خبرگزاري آريا -

زنان و نيازهاي جنسي
صحبت کردن از مسائل جنسي بويژه مسائل جنسي زنان، حقوق جسمي، روحي و قانوني ايشان در اين مورد ، بهداشت رواني و جسمي و... تا چندي پيش ، نه فقط جزء خط قرمزهاي رسانه اي که حتي جزء خط قرمزها در آموزش هاي رسمي و غير رسمي و حتي مکالمات جدي در جامعه ما بوده است.
تنها جايي که ما سراغي از اين موضوع مي ديديم و مي شنيديم در گفتگوهاي غير رسمي وغير جدي بود که يا در قالب لطيفه دهان به دهان مي چرخيد و طبيعتا نمي شد از آن انتظار آگاهي دهي يا آموزش داشت و يا در شکل مشاوره هاي بسيار خصوصي بود که باز جنبه اطلاع رساني عمومي پيدا نمي کرد و دايره بسيار بسته اي را شامل مي شد.


در حال حاضر در مقايسه با گذشته، زنان، در حيطه مسائل جنسي، داراي آزادي بيشتر و درک بهتري از حقوقشان هستند. اما باز هم در اين زمينه در رده هاي سني مختلف، دانش و آگاهي کافي وجود ندارد، زيرا منابعي بر مبناي تحقيقات واقعي در دسترس نيست که به زنان کمک کند تا بدانند چگونه ارتباطات جنسي و جسم و روحشان را سالم و شاد نگه دارند.
اطلاعات مربوط به مسائل جنسي کم نيست اما اطلاعات جنسي در رابطه با زنان کم است. که بايد يکسري اطلاعات علمي به روز، براي زنان تهيه شود که به حذف باورهاي موهوم جنسي، شناخت نقش بازدارنده هاي جنسي، مهار تصوير ذهني جسم از ريخت افتاده وکنار آمدن با مشکلات خاص بدنشان کمک کند.
اما زنان چگونه آگاهي جنسي مربوط به زندگيشان را به دست بياورند؟
در ادامه سه گام اصلي را به آنها پيشنهاد مي کنيم :
گام اول:
نسبت به پيشينه فعاليت جنسي خود شناخت پيدا کنيد. يعني رشد جنسي تان را از اوايل کودکي مرور کنيد. همچنين شرح حال فعاليت جنسي تان ، شامل چيزي که از خود ارضائي و اولين ارتباط جنسي تان کشف کرده ايد، پيامهاي فرهنگي که در رابطه با مسائل جنسي دريافت کرده و انتقال داده ايد را نيز بررسي کنيد.
گام دوم:
بدنتان را بشناسيد. پژوهشها مرتبا نشان مي دهند که زنها در مورد بدن و رفتارها و تمايلات جنسي شان شناخت کمي دارند. زنها وقتي راجع به هورمونها و عملکرد جنسي خود بيشتر بدانند و نسبت به بدن خود بيشتر آشنا شوند به هويت جنسي و اعتماد به نفس جنسي دست مي يابند.
گام سوم:
با بدنتان در صلح باشيد. پيامهاي فرهنگي در مورد اهميت جواني، خوش اندامي، لاغري يا روشني پوست مي تواند مانع احساس جذابيت جنسي و ابراز علايق جنسي زن شود. فائق آمدن بر اين پيامها بر کسب هويت جنسي سالم تاثير دارد، اما کار راحتي نيست.
در اين مطلب سعي کرده ايم چگونگي آرام سازي جسم و آشتي با آن را بررسي کنيم :
تمرينات آرام سازي مي تواند به رفع اضطرابي که مانع موفقيت در ارتباط جنسي مي شود و همچنين رفع خستگي و تنش کمک کند. اين تمرينان شامل نفس عميق، آرامش ذهني، و تمرينهايي براي رها کردن انقباضات عضلاني بدنتان است.
1- در ابتدا براي رفع خستگي يک حمام گرم طولاني برويد. سپس اطمينان حاصل کنيد که اضطراب و نگراني خاصي نداريد و اتاق نيز گرم و راحت است.
2- بر روي يک سطح هموار به پشت دراز بکشيد، سعي کنيد ذهنتان را پاک کنيد. در حاليکه با پاشنه پا روي زمين فشار مي آوريد، باسنتان را از سطح زمين جدا کرده و تا 10 بشماريد. در حين اين کار از احساس تماس با زمين از طريق پاشنه پا لذت ببريد.
3- بعد از 10 شماره فشار به زمين را متوقف کرده و به حالت اول برگرديد، به پشت دراز بکشيد، سعي کنيد همان احساس خوب اتصال به زمين را حفظ کنيد. سپس به تنفستان توجه کرده، ريتم آهسته تنفس به صورت دم از طريق بيني و بازدم از دهان را ياد بگيريد.
4- در آغاز احتمالا نفستان سطحي و از قفسه سينه است. سعي کنيد نفستان را به گونه اي هدايت کنيد که تحت کنترل ديافراگم قرار گيرد. به محض اينکه ريتم آرامي پيدا کرديد توجه را به تمرکز فکر برگردانيد.
5- چشمها را بسته، سعي کنيد روي چيزي تمرکز کنيد. مثلا روي نقطه کوچک نوراني خيالي به اندازه يک سر سوزن در تاريکي. اجازه دهيد بدنتان در بهترين حالتي که مي تواند آسوده باشد، آرام بگيرد. سپس ذهنتان را از افکار مزاحم پاک کنيد(اين کار بعد از چند جلسه که برنامه آرام سازي برايتان عادي مي شود، آسانتر خواهد شد. )
6- اگر به دست و پايتان توجه کنيد خواهيد ديد که احتمالا همچنان منقبض باقي مانده اند. براي رهايي از اين حالت، انقباضات عمدي را در عضلاتتان آغاز کنيد. ابتدا ساق پاي چپ را منقبض کنيد و تا 5 بشماريد، سپس رهايش کنيد. اين کار يعني منقبض و سپس شل کردن را در مورد ران پاي چپ تکرار کنيد. پس از آن ساق و ران پاي راست و بعد باسن - ابتدا يک طرف، سپس طرف ديگر، بعد هر دو طرف با هم – همين عمل را در مورد شکم، سرشانه، دست چپ، بازوي چپ، دست راست، بازوي راست انجام دهيد و در آخر، عضلات صورت را کاملا جمع کنيد و تا 5 شمرده و سپس رها کنيد. در طول تمام اين انقباضات و همچنين در حين رها کردن عضلات، شمارش تا 5 فراموش نشود.
7- عضلات بدن را کاملا شل کرده و رها کنيد، 5 تا 10 دقيقه وقت بگذاريد تا بدنتان به حالت آرامش بازگردد.
8- بعد از انجام تمرينات به ماساژ خود بپردازيد. به آرامي دستتان را در تمام سطح بدن حرکت دهيد، شکم، پستان ها، صورت، دست ها و پاها. احساس شرم نکنيد. اين عمل، بازشناسي اندامتان و پذيرش آنهاست و عشق ورزيدن به آنچه هستيد.
منبع:3-m. ir


کلیدواژه: مسائل جنسی | سعی کنید

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۴۸۳۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • انتشار کتاب زنان و خانواده در اسناد بالادستی توسط شورای زنان
 • شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده کتاب «زنان و خانواده در اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران» را منتشر کرد. اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران، مجموعه ای از قوانین و مصوبات حائز اهمیت است که شامل قانون اساسی کشور، سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و نیز مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مرجع عالی سیاستگذاری و تعیین خط مشی و تصمیم گیری در امور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی کشور می باشد. مجموعه منتشر شده شامل کلیه مفاد مرتبط با زنان و خانواده در اسناد بالادستی نظام است که می تواند به عنوان مرجع در این حوزه مورد استفاده محققان قرار گیرد.
 • نماینده اصلاح طلب:ورود زنان به ورزشگاه ها حق ابتدایی آنهاست/وضعیت زنان در افغانستان بهتر از ایران است
 • مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند.این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است.او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد.سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند.مشروح گفت‌وگوی ایسنا با پروانه سلحشوری را در زیر می‌خوانید:زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم- در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که می توانند شادی...
 • وضعیت زنان در افغانستان بهتر از ایران است/برخی از اصولگرایان هم مخالفتی با حضور زنان در ورزشگاه ها ندارند
 • مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند.این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است.او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد.سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند.زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم- در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که می توانند شادی ایجاد کنند. فرض کنید اگر مسابقه والیبال ایران و...
 • ورود زنان به ورزشگاه ها اولویت نیست حق ابتدایی است/زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه ها از بین نبریم
 • به گزارش صدای ایران،"مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند." این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است. او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد. سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند. زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم - در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟ موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که می توانند...
 • سلحشوری:امیدواریم روحانی زمینه حضور زنان در ورزشگاه ها را فراهم کنند/ذوالقدر:رئیس جمهور می داند که حضور زنان در ورزشگاه ها امری ضروری است
 • صدای ایران- دو عضو فراکسیون زنان مجلس بر انجام پیگیری توسط رییس جمهور برای حضور زنان در ورزشگا ها تاکید کردند. به گزارش خبرنگار سياسي پایگاه خبری صدای ايران پس از ديدار روز گذشته تيم فوتبال ملي كشورمان با تيم ملي سوريه در استاديوم آزادي و حضور زنان سوري در اين ديدار واكنش ها نسبت به عدم حضور زنان كشورمان در استاديوم هاي ورزشي به خصوص استاديوم فوتبال افزايش پيدا كرد از اين رو باتوجه به رويكرد دولت دوازدهم در حمايت از زنان انتظار است كه رئيس جمهور و وزير ورزش و جوانان راهكار جدي را براي اين موضوع اتخاذكند.پروانه سلحشوری رئيس فراكسيون زنان مجلس در گفت و گو با صداي ايران تاكيدكرد: عدم حضور زنان در اماكن ورزشي براي تماشاي مسابقات ورزشي بدون شك موضوعي به حق است كه از سوي زنان جامعه ما در مقطع فعلي مطرح مي شود.وي تصريح كرد: اميدواريم رئيس جمهور و وزير ورزش و جوانان در رويكرد و برنامه اي جدي در جهت حضور زنان در ورزشگاه ها بستر لازم را فراهم كنند.رئيس فراكسيون زنان مجلس خاطرنشان كرد:علي رغم اظهارات برخي از مسئولين درباره عدم مهيا بودن اماكن ورزشي براي زنان به خصوص از نظر فرهنگي بايد براين نكته تاكيد داشته باشم كه بدون شك حضور زنان در استاديوم هاي ورزشي شرايط حاكم در اماكن ورزشي ما به خصوص ورزشگاه ها را تغيير داده و رويكرد فرهنگي اين اماكن را ارتقا خواهد داد.سلحشوري با بيان اينكه ما در فراكسيون بانوان مجلس پيگير حضور زنان در ورزشگاه ها هستيم اظهار كرد:اميدواريم با همكاري دولت دوازدهم،رئيس جمهور و وزارت ورزش بتوانيم زمينه وبستر حضور زنان در استاديوم هاي ورزشي را فراهم كنيم.فاطمه ذوالقدر ديگرعضو فراكسيون زنان در گفت وگو با صداي ايران تصريح كرد:حضور زنان در اماكن ورزشي نه تنها شاخصه هاي فرهنگي در استاديوم هاي ورزشي را افزايش مي دهد بلكه سبب مي شود تا...
 • بوی اشک زنان و خاصیت عجیب آن
 • به گزارش گروه باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، در ادامه این تحقیقات مشخص شد که این بو حتی زمانی که مردان اشک را نبینند نیز موثر است. این برای نخستین بار است که ساختاری شیمیایی اشک و بوی ناشی از آن بررسی شده و نتایج علمی آن در اختیار دیگران قرار گرفته است. نوام سوبل محقق موسسه عصب شناسی در این باره گفت:« ما مشخص کردیم که از اشک زنان سیگنال هایی به مردان در قالب بو منتقل می شود که این سیگنال تمایل مردان به زنان را کاهش می دهد زیرا به طور مستقیم روی هورمون تستوسترون مردان اثر می گذارد.» این در حالی است که ارتباط انسان ها از طریق کلام و نگاه ثابت شده بود اما تحقیقات اخیر ثابت کرد که سیگنال های شیمیایی نیز حاوی اطلاعات بسیاری هستند که انسانها از خود ساطع کرده و به طرف مقابل منتقل می کنند. دانشمندان دریافته اند که اشک احساسی، حاوی پروتئین بیشتری نسبت به اشک معمولی است که از چشم خارج می شود در نتیجه بو و تاثیر بیشتری در کاهش میل مردان دارد. سوبل اعلام کرد:« نکته بسیار جالب این بود که دیدن اشک زنان هیچ احساسی اعم از اندوه یا همدردی را در مردان مورد آزمایش ایجاد نمی کرد.» در آخر معلوم شد که اشک زنان در مردان همان تاثیری را ایجاد می کند که خرناس و بوی عرق مردان برای زنان!
 • ورود زنان به ورزشگاه ها حق ابتدایی است
 • مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند.به گزارش ایسنا، این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است.او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد.سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند.مشروح گفت‌وگوی ایسنا با پروانه سلحشوری را در زیر می‌خوانید:زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم- در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که...
 • لیلا حاتمی جزء زنان برتر قرن ۲۱ شد
 • در فهرستی که از بهترین نقش‌آفرینی‌های بازیگران زن در قرن بیست و یکم تهیه شده، لیلا حاتمی در کنار چهره‌هایی چون ایزابل هوپر، ژولیت بینوش و اسکارلت جوهانسون جای گرفته است.به گزارش مهر به نقل از ایندی وایر، منتقد سایت سینمایی ایندی وایر با تاکید بر این که در دو دهه اخیر شماری از بهترین ‌فیلم‌های جهان با بازی بازیگران زن شکل گرفته، به این امر اشاره دارد که گرچه کارگردان یا نویسنده فیلمنامه این شخصیت‌ها را شکل داده‌اند، اما این بازی بازیگران بوده که به آنها جان بخشیده‌ است.در این فهرست در حالی که لیلا حاتمی برای بازی در فیلم «جدایی» ساخته اصغر فرهادی به عنوان یکی از بهترین بازیگران قرن بیست و یکم شناخته شده است، در عین حال ژولیت بینوش برای بازی در فیلم «کپی برابر اصل» عباس کیارستمی یکی از بهترین‌ها خوانده شده است.درباره بازی لیلا حاتمی منتقد این سایت ضمن اشاره به شرایط جدایی یک زوج و تاثیری که ممکن است بر فرزند آنها داشته باشد، می گوید گرچه فرهادی اسکار را دریافت کرد، اما حاتمی نیز شایسته دریافت این جایزه بود. زمانی که همسر او به حرکت ادامه نمی‌دهد او تصمیم می‌گیرد حرکت کند و پیچیدگی‌های خانوداگی در سطحی کاملا جدید راه او را سد می‌کند. او سرانجام از ناامیدی بیرون می‌آید اما راه را بر هر نوع افراط در ارایه این حس می‌بندد و انعطاف پذیری او بعد درخشانی برای ارایه این شخصیت فرهادی ایجاد می‌کند.درباره فیلم «کپی برابر اصل» نیز بر این تاکید شده که یکی از مواردی که به طرزی باورنشدنی در فیلم‌های کیارستمی استاد فقید ایرانی مشاهده می‌شود این است که وی می‌تواند ذرات حسی را از موقعیت‌های خاص بگیرد و آن را چنان ارایه کند که انگار اولویت ذهن بر دل مورد نظر است و کیارستمی مهارتی باورنکردنی برای درک این که کدام بازیگر می‌تواند این حس را بهتر...
 • ۱۴ علامت سرطان که زنان از آن ها چشم پوشی می کنند
 • بزرگ شدن غدد لنفاوی یا توده در این غدد در زیر بغل یا گردن می‌تواند نشانه‌ای از سرطان باشد. اگر اندازه توده افزایش داشت و برای بیش از یک ماه ماندگار شد به پزشک مراجعه کنید. سرویس سبک زندگی فردا: بسیاری از زنان ممکن است نشانه‌های مرتبط با برخی بیماری‌ها بخصوص سرطان را نادیده بگیرند. در اینجا به برخی علائم هرچند جزئی اشاره شده است که تاکید نمی‌کند یک زن حتما به سرطان مبتلا شده، اما این علائم در صورت تداوم باید برای رد سرطان تحت پیگیری و ارزیابی قرار گیرند. در ادامه این مطلب را به نقل از سلامت نیوز بخوانید.تغییرات در غدد لنفاوی: بزرگ شدن غدد لنفاوی یا توده در این غدد در زیر بغل یا گردن می‌تواند نشانه‌ای از سرطان باشد. اگر اندازه توده افزایش داشت و برای بیش از یک ماه ماندگار شد به پزشک مراجعه کنید. این اتفاق می‌تواند به دلیل عفونت هم باشد، اما باید از نظر ابتلا به سرطان نیز بررسی شوید.تب: تب ممکن است ناشی از آنفلوآنزا باشد، اما تب غیر قابل توضیح می‌تواند از سرطان حکایت کند. تب علامت اولیه ابتلا به سرطان خون، مانند لوسمی، و یا لنفوم است. تب می‌تواند نشانه متاستاز سرطان نیز باشد. اگر شما متوجه زردی پوست، و یا تغییر رنگ در مدفوع شدید، حتما با پزشک در تماس باشید. تب با علت ناشناخته نیاز به سی تی اسکن، ام آر آی، و اشعه ایکس قفسه سینه دارد.خستگی: این عارضه ناشی از بسیاری از بیماری‌ها و شرایط پزشکیست، اما می‌تواند نشانه‌ای از سرطان خون، روده و معده نیز باشد. اگر خستگی غیر قابل توضیح دارید، به پزشک مراجعه کنید.سرفه مداوم: سرفه‌های طولانی مدت در صورت عدم ابتلا به بیماری سرماخوردگی، که بیش از سه تا چهارهفته ادامه یابد، نیاز به مشورت با پزشک دارد، بخصوص اگر شما سیگار می‌کشید.کاهش وزن بدون علت: کاهش وزن بدون علت...
 • چرا روحانی به همکاری با زنان اعتقادی ندارد
 • بر خلاف تصور خیلی‌ها، حسن روحانی در موضوع زنان و حضور اجتماعی و سیاسی آنها فردی مردسالار و سنتی است و اعتقادی به حضور جدی زنان در عرصه‌های سیاسی و مدیریتی ندارد! به گزارش مشرق؛ دکتر محمد صادق کوشکی در کانال تلگرام خود (کربلای 5) نوشت: ۱ـ بر خلاف تصور خیلی‌ها، حسن روحانی در موضوع زنان و حضور اجتماعی و سیاسی آنها فردی مردسالار و سنتی است و اعتقادی به حضور جدی زنان در عرصه‌های سیاسی و مدیریتی ندارد! در نظر روحانی زن در حد زینت‌المجالس و پیاده نظام انتخاباتی مفید است و بیش از آن کاربردی ندارد! آنها که با روحانی کار کرده‌اند اگر جرات داشته باشند بر این واقعیت شهادت خواهند داد. ۲ـ اما انتخابات و نیاز به رای زنان از یک سو و فشارهای اصلاح‌طلبان از سوی دیگر، روحانی را مجبور کرد تا درباره حضور زنان در عرصه‌های سیاسی و مدیریتی سخنانی بگوید و وعده‌هایی بدهد که اعتقادی به آنها نداشت و همین امر باعث شد تا او پس از پیروزی در انتخابات در مخمصه جدیدی گرفتار شود. او باید به وعده‌هایش درباره زنان عمل می‌کرد در حالی که اعتقادی به آنها نداشت! او و مشاورانش برای خروج از این بن بست راهی زیرکانه پیدا کردند. ۳ـ تاکتیک اول روحانی مطرح کردن اسامی برخی زنان مثلاً مولاوردی برای تصدی وزارتخانه‌هایی مانند آموزش و پرورش در رسانه‌ها و محافل بود. او با علم به این نکته که این افراد در سطح جامعه فاقد مقبولیت و پذیرش عمومی‌اند عملاً گناه عدم به‌کارگیری این افراد را به گردن جامعه انداخت و مخالفت افکار عمومی را دلیل عدم معرفی این چهره‌ها برای کرسی‌های وزارتی قلمداد کرد و در واقع خود و کابینه‌اش را از دست زنان نجات داد![چون در نظر او زنان شایستگی حضور در راس هیچ وزارتخانه‌ای را ندارند] ۴ـ اقدام دیگر روحانی برای دور زدن...
 • ایده های طراحی دکوراسیون برگرفته از زنان دنیای مد
 • خبرگزاري آريا - زنان دنياي مد با استفاده از شيوه خاص و ايده هاي خود، تمام نيازهاي ما به نمايش هاي مد را در اختيار دارند؛ اما نکته مهم تري که اين افراد داراي آن هستند اين است که درون خود حس و طبع ديوارنه واري براي اين موضوع دارند. مانند لباس هاي بي نظيري که به نمايش مي گذارند، هيچ عيب و اشکالي نيز در خانه هاي مجلل آنها وجود ندارد. از آنجايي که همه ما بايدها و نبايدهاي خود را مي دانيم، وقت آن رسيده که از اين فرصت براي طراحي دکوراسيون خانه هاي خود استفاده کنيم.قوانين را در رنگ هاي تک رنگ بشکنيدلارن سانتو دومينگو (Lauren Santo Domingo) ويرايشگر مجله ووگ (Vogue)، خلاصه ظرافت را معني کرده است. وي در اين مورد ذائقه اي استثنائي دارد و خانه خودش را مانند خودش پر زرق و برق کرده است. شخصي که ثابت مي کند داراي مهارت هايي براي ترکيب قطعات تزئيني منحصر به فرد است. به دليل اينکه همه چيز را با يک زمينه رنگي نگه داشته است. براي بالاتر بردن غلظت زيبايي الگوها و شکل هاي تک رنگ، با يکديگر گره خورده و ارتباط گرفته اند.براي بالاتر بردن غلظت زيبايي الگوها و شکل هاي تک رنگ، با يکديگر گره خورده و ارتباط گرفته اندعتيقه جات را با وسايل مدرن ترکيب کنيدهنگامي که از نسل يکي از مشهورترين سلسله هاي مد باشيد، فشاري که دنياي اطراف بر شما وارد مي کند را حس خواهيد کرد. اما مارگارت ماکاپاني ميسوني (Margherita Maccapani Missoni ) گام هايي براي زيبايي بيشتر ميراث خانوادگي خود برداشته و آن ها را تمام و کمال حفظ کرده است. برندي ايتاليايي قطعاً بر موفقيت اين وارثت و جانشيني تأثير گذار بوده است. منسوجات عتيقه بازسازي شده از سال 1920 به حس زيباشناختي آن اضافه کرده است. اين زيبايي در ترکيبي از وسايلي مدرن و نيمه...
 • ورود زنان به ورزشگاه ها اولویت نیست حق ابتدایی است
 • رویداد۲۴- "مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند."این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است.او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد.سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند.مشروح این گفت‌وگو با پروانه سلحشوری را در زیر می‌خوانید:زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم- در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که می توانند...
 • بانک زنان روستایی در سراسر کشور راه اندازی می شود
 • مشاور طرح ملی ایجاد صندوق اعتبارات خرد محلی گفت: بانک زنان روستایی باهدف افزایش صندوق‌های خرد زنان روستایی در سراسر کشور ایجاد می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، فرزانه مافی ظهر امروز در کارگاه توجیهی آموزشی ایجاد صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایر اظهار داشت: ایجاد اشتغال و تقویت کارآفرینی برای زنان روستایی یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و اهدافی است که از سوی دولت در سراسر کشور در حال پیگیری و اجرا است.وی با اشاره به رویکرد ایجاد شبکه صندوق اعتبارات خرد محلی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به زنان توانمند روستایی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در دستور کار دولت قرار دارد و این مهم نیازمند حمایت‌های مادی از زنان کارآفرین است.مشاور طرح ملی ایجاد صندوق اعتبارات خرد محلی بیان کرد: پرداخت تسهیلات کارآفرینی از محل صندوق کارآفرینی امید به بانوان کارآفرین روستایی ازجمله شاخص‌ترین اقدامات دولت در این عرصه به شمار می‌رود.وی با بیان اینکه صندوق اعتبارات خرد محلی ویژه زنان روستایی یکی از بهترین طرح‌های ملی بود اذعان کرد: این طرح فرآیند ارائه تسهیلات به بانوان کارآفرین روستایی را کوتاه‌تر می‌کند و بخش عمده‌ای از مشکلات این قشر را مرتفع می‌کند.مافی با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه‌های استانی برای فروش محصولات بانوان روستایی در دستور کار قرار گیرد بیان کرد: تسهیلات لازم برای اجرای این امر باید از محل صندوق کارآفرینی امید به‌راحتی تأمین شود.وی با تأکید بر اینکه صندوق خرد زنان روستایی نقش ویژه‌ای برای ایجاد اشتغال زنان در مناطق روستایی ایفا می‌کند اذعان کرد: تسهیلات این صندوق با کارمزد 4 درصد به بانوان کارآفرین روستایی ارائه می‌شود و این مهم می‌تواند در تحقق اهداف موردنظر در بخش اقتصاد روستایی و ایجاد اشتغال در سراسر کشور مؤثر باشد.مشاور طرح ملی ایجاد صندوق اعتبارات خرد محلی شبکه‌سازی صندوق‌های خرد محلی را ازجمله اقدامات مؤثر در این عرصه دانست و یادآور شد: بانک زنان روستایی برای...
 • زنان بسکتبالیست ایران از صعود به جمع چهارتیم بازماندند
 • تهران- ایرنا- زنان بسکتبال ایران روز شنبه و در ادامه بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا و اقیانوسیه که از صعود به جمع چهار تیم برتر بازماندند برای کسب جایگاه پنجمی تلاش می کنند. به گزارش ایرنا مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال 3 نفره داخل سالن آسیا و اقیانوسیه 2017 برگزار شد که تیم بسکتبال بانوان ایران برای حضور در جمع 4 تیم پایانی به مصاف ترکمنستان رفت.ترکمن‌ها که از حمایت هواداران خود بهره می‌بردند در نهایت موفق شدند این دیدار را با نتیجه 14 بر 7 به نفع خود پایان دهند و به جمع چهار تیم پایانی راه یابند.پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا و اقیانوسیه که از ٢٦شهریور آغاز شد تا پنجم مهرماه در عشق اباد ادامه دارد.کاروان ورزشکاران ایران که به نام شهید مدافع حرم «محسن حججی» نامگذاری شده با 214 ورزشکار (115مرد و 66زن ) به این رقابت ها اعزام شده است. این کاروان در 20 رشته فوتسال، تنیس روی میز، کیک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی ، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند (آلیش)، بسکتبال سه در سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج مسابقه می دهد.برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.ورزشی**9250خبرنگار:گلی سفیدزاده
 • سلحشوری:ورود زنان به ورزشگاه ها اولویت نیست حق ابتدایی است
 • مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند. این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است. او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد. سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند. مشروح گفت‌وگوی ایسنا با پروانه سلحشوری را در زیر می‌خوانید: زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم - در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟ موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی...
 • تاثیر مثبت اشتغال زنان در زندگی فردی و اجتماعی
 • شهردار منطقه ۱۰ تهران گفت: ارتقا و رشد فعالیت‌ها و اقدامات ستاد توانمندسازی شهرداری تهران بسیار قابل توجه بوده و این روند همه ساله رو به افزایش است. به گزارش جهان نيوز، سهیلا صادق زاده در حاشیه بازدید از این نمایشگاه با تاکید بر تاثیر و اهمیت موضوع اشتغال در زندگی فردی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار ادامه داد: میزان پیشرفتی که هر ساله در فعالیت‌های ستاد مشاهده می‌کنیم، متاثر از اقدامات دست‌اندرکاران آن بوده است. وی ادامه داد: حمایت‌های ستاد توانمند سازی، زنان را نسبت به فعالیت اجتماعی و استقلال شغلی تشویق کرده و به همین دلیل این زنان هرسال توانسته‌اند کار‌ها و محصولات بهتری را ارائه دهند که تاثیر آن را در نحوه زندگی و رفتار آنان مشاهده می‌کنیم. شهردار منطقه ۱۰ تهران کیفیت محصولات ارائه شده در نمایشگاه زنان و تولید ملی را در سطح خوبی دانست و یادآور شد: هنگام ورود به نمایشگاه باورکردنی نیست که این محصولات، تولیدات زنان سرپرست خانوار باشد که با کیفیت خوب و قیمت مناسب عرضه می‌شود. منبع:میزان
 • فوتبال ساحلی زنان/ملوان بندرگز با یک برد به کارخود درلیگ پایان داد
 • گرگان – ایرنا - تیم فوتبال ساحلی بانوان ملوان بندرگز با کسب یک برد به کار خود در رقابت های فصل96 لیگ برتر پایان داد. به گزارش ایرنا، ملوان بندرگز شامگاه جمعه در بازی پنجم و پایانی دور برگشت لیگ برتر فوتبال زنان مقابل تیم قدرتمند شهرداری بندرعباس به میدان رفت که با نتیجه 7 بر 2 شکست را پذیرا شد. در این دیدار فاطمه قویدی دو گل برای ملوان به ثمر رساند و وجیهه ژاله 3بار، طیبه ایرانی، مرضیه صادقی، مهسا عرب و سهیلا لرستانی هرکدام یک گل برای شهرداری به ثمر رساندند تا قهرمانی این تیم تثبیت شود.سرپرست ملوان به خبرنگار ایرنا گفت: پس از بازگشت از بندرعباس جلسه ای با مدیرعامل و مسئولین تیم برای حضور منسجم و قدرتمند تر در رقابت های فوتبال ساحلی برگزار خواهیم کرد و امیدواریم در مسابقات آتی نتایج مطلوبتری را کسب کنیم.ملوان در این رقابت ها و در دور رفت که در بندرگز برگزار شد به یک برد دست یافت و تمامی بازی های دور برگشت را به حریفان واگذار کرد. شهرداری بندرعباس، سیمان لامرد ، چای ناطق لاهیجان، مقاومت شهید نوروزی چلیچه، جوانان فارسان و ملوان بندرگز دور برگشت لیگ برتر را در روزهای 27 تا 31 شهریور در زمین ساحلی غدیر بندرعباس برگزار کردند. در پایان این رقابت ها وجیهه ژاله از بندرعباس با 35 گل خانم گل شد؛ شهرداری بندرعباس ،چای ناطق لاهیجان و جوانان فارسان به مقام های اول تا سوم دست یافتند.تنها برد ملوان در این فصل روز یازدهم شهریور ماه و در دیدار نخست دور رفت و با نتیجه 5 بر4 مقابل سیمان لامرد فارس به ثبت رسید.بندرگز در 40 کیلومتری غرب گرگان واقع است. 7333/1648خبرنگار: علی قاسمعلی ** انتشار: پری سالارنیا
 • ۱۴ نشانه هشدار دهنده سرطان که زنان از آنها چشم پوشی می کنند
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،در اینجا به برخی علائم هر چند جزئی اشاره شده است که تاکید نمی کند یک زن حتما به سرطان مبتلا شده اما این علائم در صورت تداوم باید برای رد سرطان تحت پیگیری و ارزیابی قرار گیرند: تغییرات در غدد لنفاوی: بزرگ شدن غدد لنفاوی یا توده در این غدد در زیر بغل یا گردن می تواند نشانه ای از سرطان باشد. اگر اندازه توده افزایش داشت و برای بیش از یک ماه ماندگار شد به پزشک مراجعه کنید. این اتفاق می تواند به دلیل عفونت هم باشد اما باید از نظر ابتلا به سرطان نیز بررسی شوید. تب: تب ممکن است ناشی از آنفلوآنزا باشد اما تب غیر قابل توضیح می تواند از سرطان حکایت کند. تب علامت اولیه ابتلا به سرطان خون، مانند لوسمی، و یا لنفوم است. تب می تواند نشانه متاستاز سرطان نیز باشد. اگر شما متوجه زردی پوست، و یا تغییر رنگ در مدفوع شدید، حتما با پزشک در تماس باشید. تب با علت ناشناخته نیاز به سی تی اسکن، ام آر آی، و اشعه ایکس قفسه سینه دارد. خستگی: این عارضه ناشی از بسیاری از بیماری ها و شرایط پزشکیست اما می تواند نشانه ای از سرطان خون، روده و معده نیز باشد. اگر خستگی غیر قابل توضیح دارید، به پزشک مراجعه کنید. سرفه مداوم: سرفه های طولانی مدت در صورت عدم ابتلا به بیماری سرماخوردگی، که بیش از سه تا چهارهفته ادامه یابد، نیاز به مشورت با پزشک دارد، بخصوص اگر شما سیگار می کشید. کاهش وزن بدون علت: کاهش وزن بدون علت می تواند نشانه ای از ابتلا به یک سرطان باشد. زمانی که این کاهش وزن در یک زن بدون رژیم غذایی یا ورزش اتفاق می افتد، باید به دنبال علت بود. سلول های سرطانی اغلب میزان زیادی از انرژی بدن را استفاده می...
 • شکست لارستان مقابل آلماتی در جام باشگاه های هندبال زنان آسیا
 • تیم هندبال شهید چمران لارستان در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام باشگاه های آسیا شکست خورد. به گزارش ایسنا، تیم هندبال زنان شهید چمران لارستان در دیدار نخست خود از رقابت‌های جام باشگاه‌های هندبال آسیا مقابل آلماتی قزاقستان با حساب ۱۹ بر ۲۳ شکست خورد. هندبالیست‌های تیم شهید چمران لارستان ایران فردا باید فردا ساعت ۱۶:۰۰ به وقت محلی مقابل (UZBECHKA) ازبکستان قرار بگیرد. دومین دوره رقابت‌های هندبال جام باشگاه‌های زنان آسیا به میزبانی ازبکستان از یکم تا هفتم مهرماه برگزار می‌شود. شش تیم آسیایی ILE قزاقستان، آلماتی قزاقستان، AGMK ازبکستان، UZBECHKA ازبکستان، IND هند و شهید چمران لارستان ایران در این رقابت‌ها حاضر هستند. انتهای پیام
 • نشانه های هشدار دهنده سرطان که زنان از آنها چشم پوشی می کنند
 • به گزارش جام نیوز،در اینجا به برخی علائم هر چند جزئی اشاره شده است که تاکید نمی کند یک زن حتما به سرطان مبتلا شده اما این علائم در صورت تداوم باید برای رد سرطان تحت پیگیری و ارزیابی قرار گیرند: تغییرات در غدد لنفاوی: بزرگ شدن غدد لنفاوی یا توده در این غدد در زیر بغل یا گردن می تواند نشانه ای از سرطان باشد. اگر اندازه توده افزایش داشت و برای بیش از یک ماه ماندگار شد به پزشک مراجعه کنید. این اتفاق می تواند به دلیل عفونت هم باشد اما باید از نظر ابتلا به سرطان نیز بررسی شوید. تب: تب ممکن است ناشی از آنفلوآنزا باشد اما تب غیر قابل توضیح می تواند از سرطان حکایت کند. تب علامت اولیه ابتلا به سرطان خون، مانند لوسمی، و یا لنفوم است. تب می تواند نشانه متاستاز سرطان نیز باشد. اگر شما متوجه زردی پوست، و یا تغییر رنگ در مدفوع شدید، حتما با پزشک در تماس باشید. تب با علت ناشناخته نیاز به سی تی اسکن، ام آر آی، و اشعه ایکس قفسه سینه دارد. خستگی: این عارضه ناشی از بسیاری از بیماری ها و شرایط پزشکیست اما می تواند نشانه ای از سرطان خون، روده و معده نیز باشد. اگر خستگی غیر قابل توضیح دارید، به پزشک مراجعه کنید. سرفه مداوم: سرفه های طولانی مدت در صورت عدم ابتلا به بیماری سرماخوردگی، که بیش از سه تا چهارهفته ادامه یابد، نیاز به مشورت با پزشک دارد، بخصوص اگر شما سیگار می کشید. کاهش وزن بدون علت: کاهش وزن بدون علت می تواند نشانه ای از ابتلا به یک سرطان باشد. زمانی که این کاهش وزن در یک زن بدون رژیم غذایی یا ورزش اتفاق می افتد، باید به دنبال علت بود. سلول های سرطانی اغلب میزان...
 • نامه مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی به دبیر کل سازمان ملل
 • مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی در خصوص جنایات میانمار علیه مسلمانان روهینگیا نامه ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل منتشر کردند. به گزارش خبرگزاری مهر، متن کامل این نامه بدین شرح است: جناب آقای آنتونیو گوترش، دبیر کل محترم سازمان ملل متحد، خشونت‌های شرم‌آور و فاجعه بار کشتار جمعی و پاکسازی قومی میانمار علیه مردم بی پناه روهینگیایی قلب هر انسان آزاده‌ای را آکنده از درد و اندوه ساخته است. این مسئله نمونه‌ای دیگر از رنجی است که بر جهان پر از ظلم ما می‌گذرد. از سوریه و بحرین و یمن و نیجریه و میانمار کمتر جایی را می‌توان یافت که خون انسانی در آن جاری نباشد و آزاداندیشانی که دل در گرو این نهاد بین‌المللی داشته‌اند ناامید و مستأصل‌تر از همیشه همچنان خواهان پایان دادن این جنون جهانی هستند. بر اساس یافته‌های گزارش دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل که در سوم فوریه امسال منتشر شد جنایات حقوق بشری شرم‌آوری توسط نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا به صورت سازمان‌یافته و گسترده به وقوع پیوسته است از جمله تجاوز دسته جمعی جنسی علیه زنان و دختران روهینگیایی، کشتار گسترده و غیر قانونی از جمله کشتار نوزادان و کودکان خردسال، شکنجه و ربودن مردم. سخنان آقای زید رعد الحسین، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل بسیار گویاست: «جنایات بی رحمانه ویرانگری که این کودکان روهینگیایی با آن مواجه شده‌اند غیر قابل تحمل است – چه تنفری می‌تواند فردی را وادار کند نوزادی را که برای شیر مادرش گریه می‌کند با خنجر بکشد؟ و مادر، این کشتار را در حالی مشاهده کند که به وسیله همان مأمورین امنیتی به صورت گروهی مورد تجاوز قرار می‌گیرد – این چه "عملیات پاکسازی" است؟ چه اهداف امنیت ملی می‌تواند به این وسیله برآورده شود؟» آیا این باعث شرمساری نیست که پس از گذشت بیش از هفت ماه از این گزارش هر...
 • ابتکار:درصد بالایی از پ ست های مدیریتی در اختیار زنان قرار می گیرد
 • معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: درصد بالایی از پست‌های مدیریتی از این پس در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت که ثمرات زیادی خواهد داشت. به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار امروز (شنبه) در دیدار با رسول زرگرپور، استاندار اصفهان با بیان اینکه تشکل‌های فعالی در حوزه زنان در دولت یازدهم در استان اصفهان شکل گرفته است، اظهار کرد: یکی از مهمترین سیاست های دولت دوازدهم، ارتقای جایگاه زنان در حوزه های مدیریتی و انتصاب بانوان براساس شایسته سالاری است. ابتکار با بیان اینکه حضور زنان در عرصه های مدیریتی مورد تایید قرار گرفته و به تصویب رسیده است، افزود: درصد بالایی از پست‌های مدیریتی از این پس در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت. معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به جایگاه خانواده به عنوان مأمنی برای زندگی و توسعه پایدار، گفت: اقتصاد پویا و مقاوم در گرو خانواده سالم است و با خانواده سالم آسیب‌ها کمتر و پیشرفتها بیشتر خواهد بود. همچنین زرگرپور گفت: جایگاه و نقش زنان به عنوان ستون مستحکم خانواده در تربیت سرمایه‌های انسانی و نسل پویا، خلاق وکارآمد جامعه حساس و کلیدی است. استاندار اصفهان با اشاره به ترفیع جایگاه زنان در دولت تدبیر و امید، افزود: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته در دولت تدبیر و امید جایگاه زنان ارتقاء یافته و تفاوتها در بحث‌های مدیریتی کاهش یافته است. وی افزود: استفاده از نقش مهم بانوان در جامعه و بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های ارزشمند آنان می تواند راهکاری مهم برای رفع بخشی از مشکلات موجود جامعه باشد. انتهای پیام
 • ابتکار:از این پس درصد بالایی از پ ست های مدیریتی در اختیار زنان قرار می گیرد
 • معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: درصد بالایی از پست‌های مدیریتی از این پس در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت که ثمرات زیادی خواهد داشت.به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار امروز (شنبه) در دیدار با رسول زرگرپور، استاندار اصفهان با بیان اینکه تشکل‌های فعالی در حوزه زنان در دولت یازدهم در استان اصفهان شکل گرفته است، اظهار کرد: یکی از مهمترین سیاست های دولت دوازدهم، ارتقای جایگاه زنان در حوزه های مدیریتی و انتصاب بانوان براساس شایسته سالاری است.ابتکار با بیان اینکه حضور زنان در عرصه های مدیریتی مورد تایید قرار گرفته و به تصویب رسیده است، افزود: درصد بالایی از پست‌های مدیریتی از این پس در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت.معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به جایگاه خانواده به عنوان مأمنی برای زندگی و توسعه پایدار، گفت: اقتصاد پویا و مقاوم در گرو خانواده سالم است و با خانواده سالم آسیب‌ها کمتر و پیشرفتها بیشتر خواهد بود.همچنین زرگرپور گفت: جایگاه و نقش زنان به عنوان ستون مستحکم خانواده در تربیت سرمایه‌های انسانی و نسل پویا، خلاق وکارآمد جامعه حساس و کلیدی است.استاندار اصفهان با اشاره به ترفیع جایگاه زنان در دولت تدبیر و امید، افزود: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته در دولت تدبیر و امید جایگاه زنان ارتقاء یافته و تفاوتها در بحث‌های مدیریتی کاهش یافته است.وی افزود: استفاده از نقش مهم بانوان در جامعه و بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های ارزشمند آنان می تواند راهکاری مهم برای رفع بخشی از مشکلات موجود جامعه باشد.
 • کاهش سن بازنشستگی زنان شاغل از بروز ناهنجاری اجتماعی پیشگیری می کند
 • رویداد۲۴-عباس گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش سن بازنشستگی تنها برای مشاغل سخت و زنان شاغل مد نظر قرار گیرد. عباس گودرزی با اشاره به اصلاح نظام بازنشستگی و کاهش سن بازنشستگان گفت:در ارتباط با این گونه مسائل باید منطقی و مدبرانه بحث و تصمیم گیری کرد و نمی شود یک جانبه گرایانه و از روی احساسات به اینگونه موضوعات ورود کنیم.نماینده مردم بروجرد با بیان اینکه در خصوص کاهش سن بازنشستگی دو دیدگاه وجود دارد، افزود: یک دیدگاه معتقد است که اینکه افراد زودتر بازنشسته شوند موجب می شود تا فرصت های شغلی در اختیار نیروهای کار جوان که عمدتا تحصیلکرده هستند، قرار بگیرد.وی خاطرنشان کرد: دیدگاه دیگر این است که می گوید این افراد در اوج کارآمدی و پختگی هستند و در مقطعی از عمر خود به سر می برند که می توانند بازدهی قابل قبولی برای جامعه داشته باشند ، بر کار خود تسلط کامل دارند و از تجربه لازم و کافی برخوردارند.گودرزی در ادامه تصریح کرد: اینکه کسی با سن پائین تر بازنشسته شود باید تا پایان عمر از صندوق تامین اجتماعی حقوق دریافت کند که صندوق باید توانایی این پرداخت را داشته باشد چراکه اگر صندوق تامین اجتماعی در پرداخت دچار اشکال شود بحران بزرگی در جامعه بوجود می‌آید.وی با بیان اینکه باید در مواردی سن بازنشستگی را کاهش دهیم که یا شغل سخت و زیان آور باشد یا برای جامعه فایده ای داشته باشد گفت: به عنوان مثال سن بازنشستگی زنان شاغل که مسئولیت خانه، خانواده، فرزند، همسر و تربیت فرزند و نسل را برعهده دارند، باید کاهش یابد و به عبارتی دیگر سنوات اشتغال آن ها کوتاه تر باشد.عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: منفعت و برکت بازنشستگی زودتر از موعد زنان شاغل به خانواده و کل جامعه بر می گردد چراکه فرزندان این زنان در دوران شکل گیری شخصیت...
 • والیبال انتخابی زنان جهان رونمایی از سه سهمیه قاره آسیا
 • به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 با حضور 24 تیم از 7 تا 28 مهرماه سال 1397 به میزبانی ژاپن برگزار می شود. قاره آسیا علاوه بر میزبان، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می شوند. مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیا با حضور 10 تیم در دو گروه از 29 شهریورماه به میزبانی دو کشور تایلند و قزاقستان آغاز شده است و فردا (یکشنبه) به پایان می رسد. در چهارمین روز این رقابت ها، سه تیم صعود کننده آسیا به این رقابت ها مشخص شدند که تیم چین با سه برد و 9 امتیاز از گروه الف در قزاقستان و تیم های کره جنوبی و تایلند از گروه دوم در تایلند نیز با سه برد و 9 امتیاز سهمیه رقابت های جهانی به دست آوردند. در گروه الف دو تیم قزاقستان و چین تایپه با دو برد و 6 امتیاز برای تنها سهمیه باقی مانده رقابت های جهانی رقابت دارند که فردا (یکشنبه) سهمیه چهارم آسیا نیز مشخص خواهد شد. بدین ترتیب تا کنون حضور 14 تیم در هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمان سال 2014، ژاپن میزبان سال 2018 و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال 2015 آمریکا جنوبی از جمله این تیم ها هستند. همچنین قاره اروپا نیز در رقابت های قهرمانی زنان جهان هشت سهمیه دارد که تیم های روسیه، صربستان، ترکیه، ایتالیا، جمهوری آذربایجان، آلمان، هلند و بلغارستان موفق به کسب سهمیه شدند. برنامه آخرین روز رقابت های انتخابی زنان جهان در دو گروه قاره آسیا به قرار زیر است: گروه الف در قزاقستان: *چین – چین تایپه *قزاقستان – فیجی گروه ب...
 • فائزه هاشمی:خود را فمینیست به معنی برابری حقوق زنان و مردان می دانم
 • به گزارش جماران؛ روزنامه شهروند نوشت: دختر آقای هاشمی بودن بعد از مرگ او سخت است زن بودن در ایران یک موضوع سیاسی نیست مردم تهران به شهردار شدن محسن رأی دادند ما وارث هاشمی هستیم؛ وارث محبت ها و مزاحمت‌ها انتصاب وزیر زن توسط آقای احمدی‌نژاد، بهترین اقدامش بود الناز محمدی| دومین دختر اکبر ‌هاشمی‌رفسنجانی، فائزه است؛ یکی از نام‌آشناترین فرزندان او که در همه سال‌هایی که از ورودش به عرصه سیاست گذشته، او را به‌عنوان یکی از پرسروصداترین و البته پرحاشیه‌ترین فرزندان آیت‌الله‌ هاشمی می‌شناسند. فائزه‌ هاشمی‌رفسنجانی در آن دو ساعتی که در دفترش روبه‌روی ما نشست برای مصاحبه‌ای مفصل درباره زندگی و خانواده و دغدغه همیشگی‌اش مسائل زنان، با قبل از فوت پدرش کمی فرق کرده بود؛ برای همین تفاوت‌های کوچک در زندگی‌اش در ٦ ماه گذشته هم بود که همان اول گفت‌وگو گفت دختر آقای ‌هاشمی بودن قبل از فوت او سخت نبود و حالا کمی هست؛ دلیلش هم برای این حرف، بسیار بود: «یکی محبت زیاد مردم که پاسخ دادنش سخت است و یکی محدودیت‌هایی که در چندماه گذشته برای خانواده او ایجاد شده است.» فائزه مثل روش همیشگی‌اش در گفت‌وگوها، حرف‌های زیادی برای گفتن داشت؛ از مسائل خانوادگی‌اش که همیشه پرحاشیه بوده و سوال‌ها درباره آنها بسیار، تا فعالیت‌ها و دغدغه‌هایش درباره زنان. او گفت که هنوز که هنوز است عفت مرعشی، مادرش درباره نوع حجابش به او تذکر می‌دهد، گفت دلش برای پدر تنگ شده و هنوز در خانه به یاد او گریه می‌کند، گفت دوست داشت برادرش محسن، شهردار تهران شود چون به نظرش رأی مردم تهران به فهرست اصلاح‌طلبان، رأی به شهردار شدن محسن بود، گفت از نظرش زنان ایرانی نباید از مبارزه برای رسیدن به حقوقشان دست بردارند و در پایان گفت که مرزشکن نیست و البته از هیچ‌کدام از کارهایش هم پشیمان نیست؛ و حرف‌های دیگر بسیار. ...