این مدارس این زمینه را فراهم کنند تا مدارس یاد شده براساس الگوی تعیین شده شهریه دریافت کنند.

بطحایی بیان داشت: مدل و الگوی این مدارس بسته به هزینه‌هایی است که این مدارس دارند در شهرهای مختلف متغیر است و این مدل هر سال تهیه می‌شود، اما بنده تأیید می‌کنم که در برخی مدارس غیردولتی از این مدل تخطی می‌شود.

وی در خصوص مدارس دولتی و نحوه رسیدگی به تخلفات آنها اظهار داشت: تشکیلاتی را در مناطق، استان و وزارتخانه داریم که اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات است و به تخلفات انجام شده رسیدگی می‌کند؛ البته مردم باید به حقوق خود در مدارس آگاه باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان از سال گذشته روبه صعود گذاشته است، گفت: تا سال ۱۴۰۰ تعداد دانش‌آموزان به ۱۴٫۵ میلیون می‌رسد و افزایشی برابر یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز خواهیم داشت.

مجبور هستیم از کمک اولیا به مدارس استفاده کنیم

بطحایی در خصوص «کمک‌های اولیای دانش‌آموزان به مدارس دولتی»، افزود: ای کاش می‌توانستیم تمام هزینه‌های مدارس را تأمین کرده و اعلام می‌کردیم، هیچ ولی دانش‌آموزی حتی کمک داوطلبانه نیز به مدارس نداشته باشد، اما امروز این شرایط مهیا نیست و به دلیل کمبود سرانه مدارس، آنها نمی‌توانند هزینه‌های خود را تأمین کنند و مجبور هستیم اعلام کنیم، والدین در حد توان به مدارس کمک کنند که امیدواریم روزی برسد که اعلام کنیم نیازی به کمک والدین نداریم.

وی در خصوص «انتقاد از عدم توجه به جوان‌گرایی در آموزش و پرورش»، یادآور شد: سیاست کلی دولت توجه به جوان‌گرایی است و ما نیز در آموزش و پرورش به این سمت می‌رویم و یقین دارم حتماً میانگین سنی مدیران آموزش و پرورش در سال آینده کاهش می‌یابد.

کلیدواژه: وزیر آموزش و پرورش | آموزش و پرورش | صفر برساند | آموزش و پرورش | سال تحصیلی جدید | دانش آموزان | افزایش کیفیت | سال آینده | برنامه ها

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۱۱۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • تلاش دولت اشرف غنی برای مهندسی انتخابات آینده افغانستان
 • معاون پارلمان افغانستان با تاکید بر دخالت دولت این کشور در انتخابات آینده اظهار داشت: اعضای کمیسیون انتخابات با اشرف غنی توانایی مخالفت ندارند و دولت کابل درباره فهرست کسانی که باید به پارلمان راه یابند در حال تصمیم‌گیری است. به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «همایون همایون» معاون اول پارلمان افغانستان اعلام کرد که دولت اشرف غنی قصد مداخله در انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرستان‌های این کشور را دارد.وی در ادامه تصریح کرد: اشرف غنی چندی قبل، درخواست استعفای تمام اعضای کمیسیون انتخابات را گرفته است بنابراین اگر فردی از اعضای کمیسیون انتخابات خلاف میل رئیس‌جمهور افغانستان عمل کند، نامه استعفای او را امضا خواهد کرد.همایون تصریح کرد: دولت افغانستان تلاش‌های خود را برای تدوین فهرست افرادی آغاز کرده است که باید به پارلمان آینده این کشور راه یابند.معاون اول پارلمان افغانستان ادامه داد: برای برسی این موضوع، اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان به پارلمان فرا خوانده شده‌اند تا درباره این اتهامات پاسخ دهند.«قاضی عبدالرحیم» نماینده ولایت بادغیس در پارلمان افغانستان نیز گفت که اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان به دو دسته تقسیم شده‌اند و اعضای وابسته به ارگ ریاست جمهوری از طریق اعمال قدرت برای مهندسی انتخابات پارلمانی تلاش می‌کند.وی هشدار داد که ادامه مداخله دولت افغانستان در امور کمیسیون‌های انتخابات افغانستان بدبختی مردم این کشور را در پی دارد.عبدالرحیم از رئیس‌جمهور افغانستان خواست تا از مداخله در کمیسیون انتخابات پرهیز کند.«رحیم ایوبی» نماینده ولایت قندهار نیز با انتقاد از مداخله دولت افغانستان در امور کمیسیون انتخابات گفت: به نظر می‌رسد که دولت به جای برگزاری انتخابات راه انتصابات را در پیش گرفته است.«زمرک پادخوابی» نماینده مردم کابل نیز نسبت به اختلاف‌ها در کمیسیون انتخابات ابراز نگرانی کرد.وی گفت: زمانی که اعضای کمیسیون انتخابات یکدیگر را متهم می‌کنند شفافیت انتخابات آینده با تردید مواجه می‌شود.انتهای پیام/. R36461/P36461/S8,87,91/CT10
 • چرا تشکیل دولت ملی فلسطینی تقویت کننده مقاومت و حماس خواهد بود/توافق با مصر و برگزاری انتخابات ملی سیاست حماس برای آینده
 • حماس هفته گذشته اعلام کرد کمیته اداره نوار غزه را منحل و اداره این منطقه را به دولت وحدت ملی به ریاست رامی حمدالله می‌سپارد سرویس بین الملل فردا؛ محمدمحسن فایضی:حماس هفته گذشته اعلام کرد کمیته اداره نوار غزه را منحل و اداره این منطقه را به دولت وحدت ملی به ریاست رامی حمدالله می‌سپارد. بر اساس بیانیه حماس، این جنبش برای گفت وگو با جنبش فتح در خصوص نحوه اجرای توافق 2011 قاهره و ضمائم آن و نیز آغاز گفتگوی گروه‌های فلسطینی، برگزاری انتخابات و تشکیل دولت وحدت ملی اعلام آمادگی کرده است.حماس ماه مارس سال گذشته کمیته دولتی متشکل از هفت مسئول بلندپایه حماس را در واکنش به قطع بودجه نوار غزه از سوی تشکیلات خودگردان، برای رسیدگی به امور این منطقه ایجاد کرده بود. دولت وحدت ملی فلسطین در سال 2014 و پس از کش و قوس‌های بسیار با توافق فتح و حماس تشکیل شد اما این دولت عملاً در قبال غزه کاری انجام نداد و همواره مورد انتقاد حماس بود.آیا انحلال کمیته مرکزی عقب نشینی است؟پس از اعلام حماس برای انحلال کمیته اداری در نوار غزه، برخی رسانه‌ها با شیطنتی خاص این خبر را به‌گونه‌ای منعکس نمودند که گویا حماس از حکومت در نوار غزه عقب نشینی کرده است؛ اما باید توجه داشت که کمیته اداری تنها انجام برخی کارهای دولت وحدت ملی را به دلیل کوتاهی تشکیلات خودگردان در انجام وظایفش بر عهده داشت و قصد داشت از شدت ناکارآمدی و وضعیت اسف‌بار نوار غزه با توجه به کارشکنی‌های محمود عباس توأم با محاصره صهیونیستی بکاهد.حال در وضعیتی که حماس توانسته است با انجام توافقاتی با مصر (که از آن تعبیر به توافق سنوار-دحلان می‌شود) دست برتر سیاسی خوبی را کسب نماید؛ سعی دارد مذاکرات وحدت ملی را هم آغاز کند. حماس برای تشدید فشار بر محمود عباس و مقصر جلوه دادن وی در عدم...
 • ایرانی:مخالفان اسد در دولت آینده نقش دارند
 • مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه گفت: چه بپذیریم، چه نپذیریم عده‌ای از مردم در سوریه مخالف دولت هستند و در دولتی که در آینده شکل می‌گیرد هر دو طرف باید حضور داشته باشند.به گزارش ایسنا، محمد ایرانی در نشستی که با عنوان بررسی نشست‌های آستانه برگزار شد با اشاره به نقش ایران، روسیه و ترکیه در این نشست‌ها اظهار کرد: بخشی از نیروهای معارض در سوریه مورد حمایت ترکیه هستند و به این کشور رفت و آمدهایی دارند طبیعی است که ترکیه نیز در این نشست‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشد.وی با اشاره به چگونگی تشکیل نشست‌های آستانه گفت: جرقه تشکیل روند آستانه در هفتم آبان سال گذشته در نشست وزرای خارجه ایران، روسیه و سوریه در مسکو زده شد، البته بعد از آن چند دور نشست در سطح وزیران خارجه و معاونین وزرای خارجه در روسیه و ترکیه برگزار شد و بعد از آن تصمیم به تشکیل نشست آستانه شد.ایرانی با بیان اینکه پیشروی مذاکرات آستانه و موفقیت در آن به روند سیاسی حل بحران سوریه و همچنین پیشبرد مذاکرات ژنو کمک می‌کند، تصریح کرد: نکته مهم این است که بخش اعظمی از گروه‌های معارض در سوریه به این نتیجه رسیدند که راه‌حل این کشور راه‌حل نظامی نیست. این در حالی است که این گروه‌ها پیش از تحولات حلب و در نشست‌های ژنو یک و دو به دنبال این بودند که به توافقی دست پیدا کنند که براساس آن ساختار دولت سوریه تغییر کرده و در همین چارچوب بحث دولت انتقالی را مطرح می‌کردند.این مقام مسوول در وزارت خارجه با اشاره به اینکه در نشست‌های ابتدایی که در سطح بین‌المللی در ارتباط با بحران سوریه تشکیل می‌شد از جمله ژنو یک و دو ایران حضور نداشت، ادامه داد: از وین یک ایران در نشست‌های بین‌المللی سوریه حضور پیدا کرد و توانست نقش موثری را ایفا کند.وی به...
 • گذشته و آینده مدیریت عالی دولت در استان قزوین
 • هفته نامه تابان تیتر اول شماره جدید خود را با عنوان گذشته و آینده مدیریت عالی دولت در استان قزوین اختصاص داده است. در ابتدای این مطلب آمده است، کنش سیاست ورزی فریدون همتی استاندار پیشین قزوین در حالی در بندر پهلو گرفت که عبدالمحمد زاهدی استاندار جدید با کوله باری از تجربه پا در این مسیر نیمه تمام نهاده است و امید آن می رود در این مسیر که استاندار پیشین بیشتر اقتصاد، اشتغال و تولید را ره توشه مدیریت عالی استان کرده بود با برنامه هایی که استاندار جدید در زمینه توسعه پایدار و متوازن به ویژه با رویکرد اجتماعی و فرهنگی پیش بینی کرده است راهی سرمنزل مقصود شود اما در این بین آنچه ضروری به نظر می رسد چیدمان ترکیبی متجانس و تیمی منسجم از مدیران همراه و همسو در ادامه این مسیر است.نگاهی گذرا به سابقه مدیریت عالی دولت در استان نشان می دهد دولت تدبیر و امید در استان قزوین بعد از چهار سال سه استاندار با رویکردهای متفاوت را منصوب کرده است که عملکرد و رویکرد هریک مبین اوضاع و احوال همان شرایط است.در مسیر حل مشکلات مردم عزم راسخ داشته باشید به نقل از آیت الله محمدی تاکندی، تغییرات مدیریتی پس از ارزیابی عملکرد مدیران انجام می شود به نقل از استاندار و کارنامه استاندار و چشم انداز استاندار جدید دیگر عناوین این هفته نامه در شماره جدید خود است.در ستون محرمانه نیست این شماره از هفته نامه تابان نیز مطالبی با عناوین تعطیلی هیات عبدالرضا هلالی، تعلیق عضو زرتشتی شورای شهریزد، وعده سردار سلیمانی برای نابودی داعش و خوشحالی منافقین از لفاظی های ترامپ آورده شده است.هفته نامه تابان روزهای یکشنبه هر هفته در قزوین توزیع می شود.استان قزوین دارای 101 رسانه اعم از خبرگزاری، پایگاه خبری، روزنامه، هفته نامه و ماهنامه است.7388*3013خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی
 • تحقیقات لازم در موضوع تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شده است/ارسال نامه به مسئولان وقت بانک سرمایه و هلدینگ های صندوق ذخیره فرهنگیان جهت پاسخگویی
 • خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: با مسئولان وقت بانک سرمایه و سایر هلدینگ‌های مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان جهت پاسخگویی نامه‌نگاری‌های لازم انجام شده است. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدمهدی زاهدی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به مطالبی که از سوی قاسم احمدی لاشکی در نطق میان دستور وی پیرامون تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح شد، اظهار داشت: هم اکنون گزارشی در دست من وجود دارد که راجع به تحقیق و تفحص است با وجود اینکه انجام تحقیقات کار سنگینی بود مراحل آن انجام شده است.رئیس کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردا از ۸ صبح تا ۱۲ اولین گزارش رسمی در خصوص کسانی که در موضوع تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان، بانک سرمایه و سایر هلدینگ‌های این صندوق کار کرده‌اند بررسی می‌شود، بیان کرد: نامه‌هایی را به مسئولان وقت این بخش‌ها نوشته‌ایم تا برای پاسخگویی حاضر شوند.به گزارش خانه ملت زاهدی ادامه داد: مردم و فرهنگیان مطمئن باشند که کمیسیون آموزش و تحقیقات با تمام وجود و صادقانه گزارش خود را به صحن مجلس و اطلاع عمومی می‌رساند. انتهای پیام/
 • دولت آینده کردستان عراق:فدرالی با ۵ زبان رسمی/طراحی پرچم جدید
 • شورای عالی همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق امروز (یک‌شنبه) سندی سیاسی منتشر کرد که «تصویر کردستان در آینده و وضعیت طائفه‌ها در آن را ترسیم می‌کند».به گزارش ایسنا، خلیل ابراهیم، عضو شورای همه‌پرسی که توسط دولت عراق برای نظارت بر روند همه‌پرسی شکل گرفته است، در کنفرانس خبری در اربیل به همراه تعدادی از اعضای این شورا اعلام کرد: کردستان یک کشور مدنی فدرال خواهد بود که حقوق کردها، عرب‌ها، ترکمن‌ها، سریانی‌ها، عاشوری‌ها، ارمنی‌ها، ایزدی‌ها، مسیحیان، مسلمانان، یهودیان، زرتشتیان و غیره را حفظ می‌کند.وی افزود: زبان رسمی کردستان عبارت از زبان‌های کردی، عربی، ترکمانی، سریانی و ارمنی خواهد بود.وی تصریح کرد: کردستان همچنین نظام فدرالی خواهد داشت و ترکمن‌ها، عرب‌ها و ایزدی‌ها کنترل مناطق‌شان را برعهده خواهند داشت و سایر طائفه‌ها نیز همین‌گونه خواهند بود.عضو شورای همه‌پرسی اظهار کرد:پرچم جدید نیز که نشانگر همه قومیت ها باشد طراحی خواهد شد.خلیل ابراهیم خاطرنشان کرد: تمامی طائفه‌ها به صورت کامل در پست‌های دولتی و همچنین در نیروهای پیشمرگ حضور خواهند داشت.وی افزود: این سند ۱۵ بندی به پارلمان اقلیم کردستان ارجاع داده خواهد شد تا آن را تصویب کند.
 • تقاضای تعداد زیاد فرهنگیان برای انتقال از خوزستان
 • معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه خوزستان در مقایسه با سایر استان‌های کشور بیشترین کمبود نیروی انسانی را در آموزش و پرورش دارد، گفت: در سال تحصیلی جدید یک هزار نفر از دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان جذب مناطق چهل‌گانه آموزش و پرورش خوزستان شدند.حرج چلداوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به همزمانی مهرماه امسال با چند رویداد کشوری، اظهار کرد: به دلیل تقارن مهرماه با آغاز دهه اول محرم، این ماه، "مِهر حسینی" نام‌گذاری شد. در راستای آماده‌سازی آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید، کارهای مختلفی انجام شده است.وی با بیان اینکه خوزستان در مقایسه با سایر استان‌های کشور بیشترین کمبود نیروی انسانی را در آموزش و پرورش دارد، افزود: از تیرماه تا پایان شهریورماه امسال، نیاز تک تک مناطق آموزش و پرورش از نظر نیروی انسانی بررسی شد و برای رفع این کمبود، با استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و جذب نیروی حق‌التدریس، نیروهای زیادی در آموزش و پرورش جذب شدند و تا حد زیادی این کمبود جبران شد. اکنون این مژده را به مردم می‌دهیم که در سال تحصیلی جدید هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید، یک هزار نفر از دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان که ورودیان سال 92 این دانشگاه هستند، در اداره‌کل آموزش و پرورش ساماندهی و میان مناطق چهل‌گانه آموزشی در استان تقسیم شدند که اکنون از آغاز مهرماه در کلاس‌های درس مشغول به تدریس شده‌اند.چلداوی با اشاره به وجود تعداد زیاد فرهنگیان متقاضی انتقال از استان، گفت: خوزستان با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است و تراز ورود و خروج نیروهای آموزش و پرورش در استان منفی شده است؛ به همین دلیل، امسال تنها با انتقال فرهنگیانی که مشکلات خاص و دلایل موجهی برای انتقال داشتند، موافقت شد.
 • ارتباط پنهانی مدیر عامل شرکت با کارمند زن راز بدهی ۱۰ میلیارد تومانی برای همسرش را لو داد
 • زن جوان که به درخواست همسرش، عضو هیأت مدیره شرکت خانوادگی شده بود بعد از طلاق باخبر شد همسرش 10 میلیارد تومان برایش مالیات و بدهی باقی گذاشته است. آفتاب‌‌نیوز : زن جوان که به درخواست همسرش، عضو هیأت مدیره شرکت خانوادگی شده بود بعد از طلاق باخبر شد همسرش 10 میلیارد تومان برایش مالیات و بدهی باقی گذاشته است.همزمان با نخستین روزهای پاییز «سارا» - 35 ساله - وارد شعبه 244 دادگاه خانواده شد. در آن لحظات دعا می‌کرد این آخرین بار باشد که در دادگاه حاضر می‌شود. اما شواهد نشان می‌داد تا مدت‌ها باید به دادگاه‌های مختلف رفت و آمد کند تا شاید گوشه‌ای ازمشکلاتش حل شود. چرا که مثل یک سریال دنباله دار هر روز فصل تازه‌ای از مشکلات فراوان در زندگی‌اش گشوده می‌شد.آشنایی دختر و پسر جوان درست 20 سال پیش بود که سارا با «فرید» آشنا شد. آنها در یک شهرستان دور از پایتخت همسایه بودند و گاهی یکدیگر را در کوچه و خیابان می‌دیدند. تا اینکه فرید به خواستگاری‌اش آمد. سارا از یک طرف مثل همه دختران همکلاسی‌اش دوست داشت به تحصیلاتش ادامه دهد. از طرف دیگر سن پایین خواستگارش هم چندان خوشایندش نبود. ضمن اینکه خانواده‌اش هم مخالف این وصلت بودند. اما وقتی با سماجت و پیگیری‌های پسر جوان و خانواده‌اش روبه‌رو شدند بالاخره موافقت‌شان را اعلام کردند. فرید هم در مقابل قول داد زندگی خوبی برای همسرش فراهم کند. یک سال بعد از ازدواج زن و شوهر راهی تهران شدند. سارا خانه دار شده بود و فرید تحصیلدار یک شرکت خصوصی. مرد جوان خیلی زود مسئول خرید و مدتی بعد مسئول فروش شرکت شد و توانست در طول 5 سال خانه و خودرویی بخرد. اما روی دیگر زندگی از سال ششم چهره خود را به سارا نشان داد. در روزهایی که سارا احساس می‌کرد زندگی خوبی دارد و همه چیز بر وفق...
 • برنامه ریزی دشمنان نظام برای سال های آینده برای افزایش شبیخون فرهنگی
 • سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: بدحجابی، تنها منکر جامعه نیست. به گزارش ایسنا، «سعید شبستری خیابانی» در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که امر به معروف و نهی از منکر منحصر در حوزه حجاب و عفاف نیست و باید در حوزه‌های دیگر نیز به نحو احسن مورد توجه قرار گیرد، افزود: شناساندن مصادیق معروف و منکر در جامعه امروز یک ضرورت است که بهتر است به این موضوع بیش از پیش توجه کرد. وی با انتقاد از اجرا نشدن برخی مصوبات شورای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خاطرنشان کرد: تا زمانی که مقوله امر به معروف و نهی از منکر به یکی از خواسته‌های عمومی مردم تبدیل نشود و در برخی موضوعات به سیاست‌های اجباری رو آوریم، بسیاری از مشکلات موجود در جامعه برطرف نمی‌شود. سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی امر به معروف و نهی از منکر را به مثابه نماز و روزه دانست و گفت: باید سیاست‌هایی اتخاذ کنیم که مردم نسبت به این موضوع چون نماز و روزه توجه ویژه‌ای داشته باشند. شبستری در ادامه سخنان خود با بیان این‌که ساختار و دستورالعمل‌های ابلاغی از تهران به استان‌ها با وضعیت جامعه و خواسته‌های مردم منطبق نیست، تصریح کرد: باید بتوانیم با تغییر نگرش مردم در برخی موضوعات، به بحث گفتمان‌سازی و فرهنگسازی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش توجه کنیم. وی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمنان نظام و استکبار جهانی برای سال‌های آتی در راستای افزایش شبیخون فرهنگی گفت: ما نیز باید در این زمینه بیش از پیش دقت کرده و با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی و مردم برنامه‌های شوم استکبار را خنثی کنیم. سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی با ابراز مخالفت خود نسبت به مسائلی چون فیلترینگ گفت: رشد روزافزون تکنولوژی باعث شده که جوانان با یک...
 • ویندوز به پلتفرمی برای آینده تبدیل می شود
 • گروه فناوری _ پروژه‌ی آندرومدا، برنامه‌ی جاه‌طلبانه‌ی مایکروسافت برای گسترش پلتفرم ویندوز است. در این مقاله با این پروژه بیشتر آشنا می‌شویم. به گزارش بولتن نیوز وبه نقل از زومیت ، مایکروسافت در حال طی قدم بعدی خود برای یکپارچه‌سازی پلتفرم ویندوز است. این قدم، سیستم‌عامل آندرومدا (Andromeda OS) نام دارد و هدف آن تبدیل ویندوز به پلتفرمی ماژولار است. این پروژه، آینده‌ی ویندوز را رقم خواهد زد. اکنون بیش از سی سال از عمر ویندوز می‌گذرد؛ در دنیای فناوری چنین قدمتی را باید با کلمه‌ی «باستانی» توصیف کرد. به‌واسطه‌ی همین باستانی بودن، ویندوزی که امروزه از آن استفاده می‌کنیم، مملو از ویژگی‌ها و اجزایی است که بسیاری از دستگاه‌ها هیچ نیازی به آن‌ها ندارند. در دنیایی که هر روز انواع جدیدی از ابزارها خلق می‌شوند، ویندوز آن‌قدر سالخورده و سنگین است که توان تطبیق به‌موقع خود با این ابزارهای نوین را ندارد؛ برای مثال، می‌توان به ساعت‌های هوشمند اشاره کرد. مایکروسافت نیز از این مسئله بی‌اطلاع نیست و در درون این شرکت تلاش‌هایی برای رفع این معضل در جریان است. بنابر ادعای زک بُدن از وب‌سایت ویندوز سنترال، مایکروسافت در حال کار روی پروژه‌ای موسوم به سیستم‌عامل «آندرومدا» است. این پروژه، ستون فقرات آینده‌ی ویندوز و گامی بلند در تبدیل ویندوز به سیستم‌عاملی یونیورسال واقعی خواهد بود. به‌طور خلاصه، نام آندرومدا به ویندوزی اشاره دارد که می‌تواند در پلتفرم‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و با کمک افزونه‌های ماژولار خود، ویژگی‌ها و تجربه‌ی کاربری متناسب با هر پلتفرم را ارائه کند. به زبان ساده‌تر، هدف نهایی مایکروسافت افزایش انعطاف‌پذیری ویندوز است. به‌گونه‌ای که بتوان بدون نیاز به داشتن انواع مختلف ویندوز (نظیر ویندوز ۱۰ دسکتاپ یا ویندوز ۱۰ موبایل)، این سیستم‌عامل را در مجموعه‌ی متنوعی از دستگاه‌ها نصب کرد. بر همین اساس، ویندوز در آینده خواهد توانست به‌تناسب دستگاه‌ها کوچک‌تر شود و فرایند ساخت سیستم‌عامل متناسب با هر...
 • العبادی:عراق برای همه عراقی ها باقی خواهد ماند/همه پرسی تلاش برای تجزیه عراق است
 • نخست وزیر عراق طی سخنانی اعلام کرد که همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق تلاش برای تجزیه عراق است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، حیدر العبادی گفت: دست از هموطنان کرد نخواهیم کشید وعراق برای عراقی خواهد ماند.وی افزود: همه‌پرسی تلاش برای تجزیه عراق است.انتهای پیام/. R36439/P36439/S8,90/CT47
 • عراق برای همه عراقی ها باقی خواهد ماند/همه پرسی تلاش برای تجزیه عراق است
 • به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، حیدر العبادی گفت: دست از هموطنان کرد نخواهیم کشید وعراق برای عراقی خواهد ماند. وی افزود: همه‌پرسی تلاش برای تجزیه عراق است. نخست‌وزیر عراق گفتکه ریاست اقلیم کردستان در قدرت تکروی کرده است و مانع از انجام فعالیت‌های پارلمان کردستان شده است. ادامه تحمیل واقعیت جدید از طریق توسل به زور قابل قبول نیست. ما سؤالاتی درباره سرنوشت درآمدهای نفت کردستان مطرح کردیم، اما این سؤالات بی جواب مانده است. نخست‌وزیر عراق در ادامه افزود: ما گامهای بعدی را برای حفظ وحدت عراق ومنافع شهروندان برخواهیم داشت. برگزاری همه پرسی به صورت یکجانبه بر خلاف قانون اساسی است و ما آن را نمی‌پذیریم. بیشتر مشکلات اقلیم کردستان داخلی است و این مشکلات با برگزاری همه‌پرسی، وخیم تر می‌شود.
 • منچستریونایتد هفته آینده برای عمل پوگبا تصمیم میگیرد
 • خبرگزاری میزان- مسئولان پزشکی باشگاه منچستریونایتد در تلاش هستند تا مصدومیت پوگبا بدون عمل جراحی بهبود پیدا کند. به گزارش پروه ورزشی خبرگزاری میزان، وضعیت بهبودی پل پوگبا ستاره خط میانی منچستریونایتد در هالهای از ابهام قراردارد. پزشکان منچستریونایتد در تلاش بودند تا مصدومیت پوگبا بدون عمل جراحی بهبود بیابد اما شرایط بهبودی این بازیکن طبق برنامه پیش نرفت تا شاید این بازیکن مجبور باشد عمل جراحی کند. در همین راستا مسئولان منچستریونایتد تا هفته آینده صبر خواهند کرد تا اگر شرایط بهبودی طبق برنامه پیش نرفت هفته آینده در مورد عمل وی تصمیم بگیرد. انتهای پیام/
 • تلاش برای نجات از زیر آوار طارمی
 • گروه ورزشی: یک بحران دیگر در فوتبال ایران. خبری که جمعه‌شب مانند یک بمب در رسانه‌ها صدا کرد، برای پرسپولیسی‌ها باورکردنی نبود. حدود ساعت ٩ شب بود که خبر محرومیت سنگین مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس منتشر شد. به گزارشبولتن نیوزبه نقل از روزنامه شرق، باشگاه پرسپولیس ابتدا این خبر را تأيید نکرد؛ اما ساعاتی بعد مشخص شد خبر محرومیت چهارماهه طارمی، جریمه چند میلیارد‌تومانی پرسپولیس و محرومیت یک‌ساله این باشگاه از جذب بازیکن درست است. رأی صادره فیفا هم دیروز صبح منتشر شد تا آب پاکی روی دست پرسپولیسی‌ها ریخته شود. این رأی سه بخش مهم دارد: یک؛ مهدی طارمی باید تا ۳۰ روز آینده (تا ٣٠ مهر) مبلغ ٧٨٩هزارو ٥٠٠ یورو بابت فسخ قرارداد خود با باشگاه ریزه ‌اسپور به این باشگاه ترکیه‌ای پرداخت کند. البته طبق تأکید فیفا باشگاه پرسپولیس مسئول پرداخت این مبلغ که حدود چهار میلیارد تومان است، خواهد بود. دوم؛ طارمی چهار ماه از حضور در میادین محروم خواهد بود. سوم؛ باشگاه پرسپولیس برای دو پنجره نقل‌ و انتقالاتی از جذب هرگونه بازیکن داخلی و خارجی محروم خواهد بود. مجازاتی سنگین و بی‌سابقه که هیچ‌کس تصورش را نمی‌کرد. پرسپولیسی‌ها که در این روزها درگیر فراهم‌کردن طلب ١٠ میلیارد‌تومانی مانوئل ژوزه، سرمربی سابق پرتغالی خود بودند، اصلا انتظار چنین شوکی را نداشتند. سؤال اصلی این است که علت این مجازات چه بوده؟ باید به اتفاقات تیر سال گذشته برگشت. در اوایل تیر ٩٥ بود که مهدی طارمی و رامین رضائیان در اقدامی غافلگیرکننده یکباره به ترکیه رفتند و با تیم ریزه‌اسپور قرارداد بستند. طارمی تنها چند روز در ترکیه دوام آورد و یکباره چمدان‌هایش را بست و به ایران بازگشت. او بلافاصله دوباره با پرسپولیس قرارداد بست. همان موقع این سؤال پیش آمد که تکلیف قرارداد طارمی با ریزه‌اسپور چه می‌شود؟ وکیل طارمی و مسئولان باشگاه عنوان کردند مشکلی وجود ندارد. باشگاه ریزه‌اسپور...
 • تلاش ایران برای آشتی حماس و بشار اسد
 • روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت: ایران و حزب الله لبنان به دنبال میانجیگری و آشتی دادن حماس و دولت بشار اسد هستند.به گزارش عصرایران، به نوشته این روزنامه، ایران تلاش می کند ائتلاف قبلی میان حماس و دولت سوریه بازسازی شود. هم اکنون قطع روابط میان دولت بشار اسد و حماس، یک حلقه مفقوده در زنجیره ائتلافی به رهبری ایران در خاورمیانه است. رابطه حماس و دولت بشار اسد بعد از آغاز بحران در سوریه در سال 2011 قطع شد زیرا حماس نه تنها حاضر به حمایت از دولت بشار اسد نشد بلکه از مخالفان دولت اسد و در راس آنها اخوان المسلمین سوریه حمایت می کند.این وضعیت باعث شد دولت سوریه، سران حماس و در راس آنها خالد مشعل رئیس وقت دفتر سیاسی حماس را از سوریه اخراج و دفاتر حماس در دمشق را پلمب کند.خالد مشعل بعد از آن اتفاقات به قطر رفت و هم اکنون در این کشور مقیم است.دولت سوریه برای سال های طولانی حامی حماس در مقابل اسرائیل بود.واشنگتن پست اضافه کرد: ایران و هم پیمانش یعنی حزب الله لبنان به آرامی تلاش می کنند میان دولت سوریه و حماس، میانجیگیری کنند و اختلاف میان دو طرف را برطرف کنند. همزمان روابط ایران با سوریه و عراق قوی است. ایران ائتلافی از پشتیبانان در منطقه برای مقابله با اسرائیل و هم پیمانان آمریکا در منطقه ایجاد کرده است.ایران در کنار روسیه، مهمترین حامی دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه از زمان آغاز بحران در این کشور تاکنون است. هزاران نفر از ایران و حزب الله لبنان هم اکنون در سوریه در صف ارتش سوریه در حال جنگ با گروه های تروریستی، مخالفان مسلح، داعش و گروه های افراط گرای اسلامی هستند.تلاش های تهران برای آشتی میان حماس و بشار اسد بعد از آن آغاز شد که حماس کادر رهبری جدیدی را انتخاب کرد و همزمان...
 • تلاش برای افزایش اشتغال در صنعت خودرو
 • تین‌نیوز | طبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت سهم اشتغال صنعت خودرو از اشتغال بخش صنعت تا سال ۱۴۰۴ باید به ۱۳.۳ درصد افزایش یابد. به گزارش ایسنا، براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت سهم اشتغال صنعت خودرو از اشتغال بخش صنعت در سال ۱۳۹۴ برابر با ۱۰.۳ درصد بوده است. این وزارتخانه در برنامه راهبردی صنعت خودرو افزایش سهم اشتغال صنعت خودرو از اشتغال بخش صنعت را هدف‌گذاری کرده است. طبق این برنامه تا پایان سال جاری سهم اشتغال صنعت خودرو از اشتغال بخش صنعت باید به ۱۰.۵ درصد افزایش یابد. همچنین طبق این برنامه تا سال ۱۴۰۰ سهم اشتغال صنعت خودرو از اشتغال بخش صنعت باید به ۱۱.۶ درصد و تا سال ۱۴۰۴ نیز باید به ۱۳.۳ درصد افزایش یابد. وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا ویرایش دوم برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت را منتشر کرد که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده است. بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به برنامه راهبردی صنعت خودرو است. در برنامه راهبردی صنعت خودرو راهکارهایی در زمینه توسعه و گسترش کمی و کیفی صنعت خودرو و قطعه در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی شده است.
 • عبادی:همه پرسی تلاش برای تجزیه عراق است
 • نخست وزیر عراق طی سخنانی اعلام کرد که همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق تلاش برای تجزیه عراق است. به گزارش تسنیم، حیدر العبادی گفت: دست از هموطنان کرد نخواهیم کشید و عراق برای عراقی خواهد ماند. وی افزود: همه‌پرسی تلاش برای تجزیه عراق است.
 • العبادی:همه پرسی تلاش برای تجزیه عراق است
 • نخست وزیر عراق ضمن انتقاد از فساد مسئولان کُرد، اظهار داشت که کشورش هرگز نتایج همه‌پرسی جدایی را به رسمیت نخواهد شناخت. به گزارش مشرق، نخست وزیر عراق در یک کنفرانس خبری در مورد همه‌پرسی جدایی سخنرانی کرد. حیدرالعبادی از مقامات منطقه کردستان عراق انتقاد کرد و گفت که به رغم اینکه منطقه کردستان یک چهارم نفت عراق را دریافت می‌کنند ولی حقوق کارمندان منطقه را پرداخت نکرده‌اند. نخست وزیر عراق تأکید کرد که نباید اموال عمومی در کردستان ملک برخی افراد و مسئولان باشد. العبادی مسئولان کردستان را به فساد متهم کرد و و از مردم کردستان خواست بپرسند نفتی که در این مدت فروخته‌اند به کجا رفته است؟ وی گفت که دولت عراق هرگز نتایج همه‌پرسی جدایی را به رسمیت نخواهد شناخت. نخست وزیر عراق گفت که مشکلات منطقه کردستان داخلی بوده و ربطی به بغداد ندارد. وی گفت که دولت مرکزی عراق هرگز شهروندان کرد خود را تنها نخواهد گذاشت و بغداد مخالف فرقه‌گرایی است. وی گفت که عراق برای همه عراقی‌ها است و دولت این کشور اجازه نخواهد داد ملک کسی باشد و هر گونه که خواست و بدون اینکه حسابی پس دهد، رفتار کند. در حال تکمیل ... منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • تلاش آمریکا برای تغییرات ژئوپلتیک در جهان
 • در کشورهای پیرامونی ما کانون‌هایی از ناامنی و بحران شکل گرفته و راهبرد کشورهای آمریکا و انگلیس و برخی رژیم‌های متحد آنها در منطقه، ایجاد تغییرات ژئوپلتیک در جهان است.به گزارش صدای ایران،جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در کشورهای پیرامونی ما کانون‌هایی از ناامنی و بحران شکل گرفته و راهبرد کشورهای آمریکا و انگلیس و برخی رژیم‌های متحد آنها در منطقه، ایجاد تغییرات ژئوپلتیک در جهان است.به نقل از فارس، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه رزمایش امنیتی محرم، اظهار داشت: امنیت از اهمیت فوق العاده‌ای در نظام دفاعی ما برخوردار است، بویژه در شرایطی که در کشورهای پیرامونی ما کانون‌هایی از ناامنی و بحران شکل گرفته و راهبرد کشورهای سلطه طلب و بیگانه همچون آمریکا و انگلیس و برخی رژیم‌های متحد آنها در منطقه، ایجاد تغییرات ژئوپلتیک در جهان است.وی افزود: استکبار جهانی و هم پیمانانش تلاش می‌کنند تا نقشه ژئوپلتیک جهان را تغییر دهند.جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما برای امنیت ملت ایران اقدام به برگزاری رزمایش‌هایی از این دست می‌کنیم، اظهار داشت: به دلیل آنکه اقتدار مرزها برای ما از اولویت‌های اصلی به شمار می‌رود ،تسلط ما بر مرزها در این زمینه بسیار حائز اهمیت خواهد بود.سردار سلامی در ادامه خاطرنشان کرد: ما برای برقراری کامل امنیت بویژه درمرزها، هم در میدان عمل دشمنان را تعقیب می‌کنیم و هم آمادگی دفاعی خود را نمایش می‌دهیم.وی با تاکید بر اینکه امنیت مناطق مرزی ارجحیت پیوسته و توقف ناپذیر استراتژی دفاعی ما است، اظهار داشت: برگزاری رزمایش امنیتی محرم و سایر رزمایشهای نیروهای مسلح، برای ما امنیت آفرین و آرامش بخش و برای دشمن مایوس کننده خواهد بود .سردار سلامی در پایان با بیان اینکه سلاح‌های ما برای دفاع در برابر تهاجمات زمینی،هوایی و دریایی کافی است؛ خاطرنشان کرد: آنچه مهم است هماهنگی اجزای دفاع کننده ما اعم از نیروهای مردمی، هوانیروز،...
 • دلواپسان و تلاش برای سیاسی کاری در پرونده هسته ای
 • تهران- ایرنا - پیشنهاد برخی جریان های سیاسی خاص در مورد انتقال پرونده هسته ای از دولت به یک تیم متخصص، در حالی مطرح می شود که در نتیجه توافق برد- بردی که میان ایران و کشورهای شکل گرفته، چرخ زندگی مردم به همراه سانتریفیوژها به حرکت درآمده است؛ مساله ای که به مذاق دلواپسان خوش نیامده و در تلاشی مذبوحانه به دنبال بازگشت به عقب هستند. به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، زمانی که دولت یازدهم در سال 1392 کار خود را به طور رسمی آغاز کرد، برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان به مساله ای بسیار چالشی میان ایران و نظام بین الملل بدل شده بود؛ بهانه جویی های غرب، اصرار دولتمردان پیشین به تداوم و تشدید فعالیت های هسته ای بدون توجه به نگرانی های نظام بین الملل در این مورد، بهره گیری از رویکردی غیر تعامل جویانه و زبانی غیر قابل فهم برای دیگر کشورها، اسباب تحریم های گسترده و انزوای ایران را فراهم کرده بود. تنگ تر شدن روزافزون حلقه تحریم ها، حرکت چرخ های اقتصاد و در نتیجه توسعه کشور را بسیار کند کرده بود.در چنین شرایطی، برگزاری چند دور گفت و گو میان تیم مذاکره کننده ایرانی و کشورهای 1+5 نه تنها به حل مساله پرونده هسته ای که ابعادی امنیتی یافته بود منجر نمی شد، بلکه روز به روز برعدم درک طرفین از خواسته های یکدیگر و تشدید تنش های لفظی و دیپلماتیک می انجامید. رویکرد غیرمسالمت جویانه، تمرکز بر وجه افتراق منافع به جای وجه اشتراک آنها، به کارگیری ادبیاتی غیرمتعارف و رفتاری خارج از عرف و قواعد بین الملل، بی اثر خواندن تحریم ها و سرعت بخشی به فعالیت های هسته ای، پرونده هسته ای را به یکی از مهمترین و حساس ترین مسایل بین المللی تبدیل کرده بود. در چنین شرایطی ایران از سوی غرب به...
 • تلاش فدراسیون کشتی برای رهایی از تعلیق بین المللی
 • نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: با تمام توان تلاش می کنیم ، مشکل اساسنامه فدراسیون را برطرف کنیم. به گزارش خبرگزاری مهر، حمید بنی تمیم با توجه به مخالفت اتحادیه جهانی کشتی با اصلاح اساسنامه ارسالی فدراسیون کشتی ایران اظهار داشت: در مورد مشکلات اساسنامه با مسئولان وزارت ورزش مذاکره کرده ایم تا راه حل مناسبی برای اعلام پاسخ به اتحادیه جهانی پیدا کنیم. وی خاطر نشان کرد: قطعا در جهت مصالح ملی کشتی کشور در جهان،و طبق قانون باید سعی کنیم، با تدبیر، ایرادات اتحادیه جهانی کشتی را برطرف نماییم، تا کشتی بدون مشکل برنامه های خود را دنبال کند.کار دشوار و پیچیده ای است اما به یاری خدا راهی برای حل این مسئله خواهیم یافت. اتحادیه جهانی کشتی به تازگی برای چندمین بار به دلیل آنچه دخالت وزارت ورزش در امور فدراسیون کشتی ایران خوانده از اساسنامه اصلاحی این فدراسیون ایراد گرفته است.
 • آزمون سخت منشا تلاش برای پر کردن خلاء طارمی
 • به گزارش ایلنا، مهدی طارمی، مهاجم پرسپولیس که با حکم فیفا به مدت 4 ماه از همراهی تیمش محروم است، در دیدار بار الهلال غایب بزرگ تیمش خواهد بود تا سرخپوشان بهترین گلزن خود را در این دیدار حساس همراه نداشته باشند. در غیاب طارمی انتظار از سایر مهاجمان پرسپولیس بیشتر خواهد شد تا آنها بتوانند این خلا را در پرسپولیس پر کنند و بیشترین بار در این مورد روی دوش گادوین منشا، مهاجم نیجریایی پرسپولیس است. منشا در شرایطی که طارمی در ابتدای فصل ساز جدایی کوک کرده بود به پرسپولیس آمد و از همان ابتدا به هدف پر کردن جای خالی او جذب شده بود ولی با ماندگار شدن طارمی، جایگاه منشا تحت الشعاع قرار گرفت و به یک نیمکت نشین یا مهاجم کناری تبدیل شد. با محرومیت طولانی مدت طارمی، نگاه‌ها به سمت منشا چرخیده است و این بازیکن ماموریت دشواری در براورده کردن انتظارات از خودش دارد. منشا در تمرینات سرخپوشان در دبی پرتلاش و با انگیزه نشان می‌دهد و این خبر خوبی برای سرخپوشان خواهد بود.
 • تلاش آمریکا برای ایجاد تغییرات ژئوپلتیک در جهان
 • جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در کشورهای پیرامونی ما کانون‌هایی از ناامنی و بحران شکل گرفته و راهبرد کشورهای آمریکا و انگلیس و برخی رژیم‌های متحد آنها در منطقه، ایجاد تغییرات ژئوپلتیک در جهان است. به گزارش مشرق، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه رزمایش امنیتی محرم، اظهار داشت: امنیت از اهمیت فوق العاده‌ای در نظام دفاعی ما برخوردار است، بویژه در شرایطی که در کشورهای پیرامونی ما کانون‌هایی از ناامنی و بحران شکل گرفته و راهبرد کشورهای سلطه طلب و بیگانه همچون آمریکا و انگلیس و برخی رژیم‌های متحد آنها در منطقه، ایجاد تغییرات ژئوپلتیک در جهان است. وی افزود: استکبار جهانی و هم پیمانانش تلاش می‌کنند تا نقشه ژئوپلتیک جهان را تغییر دهند. جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما برای امنیت ملت ایران اقدام به برگزاری رزمایش‌هایی از این دست می‌کنیم، اظهار داشت: به دلیل آنکه اقتدار مرزها برای ما از اولویت‌های اصلی به شمار می‌رود ،تسلط ما بر مرزها در این زمینه بسیار حائز اهمیت خواهد بود. سردار سلامی در ادامه خاطرنشان کرد: ما برای برقراری کامل امنیت بویژه درمرزها، هم در میدان عمل دشمنان را تعقیب می‌کنیم و هم آمادگی دفاعی خود را نمایش می‌دهیم. وی با تاکید بر اینکه امنیت مناطق مرزی ارجحیت پیوسته و توقف ناپذیر استراتژی دفاعی ما است، اظهار داشت: برگزاری رزمایش امنیتی محرم و سایر رزمایشهای نیروهای مسلح، برای ما امنیت آفرین و آرامش بخش و برای دشمن مایوس کننده خواهد بود . سردار سلامی در پایان با بیان اینکه سلاح‌های ما برای دفاع در برابر تهاجمات زمینی،هوایی و دریایی کافی است؛ خاطرنشان کرد: آنچه مهم است هماهنگی اجزای دفاع کننده ما اعم از نیروهای مردمی، هوانیروز، توپخانه و زرهی است که در این رزمایش به آن پرداخته شد و با موفقیت به انجام رسید. منبع: تسنیم ارسال...
 • تلاش باشگاه استقلال برای اخذ رضایت نامه صالح
 • مربی دو فصل گذشته استقلال به احتمال فراوان دوباره به این تیم برخواهد گشت. به گزارش "ورزش سه"، مجید صالح دو فصل پیش در زمان سرمربیگری پرویز مظلومی در استقلال فعالیت می کرد اما او در ابتدای این فصل به کادرفنی پیکان اضافه شد. بعد از استعفای علیرضا منصوریان از سمت سرمربیگری تیم فوتبال استقلال مسوولان این باشگاه در تلاش هستند مجید صالح را به کادرفنی این تیم برگردانند تا در بازی با سپیدرود در کنار میک مک در مورت حضور داشته باشد و با اعلام سرمربی جدید خارجی هم به عنوان دستیار اول او را کمک کند. صالح هم اکنون در تیم پیکان فعالیت می کند و با این شرایط مدیران باشگاه استقلال تلاش می کنند اجازه حضور او روی نیمکت تیم شان را بگیرند. در صورتی که صالح بتواند با استقلال قرارداد امضا کند اولین تغییر رسمی در کادرفنی این تیم اتفاق خواهد افتاد. استقلال تهران پیکان مجید صالح (مربی)
 • دعوت ازرئیس بنیاد مستضعفان برای توضیح درباره آینده ساختمان پلاسکو
 • عضو شورای شهر تهران خواستار حضور رئیس بنیاد مستضعفان برای توضیح شفاف درباره آینده این ساختمان شد. به گزارش خبرنگارمهر، رسولی در صحن علنی شورای شهر پیشنهاد داد که در یکی از جلسات آتی از محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان که مالک ساختمان پلاسکو بوده دعوت شود تا درباره آینده این ساختمان توضیحاتی ارائه دهد. وی افزود: ایشان علاوه بر مسئولیت فعلی، وزیر راه هم بودند و باید گزارش دهند که با گذشت هشت ماه از حادثه پلاسکو چقدر در خصوص مباحث حقوقی کسبه کار شده است. رسولی در پایان گفت: رئیس بنیاد مستضعفان باید توضیح دهد این پروژه به صورت پایلوت چطور دارد طراحی می شود و در زمینه استانداردسازی و ایمنی کار چه چیزهایی برای آن دیده شده است.
 • مسئولان تمام تلاش خود را برای افزایش سهم زنجان از بودجه ۹۷ به کار گیرند
 • به گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان زنجان افزود: موضوع پیگیری لایحه بودجه سال 97 به تمام دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است و مدیران باید با جدیت آن را در دستور کار قرار دهند.وی یادآورشد: مسئولان باید متوجه باشند که در صورت بسته شدن لایحه برنامه بودجه، ایجاد تغییر در آن به سختی امکان پذیر است و در صورتی که این لایحه به مجلس راه یابد، چنین تغییری غیر ممکن به نظر می رسد.درویش امیری اظهار کرد: از برخی مفاد برنامه بودجه استفاده نمی شود و به همین منظور این بخش در برنامه بودجه سال های آتی کمرنگ تر مد نظر قرار می گیرد در حالی که مسئولان باید همه همت خود را برای بهره گیری از تمام بخش های بودجه به کار گیرند.استاندار زنجان با بیان اینکه در صورت پیگیری ضعیف مدیران و کمرنگ دیده شدن سهم استان از بودجه سال 97، گلایه مند خواهم شد، گفت: بخشی از ارزیابی عملکرد مدیران به این پیگیری و بخش دیگر آن مربوط به واگذاری پروژه های نیمه تمام و فضاهای مازاد اداری خواهد بود.وی خاطرنشان کرد: نباید روز به روز شاهد متورم شدن نظام اداری کشور بود و باید نسبت به واگذاری بخش های غیر حاکمیتی دست به کار شد.درویش امیری تصریح کرد: در مجموع در جریان واگذاری پروژه های نیمه تمام، مسئولان استان زنجان موفقیت چندانی نداشته اند و حتی برخی پروژه ها فاقد هر نوع توجیه اقتصادی هستند.استاندار زنجان بر لزوم تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام و فضاهای مازاد اداری دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد و گفت: نیمی از سال گذشت و دبیرخانه مربوطه باید آماده ارائه گزارش از روند واگذاری این فضاهای شود.وی به روند اعطای تسهیلات تکلیف و هزینه کرد آن اشاره کرد و ادامه داد: باید گزارش از نحوه هزینه کرد این تسهیلات در نیمه...