«سونگ یونگ مو»، وزیر دفاع کره‌جنوبی، به نمایندگان پارلمان اعلام کرد که یگانی از نیروهای ویژه تا پایان سال جاری تشکیل خواهد شد که «یگان گردن‌زنی» نامیده می‌شود. هدف این یگان، زدن گردن رهبران کره‌شمالی اعلام شده است. به گزارش دنیای اقتصاد، این پیامی تهدیدآمیز است که سئول درحال مخابره آن است. آخرین باری که کره‌جنوبی تصمیم به ترور رهبر کره‌شمالی گرفت، در اواخر دهه 60 بود.

تصمیمی که طبق نقشه پیش نرفت و ناکام ماند و حتی به طغیان گردان‌های ترور منجر شد.
دونالد ترامپ و اعضای کنگره آمریکا روز سه ‌شنبه (21 شهریور) اعلام کردند که باید گام‌های بیشتری برای توقف برنامه هسته‌ای کره‌شمالی برداشته شود. این در حالی است که شورای امنیت هم به اتفاق آرا تحریم‌های جدیدی علیه این کشور وضع کرده است. ترامپ در دیدار با نجیب رزاق، نخست‌وزیر مالزی، اعلام کرد اگرچه قطعنامه سازمان ملل با رای 15 بر صفر تصویب شد اما «اینها گام‌های بسیار کوچکی است و یک معامله بزرگ نیست. » ترامپ اعلام کرد که نمی‌داند «آیا این اقدامات اثربخشی لازم را دارد یا نه. » «زاخاری کوهن» و «نیکول گوته»، گزارشگران سی‌ان‌ان، به نقل از «هیتر‌نورت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌نویسند که قطعنامه سازمان ملل دربردارنده «قوی‌ترین تحریم‌های وضع شده تاکنون» بوده و این «مهم است. » او افزود ترامپ این پیام را می‌خواهد مخابره کند که همچنان می‌شود گام‌های سخت‌تری برداشت، زیرا جامعه بین‌الملل «در اوج» آن کاری که باید انجام دهد قرار ندارد.
کره‌شمالی متعهد شده در واکنش به تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل آهنگ پیشبرد برنامه‌های تسلیحاتی خود را سرعت ببخشد. این کشور اعلام کرد در واکنش به «تحریم‌های شیطانی» شورای امنیت، آمریکا «بزرگ‌ترین رنج» را متحمل خواهد شد. سفیر کره‌شمالی در ژنو به کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل گفت: «رژیم واشنگتن قطعنامه‌ها را به روش‌های شیطانی و نفرت‌انگیز دستکاری کرده است. هیات ما به شدیدترین شکل ممکن این قطعنامه‌های غیرقانونی را رد می‌کند. اقدامات بعدی از سوی کره‌شمالی بزرگ‌ترین رنج برای آمریکا را به‌دنبال خواهد داشت. » به گزارش سی‌ان‌ان، وزارت خارجه کره‌شمالی اعلام کرد که هدف این تحریم‌ها محروم کردن این کشور از حق مشروع دفاع از خود است.
پول اینترنتی در کره‌شمالی
«بیت‌کوین» (Bitcoin) نوعی پول دیجیتال است که هنوز در عرصه بین‌المللی مورد شناسایی رسمی قرار نگرفته است. با تشدید تحریم‌های آمریکا علیه کره‌شمالی که هدفش به نصف رساندن درآمدهای مالی کره‌شمالی و در نهایت قطع آنهاست، این کشور به‌دنبال روش‌های جایگزین برای تامین مالی پروژه‌های موشکی است. «شریس‌فام»، گزارشگر سی‌ان‌ان، می‌نویسد: «تحریم‌ها علیه کره‌شمالی احتمالا باعث تقویت فعالیت‌های مجرمانه سایبری خواهد شد. حمله به تبادلات رمزنگاری شده ارزی یک روش برای تامین پول مورد نیاز این کشور است. » این گزارش می‌نویسد تاکنون سه حمله سایبری از ماه مه ‌تا ژوئیه علیه کره‌جنوبی انجام گرفته که همگی به نوعی با هکرهای کره‌شمالی پیوند داشته‌اند. شدت گرفتن تحریم‌ها باعث شده حملات سایبری برای کسب درآمد افزایش یابد.
گزارش‌های جدیدی از رشد حملات سایبری کره‌شمالی به سامانه‌های اقتصادی جهان و تلاش این کشور برای سرقت منابع مالی، منتشر شده است. براساس گزارش اخیر موسسه امنیت سایبری فایرای، کره‌شمالی، یک ارتش سایبری متشکل از 3000 هکر آموزش دیده در چین و روسیه در اختیار دارد. شرکت فایرای، با توجه به وضعیت کنونی بیت‌کوین، ارائه‌دهندگان خدمات ملی دیجیتال در کره‌جنوبی را هدف اصلی هکرهای کره‌شمالی می‌داند. اگرچه متخصصان این شرکت، با قطعیت هدف این حملات را کسب منابع مالی اعلام کرده‌اند، اما همچنان نحوه استفاده پیونگ‌یانگ از بیت‌کوین‌های سرقتی، مشخص نشده است. به‌نظر می‌رسد کره‌شمالی کاربران و مرکز مبادلات بیت‌کوین را به‌عنوان وسیله‌ای برای مقابله با افزایش تاثیر تحریم‌های بین‌المللی هدف قرار داده است. این فرض اساسی که کره‌شمالی بیت‌کوین‌ها را هدف قرار می‌دهد، در گزارشی از خبرگزاری بین‌المللی یونایتدپرس تکرار شده است. در این گزارش آمده است: «یک مرکز تحقیقاتی در کره‌جنوبی اعلام کرد مبادلات داخلی برای بیت‌کوین، رمزنگاری جهانی و سامانه پرداخت دیجیتال، هدف برای نفوذ بوده است. » «شریس فام» می‌نویسد ارزش بیت کوین اکنون افزایش یافته است. یک بیت کوین اکنون معادل 4300 دلار است. این درحالی است که این رقم در آغاز سال جاری کمتر از هزار دلار بود. او می‌نویسد کره‌شمالی در پشت ماجرای حمله به «تمپ» و «هرمیت» هم بوده است.
اقتصاد، پاشنه آشیل چین و کره‌شمالی
اظهار نظر ترامپ پس از آن انجام گرفت که قانون‌گذاران هر دو حزب نگرانی خود از عدم اعمال فشار بیشتر بر چین در راستای متوقف کردن کره‌شمالی را اعلام کرده‌اند. «برادشرمن»، نماینده دموکرات از کالیفرنیا، می‌گوید: «ما چین را به تحریم تهدید نمی‌کنیم، زیرا به لحاظ سیاسی اقدامی دشوار است. » چین به‌عنوان بزرگ‌ترین متحد کره‌شمالی کلید حل معضل پیونگ‌یانگ است. «ادرویس»، نماینده جمهوری‌خواه، می‌گوید اگرچه تا حدودی با شرمن موافق است اما باید تحریم‌های بیشتری بر بانک‌های چین که به‌دنبال تعامل با کره‌شمالی هستند وضع کرد. با این حال، نمایندگان معتقدند ترامپ با توییت‌های آتشین خود فضای رابطه با پیونگ‌یانگ را به بن‌بست می‌کشاند. «مارشال بلینگسلی»، معاون وزیر در اداره تروریسم و اطلاعات مالی در وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید رهبران چین اجازه می‌دهند کره‌شمالی از سیستم بانکی این کشور استفاده کند و به تعامل بپردازد در حالی که شرکت‌های روسی هم همچنان به حمایت از پیونگ‌یانگ ادامه می‌دهند. او معتقد است که نمایندگان و عوامل بانکی کره‌شمالی در روسیه مشغول فعالیت هستند و با این کار خود قطعنامه‌ها را زیر پا می‌گذارند.
بخش‌های مختلف دستگاه دولتی در آمریکا به تدریج به این اتفاق نظر نزدیک می‌شوند که باید به چین فشار بیشتری وارد آورد تا دست به عمل زده و پیونگ‌یانگ را مهار کند؛ چراکه اکنون 90درصد تجارت کره‌شمالی با چین است. بلینگسلی به سی‌ان‌ان می‌گوید: «مصمم هستیم که به چین فشار آوریم و این کشور را برای حل مشکل وادار به همکاری کنیم. » بندبازی چین میان آمریکا و کره‌شمالی مقام‌های واشنگتن را به خشم آورده است. در همین راستا بحث تحریم چین به تدریج وارد فاز جدی‌تری می‌شود. به گزارش رویترز، «استیو منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا، اعلام کرد یکی از تحریم‌های اقتصادی مورد نظر علیه چین قطع دسترسی پکن به سیستم مالی آمریکا است. منوچین اضافه کرد: «جنگ اقتصادی علیه کره‌شمالی تاثیرگذار خواهد بود. ما این پیام را به تمام کسانی که قصد تجارت با کره‌شمالی را دارند ارسال کرده‌ایم که در صورت تجارت با پیونگ‌یانگ ما دیگر با آنها تجارت نخواهیم داشت. » دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، هم به تازگی در توییتر خود نوشته که آمریکا به‌دنبال قطع تبادلات تجاری با کشورهایی است که با کره‌شمالی داد و ستد دارند. به نوشته رویترز، کره‌شمالی صد و نوزدهمین کشور در زمینه صادرات اقتصادی در جهان محسوب می‌شود. صادرات این کشور در سال سه میلیارد دلار است که شامل زغال‌سنگ، مواد نفتی و سایر موارد می‌شود که همان هم با تحریم‌های سازمان ملل به کمتر از دو سوم کاهش یافته است. این کشور به‌شدت به وارداتی با حجم 3/5 میلیارد دلار وابسته است.
برنامه‌ریزی برای ترور
آخرین باری که کره‌جنوبی تصمیم به ترور رهبر کره‌شمالی گرفت، هیچ چیز خوب و طبق برنامه پیش نرفت. در اواخر دهه 60، پس از اینکه کماندوهای کره‌شمالی تلاش کردند تا کاخ ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی در سئول را غارت کنند، کره‌جنوبی به‌طور پنهانی افراد تبهکاری را در زندان یا در خیابان‌ها یافته و آموزش داد تا وارد کره‌شمالی شده و گلوی رهبر این کشور «کیم ایل سونگ» را ببرند. وقتی این ماموریت ناکام ماند، آن مردان طغیان کردند. آنها مربیان خود را کشتند و پیش از اینکه خود را منفجر کنند تا سئول رفتند. این اپیزودی است که دولت دهه‌ها است آن را پنهان کرده است. «چو سانگ هون» در گزارشی برای نیویورک تایمز می‌نویسد اکنون که نوه رهبر کره یعنی «کیم جونگ اون» برنامه هسته‌ای و موشکی خود را سرعت داده، سئول بار دیگر رهبری کره‌شمالی را هدف گرفته است. یک روز پس از آنکه پیونگ‌یانگ ششمین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد، «سونگ یونگ مو»، وزیر دفاع کره‌جنوبی، به نمایندگان پارلمان اعلام کرد که یگانی از نیروهای ویژه تا پایان سال جاری تشکیل خواهد شد که «یگان گردن‌زنی» نامیده می‌شود.
هدف این یگان زدن گردن رهبران کره‌شمالی اعلام شده است. این پیامی تهدیدآمیز است که سئول درحال مخابره آن است. مقام‌های دفاعی می‌گویند این یگان می‌تواند یورش‌های مرزی را با هلیکوپترها و هواپیماهای ترابری که می‌توانند شب هنگام به کره‌شمالی رسوخ کنند، انجام دهد. به ندرت اتفاق افتاده که کشوری رئیس دولت دیگر را به ترور تهدید کند اما این استراتژی از سوی کره‌جنوبی برای ایجاد وحشت و هراس در رهبران شمالی و عصبی کردن آنها و در نهایت به مثابه نتیجه آزمایش‌های هسته‌ای آنها به‌کار گرفته می‌شود. تهدید به ترور همچنین ابزاری است که سئول به‌کار گرفته تا پیونگ‌یانگ را به میز مذاکره آورده تا پیشنهادهای «مون جائه این» را بپذیرد. «شین ون سیک»، یک ژنرال سه ستاره که تا پیش از بازنشستگی در سال 2015 از استراتژیست‌های ارشد عملیاتی کره‌جنوبی بود، می‌گوید: «بهترین بازدارندگی برای ما – در کنار تسلیحات‌مان- این است که کاری کنیم کیم از زندگی خود بترسد و بر سر آن قمار نکند. » اگرچه رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا گفته که به‌دنبال تغییر رژیم نیستند اما پیامی که از سئول مخابره می‌شود، چیز دیگری می‌گوید.
هفته گذشته دولت ترامپ محدودیت‌های چند دهه‌ای بر کره‌جنوبی برای ساخت موشک‌های بالستیک قدرتمندتر را برداشت. آمریکا در دهه 70 به سئول کمک کرد که موشک‌های بالستیک بسازد اما محدودیت‌های سفت و سختی بر این کشور نهاد تا مانع مسابقه تسلیحاتی شود. «شین» می‌گوید: «ما اکنون می‌توانیم موشک‌های بالستیک بسازیم که کیم جونگ اون را در درون مخفی گاه‌های عمیق زیرزمینی هدف قرار دهد. نظر بر این است که این ترس را نه از طریق سلاح هسته‌ای بلکه از طریق سلاح‌های غیرهسته‌ای به او بفهمانیم. زندگی کیم در کشوری قرون وسطایی هزار برابر بیش از شهروندان معمولی اهمیت دارد. » اگرچه اکثر مردم و سیاستمداران کره‌جنوبی خواستار سلاح هسته‌ای شده‌اند و گزارش واشنگتن‌پست نیز این را تایید می‌کند که مردم کره‌جنوبی بیش از هر زمان دیگری خواستار سلاح هسته‌ای هستند اما «مون»، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی، همچنان خواستار شبه جزیره عاری از تسلیحات هسته‌ای است. کره‌جنوبی سال جاری بودجه دفاعی خود را 2/9 درصد از تولید ناخالص داخلی کشورش قرار داده یعنی سال جاری هزینه‌های دفاعی این کشور حدود 4/35 میلیارد دلار خواهد بود. برای سال آینده دولت «مون» بودجه 38/1 میلیارد دلاری را پیشنهاد داده است که 12 میلیارد دلار آن به دفاع در برابر کره‌شمالی اختصاص دارد.
گزارشگر نیویورک تایمز می‌افزاید: توپخانه و راکت‌های کره‌شمالی اکنون در مرز مستقر شده‌اند و می‌توانند ظرف 10 دقیقه 5200 دور گلوله به سوی سئول شلیک کند. همچنین صدها موشک از سوی پیونگ‌یانگ به‌سوی سئول، توکیو و پایگاه‌های آمریکایی قفل شده است. کره‌شمالی بمب‌های هسته‌ای خود را سبک و کوچک ساخته و وزن آنها 500 کیلوگرم است تا بتوان آن‌ها را روی موشک‌ها سوار کرد. این کشور موشک‌های خود را در تونل‌های زیرزمینی فراوان پنهان می‌کند. «دانیل. اِی. پینکستون»، متخصص دفاعی می‌نویسد؛ قابلیت‌های جاسوسی، نظارتی و شناسایی مهم هستند. بدون آنها کره‌شمالی به شکل «کور» شلیک خواهد کرد. در مقابل، کره‌جنوبی 5 ماهواره جاسوسی به فضا فرستاده تا تحرکات نظامی این کشور را بهتر رصد کند. سئول اکنون با تل‌آویو و پاریس بر سر خرید ماهواره‌های جاسوسی دیگر وارد مذاکره شده است.

کلیدواژه: کره شمالی | میلیارد دلار | کره شمالی | سازمان ملل | مالی اعلام | پیونگ یانگ | کره جنوبی | تحریم ها | سال جاری | علیه کره | خواهد شد | بیت کوین | سی ان ان | هسته ای | موشک ها | ان کره | بر کره

منبع: فرارو

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۱۰۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • عکس/دوره چتر بازی یگان ویژه صابرین
 • دوره چتر بازی سقوط آزاد یگان ویژه صابرین سپاه در منطقه زیبا کنار برگزار شد و در انتهای دوره تمام افراد شرکت کننده موفق شدند چتر باز ، سقوط آزاد ( سولو) شوند . منبع: تسنیم ارسال به تلگرام
 • دوره چتر بازی سقوط آزاد یگان ویژه صابرین
 • دوره چتر بازی سقوط آزاد یگان ویژه صابرین سپاه در منطقه زیبا کنار برگزار شد و در انتهای دوره تمام افراد شرکت کننده موفق شدند چتر باز ، سقوط آزاد ( سولو‌) شوند .
 • آنچه رهبران اقلیم کردستان عراق را مغرور برای استقلال و برگزاری همه پرسی کرده است
 • فیاض:کاش عراق هم اتحاد قومیتی ایران را داشت/حکیم:کرکوک دست اقلیم کردستان نخواهد افتاد/بارزانی:رهبران کرد باید برای محاصره طولانی مدت آماده باشند
 • جمعی از دانشجویان کرد و عرب عراقی با حضور در خبرگزاری دانشجو آخرین تحولات اقلیم کردستان عراق و سرنوشت همه پرسی در این منطقه را به بحث گذاشتند. گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به منظور بررسی آثار و تبعات برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان خبرگزاری دانشجو با پژوهشگران و فعالان دانشجویی عراقی و ایرانی موافق و مخالف برگزاری این همه پرسی همچون محمد رضا راسک مسئول مرکز بین الملل بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، محمد باقر حکیم پژوهشگر و فعال سابق دانشجویی عراقی، علی الفیاض عضو شورای مرکزی مکتب الشباب الطلبه عراق و حسن بارزانی فعال دانشجویی اقلیم کردستان عراق در ایران گفت و گویی را ترتیب داده که بخش دوم این گفت و گو را در ادامه می‌خوانید:آقای بارزانی آیا در مجموعه نیروهای سیاسی کردستان عراق کسانی هستند که نظری مخالف همه‌پرسی داشته و معتقد به استفاده از ظرفیت‌های قانون اساسی برای حفظ یکپارچگی عراق باشند؟بارزانی: اقلیم کردستان دو راه را در پیش گرفته یا گفت و گو و یا جدا شدن. اگر قرار است گفت و گویی صورت بگیرد باید دولت عراق قانون سال ۲۰۰۵ را عملی کند. نمی‌شود آن چه را که در قانون اساسی به نفع دولت است اجرا کنند و آن بندهایی که به نفع کردهاست کنار بگذارند. در حال حاضر ۳۲۸ نفر عضو پارلمان عراق هستند که بین ۶۰ تا ۶۵ نفر از آن‌ها کرد هستند با این وجود اگر توافق سیاسی و دمکراسی نباشد کرد‌ها چگونه می‌توانند اکثریت باشند در هر حال اگر کرد‌ها نبودتد عراق نمی‌توانست قانون اساسی داشته باشد ما پشتیبان قانون اساسی بودیم و اگر این قانون نبود امروز کشوری به نام عراق نیز وجود نداشت. واقعیت این است که هیچ توافق سیاسی و دمکراسی در پارلمان عراق وجود ندارد در چنین شرایطی ۶۰ عضو کرد مجلس چگونه می‌توانند بدون توافق سیاسی در مقابل دیگر نمایندگان پارلمان بایستند.مسئله‌ای که وجود دارد...
 • برگزاری پنل انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در شورای حقوق بشر تاکید بر توانمندسازی زنان قربانی ترور
 • پنل توانمندسازی زنان قربانی ترور ضرورتی برای آینده بشر، در سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد. به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، پنل توانمندسازی زنان قربانی ترور ضرورتی برای آینده بشر، با همکاری انجمن میراث مادران و انجمن نگهبان (Sentinel) در سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد.در این پنل شخصیت‌ها و اساتیدی از اسپانیا، انگلیس، کامرون، ایران و همچنین چند تن از خانواده‌های قربانیان ترور حضور داشتند و به ایراد سخنرانی پرداختند.خانم روث استافل، استاد دانشگاه کاردینال هررا اسپانیا با تاکید بر ضرورت توانمندسازی زنان قربانی ترور بیان داشت: همه قربانیان ترور از جمله قربانیان مستقیم و غیرمستقیم، افرادی که خانواده‌شان را از دست داده‌اند به طور برابر قربانی‌اند، اما در اصل قربانی اصلی تروریسم، جامعه، مردم و خانواده‌هایی‌ هستند که مورد حمله قرار گرفته‌اند.استاد دانشگاه کاردینال هررا اسپانیا در سخنرانی خود اظهار داشت: در بیشتر جهان، حتی جوامع پیشرفته زنانی که در اثر تروریسم بیمار یا معلول شده‌اند، از شانس کمتری برای ادامه زندگی برخوردارند. به دلیل اینکه زنان در نقش‌های متفاوتی ظاهر می‌شوند، ستون جامعه هستند. در جوامعی که مردان مسئولیت اقتصادی خانواده را بر عهده دارند، کشته شدن یا معلولیت مردان روی تمام خانواده تاثیرگذار است و به دلیل تبعیضاتی که بر ضد زنان اعمال می‌شود، زنان قربانی ترور، صدمات بیشتری نسبت به مردان می‌بینند.وی در سخنرانی خود، پیشنهادهای زیر را برای توانمندسازی زنان قربانی ترور ارائه کرد: 1 – به طور کلی تبعیض در تمام جهان باید کاهش یابد 2- تمامی قربانیان را باید قربانی ترور به حساب آورد و آنان نباید دسته‌بندی کرد 3- باید پرداخت غرامت به قربانیان صورت پذیرد 4- باید در جهت التیام دردهای قربانیان اقداماتی از قبیل روان درمانی و حمایت‌های اجتماعی صورت گیرد 5- باید زنان قربانی ترور دیده شده و به تجارب،...
 • مسئولان سابق جبهه النصره الجولانی را به ترور فرماندهان این جبهه متهم کردند
 • مسئولان سابق جبهه النصره، ابومحمد الجولانی را به ترور بسیاری از فرماندهان این جبهه طی سال‌های گذشته متهم کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، مسئولان سابق در جبهه النصره (جبهه فتح الشام) اعلام کردند که ابومحمد الجولانی، رهبر جبهه فتح الشام در ترور "ابوهاجر الحمضی" ملقب به "ابوعمر سراقب"، فرمانده نظامی جیش الفتح دست داشته به این دلیل که وی خواسته از این گروه جدا شود و به احرار الشام بپیوندد. از جمله کسانی که ترور شدند یونس شعیب(ابوالحسن تفتناز) است که بسیاری از اقدامات الجولانی در داخل این جبهه را ناکام گذاشته بود. به گفته منابع الجولانی همچنین مکان و موقعیت واطلاعات بسیاری از فرماندهان القاعده را که به جبهه النصره پیوسته بودند از جمله ابوفرج المصری و ابوفراس السوری مشخص کرده بود. ابوفراس السوری به شدت از الجولانی انتقاد می‌کرد و همچنین اطلاعات و آمار مربوط به عبدالله المحیسنی را نیز مشخص کرده بود و همین مسئله وی را واداشت که از جبهه النصره جدا شود. انتهای پیام
 • عملیات ترکیبی یگان های پهپادی موشکی توپخانه و هوانیروز سپاه در رزمایش محرم
 • فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: در رزمایش امنیتی محرم عملیات‌های ترکیبی با حضور یگان‌های پهپادی و موشکی و توپخانه و هوانیروز و زرهی با موفقیت انجام شد. به گزارش فارس، سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه رزمایش محرم اظهار داشت: مهم‌ترین هدف ما در رزمایش، ایجاد هماهنگی و اجرای عملیات ترکیبی رسته‌ها با یکدیگر بوده است که به فضل الهی این امر محقق شد.وی تشریح کرد: در این رزمایش علاوه ‌بر اینکه یگان‌های مختلف به تمرین آمادگی‌های خود پرداختند، هماهنگی آنها با یکدیگر و در شرایط واقعی به نمایش درآمد.سردار پاکپور گفت: در رزمایش امنیتی محرم عملیات‌های ترکیبی با حضور یگان‌های پهپادی و موشکی و توپخانه و هوانیروز و زرهی با موفقیت انجام شد.فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: منطقه رزمایش از مناطق مورد علاقه ضدانقلاب در گذشته بوده که با انجام رزمایش‌ها و عملیات‌های مقتدرانه سپاه در آن منطقه از لوث‌اشرار و ضدانقلاب پاک شد.وی با ‌اشاره به نقش، اهمیت و جایگاه مأموریت‌های قرارگاه‌های عملیاتی سپاه در برقراری امنیت پایدار مناطق مرزی، اظهار داشت: قرارگاه‌های نیروی زمینی سپاه از جمله قرارگاه قدس و حمزه سیدالشهداء(ع) به طور دائم و مستمر در حال انجام عملیات، رزمایش و تمرین آمادگی‌ها هستند.آتش سنگین توپخانه قرارگاه حمزه در منطقه عمومی شمال غرب کشوربر اساس این گزارش، مرحله اصلی رزمایش امنیتی محرم، دیروز با رمز مقدس «یا حسین(ع)» با حضور سردار شادمانی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین عالی رتبه نظامی در منطقه عمومی شمال غرب کشور آغاز شد.در مرحله اصلی این رزمایش امنیتی که با محوریت قرارگاه حمزه سیدالشهداء(ع) برگزار می‌شود، یگان‌های پیاده، زرهی، جنگال، هوانیروز و موشکی به تمرین آمادگی‌های دفاعی می‌پردازند.تلاش آمریکا و انگلیس برای ایجاد تغییرات ژئوپلتیک در جهانسردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه این رزمایش اظهار...
 • پرواز جنگنده های ارتش به منظور پشتیبانی از یگان های شرکت کننده در رزمایش حیدر کرار
 • دریافت 14 MB لحظاتی قبل جنگنده های ارتش به منظور پشتیبانی از یکان های شرکت کننده در رزمایش حیدر کرار نزاجا از پایگاه های خود به سمت شمال غرب کشور به پرواز درآمدند.
 • قابلیتی ویژه برای پیکسل ۲
 • ایتنا – به‌تازگی قابلیت‌های جدیدی برای پرچم‌دار بعدی گوگل به تائید رسیده است که بر اساس آن‌ها این تلفن همراه به شاسی squeezable و هوش مصنوعی پیشرفته مجهز خواهد بود. به‌تازگی وجود قابلیت‌های جدیدی برای پرچم‌دار بعدی گوگل به تائید رسانه‌ها رسیده که بر اساس آنها این تلفن همراه به شاسی squeezable و هوش مصنوعی پیشرفته مجهز خواهد بود. به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، به‌زودی و در ماه اکتبر، شاهد رونمایی از پرچم‌دار جدید شرکت گوگل خواهیم بود؛ اما به نظر می‌رسد گوگل هم نتوانسته در محرمانه نگهداشتن اخبار مربوط به جزئیات فنی این محصول خاص خود تا زمان رونمایی چندان موفق باشد و برخی اطلاعات مرتبط با آن از رسانه‌ها سردرآورده‌اند! اطلاعات جدیدی که از این تلفن همراه هوشمند به بیرون درز نموده نشان می‌دهد که کناره‌های این تلفن‌همراه، با قابلیت squeezable می‌توانند کاربری‌های ویژه‌ای را به کاربر دستگاه ارائه کنند. این قابلیت که Active Edge یا کناره‌های فعال نام‌گذاری شده است، موجب می‌شود تا روش تعاملی جدیدی توسط این تلفن همراه به کاربر عرضه شود که بر اساس آن، تعامل و کار با آن و نیز دسترسی به بخش‌های مختلف تسریع گردد. شایان ذکر است که پیش‌ از این، تنها تلفن همراه هوشمند شرکت اچ‌تی‌سی یعنی مدل یو 11 به چنین قابلیتی مجهز بوده است و بدین‌ترتیب پیکسل ۲ دومین تلفن همراه مجهز به این فناوری به شمار خواهد رفت. البته گفته می‌شود کاربری این سیستم لمسی جدید در پیکسل به نحوی است که به‌صورت مستقیم با دستیار هوشمند صوتی گوگل در ارتباط خواهد بود، دستیاری که قرار است در عین حال و در محصول موردنظر، با یک جهش بزرگ در زمینه هوش مصنوعی روبرو شود. همچنین قرار است تا نرم‌افزار گوگل پیش‌فرض نصب‌شده بر روی این تلفن همراه هوشمند، نسخه 7.12 آن باشد که پیشرفته‌ترین نسخه...
 • تدابیر ویژه آتش نشانی برای محرم
 • جلال ملکی در مورد تمهیدات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی برای ایام محرم اظهار کرد: آتش‌نشانی برای این ایام تدابیر ویژه‌ای را اتخاذ کرده است. از 25 شهریور، بازرسی از تکایا و مساجدی که در ایام محرم میزبان عزارداران حسینی هستند، آغاز شده و در صورت نیاز به مسئولان مساجد و تکایا آموزش‌های اطفای حریق داده می‌شود. همچنین در خلال این بازدیدها به بخش‌هایی مانند محل‌های طبخ غذا و انباری‌ها نیز توجه ویژه‌ای می‌شود. وی اضافه کرد: در بازدیدهایی که صورت می‌گیرد، کپسول‌های خاموش کننده‌ای که در گذشته به هیئت‌ها اهداء شده‌اند بازرسی می‌شوند و در صورتی که نیاز به شارژ داشته باشند این کار از سوی آتش‌نشانی به صورت رایگان صورت می‌گیرد. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران،‌ اضافه کرد: همچنین در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی،‌ آتش‌نشانان به صورت گسترده در سطح شهر آماده‌باش خواهند بود تا در صورت نیاز خدمت‌رسانی کنند. وی با اشاره به برگزاری مراسم هایی از جمله خیمه‌سوزی در ظهر عاشورا و مراسم شام غریبان گفت: توصیه می‌کنیم که شهروندان هنگام شرکت در این مراسم، نکات ایمنی را رعایت و تا حد امکان فاصله خود را با آتش حفظ کنند و از نزدیک شدن به شعله‌های آتش‌ خودداری کنند.
 • رژیم غذایی ویژه برای درمان کبد چرب
 • در این مطلب ضمن اشاره به علائم «کبد چرب»، رژیم غذایی ویژه بر اساس مبانی طب سنتی برای درمان کبد چرب ارائه شده است.به گزارش تسنیم، بسیاری از سؤالاتی که در حوزه پیشگیری و بیماریهای مختلف ایجاد می‌شود، می‌تواند سؤال مشترک بسیاری از افراد باشد لذا تلاش داریم در قالب انتشار این سؤالات و ارائه پاسخ به آنها، گامی در راستای حل این مشکلات برداشته باشیمسؤال: علائم ابتلا به کبد چرب چیست و در صورت ابتلا به کبد چرب، چه تدابیر تغذیه‌ای را برای جلوگیری از پیش‌روی بیماری و درمان کبد چرب انجام دهیم؟پاسخ دکتر محمدمهدی شیرمحمدی؛ پژوهشگر طب سنتی: کبد چرب مرحله به مرحله رشد می کند و تظاهرات و علائم زیر را دارد:شکم از ناحیه مرکز درد می‌گیردزبان سفیدرنگ می‌شودتعریق و عرق کردن زیاد می‌شوددور چشم سیاه می‌شود و گاه چشم خارش و سوزش دارد.برای پیشگیری و درمان کبد چرب این اقدامات لازم است:از مصرف روغن صنعتی و نباتی به‌شدت پرهیز کنید و به جای آن از روغن‌های طبیعی مانند زیتون، کنجد، روغن ارده کنجد، دنبه یا پی قلوه‌گاه گاو مصرف کنید.از مصرف آب سرد و نوشیدنی سرد و گازدار بپرهیزید مخصوصاً بعد از ورزش و تعریق شدید و نیز ناشتا قبل از غذا و حین غذا و بعد از غذا تا یک ساعت (پایان هضم اول: عبور غذا از معده) نباید آب بخورید.برای کاهش عطش و عدم تمایل به آب سرد، عرق کاسنی یا عرق شاتره یا عرق خارشتر یا عرق بید و نیز لیمو، آبلیمو، میوه و سبزیجات ترش و گس مانند خیار، کاهو، هویج، سیب ترش، هنداونه، طالبی، کیوی، انار ترش، زرشک، سماق بیشتر میل کنید.از غذاهای سرخ‌کردنی، تفـ‌‌‌دادنی، بودادنی، سیر داغ، پیازداغ، تنقلات شور و غذاهای نمک‌سود مانند ماهی‌شور، چیپس، پفک ، یخمک، ترشیجات و سس بپرهیزید.گوشتها را آب‌پز و کباب میل کنید.گوشت گوساله، مرغ، گوشت فریزری، سوسیس، کالباس، کنسرو نخورید.گوشت‌های لطیف و گرم...
 • پوستر ویژه باشگاه الهلال برای بازی با پرسپولیس
 • باشگاه الهلال عربستان در آستانه بازی دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از پوستر ویژه بازی با پرسپولیس رونمایی کرد.
 • عکس/پوستر ویژه باشگاه الهلال برای مصاف با پرسپولیس
 • باشگاه الهلال عربستان در آستانه بازی دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از پوستر ویژه بازی با پرسپولیس رونمایی کرد. ارسال به تلگرام
 • دستور ویژه العبادی برای حمایت از شهروندان عراقی
 • نخست‌وزیر عراق به نیروهای امنیتی دستور داد از شهروندان عراقی که در منطقه کردستان برای بله گفتن به همه‌پرسی تحت فشار قرار گرفته‌اند، حمایت کنند. به گزارش مشرق، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق به نیروهای امنیتی عراق دستور داد تا از شهروندانی که در طول همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان تحت ظلم واقع می‌شوند، حمایت کنند. به نوشته پایگاه خبری «دجلة»، العبادی دستور داد از شهروندانی که از سوی نیروهای پیشمرگه و آسایش تحت فشار قرار می‌گیرند تا به همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان، بله بگویند، حمایت شود. امروز گزارشهایی درباره اقدام نیروهای آسایش در کرکوک، منتشر شده بود که خانواده‌های آوارگان جنگ‌زده پناهنده به این شهر را تحت فشار قرار می‌دهند تا به همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان بله بگویند یا از شهر خارج شوند. دیده‌بان حقوق بشر عراق نیز در گزارشی اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به منطقه کردستان، بر خانواده‌های مذکور فشار آورده‌اند که در این همه‌پرسی شرکت کنند. به همین دلیل نیز، بیش از 250 خانواده به دلیل مخالفت با همه‌پرسی و رد شرکت در تظاهرات حمایت از استاندار برکناری کرکوک، طی دو روز گذشته از کرکوک خارج شده‌اند. از ساعت 7 صبح امروز به وقت عراق، مراکز رای‌گیری برای همه پرسی جدایی منطقه کردستان باز شدند و با وجود مخالفت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، قرار است درباره سرنوشت منطقه کردستان، رای‌گیری شود. قرار است امروز (دوشنبه)، اهالی استانهای اربیل، دهوک، سلیمانیه، کرکوک و مناطق کردنشین خارج از مرزهای اداری منطقه کردستان، پای صندوق‌های رای حاضر شوند. کمیته عالی و مستقل انتخابات و همه‌پرسی در منطقه کردستان اعلام کرده بود که زمان رای‌گیری در تمامی این مناطق یکسان است و از ساعت 7 صبح امروز آغاز و تا ساعت 18 عصر ادامه خواهد یافت. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • درخواست شورای شهر برای حسابرسی ویژه در شهرداری اراک
 • به گزارش خبرآنلاین، دکتر کاوه فلک افلاکی افزود: لازم است یک حسابدار حرفه ای و دارای گرید یک به منظور حسابرسی دقیق استخدام شود که وضعیت درآمد شهرداری کاملا شفاف شود. وی اظهار داشت: در حال حاصر ۶ نیروی رسمی در شورای شهر داریم که با همکاری شهرداری با شورای شهر ۳ نفر دیگر اضافه شد و اکنون ۹ نیروی رسمی داریم. در ادامه سورانه ، رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر تصریح کرد: مساله حسابرسی مساله تعیین وضعیت موجود است که با چه وضعیتی شورا را تحویل میگیریم. وی ادامه داد: این کار بایستی در اسرع وقت و توسط یک شرکت ذیصلاح معتبر طی یک ماه انجام شود. سورانه گفت: این امر میتواند از طریق مناقصه عمومی و یا گزینش یک شرکت با پروانه مجاز صورت گیرد. وی اظهار داشت: رسانه ها در زمان شورای چهارم مدعی بودند که شهرداری بدون بدهی به شورای پنجم تحویل داده شد که بایستی این مساله توسط افراد متخصص شفاف سازی شود. 48
 • گفتگوی تلفنی هنیه با رهبران گروه های فلسطینی
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،اسماعیل هنیه در گفتگوی تلفنی با رهبران فلسطینی آنها را در جریان نتایج سفر اخیر هیأت حماس به قاهره به منظور بررسی روابط دوجانبه، پرونده آشتی ملی، محاصره نوار غزه و بحران های پیش روی آن قرار داد. هنیه با رمضان شلح دبیر کل جهاد اسلامی، ابو احمد فؤاد معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین و طلال ناجی معاون دبیر کل جبهه خلق ـ فرماندهی کل ـ تلفنی گفتگو کرد. وی در این گفتگوهای تلفنی به تشریح نتایج گفتگوهای هیأت حماس با برادران مصری درباره روابط دوجانبه با مصر، پرونده آشتی ملی، اوضاع نوار غزه و بحران های حاکم بر آن و راه های حل این بحران ها و نیز اوضاع سیاسی و مرحله حساسی که مسأله فلسطین پشت سر می گذارد، پرداخت. رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین رهبران گروه های مقاومت را در جریان اقداماتی که انتظار می رود در روابط دو جانبه این جنبش با فتح و یا در سطح ملی و در سایه اعلام اقدامات حماس در راستای آشتی ملی؛ از جمله انحلال کمیته اداری اتخاذ شود، قرار داد و افزود: در این مرحله انتظار می رود که در ادامه این اقدامات دو جانبه، دیداری میان رهبران دو جنبش فتح و حماس و پس از آن، دیداری جامع میان احزاب و گروه های فلسطینی به منظور بحث و بررسی مسأله تشکیل دولت وحدت ملی و راهکارهای اجرای توافق قاهره و ضمایم آن برگزار شود. هنیه در جریان این تماس ها همچنین از نقش مصر تمجید و ابراز امیدواری کرد که این تلاش ها تأثیر مثبتی بر روی مسأله آشتی ملی داشته باشد؛ چرا که مصر جایگاه ویژه ای در زمینه مسأله فلسطین چه در عرصه سیاسی و چه راهبردی و چه از لحاظ تاریخی و موقعیت جغرافیایی دارد. رهبران این سه گروه مقاومتی نیز در گفتگوی تلفنی...
 • تماس تلفنی هنیه با رهبران گروه های فلسطینی
 • رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی با رهبران گروه‌های فلسطینی، نتایج سفر قاهره را تشریح کرد. خبرگزاری فارس: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس با رهبران تعدادی از گروه‌های فلسطینی تماس برقرار کرد و آنها را در جریان نتایج سفر خود به قاهره قرار داد.بر اساس گزارش وبگاه رسمی حماس، حماس با «رمضان عبدالله شلح» رئیس جنبش جهاد اسلامی، «ابواحمد فواد» و «طلال ناجی» معاون‌های دبیرکل جبهه مردمی تلفنی صحبت کرد. در این تماس هنیه دستاوردهای گفت‌وگو با مقامات مصر در زمینه روابط دو جانبه، پرونده نوار غزه و غیره را تشریح کرد.رئیس دفتر سیاسی حماس هم‌چنین سه نفر یاد شده را در جریان گام‌هایی که پیش بینی می شود حماس در سطح روابط با مصر بردارد، قرار داد؛ گام‌هایی که مرحله بعد از آن دعوت از گروه‌‌های فلسطینی برای صحبت درباره تشکیل دولت وحدت ملی و مکانیسم اجرای توافق قاهره و ملحقات آن است.هنیه به شهرک‌سازی اسرائیلی در کرانه باختری ، تلاش برای یهودی کردن این منطقه و نیز طرح‌هایی که تصفیه قضیه فلسطین را دنبال می‌کند، اشاره کرد و گفت اینها موضع فلسطینی واحدی را می‌طلبد و باید همه به این نتیجه برسند که آزادی ملت فلسطین دبون وحدت ملی و شراکت حقیقی ممکن نخواهد بود.
 • وزیر خارجه کره شمالی:به خاطر داشته باشید این آمریکا بود که علیه کره شمالی اعلام جنگ کرد
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل ازخبرگزاری رویترز، ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را طی روزهای پایانی هفته گذشته اعلام جنگ توصیف کرد. وزیر امور خارجه کره شمالی همچنین گفت: جامعه بین المللی باید به وضوح در خاطر داشته باشد این آمریکا بود که علیه کره شمالی اعلام جنگ کرد. ری یونگ هو افزود: کره شمالی از صمیم قلب امیدوار است جنگ لفظی با آمریکا، به اقدام واقعی منتهی نشود. او تاکید کرد: از آنجا که آمریکا علیه این کشور اعلام جنگ کرد، ما نیز حق داریم هر گونه اقدام متقابلی انجام دهیم. وزیر خارجه کره شمالی گفت:همه گزينه ها در برابر آمريکا روی ميز است. کره شمالی حق دارد بمب افکن های راهبردی آمريکا را سرنگون کند. انتهای پیام/
 • برگزاری کارگاه آموزشی برای شوراها از اهمیت ویژه ای برخوردار است
 • به گزارش‌ایلنا از رشت،سیروس‌شفقی با اشاره به اینکه شوراها منتخبین مردم هستند و باید مطالبات شهروندان و روستاییان را پیگیری کنند، گفت: شهرستان رشت دارای 290 شورای روستایی است که همین امر ضرورت آموزش شوراها را نشان می‌دهد. سیروس شفقی با اظهار به اینکه برای نخستین بار یک دوره کارگاه آموزشی و کاربردی برای اعضای شوراهای حوزه بخشهای شهرستان رشت برگزار شد، گفت: این دوره آموزشی به مدت یک هفته و با حضور اعضای شوراهای اسلامی روستاها و بخش‌ها و با حضور کارشناس حوزه شوراهای فرمانداری شهرستان برگزار شد که در آن روش تدریس به صورت عملی بود و اعضای شورا با این روش به شیوه عملکرد و شرح وظایف خود آشنا شدند. وی ادامه داد: برگزاری چنین کارگاهای آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا عدم آشنایی شوراها با وظایف و قوانین سبب بروزمشکلات عدیده ای در حوزه شورا و در نتیجه روستا خواهد شد. لازم به ذکر است این دوره‌ها توسط مهندس امینی از کارشناسان با تجربه فرمانداری رشت درحال برگزاری است.
 • کارگروه ویژه برای پیگیری مشکلات صنعت تولید داروتشکیل شد
 • تهران- ایرنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان و دست اندرکاران صنعت دارو و اعضای این کمیسیون برای بررسی و پیگیری مشکلات تولید و عرضه دارو خبر داد. به گزارش ایرنا، سیدمرتضی خاتمی در تشریح دستور کار امروز- دوشنبه- کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نشست امروز کمیسیون با محوریت بررسی مشکلات تولید و عرضه دارو و همچنین وضعیت نقدینگی صنعت داروسازی با حضور معاون غذا و دارو و جمعی از فعالان بخش صنعت تولید دارو و انجمن داروسازان و کارشناسان این حوزه برگزار شد.نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اعضای کمیسیون بر این باور بودند که انجمن داروسازان و متولیان عرصه تولید دارو باید هم افزایی لازم را با تولیت نظام سلامت و حوزه دارو و مدیریت اجرایی سازمان غذا و دارو داشته باشند تا سیاستگذاری تولید، عرضه، واردات و مدیریت دارو به درستی تحقق یابد.این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: کارشناسانی که در نشست امروز حضور داشتند خواسته هایی مانند توجه به سیاستگذاری مناسب برای بهبود شرایط تولیدکنندگان جهت افزایش تولید دارو و رفع مشکلات سد راه تولید و عرضه دارو را داشتند.به گزارش خانه ملت، خاتمی ادامه داد: در نهایت با تبادل نظر مقرر شد کارگروهی متشکل از کارشناسان و دست اندرکاران صنعت دارو و اعضای کمیسیون بهداشت تشکیل و مشکلات این حوزه بررسی و پیگیری شود.سیام**3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان راد
 • انتقاد شدید عمار حکیم از رهبران کردستان عراق
 • رئیس ائتلاف ملی عراق، بزرگترین جریان سیاسی این کشور یکشنبه شب در سخنانی در جمع عزاداران حسینی در بغداد ، به شدت از همه پرسی در کردستان عراق انتقاد و آن را به خنجر داعش از پشت تشبیه کرد.به گزارش صدای ایران از ایرنا، عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق از اصرار رهبران اقلیم برای برگزاری همه پرسی در کردستان و تخلف از اصول قانون اساسی شدیدا انتقاد کرد و گفت، این همه پرسی به نتیجه نخواهد رسید.وی با بیان اینکه در برابر رهبران کرد صبر زیادی کردیم و تلاش فراوانی برای متقاعد کردن آنان و بازگشت به قانون اساسی انجام دادیم تاکید کرد: تحمیل یکجانبه رای و نظر به جایی نمی رسد.عمار حکیم هشدار داد: بزودی همگان درخواهند یافت که اگر همه پرسی برگزار شود، خود مردم کردستان بزرگترین زیان را خواهند دید.وی افزود: اقلیم کردستان عراق با پول و نفت عراق ساخته شد اما امروز ما را با صدام حسین و کسانی که در قضیه انفال مشارکت داشتند مقایسه می کنند.عمار حکیم پرسیده است در موضوع همه پرسی باید دید وفاداری، انصاف، مشارکت و برادری و رعایت شرایط جاری کجا رفته است؟با وجود مخالفت های جهانی و دولت مرکزی عراق با همه پرسی اقلیم کردستان عراق، مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق بر برگزاری این همه پرسی در 25 سپتامبر 2017 برابر با 3 مهر 1396 اصرار دارد.
 • بهره گیری از بخش خصوصی برای تکمیل منطقه ویژه اقتصادی ضروری است
 • شهرکرد- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل منطقه ویژه اقتصادی این استان ضروری است. به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه یکشنبه در نشست بررسی مشکلات منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل منطقه ویژه اقتصادی این استان ضروری است، اظهار داشت: باید زمینه برای تسریع اجرای پروژه منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری فراهم شود. وی عنوان کرد: باید از همه ظرفیت ها به ویژه بخش خصوصی برای تکمیل منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری استفاده شود. استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان چهارمحال و بختیاری است. آب منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری از پروژه انتقال آب بن - بروجن تامین می شود وی با اشاره به اینکه نیاز آبی منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری از پروژه انتقال آب بن - بروجن تامین می شود، اظهار داشت: بخشی دیگر از نیاز آبی این منطقه از آب های زیرزمینی تامین می شود. استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: نزدیکی این منطقه ویژه اقتصادی به استان اصفهان زمینه ساز ورود سرمایه گذار است و معافیت های مالیاتی از تمهیدات ویژه برای سرمایه گذاری در این منطقه است. وی با اشاره به اینکه هم اکنون سرمایه گذاران بسیاری برای سرمایه گذاری در اینن منطقه اعلام آمادگی کرده اند، تاکید کرد: بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان چهارمحال و بختیاری است. منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری زمینه ساز توسعه و پیشرفت چهارمحال و بختیاری است استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اقدامات دولت در این استان، تاکید کرد: طی فعالیت دولت یازدهم تلاش های بسیاری برای توسعه این استان از جمله توسعه زیرساخت ها، اجرای پروژه های...
 • تدابیر ویژه آتش نشانی برای محرم/بازرسی آتش نشانان از تکایا و مساجد
 • سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: آتش‌نشانی برای ایام سوگواری محرم تدابیر ویژه‌ای را اتخاذ کرده است. جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد تمهیدات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی برای ایام محرم اظهار کرد: آتش‌نشانی برای این ایام تدابیر ویژه‌ای را اتخاذ کرده است. از 25 شهریور، بازرسی از تکایا و مساجدی که در ایام محرم میزبان عزارداران حسینی هستند، آغاز شده و در صورت نیاز به مسئولان مساجد و تکایا آموزش‌های اطفای حریق داده می‌شود. همچنین در خلال این بازدیدها به بخش‌هایی مانند محل‌های طبخ غذا و انباری‌ها نیز توجه ویژه‌ای می‌شود. وی اضافه کرد: در بازدیدهایی که صورت می‌گیرد، کپسول‌های خاموش کننده‌ای که در گذشته به هیئت‌ها اهداء شده‌اند بازرسی می‌شوند و در صورتی که نیاز به شارژ داشته باشند این کار از سوی آتش‌نشانی به صورت رایگان صورت می‌گیرد. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران،‌ اضافه کرد: همچنین در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی،‌ آتش‌نشانان به صورت گسترده در سطح شهر آماده‌باش خواهند بود تا در صورت نیاز خدمت‌رسانی کنند. وی با اشاره به برگزاری مراسم هایی از جمله خیمه‌سوزی در ظهر عاشورا و مراسم شام غریبان گفت: توصیه می‌کنیم که شهروندان هنگام شرکت در این مراسم، نکات ایمنی را رعایت و تا حد امکان فاصله خود را با آتش حفظ کنند و از نزدیک شدن به شعله‌های آتش‌ خودداری کنند. انتهای پیام
 • حمایت ویژه اماراتی ها از الهلال/الوصل برای تیم سعودی بیانیه صادر کرد
 • اماراتی ها در آستانه دیدار رفت الهلال و پرسپولیس به شدت از رقیب عربستانی حمایت کرده اند. به گزارش قدس آنلاین، به نقل از العاجل، دیدار رفت دو تیم فوتبال پرسپولیس و الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در امارات برگزار خواهد شد. اماراتی‌ها نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند تا الهلال بتواند با شکست دادن نماینده ایران به دور بعد راه پیدا کند. باشگاه الوصل امارات در صفحه توییتر خود به حمایت از الهلال پرداخت و برای این تیم آرزوی موفقیت در دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس کرد. این باشگاه اماراتی اعلام کرد که ۲۵ اتوبوس را برای انتقال هواداران الهلال به ورزشگاه اختصاص خواهد داد تا همه چیز آماده میزبانی باشکوه آنها از نماینده عربستان شود.
 • شرایط سخت سپیدرود در عضدی/برگزاری جلسه ویژه برای میزبانی از استقلال
 • خبرگزاری میزان- د رباشگاه سپیدرود برای برگزاری بازی برابر استقلال جلسه ویژه برای میزبانی در این مسابقه تشکیل شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری میزان ،در حالی که سپیدرودی‌ها برای برگزاری بازی در ورزشگاه سردار جنگل آماده می‌شدند، با برگزاری مسابقه این تیم در این ورزشگاه مخالفت شد. از این رو سپیدرودی‌ها بار دیگر باید در ورزشگاه عضدی به استقبال حریف بروند. این میزبانی اما مشکلاتی دارد. سکوی بزرگ و 8 هزار نفری ورزشگاه عضدی معیوب است و هر چند در ظاهر مشکلی ندارد، ولی با توجه به اعلام اداره کل ورزش و جوانان گیلان فرسوده است و نمی‌تواند از هواداران انبوه بازی برابر استقلال میزبانی کند. البته از ابتدای لیگ جاری ،سپیدرود در همه بازی هایی که میزبان بود از این سکو استفاده نکرد چرا که احتمال تخریب و آسیب دیدن آن و تماشاگرانی که روی آن ساکن هستند بسیار زیاد است. حالا با توجه به بازی حساس برابر استقلال و بدون شک استقبال هواداران دو تیم، این استادیوم تنها کنجایشی حدودا 7 هزار نفری خواهد داشت. گنجایشی که شاید بتواند آبستن حوادث زیادی باشد. از این رو سپیدرودی‌ها که تنها یک روز به برگزاری بازی برابر استقلال با مخالفت سازمان لیگ برای بازی در سردار جنگل مواجه شدند در تلاش هستند تا با برگزاری جلساتی، میزبانی بی دردسری در عضدی داشته باشند. از این رو برای این بازی تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته خواهد شد تا بازی بدون هیچ مشکلی برگزار شود. این بازی فردا (سه شنبه) از ساعت 16:30 در ورزشگاه عضدی رشت برگزار خواهد شد. انتهای پیام/
 • اختلاف بین رهبران اقلیم کردستان در آستانه برگزاری همه پرسی به اوج رسید
 • گروه دیگری از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق یک روز مانده به برگزاری همه‌پرسی جدایی، شدیدا علیه «مسعود بارزانی» موضع گرفتند و اعلام کردند در این همه‌پرسی شرکت نمی‌کنند. به گزارش خبرگزاری فارس، «لاهور شیخ‌جنگی» رئیس سازمان و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان عراق، با صدور بیانیه‌ای شدیداللحن، رئیس منطقه خودمختار کردستان عراق را به تک‌روی و منفعت‌طلبی متهم و اعلام کرده، مسعود بارزانی و فرزندش (مسرور) مردم کرکوک را به جنگ داخلی کشانده‌اند.«لاهور شیخ‌جنگی» در ادامه بیانیه خود، تصریح کرده که «مسعود بارزانی و فرزندش مسرور با اتهام‌زنی به اتحادیه میهنی کردستان عراق و رهبران آن، تلاش می‌کنند مردم کرکوک و مناطق کردنشین عراق و حزب اتحادیه میهنی را به گرداب جنگ داخلی بکشانند.»این مقام اتحادیه میهنی، هدف بارزانی و فرزندش را حذف هر نیروی سیاسی مخالف خودشان و حاکم کردن حزب دموکرات بر منطقه ذکر کرد.«لاهور شیخ‌جنگی» برگزاری همه‌پرسی را نیز به عنوان ابزاری در دست بارزانی برای تحریف واقعیات دانست.بارزانی امروز را در منطقه خودمختار، تعطیل رسمی اعلام کرده، تا به زعم خودش، مشارکت در همه‌پرسی، گسترده‌تر شود. در همین حال، تسنیم به نقل از خبرگزاری «کردپرس» گزارش داده، شاخه حزب‌ اتحادیه میهنی در کرکوک رسما اعلام کرده که در همه‌پرسی شرکت نمی‌کند. دفتر کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی در کرکوک نیز از سوی نیروهای اتحادیه میهنی کردستان عراق محاصره شده است.با توجه به این تحولات، احتمال درگیری میان این نیروها و پیشمرگ‌های طرفدار بارزانی افزایش یافته است. علاوه بر آن، ممکن است میان عرب‌ها و ترکمن‌ها از یک طرف و کردهای ساکن کرکوک درگیری رخ دهد.از کرکوک همچنین خبر رسیده، انفجار بمب در منطقه «داقوق» واقع در جنوب این شهر، جان سه نیروی پیشمرگ را گرفت و پنج پیشمرگ دیگر را نیز زخمی کرد. هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. البته، این احتمال وجود دارد که انفجار تروریستی فوق، کار عناصر داعش...