به گزارش ایلنا به نقل از فارس، سردار حسین نجات جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران طی سخنانی در جمع مسئولان بسیج دانشجویی کشور به تشریح موضوع فتنه ۸۸ و اقدامات منتهی به تصمیم نظام برای حصر سران فتنه پرداخت.

سردار نجات با بیان اینکه از چند ماه قبل یک جریان سازمان‌دهی شده و یک کمیته‌ برای احیای جریان فتنه و ملتهب کردن فضای سیاسی کشور تشکیل شده که می‌خواهد جای متهم و مدعی را در موضوع فتنه عوض کند، اظهار داشت: ما معتقدیم که فتنه جنایات بزرگی را مرتکب شد، امنیت ملی را خدشه‌دار کرد و در مردم ایجاد انشقاق نمود، دشمنان خارجی ما را امیدوار نمود.

و حالا می‌خواهند از موضع طلبکار، نظام را بدهکار نشان دهند.

وی با بیان اینکه آنها برنامه مفصلی برای چند ماه آینده دارند، افزود: من در این سخنان در چند سرفصل به موضوع فتنه و نحوه برخورد نظام با این افراد خواهم پرداخت.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: به گفته حضرت آقا، فتنه ۸۸ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های ایجاد شده برای نظام بود که حتی از جنگ تحمیلی و یا فتنه منافقین در خرداد سال ۶۰ هم بالاتر است.

سردار نجات با بیان اینکه شاید تعداد زیادی از علت حصر و یا روال قانونی آن مطلع نباشند، اظهار داشت: همه اسناد می‌گوید اردوکشی‌های خیابانی در جریان فتنه از قبل طراحی شده بود و طبق اطلاعاتی که ما داشتیم، در جریان فتنه اتاق‌های فکری تشکیل شد و این طور برنامه‌ریزی کردند که اگر ما در انتخابات پیروز شویم و هواداران‌مان در خیابان باشند، می‌توانیم مطالبات دیگر را مطرح کنیم و اگر در انتخابات شکست خوردیم، باید با مطرح کردن تقلب در انتخابات، خواستار ابطال شویم و وقتی این خواسته محقق شد، در واقع پیروزی ما است و می‌توانیم مطالبات بعدی را هم مطرح کنیم.

وی ادامه داد: در آن مقطع یک جزوه ۴۰ صفحه‌ای به عنوان سند «تأملات راهبردی حزب مشارکت» در دفتر این حزب با آرم آنها به دست آمد که حاوی راهکار عبور از حکومت به اصلاح آنها توتالیتر به دمکراتیک اسلامی بود که چطور می‌توان با استفاده از تجربه انقلاب‌های مخملی در دیگر کشورها جریانی را علیه حاکمیت ایجاد کرد، نارضایتی‌ها را گسترش داد و اعتراضات مدنی را به وجود آورد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران گفت: از مدتها قبل از آن، مجموعه جلساتی در دفتر مهندس موسوی برگزار می‌شد و در این جلسات در خصوص راهکار عبور از حکومت مبتنی بر ولایت فقیه بحث کردند و بعدها که افرادی دستگیر شدند، صورت جلسات آنها به صورت تایپ شده در اختیار ما قرار گرفت.

سردار نجات اظهار داشت: سعید حجاریان در یک سخنرانی گفته بود اگر در جریان تحصن نمایندگان در مجلس ششم، ما ۱۰ هزار نفر در کف خیابان‌ها داشتیم می‌توانستیم به خواسته‌هایمان برسیم. حجاریان در این سخنرانی می گوید جریان انقلاب دارای شبکه اجتماعی و یک سازمان رأی به نام بسیج است و ما فاقد آن هستیم. لذا از سال ۸۷ تصمیم گرفتند مشابه آن را ایجاد کنند و آقایان امین‌زاده و تاج‌زاده مسئول تشکیل این شبکه شدند و پیامد آن تشکیل ستاد رأی ۸۸ شد که طی آن یک شبکه اجتماعی خوشه‌ای تشکیل دادند.

وی افزود: یکی از متهمین در اعترافات خود اذعان کرد که این شبکه فقط در تهران تعداد قابل توجهی عضو داشت و قرار بود این شبکه در شهرستان‌ها هم گسترش پیدا کند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: علت اینکه فتنه بیشتر در تهران بود و خیلی به شهرهای دیگر سرایت نکرد، این بود که اگرچه آنها در شهرهای محدودی توانسته بودند سازمان رأای را ایجاد کنند اما نتوانستند این شبکه را در دیگر شهرها گسترش دهند.

سردار نجات ادامه داد: آنها برای آزمایش و تست این شبکه یک هفته قبل از انتخابات فراخوانی دادند و به عنوان حمایت از یک کاندیدا تلاش کردند تا یک زنجیره انسانی به اصطلاح خودشان از میدان راه‌آهن تا تجریش تشکیل شود. و این سازماندهی را در صحنه عمل آزمایش نمایند.

وی در ادامه گفت: اینها از آذرماه سال ۸۷ شروع به ایجاد تشکیک در سلامت انتخابات کردند و گفتند قرار است در انتخابات تقلب شود. آقایان مرعشی، آرمین، هاشمی رفسنجانی، کروبی، سلامتی و نبوی از جمله کسانی بودند که در سخنرانی‌هایشان متعرض تقلب در انتخابات شدند و در انتخاباتی که قرار بود شش ماه برگزار شود تشکیک کردند و برای همین یک ستاد صیانت از آرا به ابتکار آقای بهزاد نبوی با مسئولیت علی‌اکبر محتشمی‌پور تشکیل شد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در فروردین سال ۸۸ در سخنرانی مشهد به این امر اشاره کرده و فرمودند در حالی که چند ماه به انتخابات مانده برخی به دنبال ایجاد تشکیک در سلامت انتخابات و مأیوس کردن مردم هستند.

سردار نجات اضافه کرد: یک سناریوی دیگر این بود که وضع کشور را بحرانی نشان دهند و به مردم تلقین کنند که اگر قرار است کاری بکنیم، باید ابتدا کشور را از بحران نجات دهیم.

به گزارش فارس، وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: وقتی هنوز انتخابات در روز ۲۲ خرداد در حال انجام بود، در ساعت پایانی شب، در حالی که رأی‌‌گیری هنوز ادامه داشت، مهندس موسوی مصاحبه‌ای کرد و گفت طبق اطلاعاتی که به من رسیده، رأی مردم به اینجانب است و خود را پیروز انتخابات دانست و تأکید کرد اگر اتفاقی غیر از این رخ دهد غیرقابل قبول خواهد بود و من از حقوق مردم دفاع خواهم کرد و سپس خطاب به مردم اظهار داشت که خود را برای برگزاری جشن پیروزی او آماده کنند این درحالی بود که هنوز شمارش آرا شروع نشده بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در تشریح واقعی بودن فتنه و اینکه فتنه‌گران جرائم بزرگی انجام دادند، گفت: آقای مهندس موسوی ظهر روز شنبه فردای انتخابات، بیانیه‌ای داد و بعد از آنکه نتایج اولیه اعلام شده بود به این نتایج اعتراض کرد و گفت من تسلیم این صحنه‌آرایی‌های خطرناک نمی‌شوم و اظهار داشت که به چیزی کمتر از ابطال انتخابات راضی نیست.

سردار نجات اضافه کرد: در همه بیانیه‌های بعد از آن، و بیانیه‌ هایی که از سوی حزب مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب، کارگزاران، مجمع روحانیون مبارز و یا افرادی مثل خاتمی، موسوی و کروبی صادر می‌شد همه مبنی بر متهم کردن نظام به تقلب در انتخابات بود و همه خواهان ابطال آن بودند.

وی گفت: موسوی و کروبی بدون مجوز وزارت کشور از مردم درخواست کردند که روز ۲۵ خرداد از ساعت ۳ عصر از میدان انقلاب تا میدان آزادی راهپیمایی کنند که این راهپیمایی مفصل هم بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: آنهایی که در بین جمعیت و شاهد نحوه حضور جمعیت بودند مشاهده می کردند راهپیمایی کاملاً سازماندهی شده است. در برخی چهارراه‌ها افرادی با پرچم و یا بازوبند سبز حضور داشتند و شعارها و نحوه اعتراضات را سامان می دادند گرچه بخش عمده ای از تظاهر کنندگان مردم عادی تهران که به میرحسین رأی داده و تحت تاثیر فضاسازی های میرحسین در اعتراض به تقلب به خیابان ها آمده بودند لیکن حضور شبکه سازماندهی شده در این جمعیت کاملا ملموس بود.

سردار نجات ادامه داد: طبق برآورد ما در آن روز حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر به خیابان‌ها آمدند که عناصر ضد انقلاب با سوء استفاده از این تجمع به پایگاه بسیج در میدان آزادی حمله کردند و آن را آتش زدند و تعدادی کشته شدند. این اردوکشی‌ها در روزهای بعد هم البته با جمعیت به مراتب کمتر ادامه داشت و در تمامی آنها موسوی و کروبی حضور داشتند و برای راهپیمایان سخنرانی هم کردند. این درحالی بود که برای هیچ کدام از این تجمع ها و اردوکشی های خیابانی بر خلاف قانون مجوز دریافت نکرده بودند و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی راه های قانونی اعتراض به نتیجه انتخابات یا تقلب ادعایی را مشخص کرده بود لیکن فتنه گران بر خلاف قانون از آن مسیر استفاده نکردند و این نشان می دهد که قصد آنها اعتراض و احقاق حق نبود بلکه تقلب اسم رمزی بود برای ایجاد شورش و ناآرامی اجتماعی.

وی با بیان اینکه در این راهپیمایی‌ها و راهپیمایی ۳۰ خرداد حدود ۳۷ نفر کشته شدند، گفت: در همین جریانات بود که دهها اتوبوس به آتش کشیده شد، دهها بانک آتش زده و غارت شد و به دهها مؤسسه و نهاد حمله شد و خیابان‌ها را نیز به آتش کشیدند.

به گزارش فارس، جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه ۲۹ خرداد از موسوی و کروبی و همین‌طور افراد دیگر مثل هاشمی و ناطق و دیگران تجلیل کردند و به نحوه مناظره‌ها و سخنان ساختارشکنانه کاندیداها انتقاد کردند و از همه خواستند که طوری رفتار نشود که کشور به آشوب کشیده شود و خواستار پایان دادن به اردوکشی‌های خیابانی شده و فرمودند اگر کسی اعتراضی دارد از مجاری قانونی اقدام کند و البته تأکید کردند اگر عده‌ای تصور می‌کنند با تهدید و ارعاب، نظام زیر بار رفتار خلاف قانون می‌رود باید بدانند که اینطور نخواهد شد.

سردار نجات ادامه داد: فردای آن روز مهندس موسوی اطلاعیه دیگری داد و به طور غیر مستقیم سخنان رهبری را نقد و نقض کرد و به رویه خلاف قانون و تحریک احساسات عمومی خود ادامه داد.

وی گفت: در ۳۰ خرداد طبق دعوت قبلی مجمع روحانیون مبارز، قرار بود راهپیمایی غیر قانونی دیگری برگزار شود البته مجمع روحانیون دیرهنگام و زمانی که بسیاری در خیابانها آمده بودند اطلاعیه خود را منتفی کرد. این راهپیمایی غیر قانونی به دنبال نهی رهبری حجم حضور افراد به یک دهم راهپیمایی قبل تقلیل یافته بود، از همان اول با نیروی انتظامی درگیر شدند و مسجد لولاگر را به آتش کشیدند و تعدادی از نیروهای بسیج، ناجا و مردم شهید شدند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با بیان اینکه بیشترین کشته‌ها در روز ۳۰ خرداد ۸۸ که بیشترین حضور عناصر ضدانقلاب را همراه داشت، اتفاق افتاد، افزود: علی‌رغم این اتفاقات، فردای آن روز مجدداً موسوی و کروبی بیانیه دادند و به نیروهای نظامی و انتظامی به دلیل برخورد با مردم اعتراض و از اقدامات غیرقانونی صورت گرفته معترضین تجلیل کردند.

سردار نجات گفت: ادامه دادن به این روند تا روز قدس و یا ۱۳ آبان و در مقاطع دیگر موجب شد که دشمن احساس کند که می‌تواند در داخل به برخی افراد تکیه کرده و برنامه‌های خود را پیش ببرند.

به گزارش فارس، وی خاطرنشان کرد: در همان مقطع ارسی سفیر آمریکا در بحرین گفت تحت هر شرایطی حمایت از اصلاح طلبان در ایران جزو سیاست‌های اصلی اوباما خواهد بود. آمریکا قصد دارد همزمان با تشدید تحریم‌ها، اعمال فشار سیاسی علیه تهران را با حمایت رسمی علنی و گسترده از موسوی و خاتمی وسعت بخشد. چراکه هیچ فشاری به دولت ایران بدون تقویت جریانهای طرفدار غرب در ایران کارساز نیست.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران تصریح کرد: نتانیاهو هم در جریان این اتفاقات اظهار داشت که معترضین در داخل ایران امیدهای ما هستند و در همین مقطع بود که رهبر معظم انقلاب از این افراد خواستند تا خط‌شان را از دشمن جدا کنند اما این اتفاق نیفتاد و سران فتنه به جای جدا کردن خط‌شان از دشمن، چهره‌ها و نهادهای انقلاب را منکوب کرده و در بیانیه‌شان به نهادهایی مثل شورای نگهبان، قوه قضاییه، رئیس جمهور، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی حمله کرده و آنها را به دیکتاتوری و انجام اعمال خلاف قانون متهم کردند.

سردار نجات گفت: بلافاصله بعد از همین حوادث بود که تحریم‌ها علیه کشورمان بیشتر شد و برای مثال قانون جامع تحریم‌ها در کنگره آمریکا ۲۰۱۰. ۱۰. ۱ یعنی تنها چند ماه پس از فتنه تصویب شد. اتحادیه اروپا تحریم خود را برای مقابله با سرمایه‌گذاری ایران در حوزه‌های نفت و گاز و بیمه در ماه اوت ۲۰۱۰ تصویب کرد و تحریم دیگری هم از ماه می ۲۰۱۱ شروع شد و اتحادیه عرب هم جلسه‌ای در عربستان گذاشت که از طرف فتنه‌گران، علیرضا نوری‌زاد و عطاءالله مهاجرانی در این جلسه شرکت کرده و قرار شد ۱۸ میلیون دلار به مخالفین نظام کمک شود. کنگره آمریکا هم تصویب کرد ۶۰ میلیون دلار برای ایجاد فضای باز سیاسی در ایران و کمک به شبکه‌های اجتماعی و مقابله با فیلترینگ در فضای مجازی منظور شود.

وی خاطرنشان کرد: در جریان همین آشوب‌ها بود که ما از تمامی گروهک‌های ضدانقلاب حتی منافقین، هواداران چریک‌های فدایی خلق، بهائیان و. . . افرادی را بازداشت کردیم و در میان آنها زن‌های بدنامی بودند که هر کدام چند بادیگارد داشتند. اینها به میان مردم می‌آمدند از وقایع فیلم می‌گرفتند، در خانه‌هایشان استودیوهای مجهز داشتند و از آنجا فیلم‌ها را برای رسانه‌های غربی و برخی مراکز دیگر در خارج ارسال می‌کردند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: در جریان این آشوب‌ها تعدادی افراد وابسته به سفارتخانه‌های خارجی هم بازداشت شدند و در واقع باید اینطور گفت که همه گروهک‌هایی که از اقدام علیه نظام در طول سالین اخیر مأیوس شده بودند فکر کردند که می‌توانند از فرصت به وجود آمده برای سوار شدن بر موج استفاده کنند و لذا نقش آفرینی کردند.

سردار نجات با اشاره به شعارهایی نظیر «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» در روز قدس گفت: افراد به صورت سازماندهی شده به خیابان آمده بودند و علنی روزه‌خواری می‌کردند و شعار ساختار شکن می‌دادند، اما فردای آن روز موسوی و کروبی از آنها حمایت کردند.

وی در ادامه به ماجرای روز عاشورای همان سال اشاره کرد و گفت: من خودم در جریان وقایع آن روز با لباس مبدل ناظر صحنه‌ها بودم و حتی مجروح هم شدم. افراد در آن روز با سوت و کف و هلهله‌کنان به خیابان آمدند و حرمت روز عاشورا را شکستند، هر انسان دینداری از دیدن این صحنه‌ها که عده‌ای ضدانقلاب به مقدسات مردم توهین می‌کرد و حتی خیمه عزاداری امام حسین(ع) را آتش زدند، متاثر می‌شد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با بیان اینکه معمولاً در دهه اول محرم در دانشگاه تهران مراسم عزاداری تا ظهر با مداحی سعید حدادیان و سخنرانی علیرضا پناهیان برگزار می‌شود، اظهار داشت: وقتی آشوبگران به خیابان آمدند، من با آقای حدادیان تماس گرفتم و ایشان هیات خود را بصورت دسته عزاداری وارد خیابان انقلاب کرد. وقتی این جمعیت زیاد به میدان آمد و فتنه‌گران و عناصر ضدانقلاب آنها را دیدند، صحنه را ترک کردند.

سردار نجات گفت: من در آن مقطع در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودم. رهبر معظم انقلاب پیام دادند که تصور نکنید آنهایی که خیمه عزاداری امام حسین(ع) را آتش زدند جزو فتنه‌گران هستند اینها ضدانقلابند و نباید این دو گروه را با هم قاطی کرد و تمام سعی‌شان بود که جریان فتنه را از ضدانقلاب جدا کنند. اما باز هم فردای آن روز موسوی و کروبی اطلاعیه دادند و اهانت‌کننده به امام حسین(ع) را افرادی خداجو معرفی کرده و به نیروهای انتظامی و نظامی حمله کردند.

وی خسارت مالی و جانی و نیز شکستن ابهت نظام و همچنین مخدوش کردن امنیت ملی را از دیگر پیامدهای فتنه ۸۸ معرفی کرد و بیان داشت: برخی افرادی که به خیابان آمده بودند واقعاً فکر می‌کردند تقلب شده است چرا که در تهران رأی مهندس موسوی از احمدی‌نژاد بیشتر بود و شاید همین هم امر را بر او مشتبه می‌کرد. در حالی که رأی احمدی‌نژاد در شهرهای دیگر بیشتر بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایجاد انشقاق در میان مردم و حتی خانواده‌ها را یکی از خیانت‌های بزرگ فتنه‌گران عنوان کرد و افزود: اگر ما در گذشته با دشمن خارجی و یا منافقین درگیر بودیم الان می‌دیدیم که در خیابان مثلاً یک خانواده مذهبی به نفع موسوی تظاهرات می‌کند. اما آن جمعیت ۲۵ خرداد بعد از سخنرانی رهبری در نماز جمعه ۲۹ خرداد به کمتر از یک دهم در روز ۳۰ خرداد رسید و در روز عاشورا جمعیتی که سوت و کف میزد بیشتر از نوع ضدانقلاب و سلطنت‌طلبها بودند که متاسفانه مهندس موسوی آنها را مردم خداجو نامید.

سردار نجات گفت: طبق نظرسنجی‌هایی که ما بعد از انتخابات داشتیم، آرای مهندس موسوی از ۳۳ درصد در روز ۲۲ خرداد به موازات اقدامات ساختارشکنانه‌اش ریزش می‌کرد و بعد از ۹ دی به کمتر از ۹ درصد رسید و این عدد هم در جمهوری اسلامی طبیعی است.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر این حوادث در زمان امام(ره) رخ می‌داد چه برخوردی با فتنه‌گران می‌شد، گفت: فتنه‌گران دائم از خط امام سخن می‌گفتند. در زمان امام(ره) لایحه قصاص در سال ۶۰ در مجلس تصویب شد که جبهه ملی اطلاعیه داد و از مردم خواست علیه این لایحه راهپیمایی کنند. امام(ره) بلافاصله جبهه ملی را مرتد و منحل اعلام کردند و فرمودند اگر جریان‌های دیگر هم اعلام موضع نکنند مرتد هستند و دیدیم که مثلاً نهضت آزادی در آن مقطع مجبور شد به نفع لایحه قصاص موضع بگیرد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در آن سال‌ها یکی از مشکلات شهر مهاباد و کردستان وجود عزالدین حسینی امام جمعه مهاباد بود که از حزب دمکرات حمایت می‌کرد زمانی که او رسما به حمایت از حزب دوکرات پرداخت و اعلام موضع و راهپیمایی کرد، امام(ره) او را فاسد خواند و اوضاع به گونه‌ای پیش رفت که از ترس مردم کرد مسلمان مجبور به فرار از ایران شد و به خارج از کشور رفت.

سردار نجات همچنین با اشاره به برخورد قانونی و محکم امام(ره) با قانون‌شکنان و مخالفین شورای نگهبان که پس از اعلام نظر شورا در شهرستانها قصد اعتراض یا راهپیمایی داشتند، اظهار داشت: اینها مشی امام(ره) بود و اگر این اتفاقات در زمان حیات امام(ره) می‌افتاد ایشان فتنه‌گران را باغی و این کارها را شورش علیه حکومت می‌دانستند و حکم باغی هم در اسلام معلوم است و امام(ره) هیچ‌گونه مماشاتی نمی‌کردند که کسی علیه قانون یا شورای نگهبان مردم را دعوت به راهپیمایی کند. مقام معظم رهبری بدلیل اینکه اولا این افراد مدعی خط امام بودند و ثانیا با فتنه‌انگیزی توانسته بودند فضا را غبارآلود کرده و بعضی از خواص را منفعل کنند مصلحت ندیدند به روش امام برخورد کنند. خود ایشان در جایی

کلیدواژه: جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران | جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران | دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی | سردار نجات ادامه داد | رسیدگی به اعتراضات | تقلب در انتخابات | شورای نگهبان | سردار نجات گفت | موسوی و کروبی | سردار نجات | اظهار داشت | احمدی نژاد | گزارش فارس | اردوکشی ها | بیانیه ها | فتنه گران | فردای آن روز | فرمودند اگر | مهندس موسوی | تحریم ها | جریان فتنه | خلاف قانون | وزارت کشور | قوه قضاییه | آمده بودند | آن مقطع | فتنه جدید | سران فتنه | بعد از آن | ۳۰ خرداد | خرداد ۸۸ | شده بود | چند ماه | فتنه ۸۸ | امام ره | ۲۰ ماه | سال ۸۸ | یک نفر

منبع: ایلنا

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۱۶۹۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • علی مطهری:حصر رسما در شورای عالی امنیت ملی به رأی گذاشته شود/شاید نظر رهبری درباره حصر تغییر کرده باشد/ورود زنان به ورزشگاه ها قابل حل است
 • علی مطهری در مصاحبه با مجله لوپوئن فرانسه در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات ترامپ در سازمان ملل متحد و طرح تهدیداتی علیه ایران، اظهار کرد: همیشه یک احتمال وجود دارد، حتی اگر ضعیف باشد، و آن اینکه اقدامات آقای ترامپ، حرکت به سوی پایان توافق هسته‌ای را تشویق می‌کند یا حداقل به وجود آوردن نوعی مشکل در آن را؛ اما به‌طور بسیار روشن، آنچه آمریکایی‌ها در پی آن هستند، این است که ایران را به‌سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانند بهانه‌ای برای نقض توافق هسته‌ای بدست آورند. در چند روز به توانایی هسته‌ای غیرنظامی پیش از توافق می‌رسیم وی افزود: اما مطمئن باشید که ایران در این تله نخواهد افتاد و هرگز اولین کشوری که برجام را نقض می کند نخواهد بود. ما همه تلاش خود را برای آنکه توافق به راه خود ادامه دهد انجام خواهیم داد. آنچه که ما خواهان آن هستیم، این است که کشورهای اتحادیه اروپا، و بخصوص آن هایی که با ایران توافق هسته ای را انجام داده‌اند (مانند فرانسه، انگلیس، آلمان) استقلال خود را نشان دهند، این توافق را رعایت کنند و راه آمریکایی‌ها را پیش نگیرند. برای ما، تنها چند روز لازم است تا به توانایی هسته‌ای غیر نظامی پیش از امضای توافق، برسیم. آمریکا بازنده نقض توافق هسته‌ای خواهد بود این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه آیا اظهارات ترامپ، موضع و جایگاه روحانی را تضعیف می‌کند، ادامه داد: هنگامی که این مسأله مربوط به منافع ملی ایران می شود، محافظه کاران و اصلاح طلبان، دقیقا یک دیدگاه دارند و در یک جبهه قرار می گیرند. اگرچه محافظه کاران ایران، انتقادات فراوانی نسبت به توافق هسته ای انجام دادند، اما با این حال پذیرفتند که این توافق امضا شود و البته این متن با چراغ سبز رهبر انقلاب امضا شد. با این حال، حتی...
 • رئیس جمهور لبنان:ایران در امور داخلی لبنان دخالت نمی کند
 • رئیس جمهور لبنان اعلام کرد بر عکس آنکه می گویند ما دخالتی از سوی ایران در امور داخلی لبنان مشاهده نکرده ایم.به گزارش صدای ایران، به نقل از العهد، میشل عون رئیس جمهور لبنان گفت: لبنانی ها اراده زندگی دارد و می تواند بر همه تهدیدات فائق آیند.وی افزود: ما برای دفاع از خودمان باید دائما آماده باشیم.عون تاکید کرد: بر عکس آنکه می گویند ما دخالتی از سوی ایران در امور داخلی لبنان مشاهده نکرده ایم.وی گفت: از بین رفتن خطر داعش و جبهه النصره به برکت وحدت ملت و عملیات ارتش لبنان میسر شد.رئیس جمهور لبنان بیان کرد: ما ضد اقدامات صهیونیست ها و نقض مکرر حریم هوایی مان به سازمان ملل شکایت کرده ایم و امیدواریم که تدابیری ضد اسرائیل اتخاذ شود.
 • رئیس قوه قضاییه:روز به روز رنگ دین و معنویت در حال افزایش است
 • به گزارش جماران؛ رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه برخلاف جریان مدرنیته و اقتضائات آن از جمله سکولاریسم، رنگ دین و معنویت در دنیا بیشتر شده است، فهم مجتهدانه، تبلیغ به زبان مناسب و اجرای صحیح دین را سه وظیفه مهم و ضروری اساتید، طلاب و دانشجویان در حوزه و دانشگاه عنوان کرد. آیت‌الله آملی لاریجانی در آیین آغاز سال تحصیلی 97-96 دانشگاه امام صادق(ع) با تسلیت ایام محرم، ماه حزن و اندوه اهل بیت(ع) و شیعیان ایشان، از حضور در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) ابراز خرسندی کرد و گفت: یاد و خاطره رئیس فقید دانشگاه امام صادق(ع) مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی را گرامی می‌داریم. ایشان عمر شریف خود را صرف ارتقاء و توسعه این دانشگاه کردند و در واقع، دانشگاه امام صادق(ع) باقیات‌الصالحات آن مرحوم است و این البته علاوه بر تلاش‌ها و زحمات بزرگواران دیگری است که به عنوان هیئت امناء یا مسئولیت‌های دیگر در دانشگاه خدمت نموده‌اند. رئیس قوه قضاییه، با بیان اینکه اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) سرمایه‌های اصلی این دانشگاه هستند، به حضور خود در جایگاه ریاست هیات امنای دانشگاه امام صادق(ع) با وجود همه مشکلات و مشغله‌ها اشاره کرد و افزود: بخشی از مشکلات دانشگاه امام صادق(ع) به کمبود بودجه و امکانات مربوط است که امیدواریم با کمک دولت و مجلس، این مشکلات رفع شود. آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه با بیان اینکه برخلاف جریان مدرنیته در جهان و اقتضائات آن از جمله سکولاریسم، رنگ دین کم نشده است بلکه روز به روز رنگ دین و معنویت در حال افزایش است، به اذعان بسیاری از دانشمندان غربی به این موضوع اشاره کرد و با ذکر مثال‌ها و نقل قول‌هایی از این متفکران اظهار کرد: امروز حتی در جایی مثل آمریکا گروه‌های زیادی در حال ترویج ادیان مختلف هستند چون خلاء دین احساس می‌شود. انسان سرگردان معاصر به...
 • رئیس قوه قضاییه:رنگ دین و معنویت در دنیا بیشتر شده
 • رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه برخلاف جریان مدرنیته و اقتضائات آن از جمله سکولاریسم، رنگ دین و معنویت در دنیا بیشتر شده است، فهم مجتهدانه، تبلیغ به زبان مناسب و اجرای صحیح دین را سه وظیفه مهم و ضروری اساتید، طلاب و دانشجویان در حوزه و دانشگاه عنوان کرد. آفتاب‌‌نیوز : آیت‌الله آملی لاریجانی در آیین آغاز سال تحصیلی 97-96 دانشگاه امام صادق(ع) با تسلیت ایام محرم، ماه حزن و اندوه اهل بیت(ع) و شیعیان ایشان، از حضور در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) ابراز خرسندی کرد و گفت: یاد و خاطره رئیس فقید دانشگاه امام صادق(ع) مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی را گرامی می‌داریم. ایشان عمر شریف خود را صرف ارتقاء و توسعه این دانشگاه کردند و در واقع، دانشگاه امام صادق(ع) باقیات‌الصالحات آن مرحوم است و این البته علاوه بر تلاش‌ها و زحمات بزرگواران دیگری است که به عنوان هیئت امناء یا مسئولیت‌های دیگر در دانشگاه خدمت نموده‌اند.رئیس قوه قضاییه، با بیان اینکه اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) سرمایه‌های اصلی این دانشگاه هستند، به حضور خود در جایگاه ریاست هیات امنای دانشگاه امام صادق(ع) با وجود همه مشکلات و مشغله‌ها اشاره کرد و افزود: بخشی از مشکلات دانشگاه امام صادق(ع) به کمبود بودجه و امکانات مربوط است که امیدواریم با کمک دولت و مجلس، این مشکلات رفع شود.آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه با بیان اینکه برخلاف جریان مدرنیته در جهان و اقتضائات آن از جمله سکولاریسم، رنگ دین کم نشده است بلکه روز به روز رنگ دین و معنویت در حال افزایش است، به اذعان بسیاری از دانشمندان غربی به این موضوع اشاره کرد و با ذکر مثال‌ها و نقل قول‌هایی از این متفکران اظهار کرد: امروز حتی در جایی مثل آمریکا گروه‌های زیادی در حال ترویج ادیان مختلف هستند چون خلاء دین احساس می‌شود. انسان سرگردان معاصر به دنبال مأمنی است که...
 • رئیس قوه قضاییه:برخلاف اقتضائات مدرنیته رنگ دین و معنویت در دنیا بیشتر شده است
 • تهران - ایرنا -رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه برخلاف جریان مدرنیته و اقتضائات آن از جمله سکولاریسم، رنگ دین و معنویت در دنیا بیشتر شده است، فهم مجتهدانه، تبلیغ به زبان مناسب و اجرای صحیح دین را سه وظیفه مهم و ضروری اساتید، طلاب و دانشجویان در حوزه و دانشگاه عنوان کرد. به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در آیین آغاز سال تحصیلی 97-96 دانشگاه امام صادق(ع) با تسلیت ایام محرم، ماه حزن و اندوه اهل بیت(ع) و شیعیان ایشان، از حضور در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) ابراز خرسندی کرد و گفت: یاد و خاطره رئیس فقید دانشگاه امام صادق(ع) مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی را گرامی می‌داریم. ایشان عمر شریف خود را صرف ارتقاء و توسعه این دانشگاه کردند و در واقع، دانشگاه امام صادق(ع) باقیات‌الصالحات آن مرحوم است و این البته علاوه بر تلاشها و زحمات بزرگواران دیگری است که به عنوان هیئت امناء یا مسئولیت های دیگر در دانشگاه خدمت نموده اند.رئیس قوه قضاییه، با بیان اینکه اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) سرمایه‌های اصلی این دانشگاه هستند، به حضور خود در جایگاه ریاست هیات امنای دانشگاه امام صادق(ع) با وجود همه مشکلات و مشغله‌ها اشاره کرد و افزود: بخشی از مشکلات دانشگاه امام صادق(ع) به کمبود بودجه و امکانات مربوط است که امیدواریم با کمک دولت و مجلس، این مشکلات رفع شود.آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه با بیان اینکه برخلاف جریان مدرنیته در جهان و اقتضائات آن از جمله سکولاریسم، رنگ دین کم نشده است بلکه روز به روز رنگ دین و معنویت در حال افزایش است، به اذعان بسیاری از دانشمندان غربی به این موضوع اشاره کرد و با ذکر مثال‌ها و نقل قول‌هایی از این متفکران اظهار کرد: امروز حتی در جایی مثل آمریکا گروه‌های زیادی در حال...
 • درخواست عضو شورای شهر تهران برای دیدار اعضای شورا با مقام معظم رهبری
 • عضو شورای اسلامی شهر تهران برای رفع مشکلات مالی شهر تهران خواستار دیدار اعضای شورای شهر و شهردار تهران با مقام معظم رهبری شد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سیدحسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران در تذکر پیش از دستور در جلسه امروز پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخش مهمی از مسئولیت‌ها در پایتخت متوجه حوزه مدیریت شهری اعم از شورای شهر و شهرداری تهران است، اما دستیابی به این مهم بدون هماهنگی و مساعدت سایر ارکان حاکمیت مقدور نیست.عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه تهران علاوه بر آلودگی هوا، ترافیک سرسام‌آور و انبوهی از آسیب‌های اجتماعی با چالش بزرگ عدم تعادل درآمدها و هزینه‌ها روبه‌رو است، گفت: مدیریت مالی شهرداری تهران در نیمه اول سال جاری به گونه‌ای تدبیر کرده که این بحران به 6 ماهه دوم انتقال یابد.رسولی تاکید کرد: به استحضار بزرگان نظام از این وضعیت و راهنمایی آنها در این خصوص دارای اهمیت و فوریت اساسی نیست.وی خطاب به رئیس شورای شهر تهران خواستار شد که جهت پیشگیری از بروز تبعات احتمالی مالی نسبت به طرح تقاضای ملاقات شورای شهر تهران با حضور شهردار از مقام معظم رهبری انجام شود.عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود از رئیس‌جمهور به دلیل دعوت از شهردار تهران جهت حضور در هیئت وزیران تشکر کرد.انتهای پیام / R1415/P1014142/S2,25/CT47
 • شورای عالی امنیت ملی مانع انتقال پروازهای اقلیم کردستان به ایران
 • یک مقام ارشد شرکت فرودگاه ها با بیان اینکه اقلیم کردستان تاکنون نیز هیچ پروازی از آسمان ایران نداشته است،گفت:اما با توجه به بسته شدن اسمان عراق،ممکن بود این پروازها به آسمان ایران منتقل شود. یک مقام ارشد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره بسته شدن آسمان ایران برای پروازهای عبوری از مبدأ اقلیم کردستان گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی امنیت ملی فعلا اجازه عبور هواپیماها از مبدأ اقلیم در آسمان ایران داده نمی شود. وی با بیان اینکه هواپیماهای غیر نظامی کردستان عراق قبلا نیز از آسمان ایران عبور نمی کردند افزود: تا پیش از این مصوبه هیچ یک از پروازهای کردستان عراق به مقصد خاورمیانه یا شرق آسیا از آسمان ایران عبور نداشت و همگی با عبور از آسمان عراق و سپس خلیج فارس وارد شرق آسیا و کشورهای جنوب خلیچ فارس می شدند. با این حال از این پس با توجه به اینکه دولت مرکزی عراق نیز پروازهای عبوری اقلیم را از آسمان این کشور بسته است، احتمال داشت که این پروازها به آسمان ایران منتقل شود که با توجه به مصوبه شورای عالی امنیت ملی، این اجازه به آنها داده نخواهد شد. همچنین یکی از کارشناسان ارشد مرکز کنترل فضای کشور در گفت وگو با خبرنگار مهر با تأکید بر اینکه اقلیم کردستان از آسمان ایران پرواز عبوری ندارد، تصریح کرد: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی، پروازهای شرکت های هواپیمایی ایران به اقلیم متوقف شده است؛ هر چند که تا پیش از این تنها یک شرکت هواپیمایی در یک روز از هفته به فرودگاه اربیل پرواز داشت که این پرواز نیز فعلا با ممنوعیت روبه رو شده است. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ساعاتی قبل اعلام کرد کهبا در خواست دولت مرکزی عراق مرزهای هوایی ایران بر روی پروازهایی که مبداء آن اقلیم کردستان می...
 • شورای عالی امنیت ملی مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان را مسدود اعلام کرد
 • سخنگوی شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: به درخواست دولت مرکزی عراق ،کلیه پروازها ی ایران به مقصد فرودگاههای سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری ازفضای کشورمان از مبداءاقلیم کردستان متوقف شد. به گزارش ایسنا، کیوان خسروی با اشاره به برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی که صبح امروز به منظور بررسی درخواست دولت مرکزی عراق در خصوص انسداد مرزهای کشورمان با اقلیم کردستان برگزار شد اظهار داشت : با توجه به موثر واقع نشدن تلاشهای سیاسی خیرخواهانه کشورمان و اصرار مسئولین اقلیم کردستان برای برگزاری رفراندوم در این منطقه با در خواست دولت مرکزی عراق مرزهای هوایی ایران بر روی پروازهایی که مبداء آن اقلیم کردستان می باشد مسدود گردید. وی افزود: بر اساس این تصمیم کلیه پروازهای ایران به مقصدفرودگاههای اقلیم کردستان نیز متوقف شده است. خسروی در پایان خاطر نشان ساخت:تصمیم های عجولانه برخی مسئولین اقلیم کردستان ضمن محدود نمودن قدرت بازیگری و گفتگوی سازنده کردها در حاکمیت عراق ،امنیت مردم کرد، کشور عراق و منطقه را با چالشهای جدی مواجه خواهد کرد. انتهای پیام
 • رئیس فدراسیون سه گانه:ورزشکاران خودسر جایی در تیم ملی ندارند
 • قزوین-ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش سه گانه ایران گفت : با ورزشکاران خودسر و بی انضباط مدارا نمی کنیم و آنها را به تیم ملی راه نمی دهیم. به گزارش ایرنا، علی سردار صبور روز یکشنبه در مجمع انتخاباتی هیات سه گانه که در اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین برگزار شد،افزود: ورزشکارانی را به اردو راه می دهیم که اخلاق مدار باشند و اکنون ورزش سه گانه به هیچ احدی از قهرمانان سابق که برخی از آنها روحیه خودسر داشتند، وابسته نیست. وی در ادامه گفت: در هیات رئیسه فدراسیون تغییراتی اعمال کرده ایم و اکنون ورزش سه گانه در کشور شناخته تر شده و به آینده بسیار امیدوار هستیم.سردار صبور افزود: در سال جاری بودجه فدراسیون بیش تر از 100 درصد افزایش یافته درحالی که در هیچ فدراسیونی این تغییرات صورت نگرفته است.این مسئول ادامه داد: برنامه های بسیار خوب و منظمی را برای فدراسیون در نظر گرفته ایم و امیدواریم بتوانیم وضعیت فدراسیون را متحول سازیم. وی به عملکرد این فدراسیون در دوره جدید اشاره کرد و گفت: برای اولین بار ورزش سه گانه و 2 گانه بانوان را در کشور راه اندازی کردیم و موفق شدیم اولین نشان برنز مسابقات برون مرزی این رشته را در قزاقستان به دست آوریم.این مسئول افزود: برای اولین بار به مربیان و ورزشکاران این رشته حقوق پرداخت کرده و اردوهای این رشته را به صورت منظم برگزار کردیم.سردار صبور ادامه داد: برای نخستین بار سید حسن بابائی سه گانه کار قزوینی توانست به عنوان نماینده ایران در طول تاریخ این ورزش به رده بندی جهانی این رشته راه باید و عنوان رتبه ششم آسیا را کسب کند.رئیس فدراسیون ورزش سه گانه ایران گفت: این ها افتخاراتی است که ورزش سه گانه کشور پس از 11 سال از راه اندازی فدراسیون به آن دست یافته و باید همگان قدر این...
 • سخنگوی شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد:مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان مسدود شد
 • ایران>سیاست داخلی - همشهری آنلاین:سخنگوی شورای عالی امنیت ملی از مسدود شدن مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان عراق خبر داد و اعلام کرد: به درخواست دولت مرکزی عراق، تمامی پروازهای ایران به مقصد فرودگاه‌های سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای کشورمان از مبداء اقلیم کردستان عراق متوقف شد. به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، کیوان خسروی از برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی که صبح امروز - یکشنبه - به منظور بررسی درخواست دولت مرکزی عراق در خصوص انسداد مرزهای کشورمان با اقلیم کردستان برگزار شد،خبر داد و اظهارکرد: با توجه به موثر واقع نشدن تلاش های سیاسی خیرخواهانه کشورمان و اصرار مسئولین اقلیم کردستان برای برگزاری رفراندوم در این منطقه با در خواست دولت مرکزی عراق مرزهای هوایی ایران بر روی پروازهایی که مبداء آن اقلیم کردستان می باشد مسدود شد. وی افزود: بر اساس این تصمیم کلیه پروازهای ایران به مقصدفرودگاههای اقلیم کردستان نیز متوقف شده است. خسروی در پایان خاطر نشان ساخت: تصمیم های عجولانه برخی مسئولین اقلیم کردستان ضمن محدود نمودن قدرت بازیگری و گفتگوی سازنده کردها در حاکمیت عراق، امنیت مردم کرد، کشور عراق و منطقه را با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد. در همین زمینه: تجارت ایران و عراق در دست‌انداز اقلیم کردستان رفتار تبعیض آمیز عراق در تجارت با ایران نظر معاون سیاسی سپاه درباره رفراندوم استقلال کردستان عراق ایران فقط دولت یکپارچه و فدرال عراق را به رسمیت می‌شناسد ولایتی: ایران با هر نوع حرکتی در راستای استقلال بخشی از عراق مخالف است
 • رئیس فدراسیون سه گانه:ورزشکاران خودسر و بی انضباط جایی در تیم ملی ندارند
 • قزوین-ایرنا-رئیس فدراسیون ورزش سه گانه ایران گفت: با ورزشکاران خودسر و بی انضباط مدارا نمی کنیم و آنها را به تیم ملی راه نمی دهیم. به گزارش ایرنا، علی سردار صبور روز یکشنبه در مجمع انتخاباتی هیات سه گانه که در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد،افزود: ورزشکارانی را به اردو راه می دهیم که اخلاق مدار باشند و اکنون ورزش سه گانه به هیچ احدی از قهرمانان سابق که برخی از آنها روحیه خودسر داشتند،وابسته نیست. وی در ادامه گفت: در هیات رئیسه فدراسیون تغییراتی اعمال کرده ایم و اکنون ورزش سه گانه در کشور شناخته تر شده و به آینده بسیار امیدوار هستیم.سردار صبور افزود: در سال جاری بودجه فدراسیون بیش تر از 100 درصد افزایش یافته درحالی که در هیچ فدراسیونی این تغییرات صورت نگرفته است.این مسئول ادامه داد: برنامه های بسیار خوب و منظمی را برای فدراسیون در نظر گرفته ایم و امیدواریم بتوانیم وضعیت فدراسیون را متحول سازیم. وی به عملکرد این فدراسیون در دوره جدید اشاره کرد و گفت: برای اولین بار سه گانه و 2 گانه بانوان را در کشور راه اندازی کردیم و موفق شدیم اولین نشان برنز مسابقات برون مرزی این رشته را در قزاقستان به دست آوریم.این مسئول افزود: برای اولین بار به مربیان و ورزشکاران این رشته حقوق پرداخت کرده و اردوهای این رشته را به صورت منظم برگزار کردیم.سردار صبور ادامه داد: برای نخستین بار سید حسن بابائی سه گانه کار قزوینی توانست به عنوان نماینده ایران در طول تاریخ این ورزش به رده بندی جهانی این رشته راه باید و عنوان ششمی آسیا را کسب کند.رئیس فدراسیون ورزش سه گانه ایران گفت: این ها افتخاراتی است که ورزش سه گانه کشور پس از 11 سال از راه اندازی فدراسیون به آن دست یافته و باید همگان قدر این عنوان و تلاش های صورت گرفته...
 • معارفه رئیس جدید اداره امور مالیاتی شهرستان مهریز
 • مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان مهریز با حضور مدیرکل دارایی استان یزدبرگزار شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیمابا حضور مدیرکل دارایی استان یزد وفرماندار مهریز ، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان مهریز در فرمانداری برگزار شد. در این مراسم سید محمد رستگاری فرماندار شهرستان مهریز تلاشهای مدیر کل امور مالیاتی استان و همکاران ایشان در مجموعه مالیاتی را برای توسعه اقتصادی استان یزد مهم دانست و گفت: درآمدهای مالیاتی در استقلال اقتصادی کشور و کاهش اتکا کشور به درآمدهای نفتی از اهمیت خاصی برخوردار است و این برنامه ریزی و مدیریت شما است که در معرفی و جذب مالیات برای مودیان تاثیرگزار است. وی در ادامه مشکلات شهرداری مهریز ودهیاری روستاهای این شهرستان را در این جلسه مطرح نمود و اظهار امیدواری کرد که شرایط برای شهرداری و دهیاری ها بهتر شود وبه مردم روستاهای محروم هم رسیدگی بیشتری شود رستگاری در ادامه افزود:اطلاعات و آموزش باید در رأس کار قرار گیرد و کلاس آموزشی در رابطه با بحث مالیاتی در این شهرستان برگزار شود. در پایان این مراسم از زحمات عابدینی رئیس سابق اداره امور مالیاتی مهریزتقدیر شد و ابویی بعنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.
 • درخواست نماینده چالوس از رئیس جمهور
 • نماینده مردم چالوس در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت:آقای رئیس جمهور معلمان را دریابید و به بودجه آموزش و پرورش توجه جدی کنید. خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم چالوس در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت:آقای رئیس جمهور معلمان را دریابید و به بودجه آموزش و پرورش توجه جدی کنید. قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی امروز(یکشنبه 2 مهر) در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس، با اشاره به حضور رئیس جمهور در سازمان ملل، خطاب به روحانی اظهار داشت: از سخنان سنجیده و اثرگذار شما در سازمان ملل و موضع محکم و همراه با بیان پیام‌های صلح و دوستی و در عین حال کوبنده و مقتدرانه تشکر می‌کنم. وی افزود: سخنان شما در سازمان ملل پاسخی مناسب در قبال سخنان کم ارزش ترامپ تاجر و ضد برجام بود؛ ترامپی که هنوز نمی‌داند که سازمان ملل مکانی برای دیپلمات‌ها و ارائه دیدگاه‌ها به زبان دیپلماسی، نرم و برای آرامش و صلح جهانی است. او حتی به جایگاه این سازمن هم احترام نگذاشت و با زبان تهدید و زور مشق شبی را که با نتانیاهو تنظیم کرده بود را قرائت کرد. نماینده مردم چالوس در مجلس در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به حضور و سخنان رئیس جمهور در یکی از مدارس تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: آقای رئیس‌جمهور شما در سخنان خود به مسائل مهم و مشکلات آموزش و پرورش نپرداختید. سقوط آموزش و پرورش سقوط یک ملت است نادیده گرفتن معلم به عنوان رکن اصلی تعلیم و تربیت سقوط یک کشور است. احمدی‌لاشکی تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور معلمان را دریابید، معوقات معلمان را بپردازید و به بودجه آموزش و پرورش توجه جدی کنید. نماینده مردم چالوس در مجلس در پایان نطق خود خطاب به جبار کوچکی‌نژاد رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و محمد مهدی...
 • معارفه مدیرعامل و رئیس هیات عالی نظارت سازمان اموال تملیکی
 • خبرگزاري آريا- امروز مراسم تکريم و معارفه رئيس هيات مديره و مديرعامل و رئيس هيات عالي نظارت سازمان اموال تمليکي برگزار گرديد.به گزارش خبرگزاري آريا، در اين جلسه که با حضور مهدي قدمي، معاون توسعه مديريت و منابع، سيد مالک حسيني، مشاور وزير و رئيس جديد مرکز اطلاع رساني و هيراد حاتمي دستيار وزير امور اقتصاد و دارايي برگزار شد با احکامي از سوي وزير اقتصاد، جمشيد قسوريان جهرمي بعنوان رئيس هيات مديره و مدير عامل سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليکي و مصطفي خسروي بعنوان رئيس هيات عالي نظارت اين سازمان معرفي شدند و از خدمات امين دليري و غلامعلي آبائي مدير عامل و رئيس هيات عالي نظارت سابق اين سازمان قدرداني گرديد.شايان ذکر است قسوريان جهرمي پيش از اين مشاور رئيس کل گمرک ج.ا.ا و سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر، رئيس هيات مديره منطقه ويژه اقتصادي سهلان، رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت انبارهاي عمومي و خدمات گمرکي ايران، معاون توسعه مديريت و سرمايه هاي نيروي انساني سازمان هواپيمايي کشور، معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري منطقه آزاد کيش، رئيس هيات مديره شرکت توسعه بنادر و فرودگاه هاي سازمان منطقه آزاد کيش، معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي کشور، مديرکل دفتر حقوقي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي کشوري، مدير کل گمرک فرودگاه بين المللي امام خميني (ره)، مدير کل گمرک فرودگاه بين المللي مهر آباد، عضو هيات مديره شرکت هواپيمايي کيش اير، معاون فني و اجرايي شرکت حمل و نقل بين المللي ج.ا.ا، معاون اداري و مالي شرکت حمل و نقل بين المللي ج.ا.ا و ناظر استقرار سامانه آسيکودا در گمرکات هوايي کشور را در سوابق خود دارد.گفتني است مصطفي خسروي نيز پيش از اين در سمت مشاور وزير و مديرکل دفتر ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات و نماينده وزير در ماده 34 قانون رسيدگي به تخلفات اداري وزارت اقتصاد خدمت نموده است.
 • رئیس بنیاد مستضعفان به شورای شهر می رود
 • رسولی در صحن علنی شورای شهر پیشنهاد داد که در یکی از جلسات آتی از محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان که مالک ساختمان پلاسکو بوده دعوت شود تا درباره آینده این ساختمان توضیحاتی ارائه دهد. وی افزود: ایشان علاوه بر مسئولیت فعلی، وزیر راه هم بودند و باید گزارش دهند که با گذشت هشت ماه از حادثه پلاسکو چقدر در خصوص مباحث حقوقی کسبه کار شده است. رسولی در پایان گفت: رئیس بنیاد مستضعفان باید توضیح دهد این پروژه به صورت پایلوت چطور دارد طراحی می شود و در زمینه استانداردسازی و ایمنی کار چه چیزهایی برای آن دیده شده است.
 • دیدار شهردار و رئیس شورای شهر با امام جمعه کرج
 • کرج – شهردار، رئیس و برخی اعضای شورای شهر کرج با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرج دیدار کردند. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در دیدار شهردار کرج، رئیس و برخی اعضای شورای شهر کرج که عصر یکشنبه انجام شد، با تبریک به شهردار جدید، اظهار کرد: اتحاد و انگیزه بالای اعضای شورای شهر و شهردار، نویدبخش فضایی مناسب برای بهبود شرایط و وضعیت شهر است. وی با اشاره به عدم وجود زیرساخت‌های مناسب مدیریتی در استان البرز و شهر کرج، تأکید کرد: همگرایی برنامه‌ها و وفاق کاری تمام دستگاه‌ها و مدیران، چون استاندار، فرماندار، شهردار و سایر مدیران استانی و شهرستانی، از الزامات مدیریتی البرز و کرج است. امام‌جمعه کرج با تأکید بر ترسیم چشم‌انداز و برنامه‌ی جامع مدیریتی برای شهر، تأکید کرد: کرج دچار نابسامانی‌های متعدد و متنوع است که بعضی از آن‌ها مانند معضل ترافیک، نیازمند برنامه‌ریزی عاجل و فوری هستند. وی یادآور شد: طرح‌ریزی درآمدهای ماندگار برای شهر، مباحث فرهنگی، محله محوی و مسجد محوری، اصلاح ساخت‌وسازها، مسائل اجتماعی و اولویت‌سنجی این نیازها، از ملزومات توسعه‌ی کمی و کیفی شهر و ارتقای سطح شهروندی کرج نشینان هستند. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به تلاش بعضی افراد و گروه‌ها جهت تحمیل منافع گروهی و یا مطامع شخصی به مجموعه‌هایی چون شهرداری، تصریح کرد: رعایت دقیق قانون در برابر خواسته‌های ناحق، وظیفه شما و بهترین روش پاسخ‌گویی به آن‌هاست و در این صورت، از حمایت بنده نیز برخوردار خواهید بود. گفتنی است در این جلسه، شهردار کرج به بیان سوابق اجرایی و برنامه‌های آتی خودپرداخت و گفت: به دنبال این هستیم که مسائل شهر در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و نارسایی‌های موجود را با توجه ویژه پیگیری و اصلاح کنیم. اصغر نصیری با تأکید بر دوری از حاشیه‌ها در فضای مدیریت شهری آینده، افزود: ورود به حاشیه‌ها را اخلاقی نمی‌دانم و با...
 • انتخایات رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس اتحادیه قرآنی مدغم همدان
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نخستین جلسه هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی، فرهنگی قرآن و عترت همدان، با حضور اعضا در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی این استان تشکیل جلسه داد.طی این جلسه و با انتخاب صورت گرفته میان اعضا جواد سعیدی به عنوان رئیس هیئت مدیره، رضا رجبی به عنوان نایب رئیس و محمدجواد مظفرپور به عنوان رئیس هیئت بازرسی معین شدند. همچنین تعیین مدیرعامل اتحادیه مدغم به جلسه آینده هیئت مدیره و پس از دهه نخست ماه محرم موکول شد.براساس اکثریت آرای مأخوذه طی مجمع عموم این استان نیز جواد سعیدی، هاشم سعیدی‌شکوه، رضا رجبی، بنفشه منوچهری و اعظم عارفی به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و قاسم جهان‌آرا، حسن مظاهری و دره‌کلام اعضای علی‌البدل هیئت مدیر و محمدجواد مظفرپور، لیلا ترکمان و مریم مینایی به عنوان اعضای اصلی هیئت بازرسی انتخاب شدند.
 • تقدیر رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از رئیس گروه برنامه ریزی لرستان
 • خرم‌آباد- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با ارسال لوح سپاس از رئیس گروه برنامه‌ریزی و فن‌آوری اطلاعات تبلیغات اسلامی لرستان تقدیر کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور؛ با ارسال لوح سپاس از محمود خرم آبادی رئیس گروه برنامه ریزی و فن آوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان تقدیر کرد. در این تقدیر نامه آمده است: تداوم توفیق خدمت در طریقت معارف و تعالیم الهی رفیق بندگان شایسته خداوند است، این سعادت در سایه سار الطاف پروردگار متعال و عنایات اهل بیت (علیهم السلام) فزونی خواهد یافت. اهتمام جنابعالی به امورمدارس صدرا و حمایت و پشتیبانی همه جانبه از این مدارس موجبات ارتقای برنامه ها و فعالیت های آنها را فراهم کرده است و سبب دلگرمی دانش آموزان عزیز و اولیاء محترم ایشان شده است. بدین وسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را تقدیم تان داشته و آرزومندیم با اتکاء به ذات باریتعالی و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) در جهت رشد و تعالی جوانان و نوجوانان میهن اسلامی موفق باشید.
 • نایب رئیس شورای شهر شیراز:تکلیف حکم شهردار این کلانشهر مشخص شود
 • به گزارش ایرنا، ابراهیم صبوری یکشنبه در دهمین جلسه این شورا افزود: از زمان انتخاب شهردار شیراز توسط شورای شهر بیش از یک ماه می گذرد اما به رغم اینکه وزارت کشور می بایست ظرف 10 روز نظر خود را در این مورد اعلام می کرد با گذشت یک ماه هنوز هیچ پاسخی داده نشده است.وی ادامه داد: تقاضای من از وزیر کشور این است که هرچه زودتر وضعیت شهر شیراز را در این زمینه مشخص کند چرا که این وضعیت به هیچ عنوان به نفع کلانشهر شیراز نیست.او اظهار کرد: گرچه سرپرست شهرداری و پرسنل خدوم شهرداری مشغول خدمات رسانی به شهروندان هستند اما ادامه این شرایط و مشخص نشدن تکلیف شهرداری شیراز به هیچ عنوان به نفع مردم و شهر شیراز نیست.صبوری همچنین از رسانه ها درخواست کرد که شورا و شهرداری شیراز را در ابتدای راه حمایت کنند تا در روند خدمت رسانی به مردم شیراز خللی ایجاد نشود و فرآیند توسعه شهر شیراز با سرعت تمام ادامه یابد.منتخبان مردم شیراز در شورای پنجم این شهر در آخرین مرحله از بررسی صلاحیت های داوطلبان راه یافته به فرایند انتخاب شهردار این کلانشهر شامگاه شنبه 28 مردادماه با رای گیری مخفی، عبدالحمید معافیان را به عنوان گزینه مورد نظر خود برای تصدی این مسئولیت برگزیدند. بنا بر نتیجه اعلام شده شمارش آرای مخفی منتخبان شورای شهر پنجم شیراز، معافیان 13 رای از 13 عضو این شورا را به دست آورد.از 13 عضو شورای اسلامی شهر شیراز در دوره پنجم، 12 نفر از فهرست انتخاباتی امید (اصلاح طلبان) و یک نفر از فهرست انتخاباتی اصولگرایان با رای مردم به این شورا راه یافتند.خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده6122 / 1876
 • ایران در امور لبنان دخالت نمی کند
 • به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، میشل عون رئیس‌جمهور لبنان که قرار است فردا دوشنبه به فرانسه سفر کند قبل از این سفر در گفت‌وگو با یک روزنامه فرانسوی گفت:‌ بر خلاف گفته برخی‌ها ما شاهد هیچ‌گونه دخالتی از سوی ایران در امور داخلی لبنان نیستیم. باور کردن این امر سخت است اما این یک واقعیت است. وی در رابطه با سوریه گفت:‌ جنگ سوریه به زودی به پایان خواهد رسید و به راه‌حل مسالمت‌آمیز خواهند رسید و بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در قدرت باقی خواهد ماند. به گزارش ایسنا، حسین جابری انصاری معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه کشورمان در سفر اخیرش به بیروت از میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان دعوت کرده بود تا به تهران سفر کند. قرار است رئیس‌جمهور لبنان فردا دوشنبه به فرانسه سفر کند و بعد از آن در ماه اکتبر به تهران سفر کند و با مقامات بلندپایه ایرانی دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.
 • دیدار رئیس و اعضای شورای شهر رشت با خانواده شهید مدافع حرم اسماعیل سیرت نیا
 • رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت به مناسبت هفته دفاع مقدس با خانواده شهید مدافع حرم اسماعیل سیرت نیا دیدار و گفت و گو کردند. به گزارش ایلنا از رشت، رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه شورای پنجم رشت با هدف خدمت به شهروندان آمده است، گفت: تمام تلاش‌مان را برای رفع نقایص شهر به کار خواهیم گرفت. سید امیر حسین علوی با اذعان به اینکه خانواده های شاهد دین بزرگی به گردن مسئولین دارند بیان کرد: هر اندازه به این خانواده ها خدمت شود باز هم شرمنده آنان هستیم. علوی در خصوص پیوستن تالاب عینک رشت به کنوانسیون رامسر افزود: تالاب رشت یک موقعیت استثنایی برای شهر است. وی با اذعان به اینکه احداث هر گونه مجتمع خدماتی و رفاهی در اطراف تالاب معاف از عوارض می باشد گفت: تالاب رشت به واسطه اکو سیستم ،آلاینده های زیست محیطی و... شرایط ثبت در کنوانسیون ندارد و هدف اصلی شورا ثبت رشت به عنوان نخستین شهر تالابی می باشد. رئیس شورای اسلامی شهر رشت در خصوص وضعیت شهردار رشت گفت: جهت پیگیری حکم مسعود نصرتی شهردار رشت به زودی عازم تهران خواهیم شد و این مهم را در وزارت کشور پیگیری خواهم نمود. در ادامه این جلسه پدر شهید مدافع حرم اسماعیل سیرت نیا با قدر دانی از حضور اعضای شورا اظهار کرد: به منظور زنده نگاه داشتن یاد و خاطره فرزند شهیدم تقاضا دارم المانی از وی در سطح رشت نصب شود. سید حسین سیرت نیا افزود: با توجه به اینکه فرزندم در کردمحله رشت متولد شد تمایل دارم در این محل رشت المان فرزند شهیدم نصب شود. در ادامه این دیدار یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: اعضای شورای پنجم رشت به منظور خدمت و رفع مشکلات شهر تلاش خود را به کار گرفته اند. احمد رمضانپور افزود: پنج...
 • ایران در امور داخلی لبنان دخالت نمی کند
 • رئیس جمهور لبنان اعلام کرد بر عکس آنکه می گویند ما دخالتی از سوی ایران در امور داخلی لبنان مشاهده نکرده ایم. به گزارش جهان نيوز، به نقل از العهد، میشل عون رئیس جمهور لبنان گفت: لبنانی ها اراده زندگی دارد و می تواند بر همه تهدیدات فائق آیند. وی افزود: ما برای دفاع از خودمان باید دائما آماده باشیم. عون تاکید کرد: بر عکس آنکه می گویند ما دخالتی از سوی ایران در امور داخلی لبنان مشاهده نکرده ایم. وی گفت: از بین رفتن خطر داعش و جبهه النصره به برکت وحدت ملت و عملیات ارتش لبنان میسر شد. رئیس جمهور لبنان بیان کرد: ما ضد اقدامات صهیونیست ها و نقض مکرر حریم هوایی مان به سازمان ملل شکایت کرده ایم و امیدواریم که تدابیری ضد اسرائیل اتخاذ شود. منبع:مهر
 • دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت با خانواده شهید مدافع حرم سعید مسافر
 • به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ سید امیر حسین علوی در این دیدار با اذعان به اینکه خوشرویی و اخلاق حسنه شهید مسافر زبانزد همه دوستان و آشنایان است اظهار کرد: عزت و آسایش امروز ایران اسلامی مرهون رشادت شهدای بزرگوار است. وی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم مایه عزت و افتخار شهر و دیارشان هستند گفت: هر کدام از شهدای مدافع حرم ویژگیهای خاصی نسبت دیگر انسانها داشتند و در واقع باید اذعان کرد که شهدای مدافع حرم گلچین شده و برای این مسیر انتخاب شدند. در ادامه این دیدار پدر شهید مسافر نیز با اذعان به اینکه توفیق خدمت به مردم از الطاف الهی است گفت: امیدوارم همه افراد در هر جایگاهی که هستند بتوانند خدمتگزاران واقعی باشند. غلامحسن مسافر افزود: خوشحالم که چنین فرزندی پرورش و به اسلام و انقلاب هدیه کرده ام. وی با بیان اینکه امیدوارم دنباله روی راه شهدا باشیم تصریح کرد: نباید راه شهدا فراموش شود و ان شاا شهدا شفیع ما در آخرت باشند . پدر شهید مسافر با بیان اینکه دنباله رو شدن راه شهدا بسیار سخت است تصریح کرد: امیدوارم در پیمودن این مسیر از الطاف الهی بهره مند شویم. در ادامه این دیدار رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهدای مدافع حرم فرهنگ ایثار و شهادت را بار دیگر در جامعه زنده کردند گفت: اگر این فرهنگ ایثار در بخش های دیگر از جمله کار و اشتغال نیز تسریع یابد یقینا شاهد اتفاقات خوبی در بخش های مختلف جامعه نیز خواهیم بود. سید امیر حسین علوی در خصوص اقدامات شورای پنجم رشت گفت: همه اعضای شورا به دنبال این هستند که وحدت رویه داشته و کارهای بزرگ در شهر به یادگار بگذارند. در ادامه این دیدار مسئول بسیج هنرمندان گیلان نیز اظهار کرد: ان شاا در دوره جدید شورا با درایتی که رئیس و اعضای...
 • میشل عون:ایران در امور داخلی لبنان دخالت نمی کند
 • رئیس جمهور لبنان اعلام کرد بر عکس آنکه می گویند ما دخالتی از سوی ایران در امور داخلی لبنان مشاهده نکرده ایم. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، میشل عون رئیس جمهور لبنان گفت: لبنانی ها اراده زندگی دارد و می تواند بر همه تهدیدات فائق آیند. وی افزود: ما برای دفاع از خودمان باید دائما آماده باشیم. عون تاکید کرد: بر عکس آنکه می گویند ما دخالتی از سوی ایران در امور داخلی لبنان مشاهده نکرده ایم. وی گفت: از بین رفتن خطر داعش و جبهه النصره به برکت وحدت ملت و عملیات ارتش لبنان میسر شد. رئیس جمهور لبنان بیان کرد: ما ضد اقدامات صهیونیست ها و نقض مکرر حریم هوایی مان به سازمان ملل شکایت کرده ایم و امیدواریم که تدابیری ضد اسرائیل اتخاذ شود.
 • میشل عون:باور کنید یا نه ایران در امور لبنان دخالت نمی کند
 • رئیس‌جمهور لبنان در گفت‌وگو با یک رسانه فرانسوی اعلام کرد که ایران هیچ‌گونه دخالتی در امور داخلی لبنان ندارد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری لبنان 24، میشل عون رئیس‌جمهور لبنان که قرار است فردا دوشنبه به فرانسه سفر کند قبل از این سفر در گفت‌وگو با یک روزنامه فرانسوی گفت:‌ بر خلاف گفته برخی‌ها ما شاهد هیچ‌گونه دخالتی از سوی ایران در امور داخلی لبنان نیستیم. باور کردن این امر سخت است اما این یک واقعیت است. وی در رابطه با سوریه گفت:‌ جنگ سوریه به زودی به پایان خواهد رسید و به راه‌حل مسالمت‌آمیز خواهند رسید و بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در قدرت باقی خواهد ماند. به گزارش ایسنا، حسین جابری انصاری معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه کشورمان در سفر اخیرش به بیروت از میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان دعوت کرده بود تا به تهران سفر کند. قرار است رئیس‌جمهور لبنان فردا دوشنبه به فرانسه سفر کند و بعد از آن در ماه اکتبر به تهران سفر کند و با مقامات بلندپایه ایرانی دیدار و گفت‌وگو داشته باشد. انتهای پیام
 • میشل عون دخالت ایران در امور داخلی لبنان را تکذیب کرد
 • به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، میشل عون در گفت و گو با مجله فرانسوی «valeurs actuelles» که در آستانه سفرش به فرانسه منتشر شد، تاکید کرد: برغم ادعای برخی، ما مداخله ای از سوی ایران در امور داخلی لبنان مشاهده نکردیم، هرچند که باور این موضوع از سوی ادعاگنندگان دشوار است. وی قرار است فردا دوشنبه به فرانسه سفر کند. رئیس جمهور لبنان در خصوص خرید سلاح از فرانسه با تامین مالی آن توسط عربستان تصریح کرد: سران عربستان در حال حاضر عوض شده اند و این تصمیمی داخلی است و پادشاه جدید عربستان خواستار عقب گرد ریاض از این توافق است. عون درباره مقاومت مردم لبنان در طول 30 سال گذشته که دو مرتبه هدف حمله قرار گرفته اند، افزود: ملت لبنان دارای اراده زندگی و ملتی متحد بوده و قادر هستند بر همه تهدیدات غلبه کنند. وی تصریح کرد: ما در منطقه امنی به سر نمی بریم بلکه جنگ در سوریه و از سمت اسرائیل در جریان است و این رژیم هر از چند گاهی به خاک لبنان تجاوز می کند و این امر باعث می شود که ما همواره در حالت آماده باش برای دفاع از خودمان باشیم.