به گزارش شریان نیوز،بدون شک نیازی نیست که محسن حججی را معرفی کنیم. دیگر همه ایرانیان این شهید بی‌سر را می‌شناسند. وقتی پا به دیار این شهید (نجف‌آباد) می‌گذارید احساس استواری و صلابتش را بیشتر احساس می‌کنید.

به گزارش فرهیختگان، بدون شک نیازی نیست که محسن حججی را معرفی کنیم. دیگر همه ایرانیان این شهید بی‌سر را می‌شناسند.

وقتی پا به دیار این شهید (نجف‌آباد) می‌گذارید احساس استواری و صلابتش را بیشتر احساس می‌کنید. تمام شهر پر است از بنرها و عکس‌های شهید حججی. هر شب مسیر مرکز شهر تا خانه پدری‌اش را پیاده طی می‌کنم. مسیر خانه را می‌دانم اما از مغازه‌داری می‌پرسم «ببخشید خانه شهید حججی کجاست؟» با دست نشان می‌دهد مستقیم برو. تمام اهالی، کسبه و راننده تاکسی‌ها عکسش را بر درودیوار مغازه‌ها و ماشین‌ها چسبانده‌اند. راننده تاکسی می‌گوید: «خوشا به سعادت این پدر و مادر. فرزندشان سر سفره ابا‌عبدا. . . نشسته است. کسی نمی‌داند کی و کجا و چگونه می‌میرد اما این نوع شهادت نصیب هر کسی نمی‌شود. خوش به سعادتش سرکوچه خیمه‌ای برپا کرده‌اند. مادر با خوشرویی پذیرای ما می‌شود. زنان دسته‌دسته به دیدنش می‌آیند، برخی عکس شهیدان خود را به همراه دارند. عکس‌ها را می‌گذارند کنار عکس شهید محسن حججی. مادر با تسلط کامل در میان جمع به سوالاتم جواب می‌دهد. هر چند لحظه یکبار به در نگاه می‌کند. او منتظر است شاید پیکر فرزندش را بیاورند. »

خیلی جوان به نظر می‌رسید. شهید فرزند چندم شماست و متولد چه سالی است؟
محسن بیست‌ویک تیر 1370 به دنیا آمد، آن زمان من 25 سال داشتم. من پنج فرزند دارم و محسن فرزند سوم من است. 16 سالم بود که ازدواج کردم و زود هم بچه‌دار شدم. دو پسر و سه دختر دارم. محسن پسر دوم من است.

چقدر بچه‌هایتان را تشویق می‌کردید که در راه اسلام و مبارزه با دشمن پیشرو باشند؟
ما خانواده‌ای مذهبی هستیم. عموهای شوهرم روحانی هستند. ما خیلی به مبارزه در راه اسلام اعتقاد داشتیم. محسن هم از بچگی خیلی به امام حسین(ع) علاقه داشت. در همه مجالس مذهبی او را با خود می‌بردم. شب‌های جمعه پدربزرگش مراسم داشت. همیشه در آن مجالس حضور داشتیم. زمانی که هفت سالش بود زیارت‌نامه عاشورا را یاد گرفته بود و از حفظ آن را می‌خواند. چون او را به مراسم مذهبی می‌بردم، علاقه زیادی به امام حسین(ع) و ائمه داشت. پدرش هم قبل از ازدواج ما و در دوره عقد همیشه جبهه بود. من هم همیشه بچه‌هایم را تشویق می‌کردم و برایشان از خاطرات جبهه رفتن پدرشان می‌گفتم. به آنها می‌گفتم پدرتان چند سال در جبهه‌های جنگ بود شما هم اگر جنگی پیش آمد می‌توانید بروید و من مانع‌تان نمی‌شوم.

از حرف‌هایتان متوجه شدم که فرزندتان استعداد خوبی در یادگیری داشتند، در دوران مدرسه چقدر علاقه به درس داشت؟
درسش خوب بود اما علاقه شدیدی به قرآن و درس دینی داشت. اغلب بچه‌های مدرسه‌شان صدای خوبی داشتند و در مراسم صبحگاه شرکت می‌کردند اما محسن همیشه جلوتر از همه اعلام آمادگی می‌کرد که قرآن و دعا را بخواند. کتاب خواندن را خیلی دوست داشت مخصوصا به کتاب‌های مذهبی علاقه شدیدی داشت. زمانی که هشت سالش بود به کانون مقداد می‌رفت. آنجا گروه سرود تشکیل دادند و قرآن می‌خواندند و فعالیت‌های هنری و مذهبی زیادی انجام می‌دادند.

نجف‌آباد شهری مذهبی است و از دوره جنگ تحمیلی تاکنون شهدای زیادی از این شهر نام‌شان به یادگار مانده است. سردار احمد کاظمی، شهیدان حجتی و. . . حتما فرزند شما در مقطع‌های مختلف تحت‌تاثیر این افراد بوده است، مخصوصا در دوه نوجوانی‌اش که دیگر خبری از جنگ نبود.

بله، علاوه‌بر خانواده‌اش، محیطی که در آن زندگی می‌کرد هم بر روحیاتش تاثیر داشت. او عاشق سردار قاسم سلیمانی بود. حتی تا روز آخر که داشت می‌رفت باز تکرار می‌کرد که من چه زمانی می‌توانم سردار را ببینم. بعد ازخدمت سربازی اشتیاقش برای حضور داوطلبانه در سپاه بیشتر شد و رفت ثبت‌نام کرد و قبولش کردند. البته شرایطش را داشت و با توجه به این مساله همان روز اول در سپاه پذیرفته شد. جزء افراد لشکر هشت زرهی شد. بچه‌های زیادی از این لشکر تاکنون شهید شده‌اند. بچه من دهمین شهید این لشکر است.

البته من شنیده‌ام پسر شما قبل از اینکه به این لشکر بپیوندد در موسسات فرهنگی زیادی فعالیت داشته و همیشه دوستان و نزدیکانش را به کتاب‌خوانی دعوت می‌کرد؟
بله، مخصوصا در موسسه شهید کاظمی خیلی حضور فعالی داشت. با دوستانش کتاب‌های قدیمی‌تر، کتاب شهر را تحویل می‌گرفتند و می‌فروختند و پولش را برای مناطق محروم می‌فرستادند. از این دست فعالیت‌ زیاد انجام می‌داد. محسن هیچ وقت برای کمک به مردم محروم چیزی دریغ نداشت بلکه برایشان بی‌تابی هم می‌کرد.

خانواده‌ها در نجف‌آباد بسیار قانونمند به ازدواج سنتی هستند. زمانی که پسرتان در آستانه ازدواج بود شما به‌عنوان مادرش در انتخاب همسر چه قدر نقش داشتید؟
در کتاب شهر نمایشگاهی راه‌اندخته بودند تا کتاب‌ها را برای کمک به مردم مناطق محروم بفروشند. همانجا با همسرش که او هم در همین راه فعالیت می‌کرد آشنا می‌شود. یک روز به من گفت باید بروی خواستگاری. من هم چون می‌دانستم محسن کسی را انتخاب می‌کند که با خودش هم‌فکر و هم‌عقیده است، حرفش را گوش کردم و برایش به خواستگاری رفتم.

10 روز است که من در این شهر هستم و در این 10 روز چهار شهید مدافع حرم آورده‌اند پس می‌توانیم نتیجه بگیریم کسی که به سوریه می‌رود تصمیم خودش را برای شهادت در راه حق گرفته است. وقتی پسرتان می‌خواست به سوریه برود شما چه حال و هوایی داشتید؟

سری اول که یک سال پیش رفت، به من نگفت. من هم موافق نبودم. سری آخر که می‌خواست برود ما را برد مشهد، آنجا از ما رضایت گرفت وگفت مامان دعا کن من بروم سوریه شهید شوم.

دعا کن یک‌بار دیگر قسمت شود و من بروم و شهید شوم. نمی‌دانم چرا شهادت نصیبم نمی‌شود، نارنجک بغلم می‌افتد منفجر نمی‌شود، گلوله از بیخ گوشم رد می‌شود ولی به من نمی‌خورد. مامان برایم دعا کن.

دو ماه قبل از رفتنش که ماه مبارک رمضان هم بود برای من و پدرش بلیت گرفت و ما را برای 10 روز به مشهد برد. تمام این 10 روز زیارت‌نامه عاشورا و نماز می‌خواند و در حرم بود. فقط سحر و افطار می‌دیدمش. روز‌های آخر دیگ سحر و افطار هم نمی‌آمد، درحرم می‌ماند. آن شب که رضایت می‌خواست بیست‌ویکم ماه رمضان و شب احیا بود. من هم دیدم خیلی بی‌تاب است که برود، گفتم به خاطر اینکه این راه را انتخاب کرده‌ای و این راه را دوست داری رضایت می‌دهم بروی.

یعنی از سال 95 به سوریه می‌رفت؟
سال 95 به مدت 45 روز رفت و بعد آمد. بعدش تا یک سال دیگر نرفت. در همین یک سالی که این جا بود حال و هوای دیگری داشت. اصلا در حال خودش نبود. اگر چیزی از او می‌پرسیدی جوابت را می‌داد اما گویا حواسش اینجا نبود. فقط فکر رفتن بود و می‌گفت مامان دعا کن من یکبار دیگر بروم. من هم مخالفت می‌کردم. اما وقتی دیدم علاقه دارد و واقعا می‌خواهد به خاطر حضرت زینب(س) و دفاع از حرم ایشان برود حرفی نمی‌زدم. می‌گفت اگر ما نرویم ما هم می‌شویم مثل این کشورها و اگر نرویم ما هم امنیت نداریم، من هم رضایت دادم و گفتم برو، سپردمت به حضرت زینب(س).
خبر شهادت پسرتان را چه زمانی شنیدید؟
12 روز پیش، سه‌شنبه بود. خانمش رفته بود بانک دیده بود عکس اسارتش را در گوشی‌ها پخش کردند و بعدش به ما هم خبر دادند.

بعد از دیدن این عکس چه اتفاقی افتاد؟
خانواده خیلی بی‌قرار بود. خیلی گریه کردیم اما دستمان به جایی بند نبود. رفتم سر خاک شهدای گمنام و به آنها گفتم حالا که بچه من اسیر شده است دیگر راضی‌ام شهید شود، نمی‌خواهم دست این داعشی‌ها بماند. همانجا سر قبر شهدای گمنام بودیم که در گوشی‌های بچه‌ها پیام آمد که شهید شده است. بعد از شهادتش هم خیلی منتظر شدم تا پیکرش را بیاورند و تشییع کنیم. یک قبری باشد که کنارش بنشینم اما متاسفانه تا حالا پیدایش نکرده‌ایم.

مراسم و دیدارهایی که مسئولان و مقامات با شما دارند چقدر توانسته تسلی خاطرتان باشد؟
خیلی با ما ابراز همدردی می‌کنند. خیلی از آنها ممنون هستیم که احترام می‌گذارند. قرار است دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد، چند کوچه و یک مسجد را به نام محسن کنند.

چه آرزویی را برای علی فرزند یک‌سال‌وچهار ماهه شهید و همسرش دارید؟
ان‌شاءا. . . به سلامتی بزرگ شود و راه پدرش را ادامه دهد و در این راه قدم بگذارد. برای خانمش آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بتواند بچه‌اش را طوری تربیت کند که مثل محسن من در راه امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) قدم بردارد.

خبر جدیدی از شهید ندارید؟
نه. دیشب دوباره رفتم سر مزار شهدای گمنام 40 تا سوره برایش خواندیم تا پیکرش را برایم بیاورند ولی اگر خودش این‌طور خواسته راضی‌ام به رضای خدا. خیلی دلم می‌خواست پیکرش را بیاورند تا جایی داشته باشم که بتوانم کنار فرزندم بنشینم. آرزو دارم که پیکرش را برایم بیاورند و خدا با ائمه اطهار مشهورش کند تا در آن دنیا شفاعت ما را هم بکند.

توصیه و سفارشش برای خواهر‌ها و برادرش چه بود؟
به خواهر‌هایش گفت صبور باشید و برای مادر مانند حضرت زینب(س) باشید. به برادرش هم گفت وقتی من نیستم جای من را پر کن و در راه اسلام قدم بگذار.

می‌دانم خاطرات زیادی با فرزندان‌تان دارید اما می‌خواهم خاطره‌ای را که خودتان هم دوستش دارید برایم تعریف کنید.
محسن قبل از ازدواجش نذر کرده بود 40 شب جمعه به جمکران برود. بچه‌ام می‌رفت قم و از قم پیاده می‌رفت جمکران. وقتی به او گفتم خسته می‌شوی این همه راه را پیاده می‌روی، گفت که من برای امام زمان(عج) می‌روم. برای همین خسته نمی‌شوم. این خاطره همیشه در ذهنم است که این بچه به عشق امام حسین(ع) و امام زمان(عج) چه کار‌هایی می‌کرد. همیشه می‌گفت من می‌خواهم در راه رهبرم سرم را هدیه کنم و همان هم شد.

آیا فرزند شهیدتان قبل از شهادت دیداری با رهبر معظم انقلاب هم داشت؟
بله. در دوره نوجوانی زمانی که دبیرستانی بود از طرف موسسه شهید کاظمی به دیدار رهبر رفت. خودم هم خیلی دوست دارم از نزدیک رهبر را ببینم و بگویم من هم بچه‌ام را فدای رهبر و حضرت زینب(س) کردم.

آیا شما فیلم نحوه شهادت محسن را دیده‌اید؟
خیلی کم، نگذاشتند من همه فیلم را تماشا کنم. دوست دارم فیلمی یا کتابی از نحوه شهادتش بسازند یا بنویسند تا من بتوانم یک دل سیر برای نحوه شهادت محسن گریه کنم. گفتند شهر کتاب یک کتابچه در موردش چاپ می‌کند.

کلیدواژه: امام حسین ع | حضرت زینب س | نجف آباد | بچه ها | دعا کن

منبع: شریان

منبع این خبر، وبسایت shariyan.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۱۱۲۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • جامعه شهید حججی از هیاهوی ترامپ نمی ترسد
 • تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: جامعه شهید حججی از هیاهوی ترامپ نمی ترسد و متعلق به یک امت زنده است. به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله محسن اراکی شامگاه پنجشنبه در مراسم اربعین شهید محسن حججی و یادواره ادبی «چله کوچ چلچله» اظهار کرد: جامعه شهید پرور از کید دشمن نمی هراسد و اگر آسیب ببیند حزنی به دل راه نمی دهد.وی افزود: رابطه ای بین محبت محمد و آل محمد (ص) و جامعه اسلامی وجود دارد و همانطور که قرآن کریم فرموده، عشق به اطاعت از رسول تضمین کننده جامعه اسلامی است.اراکی ادامه داد: تعریف جامعه ایمانی این است که امت رسول اکرم به دو پیمان وفادار است که این دو رکن قوام جامعه اسلامی است، یکی از این ارکان امین بودن به فرمان رسول و دیگری نصرت و یاری کردن دین خدا است.وی عنوان کرد: نشانی که به شهدای حرم می دهند از اینجا آمده است که آنها شهدای حریم خداوند هستند، حرم حسینی آن چند چادر نبود، آنها نماد حرم الهی بودند.رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلاامی تصریح کرد: هر جا مرز احکام الهی شکسته شود، حرم خدا شکسته شده است و هرجا جامعه اسلامی اطاعت از فرمان خدا و رسولش را سبک بشمارد حرم خدا را شکسته، لذا شهادت و انقلاب حضرت سید الشهدا (ع) نیز دفاع از حرم الله بود.** حسین بن علی (ع) شهید حرم الهی بودآیت الله اراکی تاکید کرد: حسین بن علی (ع) نماد شهید حرم الهی و پاسداری از مرزهای خداوند بود و به ما آموخت که امروز در جهان، امتی زنده است که خون خود را از شهیدان گرفته است.وی اضافه کرد: جامعه بازمانده شهیدان، جامعه مقاومی می شود که ستم ناپذیر است، سلطه بیگانه را نمی پذیرد و رشد و پیشرفت خواهد کرد.دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه جامعه شهید پرور، بی...
 • شهید حججی نماد رویش های نسل چهارم انقلاب است
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، آیت الله علی‌اکبر رشاد، رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران عصر امروز 30 شهریورماه در نشست ادبی و هنری «چله کوچ چلچله» با اشاره به اربعین شهید مدافع حرم، محسن حججی گفت: شهید حججی جوان پاسداری بود که در شهر خود هم گمنام بود، اما ترجیح می‌داد برای امام حسین(ع) و در راه او قدمی بردارد و دیده نشود و در راه اهل بیت(ع) سر خود را بدهد. ما کمتر کسی را دیده‌ایم که گمنام باشد و پس از شهادت این اندازه در دل مردم جایگاه پیدا کند و در داخل و خارج از کشور، احساسات و عواطف مردم نسبت به این شهید جلب شد.وی افزود: این جوان حقیقت و باطنی داشت که به این صورت شهید شد و مورد توجه همگان قرار گرفت. ما در دین خود آموخته‌ایم که هر چه انسان مخلص‌تر و ریاستیزتر و ریاگریزتر باشد، اجر او نزد خداوند فزونتر خواهد بود؛ از این رو وجود این جوان نشانه‌ای از دین اسلام است.آیت‌الله رشاد در ادامه شهید حججی را نماد رویش‌های نسل سوم و چهارم انقلاب خواند و تصریح کرد: این شهید، قبل از انقلاب نبوده تا مبارزات آن دوران را درک کند، در جریان انقلاب نیز نبوده، پس از آن در دفاع مقدس نیز حضور نداشته است، اما این جوان در دوره مقاومت، شکفته، بالیده و بارور شده است و این جوان نسل چهارم انقلاب است که آگاهانه مسیر جهادی خود را انتخاب می‌کند.وی ادامه داد: این شهید در زمان اسارت هیچ گونه احساس ترس و حقارت در وی دیده نمی‌شد، اما کسی که او را به اساره گرفته بود، چهره‌اش حاکی از ترس و نگرانی بود. شهید حججی پس از اسارت، مقاومت بسیاری در برابر شکنجه‌های دشمنان کرده و یک آن از اهداف و ارزش‌های انقلاب کوتاه نیامده است.رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران یادآور شد: این جوان نسل...
 • شهید حججی سند حقانیت آرمان های امام خمینی ره است
 • آیت الله رشاد در  یادواره ادبی «چله کوچ چلچله» ویژه گرامیداشت اربعین سردار بی سر شهید محسن حججی گفت: شهادت محسن حججی سند حقانیت آرمان‌های امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و مقاومت است. به گزارش خبرگزاری مهر،یادواره ادبی «چله کوچ چلچله» ویژه گرامیداشت اربعین سردار بی سر شهید محسنحججیو آیین استقبال از هلال محرم، به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مدیریت حوزه‌ علمیه استان تهران صدا وسیما و مجمع تقریب مذاهب اسلامی، عصر امروز پنجشنبه مورخ ۳۰ شهریورماه جاری در محل موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) تهران برگزار شد. در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمینمحمدی گلپایگانیرییس دفتر مقام معظم رهبری، آیت‌اللهعلی اکبر رشادرییس شورای حوزه‌های علمیه تهران و موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت‌اللهمحسن اراکیدبیر کل مجمع تقریب بین مذاهب، حجت الاسلام و المسلمینرحیمی صادقمدیر حوزه علمیه تهران، علما، طلاب و روحانیون تهرانی، تنی چند از ایمه جماعات اهل سنت استان کردستان و خانواده‌های معظم شهدا حضور داشتند. در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، ذاکرین اهل بیت(علیهم السلام) در سوگ عزای سیدالشهدا(ع) به شعرخوانی و مرثیه سرایی پرداختند. آیت‌اللهعلی اکبر رشادبه عنوان اولین سخنران این مراسم با اشاره به تقارن اربعین این شهید با هلال خونین ماه محرم،‌ اظهار داشت: این تقارن شاید یادآور همان پیوند معنوی باشد که بین این شهید و حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) برقرار است. وی ادامه داد: شهیدحججیجوان گمنامی بود و کسی او را نمی‌شناخت. یک پاسدار جوان که در شهر خود هم گمنام بود و آن طور که یکی از اطرافیان او نقل می‌کند، این شهید بزرگوار در حسینیه‌های اطراف نجف آباد به عزادان حسینی خدمت می‌کرد و حضور فعالی در اردوهای جهادی داشت و خود اصرار داشت خدمات و فعالیت‌هایش در گمنامی بماند و معتقد بود در راه سیدالشهدا(ع) و دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) باید سر داد. رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران با اشاره...
 • وجود شهید حججی نشان می دهد که انقلاب میراث دار دارد
 • دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند این انقلاب میراث‌دار ندارد، گفت: وجود شهید محسن حججی نشان می‌دهد که انقلاب میراث‌دار دارد و این شهید، سند حقانیت ایران است. به گزارش ایسنا، آیت‌الله رشاد شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامی‌داشت شهید محسن حججی در مراسم «چهله کوچ چلچله» که با حضور علمای شیعه و سنی در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد، با اشاره به شخصیت شهید محسن حججی اظهار کرد: شهید حججی یک جوان گمنام بود که کسی او را نمی‌شناخت. او یک پاسدار بود که در شهر خودش هم گمنام بود. در حسینیه‌ای در چند کیلومتری منزل فعالیت داشتند و هر گاه از او می‌پرسیدند در این مسیر خسته نمی‌شوید می‌گفت برای امام حسین (ع) باید سر داد، اینکه چیزی نیست. وی خاطرنشان کرد: همین رفتار شهید حججی باعث شد اکنون او مرزهای جهان و ایران را درنوردد و احساسات و عواطف مردم نسبت به او این‌گونه شود. ما کمتر شهیدی را داریم که مردم نسبت به او این‌گونه احساس و عواطف داشته باشند. این رفتار به دلیل آن است که شهید حججی همواره اخلاص را در عمل خود به بهترین نحو ممکن داشت. دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه یادآور شد: هرچه انسان با اخلاص‌تر باشد این گونه بیشتر مورد توجه خداوند و پس از آن مورد توجه مردم قرار می‌گیرد. طبق بیانات مقام معظم رهبری این جوان نماد رویش‌هایی از نسل سوم و چهارم انقلاب است. شهید محسن حججی نه دوران مبارزات را درک کرد و نه از نسل دوم انقلاب است که فتوحات انقلابی را دیده باشد. این شهید در زمره انسان‌هایی است که در نسل حاضر زندگی کرده‌اند و همواره در عرصه مقاومت و گسترش آرمان‌های انقلاب موثر و پایدار هستند. آیت‌الله رشاد خاطرنشان کرد: شهید حججی خودآگاهانه مسیر جهادی را انتخاب می‌کند و وصایای او به همسر و فرزند خردسالش نشان می‌دهد...
 • دشمن از امثال شهید حججی بیش از قدرت موشکی ما می ترسد
 • اصفهان - امام جمعه اصفهان گفت: امثال شهید حججی‌ها در کشور فروان داریم و به همین دلیل است که دشمن از جوانان ما که تا آخرین قطره خون برای دفاع از میهن ایستاده‌اند بیش از قدرت موشکی می‌ترسد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد صبح جمعه در مراسم رژه نیروهای مسلح استان اصفهان که در جوار گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نیروهای صدام از زمین و آسمان ایران اسلامی را هدف قرار دادند تا به خیال خام خود نشانی از انقلاب و اسلام باقی نماند اما در گرداب آرزوی باطل خویش ساقط شدند. وی افزود: ملت ایران با حماسه جاویدانِ دفاع مقدس درسی در مقابله با دشمنان به تمام دنیای شرق و غرب داد، مردمی که با ایثار و فداکاری فرزندان خود را برای دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به جبهه فرستادند و جوانانی که امروز نیز در برابر هجمه دشمنان دین از نثار خون خود دریغ ندارند. امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تمام جنگ‌های مسلمانان از صدر اسلام تا کنون رویکرد دفاعی داشته است، بیان داشت: در جهاد ابتدایی به یک کشور ظالم حمله می‌شود و جهاد دفاعی برای مقابله با دشمنانی است که به کشوری حمله کرده‌اند. بنای دین ما استقرار صلح و امنیت در جهان است وی ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس به منظور دفاع از اسلام و انقلاب بود چراکه بنای دین ما استقرار صلح و امنیت در جهان است و پیش از حمله با کسی سرجنگ نداریم. آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه وظیفه دینی ما دفاع از مسلمانان جهان است، ابراز داشت: رزمندگان ما در سوریه با ایستادن در برابر نیروهای داعش از مسلمانان حمایت و در واقع از میهن اسلامی ایران دفاع می‌کنند چراکه در صورت پیروزی داعش در سوریه نخستین هدف بعدی ایران خواهد بود. جنگ با سوریه...
 • همایش دوچرخه سواری در استقبال محرم و گرامیداشت یاد شهید حججی در مشهد
 • مشهد- ایرنا- همایش دوچرخه سواری ویژه مردان، ویژه استقبال از ماه محرم و چهلمین روز درگذشت شهید محسن حججی عصر جمعه در مشهد برگزار شد. رئیس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی در حاشیه این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش 313 دوچرخه سوار در گروه های سنی مختلف مسیر بلوار هاشمیه تا میدان شهدا را رکاب زدند.مهدی روزبهانه بیان کرد: این همایش با توجه به فرارسیدن ماه محرم و در راستای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی برنامه ریزی شد و رکاب زنان با لباس مشکی در این برنامه شرکت کردند.وی بیان کرد: امام حسین (ع) و مکتب عاشورا باید همیشه الگو و اسوه ورزشکاران باشد و ورزشکاران با تاسی به روحیه جهاد و مقاومت سیدالشهدا (ع) در عرصه های گوناگون حضوری فعال داشته باشند.رئیس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی ادامه داد: همچنین با توجه به فرارسیدن چهلمین روز شهادت محسن حججی این همایش به نام این شهید سرافراز نام نهاده شد.250 دوچرخه سوار به صورت سازمان یافته در خراسان رضوی فعالیت دارند که 70 نفر آنان را بانوان تشکیل می دهند.خبرنگار : ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی 7505/5132
 • بهای سنگین زنده ماندن ارزش ها را سید الشهدا در عاشورا پرداخت/شهید حججی ها از سید الشهدا وام گرفته اند
 • رئیس بسیج هنرمندان کشور گفت: امام حسین(ع) برای انجام رسالت خود تمام اعضای خانواده خود را با خود به نینوا برد تا به جهانیان نشان دهد اگر دفاع از ارزش ها نیازمند هزینه سنگینی باشد باید از تمام تعلقات گذشت که امروزدفاع مقدس و شهید حججی ها شکل گرفته اند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ غلامرضا منتظری امروز در همایش شیرخوارگان حسینی که در مصلی گرگان برگزارشد، با بیان تقارن دو رویداد با عظمت عاشورا و هفته دفاع مقدس اظهار کرد: عاشورا صحنه ای بینظر از خلقت آدم تا قیامت است ، صحنه ای که در تاریخ با شکوه و عظمت یاد شده که بوجود آورنده هشت سال دفاع مقدس در ایران می شود . وی افزود: عاشورایی که سید الشهداو اصحابش خلق کرده اند، قلمرو نگاه همه جهانیان را به خود معطوف کرده و جایگاه بس رفیعی در تاریخ به جای گذاشته است. رئیس بسیج هنرمندان کشور تصریح کرد: امروز را به نام کودکی نام گزاری کرده اند که سند آزادی خواهی و مردانگی سیدالشهداء و قساوت و بیرحمی و باطل بودن دشمنان آنان را نشان داد که جرم یک کودک و زنان چه بوده است؟ منتظری با بیان اینکه همایش شیر خوارگان تبلور عشق به اولاد پیغمبر مادران حسینی را نشان داد ، افزود: امروز مادران و زنان مسلمان در جای جای جهان اسلام با بستن پیشانی بند فرزندان خود با یا حسین و یازهرا یا علی اصغر رسالت زینبی خود را به نمایش گذاشته اند . وی اذعان کرد: امروز جهانیان که چشم های خود را بسته و گوش های خورا نگه داشتند که گویی نمی شنوند، این حماسه باشکوه علامت سوالی ایجاد می کند که چرا در برابر ظلم به کودکان فلسطینی، میانمار، یمن و بحرین سکوت کرده اند ؟ این مقام مسئول...
 • نیکی هیلی:پست وزارت خارجه آمریکا را نمی خواهم
 • سفیر آمریکا در سازمان ملل می گوید علاقمندی وی به منصب وزارت خارجه آمریکا، شایعه است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس پرس، «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل، شایعه ها در باره علاقمندی به پست وزارت خارجه آمریکا را تکذیب کرد. وی در پاسخ به اینکه آیا می خواهد وزیر خارجه شود، با صدایی بلند گفت: نه نمی خواهم. گفتنی است هیلی از زمان اشغال کرسی نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل، عملا اصلی ترین نقش در ترویج سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را ایفا کرده است. این در حالی است که ظاهرا «رکس تیلرسون» وزیر خارجه فعلی آمریکا در مقایسه با هیلی از اشتیاق کمتری برای این کار برخوردار است.
 • نظر دکتر ظریف را در طراحی های لباس هایم می خواهم/عاشق صلح هستم
 • به گزارش گروه باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، این روزها طراحی ها حال و هوای دیگری به خود گرفته است. آرام آرام آثار ادبی و هنری ایرانی را به خوبی در مانتوها، شال ها و کفش های زنانه و حتی مردانه می توان دنبال کرد. شبنم محمدی، یکی از طراحان لباسی است که توانسته با ذوق و قریحه ایرانی خود، گام جدیدی را در طراحی لباس ایرانی بگذارد و به آینده این هنر نیز امیدوار است. گفت و گوی وی را با باشگاه جوانی خبرگزاری برنا می خوانید. برای طراحی لباس ها از کجا ایده می گیرید؟ قبلا طراحی لباس به معنی آن که کد محصول روی آن بخورد وجود نداشته است. یعنی اینکه یک محصول شناسنامه داشته باشد، متریال کار و نوعش را صفر تا صد بدانیم. تمام الیافی که در لباس ها از نظر پوشش زنان استفاده می شده است، نداشتیم. طراحی ها همه در حوزه شال و روسری، کیف و کت مردانه بوده است. به نظر شما چه تغییراتی باید در لباس ها ایجاد شود تا برای جوانان جذاب باشد؟ یک برند که حالت استودیو طراحی داشته و به نام طراحی ثبت شده است، قرار است در سه لاین فعالیت کند. یک سری فعالیت هایی را تقریبا 8 سال پیش داشته ایم؛ چه در حوزه پوشاک و چه در حوزه طراحی داخلی کافه رستوران که به معنایی کافه گالری است. دقیقا فعالیت زیرو هوم روی سبک زندگی است که 100% رنگ مایه ها و نقش مایه های ایرانی را دارد. به معنای واقعی چه محتوایی چه غیره، به نظر من شاید بتوانیم به عنوان اثر از آن یاد کنیم. با این که مخاطبانش مردمان جامعه شان هستند خیلی از آن ها به لحاظ محتوایی آنقدر داستان های خوشایندی دارند که می تواند به جز اینکه تولید شوند، حتی به عنوان یک اثر ماندگار هم از آن یاد کرد....
 • پیکر شهید قاسم درگاهی در جوار ۵۸ شهید روستای بقمچ آرام گرفت
 • پیکر مطهر سرباز رشید اسلام، شهید قاسم درگاهی در زادگاهش، روستای بقمچ تشییع شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران، پیکر مطهر سرباز رشید اسلام، شهید قاسم درگاهی بر دوش مردم شهیدپرور روستای بقمچ تشییع شد. روستای بقمچ با ۵۸ شهید، بعد از روستای فوردو در قم، بیشترین سرانه شهید را در کشور دارد.
 • انتقاد نیکی هیلی از شعار مرگ بر آمریکا/نمی خواهم وزیر امور خارجه آمریکا شوم
 • به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، «نیکی هیلی»نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست خبری در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: کشورهای زیادی دیدگاه‌های خودشان را در این خصوص دارند که آیا ایالات متحده باید در توافق هسته ای بماند یا خیر. اما این کشورها در این وضعیت قرار ندارند که ببینند ایرانی ها می گویند مرگ بر آمریکا. آنها نمی‌گویند مرگ بر آلمان. آنها این سخنان را بیان نمی کنند. شاهد آن هستیم که حملات تروریستی که در هرجا روی می دهد با ایران ارتباط هایی دارد و ما باید در این زمینه مراقب باشیم. بنابراین آنچه کشورهای دیگر درباره آمریکا می گویند هرگز تعیین کننده اقدام امریکا نبوده است. آنچه برای رئیس جمهوری امریکا مهم است که بداند ایا همه کارهایی که انجام می دهد به بهترین شکل همسو با منافع امنیتی مردم آمریکا قرار دارد و اتفاق جاری نیز همینطور است. نمی‌خواهم وزیر امور خارجه آمریکا شوم نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پنجشنبه تلاش کرد شایعات درباره اینکه می خواهد به جای رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا شود از بین ببرد.
 • گریه ورامین درهمایش شیرخوارگان حسینی
 • همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی با حضور پرشور مردم مومن و همیشه در صحنه ورامین در امامزاده زید ابوالحسن(ع)این شهر برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، دراین مراسم که از ساعت 9 صبح دراین امامزاده و 10 مسجد و بقعه متبرکه برگزارشد مادران ورامینی فرزندان شیرخوار خود را از نقاط دور و نزدیک به این مراسم رسانده بودند تا در مراسم و آیین ویژه حضرت علی اصغر(ع) شرکت کنند. مادران ورامین با به تن کردن پیراهن های سفید و بستن سربند حضرت علی اصغر(ع) بر پیشانی فرزندان خود، از خداوند متعال خواستند تا ثمره زندگیشان در راه و مکتب حسین بین علی(ع) قدم بردارد. نوای لالایی و گریه های مادران از حاشیه های همایش شیرخوارگان حسینی بود که صحنه های غم انگیزی از حوادث عاشورا را برای حاضران در این همایش تداعی کرد. مادحین اهل بیت عصمت و طهارت در این مراسم به قرائت اشعاری در رثای حضرت علی اصغر(ع) و شهدای کربلا پرداختند و حاضران در این برنامه نیز در سوگ سید و سالار شهیدان به سر و سینه زده و اشک ماتم ریختند. همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه از ماه محرم در ایران و 40 کشور جهان در حال برگزاری است.
 • تک تک شهدای دفاع مقدس محسن حججی زمان خود بودند
 • رئیس کمیته تخصصی راویان ستاد مرکزی راهیان نور با تاکید بر حفظ ارزش‌های ایثار در جامعه گفت: تک تک شهدای دفاع مقدس محسن حججی زمان خود بودند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قائم‌شهر، سرتیپ دوم ستاد غلامحسین دربندی عصر امروز دریادواره سرداران و 33 شهید روستای خطیرکلا بخش مرکزی منطقه بالاتجن قائم شهربا گرامی‌داشت هفته دفاع مقدساظهار داشت: ذات جنگ ایران خونریزی نبوده بلکه روحیه مقاومت و پایمردی در حماسه دفاع متجلی شده است.وی افزود: تداوم راه شهدا سبب تحکیم پایه‌های اعتقادی نظام خواهد شد. این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه سن غالب شهدای ما بیش از 20 سال نبوده است، تصریح کرد: محرم و عاشورا با دفاع مقدس عجین شده است.وی با بیان اینکه 71 درصد شهدای کشور زیر 20 سال بودند، تصریح کرد: هفت هزار نفر از این تعداد را جوانان و کودکان زیر 15 سال تشکیل می‌دادند.دربندی با اعلام اینکه رزمندگان عاشقانه به جبهه حق علیه باطل رفتند و جوان 13 ساله با هدف عشق به ولایت و پایمردی زیر تانک رفته است، تصریح کرد: هر کدام از شهدای دفاع مقدس محسن حججی زمان خود بوده و انقلابی در جامعه ایجاد کرده که در اکثر نقاط دنیا خودنمایی می‌کند.رئیس کمیته تخصصی روایان ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به اینکه شهدا ما خودشان میزبان یادواره‌های شهدا هستند، گفت: شهدای مدافع حرم نیز ادامه رو راه شهدای دفاع مقدس بودند.دربندی با اعلام اینکه ترامپ دلش خوش است که ایرانی‌ها از او هراس دارند، گفت: با یک پیام رهبری در یک آن پنج میلیون قرآن فروخته شد و اثرات شهدای ما مرزهای منطقه را درنوردیده است.وی با بیان اینکه پیام یادواره‌های شهدا استقامت و پایمردی است، افزود: این مراسمات نوعی مشق نظامی بوده و ثمرات پیروزی در برابر دشمن را هفته دفاع مقدس تداعی می‌کنیم.دربندی با اعلام اینکه استکبار با یادواره‌ها و یاد و خاطره...
 • عکس/گریه های مادر بنیتا در مصلی امام خمینی ره
 • به گزارش برنا ، مادر بنیتای هشت ماهه امروز صبح در جمع عزاداران سید الشهدا در مصلی بزرگ تهران حضور یافته و عکاسان تصاویری از وی منتشر کردند که چهره اش لبریز اشک بود و غم . برپایه این خبر ، بنیتا دختر هشت‌ماهه ایرانی بود که در صبح پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶، در حالی که درون خودروی پراید پدرش بود، ربوده شد و پس از شش روز، در بامداد ۴ مرداد، جسد او پیدا شد. کودکی که ۶ روز داخل خودروی به سرقت رفته پدرش با شیشه‌های بسته و درهایی که قفل نبودند در کنار خیابانی خلوت از گرسنگی و تشنگی جان داد. او به دلیل باقی ماندن در خودرو و شدت گرما جان داده بود.
 • گریه های مادر بنیتا در مراسم شیرخوارگان حسینی ع عکس
 • خبرگزاری میزان- مادر «بنیتا» با چشمانی اشک بار در حالی که عکس فرزندش را در آغوش داشت در مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلی امام خمینی (ره) حضور پیدا کرد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،مادر «بنیتا» با چشمانی اشک بار در حالی که عکس فرزندش را در آغوش داشت در مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلی امام خمینی (ره) حضور پیدا کرد. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود. منبع:خبرگزاری صدا وسیما
 • گریه های مادر بنیتا در مراسم شیرخوارگان حسینی ع
 • صبح امروز مادر بنیتا نیز در جمع عزاداران حسینی در مصلی تهران میان شیرخوارگان حسینی (ع) حضور یافت.به گزارش برنا، مادر بنیتای هشت ماهه امروز صبح در جمع عزاداران سید الشهدا در مصلی بزرگ تهران حضور یافته و عکاسان تصاویری از وی منتشر کردند که چهره اش لبریز اشک بود و غم.برپایه این خبر، بنیتا دختر هشت‌ماهه ایرانی بود که در صبح پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶، در حالی که درون خودروی پراید پدرش بود، ربوده شد و پس از شش روز، در بامداد ۴ مرداد، جسد او پیدا شد. کودکی که ۶ روز داخل خودروی به سرقت رفته پدرش با شیشه‌های بسته و درهایی که قفل نبودند در کنار خیابانی خلوت از گرسنگی و تشنگی جان داد. او به دلیل باقی ماندن در خودرو و شدت گرما جان داده بود.
 • گریه های مادر بنیتا در مراسم شیرخوارگان حسینی
 • مادر «بنیتا» با چشمانی اشک بار در حالی که عکس فرزندش را در آغوش داشت در مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلی امام خمینی (ره) حضور پیدا کرد.
 • گریه های مادر بنیتا در صحن مصلی امام خمینی ره/ببینید
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ، مادر بنیتای هشت ماهه امروز صبح در جمع عزاداران سید الشهدا در مصلی بزرگ تهران حضور یافته و عکاسان تصاویری از وی منتشر کردند که چهره اش لبریز اشک بود و غم . برپایه این خبر ، بنیتا دختر هشت‌ماهه ایرانی بود که در صبح پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶، در حالی که درون خودروی پراید پدرش بود، ربوده شد و پس از شش روز، در بامداد ۴ مرداد، جسد او پیدا شد. کودکی که ۶ روز داخل خودروی به سرقت رفته پدرش با شیشه‌های بسته و درهایی که قفل نبودند در کنار خیابانی خلوت از گرسنگی و تشنگی جان داد. او به دلیل باقی ماندن در خودرو و شدت گرما جان داده بود.
 • تصویری دردناک از گریه های مادر بنیتا در مراسم شیرخوارگان حسینی
 • گریه‌های مادر «بنیتا» در صحن مصلی امام خمینی (ره) و مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) آفتاب‌‌نیوز :
 • مورینیو:قرار نیست گریه و برای بازگشت پوگبا روزشماری کنم
 • سرمربی شیاطین سرخ می‌گوید بابت دوری پل پوگبا از میادین نگرانی ندارد و به بازیکنان دیگر تیمش اعتماد دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژوزه مورینیو که شاگردانش عصر فردا (شنبه) در هفته ششم لیگ برتر انگلیس میهمان ساوتهمپتون هستند، در کنفرانس خبری پیش از این دیدار گفت: ساوتهمپتون بازی خیلی باثباتی از خود ارائه می‌دهد و بازیکنان باکیفیتی در اختیار دارد.وی در مورد چند بازی متوالی شاگردانش در خارج از خانه اظهار داشت: انجام چند بازی متوالی خارج از خانه دشوار است، اما این بدین معناست که کارمان پس از آن آسانتر خواهد بود. ما پس از بازی با زسکا در مسکو و تقابل با بنفیکا در لیسبون در اولدترافورد بازی خواهیم کرد. به هر حال جای هیچگونه نگرانی نیست چون تعداد بازی‌های خانگی و خارج از خانه در لیگ برتر یکسان است. اگر در بازی‌های خارج از خانه نتوانیم امتیازات لازم را کسب کنیم، سپس در بازی‌های خانگی سعی می‌کنیم، جبران کنیم.وی در تمجید از مهاجم فرانسوی خود هم خاطرنشان کرد: پیشرفت زیادی در بازی مارسیال، رفتارش، چهره و زبان بدنش می‌بینم. اگر بخواهم با یک واژه او را توصیف کنم آن «خوشحالی» است. مارسیال پسر خوشحالی است. او سخت تلاش‌ می‌کند و سعی می‌کند تا بازی‌ خوبی را از خود ارائه دهد. او با وجود اینکه در برخی بازی‌ها تنها 10 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد، اما سعی کرد از بازی لذت ببرد و در وقت‌های اضافه کاری بکند. از رفتار مارسیال راضی هستم.مورینیو در بخش پایانی صحبت‌هایش وقتی در مورد مصدومیت هافبک فرانسوی‌اش از او سئوالی پرسیده شد، گفت: نظری ندارم، اما باز می‌گویم که این فرصت دیگری برای بازیکنان دیگر تیم که من به همه آنها اعتماد دارم، است تا خودی نشان دهند، بنابراین قرار نیست گریه کنم و برای بازگشت پوگبا روزشماری کنم.تیم‌های ساوتهمپتون و منچستریونایتد از ساعت 17:30 فردا به مصاف هم می‌روند.انتهای پیام/...
 • گریه برای حسین وسیله ای برای حفظ مکتب است هدف نیست که به هر طریقی به آن برسیم/نباید به اهل بیت ع نسبت خدایی داد
 • حجت الاسلام نیکوکار گفت: بی توجهی به فضایل اخلاقی و ملکی ائمه و صرف بیان ظواهر آن‌‌ها باعث دوری مردم خصوصا جوانان از اهل بیت(ع) می‌شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام محمد نیکوکار در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه دین و مذهب آناج با بیان اینکه در میان روایات آنقدر فضیلت و ارزش برای اقامه عزای سالار شهیدان وارد شده که درباره کمتر عبادتی چنین تعابیر و تاکیداتی دیده می‌شود، ابراز داشت:پیامبر اکرمفرموده‌‌اند«هر چشمی در روز قیامت گریان است به‌‌جز چشمی که بر مصائب حسین گریسته باشد» یا امام رضا(ع)می‌‌فرمایند: «ای پسر شبیب اگر می‌خواهی بر چیزی گریه کنی بر حسین ابن علی ابن ابی طالب گریه کن». وی افزود: ده‌‌ها بیان دیگر از معصومین وجود داردکه در آن‌‌ها حتی برای تباکی (شبیه کردن خود به گریه کنندگان) وعده بهشت داده شده است. این کارشناس مسایل مذهبی درپاسخ به این سوال که هدف از گریه و عزاداری چیست، اظهار کرد: در میان پاسخ‌های متعددی که به این سوال داده شده، شاید بهترین جواباین باشد تنها کسی که نگذاشت یک قطره خونش هدر برود حسین بن علی است،انسانی که شهادتش سبب شد نام او پایه کاخ ستمکاران را برای همیشه بلرزاند. وی خاطرنشان ساخت: امام حسین(ع)روح بلندی داشت و با شهادت،خود را جاودانه کرد؛بنابراین با اشکی که می‌ریزیم، می‌‌خواهیم روحمان را به روح حسینی و حرکت حسینی متصل کنیم، می‌خواهیم در برابر ستمکاران روح بزرگی داشته باشیم،گریه و عزاداری زنده نگهداشتن نهضت امام حسین (ع) است. حجت الاسلام نیکوکار با بیان اینکه به تعبیر حضرت امام (ره) همین گریه‌‌ها این مکتب را تا اینجا نگه داشته است،همین نوحه سرایی‌‌ها همین‌هاست که ما را زنده نگه داشته و این نهضت را پیش برده است، عنوان کرد: روضه سید الشهدا (ع) برای حفظ هدف سید الشهدا است و ایجاد وحدت بین امت اسلامی از اهداف مجالس...
 • عکس/مراسم اربعین شهید حسین پور
 • مراسم چهلمین روز شهادت مدافع حرم «مرتضی حسین پور» عصر روز پنجشنبه در گلزار شهدای شلمان گیلان برگزار شد. منبع: مهر ارسال به تلگرام
 • خبری که قالیباف پس از ۳۴ سال به مادر یک شهید داد و
 • به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد باقر قالیباف شب گذشته با حضور در خانه شهید مفقودالاثر حسین مهاجر، خبر بازگشت پيكر مطهرش را بعد از 34 سال به ایران به مادر بزرگوارش اعلام کرد. صفحه منتسب به محمد باقر قالیباف در این باره نوشت: "مادرش چند سال پیش از من پرسید: «آقا باقر مطمئنی پسرم شهید شده؟ آخر هر بار که تلفن زنگ می‌زند یا در خانه را می‌زنند، منتظر شنیدن خبری از او هستم.» سرم را زیر انداختم و سکوت کردم. مادر می‌خواست پیکر مطهر پسرش را ببیند.حسین و محسن را با یتیمی بزرگ کرده بود. محسن که برادر کوچکتر بود، در عملیات مسلم ابن عقیل شهید شد و پیکر‌ پاکش در منطقه ماند و بازنگشت.از آن به بعد، مادر بود و حسین، پسر بزرگش. یک ماه از عقد حسین نمی‌گذشت که من و شهید چراغچی و یکی دیگر از دوستان برای خداحافظی به در منزلش رفتیم، رهایمان نکرد و هرچه اصرار کردیم که «برادر من، شما تازه عقد کرده‌ای، بیشتر بمان و بعداً بیا» قبول نکرد و با ما راهی شد؛ در عملیات خیبر شرکت کرد و دیگر بازنگشت.امشب بعد از سی و‌ چهار سال، در هفته دفاع مقدس و یک شب مانده به محرم، همراه با چند نفر از دوستان به منزل مادر رفتیم تا به او خبر بازگشت حسین را بدهیم.مادر، نیمه‌شب به دیدار پیکر‌ پاک فرزندش می‌رود و تا پاسی از صبح با او خلوت می‌کند و از سختی‌های ایام فراق با او خواهد گفت؛ و فردا در مشهدالرضا این شهید عزیز، «حسین مهاجر» را تشییع خواهیم کرد.خداوند بر درجات این شهید عزیز بیافزاید و سایه این مادر و سایر پدران و مادران شهدایمان را بر سرمان محفوظ بدارد". در ادامه می توانید فیلمی از حضور محمد باقر قالیباف در منزل شهید حسین مهاجر را مشاهده کنید. کد...
 • مادر شهید نکوکار از دنیا رفت
 • مادر شهید عباس نکوکار در آستانه سی و یکمین سالروز شهادت فرزندش، آسمانی شد. به گزارش ایسنا، فاطمه رئیسی، مادر شهید عباس نکوکاراز شهیدان روستای قلعه غلام‌عبدالله شهرستان لامرد به علت بیماری و در سن هشتاد سالگی در سالروز شهادت فرزندش از دنیا رفت. این مادر شهید پس از تحمل رنج و بیماری و در حالی که خود را برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت فرزندش در روز سوم محرم آماده می‌کرد، آسمانی شد و پیکرش صبح جمعه 31 شهریور از مقابل منزلش به سمت گلزار شهدای روستای «سبخی» تشییع و به خاک سپرده شد. شهید عباس نکوکار بعد از آن که یک بار به‌عنوان بسیجی به جبهه نبرد حق علیه باطل رفته بود، قبل از آنکه به سن خدمت مقدس سربازی برسد، لباس خدمت پوشید و برای نبرد با دشمن بعثی به مناطق عملیاتی اعزام شد. آن شهید دوران دفاع مقدس یک ماه و نیم در جبهه‌ی «فاو» با دشمن جنگید و آنگاه راهی جزیره‌ی مجنون شد و سرانجام بر اثر اصابت گلوله‌ی مستقیم توپ به سنگرش از ناحیه‌ی سر آسیب دید و در 9 شهریور 1365 مصادف با سوم ماه محرم به یاران شهیدش پیوست. در قسمتی از وصیت نامه این شهید آمده است: ای مردم بدانید که این جنگ‌ همیشه نیست و این راهی است که خداوند به سوی بهشت باز کرده و هرکسی که گناه ندارد بر این راه که حسین و حسینی‌ها رفتند، می‌رود. انتهای پیام
 • فیلم/گل اول سپاهان به پرسپولیس
 • مروان حسین بازیکن عراقی سپاهان گل اول تیمش را در دقیقه 61 به ثمر رساند دریافت 1 MB ارسال به تلگرام
 • فیلم/گل دوم سپاهان به پرسپولیس
 • گل دوم سپاهان به پرسپولیس توسط جلال علی محمدی در دقیقه 85 به ثمر رسید. دریافت 1 MB ارسال به تلگرام