اولین جلسه رسیدگی به پرونده عاملان قتل بنیتا دختر 8 ماهه در روز دوشنبه در شعبه 9 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد و در آن جلسه مقرر شد؛ جلسه دوم محاکمه در روز چهارشنبه برگزار شود.

به گزارش ایلنا، جلسه دوم رسیدگی به پرونده بنیتا صبح امروز با حضور متهمان، خانواده بنیتا و وکلای آنها در شعبه نهم برگزار شد.مادر بنیتا: به متهم بگویید به سمتی که ما نشستیم نگاه نکند
پس از ورود متهمان به دادگاه مادر بنیتا با صدای بلند گفت: به متهم بگویید به سمتی که ما نشستیم نگاه نکند. قاضی پس از اینکه این جمله از سوی مادر بنیتا چندین بار تکرار شد به او تذکر داد و گفت:‌ اگر یک بار دیگر در جلسه اخلال ایجاد کنید، از دادگاه اخراج می‌شوید.

در ادامه جلسه «ا. د» به عنوان مطلع که روز گذشته و بنا به اطلاع قاضی شهریاری دستگیر شد و چهارمین و‌ آخرین متهم پرونده بنیتا است در جایگاه حاضر شد.

قاضی کشکولی خطاب به او گفت: به گزارش کلانتری و آگاهی و همچنین طی صحبت‌های دو متهم دیگر شما در صبح روز چهارشنبه به محل ربایش ماشین به این دلیل که ماشینتان اشکال فنی داشت، همراه آنها نرفته‌اید و راهی آرایشگاه شده‌اید، این حادثه اتفاق افتاده است؛ لطفا اطلاعات خود را در رابطه با آشنایی با این دو نفر و سرقت ماشین و فرزند صاحب ماشین ارائه دهید.

با م. ش در زندان آشنا شدم
«ا. د» پس از ادای سوگند گفت: با م. ش در زندان آشنا شدم، اما زودتر از او آزاد شدم. او شب حادثه با من تماس گرفت من در خاوران بودم و با من در میدان آقانور قرار گذاشت، مهدی به همراه محمد آمد و سوار ماشین من شدند، قرار بود چیزی را از دوستش بگیریم، در راه بهانه آورد من به مهدی گفتم که می‌خواهم به خانه بروم.

وی افزود: من نه احتیاجی به دزدی دارم و نه مال حرام این را همه می‌دانند، کسی حرف از سرقت بزند من او را از این کار منع می‌کنم. صبح روز حادثه برای رفتن به آرایشگاه از آنها خداحافظی کردم بعد از اتمام کار مهدی با من تماس گرفت و گفت کجا هستم؟ سه هزار تومان پول نیاز داشت تا به پیک موتوری بدهد از بقالی کنار آرایشگاه سه هزار تومان پول گرفتم و او پول را به پیک داد و از من درخواست کرد او را به خانه برسانم.

«ا. د» در ادامه گفت: در طول مسیر متوجه شدم که مهدی تلفنی با محمد حرف می‌زند و بحث آنها در خصوص دزدی بچه است.

این متهم در پاسخ به سوال قاضی که آیا مهدی با محمد تماس گرفته است یا خیر؟ گفت: بله مهدی با محمد تماس گرفت، از مهدی پرسیدم چه شده که گفت؛ محمد ماشین روشنی را دید پشت ماشین نشست و فرار کرد.

38 روز در کمپ ترک اعتیاد بودم
وی افزود: اطلاع بیشتری ندارم، چرا که 38 روز است در کمپ ترک اعتیاد هستم حتی با این افراد سلام و علیک نکردم.

قاضی گفت: وقتی گفت‌وگوی آنها را شنیدید، دقیقا چه می‌گفتند؟

این متهم گفت: سارق ماشین داد می‌زد بچه در ماشین بوده است و من وقتی این را شنیدم، مهدی را از ماشین پیاده کردم با هم تا نزدیک قیام دشت رفتیم.

قاضی گفت: حرف‌های شما با ادعای احمد و مهدی در تعارض است.

«ا. د» گفت: من اصلا با آنها نبودم من فقط مهدی را تا قیام دشت رساندم، حتی بچه را ندیدم مطمئن باشید که ماشین را ندیدم اصلا در سرقت مشارکت نداشته‌ام.

سریعا خودم را معرفی کردم
قاضی گفت: وقتی مطلع شدید بچه در ماشین است، چرا کاری نکردید، متهم گفت: اصلا نمی‌دانستم اظهارات آنها راست یا دروغ است، بعد از خداحافظی با مهدی یکسره به خانه رفتم و دو روز بعد در کمپ بودم؛ اصلا تماس تلفنی نداشتم به خانواده‌ام قول داده بودم مواد را ترک کنم به همین خاطر به کمپ رفتم. دیروز با خانه‌ام تماس تلفنی داشتم تا برایم وسیله بیاورند که خواهرم گفت ماموران شاهپور به اینجا آمدند و برای این مساله به دنبال من هستند و من هم سریعا به خانه آمدم و خودم را معرفی کردم.

در ادامه جلسه «طالب . ن» به عنوان مطلع در جایگاه قرار گرفت و گفت: از سرقت خودرو اطلاع نداشتم با متهم بنا به درخواست او با موتور به سمت حوضچه برای عکس گرفتن رفتیم و در طول این مدت اصلا درباره سرقت خودرو با من حرفی زده نشد. در روز دوشنبه برادرم مسعود به من گفت که فکر می‌کنم سرقتی که انجام شده مربوط به سرقت خودرو در مشیریه است که یک کودک هم در آن بوده است پس از مطلع شدن برادرم مسعود شماره خانواده متهم را پیدا کردم و با آنها تماس گرفت.

استفاده از تمام امکانات برای شناسایی سارقان
در ادامه جلسه سرهنگ فلاح به عنوان مطلع در جایگاه حاضر شد و گفت: به محض دریافت اخبار موضوع در دستور کار قرار گرفت و بلافاصله تیم حادثه به محل سرقت اعزام شد و با توجه به اینکه موضوع از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود از تمام امکانات برای شناسایی سارقان استفاده شد.

با بررسی فیلم هویت سارق برای ما محرز شد
سرهنگ فلاح گفت: در مسیر سرقت یک دوربین قرار داشت که کیفیت مطلوبی نداشت، اما با بررسی فیلم آن هویت سارق برای ما محرز شد که همین مساله موجب دستگیری سارق شد.

وی افزود: پس از اینکه خودروی رها شده در کنار جاده شناسایی شد به محل اعزام شدیم و خودرو را زیر یک درخت که کنار یک ساختمان بود، مشاهده کردیم متاسفانه درب‌های ماشین کاملا بسته و شیشه‌های آن بالا بود.

قاضی مستشار گفت: در گزارشات آمده است که یک مامور راهور خودروی سرقتی را در زمان تردد مشاهده کرده است، چرا در این خصوص اقدامی نشده است.

بازگشت خودروی متهم در دوراهی قیامدشت به سمت تهران
سرهنگ فلاح گفت: بنا بر گزارشات یک مامور راهور خودرو را در مسیر مشاهده می‌کند و موضوع را گزارش می‌دهد این مشاهده 10 دقیقه قبل از اعلام پلیس مبنی بر سرقت خودرو بوده است، اما مامور راهور خودرو را تعقیب کرده که به خاطر اینکه خودروی سرقتی نسبت به تعقیب پلیس حساس نشود با کمی فاصله از آن حرکت می‌کرده، اما خودروی متهم در دوراهی قیامدشت به سمت تهران باز می‌گردد.

در ادامه جلسه قاضی کشکولی گفت: «ا. ح» فردی است که با «م. و» به محل پارک ماشین مسروقه می‌رود و بدون اینکه از خودرو پیاده شود، او را که یک کیسه پلاستیکی با خود حمل می‌کرد، سوار خودروی خود می‌کند. این فرد به اتهام خرید و فروش مواد مخدر و تحصیل مواد مسروقه به دادگاه انقلاب و کیفری 2 ارجاع شده است و امروز فقط به عنوان مطلع در جایگاه حضور دارد.

رئیس دادگاه در ادامه گفت: دادگاه خطاب به احسان. ح به عنوان مطلع به شما مجازات کتمان حقیقت به شما تفهیم می‌شود، مراقب اظهارات خود باشید و سوگند یاد کنید جز حقیقت چیزی نگویید.

دو سابقه کیفری دارم
«احسان. ح» که به عنوان مطلع در جایگاه قرار گرفت، گفت: متولد 65 و مجرد هستم. دو سابقه کیفری دارم که هر دوی آنها مربوط به مواد مخدر است.

«م. و» راجع به سرقت و بچه هیچ حرفی نزد
وی گفت: «محمد. و» دوست قدیمی من است. با من تماس گرفت و از من خواهش کرد که به دنبال او بروم من از ماشین دزدی می‌ترسم از هر وسیله دزدی هراس دارم و به خاطر اینکه دیدم ماشین برای محمد نیست جلوتر از خودرو ایستادم اصلا به ماشین نزدیک نشدم. محمد فقط یک کارت هدیه به من داد و جز یک تی شرت سفید که آن هم در کیسه بود چیزی ندیدم از محمد پرسیدم که در ماشین چیست و من ضبط می‌خواهم، اما او گفت که ضبط ماشین را به مهدی داده است. او راجع به سرقت و بچه هیچ حرفی نزد.

قاضی گفت:‌ آیا شما متوجه حضور بنیتا نشدید؟
«احسان. ح» گفت: وقتی من را به آگاهی شاهپور منتقل کردند، متوجه قضیه شدم.

قاضی گفت: برای چه کاری به منزل خود رفتید؟
«احسان. ح» گفت: اول با هم به سوپرمارکت نزدیک خانه‌ام رفتیم تا کارت هدیه را خالی کنیم و در ازای 50 هزار تومان که هم پول یک گرم شیشه و بقیه حساب و کتاب‌های گذشته‌ام با محمد بود، کار خرید انجام شد. »

مستشار دادگاه خطاب به احسان ح. گفت: آیا وقتی کارت را تحویل گرفتید، سوالی پیش نیامد که از کجا آمده است؟

«احسان. ح» گفت:‌ از محمد پرسیدم و او گفت که مشکلی نیست، کارت هدیه جای پول نقد است و پیگیری نمی‌شود. محمد اصلا راجع به سرقت خودرو صحبت نکرد تا آخر شب با هم در منزل ما بودیم و بعد او را در خیابان پیشوا پیاده کردم تا موقعی که فهمیدم دستگیر شده، هیچ تماسی با او نداشتم و از همسر صیغه‌ای او پرسیدم که همسرش اعلام کرد که محمد گیر کرده است.

در ادامه جلسه قاضی کشکولی گفت: با توجه به جرم واقع شده نماینده دادستان تشخیص داده است که بر اساس قانون این پرونده باید در شعبه تخصصی خود که مربوط به قتل عمد است، ارجاع شود و علت اصلی این ارجاع تخصصی بودن شعبه 10 بازپرسی بوده است.

هدف از حضور «احمد. د» در سر صحنه دریافت اخبار بوده‌است
در ادامه جلسه، کوشا وکیل اولیای دم در جایگاه قرار گرفت و با اشاره به اینکه نسبت به دو موضوع سوال دارد، بیان داشت: چگونه امکان دارد که در روز دوشنبه جلسه اول برگزار شود و روز سه‌شنبه متهم دیگر این پرونده شناسایی، دستگیر و امروز در دادگاه حاضر شود، چرا تا الان موفق به دستگیری این متهم نشده بودند؛ ولی در این دو روز بازداشت شده است.

وی افزود: احمد. د که به عنوان متهم در دادگاه حضور دارد بعد از ظهر حادثه در سر صحنه حاضر می‌شود، هدف او از این کار دریافت اخبار بوده است.

کوشا گفت: با توجه به صحبت‌ها، این فرد در جریان سرقت خودرو بوده است و اگر به موقع این موضوع را گزارش می‌داد شاید جان کودک نجات پیدا می‌کرد سوال من از سرهنگ فلاح این است که اقدامات پلیس برای کشف سارق و کودک تا روز سه شنبه چه بوده است؟

کوشا خطاب به نماینده دادستان بیان داشت: نماینده دادستان در جلسه قبل دادخواست را قرائت کرد، اما به آن ایراد شکلی وارد است، چرا که وی آنچه در روی کاغذ نوشته بود را می‌خواند بدون اینکه تحلیل کند.

مصرف مواد مخدر باعث شد موکلم کودک را تحویل ندهد
در ادامه وکیل متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از متهم ردیف اول گفت: مصرف مواد مخدر و سابقه سرقت باعث شد که موکل من کودک را تحویل ندهد. او تمام سعی خود را کرده بود.

وی گفت: جرائم ناشی از مواد مخدر و روانگردان نیازمند فکری اساسی است. من لایحه دفاعیه را به دادگاه تقدیم و شفاها نکاتی را بیان می‌کنم به استناد بند پ ماده 290 قانون آیین دادرسی کیفری در موضوع قتل عمد موکلم صرفا قصد سرقت داشته است بر اساس اظهارات او محل پارک ماشین پرتردد بوده است و متهم با فرض اینکه در آن حوالی خودرو کشف می‌شود این کار را انجام داده که متاسفانه این اقدام منجر به قتل کودک شد.

وکیل متهم ردیف اول در ادامه گفت: خودرو زیر سایه و بدون بنزین و با دریچه باز کولر بوده است، بنابراین وی قصد داشته که جان کودک به خطر نیفتد.

در ادامه وکیل متهم ردیف دوم در دفاع از موکل خود گفت: پس از صدور قرار نهایی توسط بازپرس در خصوص اتهام موکل من قرار منع تعقیب مبنی بر قتل عمد صادر شد. همچنین در خصوص معاونت در سرقت توسط موکلم باید گفت او در این سرقت دارای وحدت قصد نبود و به نوعی در عمل انجام شده قرار گرفت ارتباط موکل من با متهم ردیف اول صرفا اعتیاد به مواد مخدر بوده است، اگر چنین موضوعی وجود نداشت؛ اصلا در آنجا حاضر نمی‌شد. همچنین در خصوص خودداری موکلم از کمک به کودک باید اعتیاد وی به شیشه و آثار آن را مدنظر داشت و اینکه موکل من از متهم ردیف اول درخواست کرده بود که کودک را به آژانس تحویل دهد.

اشد مجازات را در کیفرخواست برای متهمان درخواست کرده‌ایم
در ادامه قاضی شهریاری به عنوان نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و در دفاع کیفرخواست صادره گفت: اشد مجازات را در کیفرخواست برای متهمین درخواست کرده‌ایم، البته باید موضوع پیشگیری‌های رشدمدار را در نظر گرفت، چرا که به آن توجه نمی‌شود. باید از این تریبون به خانواده‌ها اعلام کنم که بیش از گذشته نسبت به موارد پیشگیرانه حساس باشند و آن را رعایت کنند.

وی افزود: آخرین سابقه سرقت متهم مربوط به سال 95 است که به مدت 14 ماه در بازداشت بوده که بیشتر از مهلت قانونی بوده است در نهایت او با یک وثیقه 200 میلیونی آزاد می‌شود. اگر در این خصوص اعتراضی وجود دارد باید به قانون باشد نه مجری قانون. بر اساس قانون هر کس قصد ارتکاب جرم داشته باشد و شروع به جرم کند باید متناسب با آن مجازات شود. متهم در اظهارات خود گفته است که قصد سرقت خودرو را داشته است، اما این سرقت مقرون به آزار شده است. چون پدر بنیتا برای جلوگیری از سرقت خود را به جلوی ماشین می‌اندازد، اما متهم با دنده عقب گرفتن و انجام حرکات مارپیچ از محل متواری می‌شود و به پدر بنیتا نیز آسیب می‌رساند.

وی افزود: در گزارش پزشکی قانونی اعلام شده است که علت فوت کودک گرمازدگی و عوارض ناشی از آن است و عنصر مادی جرم زمانی اتفاق می‌افتد که متهم خودرو را در کنار خیابان رها کرده است.

حکم دستگیری «احمد. د» از قبل صادر شده بود
قاضی شهریاری در رابطه با دستگیری احمد. د گفت: حکم دستگیری از قبل صادر شده بود و مربوط به روز دوشنبه نبوده است. وی در حال حاضر به عنوان مطلع در دادگاه حاضر شده و پرونده اتهامی وی در دادسرا مفتوح است.

قاضی شهریاری در خصوص امضا شدن قرار منع تعقیب توسط اولیای دم گفت: بازپرس قرار منع تعقیب را برای اولیا ابلاغ و آنها هم امضا کردند.

در ادامه جلسه کوشا، وکیل اولیای دم با حضور در جایگاه گفت: وقتی که متهم اقدام به سرقت می‌کند؛ صاحب خودرو خود را روی کاپوت می‌اندازد و حدود 50 متر روی زمین کشیده می‌شود، در واقع این اقدام شروع به قتل بوده است با توجه به اینکه این کودک مظلوم واقع شده است؛ آمده‌ایم که حق این کودک را بگیریم، حتی اگر والدین قرار منع تقیب را امضا کرده باشند، مدعی‌العموم باید نسبت به وقوع جرم قتل عمد اقدام کند. بنابراین اظهارات نماینده دادستان مبنی بر اینکه والدین بنیتا در نگهداری این طفل اهمال کرده‌اند، درست نیست.

در ادامه جلسه متهم ردیف اول با حضور در جایگاه آخرین دفاعیات خود را مطرح کرد.

قتل را قبول ندارم
وی گفت: قصد سرقت نداشتم، مهدی از من خواست سوار ماشین شوم من سه ماشین دارم چه لزومی دارد که سرقت کنم، قتل را قبول ندارم. قصدم قتل عمد نبوده و قصد سرقت هم نداشتم. چون از ساعت 2 بعد از ظهر تا 11 شب بازجویی می‌شدم، اظهارات درستی نکردم.

در ادامه جلسه متهم ردیف دوم در جایگاه حاضر شد و آخرین دفاعیات خود را ارائه داد.

وی گفت: به محمد گفتم که بچه را تحویل بدهد، می‌خواستم به خانواده بچه کمک کنم، اما بیشتر از این بلد نبودم. حداقل قاتل بچه را به خانواده‌اش تحویل دادم، بیشتر از این نمی‌توانستم کمک کنم.

قاضی گفت: آیا صحبت‌های طالب، مسعود. ن و احسان ح را قبول دارید؟
متهم ردیف دوم گفت: بیشتر از این نمی‌توانستم کمک کنم به محمد گفتم که هر طور شده بچه را به خانواده‌اش برساند بعد از اینکه از احمد جدا شدم به سمت قیام دشت رفتم.
قاضی گفت: احمد. د آیا اظهارات مهدی را تایید می‌کنید؟

احمد. د گفت:‌ خیر در آرایشگاه بودم و هیچ کدام آن را ندیدم، من فقط او را تا قیام دشت رساندم و او منتظر محمد بود.

دوستانم پشتم را خالی کردند

متهم ردیف دوم گفت: نمی‌دانم چرا دوستانم پشتم را خالی کردند. نیسان دارم و شبی سه هزار تومان آشغال جمع می‌کنم تا نان حلال برای خانواده‌ام ببرم. من معتاد بودم اما دنبال دزدی نرفتم مادرم سکته کرده است و زنم درخواست طلاق داده است من فقط یک بند کیف برداشتم از خداوند می‌خواهم که خانواده این طفل به حق خود برسد.

یکشنبه هفته آینده رای صادر خواهد شد

بر اساس این گزارش، قاضی کشکولی ختم رسیدگی به دادگاه را اعلام کرد و گفت: یکشنبه هفته آینده پس از شور با همکاران رای صادر خواهد شد.

کلیدواژه: عنوان مطلع در جایگاه | جایگاه قرار گرفت | نماینده دادستان | ادامه جلسه | متهم ردیف اول | متهم ردیف دوم | قاضی شهریاری | قاضی کشکولی | هزار تومان | روز دوشنبه | سرهنگ فلاح | سرقت خودرو | تماس گرفت | مواد مخدر | قصد سرقت | قیام دشت | سرقت خود | قاضی گفت | قرار منع | قتل عمد | حاضر شد | موکل من

منبع: فرارو

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۰۶۸۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • حکم سه متهم پرونده بنیتا صادر شد
 • سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران از صدور حکم قصاص، حبس و شلاق برای سه متهم پرونده «بنیتا» خبر داد. محسن افتخاری گفت: پس از صدور حکم قصاص و مجازات‌های تکمیلی برای متهم ردیف اول قتل دخترک 8 ماهه، دادگاه کیفری متهمان ردیف دوم و سوم پرونده را نیز به حبس و شلاق محکوم کرد. دادگاه همچنین برای متهمان ردیف دوم و سوم مجازات‌های تکمیلی صادر کرده است.به گزارش روزنامه ایران، بنیتا 2 ماه پیش همراه با خودرو پدرش ربوده شد که پس از 6 شبانه روز پلیس پیکر بی جان دختر 8 ماهه را رها شده در خودرو کشف کرد.در جریان رسیدگی به پرونده، والدین بنیتا برای متهمان ردیف اول و دوم پرونده تقاضای قصاص کرده بودند که پس از تکمیل تحقیقات دادسرا، برای متهم ردیف دوم منع پیگرد از قتل صادر شد که در جریان برگزاری دادگاه، والدین بنیتا به این حکم اعتراض کردند.جعفر کوشا وکیل خانواده قربانی پرونده اظهارداشت: اعتراض خانواده بنیتا به قوت خود باقی است و پیگیری پس از اطلاع کامل از رأی متهمان انجام می‌شود.خانواده بنیتا قرار منع تعقیب متهم ردیف دوم را امضا کرده‌انددرهمین حال رئیس کل دادگستری استان تهران نیز گفت: بنا بر گزارشی که به من داده‌اند قرار منع تعقیب برای متهم ردیف دوم در خصوص قتل به خانواده بنیتا ابلاغ شده و آنها نیز قرار صادره را امضا کرده و نسبت به آن اعتراضی نداشته‌اند.غلامحسین اسماعیلی در خصوص اظهارات خانواده بنیتا مبنی بر عدم ابلاغ منع تعقیب متهم ردیف دوم پرونده در موضوع قتل گفت: آنچه که در دادگاه رسیدگی شد، بر مبنای کیفرخواست صادره از دادسرا بود.وی افزود: تکلیف دادگاه رسیدگی در چارچوب کیفرخواست است و دادسرا هم در کیفرخواست تنظیمی برای متهم ردیف دوم مشارکت در قتل کودک را عنوان نکرده بود.رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه دادگاه نسبت به‌چارچوب کیفرخواست اقدام به صدور رأی کرده...
 • متهم دوم پرونده بنیتا به ایذه تبعید شد
 • اهواز _ متهمان پرونده بنیتا علاوه بر حکم قصاصی که دادگاه برای متهم ردیف اول در نظر گرفته، در ارتباط با اتهام‌های مختلف، جمعاً به ۵۱ سال حبس محکوم شدند. به گزارش قدس آنلاین، شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی، متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا را به اتهام قتل عمد به قصاص، در ارتباط با آدم ربایی به ۲۲ سال و ۶ ماه حبس، رها کردن طفل ۱۷ ماه حبس، مباشرت ۱۵ سال حبس، ۱۱۱ ضربه شلاق، رد عین مال مسروقه، دیه و دو سال تبعید به دیوان‌دره محکوم کرده است. متهم ردیف دوم این پرونده نیز در ارتباط با عناوین اتهامی مختلف، جمعاً به ۱۳ سال حبس، ۱۱۱ ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در شهرستان ایذه محکوم شده است. ۲۹ تیر ماه امسال بود که خبر ربوده شدن دختربچه هشت‌ماهه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ ماجرا از این قرار بود که پدر بنیتا برای باز کردن درب پارکینگ از خودرو پیاده می‌شود تا خودرو را داخل پارکینگ ببرد اما در همین حین، دو عابر پیاده‌ای که در حال گذر از آن خیابان بودند، با مشاهده خودروی روشن، پشت فرمان می‌نشینند و خودرو و بچه را با هم به سرقت می‌برند. جست‌وجوها برای یافتن این کودک ۸ماهه چند روز ادامه داشت تا اینکه پس از ۶ روز و به‌رغم تمام تلاش‌ها، جسد دختربچه در خودروی به سرقت رفته در یکی از خیابان‌های پاکدشت ورامین پیدا می‌شود. آن طور که دو متهم این پرونده اعتراف کرده‌اند، ساعاتی پس از سرقت و انتقال خودرو به خارج از تهران، خودرو و نوزاد هشت‌ماهه را در یکی از خیابان‌های شهرستان پاکدشت رها می‌کنند و متأسفانه کودک که داخل خودرو با شیشه‌های بالا کشیده شده بوده، بر اثر شدت گرما، گرسنگی و تشنگی، جان خود را از دست می‌دهد و مأموران با پیکر بی‌جان کودک...
 • حکم پرونده متهم ردیف دوم بنیتا صادر شد
 • صراط:اسماعیلی در خصوص رسیدگی پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت: دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرا نسبت به آن رسیدگی کند.به گزارش ایسنا، رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا بیان کرد:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند.
 • جرئیات پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا
 • رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد.غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد.ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند.
 • حکم بخشی از پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا صادر شد
 • رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند. انتهای پیام
 • توضیح اسماعیلی درباره پرونده متهم ردیف دوم بنیتا
 • غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند.
 • توضیح اسماعیلی درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا
 • رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند. انتهای پیام
 • زادبود:واردات بیش از اندازه از علت های رکود در صنایع ماشین سازی است/صفری:زمینه صادارت ماشین باید فراهم شود
 • به گزارش خبرنگارگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ملکی عضو کمیسیون صنایع مجلس، فاطمی امین کارشناس ارشد صنایع، بحرینیان صنعتگر و کارشناس توسعه، صفری مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک و زادبود مدیر عامل شرکت ماشین سازی تبریز دوم مهرماه در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی راهکار‌ها و مشکلات صنایع ماشین سازی پرداختند. ملکی عضو کمیسیون صنایع مجلس در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه پیرامون مشکلات صنایع ماشین سازی گفت: یکی از معضلات کشور بعد از انقلاب بحث واردات است، همچنین ممکن است برخی از مشکلات به مسائل گمرکی برگردد. وی با بیان اینکه تخصیص ارز برای خرید یا تامین مالی در صورتی است که خرید از منشأ خارجی باشد، اظهار داشت: قانون رفع موانع تولید در سال ۹۴ به صورت کتابچه ۶۰ ماده‌ای به تصویب رسید، اما مشکل عدم اجرای قانون است لذا در اجرای قانون ضمانت اجرا وجود ندارد و قرار بود ظرف ۶ ماه این قانون اجرایی شود. این عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه هدف از ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت تسهیل امور در راستای واردات، صادرات و تامین بازار برای تولیدات داخلی است بیان کرد: تولید کننده‌ای که دارای دانش و فن آوری است می‌تواند اقدام به صادرات کند. عادل زادبود مدیر عامل شرکت ماشین سازی تبریز در ادامه برنامه طی گفتگوی زنده تلفنی تصریح کرد: از جمله علل رکود در صنایع ماشین سازی کشور مربوط به مشکلات نقدینگی و همکاری نکردن بانک‌ها و از سوی دیگر مربوط به واردات بیش از اندازه ماشین آلات صنعتی است. وی با اشاره به اینکه ماشین سازی تبریز تنها تولید کننده ماشین افزار در ایران است خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این شرکت مربوط به واردات ماشین‌های مشابه، اما با کیفیت پایین است، امسال صادرات قابل ملاحظه‌ای به آلمان داشتیم. زادبود با اشاره به اینکه شرکت‌های دولتی بیشتر ترجیح می‌دهند ماشین آلات...
 • قصاص ۵۱ سال حبس و ۲۲۲ ضربه شلاق محکومیت متهمان پرونده بنیتا متهمان پرونده بنیتا
 • به گزارش صدای ایران، شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی، متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا را به اتهام قتل عمد به قصاص، در ارتباط با آدم ربایی به 22 سال و 6 ماه حبس، رها کردن طفل 17 ماه حبس، مباشرت 15 سال حبس، 11 ضربه شلاق، رد عین مال مسروقه، دیه و دو سال تبعید به دیوان‌دره محکوم کرده است.به گزارش نامه نیوز متهم ردیف دوم این پرونده نیز در ارتباط با عناوین اتهامی مختلف، جمعاً به 13 سال حبس، 11 ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در شهرستان ایذه محکوم شده است.29 تیر ماه امسال بود که خبر ربوده شدن دختربچه هشت‌ماهه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ ماجرا از این قرار بود که پدر بنیتا برای باز کردن درب پارکینگ از خودرو پیاده می‌شود تا خودرو را داخل پارکینگ ببرد اما در همین حین، دو عابر پیاده‌‌ای که در حال گذر از آن خیابان بودند، با مشاهده خودروی روشن، پشت فرمان می‌نشینند و خودرو و بچه را با هم به سرقت می‌برند.جست‌وجوها برای یافتن این کودک 8ماهه چند روز ادامه داشت تا اینکه پس از 6 روز و به‌رغم تمام تلاش‌ها، جسد دختربچه در خودروی به سرقت رفته در یکی از خیابان‌های پاکدشت ورامین پیدا می‌شود.آن طور که دو متهم این پرونده اعتراف کرده‌اند، ساعاتی پس از سرقت و انتقال خودرو به خارج از تهران، خودرو و نوزاد هشت‌ماهه را در یکی از خیابان‌های شهرستان پاکدشت رها می‌کنند و متأسفانه کودک که داخل خودرو با شیشه‌های بالا کشیده شده بوده، بر اثر شدت گرما، گرسنگی و تشنگی، جان خود را از دست می‌دهد و مأموران با پیکر بی‌جان کودک مواجه می‌شوند.در نهایت پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا، دادگاه متهمان این پرونده، 20 و 22 شهریور امسال در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد و دادگاه بر...
 • طنز من مسئولیت مقامم را دارم
 • خبرگزاري آريا - پوريا عالمي در روزنامه شرق نوشت: در روزهاي گذشته طرح انديشمندانه جمع‌آوري کودکان کار انجام شد. به همين مناسبت با مقام مسئول مصاحبه کرديم:/ - سلام لطفا خودتان را معرفي کنيد و بگوييد کار شما چيست؟/ : من مقام مسئول هستم و کار من اين است که مسئوليت مقامم را داشته باشم./ - يعني چي مسئوليت مقامتان را داريد؟ /: نه‌تنها من که خيلي از افراد مسئوليت حفظ مقامشان را دارند که متأسفانه مردم فکر مي‌کنند ما مسئوليت وضعيت آنها را داريم. من همين‌جا اعلام مي‌کنم که اين حرف‌ها نظر مردم است./ - نظر شما درباره جمع‌آوري کودکان کار و خيابان چيست؟/ : خيلي خوب است. آن‌دفعه که کارتن‌خواب‌ها را جمع کردند خيلي خوب شد. همين دست‌فروش‌ها را هم جمع کردند، شهر قشنگ شد. همين کودکان مانده بودند که آنها را هم جمع کردند و نور علي نور شد./ - خب اين‌طوري که مشکل حل نمي‌شود، آيا فکري به حال بهبود يا تغيير وضعيت اين افراد کرده‌ايد؟/ : شما فکر مي‌کنيد ما مسئول فکرکردن به حال افراد هستيم؟ اگر اين افراد براي خودشان مهم بودند، خودشان فکري به حال خودشان مي‌کردند. اين کودکان را هم اين‌طوري نگاه نکنيد؛ اينها عشق مي‌کنند بيايند توي خيابان و دست‌فروشي کنند. ما وظيفه داريم مثل قبل اين افراد را جمع و از جلو چشم دور کنيم. اينکه اينها دور از چشم چي‌کار مي‌کنند وظيفه ما نيست و آنان آزادند هر کاري مي‌خواهند بکنند، اگر ما چيزي گفتيم، بياييد بگوييد آزادي‌هاي فردي تضييع شد. / - آيا اين روش که افراد را جمع و از جلو چشم دور کنيم جواب مي‌دهد؟/ - نظر کلي شما درباره مسائل کلي ما چيست؟ /: ببينيد راستش را بگويم. ايراني‌ها ميهمان‌نواز هستند و ما همش نگران آبرويمان جلو ميهمان هستيم. ما توي تهران مسيرهايي را که ميهمان خارجي رد مي‌شود درخت‌کاري کرديم، ديوارهاش را رنگ کرديم،...
 • متهم فراری در عملیات ضربتی پلیس دستگیر شد
 • اهواز_فرمانده انتظامی استان خوزستان  گفت:متهم فراری از بیمارستان طالقانی اهواز،طی عملیات ضربتی پلیس در مخفیگاهش دستگیر شد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی خوزستان،سردار حیدر عباس زادهبا اشاره به دستگیری متهم فراری ، اظهار کرد: در پی فراری دادن زندانی از بیمارستان طالقانی اهواز، ماموران انتظامی با توجه به اهمیت موضوع دستگیری متهم در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی افزود: ماموران پلیس با اشراف اطلاعاتی، محل اختفای این متهم فراری را درشهرستان ملارد شناسایی کرده و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در یک عملیات غافلگیر کننده متهم را دستگیر کردند. وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی حافظ نظم و امنیت مردم بوده و با قاطعیت با بر هم زنندگان نظم و امنیت شهروندان برخورد می کند، خاطرنشان کرد: افرادی که قصد دارند منطقه را نا امن جلوه دهند باید بدانند که نیروی انتظامی همواره هوشیار و بیدار بوده و با آنان برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد کرد. سردار عباس زاده در پایان با اشاره به اینکه همکاری و مشارکت مردم با نیروی انتظامی در ارتقای امنیت اجتماعی امری ضروری است، تصریح کرد: از عموم شهروندان درخواست می شود تا هرگونه حرکت و اقدام مشکوک را با سامانه فوریت های پلیس ۱۱۰ به پلیس اطلاع رسانی کنند.
 • اسپالتی:به بازیکنانم اعتماد کامل دارم
 • لوچانو اسپالتی، سرمربی اینتر مدعی شد که تا لحظه ای که سرمربی این باشگاه است، به بازیکنانش اعتماد کامل دارد. به گزارش "ورزش سه"، شاگردان اسپالتی تا به اینجای فصل با کسب 4 پیروزی و 1 تساوی و با یک بازی کمتر نسبت به رقبای صدرنشین، در رده سوم قرار گرفته اند. آنها امروز مقابل جنوا به میدان خواهند رفت و اسپالتی تاکید کرد که به بازیکنانش اعتماد کامل دارد. او گفت:" بازیکنانی که دراین فصل در اختیار داریم، همگی مشخص هستند و نمی‌دانیم در پایان فصل چه خواهد شد ولی به بازیکنان فعلی اعتماد کامل داریم. تا روز آخری که من اینجا هستم، به انها ایمان دارم و نوع نگاهم را به آنها به خاطر یک بازی یا آمارشان تغییر نمی‌دهم. قطعا به خلاقیت بیشتری نیاز داریم ولی به نظرم مقابل بولونیا در نیمه دوم خوب کار کردیم، هر چند که حس حفظ نتیجه در تیم ما بود. پس از بازی با بولونیا، یک بازی تمرینی با آنهایی که کمتر بازی کرده اند انجام دادیم. ژائو ماریو می‌خواست بازی کند زیرا از عملکردش در میدان راضی نبود." اینتر میلان لوچانو اسپالتی (سرمربی)
 • شهردار لوگر به فروش زمین خانواده های شهدا متهم شد
 • به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، ده ها تن از اعضای خانواد شهدای ولایت لوگر مدعی هستند که شهردار این ولایت زمین هایی را کهبه آنان اختصاص یافته است را غصب کرده و به فروش می رساند. این شهروندان با برگزاری تجمع اعتراض آمیز مقابل ساختمان شورای ولایتی لوگر، خواستار رسیدگی فوری دولت به این موضوع شدند. معترضین می گویند بر اساس فرمان ریاست جمهوری باید برای خانواده های‌ شهدا زمین داده می شد، اما شهردار لوگر زمین ها را به نام شهدا گرفته و به فروش می رساند. شهروندان معترض هشدار می دهند که اگر صدایشان شنیده نشود، راهپیمایی گسترده ای راه اندازی کرده و بزرگراه‌ها را می بندند. از سوی دیگر «نصیر احمد للیزی»، شهردار لوگر با رد این ادعا می گوید: بر اساس توافقنامه ای که با وزارت شهرسازی امضأ کرده اند در «پل علم»، مرکز این ولایت برای خانواده شهدای لوگر زمین توزیع می شود. علاوه بر خانواده های شهدای لوگر، افراد معلول این ولایت نیز ادعا می کنند که از چهار سال پیش حقوق و امتیازاتشان را دریافت نکرده اند. انتهای پیام/
 • پورموسوی:خاطرات خوبی از استقلال خوزستان دارم
 • سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان با بیان این که خاطرات خوبی از استقلال خوزستان دارم، گفت: در دیدار برابر این تیم تلاش می کنیم، فوتبالی دیدنی و جذاب را به نمایش بگذاریم و روند رو به رشدمان را ادامه دهیم. سیداکبر پورموسوی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیروزی تیمش برابر نفت آبادان، اظهار کرد: بازی در آبادان باتوجه به این که ۱۵ تا ۲۰ هزار هوادار به ورزشگاه می‌آیند و تیم‌شان را تشویق می‌کنند واقعا سخت است. امسال نیز وضعیت نفت نسبت به سال‌های گذشته متفاوت است. بسیار هزینه کرده‌اند و بازیکنان داخلی و خارجی خوب و با کیفیتی را به خدمت گرفته‌اند. امسال نفت باید جزو تیم‌هایی باشدکه به راحتی سهیمه آسیایی را به دست می‌آورند. به نظر من این تیم با توجه به وضعیت مالی‌اش، یارگیری خوبی در فصل نقل و انتقالات داشت. همیشه بازی تیم‌های اهواز و آبادان جذاب است وی با بیان این که همیشه بازی بین تیم‌های اهواز و آبادان از جذابیت خاصی برخوردار است، گفت‌: ما بازی را بسیار خوب شروع کردیم و خیلی خوب هم به گل رسیدیم. پس از گل هم یکی دو فرصت خوب گلزنی داشتیم که از آنها بهره نبردیم. به نظر من نیمه اول تقریبا متعادل بود و اگرچه حریف یکی دو شوت از پشت محوطه ۱۸ قدم به سمت دروازه ما داشت ولی بازی کاملا در اختیار ما بود. یک پیروزی دلچسب در آبادان به دست آوردیم سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان، خاطر نشان کرد: در نیمه دوم باید از گلی که به ثمر رسانده بودیم، حفاظت می‌کردیم ولی نوع بازی نفت آبادان باعث شد که تیم ما عقب بکشد. حریف در نیمه دوم، بازی مستقیم را در دستور کار خود قرار داده بود و بیشتر به دنبال این بود که با پاس‌های بلند برای توپ‌های دوم و سوم برنامه ریزی کند که خوشبختانه بازیکنانم هوشیار بودند و در...
 • انصاری:با کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ فاصله کمی دارم
 • ملی‌پوش شنای ایران گفت: بر اساس رکوردی که در بازی‌های باکو به دست آوردم تنها ۲۰ صدم ثانیه با کسب سهمیه المپیک فاصله دارم. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ترکمنستان، مهدی انصاری که تا کنون 3 رکورد کشورمان را در رقابت‌های شنای استخر مسافت کوتاه، بهبود بخشیده است در رابطه با عدم کسب مدال در این مسابقات اظهار داشت: من همه تلاشم را در طی مسیر شناهای خود انجام می‌دهم اما مشکل در استارت‌ها و برگشت‌هاست که بین من و سایر شناگران مدعی فاصله ایجاد می‌کنداو ادامه داد: در این مسابقات از سکوهایی موقع پرش و استارت استفاده می‌شود که ما از آنها در کشور نداشته و آشنایی زیادی با آنها نداریم. مشکل بعدی به نداشتن استخر مخصوص مسابقات شنای مسافت کوتاه در ایران برمی‌گردد که آن هم تاثیر زیادی در نرسیدن ما به مدال این بازی‌ها دارد.انصاری افزود: در حال حاضر من با هزینه شخصی بسیار زیاد و مربی خصوصی و برنامه غذایی بسیار پر هزینه در تلاش هستم تا بتوانم در ماده 100 متر پروانه به رکورد ورودی المپیک 2020 برسم چون بر اساس رکوردی که در بازی‌های باکو به دست آوردم تنها 20 صدم ثانیه با کسب سهمیه المپیک فاصله دارم اما می‌بایست وزارت ورزش و فدراسیون شنا هم حمایت‌های خود را از ورزشکاران این رشته گسترش دهند تا موفقیت‌های بیشتری را در ورزش شنای کشور شاهد باشیم.انتهای پیام/ R1015150/P1435/S3,33/CT1
 • گوچی:احساس خوشایندی از صدرنشین بودن دارم
 • ملی‌پوش ایرانی تیم هیرنوین صدرنشینی در اردویژه هلند را احساسی بسیار خوشایند توصیف کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال هیرنوین شب گذشته (یکشنبه) با پیروزی 2 بر یک در زمین تیم انتهای جدولی ویلم به صدر جدول رد‌ه‌بندی اردویژه هلند رسید.رضا قوچان‌نژاد، ملی‌پوش ایرانی تیم هیرنوین که حضور 87 دقیقه‌ای در بازی برابر ویلم داشت به رادیو فریزلان هلند گفت: احساس بسیار خوبی از صدرنشینی در اردویژه هلند دارم. باز هم اتفاق دیگری برای ما رخ داد. هفته پرمشغله‌ای با 3 بازی سخت داشتیم. اگر انرژی ما را مشاهده کنید می‌بینید که چقدر می‌ارزد. ارزش آن را داشت و ما از این بابت خوشحال هستیم.گوچی در ادامه با اشاره به صدرنشینی هیرنوین در جدول رده‌بندی اردویژه هلند اظهار داشت: می‌خواهیم تصویری از جایی که هستیم بگیریم و این بسیار زیبا است، البته نمی‌خواهیم خیلی این اتفاق را دنبال کنیم. نباید روی صدرنشینی تمرکز کنیم و نگاه ما باید از بازی به بازی دیگری باشد. ما هفته آینده بازی بسیار خوبی برابر آژاکس آمستردام در ورزشگاه خانگی خواهیم داشت. واقعا بیش از این نیز نمی‌توانم منتظر باشم.انتهای پیام/ R7858/P35350/S3,27,28/CT10
 • پایان گروگانگیری ۵۰۰ هرار یورویی مهندس تهرانی/دستگیری هر سه متهم
 • ربایندگان دکتر عمران که درخواست ۵۰۰ هزار یوور از وی کرده بودند، با تلاش کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شدند.  به گزارش خبرنگار مهر مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: آدم ربایانی که پس از ربایش مهندس عمران او را مورد آسیب جسمی قرار داده و از او و خانواده اش درخواست مبلغ ۵۰۰ هزار یورو کرده بودند، روز گذشته در سه عملیات جداگانه در مناطق مهرشهر کرج، سلطان آباد و فلاح دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند؛ متهمین در همان تحقیقات اولیه به آدم ربایی و آزار جسمی فرد ربوده شده اعتراف کردند. تحقیقات تکمیلی از متهمین در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
 • از سردرگمی تا قرار داد خرید مسکن/یک مورد دارم اکازیون
 • بعد از مدت ها که در جست و جوی شغلی مناسب بوده اید، با شما تماس می گیرند و می گویند از شنبه تشریف بیاورید و کارتان را آغاز کنید... از خوشحالی سر از پا نمی شناسید. از یک طرف هیجان زده از رفتن به محیط کار جدید هستید و از طرفی هم خوشحال هستید که بعد از این همه وقت از بیکاری در آمده و شاغل شده اید. اما در بین تمام هیجان ها و شادی ها حسی نگران کننده شما را آزار می دهد . آن هم فاصله خانه تا محل کار جدید شما است. آیا می توان هر روز از شرقی ترین نقطه شهر به سمت غرب بروید و باز گردید؟ فاصله خانه تا محل کارتان را کم کنید صبح شنبه با هزار امید و آرزو به سمت محل کار جدیدتان می روید، اما در کمال ناباوری با چهل دقیقه تاخیر روز اول کاریتان را آغاز می کنید. ناراحت و شرمنده اید که روز اول نتوانسته اید سر وقت در محل کارتان حاضر شوید. این را خوب می دانید که تمام تلاشتان را برای سر وقت رسیدن انجام داده اید و اولین زمان ممکن خانه را کار ترک کرده اید اما آنچه رخ داد تاخیری بود که اصلا برای شما و رئیستان خوشایند نیست. تصمیم می گیرید از روز بعد زودتر خانه را ترک کنید اما باز هم تاخیر بخشی از فعالیت کاریتان می شود. از آن هم بدتر عصری است که با تمام خستگی یک روز سخت کاری، دو ساعت تمام ترافیک را تحمل می کنید تا به منزل برسید و باز فردا روز از نو و روزی از نو... کم کم دچار دلسردی می شوید. به خود می گویید: قرار بود روزی 8 ساعت کار کنم اما با رفت و آمد در این ترافیک در واقع روزی دوازده ساعت از زندگیم را صرف...
 • ۳ ۴ هفته دیگر برای رسیدن به بهبودی زمان نیاز دارم
 • به گزارش وانانیوز، شهرام گودرزی در گفت‌وگویی در مورد شایعاتی که در مورد وضعیت مصدومیت او و کم‌کاری مبنی بر بازگشتش به میدان مطرح شده است، عنوان کرد: این شایعات نمی‌دانم از کجا مطرح می‌شود. افرادی این مسائل را بیان می‌کنند که از پیروزی‌های تراکتورسازی خوشحال نمی‌شوند و به دنبال عدم موفقیت تیم هستند. هیچ کم‌کاری وجود ندارد، شرایط کاملاً واضح است، من مصدومم و زیر نظر کادر پزشکی کارم را دنبال می‌کنم، همه می‌دانند مصدوم هستم و باید دوره درمان را پشت سر بگذارم. وی در مورد اینکه آیا در این مورد کادر پزشکی مقصر نبوده که به طور دقیق زمان بازگشت او را اعلام نکرده تا این شایعات بوجود نیاید، عنوان کرد: کادر پزشکی ما خیلی زحمت می‌کشند، واقعاً می‌بینم آنها درگیر کار بازیکنان هستند و پزشکان ما شبها ساعت ۱۰ به منزل می‌روند. آن بنده خدا مقصر نیست برخی دنبال این حواشی و شایعات هستند. هافبک تراکتورسازی در رابطه با اینکه چه زمانی می‌تواند به میدان برود عنوان کرد: ۳ تا ۴ هفته نیاز به زمان دارم تا بتوانم به شرایط بازی برسم. ان‌شاالله بعد از تعطیلات بتوانم کم کم آماده حضور در میدان شوم. گودرزی در رابطه با شرایط تراکتورسازی عنوان کرد: ما امسال شرایط سختی داریم، امسال کارمان بسیار سخت است، جوانهایی داریم که شایسته هستند ولی تجربه کافی ندارند، در این وضعیت ۲-۳ بازیکن ما هم مصدوم شدند که این کار را سخت‌تر می‌کند.من،‌محمد نوری و محمد ابراهیمی به دلیل مصدومیت نبودیم و این کار را سخت می‌کند. وی افزود: مقابل پدیده بازی خوبی انجام دادیم اما در نیمه اول از موقعیت‌هایی که داشتیم نتوانستیم استفاده کنیم، بازی دست ما بود ولی بهره کافی نبردیم، متاسفانه با بی دقتی موقعیت‌هایمان به گل تبدیل نشد، از حالا به بعد به فکر بازی با گسترش فولاد هستیم تا بتوانیم در آن بازی نتیجه کامل را بگیریم.
 • صدورحکم متهمان پرونده بنیتا
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ محسن افتخاری گفت: پس از صدور حکم قصاص و مجازات‌های تکمیلی برای متهم ردیف اول قتل دخترک 8 ماهه، دادگاه کیفری متهمان ردیف دوم و سوم پرونده را نیز به حبس و شلاق محکوم کرد. دادگاه همچنین برای متهمان ردیف دوم و سوم مجازات‌های تکمیلی صادر کرده است. بنیتا 2 ماه پیش همراه با خودرو پدرش ربوده شد که پس از 6 شبانه روز پلیس پیکر بی جان دختر 8 ماهه را رها شده در خودرو کشف کرد.در جریان رسیدگی به پرونده، والدین بنیتا برای متهمان ردیف اول و دوم پرونده تقاضای قصاص کرده بودند که پس از تکمیل تحقیقات دادسرا، برای متهم ردیف دوم منع پیگرد از قتل صادر شد که در جریان برگزاری دادگاه، والدین بنیتا به این حکم اعتراض کردند.جعفر کوشا وکیل خانواده قربانی پرونده اظهارداشت: اعتراض خانواده بنیتا به قوت خود باقی است و پیگیری پس از اطلاع کامل از رأی متهمان انجام می‌شود. خانواده بنیتا قرار منع تعقیب متهم ردیف دوم را امضا کرده‌اند درهمین حال رئیس کل دادگستری استان تهران نیز گفت: بنا بر گزارشی که به من داده‌اند قرار منع تعقیب برای متهم ردیف دوم در خصوص قتل به خانواده بنیتا ابلاغ شده و آنها نیز قرار صادره را امضا کرده و نسبت به آن اعتراضی نداشته‌اند.غلامحسین اسماعیلی در خصوص اظهارات خانواده بنیتا مبنی بر عدم ابلاغ منع تعقیب متهم ردیف دوم پرونده در موضوع قتل گفت: آنچه که در دادگاه رسیدگی شد، بر مبنای کیفرخواست صادره از دادسرا بود.وی افزود: تکلیف دادگاه رسیدگی در چارچوب کیفرخواست است و دادسرا هم در کیفرخواست تنظیمی برای متهم ردیف دوم مشارکت در قتل کودک را عنوان نکرده بود. رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه دادگاه نسبت به‌چارچوب کیفرخواست اقدام به صدور رأی کرده است، گفت:‌ بنا بر گزارشی که به من داده‌اند قرار منع تعقیب برای متهم...
 • ۵۱ سال حبس و تبعید برای متهمان پرونده بنیتا
 • متهمان پرونده بنیتا علاوه بر حکم قصاصی که دادگاه برای متهم ردیف اول در نظر گرفته، در ارتباط با اتهام‌های مختلف، جمعاً به ۵۱ سال حبس محکوم شدند. خبرگزاری تسنیم: شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی، متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا را به اتهام قتل عمد به قصاص، در ارتباط با آدم ربایی به 22 سال و 6 ماه حبس، رها کردن طفل 17 ماه حبس، مباشرت 15 سال حبس، 11 ضربه شلاق، رد عین مال مسروقه، دیه و دو سال تبعید به دیوان‌دره محکوم کرده است.متهم ردیف دوم این پرونده نیز در ارتباط با عناوین اتهامی مختلف، جمعاً به 13 سال حبس، 11 ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در شهرستان ایذه محکوم شده است.به گزارش تسنیم، 29 تیر ماه امسال بود که خبر ربوده شدن دختربچه هشت‌ماهه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ ماجرا از این قرار بود که پدر بنیتا برای باز کردن درب پارکینگ از خودرو پیاده می‌شود تا خودرو را داخل پارکینگ ببرد اما در همین حین، دو عابر پیاده‌‌ای که در حال گذر از آن خیابان بودند، با مشاهده خودروی روشن، پشت فرمان می‌نشینند و خودرو و بچه را با هم به سرقت می‌برند.جست‌وجوها برای یافتن این کودک 8ماهه چند روز ادامه داشت تا اینکه پس از 6 روز و به‌رغم تمام تلاش‌ها، جسد دختربچه در خودروی به سرقت رفته در یکی از خیابان‌های پاکدشت ورامین پیدا می‌شود.آن طور که دو متهم این پرونده اعتراف کرده‌اند، ساعاتی پس از سرقت و انتقال خودرو به خارج از تهران، خودرو و نوزاد هشت‌ماهه را در یکی از خیابان‌های شهرستان پاکدشت رها می‌کنند و متأسفانه کودک که داخل خودرو با شیشه‌های بالا کشیده شده بوده، بر اثر شدت گرما، گرسنگی و تشنگی، جان خود را از دست می‌دهد و مأموران با پیکر بی‌جان کودک مواجه می‌شوند.در نهایت پس از تکمیل...
 • محکومیت متهمان پرونده بنیتا چیست
 • به گزارش پارس نیوز، شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی، متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا را به اتهام قتل عمد به قصاص، در ارتباط با آدم ربایی به 22 سال و 6 ماه حبس، رها کردن طفل 17 ماه حبس، مباشرت 15 سال حبس، 11 ضربه شلاق، رد عین مال مسروقه، دیه و دو سال تبعید به دیوان‌دره محکوم کرده است. متهم ردیف دوم این پرونده نیز در ارتباط با عناوین اتهامی مختلف، جمعاً به 13 سال حبس، 11 ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در شهرستان ایذه محکوم شده است. به گزارش تسنیم، 29 تیر ماه امسال بود که خبر ربوده شدن دختربچه هشت‌ماهه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ ماجرا از این قرار بود که پدر بنیتا برای باز کردن درب پارکینگ از خودرو پیاده می‌شود تا خودرو را داخل پارکینگ ببرد اما در همین حین، دو عابر پیاده‌‌ای که در حال گذر از آن خیابان بودند، با مشاهده خودروی روشن، پشت فرمان می‌نشینند و خودرو و بچه را با هم به سرقت می‌برند. جست‌وجوها برای یافتن این کودک 8ماهه چند روز ادامه داشت تا اینکه پس از 6 روز و به‌رغم تمام تلاش‌ها، جسد دختربچه در خودروی به سرقت رفته در یکی از خیابان‌های پاکدشت ورامین پیدا می‌شود. آن طور که دو متهم این پرونده اعتراف کرده‌اند، ساعاتی پس از سرقت و انتقال خودرو به خارج از تهران، خودرو و نوزاد هشت‌ماهه را در یکی از خیابان‌های شهرستان پاکدشت رها می‌کنند و متأسفانه کودک که داخل خودرو با شیشه‌های بالا کشیده شده بوده، بر اثر شدت گرما، گرسنگی و تشنگی، جان خود را از دست می‌دهد و مأموران با پیکر بی‌جان کودک مواجه می‌شوند. در نهایت پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا، دادگاه متهمان این پرونده، 20 و 22 شهریور امسال در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار...
 • آخرین خبرها از اجرای حکم قاتل بنیتا
 • کوشا وکیل مدافع اولیای دم بنیتا در گفتگو با خبرنگارحوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص حکم متهمان پرونده اظهار داشت: حکم متهمان هنوز به طرفین پرونده ابلاغ نشده و در مرحله تجدید نظر خواهی است. وی با اشاره به اینکه از دادگاه خواستار صدور حکم اعدام برای متهم ردیف دوم پرونده هستیم، گفت: تا زمانی که حکم ابلاغ نشود نمی توان درباره آن اظهار نظر کرد. لازم به ذکر است؛ قاضی محمدی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران ، متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا را به اتهام قتل عمد به قصاص، در ارتباط با آدم ربایی به 22 سال و 6 ماه حبس، رها کردن طفل 17 ماه حبس، مباشرت 15 سال حبس، 111 ضربه شلاق، رد عین مال مسروقه، دیه و دو سال تبعید به دیوان‌دره محکوم کرده است. متهم ردیف دوم این پرونده نیز در ارتباط با عناوین اتهامی مختلف، جمعاً به 13 سال حبس، 111 ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در شهرستان ایذه محکوم شده است. انتهای پیام/
 • سرقت ۸۰ هزار لیتر نفت خام از خط لوله مارون اصفهان/۲ متهم اصلی پرونده متواری شدند
 • به گزارش ایلنا، حسن رحیمی دادستان اصفهان در تشریح این خبر گفت:متهمان با ایجاد کارگاهی در کمربندی تیران به فاصله ۱۵ متری خط لوله ۳۲ اینچی نفت خام مارون و کندن تونلی از کارگاه به سمت خط لوله، با استفاده از پمپ به سرقت نفت خام از تانکرها و بار گیری آن جهت فروش اقدام کرده و حسب برآورد اولیه شرکت خطوط لوله نفت ایران حدود ۳۹ میلیارد ریال نفت خام از این طریق سرقت کرده اند. رحیمی افزود: تاکنون در این پرونده چهار نفر دستگیر شده‌اند و مراحل تحقیق و رسیدگی به پرونده ادامه دارد. به گفته دادستان اصفهان دو متهم اصلی پرونده متواری بوده و تحت تعقیب دادستانی قرار دارند.
 • ماشین خاص رامین رضائیان در بلژیک عکس
 • به گزارش عصر ایران، رامین رضاییان، بازیکن اسبق پرسپولیس با یک لامبورگینی 4 میلیاردی در بلژیک دیده شد.
 • در مسابقات جهانی به فاصله ۱۰ دقیقه رکورد شکنی کردیم/از عملکردم رضایت دارم
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، راضیه شیرمحمدی، بانوی ملی پوش تیم تیراندازی با کمان، در رقابت های جهانی چین موفق به کسب نشان طلا در بخش تیمی کامپوند بانوان شد. وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون این مسابقات گفت: مسابقات جهانی چین با حضور کماندارانی از 40 کشور دنیا برگزار شد و در مقایسه با بازی های پارالمپیک سطح دشوارتری داشت. شیرمحمدی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همراهی دو ملی پوش خوب تیم کامپوند بانوان، سمیه عباسپور و فرزانه عسگری، توانستیم برای اولین بار به نشان طلای تیمی کامپوند دست پیدا کنیم که این اتفاق برای تیراندازی با کمان کشورمان بسیار ارزشمند است. دارنده نشان طلای مسابقات جهانی افزود: علاوه بر کسب نشان طلا، در این مسابقات موفق به رکورد شکنی هم شدیم که با اتفاق جالبی همراه بود. تیم روسیه، در رقابت های تیمی کامپوند بانوان موفق شد رکورد جهان را جابه جا کند و تنها ده دقیقه پس از این رکورد شکنی، موفق شدیم رکورد را تغییر دهیم و به نام کشورمان ثبت کنیم. وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال فعالیتم را در رشته کامپوند آغاز کردم و پیش از آن فقط در ریکرو فعال بودم. مسابقات جهانی چین اولین تجربه برون مرزی من در این رشته بود و توانستم رکوردهایی بالاتر از اردوها به ثبت برسانم و از این رو از عملکردم رضایت دارم. شیرمحمدی گفت: از سال 85 در عضویت تیم ملی هستم و تاکنون نزدیک به 6 دوره مسابقات جهانی را تجربه کرده ام. در هر دوره شرایط سخت تر و رقابت ها نزدیک تر می شود ضمن اینکه قوانین کلاس بندی نیز تغییر کرده و به گونه ای تعیین شده که از نظر جسمی شرایط کمانداران در وضعیت یکسانی نیست و این قوانین به ضرر افرادی است که از نظر جسمی ضعیف تر هستند. وی گفت: از زحمات کادر فنی؛ مسئولین انجمن،...