رویداد۲۴-عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با انتقاد از اظهارات اخیر مهدی چمران درباره حزب متبوعش گفت: آقای چمران جزء نیروهای مسنی محسوب می‌شود که دیگر توان تجزیه‌وتحلیل مسائل سیاسی کشور را ندارد و این افراد باید جای خود را به نیروهای جوانی دهند که اشراف بیشتری به مسائل سیاسی و جامعه‌شناختی در کشور دارند.
اختلافات در میان اصولگرایان بسیار جدی است و این مسئله پس از برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری بیش ازهر زمان دیگری خود را بیشتر به نمایش گذاشت، بطوریکه امروز آنان به‌جای آسیب‌شناسی و علل یابی دلیل شکست خود سخره گرفتن یکدیگر را در دستور کار قرار داده‌اند و در ظاهر از کار اصلی غافل مانده‌اند.


مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در دوره گذشته و کسی که نام او با ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد عجین شده است در گفت‌وگویی حضور مصطفی میرسلیم، گزینه حزب موتلفه از کاندیداهای ریاست جمهوری که موفق به کسب 400 هزار رأی شد را به سخره گرفت.
وی در این گفت‌وگو گفته است: «شخصاً از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری راضی هستم. به دست آوردن ١٦ میلیون رأی یکدست بعدازآن همه اختلاف‌ها و انشقاق‌های گذشته در مجموعه اصولگرایی و ٤٠٠هزار رأی آقای میرسلیم واقعاً اهمیت داشت تا به موتلفه‌ای‌ها بگوییم این‌قدر که می‌گویید ما حزب قدیمی هستیم و رأی داریم، این ٤٠٠ هزارتا رأی شماست! من واقعاً خوشحال هستم که آقای میرسلیم از انتخابات کنار نرفت؛ آقای رئیسی هم بعدازآنتخابات گفت الحمدالله که آقای میرسلیم کنار نرفت وگرنه بعداً می‌گفت ١٠ میلیون رأی رئیسی به خاطر کنار رفتن من بوده است. »
حمیدرضا ترقی، از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه در گفت‌وگو بارویداد۲۴دراین‌باره که سهم حزب موتلفه از انتخابات همین 400 هزار رای بوده است، گفت: آقای چمران جزء نیروهای مسنی محسوب می‌شود که دیگر توان تجزیه‌وتحلیل مسائل سیاسی کشور را ندارد و این افراد باید جای خود را به نیروهای جوانی دهند که اشراف بیشتری به مسائل سیاسی و جامعه‌شناختی در کشور دارند.
وی در ادامه بیان کرد: عدم کناره‌گیری آقای میرسلیم صرفاً برای فریز کردن رأی شخصی بود و اطلاعیه حزب موتلفه اسلامی و حمایت این حزب از آقای رئیسی تمام طرفداران را به سمت او سوق داد. آقای میرسلیم با فعالیتی که در طی تبلیغات انتخاباتی انجام داد 470 هزار نفر علاوه بر نیروهایی که درواقع سنتی طرفدار اصولگرایان هستند را جذب خود کرد. آن‌ها افرادی بودند که به فرد دیگری غیر از میرسلیم رأی نمی‌دادند اگر او کنار می‌رفت، آرا به سبد رئیسی ریخته نمی‌شد.
این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه افزود: بنابراین اگر کسی بخواهد آرا موتلفه را در رأی آقای میرسلیم متمرکز کند یک اشتباه محاسباتی کاملاً غیرواقع‌بینانه کرده زیرا حزب با بیانیه خود مسیر تمام طرفدارانش را مشخص کرده بود؛ بنابراین آقای میر سلیم نه انتظار داشت که موفق شود و نه اینکه درواقع عزمش برای تا پایان ماندن بود، اما مجموعه تدابیر اندیشیده شده ایجاب می‌کرد که او بماند همان‌طور که نظر حزب بر حضور آقای قالیباف تا پایان انتخابات بود زیرا آرا او حداقل فریز می‌شد و احتمال به دوره دوم کشیده شدن انتخابات وجود داشت. زمانی که قالیباف انصراف دادبخشی از آرا او به سمت روحانی رفت و قسمت محدودش هم جذب آقای رئیسی شد.
ترقی در این رابطه تصریح کرد: بهتر آن است تا دوستان در تحلیل مسائل انتخابات قدری بر اساس خرد جمعی، پخته شدن ابعاد و آسیب‌شناسی دقیق‌تری اظهارنظر کنند که برای آینده دچار اشتباه در تصمیم‌گیری‌ها نشوند.
وی در این رابطه که غیر از مهدی چمران و ابراهیم رئیسی اکثریت اصولگرایان معتقدند که حزب موتلفه نیاز به بازنگری جدی دارد، توضیح داد: موتلفه تابه‌حال حرکتی مغایر با مجموعه اصولگرایان انجام نداده و همواره در مجموعه قرار داشته و همراه ائتلاف بوده است. در این مرحله هم علیرغم آنکه نامزد جداگانه‌ای داشت که همین مسئله هم باز دلایل قابل دفاع خود را دارد، اما درنهایت با جمع حرکت کرد، بنابراین چنین نظری نسبت به موتلفه شامل تمامی اصولگرایان می‌شود.
این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در ادامه اضافه کرد: اختلافات بین اصولگرایان، مگر در نیروهای موتلفه بوده است؟ اگر آقایان قالیباف، ولایتی و جلیلی یا لاریجانی باهم کنار نیامدند و هر یک ساز خود زدند، آیا این‌ها نیروی موتلفه به‌حساب می‌آمدند؟ تمام این آقایان نیروهای مجموع اصولگرایان بودند. مگر تصمیم‌گیری در شورای مرکزی جمنا با موتلفه بود؟ چرا موفق نشدند؟ در جبهه متحد اصولگرایان مگر تصمیم‌گیری با موتلفه بود؟ تمام تشکلات در آن حضور داشتند موتلفه هم یکی از آرا در آن جمع محسوب می‌شود، حالا چه اتفاقی افتاده که می‌خواهند شکست‌های قبلی را به‌حساب موتلفه گذارند. این اظهارنظر درستی نیست.
ترقی در این خصوص اظهار داشت: حزب موتلفه در این مرحله سعی کرد، الگو کار حزبی ارائه دهد تا هم پیشرفت افراد از درون حزب باشد و هم اینکه فردی که درصدد تبلیغات انتخاباتی برآمده اصول حزبی را رعایت کند که نسبت به آن پاسخگو باشد. در تمام این‌ها سعی کردیم که الگویی ارائه دهیم که در صورت اصلاح قوانین در آینده و حرکت به سمت انتخابات حزبی، مردم الگویی رفتار حزبی را بدانند و آگاه باشند که رفتار حزبی تخریب، بداخلاقی و وعده‌های بیجا نیست؛ بنابراین به‌جای اینکه از رفتار حزبی حمایت کنند به دروازه خودی توپ می‌زنند. اگر این تشکلات می‌خواهند در آینده نقشی داشته باشند باید اصل کار حزبی را تقویت کنند نه اینکه آن را بکوبند.
وی دراین‌باره بیان کرد: متأسفانه در دوره احمدی‌نژاد هم این مشکل وجود داشت و اولین کسانی که به خود اصولگرایان ضربه زدند کسانی بودند که به آقای احمدی‌نژاد بدون در نظر گرفتن نقاط مثبت او حمله کردند، الآن هم همین وضعیت وجود دارد. به‌جای آسیب‌شناسی درست نسبت به علل و عوامل مسئله کار حزبی مثبت که باید الگو قرار گیرد آن را زیر سؤال می‌برند و برفرض که موتلفه پایگاه اجتماعی کافی نداشته باشد مگر آقایی که در شورای شهر سمت داشت، از پایگاه اجتماعی برخوردار بود؟ بالاترین آرای آقای چمران چه اندازه بوده است؟
این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در ادامه گفت: یک مقدار این حرف‌ها خودزنی است و تا زمانی که در بین اصولگرایان چنین خودزنی‌هایی وجود داشته باشد سرنوشت اصولگرایان همین خواهد بود.
ترقی در این خصوص که هم‌فکران حزب موتلفه در اردوگاه اصولگرایی معتقدند حوزه نفوذ موتلفه کاهش‌یافته، بیان کرد: وقتی اندیشه ما مبتنی بر اصول ارزش‌های انقلاب باشد، حوزه نفوذ بارأی مشخص نمی‌شود. مگر رأی مردم به اسلام، دین‌داری و متدینین منحصر در فردی است که معرفی می‌شود؟ موتلفه خود را جدا از دین و اسلام نمی‌داند و ادعا هم نمی‌کند که اگر فردی معرفی کند تبلور اسلامی ناب است.
وی در ادامه افزود: موتلفه اعتقاد دارد به هر انسان مؤمن و صالحی که رأی داده شود، رأی به حزب محسوب می‌شود. اینکه ما انحصارطلبی کنیم و هر چیز که وابسته به ما است را خوب و درست بدانیم و بقیه را نفی کنیم، تفکر اسلامی محسوب نمی‌شود و موتلفه به دنبال این مسئله نیست.

منبع: رویداد24

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۴۵۹۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • زمینه حضور بانوان در تصمیم گیری و تصمیم سازی شهری گرمسار در دستور کار است
 • رئیس شورای شهر گرمسار گفت: زمینه‌ حضور بانوان در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی شهری گرمسار در دستور کار است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن همتی بعد از ظهر امروزدر نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: سه پروژه مهم شورای شهر و شهرداری گرمسار تا پایان سال 96 به بهره‌برداری می‌رسد و آینده این شهر را تا 20 سال آینده دچار تحول می‌کند.وی با بیان اینکه افتتاح ساختمان شورای شهر بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان ازجمله شاخص‌ترین پروژه‌هایی است که در این شهرستان به همت شورای شهر در دست اقدام است اذعان کرد: این ساختمان در سه‌طبقه در حال ساخت است که تا دوماهه آینده تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.رئیس شورای شهر گرمسار با اشاره به اینکه این ساختمان با عنوان خانه ملت به بهره‌برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: با افتتاح این ساختمان شهر گرمسار تا 100 سال آینده نیز به ساختمان جدیدی برای شورای شهر نیاز ندارد.وی با بیان اینکه اولین پل رمپی استان سمنان در گرمسار نصب می‌شود تأکید کرد: محل نصب این پل در بلوار آزادگان است و مراحل عمرانی ساخت این پل انجام‌شده و به‌زودی افتتاح می‌شود.همتی اعتبار ساخت این پل را بالغ‌بر 200 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: طراحی و ساخت این پل توسط نیروهای گرمساری انجام‌شده و این‌یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری و شورای شهر گرمسار به شمار می‌رود.وی از افتتاح ساختمان جدید شهرداری گرمسار در دهه فجر خبر داد و اضافه کرد: این پروژه بااعتباری بالغ‌بر 7 میلیارد تومان در حال ساخت است و نمایی جدید از شهر گرمسار را می‌توان در این ساختمان دید.زمینه‌سازی برای حضور بانوان در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی شهری در دستور کار استرئیس شورای شهر گرمسار از تشکیل کمیته‌های مختلفی از اقشار مردمی در شورای شهر خبر داد و تأکید کرد: نصف جمعیت شهر را بانوان تشکیل...
 • جهت گیری های کلی جمنا در هیات مشورتی مطرح می شود
 • به‌گزارش ایلنا، یحیی آل اسحاق، درباره جزئیات هیات مشورتی که در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تشکیل شده است، اظهار کرد: شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به این نتیجه رسید که هیاتی مشورتی از خبرگان و بزرگان مجموعه نیروهای انقلاب اسلامی به عنوان نهادی مشورتی فعالیت کنند که با اقبال هم روبه رو شد. عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: این هیئت مشورتی تاکنون چندین جلسه برگزار کرده است و جهت‌گیری‌های کلی و مسائل اساسی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در آن به مشورت گذاشته می‌شود. آل‌اسحاق درباره اعضای این هیئت مشورتی، خاطرنشان کرد: افراد مختلفی در این هیئت حضور دارند و امیدواریم به عنوان نهادی دائم در کنار شورای مرکزی جبهه مردمی بتواند کارهای جدی انجام دهد.
 • استارت آپ گرفتار آزمون و خطای تصمیم گیری می شوند
 • اقتصاد>بازارکار - دو خاصیت قابلیت توسعه و تکرارپذیری کسب و کار جدید، ویژگی بارز استارت آپ هاست؛ کسب و کاری که سرمایه ها را به سمتی هدایت می کند که هزینه اولیه کمتر و توان بیشتری برای بازگرداندن سرمایه اولیه دارد. به گزارش خبرآنلاين،مي گويند، استارت آپ یک سازمان موقت است،يعني وظیفه اصلی آن جست وجوی فوری مهمترین مدل کسب و کار در کمترین زمان ممکن است.در این میان البته چالش های بسیاری هم پیش روی فعالیت این کسب و کارهای نوین وجود دارد؛ نبود متولی خاص این حوزه در کشور و عدم سیاست گذاری كلان حاکمیت در کنار فقدان ساز و کارهای حمایتی و عدم واگذاری تصدی گری به بخش خصوصی از مهمترین موانع حضور استارت آپ ها در اقتصاد كلان است. در حال حاضر وضعیت مبهمی در خصوص مسئولیت پذیری وزارتخانه ها نسبت به استارت آپ ها وجود دارد و هر از گاهی تلاش های پراکنده ای در جهت حمایت صورت می گیرد. نکته حائز اهمیت در این میان آزمون و خطاست که ماهیت وجودی استارت آپ ها را تشکیل می دهد؛يعني معلوم نيست که استارت آپ هاي ايراني قرار است به كجا بروند. كارآفرينان استارت آپ در ايران مي گويند، موانع متعدد تولید و مالی در نظام اقتصادی کشور همچون وزنه سنگینی به پای کسب و کارهای جدید چسبيده است،به طوري كه هر گونه چابکی را از آن سلب كرده است. زهرا كريمي مي گويد:«دسترسی به اینترنت و فعالیت در دنیای مجازی در جامعه ما رو به افزایش است؛ به همین دلیل فضا بــرای ای نکه از این ابزار نوین، بــرای فعالیت اقتصادی استفاده شود، بسیار مثبت است. با این حال تعداد کسب و کارهای مبتنی بر نت در ایران محدود است؛ هر اندازه که از نظر قانونی بر این کسب و کارها نظارت مستحکم تری شود و ســاز و کار کنترل بیشتری برای...
 • تصمیم گیری بر اساس درک واقعی از نیازهای استان باشد
 • تصمیم گیری آینده بر اساس درک دقیق و واقعی از نیازها باشد تا شاهدتحقق توسعه همه جانبه در استان باشیم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، نماینده ولی فقیه در استان در جلسه دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر عمل بر اساس منافع باشد خردنگری بر کلان نگری چیره و در این مواقع هر چقدر یک منطقه رشد کند روز دگر سقوط می کند. آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با بیان اینکه در عمل بر اساس منفعت انسان ها، مکان و زمان ها نقش اساسی را ایفا می کنند افزود: در این حرکت انسان و اماکن به طور همزمان و در زمانی یکسان رشد و توسعه پیدا نمی کنند. نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه حرکت ها باید بر اساس مصلحت جامعه و استان باشد گفت: رشد بر اساس مصلحت به مثابه نقاشی زیبا و مینیاتوری است که همه چیز در آن به اندازه کشیده شده است و در این هنگام انسان ها و مکان ها به طور یکسان و در زمانی مشخص به رشد و توسعه متوازن دست می یابند. آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی خطاب به استاندار افزود: تصمیم گیری های آینده استان باید بر اساس درک دقیق و واقعی از نیازهای استان باشد و اگر چنین شود خداوند متعال هم مسئولان را در تحقق این مهم کمک می کند. استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم با ابراز خرسندی از این دیدار آن را چراغ راهی برای هدایت در مسیر توسعه و پیشرفت استان دانست و آمادگی خود را برای بهره گیری از رهنمودها و نقطه نظرات نماینده ولی فقیه در استان برای رشد و اعتلای همه جانبه استان اعلام کرد. علی محمد احمدی با بیان اینکه نگاه یک سویه مسئولان برای مردم آزار دهنده است افزود: تلاش می شود با نگاهی دوسویه و...
 • رای گیری همه پرسی تجزیه کردستان عراق آغاز شد
 • کردهای عراق امروز (دوشنبه) برای شرکت در همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان به پای صندوق‌های رای رفتند؛ همه‌پرسی‌ای که جهان به ویژه کشورهای همسایه عراق را به چالش کشیده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، مراکز اخذ رای راس ساعت هشت صبح به وقت محلی به روی رای دهندگان باز شد و رای گیری تا ساعت ۱۸ به وقت محلی ادامه خواهد داشت و ۵۳۷۵ میلیون فرد ثبت نام کننده می‌توانند در این همه‌پرسی شرکت کنند.حدود ۱۲ هزار و ۷۲ مرکز اخذی رای نه فقط در اقلیم کردستان عراق که شامل استان‌های دهوک، اربیل، سلیمانیه است بلکه در مناطق مورد مناقشه از سوی دولت مرکزی و اقلیم کردستان نیز ایجاد شده است.در استان نفت خیز کرکوک، در نینوا در شمال عراق، در دیالی، صلاح‌الدین واقع در شمال بغداد نیز ۴۸۶۹ مرکز اخذی رای برای بیش از دو میلیون رای دهنده تعبیه شده است.اما در این میان مساله کرکوک که حساسیت زیادی روی آن وجود دارد و احتمال بالا گرفتن درگیری‌ها در آنجا بیشتر است شاهد استقرار نیروهای گسترده پیشمرگ است. نیروهای زیادی از پیشمرگ‌ها از اربیل عازم کرکوک شده‌اند تا از مراکز اخذ رای و نیز شهروندان محافظت کنند.سومریه نیوز گزارش داده است، این نیروهای مجهز به سلاح سبک و سنگین هستند.نتایج اولیه همه‌پرسی ۲۴ ساعت بعد از برگزاری آن اعلام خواهد شد و اکثر کرد‌ها اطمینان دارند که به استقلال دست می‌یابند به این ترتیب کرد‌ها معاهده لوزان مصوب سال ۱۹۲۳ را که آن‌ها را از داشتن کشوری مستقل منع کرده، زیر پا گذاشته‌اند.این یک همه‌پرسی تاریخی برای کردهاست، در حالی مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق گفته است این همه‌پرسی با خطراتی همراه خواهد بود.کشورهای مجاور نظیر ایران و ترکیه نیز نسبت به آن ابراز نگرانی کرده و تدابیری را برای تعامل با آن اندیشیده و هر یک گفته‌اند که...
 • استاندار جدید تهران انتخاب شد/تصمیم هیات دولت درباره ٤ استانداری دیگر
 • سیاست>دولت - سخنگوی وزارت کشور از انتخاب 5 استاندار در جلسه امروز هیات دولت خبر داد. به گزارش خبرآنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: در جلسه امروز یکشنبه هیئت دولت که به ریاست دکتر روحانی برگزار شد، گزینه های پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسؤولیت استانداری های؛ آذربایجان شرقی، ایلام، تهران، کرمانشاه و گیلان معرفی و با تصویب هیأت وزیران، برای این مسؤولیت انتخاب شدند. سامانی افزود؛ بر این اساس، مجید خدابخش؛ به عنوان استاندار آذربایجان شرقی، قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار ایلام، محمد حسین مقیمی به عنوان استاندار تهران، هوشنگ بازوند به عنوان استاندار کرمانشاه و مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان تعیین شدند.29219 کلید واژه‌ها : دولت دوازدهم - وزارت کشور -
 • تصمیم گیری درباره روابط دوجانبه با اقلیم برعهده شورای عالی امنیت ملی است
 • رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان، تاکید کرد که تصمیم مسعود بارزانی به نفع اقلیم کردستان و تمامیت ارضی عراق نیست و با اشاره به لزوم اتخاذ تصمیمات قاطع‌تر از سوی دولت عراق، گفت که تصمیم‌گیری درباره روابط ایرن و اقلیم کردستان پس از انجام همه‌پرسی برعهده شورای‌عالی امنیت ملی است. علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایلنا، با تاکید بر شفافیت مواضع جمهوری اسلامی در قبال برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان گفت: جمهوری اسلامی ایران از ماه‌ها پیش موضع خود را اعلام کرده بود و هفته گذشته نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی در این رابطه موضع‌گیری کرد. اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان وی در واکنش به انتقاد برخی تحلیل‌گران مبنی بر اتخاذ مواضع انفعالی و دیرهنگام از سوی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با برگزاری این همه‌پرسی در اقلیم کردستان اعلام کرد: بسیاری از اقدامات جمهوری اسلامی در ماه‌های قبل غیرعلنی بود. در واقع جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام داده اما لزوماً علنی نشده بود. تصمیم بارزانی درمورد برگزاری همه‌پرسی استقلال به‌نفع کردستان و عراق نیست رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در واکنش به تصمیم رهبران اقلیم کردستان درخصوص برگزاری همه‌پرسی استقلال یادآور شد: واقعیت این است که کاری که مسعود بارزانی به‌دنبال انجام آن است، لزوماً به نفع کردستان و تمامیت ارضی عراق نخواهد بود. لزوم اتخاذ تصمیمات قاطع ازسوی عراق در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان نماینده اصولگرای بروجرد در مجلس با تاکید بر این‌که همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان در همسایگی و کشور مرزی ایران در حال انجام است، خاطرنشان کرد: فرض بر این است که عراق به‌عنوان کشور همسایه ما تصمیماتی قاطع‌تر در ارتباط با تجزیه کشور خود اتخاذ کند؛ به هر حال این روزها، روزهایی مهم است و سرنوشت عراق را در...
 • توصیه آیت الله ملک حسینی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد در تصمیم گیری قاطع باشید
 • نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خطاب به استاندار جدید گفت: تنها تصمیم گیرنده قاطع در استان باشید. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در نشست با استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به حول قوه الهی تصمیم گیرنده قاطع پس از درک همه جانبه و دقیق نیازهای استان تنها شخص خودت باشد.وی با بیان اینکه کارها بر اساس منافع و یا مصالح انجام می‌شود، عنوان کرد: در صورتی کارها بر اساس منافع باشد بدون شک تعارض و درگیری بین منافع اتفاق می‌افتد و در عمل بر اساس منافع، خرد نگری مقدم بر کلان نگری بوده به گونه‌ای که منطقه‌ها مثل کهگیلویه، بویراحمد و یا گچساران هر کدام به تنهایی دیده می‌شود و در این صورت اگر منطقه‌ای امروز رشد کرد فردا سقوط می‌کند.ملک حسینی ابراز کرد: از این نوع عملکردها از گذشته‌ها تاکنون در حوزه‌های مختلف شامل راه‌ها، ساخت پل، حرکت‌های عمرانی، ساخت و سازها و کشاورزی بسیار اتفاق افتاده و این جفا به جامعه در حال گذر کمتر برخوردار به سمت توسعه است.نماینده کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری افزود: اما اگر حرکت‌ها بر اساس مصالح باشد کلان‌نگری وجود دارد یعنی یاسوج به عنوان بخشی از بویراحمد، بویراحمد بخشی از کهگیلویه و بویراحمد و استان نیز بخشی از ایران اسلامی دیده می‌شود.ملک حسینی تاکید کرد: در صورتی تصمیم‌ها بر اساس مصلحت باشد هم نگاه کلان بوده و هم امکان ندارد روزی شاهد رشد نامتوازن باشیم زیرا منفعت‌ها رشد را کاریکاتوری یعنی یک روز بینی از بدن بزرگتر و روز دیگر بلعکس می‌کند.وی با تاکید بر اینکه رشد بر اساس مصالح مثل نقاش حرفه‌ای است، ادامه داد: در حرکت بر اساس منافع زمان، مکان و انسان‌ها نقش دارند یعنی یک منطقه ناگهان رشد می‌کند چون آحاد مردم آن مطالبات را با خشونت و حساسیت خاص پیگیری می‌کنند.ملک حسینی با بیان...
 • تصمیم گیری اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم هایی علیه دولت لهستان
 • اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) وضع تحریم‌های بی‌سابقه علیه دولت راست‌گرای لهستان را بررسی می‌کند. این تحریم‌ها بر سر نگرانی‌های ناشی از اصلاحات قضایی مطرح شده از جانب لهستان است که حاکمیت قانون را تهدید می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این ارزیابی از سوی فرانس تیمرمانس، معاون رییس کمیسیون اروپایی و در پی اقدام آندژی دودا، رییس جمهور لهستان برای رونمایی از نسخه‌های جدید قوانینی صورت می‌گیرد که برای اتحادیه اروپا هشداردهنده است. تیمرمانس به دنبال جذب حمایت اعضای اتحادیه اروپا است تا در صورتی که حزب "قانون و عدالت" لهستان اصلاحات قضایی جنجالی خود را پس نگرفت، در پاسخ به این اقدام واکنش نشان دهد. بروکسل این اصلاحات قضایی را "تهدیدی نظام‌مند" برای اجرای قانون می‌داند و هشدار داده‌ است، در صورتی که ورشو از این اقدامات صرف نظر نکند، اتحادیه اروپا می‌تواند از ماده هفت معاهدات اتحادیه استفاده کند؛ ماده‌ای که به "گزینه هسته‌ای" معروف است و طبق آن می‌تواند حق رای لهستان را در اتحادیه اروپا متوقف کند. مجارستان متعهد شده‌ است که هرگونه اقدام این‌چنینی علیه متحد لهستانی خود را وتو کند. یکی از مقامات اتحادیه اروپا که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفت: فعلا انتظار نمی‌رود از اقدامات نظامی استفاده شود. اما خوشبختانه تبادلات مفیدی در خصوص دیدگاه‌ها و حمایت‌ها صورت خواهد گرفت. تیمرمانس، معاون ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپایی، ماه‌ها است که تلاش‌ برای تطابق لهستان با معیارهای دموکراسی اتحادیه اروپا را پیگیری می‌کند. اما اکنون وی اقداماتی سخت‌گیرانه‌تر را در نظر دارد. او به دنبال حمایت وزیران امور اروپایی 28 کشور اتحادیه اروپا در بروکسل است تا در صورت لزوم، اقدامات سخت‌تری را علیه لهستان اعمال کند. تیمرمانس در ماه ژوئیه گفت، درصورت برکناری قضات دادگاه عالی لهستان که بالاترین مقامات قضایی هستند، کمیسیون آماده است تا ماده هفت را اعمال کند. در صورتی که عضوی از...
 • تجزیه اوضاع عراق را بدتر می کند/ایران مشکلی با قومیتها ندارد
 • رئیس پیشین میز ایران در وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه «تجزیه» اوضاع عراق را بدتر می کند گفت: ایران مشکلی با مسأله قومیتها هرگز نداشته است. خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-جواد حیران نیا: علیرغم افزایش مخالفت های بغداد و کشورهای همسایه عراق با جدایی اقلیم کردستان و تجزیه عراق،همه پرسی جدایی کردستان عراق امروز در حال برگزاری است. ناظران معتقد هستند جدایی احتمالی اقلیم نفع و صرفی برای مردم کرد نخواهد داشت؛ چرا که کشوری محصور در خشکی و با ضعف ژئوپلیتیک و عدم شناسایی از سوی جامعه بین المللی در سرزمین پر منازعه خاورمیانه ظهور خواهد کرد. در خصوص این موضوعات خبرنگار مهر گفتگویی با در ایران انجام داده است که در ادامه می آید. «جان لیمبرت» گروگان سابق آمریکایی در خصوص همه پرسی اقلیم کردستان عراق به خبرنگار مهر گفت: اصول در اینجا مهم است. بسیاری از کشورهای خاورمیانه باید راهی را برای زندگی با هویتهای قومی، نژادی و مذهبی بیابند. وی در ادامه تصریح کرد: ایران هرگز در خصوص همزیستی با قومیتها مشکلی نداشته است. اما برخی کشورها از جمله عراق با این موضوع دارای مشکلاتی بوده اند. رئیس پیشین میز ایران در وزارت خارجه آمریکا در ادامه افزود: از همین رو است که در عراق شاهد این معضلات هستیم. وی یادآور شد: در ایران مرزها بین کرد، عرب، ترک و فارس هرگز متصلب نشده است. بسیاری از مناطق دارای ترکیب جمعیتی متنوع هستند و ازدواجهایی میان اقوام مختلف صورت گرفته است. دستیار معاون وزیر خارجه پیشین آمریکا در ادامه تأکید کرد: در خصوص مرزهای مذهبی هم در خصوص ایران می توان این موضوع را گفت و تصدیق کرد. جان لمبرت در ادامه افزود: در عراق میراثی از سیاستهای قومی و مذهبی وجود دارد و در حال حاضر نیز عراق با این میراث مواجه است. این مقام سابق وزارت خارجه آمریکا در ادامه گفت: اما...
 • شکست المپیاکوس در نبود انصاری فرد
 • المپیاکوس در نبود مهاجم ایرانی خود مغلوب آاِکِ آتن شد. به گزارش ایسنا، المپیاکوس یکشنبه در هفته پنجم سوپرلیگ یونان برابر آاِکِ آتن قرار گرفت و سه بر دو شکست خورد. کریم انصاری فرد در این دیدار هم حضور نداشت. المپیاکوس با هشت امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد. انتهای پیام
 • استاندار آذربایجان غربی:جمهوری اسلامی طرح تجزیه عراق را به هیچ عنوان قبول ندارد
 • به گزارش ایسکانیوز، سعادت در حاشیه رزمایش امنیتی محرم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پیام این رزمایش گفت: پیام رزمایش امنیتی محرم، پیام اقتدار، صلابت، توانمندی نیروهای مسلح و وجود امنیت پایدار مردمی در مرزهای جمهوری اسلامی است و دشمن باید این پیام را درک کند که در مقابل اقتدار و توانایی و انسجام و همدلی ملت بزرگ ایران اسلامی کاری از پیش نبرده و نخواهد برد. سعادت افزود: ملت بزرگ ایران اسلامی در مقابل توطئه ها و تهدیدات دشمن، هیچگاه تسلیم نمی شود و اگر امروز دشمن و عوامل استکباری در منطقه بدنبال توطئه های جدید هستند باید بدانند که سرنوشت اقداماتشان جز ناکامی و شکست چیز دیگری بدنبال نخواهد داشت. وی با اشاره به مساله همه پرسی اقلیم کردستان هم گفت: جمهوری اسلامی، تغییر جغرافیایی و طرح تجزیه عراق که دنباله روی از سیاست های صهیونیسیتی است را به هیچ عنوان قبول ندارد. رزمایش امنیتی محرم با محوریت قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ص) در ارتفاعات اشنویه در حال انجام است. 901 سعادت رزمایش نیروهای مسلح
 • همه پرسی نقشه جدید برای تجزیه عراق پس از شکست تکفیری ها
 • خبرگزاري آريا - يکي از نمايندگان پارلمان عراق از فراکسيون "المواطن" همه پرسي جدايي کردستان از عراق را ضربه اي عميق و کاري به پيکر وحدت عراق دانست.به گزارش خبرنگار العالم در عراق، محمد المسعودي با صدور بيانيه اي اعلام کرد، مسعود بارزاني امروز با اجراي طرح همه پرسي جدايي کردستان در واقع به دنبال تجزيه عراق است؛ آنهم پس از پيروزي هاي پي در پي نيروهاي امنيتي و الحشد الشعبي در مقابل گروه هاي تکفيري.وي افزود: گروه هاي تکفيري نتوانستند در برابر حماسه فرزندان عراق براي باز پس گرفتن خاک وطن خود، دوام بياورند اما اکنون نقشه جديدي را براي تجزيه کشور در سر دارند.المسعودي خاطرنشان کرد که طبق ماده 67 از قانون اساسي عراق، رئيس جمهور سمبل وحدت و نماينده حاکميت کشور است. او موظف به تضمين اجراي قانون اساسي و پايبندي به آن و حافظ استقلال عراق، وحدت و تماميت ارضي کشور است لذا اکنون بايد طبق قانون اساسي موضع قاطعانه اي در لغو طرح همه پرسي اقليم کردستان اتخاذ کرده و به وظايف قانوني خود براي حفظ وحدت عراق عمل کند.208
 • برزای:هوادار دیگر تحمل نتایح بد را ندارد
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بهنام برزاي فصل قبل با اينكه كم براي استقلال به ميدان رفت ولي با توجه به دقايق حضورش در زمين، يكي از دو هافبك اثرگذار استقلال شناخته شد. در برنامه 90 دو، سه هفته پيش بود كه در بخش آناليز هافبك‌هاي استقلال مشخص شد او پس از محسن كريمي دومين هافبك اثربخش تيم استقلال در فصل شانزدهم در مسير نايب‌قهرماني اين تيم بود. البته منصوريان در پايان فصل راضي به تمديد قرار داد همين بازيكن خوزستاني نشد تا برزاي براي تحقق بخشيدن به رؤياهايش براي رسيدن به فوتبال اروپا ميسري تازه را درپيش بگيرد. او اين روزها هم به دور از هياهوي به وجود آمده براي تيم محبوبش، دنبال رسيدن به آرزوهايش در شمال اروپا به سر مي‌برد. بهنام برزاي با اينكه نمي‌خواست درباره تيم مورد علاقه‌‌اش اظهار نظر كند ولي با خبرورزشي حرف زد و از مطالبي گفت كه هواداران تيم با او در ميان گذاشته‌اند. *استقلال را در قعر جدول ديده بودي؟ واقعاً باعث ناراحتي است كه استقلال را در چنين جايگاهي ببينم. البته در همه اين هفته‌ها كه تيم نتيجه نمي‌گرفت هم بابت شرايطي كه داشت، حرص و جوش مي‌خوردم ولي اينكه در اين هفته به رده آخر جدول رسيد، خيلي بيشتر باعث ناراحتي‌ام شد. * چرا استقلال به اين روز افتاده است؟ من كه با تيم نيستم تا از اتفاقات درون آن باخبر باشم. حتماً موضوعي به وجود آمده كه باعث شده بچه‌هاي تيم تمركز لازم را نداشته باشند. * در جريان اولتيماتوم دوهفته‌اي به منصوريان قرار گرفتي؟ بله! باعث تعجب بود. البته من تجربه مديريتي ندارم ولي اگر خودم را جاي بازيكنان تيم بگذارم، كاملاً متوجه مي‌شوم فشاري كه به كادر فني بابت اولتيماتوم وارد شده بود، مستقيماً روي اعضاي تيم هم وارد مي‌شد. * در اين مدت با هم‌تيمي‌هايت در استقلال حرف نزدي؟...
 • برازی:هوادار دیگر تحمل نتایح بد را ندارد
 • به گزارش پارس نیوز، بهنام برزای فصل قبل با اینکه کم برای استقلال به میدان رفت ولی با توجه به دقایق حضورش در زمین، یکی از دو هافبک اثرگذار استقلال شناخته شد. در برنامه 90 دو، سه هفته پیش بود که در بخش آنالیز هافبک‌های استقلال مشخص شد او پس از محسن کریمی دومین هافبک اثربخش تیم استقلال در فصل شانزدهم در مسیر نایب‌قهرمانی این تیم بود. البته منصوریان در پایان فصل راضی به تمدید قرار داد همین بازیکن خوزستانی نشد تا برزای برای تحقق بخشیدن به رؤیاهایش برای رسیدن به فوتبال اروپا میسری تازه را درپیش بگیرد. او این روزها هم به دور از هیاهوی به وجود آمده برای تیم محبوبش، دنبال رسیدن به آرزوهایش در شمال اروپا به سر می‌برد. بهنام برزای با اینکه نمی‌خواست درباره تیم مورد علاقه‌‌اش اظهار نظر کند ولی با خبرورزشی حرف زد و از مطالبی گفت که هواداران تیم با او در میان گذاشته‌اند. *استقلال را در قعر جدول دیده بودی؟ واقعاً باعث ناراحتی است که استقلال را در چنین جایگاهی ببینم. البته در همه این هفته‌ها که تیم نتیجه نمی‌گرفت هم بابت شرایطی که داشت، حرص و جوش می‌خوردم ولی اینکه در این هفته به رده آخر جدول رسید، خیلی بیشتر باعث ناراحتی‌ام شد. * چرا استقلال به این روز افتاده است؟ من که با تیم نیستم تا از اتفاقات درون آن باخبر باشم. حتماً موضوعی به وجود آمده که باعث شده بچه‌های تیم تمرکز لازم را نداشته باشند. * در جریان اولتیماتوم دوهفته‌ای به منصوریان قرار گرفتی؟ بله! باعث تعجب بود. البته من تجربه مدیریتی ندارم ولی اگر خودم را جای بازیکنان تیم بگذارم، کاملاً متوجه می‌شوم فشاری که به کادر فنی بابت اولتیماتوم وارد شده بود، مستقیماً روی اعضای تیم هم وارد می‌شد. * در این مدت با هم‌تیمی‌هایت در استقلال حرف نزدی؟ نه به آن صورت. درگیر کارهای خودم...
 • خبر خوش برای تراکتوری ها خطر محرومیت دیگر وجود ندارد
 • به گزارش ایلنا، نجفی وکیل باشگاه تراکتورسازی که پیگیری پرونده بدهی‌های خارجی را در ماه‌های گذشته بر عهده داشته در گفت‌و‌گویی به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته و نتایج حاصل شده در این پرونده‌ها پرداخت. نجفی ابتدا پیرامون تشکیل کمیته ویژه به منظور حل موضوع پرونده‌های خارجی تراکتورسازی گفت:با توجه به تعدد پرونده‌های خارجی و مطالبات تعدادی از مربیان و بازیکنان سابق باشگاه که از سال‌های گذشته باقی مانده آقای آجورلو درخواست کردند که این مسئله با فوریت و جدیت پیگیری شود. به همین منظور کمیته‌ای با حضور آقای دکتر غفاری ، بنده و تعدادی از اعضای باشگاه تشکیل شد که کلیه پرونده‌ها را با دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم. همچنین مقرر شد هر پرونده با توجه به میزان فوریت در دستور کار قرار بگیرد. خوشبختانه امروز با گذشت کمتر از 5 ماه از آغاز فعالیت این کمیته باید بگویم تقریبا به تمامی اهداف مورد نظر رسیدیم و با تلاش باشگاه و تامین اعتبارات لازم بخش اعظم بدهی ها پرداخت شده است. وضعیت سایر پرونده ها هم کاملا مشخص شده و از این نظر تراکتورسازی در شرایط بسیار خوبی قرار گرفته که حتی مسئولین محترم فدراسیون فوتبال هم از این وضعیت اظهار رضایت کردند.باید بگویم کار بسیار ارزشمندی در باشگاه صورت گرفته که از منظر فیفا هم حائز اهمیت است. چرا که طبیعتا طرف مقابل پیگیری های مداوم و تلاش باشگاه برای پایان دادن به پرونده های خودش را می بیند و این مسئله امتیاز مثبتی برای تراکتورسازی از جانب فدراسیون جهانی فوتبال تلقی می شود.در نهایت همانطور که گفته شده بود وضعیت کلیه پرونده های خارجی و بدهی های باشگاه تراکتورسازی مشخص شد تا دیگر هیچ مشکلی برای حضور در مسابقات آسیایی وجود نداشته باشد. وکیل باشگاه تراکتورسازی که تلاش‌های زیادی در راستای حل پرونده های بین المللی این باشگاه داشته در تشریح جزئیات پرونده های خارجی باشگاه...
 • پایان زمان رأی گیری انتخابات پارلمانی آلمان
 • بین الملل>اروپا - بی‌بی‌سی نوشت: ‌ زمان رای گیری در انتخابات پارلمانی آلمان به پایان رسیده و بر اساس نظرسنجی‌های بعد از انتخابات حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیشتاز است. با وجود این، حزب مرکل موفق به کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان نشده و برای تشکیل دولت باید با احزاب دیگر ائتلاف کند.‌ 52311 کلید واژه‌ها : آلمان -
 • هک شدن سیستم رای گیری آمریکا در انتخابات گذشته تایید شد
 • به گزارش جماران، به نقل از رویترز، پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که در نهایت دونالد ترامپ برنده آن شد، گمانه زنی‌ها و شک و شبهه‌هایی درباره حمله هکرهای روسی به سیستم رای گیری انتخابات در این کشور ایجاد شد. این هکرهای روسی که گفته می‌شود دولت روسیه از آنها حمایت می کرده است، به ایجاد اختلال در روند رای گیری انتخابات سال گذشته اقدام کرده بودند. به گفته مقامات امنیتی این کشور، این بدان معنا نیست که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییر کرده و یا دستکاری شده است. ضمنا اطلاعات ارائه ‌شده هرگونه سرقت اطلاعات یا نصب بدافزار از سوی هکرها را روی سیستم‌های انتخاباتی رد می‌کند. جانت مانفرا، معاون وزیر امور خارجه‌ آمریکا در حوزه‌ امنیت سایبری و ارتباطات، طی جلسه‌ ای با اعضای کمیته‌ جاسوسی سنای آمریکا اعلام کرد شبکه‌ سیستم انتخابات سال گذشته آمریکا در ۲۱ ایالت توسط هکرهای روسی مورد حمایت دولت این کشور، مورد حمله قرار گرفته بوده است. وزارت امنیت داخلی کشور آمریکا این حمله را تایید کرده اما از ذکر نام دقیق ایالت های مورد نظر طفره رفته است. این در حالیست که پیش‌تر هم روسیه تمامی این اتهامات مداخله جویانه و جاسوسی را رد کرده بود. البته تماس‌های برقرار شده با شماری از مقامات اجرایی در زمینه‌ انتخابات، نام ایالت‌هایی را که مورد حمله قرار گرفته‌اند، مشخص کرده است. ایالت های آلاباما، کلورادو، فلوریدا، مینسوتا، تگزاس و واشنگتن از جمله ایالاتی بودند که اعلام کرده بودند مورد هجوم و حملات سایبری هکرهای روسی قرار گرفته بودند که البته به گفته آنها، این حملات موفقیت آمیز نبوده است. ایالت های آریزونا و ایلینوی هم تایید کرده بودند که سال گذشته، هدف این هکرها واقع شده بودند. گزارش‌ها و پیگیری‌هایی که نزدیک به یک سال به طول انجامید، گمانه زنی‌ها درباره حملات هکرهای روسی در روند انتخابات...
 • حق منصوریان نبود اینطور برود/هیچ مربی ضمانت موفقیت ندارد
 • پیشکسوت تیم استقلال گفت: منصوریان هم مثل هر انسان دیگری در کارهایش اشتباهاتی داشت، اما انصاف نبود او در این شرایط و با این وضعیت از استقلال جدا شود. ایوب اصغرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره شرایط تیم فوتبال استقلال و مشخص نشدن سرمربی این تیم بعد از استعفای علیرضا منصوریان گفت: شرایط تیم استقلال در این فصل بسیار عجیب بود و فشار هم بر علیرضا منصوریان بیش از حد زیاد بود. قبول دارم که منصوریان هم مثل همه انسان‌های دیگر اشتباهاتی داشت، اما حق او نبود که اینطور مظلومانه از استقلال برود. دلم برای او سوخت و هرگز دوست نداشتم او به این شکل از استقلال برود. در واقع با شکست خوردن منصوریان در استقلال یک نسل از مربیان جوان شکست خوردند و حالا دیگر به راحتی به امثال منصوریان ها در تیم استقلال اعتماد نمی‌شود. مربی سابق تیم جوانان استقلال بیان داشت: دستاورد بزرگ منصوریان مطرح کردن جوانان زیاد در استقلال و تبدیل کردن چند بازیکن جوان به چند ستاره در این تیم بود. اما فشار هواداران بر او آنقدر زیاد بود که هیچ یک از محسنات او و خدماتی که به تیم کرد، دیده نشد. وی افزود: نمی‌دانم قرار است چه کسی جای منصوریان را بگیرد، اما از صمیم قلب آرزو می‌کنم که مربی جدید چه ایرانی باشد چه خارجی موفق باشد و فضا برای او به اندازه منصوریان مسموم نباشد. چون با این شرایطی که منصوریان در آن کار کرد هر مربی دیگری هم شکست می‌خورد. هیچ مربی داخلی و خارجی ضمانت موفقیت در استقلال ندارد. اصغرخانی که از پیشکسوتان فوتبال تبریز و تیم ماشین سازی هم محسوب می‌شود در خصوص شرایط این تیم بیان داشت: من متولد شهر سردرود در استان آذرباییجان هستم اما در سن ۱۶ سالگی به تیم ماشین سازی پیوستم و با افتخار اعلام می‌کنم که بعد از ۱۰ سال بازی...
 • ترامپ توان رویارویی با جبهه مقاومت را از دست داده است/حرف های ترامپ در مقابل ایران با منطق و اصول دیپلماسی همخوانی ندارد
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت‌الله محسن اراکی در گفتگو با خبرگزاری رسا، در خصوص سخنان اخیر ترامپ در سازمان مللاظهار کرد:‌ شخصی مثل ترامپ که موفق می‌شود به پست ریاست جمهوری در کشوری برسد، نشان دهنده این است که در این سیستم حاکمیت خللی وجود دارد، ترامپ انسانی در تراز یک رئیس جمهور نیست، حتی اگر آمریکا کشوری کوچک باشد، شخصی مثل ترامپ لیاقت ریاست جمهوری این کشور را ندارد. وی گفت: ادبیات و سلوک او و برخوردهایش با دیگران اصلا در حد یک رئیس جمهور نیست، کاری با دین او نداریم؛ ولی در عرف مردم وقتی کسی به ریاست می‌رسد باید اخلاق متناسب با تمام کشورها را داشته باشد، ترامپ فرهنگ، اخلاق و دانش متناسب با این پست را ندارد. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: رئیس جمهور آمریکا وقتی در مقابل مردم دنیاسخنان گزاف را بیان می کند،حیثیت ملت آمریکا را زیر سؤال می‌برد،مردم آمریکا باید وارد عمل شوند و رئیس جمهوری را انتخاب کنند که در تراز کشورشان باشد، آن‌ها نباید به داشتن چنین رئیس جمهوری رضایت دهند. آیت‌الله اراکی خاطر نشان کرد: مردم آمریکا باید این ننگ را از تاریخ کشورشان بزدایند، زیرا حرف‌های ترامپ در مقابل ایران با منطق و اصول دیپلماسی همخوانی ندارد و این سخنان سودی به نفع ترامپ وملت آمریکا ندارد؛ بلکه بیان چنین سخنان بیهوده ایران را در سطح جهان تقویت می کند و سبب تضعیف جایگاه آمریکا می شود. وی در پایان گفت: برخورد غیرمنطقی ترامپ نشان می دهد که او توان رویارویی با جبهه مقاومت را از دست داده و توان لازم را برای اداره یک کشور ندارد، معتقدیم این برخورد ترامپ نشان دهنده ضعف و ناکارآمدی او است.
 • شکست حزب حاکم فرانسه در انتخابات سنا
 • شکست حزب حاکم فرانسه در انتخابات سنا گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما،از شکست حزب حاکم فرانسه در انتخابات سنا
 • اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه پرسی اقلیم کردستان/تصمیم گیری درباره روابط دوجانبه پس از همه پرسی برعهده شورای عالی امنیت ملی است
 • علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با تاکید بر شفافیت مواضع جمهوری اسلامی در قبال برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان گفت: جمهوری اسلامی ایران از ماه‌ها پیش موضع خود را اعلام کرده بود و هفته گذشته نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی در این رابطه موضع‌گیری کرد. اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان وی در واکنش به انتقاد برخی تحلیل‌گران مبنی بر اتخاذ مواضع انفعالی و دیرهنگام از سوی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با برگزاری این همه‌پرسی در اقلیم کردستان اعلام کرد: بسیاری از اقدامات جمهوری اسلامی در ماه‌های قبل غیرعلنی بود. در واقع جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام داده اما لزوماً علنی نشده بود. تصمیم بارزانی درمورد برگزاری همه‌پرسی استقلال به‌نفع کردستان و عراق نیست رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در واکنش به تصمیم رهبران اقلیم کردستان درخصوص برگزاری همه‌پرسی استقلال یادآور شد: واقعیت این است که کاری که مسعود بارزانی به‌دنبال انجام آن است، لزوماً به نفع کردستان و تمامیت ارضی عراق نخواهد بود. لزوم اتخاذ تصمیمات قاطع ازسوی عراق در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان نماینده اصولگرای بروجرد در مجلس با تاکید بر این‌که همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان در همسایگی و کشور مرزی ایران در حال انجام است، خاطرنشان کرد: فرض بر این است که عراق به‌عنوان کشور همسایه ما تصمیماتی قاطع‌تر در ارتباط با تجزیه کشور خود اتخاذ کند؛ به هر حال این روزها، روزهایی مهم است و سرنوشت عراق را در سال‌های آینده رقم خواهد زد. ایران برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان را به رسمیت نمی‌شناسد رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که باتوجه به آن‌که بنابر شواهد و قراین به احتمال قریب به یقیین همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان برگزار خواهد شد، واکنش جمهوری اسلامی ایران پس از استقلال اقلیم کردستان از عراق...
 • شکست حزب حاکم فرانسه در انتخابات مجلس سنا
 • حزب حاکم فرانسه (حزب امانوئل ماکرون رئیس جمهور) در انتخابات مجلس سنای این کشور با از دست دادن تعدادی از کرسی هایش اولین شکست خود را تجربه کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، حزب حاکم فرانسه در انتخابات مجلس سنای این کشور با تحمل شکست تعدای از کرسی های خود را از دست داده است. بر اساس این گزارش، با اعلام نتایج اولیه انتخابات مجلس سنا در فرانسه آمارها نشان می دهد که حزب جمهوری به پیش متعلق به «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور جوان این کشور تعدادی از کرسی هایش را از دست داد و لذا «ماکرون» اولین شکست خود را پس از دست یابی به کاخ الیزه تجربه کرده است. لازم به ذکر است، انتخابات مجلس سنا صبح امروز برای انتخاب ۱۷۱ سناتور از ۳۴۸ کرسی این مجلس؛ در سراسر فرانسه آغاز شد. گفتنی است، نمایندگان مجلس سنا به صورت غیر مستقیم توسط ۷۱ هزار منتخب مجلس ملی، شهرداران، شوراهای شهرداری ها، شوراهای منطقه ای و به طور خلاصه هر فردی که توسط آرای عمومی انتخاب گردیده؛ برگزیده می شود. انتخابات این دوره مجلس سنا از آن جهت برای حزب حاکم جمهوری به پیش (حزب امانوئل ماکرون رییس جمهور) حائز اهمیت است که می تواند نشانگر میزان موفقیت این حزب در انتخابات ریاست جمهوری چهار ماه پیش باشد. مجلس سنای فرانسه در غیاب رییس جمهور، وظایف ریاست جمهوری را بر عهده دارد. همچنین، دوره سناتورها در فرانسه ۹ سال است و هر ۳ سال یکبار یک سوم سناتورها مجدداً انتخاب می شوند.
 • شکست امانوئل ماکرون در انتخابات مجلس سنا
 • حزب حاکم فرانسه (حزب امانوئل ماکرون رئیس جمهور) در انتخابات مجلس سنای این کشور با از دست دادن تعدادی از کرسی هایش اولین شکست خود را تجربه کرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حزب حاکم فرانسه در انتخابات مجلس سنای این کشور با تحمل شکست تعدای از کرسی های خود را از دست داده است. بر اساس این گزارش، با اعلام نتایج اولیه انتخابات مجلس سنا در فرانسه آمارها نشان می دهد که حزب جمهوری به پیش متعلق به «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور جوان این کشور تعدادی از کرسی هایش را از دست داد و لذا «ماکرون» اولین شکست خود را پس از دست یابی به کاخ الیزه تجربه کرده است. لازم به ذکر است، انتخابات مجلس سنا صبح امروز برای انتخاب ۱۷۱ سناتور از ۳۴۸ کرسی این مجلس؛ در سراسر فرانسه آغاز شد. گفتنی است، نمایندگان مجلس سنا به صورت غیر مستقیم توسط ۷۱ هزار منتخب مجلس ملی، شهرداران، شوراهای شهرداری ها، شوراهای منطقه ای و به طور خلاصه هر فردی که توسط آرای عمومی انتخاب گردیده؛ برگزیده می شود. انتخابات این دوره مجلس سنا از آن جهت برای حزب حاکم جمهوری به پیش (حزب امانوئل ماکرون رییس جمهور) حائز اهمیت است که می تواند نشانگر میزان موفقیت این حزب در انتخابات ریاست جمهوری چهار ماه پیش باشد. مجلس سنای فرانسه در غیاب رییس جمهور، وظایف ریاست جمهوری را بر عهده دارد. همچنین، دوره سناتورها در فرانسه ۹ سال است و هر ۳ سال یکبار یک سوم سناتورها مجدداً انتخاب می شوند.
 • واکنش رقیب مرکل به شکست در انتخابات آلمان
 • رقیب انتخاباتی «آنگلا مرکل» در انتخابات سراسری آلمان، ضمن پذیرش شکست حزبش، این روز را روزی تلخ برای خود و هم حزبی هایش نامید.به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، «مارتین شولتز» رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان شکست در انتخابات سراسری این کشور را پذیرفت.وی طی سخنانی در جمع هواداران این حزب ضمن قدردانی از آنان اذعان کرد که سوسیال دموکرات ها در این روز شکست سنگینی را متحمل شدند.شولتز روز انتخابات را روزی تلخ برای خود و هم حزبی هایش نامید و گفت این نتیجه بسیار تلخ و ناگوار است.رقیب مرکل در انتخابات پارلمانی آلمان با تقدیر از نامزدهای حزب سوسیال دموکرات و نیز جوانان و پشتیبانی آنها تاکید کرد: ما موفقیتهای زیادی را در دوره قانونگذاری قبلی داشتیم و برای آنها مبارزه کردیم.وی در ادامه گفت: آنچه به ویژه برای این شب متاثرکننده است، ورود نخستین حزب راست افراطی یعنی حزب جایگزین برای آلمان به بوندس تاگ است و این در حالی است که کشور ما هم اکنون پذیرای بیش از یک میلیون آواره است.شولتز یادآور شد: وظیفه اصلی حزب سوسیال دموکرات، سازماندهی و حفظ اتحاد اجتماعی، روامدار بودن و احترام به آن در آلمان است.وی وعده داد: در سایه اعلام نتایج انتخابات امروز و احترام به آرای مردمی با تمام توان خود در ارتباط با ورود افراطیون به پارلمان از دموکراسی در کشورمان دفاع می کنیم. پسندیدم 0 برچسب ها شولتز انتخابات آلمان رقیب مرکل شکست در انتخابات حزب سوسیال دموکرات
 • کمیته فنی دیگر کشک نیست/روی فاتح تریم اتفاق نظر وجود ندارد/اعضای کمیته فنی زمان قلعه نویی پسرعمو و پسرخاله بودند
 • عضو کمیته فنی باشگاه استقلال می گوید روی انتخاب فاتح تریم به عنوان سرمربی بعدی استقلال اتفاق نظر وجود ندارد. به گزارش قدس آنلاین، حسن روشن در حاشیه جلسه کمیته فنی که صبح امروز در باشگاه استقلال برگزار شد، گفت: ما امروز اولین جلسه خود را برگزار کردیم، البته من به خاطر شرایطی که داشتم باید زودتر جلسه را ترک می کردم، اما دیگر دوستان حضور دارند و در خصوص انتخاب سرمربی بحث و تبادل نظر خواهند کرد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا گزینه داخلی مدنظر شماست یا خارجی، گفت: ما به دنبال سرمربی ایرانی نیستیم و می خواهیم یک مربی بزرگ، خوب و گرانقیمت را برای استقلال بیاوریم تا بتواند تیم را از این شرایط بحرانی خارج کرده و در زمانی که لیگ شروع می شود نتایج قابل قبولی کسب کند. پیشکسوت استقلال خاطرنشان کرد: باید مربی را برای استقلال مشخص کنیم که بتواند قرارداد چهارساله ببندد، سطح کار فنی اش بالا باشد و مورد تایید اعضای کمیته فنی، هواداران و هیات مدیره باشد. روشن در خصوص صحبتهایی مبنی بر حضور فاتح تریم گفت: هیچ اتفاق نظری بر روی فاتح تریم نیست و هر مربی که اسمش می آید باید قبل از آن رزومه اش را بررسی کنیم، کار او را بسنجیم و بعد در این خصوص نظر بدهیم. وی تاکید کرد: ما به جمع بندی می رسیم، نظر خود را به هیات مدیره اعلام می کنیم و با حضور نماینده هواداران، نماینده پیشکسوتان که آقای جباری و قراب هستند تصمیم نهایی را اتخاذ خواهیم کرد. روشن در ادامه افزود: نمی خواهیم با اسامی بزرگ مردم را فریب بدهیم، ما به دنبال موفقیت استقلال هستیم و آوردن نام های مربیان بزرگ هیچ دردی را از استقلال دوا نمی کند. پیشکسوت استقلال خاطرنشان کرد: سالهاست که کمیته فنی در استقلال وجود نداشته، اما ما این کار...