به گزارش بی‌باک نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون اول رییس جمهور، مصوبه دولت در مورد جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تخریب محیط زیست در استان‌های شمالی را به دستگاه‌های اجرایی ذی ربط ابلاغ کرد.

وزارتخانه های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و کشور و سازمان حفاظت محیط زیست مکلفند کلیه ظرفیت ها و احکام مندرج در قوانین و مقررات برای جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تخریب محیط زیست واقع در محدوده، حریم و خارج از حریم شهرهای استان های شمالی کشور (گیلان ،مازندران و گلستان)را بکار گرفته و وظایف خود در این زمینه را اعمال نمایند.

هیئت وزیران در جلسه ۸/۶/۱۳۹۶ به پیشنهاد شماره ۱۰۹۳۲/۰۲۰ مورخ ۲۱/۴/۱۳۹۳ وزارت جهادکشاورزی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- وزارت راه و شهرسازی با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران نسبت به انجام موارد زیر اقدام نماید:

الف- شناسایی، تصویب و اعلان عمومی اراضی ملی و دولتی مستعد احداث دهکده‌­ها یا شهرک­های گردشگری در کل کشور با همکاری وزارت­خانه­‌های جهادکشاورزی و کشور و سایر سازمان­های مربوط ظرف شش ماه.

ب- اتخاذ سیاست افزایش تراکم ساختمانی به جای افزایش محدوده شهرها در استان­های شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان) با لحاظ همه جوانب تخصصی مربوط.

پ- بازنگری، اصلاح و ابلاغ اصول و ضوابط تهیه طرح­های جامع و هادی محدوده­‌های شهری و روستاهای شمالی کشور (استان‌های گیلان، مازندران و گلستان) ظرف شش ماه.

تبصره - بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری وزارتخانه ­های جهادکشاورزی و کشور اصلاحات لازم برای اعمال اصول و ضوابط جدید مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در طرح­های هادی مصوب را ظرف شش ماه از تاریخ لازم ­الاجرا شدن این تصویب‌­نامه تهیه و برای سیر مراحل قانونی تصویب آنها اقدام کند.

۲- وزارتخانه­ های جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و کشور و سازمان حفاظت محیط زیست مکلفند کلیه ظرفیتها و احکام مندرج در قوانین و مقررات برای جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تخریب محیط­زیست واقع در محدوده، حریم و خارج از حریم شهرهای استان­های شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان) را به کار گرفته و وظایف خود در این زمینه را اعمال نمایند. دستگاه­های یادشده مکلفند تخلف از اجرای این بند و قوانین و مقررات مربوط توسط کارکنان خود و دیگر اشخاص را به مراجع صالح از جمله هیئت­های رسیدگی به تخلفات اداری (حسب مورد) اعلام و گزارش نمایند.

استانداران استان­های یادشده مکلفند گزارش اجرای این بند توسط هر یک از وزارتخانه­ های یاد شده، آمار تخلفات ارتکابی و نیز اقدامات و هماهنگی­‌های استانداری را در مقاطع زمانی شش ماهه از طریق وزارت کشور به هیئت وزیران ارایه نمایند.

۳- به منظور تقویت و کارآمدی ضمانت اجراها و سازوکارهای برخورد و مقابله با تخلفات مربوط به تغییر کاربری و احداث بنا در استان­های شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان)، وزارت کشور مکلف است با همکاری وزارتخانه­‌های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط ­زیست، راهکارهای قانونی از جمله اصلاح تبصره (۲) ماده (۹۹) و تبصره (۱) ماده (۱۰۰) قانون شهرداری - مصوب ۱۳۳۴- و اصلاحات بعدی آن را ظرف یک ماه از تاریخ لازم ­الاجرا شدن این تصویب­نامه تهیه و به هیئت وزیران ارایه نماید.

۴- وزارت جهاد کشاورزی مکلف است در حریم و خارج از حریم شهرهای شمالی کشور (استان­های گیلان، مازندران و گلستان) و در چارچوب مواد (۳) اصلاحی و (۱۰) الحاقی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ­ها - مصوب ۱۳۸۵- اقدام قانونی برای قلع و قمع بنا و مستحدثاتی را که به صورت غیرمجاز و بدون اخذ مجوز کمیسیون موضوع تبصره (۱) اصلاحی ماده (۱) قانون یادشده بر روی محدوده­‌های موضوع آن قانون ایجاد شده است انجام دهد و وزارت کشور با لحاظ مؤخر بودن قانون یادشده نسبت به قانون شهرداری و اصلاحات بعدی آن از ارجاع این موارد و پرونده‌­ها به کمیسیون­های موضوع مواد (۹۹) و (۱۰۰) قانون شهرداری اجتناب نماید.

تبصره – در مورد اراضی زراعی و باغ­های واقع در محدوده روستاهای دارای طرح هادی مصوب، وزارتخانه ­های کشور و راه و شهرسازی مکلفند از طریق نمایندگان خود در کمیسیون موضوع تبصره (۲) ماده (۹۹) قانون شهرداری، رأی به قلع و قمع بنا را در اولویت قرار دهند.

۵- به منظور هماهنگی و برخورد مؤثر و فوری با تخلفات ساخت ­و ساز در شهرهای شمالی کشور (استان­های گیلان، مازندران و گلستان) کارگروه ویژه ­ای با مسئولیت وزارت کشور و عضویت وزارتخانه­ های راه و شهرسازی و جهادکشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دادستانی مرکز استان مربوط، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شهرداری­های شهرهای مربوط تشکیل می‌­شود. وزارت کشور موظف است گزارش عملکرد کارگروه مذکور را در مقاطع زمانی شش ماهه به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و دفتر هیئت دولت ارایه نماید.

تبصره – کلیه دستگاه­های اجرایی موظفند ضمن همکاری با کارگروه مذکور از ارایه هرگونه خدمات زیربنایی به ساخت­وسازهای غیرمجاز خودداری نمایند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور این مصوبه را به وزارت جهاد کشاورزی- وزارت راه و شهرسازی- وزارت کشور وزارت دادگستری- سازمان حفاظت محیط زیست- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرده است.

انتهای پیام/ب


کلیدواژه: استان های شمالی کشور | مازندران و گلستان | سازمان حفاظت محیط | راه و شهرسازی | قانون شهرداری | کاربری اراضی | جهاد کشاورزی | تغییر کاربری | وزارت جهاد | وزارت کشور | محیط زیست | شش ماه

منبع: بی باک نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.bibaknews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۱۲۲۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • ۳۱ واحد تولیدی بخش کشاورزی مجوز تغییر کاربری دریافت کردند
 • قزوین- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت : ازابتدای سالجاری تاکنون ۳۱ واحد تولیدی بخش کشاورزی اجازه تغییر کاربری دریافت کردند . عباس آقاعلیخانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۳۱ فقره پرونده تبصره ۴ الحاقی و طرحهای وابسته به بخش کشاورزی اجازه تغییر کاربری دریافت کردند. وی افزود: این واحدهای تولیدی شامل دامپروری، مرغداری و گلخانه بود که پرونده آنها در کمیته فنی امور اراضی شهرستان بررسی و اجازه تغییر کاربری به آنها داده شد. علیخانی تاکید کرد : بر طبق تبصره ۴ الحاقی، کلیه واحدهای تولیدی وابسته به بخش کشاورزی با داشتن شرایط قانونی مربوطه و پس از مطرح شدن در کمیته امور اراضی اجازه تغییر کاربری می یابند.
 • مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد کشت گندم در ۱۳۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین
 • فرزاد خوش اخلاق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اعلام این خبر افزود: برنامه‌ریزی لازم در اراضی کشاورزی استان برای کشت گندم پاییزه انجام شده و از این میزان سطح زیر کشت 45 هزار هکتار به کشت گندم آبی و 93 هزار هکتار به کشت گندم دیم اختصاص خواهد یافت. وی اظهار داشت: ارقام مورد کشت گندم در اراضی کشاورزی استان؛ پیشتاز، پیشگام، سیوند، اروم، سیروان، پارسی، آذر2 ، سرداری، اوحدی، بهاران و هما می‌باشد. خوش اخلاق تصریح کرد: برنامه‌ریزی لازم جهت توزیع بذر گواهی شده گندم آبی و دیم انجام شده و لازم است زارعین جهت اخذ حواله بذر به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مربوطه مراجعه نمایند. وی یادآور شد: بر اساس برنامه ابلاغی از سوی وزارت متبوع؛ قیمت بذر گندم آبی گواهی شده از قرار هر کیلو 17 هزار و 600 ریال و بذر گندم دیم به ازای هر کیلو 16 هزار و 300 ریال تعیین شده است. این مقام مسؤول در ادامه خاطرنشان کرد: خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان در اواسط شهریورماه سال‌جاری به پایان رسید که در مجموع 223 هزار و یکصدتن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد. وی افزود: از این میزان گندم خریداری شده؛ 213 هزار و 500 تن گندم آردی و 9 هزار و 600 تن گندم بذری خریداری که توسط شرکت‌های بذر طرف قرارداد تولید و فرآوری شده است. انتهای پیام/ک
 • مصرف ۲۹ درصدی انرژی برق خراسان شمالی به بخش کشاورزی
 • به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛ علیرضا صبوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با بیان این که کشاورزان افزون بر یک درصد از مجموع مشترکان این شرکت را تشکیل می دهند،گفت:کشاورزان استان افزون بر 2 برابر میانگین کشور برق مصرف می کنند. وی با اشاره به این که نیروگاه شهرستان شیروان توان تولید 954 مگاوات برق را در سال دارد،افزود: میزان مصرف برق توسط مشترکان بخش کشاورزی در سطح کشور به طور میانگین 16درصد به ثبت رسیده است. صبوری تصریح کرد: یکی از علت های بالا بودن میزان مصرف برق در بخش کشاورزی استان، سنتی بودن شیوه های تولید در این بخش است. وی اظهار کرد: بخش صنعتی استان تنها 17 درصد از برق مصرفی را به خود اختصاص داده است. وی گفت:در سطح کشور 32 درصد از برق مصرفی به طور میانگین به بخش صنعت اختصاص یافته است و این ارقام نشان می دهد که این استان هنوز رشد مناسب و قابل انتظار در بخش صنعت نداشته است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: در استان خراسان شمالی273 هزار مشترک، معادل 85 درصد از مشترکان این شرکت در بخش خانگی هستند که 37 درصد از مصرف برق را به خود اختصاص داده اند. وی اظهار کرد: دستگاه های اجرایی و خدمات عمومی سه درصد از مصرفی برق استان را به خود اختصاص داده اند که این رقم در سطح کشور به طور میانگین 9 درصد به ثبت رسیده است. وی با اشاره به اینکه میزان مصرف برق در تابستان سال های گذشته روند رو به رشد داشته است گفت: میزان مصرف برق در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 6 درصد رشد داشته است. صبوری با بیان اینکه در این مدت شمار مشترکان این شرکت سه درصد افزایش یافته است،اظهار کرد: مردم استان تابستان امسال زمان مصرف خود را به...
 • نمایشگاه ملی تجهیزات تخصصی کشاورزی در خراسان شمالی برگزار می شود
 • مدیر نمایشگاه تجهیزات تخصصی کشاورزی گفت: هشتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی ماشین آلات و ادوات با هدف معرفی جدیدترین کالاهای ماشین آلات و خدمات حوزه کشاورزی در بجنورد برگزار می‌شود. ابراهیم اسکوییان در گفتگو با خبرگزاری تسنیم در بجنورد اظهار داشت: هشتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی٬ ماشین آلات و ادوات٬ با هدف معرفی جدیدترین کالاهای ماشین آلات و خدمات حوزه کشاورزی به کشاورزان و دست اندرکاران حوزه زراعت با حمایت انجمن کشاورزی و مکانیزاسیون ایران و سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از 29 آبان لغایت 3 آذر 1396 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بجنورد برگزار می‌شود.وی افزود: اقدامات اولیه برگزاری این نمایشگاه در ابتدای سال 96 پایه ریزی شده و هم اکنون وارد فاز اجرایی شدیم. در این خصوص جلساتی با ریاست سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی برگزار شده است چرا که حمایت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی بسیار با ارزش و موثر است.مدیرعامل پارس آریا رویداد نوین در ارتباط با فضای مفید نمایشگاه بیان داشت: 45 غرفه دار درفضای مفید نمایشگاه به متراژ 1500 متر غرفه‌های خود را دایر می‌کنند.اسکوییان ضمن اشاره به حضور استان‌های صاحب نام در این نمایشگاه اضافه کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی استانی حاصل خیز است و کشاورزی در این استان رونق خوبی دارد، این نمایشگاه در خراسان شمالی برگزار می شود. همچنین شرکت‌هایی از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، تبریز و ارومیه در این نمایشگاه حضور دارند.مدیرعامل شرکت پارسا آریا ادامه داد: حضور شرکت‌های مختلف از استان‌های توانمند در این زمینه سبب آشنایی هر چه بیشتر با ظرفیت‌ها و قابیلت‌های این منطقه می‌شود که در جذب سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی استان مؤثر است.وی در خصوص برنامه‌های جانبی که همزمان با این نمایشگاه برگزار می شود نیز گفت: مهم‌ترین برنامه ی جانبی که هم‌زمان با این نمایشگاه برگزار می شود٬ برگزاری سمینار و کارگاه‌های تخصصی و آموزشی برای کشاورزان و صاحبان کارخانجات ماشین...
 • اردوغان:همه گزینه ها برای جلوگیری از تشکیل دولت ک ردی روی میز است/اسرائیل تنها حامی جدایی کردستان
 • رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه فقط رژیم صهیونیستی از تشکیل دولت کُردی در شمال عراق حمایت می‌کند، تاکید کرد: همه‌پرسی جدایی کردستان از بغداد غیرقانونی و بی‌اعتبار است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) گفت که همه‌پرسی جدایی کردستان عراق، غیرقابل قبول و اجازه آن را نخواهند داد.اردوغان طی سخنرانی در استانبول با بیان اینکه همه‌پرسی کردستان غیرقانونی و مغایر با قانون اساسی عراق است تاکید کرد که ترکیه هیچ ارزشی برای آن قائل نیست.وی تاکید کرد هیچ کشوری حامی جدایی کردستان از عراق نیست و فقط رژیم صهیونیستی از تشکیل دولت کُردی مستقل در شمال عراق حمایت می‌کند.رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه ارتش ترکیه تمام اقدامات لازم در مرز را انجام داده گفت: در صورت نیاز به اقدام نظامی مشابه عملیات «سپر فرات» در شمال عراق، آنکارا در آن تردید نخواهد کرد.اردوغان با بیان اینکه نمی‌پذیرند یک دولت تروریستی در مرزهای جنوبی‌شان تشکیل شود، تاکید کرد به زودی مرزهای ترکیه با عراق به طور کامل بسته خواهد شد.وی همچنین از قطع واردات نفت از منطقه کردستان در آینده نزدیک خبر داده و گفت: زمانی که این اتفاق بیافتد، اقتصاد آن‌ها نیز فرو خواهد ریخت.رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد که تمام گزینه‌ها برای ممانعت از تشکیل دولت کُردی مستقل در شمال عراق، روی میز است.منطقه کردستان عراق به ریاست «مسعود بارزانی» از صبح امروز همه‌پرسی جدایی از بغداد را آغاز کرده است.
 • ترامپ قانون منع مهاجرتی را تغییر داد/اضافه شدن چاد ونزوئلا و کره شمالی حذف سودان
 • رئیس جمهور آمریکا با اعمال تغییراتی در قانون منع مهاجرتی، کشورهای چاد، ونزوئلا و کره‌شمالی را به فهرست اضافه و سودان را حذف کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» با اعمال تغییراتی در قانون منع مهاجرتی، کشورهای ونزوئلا، چاد و کره شمالی را به لیست ممنوعیت مسافرت به ایالات متحده اضافه کرد.به نوشته خبرگزاری فرانسه، کاخ سفید همچنین کشور سودان را از فهرست قانون منع مهاجرتی ترامپ خارج کرد.بدین ترتیب ۸ کشور ایران، سوریه، لیبی، یمن، سومالی، کره شمالی، ونزوئلا و چاد، لیست به‌روزشده کشورهایی است که اتباع آن اجازه مسافرت یا مهاجرت به آمریکا را ندارند.ترامپ درباره این تغییرات، در توئیتر خود نوشت: «تامین امنیت آمریکا اولویت شماره یک من است. ما به کسانی که نتوانیم با اطمینان بررسی‌شان کنیم، اجازه ورود نمی‌دهیم.»
 • اولین واکنش کردها به مصوبه پارلمان عراق
 • اربیل – ایرنا - در پاسخ به تصمیم پارلمان عراق برای صدور مجوز برای نخست وزیر این کشور جهت استفاده از نیروی نظامی در مناطق مورد مناقشه، قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه ای این تصمیم را محکوم کرد و از مردم خواست با حماسه بیشتری به مراکز رای گیری بروند. پارلمان عراق در پاسخ به برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق علیرغم خواسته های بغداد و جامعه بین المللی روز دوشنبه با تاکید بر اینکه این اقدام غیرقانونی است حیدرالعبادی نخست وزیر عراق را مامور کرد نیروهای ارتش عراق را روانه مناطق مورد مناقشه بخصوص کرکوک کرده و استاندار این استان را از سمت خود عملا برکنار کند.پارلمان همچنین از شرکتهای نفتی خواست در سریعترین زمان ممکن فعالیتهای خویش را در مناطق مورد مناقشه متوقف کنند و به فعالیتهای خویش ادامه ندهند.این پارلمان همچنین خواهان مسدود کردن تمام دروازه های مرزی کشورهای همسایه با عراق شد.قباد طالبانی در پاسخ به این تصمصم پارلمان عراق آن را غیرمسئولانه توصیف کرد و از مردم خواست مصمم تر از گذشته پای صندوقهای رای بروند.همزمان با اعلام تصمیم پارلمان عراق شبکه های کردی با انجام گفتگوهایی متعدد با شهروندان درصدد تحریک احساسات عمومی مردم علیه دولت مرکزی هستند. همه پرسی استقلال کردستان عراق در شرایطی با اصرار مسعود بارزانی در شهرهای کردنشین شمال عراق در حال برگزار شدن است که برخی مناطق مورد منازعه میان دولت مرکزی و دولت اقلیم کردستان عراق در روز دوشنبه متشنج گزارش شده و بر اثر درگیری ها تعدادی کشته و زخمی شده اند.خاورم*4*351*1770*
 • افزایش ۶۰ درصد صادرات محصولات کشاورزی از استان زنجان
 • مدیر تنظیمبازار جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به میزان صادرات کشاورزی از استان زنجان گفت: میزان صادرات کشاورزی از استان زنجان ۶۰ درصد افزایش یافته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، عبدالله جعفری شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان با اشاره به میزان صادرات محصولات کشاورزی از استان زنجان اظهار کرد: امسال صادرات محصولات کشاورزی از استان زنجان نسبت به سال‌های گذشته بیش از 60 درصد افزایش یافته است.وی با اشاره به اینکه سهم بخش کشاورزی از صادرات استان زنجان پایین است افزود: افزایش صادرات در این بخش نیازمند همکاری و همت همه دستگاه‌ها است.مدیر تنظیمبازار جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: پیشنهادی به اتاق بازرگانی زنجان در موردتشکیل اتحادیه تخصصی صادرات محصولات کشاورزی استان داده شده است.وی با اشاره به ظرفیت بالای استان زنجان در صادرات محصولات کشاورزی گفت: با این میزان ظرفیت باید اتحادیه تخصصی بخش کشاورزی در استان زنجان تشکیل شود.جعفری با بیان اینکه توسعه صادرات محصولات کشاورزی در استان زنجان جای کار دارد بیان کرد: در سطح استان زنجان نیز تاجر متخصص صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد.وی بیان کرد: اتاق بازرگانی باید به شکلجدی در بحث پرورش تاجر متخصص در بخش صادرات کشاورزی وارد شود.مدیرتنظیم و بازار جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه صادرات بخش کشاورزی از لحاظماهوی بسیار متفاوت‌تر از بخش صنعت است افزود: باید این امر نیز مورد توجه جدی در سطح استان قرار بگیرد.فرامرز نیک‌سرشت، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه برای تشکیل اتحادیه تخصصی در حوزه کشاوری باید چند شرکت‌های فعال صادراتی وجود داشته باشد تا اتحاد تشکیل شود اظهار کرد: خود جهاد کشاورزی باید ابتدا برای تشکیل شرکت‌های صادراتی محصولات کشاورزی اقدام کند تا سایر بخش‌ها بتوانند اقدامات لازم در حمایت از این شرکت‌ها را انجام دهند.وی با بیان اینکه باید ابتدا تولیدکنندگان فعال...
 • ۱۷ فرصت سرمایه گذاری کشاورزی برای شرق استان سمنان منظور شد
 • شاهرود - معاون برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی سمنان بابیان اینکه ۱۷ فرصت سرمایه گذاری کشاورزی برای شرق استان منظور شد، گفت: ارزش این سرمایه‌گذاری‌ها ۵۰۰میلیارد تومان است. خدا بخش عرب در گفتگو با خبرنگار مهر ضمنبیان اینکه برای همایش توسعه شرق استان سمنان ۱۷ فرصت سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است، ابراز داشت: این سرمایه گذاری ها در قالب تولید اسانس طبیعی و بسته بندی گیاهان دارویی با ظرفیت ۴۵۰ تن، احداث زنجیره کشتار و ذخیره سازی، بسته بندی و تولید غذای آماده بر پایه گوشت مرغ، تولید قارچ خوراکی و انواع محصولات گلخانه‌ای، پرورش گاو شیری و پروژه‌هایی از این دست را شامل می‌شود. وی با بیان اینکه ۲۷ طرح سرمایه‌گذاری جهاد کشاورزی سمنان در همایش گذشته به امضا رسید، افزود: ارزش این طرح‌ها ۸۰۰ میلیارد تومان است که از این تعداد چهار طرح به اجرا رسید و ۲۳ طرح دیگر با پیشرفت فیزیکی ۱۰ الی ۸۰ درصد در حال انجام است. معاون برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی سمنان با بیان اینکه برگزاری همایش سرمایه گذاری شرق استان می تواند بهتولید کنندگان و سرمایه گذاران انگیزه بیشتر برای فعالیت اقتصادی دهد، ابراز داشت: پرورش نژاد شیری بز بسیار ظرفیت مطلوبیاست چرا که بازخورد این قابلیتبه طور ویژه در بیارجمند به طور کامل مشاهده شد که اگر رفع موانع سرمایه گذاری صورت گیرد سرمایه گذار عمده با دو هزار راس پروژه را عملیاتی می کند. عرب تصریح کرد: پرورش گاو شیری با ظرفیت یک هزار راس از دیگر پروژه‌های در دست اقدام برای حضور سرمایه‌گذار است که اگربحث تامین آب به عنوان اصلی‌ترین نیاز این واحد برطرف شود می‌تواند به شکل عملیاتی شدن برسد. وی افزود: با توجه به میزان قابل توجه شیر خام در شاهرود با تولید روزانه بیش از ۱۸۰ تن که کمتر از نصف این میزان در استان فراوری و بخش عمده ای از آن به...
 • ۸۱ درصد از اراضی کشاورزی استان همدان تحت سیستم نوین آبیاری است
 • مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه ۸۱ درصد از اراضی کشاورزی استان تحت سیستم نوین آبیاری است گفت: همدان در سامانه نوین آبیاری رتبه سوم کشور را دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، ابراهیم فرامرزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خشک شدن سفره‌های آب زیر زمینی،کاهش نزولات جوی و آبیاری سنتی سه معضل پیش روی کشاورزی استان است که امیدواریم با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بتوانیم بر این چالش‌ها غلبه کنیم.وی تصریح کرد: در سال گذشته 8500تن از اراضی کشاورزی استان مجهز به سامانه‌های نوین آبیاری نصیب استان شده است و در امسال نیز سهم استان همدان 9500تن است.فرامرزی افزود: برای اجرای هر هکتار سامانه نوین آبیاری 4800 متر مکعب صرفه جویی شده است و تا به امروز نیز 140 هزار هکتار بالغ بر 700 میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی انجام شده است.وی تصریح کرد: امیدواریم تا 20 سال آینده سطح آب‌های زیر زمینی به حال اول باز گردد و یکی از اسناد بالا دستی ما احیاء و تعادل بخشی سفره‌های آب‌های زیر زمینی است.وی با بیان این که در دولت تدبیر و امید جلساتی در سطح معاون اول و ریاست جمهوری پیرامون موضوع آب وخاک برگزار شده است، عنوان کرد: پیشرفت‌های خوبی نیز حاصل گردیده است از جمله بستن چاه‌های غیر مجاز، نصب کنتور های حجمی هوشمند برای استفاده چاه های مجاز و مصوبه ماده 11 که بایستی آب به صورت حجمی در مکان تحویل کشاورزان گردد از این جمله است.رئیس آب و خاک و جهاد کشاورزی استان همدان نصب کنتور حجمی را مرتبط با وظایف جهاد کشاورزی و وزرارت نیرو برشمرد و گفت: سامانه‌های آبیاری میکرو در حال ترویج است و با اجرای این روش آبیاری، میزان هدر رفت آب مصرفی کشاورزان به حد صفر خواهد رسید و راندمان انتقال آب نیز به بالای 95 درصد...
 • سامانه تهیه سوخت چاه های آب کشاورزی مجاز در استان مرکزی راه اندازی شد
 • اراک - ایرنا - معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک تهیه سوخت چاه های آب کشاورزی دیزلی مجاز به صورت نمونه در این استان راه اندازی شد. جمشید خدادادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به وجود تعدادی چاه آب کشاورزی مجاز فاقد شبکه برق در استان مرکزی و سطح کشور و سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک امسال برای تامین سوخت این چاه ها به صورت نمونه در این استان راه اندازی و در صورت موفقیت در سایر استان های کشور راه اندازی می شود.وی ادامه داد: متقاضیان چاه های آب کشاورزی که به صورت دیزلی اقدام به استحصال آب از این چاه ها می کنند می توانند با مراجعه به سامانه http://es.maj.ir ( سامانه پنجره واحد کشاورزی ) ثبت نام و برای تهیه سوخت اقدام کنند.معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این سامانه با سامانه ثبت احوال، سامانه ساما (سامانه آب منطقه ای) و سامانه تجارت آسان مرتبط است، همه دارندگان چاه آب دیزلی و موتور پمپ باید قبل از مراجعه به سامانه پنجره واحد اطلاعات خود را در سامانه ساما کامل ثبت و سپس برای ثبت نام دریافت سوخت به این سامانه مراجعه کنند. هم اکنون حدود 2 هزار و 500 چاه آب کشاورزی مجاز دارای موتور دیزلی در استان مرکزی وجود دارد.1955/3075/ خبرنگار: مهدی عظیمی*** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده
 • تغییر موضع بازیگر وکارگردان آمریکایی درباره کلینتون/عکس
 • جرج کلونی گفت معتقد است هیلاری کلینتون فرد کاملا مناسبی برای ریاست جمهوری نبود. کلونی ۵۶ ساله که قبلا گفته بود هیلاری کیفیت و شایستگی این کار را دارد، حالا می‌گوید هیلاری مهارت‌های ارتباطی برای این کار را نداشت. وی گفت کیفیت این کار را داشتن به معنای این نیست که ضرورتا شما بهترین انتخاب برای ریاست جمهوری باشید. فیلمساز برنده جایزه اسکار که از حامیان هیلاری کلینتون در انتخابت ۲۰۱۶ رییس جمهوری آمریکا بود و برای او یک مراسم جمع‌آوری کمک مالی نیز ترتیب داد، گفت معتقد است او مناسب کاخ سفید نبود. این بازیگر مشهور که به تازگی پدر شده در مصاحبه‌ای با «دیلی بیست» گفت باور دارد که این نامزد دموکرات واجد شرایط این کار و شایسته انجام این کار بود، اما او در زمینه برقراری ارتباط‌ با مهارت نبود و برخی از همراهان او هم همین نقیصه را داشتند. کلونی گفت: به نظر من او حتی شایستگی بیشتری از همسرش داشت، اما در مسایل ارتباطی موفق نبود و این یک حقیقت مسلم است. وی افزود: وقتی او سخنرانی می‌کرد هیچگاه آنقدر که باید اوج نگرفت، ولی این به معنی آن نیست که او نمی‌توانست یک رییس جمهوری خوب باشد. من از او حمایت کردم زیرا باید از فردی حمایت می‌کردیم تا جلو برود و آن زمان او کسی بود که باید به جلو حرکت می‌کرد. این فیلمساز و فعال حقوق بشر گفت چندین دوست و آشنای لیبرال داشته که اعتقاد داشتند کلینتون نبرد شدیدی در پیش دارد. کلونی اظهار کرد: خیلی ناامیدکننده بود زیرا هرگز ندیدیم که او در این بازی با حرارت باشد. من این را دیدم و دوستان متعدد لیبرال داشتم که می‌گفتند او در این کار خوب نیست و من دیدم و فهمیدم اما همچنان فکر می‌کنم اگر او مرد بود انتخابات اینقدر دو قطبی نمی‌شد. وی در ادامه گفت: فکر می...
 • تولید مستندی درباره کره شمالی در شبکه های برون مرزی
 • خبرگزاري آريا - پخش تيزر معرفي مجموعه مستند در حال توليد شبکه‌هاي پرس تي‌وي، هيسپان و العالم درباره مردم جمهوري دموکراتيک خلق کره توسط مستندسازان اين شبکه‌ها، آغاز شد.در اين مستند که مستندي اجتماعي و به دور از رويکردهاي سياسي و پرداختن به مسائل سياسي جاري در اين کشور است، زندگي 25 ميليون نفر جمعيت کره شمالي و شرايط خاص آنها برخلاف تبليغات و القائات رسانه‌هاي غربي به افکار عمومي جهانيان، به شکلي واقعي و فارغ از سياه‌نمايي‌هاي معمول رسانه‌هاي سلطه، به تصوير کشيده مي‌شود.در کنار توليد مجموعه مستند، محمد حسين موسوي خبرنگار العالم ، حميد جواني از پرس تي‌وي و علي گودرزي خبرنگار شبکه هيسپان در روزهاي حضور در پيونگ يانگ پايتخت جمهوري دموکراتيک خلق کره، به ارسال گزارش‌هاي خود از اين کشور مشغول‌اند که به شکل منظم از آنتن شبکه‌هاي برون مرزي پخش مي‌شود. اين گروه، روز گذشته به نقطه صفر مرزي بين دو کره سفر و به تهيه گزارش پرداختند.مجموعه مستند در حال توليد اين گروه که علاوه بر خبرنگاران اعزامي، با همکاري مهدي چراغچي به عنوان کارگردان و تصويربردار و حميدرضا بابايي هماهنگ‌کننده گروه در حال ساخت است، به زودي از شبکه‌هاي برون مرزي و داخلي صداوسيما به روي آنتن خواهد رفت.
 • گوترش:افزایش خطر محاسباتی در پی اظهارات آتشین درباره کره شمالی
 • سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت تنها راه حل این مساله راه حل سیاسی است. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ سخنگوی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه از قول وی هشدار داد افزایش لفاظی ها میان کره شمالی و آمریکا موجب افزایش خطر محاسبات اشتباه خواهد شد.استفان دوژاریک در گفتگو با خبرنگاران گفت: «اظهارات آتشین ممکن است به سوء تفاهمات مرگبار منجر شود.» وی این اظهارات را بعد از آن عنوان کرد که ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه کره شمالی اعلام جنگ کرده است.دوژاریک افزود: «تنها راه حل این مساله راه حل سیاسی است.»
 • ادعای وزیر خارجه بحرین درباره برنامه موشکی ایران و کره شمالی
 • وزیر امور خارجه بحرین، در گفتگو با شبکه تلویزیونی سعودی العربیه با اشاره به آزمایش‌های موشکی ایران و کره شمالی این دو کشور را «خطری برای منطقه و جهان» توصیف کرد. او مدعی شد کره شمالی و ایران نه تنها خطری برای منطقه بلکه منبع اصلی بروز خطر در سطح جهانی و بین‌المللی هستند. وزیر امور خارجه بحرین در اظهاراتی مداخله‌جویانه افزود: کره شمالی با اجرای آزمایش‌های موشکی و اقدامات تحریک‌کننده خود در منطقه و نزدیک سرزمین‌های وابسته به آمریکا، خطری جهانی به شمار می‌آید. این یک تهدید است که هیچ کس از آن خشنود نخواهد شد. شیخ خالد بن احمد آل خلیفه در ادامه به موضوع ایران اشاره کرد و در اظهاراتی گزاف مدعی شد: ایران نیز با اجرای برنامه‌های موشکی و برنامه‌های هسته‌ای که تاکنون برای همه آشکار نشده است، هم خطری جهانی به شمار می‌آید. او گفت: ما از ایران انتظار داریم که به این توافق (برجام) کاملا پایبند و متعهد باشد و با کشور‌های ۱+۵ و آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در این زمینه کاملا شفاف عمل کند که در غیر اینصورت شکی نخواهد ماند که ایران به توافق هسته‌ای پایبند نیست. وزیر امور خارجه بحرین ادعا کرد: ایران چند ماه قبل تاکید کرد که ایران به توافق هسته‌ای پایبند است؛ اما اکنون بر خلاف آن شاهد اجرای آزمایش موشکی هستیم. این بزرگترین تهدید آشکار است و خطر اجرای آزمایش موشکی بلکه بیشتر از رآکتور‌ها و غنی‌سازی هسته‌ای است. آل خلیفه در اظهاراتی مضحک مدعی شد: ایران با این اقدام خود به توافق هسته‌ای ضربه زده است و اگر جهان هر تصمیمی در مقابل آن بگیرد مسئولیت آن به عهده خودشان است. او در پاسخ به پرسشی درباره تحولات منطقه به خصوص برگزاری همه‌پرسی جدایی در منطقه کردستان در روز دو شنبه، اقدام ایران در مسدود کردن راه‌های هوایی کشورش به روی هواپیما‌هایی که به مقصد اربیل...
 • گفتگوی تلفنی رئیس جمهور چین و نخست وزیر انگلیس درباره کره شمالی
 • رئیس‌جمهور چین و نخست‌ وزیر انگلیس در گفتگوی تلفنی درباره حل مسأله کره شمالی از طریق صلح‌آمیز به رایزنی پرداختند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین و «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در گفتگوی تلفنی امروز به رایزنی درباره موضوع کره شمالی پرداختند. رئیس جمهور چین در این رایزنی تلفنی اعلام کرد که مسأله کره شمالی باید به شیوه صلح‌ آمیزی حل و فصل شود. «شی جین پینگ» در ادامه همه طرف های درگیر در این مسأله را به خویشتنداری فراخواند. لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل تهدید کرده بود که «کره شمالی را به طور کلّی ویران خواهد کرد». این در حالیست که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی در ۲۴ سپتامبر سال جاری میلادی اعلام کرد از آنجائیکه ترامپ از دسترسی کره شمالی به تسلیحات هسته ای اطمینان دارد، هرگز به این کشور حمله نمی کند.
 • سکوت دولت و مجلس درباره استخدام مجلسی ها در نفت
 • لاريجاني گفته بود اگر خبر استخدام نمايندگان فعلي در نفت درست باشد با زنگنه برخورد مي‌كند. به گزارش جهان نيوز به نقل از جوان، استخدام نمایندگان مجلس در وزارت نفت را بايد پديده‌اي دانست كه در دولت يازدهم و دوازدهم به ظهور رسيد تا همراه‌ترين مجلس با وزارت نفت نصيب بيژن نامدار زنگنه شود. زنگنه همواره يكي از وزرايي بوده كه مخالفان سرسخت و جدي در مجلس داشته است. اغلب تصميم‌گيري‌هاي وي مورد انتقاد مجلس قرار مي‌گرفت و حتي تا يك‌قدمي استيضاح مي‌رفت. سال 92 وي در مجلس كار سختي داشت و به سختی توانست كليد وزارت نفت را از بهارستان دريافت كند. همان زمان زمزمه‌هايي شنيده شد مبني بر آنكه تعدادي از نمايندگان مخالف وي با وعده استخدام در وزارت نفت نظرشان برگشته بود. مجلس اصولگرايي كه در ظاهر نمي‌توانست به وي اعتماد كند اما او را عبور داد و در نهايت هم كسي نفهميد وي چگونه از اين فيلتر عبور كرد. اين راز سربسته باقي ماند تا جلسه رأي اعتماد او در سال 96. هدايت‌الله خادمي نايب رئيس كميسيون انرژي كه به عنوان مخالف صحبت كرد پرده از ماجرايي برداشت كه وزير نفت با استخدام بيش از 25 نماينده دوره‌هاي نهم و دهم مجلس در وزارت نفت، دست به بدعت بزرگي زده بود و همين كار شائبه‌هايي را براي خريد و فروش رأي اعتماد ايجاد كرد. در همين حين وزير نفت هم در واكنش به اين افشاگري گفت به استخدام نمايندگان افتخار مي‌كند! چراكه به عقيده زنگنه، نگراني نمايندگان درباره آينده شغلي خود مفسده‌انگيز است. دو روز پس از اين غائله، اخباري مخابره شد كه نشان مي‌داد وزير نفت براي اخذ رأي اعتماد به مجمع نمايندگان استان گيلان تعهداتي داده است كه كار را براي وزير نفت سخت‌تر كرد. هر چند اين افشاگري به مذاق علي لاريجاني رئيس مجلس خوش نيامد و به نماينده مخالف...
 • هشدار دولت درباره به کارگیری مجدد بازنشستگان
 • بر اساس بخشنامه جدید دولت به همه دستگاه های اجرایی، با اشاره به قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب سال 1395 مجلس و پیگیری دستگاه‌ های نظارتی، تاکید شده... روزنامه خراسان: بر اساس بخشنامه جدید دولت به همه دستگاه های اجرایی، با اشاره به قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب سال 1395 مجلس و پیگیری دستگاه‌ های نظارتی، تاکید شده هرگونه به کارگیری قانونی بازنشستگان، منوط به کسب مجوز از سازمان اداری و استخدامی و اخذ شماره شناسه خاص برای آن ها از طریق ثبت اطلاعات افراد مذکور در سامانه "کارمند ایران" است بنابراین استفاده از نیروی انسانی مذکور بدون رعایت مراتب فوق‌، خلاف موازین قانونی بوده و پرداخت هرگونه وجهی به آنان نیز مجاز نخواهد بود.
 • در گفت وگوی تلفنی دو طرف مطرح شد روحانی:عدم تغییر مرزها برای ایران حائز اهمیت است/پوتین:از دولت بغداد و تمامیت ارضی عراق حمایت می کنیم
 • حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه در تماس تلفنی ولادیمیر پوتین با وی، ضمن اشاره به نشست قریب الوقوع روسای جمهوری ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان در تهران گفت: ما برای روابط سه جانبه ایران، روسیه و آذربایجان اهمیت قائل هستیم و در اجلاس پیش رو ، مسایلی را که مورد توجه سه کشور است، در دستور کار قرار خواهیم داد. روحانی به مواضع مشترک دو کشور در موضوع سوریه و پیگیری اجلاس آستانه اشاره کرد و گفت: در مساله سوریه ما جدی هستیم و معتقدیم اکنون نگاه همه دنیا به مذاکرات آستانه و همکاری های سازنده ما در سوریه معطوف است. رئیس‌جمهور افزود: تمامیت ارضی در منطقه و عدم تغییر مرزها برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است و ما کاملا آماده ایم روند همکاری ها و هماهنگی ها را برای اجلاس بعدی آستانه ادامه دهیم. وی با اشاره به تحولات جاری عراق اظهارداشت: برای جمهوری اسلامی ایران امنیت منطقه و حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق بسیارمهم وحیاتی است و هماهنگی و همراهی کشورهای منطقه در این ارتباط بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود. ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز در این گفت وگوی تلفنی بار دیگر بر عزم مصمم مسکو برای توسعه همه جانبه روابط با تهران تاکید کرد و اجرای سریع پروژه ها و طرحهای در دست اجرا را در مسیر تقویت بیش از پیش این روابط تاثیر گذار دانست. رییس جمهور روسیه همچنین به نشست قریب الوقوع سه جانبه سران ایران ، روسیه و آذربایجان اشاره کرد وگفت: دامنه گسترده ای از موضوعات در ارتباط با تقویت همکاریهای همه جانبه سه کشور در اجلاس تهران به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد. پوتین همچنین در گزارشی از اجلاس های پیشین درباره سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان و تمجید از مواضع سازنده تهران در این نشست ها گفت: همکاری های مشترک دو کشور...
 • ادعای معاون پارلمان افغانستان درباره دخالت دولت در انتخابات
 • به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، معاون اول مجلس افغانستان در نشست امروز مجلس ادعا کرد که یکی از عموهای رییس جمهور به برخی نمایندگان مجلس وعده داده است که نامشان شامل لیست برندگان حتمی انتخابات آینده پارلمانی خواهد بود. پیش از این معاون اول مجلس ادعا کرده بود که حکومت لیستی را ترتیب تعیین است که چه کسانی در انتخابات آینده پارلمانی به مجلس راه یابند. «همایون همایون»، معاون اول مجلس افغانستان گفت: "عموی اشرف غنی برخی نمایندگان را به دفتر کار خود دعوت می کند و به آنان وعده می دهد در صورتی که از حکومت آقای غنی حمایت کنند نامشان شامل لیست کسانی خواهد شد که در انتخابات آینده به مجلس راه می یابند". از سوی دیگر، شکیبا هاشمی دیگر عضو مجلس ادعا می کند که حکومت در نظر دارد تا ضیاالحق امرخیل رییس سابق دبیرخانه کمیسیون انتخابات را از طریق راهیابی 151 نماینده در انتخابات آینده پارلمانی، به ریاست مجلس برساند. خانم هاشمی با اشاره به اختلاف میان اعضای کمیسیون انتخابات تاکید کرد که این اختلافات نیز ناشی از دخالت حکومت در امور کمیسیون انتخابات است. اخیراً، برخی اعضای کمیسیون انتخابات، برخی اعضای دیگر این کمیسیون را متهم کرده اند که در امور کاری بدون مشورت با سایر اعضا تصمیم یک جانبه اتخاذ می کنند. پیش از این، معاون اول مجلس بارها از دخالت حکومت در امور کمیسیون انتخابات انتقاد کرده و گفته است که اشرف غنی از اعضای کمیسیون انتخابات استعفا نامه بدون تاریخ گرفته است و در صورتیکه هرکدام آنان خلاف میلش کار کند، استعفایش را امضا خواهد کرد. معاون اول مجلس در نشست امروز به این مساله نیز اشاره کرد و گفت: یکی از اعضای کمیسیون صدق گفته های او را در یکی از نشست های آینده مجلس تایید خواهد کرد. این در حالی است که مجلس نمایندگان روز شنبه هفته...
 • زنگ ورزش و تندرستی در مدارس استان خراسان شمالی نواخته شد
 • همزمان با سراسر کشور و در راستای تقویت قوای جسمی و تندرستی دانش‌آموزان زنگ ورزش و تندرستی در همه مدارس استان خراسان شمالی نواخته شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم در بجنورد، براتعلی حاتمی صبح امروز در مراسم نواختن زنگ ورزش و تربیت بدنی در مدرسه شهدای فرهنگی اظهار داشت: امام علی(ع) می‌فرمایند که خداوندا ما را برای خدمت به خودت قوی گردان و برای خدمت٬ اعضا و جوارحی قوی لازم است. ورزش و تقویت قوای جسمانی در راه خدمت به مردم بسیار مهم است.مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی افزود : شما دانش آموزان باید سالم و قوی باشید تا هم بنده خوب خدا و هم خدمتگزار خوبی باشید،همان‌گونه که عقل سالم در بدن سالم است٬ باید سالم بمانیم و از عقلمان خوب استفاده کنیم.وی گفت: امام حسین(ع) و یارانشان و شهدای دفاع مقدس قوی و سالم بودنند که توانستند در مقابل دشمن بیاستند و قله‌های پیروزی را فتح کنند.مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی خطاب به دانش آموزان خاطرنشان کرد: شما دانش‌آموزان باید سالم،بانشاط، قوی و ورزشکار باشید تا برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی آماده باشید. همانند امام حسین(ع)و یارانشان که مردان مجاهد و قوی بود و نام آن‌ها باعث افتخار کشور ماست.حاتمی با شاره به برنامه‌های سلامت و تندرستی در وزارت آموزش و پرورش افزود: معلم‌ها باید در کلاس درس با نشاط و شاد باشند تا بتوانند وظیفه خود را که تعلیم و تربیت است درست انجام دهند. امروز در کل کشور به صورت نمادین زنگ درس تربیت بدنی نواخته خواهد شد تا تحصیلات را با نشاط ادامه دهید.معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم اظهار داشت : همه ما اول از همه یک معلم ورزش هستیم و موضوع سلامت و تندرستی در آموزش و پرورش یک اصل مهم است. یک معلم در تربیت بدنی مثل یک مادر...
 • آخرین خبرها ازتغییرات مدیریتی در استان خراسان شمالی
 • به گزارش ایسکانیوز، «مهرداد ابراهیمی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی افزود: تصمیم هایی برای تغییر برخی فرمانداران و بخشداران شهرستان های ٨ گانه خراسان شمالی گرفته شده است که پس از ایام سوگواری سالار شهیدان، عملیاتی می شود. وی تصریح کرد: تغییر برخی مدیران ستادی استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی در دستور کار قرار دارد که همه موارد بررسی و با نظر استاندار در مورد آن ها تصمیم گیری خواهد شد. وی یادآور شد: در رابطه با تعیین مدیرکل ورزش و جوانان استان، پیشنهادهایی با نظر استاندار به وزارت ورزش و جوانان ارائه شده است که تصمیم نهایی در این رابطه را وزیر ورزش و جوانان خواهد گرفت. وی اضافه کرد: صبح چهارشنبه هفته جاری، آیین تودیع و معارفه فرماندار شیروان، برگزار می شود. وی تأکید کرد: بهتر است تا زمان ابلاغ احکام مدیران جدید، از ذکر و انتشار نام افراد پیشنهادی، خودداری شود. منبع: روزنامه خراسان شمالی 902/900 مهرداد ابراهیمی فرمانداران دستگاه های اجرایی وزارت ورزش
 • استاندار خراسان شمالی خواستار تقویت امکانات پیشگیرانه و درمانی حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان شد
 • به گزارش ایسکانیوز، محمدرضا صالحی در دیدار مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی ستاد ‏ملی مبارزه با مواد مخدر هم چنین تعیین مهلت صد روزه به کارکنان معتاد دستگاه های اجرایی این استان را که موعد آن هم پایان مهر ماه جاری خاتمه می یابد، اقدامی در راستای فرهنگسازی، پیشگیری و درمان معتادان خواند. علی اصغر شاملو مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور هم در این دیدار با قدردانی از حمایت های استاندار خراسان شمالی از برنامه های این ستاد، برای تسریع در احداث ساختمان دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قول مساعد داد. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی نیز با بیان این که این استان اقدامات خوبی در حوزه مقابله با خرده فروشان مواد مخدر اجرایی کرده است، گفت: به زودی کمیته تعیین تکلیف اموال و خودروهای توفیقی قاچاقچیان در استان فعال می شود. احمد ریواده مهم ترین اولویت حال حاضر این شورا را ساختمان محل استقرار آن برشمرد و خاطرنشان کرد: با اعلام مهلت صد روزه از سوی استاندار به کارکنان معتاد دستگاه های اجرایی، آمار مراجعه به مراکز ترک اعتیاد استان افزایش یافته و به طور حتم، این اقدام به تقویت روند بهبود معتادان و تحکیم برنامه های حوزه پیشگیری و درمان یاری رسانده است. 901 محمدرضا صالحی مواد مخدر خراسان شمالی
 • فرمانده سپاه امام صادق ع استان بوشهر مطرح کرد تغییر ذائقه مردم از مصرف کالاهای خارجی به کالاهای ساخت داخل
 • به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی رزمجو بعد ظهر امروز در همایش بسیج اصناف بوشهر با محور تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اگرچه به دلیل پایین‌بودن کیفیت اجناس ایرانی در یک دوره و وجود فرهنگ خرید کالاهای خارجی، جامعه گرایش بیشتری برای استفاده از کالاهای خارجی داشت اما به مروز زمان و با افزایش کیفیت کالاهای ساخت داخل شاهد تغییر ذائقه مردم در این زمینه و استفاده بیشتر از کالاها و تولیدات داخلی هستیم.وی افزود: بخشی از پروژه نفوذ دشمن در جامعه از طریق حوزه اقتصاد با وابسته کردن مردم به استفاده از کالاهای خارجی شکل می‌گیرد که طی آن زمینه کاهش تولیدات داخلی را رقم می‌زند که نتیجه‌ای جز بیکاری بیشتر به دنبال ندارد.فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تصریح کرد: افزایش تولیدات داخلی که با افزایش خرید مردم همراه شده سبب گردید که طرح نفوذ دشمن به کشورمان در حوزه اقتصاد با موانعی برخورد داشته باشد که پیامد آن رشد و توسعه اقتصاد داخلی و زیرساخت‌های آن است.رزمجو با اشاره به آثار مخرب ورود دشمن به عرصه اقتصاد کشور، بیان کرد: اگرچه دشمن سعی کرد با تحریم‌های ظالمانه و سیاست‌های خصمانه ملت ایران را به زانو بزند اما با تکیه بر تولیدات داخلی شاهد شکوفایی اقتصاد هستیم که نشان دهنده بدون اثر بودن این نوع تحریم‌ها بر اقتصاد داخلی است.وی پاسخ بازاریان در برابر تحریم‌های دشمن  که موج‌سواری اقتصادی می‌کنند را ستود و گفت: بازاریان با داشتن یک سری ویژگی‌های اسلامی در دوره‌های مختلف از قبل تا پس از انقلاب در مقابل دشمن و تحریم‌های اقتصادی مقابله کرده و با کارکردی مثبت، نه تنها تسلیم سیاست‌های آنها نشده بلکه پاسخ دندان‌شکنی نیز به آنها ارائه کرده‌اند.فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر یادآور شد: در استان بوشهر شاهد وجود اصنافی مومن و معتقد به اسلام و نظام هستیم که هر زمان انقلاب به آنها نیاز داشته از هرگونه...
 • دستور دادگاه عالی آمریکا برای توضیحات بیشتر دولت ترامپ درباره دستور جدید منع مسافرت
 • دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد در روز 10 اکتبر دیگر دفاعیات شفاهی را درباره دستور قبلی منع سفر استماع نمی کند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد: دادگاه عالی آمریکا روز دوشنبه از طرفهای درگیر در شکایت علیه دستور ترامپ مبنی بر منع سفر اتباع هشت کشور به آمریکا خواست توضیحات تازه ای را درباره اینکه آیا این پرونده باید برچیده شود یا خیر ارایه کنند.این دادگاه گفت روز 10 اکتبر مطابق دستور، دفاعیات شفاهی را در این پرونده استماع نخواهد کرد. این اقدام بعد از آن اتخاذ شد که دولت آمریکا روز یکشنبه موج تازه ای از محدودیت‌ها را علیه هشت کشور رونمایی کرد.­
 • دستور دادگاه عالی آمریکا برای توضیحات بیشتر دولت ترامپ درباره دستور جدید ممنوعیت مسافرتی
 • به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد: دادگاه عالی آمریکا روز دوشنبه از طرف‌های درگیر در شکایت علیه دستور ترامپ مبنی بر منع سفر اتباع هشت کشور به آمریکا خواست توضیحات تازه ای را درباره اینکه آیا این پرونده باید برچیده شود یا خیر ارایه کنند. این دادگاه گفت روز 10 اکتبر مطابق دستور، دفاعیات شفاهی را در این پرونده استماع نخواهد کرد. این اقدام بعد از آن اتخاذ شد که دولت آمریکا روز یکشنبه موج تازه ای از محدودیت‌ها را علیه هشت کشور رونمایی کرد.­ تحریم مسافرتی جدید دولت ترامپ علیه شهروندان ایران، سوریه، یمن، سومالی، لیبی، چاد، ونزوئلا و کره شمالی از 18 اکتبر (26 مهر) اجرایی خواهد شد. قرار است دادگاه عالی آمریکا در تاریخ 10 اکتبر جلسه‌ای را برای بررسی سازگاری قانون مهاجرتی جدید ترامپ با قانون اساسی آمریکا برگزار کند. انتهای پیام/