رویداد۲۴-مصوبه حذف شرط داشتن پایان خدمت برای اخذ گواهینامه رانندگی که اواخر پاییز سال 1394 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در جریان الحاق یک تبصره به ماده 55 «قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه» اکثریت آرای نمایندگان مردم را از آن خود کرد، بعد از گذشت نزدیک به 2 سال هنوز بدون اجرا باقی مانده است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که داشتن حداقل گواهینامه برای افراد ضروری است زیرا در این صورت از میزان خسارات و آسیب‌های ناشی از رانندگی بدون گواهینامه کاسته می‌شود ضمن آنکه افراد با داشتن مهارت رانندگی اگر سرباز شوند برای نظام وظیفه مؤثر‌تر و کاربردی‌تر خواهند بود. بر اساس آمارها، تعداد افرادی که هنوز کارت پایان خدمت دریافت نکرده‌اند، بسیار است و بر همین اساس کارشناسان معتقدند که این افراد نباید از حقوق اولیه شهروندی مانند داشتن گواهینامه محروم شوند، در واقع اجرا نشدن قانون مذکور موجب محرومیت افراد از سایر حقوق‌ اولیه می‌شود. موافقان این مصوبه معتقدند اجرا نشدن قانون به‌عنوان تنبیه مشمولان غایب مناسب نیست و بهتر است از روش‌هایی چون جریمه نقدی برای تنبیه استفاده شود، چرا که داشتن یا نداشتن گواهینامه مرتبط با خدمت نظام وظیفه نیست بنابراین نباید برخی افراد که نان‌آور خانواده هم هستند به بهانه نرفتن به سربازی از اخذ گواهینامه هم محروم شوند اما رئیس پلیس راهور ناجا نظر دیگری دارد.

سردار تقی مهری با بیان اینکه افرادی که بخواهند اقدام به دریافت گواهینامه رانندگی کنند در صورتی که در حال تحصیل در هر رده تحصیلی باشند، می‌توانند بدون مشکل اقدام کرده و گواهینامه خود را دریافت کنند، وی می‌گوید: «افرادی که در حال تحصیل نبوده و به سربازی نرفته باشند فعلاً مشمول گرفتن گواهینامه رانندگی نمی‌شوند. »وی با اشاره به اجرایی شدن طرح دریافت گواهینامه رانندگی بدون اخذ پایان خدمت پس از تأیید ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: «موضوع سربازی در صلاحیت ستاد کل نیروهای مسلح است و هر زمان که ستاد به ما قانون را ابلاغ کند، بدون پایان خدمت گواهینامه صادر خواهیم کرد. »

سلمان خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در همین زمینه به خبرنگار «ایران» می‌گوید: «قانونگذار با وجود تمامی قوانینی که در گذشته بوده است، قانونی را تصویب کرده که افراد بدون گذراندن خدمت مقدس سربازی، امکان دریافت و اخذ گواهینامه رانندگی را داشته باشند. قانون مصوب صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت به سبب تأیید شورای نگهبان و مصوبه مجلس لازم‌ الاجرا بوده و ابهامات مطرح از سوی ناجا هم مانع اجرای قانون نیست. »وی می‌افزاید: «ناجا آمده با استناد به قوانین قبلی در این مورد ایجاد تشکیک می‌کند و مواد قانونی متعددی را در این زمینه بازگو می‌کند؛ اما باید بپذیرند که قانونگذار با وجود تمامی این موارد قانون جدیدی را تصویب کرده است.

معتقدم مجلس نیز باید هر چه سریعتر تکلیف این موضوع را مشخص کند و اگر به ادعای ناجا این قانون دارای نقاط ضعفی است؛ هر چه سریعتر استفساریه‌ای تهیه کند. »سرهنگ محمد ترحمی، رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا نیز در این زمینه به خبرنگار حقوقی «ایران» می‌گوید: «واقعیت این است که این موضوع مربوط به ناجا نیست که بحث تمکین یا عدم تمکین پلیس به قانون در میان باشد. اولاً بر اساس مواد1 و 2 قانون نظام وظیفه تمامی افراد ذکور جمهوری اسلامی ایران موظفند به کشور، دین و ناموس‌شان در راستای انجام خدمت وظیفه عمومی خدمت کنند. در بند الف ماده 10 قانون نظام وظیفه مصوب 1363 نیز اذعان شده که برای صدور گواهینامه رانندگی حتماً در مدارک مشمولیت فرد برای نظام وظیفه هم مورد کنترل قرار گیرد و تصویری از آن در سوابق درج شود.

در ماده 54 قانون بیمه قانونگذار گفته که برای اخذ گواهینامه نیازمند کارت معافیت یا پایان خدمت نیست؛ این موضوع بند الف ماده 10 قانون نظام وظیفه را که به ناجا حکم کرده تا تصویر مشمولیت فرد را بگیرد؛ نسخ ضمنی می‌کند. چرا که قانون مؤخر ارجحیت بر قانون مقدم دارد و اجرایی است و این وضعیت را ما هم قبول داریم. »وی می‌افزاید: «اما نکته‌ای که هست در قانون 58 مکرر قانون نظام وظیفه مصوب سال 1390، نیروی انتظامی در شمول عام موظف به شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غایب شده است. این در قانون 58 مکرر قانون نظام وظیفه مصوب نسخ ضمنی نشده و نسخ صریح هم در جایی نشده و حتی در سال 1395، آیین نامه اجرایی آن نیز توسط دولت تدوین و برای اجرا ابلاغ شده است. »

از سوی دیگر در قانون بودجه سال 1396 نیز که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده است؛ بیان شده که آن دسته از مشمولان غایبی که جریمه‌شان را پرداخت کرده‌اند چه به صورت اقساط یا نقدی؛ می‌توانند گواهینامه اخذ کنند. سؤالی که اینجا پیش می‌آید این است که اگر در قانون بودجه سال 96 اعلام می‌شود که فقط آن مشمولانی که جریمه‌شان را پرداخت کرده‌اند، می‌توانند گواهینامه اخذ کنند؛ این به معنای آن است که مشمولان غایبی که جریمه‌شان را پرداخت نکرده‌اند، نمی‌توانند گواهینامه دریافت کنند.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا می‌گوید: «اگر قرار بود همه بر اساس ماده 54 گواهینامه اخذ کنند، چه لزومی به تصریح در قانون بودجه سال 96 داشته که فقط آنهایی که هزینه را پرداخت کردند؛ می‌توانند گواهینامه را بگیرند. هم‌اکنون نیروی انتظامی به یک تزاحم و تعارض در قوانین برخورده است؛ از سویی قانون بودجه و از طرف دیگر ماده 54 قانون بیمه و از سویی ماده 58 مکرر قانون نظام وظیفه؛ یعنی ما باید به فرد بگوییم تشریف بیاورید به شما گواهینامه می‌دهیم هر چند که مشمول غایب هستید و دقیقاً درست است که به کشورت، دینت و ناموست برابر قانون این کشور خدمت نکرده‌ای، اما تشریف بیاورید ما به شما گواهینامه بدهیم!همچنین محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی در این زمینه به خبرنگار «ایران» اظهار می‌دارد: «قانون مجلس، روشن و صریح بوده و جای تردیدی برای هیچ‌کسی باقی نمی‌گذارد.

باید در مقابل ادعاهایی که هم‌اکنون مطرح می‌شود؛ گفت که این قانون مؤخر بوده و ارجحیت دارد. ما یک قانون نظام وظیفه‌ای داریم که در آن قید شده که حتماً باید افراد به خدمت سربازی بروند اما اینکه تعارضی وجود داشته باشد را قبول ندارم. قانون جدید مستثنی کرده افرادی را که فاقد کارت پایان خدمت هستند و قصد اخذ گواهینامه دارند. »نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس دهم شورای اسلامی ادامه می‌دهد: «اینگونه نیست که قانون را ستاد نیروهای مسلح به ناجا ابلاغ کند و قانون برای همه لازم الاجرا است. به نظرم این ادعا بدین سبب مطرح می‌شود که نمی‌خواهند قانون را اجرا کنند و بر همین اساس پای ستاد کل نیروهای مسلح را پیش می‌کشند در صورتی که هیچ نهاد و ستادی نمی‌تواند، جلوی اجرایی شدن قانونی را که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است را بگیرد.

رهبر معظم انقلاب نیز به دفعات تأکید بر قانونمداری داشته‌اند و مجلس هم توقع دارد که ناجا از این پاسکاری‌ها دست بردارد و این قانون هر چه زودتر اجرایی شود. سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز به «ایران» می‌گوید: «در حال حاضر مصوبات قانونی به افرادی که گواهی پایان خدمت ندارند هم این اجازه را داده که برای گرفتن کارت گواهینامه با در نظر گرفتن شرایطی اقدام کنند. منتهی ناجا هم استدلال‌هایی دارد که هنوز نتوانسته چارچوب مشخصی را برای افرادی که دارای کارت پایان خدمت نیستند و تمایل به اخذ گواهینامه دارند؛ ارائه و شرایط آن را مشخص کند. البته به نظرم به هر حال کارت پایان خدمت یک گواهینامه مهمی است که وقتی فرد آن را نداشته باشد و از لحاظ سربازی و نظام وظیفه تعیین تکلیف نشده باشد؛ قطعاً نباید وارد عرصه‌های دیگر اجتماعی هم بشود چرا که نظام وظیفه موضوع قابل عبوری نیست. »

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی می‌افزاید: «در حال حاضر آمار بسیار بالایی داریم از افرادی که اقدام به تعیین تکلیف از نظام وظیفه نکرده‌اند و وقتی که بنا بر این شد که افرادی که هشت سال به بالا غیبت داشتند؛ درخواست خرید دوران سربازیشان را بکنند؛ آمار مراجعه‌کنندگان بسیار زیاد بود. این آمار نشان می‌دهد که افراد بسیار زیادی هستند که بدون تعیین تکلیف سربازی در این جامعه زندگی می‌کنند و بسیاری از آنها هم خانواده دار هستند. البته در این امر بنده معتقد به استفساریه در مجلس شورای اسلامی نیستم؛ اگر ناجا مسائل یا شرایطی دارد یا ضوابطی را می‌خواهد تعیین کند که نیاز به تصمیم مجلس دارد؛ می‌تواند آنها را اعلام و به صورت لایحه تقدیم خانه‌ملت کند. »

منبع: رویداد24

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۲۵۹۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • رانندگی بدون گواهینامه در صدر پرونده های جرائم اطفال
 • رئیس محاکم عمومی و انقلاب تهران: رانندگی بدون گواهینامه در صدر پرونده جرائم اطفال قرار دارد. عباس پوریانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود:‌ بیشترین پرونده های مجتمع قضایی شهید فهمیده، رانندگی بدون گواهینامه است.وی گفت: پارسال هزار و 598 پرونده رانندگی اطفال بدون گواهینامه در مجتمع قضایی اطفال تهران داشته ایم و در شش ماهه نخست امسال نیز 870 پرونده در همین خصوص تشکیل شده است.پوریانی افزود:‌ در حال حاضر برخی پرونده ها به افراد زیر 18 و 15 سال اختصاص دارد که بدون گواهینامه رانندگی کرده اند و منجر به تصادفات همراه با جراحت یا فوت برخی افراد شده است.رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران افزود: والدین سویچ خودرو را نباید در اختیار یا در معرض دید فرزندان خود قرار دهند.وی درباره سایر پرونده های جرائم اطفال گفت: ضرب و جرح عمدی نیز از دیگر جرائم اطفال است که منجر به پرداخت دیه می شود.پوریانی افزود: برای پرداخت دیه چنانچه جراحتی به افراد وارد شود مشمول دیه خواهد شد و از طرفی والدین نیز بر اساس ماده 467 قانون مجازات اسلامی تکلیفی برای پرداخت دیه ندارند، چراکه اطفال رافع مسئولیت کیفری هستند و این یک مشکل حقوقی و قانونی است و مشخص نشده که چه کسی باید دیه را پرداخت کند.رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران از سرقت به عنوان یکی دیگر از پرونده های جرائم اطفال یاد کرد و افزود: بسیاری از جرائمی که در حال حاضر توسط برخی اطفال اتفاق می افتد مربوط به پرونده راکبین موتورسوار یا رانندگان بدون گواهینامه است که در کنار رانندگی بدون مجوز، مرتکب سرقت یا حمل مشروبات الکلی می شوند.پوریانی ادامه داد: درباره رانندگی بدون گواهینامه برخی افراد سودجو از وجود همین اطفال سوءاستفاده می کنند، مثلا مواد مخدر را در قلب بسته بندی به آن ها می دهند تا در محل دیگری تحویل...
 • ناوگان نفتکش ایران ۲ گواهینامه جدید بین المللی دریافت کرد
 • تهران- ایرنا- ناوگان نفتکش ایران که پس از اجرای برجام و رفع تحریم ها، دوباره دریافت بیمه ها و استانداردهای بین المللی را با هدف توسعه فعالیت ها و ورود به بندرهای مختلف در دستور قرار داد، بتازگی 2 گواهینامه جدید بین المللی دریافت کرد. به گزارش ایرنا، نفتکش های ایرانی در زمان تحریم به دلیل جلوگیری از صدور گواهینامه ها و تاییدیه های تخصصی و بین المللی، قادر به ورود به بندرهای مهم در مناطقی مانند اروپا نبودند اما پس از اجرای برجام، این موانع برطرف شد.پس از رفع تحریم ها، بیمه بین المللی نفتکش های ایرانی دوباره برقرار و استانداردهای لازم اخذ شد؛ به گونه ای که درهای بندرهای کشورهای مختلف، یکی پس از دیگری به روی نفتکش های ایرانی باز شد.اکنون ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران علاوه بر اروپا و مدیترانه، به بندرهای کره جنوبی، چین، هند، تایوان، سنگاپور، اندونزی، امارات، لیبی، الجزایر، ترکیه، برخی کشورهای آمریکای لاتین و... رفت و آمد می کند.در تازه ترین گام نیز شرکت ملی نفتکش توانست 2 گواهینامه بین المللی ایزو در زمینه استانداردهای مدیریت کیفیت و محیط زیست بگیرد.به گزارش دوشنبه تارنمای وزارت نفت، موسسه رده‎بندی بین المللی دی.ان.وی (DNV.GL) در نروژ پس از بررسی شرکت ملی نفتکش ایران و صدور 2 گواهینامه ایزو با ویرایش جدید، بر عملکرد این شرکت در زمینه رعایت استانداردهای مدیریت کیفیت و محیط زیست، مُهر تایید زد. شرکت ملی نفتکش ایران برای نخستین بار پس از لغو تحریم‎ها از سوی این موسسه رده‎بندی که از موسسه‌های معتبر و بزرگ عضو انجمن جهانی موسسه‌های رده‎بندی (آی.آ.سی.اس- IACS) است، مورد ارزیابی خارجی دقیق و موشکافانه در زمینه استانداردهای ایزو قرار گرفت.شرکت ملی نفتکش در پایان این ممیزی از سوی این موسسه بین‎المللی، گواهینامه ‎استاندارد سیستم ‎مدیریت کیفیت (ISO9001:2015) و همچنین گواهینامه سامانه مدیریت ‎محیط ‎زیست (ISO 14001:2015) را دریافت کرد.طراحی دقیق و بسیار...
 • بلاتکلیفی یک ملی پوش
 • به گزارش وانانیوز، بهنام اسبقی در گفت‌وگویی، در پاسخ به این سوال که تکلیف شما برای حضور در اردوی تیم ملی تکواندو چه زمانی سرانجام مشخص خواهد شد، گفت: ما تقریباً 50 روز قبل در فدراسیون تکواندو جلسه‌ای را داشتیم و قرار بر این شد که جلسه بعدی ما با پولادگر رئیس فدراسیون و بی باک سرمربی تیم ملی باشد. طبق آخرین صحبت‌ها قرار بود یک جلسه با حضور من و خدابخشی برگزار شود تا مشکلات ما حل شود. وی در ادامه افزود: این جلسه تا به امروز برگزار نشده و ما نمی‌دانیم که تکلیف چیست، هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده است و ما بلاتکلیف هستیم. حداقل اگر تکلیف ما مشخص می‌شد، می‌دانستیم که چطور باید برنامه‌ریزی کنیم. دارنده نشان طلای مسابقات جهانی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما نتایج ضعیفی که تیم ملی کسب می‌کند قابل قبول است یا خیر، گفت: فعلا صلاح نیست من در مورد مسائل فنی و نتایجی که در مراکش رقم خورده صحبت کنم. اسبقی در پاسخ به این سوال که آیا برای حضور در تیم ملی آمادگی لازم را دارید یا خیر، گفت: تمریناتم را به صورت انفرادی پیگیری می‌کنم اما فایده‌ای ندارد، چون ما همچنان بلاتکلیف هستیم. قرار بر این بود که پس از حل شدن مشکلمان به اردوی تیم ملی دعوت شویم و در تورنمنت بعدی حضور پیدا کنیم. اگر مشکل ما حل می‌شد، در تورنمنت مراکش می‌توانستیم حضور پیدا کنیم. وی در ادامه صحبت‌های خود در مورد افتی که در رنکینگ فدراسیون جهانی به دلیل عدم حضور در مسابقات رخ می‌دهد، گفت: ما صددرصد به دلیل عدم حضور در مسابقات بین‌المللی در رنکینگ جهانی افت خواهیم داشت. حضور در مسابقات جهانی کره‌جنوبی که 120 امتیاز داشت را از دست دادیم و پس از آن حضور در دو تورنمنت مسکو و مراکش که هر کدام 40 امتیاز دارد...
 • بلاتکلیفی مردم در پروژه شهید انصاری قزوین
 • تقابل میان ۲ دستگاه اجرایی در پروژه شهید انصاری قزوین سبب بلاتکلیفی مردم شده در حالی که برخی از منازل مسکونی در معرض تخریب قرار دارد و جان ساکنان را تهدید می‌کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سالیان زیادی است که پروژه شهید انصاری قزوین کلید خورده است و اجرای طرح توسط شهرداری قزوین آغاز شده است و برخی از پلاک‌هایی که در محدوده طرح وجود داشت توسط شهرداری خریداری و تملک شده است.این در حالی است که با وجود اینکه اجرای این طرحدر نشست مشترک با میراث فرهنگی توسط مدیران سابق این نهاد امضاء شده است، مدیر کنونی میراث فرهنگی در راستای حفظ بافت تاریخی شهر مخالفت خود را با این پروژه اعلام کرده و طرح به حالت تعلیق درآمده و مردم را در بلاتکلیفی و سردرگمی فرو برده است.در این میان مردم نه می‌توانند منازل خود را خرید و فروش کنند و نه مجوز ساخت به آنها داده می‌شود و نه توان هزینه برای تعمیر آن را دارند چرا که شاید پس از تعمیر، شهرداری بخواهد ملک آنها را تملک کرده و آنها متحمل خسارت شوند در حالی که برخی از این واحدهای مسکونی قدیمی و در حال تخریب هستند و جان ساکنان آن در خطر است.رضا شاعری یکی از ساکنان منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بنده مالک یک خانه قدیمی هستم که در محدوده طرح قرار گرفته است؛ سالهاست که در پی فروش، تعمیر و یا ساخت این خانه هستم در حالی که خانه‌ای که در طرح باشد را کسی خریداری نمی‌کند.وی ‌اضافه می‌کند: بارها برای برطرف کردن این مشکل به شهرداری مراجعه کرده‌ایم ولی مسئولان پاسخگو نیستند و هنوز مشخص نیست که این طرح اجرا می‌شود یا خیر؛ اگر اجرا می‌شود چرا شهرداری دست روی دست گذاشته است؟ اگر اجرا نمی شود چرا مجوز ساخت صادر نمی‌شود.شاعری بیان می‌کند: خانه من قدیمی...
 • بلاتکلیفی حریم شهرک های صنعتی مشکل بزرگ صنعتگران
 • تعیین تکلیف حریم شهرک های صنعتی ، گسترش صنایع و ایجاد شغل را به همراه خواهد داشت. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان قدس با بیان اینکه تعیین حریم شهرکهای صنعتی از سال 89 در کمیسیون زیربنایی هیئت دولت مصوب شده اما تا کنون ابلاغ نشده است گفت : با ابلاغ این مصوبه ، مشکلات گریبان گیر صاحبان صنایع برطرف خواهد شد . حسن اقبایی با اشاره به اینکه فعالیت بیش از یک هزار واحد صنعتی در شهرکهای صنعتی شهرستان قدس ، این شهرستان را به قطب صنعتی تبدیل کرده است افزود : تعیین محدوده شهرک های صنعتی و ابلاغ ان ، علاوه بر صدور پروانه تولید و صنعت به صاحبان صنایع ، توسعه زیر بنایی ، افزایش ظرفیت تولید ، تولید بر اساس استاندارد های روز دنیا و افزایش اشتغال را به همراه خواهد داشت . وی با اشاره به اینکه صنایع فعال شهرستان قدس امادگی ایجاد بیش از 25 هزار شغل را دارند گفت : هم اکنون به دلیل نبود حریم ومحدوده مشخص ، وظایف شهرداری ها و شهرک های صنعتی با یکدیگر تداخل پیدا کرده و در نتیجه بلاتکلیفی صاحبان صنایع را در مطالبات واستفاده از تسهیلات بوجود اورده است . بیش از 50 هزار نفر در واحد های صنعتی شهرستان قدس ، مشغول به کارند .
 • شرکت نفتکش ایران ۲ گواهینامه بین المللی دریافت کرد
 • شرکت ملی نفتکش ایران موفق به دریافت ۲ گواهینامه بین‎المللی شد. شرکت ملی نفتکش ایران موفق به دریافت ۲ گواهینامه بین‎المللی شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی نفتکش، موسسه رده‎بندیا DNV.GLز موسسات معتبر و بزرگ عضو انجمن بین‎المللی موسسات رده‎بندی (IACS) پس از ممیزی شرکت ملی نفتکش ایران (NITC ) و صدور ۲ گواهینامه ایزو با ویرایش جدید، بر عملکرد این شرکت در زمینه رعایت استانداردهای مدیریت کیفیت و محیط زیست مُهر تایید زد. این شرکت برای نخستین بار پس از لغو تحریم‎ها توسط موسسه رده‎بندیDNV.GL مورد ممیزی خارجی دقیق و موشکافانه در زمینه استانداردهای ایزو قرارگرفت که در پایان این ممیزی و در حداقل بازه‎ زمانی تعیین شده از سوی این موسسه بین‎المللی، موفق به دریافت گواهینامه ‎استاندارد سیستم ‎مدیریت کیفیت ISO۹۰۰۱:۲۰۱۵)) و همچنین گواهینامه سیستم مدیریت ‎محیط‎زیست (ISO ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵) شد. طراحی دقیق و بسیار عالی سیستم‎های ایمنی، کیفی و زیست‎محیطی، حفظ، تعمیر و نگهداری مناسب کشتی‎های ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران، رعایت اصول ایمنی، آگاهی دریانوردان این شرکت از ضوابط و قوانین ایمنی و اجرای آنها، کنترل و اعمال موازین محیط زیستی، اجرای صحیح برنامه‎ها و ... از جمله مواردی است که در طی این ممیزی مورد توجه و اذعان ممیزان موسسه DNV.GL نروژ قرار گرفت. گفتنی است شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) پیش از این نیز موفق به اخذ سند انطباق (DOC) براساس ISM Code از سوی موسسات رده‎بندیDNV.GL و آسیا شده بود.
 • اعطای ۲ گواهینامه بین المللی به شرکت ملی نفتکش ایران
 • شرکت ملی نفتکش ایران با انجام ممیزی های موسسه رده‎بندی DNV.GL، موفق به اخذ دو گواهینامه جدید بین المللی شد. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت ملی نفتکش ایران برای نخستین بار پس از لغو تحریم‎ها توسط موسسه رده‎بندی DNV.GL مورد ممیزی خارجی دقیق و موشکافانه در زمینه استانداردهای ایزو قرارگرفت که در پایان این ممیزی و در حداقل بازه‎ زمانی تعیین شده از سوی این موسسه بین‎المللی، موفق به دریافت گواهینامه ‎استاندارد سیستم ‎مدیریت کیفیت ISO9001:2015)) و همچنین گواهینامه سیستم مدیریت ‎محیط‎زیست (ISO 14001:2015) شد.طراحی دقیق سیستم‎های ایمنی، کیفی و زیست‎محیطی، حفظ، تعمیر و نگهداری مناسب کشتی‎های ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران، رعایت اصول ایمنی، آگاهی دریانوردان این شرکت از ضوابط و قوانین ایمنی و اجرای آنها، کنترل و اعمال موازین محیط زیستی، اجرای صحیح برنامه‎ها و ... از جمله مواردی است که در طی این ممیزی مورد توجه و اذعان ممیزان موسسه DNV.GL نروژ قرار گرفت.گفتنی است شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) پیش از این نیز موفق به اخذ سند انطباق (DOC) براساس ISM Code از سوی موسسات رده‎بندیDNV.GL و آسیا شده بود.انتهای پیام/ R32317/P1012122/S7,80/CT11
 • شرکت ملی نفتکش ایران موفق به دریافت ۲ گواهینامه بین المللی شد
 • شرکت ملی نفتکش ایران موفق به دریافت ۲ گواهینامه بین‎المللی شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی نفتکش، موسسه رده‎بندیا DNV.GLز موسسات معتبر و بزرگ عضو انجمن بین‎المللی موسسات رده‎بندی (IACS) پس از ممیزی شرکت ملی نفتکش ایران (NITC ) و صدور ۲ گواهینامه ایزو با ویرایش جدید، بر عملکرد این شرکت در زمینه رعایت استانداردهای مدیریت کیفیت و محیط زیست مُهر تایید زد. این شرکت برای نخستین بار پس از لغو تحریم‎ها توسط موسسه رده‎بندیDNV.GL مورد ممیزی خارجی دقیق و موشکافانه در زمینه استانداردهای ایزو قرارگرفت که در پایان این ممیزی و در حداقل بازه‎ زمانی تعیین شده از سوی این موسسه بین‎المللی، موفق به دریافت گواهینامه ‎استاندارد سیستم ‎مدیریت کیفیت ISO۹۰۰۱:۲۰۱۵)) و همچنین گواهینامه سیستم مدیریت ‎محیط‎زیست (ISO ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵) شد. طراحی دقیق و بسیار عالی سیستم‎های ایمنی، کیفی و زیست‎محیطی، حفظ، تعمیر و نگهداری مناسب کشتی‎های ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران، رعایت اصول ایمنی، آگاهی دریانوردان این شرکت از ضوابط و قوانین ایمنی و اجرای آنها، کنترل و اعمال موازین محیط زیستی، اجرای صحیح برنامه‎ها و ... از جمله مواردی است که در طی این ممیزی مورد توجه و اذعان ممیزان موسسه DNV.GL نروژ قرار گرفت. گفتنی است شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) پیش از این نیز موفق به اخذ سند انطباق (DOC) براساس ISM Code از سوی موسسات رده‎بندیDNV.GL و آسیا شده بود.
 • رانندگی با موج های خروشان عکس
 • عکس روز نشنال جئوگرافیک عبور یک ماشین قدیمی را با وجود موج‌های خروشان از کنار بلوار مالکون در شهر هاوانا نشان می‌دهد. این بلوار معروف که یکی از جاذبه‌های گردشگری کوبا محسوب می‌شود از هاوانای قدیمی تا ودادو و منطقه پلازا به طول هفت کیلومتر ادامه دارد.
 • اعتراض کارگران معدن شماره ۳ سیرجان نسبت به بلاتکلیفی شغلی/رئیس اداره کار:ترس کارگران محلی از اعراب ندارد
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته حدود 40 نفر از کارگران معدن شماره 3 سیرجان مقابل فرمانداری تجمع کردند؛ این کارگران نسبت به بلاتکلیفی شغلی خود معترضند. یکی از کارگران می‌گوید: قرارداد پیمانکار تمام شده و می‌ترسیم با اتمام کارِ پیمانکار، بیکار شویم. این کارگران همچنین می‌گویند: نگرانِ بیکاریِ بومی‌های سیرجانی هستیم و معتقدیم نباید غیربومی‌ها در معادن سیرجان به کار گرفته شوند. حامد هادیان (رئیس اداره کار شهرستان سیرجان) در رابطه با اعتراض این کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: قرارداد پیمانکارِ معدن شماره 3 گل‌گهر تمام شده و کارگران می‌ترسند بیکار شوند. این مقام مسئول با بیان اینکه ترسِ کارگران از بیکاری بی‌مورد است؛ تاکید کرد: کار در معدن شماره 3 ادامه دارد و قرار نیست کسی بیکار شود؛ چه با این شرکت و چه با هر شرکتِ پیمانکار دیگر، اشتغالِ کارگران ادامه خواهد داشت و هیچ کارگری تعدیل نخواهد شد. هادیان با تاکید بر اینکه در حال بررسی و حل مساله هستیم؛ افزود: در همین هفته جلسه‌ای با کارفرمای اصلیِ معدن برگزار می‌کنیم و تاکید ما در این جلسه این خواهد بود که پس از مشخص شدن پیمانکارِ جدیدِ معدن شماره 3، کارگران فعلی به کارشان ادامه دهند. رئیس اداره کار شهرستان سیرجان در ارتباط با نگرانی کارگرانِ سیرجانی از اشتغال غیربومی‌ها در این شهرستان گفت: کار را علی‌الخصوص در بخش معادن به غیربومی‌ها نمی‌دهیم و در این رابطه نیز شیوه‌نامه‌ای تنظیم کرده‌ایم. در این شیوه‌نامه، تاکیدِ اصلی بر اشتغالِ بومی‌هاست و هیچ شرکتی حقِ به کارگیری نیروی غیربومی ندارد.
 • مصدومیت یک نفر براثر سانحه رانندگی
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازکرمان؛؛ ابراهیم محمدی رئیس فوریت های پزشکی جیرفت گفت: صبح امروز در محور عنبرآباد _جیرفت حوالی روستای میثم آباد ،برخورد کامیون با تراکتور یک مصدوم برجای گذاشت. وی افزود: این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشته و مصدوم حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت انتقال داده شد. انتهای پیام/س مصدوم شدن یک نفر بر اثر تصادف در عنبرآباد
 • عاقبت رانندگی در حالت غیرطبیعی
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ یک راننده چینی که در حالت غیرطبیعی پشت فرمان خودرو نشسته بود، با حرکت دنده خود در پارکینگ از روی سه نفر عبور کرد و باعث مرگ آنها شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ زیر گرفتن سه نفر با بی ام و شاسی بلند + فیلم
 • تجربه رانندگی با ب ام و i۸ پادشاه شکست خورده
 • خبرگزاري آريا - شرکت بي ام و آلمان با معرفي دو مدل هيبريد و تمام الکتريکي خود يعني i3 و i8 سري جديدي از محصولات خود را روانه بازار کرد تا بيش از پيش نشان دهد که اين شرکت يکي از عناصر مهم در توليد وسايل نقليه در آينده خواهد بود.گرچه به دليل قيمت بالاتر و کاربرد به نسبت خاص اين دو محصول، توليد اين دو خودرو کمتر از ديگر محصولات بي ام و است به طوريکه فروش کلي بي ام و i8 از شروع عرضه تا سال 2016 ميلادي در حدود 10 هزار دستگاه بوده است.اما دليلي که بي ام و i8 را براي ما خاص مي کند. عرضه ناگهاني و دور از انتظار آن در کشور ما است که با حرف و حديث هاي فراواني همراه بود. از آن جا که زير ساخت مشخصي براي خودروهاي هيبريدي در کشور ما تعريف نشده است و حتي نمايندگي اين شرکت نيز قصد عرضه اين محصول در آن تاريخ را نداشت، در تعداد قابل توجهي بي ام و i8 روانه نمايشگاه هاي تهران شد و پس از حرف و حديث هاي فراوان و دريافت پلاک ملي شاهد عرضه اين خودرو با قيمت هاي نجومي نزديک به 2 ميليارد تومان بوديم که نشان دهنده نبود هيچ گونه قانون و ضابطه مشخصي چه در زمان ورود و چه در زمان عرضه و قيمت گذاري اين خودرو بوده است.در هر صورت پاي اين خودرو به خيابان ها باز مي شود و در فرصتي که دست داد به بررسي آن پرداختيم. در ادامه با ما همراه باشيد تا برايتان از تجربه سواري با خودرويي که پيش نمايشي از آينده را به ما نشان مي دهد بگوييم.از معرفي آن بيش از 4 سال مي گذرددر چنين روزهايي در سال 2013 ميلادي در نمايشگاه فرانکفورت آلمان i8 به صورت رسمي رونمايي شد. گرچه پيش از آن بي...
 • یک کشته در سوانح رانندگی مرگبار نطنز
 • رویداد۲۴-سوانح رانندگی درنطنز یک کشته و پنج مجروح برجای گذاشت.حسین مخلصی مسئول حوادث و فوریت های پزشکی نطنز روز دوشنبه گفت : شامگاه یکشنبه براثر برخورد یک دستگاه خودرو تیبا با موتورسیکلت در جاده نطنز به روستای طامه نوجوان 13 ساله بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت و 2 نفر دیگر نیز مجروح شدند.وی افزود: عصر روز گذشته نیز بر اثر واژگونی یک دستگاه نیسان وانت 2 تن مصدوم شدند که برای مداوا به بیمارستان خاتم الانبیا نطنز انتقال یافتند.به گفته وی ساعت چهار صبح امروز هم یک دستگاه خودرو پژو 206 در آزاد راه کاشان - نطنز محدوده پل سرآسیاب بادرود واژگونی شد که این در این سانحه خودرو مجروح و به بیمارستان فاطمیه بادرود منتقل شد.نطنز در 125 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
 • دو کشته و دو زخمی در دو حادثه رانندگی در استان کرمان
 • خبرگزاري آريا-واژگوني خودروي حامل معلمان رودبارجنوب در محور مردهک -عنبرآباد يک کشته و سه زخمي برجاي گذاشت.به گزارش خبرگزاري آريا، رئيس پليس راه عنبرآباد گفت: اين خودروي پرايد ظهر امروز در محور مردهک عنبرآباد واژگون شد که در اين حادثه يک معلم جان باخت و دوتن ديگر زخمي شدند.سرهنگ بهرامي ناتواني راننده پرايد در کنترل خودرو با سرعت غيرمجاز را علت حادثه اعلام کرد.در رفسنجان هم برخورد خودروي پرايد با تير چراغ برق در محور روستايي قاسم آباد به مهدي آباد باعث جان باختن راننده شد.
 • کاهش ۹ درصدی حوادث رانندگی منجر به فوت در جاده های مازندران
 • خبرگزاري آريا- رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان از کاهش 9 درصدي حوادث رانندگي منجر به فوت در محورهاي مواصلاتي استان در تابستان امسال خبر داد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ " عليرضا قدمي" ، علت کاهش تصادفات را تعريض محورها، بهره برداري از طرح هاي جديد راه سازي، رعايت قوانين و مقررات رانندگي، افزايش کيفيت خودروها و نظارت مستمر پليس با نصب دوربين و حضور ماموران پليس راه اعلام کرد.وي با بيان اينکه مازندران داراي سه محور اصلي منتهي به پايتخت است، افزود: بيشترين تردد گردشگري کشور به ويژه در ايام فصل تابستان در اين سه محور اصلي (هراز، سوادکوه وکندوان) صورت مي پذيرد.رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي مازندران با اشاره به افزايش 10 درصدي تردد خودروها در محورهاي مواصلاتي استان در تابستان امسال، تصريح کرد: خواب آلودگي، سرعت و سبقت غير مجار به عنوان اصلي ترين عامل تصادفات منجر به فوت در محور هاي مواصلاتي استان است .سرهنگ قدمي با اشاره به کاهش 35 درصدي تصادفات در هفته پاياني تابستان امسال، افزود: در آخرين هفته تعطيلات تابستاني 13 فقره تصادف منجر به فوت در محورهاي استان اتفاق افتاد.
 • سوانح رانندگی درنطنز یک کشته و پنج مجروح برجا گذاشت
 • کاشان- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نطنز گفت: در سه سانحه رانندگی در جاده های منتهی به این شهرستان در 24 ساعت گذشته یک نفر کشته و پنج نفر مصدوم شدند. حسین مخلصی روز دوشنبه در گفت‌ وگو با ایرنا افزود: شامگاه یکشنبه براثر برخورد یک دستگاه خودرو تیبا با موتورسیکلت در جاده نطنز به روستای طامه نوجوان 13 ساله بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت و 2 نفر دیگر نیز مجروح شدند.وی افزود: عصر روز گذشته نیز بر اثر واژگونی یک دستگاه نیسان وانت 2 تن مصدوم شدند که برای مداوا به بیمارستان خاتم الانبیا نطنز انتقال یافتند.به گفته وی ساعت چهار صبح امروز هم یک دستگاه خودرو پژو 206 در آزاد راه کاشان - نطنز محدوده پل سرآسیاب بادرود واژگونی شد که این در این سانحه خودرو مجروح و به بیمارستان فاطمیه بادرود منتقل شد.نطنز در 125 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.7430/6136 خبرنگار: رحمت الله کاملی بادی - انتشار دهنده : عمادی
 • ۲۷ مصدوم حادثه رانندگی در گردنه حیران از بیمارستان مرخص شدند
 • اردبیل - ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت که 27 نفر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل گردشگران اصفهانی در گردنه حیران جاده اردبیل - آستارا از بیمارستان فاطمی اردبیل مرخص شدند. دکتر افشین فتحی روز یکشنبه در حشایه عهیادت از مصدومان این سانحه افزود: تمامی این افراد دارای مصدومیت جزیی از ناحیه دست و سر بودند که با رسیدگی و مراقبت های پزشکی از بیمارستان مرخص شدند.وی بیان کرد: هم اکنون تنها پنج نفر از مصدومان این سانحه در بیمارستان فاطمی اردبیل تحت مراقبت پزشکی هستند که وضعیت عمومی آنها نیز تحت کنترل بوده و خطری آنها را تهدید نمی کند.اتوبوس حامل گردشگران اصفهانی که از سرعین به مقصد شهر نجف آباد اصفهان در حال حرکت بود پیش از ظهر روز یکشنبه در گردنه حیران جاده اردبیل - آستارا واژگون شد ه و در نتیجه آن 32 نفر مصدوم شدند .امدادگران با یک دستگاه اتوبوس آمبولانس ، 4 دستگاه آمبولانس بنز و دو دستگاه خودرو امداد رسانی هلال احمر، مصدومان حادثه را سریعا مداوا یا به مرکز درمانی فاطمی اردبیل منتقل کردند.خبرنگار : یعقوب شاددل ** انمتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده 7110/6016
 • حوادث رانندگی جنوب استان سیستان و بلوچستان ۲ کشته بر جای برگذاشت
 • زاهدان-رئیس پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: به علت عدم توجه به جلو در دو حادثه رانندگی جنوب استان سیستان و بلوچستان، دو عابر پیاده جان خود را از دست دادند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس،سرهنگ یداله ستوده در تشریح جزئیات این حادثه اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برخورد یک دستگاه وانت تویوتا با ۱ نفر عابر پیاده درکیلومتر ۱۴۰ محور چابهار - زرآباد ، بلافاصله گشت تصادفات جهت بررسی در محل حادثه حاضر شدند. وی افزود : در این حادثه ، یک دستگاه وانت تویوتا به علت عدم توجه به جلو با یک نفر عابر پیاده برخورد ، که بر اثر شدت ضربه وارده عابر پیاده در محل جان خود را از دست داد. سرهنگ ستوده به حادثه دیگری در ساعت ۱۹ و ۵۰ دقیقه مبنی بر برخورد یک دستگاه وانت تویوتا با یک نفر عابر پیاده به علت عدم توجه به جلو در کیلومتر ۸۲ محور چابهار فرعی اورکی، خبر داد. این مقام انتظامی تصریح کرد: در این حادثه یک دستگاه وانت تویوتا به علت عدم توجه به جلو با یک نفر عابر پیاده برخورد که بر اثر شدت ضربه وارده عابر پیاده در بیمارستان جان خود را از دست داد. رئیس پلیس راه جنوب با اعلام دوطرفه بودن محورهای جنوب،از رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند خواست: توجه کافی به جلو داشته و با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا سفری ایمن به همراه داشته باشند.
 • تلفات حوادث رانندگی درون شهری فارس ۱۳ درصد افزایش یافت
 • شیراز-ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس گفت: در پنج ماه نخست امسال، آمار جان باختگان در حوادث رانندگی درون شهری در این استان نسبت به مدت مشابه پارسال 13 درصد افزایش یافت. سعید غلامزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وی اظهار کرد: از 652 فرد جان باخته در سوانح رانندگی استان فارس در پنج ماه نخست امسال، 191 نفر در حوادث رانندگی درون شهری جان خود را از دست داده اند. مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس گفت: در پنج ماه نخست امسال و در مجموع حوادث رانندگی درون شهری و جاده ای این استان 652 نفر کشته شدند و این در حالی است که این رقم در مقایسه با آمار 626 نفری تلفات این حوادث رشد 4.2 درصدی را نشان می دهد. وی ادامه داد: این آمار سبب شده است که استان فارس رتبه اول کشور را در شمار کشته شدگان در حوادث رانندگی درون شهری و جاده ای را به خود اختصاص دهد. غلامزاده گفت: در پنج ماه نخست امسال، 461 نفر در حوادث رانندگی برون شهری و جاده ای فارس فوت کرده اند که در این زمینه نیز نسبت به مدت مشابه پارسال، یک درصد افزایش را شاهد بودیم.** افزایش 7.2 درصدی شمار مردان در آمار جانباختگان حوادث رانندگیمدیرکل پزشکی قانونی استان فارس همچنین گفت: از مجموع جان باختگان در حوادث رانندگی درون شهری و جاده ای این استان در پنج ماه نخست امسال، 133 نفر زن و 519 نفر مرد بوده اند. غلامزاده ادامه داد: آمار متوفیان زن نسبت به مدت مشابه 6.3 درصد کاهش و شمار مردان کشته شده در این حوادث 7.2 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد. استان فارس در سال های گذشته در زمینه تلفات حوادث رانندگی در صدر استان های کشور بوده است. بنا بر آمار رسمی، یک هزار و 458...
 • شاسی بلند جدید ب ام و با ۳ ردیف صندلی/افشای جزییات جدید از ایکس ۷ عکس
 • به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال،از نقطه نظر فنی این دو خودرو اشتراکات فراوانی در زیر پوست خواهند داشت اما زمانی که وارد کابین X7 شوید قطعاً ارتقاهای صورت گرفته در فضاسازی و میزان اشرافیت آن را تحسین خواهید کرد. بزرگ‌ترین تفاوت بین دو خودرو این تفاوت خواهد بود که X7 سه ردیفه خواهد بود. در این خودرو بزرگ‌سالان خواهند توانست از ردیف سوم استفاده کنند درحالی‌که صندلی‌های ردیف آخر X5 تنها برای خردسالان است. برادر بزرگ‌تر بسته به انتخاب مشتری به‌صورت 6 یا 7 نفره تولید خواهد شد اما نسخه 6 نفره گزینه راحت‌تری خواهد بود. همچنین این خودرو به همراه سری 7، سری 8 و i8 بخشی از محصولات مجزای ب‌ام‌و خواهند بود که تمرکز ویژه‌ای روی اشرافیت و تجمل دارند. البته جدای از بهترین کیفیتی که با پول پرداختی دریافت می‌کنید شاهد برخی از تکنولوژی‌های جالب نیز خواهید بود. یکی از تکنولوژی‌ها سیستم تهویه مطبوع 5 ناحیه‌ای خواهد بود زیرا ب‌ام‌و فکر می‌کنیم سیستم 4 نقطه‌ای کافی نیست. ما تا این لحظه اطلاعات بیشتری دراین‌باره نداریم اما احتمالاً دو صندلی آخر نیز تنظیم دما بنا به ترجیح شخص را خواهند داشت. ب‌ام‌و X7 قرار است سال آینده به عنوان خودروی مدل سال 2019 وارد بازار شود و موعد عرضه آن به رونمایی از نسل جدید X5 بسیار نزدیک خواهد بود.
 • شاسی بلند جدید ب ام و با سه ردیف صندلی/جزئیات جدید از ایکس ۷
 • دانش>فناوری - همان اندازه که فرایند توسعه ب‌ام‌و X7 کامل می‌شود اخبار بیشتری از پرچم‌دار قدبلند باواریایی ها منتشر به بیرون درز می‌کند. منابع داخلی شرکت در مونیخ ادعا می‌کنند که این شاسی‌بلند جدید در واقع با ارائه سطح جدیدی از اشرافیت راه خود را از X5 جدا خواهد کرد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال،از نقطه نظر فنی این دو خودرو اشتراکات فراوانی در زیر پوست خواهند داشت اما زمانی که وارد کابین X7 شوید قطعاً ارتقاهای صورت گرفته در فضاسازی و میزان اشرافیت آن را تحسین خواهید کرد. بزرگ‌ترین تفاوت بین دو خودرو این تفاوت خواهد بود که X7 سه ردیفه خواهد بود. در این خودرو بزرگ‌سالان خواهند توانست از ردیف سوم استفاده کنند درحالی‌که صندلی‌های ردیف آخر X5 تنها برای خردسالان است. برادر بزرگ‌تر بسته به انتخاب مشتری به‌صورت 6 یا 7 نفره تولید خواهد شد اما نسخه 6 نفره گزینه راحت‌تری خواهد بود. همچنین این خودرو به همراه سری 7، سری 8 و i8 بخشی از محصولات مجزای ب‌ام‌و خواهند بود که تمرکز ویژه‌ای روی اشرافیت و تجمل دارند. البته جدای از بهترین کیفیتی که با پول پرداختی دریافت می‌کنید شاهد برخی از تکنولوژی‌های جالب نیز خواهید بود. یکی از تکنولوژی‌ها سیستم تهویه مطبوع 5 ناحیه‌ای خواهد بود زیرا ب‌ام‌و فکر می‌کنیم سیستم 4 نقطه‌ای کافی نیست. ما تا این لحظه اطلاعات بیشتری دراین‌باره نداریم اما احتمالاً دو صندلی آخر نیز تنظیم دما بنا به ترجیح شخص را خواهند داشت. ب‌ام‌و X7 قرار است سال آینده به عنوان خودروی مدل سال 2019 وارد بازار شود و موعد عرضه آن به رونمایی از نسل جدید X5 بسیار نزدیک خواهد بود. 5454 کلید واژه‌ها : خودرو -
 • بازی بارزانی پروژه جدید برای غرب آسیا/صدای جنگ ندای صلح/پیام های رزمایش در غرب کشور/بایسته های رسالت راهبردی و جدید خبرگان
 • خبرگزاری میزان- امروز صبح همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق پس از ماه‌ها و هفته‌ها جدل برگزار می‌شود. هرچند این اتفاق آرزوی دیرینه آن‌ها بوده، اما میزان مخالفت‌ها نشان می‌دهد که کردستان پس از همه پرسی دچار مشکلات عدیده‌ای خواهد بود. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در یادداشت روزنامه حمایت به قلم جواد منصوری می خوانید: جامعه بشری از ابتدا بر اساس زندگی جمعی شکل‌گرفته و نیاز حیات مشترک انسان‌ها، آن‌ها را در همه ادوار تاریخ به سمت تعامل و همکاری سوق داده است. کشورها پس از گذشت چندین قرن آزمون‌وخطا، به این نتیجه رسیدند که از رهگذر تعامل و ارتباط با دیگران، هم می‌توانند بخشی از مشکلات خود را مرتفع نمایند و هم با استفاده از پتانسیل دیگر ملت‌ها، موجبات پیشرفت و بهبود وضعیت خود را فراهم آورند. به این دلیل است که در گذشته‌های دور نیز علیرغم کمبود شدید امکانات ارتباطی، مراوده و تعامل بین کشورها موردتوجه بود و جاده‌های تاریخی مثل «جاده ابریشم» بین تمدن‌ها و کشورها احداث شدند. از اوایل قرن هجدهم به این‌طرف، بحث ارتباطات بین‌المللی و ایجاد سفارتخانه به‌صورت امروزی مطرح شد و مقوله «دیپلماسی» به‌عنوان ابزاری برای تأمین منافع کشورها موردتوجه قرار گرفت که با ورود فناوری‌های نوین ارتباطی، سرفصل جدیدی به نام «دیپلماسی عمومی» شکل گرفت. در این راستا، جمهوری اسلامی که نظامی مردمی و بر اساس واقع‌بینی است، منافع، امنیت و تمامیت ارضی خود را همگام بااقتدار در عرصه بین‌المللی دنبال و همواره از روابط مبتنی بر مصالح و منفعت دوجانبه با کشورها حمایت کرده است. به همین دلیل، در اصل 152 قانون اساسی چارچوب‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی مشخص ‌شده؛ همچنان که در سیره عملی امام راحل (ره) و رهبر حکیم انقلاب نیز بر تعامل گسترده با دنیا تأکید شده است. در این میان، رژیم‌های آمریکا و صهیونیستی به علت سیاست‌های استکباری و ضد بشری در لیست...
 • رئیس پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان:حوادث رانندگی جنوب سیستان و بلوچستان ۲ کشته بر جای برگذاشت
 • یدالله ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار فارسدر زاهدان اظهار کرد: (1 مهرماه ساعت 9 ) در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر برخورد یک دستگاه وانت تویوتا با 1 نفر عابر پیاده درکیلومتر 140 محور چابهار زرآباد ، بلافاصله گشت تصادفات جهت بررسی در محل حادثه حاضر شدند. وی افزود: در این حادثه ، یک دستگاه وانت تویوتا به علت عدم توجه به جلو با یک نفر عابر پیاده برخورد ، که بر اثر شدت ضربه وارده عابر پیاده در محل جان خود را از دست داد. ستوده به حادثه دیگری در ساعت 19 و 50 دقیقه مبنی بر برخورد یک دستگاه وانت تویوتا با یک نفر عابر پیاده به علت عدم توجه به جلو در کیلومتر 82 محور چابهار فرعی اورکی، خبر داد. این مقام انتظامی تصریح کرد: در این حادثه یک دستگاه وانت تویوتا به علت عدم توجه به جلو با یک نفر عابر پیاده برخورد که بر اثر شدت ضربه وارده عابر پیاده در بیمارستان جان خود را از دست داد. رئیس پلیس راه جنوب با اعلام دوطرفه بودن محورهای جنوب، از رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند خواست: توجه کافی به جلو داشته و با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا سفری ایمن به همراه داشته باشند. انتهای پیام/خ
 • لزوم بازنگری قانون شوراها
 • یک عضو شورای شهر تهران بر ضرورت رفع ابهام در قانون شوراها تأکید کرد و گفت: اعضای شورا و نمایندگان مجلس می توانند در کمیته ای مشترک این مشکلات را برطرف کنند. وی ادامه داد: به هر حال با توجه به دیدگاه هایی که وجود داشته به موضوع بازنگری قانون شوراها پرداخته شده و من فکر می کنم با توجه به ترکیب شورای پنجم و اینکه در جمع ۲۱ نفره اعضا، دو نفر حقوقدان وجود دارد که می توانیم از تجربه آن ها در برطرف شدن خلأهای قانونی و ابهام در قوانین استفاده کنیم. وی تصریح کرد: سعی می شود با استفاده از تجارب اعضای شورا، در جاهایی که خلا قانونی وجود دارد یا قانون شوراها دارای ابهام است و در جایی که آئین نامه ها و دستورالعملی وجود ندارد از طریق ظرفیت شورا است مورد بازنگری قرار بگیرد. امیدواریم کمیسیون حقوقی شورا این خلأها را احصا کند و با پیشنهادات خلأها برطرف شود. صدراعظم نوری ادامه داد: همچنین می توان با تعامل شورا و شورای عالی استان ها نیاز به بازنگری در قوانین شوراها را با ارائه طرح به مجلس پیگیری کرد تا به مصوبه تبدیل شود. از طرفی ۳۰ تن از نمایندگان مردم تهران با اعضای شورا همسو هستند و می توان تعامل با این نمایندگان را در قالب کمیته همکاری های فی مابین شورا و مجلس تعریف و اهداف برای رفع ابهامات دنبال شود. این امر باعث می شود که ملاک کار ما قانون باشد نه سلیقه و برداشت های شخصی که امیدواریم در شورای پنجم به این مساله بپردازیم.
 • قانون منع مهاجرتی ترامپ دستخوش تغییر شد
 • رئیس جمهور آمریکا با انجام تغییراتی در قانون منع مهاجرتی، سودان را از این فهرست خارج و کشورهای ونزوئلا، چاد و کره شمالی را به آن اضافه کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، دولت آمریکا با انجام تغییراتی در قانون منع مهاجرتی ترامپ، سودان را از این فهرست خارج و کشورهای ونزوئلا، چاد و کره شمالی را به لیست منع مهاجرتی اضافه کرد. با این تغییرات، هشت کشور ایران، سوریه، لیبی، یمن، سومالی، کره شمالی، ونزوئلا و چاد کشورهایی هستند که اتباع آنها اجازه سفر یا مهاجرت به آمریکا را ندارند. این قانون در نسخه قبلی خود اتباع شش کشور سودان، ایران، لیبی، سوریه، سومالی و یمن را از سفر یا مهاجرت به آمریکا منع کرده بود. در همین راستا، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد که اتباع عراق مورد بررسی های بیشتری برای ورود به ایالات متحده آمریکا قرار خواهند گرفت اما با محدودیت مواجه نخواهند بود. این تغییرات از ۱۸ ماه اکتبر آینده به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.