خبرگزاري آريا - گردشگري در تهران اگرچه نسبت به ديگر نقاط کشور داراي جايگاه مناسب‌تري است، اما همچنان فاصله زيادي دارد با ظرفيت‌هاي گردشگري استان و چشم‌اندازي که مي‌توان براي آن متصور بود.
خبرگزاري مهر؛ گروه استان‌ها- وحيد محمدي يکتا: پيش‌ازاين، سفر به‌عنوان يک تفريح براي مسافر و فرصت براي شهر و ديار ميزبان محسوب مي‌شد، گردشگران مقصد را با توجه به اعتقادات مذهبي، ظرفيت‌هاي تجاري يا تفريحي با مشورت اطرافيان انتخاب مي‌کردند و به دليل سفرهاي زميني، به‌ناچار به اماکن بين راه نيز سر زده و معمولاً از آن‌ها بازديد مي‌کردند، اما امروز گردشگري پيشرفت قابل‌ملاحظه‌اي کرده و به يک صنعت تبديل و شيوه‌هاي نوين براي جذب گردشگر ايجاد شده است.


امروز پارامترهاي متعددي در جذب گردشگر نقش دارند، سفرهاي هوايي رقيب جدي سفرهاي زميني شده و ديگر خبري از حضور گردشگران اجباري در شهرهاي بين راه نيست، درآمد گردشگري آن‌قدر قابل‌ملاحظه شده است، که دولت‌ها براي افزايش و نيز نحوه مصرف آن‌ها در بودجه‌هاي سالانه خود پيش‌بيني‌هايي انجام مي‌دهند.
متأسفانه سابقه هفت‌هزارساله و همچنين ظرفيتي که 230 سال مرکزيت به تهران داده است، هميشه مورد غفلت بوده و جاذبه‌هاي گردشگري تهران در زير پوست ترافيک دائمي و ديگر المان‌هاي شهري اين کلان‌شهر پنهان‌شده است.
به گفته برخي مسئولان تهران بيش از 2 هزار نقطه گردشگري، زيارتي، تاريخي و تفريحي دارد، که بازديد از تمام جاذبه‌هاي گردشگري تهران نياز به بيشتر از يک ماه زمان دارد، بااين‌حال کمتر به معرفي اين ظرفيت‌ها و بهره‌گيري از آن‌ها توجه مي‌شود.

سهم اندک از صنعت گردشگري
سمانه شمس، از فعالان عرصه آموزش گردشگري و کارشناس اين حوزه، در خصوص تفاوت‌هاي ايجاد شده در نحوه سفرها و اثرات آن بر صنعت گردشگري، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز نسبت به گذشته مقاصد سفر چندين برابر شده است، هر ويژگي منحصربه‌فرد، زيبايي طبيعي، آرامش و دوري از هياهو، آثار باستاني و مذهبي، در يک منطقه آن را به يک مقصد سفر تبديل کرده است و از سفرهاي اجباري به اماکن بين‌راهي به‌طور معني‌داري کاسته شده است، در دنياي امروز بايد هوشيار عمل کرد و تمام جوانب را سنجيد، تا بتوان در صنعت گردشگري، با غول‌هاي بزرگ جهاني رقابت کرد.
محتواي آموزشي ارزشمند و استاندارد بستر مناسب آموزش‌هاي گردشگري را فراهم ساخته، اما پراکندگي و عدم انسجام و نگاه‌هاي جزيره‌اي سبب شده تا توفيقات حاصل‌شده کم‌تر از انتظارات باشدبه گفته شمس، براي جذب گردشگر، بايد براي کودک خانواده گردشگر، همسر خانواده و نيز تک‌تک اعضاي يک گروه برنامه‌ريزي داشت و با توجه به ظرفيت‌هاي مقصد، براي پر کردن اوقات گردشگر در محل موردنظر برنامه‌ريزي کرد و به‌طورکلي بايد به آموزش در اين عرصه اهميت داد.
وي آموزش‌هاي انجام‌شده درزمينهٔ جذب گردشگري و تور ليدري را کافي ندانست و تأکيد کرد: محتواي آموزشي ارزشمند و استاندارد بستر مناسب آموزش‌هاي گردشگري را فراهم ساخته، اما پراکندگي و عدم انسجام و نگاه‌هاي جزيره‌اي سبب شده تا توفيقات حاصل‌شده کم‌تر از انتظارات باشد.
اين فعال گردشگري به اثرات مثبت اجتماعي و اقتصادي در کشورهاي موفق در صنعت گردشگري اشاره کرد و افزود: زماني که درآمد سالانه بيش از 140 ميليارد دلار ايالات‌متحده از محل صنعت گردشگري به‌عنوان کشور پيش رو در جذب گردشگر و يا درآمد 60 ميليارد دلاري اسپانيا، 56 ميليارد دلاري فرانسه و 51 ميليارد دلاري چين با درآمد سالانه 6 الي 6. 5 ميليارد دلاري کشورمان در سال 94 مقايسه مي‌شود، به‌خوبي مي‌فهميم که با رسيدن به اهداف صنعت گردشگري فاصله‌داريم درحالي‌که مي‌توانيم درآمد خوبي از اين صنعت داشته باشيم.
حرکت سردرگم، ما را از رسيدن به چشم‌انداز گردشگري 2025 دور مي‌کند
وي درآمد کشور از صنعت گردشگري را طبق چشم‌انداز 20 ساله، 30 ميليارد دلار تا سال 2025 دانست و گفت: هنوز تا رسيدن به اين درآمد فاصله زيادي داريم و اگر چشم‌انداز تعريف مي‌شود، بايد سعي کنيم به آن برسيم و قطعاً حرکت سردرگم و بدون انسجام، همراه با ضعف شديد ساختار و امکانات، سبب ناکامي بيش‌ازپيش گردشگري کشور مي‌شود.
به گفته شمس، استان تهران داراي ظرفيت‌هاي بسيار خوب طبيعي، کويري و نيز باستاني به‌خصوص در روستاها است و مي‌تواند نقشي به‌مراتب پررنگ‌تر از نقش کنوني در صنعت گردشگري ايفا کند و با آموزش به‌عنوان زيربنايي‌ترين لازمه مديريت منابع انساني مي‌توان به توسعه و پايداري صنعت گردشگري در اين استان کمک کرد.
وي افزود: بسياري از هنرهاي دستي روستاها که براي خود مردم آن روستا عادي است، براي گردشگران، به‌خصوص گردشگران خارجي بسيار جذاب است و بايد شکوفا شود، اين شکوفايي جز با ارائه آموزش‌هاي صحيح ميسر نيست.

اين کارشناس ارشد مديريت آموزش گردشگري ضعف در معرفي و شناخت بسياري از ظرفيت‌هاي گردشگري را ناشي از کوتاهي در آموزش به‌خصوص در ميان نسل جوان دانست و تأکيد کرد: جوانان هر منطقه پتانسيل بسيار مناسبي براي بسترسازي جذب گردشگر را دارند و مي‌توان با آموزش مختصر به آن‌ها زمينه شکوفايي صنعت گردشگري را بيش‌ازپيش فراهم کرد.
وي ادامه داد: دراين‌بين مي‌توان مؤسسات آموزشي گردشگري را فعال کرد، تا جوانان هر منطقه آموزش لازم درزمينهٔ برخورد با گردشگر، اطلاعات کافي در خصوص ظرفيت‌هاي گردشگري و زيرساخت‌هاي منطقه داشته باشند و با توجه به داشتن انرژي و وقت بيشتر نقش مهمي در توسعه گردشگري ايفا کنند.
وي افزود: طرح‌هاي آموزشي فراواني درزمينهٔ گردشگري مي‌توان تعريف و اجرا کرد، اما نياز به عزم جدي و همگاني در جهت اجراي اين طرح‌ها وجود دارد و وجود طرح‌هايي روي کاغذ، نمي‌تواند راهگشا باشد.
اين کارشناس يادآور شد: صنعت گردشگري امروز نقش بزرگي در اشتغال‌زايي کشور دارد، بيشترين شاغل در اين زمينه در سطح دنيا را کشور اسپانيا دارا است، درحالي‌که با بررسي سرانگشتي مي‌توان فهميد، ظرفيت‌هاي کشور ما براي جذب گردشگر، چيزي کم‌تر از اسپانيا و يا ديگر کشورهاي موفق در اين حوزه ندارد.
بسته‌هاي آموزشي براي سليقه‌هاي متفاوت گردشگران بين‌المللي آماده شود
يکي از کارکنان آژانس‌هاي مسافرتي تهران، که درزمينهٔ اعزام گردشگر به کشورهاي خارجي از داخل ايران فعاليت دارد، به خبرنگار مهر گفت: مؤسسات دولتي در تمام دنيا از طرح‌هاي آموزشي گردشگري حمايت مي‌کنند، اما اين حمايت‌ها را در ايران اصلاً نمي‌بينيم، متأسفانه عملاً هيچ اراده‌اي براي ارائه آموزش‌هاي جدي و فراگير گردشگري در کشور وجود ندارد به‌طوري‌که نه از جانب اتحاديه هتل داران و انجمن‌هاي صنفي مرتبط با گردشگري حمايتي ديده مي‌شود و نه از سوي دولت اقدام شايسته‌اي را مي‌بينيم.
مؤسسات آموزشي ضعيف و اندک موجود با مشکلات متعدد اقتصادي دست‌وپنجه نرم مي‌کنند و دود اين مشکلات به چشم صنعت گردشگري کشور مي‌رودهديه توکلي انگيزه اغلب مؤسسات فعال درزمينهٔ آموزش گردشگري در کشور را کسب درآمد از آموزش دانست و تأکيد کرد: درحالي‌که انگيزه اين مؤسسات بايد افزايش تعداد گردشگر به‌وسيله توسعه آموزش‌ها باشد و درآمد آن‌ها از سوي شرکت‌هاي بزرگ گردشگري متولي جذب گردشگر تأمين شود، اما عملاً چنين نظمي به‌هيچ‌عنوان مشاهده نمي‌شود و سازمان‌هاي دولتي نيز درواقع نظاره‌گر هستند. مؤسسات آموزشي ضعيف و اندک موجود با مشکلات متعدد اقتصادي دست‌وپنجه نرم مي‌کنند و دود اين مشکلات به چشم صنعت گردشگري کشور مي‌رود.
وي با انتقاد از نبود سياست‌هاي مدون و رسمي و نبود عزم جدي براي بهره‌گيري از منابع انساني آموزش‌ديده در صنعت گردشگري اضافه کرد: زماني که به‌کارگيري نيروي انساني آموزش‌ديده در صنعت گردشگري يک اصل نباشد، قطعاً به آموزش نيز بها داده نمي‌شود و شايد افرادي صرف گرفتن مدرک و بدون علاقه و انگيزه دوره‌هايي را بگذرانند.
توکلي ادامه داد: بسياري از هتل‌ها، از نيروهاي تحصيل‌کرده هتل داري بي‌بهره هستند، بسياري از تور ليدرها اماکن مستعد گردشگري در استان تهران را نمي‌شناسند و تمام انرژي و توان آن‌ها معطوف به چند کاخ و آثار باستاني دوران پهلوي و قاجار تهران شده است.
اين فعال گردشگري با اشاره به تمايلات گردشگران مختلف از اقصي نقاط جهان، اظهار داشت: گردشگران داخلي کشور ما اغلب علاقه‌مند به حضور در «کاخ سلطنت آباد»، « کاخ گلستان»، «عمارت باغ فردوس»، «کاخ صاحبقرانيه» و اين‌گونه جاذبه‌ها هستند، اما تمايلات گردشگران کشورهاي عربي و اسلامي بيشتر اماکن مذهبي و تاريخي است، اما به دليل ارائه بسته يکسان و عدم آموزش صحيح، عملاً اماکن مذهبي استان تهران گردشگران خارجي شايان‌ذکري ندارند.
وي افزود: اين در حالي است که حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع)، حرم امام‌زاده جعفر(ع) شهرستان پيشوا، حرم امام‌زاده صالح(ع) شهرستان شميرانات، حرم امام‌زاده داوود(ع) در تهران، آرامگاه بي‌بي شهربانو در شهرستان ري و نيز حرم امام خميني(ره) داراي ظرفيت‌هاي کافي براي حضور زائر و گردشگر از کشورهاي عربي و اسلامي هستند.

توکلي افزود: جاذبه‌هاي طبيعي و پوشش‌هاي گياهي و هواي خوب نيز از ديگر علايق گردشگران کشورهاي عربي و اسلامي هستند و حضور آن‌ها در شمال کشور و نيز شهرستان‌هاي فيروزکوه، شميرانات و دماوند مي‌تواند براي آن‌ها جذاب باشد.
وي با اشاره به علايق گردشگران اروپايي ادامه داد: گردشگران اروپايي بيشتر به حضور در کوير علاقه دارند و جاذبه‌هاي کويري را مي‌پسندند.
اين فعال گردشگري تهيه بسته آموزشي خاص هر سليقه در گروه‌هاي متعدد تور ليدرهاي کشور را راهي هوشمندانه در زمينه جذب گردشگر دانست و گفت: اگر راهنماها و تمام عوامل گردشگري اطلاعات کامل و دقيق در خصوص اين جاذبه‌ها داشته باشند، مي‌تواند به ترغيب گردشگر براي حضور در اماکن گردشگري بيشتر، افزايش روزهاي اقامت، تکرار سفر در آينده و نيز جذب ديگر گردشگران از طريق تبليغات منجر شود.
با آموزش مناسب، گردشگري شبکه‌اي شکل خواهد گرفت
يک کارشناس ارشد تاريخ و فعال حوزه گردشگري داخلي در گفتگو با خبرنگار مهر کارهاي انجام‌شده در زمينه آموزش گردشگري در کشور را صفر دانست و گفت: امروز صنعت گردشگري در دنيا تحول بنيادين را تجربه کرده است و با توجه به پيشرفت‌هاي حوزه ارتباطات، آموزش علاقه‌مندان و توسعه گردشگري شهري و روستايي اجتناب‌ناپذير است،.
محمدرضا تاجيک بيان کرد: از طريق توسعه گردشگري مي‌توان موجب اشتغال‌زايي در روستاها و شهرهاي کشور شويم و هرچه آموزش‌ها به‌روزتر و کامل‌تر باشد، تعداد گردشگران ورودي به شهرها و روستاها افزايش‌يافته و توسعه شهر و روستا را در پي دارد، اما متأسفانه جاي آموزش در حوزه صنعت گردشگري کشور ما خالي است.
تاجيک آموزش تور ليدرهاي تخصصي را راهکار طلايي توسعه گردشگري خواند و گفت: اگر يک تورليدر ماهر و متخصص 20 نفر را آموزش داده و به يک مکان تاريخي و يا طبيعي ببرد و بتواند در خصوص آن مکان توضيحات در خور ارائه و براي گردشگر ايجاد انگيزه کند، هر کدام از اين 20 نفر، پس از بازگشت به خانواده‌هاي خود، 20 نفر ديگر را براي حضور در اماکن مذکور جذب خواهند کرد و گردشگري شبکه‌اي، مبتني بر آموزش شکل خواهد گرفت.
وي آموزش از طريق توزيع لوح‌هاي فشرده و يا بروشورهاي تبليغاتي در ادارات براي پدر خانواده، در مدارس براي فرزندان و در پايگاه‌هاي بسيج براي مادران خانه‌دار خانواده را راه‌هاي آموزش عمومي و افزايش سطح علاقه‌مندي براي جذب گردشگر خواند و گفت: با اين آموزش‌ها خانواده، درگير مسائل گردشگري و ميراث فرهنگي شده و دغدغه مند خواهند شد، هرچه اطلاعات خانواده‌ها در خصوص اماکن تاريخي و جاذبه‌هاي طبيعي بيشتر باشد، جذب گردشگر ساده‌تر خواهد بود و اين افراد بازوان توانمند دولت براي جذب گردشگر خواهند شد.

تاجيک آموزش‌هاي عمومي و خانوادگي در زمينه‌هاي نگهداري، حفظ و مرمت آثار و جذب گردشگر را ضروري عنوان کرد و گفت: زماني که آموزش خوب داده شود، هرکدام از افراد آموزش‌ديده يک مبلغ گردشگري داخلي و يا از طريق شبکه‌هاي مجازي در سطح بين‌المللي خواهند بود. آموزش‌هاي نوين از اصلي‌ترين زيرساخت‌هاي گردشگري است و کشور ما در اين زمينه کم‌فروغ است و مشکلات عمده‌اي در زمينه آموزش در کشور ما وجود دارد.
گنجاندن واحدهاي تحصيلي گردشگري به دروس دانشگاهي
وي با بيان اين‌که بايد 2 واحد درسي ايران‌شناسي در خصوص آموزش‌هاي گردشگري به دروس دانشگاهي اضافه شود، گفت: دانشجوي ما در دوره دانشگاه بايد با ظرفيت‌هاي گردشگري کشور و نيز مهارت‌هاي برخورد با گردشگر و جذب آن آشنا شود، همچنين در دوران تحصيل مدرسه، بايد تورهاي گردشگري روستاگردي راه‌اندازي شود، تا دانش آموزان از همان دوران تحصيل و کودکي با جاذبه‌هاي گردشگري شهر، روستا و کشور خود آشنا شده و به يک گردشگر تبديل شوند.
به گفته اين فعال حوزه گردشگري داخلي، برگزاري مسابقات جذاب و برنامه‌هاي فرهنگي در کنار جاذبه‌هاي گردشگري و آثار باستاني و زيارتي نقش مهمي در خصوص آموزش عمومي دارد.
تاجيک، برگزاري مسابقات نقاشي از آثار براي کودکان، عکاسي از آثار و نيز سفرنامه نويسي براي دانش آموزان دوران دبيرستاني و دانشگاهي را بسيار پراهميت خواند و اضافه کرد: در زمينه آموزش عمومي نقش رسانه‌ها را نيز نبايد ناديده گرفت، رسانه‌ها مي‌توانند آموزش‌هاي خوبي در خصوص جاذبه‌هاي گردشگري و نحوه استفاده از آن‌ها نقش مهمي دارند.
لزوم استفاده از ظرفيت سازمان‌هاي مردم نهاد
رجبعلي خسروآبادي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران معتقد است که تهران ظرفيت آن را دارد با يک برنامه‌ريزي هدفمند ميزبان هم‌وطنان علاقه‌مند به گردش و سفر در فصول مختلف سال باشد.
وي با اشاره به برگزاري تورهاي مختلف تهران گردي عنوان کرد: در اين راستا طي تابستان امسال جشنواره «تهران‌گردي در خنکاي تابستان» برگزار شد.

خسروآبادي ادامه داد: مسيرهاي گردشگري جشنواره در دو بخش طبيعت‌گردي در شهرستان‌هاي خوش آب هواي شميرانات و دماوند و بخش فرهنگ تاريخي آن در محور تهران قديم و شهرري برگزار شد.
تهران ظرفيت آن را دارد با يک برنامه‌ريزي هدفمند ميزبان هم‌وطنان علاقه‌مند به گردش و سفر در فصول مختلف سال باشدمديرکل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان با اشاره به برگزاري « گشت تهران‌گردي ويژه بچه‌هاي دهه شصت» گفت: شرکت‌کنندگان در اين گشت ضمن انجام بازي‌هاي دهه شصت در خانه فراغت دبيرالملک و ديدن خاطرات تصويري اين دوران از بافت تاريخي تهران قديم نيز بازديد خواهند داشت.
وي با اشاره به ظرفيت‌هاي استان تهران براي جذب گردشگري در بخش‌هاي مختلف تاريخي و طبيعي، بر نقش مردم و سازمان‌هاي مردم‌نهاد در معرفي اين جاذبه‌ها تأکيد کرد و يادآور شد: سمن‌ها نماينده افکار عمومي و حلقه ارتباطي دولت با جامعه هستند و تقويت اين حلقه موجب اعتمادسازي در بين مردم خواهد شد.
خسروآبادي گفت: سمن‌ها در تهيه پرونده ثبت ملي خانه‌هاي تاريخي،آموزش‌هاي عمومي در حوزه ميراث فرهنگي، برگزاري آئين‌ها و جشنواره‌ها، مستند نگاري از بناهاي تاريخي و فرهنگي، نقش اساسي ايفا خواهند کرد.
زماني که به درآمدهاي کشورهاي ديگر در جهان نگاه مي‌کنيم و نيز تجربيات آن‌ها در زمينه جذب گردشگر را موردمطالعه قرار مي‌دهيم، به‌خوبي مي‌توانيم به اهميت برنامه‌ريزي مدون و دقيق در جهت تقويت و توسعه آموزش‌ها براي ارتقاء صنعت گردشگري پي ببريم.
امروز مردم علاقه‌مند به کسب تجربيات جديد اجتماعي در سفرهاي خود هستند و بايد آموزش‌هاي ما به‌قدري دقيق و کارشناسانه باشد که راهنماهاي حرفه‌اي و آموزش‌ديده ما کيفيت سفر را براي گردشگر افزايش داده و توسعه اين صنعت را فراهم آورد، که اين موضوع نياز به توجه بيشتر مسئولين امر در کشور دارد.

کلیدواژه: ظرفیت های گردشگری | جاذبه های گردشگری | برای جذب گردشگر | صنعت گردشگری | آموزش گردشگری | میلیارد دلاری | توسعه گردشگری | میراث فرهنگی | گردشگری کشور | علاقه مند | استان تهران | برنامه ریزی | آموزش دیده | ادامه داد | جاذبه ها | حرم امام | ظرفیت ها | آموزش ها | کشور ما | طرح ها

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۵۰۸۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • خرید یک ویلای لوکس در محله های دیپلمات نشین تهران چقدر آب می خورد/قیمت محصولات ۲۰۱۸ Renault در بازار
 • به گزارش خبرنگار نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مهم‌ترین عناوین نبض بازار امروز به شرح زیر است: خرید ویلا در محله های دیپلمات نشین چقدر تمام می شود؟ یک خانه ویلایی 7000 متری در محدوده نیاوران ، با مبلغ 175 میلیارد تومان بفروش می رسد. نرخ 39 ارز بانکی ثابت ماند+جدول بانک مرکزی امروز نرخ برابری 39 ارز عمده را در برابر ریال اعلام کرد. درآمد 950 هزار دلاری از فروش گریس طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در 5 ماهه نخست سال 1396 ، قریب به 2 هزار و 289 تن گريس ، از کشور صادر شده است. نرخ فروش بلیت هواپیما از مبدا تهران بلیت هواپیما قشم ایر، از مبدا تهران به مقصد اصفهان با قیمت 166 هزار تومان به فروش می رسد. قیمت سکه طرح قدیم کاهش یافت/ دلار سه هزار و ۸۹۳ تومان در صرافی‌ها امروز سکه طرح قدیم یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۷۰۰ تومان و سکه طرح جدید یک میلیون و ۲۰۳ هزار تومان به فروش رسید. آخرین قیمت گوشی های Nokia در بازار گوشی Nokia 6، در بازار با قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان به فروش می رسد. افزایش قیمت تیرآهن در بازارآهن هر شاخه تیرآهن 12، در بازار با قیمت 450 هزار تومان به فروش می رسد. چقدر از ماشین بیهوشی های کشور آمریکایی هستند؟ بر اساس آمار گمرک در 5 ماهه نخست سال 1396 قریب به 6 تن ماشين بيهوشی، وارد کشور شده است. قیمت مصوب بلیت قطار لوکس بلیت قطار لوکس 6 تخته، از مبدا قم به مقصد مشهد با قیمت 67 هزار و 400 تومان به فروش می رسد. تالار شیشه ای قرمزپوش ماند شاخص بورس و اوراق بهادار در پایان معاملات با کاهش ۶۱.۲۰۹ واحدی به پله ۸۵ هزار و ۵۸۸ واحدی رسید. ...
 • توسعه ۳ مرکز مخابراتی در تهران
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات شهید بختیاری با پیش شماره های 5520 الی 5523 در محدوده خیابان های عرب حلوائی، ایران ترانسفو، بازارخانه و آشپزخانه و پل مترو فتح آباد به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است. بر اساس همین گزارش با اجرای عملیات کابل برگردان ارتباطات تلفنی مشترکین در مراکز مخابرات شهید قندی و کوچک از ساعت 1 بامداد به مدت 4 ساعت دچار اختلال می شود.
 • لزوم درخشش در حوزه رفع موانع تولید
 • به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر فریدون همتی در پنجاه و دومین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با بیان اینکه سال گذشته در قابل طرح بهین‌یاب حرکت خوبی برای کمک به واحدهای تولیدی در کشور شکل گرفت، اظهار داشت: در این طرح استان‌ها متناسب با نیازهای خود تلاش‌هایی داشتند و هرجا تلاش دقیق و جدی توسط مدیران و با هماهنگی خوب دستگاه‌ها و ورود قاطع سیستم بانکی صورت گرفت، آن استان‌ها کارهای بزرگتری را انجام دادند. وی ادامه داد: استان هرمزگان با داشتن ظرفیت‌ها و امکانات فراوان در حوزه دریا و وجود صنایع بزرگ، باید از حمایت مالی سیستم بانکی، بیشتر برخوردار شود. استاندار هرمزگان افزود: در راستای رفع موانع تولید باید تلاش شبانه‌روزی داشته باشیم و از جمع مدیران استان انتظار داریم در سال جاری در حوزه رفع موانع تولید درخشش قابل توجهی داشته باشند. همتی با تاکید بر اینکه در سیستم بانکی برای پرداخت تسهیلات نباید با مانع رو به رو باشیم، اظهار داشت: دستورالعمل‌ها در همه مناطق یکسان است و بانک‌ها وظیفه دارند تسهیلات حمایت از تولید را پرداخت کنند. وی گفت: بخش صنعت، کشاورزی، گردشگری و بخش‌های مختلفی که در درون این کارگروه تعریف می‌شوند هیچ محدودیت منابع مالی نخواهند داشت و طرح‌ها باید ارائه شود تا کار با سرعت انجام شود. استاندار هرمزگان تصریح کرد: اتاق‌های بازرگانی و بخش خصوصی باید فعال شوند تا جهش خوبی در حوزه صنعت و کشاورزی و گردشگری و صنایع دریامحور در استان ایجاد شود. همتی با تاکید بر اینکه روند کارها در استان باید شتاب بگیرد، بیان داشت: شرایط برای فعالیت بخش خصوصی باید فراهم شود و ما برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فرش قرمز پهن می‌کنیم و با تمام توان از آنها حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد. وی خاطرنشان کرد: اولویت ما با سرمایه‌گذاران محلی است و از سرمایه‌گذاران موفق در سایر مناطق کشور...
 • خیرین مدرسه ساز زمینه ساز منویات ائمه معصومین علیهم السلام هستند/لازمه توسعه پایدار توسعه فرهنگی نقادی و مطالبه گری است
 • رییس شورای اداری شهرستان سراب عنوان کرد: لازمه توسعه پایدار هر جامعه توسعه فرهنگی است که اگر به آن بی توجهی شود جامعه به جامعه ای عقب مانده تبدیل می شود و توسعه پایدار بدون سمت و سو دادن به دانش آموزان و آینده سازان کشور ممکن نیست. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدای سراب, علی بدرشکوهی فرماندار شهرستان سراب در جمع خبرنگاران و خیرین مدرسه ساز در شهرستان سراب اظهار داشت: برای تحقق اهداف بلند لازم است عزم جدی داشته باشیم که در این میان سکانداران علم و تربیت نقش بسیار مهمی دارند. بدر شکوهی به نقش خیرین و نیکوکاران در پیشرفت جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: قدم های اساسی که در راستای فرهنگ کشور برداشته می شود قابل تمجید هست که اگر خیرین مدرسه ساز نباشند بیش از ۷۰ درصد مدارس با مشکل مواجه خواهند شد وی با اشاره به لزوم فراگیری علم ابراز داشت: بنا به تاکید ائمه معصومین علیه السلام علم آموزی بر هر مسلمان واجب هست و خیرین مدرسه ساز زمینه توسعه فرهنگی و تاکیدات ائمه معصومین علیهم السلام هستند. رییس شورای اداری شهرستان سراب عنوان کرد: لازمه توسعه پایدار هر جامعه توسعه فرهنگی است که اگر به آن بی توجهی شود جامعه به جامعه ای عقب مانده تبدیل می شود و توسعه پایدار بدون سمت و سو دادن به دانش آموزان و آینده سازان کشور ممکن نیست. بدر شکوهی با تاکید بر لزوم تربیت قانون مدار کودکان ابراز داشت: دانش آموز در نهاد مدرسه با تنوع نیازها, تنوع فرهنگ ها و تنوع مطالبات مواجه می شود که معلم مانند پزشک حاذق باید این فضا را مدیریت می کند. عالیترین مقام اجرایی شهرستان سراب لازمه تعالی جامعه را نقد و انتقاد عنوان و اظهار داشت: باید اجازه دهیم دانش آموز نقاد و مطالبه گر...
 • اختصاص ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید
 • چهل میلیارد تومان تسهیلات به بخشهای صنعت، کشاورزی و صنوف تولیدی در استان اختصاص یافت. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خلیج فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: بیش از هفتاد واحد تولیدی در زمینه‌های کشاورزی و صنعت از این تسهیلات بهره مند می‌شوند.خلیل قاسمی افزود: قرار شد واحدهای تولیدی بزرگی که پارسال از تسهیلات بهره‌مند شدند یک دوره تنفس یک ساله در بازپرداخت داشته باشند.وی گفت: برای تقویت واحدهای تولیدی نیمه فعال و تازه کار نیز مقرر شد واحدهای خدمات رسان آب و برق بدون هماهنگی خدمات خود را از این واحد‌ها قطع نکنند.استاندار هرمزگان هم در این نشست گفت: همه امکانات برای سرمایه گذاران بخش خصوصی مهیاست و استانداری ازطرحهای ارائه شده حمایت می‌کند.فریدون همتی با اشاره به تقویت اتاق بازرگانی در استان گفت: شناسایی سرمایه گذاران محلی در اولویت است و پس از آن با شناسایی سرمایه گذاران موفق کشور برای توسعه و رونق استان باید گام برداشت.استاندار هرمزگان ابراز امیدواری کرد با پاسخگویی به نیازهای محلی وضیت اشتغال در استان بهتر شود.
 • تصویب پرداخت ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در هرمزگان
 • بندرعباس- ایرنا- رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان از تصویب پرداخت 25 میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در پنجاه و دومین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد. به گزارش ایرنا ، خلیل قاسمی روز یکشنبه افزود: از مجموع تسهیلات پرداخت شده 18 میلیارد تومان به 60 واحد صنفی و هفت میلیارد تومان به هفت واحد کشاورزی پرداخت خواهد شد. وی با اشاره به تاکید استاندار هرمزگان نسبت به حمایت از واحدهای تولیدی و تلاش برای رونق هر چه بیشتر صنعت و معدن در استان، تصریح کرد: در همین راستا تاکید شده ، که دستگاه‌های خدمات‌ رسان بدون هماهنگی کارگروه ، آب و برق واحدهای تولیدی را قطع نکنند.قاسمی از تمدید یک ساله دوره تنفس بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان هرمزگان به عنوان یکی دیگر از مصوبات این نشست خبر داد . وی با اشاره به برنامه های دولت برای بازگشت صنایع نیمه فعال به چرخه تولید ، خاطرنشان کرد: سامانه بهینه یاب از 28 خرداد برای ثبت نام صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی غیر فعال و نیمه فعال استان دوباره راه اندازی شده است.قاسمی تاکید کرد: برای سال 96 که به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامگذاری شده ، پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال در اولویت برنامه های استان است.وی با بیان اینکه دولت برای رفع موانع تولید مصمم است ، افزود: تنها در سال 95 افزون بر یک هزار و 81 واحد تولیدی در کشور به چرخه تولید بازگشت.رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان تصریح کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات در بخشهای تولیدی، معدنی، صنعتی و کشاورزی باید در سامانه بهین یاب نام نویسی کنند.قاسمی با اشاره به تحقق 30 درصدی تعهد این سازمان در بخش اشتغالزایی از ابتدای امسال تاکنون، گفت: تعهد امسال این سازمان ایجاد 10 هزار...
 • دهمین مهره دومینوی موانع پروازی یاسوج به زمین افتاد
 • تین‌نیوز | با حذف منبع آب زندان یاسوج در انتهای باند 13، دهمین مانع از موانع پروازی فرودگاه یاسوج برطرف شد. به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی فرودگاه یاسوج، مدیر این فرودگاه با بیان اینکه موانع حریم پروازی، نقش تعیین کننده‎ای در میزان استفاده از طول باند و حتی نوع هواپیما دارد، گفت: خدا را شاکریم که تلاش‎ها و پیگیری‎های چند سال اخیر به بار نشست و موانع حریم بی‎خطر پروازهای فرودگاه یاسوج یکی پس از دیگری در حال حذف یا کاهش ارتفاع هستند. علی محسنیان حذف منبع آب زندان یاسوج را اولین قدم اجرایی برای حذف زندان یاسوج از حریم بی‎خطری پروازهای فرودگاه یاسوج دانست و افزود: این منبع آب یکی از موانع باند ۱۳ به شمار می‎رفت که با قرار گرفتن در انتهای باند محدودیت‎هایی را در نشست و برخاست هواپیماها و بی استفاده‎شدن شدن بیش از ۲۵۰ متر از باند فرودگاه ایجاد کرده بود که با مکاتبات و جلسات متعدد و پیگیری عوامل اجرایی فرودگاه بالاخره این مانع نیز برچیده شد. وی گفت: با برگزاری جلسات مستمر با مسئولان و متولیان ساخت و ساز در استان و پایش مستمر موانع، تلاش می‎کنیم تا حریم پروازی فرودگاه ایمن و عاری از هرگونه مانع و شرایط به گونه‎ای باشد که ایمنی پروازها و سلامت مسافران رعایت شود.
 • ترموستات سیاست گذاری اقتصادی و صنعتی کشور خراب است/ما فاقد استراتژی توسعه اقتصادی و توسعه صنعتی در داخل هستیم
 • گروه اقتصادی ایلنا با هدف شنیدن مسائل و مشکلات موجود در صنف صنایع لوازم خانگی در کشور و تلاش در جهت رسانه‌ای کردن این مشکلات، میزگردی در همین راستا برگزار کرد. محمدرضا فریوری مدیر عامل شرکت فیلور گفت: شرکت فیلور (تولید یخچال، یخچال فریزر) با حدود 50 سال سابقه فعالیت در این زمینه حضور دارد. ما حدود 100 هزار دستگاه در سال تولید داریم که 80-70 درصد قطعات داخل و حدود 30 درصد خارجی استفاده می شود. وی در پاسخ به این سوال که شرکت فیلور در خارج از کشور شعبه دارد؟ گفت: یک خط تولید در کوبا راه‌اندازی کردیم که به مرحله نهایی نرسید. در خصوص صادرات به کشورهای عراق، افغانستان و ونزوئلا صادرات داریم ولی در این زمینه صادرات زیاد اثر بخش نیست. وی تشریح کرد: ما فاقد استراتژی توسعه اقتصادی و توسعه صنعتی در داخل هستیم، کشورهایی توانستند صنعت کشورشان را توسعه بدهند که دارای استراتژی نقشه راه بودند. وی افزود: مهم‌ترین مشکل اما این است که فردی را نداریم که به صورت استراتژیک در این حوزه عمل کند. اقتصاد ما سیاسی است. دولت زمینه را برای واردات فراهم می‌کند ما وقتی استراتژی نداریم چگونه می‌توانیم سیاست گذاری صنعتی داشته باشیم حدود 20 سال پیش جناب آقای نعمت زاده موانع صدور مجوز را رفع کردند این روش برای تسهیل حضور تولید کننده بود تقاضای ما در سال حدود 1 میلیون و 800 هزار دستگاه یخچال می باشد در حالیکه ظرفیت مصوب کنونی پنج ونیم میلیون دستگاه است و این مسئله را در تمام لوازم خانگی شاهد هستیم به جز ظرفشویی و مایکروفر سایر لوازم به حداکثر ظرفیت رسیده‌اند. وی در پایان گفت: ترموستات سیاست گزاری و اقتصادی و صنعتی کشور ما خراب است و در نتیجه عملکرد خوبی ندارد.
 • معاون جهاد کشاورزی کردستان خبر داد تصویب پرداخت ۵۸ میلیارد تومان در کارگروه رفع موانع تولید کردستان
 • به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمد پیشداد ظهر امروز در چهل و ششمین کارگروه رفع موانع تولید که ظهر امروز در استانداری کردستان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: ثبت نام در سامانه در بخش طرح‌های کشاورزی 458 طرح با 113 میلیارد تومان است. وی با بیان اینکه 327 طرح به مبلغ 58 میلیارد تومان مصوب کارگروه است، اذعان کرد: تعداد 70 طرح از این 458 طرح به دلایل مختلفی برگشت خورده است. معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: 61 طرح باقیمانده نیز در این هفته در دستور کار کارگروه کارشناسی قرار و بررسی می‌شود و خواهش ما از بانک‌ها این است که اطلاعات را از سامانه ثبت کنند. پیشداد با اشاره به اینکه 167 طرح به شعبات معرفی و مشغول تشکیل پرونده هستند، گفت: از این 327 طرح 240 طرح به مبلغ 50 میلیارد تومان مربوط به بانک کشاورزی بوده است. به گفته وی، 87 طرح از این تعداد نیز مربوط به سایر بانک‌ها بوده است که ارزش ریالی آنها 7.7 میلیارد تومان بوده است. معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه در بخش کشاورزی حدود دو ماه است کار شروع شده است، گفت: تعداد طرح‌ها به دلیل ریز بودن در بخش کشاورزی زیاد است. پیشداد خاطرنشان کرد: در جلسه قبل قرار شد تا سقف 50 میلیون تومان به شعبات معرفی شود چون واقعا در این زمینه مشکلات زیادی در بحث آمد و رفت ارباب رجوع و غیره داریم. انتهای پیام/ن
 • حسینی در نخستین گام شکست خورد
 • نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه رو در روی نماینده انگلیس قرار گرفت و با قبول شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، مرحله دوم مسابقات گرندپری در سال 2017 در 4 وزن المپیکی مردان و زنان از روز جمعه 31 شهریور ماه با حضور 225 تکواندوکار (112 تکواندوکار مرد و 113 تکواندوکار زن) از 56 کشور در مجموعه ورزشی «شاهزاده مولا عبدالله» شهر رباط در مراکش آغاز و امروز (یکشنبه) به پایان می‌رسد.در روز پایانی، پیکارهای اوزان 57- کیلوگرم زنان و 68- کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود که میرهاشم حسینی به عنوان آخرین نماینده کشورمان بر روی شیاپ‌چانگ رفت.میرهاشم حسینی در دیدار نخست رو در روی «پاتر لانگوباردی» از انگلیس که پیش از این سابقه حضور در مسابقات قهرمانی جهان 2017 و گرندپری مسکو را در کارنامه خود ثبت کرده است، قرار گرفت و با نتیجه 20 بر 11 نتیجه را واگذار کرد.هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصر آزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است.مسابقات گرندپری (G4) است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد. انتهای پیام/ R1015159/P1435/S3,30/CT12
 • باز هم بگوویچ از دروازه بانش خورد
 • سرمربی کروات گل گهر سیرجان در آستانه پیروزی تیمش در هفته ششم لیگ دسته اول آن را با اتفاقاتی عجیب از دست داد. به گزارش "ورزش سه"، وینگو بگوویچ که پیش از شروع بازی از پیروزی تیمش برابر صبای قم اطمینان داشت، دقایق پایانی را با اتفاقاتی عجیب پشت سر گذاشت تا 2 امتیاز ارزشمند را از دست بدهد. اولین اتفاق مربوط به سوت پایان بازی بود که داور ثانیه‌هایی زودتر پایان آن را اعلام کرد که با اعتراض گسترده صبایی‌ها داور دوباره بازیکنان را دعوت به ادامه بازی کرد و در نهایت این صبای قم بود که از این فرصت سود برد و گل تساوی را به ثمر رساند. اما وینگو بگوویچ بیش از داور بازی باید از دروازه‌بان خود گله داشته باشد که روی هر دو گل صبای قم و بیشتر روی گل تساوی هنرنمایی عجیب خود را به نمایش گذاشت. آرمان شهدادنژاد که دروازه‌بان باتجربه‌ای محسوب می‌شود ابتدا روی صحنه گل اول با پیش بینی اشتباه مسیر ضربه سر نتوانست واکنش خوبی روی ضربه کمیل محمدی داشته باشد. اما عجیب ترین اشتباه او مربوط به صحنه گل دوم صبای قم در شلوغی محوطه جریمه بود که با آماتورترین واکنش باعث شد تا توپ وارد دروازه‌اش شود و 2 امتیاز شیرین از کف وینگو بگوویچ بپرد. شهدادنژاد در دیدار جام حذفی برابر استقلال نیز با اشتباه مرگبار خود باعث شد تا شاگردان علیرضا منصوریان جواز صعود را به دست بیاورند و اکنون سرمربی کروات گل گهر باید بیش از این نگرانحساس‌ترین پست تیمش در ادامه مسابقات باشد. آرمان شهدادنژاد گل گهرسیرجان وینگو بگوویچ دسته یک
 • معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز به مشکل خورد
 • این روزها شاهد بروز اشکالاتی در معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز هستیم که همین امر بر حجم مشکلات مردم برای استفاده از این خودروها افزوده به نحوی که کسی حاضر نیست برگه معاینه فنی این خودروها را تمدید کند. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دوگانه سوز کردن خودروها در سال 80 به عنوان طرحی در راستای بهینه‌سازی مصرف سوخت تایید و در اواخر سال 81 با تولید تعداد محدودی خودروی دوگانه‌سوز به مرحله اجرا درآمد. یک سال بعد نیز با تحویل سمندهای دوگانه‌سوز به متقاضیان، عملاً تردد این نوع خودروها در جاده‌های کشور آغاز شد.از همان روزهای نخست اجرای این طرح قرار شد با تولید این خودروها میزان آلایندگی و مصرف بنزین در کشور کاهش پیدا کند اما کامل نسوختن گاز این خودروها که منجر به انتشار اکسیدهای نیتروژن می‌شد میزان آلایندگی آنها را خیلیکاهش نداد.البته با توجه به سهمیه‌بندی بنزین مردم راه دیگری جز استفاده از دوگانه سوزها نداشتند وگرنه با توجه به مشکلات پیش رو از جمله کمبود کیت و مخزن و جایگاه‌های CNG و همچنین عدم اطمینان نسبت به ایمنی سامانه سوخت‌رسانی این خودروها علاقه چندانی به استفاده از دوگانه سوزها را میان مردم نداشت.به هر حال بعد از گذشت چندین سال از تولید این خودروها این روزها شاهد بروز اشکالات معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز هستیم که همین امر بر حجم مشکلات مردم برای استفاده از این خودروها اضافه کرده است.امروز اگر فردی که صاحب یک خودروی دو گانه سوز است برای تمدید معاینه فنی خود به مراکز مربوطه مراجعه کند با این پاسخ مسئولان روبه رو می‌شوند که حتماً باید تست سی ان جی انجام و سپس به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند. از طرف دیگر مراکز تست سی ان جی هم پاسخ قانع کننده‌ای به این موضوع نداده و اعلام می‌کنند فعلاً تست انجام نمی‌دهند. برخی از مراکز دیگر تست سی ان جی...
 • ماهیگیرانی که ماهی سمی به خورد مردم می دهند
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ انتهای رودخانه‌ها و نهرهایی که به هورالعظیم می ریزند این روزها به دست سودجویان با سموم شیمیایی دفع آفات سم‌ریزی میشوند. هرچند آب این نهرها مملو از فاضلاب و پساب‌های کشاورزی است به نام احیا وارد تالاب یا به اصطلاح، گنداب هورالعظیم می‌شوند اما هنوز آبزیانی در آنها زندگی می‌کنند که متأسفانه هر ساله در فصل تابستان به دنبال این سم‌ریزیها نابود می‌شوند. متاسفانه هیچ‌یک از آبزیان از این سم‌ریزیها جان سالم به در نبرده و کوچک و بزرگ قربانی می‌شوند. ماهی بینی (Barbus sharpeyi) که در لیست سرخ IUCN، گونه آسیب‌پذیر معرفی شده یکی از ارزشمند‌ترین آبزیان این منطقه است که این روزها به سادگی و در سایه سکوت و بی‌تفاوتی مسئولان محیط زیست خوزستان قربانی سم‌ریزی سودجویان می‌شود. ناامنی و عدم نظارت سازمان حفاظت محیط زیست بر منطقه دشت آزادگان و بستان تا جایی است که متخلفان در روز روشن و به کرات اقدام به سمریزی در آب‌ها کرده و ماهیان مسموم را به بازارهای بستان، سوسنگرد و اهواز برده و با قیمت ماهی سالم به متقاضیان عرضه می‌کنند. صید ماهی با استفاده از سم که سال‌هاست در استان خوزستان به ویژه دشت آزادگان رواج دارد علاوه بر تبعات خطرناکی که در آینده برای مصرف‌کنندگان به همراه می‌آورد در بسیار موارد به مسمومیتشان منجر شده. منبع: تسنیم انتهای پیام/ شیوه خطرناک صید ماهی در خوزستان
 • دومین شکست میلان به دست سامپدوریا رقم خورد
 • شاگردان وینچنزو مونتلا برای دومین بار در این فصل از لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا تن به شکست دادند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نخستین بازی از روز دوم هفته ششم سری A ایتالیا، امروز (یکشنبه) تیم فوتبال میلان در خانه سامپدوریا با نتیجه 2 بر صفر تن به شکست داد.دووان زاپاتا در دقیقه 72 گل نخست و ریکاردو آلوارس در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده نیمه دوم، گل دوم این بازی را به ثمر رساندند تا دومین شکست این فصل روسونری را رقم بزنند.میلان با قبول این شکست 12 امتیازی و در رده پنجم جدول باقی ماند اما امکان دارد این جایگاه را از دست بدهد.امروز از ساعت 16:30 به وقت تهران 4 بازی همزمان برگزار می‌شود که برنامه آنها به شرح زیر است:کالیاری - کیه‌‌وو کروتونه - بنونتو هلاس‌ورونا - لاتزیو اینتر - جنواهمچنین از ساعت 19:30 ساسولو میزبان بولونیا خواهد بود و از ساعت 22:15 فیورنتینا از آتالانتا پذیرایی خواهد کرد.انتهای پیام/ R1015163/P35350/S3,28/CT1
 • طارمی با مدیران پرسپولیس به اختلاف خورد
 • حکم فیفا درباره پرداخت جریمه از سوی مهدی طارمی یا باشگاه پرسپولیس به ریزه اسپور ترکیه، باعث اختلاف نظر بین آنها شده است. به گزارش مشرق، باشگاه پرسپولیس علاوه بر محرومیت از سوی فیفا برای حضور در دو پنجره نقل و انتقالاتی،به دلیل نقض قرارداد مهدی طارمی با باشگاه ریزه اسپور ترکیه با جریمه ۷۹۰هزار یورویی نیز روبرو شده است. در این حکم آمده است باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی به طور متضامن می توانند جریمه را پرداخت کنند. در واقع قید نشد است این جریمهرا کدام یک از طرفین باید ظرف مدت ۳۰ روز به حساب باشگاه ریزه اسپور ترکیه واریز کنند. همین موضوع باعث اختلاف نظر در میزان پرداخت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی در تامین جریمه به ریزه اسپور شده است. باشگاه پرسپولیس می خواهد نیمی از جریمه را پرداخت کند و نیم دیگر را از قرارداد طارمی بپردازد. اما هنوز این موضوع مورد موافقت مهاجم پرسپولیس قرار نگرفته است. البته مدیران باشگاه پرسپولس در تلاش هستند تا با اعتراض به این حکم، آن را به حالت تعلیق در آورده تا مجبور نشوند خیلی زود جریمه خود را پرداخت کنند. مهدی طارمی که همراه با سایر سرخپوشان در امارات است پس از بازگشت به تهران جلسه ای را با مسئولان باشگاه پرسپولیس برگزار خواهد کرد تا تکلیف جریمه به ریزه اسپور را مشخص کند. منبع: مهر ارسال به تلگرام
 • سرلشگر سعدی:ارتش حرفه ای به روحیه ما نمی خورد
 • جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: شیوه‌های جنگ تغییر کرده و دانش و توانایی ارتش به‌روز شده است.به گزارش ایسنا، امیر سرلشگر حسین حسنی سعدی، با حضور در یک برنامه تلویزیونی و بیان خاطراتی از روز نخست جنگ تحمیلی اظهار کرد: روز دوم به فرودگاه مهرآباد رفتیم و خودمان را با اولین پرواز به آنجا رساندیم. حدود ۹۰۰ نفر را در یک روز ساماندهی کردیم. اصلا فکر نمی‌کردیم جنگمان هشت سال طول می‌کشد، اما می‌دانستیم درگیری‌مان با عراق جدی خواهد بود.وی ادامه داد: وقتی انقلاب پیروز شد نظم و انسجام ارتش از بین رفت، وضعیت خاصی بر ارتش گذشت. یک ارتش جوان از آن‌ها باقی ماند. هشت روز از پیروزی انقلاب نگذشته بود که ضد انقلاب حرکت کرد. بعد از عملیات اول، ضد انقلاب می‌خواست به پادگان سنندج برود.حسنی سعدی سپس به روند انتخاب رهبر گردان و فرماندهان ارتش در آن دوران اشاره کرد و افزود: امیر سلیمی و امیر رحیمی از جمله فرماندهان ارتش در قبل انقلاب بودند که افراد متدینی بودند و بعد انقلاب به دیدار امام(ره) رفتند و موضوعاتی طرح کردند. در آن زمان عده‌ای انحلال ارتش را هم مطرح کردند.وی در ادامه به اتمام شرایط ویژه در پاوه با همکاری ارتش پرداخت و گفت: در آن ٢٠ ماه حدود ٣٤٤ نفر افسر درجه دار و در کل ٦١٢ نفر شهید دادیم تا توانستیم امنیت را در کردستان برقرارکنیم. عناصر سپاه هم کمک کردند تا به تدریج امنیت محورها برقرار شد.معاون هماهنگ کننده سابق ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده سابق نیروی زمینی گفت: اگر ارتش نیرویش را از کردستان بر می داشت و به سمت عراق می برد نمی گفتند که ارتش اشتباه کرده است؟ قبل ترها لشگر ٩٢ را اسم می بردند پشت عراق می لرزید. این لشگر با سایر لشگرها فرق می کرد. اما شرایطی پیش آمد که این لشگر افت کرد. در...
 • نامجومطلق:پرسپولیس از مدیران غیرفوتبالی ضربه می خورد
 • هافبک اسبق پرسپولیس گفت: متاسفانه چند سالی است که عدم دانش کافی مسئولان و مدیران مشکلات عدیده انضباطی را برای باشگاه در پی داشته است. مجید نامجومطلق در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: برخی مسئولان اتفاقات انضباطی باشگاه ها را سرسری می گیرند، همین چند سال پیش بود که به خاطر جذب مربی خارجی پرسپولیس دچار یک بحران این چنینی شده بود، برخی ها برای این که فقط توافق حاصل شود بدون در نظر گرفتن موارد متعدد قانونی قرارداد را بسته بودند اما دریغ از این که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا مثل ایران نیست که بتوان در آن تخلفات را کدخدامنشانه حل کرد.وی تصریح کرد: اکثر مدیران باشگاه های ما فوتبالی نیستند و همین موضوع باعث متضرر شدن باشگاه در سطح کلان جهان و آسیا می شود. مثلا زمان مدیریت رویانیان با مانوئل ژوزه قراداد همکاری بسته شد. سردار در حالی می گوید ما از این مربی پرتغالی طلبکاریم که کمیته حقوقی فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده که باید باشگاه حدود هفت، هشت میلیارد از پول بیت المال را به عنوان جریمه پرداخت کند، همه این پول ها تنها به خاطر ندانم کاریِ برخی مدیران غیرورزشی باید پرداخت شود.پیشکسوت پرسپولیس در ادامه یادآورشد: برخی مسئولان فکر می کنند، خارج از مرزها هم مثل ایران روابط بین افراد حکم می کند و تعیین کننده است در صورتی که اصلا این طور نیست تاکنون در همه این داستان ها و شکایت ها ما بازنده بودیم متاسفانه نمی دانم چرا درس عبرت هم برای مدیران بعدی نمی شود.نامجومطلق تصریح کرد: این پول بیت المال است که صرف اشتباهات برخی مدیران نا آگاه باشگاه می شود، متاسفانه مشاورانی که در کنار این مدیران هم هستند اطلاعات زیادی ندارند می بینید که طارمی به راحتی رفت و به راحتی هم بازگشت و پرسپولیس این بار هم مقابل کمیته حقوقی فیفا شکست خورد.وی ضمن...
 • تحقیق و تفحص از سهام عدالت کلید خورد
 • صراط: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از تحقیق و تفحص از «سهام عدالت» در مجلس خبر داد و گفت: پیرامون این تحقیق و تفحص عنوان شده که فساد بزرگی در بخش سهام عدالت شکل گرفته است و این فساد تقریباً هزاران میلیاردتومان ارزیابی می‌شود.جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در گفت‌وگو با میزان، از تحقیق و تفحص از «سهام عدالت» در مجلس خبر داد.وی افزود: پیرامون این تحقیق و تفحص عنوان شده که فساد بزرگی در بخش سهام عدالت شکل گرفته است و این فساد تقریباً هزاران میلیاردتومان ارزیابی می‌شود.این نماینده مجلس تاکید کرد: از ابتدا مسئولان سهام عدالت با تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری میلیاردها تومان درآمدزایی کردند و این مسئله هیچ گونه تأثیر بیرونی نداشته و دیوان محاسبات هم نسبت به این موضوع نظارت نکرده است.عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد چشمگیری در این شرکت سرمایه گذاری ایجاد شده است، تصریح کرد: تحقیق و تفحص کنندگان معتقدند که اگر مجلس به مسله سهام عدالت ورود کند و گزارش شفافی پیرامون این مسئله ارائه شود بسیاری از رانت‌ها در آنجا روشن خواهد شد.
 • دومین شکست فصل روسونری مقابل سمپدوریا رقم خورد
 • به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ سمپدوریا موفق شد با نتیجه 2 بر 0 آث میلان را شکست دهد. این بازی در چارچوپ هفته ششم سری آ ایتالیا برگزار شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ خلاصه بازی سمپدوریا 2 _ 0 آث میلان + فیلم
 • ادعای فتح الله زاده در مورد زنی که به خاطر استقلال کتک خورد
 • مدعامل پیشین باشگاه استقلال از تماس زنی خبر داد که شوهرش به خاطر نتایج استقلال او را کتک می زند! به گزارش خبرنگار مهر، به موازات بحث تغییر سرمربی استقلال و انتخاب جانشین علیرضا منصوریان خبرهای مختلفی درباره احتمال ایجاد تغییرات در باشگاه استقلال و تغییر مدیرعامل و تعدادی از اعضای هیات مدیره مطرح شده است. در حالی که خیلی ها معتقدند احتمال دارد با تغییر منصوریان و انتخاب سرمربی جدید، شوک مثبتی به استقلال وارد شود، بعضی از منتقدان هم بر تغییر سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه پافشاری می کنند. در میان منتقدان اما صحبتهای علی فتح الله زاده مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال از همه جالبتر است. وی در گفتگویی که با رادیو تهران داشت، گفت: چند شب یک خانمی با من تماس گرفت و گفت شوهرم دارد من و بچه هایم را می زند! تو را به خدابا شوهرم صحبت کنید. به آن آقا می گویم برای چه زن و بچه ات را می زنی که گفت چون استقلال نتیجه نگرفته است! تلفن را گرفته ام و به آن آقا می گویم خجالت نمی کشی؟ او هم گفت حاج آقا دیوانه شده ام. این چه وضع تیم است؟ می گویم فوتبال همین است؛ تیم یک روز می برد یک روز می بازد. می خواهم بگویم اینها در زندگی روزمره هم تاثیر می گذارد! مدیرعامل پیشین استقلال همچنین پا را از این فراتر گذاشت و از وزیر ورزش خواست که با او جلسه بگذارد! فتح الله زاده گفت: تا زمانی که آن سه نفر در وزارت ورزش هستند، شیطنت می کنند و نمی گذارند من مدیرعامل شوم. آنها از من توقعاتی داشتند که من هم برآورده نکردم. وزیر بهتر است با خودم جلسه بگذارد و حقایق را از زبان خودم بشنود. من خیلی چیزها را نمی توانم در رسانه ها بگویم. فتح الله زاده درباره اینکه آیا اگر او مدیرعامل...
 • ادعای مدیرعامل سابق در مورد زنی که به خاطر استقلال کتک خورد
 • به موازات بحث تغییر سرمربی استقلال و انتخاب جانشین علیرضا منصوریان خبرهای مختلفی درباره احتمال ایجاد تغییرات در باشگاه استقلال و تغییر مدیرعامل و تعدادی از اعضای هیات مدیره مطرح شده است. در حالی که خیلی ها معتقدند احتمال دارد با تغییر منصوریان و انتخاب سرمربی جدید، شوک مثبتی به استقلال وارد شود، بعضی از منتقدان هم بر تغییر سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه پافشاری می کنند. در میان منتقدان اما صحبتهای علی فتح الله زاده مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال از همه جالبتر است. وی در گفتگویی که با رادیو تهران داشت، گفت: چند شب یک خانمی با من تماس گرفت و گفت شوهرم دارد من و بچه هایم را می زند! تو را به خدابا شوهرم صحبت کنید. می گویم برای چه؟ می گوید چون استقلال نتیجه نگرفته است! تلفن را گرفته ام و به آن آقا می گویم خجالت نمی کشی؟ چرا زن و بچه ات را می زنی؟او هم گفت حاج آقا دیوانه شده ام. این چه وضع تیم است؟ می گویم فوتبال همین است؛ تیم یک روز می برد یک روز می بازد. می خواهم بگویم اینها در زندگی روزمره هم تاثیر می گذارد! مدیرعامل پیشین استقلال همچنین پا را از این فراتر گذاشت و از وزیر ورزش خواست که با او جلسه بگذارد! فتح الله زاده گفت: تا زمانی که آن سه نفر در وزارت ورزش هستند، شیطنت می کنند و نمی گذارند من مدیرعامل شوم. آنها از من توقعاتی داشتند که من هم برآورده نکردم. وزیر بهتر است با خودم جلسه بگذارد و حقایق را از زبان خودم بشنود. من خیلی چیزها را نمی توانم در رسانه ها بگویم. فتح الله زاده درباره اینکه آیا اگر او مدیرعامل بود علیرضا منصوریان را سرمربی می گذاشت؟ تصریح کرد: اگر من بودم یک آدم در سطح رایکوف و کی روش را می آوردم و از منصوریان خواهش...
 • انتخابات آلمان کلید خورد مرکل پیروز نظرسنجی ها
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از الجزیره، پس از آن که نظرسنجی ها از پیشتازی مرکل و حزب او خبر دادند "لارنس لی" تحلیلگر الجزیره در گزارشی با اعجاب انگیز خواندن محبوبیت مرکل می گوید: این که به عنوان یک نامزد محافظه کار و یا حتی دست چپ میلیون ها پناهنده را در کشورت پذیرش کنی اما باز هم محبوبیت خود را حفظ نمایی بسیار تعجب آور است". اما در آن روی سکه مارتین شولتز نامزد SPD و همآورد اصلی مرکل، در نظرسنجی ها از محبوبیت 20 درصدی برخوردار بوده است و با این اوصاف از شکست آنگلا مرکل نامزد حزب CDU ناتوان به نظر می رسد. همچنین انتظار می رود که نامزد حزب دست راستی AFD بتواند برای اولین بار طی شصت سال اخیر قدم به پارلمان آن کشور بگذارد. "فرانک والتر اشتاین ماینر" رییس جمهور این کشور از مردم خواست مشارکت خود را پای صندوق های رای به عمل آورند. وی در پیامی خطاب به مردم آلمان گفت: هر رای اثری دارد و رای شما نیز تاثیر گذار است. اگر شما رای ندهید اجازه داده اید که دیگران برای شما تصمیم بگیرند". لازم به ذکر است که 61/5 میلیون نفر از مردم آلمان واجد شرایط رای دادن در این انتخابات می باشند اما پیش بینی می شود 71/5 نفر از این تعداد در این انتخابات شرکت خواهند کرد. انتخابات آلمان-مرکل انتخابات آلمان-مرکل
 • مستند سواران با حضور قهرمانان موتورسوار دوران جنگ کلید می خورد
 • خانه مستند انقلاب اسلامی گروه روایت فتح در صدد است ، نقش پررنگ موتورسواران رزمنده در دوران دفاع مقدس در جنگ تحمیلی را در مستندی به تصویر بکشد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ، گروه سازنده این مستند روز شنبهبا حضور در دفتر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ضمن انجام گفت و گو با محمود صیدانلو رئیس فدراسیون در بخشی از مستند یاد شده ، در خصوص همکاری های دوجانبه و از جمله برگزاری یکدوره مسابقه تحت عنوان «جام جلیل نقاد»با حضور یادگاران آن دوره به توافق رسیدند. نام این مستند «سواران»نام دارد که به موضوع زندگی قهرمانان موتورسوار زنده و شهید و جانباز شرکت کننده دردوران ۸ سال دفاع مقدس در جنگ های نامنظم در گروه شهید چمران می پردازد. قهرمانانی که امروز هر کدامشان در گوشه ای از ایران عزیز مشغول کار و زندگی اند و قرار است روایت کننده دلاوری ها و رشادت های آن دوران در این مستند تاریخی برای نوجوانان و جوانان نسل امروز باشند. در مستند سواران که به سفارش خانه مستند انقلاب اسلامی و گروه روایت فتح به کارگردانی امیرحسین نوروزی ساخته خواهد شد. نویسنده و تصویربرداری آن بر عهده سامان مختاری و صدابرداری آن با محدثه گلچین عارفی است.
 • خرید یکی از محصولات فول آپشن Lexus در خارج از کشور چند دلار آب می خورد
 • به گزارش خبرنگار نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، لیست قیمت محصولاتLexus در بازارهای جهانی به شرح زیر است: انتهای پیام/ لیست قیمت محصولاتLexus در بازارهای جهانی
 • حسینی در نخستین مبارزه شکست خورد و حذف شد/پرونده شاگردان بی باک با یک برنز بسته شد
 • به گزارش ایسکانیوز، مرحله دوم مسابقات گرندپری در سال 2017 در 4 وزن المپیکی مردان و زنان از روز جمعه – 31 شهریورماه با حضور 225 تکواندوکار (112 تکواندوکار مرد و 113 تکواندوکار زن) از 56 کشور در مجموعه ورزشی «شاهزاده مولا عبدالله» شهر رباط مراکش آغاز و امروز (یکشنبه) به پایان می‌رسد. امروز و در روز پایانی این رقابت‌ها پیکارهای اوزان 57- کیلوگرم زنان و 68- کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود که میرهاشم حسینی به عنوان آخرین نماینده کشورمان بر روی شیاپ‌چانگ رفت. میرهاشم حسینی در دیدار نخست رو در روی «پاتر لانگوباردی» از انگلیس که پیش از این سابقه حضور در مسابقات قهرمانی جهان 2017 و گرندپری "مسکو" را در کارنامه خود ثبت کرده است، قرار گرفت و با نتیجه 20 بر 11 نتیجه را واگذار کرد. هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است. لازم به یادآوری است، طی روز های گذشته فرزان عاشورزاده نماینده 80- کیلوگرم تیم ملی کشورمان پس از یک دور استراحت و شکست نماینده آذربایجان و ایتالیا به مصاف نماینده مکزیک رفت و با شکست مقابل این هوگوپوش به مدال برنز دست یافت. محمد کاظمی نماینده وزن 58- کیلوگرم تکواندوی کشورمان در نخستین دیدار و برابر قهرمان جهان 2017 نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها خارج شد. سجاد مردانی در نخستین گام نماینده نروژ را شکست داد و با شکست نماینده کرواسی در راند طلایی به مرحله یک چهارم راه یافت و با شکست مقابل نماینده انگلیس از گردونه رقابت‌ها حذف شد. گفتنی است؛ مسابقات گرندپری (G4) است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد. 607 تکواندو گرندپری ایران المپیک
 • مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد/از سخنان خردمندانه رییس جمهوری در پاسخ به ترامپ قدردانی می کنم
 • به گزارش خبرنگار پارلمانی خبگزاری برنا،اصغر مسعودی در نطق میان دستور امروز (یکشنبه2مهر) خود در جلسه علنی مجلس ضمن تشکر از برگزار کنندگان حج ابراهیمی گفت: از سخنان قاطع و خردمندانه رییس جمهوری در پاسخ به یاوه‌گویی‌های ترامپ قدردانی می نمایم که ادب صورت و سیمای خرد است. او افزود: ترامپ آشفته، درمانده و وامانده، رییس جمهوری گستاخ و هتاک و عصبانی آمریکا بداند که ملت ایران از مکتب اباعبدالله و سیدالشهدا درس عزت و حریت گرفته است. نماینده مردم نی‌ریز بیان کرد: امروز به مردم عراق، افغانستان، لبنان، سوریه یمن و میانمار ظلم می شود. چه زیبا سیدالشهدای انقلاب اسلامی دکتر بهشتی، فرمود آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: آنچه برجام را رقم زد، اقتدار نظام، توان دفاعی و موشکی، حضور مردم، وجود رهبری انقلابی و دیپلماسی ایمانی بود، برجام بدذاتی، بدعهدی و پیمان شکنی آمریکا را ثابت کرد. ما بی برجام، پابرجا هستیم، ما هیبت و هیمنه استکبار جهانی و شاخ شیطان را خواهیم شکست. او ادامه داد: در حکومت سان‌سوچی برنده جایزه صلح نوبل اقلیت مسلمان میانمار به جرم مسلمانی سر بریده و آتش زده می شوند، مرگ جایزه صلح نوبل را رقم زدند و کشورهای مدعی حقوق بشر و حقوق حیوانات لب فرو می بندند. مسعودی اظهار کرد: توطئه تجزیه عراق و استقلال کردستان پس از شکست پیاپی تکفیری‌ها در راستای شعار از نیل تا فرات، در حال شکل گیری است، همه‌پرسی اقلیم کردستان گامی رو به جلو نیست، بارزانی‌ها متضرر خواهند شد. دنیا بداند اقوام کرد ایرانی و مدافعان غیور ایران زمین هیچگاه خود را از ایران بزرگ جدا ندانسته‌اند. نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در ادامه گفت: آقای رئیس‌جمهور کلید حل مشکلات کشور عمل به دستورات پیامبر (ص) و امیر مومنان (ع) است. توجه به نقاط محروم و حقوق دیگران همانطور که...