یزد ـ معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد رتبه نخست رشد جمعیت دانش‌آموزی در کشور را دارد،گفت: امسال آمار دانش‌آموزان ابتدایی یزد رشد ۷هزار نفری داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین رادمنش ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به فعالیت ۴۲۴ مرکز پیش دبستانی در استان یزد اظهار داشت: این مراکز در سال تحصیلی جدید میزبان ۱۷ هزار نونهال خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه والدین باید فرزندان خود را در مراکز دارای مجوز از آموزش و پرورش ثبت نام کنند، افزود: تنها منبع ثبت نام رسمی پیش دبستانی، سیستم سناد است که این سیستم تنها در مراکز دارای مجوز راه‌اندازی شده است.

رادمنش با تاکید بر لزوم توجه ویژه والدین در ثبت نام نونهالان خود بیان کرد: تا ثبت نام به صورت رسمی صورت نگیرد، خدمات آموزشی ارائه نخواهد شد ضمن اینکه هیچ مرکز پیش دبستانی نمی تواند محتوای بازاری به تشخیص خود در اختیار نونهالان قرار دهد.

تاکید بر ثبت نام نونهالان پیش دبستانی در مراکز دارای مجوز از آموزش و پرورش

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد عنوان کرد: در استان یزد اقبال به پیش دبستانی نوبت اول بالا نیست و ما نیز اصراری به حضور نونهالان چهار ساله در مراکز پیش دبستانی نداریم، عنوان کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ نونهال امسال در دوره اول پیش دبستانی و حدود ۱۵ هزار نفر نیز در دوره دوم ثبت نام کرده اند.

وی تصریح کرد: مربیان مراکز پیش دبستانی که از آموزش و پرورش مجوز دریافت کرده اند، کاملا آموزش دیده هستند و علاوه بر آموزش‌ها، با قوانین و مقررات نیز آشنا هستند.

رادمنش تاکید کرد: در مقطع پیش دبستانی در مسیر حذف کتاب هستیم و تلاش می کنیم بازی، سرگرمی، شعر و حدیث را جایگزین کنیم.

آموزش الفبا و اعداد و تمام آموزش‌های رسمی در مقطع پیش‌دبستانی ممنوع است

وی خاطرنشان کرد در مقطع پیش دبستانی آموزش الفبا، اعداد، زبان انگلیسی و رباتیک و آموزش‌های رسمی ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امسال حدود ۱۳۰ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی ثبت نام شده اند، اظهار داشت: دانش آموزان مقطع ابتدایی امسال نسبت به سال گذشته از رشد ۷ هزار نفری برخوردارند.

وی یادآور شد: در سال تحصیلی ۹۴ـ۹۳ حدود ۱۰۸ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی، در سال تحصیلی ۹۵ـ۹۴ حدود ۱۱۴ هزار دانش‌آموز، سال گذشته ۱۲۳ هزار دانش آموز و امسال حدود ۱۳۰ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی ثبت نام کرده اند که این افزایش جمعیت مشکل ساز است.

روند افزایش جمعیت دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در ۴ سال گذشته

رادمنش با بیان اینکه مجموع جمعیت دانش آموزی استان یزد ۲۱۴ هزار نفر است، افزود: در سال گذشته ۹ هزار نفر به جمعیت دانش آموزان مقطع ابتدایی استان یزد اضافه شد که از این میزان هزار و ۱۳۰ نفر زاد و ولد یزدی‌ها، هزار و ۴۷۰ مورد اتباع خارجی و بقیه مهاجران استان‌های دیگر هستند.

وی با بیان اینکه این مهاجرت‌ها معمولا به در انسداد مبادی بی‌سوادی اختلال ایجاد می کند، بیان کرد: در برخی مهاجرت‌ها از آنجا که شغل والدین موقت است و اغلب خانواده‌ها نیز از وضعیت اقتصادی ضعیف برخوردارند، در نیمه‌های سال تحصیلی دانش آموز به همراه والدین به شهر خود باز می‌گردد و در شهر خود در هیچ دبستانی ثبت نام نمی کند.

رادمنش تصریح کرد: از آنجا که روند تحصیل دانش آموزان قابل رصد است، اسامی به سرعت به آموزش و پرورش برای پیگیری می‌رسد که سال گذشته هزار و ۲۱ مورد اتفاق این چنینی در مقطع ابتدایی استان یزد رخ داد.

مشکلی از نظر تامین نیرو و فضای آموزشی در مقطع ابتدایی نداریم

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امسال در مقطع دبستان ۷۶۰ مدرسه شهری و روستایی برای تحصیل دانش آموزان آماده سازی شده است،‌ اظهار داشت: از نظر تامین نیرو و فضا جای هیچ نگرانی نیست.

وی افزود: ۵۹۲ مدرسه دولتی و ۱۱۹ مدرسه غیردولتی است، ۴۸ مدرسه به صورت خرید خدمات آموزشی فعالیت می‌کند که همه این مدارس از بهترین نیروها بهره‌مند هستند و در حاشیه شهر نیز استقرار یافته اند.

رادمنش، آمار مدارس روستایی استان یزد را نیز ۲۴۸ مورد اعلام کرد و افزود: در حالی که درصد قابل توجهی از مدارس استان یزد روستایی است، تنها ۱۲ درصد دانش آموزان استان در مناطق روستایی تحصیل می کنند و در مجموع ۱۴ هزار و ۲۴۰ دانش آموز ابتدایی در روستاها تحصیل می کنند.

وی ادامه داد: ۵۱۱ مدرسه نیز شهری است که از مجموع مدارس شهری و روستایی، ۳۱۶ مدرسه پسرانه، ۳۰۴ مدرسه دخترانه و ۱۳۹ مدرسه نیز مختلط روستایی است.

فعالیت ۳۲ مدرسه ویژه اتباع افغانستانی در یزد

رادمنش، مجموع آمار دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی را ۶۶ هزار و ۲۴ نفر و دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی را ۶۳ هزار و ۴۳۵ نفر اعلام کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد در مورد مدارس اتباع خارجی نیز اظهار داشت: ۳۲ مدرسه در استان خاص اتباع خارجی است و ۱۳ هزار دانش آموز تبعه خارجی که اغلب آنها افغانستانی هستند، در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند که ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد در سال گذشته ابتدایی بوده اند که پیش بینی می شود این تعداد در سال جاری به ۱۳ هزار نفر برسد.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر مدارس اختصاصی اتباع افغانستانی، مدارس دیگر نیز شاهد حضور دانش آموزان خارجی هستند، افزود: ۵۷۰ مدرسه استان یزد به نوعی درگیر حضور اتباع خارجی است و این دانش آموزان تقریبا در همه مدارس دولتی استان حضور دارند.

۲۳۲ دانش آموز بازمانده از تحصیل در یزد

رادمنش در بخش دیگری از سخنان خود آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل را در سال گذشته ۷۷۱ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: این آمار از وزارت آموزش و پرورش اعلام شد اما آمار واقعی ۲۳۲ نفر و بقیه به دلیل مشکلات ثبت در سیستم به عنوان بازماندگان از تحصیل معرفی شده بودند.

وی تاکید کرد: اغلب بازمانده های از تحصیل در استان یزد را دانش آموزان تبعه خارجی به ویژه افغانستانی‌ها تشکیل می‌دهند.

۲۳۲۰۰ کلاس اولی امسال در یزد به مدرسه می روند

رادمنش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال ۲۹ شهریور ماه، روز شکوفه‌ها و غنچه ها است و دانش آموزان کلاس اولی سال تحصیلی خود را در این روز آغاز می کنند، عنوان کرد: امسال در کل استان یزد ۲۳ هزار و ۲۰۰ دانش آموز کلاس اولی داریم.

به گزارش مهر، در این نشست همچنین در مورد شهریه مدارس غیردولتی و پیش دبستانی‌ها، وضعیت معلمان خرید خدمتی، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، مدارس عشایر و . . . بحث و تبادل نظر شد.

کلیدواژه: معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد | بخش دیگری از سخنان خود | مقطع ابتدایی | هزار دانش آموز | دانش آموزان | پیش دبستانی | اتباع خارجی | سال تحصیلی | جمعیت دانش | سال گذشته | هزار نفر | ثبت نام

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۱۵۰۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • ترامپ جدیدترین تغییر در محدودیت های قانون منع مهاجرت به آمریکا را اعلام کرد
 • خبرگزاري آريا - در بخشي از اعلانيه رئيس جمهوري آمريکا که همزمان با اتمام بازه 90 روزه تعيين شده در فرمان مهاجرتي او صادر شد، آمده است که محدوديت‌هاي مسافرتي با هدف نظارت بهتر بر اتباع خارجي اعمال مي‌شود.به گزارش گروه بين المللخبرگزاري ميزان،«دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا روز يکشنبه با صدور يک اعلانيه، از اعمال محدوديت‌هاي مسافرتي براي اتباع کشورهاي ايران، چاد، ليبي، سوريه، کره شمالي، ونزوئلا، سومالي و يمن خبر داد.به نقل از تارنماي خبري سي‌بي‌اس‌نيوز، پيش از اين کشور سودان هم در اين فهرست قرار داشت که اکنون از آن حذف شده است.در بخشي از اعلانيه رئيس جمهوري آمريکا که همزمان با اتمام بازه 90 روزه تعيين شده در فرمان مهاجرتي او صادر شد، آمده است که محدوديت‌هاي مسافرتي با هدف نظارت بهتر بر اتباع خارجي اعمال مي‌شود.در اين اعلانيه تاکيد شده است که وزارت امنيت داخلي آمريکا در وهله نخست 16 کشور را در فهرست `فاقد صلاحيت` قرار و مطابق با فرمان اجرايي پيشين به آن‌ها 50 روز مهلت داده بود تا همکاري‌هاي لازم را با دولت اين کشور صورت دهند. در انتها فهرست کشورها به هشت مورد نام برده تقليل يافت.در اين اعلانيه همچنين تصريح شده است که عراق هم از حداقل شرايط لازم برخوردار نبوده، اما از محدوديت‌هاي مسافرتي معاف شده است.اين محدوديت‌ها که به جزئيات آن‌ها اشاره‌اي نشده، قرار است از 18 اکتبر (26 مهر) اجرايي شوند.سي‌بي‌اس‌نيوز اما به نقل از مقام‌هاي ارشد دولت آمريکا مدعي است آن دسته از افرادي که مشمول فرمان اجرايي پيشين قرار گرفته و با حکم دادگاه از آن مستثني نشده بودند، از هم‌اکنون مشمول اين ممنوعيت مي‌‌باشند.اين رسانه همچنين تاکيد مي‌کند که ممنوعيت ورود اين بار به صورت زمان‌محور نبوده و فهرست کشورها به تدريج اصلاح و دستخوش تغيير خواهد شد.فرمان مهاجرتي پيشين رئيس جمهوري آمريکا تنها براي اتباع کشورهاي ايران، ليبي، سومالي، سودان، سوريه و يمن...
 • اقدام به نوسازی دبستان طبرسی
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم ، داریوش ورناصری در رابطه با آتش سوزی دبستان طبرسی و ادامه فعالیت مدرسه اظهار کرد: حریق اتاق مدرسه ناشی از قدمت آن نیست؛ در سال 92 سیستم تاسیسات مکانیکی و سال 95 سیستم تاسیسات برقی مدرسه اصلاح شده است. وی افزود: مدرسه دارای موتورخانه است و آتش سوزی ناشی از سیستم تاسیسات نیز نبوده است. مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: از عمر مدرسه طبرسی حدود 60 سال می‌گذرد اما آتش سوزی ناشی از قدمت آن نیست، بسیاری از مدارس ما قدیمی هستند و تاسیسات برقی و مکانیکی آن‌ها اصلاح شده است. ورناصری ادامه داد: کار تعمیرات مدرسه آغاز شده است و تلاش می‌کنیم تا پس از‌ تعطیلات تاسوعا و عاشورا دانش آموزان که در مدرسه مجاور ساماندهی شده‌اند به مدرسه خود بازگردند. 706 دبستان طبرسی مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران تاسوعا و عاشورا داریوش ورناصری دانش آموزان
 • نوکمپ ۱۵۰ هزاری نفری در حضور ۹۳ هزار تماشاگر افتتاح شد
 • ورزشگاه نوکمپ که قرار بود ۱۵۰ هزار نفر ظرفیت داشته باشد با حضور ۹۳ هزار نفر در سال ۱۹۵۷ افتتاح شد. به گزارش ایسنا، با شروع دهه ۵۰، بارسلونا هنوز در ورزشگاه لِس کورتس بازی می‌کرد که در ۲۰ می سال ۱۹۲۲ با پیروزی ۲ بر یک آبی‌اناری‌ها برابر سن میرن افتتاح شده بود. لس کورتس ورزشگاه خوبی بود و شرایط خوبی داشت. با این حال در مقابل سانتیاگو برنابئو خیلی کوچک بود. ورزشگاه رئال مادرید میزبانی‌های مهمی را به خود اختصاص می‌داد. از طرفی ورزشگاه لس کورتس انتظارات لادیسلاو کوبالا (ستاره وقت بارسلونا) را برآورده نمی‌کرد. به همین خاطر نیاز به ورزشگاه جدید احساس می‌شد و در نهایت باشگاه بارسلونا زمین‌هایی را میان ریرا بلانکا و ماترنیداد خرید. مسئولان شهرداری محل دیگری را به باشگاه پیشنهاد دادند اما آبی‌اناری‌ها نپذیرفتند. در سال ۱۹۶۲ زمانی که ساخت نوکمپ به پایان رسیده بود و خوسپ ماریا دِ پورسیولس، شهردار جدید بارسلونا شده بود تصمیم گرفت زمین‌های قدیمی لس کورتس را بفروشد. به همین خاطر عضو افتخاری باشگاه بارسلونا شد. با این حال از طرف سازمان دیگری این فروش به تاخیر افتاد. آنها فروش زمین‌ها را تنها با دخالت مستقیم تورکواتو فرناندس میراندا ممکن عنوان کردند. در نهایت بارسلونا توانست از فروش زمین‌های قدیمی‌اش ۲۰۵ میلیون پسو به دست آورد. تورکوآتو فرناندس میراندا هم عضو افتخاری باشگاه شد. پروژه نوکمپ به عهده دو آرشیتکت به نام های فرانسسک میتیانس میرو و خوسپ سوتراس مائوری بود. شرکت INGAR مسئولیت ساخت آن را بر عهده داشت. هزینه اولیه‌ای که برای ساخت این ورزشگاه تخمین زده شده بود به بالاتر از ۱۰۰ میلیون پسو نمی‌رسید. نخستین سنگ این ورزشگاه با ریاست میرو سانس در ۲۸ مارس ۱۹۵۴ گذاشته شد. هواداران زیادی از این لحظه دیدن کردند. ۲۸ نوامبر ساخت نوکمپ به صورت رسمی آغاز شد. در جریان ساخت هواداران و اعضا از آن دیدن کردند....
 • بکارگیری شهرداران افتخاری در دبستان ها برای مدیریت پسماند
 • اسماعیل میرغضنفری بکارگیری شهرداران افتخاری در دبستانها را برای مدیریت پسماند خواستار شد. به گزارش ایلنا از رودبار،اسماعیل میرغضنفری در نشست مدیریت پسماند که با حضور مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری گیلان برگزار شد،گفت: تفکیک زباله از مبدأ و مدیریت پسماند که عزم همگانی و تلاش بی وقفه را می طلبد، خیلی از مشکلات زیست محیطی را حل می‌کند. وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها برنامه های مدون علمی مدیریت پسماند پیش بینی کرده‌اند، افزود: ما هم با تعریف و تبیین برنامه های مناسب با استفاده از طرح‌ها و ایده‌های صاحبنظران و کارشناسان می‌توانیم پسماند را مدیریت کنیم. میرغضنفری اظهار داشت: با برنامه ریزی مناسب و استفاده از گروه های مردم نهاد و علاقمند محیط زیست می‌توانیم پسماندها را به نحو مطلوب‌تری بازیافت کنیم. وی با اشاره به آغاز فعالیتی جدید و با انگیزه در مدیریت پسماند، تأکید کرد: در نقطه شروع همه در حوزه های مدیریتی و کار خود زباله ها را ساماندهی کنیم و توان و تلاشمان را با عدم اعتبار و مکان محدود نکنیم. فرماندار رودبار پسماندهای عمرانی و ساختمانی و نیز زباله هایی که با عبور مسافران از رودبار به جا می ماند را یاد آور شد و گفت: شهرداریها، صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف تمهیدات و اقدامات مناسب و مقتضی را در این زمینه بعمل آورند تا زحمات کارکنان شهرداری به هدر نرود. وی رودبار را در زمینه مدیریت پسماندهای بهداشتی جزء شهرستانهای پیش رو دانست و گفت: رودبار جزء شهرستانهای نخست مدیریت پسماندهای بهداشتی و عفونی درگیلان است. فرماندار بار دیگر بر هدفگذاری روستای بدون زباله دره دشت و حمایت مدیریت شهرستان از این طرح تأکید کرد و گفت: ادارات متولی و دهیاران و شوراهای منطقه با همکاری و همیاری حافظان و دوست داران محیط زیست این کار مهم را آغاز کنند. میرغضنفری همچنین مقوله آموزش در مدیریت...
 • ناتوانی در نویسندگی از ابتدایی تا دانشگاه
 • در زمینه نقص در نوشتن افراد مختلفی همچون معلم، مدرسه ، متون درسی و خانواده و.... می توانند دخیل باشند. اما سیستم آموزش و پرورش پررنگ­ترین و بزرگترین نقش را می­ تواند داشته باشد. چکیده مطلب:- معلم ، مدرسه و خانواده نقش مهمی در علاقه و یا بی‌علاقگی دانش آموزان به درس انشاء دارند. - تقویت درک عاطفی ، حسی ، تخیلی ، هنری و ...دانش آموزان عامل مهمی در اشتیاق آنها به انشا خواهد بود. - روش‌های جذاب کردن نوشتن عبارتند از: پانتومیم٬ روزنامه درکلاس٬ حدس بزنید٬ دقت در مشاهدات٬ انشای گروهی و ... - تبلیغات رسانه‌ها از جمله تلویزیون٬ مطبوعات و... می­تواند مشوق مردم در مطالعه مستمر باشد.پژوهش خبری صدا وسیما:بارها شنیده‌ایم یا خوانده‌ایم که تحصیل‌کردگان ما از نوشتن عاجزند، می­ گویند جوانان ما بعد از دوازده سال تحصیل و یا حتی پس از پایان دوره­ی کارشناسی قادر نیستند قلم به دست بگیرند. روشن است که فرهنگ­ ها و تمدن ­ها با نوشتن و کتابت رابطه بسیار نزدیکی داشته‌اند. در کشور ما با نگاه تمدنی و اسلامی نوشتن جز جدانشدنی فرهنگ ما بوده است.در سیستم آموزش و پرورش مشاهده می ­کنیم برای شکوفایی در نوشتن، درسی به نام انشا گنجانده شده است. حال می‌توان پرسید درسی که قرار است نسل آینده علمی کشور را طوری تربیت کند که علوم کشور را مکتوب و در اختیار آیندگان قرار دهد، در مدارس چه جایگاهی دارد؟ چقدر کارایی داشته و چقدر توانسته نسل نویسنده و خلاق تربیت کند؟ به عبارتی این مشکل از کجا نشأت می‌گیرد؟ مشکل ضعف اموزشی، بی علاقگی دانش‌آموز، نبود معلمان کارآمد و یا عدم امکانات مانند کتابخانه، رایانه، بازدیدها و یا حتی خانواده و... مشکل کجاست؟اهمیت نگارش از دیدگاه پیامبراسلام(ص) ؛ ائمّه معصومین(ع) و بزرگان علمی درباره اهمیت کتابت روایات بسیار فراوانى از پیامبراسلام(ص) و ائمّه معصومین(ع) رسیده است، پیغمبر اکرم(ص) فرمود: علوم و دانش‌ها را پیش...
 • کمبود ۴۵۰ معلم در مقطع ابتدایی و سایر مقاطع در آبادان
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ؛اعظم قاسمی زاده با بیان اینکه کمبود معلم به خصوص در مقطع ابتدایی ما را با مشکل مواجه کرده است، افزود: با دو نوبته کردن فعالیت برخی معلمان و به کارگیری سرباز معلم ها، حق التدرسی ها و معلمان تازه منتقل شده به شهر در قالب ساماندهی معلمان کمبودها را جبران کنیم. وی گفت: در صورت تبدیل نیروهای بخش پیش دبستانی در سال های گذشته به حق التدریس و افزوده شدن آنها به طور قطع به جبران بخشی از کمبود معلم ها کمک می شود. رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان گفت: امسال از ۸۰ معلم بازنشسته برای جبران بخشی از کمبودها نیز دعوت به کار کرده ایم، ۶۰ نفر از آبادان به دیگر شهرها منتقل شدند و تنها ۲۰ نفر ورودی داشتیم، نمی توانیم جلو انتقال افراد را بگیریم. قاسمی زاده افزود: در زمان حاضر هفت هزار دانش آموز آبادانی تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند که برای سال تحصیلی جدید کمک هایی از قبیل پوشاک، لوازم التحریر و کیف و کفش رایگان در اختیارشان قرار دادیم. وی با اشاره به کمک ۶۰ میلیون تومان سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از این طریق یک سوم از دانش آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی از پرداخت بیمه و هزینه کتاب علاوه بر کمکهای قبلی معاف شدند. قاسمی زاده، کمک خیران درون شهری و سایر شهرستا ن ها همچون تهران و توزیع آنها در میان دانش آموزان کم بضاعت و بی بضاعت را یادآور شد و تصریح کرد: سال گذشته از ۱۰۰ درصد دانش آموزان دو زبانه تنها ۳۰ درصدشان وارد کلاس های پیش دبستانی شدند و بقیه نیامدند و این سبب شد تا این دانش آموزان با ورود به کلاس اول درک درستی از مفاهیم نداشته باشند و این روند ادامه دار آنان را از ادامه تحصیل باز می داشت....
 • فیلم/بهترین گل های بازی ابتدایی گروهی لیگ قهرمانان اروپا
 • به گزارش بولتن نیوز، به بهانه شروع دوباره لیگ قهرمانان اروپا، بهترین گل‌های بازی اول مرحله گروهی را مشاهده کنیم.
 • ۱۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر ۱۳۴ هزار نفری یاسوج زندگی می کنند
 • معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد روند حاشیه نشینی در این استان را نگران کننده دانست و گفت: ۱۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر ۱۳۴ هزار نفری یاسوج زندگی می‌کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، پژمان نیکاقبالی در آئین تکریم و معارفه شهرداران سابق و جدید شهر چرام اظهار داشت: روند مهاجرتاز روستا به سمت شهرها به دلیل عدم ارائه خدمات عمومی و زرق و برق زندگی شهری رو به افزایش بوده ودر این زمینه باید چاره اندیشی شود.وی ایجاد شغل و رونق تولید در روستاها را از اولویت‌های دولت تدبیر و امید و نظام دانست و عنوان کرد: بیکاری در بین جوامع روستایی نامطلوب بوده که به طور حتم باید در این زمینه برنامه ریزی مستمر و مدون داشته باشیم.نیک‌اقبالی با تاکید بر اینکه هر فرد دارای مدرک لیسانس نمی‌تواند شهردار خوبی باشد، ابراز کرد: دولت دوازدهم نسبت به انتخاب شهرداران دارای تعهد و تخصص و هماهنگ با مجموعه دولت با هدف ارتقای خدمات شهریحساس بوده و در این زمینه نگاهسلیقه‌ای نداریم.معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد مدیریت شهری دور چهارم شهر چرام، افزود: به دلیل دلسوزی بیش از حد بسیاری از شهرداران دور چهارم شهرهای استان در سازمان بازرسی پرونده دارند.نیک‌اقبالی گفت: شهرداران به عنوان یک نهاد عمومی موظف به ارائه خدمات در حوزه‌ای مختلف شاملفرهنگی, اقتصادی, سیاسی و عمرانی هستند و در این زمینه‌ها نباید کم کاری داشته باشند.وی با تاکید بر اینکه شهردار نباید فراتر از قانون کاری را انجام دهد، ادامه داد: مهمترین دلیل بدهکاری شهرداری‌های این استان داشتن نیروهای مازاد و غیر تخصصی بوده که توسط مدیریت شهرداری بدون ضابطه وارد مجموعه شده‌اند.به گزارش تسنیم در پایان این آئین، علی نوری به عنوان شهردار جدید چرام معرفی شد.انتهای پیام/ R41452/P1336/S6,69/CT11
 • قیمت بنزین افزایش می یابد/وقتی افزایش ضریب سوخت ساز گرانی را کوک می کند
 • به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بنزین یکی از اساسی ترین و استراتژیک ترین محصولات در هر جامعه و کشوری به شمار می رود، محصولی که حساسیت ها در ارتباط با نرخ گذاری آن کمتر از نان شب مردم نیست و هر بار که سخن از قیمت بنزین می شود، همه اقشار با جدیت پیگیر اخبار آن می شوند. طبق آمار ضریب مصرف انرژی،به ویژه بنزین در کشور ایران ، فراتر از حد معمول و متعارف است.در طول سالیان گذشته، تدابیری برای کنترل و مهار بی رویه مصرف سوخت (همچون طرح سهمیه بندی بنزین) اندیشیده شده که برخی آن را ناکارآمد و برخی دیگر قائل به ثمر بخش بودن آن هستند ، با همه این اوصاف بالا بودن مصرف بنزین در کشور همچنان به عنوان دغدغه ای جدی مطرح است. در طی هفته های گذشته، شایعاتی از احتمال افزایش نرخ بنزین به گوش می رسد، اگرچه قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در خصوص گرانی بنزین به رسانه‌ها گفته؛ هنوز چنین موضوعی در بدنه دولت، وزارت نفت و همچنین کمیته بررسی افزایش قیمت بنزین مطرح نشده و وزارت نفت در این خصوص هیچ برنامه ای ندارد، اما اظهارنظر بیژن نامدار زنگنه (وزیر نفت) در اواخر عمر مدیریتی دولت یازدهم که در دولت دوازدهم نیز سکان دار مدیریت این وزارتخانه حساس است، گمانه زنی ها در خصوص بالا رفتن نرخ این محصول استراتژیک را غیر ممکن نمی سازد. وی در آن مقطع بیان کرد: اگر بخواهیم همین طور از خودروهای شخصی استفاده کنیم، هیچ کاری در مدیریت مصرف بنزین نمی توانیم انجام دهیم، البته سیاست های قیمتی هم اثرگذار است که ما متأسفانه دو سال قیمت‌ها را افزایش نداده ایم و این علامت بدی است،بنده اعتقادی به این ندارم که برداشتن سهیمه بندی تأثیری در افزایش مصرف بنزین داشته است، این دولت که...
 • افزایش بهای نفت خام سبک برنت دریای شمال افزایش یافت
 • بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای ‏شمال‏، سبد ‏نفتی اروپا، در ‏معاملات روز دوشنبه افزایش ‏یافت. ‏ به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، بهای ‏هر بشکه نفت خام ‏سبک ‏‏برنت دریای شمال که ‏از ‏آن به ‏عنوان ‏یکی از مهمترین ‏مراجع ‏قیمت گذاری ‏ نفت داد و ‏‏ستد ‏‏‌شده در ‏‏بازارهای بین ‏المللی و ‏پایه ای برای قیمت ‏‏گذاری دیگر ‏انواع نفت ‏در ‏بازار اروپا ‏‏استفاده می شود ‏برای تحویل در ‏‏ماه نوامبر با ‏‏39 سنت افزایش به 57 دلار و ‏‏25 سنت رسید.‏در معاملات الکترونیک بازار ‏‏نیویورک قیمت هر بشکه نفت ‏خام ‏سبک و شیرین شاخص ‏نیویورک، ‏وست تگزاس ‏‏‏اینترمیدیت (دابلیو.تی.آی) که ‏‏نقش پایه و مرجع را برای ‏قیمت ‏گذاری قرار دادهای آتی ‏نفت ‏ایفا می کند برای تحویل ‏در ‏ماه نوامبر با پنج سنت ‏کاهش نسبت ‏به پایان معاملات ‏روز کاری پیشین به 50 دلار و ‏‏59 سنت رسید.‏بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای ‏شمال‏، در ساعت 9 و 40 دقیقه ‏به وقت گرینویچ امروز به 57 ‏دلار و 30 سنت در هر بشکه نیز ‏رسیده بود که بالاترین قیمت ‏از 7 ماه پیش تاکنون برای ‏این شاخص نفتی به حساب می ‏آید.‏کارشناسان بخش کارگزاری ‏نفت ‏‏‏‏و انرژی ‏‏کومرتسبانک آلمان‏، در ‏‏‏تحلیل ‏‏نوسانات قیمت نفت در ‏‏‏معاملات ‏‏امروز ‏بازار جهانی گفت‏:‏ اینکه وزیران نفت ‏سازمان کشورهای صادر کننده ‏نفت (اوپک) روز جمعه درباره ‏چشم انداز برقراری توازن ‏در عرضه و تقاضا برای نفت در ‏بازار جهانی ابراز خوش‌بینی ‏کردند نقش مهمی در افزایش ‏قیمت نفت در بازار جهانی ‏داشته است.شرکت کنندگان در نشست روز ‏جمعه اوپک همگی بر این نکته ‏توافق داشتند که توافقنامه ‏محدودیت تولید نفت باید ‏بعد از سه ماهه نخست سال 2018 ‏نیز ادامه داشته باشد.‏نشست بعدی اوپک (نشست رسمی ‏شش ماهه دوم) در ماه نوامبر ‏امسال در وین برگزار خواهد شد. در ‏این نشست به طور...
 • صاعقه جان یک مرد را در سراب گرفت
 • صاعقه زندگی یک مرد را در سراب گرفت. خبرگزاری مهر: عصر امروز دوشنبه یک فرد ۴۸ ساله در حوالی روستای تکلدان سراب بر اثر برق گرفتگی ناشی از اصابت صاعقه جان باخت.
 • سقوط جرثقیل جان مرد ۳۰ ساله را گرفت
 • مرد 30 ساله‌ای در کرج بر اثر سقوط یک‌دستگاه جرثقیل جان خود را از دست داد. در این حادثه که ساعت 19:45 امروز در سه راه عظیمیه کرج رخ داد مرد 30 ساله ای جان خود را از دست داد و دو نفر هم مصدوم شدند. مصدومان بلافاصله مرکز فوریت های پزشکی استان البرز منتقل شدند. علت سقوط این جرثقیل در دست بررسی است. منبع:ایلنا
 • صاعقه زندگی یک مرد را در سراب گرفت
 • سراب - صاعقه زندگی یک مرد را در سراب گرفت. به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز دوشنبه یک فرد ۴۸ ساله در حوالی روستای تکلدان سراب بر اثر برق گرفتگی ناشی از اصابت صاعقه جان باخت.
 • واردات از صادرات سبقت گرفت
 • گروه اقتصادی: بر اساس گزارش‌های رسمی در نیمه نخست امسال به میزان 21 میلیارد و 560 میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش نشان می‌دهد. به گزارش بولتن نیوز، بر این اساس رشد واردات ادامه دارد و صادرات غیرنفتی با کاهش مواجه اسـت. حجم تجارت خارجی ایران در سال جاری تا ابتدای شهریورماه نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.34 درصد بزرگ‌تر شده است. عمده‌ترین دلایل افزایش واردات به خودرو و قطعات منفصله خودرو، کالاهای سرمایه‌ای و برخی کالاهای اساسی مربوط می‌شود. همچنین در مدت یادشده متوسط قیمت کالاهای وارداتی به ازای هر تن به یک هزار و 36۷ دلار افزایش یافت. در مردادماه سال جاری صادرات پتروشیمی سبز شد و با یک‌روند افزایشی نسبت به 4 ماهه گذشته 2 درصد افزایش یافت و 6 میلیارد دلاری شد. بااین‌حال تجارت خارجی ایران با کاهش صادرات سایر کالاها همراه است. اقلام عمده صادراتی کشورمان در مدت یادشده به ترتیب شامل میعانات گازی، پل یاتیلن گرید فیلم، پروپان مایع‌شده، سایر روغن‌های سبک و فرآورده‌ها به‌جز بنزین و متانول گزارش‌شده است. در مقابل عمده کال‌های وارداتی را در نیمه دوم امسال برنج، ذرت دامی، وسایل نقلیه موتوری با حجم سیلندر 1500 تا 2000سی سی، قطعات منفصله جهـت تولید خودروی سواری و لوبیای سویا گزارش‌شده است.
 • یدالله محبی برنز گرفت
 • رقابت های کشتی آزاد پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا روزهای ۲ و ۳ مهرماه در شهر عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شد.در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی کشتی گیر شایسته کرمانشاهی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر احمد الجامی از عراق را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۲ بر یک مغلوب داوید مودزمانشویلی کشتی گیر گرجستانی الاصل و دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از ازبکستان شد اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت و در این گروه هم با نتیجه ۱۴ بر ۴ فرهاد آناکولوف از تاجیکستان را شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. محبی در این دیدار مقابل دولت شابانبای نایب قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر ۶ به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.
 • تصادف موتورسیکلت با شتر۲ قربانی گرفت
 • رئیس پلیس راهور استان هرمزگان از برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با شتر و فوت دو نفر در حاشیه شهرستان جاسک خبرداد.به گزارش آرمان، سرهنگ محمدباقر سلیمی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری پلیس گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر حادثه رانندگی در محور ورودی شهرستان جاسک،بلافاصله ماموران به محل اعلامی اعزام شدند.وی افزود: این حادثه در ورودی شهرستان جاسک اتفاق افتاد و هردو سرنشین پس از برخورد با شتر و پرت شدن از موتور دچار ضربه مغزی شدند که منجر به مرگ هر دو نفر شد.این مسئول انتظام اذعان داشت:بی توجهی به موضوع شترهای سرگردان و رها شده به معضلی در حریم شهرها و معابر شهری تبدیل شده است و در بندرعباس نیز با این پدیده مواجه هستیم.سرهنگ سلیمی اظهار داشت: علاوه بر شهرستان‌های شرق استان در بلوار رجایی و ابتدای جاده میناب نیز شترهای رها شده تردد دارند که بسیار خطرآفرین است. پسندیدم 0
 • شهرک نشین صهیونیست یک کودک را زیر گرفت
 • به گزارش بولتن نیوز، مهمترین رویدادها و تحولات مربوط به سرزمین های اشغالی به شرح ذیل است. شهرک نشین صهیونیست یک کودک را زیر گرفتپایگاه اینترنتی العهد لبنان به نقل از رسانه های فلسطینی نوشت: یک شهرک نشین صهیونیست یک کودک را در ورودی شمالی شهر اشغال شده الخلیل زیر گرفت و فرار کرد. نشست هفتگی دولت وفاق فلسطین هفته‌ آینده در غزه برگزار خواهد شدنشست هفتگی دولت وفاق ملی فلسطین به ریاست رام حمد الله سه شنبه هفته آینده در غزه برگزار خواهد شد .یوسف المحمود سخنگوی دولت وفاق ملی فلسطین روز دوشنبه گفت رامی حمد الله پس از مشورت با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دستور داد نشست هفتگی دولت وفاق ملی اواسط هفته‌ آینده در غزه برگزار شود .به گزارش خبرگزاری رویترز از رام الله ، یوسف المحمود گفت رامی حمد الله و اعضای دولت وفاق ملی دوشنبه آینده وارد غزه خواهند شد.جنبش حماس پیش از این موافقت خود را برای انحلال کمیته اداری این جنبش در غزه اعلام کرده بود تا دولت وحدت ملی بتواند به وظایف و مسئولیت هایش در نوار غزه عمل کند .جنبش حماس اواسط ماه سپتامبر پس از پایان نشست قاهره اعلام کرد حماس علاوه بر انحلال کمیته اداری خود در غزه با برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری فلسطین ( پارلمانی ) موافقت است و به دولت وفاق ملی اجازه می دهد ماموریت و مسئولیت خود را در غزه انجام دهد . حملات نژادپرستانه به 53 مسجد و کلیسا در اراضی فلسطینی در هشت سال گذشته، 53 مسجد و کلیسا در اراضی فلسطینی، هدف حملات نژاد پرستانه قرار گرفته اند.به نوشته روزنامه سعودی الشرق الاوسط، وزارت امنیت داخلی اسرائیل درگزارشی اعلام کرد، در هشت سال گذشته 53 مسجد و کلیسا در فلسطین، هدف حملات خرابکارانه قرار گرفته اند و نیروهای امنیتی اسرائیل در اکثر موارد نتوانسته اند عاملان این حملات را شناسایی...
 • طوفان ماریا جان دستکم ۳۰ نفر را در دومینیکا گرفت
 • به گزارشبولتن نیوز،طوفان «ماریا» که جزیره کارائیب دومینیکا را درنوردیده است، جان دستکم 30 قربانی را گرفته است. بنا به گزارش «تله سور» آمار تلفات این حادثه از تاریخ 18 سپتامبر تاکنون تقریباً دو برابر شده است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که هزاران نفر از مردم منطقه طوفان زده با مشکل نبود آب آشامیدنی سالم روبرو هستند. طوفان «ماریا»، چهارمین طوفانی است که در سال جاری میلادی در حوزه آتلانتیک ثبت شده است و تقریباً یک هفته بعد از آن وقوع طوفان «ایرما» صورت گرفته است که تعداد زیادی از جزایر کارائیب و بخش جنوب شرقی آمریکا را درنوردید و تخریب کرد و به دنبال آن بیش از 80 نفر نیز جان خود را از دست دادند.
 • کاوانی پول گرفت تا پنالتی را به نیمار بدهد
 • ورزش>فوتبال جهان - یک نشریه اسپانیایی مدعی شده که رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن به مهاجم اروگوئه‌ای‌اش گفته که به هم‌تیمی برزیلی‌اش اجازه دهد ضربات پنالتی تیم را بزند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ماجرای کشمکش میان ادینسون کاوانی و نیمار برای زدن ضربات پنالتی هنوز ادامه دارد. با وجود آنکه اونای امری، سرمربی تیم اعلام کرده کاوانی پنالتی‌زن اول تیم اوست، ظاهراً هنوز طرفین برای زدن این ضربات به توافق نرسیده‌اند و کار به جایی رسیده است که ناصر الخلیفی، رئیس باشگاه مداخله کند.طبق ادعای نشریه پاییس اسپانیا، رئیس قطری PSG به کاوانی گفته است که اگر به نیمار اجازه دهد پنالتی‌های تیم را در خلال مسابقات بزند، یک میلیون یورو پاداش خواهد گرفت اما پیشنهاد او از سوی مهاجم اروگوئه‌ای رد شده است. ظاهراً الخلیفی به کاوانی وعده افزایش حقوقش در قراردادی جدید را داده و به او گفته است که اگر اجازه دهد نیمار پنالتی‌های تیم را بزند، این مهاجم اروگوئه‌ای چه آقای گل لوشامپیونه شود چه نشود، جایزه یک میلیون یورویی که بابت کسب این افتخار برایش در نظر گرفته شده است را دریافت خواهد کرد.در همین حال از بحث گزینه دوم هم به میان آمده است. نشریه پاییس نوشته است که بعد از ناکامی الخلیفی برای متقاعد کردن کاوانی، مدیران باشگاه به سراغ نیمار رفته‌اند و از او خواسته‌اند که پنالتی‌های پاری‌سن‌ژرمن را فراموش کند. آنها به مهاجم برزیلی سابق بارسلونا گفته اند که او بازیکن کاملی است و سلطان تیم هرچند مشخص نیست که دلایل آنها توانسته باشد مهاجم سابق سانتوس را متقاعد کند.در ارتباط با اختلاف میان نیمار و کاوانی خبر دیگری هم توسط نشریه رای اسپورت ایتالیا انگلیس منتشر شده مبنی بر اینکه باشگاه میلان قصد دارد از آب گل‌آلود ماهی بگیرد و به همین منظور پیشنهادی را برای خرید مهاجم سابق ناپولی جهت ارائه به PSG‌ آماده کرده است. 256 41 ...
 • کیمیا علیزاده تحت عمل جراحی قرار گرفت
 • صراط: کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال آور ایران که در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب مدال برنز و در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با کسب مدال نقره تاریخ سازی کرد، روز گذشته (یکشنبه) مچ پای راست خود را به تیغ جراحی سپرد که این عمل با موفقیت به پایان رسید.به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، کیمیا علیزاده که به عنوان نخستین بانوی مدال آور ایران نام خود را در تاریخ ورزشی کشورمان به ثبت رسانده است، روز گذشته (یکشنبه) مچ پای راست خود را در بیمارستان ایرانمهر به تیغ جراحی سپرد.علیزاده که پیش از این از دچار مصدومیت شده بود، برای درمان این آسیب از سوی تیم ویژه پزشکی بیمارستان ایرانمهر توسط دکتر موحدی یگانه (جراح ارتوپد) تحت عمل جراحی قرارگرفت تا بتواند با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت برای حضور در رقابت‌ها پیش رو خود را آماده کند.گفتنی است، این عمل با موفقیت به پایان رسید و بانوی تاریخ ساز ایران صبح امروز (دوشنبه) مرخص شد.
 • پالایشگاه ستاره خلیج فارس آتش گرفت
 • به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان،شامگاه یکشنبه (دوم مهرماه) ساعت 19:30 در مسیر خط لوله گاز ورودی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس یک حادثه آتش سوزی رخ داد که مربوط به بخش شرکت ملی گاز و پیش از ایستگاه تقلیل فشار بوده است آتش سوزی با تلاش نیروهای آتش نشانی، اچ اس یی و هدایت حراست پالایشگاه و حضور نیروهای شرکت گاز با تمهیدات لازم ساعت 21:30 مهار شده است. متاسفانه یکی از کارکنان شرکت اویکو تنها مصدوم این حادثه است که دچار سوختگی شد . دکتر نوروزیان،مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مصدوم جوانی 27 ساله به نام احسان داوودی است که دچار سوختگی 95 تا 100 درصدی شده است و قرار است با پیگیری مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای ادامه درمان به تهران منتقل شود نوروزیان افزود: مصدوم در وضعیت هوشیاری به سر نمی برد و وضعیت وخیمی دارد و مسئولان مربوطه درخواست انتقال این فرد مصدوم را دارند. انتهای پیام/ب آتش سوزی پالایشگاه ستاره خلیج فارس
 • بیمارستان مرکزی ارزگان فعالیت خود را از سر گرفت
 • به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، مقامات ولایت ولایت ارزگان از بازگشایی بیمارستان مرکزی این ولایت به روی بیماران و مراجعین خبر دادند. هفته گذشته، نزدیک به ۶۰ مؤسسه و مرکز درمانی در ولایت ارزگان به دلیل تهدید‌های طالبان مسدود شده بودند. «دوست محمد نایاب»، سخنگوی والی ارزگان تایید کرد که بیمارستان مرکزی این ولایت فعالیت خود را از سر گرفته است." سخنگوی والی ارزگان در ادامه افزود: تلاش می کنند تا به کمک بزرگان اقوام، دیگر مراکز صحی را نیز باز نمایند. شهروندان ولایت ارزگان در این مدت مجبور بودند که بیماران‌ خود را به ولایت همجوار قندهار انتقال دهند. انتهای پیام/
 • مصطفی پورفرج در کیک بوکسینگ مدال طلا گرفت
 • تهران-ایرنا- «مصطفی پور فرج» کیک بوکسینگ کار وزن 69 کیلوگرم ایران در دیدار فینال برابر حریفی از عراق به پیروزی رسید و به مدال طلا دست پیدا کرد . به گزارش ایرنا به نقل از کمیته ملی المپیک، پور فرج در دیدار فینال برابر «حیدر ال اسدی» از عراق طی سه راند مبارزه مقتدرانه با نتیجه 11بر2 برنده شد و دومین طلای کیک بوکس را از آن خود کرد.وی برای رسیدن به فینال حریفانی از تاجیکستان و قزقیزستان را پشت سر گذاشته بود. پورفرج که امروز روز تولدش می باشد سالروز تولد خود را با کسب مدال طلا جشن گرفت.کاروان ورزشکاران ایران به نام شهید مدافع حرم «محسن حججی» نامگذاری شده با 214 ورزشکار(115مرد و 66زن) به این رقابت ها اعزام شده است. این کاروان در20 رشته فوتسال، تنیس روی میز، کیک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ وبیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند(آلیش)، بسکتبال سه در سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج مسابقه می دهد.برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.ورزشی * 1528 *1368خبرنگار: حسن تمیمی**انتشار: خیراله شفیعی
 • یدالله محبی در ۱۲۵ کیلوگرم برنز گرفت
 • کرمانشاه- یداله محبی کشتی گیر شایسته کرمانشاهی مدال برنز رقابت‌های کشتی آزاد پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا را کسب کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت های کشتی آزاد پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا روزهای ۲ و ۳ مهرماه در شهر عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شد. در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی کشتی گیر شایسته کرمانشاهی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر احمد الجامی از عراق را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۲ بر یک مغلوب داوید مودزمانشویلی کشتی گیر گرجستانی الاصل و دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از ازبکستان شد اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت و در این گروه هم با نتیجه ۱۴ بر ۴ فرهاد آناکولوف از تاجیکستان را شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. محبی در این دیدار مقابل دولت شابانبای نایب قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر ۶ به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.
 • استقلال در آستانه حذف قطعی از آسیا قرار گرفت
 • به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسالگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوانبا توجه به حضور باشگاه‌های لیگ برتری در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در نهایت روز هفتم مهر ماه سال جاری، آخرین زمان تحویل مدارک باشگاه‌ها برای کسب مجوز حرفه‌ای است. که در این میان باشگاه استقلال هنوز نتوانسته پرونده‌های مالی خود را آن طور که باید با موفقیت ختم کند. همچنین ناگفته نماند این روزها بازیکنان سابق استقلال برای دریافت نکردن مطالباتشان نامه‌های زیادی را روانه AFC کردند تا این باشگاه در آستانه حذف قطعی از آسیا قرار بگیرد. در هر صورت طبق اعلام مسئولان فدراسیون فوتبال تمامی باشگاه‌ها تا 7 مهر ماه باید مدارک خود را به صورت کامل ارسال کنند از طرفی با توجه به بررسی‌هایی که مسئولان در این باره انجام داده‌اند باشگاه‌ها در حال ارسال مدارک خود هستند و همچنین مسئولان فدراسیون فوتبال نیز به صورت تلفنی و حضوری به باشگاه‌ها مراجعه می‌کنند تا به این ترتیب به باشگاه‌ها کمک شود. بنابر این اگر تمامی مدارک باشگاه‌ها تا 7 مهر ماه کامل باشد دیگر خطری آنها را تهدید نمی‌کند. در این میان ناگفته نماند برخی باشگاه‌ها مدارک ارسالی‌شان ناقص بوده که درحال بررسی و انجام کار هستند و برخی از مدارک نیز در مرحله ترجمه قرار دارد تا در بدین ترتیب کارهای لازم انجام شود. نکته قابل توجه این است که باشگاه‌های لیگ برتری باید در زمان مقرر شده مدارک را ارسال کنند، چرا که کنفدراسیون فوتبال آسیا سامانه‌ای را قرار داده و به همین دلیل باشگاه‌ها موظف هستند در تاریخ تعیین شده ارسال مدارک را انجام دهند. طبق آخرین نظارت‌هایی که مسئولان فدراسیون فوتبال روی ارسال مدارک باشگاه‌های لیگ برتری انجام داده‌اند ارسال‌ها صحیح و کامل بوده است. اما ممکن است در این میان باشگاهی در اثر کوتاهی ارسال مدارک در زمان تعیین شده مرتکب خطا شود که در آن صورت دیگر هیچ کاری نمی‌توان کرد...
 • طوفان ماریا در دومینیکا دستکم ۳۰ قربانی گرفت
 • طوفان شدید «ماریا» که جزیره دومینیکا کارائیب را در نوردیده بود، به کشته شدن دستکم ۳۰ نفر تاکنون منجر شده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، طوفان «ماریا» که جزیره کارائیب دومینیکا را درنوردیده است، جان دستکم ۳۰ قربانی را گرفته است.بنا به گزارش «تله سور» آمار تلفات این حادثه از تاریخ ۱۸ سپتامبر تاکنون تقریباً دو برابر شده است.برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که هزاران نفر از مردم منطقه طوفان زده با مشکل نبود آب آشامیدنی سالم روبرو هستند.طوفان «ماریا»، چهارمین طوفانی است که در سال جاری میلادی در حوزه آتلانتیک ثبت شده است و تقریباً یک هفته بعد از آن وقوع طوفان «ایرما» صورت گرفته است که تعداد زیادی از جزایر کارائیب و بخش جنوب شرقی آمریکا را درنوردید و تخریب کرد و به دنبال آن بیش از ۸۰ نفر نیز جان خود را از دست دادند.