مجتبی کاشانی روان‌شناس عمومی اظهار داشت:نوجوانیمرحله‌ای از زندگی است و دارای ویژگی‌هایی از جمله افزایش هیجان و عواطف، ترس، محبت، خشم، تغییرات جسمی، استقلال و زود رنجی است و اطرافیان، به ویژه والدین نقش موثری در کنترل این رفتار در نوجوانان دارند.

گرایش به انزواطلبی در دوران نوجوانی

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دوره نوجوانی گرایش بهانزواطلبیاست، گرچه نوجوان بیشتر وقت خود را در کنار همسالان و گروه دوستان می‌گذراند، اما تمایل بهگوشه گیریو غرق شدن در افکار و آرزوها در او وجود دارد.

این روان‌شناس گفت:کم رویی و انزواطلبیاز رفتارهای شایعی است که فرد را به شدت آزار می‌دهد و اگر درمان نشود، موجب بروز مشکلات دیگری مانند نبوداعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و زود رنجی می‌شود، همچنین نداشتن احساس توانمندی، پایین بودن عزت نفس و ناتوانی در بروز احساسات، بیان افکار و نظریات باعث جدایی فرد از فعالیت‌های گروهی می‌شود.

کاشانی تاکید کرد: عوامل متعددی از جمله غم و اندوه شدید و مداوم، فقر و تنگدستی، ضعف و نقص جسمانی،احساس حقارتشدید، عقب ماندگی درسی، پذیرفته نشدن در خانه و مدرسه، احساس ترس و ناامنی، نابسامانی‌های خانوادگی، جدایی والدین، بی‌پاسخ ماندن پرسش‌های کنجکاوانه، بی‌حوصلگی در برقراری ارتباط سالم با نوجوان، نبود الگوی اجتماعی مطلوب در خانه، محرومیت از محبت مادر، حضور نداشتن پدر در خانواده، اعتیاد والدین، اختلال در غدد فوق کلیوی، بیماری‌های طولانی مدت نوجوان، انتقال فرد به مدرسه و مکان جدید، تبعیض، انتقادها و بهانه گیری‌های مستمر و بی مورد برخی والدین و معلمان در بروز گوشه‌گیری نقش مهمی دارند.

رفع معضل گوشه‌گیری با روان درمانی و مشاوره فردی و گروهی

این روان‌شناس با بیان اینکه در خود فرو رفتن نوجوان دردوره بلوغنیز ممکن است بهگوشه‌گیریمنجر شود، تصریح کرد: بدین وسیله نوجوان می‌خواهد به چراهای درونی و کنجکاوی‌های ذهنش پاسخ دهد، در نتیجه باید عوامل زمینه سازگوشه‌گیرینظیرتحقیر و احساس گناهدر نوجوان از بین برود که در این زمینه،روان درمانیومشاوره فردی و گروهیمی‌تواند در رفع گوشه‌گیری موثر باشد.

وی اضافه کرد: ناتوانی در برقراری رابطه با دوستان و معلمان، فرار از فعالیت‌های اجتماعی و به تعویق انداختن کارها، بی حوصلگی و احساس خستگی و نگرانی از آینده، کمک نخواستن از دیگران هنگام نیاز، سازش با وضع موجود و اعتراض نکردن به آن حتی در صورت احساس ناراحتی و نگرانی، ابراز وجود نکردن، تسلیم نشدن در برابر خواسته‌های دیگران، اجتناب از رقابت، درون گرایی و در خود فرو رفتن، زود گریستن، غیبت از مدرسه، نداشتن تمرکز حواس، اختلال در خواب و خوراک، نادیده و نشنیده گرفتن پرسش‌های اطرافیان، مطرح نکردن اشکالات درسی در کلاس و عقب ماندگی درسی در بین دانش آموزان گوشه گیر از نشانه‌هایگوشه گیریو منزوی بودن فرد است.

کاشانی خاطر نشان کرد: گردش‌های علمی، تشویق به سخن گفتن در حضور والدین، دوستان و بستگان و همچنین جرأت دادن به نوجوان بدین معنی که بتواند در برابر جمع سخن بگوید و در فعالیت‌های هنری و در نمایشنامه‌ها مشارکت کند، از جمله کارهایی است کهمهارت‌های اجتماعینوجوان را افزایش می دهد.

کلیدواژه: گوشه گیری

منبع: افکارنيوز

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۰۹۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • شهرداران به سازمان میراث فرهنگی مشاوره گردشگری بدهند
 • تهران- ایرنا- معاون گردشگری کشور از شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر درخواست کرد به سازمان میراث فرهنگی، مشاوره گردشگری دهند و شهرها را برای ایجاد بسترهای گردشگری وارد رقابت کنند. به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد محب خدایی روز یکشنبه در نشست خبری روز جهانی گردشگری اظهار کرد: برای رسیدن به آمار 20 میلیون گردشگر در سند چشم انداز 1404 به مولفه های متعددی نیازمندیم.وی افزود: بعد از برجام، به لحاظ رتبه گردشگری در بین 136 کشور جهان از رتبه 97 به 93 رسیده ایم، یعنی جایگاه کشور ما از نظر جایگاه سفر و گردشگری چهار پله ارتقا یافته است.خدایی ادامه داد: برای موفقیت در توسعه گردشگری باید به دست اندرکاران این عرصه، معافیت های مالیاتی و یارانه دهیم و طرح شهر گردشگر را در کشور به خوبی اجرا کنیم.وی تاکید کرد: برای توسعه گردشگری کشور، 40 برنامه تدوین کردیم که در ریل طرح شهر گردشگر تعریف می شود.خدایی تصریح کرد: طرح شهر گردشگر می گوید به جای پاسخ دادن به جامعه شهروند ساکن، باید شهروندها و گردشگران غیر ساکن خارجی و داخلی را مدنظر قرار داده و نیازهای آنان را پاسخ دهیم.خدایی گفت: بر اساس آمار، 6/16 درصد از جمعیت جهان گردشگر هستند بنابراین مدیران شهری برای ارزآوری از گردشگران کشورهای دیگر باید به بالا بردن استانداردهای گردشگری و افزایش بهره وری فرودگاهی و تجاری آن شهر اهمیت دهند.وی تاکید کرد: اختلاف عمیقی بین بحث گردشگری شهری و شهر گردشگر وجود دارد و در شهر گردشگر تمام برنامه ریزی های مراکزی مانند بیمارستان، بازار، رسانه ها و تلویزیون همه با هدف جذب گردشگر انجام می شود.معاون گردشگری کشور یادآور شد: 70 درصد رستوران های ترکیه، سنتی و فقط 30 درصد مدرن است در حالی که ما برای جذب گردشگر از داشته های اصیل و سنتی خود استفاده نمی کنیم.خدایی تاکید کرد: مشکل اصلی گردشگری کشور تامین زیرساخت...
 • ارجاع ۴۵۰۰ پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری پلیس استان ایلام
 • ایلام-معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام گفت: در سال گذشته چهار هزار و ۵۰۰ پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری پلیس استان ارجاع داده شده است. صبح امروز کارگاه یکروزه آموزشی ویژه مددکاران اجتماعی استان ایلام با هدف بررسی علل و عوامل تعارضات خانوادگی و راهکارهای پیشگیری از آن در محل سالن اجتماعات فرماندهی انتظامی استان ایلام برگزار شد. بنابراین گزارش، علل آسیب های اجتماعی ، نقش مشاوران در کاهش آسیب های اجتماعی ، استفاده از ظرفیت کارشناسان حقوقی برای کاهش آسیب های اجتماعی از مهمترین محورهای این کارگاه آموزشی یکروزه بود. سرهنگ "جلال میرزابیگی" معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان ایلام در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی گفت: در سال گذشته ۴ هزار و ۵۰۰ پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی استان ارجاع داده شده که ۷۵ درصد این تعداد به صلح و سازش انجامیده است . معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان ایلام خاطر نشان کرد: با افزایش مراکز مشاوره و بهره گیری از روش های کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف ، شاهد کاهش چشمگیر جرایم بوده ایم . وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۵ مرکز مشاوره و مددکاری در کلانتریهای سطح استان فعال می باشند.
 • چرا قبر امام حسین ع شش گوشه دارد
 • در میان اقوال مورخان درباره چگونگی دفن حضرت سید الشهداء ـ علیه السّلام ـ و یاران باوفای آن حضرت اندک تفاوتی، دیده می‌شود. حسینیه مشرق- در میان اقوال مورخان درباره چگونگی دفن حضرت سید الشهداء ـ علیه السّلام ـ و یاران باوفای آن حضرت اندک تفاوتی، دیده می‌شود؛ جهت روشن شدن موضوع به تشریح بعضی از آنها می‌پردازیم: الف. مرحوم مفید پس از ذکر اسامی هفده نفر از شهیدان بنی‌هاشم که همگی از برادران و برادرزادگان و عموزادگان امام حسین ـ علیه السّلام ـ بودند، می‌فرماید: آنان پایین پای آن حضرت در یک قبر (گودی بزرگ) دفن شدند و هیچ اثری از قبر آنان نیست و فقط زائران با اشاره به زمین در طرف پای امام ـ علیه السّلام ـ آنان را زیارت می‌کنند و علی بن الحسین ـ علیهم السّلام ـ (علی اکبر) از جملة آنان است، برخی گفته‌اند: محل دفن علی اکبر نسبت به قبر امام حسین ـ علیه السّلام ـ نزدیک‌ترین محل است.[1] ب. و نیز می‌گوید: ‌پس از بازگشت عمر بن سعد از کربلا، جماعتی از بنی‌اسد که در غاضریه سکونت داشتند، آمده و بر پیکر امام حسین ـ علیه السّلام ـ و یارانش نماز گذاردند و آن حضرت را همان جایی که الآن قبر اوست دفن کردند و علی ابن الحسین (علی اکبر) ـ علیه السّلام ـ را در پایین پای پدر به خاک سپردند، سپس برای دیگر شهیدان از اهل بیت و اصحاب، حفیره‌ای کندند و همة آنان را در آن حفیره به صورت دسته جمعی دفن کردند و عباس بن علی ـ علیه السّلام ـ را در راه غاضریّه، در همان محلی که به شهادت رسید و اکنون قبر اوست به خاک سپردند.[2] ج. در بعضی از روایات آمده است: امام سجاد ـ علیه السّلام ـ (با قدرت امامت و ولایت) به کربلا آمد و بنی‌اسد را سرگردان یافت، چون...
 • ساماندهی معضل زباله مازندران در وقت اضافه
 • خبرگزاري آريا - ساري - ايرنا - بوروکراسي اداري در کنار برخورد شعاري با موضوع دفع زباله در مازندران طي سه دهه اخير سرانجام اين معضل را به مرحله اي رسانده است که کارشناسان محيط زيست از آن با عنوان ` ورود به وقت اضافي ` براي مهار معضل و جلوگيري از ايجاد بحران هاي چند وجهي ياد مي کنند. بر اساس آمارهاي رسمي ، مازندراني ها روزانه بيش از سه هزار و 100 تن زباله توليد مي کنند و اين ميزان با احتساب زباله توليدي گردشگران در برخي از فصول سال تا 2 برابر افزايش مي يابد. مازندران 22 شهرستان ، 58 نقطه شهري و حدود چهار هزار روستا دارد که علاوه بر جمعيت حدود سه ميليون و 300 هزار نفري استان ، از 40 تا 45 ميليون نفر شب گردشگر هم در سال ميزباني مي کند. زباله هاي توليدي اين تعداد جمعيت در حال حاضر در 27 نقطه دفن يا انباشت مي شود ، روش هايي که با توجه به محيط زيست شکننده مازندران به مثابه روشن نگه داشتن آتش کنار انبار ذخيره بنزين است . با اين وجود ، هم اکنون تنها در 2 شهر مازندران کارخانه کمپوست وجود دارد که دست برقضا هنگام نگارش اين گزارش تنها يک کارخانه در شهرستان بابل با 10 درصد ظرفيت فعال است و کارخانه ديگر که قرار بود سه شهر شرقي مازندران را پوشش دهد ، براي آنچه که ` تعميرات ضروري ` خوانده مي شود ، در تعطيلي به سر مي برد. در توصيف وضعيت بي سرانجام مشکل زباله در مازندران همين بس که هم اکنون هيچ جاي خالي مورد تائيد محيط زيست براي دپو يا دفن زباله وجود ندارد ، در مکان هاي قبلي بيشتر از ظرفيت و طولاني تر از زمان در نظر گرفته شده زباله دفن يا دپو شده به گونه اي که محيط زيست حاضر...
 • هشدار بخش خصوصی در مورد معضل بیکاری
 • رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اعتمادسازی بین دولت و بخش خصوصی یگانه راهکار دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی است که در گذشته مغفول مانده و تضعیف شده بود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، «غلامحسین شافعی» امروز (یکشنبه) در جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران در محل این اتاق افزود: سوابق تاریخی تصمیم های کلان اقتصادی نشان می دهد که اعتماد بخش خصوصی واقعی به دلیل این تصمیم ها، آثار مخرب آن و بی تفاوتی دولت ها، جبران این آثار با خدشه جدی روبرو شده است. به گفته این مقام مسئول، نحوه اجرای خصوصی سازی در کشور، افزایش مداوم حجم و اندازه دولت در اقتصاد و تصمیمات کلان اقتصادی به نحوی بوده که بخش خصوصی واقعی کاملاً نادیده گرفته شده و اعتقاد واقعی به این بخش وجود نداشته است. وی یادآور شد: در سال های گذشته هر زمان درآمدهای نفتی بالا رفت، بخش خصوصی جایگاهی نداشت و در مقابل، هرگاه در زمینه درآمدهای نفتی دچار مشکل شدیم، بخش خصوصی عزیز و گرامی شد. ادامه دارد...
 • فهم غلط دولت از اشتغالزایی علت معضل بیکاری در کشور است
 • رئیس ‌اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان اینکه ‌اشتغال پایدار به سرمایه‌گذاری بلندمدت واقعی نیاز دارد و با بخشنامه عملی نمی‌شود گفت: ‌علت اصلی بحران بیکاری در کشور، بدفهمی دولت از ‌اشتغالزایی است. غلامحسین شافعی در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اگر برای حل بحران بیکاری تدبیری اندیشیده نشود، آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی زیادی خواهد داشت و ‌علت اصلی مشکلات در این حوزه، بدفهمی دولت از ‌اشتغالزایی است.رئیس ‌اتاق ایران تأکید کرد: تنها راه برون‌رفت دولت از وضع فعلی، اعتماد مجدد به بخش خصوصی است و زمینه اعتماد بخش خصوصی را هم باید فراهم کند، چرا که دولت بدون بخش خصوصی قادر به حل مشکلات نیست.شافعی با بیان اینکه صنعت و تولید صرفا با صدور مجوز رونق نمی‌گیرد، گفت: اگر اقتصاد مقاومتی هدف اصلی کشور است باید همه قوای سه‌گانه و بخش خصوصی، همگرا شوند.وی با‌ اشاره به پایان دوره دو ساله کمیسیون‌های تخصصی این اتاق گفت: تمام سوابق تاریخی و تصمیم‌های دولت در ادوار گذشته نشان می‌دهد اعتماد بخش خصوصی واقعی به دلیل تصمیم‌های دولت و بی‌تفاوتی‌ در جبران آنها با خدشه روبرو شده است.شـافـعـی ادامه داداجرای ناکارآمد برنامه‌های خصوصی‌سازی دولت در سال‌های گذشته و تصمیم‌گیری در دوره درآمدهای نفتی به سود دولت و نادیده گرفتن بخش خصوصی سبب این بی‌اعتمادی شده است.رئیس ‌اتاق ایران افزود: دولت در زمان بحران اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی به بخش خصوصی توجه می‌کرد اما زمانی که درآمدهای نفتی بالا بود، بخش خصوصی جایگاهی نداشت.شافعی تصریح کرد: امروز بسیاری از مفاهیم در کشور از قبیل تولید، صادرات، قانون، بانک مرکزی، بخش خصوصی و... بارها استفاده و مطرح می‌شود، اما بیشتر جنبه تشریفاتی داشته است و دولت در عمل اعتقادی به این مفاهیم آن‌گونه که در دیگر کشورها رایج است، ندارد.
 • چرا قبر امام حسین علیه السلام شش گوشه دارد
 • در میان اقوال مورخان درباره چگونگی دفن حضرت سید الشهداء ـ علیه السّلام ـ و یاران باوفای آن حضرت اندک تفاوتی، دیده می‌شود. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، در میان اقوال مورخان درباره چگونگی دفن حضرت سید الشهداء ـ علیه السّلام ـ و یاران باوفای آن حضرت اندک تفاوتی، دیده می‌شود؛ جهت روشن شدن موضوع به تشریح بعضی از آنها می‌پردازیم:الف. مرحوم مفید پس از ذکر اسامی هفده نفر از شهیدان بنی‌هاشم که همگی از برادران و برادرزادگان و عموزادگان امام حسین ـ علیه السّلام ـ بودند، می‌فرماید: آنان پایین پای آن حضرت در یک قبر (گودی بزرگ) دفن شدند و هیچ اثری از قبر آنان نیست و فقط زائران با اشاره به زمین در طرف پای امام ـ علیه السّلام ـ آنان را زیارت می‌کنند و علی بن الحسین ـ علیهم السّلام ـ (علی اکبر) از جملة آنان است، برخی گفته‌اند: محل دفن علی اکبر نسبت به قبر امام حسین ـ علیه السّلام ـ نزدیک‌ترین محل است.[1] ب. و نیز می‌گوید: ‌پس از بازگشت عمر بن سعد از کربلا، جماعتی از بنی‌اسد که در غاضریه سکونت داشتند، آمده و بر پیکر امام حسین ـ علیه السّلام ـ و یارانش نماز گذاردند و آن حضرت را همان جایی که الآن قبر اوست دفن کردند و علی ابن الحسین (علی اکبر) ـ علیه السّلام ـ را در پایین پای پدر به خاک سپردند، سپس برای دیگر شهیدان از اهل بیت و اصحاب، حفیره‌ای کندند و همة آنان را در آن حفیره به صورت دسته جمعی دفن کردند و عباس بن علی ـ علیه السّلام ـ را در راه غاضریّه، در همان محلی که به شهادت رسید و اکنون قبر اوست به خاک سپردند.[2] ج. در بعضی از روایات آمده است: امام سجاد ـ علیه السّلام ـ (با قدرت امامت و ولایت) به کربلا آمد و بنی‌اسد را سرگردان یافت،...
 • خدابخش پیش از این نشان داده بود فردی کاری است
 • تبریز –نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتصاب مجید خدابخش به عنوان استاندار جدید آذربایجان شرقی اعلام کرد: «خدابخش» پیش از این نشان داده بود فردی کاری است. محمداسماعیل سعیدی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتصاب استاندار جدید آذربایجان شرقی اظهار کرد: آقای خدابخش پیش از این به عنوان معاون اقتصادی و هم معاون سیاسی استاندار در آذربایجان شرقی مسئولیت داشته است و به همین دلیل آشنایی کافی با این استان را دارد. وی ادامه داد: باتوجه به این شناخت و همیاری دیگر مسئولان امیدواریم در دوران استانداری ایشان اتفاقات خوب و مفیدی در استان آذربایجان شرقی به وقوع بپیوندد. نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره انتظارات نمایندگان استان از استاندار جدید، عنوان کرد: باتوجه به اینکه تبریز ۲۰۱۸ به عنوان یک اتفاق مهم گردشگری پیش روی تبریز و استان است، انتظار داریم استاندار جدید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشد. وی همچنین تشریح کرد: کشاورزی، صنعت و... در استان مباحثی هستند که نیازمند تقویت و توسعه هستند و در این موارد باید به صورت جهادی کار شود. سعیدی اعلام کرد: مباحث روز همچون بحران دریاچه ارومیه جزو مسائلی هستند که استاندار جدید آذربایجان شرقی باید تمرکز زیادی روی آن داشته باشد و با همکاری سایر مسئولین استان در پی حل چنین بحران‌های باشند. وی در پایان خاطرنشان کرد: آقای خدابخش قبلا نشان داده بودند که فرد کاری هستند و امیدواریم در این سمت نیز بیش از پیش موفق باشند.
 • معاینه گروهی اعتمادی که از بیماران سلب می شود عبدالله الماسی
 • بدیهی است که اعتماد و اطمینان بیمار به پزشک، یکی از ارکان اصلی تشخیص و درمان صحیح و موثر به شمار می رود اما چنین اطمینان مشکل‌گشایی حتما در یک معاینه گروهی ناامن، کوتاه و سرسری ایجاد نمی شود. تقریبا همه بیماران، جزئیات بیماری خود را محرمانه و یا دست کم اطلاعات شخصی می‌دانند و از بیان آن در حضور دیگران بشدت گریزان هستند؛ بماند اینکه برخی بیماران حتی از دادن اطلاعات ریز بیماری خود به پزشک هم به اشتباه «شرم و حیا» می‌کنند، چه رسد به دیگران غریبه.اگر بیمار، فضای مطب و ارتباط با پزشک خود را امن نداند و از او انرژی مثبت و حس آرامش نگیرد، از بیان بخشی از مشکلات جسمی و روحی مرتبط با مریضی‌اش خودداری می‌کند.اولین سکته در مسیر درمان درست همین جا رخ می دهد؛ جایی که پزشک برای جلب اعتماد بیمارش تلاش کافی نمی کند و بیمار حس می کند، پزشک می خواهد هرچه زودتر از شر او خلاص شود.شاید دلیل اینکه بسیاری از بیماران برای درمان یک بیماری در یک فاصله زمانی کوتاه به پزشکان متعددی مراجعه می‌کنند، همین موضوع باشد.تحقیقات پژوهشی در این زمینه هم اثبات کرده که شناخت جنبه‌های زیستی، اجتماعی و فرهنگی بیماری می‌تواند بر شیوه ارتباطی پزشک در برخورد با بیمار و درک بهتر مسائل و مشکلات جسمی و روحی آنان تأثیر بگذارد و پزشک را در رسیدن به تشخیص صحیح و انتخاب و ارائه گزینه درمانی مناسب و کارآمد یاری کند.این تشخیص و درمان موثر با چند سوال سرد و غیرصمیمی و در یک معاینه بسیار کوتاه هرگز بدست نمی آید؛ حال تصور کنید این معاینه به صورتی گروهی هم باشد یعنی پزشک چندین بیمار را با همدیگر پذیرش و معاینه کند.در چنین شرایطی اعتماد مریض جلب نمی شود و او در این ازدحام و ترافیک بیمار، از بیان بسیاری از اطلاعات موثر در تشخیص...
 • شهردار جدید تبریز فردی فراجناحی و کاری است
 • عضو شورای شهر تبریزبا اشاره به اینکه شهین‌باهر ارتباطات خوبی با سایر نهادها دارد،فراجناحی بوده و فردی کاری است گفت: وی تعاملات خوبی با شورا و مدیران استان دارد و می‌تواند مدیری موفق در ۴ سال آینده باشد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، شهرام دبیری عصرامروز در دیدارشهردار جدید و 5 عضوشورای شهر تبریز با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکهموضوع انتخاب شهردار در تبریز طولانی شد اظهار کرد:جلسات غیر رسمی شورای پنجم در زمینه بررسی انتخاب شهردار بسیار طولانی بود بطوریکهدر ایران فکر نمی‌کنم به این اندازه جلسه غیر رسمی شورا برگزار شود تا نتایج آن در جلسات رسمی برای تصمیم‌گیری اعلام شود.وی با بیان اینکه 8 کاندیدا در شورای پنجم برای این پست مطرح بودند که در نهایت در جلسه امروزبه 2 نفر رسیدیم و بین آنها رای گیری شد، افزود: کمی اینپروسه طولانی شد ولیرقابت نزدیک بود که بالاخره با رای اکثریت انتخاب شهردار اتفاق افتاد.عضو شورای شهر تبریز با یادآوری تعداد آرای شهرداران در دوره‌های گذشته شورای شهر و رقابت نزدیک کاندیداها گفت:در دوره چهارم شورا،نجفی از 21 رای 11 رای کسب کرد و در دور سوم شورا نیزنوین 6 رای از 11 رای را به دست آورده بود.وی با اشاره به اینکه «ایرجشهین باهر»شهردار جدید یک دهه قبل شهردار نمونه کشور انتخاب شده بود ابراز داشت: وی3 دوره رئیس سازمان نظام مهندسی استانو یک دورهرئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری بوده، ضمن اینکهعضو کمیسیون عمران شورای چهارم تبریز و عضو علی البدل شورای تبریز در دور پنجم با بیش از 40 هزار رای و پایگاه مردمیاست.دبیری با تاکید بر اشرافیت خوب شهین‌باهرنسبت به مسائل شهری و شورا گفت: شهردار جدیدهم مهندس عمران است و همدکترای شهرسازی دارد که این نوع تخصص در کشور کم نظیر است.وی با اشاره به اینکه شهین‌باهر ارتباطات خوبی با سایر نهادها دارد،فراجناحی بوده و فردی کاری...
 • قیام حسینی منشا تحولات فردی و اجتماعی
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازساری، حجت الاسلام محمود دیانی، عضو هیئت رئیسه و معاون پژوهش و آموزش موسسه فرهنگی پیامبر اعظم (ص) ساری، صبح امروز (٢ مهر) در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در نماز خانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: قیام امام حسین (ع) که قریب هزار و ٤٠٠ سال از آن می‌گذرد، آثار و برکات فروانی از خود ساطع کرد که منشا تحولات شخصی و اجتماعی شد. وی افزود: مخاطب دین فقط جامعه نیست بلکه فرد نیز است هر چند که به ظاهر بسیاری از مخاطبان قرآن، اشخاص هستند، اما ثمرات آن به جامعه برمی گردد. حجت الاسلام دیانی با اشاره به اینکه انسان‌های فراوانی با ذکر خطبه حسین بن علی (ع) در آن‌ها تحول ایجاد شد، بیان کرد: نهضت حسینی با عظمت و تاثیرگذاری بسیار انجام شد که در مقابل نیز ناسازگاران و مخالفانی را نیز داشت. معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران افزود: سخنان شهید مطهری در کتاب حماسه حسینی بر این امر است که علیه نهضت و اهداف قیام اباعبدالله الحسین (ع) به طور یقین، برنامه ریزی صورت گرفته است. وی گفت: تحریفات عمدی و نه طبیعی برای نهضت ثارالله (ع) صورت گرفته و همچنان ادامه دارد و برخی مبالغات درباره نهضت آن حضرت نیز به صورت کارشناسی شده، انجام می‌گیرد. حجت الاسلام دیانی افزود: خطرناک‌ترین و مهم‌ترین تحریف نهضت امام حسین (ع) نسبت دادن آن به یک ماموریت خصوصی است که فقط خدا، پیامبر (ص) و آن امام همام و اولیا از آن، آگاه بودند. وی بیان کرد: تحت سلطه ظلم وستم قرار نگرفتن مهم‌ترین درس زندگی از حسین بن علی (ع) است و این مهم امروزه کاربرد بسیاری دارد. حجت الاسلام دیانی گفت: اتهام به خشونت، سلب آزادی و زیر پا گذاشتن اخلاق فقط به دلیل خارج کردن گفتمان امام حسین (ع) از مسیر حقیقت و درست خود...
 • صعود فوتبال افغانستان به مرحله گروهی جام ملت های نوجوانان آسیا
 • کرج ـ ایرنا ـ تیم فوتبال نوجوانان افغانستان با شکست تیم لبنان در مسابقات مقدماتی نوجوانان آسیا توانست به مرحله گروهی جام ملت های نوجوانان آسیا صعود کند. به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت های مقدماتی نوجوانان آسیا ،عصر یکشنبه تیم های افغانستان و لبنان در ورزشگاه انقلاب اسلامی کرج به مصاف یکدیگر رفتند. در این دیدار تیم فوتبال نوجوانان افغانستان با نتیجه 4بر 1لبنان را شکست داد و صعود خود را به مرحله گروهی جام ملت های نوجوانان آسیا حتمی کرد. رقابت های مقدماتی نوجوانان آسیا با شرکت تیم هایی از ایران، لبنان، افغانستان، بوتان و قرقیزستان به میزبانی استان البرز از 25شهریور ماه ٱغاز شده است. 7414/ 6155خبرنگار وحیده عسکری**انتشار دهنده : محمد عزیزپور
 • تایید تجاوز گروهی ارتش میانمار به زنان روهینگیا
 • پزشکان سازمان ملل بعد از معاینه پزشکی جمعی از آوارگان روهینگیا در بنگلادش آثار آزار و اذیت جنسی و تجاوز و تعرض وحشیانه نیروهای ارتش میانمار را در زنان و دختران بسیاری دیده‌اند. به گزارش مشرق، پزشکان سازمان ملل که در بنگلادش مسلمانان آواره روهینگیا را معاینه می‌کنند با آثار تجاوز وحشیانه نیروهای ارتش میانمار بر بدن زنان و دختران روهینگیایی مواجه شدند. به نوشته خبرگزاری رویترز، بر اساس گزارش سازمان ملل آثار تجاوز گروهی، وحشیانه و آزار و اذیت جنسی در معاینات پزشکی زنان مسلمانی که از استان مسلمان‌نشین راخین میانمار به بنگلادش گریخته‌اند،‌ دیده می‌شود. به ندرت پیش می‌آید پزشکان سازمان ملل درباره تجاوز و آزار جنسی نیروهای ارتش کشوری به دلیل حساسیت موضوع صحبت کنند اما در مورد مسلمانان میانمار، موارد بسیار زیادی در معاینات پزشکی دیده شده است. مقامات میانمار همواره این اتهامات را رد کرده‌اند اما از روز 25 آگوست بعد از حملات ارتش میانمار و به آتش کشیده شدن خانه‌های مسلمانان استان راخین، 429 هزار روهینگیایی به بنگلادش گریخته‌اند. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • نقش خیران در توسعه فضا های آموزشی/حل معضل آسیب های اجتماعی بدون مشارکت دانشگاهیان میسر نمی شود
 • به گزارش حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم در نشست خیرین و حامیان آموزش عالی با بیان اینکه پیش از دولت یازدهم تنها 10 بنیاد حامیان آموزش عالی در دانشگاه ها فعالیت داشته است، اظهار کرد: در دولت یازدهم این میزان حدود 600 درصد رشد داشته است و در این مدت 65 بنیاد فعال شده اند که در این خصوص حسن مدیریت و اعتماد افزایی فرهادی و همت امید زمینه ساز مناسبی در انجام این مهم بوده است. سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه اگر مسائل دانشگاه ها حل نشود، مسائل جامعه نیز حل نمی شود، گفت: هفته گذشته در اجلاس روسای دانشگاه ها پنج تن از وزرا و اعضای هیئت دولت حضور داشته و گفتگوی شفافی با روسای دانشگاه ها انجام دادند و دانشگاهیان هم توقعات خود را مطرح کردند. وی افزود: در این نشست تمام وزاری حضور یافته اذعان داشتند که تأمین نیازهای کشور بدون اهتمام و برطرف کردن نیازهای دانشگاه ها امکان پذیر نخواهد بود و ما همگی دست نیاز به سوی دانشگاه ها دراز می کنیم. هاشمی در ادامه به سخنان وزیرنفت در اجلاس روسای دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: زنگنه در این اجلاس تصریح کرد که اگر دانشگاه ها کمک کنند تا ما بتوانیم تنها یک درصد استخراج نفت را افزایش دهیم، حدود 800 میلیارد بشکه افزایش تولید خواهم داشت که این به معنای 400 میلیارد دلار است و می تواند تا هشت سال بودجه کشور را تأمین کند سرپرست وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حل معضل آسیب های اجتماعی نیز بدون مشارکت و اتکا به دانش دانشگاهیان میسر نمی شود، گفت: سالانه حدود 20 هزار نفر فارغ التحصیل دکترا به جامعه تحویل می دهیم که بخش عمده آنها بیکار هستند و هم اکنون 40 درصد بیکاران جامعه را فارغ التحصیلان...
 • اگر دشمن احمقی بخواهد گوشه چشمی به مرزهایمان بیندازد نیروهای مسلح پوزه آن را به خاک می مالند
 • به خبرنگار سیاسی ایلنا، امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم و گرامیداشت ایام دفاع مقدس گفت: در این روزها اسلام ناب محمدی چهره نورانی خود را به جهانیان نشان داد. امروز با گذشت زمان هرقدر پیش‌تر می‌رویم ابعاد وجودی نیروهای مسلح و ضرورت تجهیز بیشتر آن برای ملت و دنیای اسلام مشخص می‌شود. وی ادامه داد: دشمنی دشمنان اسلام و بشریت مربوط به دیروز و امروز نیست کشورهای آزاده برای حفاظت از مرزهای خود باید تجهیز شوند. جمهوری اسلامی ایران هم بعنوان یک کشور منحصر به فرد که داعیه‌دار بزرگ‌منشی است و در رکاب ولی امرش ثابت کرده شایستگی برقراری امنیت ملی و منطقه‌ای را دارد، نمی‌تواند در مسیر افزایش توامندی دفاعی قدم برندارد. فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: امروز در نیروهای مسلح آمادگی ۱۰۰ درصدی داریم تا از امنیت منطقه و کشور خود دفاع کنیم؛ دفاعی که قلدران را به شگفتی بیاورد. قدرت ما این تفاوت را دارد که مرهون رهبری امام و رهبری است. از اندیشه‌های جونان کشور بهره می‌برد. این توانمندی ریشه در اتکا به خود دارد که رهبری تکلیف کرده‌اند امروز این توانمندی ریشه دار در عالمان کشور خود ما است. وی افزود: توانمندی کشورهای دیگر وابسته است اما توامندی ما نهادینه شده است که با هدایت رهبر ریشه‌دار است و هیچ باد و طوفانی نمی‌تواند آن را تکان دهد. نیروی زمینی منحصر به فرد است. بخاطر اینکه از مولفه‌هایی برخوردار است که ۷سال دفاع را با سرفرازی پشت سر گذاشته و بعدا در برقراری امنیت در مرزها اثر‌بخش بوده و امروز هم در زمینه فناوری موفق بوده است. حیدری تاکید کرد: نیروی زمینی در حوزه زرهی و توپخانه و برخورداری از ناوگان بالگرد و نیروی انسانی منحصر فرد است، از همه مهمتر نیروی زمینی در جهت محقق کردن معنویات رهبری خوب عمل کرده که...
 • حضور حسینی و ماهینی در تمرینات گروهی/حمله های غافلگیرانه در دستور کار سرخپوشان
 • به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، تمرین امروز سرخپوشان با 15 دقیقه تاخیر از ساعت 19 و 45 دقیقه به وقت محلی در باشگاه ایرانیان دبی آغاز شد. در یکی از مهمترین تمرینات پرسپولیس پیش از بازی با الهلال، ایوانکوویچ علاوه بر مرور تمرینات تاکتیکی مختلف که در کار حمله آمیزه‌ای از روش‌های گوناگون را در بر می‌گیرد روی حملات غافلگیرانه و برق آسا نیز تمرکز داشت. ترکیب خلاقیت و هماهنگی بازیکنان که به ایجاد موقعیت‌های غیرقابل پیش بینی منجر می‌شود با برنامه‌های تیمی و نقشه‌های حمله مورد توجه سرمربی پرسپولیس و چوک بود. تمرین با ده دقیقه گرم کردن و تمرینات بدنسازی آغاز شد. بازیکنان در ادامه در دو گروه سفید و قرمز برای 15 دقیقه به فوتبال هدفمند پرداختند. کار با توپ تکضرب و جابجایی سریع بازیکنان در زمین بخش بعدی تمرین بود که توسط برانکو طراحی شد. بازیکنان سپس حفظ توپ، پرسینگ، پاسکاری دقیق و انتقال سریع بازی هم در ادامه این تمرین انجام شد. حرکت مارپیچ و جهش با استفاده از موانع زیرنظر مارکو، دیگر بخش از تلاش امروز بازیکنان بود. پس از آن برانکو و چوک هر یک به ترتیب عناصر دفاعی و هجومی تیم را در اختیار گرفتند تا برنامه‌ای اختصاصی را دنبال کنند که آرایش نفرات و تشریح وظایف در شرایط مالکیت و عدم مالکیت توپ‌، از جمله آنها بود. در تمرین امروز همه بازیکنان تیم را همراهی کردند. سید جلال حسینی و ماهینی هم با تیم تمرین داشتند. البته شرایط کاپیتان برای بازی سه‌شنبه بعدا اعلام می‌شود. پایان بخش تمرین امشب دو مرحله بازی فوتبال بود که یک بار با یک دروازه و یک بار با سه دروازه و سه دروازه‌بان در قالب دو تیم قرمز و سفید انجام شد. فوتبال با حداقل ضربه به توپ و با پاسکاری بیشتر و البته هدفمند، انتقال سریع توپ و...
 • فرمانده نیروی زمینی ارتش:اگر دشمن احمقی گوشه چشمی به مرزهایمان بیندازد پوزه آن را به خاک می مالیم
 • سیاست>نظامی - ایلنا نوشت:از دستاوردهای جدید «سامانه حیدر ۷ ، حیدر ۴۴ و حیدر ۴۱» رونمایی شد. با حضور امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و امیر زواره‌ای رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و حجت‌الاسلام صالحی رئیس اداره عقیدتی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، از دستاوردهای جدید «سامانه حیدر ۷ ، حیدر ۴۴ و حیدر ۴۱» رونمایی شد. امیر سرتیپ دوم سید مسعود رصا زواره ای ضمن گرامی‌داشت ایام دفاع مقدس و ماه محرم گفت: در ماموریت امسال یکی از مولفه‌ها هوشمندسازی توپخانه بود. پیرو این امر قابلیت نیروی زمینی به کار گرفته شد و نتیجه امروز ارائه می‌شود. انشالله امیر حیدری دستور ارزیابی فنی را بدهند تا برای تکثیر این دستاوردها اقدام شود. اگر دشمن احمقی بخواهد گوشه‌چشمی به مرزهایمان بیندازد، پوزه آن را به خاک می‌مالیم همچنین فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: مردم بدانند نیروی زمینی آماده است. اگر دشمن احمقی بخواهد گوشه چشمی به مرزهایمان بیندازد، نیروهای مسلح پوزه آن را به خاک می‌مالند. امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم و گرامیداشت ایام دفاع مقدس گفت: در این روزها اسلام ناب محمدی چهره نورانی خود را به جهانیان نشان داد. امروز با گذشت زمان هرقدر پیش‌تر می‌رویم ابعاد وجودی نیروهای مسلح و ضرورت تجهیز بیشتر آن برای ملت و دنیای اسلام مشخص می‌شود. وی ادامه داد: دشمنی دشمنان اسلام و بشریت مربوط به دیروز و امروز نیست کشورهای آزاده برای حفاظت از مرزهای خود باید تجهیز شوند. جمهوری اسلامی ایران هم بعنوان یک کشور منحصر به فرد که داعیه‌دار بزرگ‌منشی است و در رکاب ولی امرش ثابت کرده شایستگی برقراری امنیت ملی و منطقه‌ای را دارد، نمی‌تواند در مسیر افزایش توامندی دفاعی قدم برندارد. فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: امروز در نیروهای مسلح آمادگی...
 • عارف:امیدوارم فردی شایسته بر مبنای توانایی و نه رایزنی برای وزارت علوم انتخاب شود
 • رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که فردی شایسته و بر مبنای تجارب و توانایی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شود. به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در توئیت خود در خصوص وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و شاخص‌هایی که وزیر علوم باید داشته باشد، نوشت: «امیدوارم فردی شایسته بر مبنای توانایی، تجارب و خصلت‌های برجسته اخلاقی و نه تبلیغات و رایزنی های متاسفانه معمول برای تصدی وزارت علوم انتخاب شود. از گفتمان انتقادی در دانشگاه نباید ترسید. هراس آنجا است که خواسته و ناخواسته فضای رسمی انتقادات به فضای امنیتی و محیط‌های پنهان سوق داده شود. محروم کردن دانشگاه از گفتمان انتقادی محروم ساختن کشور از گفتمان زلال و خیراندیشانه فرهیخته‌ترین و پرتوان‌ترین قشر اجتماعی کشور است.» انتهای پیام
 • عارف:امیدوارم فردی شایسته و نه تبلیغات و رایزنی های متاسفانه معمول برای تصدی وزارت علوم انتخاب شود
 • محمدرضا عارف در توئیت خود در خصوص وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و شاخص‌هایی که وزیر علوم باید داشته باشد، نوشت: «امیدوارم فردی شایسته بر مبنای توانایی، تجارب و خصلت‌های برجسته اخلاقی و نه تبلیغات و رایزنی های متاسفانه معمول برای تصدی وزارت علوم انتخاب شود. از گفتمان انتقادی در دانشگاه نباید ترسید. هراس آنجا است که خواسته و ناخواسته فضای رسمی انتقادات به فضای امنیتی و محیط‌های پنهان سوق داده شود. محروم کردن دانشگاه از گفتمان انتقادی محروم ساختن کشور از گفتمان زلال و خیراندیشانه فرهیخته‌ترین و پرتوان‌ترین قشر اجتماعی کشور است.»
 • مشاهده موارد زیاد تجاوز گروهی و آزار و اذیت جنسی ارتش میانمار علیه زنان روهینگیا
 • پزشکان سازمان ملل که در بنگلادش مسلمانان آواره روهینگیا را معاینه می‌کنند با آثار تجاوز وحشیانه نیروهای ارتش میانمار بر بدن زنان و دختران روهینگیایی مواجه شدند. به نوشته خبرگزاری رویترز، بر اساس گزارش سازمان ملل آثار تجاوز گروهی، وحشیانه و آزار و اذیت جنسی در معاینات پزشکی زنان مسلمانی که از استان مسلمان‌نشین راخین میانمار به بنگلادش گریخته‌اند،‌ دیده می‌شود. به ندرت پیش می‌آید پزشکان سازمان ملل درباره تجاوز و آزار جنسی نیروهای ارتش کشوری به دلیل حساسیت موضوع صحبت کنند اما در مورد مسلمانان میانمار، موارد بسیار زیادی در معاینات پزشکی دیده شده است. مقامات میانمار همواره این اتهامات را رد کرده‌اند اما از روز 25 آگوست بعد از حملات ارتش میانمار و به آتش کشیده شدن خانه‌های مسلمانان استان راخین، 429 هزار روهینگیایی به بنگلادش گریخته‌اند. نتهای پیام/م فارس
 • غذا هایی که با روح و روان جنین بازی می کنند
 • به گزارش خبرنگارحوزهکلینیکگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛براساس جدیدترین پژوهش ها، مصرف بیش از حد گوشت، ماهی و دانه‌های آجیل در دوران بارداری می‌تواند خطر ابتلای نوزاد در سال‌های پس از تولد به اختلال روانی اسکیزوفرنی را هموار کند. کارشناسان با بررسی بر روی موش‌های آزمایشگاهی دریافتند حجم اضافه مصرف آمینواسید‌ها در بدن آنها سبب ایجاد اختلال روانی شده است. یک نوع اسید آمینه ضروری برای ترمیم و بازسازی بافت‌های بدن به نام متیونین در محصولاتی همچون ماهی، لبنیات و دانه‌های آجیل وجود دارد که می‌تواند سبب تشکیل هسته اولیه اختلال اسکیزوفرنی در بدن جنین در دوران بارداری شود. این پژوهش توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای آمریکا انجام شده و براساس آن پژوهشگران امیدوار هستند نسل جدیدی از دارو‌های کنترل کننده اختلال‌های عصبی را طراحی کنند. براساس این پژوهش مواد غذایی حاوی متیونین با بیشترین درصد شامل مرغ و ماهی است و سایر مواد خوراکی از جمله گوشت قرمز، تخم مرغ، سویا و لوبیا از سطح پایین تری از این اسید آمینه برخوردار هستند. متیونین یکی از ضروری‌ترین اسید آمینه‌ها برای سلامت بدن است که به ساخت و تعمیر سلول‌های بدن کمک می‌کند و باید در زنجیره خوراکی افراد وجود داشته باشد، کمبود این ماده می‌تواند به کبد آسیب برساند و سبب گرفتگی شریان‌های بدن شود، همچنین از دست دادن بافت چربی بدن، ایجاد ضایعه‌های پوستی، ضعف و استرس نیز از جمله دیگر مشکل‌های سلامتی ناشی از کمبود اسید آمینه متیونین است. کارشناسان با مطالعه بر روی افراد مبتلا به اختلال اسکیزوفرنی و مشاهده میزان بالای اسید آمینه متیونین دربدن آن‌ها دریافتند یک رابطه مستقیم بین این ماده و بروز اختلال عصبی در مغز وجود دارد. در ادامه پژوهش‌ها دانشمندان روزی سه بار متیونین را به موش‌های باردار تزریق کرده و دریافتند نوزادان به دنیا آمده دارای اختلال‌های عصبی مشابه بیماری اسکیزوفرنی در انسان‌ها شده اند. براین اساس کارشناسان به مادران توصیه...
 • غذاهایی که با روح و روان جنین بازی می کنند
 • براساس جدیدترین پژوهش ها، مصرف بیش از حد گوشت، ماهی و دانه‌های آجیل در دوران بارداری می‌تواند خطر ابتلای نوزاد در سال‌های پس از تولد به اختلال روانی اسکیزوفرنی را هموار کند. کارشناسان با بررسی بر روی موش‌های آزمایشگاهی دریافتند حجم اضافه مصرف آمینواسیدها در بدن آنها سبب ایجاد اختلال روانی شده است. یک نوع اسید آمینه ضروری برای ترمیم و بازسازی بافت‌های بدن به نام متیونین در محصولاتی همچون ماهی، لبنیات و دانه‌های آجیل وجود دارد که می‌تواند سبب تشکیل هسته اولیه اختلال اسکیزوفرنی در بدن جنین در دوران بارداری شود. این پژوهش توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای آمریکا انجام شده و براساس آن پژوهشگران امیدوار هستند نسل جدیدی از داروهای کنترل کننده اختلال‌های عصبی را طراحی کنند. براساس این پژوهش مواد غذایی حاوی متیونین با بیشترین درصد شامل مرغ و ماهی است و سایر مواد خوراکی از جمله گوشت قرمز، تخم مرغ، سویا و لوبیا از سطح پایین تری از این اسید آمینه برخوردار هستند. متیونین یکی از ضروری‌ترین اسید آمینه‌ها برای سلامت بدن است که به ساخت و تعمیر سلول‌های بدن کمک می‌کند و باید در زنجیره خوراکی افراد وجود داشته باشد، کمبود این ماده می‌تواند به کبد آسیب برساند و سبب گرفتگی شریان‌های بدن شود، همچنین از دست دادن بافت چربی بدن، ایجاد ضایعه‌های پوستی، ضعف و استرس نیز از جمله دیگر مشکل‌های سلامتی ناشی از کمبود اسید آمینه متیونین است. کارشناسان با مطالعه بر روی افراد مبتلا به اختلال اسکیزوفرنی و مشاهده میزان بالای اسید آمینه متیونین دربدن آن‌ها دریافتند یک رابطه مستقیم بین این ماده و بروز اختلال عصبی در مغز وجود دارد. در ادامه پژوهش‌ها دانشمندان روزی سه بار متیونین را به موش‌های باردار تزریق کرده و دریافتند نوزادان به دنیا آمده دارای اختلال‌های عصبی مشابه بیماری اسکیزوفرنی در انسان‌ها شده اند. براین اساس کارشناسان به مادران توصیه می‌کنند مواد غذایی به اندازه کافی...
 • قیمت انواع خودکار و روان نویس دربازار جدول
 • اقتصاد آنلاین- سمانه باقری: قیمت برخی از انواع خودکار و روان‌ نویس در بازار تهران به شرح جدول زیر است‎:‎
 • فیلم:بی توجهی سینمای ایران به جانبازان اعصاب و روان
 • سومین بسته فرهنگی فریم منتشر شد. سرویس عکس و فیلم فردا:مراسم تقدیر از هنرمندان عرصه ایثار و مقاوت همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد. تعداد بازدید : 0 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی کیفیت 360 کیفیت 720
 • تشریح فعالیت های مرکز تحقیقات سلامت روان واحد تهران غرب
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی واحد تهران غرب، معصومه زینال نژاد استادیار گروه مهندسی صنایع و رییس مرکز تحقیقات سلامت روان واحد در مصاحبه با روابط عمومی در باره معرفی ، تشریح سیاستها ، اهداف و اقدامات این مرکز تحقیقاتی ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید گفت: این مرکز تحقیقاتی با هدف فراهم نمودن امکانات و تسهیلات لازم به منظور اجرای طرح های تحقیقاتی و هدایت بهتر رساله های دکتری و پایان نامه های کارشناسی ارشدو دکتر ی حرفه ای، ایجاد انگیزه تحقیق و پژوهش سودمند در باره سلامت جامعه در اعضای هیات علمی و دانشجویان ، هدایت طرح های پژوهشی در راستای اولویت ها ونیازهای تحقیقاتی کشور و منطقه ، فراهم کردن زمینه مناسب شناخت و شکوفایی استعدادها در حوزه های پژوهشی و علمی ، ایجاد پایگاه اطلاعات علمی و پژوهشی و ایجاد زمینه های ارتباطی بین دستگاه های اجرایی و بخش صنعت با دانشگاه به منظور اجرای تحقیقات کاربردی مورد نیاز ،ایجاد ارتباط با مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور و استفاده ار آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی ، ارائه خدمات مشاوره ای به افراد و سازمانها و انجام تست های روانسنجی و روانشناسی ،تدوین آیین نامه و استقرار سیستم مدیریت HSE در سازمانها و صنایع مختلف تشکیل شده است معصومه زینالی نژاد با اشاره به انکه جامعه مخاطبان این مرکز تحقیقاتی دانشجویان ، اساتید و افراد علاقه مند به مباحٍث روانشناسی می باشند گفت : مرکز تحقیقات سلامت روان در واحد تهران غرب تاسیس شده تا از طریق انجام پژوهش های بنیادین و کاربردی، برگزاری کارگاه های تخصصی ، همایش های ملی، منطقه ای و بین المللی و همکاری با دیگر مراکز پژوهشی و دانشگاهی، زمینه حل مسائل و مشکلات مربوط به سلامت را فراهم سازد و با تاکید بر بهبود مستمر،راهکارهای علمی و عملی خلاق جهت ارتقا سیستماتیک سازمان ها...
 • در توپ گیری مشکل داریم
 • به گزارش وانانیوز، به نقل از سایت فدراسیون والیبال، تیم ملی بانوان ایران در آخرین بازی خود در چارچوب رقابت های انتخابی قهرمانی جهان به مصاف ویتنام رفت و سه بر یک شکست خورد. میرمصطفی شجاعی مشاور فنی تیم ملی بانوان ایران پس از بازی برابر ویتنام اظهار داشت: مکرراً اعلام می‌کنم که اکثر بازیکنان تیم را بازیکنان 20 و زیر 20 سال تشکیل می دهند که برای آینده تیم ملی ایران در نظر گرفته شد‌ه‌اند. ست اول را بازیکنان خوب شروع کردند اما رفته رفته با حساس شدن بازی در ست های بعدی بازیکنان جوان پر اشتباه ظاهر شدند. دلیل حضور ما در این رقابت ها کسب تجربه بود. در این رقابت ها از سه چهار بازیکن خوب رونمایی شد که در صورت تداوم همکاری، آنها می تواند در سال های آتی به والیبال ایران خدمت بیشتری کنند. وی ضمن خوب خواندن اسپک، دفاع و سرویس های تیم ایران به نقاط ضعف تیم هم اشاره کرد و گفت: در توپگیری، جایگیری و توپ های برگشتی مشکل داریم. در توپ های برگشتی تیم مردان هم در دهه قبل با مشکل مواجه بود اما در حال حاضر گریبانگیر تیم ملی بانوان شده است که با تغییر نسل جدید، تمرینات منظم و پیشرفته بتوانیم ان شالله این مشکل را برطرف کنیم و به سطح تیم های برتر آسیا برسیم. مشاور فنی تیم ملی در مورد میزبانی این رقابت ها هم اظهار داشت: از آنجایی که ما تنها تیمی هستیم که از غرب آسیا می آییم و سایر تیم ها از جنوب شرقی آسیا می آیند دارای ذائقه مشابهی هستند و از نظر آب و هوایی هم به هم نزدیکترند. ما کمی از نظر غذایی دچار مشکل شدیم که البته اصلاً دلیل شکست های ما نبود. بازیکنان بین المللی باید بتوانند خود را از نظر شرایط جوی و غذایی هماهنگ و سازگار کنند...