شهردار تهران گفت: تلاش ما این خواهد بود که حداقل 30 درصد از مدیران سطوح مختلف شهرداری تهران در مدت چهار سال آینده زنان باشند که به این قول پایبند هستیم.

به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی درمراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی که بعد از ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران برگزار شد اظهار کرد: ریشه نابرابری‌ها و تبعیض‌هایی که از گذشته در جامعه ما نسبت به زن وجود داشته و امروزه در مواردی نیز به چشم می‌خورد، عمدتا به قوانین فقهی و شرعی مربوط نیست بلکه ریشه این تبعیض‌ها بیشتر به فرهنگ و سنت‌های جامعه ما بر می گردد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم شرایط رشد و اعتدال زن را در جامعه بیشتر از گذشته فراهم کنیم باید با سنت‌های تبعیض آمیز و فرهنگ‌های نادرست برخورد کنیم. در حقیقت بایستی جامعه را آگاه‌تر کنیم و بر روی فرهنگ‌ جامعه بیشتر کار کنیم تا این شرایط به نحو مطلوبی دچار تغییر شود.

نجفی اضافه کرد: یکی از اجزای مهم تحول این باورها و تغییر در این باورها تحول در فکر برنامه ریزان و مدیران کشور است. برنامه ریزان و تصمیم گیران باید از صمیم قلب و عقل و فکر و وجدان بپذیرند که زنان هم به میزان مردان بتوانند در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی نقشی را ایفا کنند و از نظر جنسیت تفاوتی بین قدرت این دو گروه وجود ندارد.

شهردار تهران با بیان اینکه در جامعه مدیران موفق زن و زنان کارآفرین موفق زیادی داریم، گفت: البته بایستی شرایطی را ایجاد کنیم تا فضا برای رشد این کارآفرینان بیش از گذشته فراهم شود.

وی همچنین به زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: این زنان علاوه بر تمام مسئولیت‌هایی که یک زن در جامعه امروز ما دارد، اداره اقتصادی خانواده را نیز بر عهده دارند و مسئولیت‌های مضاعفی بر دوش آنهاست. در حقیقت در خانواده‌هایی که سرپرست خانوار زن است ضرورتی وجود دارد که زن خانواده تلاش اقتصادی داشته باشد و به نوعی منبع مالی خانواده را تامین کند. بنابراین به علت مسئولیت مضاعفی که بر دوش آنهاست مهم است که به آنها کمک کنیم.

وی افزود: در حقیقت باید شرایطی را برای آنها فراهم کنیم تا مسئولیت‌هایشان را بهتر انجام دهند و البته باید به آنها کمک کنیم تا وظایف دیگر خود را به عنوان یک زن و مادر به انجام برسانند و از مواهب زندگی، امکانات زندگی، آرامش و آسایشی که باید برای هر خانواده در جامعه اسلامی فراهم شود نیز بهره مند شوند و استراحت، نشاط، شادی در زندگی‌شان وجود داشته باشد.

به گفته وی، اشتغال زنان سرپرست خانوار علاوه بر اینکه کمکی به توسعه ملی است و منجر به روی پا ایستادن یک خانواده و جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از بیکاری و فقر در خانواده می‌شود می‌تواند در جهت کنترل آسیب‌های اجتماعی نیز نقش موثری داشته باشد؛ زیرا بسیاری از این آسیب‌ها متوجه زنان سرپرست خانوار و فرزندانشان است. بنابراین اگر زن سرپرست خانواده از امکان اشتغال مناسبی برخوردار باشد به طور طبیعی این آسیب‌ها کاهش می‌یابد. به هر حال این مجموعه ظرفیت در اختیار جامعه اسلامی و شهر تهران است که می‌تواند به رشد شهر و بهبود اقتصاد شهر کمک کند.

شهردار تهران با بیان اینکه کیفیت کالاهای نمایشگاه زنان و تولید خانواده بسیار خوب بود، گفت: در مواردی اگر از قبل ذهنیت ایرانی بودن آنها را نداشتیم فکر می‌کردیم محصولات کشورهای دیگر است. همچنین از نظر قیمت هم کالاها در شرایط مناسبی بودند. اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که نام بسیاری از این شرکت‌ها خارجی است و این موضوع اشکال است.

وی ادامه داد: با سوالی که از فروشندگان پرسیدم متوجه شدم که مردم برای خرید، نام کالاهای خارجی برایشان جذاب‌تر است. در حقیقت ما مسئول اصلاح این موضوع هستیم و برای اصلاح این موضوع باید به جامعه نشان دهیم که محصولات و کالاهای ایرانی دست کمی از محصولات خارجی ندارند بنابراین باید روی این موضوع فکر شود و بایستی از آنچه که رنگ و بوی فرهنگ ملی دارد دفاع کنیم.

نجفی اضافه کرد: در مراکز کوثر و سازمان‌هایی که با این مراکز همکاری می‌کنند رعایت حقوق قانونی و آن چیزی که مربوط به بیمه تامین اجتماعی می‌شود بایستی در خصوص زنان خانوار رعایت شود و فکر نکنیم چون این افراد احتیاج دارند می‌توانیم هر چیزی را بر آنها تحمیل کنیم. همچنین بایستی به رعایت و حفظ کرامت این زنان نیز توجه کنیم و من از تمام کسانی که در این راه قدم گذاشتند خواهش می‌کنم که به این مسائل توجه کنند.

نجفی خاطرنشان کرد: وقتی صحبت از عدالت در شهر می‌کنیم و عدالت را به عنوان یکی از محورهای برنامه شهرداری تهران مطرح می‌کنیم بخشی از آن رعایت حقوق افراد و بخش دیگر آن ایجاد فرصت‌های مناسب برای کسانی است که در جامعه آسیب پذیری بیشتری دارند.

وی ادامه داد: یکی از اصلی ترین محورها که به دنبال آن هستیم و از همه افراد متخصص در دانشگاه‌های کشور نیز بدین منظور دعوت خواهیم کرد و از حضورشان بهره خواهیم برد، موضوع کسب و کار و رونق آن در شهر تهران و توسعه و بهبود اقتصاد شهری در تهران است تا ان شاء الله بعد از یک دوره مسئولیت از نظر اقتصادی شهر ما شرایط بهتری داشته باشد.

نجفی در بخشی از صحبت‌هایش به بازتوزیع فرصت‌ها در همه مسائل به خصوص مسائل اقتصادی اشاره کرد و آن را امری مهم دانست.

در ادامه شهردار تهران استفاده از سمن‌ها، خیریه‌ها و موسساتی که به واسطه احساس مسئولیت اجتماعی حاضر هستند در این زمینه کمک کنند را امری مهم دانست و گفت: در حقیقت این جزء برنامه‌های من برای شهرداری تهران بوده است. بنابراین بایستی از این پتانسیل‌های با ارزش که در شهر تهران در زمینه‌های مختلفی وجود دارند با دقت استفاده کنیم. همچنین در اشتغال زنان سرپرست خانوار نیز می‌توان از این گروه‌ها کمک خواست.

نجفی در ادامه تصریح کرد: قولی که داده‌ایم و در برنامه‌ها نیز آورده‌ایم این است که در مدت چهار سال زنانی را که در ارتباط با شهرداری کار می‌کنند از نظر توانمندی مدیریتی به حدی برسانیم که حداقل 30 درصد مدیران سطوح مختلف جاری تهران از آنان باشد و به این قول پایبند هستیم.

وی در پایان اظهار کرد: اینکه تا کنون نتوانستیم از حضور این زنان استفاده کنیم به این دلیل بود که انتصابات پروسه طولانی دارد و هنوز پاسخ استعلامات به دست من نرسیده که ظرف چند روز آینده نیز این اتفاق خواهد افتاد. همچنین هنوز شناسایی کاملی نسبت به همکاران زن در شهرداری تهران که توانایی مدیریتی دارند را به دست نیاورده‌ایم اما تلاشمان این خواهد بود که در این مدت چهارساله بتوانیم از همکاران زن استفاده کنیم.

انتهای پیام

کلیدواژه: زنان سرپرست خانوار | شهرداری تهران | شهردار تهران

منبع: ایسنا

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۲۸۰۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • نجفی برنامه های شهرداری تهران برای کاهش ترافیک را اعلام کرد
 • به گزارش خبرنگارحوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛محمدعلی نجفی شهردار تهران در حاشیه مراسم نواختن زنگ دانش‌آموز شهید در بهشت زهرا(س) اظهار کرد: مراسم نواختن زنگ شهیدان دانش‌آموز سنت حسنه‌ای است که روز اول مهر ماه در بهشت زهرا (س) اجرا می‌شود و یک حرکت سمبلیکی محسوب می شود که تاثیرگذاری فراوانی بر روی دانش‌آموزان دارد. وی ادامه داد: حدود 36 هزار شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب شده که هر کدام از این شهدا می‌تواند الگو و اسوه‌ای خاص برای همه دانش‌آموزان باشند. نجفی ادامه داد: ما امروز اول مهر در جریان مسائل بازگشایی مدارس و از جمله حمل و نقل ترافیک تهران که با ترددهای تقریبی به بیش از 16 درصد افزایش می‌یابد قرار گرفته ایم و خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های انجام شده از سوی شهرداری، آموزش و پرورش و پلیس راهور روز خوبی از نظر نظم و انضباط و ترافیک پشت سر گذاشتیم و از شهروندان تهرانی تشکر می‌کنیم که خودشان را برای همکاری با موضوع ترافیک آماده کرده بودند. وی با اشاره به برگزاری چهار جلسه با مسئولان آموزش و پرورش بیان کرد: جلسات خوبی را با آموزش و پرورش داشتیم و به شهرداران مناطق تهران توصیه کردم از هیچ کمکی برای مدارس دریغ نکنند تا آنها برای شروع سال تحصیلی مشکلی نداشته باشند و خوشبختانه گزارش هایی که از خود آموزش و پرورش به من رسید نشان می‌دهد که شهرداران مناطق و نواحی از جهات گوناگون مثل زیباسازی محیط بیرون و تجهیز محیط درون مدارس کمک کردند. شهردار تهران با اشاره به برنامه‌های خوب پلیس راهور بیان کرد: برای اولین بار به صورت آزمایشی در مناطق چهار و هشت تهران اتوبوس‌های خاصی برای مدارس قرار دادیم که دانش‌آموزان امروز توانستند به صورت نیم بها سوار این اتوبوس شوند و به مدرسه بروند و پلیس راهور نیز تدابیر لازم برای جلوگیری از ترافیک را با تمام...
 • برای حاکم کردن آرامش در تهران باید به اخلاق پایبند باشیم
 • رویداد۲۴-شهردار تهران با اشاره به اینکه برای حاکم کردن آرامش در شهر تهران باید به اخلاق پایبند باشیم، ادامه داد: شهروند شایسته‌ای برای تهران باشید و هم دیگران را تشویق کرده و آموزش دهید‌، تا به حقوق شهروندی و اخلاق شهروندی پایبند باشند.محمد علی نجفی؛ شهردار تهران زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در دبیرستان البرز نواخت. او در این مراسم ضمن ابراز خشنودی از حضور در جمع دانش‌آموزان گفت: خوشحالم امروز در جمع دانش آموزان این سرمایه های کشور و معلمان گرامی هستم. سلام می کنم بر همه دانش آموزان کشور که از امروز به تقویت علم خود می‌پردازند. سلام عرض می کنم خدمت همه معلمان و اساتید کشور که ایثار خود را از امروز شروع می‌کنند. او ادامه داد: مهر امسال از این نظر که همزمان با محرم حسینی است، مهر ویژه ای است. مهر امسال تحت تاثیر آموزگار بزرگ ایثار و شهادت و شجاعت امام حسین (ع) آغاز می‌شود و در این سال تحصیلی مکتب حسینی باید سرلوحه کار معلمین و دانش آموزان قرار گیرد. شهردار تهران با تاکید براینکه تقارن مهر و محرم باید به فال نیک گرفته شود، افزود: باید هرچه بیشتر از درس‌های امام حسین (ع)استفاده کنیم. قیام کربلا حماسه شور و شعور بود. امیدوارم امسال با تقارن محرم و شروع سال تحصیلی معلمان و دانش آموزان از این فرصت استفاده کنند و مسئله اخلاق را در برنامه های خود قرار دهند. شهردار تهران با تاکید بر اینکه انقلاب ما از نهضت حسینی نشات گرفت، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس عشق حسین (ع) جوانان ما را به جبهه کشید، امروز هم رزمندگان ما در عراق و سوریه همه تحت تاثیر نهضت حسینی هستند. دانش آموزان ما باید بدانند تلاش امروز آنها ضمانتی برای آینده این کشور هست و به دست شما ساخته می‌شود، کاری کنید جامعه و اولیای شما به حضور شما افتخار...
 • حضور زنان در مناصب مدیریتی ادارات را کارآمد تر می کند
 • اصفهان - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: حضور زنان شایسته در مناصب اداری و دولتی می‌تواند به کارآمدتر شدن فعالیت‌ها در جامعه، افزایش سلامت و کاهش آسیب های بدنه اداری کمک کند. به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار عصر جمعه در همایش خانواده و توسعه پایدار که در شهرضا برگزار شد با اشاره به نقش موثر زنان در جامعه اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که حضور زنان شایسته در مناصب اداری و دولتی می‌تواند به کارآمدتر شدن فعالیت‌ها در جامعه، افزایش سلامت و کاهش آسیب های موجود در بدنه اداری کشور کمک کند. ۳۰ درصد سهم زنان در مناصب دولتی اصفهان محقق شود وی با تاکید بر اینکه ۳۰ درصد سهم مدیریت دولتی بانوان در استان اصفهان محقق شود، تاکید کرد: مطمئناً با حضور بانوان شاهد تحولات خوبی در کشور خواهیم بود. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه به فعالیت خیریه های بزرگ در استان اصفهان و به ویژه شهرستان شهرضا اشاره کرد و ابراز داشت: موسسات خیریه ای نشان از توجه عموم مردم به مسائل دینی است و امروزه روند فعالیت خیریه‌ها به سمت توسعه جامعه است که این امر می‌تواند تاثیر بسزایی در محرومیت زدایی و کمک به لایه های مختلف جامعه داشته باشد. وی با تاکید بر اینکه حضور سازمان های مردم نهاد که بدون ترس و با روحیه مطالبه گری با دولتمران صحبت می کنند برای کشور بسیار مفید است، تصریح کرد: این سازمان ها می توانند به توسعه پایدار جامعه کمک قابل توجهی داشته باشند. اشتغال زنان سرپرست خانوار و جوانان تحصیل کرده در اولویت است ابتکار همچنین با اشاره به اینکه اشتغال زایی برای جوانان تحصیل کرده و زنان سرپرست خانوار از سیاست های دولت دوازدهم در این حوزه است، اضافه کرد: باید توجه داشت که دولت بدون همراهی مردم در این راه موفق نخواهد...
 • با انحطاط مدیریتی به لحاظ فکری مواجه هستیم
 • ابراهیم رزاقی گفت: با توجه به رفتار‌ها و نگاه‌های مدیریتی دولت یازدهم و دوازدهم به نظر می‌رسد بار دیگر در کشور با انحطاط مدیریتی به لحاظ فکری مواجه هستیم. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، ابراهیم رزاقی٬ استاد دانشگاه با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر صنعت در خصوص حمایت همه جانبه از برند پژو گفت: متاسفانه این نگاه در بدنه دولت وجود دارد و بسیاری از وزرای دولت مانند وزیر صنعت فکر می‌کنند.وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی آمد تا نشان دهد ما می‌توانیم٬ خاطر نشان کرد: مبانی ارزشی انقلاب اسلامی به ما می‌آموزد که با مدیریت جهادی٬ برنامه ریزی درست و اتکا به ظرفیت‌های داخلی می‌توانیم خودمان در عرصه‌های مختلف پیش رو باشیم.رزاقی با طرح این سوال که با چنین طرز فکرهایی چگونه می‌توان امید به تامین منافع ملی داشت٬ گفت: با توجه به رفتار‌ها و نگاه‌های مدیریتی دولت یازدهم و دوازدهم به نظر می‌رسد با انحطاط مدیریتی در ایران به لحاظ فکری مواجهیم.وی در ادامه افزود: این افراد فکر می‌کنند که ما نمی‌توانیم. انحطاط فکری به حدی در بدنه دولت کنونی بالاست که وزیر سابق اقتصاد در دولت یازدهم عنوان کرد باید از خارج مدیر وارد کنیم.این استاد دانشگاه با اشاره به سابقه بد سیاسی و اقتصادی فرانسه در مقابل ایران گفت: چند دهه است که پژو در ایران فعالیت می‌کند. ایا در طول این سال‌ها بیشتر منافع ملی ایران تامین شده یا منافع شرکت پژووی افزود: متاسفانه طبق آمار ایران چندین برابر کشورهایی مانند ژاپن٬ کره٬ آمریکا شرکت‌های مونتاژ کار دارد.رزاقی با بیان اینکه عرصه مدیریت کشور در اختیار سرمایه دارانی است که صرفا به منافع خود از مجرای توسعه واردات نگاه می‌کنند٬ تصریح کرد: استیلای چنین تفکری نه تن‌ها صنعت خودرو بلکه صنایع دیگر را نیز وابسته‌تر از گذشته خواهد کرد.منبع: پردیس خودرو
 • ابتکار:درصد بالایی از پ ست های مدیریتی در اختیار زنان قرار می گیرد
 • معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: درصد بالایی از پست‌های مدیریتی از این پس در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت که ثمرات زیادی خواهد داشت. به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار امروز (شنبه) در دیدار با رسول زرگرپور، استاندار اصفهان با بیان اینکه تشکل‌های فعالی در حوزه زنان در دولت یازدهم در استان اصفهان شکل گرفته است، اظهار کرد: یکی از مهمترین سیاست های دولت دوازدهم، ارتقای جایگاه زنان در حوزه های مدیریتی و انتصاب بانوان براساس شایسته سالاری است. ابتکار با بیان اینکه حضور زنان در عرصه های مدیریتی مورد تایید قرار گرفته و به تصویب رسیده است، افزود: درصد بالایی از پست‌های مدیریتی از این پس در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت. معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به جایگاه خانواده به عنوان مأمنی برای زندگی و توسعه پایدار، گفت: اقتصاد پویا و مقاوم در گرو خانواده سالم است و با خانواده سالم آسیب‌ها کمتر و پیشرفتها بیشتر خواهد بود. همچنین زرگرپور گفت: جایگاه و نقش زنان به عنوان ستون مستحکم خانواده در تربیت سرمایه‌های انسانی و نسل پویا، خلاق وکارآمد جامعه حساس و کلیدی است. استاندار اصفهان با اشاره به ترفیع جایگاه زنان در دولت تدبیر و امید، افزود: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته در دولت تدبیر و امید جایگاه زنان ارتقاء یافته و تفاوتها در بحث‌های مدیریتی کاهش یافته است. وی افزود: استفاده از نقش مهم بانوان در جامعه و بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های ارزشمند آنان می تواند راهکاری مهم برای رفع بخشی از مشکلات موجود جامعه باشد. انتهای پیام
 • ابتکار:از این پس درصد بالایی از پ ست های مدیریتی در اختیار زنان قرار می گیرد
 • معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: درصد بالایی از پست‌های مدیریتی از این پس در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت که ثمرات زیادی خواهد داشت.به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار امروز (شنبه) در دیدار با رسول زرگرپور، استاندار اصفهان با بیان اینکه تشکل‌های فعالی در حوزه زنان در دولت یازدهم در استان اصفهان شکل گرفته است، اظهار کرد: یکی از مهمترین سیاست های دولت دوازدهم، ارتقای جایگاه زنان در حوزه های مدیریتی و انتصاب بانوان براساس شایسته سالاری است.ابتکار با بیان اینکه حضور زنان در عرصه های مدیریتی مورد تایید قرار گرفته و به تصویب رسیده است، افزود: درصد بالایی از پست‌های مدیریتی از این پس در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت.معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به جایگاه خانواده به عنوان مأمنی برای زندگی و توسعه پایدار، گفت: اقتصاد پویا و مقاوم در گرو خانواده سالم است و با خانواده سالم آسیب‌ها کمتر و پیشرفتها بیشتر خواهد بود.همچنین زرگرپور گفت: جایگاه و نقش زنان به عنوان ستون مستحکم خانواده در تربیت سرمایه‌های انسانی و نسل پویا، خلاق وکارآمد جامعه حساس و کلیدی است.استاندار اصفهان با اشاره به ترفیع جایگاه زنان در دولت تدبیر و امید، افزود: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته در دولت تدبیر و امید جایگاه زنان ارتقاء یافته و تفاوتها در بحث‌های مدیریتی کاهش یافته است.وی افزود: استفاده از نقش مهم بانوان در جامعه و بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های ارزشمند آنان می تواند راهکاری مهم برای رفع بخشی از مشکلات موجود جامعه باشد.
 • تهران به توافق هسته ای پایبند نیست
 • به گزارش ایسکانیوز ، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه، ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم کرد. انور قرقاش در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز عربی گفت که باید با دخالت‌های ایران در امور کشورهای منطقه مقابله کرد. وی در مورد توافق هسته‌ای ایران با غرب، تهران را به عدم پایبندی به این توافق متهم کرد و گفت که « در مورد صداقت و واقعیت پایبندی ایران به توافق هسته‌ای، نگرانی وجود دارد». قرقاش همچنین مدعی شد که تقویت توانایی موشکی ایران در چارچوب گفتمان خصمانه نگران کننده است. وی ادعا کرد که ائتلاف ضد یمنی به سرکردگی عربستان، مانع روند راه حل سیاسی در یمن نبوده و اینکه جنبش انصار الله یمن است که در مسیر آن سنگ اندازی می‌کند. وزیر مشاور دولت امرارت در امور خارجه به بندر الحُدیده اشاره کرد و مدعی شد که ائتلاف عربستان قصد دارد با دور کردن این بندر از درگیری‌ها و در اصل با هدف اشغال آن، کمک‌های انسانی را از این بندر وارد یمن کند. در همین راستا وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگو با این شبکه مدعی شد که ایران به توافق هسته‌ای پایبند نیست و دولت آمریکا نیز این مسئله را می‌داند. وی با بیان اینکه منامه گفت‌‌وگو با تهران را رد نمی‌کند، مدعی شد که ایران باید دست از صدور انقلاب بردارد. خالد بن أحمد آل خلیفة به سخنان دیروز حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت که این سخنان غیر قابل قبول بوده و به‌زودی به آن پاسخ خواهد داد. آقای روحانی دیروز چهارشنبه گفته بود: «بحران‌های سوریه، یمن و بحرین راه حل نظامی ندارند و تنها از طریق توقف خشونت، و پذیرش رای و نظر مردم پایان پذیر است». وزیر خارجه بحرین مدعی شد که چیزی به نام محاصره قطر وجود ندارد. بحرین ...
 • شهردار تهران:شهرداری برای آغاز سال تحصیلی برنامه های خوبی اجرا کرد
 • به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی روز شنبه در حاشیه مراسم غباروبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدای دانش آموز در بهشت زهرا(س) با بیان اینکه اولین روز آغاز سال تحصیلی به خوبی برگزار شد افزود: حمل و نقل و ترافیک شهر تهران تحت کنترل بود و شهروندان نیز آمادگی لازم برای آغاز سال تحصیلی را داشتند.وی اظهار کرد: 4 جلسه طی روزهای اخیر با مسئولان آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد و در آن به شهرداران مناطق تاکید شد که از هر خدمتی که منجر به آمادگی بیشتر مدارس می شود، کوتاهی نکنند.نجفی افزود: درهمین ارتباط کار زیبا سازی محیط اطراف و تجهیز داخل مدارس با کمک شهرداری مناطق مختلف در تهران انجام شد که این اقدام فضا و شرایط مناسبی را برای آغاز سال تحصیلی فراهم کرد.وی افزود: در مناطق 4 و 8 شهر تهران، اتوبوس های ویژه مدارس را مستقر کردیم که به صورت نیم بها دانش آموزان را به مدارس انتقال می دهند، ضمن اینکه افزایش اتوبوس های خطی و تاکسی ها برای روز اول مهر نیز در دستور کار بود.نجفی با اشاره به اینکه تجهیز و گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی اهمیت زیادی در کاهش معضل ترافیک شهری دارد، تاکید کرد: همکاری و معاضدت همشهریان اهمیت زیادی برای رفع مشکلات ترافیکی شهر تهران دارد.وی ادامه داد: اگر شهروندان به ضوابط ترافیکی پایبند بوده و حقوق دیگران را رعایت کنند بخش قابل توجهی از مشکلات رفع می شود.شهردار تهران همچنین با بیان اینکه 36 هزار دانش آموز شهید الگو و اسوه خوبی برای همه دانش آموزان می تواند باشد افزود: مساله آگاهی و فعالیت های فرهنگی نقش مهمی در گسترش فرهنگ حسینی دارد و مردم باید به شور و شعور قیام امام ح سین(ع) در کنار هم توجه کنند و مدارس نقش موثر و گسترده ای در این زمینه دارد.به گزارش ایرنا، شهردار تهران در نخستین...
 • ورود زنان به ورزشگاه ها اولویت نیست حق ابتدایی است/زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه ها از بین نبریم
 • به گزارش صدای ایران،"مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند." این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است. او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد. سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند. زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم - در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟ موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که می توانند...
 • احداث پارکینگ یکی از اولویت های اصلی شهرداری تهران
 • به گزارش جماران؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت خطوط ریلی و احداث پارکینگ در پایتخت را به عنوان اولویت نخست برنامه‌ریزی ترافیکی خود اعلام کرد. سیدمحسن پورسیدآقایی با اشاره به برنامه‌های خود در حوزه حمل و نقل و ترافیک پایتخت گفت: کمبود شدید پارکینگ در پایتخت و شهرهای بزرگ دیگر در واقع مکمل معضل ترافیک شده است. وی تاکید کرد: در راستای مدیریت و کنترل مناسب ترافیک سنگین و حجیم پایتخت ضرورت دارد احداث پارکینگ به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و با جدیت در دستور کار قرار گیرد. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: اکنون بسیاری از معابر اصلی شهر به واسطه کمبود پارکینگ به محل پارک خودرو تبدیل شده است. این در حالی است که هر یک متر مربع از خیابان‌ها که هزینه زیادی نیز برای احداث انها پرداخت شده در تردد و عبور و مرور خودروها موثر است. پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه برنامه ویژه‌ای برای احداث پارکینگ و محدود کردن فضای پارک حاشیه‌ای خواهیم داشت، اظهار داشت: توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت ناوگان ریلی پایتخت در دستورکار است. ضمن اینکه معتقدم باید پارکینگ و نیز پایانه‌‌‌های ناوگان حمل ونقل عمومی در اطراف ایستگاه‌های مترو در دسترس شهروندان قرار داشته باشد.
 • برخورد خوشایند شهرداری تهران با دستفروشان مترو
 • تین‌نیوز | نماینده مردم تهران در مجلس خواستار ساماندهی دستفروشان مترو در مکان های مناسب فروشندگی از سوی شهرداری برای کسب درآمد آبرومندانه شد. فاطمه سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت ساماندهی دستفروشان مترو اظهارداشت: هر کسی اگر یک بار نیز با مترو سفر کرده باشد شاهد حضور دستفروشان در داخل مترو بوده است که اکثر آن ها از روی نیازمندی دست به این کار می‌زنند و شاید سالم ترین راه کسب درآمد را از این راه می دانند. نماینده مردم تهران، ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس با بیان اینکه در قسمت بانوان بیشتر دست فروشان مترو افراد سرپرست خانوار هستند افزود: همچنین اکثریت آن ها شهرستانی بوده و به همین دلیا اضطراب و نگرانی برای شناخته شدن ندارند. وی با تاکید براینکه جمع آوری این افراد از سطح مترو به شرطی که شهرداری بتواند مکان متمرکزی را در اختیار آنها برای فروشندگی و کسب درآمدسالم قرار دهد، امکان پذیر است گفت: اینکه عنوان می شود که این دست فروشان زیر بار نمی‌روند که در غرفه های شهرداری ساماندهی شوند شاید به این دلیل است که باید مبلغی را به عنوان اجاره، مالیات و هزینه قبوض آب و برق و گاز پرداخت کنند. سعیدی خاطرنشان کرد: این افراد بیم آن را دارند که فروش نداشته باشد در حالیکه در واگن های مترو بهتر و راحت تر می‌توانند روزانه با چند هزار نفر ارتباط برقرار کنند اما در عین حال این دستفروشان باید به شرط ساماندهی صحیح و اصولی، از داخل مترو جمع آوری شوند. وی ادامه داد: حضور مداوم دستفروشان در داخل مترو صورت خوبی ندارد و مسافران در هنگام ورود به این وسیله حمل و نقل عمومی با جایی شبیه به بازار مکاره مواجه می شوند‌ و به ازای هر 10 مسافر یک دست فروش وجود دارد. عضو...
 • عجله ای برای تغییرات مدیریتی نداریم
 • خرم‌آباد- استاندار لرستان گفت: عجله‌ای برای تغییرات مدیریتی نداریم چون فکر نمی‌کنیم همه مشکلات با تغییر حل می‌شود. موسی خادمی در گفت و گو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این سوال که تغییرات مدیریتی در سطح استان از چه زمانی آغاز می شود، اظهار داشت: اصل بر تغییر نیست، با همه داریم کار می کنیم. وی با تاکید بر اینکه ولی این به معنای عدم تغییر هم نیست، ممکن است یک جاهایی احساس کنیم نیازاست تغییر می دهیم، افزود: عجله ای برای تغییر نداریم چون فکر نمی کنیم همه مشکلات با تغییر حل می شود. استاندار لرستان یادآور شد: اگر جایی لازم بود، تغییر انجام می شود.
 • ساخت مسجد آدینه در منطقه ۱۴ تهران در دستور کار شهرداری
 • به گزارش ایلنا، علیرضا جعفری با اشاره به اینکه این مسجد دارای مساحت 750 متر مربع و زیربنایی 3 هزار متر مربع است، خاطر نشان کرد: مسجد آدینه در قالب یک مسجد محلی در راستای پیشبرد اهداف شهرداری تهران مبنی بر ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی در محلات در حال راه اندازی است. وی با اشاره به اینکه معماری اسلامی یکی از بزرگترین جلوه ھای ظھور حقیقت ھنری در کالبد فیزیکی است، افزود: معماری اسلامی به عنوان یکی از موفق ترین شیوه ھای معماری در تاریخ معماری جھان است. جعفری با اشاره به ضرورت توجه به معماری ایرانی اسلامی در ساخت این مسجد، گفت:بنای مسجد در بردارنده رسالت دینی و اجتماعی است وبر این اساس معماری مساجد نمایانگرعمق برداشت‌های فرهیختگان و سازندگان از جوهره ایمان جوامع اسلامی است. وی بیان داشت: با توجه به آنکه معماری مسجد چه در گذشته و حال و آینده ، با زندگی و فرهنگ جامعه یگانه و همسوست بنابراین در مطالعات صورت گرفته در منطقه 14 تهران تمامی این جنبه ها مورد توجه قرار گرفته است. به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران جایگاه مذهبی و تاریخی مسجد به عنوان یک مرکز مهم و اصیل اسلامی ایجاب می‌کند که طراحی و ساخت این مراکز، با ساختار ظاهری منحصر به مساجد تاریخی اسلامی پیگیری شود. جعفری با بیان اینکه طراحی ساختمان مسجد آدینه در 4طبقه صورت گرفته است، افزود: این چهار طبقه شامل شبستان آقایان و خانم ها ، کلاس های آموزشی ، پایگاه بسیج و سالن برگزاری مراسم هاست. به گفته جعفری ، مسجد آدینه واقع در منطقه 14 شهرداری تهران در بزرگراه امام علی(ع)، خروجی خیابان پروین قرار دارد و محل پروژه مورد نظر تجهیز شده و در هفته های آتی مراحل اجرایی شدن عملیات آن آغاز خواهد شد.
 • راه اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت فولاد و فلزات در سازمان فنی و مهندسی شهرداری تهران
 • مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران از راه اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت فولاد، فلزات و ژئوسنتتیک ها خبرداد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، و به نقل از پایگاه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران طهمز احمدپور افزود: از این پس آزمایش های مربوط به تعیین مقاومت کششی انواع فولاد و ژئوسنتتیک ها، مقاومت فشار مصالح و قطعات بتنی وآزمایشات خم و باز خم میلگرد و سایر قطعات فولادی در مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران انجام می شود و به این ترتیب ارزیابی کیفی فولاد، فلزات و ژئوسنتتیک ها در پروژه های عمرانی مدیریت شهری تسهیل خواهد شد.وی تجهیزات به کار گرفته شده در این آزمایشگاه را شامل دستگاه های تست کشش و فشار با ظرفیت های 100 تن، 60 تن و 15 تن، دستگاه های خم و بازخم میلگرد و قطعات فولادی دانست و یادآور شد: هزینه خرید این تجهیزات، به دلیل استفاده از محصولات یکی از شرکت های دانش بنیان داخلی، کمتر از قیمت محصولات مشابه خارجی است؛ از این رو علاوه برحمایت از تولیدات آزمایشگاهی ساخت کشور، در هزینه های تجهیز آزمایشگاه صرفه جویی شده است؛ ضمن آنکه تجهیزات خریداری شده از نوع هیدرولیک نیست و به دلیل بهره گیری از سیستم های پیچشی، از دقت بالاتری برخوردارند.مدیرعامل سازمان مشاور فنی مهندسی شهر تهران،راه اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت فولاد، فلزات و ژئوسنتتیک ها را به معنای فراهم شدن امکان ارزیابی دقیق قطعات فولادی مورد استفاده در طرح های عمرانی شهرداری تهران بر اساس مختصات استاندارد ملی ایران بیان و اضافه کرد: این آزمایشگاه می تواند علاوه بر طرحهای عمرانی پایتخت ساخت و سازهای بخش خصوصی در حیطه نظام مهندسی ساختمان را نیز تحت پوشش قرار دهد.
 • انتشار کتاب زنان و خانواده در اسناد بالادستی توسط شورای زنان
 • شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده کتاب «زنان و خانواده در اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران» را منتشر کرد. اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران، مجموعه ای از قوانین و مصوبات حائز اهمیت است که شامل قانون اساسی کشور، سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و نیز مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مرجع عالی سیاستگذاری و تعیین خط مشی و تصمیم گیری در امور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی کشور می باشد. مجموعه منتشر شده شامل کلیه مفاد مرتبط با زنان و خانواده در اسناد بالادستی نظام است که می تواند به عنوان مرجع در این حوزه مورد استفاده محققان قرار گیرد.
 • نماینده اصلاح طلب:ورود زنان به ورزشگاه ها حق ابتدایی آنهاست/وضعیت زنان در افغانستان بهتر از ایران است
 • مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند.این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است.او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد.سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند.مشروح گفت‌وگوی ایسنا با پروانه سلحشوری را در زیر می‌خوانید:زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم- در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که می توانند شادی...
 • وضعیت زنان در افغانستان بهتر از ایران است/برخی از اصولگرایان هم مخالفتی با حضور زنان در ورزشگاه ها ندارند
 • مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند.این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است.او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد.سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند.زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم- در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که می توانند شادی ایجاد کنند. فرض کنید اگر مسابقه والیبال ایران و...
 • تخلف روسای ۲ قوه مقننه و مجریه در انتصاب سرپرست برای وزارت علوم/بلاتکلیفی در سال تحصیلی جدید
 • گروه سیاسی- سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به آغاز سال تحصیلی دانشگاهها بدون داشتن وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: انتصاب سرپرست برای یک وزارتخانه زمانی است که وزارتخانه دارای وزیر بوده و به دلایلی مختلف از جمله عزل، استعفاء، استیضاح و یا دلایل دیگر وزارتخانه بی وزیر شده باشد. وی افزود: اینکه وزارتخانه از ابتدای تشکیل یک دولت اصلا وزیر نداشته و رئیس جمهور وزیری به مجلس معرفی نکرده، انتصاب سرپرست خلاف قانون اساسی است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: علی لاریجانی رئیس مجلس نباید در مقابل این تخلف قانونی سکوت می کرد اما متاسفانه اقدامی در این زمینه انجام نداد که سکوت وی هم تخلف است. ابطحی افزود: آقای روحانی رئیس جمهور باید در روز سه شنبه 17 مرداد که اسامی وزرای کابینه را معرفی می کرد، همه وزرا را یک جا معرفی کرد و نمایندگان به کابینه رای می دادند. وی افزود: ابتدا باید صلاحیت کل کابینه و بعد صلاحیت وزرا بصورت تک، تک بررسی می شد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ضرر و زیان وزارت علوم از نداشتن وزیر گفت: وزارت علوم بعنوان یک وزارتخانه مهم در آغاز سال تحصیلی نباید بدون وزیر باشد و با سرپرست اداره شود. در حال حاضر وضعیت چندین دانشگاه مبهم است و این دانشگاهها هم رئیس ندارند و با سرپرست اداره می شوند که با نداشتن وزیر مشکلات آنها ادامه دار شده است. ابطحی اضافه کرد: همچنین چند هزار دانشجو دکتری و کارشناسی ارشد و کارشناسی در حالی سر کلاسهای درس حاضر می شوند که سیاست های این وزارتخانه چندان مشخص نیست. وی افزود: نداشتن وزیر همچنین باعث شده تا نمایندگان مجلس از حق نظارتی خود همچون تذکر و سوال محروم شوند چرا که طبق قانون سرپرست نسبت به مجلس...
 • عوارض پوست مرغ برای مردان و زنان
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ پوست مرغ عامل بسیاری از بیماری در انسان است که در زن و مرد متفاوت است . پزشکان بیان داشته اند ، پوست مرغ درخانم ها باعث :جوش، پرمویی، رویش موهای زائد و کیست تخمدان می شود! و در آقایان باعث :آکنه های شدید پوستی و نارسایی در هورمون می شود.
 • خدمات رایگان تبلیغات شهرداری برای هیات های مذهبی
 • رشت-رییس کمیسیون فرهنگی شورا در دیدار با روسا ی هیات های مذهبی رشت گفت: سازمان زیباسازی استندها و جایگاه هاب تبلیغاتی خود را بصورت رایگان در اختیار هیات های مذهبی قرار می دهد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از شورای اسلامی کلانشهر رشت؛ عاقل منش با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری تصریح کرد: بخاطر علاقه به اهل بیت (ع)، بیشترین جذب جوانها در میان تشکل های دینی است و مسلمانها بخصوص شیعیان امتیازی دارند که دیگر ملتها ندارند و آن اجتماعات دینی است که با این قدرت و محتوا در دیگر کشورهای مسلمان نیست. وی، مزیت های هیات های مذهبی را برشمرد و ابراز کرد: تامین هزینه های هیات ها توسط خود مردم نقطه عطفی است و اگر نهادهای دولتی کمک مالی می کنند، بسیار نازل است. عاقل منش همچنین تاکید کرد: ۳عنصر مردم ، روحانیت و مداح در همه هیات ها هستند و باید در این مراسم ها روح حماسی، توکل بخدا و مجاهدت فداکارانه در راه خدا باید تقویت شود و از امام حسین (ع) مدد بگیریم. رییس کمیسیون فرهنگی شورا یاداور شد: در هیات های مذهبی باید عشق به امام حسین ترویج گردد و اینگونه نباشد که تنها به ظواهر مذهبی توجه شود و از معارف دینی تهی باشد. عاقل منش با اشاره به تلاش های شورا و شهرداری در کمک به هیات های مذهبی در ماه محرم اذعان کرد: سازمان زیباسازی استندها و جایگاه هاب تبلیغاتی خود را بصورت رایگان در اختیار هیات های مذهبی قرار می دهد. وی افزود: سازمان فرهنگی نیز بصورت رایگان تا ۲۰متر بنر رایگان با معرفی شورای شهر برای هیات ها چاپ می کند. رییس کمیسیون فرهنگی به وضعیت درآمدی شهرداری اشاره نمود و یادآور شد: هرچند در سنوات گذشته کمک نقدی هم به هیات ها از سوی شورا و شهرداری اعطا می شد، ولی بحران مالی...
 • حکم سرپرستی حمید لطف اللهیان برای شهرداری اردبیل صادر شد
 • اردبیل - از سوی شورای اسلامی شهر اردبیل، حکم حمید لطف اللهیان به عنوان سرپرست شهرداری این شهر صادر شد. به گزارش خبرنگار مهر،ظهر شنبه طی مراسمی شورای شهر اردبیل تا زمان صدور حکم قطعی حمید لطف اللهیان را به عنوان سرپرست شهرداری اردبیل منصوب کرد. گفتنی است دور پنجم شورای شهر اردبیل با آغاز فعالیت خود، حمید لطف اللهیان را که در سمت شهردار اردبیل فعالیت می کرد از سمت خود برکنار کرده بود. اما پس از یک ماه و بعد از بررسی ۱۶ گزینه برای تصدی کرسی شهرداری، در نهایت اعضا شورای شهر اردبیل دوباره به لطف اللهیان اعتماد کرد و وی با هشت رای مثبت به سمت قبلی خود انتخاب شد. پس از انتخاب شورا و به منظور اجرای امور شهرداری، شورای شهر اردبیل تا زمان ابلاغ قطعی از سوی وزارت کشور، حکم سرپرستیحمید لطف اللهیان را به عنوان سرپرست این مجموعه صادر کرد.
 • بارزانی:آماده پرداختن هر بهایی برای آزادی هستیم
 • رئیس اقلیم کردستان عراق فشارهای بین‌المللی برای لغو همه‌پرسی استقلال کردستان عراق را که قرار است دوشنبه ۲۵ سپتامبر برگزار شود، رد کرد و گفت، کرد‌ها آماده پرداختن هر بهایی مقابل آزادی هستند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در واکنش به بیانیه شورای امنیت درباره همه‌پرسی استقلال کردستان عراق در میان طرفدارانش در اربیل گفت: همه‌پرسی استقلال در موعد خود برگزار می‌شود و تصمیم دست خود مردم است. این همه‌پرسی تنها برای تعیین مرز‌ها یا تحمیل یک واقعیت نیست. ما مخالفت کشورهای دیگر با برگزاری همه‌پرسی را رد می‌کنیم.وی افزود: از بغداد و جامعه جهانی دعوت می‌کنیم بعد از ۲۵ سپتامبر (سوم مهر) بیایند و با ما بر سر مرزهای مورد مناقشه، نفت، گاز، آب و همه چیز مذاکره کنند.مسعود بارزانی در جمع حامیان خود تاکید کرد: قطع بودجه از سوی بغداد به منزله عملیات انفال حدید علیه کردستان است.بارزانی در این سخنرانی سعی کرد بغداد و جامعه جهانی را مطمئن سازد که همه‌پرسی با هدف احترام به حق کرد‌ها در استقلال است.وی با اشاره به ایران و ترکیه تاکید کرد: اقلیم طی ۲۵ سال گذشته روابط خوبی با کشورهای همجوار داشت این مدت برای مذاکره با ما بر سر حل بحران کافی نبود که فورا این کشور‌ها زبان تهدید را در پیش گرفتند.بارزانی همچنین از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تشکر کرد و گفت: نیروهای پیشمرگ فداکاری زیادی داشتند، اما بغداد آن‌ها را ر‌ها کرد.وی خواستار برخورد به نحو احسن با آوارگان در کردستان عراق شد.رئیس اقلیم کردستان عراق خطاب به طرفدارانش گفت: شما باید روز ۲۵ سپتامبر به پای صندوق‌های رای بروید و سرنوشتتان را تعیین کنید. کشور شما یک کشور فدرالیسم دموکرات خواهد بود.آخرین هشدار ترکیه به بارزانیاین در حالی است که در آنکارا، شورای امنیت ملی ترکیه لغو همه‌پرسی را خواستار شد و بار دیگر آن را غیرقانونی و...
 • هژبری:۳ سناریوی برای کردستان و بارزانی متصور هستیم
 • بین الملل>خاورمیانه - یک کارشناس مسائل منطقه ای در گفت‌وگو با خبرآنلاین سناریوهای مختلف همه‌پرسی عراق را مورد بررسی قرار داد. محمد اکبری: هنوز روزهای زیادی از شکست داعش و خروج آن از عراق نگذشته که موضوعی دیگر روند ثبات و امنیت این کشور را با مشکل روبرو کرده است. موعد اعلام شده از سوی بارزانی برای همه پرسی استقلال در عراق فرا رسیده است. بارزانی مصمم است این روند را اجرایی کند و به مخالفت و مواضع بغداد و همچنین کشورهای دیگر از جمله ترکیه و ایران توجه نشان نمی دهد. این روند می تواند فضای ملتهبی را در منطقه بار دیگر ایجاد کند. در این باره با محمد علی هژبری کارشناس مسائل منطقه ای گفت و گو کرده ایم که از نظر می گذرانید: نظرتان در مورد دلیل اصرار و حالت لجوجانه بارزانی برای برگزاری همه پرسی استقلال علیرغم مخالفتها چیست؟ آیا رفراندوم به بود و نبود او مرتبط نیست؟ بی شک خود مسعود بارزانی به عنوان یک تصمیم گیرنده و رهبر سیاسی میتواند به صورت یکی از سطوح تحلیل استقلال کردستان عراق(در کنار سطح تحلیل میانی و کلان) مد نظر قرار گیرد. احتمالا اگر رئیس اقلیم کردستان عراق، شخصی غیر از بارزانی بود، شاید انتظارِ همه پرسی استقلال را برای چند روز اینده نمی کشیدیم. بنده با توجه به سوال حضرتعالی، در کنار رهبری بارزانی، سطح تحلیل دوم را قوم کُردی با محوریت حزب دموکرات کردستان، میدانم. کُردها، نزدیک به یک قرن است که برای داشتن دولت مبارزه می نمایند. ضعف و بحران ناشی از خلاء حضور دولت های منطقه در جغرافیای کُردها، همیشه فرصتی برای انها فراهم کرده تا با استفاده از این فرصت، برای تحقق نوستالوژی دولت کُردی تلاش کنند. قیام کردهای ترکیه در اوایل تاسیس جمهوریت و تداوم آن تا امروز، تاسیس جمهوری مهاباد در فضای جنگ جهانی دوم و درگیری...
 • ۸ هزار تن قیر رایگان برای شهرداری های حوزه انتخابیه کهگیلویه تخصیص یافت
 • نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی شهرداری های حوزه انتخابیه می توانند از قیر رایگان برای آسفالت معابر و خیابان های شهری بهره لازم را ببرند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصبح زاگرس،سردار عدل هاشمی پور از تخصیص هشت هزارتن قیر رایگان برای شهرداری های حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ خبرداد و افزود: با پیگیری و موافقت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه های کشور، هشت هزارتن قیر رایگان به شهرداری های حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ تخصیص داده شد. وی باتقدیر از همراهی مجموعه وزارت راه و شهرسازی بویژه مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه های کشور، اظهارداشت: شهرداران حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ بایستی میزان قیر مورد نیاز خود را به اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کنند. نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ شهرداران بطور مستمر پیگیر دریافت سهمیه قیر مورد نیاز شهرهای خود از اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد باشند. هاشمی از شهرداران حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ خواست بعد از دریافت قیر عنوان شده به فکر سرعت بخشی به آسفالت معابر و خیابان های شهرهای تحت مدیریت شان باشند. انتهای پیام/
 • جنگ تحمیلی ثابت کرد استکبار به قراردادهای بین المللی پایبند نیست
 • ایلام - نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام در مراسم رژه ۳۱ شهریور جنگ تحمیلی را تجربه ارزشمندی توصیف کرد که در این مدت ثابت شد جبهه استکبار به رهبری آمریکا به هیچ یک از قرار دادهای بین المللی پایبند نیست. به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان در جمع نیروهای مسلح شرکت کننده و مسئولین لشکری و کشوری و آحاد مردم ولایت مدار و خانواده های محترم شهدا و جانبازان و ایثارگران همچنین فرمانده مرزبانی و حضور گسترده مرزبانان، جنگ تحمیلی را تجربه ارزشمندی توصیف کرد که در آن ثابت شد جبهه استکبار به رهبری آمریکا به هیج یک از قراردادهای بین المللی پایبند نیست و از طرفی باعث افزایش قدرت و اقتدار جهانی ایران شد. نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان افزود: اگر امروز دشمن جرات تجاوز به ایران را ندارد ناشی از قدرت و اقتدار رزمندگام ما در ۸ سال دفاع مقدس است، هشت سال جنگ تحمیلی با مدیریت عالی بنیانگذار انقلاب اسلامی (ره) مارا در جهان قدرتمند کرد، این فرهنگ دفاع مقدسی باید در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاهی تدریس شود، اگر امروز در منطقه بهران زده خاورمیانه امنیت مثال زدنی داریم، اگر عالی ترین جلوه های امنیتی در دنیا داریم، نتیجه حماسه آفرینی شهیدان و رزمندگان و جانبازان عزیز است که در هشت سال جنگ تحمیلی نقش آفرینی کردند. حجت الاسلام لطفی با بیان اینکه هوشیار باشیم در حال حاضر دشمن در همه جبهه ها با ما در حال جنگ است، تصریح کرد : دشمن ما اگر امروز در جبهه رویارویی توان و قدرت لازم را ندارد در جبهه های دیگر فرهنگی و اقتصادی کوتاه نیامده است، تلاش کنیم در جبهه اقتصادی فرهنگی هم بر دشمن پیروز شویم. وی فرهنگ عاشورایی را فرهنگی عنوان کرد که به بلندای تاریخ برای ما بشریت پیام دارد، سپس...
 • وزیر خارجه هلند:اهمیت ویژه ای برای حفظ برجام قائل هستیم
 • خبرگزاري آريا - نيويورک - ايرنا - وزير امور خارجه هلند با اشاره به گسترش روابط سياسي- اقتصادي آمستردام و تهران در دوران پس از برجام تاکيد کرد که حفظ توافق هسته اي با ايران براي کشورش داراي اهميت ويژه اي است. `برت کوئندرس` روز جمعه در گفت وگوي اختصاصي با ايرنا، درباره موضع هلند در خصوص توافق هسته اي ايران گفت: به نظرم اين موضوع بسيار روشن است. براي ما اين موضوع داراي اهميت ويژه است که برجام را حفظ کنيم. وزير خارجه هلند همچنين در پاسخ به پرسش ايرنا درباره روابط اقتصادي کشورش با ايران در دوره پس از برجام گفت: اين روابط رو به جلو است.کوئندرس در پايان ديدار دوجانبه خود با وزير امور خارجه کشورمان با ايرنا گفتگو مي کرد.اين ديدار در حاشيه نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک برگزار شد.م.ع/ 3404**انتشار: محسن اسماعيلي انتهاي پيام /*