انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران در پی انتشار خبری مبنی بر انتقاد از مصوبه حذف حمایت‌های بیمه‌ای از داروهای بیماران خاص که به نقل از فاطمه هاشمی رفنسجانی منتشر شده است، توضیحاتی ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا، توضیحات رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران درباره انتشار خبر « انتقاد "هاشمی" از مصوبه حذف حمایت‌های بیمه‌ای از داروهای بیماران خاص » که در نشست خبری بنیاد امور بیماری‌های خاص عنوان شده است، بدین شرح است:

"دولت دوازدهم با حضور پرشور مردم در انتخابات سال ۹۶ و کسب رأی ۲۴ میلیونی، کار خود را از هتفه گذشته آغاز کرده است.

سهم‌خواهی از دولت از سوی نهادها، جناح‌ها و افراد خاص برای دستیابی به اهداف خود، به یک شیوه مرسوم در ابتدای تشکیل دولت‌ها تبدیل شده است. اما آنچه جای تعجب و تاسف دارد استفاده ابزاری از نام مردم و بالاخص بیماران برای ایجاد فشار و هجمه به دولت جدید است. شیوه نخ‌نمای واردکنندگان غیرحرفه‌ای که با واردات دارو از کشورهای non-regulated، تنها به سود مالی خود و نه کیفیت زندگی بیماران فکر می‌کنند و هر چهار سال یک بار، در پایان دوره مسئولیت رئیس سازمان غذا و دارو و یا آغاز دوره مسئولیت رئیس جدید سازمان، جراید و شبکه‌های اجتماعی را از بی‌کیفیت بودن داروهای تولید داخل، کمبود دارو در کشور، در خطر بودن جان بیماران و سایر کلید واژه‌های تکراری، پر می‌کنند. تمام تلاش این افراد و جریان‌های خاص بر این است که با فشار بر مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهور منتخب مردم، در درجه اول فردی را به وزارت بهداشت راهی کنند که هم سو با اهداف آنان باشد، اگر این اتفاق نیفتاد، با فشار بر وزیر بهداشت مقبول دولت و مجلس، فردی را به مسند ریاست سازمان غذا و دارو بنشانند که مجری خواسته‌های آنان باشد و اگر این امر هم میسر نشد، با سر گرم کردن رئیس سازمان غذا و دارو به حاشیه‌ها و پاسخ به مراجع بازرسی کشور، او را از کار اصلی خود بازداشته و از این طریق به واردات خود بپردازند.

جای سوال است که مگر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، نمایندگان منتخب مردم نیستند؟ مگر دولت برآمده از رأی ۲۴ میلیون ایرانی، دولت قانونی و منتخب مردم نیست؟ مگر بیماران خاص کشور، جزء همین مردم و رأی دهندگان نیستند که اکنون افرادی خاص خود را قیم آنها می‌دانند؟

به راستی جایگاه افراد خاص و پرنفوذ در سیاستگذاری و تصمیم‌سازی در کشور ما کجاست؟ مگر نه این است که مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود فرمودند: «دولت، وارد کردن اجناسی را که مشابه تولید داخل دارد، بر خود کند. » مگر نه این است که برنامه ششم توسعه کشور پس از تایید تمام مراجع سیاستگذار کشور که همگی بی‌وساطه یا با واسطه با رأی مردم انتخاب می‌شوند توسط دولت و با نظارت مجلس اجرایی می‌گردد؟ پس چگونه است که فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که تمام عمر خود را برای سازندگی و توسعه صنایع در کشور صرف نمود؛ امروز بر تمام نهادهای تصمیم‌ساز کشور که پدر فقید خود، ۴ دهه در همه ارکان آن حضور داشته، خرده می‌گیرد و خواستار لغو قانونی است که پدر ایشان، دیل برنامه ششم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را تایید کرده است.

حافظه تاریخی تولیدکنندگان دارو از یاد نبرده است روزی را که اولین داروی تولید داخل بیماران MS وارد بازار شد و همین افراد خاص با پرچم حمایت از بیماران MS، راهپیمایی اعتراضی افرادی غیربیمار را جلوی مجلس، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو مبنی بر اعلام بی‌کی فیتی داروی تولیدی برنامه‌ریزی کردند. موضوعی که خیلی زود رنگ باخت و تمام مراجع علمی داخلی و خارجی صاحب صلاحیت، اذعان به کیفیت آن کردند. این همان دارویی استک ه امروز ۲۰ درصد صادرات دارویی کشور را به خود اختصاص داده و مایه افتخار صنعت داروسازی ایران است و به زودی وارد بازار اروپا خواهد شد. حال سوال اینجاست که چه کسی حق اظهارنظر راجع به کیفیت یک مصحول دارویی High-Tech را به افراد و جریان‌های فاقد صلاحیت می‌دهد؟ آیا افرادی که امروز خود را قیم بیماران خاص می‌دانند، از این موضوع مطلع‌اند که سازمان غذا و دارو، تمام داروهای بیماران خاص تولید داخل را به صورت Head to Head با برند اصلی تولید شده در دنیا آزمایش و مقایسه می‌کند و سپس مجوز ورود به بازار می‌دهد؟ آیا مطلع‌اند که سمانه ADR در کشور سال‌هاست که راه‌اندازی شده و شکایات بیماران راجع به عوارض جانبی دارو و کیفیت آن بهص ورت رسمی ثبت و پالایش می‌شود؟ آیا مطلع‌اند که سامانه‌هایی چون ۱۴۹۰ و امثالهم سالیان سال است که در حال پاسخگویی به بیماران راجع به کمبودهای دارویی هستند؟

از مقایسه پارچه با داروی High-Tech می‌توان استنباط کرد که خانم هاشمی و مشاوران ایشان، نه تنها از مطالب فوق اطلاعی ندارند، بلکه از مفهوم اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی آن که همان درون‌زایی و برون‌نگری است، نیز بی‌اطلاع‌اند. اگر داروهای بیماران خاص در کشور تولید نمی‌شد اکنون سالی بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار واردات داروی خاص به کشور داشتیم در حالی که امروز صادرات دارو و دانش فنی به خارج از کشور داریم.

خانم فاطمه هاشمی، نام پدری را همراه دارد که سردار سازندگی در این کشور بوده است. خدمات تحسین برانگیز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به قدری زیاد است که تاریخ این سرزمین هرگز ایشان را از یاد نخواهد برد. توفیقات صنعت ایران در زمینه‌های مختلف از جمله تولید داروهای بیماران خاص، محصول بذری است که ایشان در دوران ریاست‌جمهوری خود کاشت. جای تعجب است که فرزند ایشان که عمری را کنار پذر گذرانده است نه تنها صحبت‌های پدر را فراموش کرده بلکه به تحریف آنها می‌پردازد. هنوز صحبت‌های سنجیده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در باب تولید داخل در گوشمان است که می‌گفتند «محصول تولید داخل ارجح است حتی اگر ۱۰ درصد کیفیت آن کمتر باشد» و یا می‌فرمودند: «مگر همه تولیدکنندگان دنیا از روز اول همین کیفیت را داشته‌اند. » انتظار تحریف سخنان ایشان از بیت آیت‌الله قابل تصور نیست.

جای تعجب است که خانم هاشمی با سابقه فعالیت‌های اجتماعی بسیار و کسب فیض از محضر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، خود را بلندگوی افراد مفعت‌طلب و غیر حرفه‌ای قرار داده‌اند و با تکرار صحبت‌های نخ‌نمای آنان، خود و خانواه ارزشی خویش را زیر سوال می‌برند. امروز صحبت‌هایی از ایشان در خبرگزاری‌ها منتشر شده است که دقیقا تکرار حرفه‌هایی است که چند وقت گذشته در شبکه Manoto راجع به داروهای آرژانتینی و کمبود داروی Rebif زده می‌شد. ارائه اطلاعات غلط به ایشان، دختر سردار سازندگی را هم صدای شبکه Manoto کرده‌اند. در جایی خانم هاشمی صحبت از ماهفیا در صنعت دارو می‌کنند. ایشان بهتر از هر کسی می‌ دانند که مافیا سه بعد دارد. صاحبان سرمایه، نفوذ دولتی و نفوذ خارجی؛ ایشان که خود را حامی دولت دوازدهم می‌دانند، لازم است وجود مافیای دارو در دولت را روشن نمایند.

امروز که با تدبیر رئیس‌ محترم جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزیری کارآمد در مسند وزارت بهداشت قرار گرفته است و ایشان نیز فردی علمی و سالم را به عنوان رئیس سازمان غذا و دارو برگزیده‌اند که مورد حمایت کل صنعت دارویی و واردات‌کنندگان شناسنامه‌دار و حرفه‌ای کشور هستند، مطرح کردن این موضوعات در رسانه، چه هدفی جز ایجاد فشار روانی بر دولت در نخستین هفته کاری آن دارد؟ خانم هاشمی که دولت دوازدهم را دولت اعتدال و ادامه‌دهنده راه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌دانند چرا با فشار بر آن، می‌خواهند دولت فعالیت قانونی خود را که مطابق برنامه ششم توسعه و تاکیدات مقام معظم رهبری است، زیرا پا بگذارد؟

انتظار ما از خانم هاشمی این است که قبل از مطرح کردن موضوعات در رسرانه که اثری جز ایجاد فشار روانی و استرس برای بیماران خاص ندارد و این استرس از کمبود دارو برای این بیماران مخرب‌تر است، ابتدا با اصناف و صاحب‌نظران این حوزه همچون سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی و انجمن تولید و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران طرح موضوع نمایند و سپس به جمع‌بندی و رسانه‌ای کردن آن بپردازند. ایشان که نگران استرس بیماران خاص هستند بهتر است بدانند که این نوشته‌هاست که استرس ایجاد می‌کند، این اعلام کمبودهاست که استرس ایجاد می‌کند، اینکه به مردم القا کنیم دولت و مجلس آنها در راستای اهداف مردم عمل نمی‌کند، استرس‌زاست. لذا در پایان پیشنهاد می‌کند جلسه‌ای با حضور خانم هاشمی به عنوان یک شخصیت ملی، ذینفعان صنعت، مراجع صاحب صلاحیت تشخیص کیفیت دارو و سیاستگذاران این حوزه برگزار گردد و خروجی علمی آن جلسه و نه صحبت‌های یکی - دو بیمار، در رسانه‌ها منتشر گردد".

انتهای پیام

کلیدواژه: آیت الله هاشمی رفسنجانی | داروهای بیماران خاص | سازمان غذا و دارو | خانم هاشمی | تولید داخل

منبع: ایسنا

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۹۹۸۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • سهم خواهی بخش خصوصی از فاینانس
 • نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: قرار است رییس اتاق ایران در شورای پول و اعتبار درباره سهم بخش خصوصی از فاینانس‌ها و خطوط اعتباری دریافت شده رایزنی کند. خبرگزاری تسنیم: پدرام سلطانی در مورد قراردادهای خطوط اعتباری و فاینانس‌های دریافت شده از بانک‌های سایر کشورها اظهار داشت: قراردادهای فاینانس و خطوط اعتباری از این حیث که فرصتی برای ما فراهم می‌کند تا بتوانیم خریدها به ویژه خرید ماشین آلات، تکنولوژی و مواد اولیه را از طریق این خطوط انجام دهیم و این خطوط مسیری را برای تبادلات بانکی بین کشور ما و کشور ارتباط دهنده ایجاد می‌کند، مثبت است. وی افزود: نگرانی ما این است که بخش قابل توجهی از این اعتبارات در پروژه‌های دولتی مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به بدهی بالای دولت به حجم بدهی‌ها بیفزاید و مشکلات را افزایش دهد. سلطانی ادامه داد: اصولا پروژه‌های زیربنایی دولت ممکن است از سودآوری لازم برخوردار نباشد و موجب شود بار بازپرداخت تسهیلات به دوش بودجه عمومی بیفتد از طرفی نگرانی دیگر نیز بخش عمومی غیردولتی است. نایب رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: اگر سازوکار استفاده از این تسهیلات سخت‌گیرانه و قاعده‌مند باشد که بخش خصوصی واقعی بتواند از آن بهره‌مند شود و در پروژه‌های سودآور با شفافیت لازم مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند زمینه رونق و رشد اقتصادی کشور را فراهم آورد. وی با اشاره به اقدامات بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی برای بهره‌مندی از این تسهیلات، تصریح کرد: قرار است در شورای پول و اعتبار رییس اتاق این موضوع را اعلام کنند و شفاف شود که بخش خصوصی از این قراردادها چه سهمی دارد. سلطانی در پایان خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم حتی اگر از این فاینانس استفاده کامل نکنیم بهتر از این است که آن را کاملا به مصارف دولتی برسانیم که نسل‌ها آینده ما را بدهکار کند.
 • دولت از مدیریت بانوان در رسانه های کشور حمایت می کند
 • خبرگزاري آريا - معاون مطبوعاتي وزير ارشاد در نشست هم انديشي با بانوان مدير مسئول گفت: بانوان صاحب رسانه در توسعه فرهنگ عمومي پيشگام هستند و رفع دغدغه هاي صنفي آنها در اولويت است. نشست هم‌انديشي معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بانوان مدير مسئول برگزار شد.حسين انتظامي با بيان اينکه نسبت خانم هاي مدير مسئول طي 4 سال گذشته تفاوت معناداري پيدا کرده است به رويکرد دولت در حمايت از بانوان در مديريت رسانه ها اشاره کرد و افزود: دولت از مديريت بانوان در رسانه هاي کشور حمايت مي کند. معاون مطبوعاتي به برخي تفاوت ها و مسائل خاص بانوان در حوزه مديريت اشاره و تصريح کرد: وظيفه مسئولان و بطور ويژه مسئولان فرهنگي کشور اين است که در سياست گذاري هاي خود توجه ويژه اي به اين تفاوت ها داشته باشند. انتظامي با بيان اينکه ساز وکارها و برنامه هاي معاونت مطبوعاتي بطور کامل در سايت اطلاع رساني معاونت مطبوعاتي منتشر مي شود خاطرنشان کرد: يکي از وجوه دسترسي آزاد به اطلاعات اين است که چنانچه فردي از مسئولي سوالي داشته باشد، آن مقام مسئول به جايي مراجعه کند که فرد سوال کننده هم بتواند براي يافتن پاسخ از آن منبع استفاده کند. وي به برخي محدوديت هاي اقتصادي دولت اشاره و خطاب به مديران مسئول حاضر در نشست اظهار کرد: با همکاري و همفکري همديگر مي توانيم مصاديقي از مسائل داراي اولويت در مطبوعات را مشخص کنيم و در نهايت فعاليت هاي مطبوعاتي را زير يک چتر حمايتي قرار دهيم که با پيشنهادها و پيگيري‌هاي اهالي مطبوعات و همراهي دولت انجام شود. معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه به سياست عمومي دولت مبني بر حمايت ويژه از بخش خصوصي اشاره کرد و با بيان اينکه دولت افتخار دارد در 4 سال گذشته مجوز انتشار هيچ روزنامه اي براي سازمان هاي دولتي...
 • سهم خواهی بخش خصوصی از فاینانس های میلیاردی
 • نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: قرار است رییس اتاق ایران در شورای پول و اعتبار درباره سهم بخش خصوصی از فاینانس‌ها و خطوط اعتباری دریافت شده رایزنی کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پدرام سلطانی در مورد قراردادهای خطوط اعتباری و فاینانس‌های دریافت شده از بانک‌های سایر کشورها اظهار داشت: قراردادهای فاینانس و خطوط اعتباری از این حیث که فرصتی برای ما فراهم می‌کند تا بتوانیم خریدها به ویژه خرید ماشین آلات، تکنولوژی و مواد اولیه را از طریق این خطوط انجام دهیم و این خطوط مسیری را برای تبادلات بانکی بین کشور ما و کشور ارتباط دهنده ایجاد می‌کند، مثبت است.وی افزود: نگرانی ما این است که بخش قابل توجهی از این اعتبارات در پروژه‌های دولتی مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به بدهی بالای دولت به حجم بدهی‌ها بیفزاید و مشکلات را افزایش دهد.سلطانی ادامه داد: اصولا پروژه‌های زیربنایی دولت ممکن است از سودآوری لازم برخوردار نباشد و موجب شود بار بازپرداخت تسهیلات به دوش بودجه عمومی بیفتد از طرفی نگرانی دیگر نیز بخش عمومی غیردولتی است.نایب رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: اگر سازوکار استفاده از این تسهیلات سخت‌گیرانه و قاعده‌مند باشد که بخش خصوصی واقعی بتواند از آن بهره‌مند شود و در پروژه‌های سودآور با شفافیت لازم مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند زمینه رونق و رشد اقتصادی کشور را فراهم آورد.وی با اشاره به اقدامات بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی برای بهره‌مندی از این تسهیلات، تصریح کرد: قرار است در شورای پول و اعتبار رییس اتاق این موضوع را اعلام کنند و شفاف شود که بخش خصوصی از این قراردادها چه سهمی دارد.سلطانی در پایان خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم حتی اگر از این فاینانس استفاده کامل نکنیم بهتر از این است که آن را کاملا به مصارف دولتی برسانیم که نسل‌ها آینده ما را بدهکار کند.انتهای پیام/ R1012122/P1012122/S7,77,78,79/CT47
 • دولت با معافیت های مالیاتی و بیمه ای از کسب و کارهای مجازی حمایت کند
 • تهران-ایرنا- عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی با بیان اینکه معافیت های مالیاتی و بیمه ای باعث خواهد شد، دغدغه جوانان فعال این بخش تا حد زیادی مرتفع شود، گفت:دولت می تواند با معافیت های اینچنینی به حمایت از کسب و کارهای مجازی بپردازد. فرشاد وکیل زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود:اعمال معافیت های مالیاتی و بیمه ای هیچگونه فشار مالی بر دولت وارد نخواهد کرد زیرا بیشتر استارت آپ ها در سالهای نخستین خود زیانده بوده بنابراین مالیاتی به آنها تعلق نخواهد گرفت اما این مساله باعث خواهد شد دغدغه جوانان فعال این بخش تا حد زیادی مرتفع شود. وی ادامه داد:زمانی که این استارت آپ ها توانستند به رشد و سودآوری برسند، دولت طبق قانون مالیات و بیمه مربوط را از آنها اخذ کند و این حداقل حمایت هایی است که دولت می تواند از فعالان این بخش داشته باشد و با کمترین هزینه اشتغالزایی کند، همانگونه که در سایر کشورهای دنیا نیز شاهد اینگونه از حمایت های دولتی هستیم.این فعال کسب و کارهای نوپا معتقد است: اعمال معافیتهای مالیاتی و بیمه ای در سالهای نخستین شکل گیری استارت آپ ها، باعث می شود تمرکز استارت آپ ها بجای توجه به مسائل حاشیه ای به اساس کسب وکار و توسعه ایده های خلاقانه متمرکز شده و دیگر دغدغه ای از بابت مسائلی نظیر بیمه و مالیات که خیلی از جوانان آشنایی چندانی با قوانین آنها هم ندارند، نخواهند داشت.وکیل زاده، با اشاره به گفته های محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که از کسب و کارهای مجازی به عنوان راه حل فوری مشکل بیکاری خاطرنشان ساخت:چنین بیانی به طور کامل درست است، البته اگر افراد بدون شناخت و بدون ایده های نو و متفاوت و به صرف اینکه در حال حاضر، بازار کسب و کارهای اینترنتی داغ...
 • درخواست زنان دولت دوازدهم جهت تسریع در رسیدگی به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان
 • به گزارش جماران؛ معاون امور زنان و خانواده، معاون امور حقوقی و دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی رییس‌جمهور طی مکاتبه‌ای با رئیس‌ مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در رسیدگی به لایحه حمایت ازکودکان و نوجوانان کشور شدند. متن نامه مشترک معصومه ابتکار، لعیا جنیدی و شهیندخت مولاوردی به علی لاریجانی به شرح زیر است: جناب آقای دکتر لاریجانی رییس محترم مجلس شورای اسلامی با سلام و احترام به استحضار می‌رساند لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان که در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول و به کمیسیون‌های حقوقی و فرهنگی ارجاع شده است، نیازمند تسریع جهت رسیدگی به وضعیت کودکان و نوجوانان کشور است که سال‌ها در مجلس با توقف و اطاله بررسی مواجه شده است. متمنی است جنابعالی با اولویت قراردادن این لایحه، دستور فرمایید ضمن مداقه در محتوای مواد، جهت تکمیل و بررسی لایحه فوق‌الذکر اقدامات مقتضی صورت گیرد.
 • حمایت دولت مجارستان از همکاری و تولید مشترک اتوبوس های درون شهری ایکاروس در ایران
 • به گزارش خبرگزاری برنا، یانوش کواچ در این دیدار با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت مجارستان از برنامه ها و اقداماتی که در راستای گسترش و افزایش همکاری های دوجانبه میان ایران و مجارستان صورت می گیرد؛ از جمله تفاهمنامه گروه توسعه صنایع شهر و شرکت اتوبوس سازی ایکاروس مجارستان جهت تولیدمشترک اتوبوس‌های درون شهری در ایران که از سوی اگزیم بانک مجارستان تامین مالی می شود، قاطعانه حمایت می‌کند. کواچ، با اشاره به کیفیت بالای برند ایکاروس مجارستان و توان رقابت آن با شرکت های مشهور سازنده اتوبوس در جهان افزود: برنامه دولت مجارستان ساخت اتوبوس دولتی و حمایت از شرکت هایی است که در این مسیر فعالیت می کنند، از این رو، با توجه به شباهت بافت شهری وخیابان‌های ایران و مجارستان، تولیدات شرکت ایکاروس کاملا مناسب وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی ایران است. سفیر مجارستان در ایران، مراودات تجاری و اقتصادی ایران و مجارستان را بسیار پراهمیت دانست و با اشاره به تفاهم نامه تولید مشترک اتوبوس شهری میان مدیران عامل گروه توسعه صنایع و معادن شهر و شرکت ایکاروس ، افزود: سفارت مجارستان در ایران، از همه امکانات و ابزارهای دراختیار، جهت تسهیل عملیات اجرایی این قرارداد حمایت می‌کند. کواچ ادامه داد: با توجه به سابقه مثبت همکاری دو کشور در سالیان اخیر و صادرات حدود دوهزار دستگاه اتوبوس از سوی شرکت ایکاروس به عنوان یکی از چهار شرکت برتر دنیا در این صنعت به ایران در دهه 1990میلادی و رضایت دو کشور از همکاری مشترک گذشته، آینده روشنی برای این همکاری پیش بینی می شود. در این دیدار، محسن احمدی مدیرعامل گروه توسعه صنایع و معادن شهر نیز با اشاره به توانمندی های شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف صنعتی، تجاری و اقتصادی، آمادگی این شرکت ها را در انجام فعالیت های مشترک با شرکت های اروپایی اعلام و ضمن تشریح فرصت...
 • روحانی در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق:ایران کاملا از دولت مرکزی عراق حمایت می کند
 • رییس جمهور با تاکید بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با هر حرکتی که در تقابل با تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق باشد ، اظهارداشت: همه باید بدانند که مشروعیت آنها در چارچوب قانون اساسی عراق است.به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه یکشنبه در گفت و گوی تلفنی با "حیدر العبادی" نخست وزیر عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران کاملا از دولت مرکزی عراق حمایت می کند.رییس جمهور افزود: ما مطمئن هستیم مثل همه مشکلات دیگر ، دولت و ملت عراق با تدبیر و حکمت ، از این مشکل نیز عبور خواهد کرد.دکتر روحانی گفت: از نظر ما قانون اساسی عراق باید مورد احترام همه باشد و تخلف از آن به معنای انجام اقدامات غیرقانونی است.رییس جمهور به گفت وگوی تلفنی خود با رییس جمهور ترکیه و اشتراک نظر دو کشور در حمایت کامل از بغداد اشاره کرد و گفت: در این مساله مهم عراق ، ما کنار همسایه خود و دولت عراق خواهیم بود.حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در این گفت وگو تلفنی با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق تصریح کرد: حرکت بارزانی در اقلیم کردستان عراق ، تحولات را به سمت یک رویارویی جدید در عراق سوق خواهد داد.نخست وزیر عراق با تشریح اقدامات گسترده دولت مرکزی عراق برای مقابله با این حرکت اقلیم کردستان عراق گفت: دولت مرکزی بسیار فراتر از آنچه در قانون اساسی عراق عنوان شده ، اختیارات به اقلیم کردستان عراق داد و این حرکت آقای بارزانی اقدامی علیه تمامیت ارضی و قانون اساسی عراق است که به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.وی بار دیگر تاکید کرد که همه پرسی در اقلیم کردستان عراق خلاف قانون اساسی بوده و هر نتیجه آن نیز غیرقانونی است و دولت مرکزی هرگز آن را نخواهد پذیرفت...
 • ایران کاملا از دولت مرکزی عراق حمایت می کند/قانون اساسی عراق باید مورد احترام همه باشد
 • به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه یکشنبه در گفت‌و‌گوی تلفنی با حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران کاملا از دولت مرکزی عراق حمایت می کند. رییس جمهور افزود: ما مطمئن هستیم مثل همه مشکلات دیگر، دولت و ملت عراق با تدبیر و حکمت، از این مشکل نیز عبور خواهد کرد. وحانی گفت: از نظر ما قانون اساسی عراق باید مورد احترام همه باشد و تخلف از آن به معنای انجام اقدامات غیرقانونی است. رییس جمهور به گفت‌وگوی تلفنی خود با رییس جمهور ترکیه و اشتراک نظر دو کشور در حمایت کامل از بغداد اشاره کرد و گفت: در این مساله مهم عراق ، ما کنار همسایه خود و دولت عراق خواهیم بود. حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در این گفت‌وگو تلفنی با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق تصریح کرد: حرکت بارزانی در اقلیم کردستان عراق ، تحولات را به سمت یک رویارویی جدید در عراق سوق خواهد داد. نخست وزیر عراق با تشریح اقدامات گسترده دولت مرکزی عراق برای مقابله با این حرکت اقلیم کردستان عراق گفت: دولت مرکزی بسیار فراتر از آنچه در قانون اساسی عراق عنوان شده ، اختیارات به اقلیم کردستان عراق داد و این حرکت آقای بارزانی اقدامی علیه تمامیت ارضی و قانون اساسی عراق است که به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. وی بار دیگر تاکید کرد که همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق خلاف قانون اساسی بوده و هر نتیجه آن نیز غیرقانونی است و دولت مرکزی هرگز آن را نخواهد پذیرفت و مذاکره‌ای هم در این ارتباط نخواهد کرد و مسوولان اقلیم باید درک کنند که به هیچ وجه نباید به فکر تجزیه عراق باشند. نخست وزیر عراق همچنین در این گفت وگوی تلفنی برضرورت گسترش و تعمیق همکاری های تهران – بغداد در همه عرصه ها...
 • در گفت وگوی تلفنی دو طرف مطرح شد روحانی:عدم تغییر مرزها برای ایران حائز اهمیت است/پوتین:از دولت بغداد و تمامیت ارضی عراق حمایت می کنیم
 • حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه در تماس تلفنی ولادیمیر پوتین با وی، ضمن اشاره به نشست قریب الوقوع روسای جمهوری ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان در تهران گفت: ما برای روابط سه جانبه ایران، روسیه و آذربایجان اهمیت قائل هستیم و در اجلاس پیش رو ، مسایلی را که مورد توجه سه کشور است، در دستور کار قرار خواهیم داد. روحانی به مواضع مشترک دو کشور در موضوع سوریه و پیگیری اجلاس آستانه اشاره کرد و گفت: در مساله سوریه ما جدی هستیم و معتقدیم اکنون نگاه همه دنیا به مذاکرات آستانه و همکاری های سازنده ما در سوریه معطوف است. رئیس‌جمهور افزود: تمامیت ارضی در منطقه و عدم تغییر مرزها برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است و ما کاملا آماده ایم روند همکاری ها و هماهنگی ها را برای اجلاس بعدی آستانه ادامه دهیم. وی با اشاره به تحولات جاری عراق اظهارداشت: برای جمهوری اسلامی ایران امنیت منطقه و حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق بسیارمهم وحیاتی است و هماهنگی و همراهی کشورهای منطقه در این ارتباط بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود. ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز در این گفت وگوی تلفنی بار دیگر بر عزم مصمم مسکو برای توسعه همه جانبه روابط با تهران تاکید کرد و اجرای سریع پروژه ها و طرحهای در دست اجرا را در مسیر تقویت بیش از پیش این روابط تاثیر گذار دانست. رییس جمهور روسیه همچنین به نشست قریب الوقوع سه جانبه سران ایران ، روسیه و آذربایجان اشاره کرد وگفت: دامنه گسترده ای از موضوعات در ارتباط با تقویت همکاریهای همه جانبه سه کشور در اجلاس تهران به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد. پوتین همچنین در گزارشی از اجلاس های پیشین درباره سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان و تمجید از مواضع سازنده تهران در این نشست ها گفت: همکاری های مشترک دو کشور...
 • اهدا خون به بیماران نیازمند
 • مردم نوع دوست قادراباد ۲۶ هزار و ۵۰۰ سی سی خون به نیازمندان اهدا کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، علی اکبر رضایی زاده , سرپرست تیم اعزامی اهداخون گفت: ۵۳ نفر از اهالی قادراباد شهرستان خرم بید برای اهدا خون به پایگاه سیار انتقال خون مراجعه کردند که در مجموع مقدار ۲۶ هزار و ۵۰۰ سی سی خون اهدایی ٬توسط تیم ۱۳ نفره انتقال خون شیراز از اهداکنندگان گرفته شد.وی افزود: سلامت قلب و عروق ٬کاهش خطر ابتلا به سرطان و جریان خون بهتر از مزایای اهدا خون است. برنامه خونگیری به همت سازمان انتقال خون شیراز و همکاری شبکه بهداشت بخش مشهدمرغاب خرم بید ٬ در حسینیه این شهر اجرا شد.
 • علت برگرداندن بیماران در حال فوت از بیمارستان به خانه ها
 • مدیرکل وزارت بهداشت با اعلام ارائه مجوزهای جدید برای ایجاد مراکز پرستاری در منازل گفت: یکی از علل شایع فوت بیماران در تمام دنیا، عفونت بیمارستانی است و ما هم قبول داریم باید به برخی خانواده‌ها برای نگهداری بیمار در حال فوت کمک کرد. به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، ایرج حریرچی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت درباره مشکلات بیمارانی که درمانپذیر نیستند و متأسفانه در روزهای آخر عمر از بیمارستان به خانه‌ برگردانده می‌شوند و چرا خانه‌های پرستاری در ایران ایجاد و گسترش نمی‌یابد، اظهار داشت: در این زمینه مجوز حدود 1000 مرکز مراقب پرستار در منزل داده شده است.سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: درخواست ما از مردم این است که آگاه باشند که درمان برخی بیماری‌ها که درمانپذیر نیستند، درمان اضافی برای آنها هیچ کمکی به بقای بیمار نمی‌کند و حتی درمانها رنج بیمار را افزایش می‌دهد و مضر است ولی وقتی بیمار در بیمارستان است گروه پزشکی مجبور است خدمات درمانی ارائه دهند.حریرچی تصریح کرد: همچنین اگر در سنین بالای 65 سال، فردی یک ماه در آی سی یو بماند فقط چند درصد امکان دارد که زنده از ICU بیرون بیاید، که این آمار در تمام جهان نیز وجود دارد.قائم مقام و مدیرکل وزارت بهداشت تصریح کرد: اصلاً یکی از علل شایع فوت بیماران در تمام دنیا، عفونت بیمارستانی است و عفونت بیمارستانی را نمی‌توان به صفر رساند، البته این مقوله با ضدعفونی کردن اتاق‌های جراحی تفاوت دارد.حریرچی عنوان کرد: البته ما هم قبول داریم باید از برخی خانواده‌ها برای نگهداری بیمار غیرقابل درمان و در حال فوت کمک کرد زیرا خانه‌ها کوچک است و خانواده‌ها نیز فرزنددار هستند و بسیاری هم مشکلات مالی دارند.سخنگوی وزارت بهداشت درباره نظارت بر مراکز خدمات دهنده طب سنتی نیز توضیح داد: مراکزی که پروانه خدمت طب سنتی دارند نظارت دقیق بر روی آنها وجود...
 • عیادت روشندلان اصفهانی از بیماران آلبوم
 • هیات روشن دلان حضرت علی اصغر اصفهان با حضور در بیمارستان سیدالشهدای از بیماران عیادت کردند.
 • تعداد بیماران دیالیزی گلستان رو به افزایش است
 • گرگان- مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان گفت: تعداد بیماران دیالیزی گلستان رو به افزایش است و باید اطلاع رسانی دقیقی نسبت به علت اصلی این بیماری در جامعه صورت گیرد. عبدالرضا چراغعلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دومین جلسه کمیته بیماران خاص استان در شهرستان گنبد، توجه همه جانبه به بیماران خاص استان را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: برای رسیدگی به وضعیت بیماران خاص استان می طلبد تاهمه مسئولان مربوطه، اصحاب رسانه و رسانه ملی در یک اقدام مشترک گام هایی بلند بردارند و توجه لازم نسبت به این موضوع داشته باشند. وی افزود: با گزارشی که توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گلستان ارائه داده شد، اکنون استان با روند افزایشی بیماران دیالیزی همراه است که این موضوع می طلبد تا اطلاع رسانی دقیقی نسبت به علت اصلی این بیماری در جامعه صورت گیرد. فشارخون و دیابت از دلایل مهم بیماری دیالیز مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان فشارخون و دیابت را از دلایل مهم بیماری دیالیز دانست و گفت: افراد می توانند با کنترل فشارخون و دیابت از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند. وی با اشاره به اینکه تمامی اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی، مدیران و مسئولان استان باید نست به اطلاع رسانی جامع در خصوص پیشگیری از ابتلا بیماری دیالیز اقدام کنند، تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته قرار است از آبان امسال برنامه هایی در سطح استان اجرا شود. چراغعلی درخصوص وظایف کمیته بیماران خاص، گفت: بررسی وضعیت بیماران خاص و رسیدگی به مشکلات این بیماران از وظایف اصلی کمیته به شمار می آید. وی افزود: ارائه پیشنهادات لازم و امداد رسانی به بیماران خاص از...
 • اهدای عضو زن ۵۳ ساله مرگ مغزی به بیماران نیازمند
 • به گزارش ایلنا، غلامعباس سبز با اعلام این خبر اظهار داشت: چهاردهمین اهداء اعضای بیمار مرگ مغزی در استان با اهدای دو کلیه، کبد و قرنیه‌های خانمی ۵۳ ساله از اهالی سرآبتاوه، که هفته گذشته در منطقه تنگ سرخ به دلیل تصادف دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند زندگی تازه‌ای بخشید. سبز ادامه داد: پس از اظهار رضایت خانواده مرحومه معصومه آقایی، تیم جراحی پیوند اعضای شیراز با حضور در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اعضای بدن این بیمار را پس از خارج کردن از بدن برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان ابن سینای شیراز انتقال دادند.
 • علت برگرداندن بیماران درحال فوت از بیمارستان به خانه ها
 • مدیرکل وزارت بهداشت با اعلام ارائه مجوزهای جدید برای ایجاد مراکز پرستاری در منازل گفت: یکی از علل شایع فوت بیماران در تمام دنیا، عفونت بیمارستانی است و ما هم قبول داریم باید به برخی خانواده‌ها برای نگهداری بیمار در حال فوت کمک کرد. خبرگزاری تسنیم: ایرج حریرچی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت درباره مشکلات بیمارانی که درمانپذیر نیستند و متأسفانه در روزهای آخر عمر از بیمارستان به خانه‌ برگردانده می‌شوند و چرا خانه‌های پرستاری در ایران ایجاد و گسترش نمی‌یابد، اظهار داشت: در این زمینه مجوز حدود 1000 مرکز مراقب پرستار در منزل داده شده است.سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: درخواست ما از مردم این است که آگاه باشند که درمان برخی بیماری‌ها که درمانپذیر نیستند، درمان اضافی برای آنها هیچ کمکی به بقای بیمار نمی‌کند و حتی درمانها رنج بیمار را افزایش می‌دهد و مضر است ولی وقتی بیمار در بیمارستان است گروه پزشکی مجبور است خدمات درمانی ارائه دهند.حریرچی تصریح کرد: همچنین اگر در سنین بالای 65 سال، فردی یک ماه در آی سی یو بماند فقط چند درصد امکان دارد که زنده از ICU بیرون بیاید، که این آمار در تمام جهان نیز وجود دارد.قائم مقام و مدیرکل وزارت بهداشت تصریح کرد: اصلاً یکی از علل شایع فوت بیماران در تمام دنیا، عفونت بیمارستانی است و عفونت بیمارستانی را نمی‌توان به صفر رساند، البته این مقوله با ضدعفونی کردن اتاق‌های جراحی تفاوت دارد.حریرچی عنوان کرد: البته ما هم قبول داریم باید از برخی خانواده‌ها برای نگهداری بیمار غیرقابل درمان و در حال فوت کمک کرد زیرا خانه‌ها کوچک است و خانواده‌ها نیز فرزنددار هستند و بسیاری هم مشکلات مالی دارند.سخنگوی وزارت بهداشت درباره نظارت بر مراکز خدمات دهنده طب سنتی نیز توضیح داد: مراکزی که پروانه خدمت طب سنتی دارند نظارت دقیق بر روی آنها وجود دارد.وی ادامه داد: البته...
 • اهدا اعضای بدن جوان خرمدره ای به بیماران نیازمند
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ قهرمانی مسئول اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام این خبر گفت:وحید بابایی جوان 35 ساله اهل روستای شویر شهرستان خرمدره بر اثر بیماری دچار مرگ مغزی شده بود . قهرمانی افزود:با رضایت خانواده ،قلب ،کلیه ها و کبد این فرد به نیازمندان اهداء شد. وی ادامه داد:از ابتدای سال 14 مورد اهدای عضور در استان زنجان انجام شده است انتهای پیام/ر اهداعضو اهدا زندگی
 • نیاز بیماران نیازمند فراورده های خونی به پلاکت
 • با توجه به نیاز بیماران نیازمند فراورده های خونی به پلاکت، شهروندان اصفهانی در ایام محرم بطور مستمر پلاکت خون اهدا کنند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیر کل انتقال خون استان اصفهان از مردم خواست که نذر خون را به روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند و در ماه‌های محرم و صفر بصورت مستمر خون اهدا کنند، زیرا اهدای پلاکت برای مصرف بیماران مبتلا به سرطان و دیگر بیماری‌های خونی ارثی، در این دو ماه، بجای اهدای خون، بسیار ضروری است.مجید زینلی با اشاره به اینکه هر ساله میزان مراجعه مردم برای اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی پنج تا شش برابر نسبت به روزهای معمولی افزایش می‌یابد، گفت: به علت تراکم زیاد اهدا کنندگان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی جوابگوی جمع آوری پلاکت خون نیستیم.وی ادامه داد با وجود دستگاه های جدید پالایش که امسال در مراکز انتقال خون راه اندازی شده، مردم هنگام مراجعه به مراکز اهدای خون، پلاکت خون شان از بقیه اجزای خون نظیر گلبول‌های سفید و قرمز جدا می شود و بقیه اجزای خون به بدن باز می گردد.مدیر کل انتقال خون استان اصفهان افزود: محرم پارسال 161 هزار نفر به مراکز انتقال خون استان برای اهدای خون مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 130 هزار نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.گفتنی است استان‌های اصفهان، اردبیل، آذربایجان غربی، مازندران، آذربایجان شرقی و قزوین از استان‌های پیشرو در اهدای خون در ماه محرم بوده‌اند.سن اهدای خون بین 18 تا 60 سال است.
 • اهدای قلب و ۳ عضو دیگر نوجوان دشتستانی به بیماران نیازمند
 • علیرضا باقری دوشنبه شب در گفت وگو با ایرنا افزود: باتوجه به اینکه سن این بیمار مرگ مغزی زیر 20 سال و مناسب اهدا بود با رضایت خانواده این بیمار، با مسئول واحد پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هماهنگی های لازم برای برداشت قلب اهدایی انجام شد. وی با تسلیت به خانواده داغدار ترخان و قدردانی از اقدام خیرخواهانه آنان اضافه کرد:بدلیل حساسیت برداشت و پیوند قلب باید در کمترین زمان ممکن انجام شود، برهمین اساس یک گروه ویژه جراحی برای برداشت قلب دروزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بوشهر اعزام شدند.باقری ادامه داد: همچنین تیم پیوند اعضا نیز از شیراز برای برداشتن کبد و 2 کلیه اهدایی این بیمار مرگ مغزی به بوشهر اعزام شد.وی یادآورشد: با تلفیق این 2 تیم کار برداشت اعضا ساعت 17:45 بعد از ظهر امروز در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر با موفقیت انجام و قلب اهدایی پس از برداشت برای پیوند به تهران و کبد و کلیه ها نیر به شیراز منتقل شد.باقری گفت: با برداشت این اعضا به چهار نفر از بیماران نیازمند پیوند عضو، جان دوباره بخشیده می شود.رئیس مرکز فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:برای سومین بار درکشور است که قلب بیمار مرگ مغزی از یک استان برداشت و برای پیوند به استان دیگری منتقل می شود. وی با بیان اینکه در سال 95 اعضای بدن 12 نفر به علت مرگ مغزی در استان بوشهر به بیماران نیازمند پیوند داده شد، افزود: این هشتمین اهدا عضو در این استان در سالجاری است. 6047/6045** خبرنگار: موناعیدان*انتشار دهنده: اکبر اقبال مجرد
 • نیوزویک:دولت ترامپ فاسدترین دولت تاریخ آمریکا است
 • تهران – ایرنا – نشریه نیوزویک در نوشتاری با اشاره به پرونده رسوایی های برخی از دولتمردان آمریکایی، دولت کنونی آمریکا را «فاسدترین دولت تاریخ این کشور» خواند. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در بخشی از این مطلب آمده است: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در زمان مبارزات انتخاباتی سال 2016 در گفت وگو با نیویورک تایمز، هواپیمای بوئینگ 757 شخصی خود را «توسعه ای از نشان تجاری ترامپ» دانست؛ هرچند این هواپیما مدلی از رده خارج بود و به گفته نیویورک تایمز «برای مردی که سود خالص خود را برابر با 11 میلیارد دلار می داند، انتخاب عجیبی بود»، اما از سوی دیگر غول پیکر بود، داخل آن طلاکاری شده بود و به حامیان ترامپ، پیام قدرت و پرستیژ می فرستاد؛ به عبارت دیگر قراضه بود ولی هدف مورد نظر را تامین می کرد. باور احمقانه ترامپ به این امر که جت های شخصی سمبلی از تجمل هستند، این امر را که تعداد قابل توجهی از اعضای کابینه وی از تام پرایس وزیر بهداشت و خدمات انسانی دولت و استیون منوچن وزیر خزانه داری گرفته تا اسکات پروییت رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست در حوزه سفرهای هوایی رسوایی هایی به بارآوردند، توجیه می کند. نیوزویک ادامه داد: دولت آمریکا از افرادی پاک با قابلیت های بالا نیز برخوردار است که از آن میان می توان به ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع، جان کلی رئیس ستاد مشترک و نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد اشاره کرد. هوپ هیکس رئیس ارتباطات جدید کاخ سفید نیز در میان روزنامه نگارانی که با وی کار می کنند، از کارنامه خوبی برخوردار است. اما این افراد از استثناها هستند. آن دوره را به خاطر دارید که افرادی جدی و معتبر ترامپ را با برخی از بدترین دیکتاتورهای قرن بیستم مقایسه می کردند؟ آن ها نیز به مانند افرادی که به...
 • لزوم فعالیت های پیشگیرانه برای کاهش بیماران دیالیزی
 • با انجام مدیریت تغذیه و فرهنگ سازی می توان از دیابت و فشار خون جلوگیری کرد تا فرد به نارسایی کلیه و دیالیز مبتلا نشود. روند رو به رشد شماربیماران دیالیزی انجام فعالیت های فرهنگی پیشگیرانه ضروری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان در جلسه کمیته بیماران خاص در گنبدکاووس گفت: روند افزایشی شمار بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و دیالیزی در استان نگران کننده است . عبدالرضا چراغعلی بابیان اینکه هم اکنون در گلستان افزون بر 800 بیمار دیالیزی زندگی می کنند گفت: همه اداره ها ، نهادها ، رسانه ها و تشکل های مردم نهاد وظیفه دارند برای پیشگیری و کاهش بیماری دیالیز و دیگر بیماری های خاص در این استان با هم همکاری داشته باشند. چراغعلی افزود : اطلاع رسانی به مردم در باره بیماریهایی نظیر دیابت و فشار خون که منجر به از دست رفتن کلیه می شود باید در اولویت برنامه ریزی های دستگاه های مرتبط قرار گیرد. فرماندار ویژه گنبد کاووس هم در این جلسه گفت : بیمارن دیالیزی ،تالاسمی ،هموفیلی و ام اس در شرق استان برای دریافت خدمات رایگان به چهار بیمارستان در گنبد کاووس مراجعه می کنند . عبدالقدیر کریمی گفت : بیمارستان های گنبد کاووس به بیش از 590 نفر از بیماران خاص شرق استان ، خدمات ارائه می دهند. او گفت : نبود متخصص جراحی عروق وهزینه بالای رفت وآمد بیماران به شهرهای بزرگ برای انجام آزمایش های پنل و انجام نشدن عمل پیوند کلیه در استان از مهمترین مشکلاتی است که بیماران خاص با آن دست وپنجه نرم می کنند. مسئول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم از اجرای طرح غربالگری و درمان بیماری سرطان در گنبدکاووس خبر دادو گفت : با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح غربالگری و درمان بیماری های سرطان بزودی...
 • محرم از بیماران سرطانی دچار سوءتغذیه غافل نشویم
 • مسئول امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان گفت: ماه محرم فرصتی است تا از طریق نذورات و غذاهای گرم به کمک بیماران سرطانی که دچار سوءتغذیه هستند، بشتابیم. صفر شاکری‌صفت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از طریق فضای مجازی نوعی فرهنگ‌سازی را ترویج دادیم تا مردم در ماه‌های محرم و صفر بخشی از نذورات خود را در اختیار بیماران سرطانی که دچار سوءتغذیه هستند، قرار دهند. وی تصریح کرد: این بیماران پس از طی مراحل سخت شیمی‌درمانی نیاز به مصرف موادغذایی مقوی و انواع گوشت دارند اما متأسفانه بسیاری از آنها به علت عدم توانایی مالی از خوردن آن محروم هستند. شاکری‌صفت افزود: خانواده‌هایی که می‌خواهند بخشی از نذورات خود را چه به صورت ریالی و چه غذای گرم، در اختیار بیماران سرطانی نیازمند قرار دهند، بهتر است دو روز پیش از ادای نذر با ما برای هماهنگی تماس بگیرند تا بتوانیم به موقع این نذورات را در اختیار بیماران قرار دهیم. وی محرم و صفر را فرصتی مغتنم برای فرهنگ‌سازی و کمک به بیماران نیازمند دانست و گفت: در این ایام به همراه خیرین سلامت با خانواده‌های نیازمند و بیماران سخت‌درمان دیدار می‌کنیم تا از کمبودهای آنان جویا شویم. مسئول امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان با بیان اینکه این دیدارها تا اواخر ماه صفر ادامه دارد چرا که به دنبال حامی مالی برای این بیماران سخت درمان هستیم، اظهار کرد: طرح سخاوت مربوط به افرادی است که ماهیانه با پرداخت مبالغی در حد توانشان حامی یک بیمار سرطانی نیازمند می‌شوند و رنج هزینه‌های درمانی را برای آنها کمتر می‌کنند. وی ادامه داد: در ایام محرم سال گذشته مردم 700 پرس غذا در اختیار بیماران مبتلا به سرطان قرار دادند و دو نذر قربانی برای توزیع در اختیار مجمع خیرین سلامت قرار گرفت و 30 حامی به حامیان سلامت اضافه شدند. شاکری‌صفت خاطرنشان کرد: امسال نیز در نخستین...
 • بیماران دیابتی و دیالیزی در استان گلستان افزایش یافته است
 • مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: در سال‌های اخیر آمار بیماری کلیوی که منجر به دیالیز می‌شود و بیماری دیابت در استان گلستان افزایش یافته و بیماری‌هایی مانند تالاسمی و هموفیلی کنترل و کاهش داشته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس, عبدالرضا چراغعلی ظهر امروز در جلسه کمیته بیماری‌های خاص استان گلستان در فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از بیماران خاص استان در شرق گلستان قرار دارند و برای پی‌گیری و بازدید میدانی, این جلسه در گنبدکاووس برگزار شد.مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان افزود: بیماری دیالیز موج زیادی در استان گلستان ایجاد کرده و ما نمی‌خواهیم نگرانی در جامعه ایجاد کنیم, اما بیماری دیابت و دیالیز در استان گلستان افزایش یافته است.چراغعلی تصریح کرد: شرایط درمان بیماری دیالیز در شهرستان گنبدکاووس نسبت به مرکز استان قابل قبول است و برخی از بیماران استان برای دیالیز به گنبدکاووس اعزام می‌شوند.مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان یادآور شد: باید مسئله فشارخون و موضوعات مرتبط به این بیماری‌ها جدی گرفته شود تا بتوانیم این 2 بیماری را کنترل کنیم. از همه ظرفیت‌ها برای کنترل این بیماری‌ها به خصوص اطلاع‌رسانی دقیق باید استفاده شود.چراغعلی تاکید کرد: در این کمیته همه دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردم نهاد پای کار خواهند آمد و در جهت پیشگیری و درمان سهمی خواهند داشت, بخش‌های مختلف باید برای کنترل بیماری بسیج شوند.مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان اظهار کرد: انتظار داریم همه استان یکپارچه باشند و نسبت به مسائل استان حساس باشیم, در حال حاضر عصر حل مشکلات از داخل اتاق کار از بین رفته و باید مشکلات به صورت میدانی حل شود.چراغعلی گفت: در مصوبه نخست این جلسه, دانشگاه علوم پزشکی, باید راهکارها و نقطه نظرات خود را در خصوص اقدام و پیشگیری رو به رشد این بیماری‌ها ارائه دهد.انتهای پیام/ R41471/P41362/S6,70/CT11
 • حمایت از لوازم التحریر ایرانی اسلامی حمایت از کارگر ایرانی است
 • حمایت از جوانان آتش به اختیاری که با پخش لوازم التحریر ایرانی اسلامی دلسوز فرهنگ و آینده کشورشان هستند حمایت از کارگر و اقتصادی ایرانی است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازپایگاه خبری افق انزلییکی از برنامه های کشورهای های غربی برای نفوذ فرهنگی در کشورهای دیگر سرمایه گذاری برای روی کودکان و نوجوانان است که مهمترین آنها قهرمان سازی های انیمیشنی و سپس چاپ تصاویر این قهرمانان بر روی اسباب بازی ها و لوازم التحریر است. با وجود همه کمی ها و کاستی ها در عرصه فرهنگ و تولیدات فرهنگی در کشور، عده ای از جوانان آتش به اختیار چند سالی است که پخش گسترده لوازم التحریر ایرانی و اسلامی را به صورت برگزاری نمایشگاه در ایام شهریور و مهرماه هر سال انجام می دهند. لوازم التحریر ایرانی اسلامی همانطور که از نامش پیداست فرهنگ ایرانی و اسلامی را تبلیغ می کند و تصویر شخصیتها، مشاهیر، اسطوره ها، شهدا، انمیشن ها، فیلمها و سریالهای ایرانی جلد دفاتر و لوازم آنهاست. حمایت از لوازم التحریر ایرانی اسلامی یک عزم جدی و ملی را می طلبد و تنها با چند بخشنامه نمی توان در این امر موفق شد. برای اینکه جامعه ایرانی بیش از گذشته لوازم التحریر ایرانی و اسلامی را مطالبه نماید باید دولت، مجلس، صدا و سیما و سایر نهادهای ذی ربط باهم همگام شوند و با تبلیغ فرهنگ ایرانی و اسلامی از نفوذ فرهنگ غربی جلوگیری نمایند. نکته مهم در خصوص فروش لوازم التحریر ایرانی اسلامی این است که عده ای در کشور مخالف فروش این نوع لوازم التحریر هستند و بعضی از عاملان فروش لوازم التحریر نیز هنوز به این خودباوری ملی نرسیده اند که آنچه ایران را به یک جامعه متعالی می رساند تبلیغ فرهنگ ایرانی اسلامی است. تخصیص ساعت ها برنامه تبلیغاتی تلویزیونی از سوی...
 • دولت ترامپ فاسدترین دولت تاریخ آمریکا است
 • به گزارش بولتن نیوز، در بخشی از این مطلب آمده است: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در زمان مبارزات انتخاباتی سال 2016 در گفت وگو با نیویورک تایمز، هواپیمای بوئینگ 757 شخصی خود را «توسعه ای از نشان تجاری ترامپ» دانست؛ هرچند این هواپیما مدلی از رده خارج بود و به گفته نیویورک تایمز «برای مردی که سود خالص خود را برابر با 11 میلیارد دلار می داند، انتخاب عجیبی بود»، اما از سوی دیگر غول پیکر بود، داخل آن طلاکاری شده بود و به حامیان ترامپ، پیام قدرت و پرستیژ می فرستاد؛ به عبارت دیگر قراضه بود ولی هدف مورد نظر را تامین می کرد.باور احمقانه ترامپ به این امر که جت های شخصی سمبلی از تجمل هستند، این امر را که تعداد قابل توجهی از اعضای کابینه وی از تام پرایس وزیر بهداشت و خدمات انسانی دولت و استیون منوچن وزیر خزانه داری گرفته تا اسکات پروییت رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست در حوزه سفرهای هوایی رسوایی هایی به بارآوردند، توجیه می کند.نیوزویک ادامه داد: دولت آمریکا از افرادی پاک با قابلیت های بالا نیز برخوردار است که از آن میان می توان به ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع، جان کلی رئیس ستاد مشترک و نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد اشاره کرد. هوپ هیکس رئیس ارتباطات جدید کاخ سفید نیز در میان روزنامه نگارانی که با وی کار می کنند، از کارنامه خوبی برخوردار است. اما این افراد از استثناها هستند. آن دوره را به خاطر دارید که افرادی جدی و معتبر ترامپ را با برخی از بدترین دیکتاتورهای قرن بیستم مقایسه می کردند؟ آن ها نیز به مانند افرادی که به ترامپ رای دادند، آن چه وی به زبان می آورد را باور می کردند. حتی اگر ترامپ واقعا بخواهد به رهبر عزیز ما بدل شود، تحقق این امر مستلزم تعهدی بی حد...
 • برگزاری همایش پرستاری کودکان با هدف بررسی نقش پرستاران در درمان بیماران
 • تهران- ایرنا- دبیر اجرایی پانزدهمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی پرستاری کودکان با اعلام برگزاری این همایش ها در روزهای چهارم تا هفتم آبان ماه، مهمترین اهداف برگزاری این برنامه ها را بررسی نقش و جایگاه پرستاران در درمان بیماران عنوان کرد. به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از مرکز طبی کودکان، تهمینه ناجی افزود: رشد و توسعه جوامع در گرو توجه و برنامه ریزی برای تمامی اقشار جامعه است و از آنجا که کودکان دروازه ورود به رشد و توسعه کشورها به شمار می آیند، توجه به سلامت جسمانی و روانی آنان از مهمترین دغدغه های حوزه بهداشت و درمان است و کادر پرستاری به عنوان مهمترین عضو تیم مراقبتی ارتباط مستقیم و طولانی تری نسبت به سایر کادر درمان با کودکان دارند.وی اظهار کرد: از همین رو به دلیل اهمیت مراقبت در اورژانس های بیمارستان های کودکان، پیش از برگزاری همایش در روز سوم آبان ماه سمینار یک روزه اورژانس کودکان برگزار می شود.ناجی گفت: محورهای همایش امسال بر اساس نیازهای کشور و در حیطه مدیریت، آموزش، اخلاق و بالین انتخاب شده است که شامل ایمنی در مراقبت و پیشگیری از خطا و پزشکی قانونی، قضاوت بالینی پرستار در بخش های کودکان، مراقبت تیمی در بخش های کودکان موانع و راهکارها و مفاهیم مورد غفلت در آموزش پرستاری است. وی افزود: همچنین نقش پرستاران در شناسایی به موقع و پیشگیری از خودکشی و مشکلات روانی جوانان و نوجوانان، مراقبت تسکینی کودکان و نوزادان، مراقبت تکاملی در بخش NICU، پدران اعضای فراموش شده تیم مراقبت در ایران، نقش پرستاری جامعه محور و سلامت محور، پرستاری کودک در اورژانس و PICU، ارزیابی مدیریت درد کودکان و نوزادان و تازه های CPR از دیگر محورهای مورد بحث در همایش است.ناجی ادامه داد: در این سمینار سخنرانی ها، پنل ها و کارگاه ها با موضوعات تریاژ، cpr، آموزش...
 • قطعی برق دلیل سرگردانی بیماران در درمانگاه شماره ٢ ابوالفضل میناب
 • میناب - بیش از ۲۰۰نفر از بیماران نوبت داده شده در درمانگاه وکلینیک شماره ۲ابوالفضل میناب به علت قطعی برق سرگردان و به خانه خود باز گشتند به گزارش خبرنگار مهر، درمانگاه و کلینیک شماره ۲ ابوالفضل که واقع در بلوار بسیج است و از سوی مالک آن در اختیار بیمارستان برای خدمات دهی به بیماران قرار داشت توانسته بود بیماران مراجعه کننده به بیمارستان را کاهش دهد. این درمانگاه که از پزشکان متخصص و عمومی و داروخانه ای بهره می برد تا کنون حجم زیادی از مشکلات بیمارستان در خصوص مراجعه کننده ها را حل کرده است و با خدمات قابل توجه در این مکان به مداوا و درمان بیماران پرداخته شده است. اما در حین ناباوری روزهای گذشته بیماران نوبت داده شده که برای ارجاع به پزشکان از شهر و روستاهای دور و نزدیک برای درمان به این مکان مراجعه می کنند با قطعی برق ساختگی توسط مالک ساختمان در خصوص اختلاف حسابهای به وجود آمده مواجه می شوند. قطعی برق را علت تعطیلی درمانگاه عنوان می کنند یکی از بیماران که برای مراجعه به پزشک با این بی تفاوتی مالک ساختمان نسبت بیماران روبرو شده است در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کیلومترها راه را پیموده ام تا برای درمان بیماری به پزشک مراجعه کنم اما گویا تاوان مشکلات به وجود آمده بین مالک ساختمان و مدیریت آن را بیماران متحمل شوند. وی گفت: متاسفانه خدمات ارائه شده در این مکان هم آنچنان مناسب نبوده که بخواهند با چنین حرکت ناشایستی با جان مردم بازی کنند. این بیمار با گلایه مندی از مسئولان میناب و مدیریت این ساختمان گفت: اگر مسئولان توان مدیریت جایی را ندارند بهتر است با جان مردم بازی نشود و بعضی از مدیریتهای زد و بند شده را به مدیران با تجربه و جهادی واگذار کنند. اختلاف کوچک مدیریتی در مجموعه علت...