جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه گفت: حصر سران فتنه با درخواست رئیس قوه قضائیه در شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و حتی یک نفر هم با آن مخالفت نکرد.

به گزارش مشرق، سردار حسین نجات جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران طی سخنانی در جمع مسئولان بسیج دانشجویی کشور به تشریح موضوع فتنه 88 و اقدامات منتهی به تصمیم نظام برای حصر سران فتنه پرداخت.

سردار نجات با بیان اینکه از چند ماه قبل یک جریان سازمان‌دهی شده و یک کمیته‌ برای احیای جریان فتنه و ملتهب کردن فضای سیاسی کشور تشکیل شده که می‌خواهد جای متهم و مدعی را در موضوع فتنه عوض کند، اظهار داشت: ما معتقدیم که فتنه جنایات بزرگی را مرتکب شد، امنیت ملی را خدشه‌دار کرد و در مردم ایجاد انشقاق نمود، دشمنان خارجی ما را امیدوار نمود. و حالا می‌خواهند از موضع طلبکار، نظام را بدهکار نشان دهند.

وی با بیان اینکه آنها برنامه مفصلی برای چند ماه آینده دارند، افزود: من در این سخنان در چند سرفصل به موضوع فتنه و نحوه برخورد نظام با این افراد خواهم پرداخت.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: به گفته حضرت آقا، فتنه 88 یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های ایجاد شده برای نظام بود که حتی از جنگ تحمیلی و یا فتنه منافقین در خرداد سال 60 هم بالاتر است.

سردار نجات با بیان اینکه شاید تعداد زیادی از علت حصر و یا روال قانونی آن مطلع نباشند، اظهار داشت: همه اسناد می‌گوید اردوکشی‌های خیابانی در جریان فتنه از قبل طراحی شده بود و طبق اطلاعاتی که ما داشتیم، در جریان فتنه اتاق‌های فکری تشکیل شد و این طور برنامه‌ریزی کردند که اگر ما در انتخابات پیروز شویم و هواداران‌مان در خیابان باشند، می‌توانیم مطالبات دیگر را مطرح کنیم و اگر در انتخابات شکست خوردیم، باید با مطرح کردن تقلب در انتخابات، خواستار ابطال شویم و وقتی این خواسته محقق شد، در واقع پیروزی ما است و می‌توانیم مطالبات بعدی را هم مطرح کنیم.

وی ادامه داد: در آن مقطع یک جزوه 40 صفحه‌ای به عنوان سند «تأملات راهبردی حزب مشارکت» در دفتر این حزب با آرم آنها به دست آمد که حاوی راهکار عبور از حکومت به اصلاح آنها توتالیتر به دمکراتیک اسلامی بود که چطور می‌توان با استفاده از تجربه انقلاب‌های مخملی در دیگر کشورها جریانی را علیه حاکمیت ایجاد کرد، نارضایتی‌ها را گسترش داد و اعتراضات مدنی را به وجود آورد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران گفت: از مدتها قبل از آن، مجموعه جلساتی در دفتر مهندس موسوی برگزار می‌شد و در این جلسات در خصوص راهکار عبور از حکومت مبتنی بر ولایت فقیه بحث کردند و بعدها که افرادی دستگیر شدند، صورت جلسات آنها به صورت تایپ شده در اختیار ما قرار گرفت.

سردار نجات اظهار داشت: سعید حجاریان در یک سخنرانی گفته بود اگر در جریان تحصن نمایندگان در مجلس ششم، ما 10 هزار نفر در کف خیابان‌ها داشتیم می‌توانستیم به خواسته‌هایمان برسیم. حجاریان در این سخنرانی می گوید جریان انقلاب دارای شبکه اجتماعی و یک سازمان رأی به نام بسیج است و ما فاقد آن هستیم. لذا از سال 87 تصمیم گرفتند مشابه آن را ایجاد کنند و آقایان امین‌زاده و تاج‌زاده مسئول تشکیل این شبکه شدند و پیامد آن تشکیل ستاد رأی 88 شد که طی آن یک شبکه اجتماعی خوشه‌ای تشکیل دادند.

وی افزود: یکی از متهمین در اعترافات خود اذعان کرد که این شبکه فقط در تهران تعداد قابل توجهی عضو داشت و قرار بود این شبکه در شهرستان‌ها هم گسترش پیدا کند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: علت اینکه فتنه بیشتر در تهران بود و خیلی به شهرهای دیگر سرایت نکرد، این بود که اگرچه آنها در شهرهای محدودی توانسته بودند سازمان رأای را ایجاد کنند اما نتوانستند این شبکه را در دیگر شهرها گسترش دهند.

سردار نجات ادامه داد: آنها برای آزمایش و تست این شبکه یک هفته قبل از انتخابات فراخوانی دادند و به عنوان حمایت از یک کاندیدا تلاش کردند تا یک زنجیره انسانی به اصطلاح خودشان از میدان راه‌آهن تا تجریش تشکیل شود. و این سازماندهی را در صحنه عمل آزمایش نمایند.

وی در ادامه گفت: اینها از آذرماه سال 87 شروع به ایجاد تشکیک در سلامت انتخابات کردند و گفتند قرار است در انتخابات تقلب شود. آقایان مرعشی، آرمین، هاشمی رفسنجانی، کروبی، سلامتی و نبوی از جمله کسانی بودند که در سخنرانی‌هایشان متعرض تقلب در انتخابات شدند و در انتخاباتی که قرار بود شش ماه برگزار شود تشکیک کردند و برای همین یک ستاد صیانت از آرا به ابتکار آقای بهزاد نبوی با مسئولیت علی‌اکبر محتشمی‌پور تشکیل شد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در فروردین سال 88 در سخنرانی مشهد به این امر اشاره کرده و فرمودند در حالی که چند ماه به انتخابات مانده برخی به دنبال ایجاد تشکیک در سلامت انتخابات و مأیوس کردن مردم هستند.

سردار نجات اضافه کرد: یک سناریوی دیگر این بود که وضع کشور را بحرانی نشان دهند و به مردم تلقین کنند که اگر قرار است کاری بکنیم، باید ابتدا کشور را از بحران نجات دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: وقتی هنوز انتخابات در روز 22 خرداد در حال انجام بود، در ساعت پایانی شب، در حالی که رأی‌گیری هنوز ادامه داشت، مهندس موسوی مصاحبه‌ای کرد و گفت طبق اطلاعاتی که به من رسیده، رأی مردم به اینجانب است و خود را پیروز انتخابات دانست و تأکید کرد اگر اتفاقی غیر از این رخ دهد غیرقابل قبول خواهد بود و من از حقوق مردم دفاع خواهم کرد و سپس خطاب به مردم اظهار داشت که خود را برای برگزاری جشن پیروزی او آماده کنند این درحالی بود که هنوز شمارش آرا شروع نشده بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در تشریح واقعی بودن فتنه و اینکه فتنه‌گران جرائم بزرگی انجام دادند، گفت: آقای مهندس موسوی ظهر روز شنبه فردای انتخابات، بیانیه‌ای داد و بعد از آنکه نتایج اولیه اعلام شده بود به این نتایج اعتراض کرد و گفت من تسلیم این صحنه‌آرایی‌های خطرناک نمی‌شوم و اظهار داشت که به چیزی کمتر از ابطال انتخابات راضی نیست.

سردار نجات اضافه کرد: در همه بیانیه‌های بعد از آن، و بیانیه‌ هایی که از سوی حزب مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب، کارگزاران، مجمع روحانیون مبارز و یا افرادی مثل خاتمی، موسوی و کروبی صادر می‌شد همه مبنی بر متهم کردن نظام به تقلب در انتخابات بود و همه خواهان ابطال آن بودند.

وی گفت: موسوی و کروبی بدون مجوز وزارت کشور از مردم درخواست کردند که روز 25 خرداد از ساعت 3 عصر از میدان انقلاب تا میدان آزادی راهپیمایی کنند که این راهپیمایی مفصل هم بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: آنهایی که در بین جمعیت و شاهد نحوه حضور جمعیت بودند مشاهده می کردند راهپیمایی کاملاً سازماندهی شده است. در برخی چهارراه‌ها افرادی با پرچم و یا بازوبند سبز حضور داشتند و شعارها و نحوه اعتراضات را سامان می دادند گرچه بخش عمده ای از تظاهر کنندگان مردم عادی تهران که به میرحسین رأی داده و تحت تاثیر فضاسازی های میرحسین در اعتراض به تقلب به خیابان ها آمده بودند لیکن حضور شبکه سازماندهی شده در این جمعیت کاملا ملموس بود.

سردار نجات ادامه داد: طبق برآورد ما در آن روز حدود 450 تا 500 هزار نفر به خیابان‌ها آمدند که عناصر ضد انقلاب با سوء استفاده از این تجمع به پایگاه بسیج در میدان آزادی حمله کردند و آن را آتش زدند و تعدادی کشته شدند. این اردوکشی‌ها در روزهای بعد هم البته با جمعیت به مراتب کمتر ادامه داشت و در تمامی آنها موسوی و کروبی حضور داشتند و برای راهپیمایان سخنرانی هم کردند. این درحالی بود که برای هیچ کدام از این تجمع ها و اردوکشی های خیابانی بر خلاف قانون مجوز دریافت نکرده بودند و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی راه های قانونی اعتراض به نتیجه انتخابات یا تقلب ادعایی را مشخص کرده بود لیکن فتنه گران بر خلاف قانون از آن مسیر استفاده نکردند و این نشان می دهد که قصد آنها اعتراض و احقاق حق نبود بلکه تقلب اسم رمزی بود برای ایجاد شورش و ناآرامی اجتماعی.

وی با بیان اینکه در این راهپیمایی‌ها و راهپیمایی 30 خرداد حدود 37 نفر کشته شدند، گفت: در همین جریانات بود که دهها اتوبوس به آتش کشیده شد، دهها بانک آتش زده و غارت شد و به دهها مؤسسه و نهاد حمله شد و خیابان‌ها را نیز به آتش کشیدند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه 29 خرداد از موسوی و کروبی و همین‌طور افراد دیگر مثل هاشمی و ناطق و دیگران تجلیل کردند و به نحوه مناظره‌ها و سخنان ساختارشکنانه کاندیداها انتقاد کردند و از همه خواستند که طوری رفتار نشود که کشور به آشوب کشیده شود و خواستار پایان دادن به اردوکشی‌های خیابانی شده و فرمودند اگر کسی اعتراضی دارد از مجاری قانونی اقدام کند و البته تأکید کردند اگر عده‌ای تصور می‌کنند با تهدید و ارعاب، نظام زیر بار رفتار خلاف قانون می‌رود باید بدانند که اینطور نخواهد شد.

سردار نجات ادامه داد: فردای آن روز مهندس موسوی اطلاعیه دیگری داد و به طور غیر مستقیم سخنان رهبری را نقد و نقض کرد و به رویه خلاف قانون و تحریک احساسات عمومی خود ادامه داد.

وی گفت: در 30 خرداد طبق دعوت قبلی مجمع روحانیون مبارز، قرار بود راهپیمایی غیر قانونی دیگری برگزار شود البته مجمع روحانیون دیرهنگام و زمانی که بسیاری در خیابانها آمده بودند اطلاعیه خود را منتفی کرد. این راهپیمایی غیر قانونی به دنبال نهی رهبری حجم حضور افراد به یک دهم راهپیمایی قبل تقلیل یافته بود، از همان اول با نیروی انتظامی درگیر شدند و مسجد لولاگر را به آتش کشیدند و تعدادی از نیروهای بسیج، ناجا و مردم شهید شدند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با بیان اینکه بیشترین کشته‌ها در روز 30 خرداد 88 که بیشترین حضور عناصر ضدانقلاب را همراه داشت، اتفاق افتاد، افزود: علی‌رغم این اتفاقات، فردای آن روز مجدداً موسوی و کروبی بیانیه دادند و به نیروهای نظامی و انتظامی به دلیل برخورد با مردم اعتراض و از اقدامات غیرقانونی صورت گرفته معترضین تجلیل کردند.

سردار نجات گفت: ادامه دادن به این روند تا روز قدس و یا 13 آبان و در مقاطع دیگر موجب شد که دشمن احساس کند که می‌تواند در داخل به برخی افراد تکیه کرده و برنامه‌های خود را پیش ببرند.

وی خاطرنشان کرد: در همان مقطع ارسی سفیر آمریکا در بحرین گفت تحت هر شرایطی حمایت از اصلاح طلبان در ایران جزو سیاست‌های اصلی اوباما خواهد بود. آمریکا قصد دارد همزمان با تشدید تحریم‌ها، اعمال فشار سیاسی علیه تهران را با حمایت رسمی علنی و گسترده از موسوی و خاتمی وسعت بخشد. چراکه هیچ فشاری به دولت ایران بدون تقویت جریانهای طرفدار غرب در ایران کارساز نیست.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران تصریح کرد: نتانیاهو هم در جریان این اتفاقات اظهار داشت که معترضین در داخل ایران امیدهای ما هستند و در همین مقطع بود که رهبر معظم انقلاب از این افراد خواستند تا خط‌شان را از دشمن جدا کنند اما این اتفاق نیفتاد و سران فتنه به جای جدا کردن خط‌شان از دشمن، چهره‌ها و نهادهای انقلاب را منکوب کرده و در بیانیه‌شان به نهادهایی مثل شورای نگهبان، قوه قضاییه، رئیس جمهور، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی حمله کرده و آنها را به دیکتاتوری و انجام اعمال خلاف قانون متهم کردند.

سردار نجات گفت: بلافاصله بعد از همین حوادث بود که تحریم‌ها علیه کشورمان بیشتر شد و برای مثال قانون جامع تحریم‌ها در کنگره آمریکا 2010. 10. 1 یعنی تنها چند ماه پس از فتنه تصویب شد. اتحادیه اروپا تحریم خود را برای مقابله با سرمایه‌گذاری ایران در حوزه‌های نفت و گاز و بیمه در ماه اوت 2010 تصویب کرد و تحریم دیگری هم از ماه می 2011 شروع شد و اتحادیه عرب هم جلسه‌ای در عربستان گذاشت که از طرف فتنه‌گران، علیرضا نوری‌زاد و عطاءالله مهاجرانی در این جلسه شرکت کرده و قرار شد 18 میلیون دلار به مخالفین نظام کمک شود. کنگره آمریکا هم تصویب کرد 60 میلیون دلار برای ایجاد فضای باز سیاسی در ایران و کمک به شبکه‌های اجتماعی و مقابله با فیلترینگ در فضای مجازی منظور شود.

وی خاطرنشان کرد: در جریان همین آشوب‌ها بود که ما از تمامی گروهک‌های ضدانقلاب حتی منافقین، هواداران چریک‌های فدایی خلق، بهائیان و. . . افرادی را بازداشت کردیم و در میان آنها زن‌های بدنامی بودند که هر کدام چند بادیگارد داشتند. اینها به میان مردم می‌آمدند از وقایع فیلم می‌گرفتند، در خانه‌هایشان استودیوهای مجهز داشتند و از آنجا فیلم‌ها را برای رسانه‌های غربی و برخی مراکز دیگر در خارج ارسال می‌کردند.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: در جریان این آشوب‌ها تعدادی افراد وابسته به سفارتخانه‌های خارجی هم بازداشت شدند و در واقع باید اینطور گفت که همه گروهک‌هایی که از اقدام علیه نظام در طول سالین اخیر مأیوس شده بودند فکر کردند که می‌توانند از فرصت به وجود آمده برای سوار شدن بر موج استفاده کنند و لذا نقش آفرینی کردند.

سردار نجات با اشاره به شعارهایی نظیر «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» در روز قدس گفت: افراد به صورت سازماندهی شده به خیابان آمده بودند و علنی روزه‌خواری می‌کردند و شعار ساختار شکن می‌دادند، اما فردای آن روز موسوی و کروبی از آنها حمایت کردند.

وی در ادامه به ماجرای روز عاشورای همان سال اشاره کرد و گفت: من خودم در جریان وقایع آن روز با لباس مبدل ناظر صحنه‌ها بودم و حتی مجروح هم شدم. افراد در آن روز با سوت و کف و هلهله‌کنان به خیابان آمدند و حرمت روز عاشورا را شکستند، هر انسان دینداری از دیدن این صحنه‌ها که عده‌ای ضدانقلاب به مقدسات مردم توهین می‌کرد و حتی خیمه عزاداری امام حسین(ع) را آتش زدند، متاثر می‌شد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با بیان اینکه معمولاً در دهه اول محرم در دانشگاه تهران مراسم عزاداری تا ظهر با مداحی سعید حدادیان و سخنرانی علیرضا پناهیان برگزار می‌شود، اظهار داشت: وقتی آشوبگران به خیابان آمدند، من با آقای حدادیان تماس گرفتم و ایشان هیات خود را بصورت دسته عزاداری وارد خیابان انقلاب کرد. وقتی این جمعیت زیاد به میدان آمد و فتنه‌گران و عناصر ضدانقلاب آنها را دیدند، صحنه را ترک کردند.

سردار نجات گفت: من در آن مقطع در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودم. رهبر معظم انقلاب پیام دادند که تصور نکنید آنهایی که خیمه عزاداری امام حسین(ع) را آتش زدند جزو فتنه‌گران هستند اینها ضدانقلابند و نباید این دو گروه را با هم قاطی کرد و تمام سعی‌شان بود که جریان فتنه را از ضدانقلاب جدا کنند. اما باز هم فردای آن روز موسوی و کروبی اطلاعیه دادند و اهانت‌کننده به امام حسین(ع) را افرادی خداجو معرفی کرده و به نیروهای انتظامی و نظامی حمله کردند.

وی خسارت مالی و جانی و نیز شکستن ابهت نظام و همچنین مخدوش کردن امنیت ملی را از دیگر پیامدهای فتنه 88 معرفی کرد و بیان داشت: برخی افرادی که به خیابان آمده بودند واقعاً فکر می‌کردند تقلب شده است چرا که در تهران رأی مهندس موسوی از احمدی‌نژاد بیشتر بود و شاید همین هم امر را بر او مشتبه می‌کرد. در حالی که رأی احمدی‌نژاد در شهرهای دیگر بیشتر بود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایجاد انشقاق در میان مردم و حتی خانواده‌ها را یکی از خیانت‌های بزرگ فتنه‌گران عنوان کرد و افزود: اگر ما در گذشته با دشمن خارجی و یا منافقین درگیر بودیم الان می‌دیدیم که در خیابان مثلاً یک خانواده مذهبی به نفع موسوی تظاهرات می‌کند. اما آن جمعیت 25 خرداد بعد از سخنرانی رهبری در نماز جمعه 29 خرداد به کمتر از یک دهم در روز 30 خرداد رسید و در روز عاشورا جمعیتی که سوت و کف میزد بیشتر از نوع ضدانقلاب و سلطنت‌طلبها بودند که متاسفانه مهندس موسوی آنها را مردم خداجو نامید.

سردار نجات گفت: طبق نظرسنجی‌هایی که ما بعد از انتخابات داشتیم، آرای مهندس موسوی از 33 درصد در روز 22 خرداد به موازات اقدامات ساختارشکنانه‌اش ریزش می‌کرد و بعد از 9 دی به کمتر از 9 درصد رسید و این عدد هم در جمهوری اسلامی طبیعی است.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر این حوادث در زمان امام(ره) رخ می‌داد چه برخوردی با فتنه‌گران می‌شد، گفت: فتنه‌گران دائم از خط امام سخن می‌گفتند. در زمان امام(ره) لایحه قصاص در سال 60 در مجلس تصویب شد که جبهه ملی اطلاعیه داد و از مردم خواست علیه این لایحه راهپیمایی کنند. امام(ره) بلافاصله جبهه ملی را مرتد و منحل اعلام کردند و فرمودند اگر جریان‌های دیگر هم اعلام موضع نکنند مرتد هستند و دیدیم که مثلاً نهضت آزادی در آن مقطع مجبور شد به نفع لایحه قصاص موضع بگیرد.

به گزارش فارس، جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در آن سال‌ها یکی از مشکلات شهر مهاباد و کردستان وجود عزالدین حسینی امام جمعه مهاباد بود که از حزب دمکرات حمایت می‌کرد زمانی که او رسما به حمایت از حزب دوکرات پرداخت و اعلام موضع و راهپیمایی کرد، امام(ره) او را فاسد خواند و اوضاع به گونه‌ای پیش رفت که از ترس مردم کرد مسلمان مجبور به فرار از ایران شد و به خارج از کشور رفت.

سردار نجات همچنین با اشاره به برخورد قانونی و محکم امام(ره) با قانون‌شکنان و مخالفین شورای نگهبان که پس از اعلام نظر شورا در شهرستانها قصد اعتراض یا راهپیمایی داشتند، اظهار داشت: اینها مشی امام(ره) بود و اگر این اتفاقات در زمان حیات امام(ره) می‌افتاد ایشان فتنه‌گران را باغی و این کارها را شورش علیه حکومت می‌دانستند و حکم باغی هم در اسلام معلوم است و امام(ره) هیچ‌گونه مماشاتی نمی‌کردند که کسی علیه قانون یا شورای نگهبان مردم را دعوت به راهپیمایی کند. مقام معظم رهبری بدلیل اینکه اولا این افراد مدعی خط امام بودند و ثانیا با فتنه‌انگیزی توانسته بودند فضا را غبارآلود کرده و بعضی از خواص را منفعل کنند مصلحت ندیدند به روش امام برخورد کنند. خود ایشان در جایی فرمودند اگر امام بود طور دیگری با اینها برخورد می‌کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حرف ما این نیست که کسی نگوید در انتخابات تقلب شده است یا به نتایج انتخابات اعتراض نکند، اما برای اعتراض مجاری قانونی و سازوکار قانونی وجود دارد ودر تمام دنیا نیز برای این اعتراضات مجاری قانونی یا دادگاه قانون اساسی وجود دارد، در کشور ما هم شورای نگهبان مسئول رسیدگی به اعتراضات است و افراد باید مدارک و مستندات خود را به آنجا ارائه می‌دادند همانطور که در انتخابات اخیر یکی از کاندیداها اظهار داشت برخی تخلفات و یا تقلب در انتخابات صورت گرفته و اعتراض خود را به شورای نگهبان منتقل کرد و این شورا هم بعد از بررسی اعلام کرد که اگرچه برخی تخلفات رخ داده اما به گونه‌ای نبود که در نتیجه انتخابات تأثیر بگذارد.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: همان دولت (دولت احمدی نژاد) که انتخابات سال 88 را برگزار کرد، در سال 92 انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرد و آقای روحانی با 50. 7 درصد به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و از ۷دهم درصد آرای مردم حفاظت کرد.

سردار نجات ما آن شب در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودیم. اواخر شب وزارت کشور گفت آرا بسیار به هم نزدیک است و ممکن است انتخابات به دور دوم کشیده شود اما فردای آن روز دیدند که روحانی 7دهم درصد رأی بیشتر آورده است. حالا اگر آن دولت در سال 88 چنین تقلبی می‌توانست بکند در سال 92 نمی‌توانست 7دهم درصد آرا را جابه‌جا کند تا انتخابات به دور دوم برود؟

وی در ادامه تقلب را رمز فتنه‌گران برای اردوکشی‌های خیابانی و گسترش اعتراضات به

کلیدواژه: جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران | جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران | دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی | شورای عالی امنیت ملی بود | سردار نجات ادامه داد | اردوکشی های خیابانی | رسیدگی به اعتراضات | تقلب در انتخابات | شورای نگهبان | سردار نجات گفت | اظهار داشت | موسوی و کروبی | سردار نجات | فردای آن روز | مهندس موسوی | فرمودند اگر | خلاف قانون | جریان فتنه | اردوکشی ها | احمدی نژاد | آمده بودند | وزارت کشور | قوه قضاییه | آن مقطع | یک نفر | فتنه جدید | سران فتنه | فتنه گران | بیانیه ها | خیابان ها | بعد از آن | تحریم ها | رئیس قوه | شده بود | چند ماه | خرداد 88 | امام ره | فتنه 88

منبع: مشرق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۱۲۶۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • درخواست رئیس شورای اروپا درباره برجام
 • «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا هم امروز در سازمان ملل از برجام دفاع کرد. آفتاب‌‌نیوز : با توجه به تمایل «دونالد ترامپ» برای عمل به قول‌های انتخاباتی و لغو آنچه بدترین توافق تاریخ آمریکا خوانده، امسال بسیاری از مقامات اروپایی در سخنرانی‌های خود در سازمان ملل، خواستار حفظ برجام شدند.تاسک هم به عنوان یکی دیگر از این مقامات اروپایی، امروز از لزوم حفظ برجام سخن گفت و تصریح کرد: «هیچ کشوری نباید نظام عدم‌اشاعه را تضعیف یا تهدید کند.وی ادامه داد: «اتحادیه اروپا از همه (طرف‌های توافق) می‌خواهد که به برجام بعنوان یک توافق چندجانبه که ضامن تأمین امنیت همه ماست، پایبند بمانند.»ترامپ باید بر اساس قواعد مصوب کنگره آمریکا برای قبول برجام، در روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) گزارشی به کنگره در خصوص پایبند بودن یا نبودن ایران به برجام به این نهاد ارائه دهد.دولت ترامپ با متهم کردن ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و با دستاویز قرار دادن آزمایش‌های موشکی، تهران را به نقض روح برجام متهم کرده است.منبع: خبرگزاری فارس
 • دانشجویان ما تعهد می دهند که در آینده به قوه قضائیه خدمت کنند
 • رئیس دستگاه علوم قضایی با بیان اینکه دانشجویان ما از بهترین افراد کنکور انتخاب می شوند، گفت که این افراد تعهد می دهند که در آینده به قوه‌قضائیه خدمت کنند. محمدجواد شریعت باقری در حاشیه مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم قضایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: دانشگاه علوم قضایی وظیفه جذب قضات کشور را با هدف تامین بخشی از نیازهای قوه‌ قضائیه بر عهده دارد. حدود 34 سال است که تعداد عمده قضات از این دانشگاه که قبلا دانشکده بود، انتخاب می شدند. وی افزود: این دانشجویان که وارد دانشگاه علوم قضایی می شوند از بهترین‌های کنکور انتخاب شده و تعهد می دهند که در آینده به قوه‌ قضائیه خدمت کنند. رئیس دانشگاه علوم قضایی درباره نشستی که اخیرا با فرستاده نخست وزیر ژاپن داشت چنین توضیح داد: آقای کومارا حقوقدان و رئیس انجمن حقوقی هستند که به حزب لیبرال دموکرات ژاپن مشورت می دهند. ایشان تیم حقوقی با خودشان آوردند و قصد داشتند زمینه همکاری حقوقی را با ما بررسی کنند. قبلا در سمت دیگری که بودم یک پروژه همکاری با آنها امضا کردم و به همین دلیل خواسته بودند که با من ملاقاتی داشته باشند. شریعت باقری اضافه کرد: در این ملاقات با توجه به مطلوب بودن روابط میان ایران و ژاپن به همکاری در زمینه‌های حقوقی تاکید کردیم و خواستیم تا آشنایی با نظام‌های حقوقی یکدیگر را در دستور کار خود قرار دهیم. همچنان که ما به آشنایی نظام حقوقی و قضایی آنها نیاز داریم، آنها هم متقابلا به آشنایی با نظام حقوقی و قضایی ما نیاز دارند. وی تاکید کرد: وقتی که روابط کشورها تنگاتنگ می شود و مراودات افزایش پیدا می کند، در پی آن مسائل حقوقی نیز مطرح می شود. برای حل و فصل این مسائل حقوقی شناخت نظام حقوقی یکدیگر لازم است. در این ملاقات اعلام آمادگی کردیم که زمینه...
 • ضرورت برنامه ریزی برای تخصیص بودجه دارویی و تامین داروی زائرین اربعین
 • یک عضو پدافند غیرعامل سازمان غذا و دارو با تاکید بر جایگاه پدافند غیرعامل در پیشگیری و کاهش تلفات در بحران‌ها، برنامه‌ریزی در حوزه تخصیص بودجه دارویی و تامین داروی زائرین اربعین حسینی در سفر به نجف و کربلای معلی را از جمله اقدامات پدافند عاملی در حوزه دارو برشمرد. به گزارش ایسنا محمد عاقل افزود: معاونت‌های غذا و داروی دانشگاههایی مثل اهواز، ایلام، کرمانشاه، خرم آباد و آن گروه از دانشگاه‌هایی که به دلیل نزدیکی به کشور عراق توفیق خدمت‌رسانی بیشتری به زوار امام حسین دارند؛ از این مبحث مهم که در حوزه پدافند غیر عامل ارزشی دو چندان می یابد غافل نباشند. وی با بیان اینکه به مجموعه اقداماتی که مستلزم به کارگیری جنگ‌افزار نیست و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد پدافند غیرعامل اطلاق می‌شود، گفت: از بین تاثیر پدافند غیرعامل در سه فضای سایبری، زیستی و هسته ای، بیش از ۸۰درصد ایرانیان با دسترسی به رایانه عملا به فضای سایبری متصل هستند که این موضوع امکان افزایش تهدیدات در این فضا را بیشترمی‌کند. به همین دلیل آموزش‌های لازم برای جلوگیری از آسیب‌های بعدی به مردم ضروری به نظر می رسد. وی تهدیدات آلودگی، ریزگردهای تنفسی، آب و خاک را شامل عوامل زیستی و هسته‌ای برشمرد و اظهارکرد: موضوع پدافند غیرعامل تهدیداتی با منشاء خصمانه است و منشاء طبیعت در قالب مدیریت بحران و حوادث طبیعی تعریف می شود. عاقل تصریح کرد: با توجه به موقعیت کشور، نیاز به اجرای موفق برنامه‌های پدافند غیرعامل در آن بیشتر حس می‌شود. لذا شرایطی باید فراهم کرد تا در صورت به وجود آمدن حوادث ناگوار با برنامه‌ریزی دقیق و امکانات لازم از ایجاد بحران جلوگیری شود. مدیر کل حراست سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه پدافند غیر عامل...
 • برگزاری ۱۰۰ برنامه مرتبط با هفته دفاع مقدس در ساوه برنامه ریزی شد
 • ساوه- فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ساوه گفت: طی هفته دفاع مقدس سال جاری بیش از یکصد برنامه با ۲۰ عنوان و سرفصل متنوع در سطح شهرستان ساوه برگزار می شود. به گزارش خبرنگار مهر، پاسدار علی رسولی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در ساوه به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس از ۳۱شهریور ماه آغاز شده و تا هفتم مهرماه ادامه دارد و در این ایام بیش از یکصد برنامه در سطح شهرستان ساوه برگزار می شود. وی افزود: امسال هفته دفاع مقدس با دهه محرم مقارن شده است که تفاوت ویژه ای نسبت به سال های گذشته دارد و رنگ و بویی عاشورایی به برنامه های این هفته می بخشد. رسولی اضافه کرد: هشت سال دفاع مقدس یادآور اتفاق نظر در حمله وحشیانه همه دنیای کفر به کشوری بود که مردمش اراده کرده بودند آزاد و مستقل زندگی کنند، نوکری اجانب را نکرده و غلام حلقه به گوش جبهه استکبار نباشند، مردمی که می خواستند خود اختیار منابع و ثروت های داخلی کشورشان را به دست گیرند. فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ساوه ادامه داد: در کشوری که از یک سو به دلیل وقوع انقلاب اسلامی و تغییر حکومت فاقد هرگونه نیروی منسجم نظامی بود و از سوی دیگر دولت وقت همراه و هم سو با حضرت امام خمینی(ره) نبود و علاوه بر آن تحریک کشورهای بیگانه و گروهک های تروریستی به جان ملت افتاده بود، جوانان عاشورایی سینه هایشان را در مقابل دشمن سپر کرده و آماج گلوله ها قرار دادند و از حیثیت، ناموس، غیرت، شرف و این آب و خاک دفاع کردند. رسولی تصریح کرد: اگر حضور شجاعانه و جانفشانی ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس نبود اکنون مشخص نبود ارزش های های دینی و انسانی ما زیر چکمه کدام آمریکایی و انگلیسی لگدمال می...
 • آژانس بارهای پایبندی ایران را به برجام تایید کرده است
 • به گزارش پارس نیوز، موگرینی تاکید کرد که این توافق باعث جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای خواهد شد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره رویکردهای منطقه ای ایران گفت: اتحادیه اروپا در زمینه رفتارهای ایران در زمینه مسائلی مانند سوریه و یمن انتقاداتی دارد اما توافق هسته‌ای موثر بوده است و یک مساله جداگانه است.
 • موگرینی:آژانس بارها پایبندی ایران را به برجام تایید کرده است
 • فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه بی بی سی برای چندمین بار طی روزهای گذشته تاکید کرد که ایران به تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای پایبند بوده است و آژانس بین المللی انرژی اتمی 7 بار این پایبندی را تایید کرده است. خبرگزاری فارس: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نیویورک برای چندمین بار طی روزهای گذشته تاکید کرد که توافق هسته‌ای با ایران موثر بوده است.فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه بی بی سی برای چندمین بار طی روزهای گذشته تاکید کرد که ایران به تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای پایبند بوده است و آژانس بین المللی انرژی اتمی 7 بار این پایبندی را تایید کرده است.وی تاکید کرد که این توافق باعث جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای خواهد شد.مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره رویکردهای منطقه‌ای ایران گفت: اتحادیه اروپا در زمینه رفتارهای ایران در زمینه مسائلی مانند سوریه و یمن انتقاداتی دارد اما توافق هسته‌ای موثر بوده است و یک مساله جداگانه است. وی درباره بحران سوریه نیز گفت که اتحادیه اروپا روز پنج شنبه در بروکسل در این زمینه نشست خواهد داشت.موگرینی تاکید کرد که موضوع سوریه نیازمند راه حل سیاسی است و آینده این کشور توسط مردم سوریه باید تعیین شود.
 • موگرینی:آژانس بارها پایبندی ایران را به برجام تایید کرده
 • فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه بی بی سی برای چندمین بار طی روزهای گذشته تاکید کرد که ایران به تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای پایبند بوده است و آژانس بین المللی انرژی اتمی 7 بار این پایبندی را تایید کرده است. خبرگزاری فارس: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نیویورک برای چندمین بار طی روزهای گذشته تاکید کرد که توافق هسته‌ای با ایران موثر بوده است.فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه بی بی سی برای چندمین بار طی روزهای گذشته تاکید کرد که ایران به تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای پایبند بوده است و آژانس بین المللی انرژی اتمی 7 بار این پایبندی را تایید کرده است.وی تاکید کرد که این توافق باعث جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای خواهد شد.مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره رویکردهای منطقه‌ای ایران گفت: اتحادیه اروپا در زمینه رفتارهای ایران در زمینه مسائلی مانند سوریه و یمن انتقاداتی دارد اما توافق هسته‌ای موثر بوده است و یک مساله جداگانه است. وی درباره بحران سوریه نیز گفت که اتحادیه اروپا روز پنج شنبه در بروکسل در این زمینه نشست خواهد داشت.موگرینی تاکید کرد که موضوع سوریه نیازمند راه حل سیاسی است و آینده این کشور توسط مردم سوریه باید تعیین شود.
 • صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد تایید شد
 • علی افخمی گفت: با توجه به حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف فعالیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یز کمیته سه نفره حقوقی هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد تشکیل جلسه داد و ضمن تایید صلاحیت مجدد آقای نیکنام اعلام کرد که روند کاندیداتوری، تایید صلاحیت و انتخاب ایشان قانونی بوده و با توجه به تایید هیات اجرایی و نظارت مشکل قانونی نداشته است.وی با بیان اینکه اصل ورود دیوان عدالت اداری به موضوع توقف فعالیت یک عضو شورای شهر مورد مناقشه است، گفت: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان یزد بعد از تشکیل جلسه طی نامه ای نظر کمیته حقوقی و نتیجه بررسی خود را به دیوان عدالت اداری اعلام خواهد کرد.
 • تایید صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد
 • دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد از تایید صلاحیت مجدد عضو زرتشتی شورای شهر یزد در کمیته حقوقی این هیات خبر داد.علی افخمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف فعالیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یز کمیته سه نفره حقوقی هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد تشکیل جلسه داد و ضمن تایید صلاحیت مجدد آقای نیکنام اعلام کرد که روند کاندیداتوری، تایید صلاحیت و انتخاب ایشان قانونی بوده و با توجه به تایید هیات اجرایی و نظارت مشکل قانونی نداشته است.وی با بیان اینکه اصل ورود دیوان عدالت اداری به موضوع توقف فعالیت یک عضو شورای شهر مورد مناقشه است، افزود: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان یزد بعد از تشکیل جلسه طی نامه ای نظر کمیته حقوقی و نتیجه بررسی خود را به دیوان عدالت اداری اعلام خواهد کرد.
 • صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد مجددا تایید شد
 • دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد از تایید صلاحیت مجدد عضو زرتشتی شورای شهر یزد در کمیته حقوقی این هیات خبر داد. علی افخمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف فعالیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یز کمیته سه نفره حقوقی هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد تشکیل جلسه داد و ضمن تایید صلاحیت مجدد آقای نیکنام اعلام کرد که روند کاندیداتوری، تایید صلاحیت و انتخاب ایشان قانونی بوده و با توجه به تایید هیات اجرایی و نظارت مشکل قانونی نداشته است. وی با بیان اینکه اصل ورود دیوان عدالت اداری به موضوع توقف فعالیت یک عضو شورای شهر مورد مناقشه است، افزود: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان یزد بعد از تشکیل جلسه طی نامه ای نظر کمیته حقوقی و نتیجه بررسی خود را به دیوان عدالت اداری اعلام خواهد کرد. انتهای پیام
 • تایید مجدد صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد
 • دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد از تایید صلاحیت مجدد عضو زرتشتی شورای شهر یزد در کمیته حقوقی این هیات خبر داد.علی افخمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف فعالیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یز کمیته سه نفره حقوقی هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد تشکیل جلسه داد و ضمن تایید صلاحیت مجدد آقای نیکنام اعلام کرد که روند کاندیداتوری، تایید صلاحیت و انتخاب ایشان قانونی بوده و با توجه به تایید هیات اجرایی و نظارت مشکل قانونی نداشته است.وی با بیان اینکه اصل ورود دیوان عدالت اداری به موضوع توقف فعالیت یک عضو شورای شهر مورد مناقشه است، افزود: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان یزد بعد از تشکیل جلسه طی نامه ای نظر کمیته حقوقی و نتیجه بررسی خود را به دیوان عدالت اداری اعلام خواهد کرد.
 • عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد برنامه ریزی در کشور سیاسی است/هیچ شاخصی در توزیع اعتبارات کشور وجود ندارد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، علی قربانی امشب در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی با اعلام مخالفت نسبت به شیوه توزیع اعتبارات اظهار کرد: توزیع اعتبارات به شیوه فعلی بر اساس کارشناسی شرایط استان نیست و هر دستگاهی که در دستور کار قرار بگیرد می‌تواند بخشی از اعتبارات مدنظر خود را مصوب کند که این روش عقب‌ماندگی‌های استان را جبران نمی‌کند. وی برنامه‌ریزی در کشور را سیاسی عنوان کرد و افزود: در کشور هیچ شاخصی برای توزیع اعتبارات نداریم و با رایزنی در حوزه‌های مختلف می‌توان اعتباراتی را از وزارتخانه‌ها جذب کرد. انتهای پیام/ی
 • مشاور عالی فرمانده قرارگاه خاتم:دفاع مقدس نظام دینی را بیمه کرده است
 • بوشهر- ایرنا- مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) گفت: بسیاری از پیشرفت های کشور نتیجه و ثمره هشت سال دفاع مقدس است و دفاع مقدس نظام دینی را بیمه کرده است. به گزارش ایرنا سردار محمد جعفر اسدی روز پنجشنبه در همایش بزرگ یاد یاران در مصلای شهر کنگان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس گنجینه ای ناب و تمام نشدنی است و باید از این میراث گرانبها که ثمره خون هزاران شهید والامقام است، حفاظت کرد. وی اضافه کرد: آنچه سایه جنگ را از سر کشور برداشت خون مطهر شهدا و مقاومت و ایستادگی مثال زدنی ملت بزرگ و شجاع ایران اسلامی است. اسدی، دفاع مقدس و جنگ با تروریست های تکفیری در کشورهای سوریه و عراق و دیگر کشورهای اسلامی را جلوه ای از وحدت شیعی و سنی دانست و با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت بیان کرد: پیروزی های بزرگ و پیشروی های ارتش و نیروهای مردمی در عراق و سوریه حاصل همین وحدت و همگرایی است. وی گفت: امروز این وحدت و همدلی دشمن زبون را ذلیل کرده و باید امت اسلامی برای افزایش وحدت همت کنند. اسدی، آمریکا را دشمن شماره یک اسلام و نظام دینی دانست و بیان کرد: اعتماد به آمریکا به عنوان شیطان بزرگ ساده لوحی است زیرا همانگونه که امام بزرگوار و رهبر فرزانه انقلاب بارها فرمودند و تاکید کردند، به شیطان هرگز نمی شود اعتماد کرد. وی افزود: بر خلاف جمهوری اسلامی که همواره به تعهدات بین المللی پایبند است، آمریکایی ها در موضوع های مختلف از جمله برجام نشان داده اند که همواره عهدشکن هستند. مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء گفت: ملت بزرگ ایران با رهبری امام راحل توانست هیمنه پوشالی استکبار به سرکردگی آمریکا را درهم بشکند و امروز به برکت ایستادگی ملت بزرگ ایران آمریکا و حامیان صهیونیستی، غربی و...
 • رئیس جمهوری لبنان در مهمانی ترامپ شرکت نکرد
 • بیروت-ایرنا-«جان عزیز» مشاور «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان از شرکت نکردن او در مهمانی دیشب «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی اش خبر داد. به گزارش ایرنا، عزیز روز چهارشنبه در حساب کاربری اش در توئیتر نوشت که عون «به دلایل زیاد و متعدد پروتکلی» در این مهمانی شرکت نکرده است.مهمانی رسمی رئیس جمهوری آمریکا شب گذشته در نیویورک با حضور رئیسان و مقام های بسیاری از کشورهای شرکت کننده در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد. مشاور رئیس جمهوری لبنان درباره اینکه دقیقا چه دلایل پروتکلی باعث شد تا عون در این مهمانی شرکت نکند، توضیح بیشتری نداد اما بعید نیست حضور نیافتن او دلایل سیاسی نداشته باشد.گفته می شود چند ماه پیش و در جریان برگزاری نشست مشترک آمریکا با مقام های ارشد کشورهای اسلامی و عربی در عربستان سعودی، ترامپ به مقام های ریاض فشار آورده تا مانع از دعوت میشل عون به این نشست شوند.گفته می شود حمایت عون از حزب الله لبنان که از نظر آمریکا یک گروه تروریستی است دلیل نارضایتی واشنگتن از عون است.رئیس جمهوری لبنان قرار است فردا (پنجشنبه) در نشست مجمع عمومی سخنرانی کند.این نخستین بار در سه سال اخیر و پس از پایان خلا ریاست جمهوری در لبنان است که رئیس جمهوری این کشور در نشست مجمع عمومی شرکت می کند.خاورم**2054انتشاردهنده: محمد خواجوئی
 • بازیگردانان خارجی امنیت در افغانستان را به رویایی دور از دسترس تبدیل کرده اند
 • «عبدالحمید اعتمادی» استاد دانشگاه، فعال مدنی و کارشناس افغانستانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه در پس ناامنی‌ها در افغانستان منافع کشورهای دیگر متصور است، تصریح کرد با وضعیت موجود، صلح در افغانستان یک رویای دور از دسترس است. این فعال مدنی در تشریح وضعیت افغانستان و ناامنی در این کشور گفت: افغانستان نزدیک چهار دهه است که درگیر جنگ بوده و در این مدت هرچند که برای محقق شدن صلح تلاش‌هایی هم صورت گرفته است اما تاکنون نتیجه دائمی به همراه نداشته و صلح برای افغانستانی‌ها تبدیل به یک رؤیای غیرقابل تحقق شده است. وی افزود: در بیش یک دهه اخیر و با توجه به حضور نیروهای خارجی و ایجاد ساختارهای دولتی، هنوز خبری از صلح نیست. افغانستان با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد، به یک شاهراه برای تروریست‌ها تبدیل شده و در حال حاضر بیش از ۲۰ گروه تروریستی در این کشور فعالیت می‌کنند. هر کدام از این کشورها وابسته به یک کشور خاص بوده و منافع کشور خاصی را در مقابل منافع سایر کشورها دنبال می‌کند. این فعال مدنی تاکید کرد: در سال‌های اخیر شورای عالی صلح که متشکل از بزرگان و رهبران سیاسی است، نیز برای ایجاد صلح پایدار ایجادشده است اما هنوز به نتیجه‌ ملموسی نرسیده است. اعتمادی خاطرنشان کرد: شورای عالی صلح، گروه‌هایی که فعالیت‌های تروریستی می‌کنند را بارها به گفت‌وگوی صلح درون افغانی دعوت کرده اما تاکنون هیچ‌کدام از گروه‌های تروریستی به ‌صورت رسمی با شورای عالی صلح بر میز مذاکره برای رسیدن به یک صلح پایدار نشستی نداشته است. این کارشناس مسائل افغانستان تاکید کرد: این که هنوز میز مذاکره صلح پیشرفت نداشته است اما و اگرهای زیادی دارد، شاید شورای عالی صلح هنوز آدرس اصلی و مشخص از گروه‌های تروریستی پیدا نکرده است یا به خواسته‌های مشخص مخالفان پی نبرده است. به نظر من برای رسیدن به صلح...
 • برنامه ریزی کارآمد تحصیلی با مشارکت خانوادگی
 • انتخاب مسیر، همان برنامه‌ریزی درست و مطلوب است؛ یعنی اگر ما هدف مشخص و معینی داشته باشیم و آن هدف برای ما بسیار ارزشمند باشد، شور وشوق رسیدن به آن، این انگیزه را در ما ایجاد می‌کند. به گزارش مشرق، بهترین برنامه تحصیلی دنیا را هم که‌ بریزی، اگر همراهی و همدلی تمامی اعضای خانواده نباشد، موفقیت امکان‌پذیر نیست. در واقع با شروع فصل جدید و آغاز سال تحصیلی نو کلیه اعضای خانواده برنامه زندگی‌شان دستخوش تغییراتی می‌شود. برای مثال مهمانی رفتن‌ها محدود‌تر شده و معمولا به روزهای آخر هفته ختم می‌شود. در روزهای امتحان که دانش‌آموز نیاز به آرامش و مطالعه بیشتر دارد، معمولا همراهی مضاعف خانواده و والدین را در فراهم آوردن شرایط مناسب می‌طلبد. از دیر باز آغاز سال تحصیلی جدید به معنای همدلی بیشتر اعضای خانواده و تغییرات ریز و درشت روال زندگی فردی و خانوادگی بوده است. فرقی ندارد فرزند شما در چه مقطعی تحصیل می‌کند، به هر حال آمدن پاییز او را ناگزیر می‌کند از برنامه زمانی خاصی که سیستم آموزشی برایش در نظر گرفته است، تبعیت کند و طبیعی است که پیروی از قوانینی که مدرسه برای آموختن نظم به او وضع می‌کند، زندگی بقیه اعضای خانواده را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و بنابراین باعث تغییرات کلی در مدیریت زمانی اعضای خانواده‌تان می‌شود و به زبان خودمانی‌‌تر می‌شود گفت، اگر تابستان، مدیریت زمانی در امور روزمره برایتان اهمیتی نداشت و نظم و ترتیب را کنار گذاشته بودید، حالا در صورتی که موفقیت فرزندانتان را می‌خواهید، باید تابع نظمی ‌ویژه در سال تحصیلی جدید شوید، برای مثال، دیگر قرار نیست بیشتر شب‌های‌ هفته را تا دیر وقت در پارک‌ها یا پای تلویزیون بگذرانید، دیگر نمی‌توانید صبح‌ها تا هر زمان که مایل باشید بخوابید و اگر بخواهید به سفری خانوادگی بروید باید منتظر آمدن تعطیلات بمانید. مهار ترافیک صبحگاهی با برنامه‌ریزی اول مهر مترو...
 • تغییر نظام برنامه ریزی کرمانشاه به سمت گردشگری
 • مدیرکل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: شاهد تغییر نظام برنامه ریزی استان به سمت گردشگری هستیم. به گزارش خبرنگارایسنا٬ جلیل بالایی در جلسه کارگروه گردشگری استان که با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد٬ اظهارکرد: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و همچنین با تاکیدات مدیریت ارشد استان شاهد نگاه ویژه ای به حوزه گردشگری استان هستیم که در نوع خود کم نظیر است.سال گذشته به اندازه سه سال ماقبلش منابع مالی و بودجه در اختیار حوزه گردشگری استان قرار داده شد. مدیرکل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: امسال نیز با وجود اینکه هنوز بودجه ملی نگرفته ایم، شاهد افزایش ۸۰ درصدی منابع مالی استانی نسبت به سال قبل هستیم.خوشبختانه امروز گردشگری به عنوان محور توسعه استان شناخته شده است. بالایی با اشاره به طرح کریدور گردشگری بیستون- تاق بستان گفت: با حضور دکتر رازانی در جایگاه مدیریت ارشد استان و تاکیدات صورت گرفت٬ شاهد آن هستیم که طرح بزرگ کریدور بیستون - تاق بستان جان تازه‌ای گرفته است.در این کریدور گردشگری علاوه بر ساماندهی خود مجموعه های تاق بستان و بیستون، در طول مسیر ۳۵ کیلومتری نیز پروژه هایی اجرا می شود. مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: ساماندهی بخشی از این کریدور شامل میدان امام خمینی(ره) تا سه راهی شهرک ظفر در حال حاضر توسط شهرداری کرمانشاه درحال انجام است.دو پروژه عمرانی بزرگ دیگر شامل ساماندهی سه راهی هرسین و تقاطع مجموعه بیستون در دل این کریدور در حال انجام است. وی خاطرنشان کرد: همزمان با این پروژه های عمرانی نقشه برداری این مسیر نیز به اتمام رسیده و مشاور طرح رسما عملیات میدانی را آغاز کرده است. در ادامه این جلسه شرکت مهندسین مشاور سامان به ارایه گزارش فاز یک اجرایی کریدور گردشگری تاق بستان - بیستون پرداخت. انتهای پیام
 • استانداردسازی چاپ قرآن در انتظار تصویب شورای عالی نظارت
 • به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) فارس نوشت: احمد زرنگار معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم با اشاره به استانداردسازی چاپ و نشر قرآن کریم اظهار داشت: با توجه به لزوم ایجاد هماهنگی به منظور ارتقای کیفیت قرآن‌های چاپ شده در کشورمان جلساتی با مسئولان وزارت ارشاد برگزار و پیشنهاد استانداردسازی چاپ قرآن کریم مطرح شد که مورد موافقیت نیز قرار گرفت.وی از آماده شدن مصوبات استانداردسازی چاپ قرآن خبر داد و افزود: این استانداردسازی 6 بخش دارد که در هر بخش به موضوعات خاصی اشاره شده به طوری که طراحی، نوع کاغذ، چاپ، صحافی و تقسیم مصحف‌ها مورد بررسی قرار گرفته و توضیحاتی ارائه شده است.زرنگار با بیان اینکه ما آماده ابلاغ استانداردها به ناشران و اجرای آن هستیم، خاطر نشان کرد: قبل از اجرا باید این استانداردها به تصویب شورای عالی نظارت به عنوان دستگاه بالادستی برسد که امیدواریم با موافقت این شورا این استانداردها در چاپ قرآن‌های کشورمان اجرایی شود.وی با اشاره به اینکه در استانداردسازی قرآن به استفاده از خطوط ایرانی تأکید شده است، گفت: ما باید خطوط خوشنویسان کشورمان را توسعه دهیم تا همه افراد بتوانند به راحتی قرآن بخوانند و از کلام خدا بهره ببرند. همچنین باید نوع کاغذهای قرآن هم طوری باشد که قرآن‌های چاپ شده عمر بیشتری داشته باشد بر همین اساس پیش‌بینی کردیم وزن کاغذهای استفاده شده برای چاپ قرآن بیش از 30 گرم باشد.
 • رئیس شورای اروپا:سازمان ملل بهترین ابزار برای مقابله با چالش هاست
 • رئیس شورای اروپا گفت: سازمان ملل متحد بهترین ابزار ممکن برای مقابله با چالش‌ها و مناقشات امروزی است. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد، دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد قحطی، آوارگی، تروریسم و تنش‌های هسته‌ای را چالش‌های جهان امروزی دانست و تاکید کرد که سازمان ملل باید در مقابل این چالش‌ها ایستادگی کند. وی خاطرنشان کرد: سازمان ملل مجمعی مهم برای گفت‌وگو بوده؛ هرچند در سال‌های گذشته دچار تضعیف شده است. تاسک در ادامه اقدام شورای امنیت سازمان ملل در قبال کره‌شمالی را نشانه‌ای از ظرفیت آن برای انسجام و رهبری واقعی قلمداد کرد. رئیس شورای اروپا ادامه داد: با این حال این اقدام کافی نیست زیرا هیچ کشوری نباید به خود اجازه دهد که کشورهای دیگر را تهدید کند. تاسک خواستار خلع سلاح مسالمت‌آمیز شبه‌جزیره کره شد. رئیس شورای اروپا در بخش دیگری از اظهارات خود خواستار آن شد که تمامی جناح‌ها به تعهدات خود در قبال برجام عمل کنند زیرا این توافق امنیت بیشتری برای همگان ایجاد می‌کند. تاسک با تاکید بر این که اتحادیه اروپا خواستار تعامل و همکاری با کشورهای آفریقایی برای مقابله با چالش‌های مختلف است، گفت: این اتحادیه با بخش‌های مختلف سازمان ملل متحد در حوزه آفریقا همکاری دارد. انتهای پیام
 • مصرف برق ۷ درصد افزایش یافت/خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم
 • بوشهر - سرپرست وزارت نیرو از توسعه تاسیسات آبشیرین‌کن در نوار ساحلی کشور خبر داد و گفت: در نیمه نخست امسال مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش یافت. به گزارش خبرنگار مهر، ستار محمودی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه آبرسانی به نقاط مختلف کشور تلاش‌های خوبی صورت گرفته است و طرح‌های متنوعی را در دست اجرا داریم. وی به کاهش پنج درصدی بارندگی در سطح کشور اشاره کرد و ادامه داد: در برخی از نقاط کشور این میزان کاهش بارندگی به حدود ۵۰ درصد نیز می‌رسید و سال آبی گذشته سال پر تنشی بود. سرپرست وزارت نیرو با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای کاهش مصرف آب در نیمه نخست امسال، ادامه داد: امسال با مشارکت مردم در بیش از ۲۰ شهر مصرف آب کاهش داشته است. وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته آبرسانی به دو هزار روستا نیز انجام شده است، تصریح کرد: با مدیریت مصرف آب آشامیدنی، در مجموع مصرف آب آشامیدنی در شهرها و روستاها کاهش یافته است. محمودی از افزایش ظرفیت آب در شهرها و روستاهای کشور در سال جاری خبر داد و بیان کرد: چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در دولت یازدهم از طرح‌های آبرسانی بهره‌مند شدند. وی در مورد وضعیت مصرف برق نیز پیک مصرف را ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات عنوان کرد و ادامه داد: بیش از ۹۸.۵ درصد ظرفیت نیروگاه‌های برق در مدار تولید بود و خوشبختانه خاموشی برنامه‌ریزی‌شده نداشتیم. سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اینکه در برخی مناطق کشور شاهد افزایش بیش از ۱۰ درصدی مصرف برق بوده‌ایم، تصریح کرد: در نیمه نخست امسال مصرف برق ۷ درصد افزایش یافت. وی ادامه داد: مصرف آب در نیمه نخست امسال تا چهار درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت که برخی مواقع شبکه‌های توزیع...
 • بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد از مجتمع بندری خرمشهر
 • تین‌نیوز | دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مشاور رئیس جمهور در سفر به منطقه آزاد اروند از مجتمع بندری خرمشهر بازدید کرد. به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، مرتضی بانک در جریان بازدید از بندرخرمشهر از محوطه کانتینری، پایانه ریلی و مسافری و تأسیسات دریایی(بخش خصوصی مستقر در بندرخرمشهر) دیدن کرد. مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در جریان این بازدید گزارش کاملی در خصوص عملیات تخلیه و بارگیری، شناورسازی مغروقه ها، لایروبی اروند و نحوه انجام سفرهای دریایی به وی ارائه داد. مرتضی بانک طرح های توسعه ای بندرخرمشهر را بسیار مطلوب توصیف کرد و افزود: امیدواریم که این اقدامات انجام شده در بندرخرمشهر علاوه بر جذب سرمایه گذار، بهبود شرایط اقتصادی منطقه را نیز به همراه داشته باشد. در ادامه ساختمان جدید اداری گمرک منطقه آزاد در بندرخرمشهر با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد به بهره برداری رسید. این ساختمان با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال، یک هزار و 500 متر مربع زیربنا و 2 هزار متر مربع محوطه و پارکینگ توسط سازمان منطقه آزاد اروند در بندرخرمشهر احداث شده است. لازم به ذکر است، بیشترین اراضی منطقه آزاد اروند در محدوده شهرستان خرمشهر و در نزدیکی بندرخرمشهر قرار گرفته است، همچنین به دلیل وجود پتانسیل های موجود در محدوده این مجتمع بندری، انتظار می رود سرمایه گذاران داخلی و خارجی از این ظرفیت های بندرخرمشهر استقبال کنند.
 • واکنش شریعتمداری به تلاش برخی ها برای رفع حصر سران فتنه
 • مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: این افراد قصد دارند از ماجرای حصر به‌عنوان یک جاده فرعی استفاده کنند تا حواس مردم و نگاه مردم را از مسائل اصلی دور کنند. حسین شریعتمداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به تلاش عده‌ای برای تطهیر فتنه‌گران و کوبیدن بر طبل رفع حصر اظهار داشت: حصر برای آنها بهانه است هیچ کدام هم دنبال رفع حصر نیستند.خود آنها می‌دانند و دنبال این هستند و قصد دارند از ماجرای حصر به‌عنوان یک جاده فرعی استفاده کنند تا حواس مردم و نگاه مردم را از مسائل اصلی دور کنند.مدیرمسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: این موضوعات طرح می‌شود تا ناکامی‌ها را کنار بگذارند، بیکاری و مشکلاتی را که بوده کنار بگذارند و بیفتند روی [موضوع] حصر وگرنه خود بیشتر ادامه حصر را دوست دارند، حالا نمی‌دانم چه بگویم ولی واقعاً اعتقاد بنده این است که به‌هیچ‌وجه دلشان نمی‌خواهد حصر تمام شود.انتهای پیام/ R41371/P36447/S6,73/CT1
 • رئیس هیأت ووشوی اردبیل:آینده درخشان برای ووشو اردبیل پیش بینی می کنم
 • به گزارش برنا،هوشنگ افشار در جلسه شورای عالی ورزش استان که با حضور مجید خدابخش استاندار اردبیل،ایوب بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان،مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و سایر اعضا در محل سالن شیخ صفی استانداری برگزار شد گفت:تلاش های 6ساله خود در هیات ووشو استان نتیجه داد و روز به روز شاهد پیشرفت این رشته در استان هستیم. هوشنگ افشار افزود: طبق بررسی ها و ارزیابی های صورت گرفته از سوی اداره کل ورزش و جوانان هیات ووشو اردبیل در طول این 6سال به مقام دوم و سوم هیات برتر استان دست یافته است . رئیس هیات ووشوی استان درخصوص بعضی مشکلات این هیات گفت: عدم وجود خانه ووشو و مکان نامناسب برای این هیات ،آنطور که باید بهتر و بهتر از این در سطح جهانی و اسیایی مطرح شویم نیستیم . افشار دیگر دغدغه خود در این هیات را حمایت همه جانبه مسئولین دانست و گفت:مسؤولان از کنار مشکلات شخصی و معیشتی ورزشکاران مدال‌آور به سادگی عبور نکنند. وی افزود: انتظار مدال‌آوری و استمرار موفقیت‌ها با وجود مشکلات شخصی و معیشتی ورزشکاران توقعی بی‌مورد بوده و تمامی مسؤولان اجرایی و ورزشی استان باید به مشکلات معیشتی ورزشکارانی که از سابقه قهرمانی ملی برخوردار هستند، توجه ویژه‌ای داشته باشند. رئیس هیأت ووشوی استان همچنین به نیازهای معیشتی، تسهیلات حمایتی و نبود مسکن مناسب برای ووشوکاران قهرمان اردبیلی اشاره کرد و خواستار استخدام قهرمانانی مانند شیرزاد،صبری و سالمی شد. افشارخاطر نشان کرد : سوم مهرماه سالجاری یوسف صبری به مسابقات جهانی درکازان روسیه اعزام میشود و انتظار کسب مدال طلا از این قهرمان ارزنده ووشو استان داریم تا با درخشش خود پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در بیاورد. وی به مدال طلای جعفر شیرزاد اشاره کرد و اذعان داشت:ششمین طلای ایران را شیرزاد از استان اردبیل در بازی‌های دانشجویان جهان و در مسابقات ووشوی ساندا...
 • مقام سازمان ملل:شورای امنیت از مسلمانان میانمار حمایت کند
 • زید بن رعد الحسین از شورای امنیت خواست برای حمایت از مسلمانان روهینگیایی اقدام عملی کند. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما؛به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل بر ضرورت اقدام جدی شورای امنیت در حمایت از مسلمانان میانمار تاکید کرد.زید بن رعد الحسین با اشاره به این که مسلمانان روهینگیایی با کشتار و آواره شدن سازمان یافته روبرو هستند،گفت ما دلایل و مدارکی داریم که نشان می دهد حملات علیه روهینگیایی ها از قبل طراحی شده است.وی گفت اظهارات آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم میانمار در دفاع از سیاست های این کشور غیر منطقی است و ما خواهان ایجاد سازوکاری هستیم تا از آوارگان روهینگیایی حمایت شود.رعدالحسین گفت: بازگشت روهینگیایی ها به وطن خود حقی است که قوانین بین المللی از آن حمایت می کند و ما از شورای امنیت می خواهیم برای حمایت از مسلمانان روهینگیایی اقدام عملی کند.وی از جامعه بین المللی خواست واکنش قوی به جنایات صورت گرفته علیه روهینگیایی ها داشته باشد.
 • موضع گیری شورای امنیت درباره روهینگیاها بسیار ضعیف است
 • کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: ادعاهای مقامات میانماری مبنی بر این‌که مردم روهینگیا خودشان خانه‌های‌شان را آتش می‌زنند، به‌هیچ‌وجه باورکردنی نیست. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیمابه نقل ازشبکه تلویزیونی بی بی سی، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در گفتگو با شبکه بی بی سی تأکید کرد: موضع‌گیری شورای امنیت سازمان ملل متحد در دفاع از مردم روهینگیا ضعیف‌ترین نوعِ موضعگیری است.خبرنگار ارشد بین المللی شبکه تلویزیونی بی بی سی، در برابر مقر سازمان ملل در نیویورک گفتگویی زنده با زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، درباره مشکلات مسلمانان روهینگیا ترتیب داد. دوسِت ابتدا گفت: آنگ سان سوچی، مشاور ارشد دولت میانمار، تصمیم گرفت امسال در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نکند، اما وی روز گذشته در رابطه با مسئله مردم روهینگیا سخنرانی کرد و طی آن گفت که از بررسی‌های دقیقِ بین‌المللی هیچ هراسی ندارد. سوچی در آن سخنرانی، از نحوه‌ی پاسخ دولت میانمار به این بحران، دفاع کرد. دانلود دانلودخبرنگار خطاب به زید رعد الحسین گفت: یکی از وزیران دولت میانمار مدعی شده است که مردم روهینگیا خانه‌های خودشان را به دست خود آتش می‌ز‌نند و مردم روهینگیا با افراط‌گرایان مرتبطند. واکنش شما به این نوع اظهارات چیست؟کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد پاسخ داد: ادعاهای مقامات میانماری مبنی بر این‌که مردم روهینگیا خودشان خانه‌های‌شان را آتش می‌زنند، به‌هیچ‌وجه باورکردنی نیست. وی افزود: اگر آنان (مقامات میانماری) تصور می‌کنند که این ادعاهای‌شان صحیح است، آنگاه باید اجازه‌ی نظارت به بازرسان سازمان ملل بدهند و راه را برای ما باز کنند. به عنوان مثال، تیمی (گروهی) از دفترِ من هم‌اکنون در بازار کاکس (در بنگلادش، نزدیک مرز میانمار) مستقر هستند. از این رو، آن‌ها (مقامات میانماری) باید به ما اجازه ورود (به میانمار) بدهند تا بتوانیم محرز کنیم که حقایق در این خصوص چیست.الحسین افزود: بر اساس مصاحبه‌هایی که ما...
 • شورای امنیت نسبت به فجایع میانمار اقدام نظامی انجام دهد
 • عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فجایع جنایتکارانه میانمار علیه مسلمانان این منطقه را مصداق عینی نسل‌کشی دانست و گفت:‌ سازمان‌های بین المللی باید از توانمندی‌های سیاسی و اقداماتی در چارچوب معادلات سیاسی برای حل این مسئله انجام دهند. نماینده پیشین مجلس تصریح کرد: چنانچه این سازمان ها نتوانند کار موثری انجام دهند، شورای امنیت وظیفه دارد نیروی حافظ صلح تشکیل دهد و به صورت نظامی جلوی این کار را بگیرد. وی با تأکید بر اینکه شورای امنیت باید در شرایط فعلی برای دفاع از مردم مسلمان میانمار اقدام فوری نظامی انجام دهد، اظهار کرد: دولت میانمار یک بخشی را که مسلمان نشین هستند آواره کرده و هرکسی را هم که مقاومت می‌کند به قتل می‌رساند. حیدرپور با اشاره به اینکه روزانه هزار نفر از مسلمانان در این فجایع کشته می‌شوند، خاطرنشان کرد: شورای امنیت باید با تشکیل نیروهای حافظ صلح به صورت جدی از مسلمانان مراقبت کنند و برخورد محکمی نسبت به آنها انجام دهند. نماینده پیشین مجلس اقدامات دولت میانمار را خارج از عرف انسانی عنوان و تأکید کرد: آنها انسان‌های زیادی را کشته‌اند و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند همه مسلمانان آن منطقه قتل عام خواهند شد. وی تأکید کرد: شورای امنیت باید به صورت فوری قطع نامه صادر کرده و پیش از آن که ماه سپتامبر به پایان برسد اقدام موثر نظامی انجام دهد و با اعزام نیروهای نظامی آنها را آتش به اختیار کنند که اگر کسی مخالفت کرد با آنها برخورد شود. حیدرپور با بیان اینکه برای جلوگیری از اقدامات جنایتکارانه دولت میانمار نیروی پیاده جواب می‌دهد، خاطرنشان کرد: برای برخورد نظامی یک تیپ نظامی کافی است اما اگر نیروهای پیاده نظام برای حل این بحران جوابگو نبودند باید حملات هوایی انجام داد. انتهای پیام/ وظیفه شورای امنیت در مقابل فجایع میانمار