گروه سیاسی صراط - سردار حسین نجات جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران طی سخنانی در جمع مسئولان بسیج دانشجویی کشور به تشریح موضوع فتنه 88 و اقدامات منتهی به تصمیم نظام برای حصر سران فتنه پرداخت.

سردار نجات با بیان اینکه از چند ماه قبل یک جریان سازمان‌دهی شده و یک کمیته‌ برای احیای جریان فتنه و ملتهب کردن فضای سیاسی کشور تشکیل شده که می‌خواهد جای متهم و مدعی را در موضوع فتنه عوض کند، اظهار داشت: ما معتقدیم که فتنه جنایات بزرگی را مرتکب شد، امنیت ملی را خدشه‌دار کرد و در مردم ایجاد انشقاق نمود، دشمنان خارجی ما را امیدوار نمود.

و حالا می‌خواهند از موضع طلبکار، نظام را بدهکار نشان دهند.

وی با بیان اینکه آنها برنامه مفصلی برای چند ماه آینده دارند، افزود: من در این سخنان در چند سرفصل به موضوع فتنه و نحوه برخورد نظام با این افراد خواهم پرداخت.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: به گفته حضرت آقا، فتنه 88 یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های ایجاد شده برای نظام بود که حتی از جنگ تحمیلی و یا فتنه منافقین در خرداد سال 60 هم بالاتر است.

سردار نجات با بیان اینکه شاید تعداد زیادی از علت حصر و یا روال قانونی آن مطلع نباشند، اظهار داشت: همه اسناد می‌گوید اردوکشی‌های خیابانی در جریان فتنه از قبل طراحی شده بود و طبق اطلاعاتی که ما داشتیم، در جریان فتنه اتاق‌های فکری تشکیل شد و این طور برنامه‌ریزی کردند که اگر ما در انتخابات پیروز شویم و هواداران‌مان در خیابان باشند، می‌توانیم مطالبات دیگر را مطرح کنیم و اگر در انتخابات شکست خوردیم، باید با مطرح کردن تقلب در انتخابات، خواستار ابطال شویم و وقتی این خواسته محقق شد، در واقع پیروزی ما است و می‌توانیم مطالبات بعدی را هم مطرح کنیم.

وی ادامه داد: در آن مقطع یک جزوه 40 صفحه‌ای به عنوان سند «تأملات راهبردی حزب مشارکت» در دفتر این حزب با آرم آنها به دست آمد که حاوی راهکار عبور از حکومت به اصلاح آنها توتالیتر به دمکراتیک اسلامی بود که چطور می‌توان با استفاده از تجربه انقلاب‌های مخملی در دیگر کشورها جریانی را علیه حاکمیت ایجاد کرد، نارضایتی‌ها را گسترش داد و اعتراضات مدنی را به وجود آورد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران گفت: از مدتها قبل از آن، مجموعه جلساتی در دفتر مهندس موسوی برگزار می‌شد و در این جلسات در خصوص راهکار عبور از حکومت مبتنی بر ولایت فقیه بحث کردند و بعدها که افرادی دستگیر شدند، صورت جلسات آنها به صورت تایپ شده در اختیار ما قرار گرفت.

سردار نجات اظهار داشت: سعید حجاریان در یک سخنرانی گفته بود اگر در جریان تحصن نمایندگان در مجلس ششم، ما 10 هزار نفر در کف خیابان‌ها داشتیم می‌توانستیم به خواسته‌هایمان برسیم. حجاریان در این سخنرانی می گوید جریان انقلاب دارای شبکه اجتماعی و یک سازمان رأی به نام بسیج است و ما فاقد آن هستیم. لذا از سال 87 تصمیم گرفتند مشابه آن را ایجاد کنند و آقایان امین‌زاده و تاج‌زاده مسئول تشکیل این شبکه شدند و پیامد آن تشکیل ستاد رأی 88 شد که طی آن یک شبکه اجتماعی خوشه‌ای تشکیل دادند.

وی افزود: یکی از متهمین در اعترافات خود اذعان کرد که این شبکه فقط در تهران تعداد قابل توجهی عضو داشت و قرار بود این شبکه در شهرستان‌ها هم گسترش پیدا کند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: علت اینکه فتنه بیشتر در تهران بود و خیلی به شهرهای دیگر سرایت نکرد، این بود که اگرچه آنها در شهرهای محدودی توانسته بودند سازمان رأای را ایجاد کنند اما نتوانستند این شبکه را در دیگر شهرها گسترش دهند.

سردار نجات ادامه داد: آنها برای آزمایش و تست این شبکه یک هفته قبل از انتخابات فراخوانی دادند و به عنوان حمایت از یک کاندیدا تلاش کردند تا یک زنجیره انسانی به اصطلاح خودشان از میدان راه‌آهن تا تجریش تشکیل شود. و این سازماندهی را در صحنه عمل آزمایش نمایند.

وی در ادامه گفت: اینها از آذرماه سال 87 شروع به ایجاد تشکیک در سلامت انتخابات کردند و گفتند قرار است در انتخابات تقلب شود. آقایان مرعشی، آرمین، هاشمی رفسنجانی، کروبی، سلامتی و نبوی از جمله کسانی بودند که در سخنرانی‌هایشان متعرض تقلب در انتخابات شدند و در انتخاباتی که قرار بود شش ماه برگزار شود تشکیک کردند و برای همین یک ستاد صیانت از آرا به ابتکار آقای بهزاد نبوی با مسئولیت علی‌اکبر محتشمی‌پور تشکیل شد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در فروردین سال 88 در سخنرانی مشهد به این امر اشاره کرده و فرمودند در حالی که چند ماه به انتخابات مانده برخی به دنبال ایجاد تشکیک در سلامت انتخابات و مأیوس کردن مردم هستند.

سردار نجات اضافه کرد: یک سناریوی دیگر این بود که وضع کشور را بحرانی نشان دهند و به مردم تلقین کنند که اگر قرار است کاری بکنیم، باید ابتدا کشور را از بحران نجات دهیم.

به گزارش صراط، وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: وقتی هنوز انتخابات در روز 22 خرداد در حال انجام بود، در ساعت پایانی شب، در حالی که رأی‌‌گیری هنوز ادامه داشت، مهندس موسوی مصاحبه‌ای کرد و گفت طبق اطلاعاتی که به من رسیده، رأی مردم به اینجانب است و خود را پیروز انتخابات دانست و تأکید کرد اگر اتفاقی غیر از این رخ دهد غیرقابل قبول خواهد بود و من از حقوق مردم دفاع خواهم کرد و سپس خطاب به مردم اظهار داشت که خود را برای برگزاری جشن پیروزی او آماده کنند این درحالی بود که هنوز شمارش آرا شروع نشده بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در تشریح واقعی بودن فتنه و اینکه فتنه‌گران جرائم بزرگی انجام دادند، گفت: آقای مهندس موسوی ظهر روز شنبه فردای انتخابات، بیانیه‌ای داد و بعد از آنکه نتایج اولیه اعلام شده بود به این نتایج اعتراض کرد و گفت من تسلیم این صحنه‌آرایی‌های خطرناک نمی‌شوم و اظهار داشت که به چیزی کمتر از ابطال انتخابات راضی نیست.

سردار نجات اضافه کرد: در همه بیانیه‌های بعد از آن، و بیانیه‌ هایی که از سوی حزب مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب، کارگزاران، مجمع روحانیون مبارز و یا افرادی مثل خاتمی، موسوی و کروبی صادر می‌شد همه مبنی بر متهم کردن نظام به تقلب در انتخابات بود و همه خواهان ابطال آن بودند.

وی گفت: موسوی و کروبی بدون مجوز وزارت کشور از مردم درخواست کردند که روز 25 خرداد از ساعت 3 عصر از میدان انقلاب تا میدان آزادی راهپیمایی کنند که این راهپیمایی مفصل هم بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: آنهایی که در بین جمعیت و شاهد نحوه حضور جمعیت بودند مشاهده می کردند راهپیمایی کاملاً سازماندهی شده است. در برخی چهارراه‌ها افرادی با پرچم و یا بازوبند سبز حضور داشتند و شعارها و نحوه اعتراضات را سامان می دادند گرچه بخش عمده ای از تظاهر کنندگان مردم عادی تهران که به میرحسین رأی داده و تحت تاثیر فضاسازی های میرحسین در اعتراض به تقلب به خیابان ها آمده بودند لیکن حضور شبکه سازماندهی شده در این جمعیت کاملا ملموس بود.

سردار نجات ادامه داد: طبق برآورد ما در آن روز حدود 450 تا 500 هزار نفر به خیابان‌ها آمدند که عناصر ضد انقلاب با سوء استفاده از این تجمع به پایگاه بسیج در میدان آزادی حمله کردند و آن را آتش زدند و تعدادی کشته شدند. این اردوکشی‌ها در روزهای بعد هم البته با جمعیت به مراتب کمتر ادامه داشت و در تمامی آنها موسوی و کروبی حضور داشتند و برای راهپیمایان سخنرانی هم کردند. این درحالی بود که برای هیچ کدام از این تجمع ها و اردوکشی های خیابانی بر خلاف قانون مجوز دریافت نکرده بودند و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی راه های قانونی اعتراض به نتیجه انتخابات یا تقلب ادعایی را مشخص کرده بود لیکن فتنه گران بر خلاف قانون از آن مسیر استفاده نکردند و این نشان می دهد که قصد آنها اعتراض و احقاق حق نبود بلکه تقلب اسم رمزی بود برای ایجاد شورش و ناآرامی اجتماعی.

وی با بیان اینکه در این راهپیمایی‌ها و راهپیمایی 30 خرداد حدود 37 نفر کشته شدند، گفت: در همین جریانات بود که دهها اتوبوس به آتش کشیده شد، دهها بانک آتش زده و غارت شد و به دهها مؤسسه و نهاد حمله شد و خیابان‌ها را نیز به آتش کشیدند.

به گزارش صراط نیوز ، جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه 29 خرداد از موسوی و کروبی و همین‌طور افراد دیگر مثل هاشمی و ناطق و دیگران تجلیل کردند و به نحوه مناظره‌ها و سخنان ساختارشکنانه کاندیداها انتقاد کردند و از همه خواستند که طوری رفتار نشود که کشور به آشوب کشیده شود و خواستار پایان دادن به اردوکشی‌های خیابانی شده و فرمودند اگر کسی اعتراضی دارد از مجاری قانونی اقدام کند و البته تأکید کردند اگر عده‌ای تصور می‌کنند با تهدید و ارعاب، نظام زیر بار رفتار خلاف قانون می‌رود باید بدانند که اینطور نخواهد شد.

سردار نجات ادامه داد: فردای آن روز مهندس موسوی اطلاعیه دیگری داد و به طور غیر مستقیم سخنان رهبری را نقد و نقض کرد و به رویه خلاف قانون و تحریک احساسات عمومی خود ادامه داد.

وی گفت: در 30 خرداد طبق دعوت قبلی مجمع روحانیون مبارز، قرار بود راهپیمایی غیر قانونی دیگری برگزار شود البته مجمع روحانیون دیرهنگام و زمانی که بسیاری در خیابانها آمده بودند اطلاعیه خود را منتفی کرد. این راهپیمایی غیر قانونی به دنبال نهی رهبری حجم حضور افراد به یک دهم راهپیمایی قبل تقلیل یافته بود، از همان اول با نیروی انتظامی درگیر شدند و مسجد لولاگر را به آتش کشیدند و تعدادی از نیروهای بسیج، ناجا و مردم شهید شدند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با بیان اینکه بیشترین کشته‌ها در روز 30 خرداد 88 که بیشترین حضور عناصر ضدانقلاب را همراه داشت، اتفاق افتاد، افزود: علی‌رغم این اتفاقات، فردای آن روز مجدداً موسوی و کروبی بیانیه دادند و به نیروهای نظامی و انتظامی به دلیل برخورد با مردم اعتراض و از اقدامات غیرقانونی صورت گرفته معترضین تجلیل کردند.

سردار نجات گفت: ادامه دادن به این روند تا روز قدس و یا 13 آبان و در مقاطع دیگر موجب شد که دشمن احساس کند که می‌تواند در داخل به برخی افراد تکیه کرده و برنامه‌های خود را پیش ببرند.

وی خاطرنشان کرد: در همان مقطع ارسی سفیر آمریکا در بحرین گفت تحت هر شرایطی حمایت از اصلاح طلبان در ایران جزو سیاست‌های اصلی اوباما خواهد بود. آمریکا قصد دارد همزمان با تشدید تحریم‌ها، اعمال فشار سیاسی علیه تهران را با حمایت رسمی علنی و گسترده از موسوی و خاتمی وسعت بخشد. چراکه هیچ فشاری به دولت ایران بدون تقویت جریانهای طرفدار غرب در ایران کارساز نیست.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران تصریح کرد: نتانیاهو هم در جریان این اتفاقات اظهار داشت که معترضین در داخل ایران امیدهای ما هستند و در همین مقطع بود که رهبر معظم انقلاب از این افراد خواستند تا خط‌شان را از دشمن جدا کنند اما این اتفاق نیفتاد و سران فتنه به جای جدا کردن خط‌شان از دشمن، چهره‌ها و نهادهای انقلاب را منکوب کرده و در بیانیه‌شان به نهادهایی مثل شورای نگهبان، قوه قضاییه، رئیس جمهور، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی حمله کرده و آنها را به دیکتاتوری و انجام اعمال خلاف قانون متهم کردند.

سردار نجات گفت: بلافاصله بعد از همین حوادث بود که تحریم‌ها علیه کشورمان بیشتر شد و برای مثال قانون جامع تحریم‌ها در کنگره آمریکا 2010. 10. 1 یعنی تنها چند ماه پس از فتنه تصویب شد. اتحادیه اروپا تحریم خود را برای مقابله با سرمایه‌گذاری ایران در حوزه‌های نفت و گاز و بیمه در ماه اوت 2010 تصویب کرد و تحریم دیگری هم از ماه می 2011 شروع شد و اتحادیه عرب هم جلسه‌ای در عربستان گذاشت که از طرف فتنه‌گران، علیرضا نوری‌زاد و عطاءالله مهاجرانی در این جلسه شرکت کرده و قرار شد 18 میلیون دلار به مخالفین نظام کمک شود. کنگره آمریکا هم تصویب کرد 60 میلیون دلار برای ایجاد فضای باز سیاسی در ایران و کمک به شبکه‌های اجتماعی و مقابله با فیلترینگ در فضای مجازی منظور شود.

وی خاطرنشان کرد: در جریان همین آشوب‌ها بود که ما از تمامی گروهک‌های ضدانقلاب حتی منافقین، هواداران چریک‌های فدایی خلق، بهائیان و. . . افرادی را بازداشت کردیم و در میان آنها زن‌های بدنامی بودند که هر کدام چند بادیگارد داشتند. اینها به میان مردم می‌آمدند از وقایع فیلم می‌گرفتند، در خانه‌هایشان استودیوهای مجهز داشتند و از آنجا فیلم‌ها را برای رسانه‌های غربی و برخی مراکز دیگر در خارج ارسال می‌کردند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: در جریان این آشوب‌ها تعدادی افراد وابسته به سفارتخانه‌های خارجی هم بازداشت شدند و در واقع باید اینطور گفت که همه گروهک‌هایی که از اقدام علیه نظام در طول سالیان اخیر مأیوس شده بودند فکر کردند که می‌توانند از فرصت به وجود آمده برای سوار شدن بر موج استفاده کنند و لذا نقش آفرینی کردند.

سردار نجات با اشاره به شعارهایی نظیر «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» در روز قدس گفت: افراد به صورت سازماندهی شده به خیابان آمده بودند و علنی روزه‌خواری می‌کردند و شعار ساختار شکن می‌دادند، اما فردای آن روز موسوی و کروبی از آنها حمایت کردند.

وی در ادامه به ماجرای روز عاشورای همان سال اشاره کرد و گفت: من خودم در جریان وقایع آن روز با لباس مبدل ناظر صحنه‌ها بودم و حتی مجروح هم شدم. افراد در آن روز با سوت و کف و هلهله‌کنان به خیابان آمدند و حرمت روز عاشورا را شکستند، هر انسان دینداری از دیدن این صحنه‌ها که عده‌ای ضدانقلاب به مقدسات مردم توهین می‌کرد و حتی خیمه عزاداری امام حسین(ع) را آتش زدند، متاثر می‌شد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با بیان اینکه معمولاً در دهه اول محرم در دانشگاه تهران مراسم عزاداری تا ظهر با مداحی سعید حدادیان و سخنرانی علیرضا پناهیان برگزار می‌شود، اظهار داشت: وقتی آشوبگران به خیابان آمدند، من با آقای حدادیان تماس گرفتم و ایشان هیات خود را بصورت دسته عزاداری وارد خیابان انقلاب کرد. وقتی این جمعیت زیاد به میدان آمد و فتنه‌گران و عناصر ضدانقلاب آنها را دیدند، صحنه را ترک کردند.

سردار نجات گفت: من در آن مقطع در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودم. رهبر معظم انقلاب پیام دادند که تصور نکنید آنهایی که خیمه عزاداری امام حسین(ع) را آتش زدند جزو فتنه‌گران هستند اینها ضدانقلابند و نباید این دو گروه را با هم قاطی کرد و تمام سعی‌شان بود که جریان فتنه را از ضدانقلاب جدا کنند. اما باز هم فردای آن روز موسوی و کروبی اطلاعیه دادند و اهانت‌کننده به امام حسین(ع) را افرادی خداجو معرفی کرده و به نیروهای انتظامی و نظامی حمله کردند.

وی خسارت مالی و جانی و نیز شکستن ابهت نظام و همچنین مخدوش کردن امنیت ملی را از دیگر پیامدهای فتنه 88 معرفی کرد و بیان داشت: برخی افرادی که به خیابان آمده بودند واقعاً فکر می‌کردند تقلب شده است چرا که در تهران رأی مهندس موسوی از احمدی‌نژاد بیشتر بود و شاید همین هم امر را بر او مشتبه می‌کرد. در حالی که رأی احمدی‌نژاد در شهرهای دیگر بیشتر بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایجاد انشقاق در میان مردم و حتی خانواده‌ها را یکی از خیانت‌های بزرگ فتنه‌گران عنوان کرد و افزود: اگر ما در گذشته با دشمن خارجی و یا منافقین درگیر بودیم الان می‌دیدیم که در خیابان مثلاً یک خانواده مذهبی به نفع موسوی تظاهرات می‌کند. اما آن جمعیت 25 خرداد بعد از سخنرانی رهبری در نماز جمعه 29 خرداد به کمتر از یک دهم در روز 30 خرداد رسید و در روز عاشورا جمعیتی که سوت و کف میزد بیشتر از نوع ضدانقلاب و سلطنت‌طلبها بودند که متاسفانه مهندس موسوی آنها را مردم خداجو نامید.

سردار نجات گفت: طبق نظرسنجی‌هایی که ما بعد از انتخابات داشتیم، آرای مهندس موسوی از 33 درصد در روز 22 خرداد به موازات اقدامات ساختارشکنانه‌اش ریزش می‌کرد و بعد از 9 دی به کمتر از 9 درصد رسید و این عدد هم در جمهوری اسلامی طبیعی است.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر این حوادث در زمان امام(ره) رخ می‌داد چه برخوردی با فتنه‌گران می‌شد، گفت: فتنه‌گران دائم از خط امام سخن می‌گفتند. در زمان امام(ره) لایحه قصاص در سال 60 در مجلس تصویب شد که جبهه ملی اطلاعیه داد و از مردم خواست علیه این لایحه راهپیمایی کنند. امام(ره) بلافاصله جبهه ملی را مرتد و منحل اعلام کردند و فرمودند اگر جریان‌های دیگر هم اعلام موضع نکنند مرتد هستند و دیدیم که مثلاً نهضت آزادی در آن مقطع مجبور شد به نفع لایحه قصاص موضع بگیرد.

به گزارش فارس، جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در آن سال‌ها یکی از مشکلات شهر مهاباد و کردستان وجود عزالدین حسینی امام جمعه مهاباد بود که از حزب دمکرات حمایت می‌کرد زمانی که او رسما به حمایت از حزب دوکرات پرداخت و اعلام موضع و راهپیمایی کرد، امام(ره) او را فاسد خواند و اوضاع به گونه‌ای پیش رفت که از ترس مردم کرد مسلمان مجبور به فرار از ایران شد و به خارج از کشور رفت.
&

کلیدواژه: جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران | جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران | دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی | سردار نجات ادامه داد | اردوکشی های خیابانی | رسیدگی به اعتراضات | کردند سردار نجات | تقلب در انتخابات | شورای نگهبان | خیابان آمدند | سردار نجات گفت | سازماندهی شده | سردار نجات | اظهار داشت | موسوی و کروبی | گزارش فارس | فردای آن روز | فرمودند اگر | مهندس موسوی | خلاف قانون | آمده بودند | قوه قضاییه | جریان فتنه | وزارت کشور | اردوکشی ها | احمدی نژاد | آن مقطع | فتنه گران | بیانیه ها | فتنه جدید | سران فتنه | خیابان ها | بعد از آن | تحریم ها | چند ماه | شده بود | امام ره | خرداد 88 | یک نفر | فتنه 88

منبع: صراط نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۱۸۳۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • اعلام آمادگی هیات های مذهبی برای دسته روی عزاداری محرم در کردستان
 • سنندج - ایرنا - رئیس شورای هیات های مذهبی کردستان با اشاره به اعلام آمادگی هیات ها برای دسته روی عزاداری ماه محرم در سطح استان گفت: امسال 590 مداح و نوحه خوان در اجرای برنامه های عزاداری ایام تاسوعا و عاشورا مشارکت دارند. نورعلی خزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال برنامه های تاسوعا و عاشورا در این استان در 610 هیات مذهبی، با حضور 591 مداح و نوحه ‌خوان و بیش از 430 مبلغ و مبلغه در مناطق شهری و روستایی برگزار می شود.وی بر رعایت وقت و حقوق شهروندان در اماکن عمومی ساعات مندرج در مجوز توسط دسته‌های عزاداری تاکید کرد و افزود: مجوزهای صادر شده برای اقامه عزا شب ها تا ساعات مشخص است و مجوزهای روزهای تاسوعا و عاشورا نیز به نماز ظهر ختم می‌شود.رئیس شورای هیات های مذهبی کردستان طرفداری از شهیدان و شهدای کربلا را مهمترین وظیفه هیات ها دانست و بر حضور یکپارچه و پرشور مردم در نماز ظهر عاشورا تاکید کرد.وی ادامه داد: حرکت هیات های مذهبی همراه با بیرق و پرچم و دسته های سینه‌زنی برای عرض ارادت نشانه صبر و شکیبایی در ماتم و سوگ و معصیت در سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) است که با هدف همدردی و ابراز ناراحتی و حزن در مسائل اهل بیت و بزرگان دین انجام می شود.خزایی تاکید کرد: حقانیت نهضت امام حسین(ع) بر ضد طاغوتیان و ستمگران و فراموش نشدن واقعه عظیم عاشورا است و عزاداری ایام محرم فریاد ستمدیدگان علیه ستمگران و ظالمان است و باید تلاش کنیم حضور جوانان در این ایام در هیات های مذهبی بیشتر باشد.هم اکنون در استان کردستان بیش از 600 هیات مذهبی فعالیت دارند.خبرنگار: افسانه گلباغی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی7348/9102
 • ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورای حسینی شبکه های سراسری رادیو اعلام شد
 • همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگواری شیعیان جهان در عزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان، شبکه های سراسری رادیو ویژه برنامه هایی را تدارک دیدند که تقدیم مخاطبان می نمایند. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، شبکه های سراسری رادیو همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگواری شیعیان جهان در عزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان، ویژه برنامه هایی را تدارک دیدند که تقدیم مخاطبان می نمایند. بر این اساس ویژه برنامه های شبکه های رادیو در تاسوعا و عاشورای حسینی بدین ترتیب است؛رادیو ایراناینجا کربلاست با هدف عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد شهدای کربلا و پرداختن به ابعاد و جایگاه فریضه نماز همچنین افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به آموزه های قرآن و اندیشه اهل بیت(ع) و تلاش برای گسترش فضایل اخلاقی و معنوی در میان مخاطبان پخش می شود. در این برنامه ضمن سوگواری و گرامیداشت عاشورا و مظلومیت شهدای کربلا، طی ارتباط‌هایی با مراکز استانهایی همچون(بندرعباس، بوشهر، زنجان، تبریز، یزد، مشهد، شیراز، گیلان، مازندران و قم) مراسم روز عاشورا در این استانها و همچنین حال و هوای عزاداران حسینی به سمع مخاطبان خواهد رسید. در این برنامه ترکیبی به اهمیت فریضه نماز برای احیای دین و زوایای مختلف آن پرداخته و برنامه به اذان ظهر و نماز ظهر عاشورا ختم خواهد شد. یکی از جانبازان سالهای دفاع مقدس و استاد دانشگاه نیز به عنوان کارشناس و مهمان برنامه به تبیین مسائلی پیرامون جایگاه نماز ونقش آن در ظهر عاشورا خواهد پرداخت. آیتم های مناسبتی و مقتل خوانی همچنین گزارش مردمی با عنوان این حسین کیست؟ طرح پرسش پیرامون ابعاد مختلف شخصیت امام حسین(ع) و چگونگی یاری حضرت در عصر حاضر و نماز و جایگاه آن در این همراهی، پخش آنونسی با مضامین و عبارات مرتبط با...
 • وقتی آقای سوپراستار قهرمان شنا بود/عکس
 • رضا گلزار عکسی عالی از کودکی هایش به اشتراک گذاشته است. وقتی که قهرمان شنای مدرسه شده بود.
 • وقتی آقای بازیگر سرباز بود/عکس
 • یوسف صیادی هم عکسی از دوران خدمت سربازی خود به اشتراک گذاشت. گویا در آن دوران بچه ها را پس از دوره راهنمایی راهی خدمت میکردند، یا شاید هم یوسف زیادی برای خدمت کردن عجله داشته است.
 • این خیابان است که پادشا هان را به زیر کشید
 • در واکنش به تصویب قانون کار جدید توسط دولت فرانسه، ملانشون در سخنرانی خود در جمع معترضان، سرمایه‌داری را اولین دشمن دموکراسی خواند. بسیاری از معترضان قانون جدید را خیانتی به نیروی کار می‌دانند که در آن، قدرت از مردم و نیروی کار به رؤسای شرکت‌ها منتقل می‌شود. سرویس بین‌الملل فردا: راهپیمایی علیه دولت در فرانسه به دعوت ژان لوک ملانشون، رهبر حزب چپ‌گرای «فرانسه تسخیرناپذیر»، صورت گرفت که حالا به اپوزیسیون اصلی امانوئل مکرون جوانربدل شده است. طبق برآوردها، ملانشون توانسته بین ٣٠ تا ١٥٠‌ هزار فرانسوی را به خیابان‌های پاریس بکشاند. روزنامه شرق درباره این اعتراض خیابانی در گزارشی نوشت: در واکنش به این اقدام بی‌سابقه بود که ملانشون در سخنرانی خود در جمع معترضان، سرمایه‌داری را اولین دشمن دموکراسی خواند. بسیاری از معترضان قانون جدید را خیانتی به نیروی کار می‌دانند که در آن، قدرت از مردم و نیروی کار به رؤسای شرکت‌ها منتقل می‌شود. در قانون جدید با کاهش وزن نظارت و مقررات دولتی، کفه در بازار کار عملا به سمت شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک، سنگین می‌شود. از دیگر سو، قانون جدید کار قدرت چانه‌زنی جمعی کارگران و اتحادیه‌های کارگری را کاهش می‌دهد؛ به عبارت دیگر، با قانون جدید، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک (٥٠ کارمند به پایین) قادر می‌شوند بدون نظارت اتحادیه‌های کارگری، با کارگران خود بر سر قراردادهای‌ آنها مذاکره کنند. در واقع قانون جدید کار، با بی‌نیازکردن کارفرمایان از الزامات و محدودیت‌های دولتی و اتحادیه‌های کارگری، دست کارفرمایان را برای تعیین دستمزد و شرایط کار بازتر می‌کند. در مقابل، دولت این قانون جدید را تمهیدی برای تسریع رشد اقتصادی و حمایت از کسب‌و‌کارهای کوچک که ایجادکننده اشتغال هستند، می‌داند. علاوه بر این، مکرون این تغییرات را برای رقابت در اقتصاد جهانی ضروری می‌داند. ملانشون از این اصلاحات جدید با عنوان «کودتای اجتماعی» یاد کرده است. رهبر حزب «فرانسه تسخیرناپذیر»، همچنین در هشداری به مکرون که...
 • از فرماندهی در جنگ تا مسافرکشی در خیابان های اهواز
 • در 16 سالگی از وسط زمین خاکی فوتبال در کوچه‌های حصیرآباد اهواز به جبهه‌های جنگ کشیده شد. در 20 سالگی فرمانده یکی از گردان‌های تیپ 85 موسی بن جعفر(ع) بود و با وجود مجروحیت درجه جانبازی نگرفت و بعد از آن کارش به مسافرکشی در کوچه پس کوچه های اهواز کشیده شد. حسین تمیمی ایثارگر و رزمنده اهوازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، از روزهای شروع جنگ این‌گونه می‌گوید: وقتی جنگ شروع شد، شانزده ساله بودم. داشتیم با بچه‌ها توی یک زمین خاکی در حصیرآباد فوتبال‌بازی می‌کردیم که یکهو دیدیم چند موشک از بالای سر ما رد شد و بعد همینطور صدای بلند انفجار بود که شنیده می‌شد. به خودمان که آمدیم همه جا پیچید که عراق حمله کرده است. بعدها که وارد عرصه جنگ شدیم فهمیدیم عراق از خیلی قبل آن روز در مرزها تحرکات و درگیری‌هایش را شروع کرده بود‌. اما روزی که بمباران به شهرها رسید شروع رسمی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود، یعنی 31 شهریور سال 59. آن روز موشک‌های عراق پادگان لشکر 92 زرهی، فرودگاه و تاسیسات مهم اهواز زدند. با هر اسلحه‌ای که در دسترس بود آموزش دیدیم این رزمنده اهوازی ادامه می‌دهد: چند ساعت از این حمله موشکی نگذشته بود که رفتیم پایگاه بسیج مسجد خیری در منطقه عامری. آن‌جا اطلاعات و مشخصات‌مان را گرفتند و بعد از ظهر برای آموزش به سپاه حمیدیه اعزام شدیم. البته خانواده‌ام از اعزامم اطلاع داشتند اما مخالفت کرده بودند. تا صبح روز بعد در مدرسه‌ای در حمیدیه مستقر شدیم و پس از آن آموزش ما شروع شد؛ با هر اسلحه‌ای که در دسترس بود از ژ3 گرفته تا کلاشینکف و ... تا قبل از آن تصورم از جنگ به شکل دیگری بود. نمی‌دانستم جنگ چقدر عمق و استرس دارد. دوره آموزشی 15 روز طول کشید و بعد اعزام شدیم به منطقه‌ای در...
 • آتش سوزی بزرگ در خیابان شریعتی
 • سید جلال ملکی ، سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفت و گو با برنا در خصوص این حادثه گفت :ساعت 9 و ده دقیقه صبح امروز ، انبار کارتون واقع در خیابان معلم طعمه حریق شد . بعد از وقوع این حادثه و با اطلاع شدن ماموران آتش نشانی ،خودروهای امدادی به همراه خودروهای تنفسی به محل اعزام شدند. وی افزود: آتش در یک انبار 150 متری رخ داده بود که ضایعات و کارتون در حجم زیاد در آن نگهداری می شد . این انبار مسقف، کاملا شعله ور شد که برای اطفا حریق آتش نشانی مجبور شدند بخشی از سقف را بشکافند. ملکی با بیان اینکه در حال حاضر آتش به طور کامل مهار شده است گفت : این حادثه مصدومیت و تلفات نداشته است .
 • ربودن برج ساز مشهور در خیابان ولنجک تهران
 • به گزارش پارس نیوز، خبر ربوده شدن این مرد را 25 مرداد ماه وکیل او به مأموران کلانتری 163 ولنجک گزارش داد. او گفت: موکل من که مردی 58 ساله است امروز توسط افراد ناشناس ربوده شده است. او ساعت 10صبح امروز با خودروی شخصی‌اش از خانه‌اش در ولنجک خارج شده تا به دفتر کارش برود، اما ناپدید شده است. ساعت11 اما آدم‌رباها با خانواده‌اش تماس گرفته و درخواست 500 هزار یورو پول نقد کرده‌اند. بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور قاضی آرش سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی به تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس‌آگاهی سپرده شد. در اولین گام شماره پلاک خودروی مرد ربوده شده در سامانه پلیس ثبت شد. ساعتی بعد بود که مأموران گشت پلیس خودروی وی را به صورت رها شده در منطقه زعفرانیه کشف کردند. بررسی‌ها در این باره جریان داشت تا اینکه یک روز بعد از حادثه Incident به مأموران پلیس خبر رسید مرد ربوده شده در یکی از بیمارستان‌های شهر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد. تحقیقات حکایت از این داشت که مرد ربوده شده بعد از اینکه تحت شکنجه قرار گرفته در محلی خلوت رها شده‌است که با کمک امدادگران به بیمارستان منتقل شده است. او بعد از بهبودی نسبی به کارآگاهان گفت: صبح روز حادثه مثل همیشه با خودروی خودم از خانه خارج شدم تا به محل کارم بروم. در مسیر یک خودروی ون سبزرنگ که چند مرد سوار آن بودند راهم را سد کرد. یکی از آنها پیاده شد و خودش را مأمور امنیتی معرفی کرد و مدعی شد که حکم بازداشتم را دارد. او، من را از ماشینم پیاده کرده و به خودروی ون منتقل کرد. آنجا چشمان و دستانم را بستند و به محلی نامعلوم منتقل کردند. وقتی به محل رسیدیم شروع به شکنجه من کردند و خواستند که 500 هزار یورو به آنها بدهم....
 • جدایی طلبان کاتالونیا به خیابان ها ریختند
 • هزاران نفر از طرفداران استقلال کاتالونیا از اسپانیا به خیابان‌های شهرهای مختلف منطقه ریختند تا حمایت خود را از برگزاری همه پرسی و استقلال این منطقه اعلام کنند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تظاهرات کنندگان در حمایت از استقلال کاتالونیا روز یکشنبه در خیابان های شهرهای مختلف منطقه راهپیمایی کردند.این تظاهرات در مخالفت با اقدامات دولت اسپانیا برای جلوگیری از برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا برگزار شده است. دولت مادرید اعلام کرده است که برگزاری این همه پرسی غیر قانونی و بر خلاف قوانین اسپانیا است.پلیس اسپانیا تعدادی از مقام های کاتالونیا را که در سازماندهی همه پرسی استقلال مشارکت داشته اند، بازداشت کرده است. پلیس اسپانیا همچنین بنرهای تبلیغاتی، صندوق های رای و برگه های رای گیری را نیز توقیف و ضبط کرده است. این همه پرسی قرار است اول اکتبر برگزار شود.علی رغم این تحولات، کارلس پویگدمونت رهبر کاتالونیا تاکید کرده است که این همه پرسی برگزار خواهد شد. روز یکشنبه ده ها هزار نفر از معترضان با تجمع در مناطق مرکزی شهر بارسلونا در حمایت از برگزاری همه پرسی شعار دادند.بیش از 3 تا 4 هزار مامور پلیس از سایر مناطق اسپانیا وارد کاتالونیا شده اند.این نیروهای جدید پلیس به 5 هزار پلیس غیر نظامی اسپانیا ملحق خواهند شد که پیش از این در کاتالونیا مستقر بودند. بیش از 17 هزار نیروی پلیس کاتالونیا نیز ماموریت برقراری نظم را بر عهده دارند.وزارت کشور اسپانیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای پلیس مامور نظارت بر برقراری نظم عمومی هستند و در صورت برگزاری همه پرسی غیر قانونی استقلال، وارد عمل می شوند.نظرسنجی انجام شده در ماه جولای توسط دولت کاتالونیا نشان می دهد که 49.4 درصد کاتالان ها مخالف استقلال هستند و 41.1 درصد از استقلال این منطقه از اسپانیا حمایت می کنند. بیش از 70 درصد کاتالان ها نیز خواستار برگزاری...
 • سریال ها دیگر خیابان ها را خلوت نمی کنند
 • یک منتقد سینما با اشاره به اهمیت شناخت فضای مناسبتی توسط عوامل یک مجموعه تلویزیونی گفت: ساخت سریال مناسبتی به شناخت فیلمنامه‌نویس و کارگردان از فضایی که می‌خواهد کار کند، وابسته است. کیوان کثیریان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برنامه‌ها و سریال‌هایمناسبتی بیان کرد: معمولا برای تولید برنامه‌ها و سریال‌هایمناسبتی می‌توان از مدت‌ها قبل تصمیم گرفت یکی از مشکلاتی که تلویزیون داشت این بود که تولید یک سریال و برنامه را به شخص مورد نظر دیر محول می‌کرد تا انجام شود اما مسئله اصلی این است که تلویزیون متخصصان خود را دارد و برخورد با مخاطبان عام یک تخصص است. او درباره ضرورت بهره‌گیری از کارگردانان حرفه‌ای برای ساخت سریال‌های ماندگار تلویزیون، اظهار کرد: تلویزیون کارگردان‌هاییمانند حسن فتحی و داوود میرباقری را داشت که مدت‌هاست با تلویزیونبه خصوص در حوزه‌های مناسبتی کار نمی‌کنند. این افراد کسانی بودند که تلویزیون را خوب می‌شناختند و کار خود را بلد بودند؛ یعنی با کیفیت لازم سریال می‌ساختند و مخاطبان هم استقبال می‌کردند. این منتقد سینما ادامه داد: چندین بار کارهای حسن فتحیدر مناسبت‌های مختلف پخش شد و سریال‌های مناسبتی «شب دهم» و «میوه ممنوعه» او مورد استقبال قرار گرفتند و تاثیر خوبی داشتند اما اکنون از این جنس برنامه‌سازان و کارگرداناندر مناسبت‌ها خبری نیست. فضای داستان سریال‌ها به سمتی رفته است که تحول یک فرد خلافکار در دهه محرم و ماه رمضان را نشان می‌دهد. او با انتقاد از کیفیت سریال‌های تلویزیون گفت: سریالی که در سال‌های اخیر در یاد و خاطره مردم بماند و استقبال کنند دیگر وجود ندارد. برخی برنامه‌سازان و کارگردانان شاید به دلیل ممیزی بیشتر در تلویزیون و قیمت پایین‌تر دستمزد دیگر در تلویزیون کار نمی‌کنند و این امر به کیفیت آسیب می‌زند. کثیریان با اشاره به وضعیت مالی تلویزیون اظهار کرد: تلویزیون به لحاظ مالی هم مشکل دارد به همین دلیل در تولید برنامه و سریال به...
 • حریق در انبار کارتن در خیابان شریعتی
 • صراط: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی در یک انبار کارتن در خیابان شریعتی خبر داد.جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع آتش سوزی در یک انبار کارتن در خیابان شریعتی خیابان معلم گفت: ساعت 9:10 امروز در پی وقوع آتش سوزی در این انبار ستاد فرماندهی، آتش نشانان سه ایستگاه به همراه خودروی تنفسی را به محل اعزام کرد.سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مورد جزئیات محل حادثه گفت: این حادثه در انباری حدودا 150 متری رخ داد که پر از کارتن و ضایعات بود و همچنین سقف شیروانی قدیمی داشت.وی اضافه کرد: آتش در این انبار کاملا شعله ور شده بود و دود زیادی به اطراف منتشر می‌شد. آتش نشان‌ها عملیات را آغاز کردند و مجبور شدند بخشی از سقف‌ها را هم برش بدهند، به طوریکه عوامل آتش نشانی از سرایت آتش به اطراف جلوگیری کردند و به مهار آتش پرداختند.ملکی با بیان اینکه حادثه مصدومیتی در پی نداشت، گفت: پس از تخلیه دود، ایمن سازی و لکه گیری، محل تحویل مالکان داده شد.
 • ماجرای حمله مسلحانه شب گذشته در خیابان جی
 • معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزییات حادثه حمله مسلحانه به ۲ ایستگاه صلواتی در خیابان جی را تشریح کرد. خبرگزاری مهر:معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزییات حادثه حمله مسلحانه به ۲ ایستگاه صلواتی در خیابان جی را تشریح کرد. سرهنگ مراد مرادی گفت: ساعت ۲۰ شب گذشته دو تیر با تفنگ ساچمه ای به سمت یک ایستگاه صلواتی در محدوده خیابان ۳۰ متری جی شلیک شد که در این حادثه یک پسر نوجوان از ناحیه چشم مجروح و به بیمارستان منتقل شد.وی با اشاره به اینکه وضعیت مصدوم رو به بهبودی است، گفت: این حادثه به هیچ وجه امنیتی نبوده و بیشتر جنبه شوخی بچگانه داشته ضمن اینکه صدای تیر در محل شنیده نشد و حتی عابران متوجه وقوع این ماجرا نشده بودند.مرادی افزود: با انتقال تنها مصدوم این حادثه به بیمارستان پرونده ای در کلانتری ۱۱۹ مهرآباد تشکیل شدو کارشناسان به دنبال متهمان اصلی این پرونده هستند.
 • بهسازی مسیر اتوبوس های تندرو خیابان ولی عصر
 • مسیر اتوبوس‌های تندرو در خیابان، ولی عصر و محدوده منطقه ۳ تهران همزمان با فرارسیدن سال تحصیلی جدید بهسازی شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳؛ معاون حمل و نقل و ترافیک این منطقه گفت: با توجه به حجم بالای تعداد مسافران و آغاز سال تحصیلی جدید مسیر رفت و برگشت با توزیع آسفالت و خط کشی مرمت و نوسازی شد.علیرضا اسفراینی نژاد با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی در شهر تهران به ویژه منطقه ۳ به عنوان یکی از مسافرخیزترین مناطق تهران که تعداد کثیری از مراکز آموزشی را در خود جای داده است افزود: اتوبوسرانی این منطقه با ۱۰۰ درصد از نیرو‌ها و امکانات موجود در هفته‌های نخست مهر آماده خدمات رسانی به شهروندان است.این مدیر شهرداری از بازسازی اتوبوس‌های شهری در آغاز فصل پاییز نیز خبر داد و گفت: اتوبوس‌های گازسوز نیز به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی تست مخزن و گازرسانی و کپسول‌های آتش نشانی نیز شارژ شدند.
 • روحانی در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق:ایران کاملا از دولت مرکزی عراق حمایت می کند
 • رییس جمهور با تاکید بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با هر حرکتی که در تقابل با تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق باشد ، اظهارداشت: همه باید بدانند که مشروعیت آنها در چارچوب قانون اساسی عراق است.به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه یکشنبه در گفت و گوی تلفنی با "حیدر العبادی" نخست وزیر عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران کاملا از دولت مرکزی عراق حمایت می کند.رییس جمهور افزود: ما مطمئن هستیم مثل همه مشکلات دیگر ، دولت و ملت عراق با تدبیر و حکمت ، از این مشکل نیز عبور خواهد کرد.دکتر روحانی گفت: از نظر ما قانون اساسی عراق باید مورد احترام همه باشد و تخلف از آن به معنای انجام اقدامات غیرقانونی است.رییس جمهور به گفت وگوی تلفنی خود با رییس جمهور ترکیه و اشتراک نظر دو کشور در حمایت کامل از بغداد اشاره کرد و گفت: در این مساله مهم عراق ، ما کنار همسایه خود و دولت عراق خواهیم بود.حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در این گفت وگو تلفنی با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق تصریح کرد: حرکت بارزانی در اقلیم کردستان عراق ، تحولات را به سمت یک رویارویی جدید در عراق سوق خواهد داد.نخست وزیر عراق با تشریح اقدامات گسترده دولت مرکزی عراق برای مقابله با این حرکت اقلیم کردستان عراق گفت: دولت مرکزی بسیار فراتر از آنچه در قانون اساسی عراق عنوان شده ، اختیارات به اقلیم کردستان عراق داد و این حرکت آقای بارزانی اقدامی علیه تمامیت ارضی و قانون اساسی عراق است که به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.وی بار دیگر تاکید کرد که همه پرسی در اقلیم کردستان عراق خلاف قانون اساسی بوده و هر نتیجه آن نیز غیرقانونی است و دولت مرکزی هرگز آن را نخواهد پذیرفت...
 • موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است
 • هشتم و نهم مهر ماه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعطیل است. به گزارش ایسنا، اصغر رضوانی مدیر روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اعلام خبر فوق افزود : علاوه بر تاسوعا و عاشورا حسینی؛ روزهای اربعین حسینی و ۲۸ ماه صفر مصادف با رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام و شهادت امام حسن (ع) نیز موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعطیل خواهد بود. وی گفت: به منظور بهره‌مندی هرچه بیشتر شهروندان از مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مسجد جامع خرمشهر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا روز پنجشنبه ۶ مهر ماه مصادف با ۷ محرم الحرام بعد از نماز ظهروعصرمیزبان عزاداران حسینی (ع) است. انتهای پیام
 • نقش پررنگ سازمان های مردم نهاد در کمک به کودکان کار و خیابان
 • علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد:سازمان های مردم نهاد در حوزه کودکان کار و خیابان بیش از گذشته انسجام گرفته و با تقسیم کار جدی تری سامان یافته اند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به لزوم نشست مشترک با سازمان های مردم نهاد افزود:شورای حمایت از کودکان ذیلشورای رفاهدو جلسه برای هماهنگی های بیشتر در حوزه کودکان کار تشکیل داده اند. ربیعی ادامه داد: بخش دولتی با برنامه ریزی و تعهد به انجام وظایف و بخش غیر دولتی با مشارکت و تعامل می توانند بهکودکان کارو خیابان کمک کنند. وی با بیان اینکه در 4 استانسیستان و بلوچستان، البرز،تهران،خراسان شمالی مراکز نگهداری کودکان کار و خیابان داریم، تاکید کرد: با تعامل بخش های دولتی و غیر دولتی می توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد . ربیعی گفت: خوشبختانه انسانها به کودکان علاقه مند هستند و این موضوع خود نقطه امیدی برای حل مشکلات بیش از پیش برای کودکان کار وخیابان به شمارمی رود .
 • انبار کارتن در خیابان شریعتی دچار حریق شد
 • جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات حادثه حریق در یک انبار کارتن در خیابان شریعتی گفت: در ساعت 9 و ده دقیقه امروز صبح حریق در انبار کارتن در خیابان شریعتی خیابان معلم به سامانه 125 اعلام می شود. او گفت: سه ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام می شود، محل حادثه انباری به وسعت 150 متر مسقف که در داخل آن مقدار زیادی کارتن و ضایعات اسقاطی نگهداری می شد که دچار حریق شده بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطر نشان کرد: آتش‌نشان ها خیلی سریع وارد عمل شده و بخشی از سقف شیروانی را شکاف داده تا بتوانند به حریق دسترسی راحت‌تری داشته باشند. آتش خیلی سریع تحت کنترل آتش نشان ها در آمده و خوشبختانه مورد مصدومیت در این عملیات نداشتیم.
 • حریق گسترده در انبار ضایعات خیابان شریعتی
 • خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق گسترده در یک انبار نگهداری ضایعات واقع در خیابان شریعتی تهران خبرداد. سید جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: ساعت ۹ و ۱۰ صبح امروز آتش سوزی در یک انبار نگهداری از ضایعات و کارتن به نیرو‌های سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد. وی افزود: بلافاصله نیرو‌های ۳ ایستگاه سازمان آتش نشانی در محل حادثه واقع در خیابان شریعتی، خیابان معلم حضور پیدا کردند. سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به وضعیت محل حادثه اظهارکرد: محل حادثه انباری به وسعت ۱۵۰ متر بود که در داخل آن، ضایعات و کارتن نگهداری می‌شد. ملکی ادامه داد: در پی حریق صورت گرفته، دود زیادی آسمان را فرا گرفته بود و آتش نشان‌ها محبور شدند سقف شیروانی قدیمی را نیز برای مهار آتش شکاف دهند. وی با تاکید بر اینکه حادثه تلفاتی در پی نداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه آتش نشان‌ها موفق شدند حریق را مهار کرده و خوشبختانه این حادثه مورد مصدوم و یا تلفات جانی در پی نداشت. انتهای پیام/
 • آتش سوزی گسترده در خیابان شریعتی/دود در آسمان تهران
 • سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق گسترده در یک انبار نگهداری ضایعات واقع در خیابان شریعتی تهران خبرداد.سید جلال ملکی در گفت و گو با میزان گفت: ساعت ۹ و ۱۰ صبح امروز آتش سوزی در یک انبار نگهداری از ضایعات و کارتن به نیرو‌های سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد.وی افزود: بلافاصله نیرو‌های ۳ ایستگاه سازمان آتش نشانی در محل حادثه واقع در خیابان شریعتی، خیابان معلم حضور پیدا کردند.سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به وضعیت محل حادثه اظهارکرد: محل حادثه انباری به وسعت ۱۵۰ متر بود که در داخل آن، ضایعات و کارتن نگهداری می‌شد.ملکی ادامه داد: در پی حریق صورت گرفته، دود زیادی آسمان را فرا گرفته بود و آتش نشان‌ها محبور شدند سقف شیروانی قدیمی را نیز برای مهار آتش شکاف دهند.وی با تاکید بر اینکه حادثه تلفاتی در پی نداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه آتش نشان‌ها موفق شدند حریق را مهار کرده و خوشبختانه این حادثه مورد مصدوم و یا تلفات جانی در پی نداشت.
 • حریق گسترده انبار ضایعات خیابان شریعتی
 • سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق گسترده در یک انبار نگهداری ضایعات واقع در خیابان شریعتی تهران خبرداد. خبرگزاری میزان: سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق گسترده در یک انبار نگهداری ضایعات واقع در خیابان شریعتی تهران خبرداد.سید جلال ملکی گفت: ساعت ۹ و ۱۰ صبح امروز آتش سوزی در یک انبار نگهداری از ضایعات و کارتن به نیرو‌های سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد.وی افزود: بلافاصله نیرو‌های ۳ ایستگاه سازمان آتش نشانی در محل حادثه واقع در خیابان شریعتی، خیابان معلم حضور پیدا کردند.سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به وضعیت محل حادثه اظهارکرد: محل حادثه انباری به وسعت ۱۵۰ متر بود که در داخل آن، ضایعات و کارتن نگهداری می‌شد.ملکی ادامه داد: در پی حریق صورت گرفته، دود زیادی آسمان را فرا گرفته بود و آتش نشان‌ها محبور شدند سقف شیروانی قدیمی را نیز برای مهار آتش شکاف دهند.وی با تاکید بر اینکه حادثه تلفاتی در پی نداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه آتش نشان‌ها موفق شدند حریق را مهار کرده و خوشبختانه این حادثه مورد مصدوم و یا تلفات جانی در پی نداشت.
 • آتش سوزی یک کارگاه در خیابان شریعتی تهران مهار شد
 • تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: آتش سوزی یک انبار و کارگاه کارتن سازی در خیابان شریعتی تهران مهار شد. سیدجلال ملکی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود ساعت 9 و 10 دقیقه امروز حادثه آتش سوزی در خیابان شریعتی به سامانه 125اعلام و ماموران 3 ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.وی اظهار کرد: دراین حادثه انبار و کارگاهی به وسعت 150 مترمربع دچار آتش سوزی شده بود که با حضور و تلاش نیروهای آتش نشان، بدون تلفات جانی مهار شد.به گفته ملکی، آتش نشانان پس از مهار آتش، تخلیه دود، لکه گیری و ایمن سازی محل حادثه، بررسی علت وقوع این آتش را در دستور کار قرار داده اند.*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانیIRNATEHRAN@ همراه شوید. خبرنگار: سید جوادآل داود - انتشار دهنده: محسن فتاحیتهرام/7243/1735**1625
 • گلایه ساکنان کوی مهدیس از وضعیت اسفناک خیابان ها
 • به گزارشگروه شهروند خبرنگارباشگاه خبرنگاران جوان؛ وضعیت خیابان‌های کوی مهدیس در شهر اهواز استان خوزستان به علت نداشتن روکش آسفالت و انباشت زباله اسفناک بوده و مشکلات فراوانی را برای ساکنان این منطقه به وجود آورده است. منبع: امین - خوزستان (اهواز)
 • شلیک تیر ساچمه ای به سمت عزاداران حسینی در خیابان جی تهران
 • تهران - ایرنا - معاون اجتماعی پلیس تهران بزرگ از حمله شب گذشته چند فرد ناشناس با استفاده از تفنگ ساچمه ای به عزاداران حسینی و شلیک 2 تیر در خیابان جی خبر داد و تاکید کرد که این حادثه به هیچ عنوان امنیتی نبوده است. سرهنگ مراد مرادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حوالی ساعت 20 شب گذشته 2 تیر با تفنگ ساچمه ای به سمت یک ایستگاه صلواتی در خیابان سی متری جی شلیک می شود که در این حادثه یک پسر نوجوان از ناحیه چشم مجروح و به بیمارستان منتقل شد.وی با اشاره به اینکه وضعیت جسمی مصدوم رو به بهبود است اظهار کرد: این حادثه به هیچ وجه امنیتی نبوده و بیشتر جنبه شوخی و شیطنت بچگانه داشته است.معاون اجتماعی پلیس تهران بزرگ تصریح کرد: پرونده ای در خصوص وقوع این حادثه در کلانتری 119 مهرآباد تشکیل شده و عملیات شناسایی ضاربان حادثه در دستور کار پلیس تهران بزرگ قرار دارد.سرهنگ مرادی افزود: نتیجه کار و عملیات پلیس برای شناسایی و دستگیری عوامل و همچنین علل وقوع این حادثه اعلام خواهد شد.خبرنگار: مهدی مقدر - انتشار دهنده: محسن فتاحیتهرام/9343**1625
 • سرقت از کارگاه های طلاسازی خیابان کریمخان فیلم
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،تصاویر دوربین‌های مداربسته کارگاه‌های طلاسازی خیابان آبان در پایتخت نشان می‌دهد که چهار سارق نقابدار رأس ساعت 2:45 بامداد پنجشنبه سی‌ام شهریور، سوار بر خودروی «ماکسیما»ی سفید سرقتی و با برنامه‌ریزی دقیق و نقشه‌ای هدفمند، وارد محوطه شده قفل‌ها و گاوصندوق‌های چندین کارگاه طلاسازی را شکسته و مقادیر قابل توجهی طلا، نقره و جواهرات به سرقت برده‌اند. شیوه ورود سارقان به محل ساختمان و کارگاه‌ها نیز نشان می‌دهد که دزدان حرفه‌ای به خوبی از کم و کیف وضعیت ساختمان آگاهی داشتند و با خونسردی کامل قفل بزرگ درهای کارگاه‌ها را براحتی شکسته‌اند و پس از آن با پتک و دیلم گاوصندوق‌های موجود را تخریب و محتویات‌شان را سرقت کرده‌اند. در تصاویر یکی از دوربین‌ها نیز دیده می‌شود که سارقان نقابدار پس از مشاهده لنز دوربین انتهای راهرو، با آرامش آن را به سمت دیوار چرخانده‌اند تا تصاویر بیشتری از آنها ضبط نشود. یکی از مالباختگان گفت: کل زمان سرقت که توسط دوربین‌های مداربسته ضبط شده نشان می‌دهد سارقان در کمتر از دو ساعت توانسته‌اند دست به سرقت بزنند. ضمن اینکه در محدوده‌ای که یکی از بورس‌های مهم طلا و جواهرات تهران است، حضور گشت ها و مأموران پلیس Police موجب امنیت بیشتر می شود که سرقت‌شان را اجرا نکنند. وی در ادامه گفت: حتی نیم‌ساعت پس از حضور دزدان در محل کارگاه‌ها و به خاطر وارد کردن ضربات پتک به گاوصندوق‌ها، آژیر یکی از طلافروشی‌های بر خیابان به صدا درآمده اما متأسفانه حتی یک مأمور هم خودش را به محل نرسانده است. یکی دیگر از کسبه مالباخته نیز گفت: «ما از گاوصندوق‌های مطمئن و مقاومی استفاده می‌کردیم و قفل‌های در کارگاه هایمان هم بسیار محکم بوده است. اما انگار سارقان آنقدر با محل آشنایی و ابزار و تجهیزات سنگینی به همراه داشته‌اند که گاوصندوق‌های بزرگ و ضد ضربه را براحتی شکسته‌اند. حتی خرده طلاهای...
 • استقرار نیروهای نظامی عراق در خیابان های کرکوک
 • به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بی بی سی، شهر نفت‌خیز کرکوک رسما جزو اقلیم کردستان نیست، اما کردها، این شهر را بخشی جدانشدنی از کردستان می‌دانند و همه‌پرسی را در این شهر هم برگزار کردند. العبادی به نیروهای امنیتی تحت فرمان دولت مرکزی دستور داده که برای اقدام نظامی برای "حفاظت از شهروندان" در مناطق مورد مناقشه از جمله کرکوک آماده باشند. شبه نظامیان عمدتا شیعه حشدالشعبی هم که هم‌پیمان دولت مرکزی عراق هستند، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که حاضرند برای "حفاظت از شهروندان" در کرکوک و سایر مناطق مورد مناقشه با پیشمرگه‌های کرد وارد نبرد شوند.
 • آتش سوزی گسترده در انبار ضایعات خیابان شریعتی/آتش مهار شد
 • جامعه>حوادث - میزان نوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق گسترده در یک انبار نگهداری ضایعات واقع در خیابان شریعتی تهران خبرداد. سید جلال ملکی گفت: ساعت ۹ و ۱۰ صبح امروز آتش سوزی در یک انبار نگهداری از ضایعات و کارتن به نیرو‌های سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد. وی افزود: بلافاصله نیرو‌های ۳ ایستگاه سازمان آتش نشانی در محل حادثه واقع در خیابان شریعتی، خیابان معلم حضور پیدا کردند. سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به وضعیت محل حادثه بیان کرد: محل حادثه انباری به وسعت ۱۵۰ متر بود که در داخل آن، ضایعات و کارتن نگهداری می‌شد. ملکی ادامه داد: در پی حریق صورت گرفته، دود زیادی آسمان را فرا گرفته بود و آتش نشان‌ها محبور شدند سقف شیروانی قدیمی را نیز برای مهار آتش شکاف دهند. وی با تاکید بر اینکه حادثه تلفاتی در پی نداشت، گفت: خوشبختانه آتش نشان‌ها موفق شدند حریق را مهار کرده و خوشبختانه این حادثه مورد مصدوم و یا تلفات جانی در پی نداشت. 47235 کلید واژه‌ها : آتش سوزی - آتش‌نشانی -