خبرگزاری میزان- خیر دنیا و آخرت در کلام امام کاظم (ع)، پشت پرده سریعترین راه‌های کاهش وزن و ... از اخبار برگزیده فضای مجازی امروز است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رسانه‌ها در فضای خبری روزانه خود اخبار اختصاصی و عمومی مختلفی را منتشر می‌کنند که این اخبار بعضا فقط در یک رسانه منتشر شده است.

گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان در نظر دارد هر روز اخبار منتخب فضای مجازی را از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و حتی کانال‌های تلگرامی مختلف جمع‌آوری کرده و در قالب یک بسته خبری منتشر کند. در این بسته همه خبر‌ها و آیتم‌ها با ذکر منبع منتشر می‌شوند و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست.

خیر دنیا و آخرت در کلام امام کاظم(ع)

باشگاه خبرنگاران جوان: امام کاظم (ع) با ذکر حدیثی به خیر دنیا و آخرت اشاره می کنند.

امام کاظم (ع) فرمودند:

وَاللّه‏ِ ما اُعطِىَ مُومِنُ قَطَّ خَیرَ الدُّنیا وَالآخِرَةِ، اِلاّ بِحُسنِ ظَنِّهِ بِاللّه‏ِ عَزَّوَجَلَّ وَ رَجائِهِ لَهُ وَ حُسنِ خُلقِهِ وَالکفِّ عَنِ اغتیاب المُؤمِنینَ

به خدا قسم خیر دنیا و آخرت را به مؤمنى ندهند مگر به سبب حسن ظن و امیدوارى او به خدا و خوش اخلاقى اش و خوددارى از غیبت مؤمنان.

(بحارالأنوار، ج 6، ص 28، ح29)

هر کابوس شما نشانه ی چیست؟

تابناک:هر کابوس می تواند ابعادی از زندگی شخصی و خصوصی شما را برملا کند، به نظر جالب است، پس با این گزارش همراه باشید.

رازهایی که کابوس ها از زندگی شخصی ما برملا می کنند؟

بلایای طبیعی

آیا تابحال خواب یک توفان وحشتناک یا نزدیک شدن گردبادی که خانه ها و درختان را از جا می کند دیده اید؟ این نوع کابوس ها نشانه ترس یا اضطراب در فرد است. از آنجائیکه آب و هوا اغلب قابل پیش بینی و قابل کنترل نیست، معنا آن نگه داشتن استرس و اضطراب در طول روز است. این استرس و اضطراب می تواند ناشی از داشتن امتحان، وقت دکتر، سخنرانی یا مسائل مربوط به رابطه فرد باشد.

از دست دادن رویدادهای مهم

کابوس هایی درباره از دست دادن مراسم عروسی خودتان، یک قرار ملاقات مهم یا رویداد خاص دیگری اغلب در مورد افرادی اتفاق می افتند که زندگی آنها سرعت بالایی دارد و یا فشار زیادی را تحمل می کنند. این نوع کابوس ها اغلب به اضطراب درباره عدم برآوردن انتظارات مربوط می شوند.

دیدن مردگان

در نوع کابوس، احساس می کنید که گویی فردی که مرده به شما نزدیک می شود یا شما را لمس می کند. این فرد مرده می تواند کسی باشد که به تازگی فوت کرده یا حتی مرده ای باشد که شما او را نمی شناسید. این نوع کابوس ها به عدم توانایی در رها کردن مربوط می شوند. مثلاً اگر کابوسی در مورد مادربزرگ تازه فوت شده خود می بینید، دلیلش می تواند این باشد که از لحاظ عاطفی نمی توانید با غم از دست دادن او کنار بیایید. این نوع کابوس به ترس از ناشناخته ها و اضطراب درباره بیماری شخصی هم مربوط می شوند. افرادی که بیماری های صعب العلاج دارند هم اغلب این کابوس ها را تجربه می کنند.

عریان بودن

عریان بودن در انظار عمومی کابوس بسیار وحشتناکی است. ولی این نوع کابوس را می توان به مسئله بزرگی ربط داد. این کابوس ها را اغلب افرادی تجربه می کنند که از مشکلات خودانگاری و یا خودباوری پایین رنج می برند. عریان بودن در جمع می تواند به معنای ترس از مورد قضاوت دیگران قرار گرفتن باشد.

ترک همسر

کابوس هایی که در مورد همسر یا فرد مهمی در زندگی تان می بینید و می بینید که او در حال ترک کردن شماست، ریشه در دنیای واقعی دارند. این کابوس واقعی فقط نشان دهنده احساس بدی درباره فردی است که شما را ترک می کند و تنهایتان می گذارد. این کابوس ناشی از عدم امنیت در رابطه است.

دندان

این هم خواب دیگری است که نشان از ناامنی های فرد خواب بیننده دارد. این خواب هم مثل خواب عریان بودن، نمودی از فردی است که پر از اضطراب و توفان درونی درباره مورد قضاوت دیگران قرار گرفتن است و یا مثلاً می ترسد که دیگران ظاهر فیزیکی او را نپسندند.

سقوط از ارتفاع

کابوس هایی درباره افتادن از ارتفاع اغلب نمود اضطراب در زندگی شخصی و کنترل نداشتن بر خود است. این اضطراب ها بخاطر مسائل و مشکلات مربوط به پول، روابط، کار یا غیره هستند. حس سقوط به فردی دست می دهد که نمی تواند کنترل جنبه خاصی از یک موقعیت در زندگی خود را بدست بگیرد. این کابوس برای افرادی که دارای قدرت هستند هم پیش می آید.

جراحات

وقتی خواب مجروح شدن می بینید، دلیل آن حس ضعف و ناتوانی در زندگی شخصی شماست. خواب دیدن درباره شکستن استخوان ها یا جراحات دیگر می تواند راهی برای هشدار دادن مغزتان به شما درباره حس شعف و آسیب پذیری در بخشی از زندگی تان باشد. پیدا کردن ضعف ها و برطرف کردن آنها این نوع کابوس را کمتر می کند.

مورد تعقیب یا حمله قرار گرفتن

این گونه کابوس ها تابحال شایع ترین نوع کابوس هایی هستند که همه تجربه می کنند. این نوع کابوس در دسته خواب های تعقیب شدن توسط انسان ها، حیوانات یا موجودات فراطبیعی هم هست. این کابوس نمود ترسیدن از مواجهه با چیزی در زندگی است. شاید این چیز، رئیس تان باشد یا معلمتان یا یکی از والدینتان که شما را اذیت می کند یا حتی شریک زندگی تان باشد. این حس تعقیب شدن اغلب نشانه عدم توانایی مواجهه با سناریوها در زندگی است. کارهایی که در خواب برای دور شدن از مهاجمتان انجام می دهید هم تحت تأثیر زندگی واقعی هستند. اگر در خواب می بینید که از ترس در جایی پنهان شده اید، این شاید به معنای نحوه برخورد شما با مسائل در دنیای واقعی باشد. توجه کردن به کارهایی که در خواب انجام می دهید می تواند به یافتن رابطه بین کابوس و زندگی واقعی کمک کند.

در دام افتادن

خواب هایی که در مورد گیر کردن در دامی هستند برای افرادی که اضطراب و ترس از جاهای تنگ دارند رایج است. در این شرایط فرد از محبوس شدن در فضاهای کوچک می ترسد. این نوع کابوس همچنین برای افرادی اتفاق می افتد که از خارج شدن از وضعیت کنونی، مشکلات مالی، بن بست یا شرایط مشابه می ترسند.

فنجان‌های عجیب دوره ویکتوریایی

باشگاه خبرنگاران جوان: در زمان قدیم بسیاری از وسایل بودند که شکل و شمایل عجیبی داشتند و مورد استفاده آن‌ها هم برای همه افرادی که در دوران مدرن زندگی می‌کنند، عجیب است درست مانند این فنجان که کارایی جالبی برای مردان داشته است. در دوران ویکتوریای انگلستان معمولا فنجان‌های مردان دارای محافظی در قسمت جلوی فنجان بود تا مانع از وارد شدن سبیل آنها به داخل محتویات فنجان شود.

پشت پرده سریعترین راه‌های کاهش وزن

تسنیم: محمد تقی انوشه متخصص تغذیه و عضو آکادمی متخصصین تغذیه و رژیم درمانی آمریکا با تاکید بر اینکه کاهش وزن هشت تا 12 هفته‌ای فقط برای فریب اذهان عمومی است، بیان کرد: در واقع از نظر متخصصان تغذیه هیچ راه سریعی برای لاغری وجود ندارد، طبق استانداردهای بین المللی کاهش ماهیانه سه الی چهار کیلویی وزن با رعایت رژیم مناسب، بهترین و سالم‌ترین روش لاغری است.

وی در خصوص بازار داغ سودجویی و تبلیغات دروغین شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌‌ای برای سود آوری قابل توجه مافیای فروش داروها، مکمل‌های لاغری و چربی سوزی سریع، گفت: در بیشتر موارد افراد برای دست یابی به لاغری سریع با خریداری محصولاتی همچون قرص، دمنوش‌ها، کرم‌ها و ژل‌های موضعی، فریب چنین تبلیغاتی را می‌خوردند، پس از یک دوره کاهش وزن، با قطع مصرف محصول فورا دوباره چاق می‌شوند و حتی وزنشان نسبت به قبل از دوره مصرف دارو ی مورد نظر بیشتر می شود؛ موضوعی که به قیمت جان قربانیان و به نرخ سود روز شمار سوداگران این بازار تمام می‌شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان هشدار جدی نسبت به تاثیرات مخرب و حتی برگشت ناپذیر انواع داروها، کرم‌ها و حتی دمنوش‌های کاهش وزن، ادامه داد: چنین محصولاتی که بی حساب و کتاب و عموما در شبکه‌های اجتماعی نامعتبر تبلیغ شده و به فروش می‌رسند دقیقا همانند بوم رنگی است که پس از یک دوره کاهش وزن ظاهری دوباره تا چندین برابر قبل چاقی را به فرد بر می‌گرداند و علت این موضوع نیز چیزی جز تحلیل عضلات و کاهش شدید آب بدن نیست.

وی تاکید کرد: مکمل‌ها، داروهای لاغری و انواع محصولات که برای کاهش وزن در شبکه‌های مجازی تبلیغ می‌شوند، نه تنها هیچ مبنای علمی معتبری ندارند بلکه در واقع عملکرد این محصولات به گونه‌ای است که در طول دوران مصرف، میزان آب بدن به شدت کاهش می‌یابد و حجم عضلات تحلیل می‌رود و به همین علت ظرف چند هفته فرد 8 یا 12 کیلو لاغرتر می‌شود زیرا عملا با کاهش آب و ضعف عضلانی بدن سوخت و ساز کاهش پیدا می‌کند و تمام مواد غذایی در بافتهای مختلف انباشته شده و با قطع مصرف محصول لاغری و بازگشت دوباره آب از دست رفته بدن به یکباره فرد چاق‌تر از قبل خواهند شد.

این عضو آکادمی متخصصین تغذیه و رژیم درمانی آمریکا، با تاکید بر اینکه از نظر علم تغذیه نسخه واحدی برای لاغری یکسان همه افراد وجود ندارد، یاد آور شد: قبل از اقدام به رژیم‌های لاغری خودسرانه باید هر فردی از نظر وضعیت جسمی تحت معاینات بالینی قرار بگیرد زیرا در برخی موارد با همین معاینات و آزمایشات ساده ریشه اصلی چاقی و اضافه وزن پیدا می‌شود که اصلا ارتباط چندانی به تغذیه فرد ندارد. در اغلب موارد مشکلات تیروئیدی یا حتی برخی تداخلات دارویی عامل مهم چاقی و اضافه وزن در افراد است که باید فورا درمان شوند بنابر این اعتماد به تبلیغات شبکه های مجازی و حتی توصیه های افراد نامعتبر برای لاغری فوری و درمان چاقی بزرگترین اشتباه است.

هک چند ثانیه‌ای گوشی و تبلت با سوءاستفاده از بلوتوث

فارس:شرکت Armis security می‌گوید برخی گوشی‌ها و لپ تاپ‌ها به علت وجود یک آسیب پذیری در استاندارد بلوتوث در برابر حملات هکری آسیب‌پذیر هستند.

آسیب پذیری یادشده BlueBorne نام گرفته و موجب می شود تا بدون اتصال دو وسیله از طریق بلوتوث بتوان به آنها نفوذ کرد یا بر رویشان بدافزار نصب نمود.

این روش نفوذ به خصوص گوشی های اندرویدی و همین طور سیستم عامل مایکروسافت را در معرض خطر قرار می دهد. گوگل و مایکروسافت برای حل مشکل یادشده وصله هایی عرضه کرده اند. وصله گوگل مربوط به سیستم عامل های 7 و 6 اندروید است.

البته اپل و سیستم عامل iOS 10 آن در معرض خطر نیستند. اما نسخه 9. 3. 5 به قبل سیستم عامل یادشده هم از این طریق قابل آلوده شدن هستند.

نکته جالب این است که از این روش می توان برای آلوده کردن سیستم عامل لینوکس هم استفاده کرد. البته اطلاع رسانی در این زمینه دیرتر از اطلاع رسانی در مورد دیگر سیستم عامل ها صورت گرفته است. بنابراین برخی مدل های ساعت هوشمند، تلویزیون های هوشمند و غیره هم به این شیوه می توانند مورد حمله قرار بگیرند.

باتوجه به اتکای این روش حمله به استاندارد بلوتوث، ابزار الکترونیکی که در فاصله چندمتری منبع حمله باشند و قابلیت بلوتوث آنها فعال باشد در معرض خطر هستند. با استفاده از این روش تنها چند ثانیه زمان برای سرقت اطلاعات گوشی و لپ تاپ هدف لازم است.

رونالدو قبل از درست کردن دندان‌هایش

ایلنا:رونالدو به عنوان فوق ستاره بزرگ دنیای فوتبال در سال‌های اخیر بارها تغییرات قابل توجهی را در چهره‌اش به وجود آورده‌ است.

هر چند بیشترین تغییرات در چهره رونالدو مربوط به مدل مویش است، اما دندان‌هایش نیز تفاوت زیادی با آنچه که پیش از کبود، دارد.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

کلیدواژه: خیر دنیا و آخرت | خبرگزاری میزان | نوع کابوس | نوع کابوس ها | زندگی شخصی | سیستم عامل | کابوس هایی | فضای مجازی | عریان بودن | امام کاظم | کاهش وزن

منبع: خبرگزاری میزان

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۸۸۱۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • کیف و کفش مناسب دانش آموزان چه ویژگی هایی دارد
 • با فرارسیدن ماه مهر دانش آموزان برای انتخاب لوازم‌تحریر و کیف و کفش خود، اغلب معیارهای نادرستی دارند و به‌جای تأثیر کیف بر سلامتی بیشتر بر زیبایی و عکس‌های موجود بر روی کیف توجه می‌کنند. به گزارش ایسنا، با توجه به داغ شدن بازار خرید لوازم‌تحریر و کیف و کفش، نمایشگاه نوشت‌افزار در استان قزوین برپاشده است و پدر و مادرهای فراوانی برای خرید این لوازم به نمایشگاه آمده تا وسایل موردنیاز خود را تهیه کنند. کودکان و دانش آموزان به غرفه‌های مختلف مراجعه می‌کنند و خواستار کیف‌هایی با طرح‌های مزین به کارتون‌های مختلف هستند، دانش آموزان اغلب به فکر مارک‌های معروف کیف و کفش هستند و راضی نمی‌شوند کفشی معمولی یا کیفی بدون مارک بخرند و در مقابل پدر و مادرها به دنبال جنس ایرانی باقیمت مناسب هستند. در این میان دختر 11 ساله‌ای کهدر غرفه‌ها به دنبال کیف مناسب است می‌گوید که دنبال یک کیف ساده هستم که عکس نداشته باشد و ترجیحاً ایرانی باشد و چند مورد را در نظر دارم که بین آن‌ها می‌خواهم بهترین را انتخاب کنم. پسر کوچکی توجهم را جلب می‌کند که کیفی به‌اندازه قد خود بر پشتش هست و با شادمانی راهرو نمایشگاه را بالا و پایین می‌رود، مادرش می‌گوید کیف‌های کوچکی هم در نمایشگاه بود اما بچه‌ام کلاس اولی است و باید کیفی برایش بگیرم که کتاب‌هایش، تغذیه و سایر وسایل در آنجا شود. پدر دانش‌آموزی دیگر که بعد از گشتن در نمایشگاه بالاخره موفق به خرید کیف شده است، اظهار می‌کند: سعی کردیم کیف خوب و مناسبی پیدا کنیم، اغلب کیف‌ها دارای عکس‌های کارتون خارجی است. مادر دیگری که در انتخاب کیف با فرزندش هم سلیقه نیست می‌گوید: کیف‌های چرخ‌دار خوبه ولی چون پسرم کلاس اول هست نمی‌تواند از کیف چرخی استفاده کند و بهتر است از کوله استفاده کند، در خصوص مسائل طبی کیف اطلاعی ندارم فقط می‌دانم باید...
 • فهم قرآن برای جلوگیری از آسیب های فرهنگی اجتماعی و اخلاقی در جامعه نهادینه شود
 • معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد گفت: هر چه از قرآن فاصله بگیریم با بحران‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی روبه‌رو می‌شویم بنابر این تلاش می‌کنیم فهم قرآن که شعار و هدف معاونت قرآن و عترت استدر جامعه نهادینه شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی ظهر امروز در آیین افتتاح مرکز بزرگ قرآنی امامصادق(ع) موسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان شرقی و بزرگترین استودیوی ضبط آثار قرآنی شمال‌غرب کشور در شهرک اندیشه تبریز با اشاره به اینکه کاری که امروز در بهره‌برداری استودیوی بزرگ ضبط آثار فاخر قرآنی رخ داداز برکات ارزشمند همکاری با موسسه مهد قرآن آذربایجان شرقی است اظهار کرد: اعتقاد داریم درفعالیت‌های قرآنی باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود.وی افزود: این استودیوها لازمه نشر تولیدات قرآنی فاخر در فضای حقیقی و مجازی است و باید از این ظرفیت در شمال غرب کشور به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه بیمه فعالان قرآنی از اولویت‌های این استان است، گفت:در مورد بیمه فعالان قرآنی اقدامات خوبی صورت گرفته است ضمن اینکه در آینده،حمایت وزارت ارشاد از موسسات قرآنی به صورتیکپارچه و از طریق اتحادیه موسسات قرآنی خواهد بود.حشمتی با تاکید براینکههر چه فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) در جامعه نهادینه شود، زندگی‌ها با آرامش و آسایش خواهد بود خاطرنشان کرد:هر چه از قرآن فاصله بگیریم با بحران‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی روبه‌رو می‌شویم بنابراین تلاش می‌کنیم فهم قرآنکه شعار و هدف معاونت قرآن و عترت است،در جامعه نهادینه شود.به گزارش تسنیمدر پایان این آیین که با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس، محمدپور مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی برگزار شد، از پوستر جشنواره «آواها و نغمات دینی» و همچنین «ترنم آسمانی» رونمایی شد.انتهای پیام/ R7887/P1357/S6,47/CT11
 • لامبورگینی قوی ترین و سریع ترین شاسی بلند دنیا را می سازد
 • به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ تاریخ شرکت لامبورگینی مانند تولیداتش، عجیب و خیره‌کننده است، کمتر کسی می‌داند که فروچیو لامبورگینی، این مهندس ایتالیایی پیش از آنکه وارد دنیای سوپراسپر‌ت‌ها شود، مشغول ساخت تراکتور بود. این شرکت سال 1986 بعد از موفقیت مدل‌هایی مانند اوراکو، سیلوئت، جلپا و صد البته نسخه رویایی کانتاش، در اقدامی ناباورانه سراغ ساخت یک شاسی‌بلند به اسم LM002 رفت. خودرویی که طی 7 سال تولید اقبال چندانی پیدا نکرد و فقط 328 دستگاه از آن فروش رفت. این خودرو با طراحی خسته‌کننده و بی‌روح مجهز به یک موتور 7.2 لیتری 12 سیلندر Vشکل به قدرت 600 اسب‌بخار بود که البته بخش اعظمی از این قدرت خوب برای غلبه بر وزن سنگین 2700 کیلوگرمی آن هدر می‌رفت. شاید این یک شکست تجاری برای ایتالیایی‌ها به حساب می‌آمد ولی نکته مهم این بود که لامبورگینی تجربه خوبی را در این حوزه کسب کرده بود. تجربه‌ای که اغلب رقبایش از آن بی‌بهره بودند. در واقع فراری، پورشه، آستون‌مارتین و جگوار تا آن زمان هرگز فکر ساخت یک SUV را نمی‌کردند. هرچه بود، پرونده شاسی‌بلند لامبورگینی به تاریخ سپرده شد. تا اینکه سال 2012 خبرهایی مبنی بر بازگشت جانشین ال.ام.002 به گوش رسید. این‌بار شرکت یک نسخه کاملاً مدرن و حرفه‌ای را معرفی کرده بودند. یک شاسی‌بلند بسیار خیره‌کننده به اسم Urus. خبر بد درباره این خودرو آن بود که شرکت نمونه کانسپت و یا مفهومی آن را رونمایی کرده بود. در حقیقت کسی نمی‌دانست که نسخه نهایی و تولیدی آن چه زمانی وارد بازار می‌شود. چند سالی که از این رونمایی گذشت، تصور بر این بود که بار دیگر پرونده شاسی‌بلندهای لامبورگینی قرار است که خاک بخورد تا اینکه چندی پیش مدیرعامل شرکت به صورت رسمی خبر داد که اوروس تا سال 2018 روانه بازار می‌شود. درباره مشخصات فنی آن هنوز ابهاماتی وجود دارد. برخی می‌گویند...
 • ۵ گونه از کشنده ترین و خطرناک ترین مار های دنیا تصاویر
 • مارها همیشه به عنوان ترسناک ترین موجودات دنیا شناخته شده اند و کمتر کسی است که با شنیدن نام این خزنده مو بر اندامش راست نشود.در زیر 5 گونه از خطرناک ترین مارهای دنیا را بشناسید . ۱- بوآ کوبایی مارها که اکثراً به تنهایی شکار می کنند حتی در همین حالت نیز ترسناک هستند اما به گزارش سی ان ان اخیراً دانشمندان گونه ای از مارها را کشف کرده اند که ترجیح می دهند به صورت دسته ای شکار کنند. بله درست حدس زده اید! بزرگ ترین کابوس شما به حقیقت پیوسته است: دار و دسته ی مارهای شکارچی! در می ۲۰۱۷، یکی از محققان دانشگاه تنسی به نام ولادیمیر دنیتز گونه هایی از مار بوآ کوبایی را مشاهده کرد که در غارها جمع شده و برای شکار خفاش های میوه خوار با هم همکاری می کردند. در واقع آن ها با استفاده از یک استراتژی خاص در دهانه ی غار قرار می گرفتند و دیواری از مارها را تشکیل می دادند و بدین ترتیب فرار Escape را برای خفاش های وحشت زده بسیار سخت می کردند و بسیاری دیگر نیز با طول هایی به اندازه ی یک انسان با قد متوسط برای این که شانس پرواز خفاش ها در ارتفاع بالا و فرار آن ها را به حداقل برسانند خود را به صورت وارونه از سقف این غارها آویزان می کردند و خفاش ها را هنگام فرار می گرفتند. در واقع آن ها فکر همه چیز را کرده بودند. تاکنون تنها ماری که مشخص شده به این روش شکار می کند بوآ کوبایی است و تقریباً تمامی گونه هایی که تاکنون مورد مطالعه ی دقیق قرار گرفته اند به صورت تنهایی شکار کرده و هیچ نقشه و استراتژی خاصی برای شکار ندارند. با این وجود اگر مارهای دیگر از برادران کوبایی خود این روش را یابد بگیرند...
 • کابوس جدید جهان با گرم شدن زمین میکروب های خطرناک یخ زده بیدار می شوند
 • دانش>پزشکی - یخ‌های قطبی و پرمافراست بر اثر گرمایش جهانی در حال ذوب شدن هستند و کسی نمی‌داند از زیر آن‌ها چه بیماری‌هایی به جهان رخنه خواهد کرد. به همین دلیل شاید همه گیری مرگبار بعدی از مناطق شمالی آغاز شود. به گزارش خبرآنلاین به نقل از سیناپرس،در طول تاریخ انسان‌ها شانه به شانه با ویروس‌ها و باکتری‌ها زندگی کرده‌اند. از طاعون تا آبله ما فرگشت یافته‌ایم تا در مقابل ویروس‌ها مقاوم شویم و در مقابل آن‌ها هم روش‌های جدید برای آلوده کردن ما یافته‌اند. ( به این پدیده در زیست‌شناسی فرگشتی، مسابقه تسلیحاتی فرگشتی گفته می‌شود، که طی آن رقابت بین ژن‌های هم فرگشت، خصوصیات و یا گونه‌ها باعث همزیستی یا عدم همزیستی می‌شود- مترجم) .ما از زمان کشف پنی‌سیلین توسط الکساندر فلمینگ برای تقریبا یک قرن است که آنتی بیوتیک‌ها را به خدمت گرفته‌ایم. در مقابل باکتری‌ها فرگشت یافتند تا در مقابل آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم شوند. این مبارزه بی‌پایان است؛ به دلیل این‌که ما زمان زیادی را با عوامل بیماری‌زا سپری کرده‌ایم، به نوعی همزیستی طبیعی با آن‌ها رسیده‌ایم. اما چه خواهد شد اگر ما ناگهان با ویروس‌ یا باکتری‌ای روبرو شویم، که برای هزاران سال غایب بوده و یا قبلا با آن برخورد نداشته‌ایم؟ ما احتمالا به زودی جواب این پرسش را خواهیم یافت.در تابستان 2016 در گوشه‌ای دور افتاده از توندارهای سیبری در مناطق قطبی که شبیه جزیره «یامال»نامیده می‌شود، یک پسر 12 ساله بر اثر سیاه زخم مرد و حداقل 20 نفر زخمی شدند. نظریه قابل قبول در باره این پدیده این است؛ که 75 سال پیش یک گوزن شمالی بر اثر سیاه زخم مرده و لاشه‌ای در زیر خاک یخ زده بافی ماند. لاشه کوزن همان‌جا ماند تا امواج گرمای تابستان 2016 خاک یخ زده را نرم کرد. در نتیجه ویروس به خاک و آب اطراف سرایت کرد. بیشتر از 2000 گوزن شمالی...
 • پرده برداری از اسرار یک جسم فضایی عجیب در منظومه شمسی
 • تهران– ایرنا- محققان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل توانستند ویژگی‌های جالب یک جسم فضایی عجیب را در کمربند سیارک‌ها بین مریخ و مشتری مشاهده کنند. به گزارش روز پنجشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، در ماه سپتامبر سال 2016 میلادی، جسم فضایی 288P‌ در نزدیک‌ترین فاصله خود از خورشید قرار گرفت و موقعیت آن به‌گونه‌ای شد که امکان مشاهده جزئیات آن با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل فراهم شد. بر اساس این مشاهدات و تصاویر ثبت شده از آن، مشخص شد این جسم فضایی در واقع شامل دو سیارک با جرم و اندازه تقریبا یکسان است که با فاصله حدود 100 کیلومتر در مدار یکدیگر گردش می‌کنند و ویژگی‌هایی مانند شهاب سنگ‌ها دارند. محققان در این بررسی‌ها نشانه‌هایی از بخار شدن آب در اثر افزایش انرژی خورشیدی در سطح سیارک‌ها یافتند که پدیده‌ای شبیه به دنباله ستاره‌های دنباله‌دار ایجاد می‌کند. این اولین بار است که یک جسم فضایی هم به عنوان یک سیستم دوتایی و هم به عنوان یک شهاب‌سنگ در کمربند سیارک بین مریخ و مشتری، طبقه‌بندی می‌شود. درک منشا و چگونگی تحول شهاب‌سنگ‌های کمربند اصلی، نقش حیاتی در درک نحوه تشکیل منظومه شمسی دارد. در بین پرسش‌هایی که چنین تحقیقاتی پاسخ آن‌ها را مشخص می‌کند، می‌توان به نحوه انتقال آب به سیاره زمین اشاره کرد. با توجه به این که تعداد سیستم‌های دوتایی مثل 288P بسیار اندک است، این سیستم نقش بسیار مهمی در تحقیقات بعدی خواهد داشت. ویژگی‌هایی مانند جدایی دو مولفه اصلی، اندازه یکسان سیارک‌ها، خروج از مرکز مداری و فعالیت‌های شبیه شهاب سنگ، ویژگی‌های خاص این سیستم دوتایی هستند که آن را از سایر سیستم‌های مشابه متمایز می‌کنند. در نتیجه این مشاهدات معلوم شد سیستم دوتایی 288P حدود 5000 سال قبل شکل گرفته است.به اعتقاد محققان هنوز معلوم نیست که شکل‌گیری این سیستم دوتایی تنها یک اتفاق بوده یا نمونه‌های دیگری...
 • پشت پرده انتشار های بدون ممیزی در کشور چیست فیلم
 • پایگاه‌های اینترنتی دانلود غیرقانونی فیلم‌های ایرانی و خارجی تبدیل به جدی‌ترین آسیب برای اقتصاد شبکه نمایش خانگی شده‌اند. این آسیب‌ها به شکل جدی‌تری در حوزه فرهنگ و سبک زندگی نیز با فریب دستگاه‌های نظارت‌ قانونی بوجود آمده است. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، رونق شبکه های ویدئو رسانه خانگی همواره یکی از آرزوهای فعالان فرهنگی، رسانه‌ای و مخصوصاً سینمایی کشور بوده است. شبکه‌هایی که در کنار سینما بتوانند آثار را به خانه‌های مردم برسانند تا هم چرخ صنعت این هنر بچرخد و هم خانواده‌ها از تماشای آثار مورد تأیید مراجع ذی‌صلاح لذت ببرند.این اتفاق از اواخر دهه هشتاد به واسطه حضور شرکت‌های فعال در این حوزه رقم خورد. آنچنان مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت که بسیاری تصمیم گرفتند فارغ از مشکلات بروکراتیک صنعت سینما، آثارشان را مستقیماً وارد وارد شبکه ویدئوی خانگی کنند. کم‌کم پای سریال‌ها هم به این حوزه باز شد تا به این ترتیب یکی از موفق‌ترین تجربیات فرهنگی رقم بخورد.فارغ از این ایرادات جزئی در محتوای آثار ارائه شده در شبکه خانگی، اتفاق مبارک آن بود که خانواده‌ها برای اوقات فراغت خود آثار سینمایی ایرانی و خارجی را به راحتی در دسترس داشتند بدون آنکه از نمایش صحنه‌های خلاف ارزش‌های ایرانی اسلامی در آن هراس داشته‌باشند.وقتی این شبکه‌های خانگی با تقویت زیرساخت‌های اینترنت بر روی نت قرار گرفتند کار از گذشته هم ساده تر شده بود و دیگر حتی زحمت خرید فیلم‌ها از سوپرمارکت‌های محل هم از دوش خانواده‌ها برداشته شد. به این ترتیب هم اهالی سینما از فروش فیلم‌هایشان و رسیدن محصولات سینمایی به مخاطبان راضی بودند، هم موسسات ویدئو رسانه خانگی با کارآفرینی بسیاری را صاحب شغل کرده بودند و هم خانواده ها از حداقل نظارت‌ها بر آنچه فرزندانشان تماشا می کنند اطمینان خاطر داشتند.همه چیز خوب بود تا اینکه یک اتفاق فضا را دگرگون کرد. چرخش مالی هنگفت ویدئو رسانه خانگی بسیاری...
 • مبارزه با تروریسم به روش شبکه های اجتماعی
 • ایتنا- شبکه‌های اجتماعی موظف خواهند بود از پخش محتوای تروریستی جلوگیری به‌عمل بیاورند در غیر اینصورت باید منتظر جریمه‌های سنگینی باشند. ترزا می - نخست وزیر انگلستان - اعلام کرده است که با هدف مقابله با تروریسم و افراط گرایی، شبکه های اجتماعی در فضای اینترنتی نظیر گوگل، فیس بوک و توییتر باید از انتشار پیام هایی که سایرین را به اقدامات تروریستی تحریک و تشویق می کند و یا منجر به توسعه طرفداران تروریست‌ها و افراطی‌ها می شود، جلوگیری به عمل بیاورند و در صورتیکه در این راستا اقدامی اقدامی انجام ندهند، جریمه‌های سنگینی در انتظارشان خواهد بود. به گزارش ایتنا از ایسنا، به نقل از وب سایت تلگراف، وی با بیان اینکه این شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار پررنگی در انتشار و توسعه این گونه محتواها داشته است، قرار است قوانین و مقررات سخت گیرانه تری را در خصوص شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی وضع کند. بدین ترتیب غول های تکنولوژی و فضای سایبری را موظف کرده تا هرچه سریعتر به مقابله با حرکات تروریستی بپردازند. همچنین دولت انگلستان درحال مذاکراتی با شرکت‌های آمازون و ای بی (Ebay) است تا از به فروش گذاشتن تمامی ابزارها و وسایلی که توسط ترورریست‌ها در این فروشگاه‌های اینترنتی قرار داده می شود، جلوگیری کنند. بنابر گزارش‌های منتشر شده، بسیاری از تروریست‌هایی که به ساخت بمب‌های دست ساز اقدام کرده‌اند، از این وب سایت ها و فروشگاه‌های اینترنتی به خرید تجهیزات مورد نیاز خود اقدام کرده‌اند. آمارهای رسمی منتشر شده نیز حاکی از آن است که بین ماه‌های اوت سال میلادی گذشته و ماه مه سال جاری ۵۴ هزار وب سایت مختلف در فضای مجازی و اینترنت، حاوی مطالبی راجع به نحوه ساخت بمب‌های دست ساز و حملات انتحاری و تروریستی بوده‌اند که توسط طرفداران و یا اعضای گروهک تروریستی داعش بطور آنلاین منتشر شده‌اند. نخست...
 • شبکه های اجتماعی موظف به مبارزه با تروریسم شدند
 • شبکه‌های اجتماعی نظیر گوگل، فیس بوک و توییتر به گفته نخست وزیر انگلستان، موظف خواهند بود از پخش محتوای تروریستی جلوگیری بعمل بیاورند در غیر اینصورت باید منتظر جریمه‌های سنگینی باشند. به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت تلگراف، ترزا می - نخست وزیر انگلستان - اعلام کرده است که با هدف مقابله با تروریسم و افراط گرایی، شبکه های اجتماعی در فضای اینترنتی نظیر گوگل، فیس بوک و توییتر باید از انتشار پیام هایی که سایرین را به اقدامات تروریستی تحریک و تشویق می کند و یا منجر به توسعه طرفداران تروریست‌ها و افراطی‌ها می شود، جلوگیری به عمل بیاورند و در صورتیکه در این راستا اقدامی اقدامی انجام ندهند، جریمه‌های سنگینی در انتظارشان خواهد بود. وی با بیان اینکه این شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار پررنگی در انتشار و توسعه این گونه محتواها داشته است، قرار است قوانین و مقررات سخت گیرانه تری را در خصوص شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی وضع کند. بدین ترتیب غول های تکنولوژی و فضای سایبری را موظف کرده تا هرچه سریعتر به مقابله با حرکات تروریستی بپردازند. همچنین دولت انگلستان درحال مذاکراتی با شرکت‌های آمازون و ای بی (Ebay) است تا از به فروش گذاشتن تمامی ابزارها و وسایلی که توسط ترورریست‌ها در این فروشگاه‌های اینترنتی قرار داده می شود، جلوگیری کنند. بنابر گزارش‌های منتشر شده، بسیاری از تروریست‌هایی که به ساخت بمب‌های دست ساز اقدام کرده‌اند، از این وب سایت ها و فروشگاه‌های اینترنتی به خرید تجهیزات مورد نیاز خود اقدام کرده‌اند. آمارهای رسمی منتشر شده نیز حاکی از آن است که بین ماه‌های اوت سال میلادی گذشته و ماه مه سال جاری ۵۴ هزار وب سایت مختلف در فضای مجازی و اینترنت، حاوی مطالبی راجع به نحوه ساخت بمب‌های دست ساز و حملات انتحاری و تروریستی بوده‌اند که توسط طرفداران و یا اعضای گروهک تروریستی داعش بطور آنلاین...
 • رصد مهمترین اخبار شبکه های اجتماعی اصفهان ۳۰ شهریور
 • الف: اخبار ملی در فضای مجازی استان اصفهان:*** انفجار در شهر قم در صدر اخبار سراسری مورد شبکه های اجتماعی قرار داشت. به گفته برخی منابع خبری، روز پنجشنبه انفجار در مسافرخانه ای در اطراف حرم حضرت معصومه که گفته می شود به دلیل انفجار گاز ناشی از بی احتیاطی زائران واقع در آن به وقوع پیوسته موجب تخریب بخش های زیادی از این مسافرخانه 2 طبقه و مصدومیت 11تن شد.*** به عقب کشیدن ساعت رسمی کشور نیز از اخبار سراسری مورد توجه بود. بر اساس قانون، ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه سی ام شهریور یک ساعت به عقب برگردانده می شود. *** اظهارات ظریف پس از نشست 1+5 در نیویورک نیز از دیگر اخبار مورد توجه بود. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توضیح جلسه وزرای کمیسیون مشترک برجام گفت: در این جلسه بر رعایت کامل برجام و مذاکره ناپذیر بودن آن تاکید شد. ظریف ادامه داد: جمهوری اسلامی درباره موارد نقضی که از سوی ایالات متحده از ابتدای اجرایی شدن برجام و به خصوص در دوره دولت جدید آمریکا مطرح بوده است، همچون اظهاراتی که مقامات آمریکا کردند که از نظر ما مناسب نبوده و برای مقررات برجام که بعضی موارد آن به عنوان نقض مواد 26،28 و 29 برجام قابل تفسیر است، صحبت کرد. رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشت که ایالات متحده تعهدات خود را اجرا نکرده است و لفاظی هایی که توسط ایالات متحده از جمله سخنرانی بسیار سخیفی که دیروز از سوی رئیس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت، نشان دهنده دور بودن ایالات متحده از واقعیات جامعه بین المللی است که امروز بار دیگر از نزدیک مشاهده کردیم.*** استعفای منصوریان از سر مربی گری تیم فوتبال استقلال نیز از اخبار مهم مورد توجه بود. علیرضا منصوریان سرمربی تیم استقلال روز چهارشنبه پس از تساوی یک ــ یک...
 • متفاوت ترین باغ وحش دنیا عکس
 • خبرگزاری میزان- باغ وحشی را ببینید که در آن، انسان‌ها در قفس به ملاقات حیوانات می‌روند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،همیشه وقتی صحبت از باغ وحش می‌شود، ذهن انسان به طور ناخودآگاه یاد حیواناتی می‌افتد که با حالتی خسته و پریشان در قفس افتاده‌اند و مردم هم از بیرون آزادانه آن‌ها را تماشا می‌کنند، اما در این باغ وحش قضیه برعکس است. این باغ وحش در شهر رنکگوآی شیلی ساخته شده است که در آن حیوانات آزاد هستند و این انسان‌ها هستند که در قفس به دیدن آن‌ها می‌روند. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • امام جمعه بجنورد:شبکه های اجتماعی منکر تولید می کنند
 • بجنورد- ایرنا- امام جمعه بجنورد و رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خراسان شمالی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی منکر تولید می کنند، گفت: در این راستا دشمنان چند موتوره برای گسترش ضد ارزش تلاش می کنند. به گزارش ایرنا حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی روز پنج شنبه در دیداربا اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکراستان اظهارکرد: در شبکه های مجازی عنوان می کنند چرا باید برای گریاندن مردم پول هزینه کنیم، این پول را برای خندادن یتیم صرف کنیم، این یک نوع منکر آفرینی است.نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: کمرنگ کردن ارزش ها، حرمت شکنی و تقدس زدایی از اهداف شوم دشمنان نظام است.حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: اگر دشمنان حج و عاشورا را مورد هجمه قرار می دهند، هدفشان این است که غیرمستقیم وارد میدان شده و افکار جوانان را مخدوش کنند.وی بیان کرد: اینها منکرهای مدرن هستند، باید آنها را شناسایی کرد، شیوه دشمنان را باید رصد کنیم تا بدانیم که آنها از چه راهی می خواهند ارزش ها را مورد هجمه قرار دهند.وی همچنین گفت: نباید ملت ایران اجازه دهند که دشمنان به بدنه نظام وارد شوند و این درخت را مورد هجمه قرار دهند.حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: باید جوانان را به سمت شناسایی امر به معروف و نهی از منکر سوق دهیم و در نهادینه کردن این فریضه الهی در جامعه تلاش وافری داشته باشیم.وی با تاکید بر حفظ نظام و انقلاب اسلامی اظهارکرد: ما نمی توانیم شاهد دهن کجی عده ای اقلیت در نظام باشیم، اگر عده ای به مسیر شهدا و خون شهدا تمسخر می کنند، نباید ساکت بود، باید از ارزش های نظام و انقلاب دفاع کرد.اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی
 • ظرفیت شبکه های اجتماعی برای کاهش طلاق در البرز به کارگیری شود
 • مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز با بیان اینکه بسیاری از بازی‌های رایانه ای در دسترس کودکان بی حجابی را ترویج می‌کند،گفت:ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای کاهش طلاق در البرز به کارگیری شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعباس مسعودی در نشست فصلی جمعیت بانوان فرهیخته استان البرز که ظهر امروز در سالن شهیدان بیگی برگزار شد، با اشاره به اینکه این جمعیت در قالب 4 کارگروه است که طر‌ح‌های ارزشمند ارائه و برنامه‌هایی در دستور کار دارند اظهار داشت: 5 آسیب در دستور کار سازمان تبلیغات اسلامی است که یکی از آنها طلاق است.مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز با بیان اینکه آمار طلاقی که در استان ارائه می‌شود خیلی حقیقی نیست زیرا آمار طلاق سال 96 با ازدواج 96 مقایسه می‌شود و بررسی نمی‌شود که طلاق‌هایی که صورت می‌گیرد زمان ازدواج آن چه زمانی بوده است، ادامه داد: بسیاری از دلایل طلاق امروزه واهی است.وی با اشاره به اینکه از همه امکانات باید برای جلوگیری از این آسیب استفاده شود و استفاده از مساجد فقط کافی نیست، بیان کرد: باید از شبکه‌های اجتماعی برای این امر استفاده کرد.حجت الاسلام مسعودی با بیان اینکه دشمن در کلیپ‌های کوتاه یا اسباب بازی‌هایی که برای ما می‌فرستد، پیام خود را به ما القا می‌کند، تاکید کرد: چرا ما از این امکانات استفاده نمی‌کنیم.وی با اشاره به اینکه ما از جهت فکری روی کودکان خود کار نکرده‌ایم و روی تربیت آن کم توجه هستیم، بیان کرد: این در حالی است که دشمن به صورت عجیب روی کودکان ما کار می‌کند و اکثر بازی‌هایی که کودکان در حال بازی کردن با آن هستند، بی حجابی را ترویج می‌کند.مسعودی با بیان اینکه در حوزه آسیب‌های اجتماعی سازمان تبلیغات در سطح استان در هر ماه 170 جلسه آموزشی برگزار می‌کند، افزود: این جلسات در مکان‌های گوناگون از جمله کمیته امداد، بهزیستی و نیروی انتظامی برگزار می‌شود...
 • عجیب ترین نوزادان دوقلویی که تاکنون دیده اید
 • به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، دو نوزاد تازه متولد شده در اوتار پرادش هند از ناحیه شکم به هم چسبیده‌اند. این دوقلوها برای ادامه حیات باید هرچه زودتر در یک عمل جراحی بسیار سخت از یکدیگر جدا شوند. پزشکان در حال حاضر در مورد وضع اندامهای حیاتی این دو نوزاد ایده تایید شده‌ای ارائه نداده‌اند چرا که به دلیل شرایط پیچیده آنها، حتی تعیین جنسیت شان نیز ممکن نیست. مادر دوقلوها زنی 32 ساله و بسیار نگران کودکان خود است. دکتر راهول آگاروار در این باره می‌گوید: این نوزادان هر کدام اندام جداگانه ای دارند اما درمورد جنسیت آنها همچنان تا قبل از جداسازی‎ نمی‌توان نظر قطعی داد. آنچه مشخص است، دوقلوها باید هر چه سریع‌تر تحت عمل جراحی قرار گیرند. نکته ای که حیرت پزشکان را بر انگیخته آمار بالای به دنیا آمدن نوزادان عجیب الخلقه در این منطقه است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ نوزادان دوقلویی که از ناحیه شکم به هم متصل شده اند
 • پرهزینه ترین سونامی در انتظار دنیا
 • خبرگزاری میزان- بحران دمانس مهم‌ترین چالش سلامت در قرن ۲۱ خواهد بود؛ این هشدار انجمن جهانی آلزایمر به تمام کشورهای دنیا برای پیشگیری از ایجاد سونامی فراموشی در دنیا است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،دمانس به مجموعه عواملی گفته می‌شود که در طول زمان بر مغز اثر می‌گذارند. این عوامل باعث تخریب سلول‌ها می‌شود و بر عملکرد مغز مانند حافظه، تفکر، شناخت و بیان منظور، برنامه ریزی و شخصیت تاثیرگذار است. شایع‌ترین نوع دمانس، بیماری آلزایمر است که ۵۰ تا ۶۰ مورد را تشکیل می‌دهد. بیشتر دمانس‌ها نشانه‌های مشابهی مانند از دست دادن حافظه، دشواری در تفکر، برنامه‌ریزی و بیان منظور، دشواری در تشخیص افراد یا اجسام و تغییر خلق و خو و شخصیت دارند. تا سال ۲۰۵۰ تعداد افراد مبتلا به این بیماری سه برابر می‌شود و می‌توان گفت بحران دمانس یکی از مهم‌ترین چالش‌های سلامت در قرن ۲۱ خواهد بود. همچنین برآورده شده است که هزینه نگهداری از یک بیمار مبتلا به آلزایمر در ایران سالانه بین ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومان است. مرا به یاد داشته باش اختلال حافظه، اختلال در انجام فعالیت‌های عادی، ضعف بیان، گم کردن زمان و مکان، ضعف یا کاهش قضاوت، اختلال در تفکر ذهنی، جابجا گذاشتن اجسام، تغییر در حالات و رفتار و شخصیت و از دست دادن انگیزه از نشانه‌های بیماری آلزایمر هستند. در آخرین بیانیه انجمن جهانی آلزایمر که به مناسبت روزجهانی این بیماری (۲۱ سپتامبر) اعلام شده است که در کشورهای کم در آمد و درآمد متوسط از هر ۱۰ نفر یک نفر به دمانس یا آلزایمر مبتلا می‌شوند؛ به همین دلیل تشخیص زود هنگام این بیماری فرصت مناسبی برای فرد مبتلا و مراقب او فراهم می‌آورد تا در زمان باقیمانده برای یک زندگی معنی‌دار برنامه‌ریزی کنند. همچنین باعث می‌شود تا فرد بتواند به مدتی طولانی مستقل زندگی کند و خطر ابتلا به افسردگی کاهش و کیفیت...
 • لوهو غمگین ترین گربه دنیا
 • به گزارش پارس نیوز، گربه‌ها زندگی بسیار خوبی دارند. آن‌ها همه روز می‌خوابند، هر وقت بخواهند نوازششان می‌کنند، غذای رایگان می‌خورند و محبور نیستند اجاره خانه بدهند. اما همانطور که در تصاویر زیر می‌بینید همه گربه‌ها از زندگی راحتی که دارند خوشحال نیستند. درحقیقت برخی گربه‌ها کاملا بدبخت هستند، مثل لوهو که احتمالا یکی از غمگین‌ترین گربه‌های دنیاست. لوهو با خواهران و برادرهایش در پکن زندگی می‌کنند، گرچه همه آن‌ها والدین مشترکی دارند و در یک خانه زندگی می‌کنند، اما فقط لوهو غمگین و افسرده است و با این چهره غمگین و دوست داشتنی خود طرفداران زیادی در اینستاگرام پیدا کرده است.
 • تهران یکی از متراکم ترین شهرهای دنیا است نمودار
 • تهران یکی از متراکم ترین شهرهای دنیاست و همچنین تهران امتیازی نزدیک به نیویورک، مسکو و بغداد دارد، بمبئی در بدترین وضعیت و دبی بهترین وضعیت قرار دارند. برای دیدن اندازه اصلی تصویر روی آن کلیک کنید
 • پرسپولیسی ها بدون بلیت به نقش جهان نروند
 • دبیر هیئت فوتبال اصفهان می گوید تمام بلیت های در نظر گرفته شده برای هواداران پرسپولیسی فروخته شده و آنهایی که موفق به تهیه بلیت ندارند به نقش جهان نیایند. به گزارش "ورزش سه"، و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان اصفهان، علیرضا جهانشاهی دبیر هیات فوتبال استان اصفهان از فروش کامل بلیط های مخصوص هواداران تیم پرسپولیس خبر داد. وی با اعلام این خبر تاکید کرد: بلیط فروشی برای هواداران پرسپولیس به اتمام رسیده و طرفداران سرخپوشان پایتخت برای خرید بلیط به ورزشگاه های تختی, پیروزی و انقلاب مراجعه نکنند. دبیر هیات فوتبال استان اصفهان عنوان کرد: با توجه به فروش کامل بلیط های هواداران پرسپولیس, هیچ گونه بلیط فروشی برای هواداران این تیم در ورزشگاه نقش جهان انجام نمی شود. دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال کشور روز پنجشنبه 30 شهریورماه از ساعت 20 برگزار می‌شود.
 • آخرین رکوردمنصوریان دراستقلال طولانی ترین نشست خبری دنیا
 • علیرضا منصوریان که در ماه های اخیر انواع و اقسام رکوردهای منفی را از خود برجای گذاشت، بعد از آخرین حضورش روی نیمکت آبی ها رکوردی منحصربفرد و جهانی خلق کرد که شاید تا دهها بماند.به گزارش تابناک ورزشی، سرمربی استقلال، حدنصاب طولانی‌ترین کنفرانس مطبوعاتی بعداز بازی فوتبال ایران و شاید جهان را از خود برجای گذاشت. نشست خبری منصوریان، سرمربی مستعفی استقلال از مرز ۳۰ دقیقه هم گذشت و حدود ۸۶ دقیقه طول کشید! خبرنگاران در نشست خبری همچنان صحبت‌های منصوریان را می‌شنیدند و از او سوال می‌کردند. سرمربی مستعفی استقلال گرچه صحبت‌های مهمی در کنفرانس دیشب مطرح کرد اما شرح آنچه در این مدت بر او گذشت کار یک دقیقه و یکساعت نبود.طبق آیین نامه سازمان لیگ، هر سرمربی د ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می تواند ر کنفرانس مطبوعاتی حرف بزند ولی منصوریان این قانون را زیرپا گذاشت و نزدیک به نود دقیقه حرف زد!
 • اپل واچ سری ۳ مشکلی جدی در اتصال به شبکه LTE دارد
 • گروه فناوری _ به نظر می رسد آن دسته از مشتریانی که بی صبرانه منتظر عرضه اپل واچ سری 3 هستند، باید خود را برای مشکلی بزرگ آماده کنند. بررسی های اولیه نسل جدید ساعت های هوشمند اپل نشان می دهد که این پوشیدنی مورد انتظار، به صورت مداوم در اتصال به شبکه LTE دچار مشکل می شود و در عوض به یک شبکه وای فای ناشناخته متصل می گردد. به گزارش بولتن نیوز به نقل از دیجیاتو ، گفته می شود هنگامی که مشغول کاری شبیه به شنا هستید و از سیگنال های وای فای به دور می مانید، ساعت هوشمند اپل یا اصلاً به شبکه LTE متصل نمی شود یا اتصال به شکلی بسیار ضعیف و تنها با پر شدن یک نوار صورت می گیرد. این مشکل ظاهراً روی تمام واحدها وجود دارد و به قدری جدی است که اپل هم بیانیه ای درباره آن منتشر کرده. اپل در بیانیه خود گفته است: ما متوجه شده ایم که اپل واچ سری 3 به شبکه های نامعتبر وای فای می پیوندد و اتصالی برقرار نمی شود؛ این موضوع در برخی مواقع ممکن است باعث ممانعت ساعت از اتصال به شبکه مخابراتی شود. ما به دنبال برطرف سازی این مشکل به صورت نرم افزاری در آینده هستیم. با این همه کمپانی ساکن کوپرتینو تاریخی برای عرضه این به روزرسانی اعلام نکرده است.
 • مهم ترین برنامه قیام امام حسین ع/ویژگی های قرآنی اصحاب امام حسین ع
 • حادثۀ عاشورا و قیام سیدالشهدا(ع) جامعیتی مانند جامعیت قرآن دارد.همان‌گونه که هر فردی با هر گرایش،‌تفکر و سن می‌تواند از قرآن درس‌ها بیاموزد،‌ قیام عاشورا نیز درس‌آموز است. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا بررسی مهم‌ترین شاخصه‌ها و ویژگی اصحاب امام حسین(ع) از جمله نیازهای روز شیعیان است؛ زیرا کسی که می‌خواهد واجد بهترین ارزش‌ها باشد، باید وارد کلاس کاروانیان و کلاس کربلا و عاشورا شود. این نوع نگاه انسان مؤمن را از مرحله شور و احساسات به مرحله شعور و معرفت رهنمون می‌کند.فلسفه قیام امام حسین (ع) و ویژگی‌های اصحاب آن حضرت موضوع گفت‌وگوی ما با حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر خلج از کارشناسان امور مذهبی است. تسنیم:در جریان بازخوانی قیام تاریخ ساز امام حسین(ع)، ویژگی‌ها و شاخصه‌های اصحاب و یاران آن حضرت نیز مورد توجه قرار دارد. از نگاه جنابعالی این شاخصه‌ها کدامند؟ابتدا مقدمه‌ای عرض کنم؛ حادثۀ عاشورا و قیام سیدالشهدا(ع) جامعیتی مانند جامعیت قرآن دارد.قرآن کتابی است که هر قشری، هر فکری و در هر سنی می‌تواند بهره ببرد و برای همه درس‌ها دارد و درس‌آموز است.کسی که با کتاب قرآن مانوس شود، می‌­تواند از آن استفاده کند.قیام عاشورا و سیدالشهدا نیز همین گونه است،حادثه عاشورا، حادثۀ دیروز و امروز و فردای ماست و ما با آن کار داریم. معروف و مشهور این است که وجود مقدس سیدالشهدا(ع)72 یار داشتند که از کودک 6 ماهه تا پیرمرد90 ساله در بین یاران حضرت دیده می‌شود.اینکه می‌­گویم ماجرای امام حسین(ع) و عاشورا جامعیت دارد، یعنیدر بین اصحاب حضرت، افرادی کلبی، مسیحی و عثمانی‌مذهب بودند؛ یعنی کسانیدر بین اصحاب حضور داشتند که اصلاً با فلسفه امامت آشنا نبودند. نقل شده که زهیر بن قین عثمانی‌مذهب بود، به جایی رسید که فرماندۀ سمت راست سپاهسیدالشهدا شد. خیلی عجیب است. یکی از شهدای کربلا ایرانی است؛ یکی از این 72 نفر زن است. روز هشتم محرم با همسرشبه خیمه امام حسین(ع) آمد ودو...
 • لوکس ترین اصطبل جهان عکس
 • نگاهی به شیک ترین اصطبل جهان در دبی بیندازید.لوکس، واژه‌ای است که بسیاری از خانه‌ها، مکان‌های گردشگری و یا خودروهای جهان به خود اختصاص می‌دهند اما این دفعه این واژه به یک اصطبل تعلق گرفته است. این اصطبل بزرگ، شیک‌ترین و مجلل‌ترین اصطبل جهان است که در دبی ساخته شده است و اسب‌ها اقامت راحتی در این بخش دارند.
 • گرجستان یکی از دیدنی ترین مناطق جهان
 • پول‌نیوز- تفلیس، پایتخت کشور گرجستان، دو سه سالی است که به جمع شهرهای مورد علاقه ایرانیان برای مسافرت خارجی پیوسته است. گرجستان کشوری است در شرق دریای سیاه و از دیدنی ترین و زیباترین مناطق جهان محسوب می شود.این شهر این روزها ایرانیان زیادی را به خود می بیند؛ از آنهایی که برای گردش چند روزه می روند گرفته، تا آنهایی که کسب و کارشان اینجاست. در این شهر ایرانیان زیادی به ساختمان سازی و واردات و صادرات مشغولند. چگونه برویم؟به دو صورت هوایی و زمینی می توان به کشور گرجستان سفر کرد. برای سفرهای زمینی چند مسیر وجود دارد؛ مسافران از طریق مرز زمینی بیله سوار یا آستارا وارد جمهوری آذربایجان می شوند و پس از عبور از جاده های این کشور، از طریق مرز زمینی «پل قرمز» وارد گرجستان می شوند. این مسیر از نظر نزدیکی و عدم کوهستانی بودن مناسب به نظر میر سد.علاوه بر مسیر جمهوری آذربایجان، می توان از طریق مرز «نوردوز» وارد ارمنستان شد و پس از عبور از جاده های کوهستانی ارمنستان، از طریق مرز «ساداخلو» وارد گرجستان شد. با توجه به کوهستانی بودن مسیر به ویژه در ارمنستان، این مسیر در فصل زمستان توصیه نمی شود.باید توجه داشت که برای سفر به ارمنستان، روادید لازم است. افرادی که قصد دارند هم هنگام ورود و هم خروج وارد ارمنستان شوند، باید روادید دو بار ورود دریافت کنند. ارمنستان در حال حاضر در مبادی مرزی برای ایرانیان روادید صادر می کند.مسافرانی که مسیر زمینی ترکیه را برای سفر به گرجستان انتخاب می کنند، می توانند پس از خروج از مرز بازرگان، از طریق یکی از 2 مرز «پوسوف» یا مرز «واله»، از ترکیه وارد گرجستان شوند. مرز «سارپی» به بندر باتومی و مرز واله به شهر تفلیس نزدیک ترند. وجود جاده های نسبتا خوب، مسیر ترکیه را برای مسافران ایرانی مناسب تر می سازد....
 • گرجستان یکی از دیدنی ترین مناطق جهان عکس
 • پول‌نیوز- تفلیس، پایتخت کشور گرجستان، دو سه سالی است که به جمع شهرهای مورد علاقه ایرانیان برای مسافرت خارجی پیوسته است. گرجستان کشوری است در شرق دریای سیاه و از دیدنی ترین و زیباترین مناطق جهان محسوب می شود.این شهر این روزها ایرانیان زیادی را به خود می بیند؛ از آنهایی که برای گردش چند روزه می روند گرفته، تا آنهایی که کسب و کارشان اینجاست. در این شهر ایرانیان زیادی به ساختمان سازی و واردات و صادرات مشغولند. چگونه برویم؟به دو صورت هوایی و زمینی می توان به کشور گرجستان سفر کرد. برای سفرهای زمینی چند مسیر وجود دارد؛ مسافران از طریق مرز زمینی بیله سوار یا آستارا وارد جمهوری آذربایجان می شوند و پس از عبور از جاده های این کشور، از طریق مرز زمینی «پل قرمز» وارد گرجستان می شوند. این مسیر از نظر نزدیکی و عدم کوهستانی بودن مناسب به نظر میر سد.علاوه بر مسیر جمهوری آذربایجان، می توان از طریق مرز «نوردوز» وارد ارمنستان شد و پس از عبور از جاده های کوهستانی ارمنستان، از طریق مرز «ساداخلو» وارد گرجستان شد. با توجه به کوهستانی بودن مسیر به ویژه در ارمنستان، این مسیر در فصل زمستان توصیه نمی شود.باید توجه داشت که برای سفر به ارمنستان، روادید لازم است. افرادی که قصد دارند هم هنگام ورود و هم خروج وارد ارمنستان شوند، باید روادید دو بار ورود دریافت کنند. ارمنستان در حال حاضر در مبادی مرزی برای ایرانیان روادید صادر می کند.مسافرانی که مسیر زمینی ترکیه را برای سفر به گرجستان انتخاب می کنند، می توانند پس از خروج از مرز بازرگان، از طریق یکی از 2 مرز «پوسوف» یا مرز «واله»، از ترکیه وارد گرجستان شوند. مرز «سارپی» به بندر باتومی و مرز واله به شهر تفلیس نزدیک ترند. وجود جاده های نسبتا خوب، مسیر ترکیه را برای مسافران ایرانی مناسب تر می سازد....
 • با هزینه هایی که دولت دارد اقتصاد مقاومتی یک شوخی است/۹۸ درصد درآمد دولت صرف حقوق کارکنان شده است
 • بودجه عمرانی به عنوان پیشران موتور اقتصادی دولت به شمار می آید و برای اینکه بتوان اشتغال زایی در کشور ایجاد کرد و همچنین رکود حاکم بر جامعه را از میان برد، باید نگاه دولت به هزینه کردها عوض و منابع تخصیص داده شده به موارد عمرانی بیش از هر چیز دیگری اهمیت داده شود.به گزارش «تابناک»؛ متأسفانه در سال های گذشته، سهم بودجه عمرانی از سفره بودجه کل کشور کمتر شده است، به گونه ای که در سال گذشته، سهم بودجه عمرانی به 12 درصد از کل بودجه کشور رسید؛ اما از همین 12 درصد نیز تنها 74 درصد آن به عمران کشور تخصیص یافت. با این حال، در اواخر سال گذشته، دولت اعلام کرد که سهم بودجه عمرانی را برای سال 96 افزایش خواهد داد.در آن زمان، دولت وعده داد که سال 96 بالغ بر 62700 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای یا به عبارت دیگر اعتبارات مربوط به طرح های عمرانی اختصاص داده خواهد شد، این رقم نسبت به زمان مشابه سال قبل، حدود 10 درصد افزایش نشان می داد.هرچند بودجه عمرانی در سال جاری مطابق قانون بودجه کل کشور افزایش را نشان می داد، همین میزان بودجه نسبت به هزینه های جاری دولت کاهش چشمگیری داشت، به طوری که از 12 درصد به 10 درصد رسید؛ اما آمارهای جدید نشان می دهد، همین سهم اندک بودجه نیز تنها یک بیستم به طرح های عمرانی اختصاص پیدا کرده و بیش از 98 درصد از پرداخت های دولت، صرف هزینه های جاری، یا به عبارت دیگر پرداخت حقوق و دستمزد شده است.غلامرضا مصری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص این موضوع گفته است: تحقق درآمدها به دولت اجازه می دهد تا دولت این بودجه را صرف هزینه های عمرانی کند؛ یعنی ابتدا باید درآمد وارد خزانه شود، تا دولت بتواند آن را...
 • یک فنجان گزنه برای کسب انرژی
 • خبرگزاري آريا - گزنه سيستم دفاعي بدن را تحريک کرده و با خستگي مقابله مي‌کند.مدت‌هاي طولاني نگاه‌ها به گزنه منفي بوده و محققان به ديده‌ي شک و ترديد به اين گياه نگاه مي‌کردند. اما امروزه از گزنه در حوزه‌ي سلامتي استفاده‌ي زيادي مي‌شود.مي‌توان گياه گزنه را به صورت کپسول و جوشانده مصرف کرد.گزنه سيستم دفاعي بدن را تحريک کرده و با خستگي مقابله مي‌کند. گزنه به داشتن خواص نيروبخشي و ضدخستگي معروف است.همه بخش‌هاي اين گياه مفيد و قابل استفاده است. در فيتوتراپي از ريشه، ساقه، برگ‌ها، گل و دانه‌هاي گزنه براي درمان ناراحتي‌هايي از قبيل مشکلات گوارشي، آرتريت، اگزما، بيماري‌هاي مربوط به پروستات، عفونت‌هاي ادراري، آسم، آکنه، شوره‌ي سر و غيره استفاده مي‌شود.البته خاصيت نيروبخشي و ضدخستگي گزنه مربوط به برگ‌هاي گياه مي‌باشد.مصرف گياه گزنه باعث احساس سرزندگي مي‌شود و همچنين مقاومت بدن ما را در برابر استرس‌هاي گوناگون زندگي بالا مي‌برد.اين گياه سرشار از کلروفيل، انواع ويتامين‌ها، مواد معدني و ... است که باعث کسب انرژي شده و همچنين سيستم ايمني بدن را تقويت مي‌کند.در بيشتر عطاري‌ها اين گياه را به صورت خشک شده و يا کپسول ارائه مي‌دهند و از آنجايي که در طول سال مي‌رويد کافي است دستکش به دست کرده و در طبيعت به دنبال گزنه‌ي تازه باشيد.از ريشه، ساقه، برگ‌ها، گل و دانه‌هاي گزنه براي درمان ناراحتي‌هايي از قبيل مشکلات گوارشي، آرتريت، اگزما، بيماري‌هاي مربوط به پروستات، عفونت‌هاي ادراري، آسم، آکنه، شوره‌ي سر و غيره استفاده مي‌شوداگر احساس خستگي مي‌کنيد هر روز دم کرده‌ي اين گياه را مصرف کنيد. يک يا دو مشت برگ گزنه‌ي تازه و در صورت نبود آن يک قاشق غذاخوري برگ خشک اين گياه را در يک ليتر آب داغ ريخته و دم کنيد. روزانه 3 تا 4 فنجان و به مدت دو هفته از اين دم کرده ميل کنيد.توجه داشته باشيد که مصرف اين گياه براي خانم‌هاي باردار و...